Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы развития образования и науки Республики Казахстан на 2016 - 2019 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 апреля 2016 года № 243. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 июля 2018 года № 460
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 24.07.2018 № 460.
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 1 марта 2016 года № 205 "Об утверждении Государственной программы развития образования и науки Республики Казахстан на 2016 – 2019 годы" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации Государственной программы развития образования и науки Республики Казахстан на 2016 – 2019 годы (далее – План мероприятий).
2. Центральным и местным исполнительным органам, а также государственным органам:
1) обеспечить своевременное исполнение Плана мероприятий;
2) представлять информацию о реализации Плана мероприятий в Министерство образования и науки Республики Казахстан один раз в год до 15 февраля года, следующего за отчетным.
3. Министерству образования и науки Республики Казахстан представлять сводную информацию о ходе выполнения Плана мероприятий в уполномоченный орган по государственному планированию один раз в год до 10 марта года, следующего за отчетным.
4. Уполномоченному органу по государственному планированию по итогам проведенного мониторинга на основании отчета о реализации Государственной программы образования и науки Республики Казахстан на 2016 – 2019 годы, представленного Министерством образования и науки Республики Казахстан, сформировать проект заключения и представить вместе с отчетом о реализации в Правительство Республики Казахстан до 25 марта года, следующего за отчетным.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство образования и науки Республики Казахстан.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 25 апреля 2016 года № 243
План мероприятий по реализации Государственной программы
развития образования и науки Республики Казахстан на

Қазақстан Республикасында білім беруді және ғылымды дамытудың 2016 – 2019 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 25 сәуірдегі № 243 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 24 шілдедегі № 460 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 24.07.2018 № 460 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасында білім беруді және ғылымды дамытудың 2016 – 2019 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 1 наурыздағы № 205 Жарлығын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасында білім беруді және ғылымды дамытудың 2016 – 2019 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі – Іс-шаралар жоспары) бекітілсін.
2. Орталық және жергілікті атқарушы органдар, сондай-ақ мемлекеттік органдар:
1) Іс-шаралар жоспарының уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін;
2) жылына бір рет, есепті жылдан кейінгі жылдың 15 ақпанына дейін Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігіне Іс-шаралар жоспарының іске асырылуы туралы ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі жылына бір рет, есепті жылдан кейінгі жылдың 10 наурызына дейін мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органға Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат берсін.
4. Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі ұсынған Қазақстан Республикасында білім беруді және ғылымды дамытудың 2016 – 2019 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру туралы есебінің негізінде жүргізілген мониторинг қорытындылары бойынша қорытынды жобасын қалыптастырсын және есепті жылдан кейінгі жылдың 25 наурызына дейін іске асырылуы туралы есеппен бірге Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсынсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігіне жүктелсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2016 жылғы 25 сәуірдегі
№ 243 қаулысымен
бекітілген

Поэтапный переход на пятидневное обучение в школе (в 2016 году – 1 класс; в 2017 году – 2, 5, 7 классы; в 2018 году – 3, 6, 8, 10 классы; в 2019 году – 4, 9, 11, 12 классы)
информация в МОН
ноябрь 2016- 2019 годов
МИО
не требуется
58
Обеспечение равного доступа к информационным и образовательным ресурсам (объем открытого электронного контента – 100 % к 2020 году)
млн.тг.
информация в МНЭ
декабрь 2017-2019 годов
МОН, МИО, МИК
1 845,0
1 845,0

Мектепте бес күндік оқытуға кезең-кезеңмен көшу (2016 жылы – 1-сынып; 2017 жылы – 2, 5, 7-сыныптар; 2018 жылы – 3, 6, 8, 10-сыныптар; 2019 жылы – 4, 9, 11, 12-сыныптар)
БҒМ-ге ақпарат
2016-2019 жылдардағы қараша
ЖАО
талап етілмейді
58
Ақпараттық және білім беру ресурстарына тең қолжетімділікті қамтамасыз ету (ашық электрондық контенттің көлемі 2020 жылға қарай - 100 %)
млн. тг.
ҰЭМ-ге ақпарат
2017-2019 жылдардағы желтоқсан
БҒМ, ЖАО, АКМ
1 845,0
1 845,0

