Об утверждении натуральных норм питания и материально-бытового обеспечения подозреваемых, обвиняемых, осужденных и детей, находящихся в домах ребенка учреждений уголовно-исполнительной системы, и образцов формы одежды осужденных
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 ноября 2014 года № 1255. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2023 года № 758.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 01.09.2023 № 758 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок – в редакции постановления Правительства РК от 24.03.2022 № 149 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 1 января 2015 года
В соответствии с подпунктом 4) части первой статьи 15, подпунктом 2) части второй статьи 104, статьями 115 и 116 Уголовно-исполнительного кодекса Республики Казахстан от 5 июля 2014 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула – в редакции постановления Правительства РК от 24.03.2022 № 149 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые:
1) натуральные нормы питания и материально-бытового обеспечения подозреваемых, обвиняемых, осужденных и детей, находящихся в домах ребенка учреждений уголовно-исполнительной системы;
2) образцы формы одежды осужденных;
3) Утратил силу постановлением Правительства РК от 24.03.2022 № 149 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившими силу:
1) постановление Правительства Республики Казахстан от 2 сентября 2003 года № 889 "Об утверждении натуральных норм питания и материально-бытового обеспечения подозреваемых, обвиняемых и осужденных, а также Правил оказания помощи осужденным, освобождаемым от отбывания наказания";
2) постановление Правительства Республики Казахстан от 7 февраля 2011 года № 82 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 сентября 2003 года № 889";
3) пункт 1 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 июня 2011 года № 703 "О внесении изменений и признании утратившими силу некоторых решений Кабинета Министров и Правительства Республики Казахстан по вопросам закрепления оснований, порядка и условий содержания лиц в учреждениях, обеспечивающих временную изоляцию от общества" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 43, ст. 565).

Күдіктілерді, айыпталушыларды, сотталғандарды және қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінің балалар үйлеріндегі балаларды тамақтандырудың және материалдық-тұрмыстық қамтамасыз етудің заттай нормаларын және сотталғандардың киім нысанының үлгілерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 28 қарашадағы № 1255 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 1 қыркүйектегі № 758 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 01.09.2023 № 758 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 24.03.2022 № 149 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы қаулы 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
2014 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасы Қылмыстық-атқару кодексінің 15-бабы бірінші бөлігінің 4) тармақшасына, 104-бабы екінші бөлігінің 2) тармақшасына, 115 және 116-баптарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 24.03.2022 № 149 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Қоса берiліп отырған:
1) күдіктілерді, айыпталушыларды, сотталғандарды және қылмыстық-атқару жүйесі мекемелеріндегі балалар үйлеріндегі балаларды тамақтандырудың және материалдық-тұрмыстық қамтамасыз етудің заттай нормалары;
2) сотталғандардың киім нысандарының үлгілері;
3) Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 24.03.2022 № 149 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 24.03.2022 № 149 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Мыналардың:
1) "Күдіктілерді, айыпталушыларды және сотталғандарды тамақтандырудың және материалдық-тұрмыстық қамтамасыз етудің заттай нормаларын, сондай-ақ Жазасын өтеуден босатылатын сотталғандарға көмек көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 2 қыркүйектегі № 889 қаулысының;
2) "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 2 қыркүйектегі № 889 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 ақпандағы № 82 қаулысының;
3) "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне адамдарды қоғамнан уақытша оқшаулауды қамтамасыз ететін мекемелерде ұстау негіздерін, тәртібі мен шарттарын бекіту мәселелері бойынша өзгерістер енгізу және Министрлер Кабинеті мен Үкіметтің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 24 маусымдағы № 703 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 43, 565-құжат) Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 1-тармағының күштері жойылды деп танылсын.

3. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2015 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 ноября 2014 года № 1255
Натуральные нормы питания и материально-бытового обеспечения
подозреваемых, обвиняемых, осужденных и детей, находящихся в
домах ребенка учреждений уголовно-исполнительной системы

3. Осы қаулы 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2014 жылғы 28 қарашадағы
№ 1255 қаулысымен
бекітілген
Күдіктілерді, айыпталушыларды, сотталғандарды және
қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінің балалар үйлеріндегі
балаларды тамақтандырудың және материалдық-тұрмыстық қамтамасыз
етудің заттай нормалары

1. По норме довольствуются осужденные при конвоировании в
учреждения уголовно-исполнительной системы, а также освобождаемые от
отбывания наказания в виде ареста или лишения свободы при следовании
к месту жительства или работы.
2. Больным на путь следования разрешается выдавать набор сухих
продуктов по назначению врача в пределах стоимости продуктов,
входящих в нормы питания, по которым они питались в учреждении
уголовно-исполнительной системы.
3. При следовании к месту жительства освобожденных женщин с
детьми сухой паек выдается на детей в виде набора продуктов по
назначению врача, исходя из стоимости продуктов, входящих в норму
довольствия детей.

1. Норма бойынша күдіктілерге және айыпталушыларға, сотталғандарға тергеу әрекеттеріне және сотқа айдауылдау кезінде, тұтқындау немесе бас бостандығынан айыру түріндегі жазасын өтеуден босатылғандарға тұрғылықты жерлеріне немесе жұмыс орындарына қайтқан кезде беріледі.
2. Науқастарға жолға дәрігердің тағайындауы бойынша олар қылмыстық-атқару жүйесінің мекемелерінде тамақтанған нормасына кіретін азық-түлік құны шегінде құрғақ азық-түлік жиынтығын беруге рұқсат етіледі.
3. Босатылған балалы әйелдерге тұрғылықты жеріне дейін жол жүру кезінде балаларына дәрігердің тағайындауы бойынша балалар үлесінің нормасына кіретін азық-түлік құнына сүйене отырып, азық-түлік жиынтығы түріндегі құрғақ азық үлесі беріледі.

17,20
картофелем свежим******
500
4,5
25
Уксус спиртовой натуральный заменять:
100
уксусной эссенцией
5
Примечания:
1. Продукты в пределах пункта разрешается заменять между собой
и проводить обратную замену в указанных соотношениях. Продукты,
против которых в графе "Кроме того, заменять по пунктам номера"
проставлены номера пунктов, разрешается заменять на продукты в
пределах указанного пункта в таком же порядке. Многоступенчатая
замена запрещается.

17,20
жас картоппен******
500
4,5
25
Спиртті таза сірке суы:
100
сірке суы эссенциясымен алмастырылады
5
Ескертпе:
1. Азық-түліктерді пункт шегінде өзара алмастыруға және көрсетілген азық-түлік мөлшерінде кері алмастыруға рұқсат етіледі. "Сонымен қатар нөмір тармақтары бойынша алмастырылсын" деген бағанға қарсы пункт нөмірлері қойылған азық-түліктерді көрсетілген тармақ шегінде басқа азық-түліктермен дәл осы тәртіппен алмастыруға рұқсат етіледі. Көп сатылы алмастыруға тыйым салынады.

1. В районах с жарким климатом (Жамбылская, Кызылординская,
Южно-Казахстанская области, территория Алматинской области,
расположенная южнее озера Балхаш, Жездинский и Приозерский районы
Карагандинской области) плотность вязки в 2 нити, с холодным климатом
– в 3 нити.
2. В районах с жарким климатом срок носки – 1 год.
3. В районах с жарким климатом дополнительно выдаются брюки
хлопчатобумажные – 1 штука на 2 года.
4. Выдается в районах с холодным климатом.
5. Выдаются работающим на наружных работах и в неотапливаемых
помещениях.

1. Климаты ыстық аудандарда (Жамбыл, Қызылорда, Оңтүстік Қазақстан облыстары, Балқаш көлінің оңтүстігінде орналасқан Алматы облысының аумағы, сондай-ақ Қарағанды облысының Жезді және Приозерский аудандары) тоқу тығыздығы – 2 жіп, суық климатта – 3 жіп.
2. Климаты ыстық аудандарда кию мерзімі – 1 жыл.
3. Климаты ыстық аудандарда мақта-матадан жасалған шалбардың қосымша 1 данасы 2 жылға беріледі.
4. Климаты суық аудандарда беріледі.
5. Далада және жылытылмайтын үй-жайларда жұмыс істейтіндерге беріледі.

