Об определении регионов для расселения кандасов и переселенцев
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2016 года № 83. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 2023 года № 765.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 04.09.2023 № 765 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок - в редакции постановления Правительства РК от 26.10.2021 № 767 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 5) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О миграции населения" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить:
1) регионы для расселения кандасов согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) регионы для расселения переселенцев согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 с именением, внесенным постановлением Правительства РК от 26.10.2021 № 767 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившими силу:
1) постановление Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2014 года № 248 "Об определении регионов для расселения оралманов" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 22, ст. 162);
2) постановление Правительства Республики Казахстан от 8 июля 2014 года № 783 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2014 года № 248 "Об определении регионов для расселения оралманов" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 45, ст. 452).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 18 февраля 2016 года № 83
Регионы для расселения кандасов
Сноска. Заголовок приложения 1 - в редакции постановления Правительства РК от 26.10.2021 № 767 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 18.01.2023 № 26 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
1. Акмолинская область.
2. Атырауская область.
3. Восточно-Казахстанская область.
4. Западно-Казахстанская область.
5. Костанайская область.
6. Павлодарская область.
7. Северо-Казахстанская область.

Қандастар мен қоныс аударушыларды қоныстандыру үшін өңірлерді айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 18 ақпандағы № 83 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қыркүйектегі № 765 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.09.2023 № 765 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 26.10.2021 № 767 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Халықтың көші-қоны туралы" 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 8-бабының 5) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес қандастарды қоныстандыру үшін өңірлер;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес қоныс аударушыларды қоныстандыру үшін өңірлер айқындалсын.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 26.10.2021 № 767 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) "Оралмандарды қоныстандыру үшін өңірлерді айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 20 наурыздағы № 248 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 22, 162-құжат);
2) "Оралмандарды қоныстандыру үшін өңірлерді айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 20 наурыздағы № 248 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 8 шілдедегі № 783 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 45, 452-құжат).
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2016 жылғы 18 ақпандағы
№ 83 қаулысына
1-қосымша
Қандастарды қоныстандыру үшін өңірлер
Ескерту. 1-қосымшаның тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 26.10.2021 № 767 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. 1-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 18.01.2023 № 26 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Ақмола облысы.
2. Атырау облысы.
3. Шығыс Қазақстан облысы.
4. Батыс Қазақстан облысы.
5. Қостанай облысы.
6. Павлодар облысы.
7. Солтүстік Қазақстан облысы.

8. Область Абай.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 18 февраля 2016 года № 83
Регионы для расселения переселенцев
Сноска. Приложение 2 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 26.11.2019 № 875 (вводится в действие с 01.01.2020); от 18.01.2023 № 26 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
1. Восточно-Казахстанская область.
2. Костанайская область.
3. Павлодарская область.
4. Северо-Казахстанская область.
5. Карагандинская область.
6. Акмолинская область.
7. Область Абай.
8. Область Ұлытау.

8. Абай облысы.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2016 жылғы 18 ақпандағы
№ 83 қаулысына
2-қосымша
Қоныс аударушыларды қоныстандыру үшін өңірлер
Ескерту. 2-қосымшаға өзгерістер енгізілді – ҚР Үкіметінің 26.11.2019 № 875 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 18.01.2023 № 26 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
1. Шығыс Қазақстан облысы.
2. Қостанай облысы.
3. Павлодар облысы.
4. Солтүстік Қазақстан облысы.
5. Қарағанды облысы.
6. Ақмола облысы.
7. Абай облысы.
8. Ұлытау облысы.