О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан и распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 2 февраля 2009 года № 15-р "О дальнейших мерах по совершенствованию законотворческой деятельности"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 1401.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан и распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 2 февраля 2009 года № 15-р "О дальнейших мерах по совершенствованию законотворческой деятельности".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 декабря 2014 года № 1401
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан и распоряжение
Премьер-Министра Республики Казахстан от 2 февраля 2009 года
№ 15-р "О дальнейших мерах по совершенствованию
законотворческой деятельности"
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 09.03.2022 № 114.
2. Утратил силу постановлением Правительства РК от 29.12.2016 № 904.
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 02.06.2022 № 355 (вводится в действие с 01.07.2022).
4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 29.12.2016 № 904.
5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 02.06.2022 № 355.
6. Утратил силу постановлением Правительства РК от 29.12.2016 № 907.
7. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 41, ст. 532):
в Положении о Министерстве юстиции Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в перечне государственных учреждений, находящихся в ведении Министерства:
в пункт 1 внесены изменения в текст на казахском языке, на русском языке текст не изменяется.
8. Утратил силу постановлением Правительства РК от 06.10.2016 № 568.
9. Утратил силу постановлением Правительства РК от 06.10.2016 № 568.
10. Утратил силу постановлением Правительства РК от 31.12.2015 № 1193 (вводится в действие с 01.01.2016).
11. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года № 339 "Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений":
в лимитах штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов, с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений, утвержденных указанным постановлением:

Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне және "Заң шығару қызметін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2009 жылғы 2 ақпандағы № 15-ө өкіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 1401 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне және "Заң шығару қызметін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2009 жылғы 2 ақпандағы № 15-ө өкіміне енгізілген өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
2. Осы қаулы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 1401 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне және "Заң
шығару қызметін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы"
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің
2009 жылғы 2 ақпандағы № 15-ө өкіміне енгізілетін
өзгерістер мен толықтырулар
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 09.03.2022 № 114 қаулысымен.
2. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 29.12.2016 № 904 қаулысымен.
3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 02.06.2022 № 355 (01.07.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 31.08.2016 № 497 қаулысымен.
5. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 02.06.2022 № 355 қаулысымен.
6. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 29.12.2016 № 907 қаулысымен.
7. "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1120 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 41, 532-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi туралы ережеде:
Министрліктің қарамағындағы мемлекеттік мекемелердің тізбесінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Қазақстан Республикасының Заңнама институты" мемлекеттік мекемесі.".
8. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 06.10.2016 № 568 қаулысымен.
9. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 06.10.2016 № 568 қаулысымен.
10. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 31.12.2015 № 1193 қаулысымен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. "Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелеріндегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерінде:

в подпункт 2) раздела 11 внесены изменения в текст на казахском языке, на русском языке текст не изменяется.
12. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 22 января 2010 года № 19 "О некоторых вопросах совершенствования нормотворческой деятельности в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2010 г., № 6, ст. 83):
в пункт 2 внесены изменения в текст на казахском языке, на русском языке текст не изменяется.
13. Утратил силу постановлением Правительства РК от 29.08.2016 № 486.
14. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 31 января 2013 года № 78 "Об утверждении Плана мероприятий на 2013 – 2020 годы по реализации Концепции развития местного самоуправления в Республике Казахстан":
в Плане мероприятий на 2013 – 2020 годы по реализации Концепции развития местного самоуправления в Республике Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в графе 4 раздела "1. Совершенствование нормативной правовой базы по вопросам местного самоуправления":
в строку, порядковый номер 1, внесены изменения в текст на казахском языке, на русском языке текст не изменяется;
в подпункт 1) строки, порядковый номер 2, внесены изменения в текст на казахском языке, на русском языке текст не изменяется;
в строку, порядковый номер 3, внесены изменения в текст на казахском языке, на русском языке текст не изменяется;
в графе 4 раздела "4. Дальнейшее развитие местного самоуправления":
в строку, порядковый номер 1, внесены изменения в текст на казахском языке, на русском языке текст не изменяется;
в строку, порядковый номер 5, внесены изменения в текст на казахском языке, на русском языке текст не изменяется;
в строку, порядковый номер 7, внесены изменения в текст на казахском языке, на русском языке текст не изменяется;
в строку, порядковый номер 8, внесены изменения в текст на казахском языке, на русском языке текст не изменяется;
в строку, порядковый номер 10, внесены изменения в текст на казахском языке, на русском языке текст не изменяется;
в строку, порядковый номер 11, внесены изменения в текст на казахском языке, на русском языке текст не изменяется;
в строку, порядковый номер 13, внесены изменения в текст на казахском языке, на русском языке текст не изменяется;
в примечании:
строки "ИЗ РК – ГУ "Институт законодательства Республики Казахстан" внесены изменения в текст на казахском языке, на русском языке текст не изменяется.
15. Утратил силу постановлением Правительства РК от 11.04.2017 № 192 (вводится в действие с 01.01.2017 и подлежит официальному опубликованию).
16. Утратил силу постановлением Правительства РК от 10.04.2015 № 223.

