Об утверждении перечня ядов, производство, переработка, приобретение, хранение, реализация, использование и уничтожение которых подлежит лицензированию
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 февраля 2015 года № 59.
В соответствии с подпунктом 8) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень ядов, производство, переработка, приобретение, хранение, реализация, использование и уничтожение которых подлежит лицензированию.
2. Признать утратившими силу:
1) постановление Правительства Республики Казахстан от 13 июня 2007 года № 493 "Об утверждении перечня ядов, производство, переработка, перевозка, приобретение, хранение, реализация, использование и уничтожение которых подлежит лицензированию" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 19, ст. 220);
2) подпункт 1) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2011 года № 418 "О внесении дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 13 июня 2007 года № 493 и от 5 февраля 2008 года № 104" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 33, ст. 402).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 16 февраля 2015 года № 59
Перечень
ядов, производство, переработка, приобретение, хранение,
реализация, использование и уничтожение
которых подлежит лицензированию
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 16.09.2019 № 689 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Список А
1. Амитон: О,О-диэтил-S-[2(диэтиламино)этил] тиофосфат и соответствующие алкилированные или протонированные соли
2. 1,1,3,3,3-пентафтор-2-(трифторметил)-1-пропен
3. 3-хинуклидинилбензилат
4. Химикаты, содержащие атом фосфора, с которым связана одна метильная, этильная или пропильная (нормальная или изо-) группа, но не другие атомы углерода, например, метилфосфонилдихлорид, диметилметил-фосфонат (исключение: фонофос: О-этил S-фенилэтилфосфонтиолтионат)
5. N,N-диалкил (Me, Et, n-Pr или i-Pr) амидодигалоидфосфаты
6. Диалкил (Me, Et, n-Pr или i-Pr)-N,N-диалкил (Me, Kt, n-Pr или i-Pr)-амидофосфаты
7. Треххлористый мышьяк
8. 2,2-дифенил-2-оксиуксусная кислота
9. Хинуклидин-3-ол
10. N,N-диалкил (Me, Et, n-Pr или i-Pr) аминоэтил-2-хлориды и соответствующие протонированные соли

Өндірілуі, өңделуі, сатып алынуы, сақталуы, сатылуы, пайдаланылуы және жойылуы лицензиялануға жататын улардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 16 ақпандағы № 59 қаулысы.
"Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 8) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса беріліп отырған өндірілуі, өңделуі, сатып алынуы, сақталуы, сатылуы, пайдаланылуы және жойылуы лицензиялануға жататын улардың тізбесі бекітілсін.
2. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) "Өндірілуі, өңделуі, тасымалдануы, сатып алынуы, сақталуы, сатылуы, пайдалануы және жойылуы лицензиялануға тиіс улардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 13 маусымдағы № 493 (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 19, 220-құжат);
2) "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 13 маусымдағы № 493 және 2008 жылғы 5 ақпандағы № 104 қаулыларына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 15 сәуірдегі № 418 қаулысының 1-тармағының 1) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 33, 402-құжат).