1. В районах с жарким климатом (Жамбылская, Кызылординская,
Южно–Казахстанская области, территория Алматинской области,
расположенная южнее озера Балхаш, Жездинский и Приозерский районы
Карагандинской области) плотность вязки в 2 нити, с холодным климатом
– в 3 нити.
2. Выдается в районах с холодным климатом.
3. В районах с жарким климатом выдаются 4 штуки на 1 год.
4. В районах с жарким климатом не выдается.
5. Выдается работающим в заболоченных местностях и
сельскохозяйственных работах.

1. Климаты ыстық аудандарда (Жамбыл, Қызылорда, Оңтүстік Қазақстан облыстары, Балқаш көлінің оңтүстігінде орналасқан Алматы облысының аумағы, сондай-ақ Қарағанды облысының Жезді және Приозерский аудандары) тоқу тығыздығы – 2 жіп, суық климатта – 3 жіп.
2. Климаты суық аудандарда беріледі.
3. Климаты ыстық аудандарда – 1 жылға 4 данасы беріледі.
4. Климаты ыстық аудандарда берілмейді.
5. Батпақты жерлерде және ауыл шаруашылығы жұмыстарында жұмыс істейтіндерге беріледі.

2. Для стирки белья четвертой степени загрязненности
дополнительно к нормам расхода стиральных порошков на 1 килограмм
сухого белья расходуется кальцинированная сода:
1) в умягченной воде – по 6 граммов для белого и по 3 грамма
для цветного белья;
2) в жесткой воде – по 8 граммов для белого и по 5 граммов для
цветного белья.
3. При стирке белья ручным способом расход моющих средств на 1
килограмм сухого белья составляет: мыло хозяйственное 60 %-ное – 20
грамм (или 40 %-ное – 30 грамм) и сода кальцинированная – 12 грамм.

2. Төртінші дәрежедегі ластанған кірлерді жуу үшін кір жуу ұнтақтарын шығындау нормасына қосымша 1 килограмм құрғақ кірге мынадай мөлшерде:
1) жұмсартылған суда – ақ кірлер үшін 6 грамм және түрлі-түсті кірлер үшін 3 грамм;
2) кермек суда – ақ кірлер үшін 8 грамм және түрлі-түсті кірлер үшін 5 грамм кальцийлендірілген сода жұмсалады;
3. Кірлерді қолмен жуған кезде 1 килограмм құрғақ кірге: 60 % кір сабын – 20 грамм (немесе 40 % – 30 грамм) және кальцийлендірілген сода 12 грамм мөлшерінде жұмсалады.

1. Осужденным, находящимся в учреждениях
уголовно-исполнительной системы, занятым на работе с тяжелыми и
вредными условиями труда, дополнительно выдается мыло хозяйственное
весом 50 грамм на одного человека в месяц.
2. Мыло в бане дополнительно расходовать 30 грамм на одного
человека.
3. На мытье детей находящихся в домах ребенка расходовать:
мыло детское – 100 грамм в месяц на одного ребенка;
мыло хозяйственное – 200 грамм в месяц на одного ребенка;
шампунь детский – 100 грамм в месяц на одного ребенка возраста
свыше 2 лет.
4) перечень средств дезинфекции, дезинсекции и дератизации:
п/п
Наименование средства
Форма
Область применения
Примечание
1
ДП-2Т
Таблетка, порошок
Медицинская дезинфекция при инфекциях бактериальной и вирусной этиологии (туберкулез, ВИЧ-инфекции, гепатиты), грибковых заболеваниях различного профиля
Средства применять согласно инструкции
2
Септустин
Жидкий
концентрат
Для предстерилизационной очистки и дезинфекции грибковых заболеваний
3
Акватабс
Таблетки
Для обеззараживания питьевой воды, фруктов, овощей
4
Деохлор таблетки
Таблетки
Медицинская дезинфекция при инфекциях бактериальной грибковой этиологии в медицинских санитарных частях
5
Октениман загросепт
Готовый раствор
Для обработки рук
Натуральная норма № 12
расхода туалетных принадлежностей для подозреваемых, обвиняемых
и осужденных учреждений уголовно-исполнительной системы
№ п/п
Кому выдаются
На одного человека:
в месяц
на
3 месяца
туалетная
бумага
прокладки
гигиенические
зубная паста
зубная
щетка
1
Подозреваемым, обвиняемым и осужденным, в том числе:
мужского пола
1 рулон
1 тюбик
(150 гр.)
1 шт.
женского пола
1 рулон
10 шт.
1 тюбик
(150 гр.)
1 шт.
Натуральная норма № 13
положенности мебели, инвентаря и оборудования для помещений
учреждений смешанной безопасности (следственных изоляторов)
№ п/п
Наименование помещений
и предметов
Единица измерения
Количество предметов
1
2
3
4