11-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Заңнама институты".
12. "Қазақстан Республикасындағы норма шығармашылығы қызметін жетілдірудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 22 қаңтардағы № 19 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 6, 83-құжат):
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Серіктестік таратылғаннан кейін қалған мүлік беріле отырып, "Қазақстан Республикасының Заңнама институты" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – мекеме) құрылсын.".
13. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 29.08.2016 № 486 қаулысымен.
14. "Қазақстан Республикасында жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2013 – 2020 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 қаңтардағы № 78 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасында жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2013 – 2020 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарында:
"1. Жергілікті өзін-өзі басқару мәселелері жөніндегі нормативтік құқықтық базаны жетілдіру" деген бөлімнің 4-бағанында:
реттік нөмірі 1-жолдағы "ҚР ЗШИ" деген аббревиатура "ҚР ЗИ" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 2-жолдың 1) тармақшасындағы "ҚР ЗШИ" деген аббревиатура "ҚР ЗИ" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 3-жолдағы "ҚР ЗШИ" деген аббревиатура "ҚР ЗИ" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
"4. Жергілікті өзін-өзі басқаруды одан әрі дамыту" деген бөлімінің 4-бағанында:
реттік нөмірі 1-жолдағы "ҚР ЗШИ" деген аббревиатура "ҚР ЗИ" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 5-жолдағы "ҚР ЗШИ" деген аббревиатура "ҚР ЗИ" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 7-жолдағы "ҚР ЗШИ" деген аббревиатура "ҚР ЗИ" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 8-жолдағы "ҚР ЗШИ" деген аббревиатура "ҚР ЗИ" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 10-жолдағы "ҚР ЗШИ" деген аббревиатура "ҚР ЗИ" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 11-жолдағы "ҚР ЗШИ" деген аббревиатура "ҚР ЗИ" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 13-жолдағы "ҚР ЗШИ" деген аббревиатура "ҚР ЗИ" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
ескертпеде:
"ҚР ЗШИ – "Қазақстан Республикасының Заң шығару институты" ММ" деген сөздер "ҚР ЗИ – "Қазақстан Республикасының Заңнама институты" ММ" деген сөздермен ауыстырылсын.
15. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 11.04.2017 № 192 қаулысымен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
16. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 10.04.2015 № 223 қаулысымен.

17. В распоряжении Премьер-Министра Республики Казахстан от 2 февраля 2009 года № 15-р "О дальнейших мерах по совершенствованию законотворческой деятельности":
абзац шестой пункта 1 изложить в следующей редакции:
"проведения работы по повышению качества научной экспертизы законопроектов;";
абзац пятый пункта 2 изложить в следующей редакции:
"конструктивному обсуждению законопроектов в Парламенте Республики Казахстан, в том числе с привлечением экспертов, осуществлявших проведение научной правовой и иных экспертиз по законопроектам;".
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 декабря 2014 года № 1401
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 17 августа 2006 года № 778
Правила государственной регистрации нормативных правовых актов
Сноска. Приложение утратило силу постановлением Правительства РК от 06.10.2016 № 568.

17. "Заң шығару қызметін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2009 жылғы 2 ақпандағы № 15-р өкіміне:
1-тармақтың алтыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"заң жобалары ғылыми сараптамасының сапасын арттыру жөніндегі жұмысты жүргізу;";
2-тармақтың бесінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Парламентінде заң жобаларын сындарлы, оның ішінде заң жобалары бойынша ғылыми құқықтық және өзге де сараптамалар жүргізуді жүзеге асыратын сарапшыларды тарта отырып талқылау;".
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 1401 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2006 жылғы 17 тамыздағы
№ 778 қаулысымен
бекiтiлген
Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу қағидалары
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 06.10.2016 № 568 қаулысымен.