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бiр күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 16 ақпандағы
№ 59 қаулысымен
бекітілген
Өндірілуі, өңделуі, сатып алынуы, сақталуы, сатылуы, пайдаланылуы және жойылуы лицензиялануға жататын улардың тізбесі
Ескерту! Тізбеге өзгеріс енгізілді – ҚР Үкіметінің 16.09.2019 № 689 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
А тізімі
1. Амитон: О, О-диэтил-S-[2-диэтиламино)этил] тиофосфат және тиісті алкилденген немесе протондалған тұздар
2. 1,1,3,3,3-пентафтор-2-(трифторметил)-1-пропен
3. 3-хинуклидинилбензилат
4. Құрамында бір метилді, этилді немесе пропильді (қалыпты немесе изо-) топ байланысқан фосфор атомы бар, бірақ көміртегінің басқа атомдары жоқ химикаттар, мысалы, метилфосфонилдихлорид, диметилметилфосфонат (фонофос: О-этил S-фенилэтилфосфонитиолтионат жатпайды)
5. N,N-диалкил (Ме, Еt, n-Рr немесе і-Рr) амидогалоидфосфаттар
6. Диалкил (Ме, Еt, n-Рr немесе і-Рr) N,N, М-диалкил (Ме, Кt, n-Рr немесе і-Рr) амидофосфаттар
7. Үш хлорлы тотияйын
8. 2,2-дифенил-2-тотық сілтілі қышқыл
9. Хинуклидин-3-ол
10. N,N-диалкил (Ме, Еt, n-Рr немесе і-Рr) аминоэтил-2-хлоридтер және тиісті протондалған тұздар

11. N,N-диалкил (Me, Et, n-Pr или i-Pr) аминоэтан-2-олы и соответствующие протонированные соли (исключения:
N,N-диметиламиноэтанол и соответствующие протонированные соли,
N,N-диэтиламиноэтанол и соответствующие протонированные соли)
12. N,N-диалкил (Me, Et, n-Pr или i-Pr) аминоэтан-2-тиолы и соответствующие протонированные соли
13. Тиодигликоль: бис(2-гидроксиэтил) сульфид
14. Пинаколиловый спирт: 3,3-диметилбутан-2-ол
15. Фосген: дихлорангидрид угольной кислоты
16. Цианистый водород
17. Хлорпикрин: трихлорнитрометан
18. Хлорокись фосфора
19. Треххлористый фосфор
20. Пятихлористый фосфор
21. Триметилфосфит
22. Триэтилфосфит
23. Диметилфосфит
24. Диэтилфосфит
25. Монохлористая сера
26. Двуххлористая сера
27. Хлористый тионил
28. Этилдиэтаноламин
29. Метилдиэтаноламин
30. Триэтаноламин
31. Этилдиэтаноламин
32. О,О-диэтил-фосфоротиоат
33. О,О-диэтил-фосфородитиоат
34. Натрия гексафторосиликат
35. Метилфосфонотионовый дихлорид
36. N,N-диизопропиламиноэтан-2-ол
37. Тетраметилсвинец
38. Аконит
39. Ацеклидин
40. Барий цианистый
41. Бруцин
42. Карбахолин
43. Новарсенол
44. Промеран
45. Ртуть металлическая, за исключением случаев, когда ртуть находится в аппаратуре, в том числе измерительной и осветительной, выпускаемой по официальной технической документации, утвержденной уполномоченными на то органами, или в указанной аппаратуре, ввозимой официально из-за рубежа в установленном порядке.
46. Таллий необработанный
47. Тетраэтилсвинец
48. Трава аконита джунгарского свежая
49. Экстракт чилибухи
Список В
1. Аконитин
2. Амизил
3. Гиосциамин основание
4. Гиосциамина камфорат
5. Гиосциамина сульфат
6. Глифтор
7. Меркаптофос
8. Метиловый спирт
9. Мышьяковистый ангидрид
10. Мышьяковый ангидрид
11. Натрия арсенат
12. Ртути дийодид
13. Ртути дихлорид
14. Ртути оксицианид
15. Ртути салицилат
16. Скополамина гидробромид
17. Стрихнина нитрат
18. Сумма алкалоидов красавки
19. Тетракарбонил никеля
20. Фенол