1. Қылмыстық-атқару жүйелері мекемелерінде ұсталатын, еңбек жағдайлары ауыр және зиянды жұмыстармен айналысатын сотталғандарға, бір адамға айына салмағы 50 грамм кір сабын қосымша беріледі.
2. Бір сотталғанға моншада жұмсауға қосымша 30 грамм сабын беріледі.
3. Балалар үйлеріндегі балаларды шомылдыруға шығындау:
бір балаға айына 100 грамм балалар сабыны;
бір балаға айына 200 грамм кір сабын;
екі жастан жоғары 1 балаға айына 100 грамм балар сусабыны.
4) залалсыздандыру, дезинсекциялау және дератизациялау құралдарының тізбесі:
Р/с
Құралдар атауы
Нысаны
Қолдану саласы
Ескертпе
1
ДП-2Т
Таблетка, ұнтақ
Әртүрлі бейіндегі таз ауруларының (туберкулез, АҚТҚ-жұқпасы, гепатиттер) бактериялық және вирустық этилогиясының инфекциясы кезінде медициналық залалсыздандыру
Құралдарды нұсқаулыққа сәйкес қолдану керек
2
Септустин
Сұйық концентрат
Таз ауруларын алдын ала стерилизациялық тазалау және залалсыздандыру үшін
3
Акватабс
Таблеткалар
Ауызсуды, жемісті, көкөністерді зарарсыздандыру үшін
4
Деохлор таблеткалары
Таблеткалар
Медициналық-санитариялық бөлімдеріндегі бактериялық және таз аурулары этилогиясының инфекциясы кезіндегі медициналық залалсыздандыру
5
Октениман, загросепт
Дайын ерітінді
Қолды тазалау үшін
Қылмыстық-атқару жүйесі мекемелеріндегі күдіктілерге,
айыпталушыларға және сотталғандарға арналған дәретхана
қажеттіліктері бойынша шығындардың № 12 заттай нормалары
Р/с
Кімге беріледі
Бір адамға арналған
бір айға
3 айға
дәретхана қағазы
гигиеналық қажеттіліктер
тіс пастасы
тіс щеткасы
1
Күдіктілерге, айыпталушыларға және сотталғандарға, оның ішінде:
ер адамға
1 бума
1 тюбик (150 гр.)
1 дана
әйел адамға
1 бума
10 дана
1 тюбик (150 гр.)
1 дана
Қауіпсіздігі аралас мекемелерінің (тергеу изоляторы) үй-жайлары
үшін жиһаз, мүлік және жабдық тиесілігінің № 13 заттай нормасы
Р/с№
Үй-жайлар мен заттардың атауы
Өлшем бірлігі
Бұйымдар саны
1
2
3
4