декабрь 2016-2019 годов
МИО
43,5
44,2
55,0
57,2
199,9
МБ
003
69
Оснащение современным оборудованием спортивных залов и организаций дополнительного образования
информация в МОН
декабрь 2016-2019 годов
МИО
в пределах предусмотренных средств из МБ
70
Трансляция социального проекта Назарбаев Интеллектуальных школ "Шаңырақ", направленного на патриотическое воспитание
информация в МОН
І квартал 2016 года
МИО
в пределах предусмотренных средств из МБ
71
Обеспечение роста количества кружков по интересам в общеобразовательных школах
информация в МОН
декабрь 2016-2019 годов
МИО
в пределах предусмотренных средств из МБ
72
Предоставление льгот (бесплатные абонементы) для занятий массовыми видами спорта, а также посещения организаций культуры и спорта для детей из малообеспеченных и многодетных семей, детей-сирот, детей с девиантным поведением
информация в МОН
декабрь 2016-2019 годов
МИО
в пределах предусмотренных средств из МБ
73
Проведение спортивных соревнований между школами
информация в МОН
декабрь 2016-2019 годов
МИО
не требуется
74
Создание Ассоциации вожатых и координаторов ЕДЮО "Жас ұлан", работа ЕДЮО "Жас-ұлан", подразделяющейся на два звена "Жас қыран" (7–9 лет, 2–4 классы) и "Жас ұлан" (9–16 лет, 5–9 классы), в том числе с привлечением волонтеров среди учащихся старших курсов и студентов
млн.тг.
информация в МОН

2016-2019 жылдардағы желтоқсан
ЖАО
43,5
44,2
55,0
57,2
199,9
ЖБ
003
69
Спорт залдары мен қосымша білім беру ұйымдарын заманауи жабдықтармен жабдықтау
БҒМ-ге ақпарат
2016-2019 жылдардағы желтоқсан
ЖАО
ЖБ көзделген қаражат шегінде
70
Патриоттық тәрбиеге бағытталған "Шаңырақ" Назарбаев Зияткерлік мектептерінің әлеуметтік жобасын тарату
БҒМ-ге ақпарат
2016 жылғы І тоқсан
ЖАО
ЖБ көзделген қаражат шегінде
71
Жалпы білім беретін мектептерде қызығушылықтар бойынша үйірмелер санының өсуін қамтамасыз ету
БҒМ-ге ақпарат
2016-2019 жылдардағы желтоқсан
ЖАО
ЖБ көзделген қаражат шегінде
72
Бұқаралық спорт түрлерімен айналысу үшін, сондай-ақ тұрмысы төмен және көп балалы отбасылар балаларының, жетім балалардың, девианттық мінез-құлықты балалардың мәдениет және спорт ұйымдарына баруы үшін жеңілдіктер (тегін абонементтер) ұсыну
БҒМ-ге ақпарат
2016-2019 жылдардағы желтоқсан
ЖАО
ЖБ көзделген қаражат шегінде
73
Мектептер арасында спорттық жарыстар өткізу
БҒМ-ге ақпарат
2016-2019 жылдардағы желтоқсан
ЖАО
талап етілмейді
74
"Жас ұлан" ББЖҰ, "Жас қыран" (7-9 жас, 2-4 сыныптар) және "Жас ұлан" (9-16 жас, 5-9 сыныптар) деген екі топқа бөлінетін балалар-жасөспірімдердің бірыңғай ұйымының жұмысын, онын ішінде, студенттер мен жоғары сынып оқушыларын арасынан волонтерлерді тарта отырып, "Жас ұлан" ББЖҰ тәлімгерлері мен үйлестірушілер қауымдастығын құру
млн. тг.
БҒМ-ге ақпарат

16,6
17
17,5
18
Мероприятия
88
Разработка методических рекомендаций профориентации учащихся школ
методические рекомендации
IV квартал 2016 года
МОН, МЗСР, МИО, НПП "Атамекен" (по согласованию), НАО "Холдинг "Кәсіпқор" (по согласованию)
не требуется
89
Организация и проведение профориентационных работ (встречи, день открытых дверей, ярмарка вакансий, профпробы) среди школьников и молодежи
информация в МОН
IV квартал 2016-2019 годов
МИО, НПП "Атамекен" (по согласованию), НАО "Холдинг "Кәсіп қор" (по согласованию)
за счет средств колледжей
90
Организация и проведение мероприятий по популяризации профессий ТиПО, ежегодно
материалы в печатных и электронных СМИ
IV квартал 2016-2019 годов
МОН, МИК, МИО
через размещение государственного информационного заказа по согласованию с Комитетом информации МИК
91
Реализация проекта "Мәңгілік Ел жастары –индустрияға" ("Серпін")
(2016 г. - 1115 чел., 2017 г. - 1200 чел., 2018 г. - 1290 чел., 2019 г. - 1290 чел.)
млн.тг.
соглашения с МИО