21. Фосфид цинка
22. Фосфор желтый
23. О-хлорбензилиденмалонодинитрил
24. Цианиды натрия, калия, меди, цинка, серебра, кадмия, ртути, кальция, бария, хлора
25. Цианплав
26. Циклон
27. Цинхонин
28. Сумма алколоидов Чилибухи
29. Этилмеркурфосфат
30. Этилмеркурхлорид
31. Яд змеиный
32. Яд пчелиный
33. Диметилметилфосфонат
34. Метилфосфонилдифторид
35. Метилфосфонилдихлорид
36. 3-гидрокси-1-метилпиперидин
37. N,N-диизопропил-2-аминоэтил хлорид
38. 2-диизопропиламиноэтантиол
39. Фториды калия, натрия, серебра
40. 2-хлорэтанол
41. Диметиламин
42. Диэтилэтилфосфонат
43. Диэтил-N,N-диметиламидофосфат
44. Диметиламина гидрохлорид
45. Этилдихлорфосфонит
46. Этилдихлорфосфонат

11. N,N-диалкил (Ме, Еt, n-Рr немесе і-Рr) аминоэтан-2-олдар және тиісті протондалған тұздар (N,N-диметиламиноэтанол және тиісті протондалған тұздар, N,N-диэтиламиноэтанол және тиісті протондалған тұздар жатпайды)
12. N,N-диалкил (Ме, Еt, n-Рr немесе і-Рr) аминоэтан-2-тиолдар және тиісті протондалған тұздар
13. Тиодигликоль: бис(2-гидроксиэтил) сульфид
14. Пинаколилді спирт: 3,3-диметилбутан-2-ол
15. Фосген: көмір қышқылының дихлоангидриді
16. Цианидті сутек
17. Хлорпикрин: трихлорнитрометан
18. Фосфордың хлорлы қышқылы
19. Үшхлорлы фосфор
20. Бесхлорлы фосфор
21. Үшметилфосфит
22. Үшэтилфосфит
23. Диметилфосфит
24. Диэтилфосфит
25. Монохлорлы күкірт
26. Қосхлорлы тионил
27. Хлорлы тионил
28. Этилдиэтаноламин
29. Метилдиэтаноламин
30. Үшэтаноламин
31. Этилдиэтаноламин
32. О,О-диэтил-фосфоротиоат
33. О,О-диэтил-фосфородитиоат
34. Натрий гексафторосиликаты
35. Метилфосфонотионды дихлорид
36. N,N-диизопропиламиноэтан-2-ол
37. Тетраметилқорғасын
38. Аконит
39. Ацеклидин
40. Цианитті барий
41. Бруцин
42. Карбахолин
43. Новарсенол
44. Промеран
45. Сынап бекітуге уәкілетті органдар бекіткен ресми техникалық құжаттама бойынша шығарылатын, оның ішінде өлшеу және жарықтандыру аппаратурасында немесе белгіленген тәртіппен шетелден ресми әкелінетін көрсетілген аппаратурада болған жағдайларды қоспағанда, металл сынабы.
46. Өңделмеген таллий
47. Тетраэтилді қорғасын
48. Таза жоңғар аконит шөбі
49. Чилибуха сығындысы
В тізімі
1. Аконитин
2. Амизил
3. Гиосциамин негізі
4. Гиосциамин камфораты
5. Гиосциамин сульфаты
6. Глифтор
7. Меркаптофос
8. Метил спирті
9. Тотияйын тәрізді ангидрид
10. Тотияйынды ангидрид
11. Арсенат натрийі
12. Дийодид сынаптары
13. Дихлорид сынаптары
14. Оксицианид сынаптары
15. Салицилат сынаптары
16. Гидробромид скополамині
17. Нитрат стрихнині
18. Итжидек алкалоидтарының жиынтығы
19. Тетракарбонил никелі
20. Фенол
21. Мырыш фосфиді
22. Сары фосфор
23. О-хлорбензилиденмалонодинитрил
24. Натрий, калий, мыс, мырыш, күміс, кадмий, сынап, кальций, барий, хлор цианидтері
25. Цианид балқытпасы
26. Циклон
27. Цинхонин
28. Чилибухи алкалоидтарының жиынтығы
29. Этилмеркурфосфат
30. Этилмеркурхлорид
31. Жылан уы
32. Ара уы
33. Диметилметилфосфонат
34. Метилфосфонилдифторид
35. Метилфосфонилдихлорид
36. 3-гидроокси-1-метилпиперидин
37. N,N-диизопропил-2-аминоэтил хлорид
38. 2-диизопропиламиноэтантиол
39. Калий, натрий, күміс фторидтері
40. 2-хлорэтанол
41. Диметиламин
42. Диэтилэтилфосфонат