12.5. Комната для обыска
1.
Стол однотумбовый
шт.
1
2.
Табурет
шт.
2
3.
Вешалка настенная на 3-5 крючков
шт.
1
Примечание:
Помещения (кладовые, раздевалки, бытовые комнаты, столовая,
хозяйственные уголки, технические библиотеки и вспомогательные
помещения для хозяйственных нужд) обеспечиваются инвентарем по мере
необходимости за счет средств, выделяемых на эти цели.
Помещения, предназначенные для строгих условий содержания, в
которых проживают осужденные несовершеннолетние, отбывающие наказание
на строгих условиях, оборудуются полным комплексом
коммунально-бытовых объектов, с соблюдением санитарно-гигиенических
норм и требований применительно к требованиям, предъявляемым к
общежитиям или камерам учреждений средней безопасности для содержания
несовершеннолетних за счет средств, выделяемых на эти цели.
В административных, жилых, бытовых помещениях и местах общего
пользования в зависимости от их конфигурации, здания и территории
учреждения оборудуются видеокамерами системы видеонаблюдения.
Натуральная норма № 15
положенности мебели, инвентаря и оборудования для помещений
учреждений уголовно-исполнительной системы
№ п/п
Наименование помещений и предметов
Единица измерения
Количество предметов
1
2
3
4

12.5. Тінту бөлімі
1.
Бір тумбалы үстел
дана
1
2.
Отырғыш
дана
2
3.
3-5 ілгешекті қабырға киім ілгіші
дана
1
Ескертпе:
Үй-жайлар (қоймалар, киім ауыстыратын тұрмыстық бөлмелер, асхана, шаруашылық бұрыштары, техникалық кітапханалар және шаруашылық қажеттілікке арналған қосалқы бөлмелер) осы мақсаттарға бөлінетін қаражат есебінен қажеттіліктеріне қарай мүкәммалдармен қамтамасыз етіледі.
Қатаң жағдайда жазасын өтеуге арналған үй-жайлардағы, қатаң жағдайда жазасын өтеп жатқан кәмелетке толмаған сотталғандарды толық коммуналдық-тұрмыстық объектілер кешенімен кәмелетке толмағандарды ұстауға арналған қауіпсіздігі орташа мекемелердің жатақханаларына немесе камераларына қойылатын талаптарға сәйкес қолданылатын санитариялық-гигиеналық нормалары мен талаптары сақтала отырып, осы мақсаттарға бөлінетін қаражат есебінен жабдықталады
Әкімшілік, тұрғын, тұрмыстық үй-жайлар және жалпы пайдаланымдағы орындарда олардың конфигурациясына, мекеменің ғимаратына және аумағына байланысты бейнебақылау жүйесінің бейнекамераларымен жабдықталады.
Қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінің үй-жайлары үшін жиһаз,
мүлік және жабдық тиесілігінің № 15 заттай нормасы
Р/с
Үй-жайлар мен бұйымдардың атауы
Өлшем бірлігі
Тиесілігі
1
2
3
4

12.5. Комната для обыска
1.
Стол однотумбовый
шт.
1
2.
Табурет
шт.
2
3.
Вешалка настенная на 3-5 крючков
шт.
1
Примечание:
Помещения (кладовые, раздевалки, бытовые комнаты, столовая,
хозяйственные уголки, технические библиотеки и вспомогательные
помещения для хозяйственных нужд) обеспечиваются инвентарем по мере
необходимости за счет средств, выделяемых на эти цели.
Помещения, предназначенные для строгих условий содержания, в
которых проживают осужденные, отбывающие наказание на строгих
условиях содержания, оборудуются полным комплексом
коммунально-бытовых объектов, с соблюдением санитарно-гигиенических
норм и требований применительно к требованиям, предъявляемым к
общежитиям или камерам учреждений уголовно-исполнительной системы за
счет средств, выделяемых на эти цели.
В административных, жилых, бытовых помещениях и местах общего
пользования в зависимости от их конфигурации, здания и территории
учреждения оборудуются видеокамерами системы видеонаблюдения.
Натуральная норма № 16
положенности мебели, инвентаря и оборудования для помещений
учреждений полной безопасности
№ п/п
Наименование помещений и
предметов
Единица измерения
Количество предметов
1
2
3
4