16,6
17
17,5
18
Іс-шаралар
88
Мектеп оқушыларын кәсіптік бағдарлаудың әдістемелік ұсынымын әзірлеу
әдістемелік ұсыным
2016 жылғы IV тоқсан
БҒМ, ДСӘДМ, ЖАО, "Атамекен" ҰКП (келісім бойынша), "Кәсіпқор" холдингі" КЕАҚ (келісім бойынша)
талап етілмейді
89
Мектеп оқушылары мен жастар арасында кәсіптік бағдарлау жұмыстарын (кездесулер, ашық есік күндері, бос орындар жәрмеңкесі, кәсіби сынақтар) ұйымдастыру және жүргізу
БҒМ-ге ақпарат
2016-2019 жылдардағы IV тоқсан
ЖАО, "Атамекен"ҰКП (келісім бойынша),
"Кәсіпқор" холдингі" КЕАҚ (келісім бойынша)
колледждер қаражаты есебінен
90
ТжКБ кәсіптерін дәріптеу бойынша іс-шаралар ұйымдастыру және өткізу
Баспа және электрондық БАҚ-тағы материалдар
2016-2019 жылдардағы IV тоқсан
БҒМ, АКМ, ЖАО
ҚР АКМ Ақпарат комитетімен келісу бойынша мемлекеттік ақпараттық тапсырыс орналастыру арқылы
91
"Мәңгілік Ел жастары – индустрияға" ("Серпін") жобасын іске асыру
(2016 жыл – 1115 адам, 2017 жыл – 1200 адам, 2018 жыл – 1290 адам, 2019 жыл – 1290 адам)
млн. тг.
ЖАО-мен келісімдер

Строительство и реконструкция общежитий (2019 г. – Восточно-Казахстанская область - 200 мест, Мангистауская область - 240 мест, Северо-Казахстанская область - 80 мест)
млн.тг.
акты ввода объектов
IV квартал 2019 года
МИО
1 011,6
1 011,6
МБ, ГЧП
028
96
Выработка предложений по арендному механизму предоставления жилья студентам, нуждающимся в общежитии (обучающихся на платной основе)
предложения в Правительство Республики Казахстан
IV квартал 2016 года
МОН, МИО, МФ, МНЭ
не требуется
97
Выработка предложений по внедрению проекта "Бесплатное профессионально-техническое образование для всех"
предложения в Администрацию Президента Республики Казахстан
IІ квартал 2016 года
МОН, МИО, МФ, МНЭ
не требуется
98
Обеспечение актуализации методики определения прогнозной потребности в кадрах в разрезе специальностей, отраслей, регионов и определения на ее основе потребности в кадрах на долгосрочную перспективу с учетом всех реализуемых и планируемых к реализации проектов и производств для формирования государственного образовательного заказа
приказ МЗСР
ІІІ квартал 2016 года
МЗСР, МИО, МИР, МСХ, МОН, МЭ, МО, МФ, МНЭ, МЮ
не требуется
99
Формирование и размещение государственного образовательного заказа на подготовку кадров с ТиПО в соответствии с потребностями рынка труда и ожиданиями работодателей, в том числе для предоставления молодежи первой рабочей квалификации бесплатно
млн.тг.
информация в МОН

Жатақханалар салу және реконструкциялау (2019 жылы – Шығыс Қазақстан облысы – 200 орын, Маңғыстау облысы – 240 орын, Солтүстік Қазақстан облысы – 80 орын)
млн. тг.
объектілерді енгізу актілері
2019 жылғы IV тоқсан
ЖАО
1 011,6
1 011,6
ЖБ, МЖӘ
028
96
Жатақханаға мұқтаж студенттерге (ақылы негізде оқитындар) тұрғын үй берудің жалдау тетігі бойынша ұсыныстар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
2016 жылғы IV тоқсан
БҒМ, ЖАО, Қаржымині, ҰЭМ
талап етілмейді
97
"Баршаға арналған тегін техникалық және кәсіптік білім" жобасын енгізу бойынша ұсыныстар әзірлеу
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне ұсыныстар
2016 жылғы ІІ тоқсан
БҒМ, ЖАО, Қаржымині, ҰЭМ
талап етілмейді
98
Мемлекеттік білім беру тапсырысын қалыптастыру үшін Мамандықтар, салалар, өңірлер бөлінісінде кадрларға қажеттіліктерді және оның негізінде барлық іске асырылатын және іске асырылуға жоспарланатын жобалар мен өндірістерді ескере отырып ұзақ мерзімді перспективаға кадрларға болжамды қажеттіліктерді айқындау әдістемесін жаңартуды қамтамасыз ету
ДСӘДМ бұйрығы
2016 жылғы ІІІ тоқсан
ДСӘДМ, ЖАО, ИДМ, АШМ, БҒМ, ЭМ, Қорғанысмині, Қаржымині, ҰЭМ, Әділетмині
99
Еңбек нарығының қажеттіліктеріне және жұмыс берушілердің сұранысына сәйкес ТжКБ бар кадрларды даярлауға, оның ішінде жастарға бірінші жұмысшы біліктілігін тегін беру үшін мемлекеттік білім беру тапсырысын қалыптастыру
млн. тг.
БҒМ-ге ақпарат