43. Диэтил-N, N-диметиламидофосфат
44. Диметиламин гидрохлорид
45. Этилдихлорфосфонит
46. Этилдихлорфосфонат

47. Этилдифторфосфонат
48. Фтористый водород
49. Метилбензилат
50. Метилдихлорфосфонит
51. 2-диизопропиламиноэтанол
52. Пинаколиновый спирт
53. О-этил-О-(2-диизопропиламиноэтил) метилфосфонит
54. Диэтилметилфосфонит
55. Диметилэтилфосфонат
56. Этилдифторфосфонит
57. Метилдифторфосфонит
58. 3-Хинуклидин
59. Пятифтористый фосфор
60. Пинаколин
61. Бифториды калия и натрия
62. Пентасульфид фосфора
63. Диизопропиламин
64. Диэтиламиноэтанол
65. Сульфид натрия
66. Триэтаноламиногидрохлорид
67. N,N-диизопропил-2-аминоэтилхлорид гидрохлорид
68. Бромбензилцианид
69. Фенацилхлорид (п-хлорацетофенон)
70. Дибензол (1,4 оксазепин)
71. Триизопропил фосфит
72. N,N-диметиламинофосфорил дихлорид
73. Диэтил метилфосфат
74. N,N-диизопропиламиноэтил-2-хлорид гидрохлорид
75. N,N-диизопропиламиноэтантиол
76. N,N-диизопропиламиноэтил-2-хлорид
77. Бифторид аммония
78. Мышьяк
79. Никотин
80. Плавиковая кислота
81. Этилендигидразин
82. Диметилгидразиназид
83. Диметилгидразиннитрат
84. Метилфосфоновая кислота
85. Хлорциан
86. Хлоропикрин: трихлорнитрометан
87. Диметиламиноэтанол
88. О-этил-S-фенил (этил) дитиофосфонат
Примечание:
В отношении списка А необходимо придерживаться обязательств, принятых государством-участником Конвенции о запрещении разработки, производства, накопления и применения химического оружия и о его уничтожении и Закона Республики Казахстан от 24 июня 1999 года № 398 "О ратификации Конвенции о запрещении разработки, производства, накопления и применения химического оружия и о его уничтожении".

47. Этилдифторфосфонат
48. Фторлы сутек
49. Метилбензилат
50. Метилдихлорфосфонит
51. 2-диизопропиламиноэтанол
52. Пинаколинді спирт
53. О-этил-О-(2-диизопропиламиноэтил) метилфосфонит
54. Диэтилметилфосфонит
55. Диметилэтилфосфонат
56. Этилдифторфосфонит
57. Метилдифторфосфонит
58. 3-Хинуклидин
59. Бесфторлы фосфор
60. Пинаколин
61. Калий және натрий бифторидтері
62. Фосфордың пентасульфиді
63. Диизопропиламин
64. Диэтиламиноэтанол
65. Натрий сульфиді
66. Үшэтаноламиногирохлорид
67. N,N-диизопропил-2-аминоэтилхлорид гидрохлорид
68. Бромбензилцианид
69. Фенацилхлорид (п-хлорацетофенон)
70. Дибензол (1,4) оксазепин
71. Триизопропил фосфит
72. N,N-диметиламинофосфорил дихлориді
73. Диэтил метилфосфаты
74. N,N-диизопропиламиноэтил-2-хлорид гидрохлориді
75. N,N-диизопропиламиноэтантиол
76. N,N-диизопропиламиноэтил-2-хлориді
77. Амоний бифториді
78. Күшала
79. Никотин
80. Балқытылған қышқыл
81. Этилендигидразин
82. Диметилгидразиназид
83. Диметилгидразиннитраты
84. Метилфосфон қышқылы
85. Хлорциан
86. Хлоропикрин: трихлорнитрометан
87. Диметиламиноэтанол
88. О-этил-S-фенил (этил) дитиофосфонаты
Ескертпе:
А тізіміне қатысты Химиялық қаруды әзірлеуге, өндіруге, жинақтау мен қолдануға тыйым салу және оны жою туралы конвенцияға қатысушы мемлекет қабылдаған міндеттемелерді және "Химиялық қаруды әзірлеуге, өндіруге, жинақтау мен қолдануға тыйым салу және оны жою туралы конвенцияны бекіту туралы" 1999 жылғы 24 маусымдағы № 398 Қазақстан Республикасының Заңын ұстану қажет.