12.5. Тінту бөлмесі
1.
Бір тумбалы үстел
дана
1
2.
Отырғыш
дана
2
3.
3-5 ілгешекті қабырға киім ілгіші
дана
1
Ескерту:
Үй-жайлар (қоймалар, киім ауыстыратын тұрмыстық бөлмелер, асхана, шаруашылық бұрыштары, техникалық кітапханалар және шаруашылық қажеттілікке арналған қосалқы бөлмелер) осы мақсаттарға бөлінетін қаражат есебінен қажеттіліктеріне қарай мүкәммалдармен қамтамасыз етіледі.
Қатаң жағдайда жазасын өтеуге арналған үй-жайлардағы, қатаң жағдайда жазасын өтеп жатқан сотталғандарды толық коммуналдық-тұрмыстық объектілер кешенімен қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінің жатақханаларына немесе камераларына қойылатын санитариялық-гигиеналық нормалары мен талаптары сақтала отырып, осы мақсаттарға бөлінетін қаражат есебінен жабдықталады.
Әкімшілік, тұрғын, тұрмыстық үй-жайлар және жалпы пайдаланымдағы орындар олардың конфигурациясына, мекеменің ғимаратына және аумағына байланысты бейнебақылау жүйесінің бейнекамераларымен жабдықталады.
Толық қауіпсіз мекемелердің үй-жайлары үшін жиһаз, мүлік және
жабдық тиесілігінің № 16 заттай нормасы
Р/с
Үй-жайлар мен заттардың атауы
Өлшем бірлігі
Заттың саны
1
2
3
4

Цедилки (дуршлаги) алюминиевые емкостью 7,0 литров
шт.
1
1
2
2
3
Примечание:
При подаче пищи в мисках и тарелках кастрюли и ложки
разливательные не выдаются. В этих случаях разрешается иметь подносы
для подачи пищи из расчета 1 поднос на 20 человек.
Из положенных по норме двух мисок предусматривается одна для
общего пользования в столовых, другая для приема пищи на
производственных объектах и других местах работ осужденных.
По усмотрению администрации учреждений в столовых могут быть
установлены оцинкованные баки для воды с кранами из расчета 1 бак на
300 посадочных мест. В столовых до 300 посадочных мест
устанавливается 1 бак на зал. К каждому баку выдаются две питьевые
алюминиевые кружки, оцинкованный круглый таз и замок.
Для раздачи готовой пищи в учреждениях смешанной безопасности
(следственных изоляторах) и полной безопасности на каждый положено
иметь:
котлы наплитные алюминиевые емкостью 20-50 литров;
ложки разливательные из нержавеющей стали емкостью 0,2 и
0,5-0,75 литра;
чайники алюминиевые литые емкостью 5,0 литра;
баки оцинкованные для воды с кранами;
тележки грузовые грузоподъемностью 130-140 кг;
машину посудомоечную одну на 2 этажа.
Перечисленное имущество истребуется по фактической потребности.
В учреждениях уголовно-исполнительной системы, имеющих больных
осужденных с инфекционными заболеваниями, кухни-столовые для
стерилизации посуды должны иметь дополнительно к норме котлы
пищеварочные необходимой емкости.
Оборудование, посуда, приборы и инвентарь, необходимые для
обеспечения кухонь-столовых домов ребенка и комнат личных свиданий
осужденных, истребуются по фактической потребности.
Мешки тканевые учреждениям уголовно-исполнительной системы
выделяются только при наличии достаточных ресурсов у довольствующего
органа.
Натуральная норма № 20
для комнаты дезинфекционной и стерилизации обработки
одежды и белья
№ п/п
Наименование имущества, инвентаря и инструмента
Единица измерения
Количество предметов
Примечание