136
Разработка механизма внедрения новых критериев поступления на педагогические специальности
предложения в Правительство Республики Казахстан
ІІ квартал 2016 года
МОН, МЗСР, МСХ, МКС
не требуется
137
Проработка вопроса по совершенствованию правил приема в ВУЗы с включением методологии SAT, ACT и другие, в том числе для иностранных граждан на платной основе
предложения рабочей группы
IV квартал 2017 года
МОН, МЗСР, МСХ, МКС
не требуется

136
Педагогикалық мамандықтарға оқуға түсудің жаңа өлшемшарттарын енгізу тетігін әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
2016 жылғы ІІ тоқсан
БҒМ, ДСӘДМ, АШМ, МСМ
талап етілмейді
137
SAT, ACT және т.б. әдіснамаларды енгізе отырып, ЖОО-ға қабылдау қағидаларын, оның ішінде ақылы негізде шетелдік азаматтар үшін қабылдау қағидаларын жетілдіру мәселесін пысықтау
жұмыс тобының ұсыныстары
2017 жылғы IV тоқсан
БҒМ, ДСӘДМ, АШМ, МСМ
талап етілмейді

138
Проработка вопроса по углублению и расширению механизма кредитно-подушевого финансирования высшего образования
предложения рабочей группы
IV квартал 2017 года
МОН, МФ, МНЭ, МЗСР, МСХ, МКС, ВУЗы (по согласованию)
не требуется
139
Совершенствование механизма приема в магистратуру и докторантуру с рыночным регулированием (в том числе наличие стажа практической работы для докторантуры – не менее 3 лет, сертификатов IELTS, TOEFL, DELF, DALF, TestDaF, DSD II, с предоставлением права выбора претендентом высшего учебного заведения)
предложения рабочей группы

138
Жоғары білімді кредиттік жан басына қаржыландыру тетігін тереңдету және кеңейту мәселесін пысықтау
жұмыс тобының ұсыныстары
2017 жылғы IV тоқсан
БҒМ, Қаржымині, ҰЭМ, ДСӘДМ, АШМ, МСМ, ЖОО-лар (келісім бойынша)
талап етілмейді
139
Нарықтық реттеу арқылы магистратура мен докторантураға қабылдау тетігін жетілдіру (оның ішінде үміткерге жоғары оқу орнын таңдау құқығын бере отырып, докторантура үшін кемінде 3 жыл практикалық жұмыс өтілінің, IELTS, TOEFL, DELF, DALF, TestDaF, DSD II сертификаттарының болуы)
жұмыс тобының ұсыныстары

II квартал 2018-2019 годов
МОН, МЗСР, МСХ, МКС, МИР
не требуется
140
Внесение изменений и дополнений в ГОС образования соответствующих уровней образования, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 августа 2012 года № 1080 в части совершенствования требований к подготовке кадров в докторантуре, в том числе на платной основе и внедрение постдокторских программ, направленных на развитие научной карьеры ученых страны
постановление Правительства Республики Казахстан
IV квартал 2016 года
МОН, ВУЗы (по согласованию), НИИ (по согласованию), МЗСР, МСХ, МКС
не требуется

2018-2019 жылдардағы ІІ тоқсан
БҒМ, ДСӘДМ, АШМ, МСМ, ИДМ
талап етілмейді
140
Докторантурада кадрлар даярлауға, оның ішінде ақылы негізде даярлауға қойылатын талаптарды жетілдіру және ел ғалымдарының ғылыми мансабын дамытуға бағытталған постдокторлық бағдарламаларды енгізу бөлігінде Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 23 тамыздағы № 1080 қаулысымен бекітілген білім берудің тиісті деңгейлерінің МЖС-на өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
2016 жылғы IV тоқсан
БҒМ, ЖОО-лар (келісім бойынша), ҒЗИ (келісім бойынша), ДСӘДМ, АШМ, МСМ
талап етілмейді