Сыйымдылығы 7,0 литр (кеспелер) алюминий сүзгілер
дана
1
1
2
2
3
Ескертпе:
Тамақты тостағанмен және тәрелкелермен берген кезде құятын ожаулар мен кастрөлдер берілмейді. Бұл жағдайларда тамақ тасуға арналған жайпақ табақты 20 адамға 1 жайпақ табақ есебінен алуға рұқсат етіледі.
Норма бойынша тиесілі екі тостағанның біреуі асханаларда жалпы пайдалану үшін, екіншісі өңдірістік объектілерде және сотталғандардың басқа да жұмыс орындарында тамақ ішуі үшін көзделеді.
Мекемелер әкімшілігінің қалауы бойынша асханаларға ауызсуға арналған краны бар мырыш бөшкелер 300 орынға 1 бак есебінен орнатылуы мүмкін. 300-ге дейінгі отыру орны бар асханаларда бір залға 1 бак орнатылады. Әр бакке су ішетін екі алюминий саптыаяқ, дөңгелек мырышталған шара және құлып беріледі.
Қауіпсіздігі аралас мекемелерде (тергеу изоляторы) және толық қауіпсіз мекемелерде дайын тамақты тарату үшін әрқайсысында мыналар болуы тиіс:
плитаға қойылатын сыйымдылығы 20-50 литр алюминий қазандар;
сыйымдылығы 0,2 және 0,5-0,75 литр тот баспайтын болаттан жасалған құятын ожаулар;
сыйымдылығы 5,0 литр алюминийден құрылған шәйнектер;
краны бар суға арналған мырыш бактер;
130-140 кг жүк көтеретін жүк арбалары;
2 қабатқа ыдыс жуатын бір машина.
Аталған мүлік нақты қажеттілік бойынша талап етіледі. Жұқпалы аурулармен ауыратын науқас сотталғандар бар қылмыстық-атқару жүйесі мекемелерінің асүй асханаларында ыдыстарды стерильдеу үшін нормаға қосымша қажетті сыйымдылықтағы ас пісіретін қазандар болу керек.
Балалар үйлерінде асүй асханаларын және сотталғандардың жеке кездесу бөлмелерін қамтамасыз ету үшін қажетті жабдықтар, ыдыстар, құралдар және мүкәммал нақты қажеттілік бойынша талап етіледі.
Матадан тігілген қаптар қылмыстық-атқару жүйесі мекемелеріне органда жеткілікті ресурстар болған кезде ғана беріледі.
Киім-кешекті және төсек-орын жабдықтарын залалсыздандыру және
стерильдеу бөлмесіне арналған № 20 заттай норма
Р/с№
Мүліктің, мүкәммалдың және құралдардың атауы
Өлшем бірлігі
Тиесілігі
Ескертпе

8 м2 на 1000 м2
2
Чистящее средство для раковин и унитазов
гр.
320 гр. на одну раковину и унитаз
3
Стиральный порошок
гр.
1 гр. на 1 м2 в день
Натуральная норма № 22
оснащения медицинской техникой и изделиями медицинского
назначения лечебно-профилактических учреждений
уголовно-исполнительной системы
Сноска. Натуральная норма № 22 исключена постановлением Правительства РК от 31.08.2022 № 625 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 ноября 2014 года № 1255
Образцы формы одежды осужденных
Сноска. Образцы формы – в редакции постановления Правительства РК от 24.03.2022 № 149 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Летняя форма одежды осужденных:
Куртка и брюки с одной светоотражающей полосой шириною 2,5 сантиметра, нашитой на концах штанин брюк и рукавов куртки, а также по всей ширине спины и груди для:
1) осужденных мужчин и несовершеннолетних мальчиков – серого цвета;
2) осужденных женщин и несовершеннолетних девочек – зеленого цвета;
3) осужденных, находящихся в дисциплинарных изоляторах и одиночных камерах, – оранжевого цвета.
Куртка и брюки с двумя светоотражающими полосами шириною 2,5 сантиметра каждая, нашитыми по горизонтали через 2 сантиметра на концах штанин брюк и рукавов куртки, а также по всей ширине спины и груди для осужденных к пожизненному лишению свободы – коричневого цвета.
Головной убор – кепка из водоотталкивающей ткани (для женщин – косынка).
2. Зимняя форма одежды осужденных:
Куртка и брюки утепленные с одной светоотражающей полосой шириною 2,5 сантиметра, нашитой на концах штанин брюк и рукавов куртки, а также по всей ширине спины и груди для:
1) осужденных мужчин и несовершеннолетних мальчиков – серого цвета;
2) осужденных женщин и несовершеннолетних девочек – зеленого цвета.
Куртка и брюки утепленные с двумя светоотражающими полосами шириною 2,5 сантиметра каждая, нашитыми по горизонтали через 2 сантиметра на концах штанин брюк и рукавов куртки, а также по всей ширине спины и груди для осужденных к пожизненному лишению свободы – коричневого цвета.
Головной убор – шапка вязаная из пряжи в 2 или 3 нити.
____________________
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 ноября 2014 года № 1255
Правила
обеспечения бесплатным проездом, продуктами питания или деньгами на путь следования лиц, освобождаемых от отбывания наказания в виде ареста или лишения свободы, к месту жительства или работы

8 м2 1000 м2 -ге
2
Қол жуғыш пен унитаздарды тазалайтын құралдар
гр.
320 гр. бір қол жуғышқа немесе унитазға
3
Кір жуу ұнтағы
гр.
1 м2 күніне 1 гр.
Қылмыстық-атқару жүйесінің емдеу-алдын алу мекемелерін
медициналық техникамен және медициналық мақсаттағы бұйымдармен
жарақтандырудың № 22 заттай нормалары
Ескерту. № 22 заттай нормасы алып тасталды - ҚР Үкіметінің 31.08.2022 № 625 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2014 жылғы 28 қарашадағы
№ 1255 қаулысымен
бекітілген
Сотталғандардың киім нысанының үлгілері
Ескерту. Үлгілер жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 24.03.2022 № 149 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Сотталғандардың жазғы киім нысаны
Шалбарының балақтары мен күртешенің жеңдеріне, сондай-ақ бүкіл арқа тұсы мен кеуде тұсын бойлай тігілген, ені 2,5 сантиметр болатын жарық шағылыстырғыш бір жолағы бар күртеше және шалбар:
1) сотталған ерлер мен кәмелетке толмаған ұлдар үшін – сұр түсті;
2) сотталған әйелдер мен кәмелетке толмаған қыздар үшін – жасыл түсті;
3) тәртіптік изоляторлардағы және жалғыз адамдық камералардағы сотталғандар үшін – қызғылт сары түсті.
Өмір бойына бас бостандығынан айыруға сотталғандар үшін шалбарының балақтары мен күртешенің жеңдеріне, сондай-ақ бүкіл арқа тұсы мен кеуде тұсын бойлай көлденеңінен арасынан 2 сантиметр қалдырып тігілген, әрқайсысының ені 2,5 сантиметр жарық шағылыстырғыш екі жолағы бар күртеше мен шалбар – қоңыр түсті.
Бас киім – су өткізбейтін матадан тігілген кепка (әйелдер үшін – үшкіл орамал).
2. Сотталғандардың қысқы киім нысаны
Шалбарының балақтары мен күртешенің жеңдеріне, сондай-ақ бүкіл арқа тұсы мен кеуде тұсын бойлай тігілген, ені 2,5 сантиметр болатын жарық шағылыстырғыш бір жолағы бар күртеше және шалбар:
1) сотталған ерлер мен кәмелетке толмаған ұлдар үшін – сұр түсті;
2) сотталған әйелдер мен кәмелетке толмаған қыздар үшін – жасыл түсті.
Өмір бойына бас бостандығынан айыруға сотталғандар үшін шалбарының балақтары мен күртешенің жеңдеріне, сондай-ақ бүкіл арқа тұсы мен кеуде тұсын бойлай көлденеңінен арасынан 2 сантиметр қалдырып тігілген, әрқайсысының ені 2,5 сантиметр жарық шағылыстырғыш екі жолағы бар жылы күртеше мен шалбар – қоңыр түсті.
Бас киім – иірілген 2 немесе 3 жіптен тоқылған бөрік.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 28 қарашадағы
№ 1255 қаулысымен
бекітілген
Қамаққа алу немесе бас бостандығынан айыру түріндегі жазаны
өтеуден босатылатын адамдардың тұрғылықты жеріне немесе жұмыс
орнына бару жолында тегін жол жүрумен, тамақ өнімдерімен немесе
ақшамен қамтамасыз ету қағидалары

Сноска. Утратил силу постановлением Правительства РК от 24.03.2022 № 149 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 24.03.2022 № 149 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.