3 036,4
РБ
204 100
145
Проведение регулярных форумов высшего образования совместно с зарубежными странами и ВУЗами-партнерами (с французской, британской, испанской и другими сторонами)
информация в МОН
декабрь 2016-2019 годов
ВУЗы (по согласованию), МОН, Ассоциация ВУЗов Республики Казахстан (по согласованию)
за счет средств ВУЗов
146
Продвижение казахстанских ВУЗов за рубежом, в том числе открытие офисов приема обучающихся
информация в МОН
IV квартал 2016-2019 годов
ВУЗы (по согласованию)
за счет средств ВУЗов

3 036,4
РБ
204 100
145
Шет елдермен және әріптес жоғары оқу орындарымен (Франция, Ұлыбритания, Испания және басқа тараптармен) бірлесіп, жоғары білім берудің ұдайы форумдарын өткізу
БҒМ-ге ақпарат
2016-2019 жылдардағы желтоқсан
ЖОО-лар (келісім бойынша), БҒМ Қазақстан Республикасы ЖОО-лар қауымдастығы (келісім бойынша)
ЖОО-лар қаражаты есебінен
146
Қазақстандық ЖОО-ларды шетелде алға жылжыту, оның ішінде білім алушыларды қабылдау офистерінің ашылуы
БҒМ-ге ақпарат
2016-2019 жылдардағы IV тоқсан
ЖОО-лар (келісім бойынша)
ЖОО-лар қаражаты есебінен

147
Создание и усовершенствование инфраструктуры ВУЗов для безбарьерного доступа к обучению и проживанию студентов с особыми образовательными потребностями (пандусы, лифты, социальные объекты, библиотеки)
информация в МОН
IV квартал 2016-2019 годов
ВУЗы (по согласованию)
за счет средств ВУЗов
148
Разработка Единой информационной системы образования и науки (ЕИСОН) с применением механизмов ГЧП: 2016 г. – подготовительная работа; 2017-2018 гг. – разработка ЕИСОН и опытно-промышленная эксплуатация; 2019 г. – внедрение ЕИСОН.
единая информационная система

147
Ерекше білім беру қажеттіліктері бар студенттердің оқуға және тұруға кедергісіз қол жеткізуі үшін ЖОО инфрақұрылымын құру және жетілдіру (пандустар, лифтілер, әлеуметтік объектілер, кітапханалар)
БҒМ-ге ақпарат
2016-2019 жылдардағы IV тоқсан
ЖОО-лар (келісім бойынша)
ЖОО-лар қаражаты есебінен
148
Білім мен ғылымның бірыңғай ақпараттық жүйесін (БҒБАЖ) МЖӘ тетіктерін қолдана отырып әзірлеу:
- дайындық жұмыстары - 2016 жыл;
- БҒБАЖ әзірлеу және тәжірибелік-өнерк сіптік пайдалану - 2017-2018 жылдар
- БҒБАЖ енгізу - 2019 ж.
бірыңғай ақпараттық жүйе

149
Разработка образовательных программ высшего и послевузовского образования на основе профессиональных стандартов, с учетом формирования предпринимательских навыков у студентов
информация в МОН
IV квартал 2016-2019 годов
ВУЗы (по согласованию), МОН
за счет средств ВУЗов
150
Разработка новых образовательных программ бакалавриата и магистратуры по педагогическим специальностям на английском языке, включая Назарбаев Университет
информация в МОН
IV квартал 2017 года
ВУЗы (по согласованию), Назарбаев Университет (по согласованию), АО "ИАЦ" (по согласованию), МОН
в рамках займа ВБ "Модернизация среднего образования"

149
Студенттерде кәсіпкерлік дағдыларды қалыптастыруды ескере отырып, кәсіптік стандарттар негізінде жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламаларын әзірлеу
БҒМ-ге ақпарат
2016-2019 жылдардағы IV тоқсан
ЖОО-лар (келісім бойынша), БҒМ
ЖОО-лар қаражаты есебінен
150
Назарбаев Университетін қоса алғанда, ағылшын тілінде педагогикалық мамандықтар бойынша бакалавриат пен магистратураның жаңа білім беру бағдарламаларын әзірлеу
БҒМ-ге ақпарат
2017 жылдардағы IV тоқсан
ЖОО-лар (келісім бойынша), "Назарбаев Университеті" ДБҰ (келісім бойынша), "АТО" АҚ (келісім бойынша), БҒМ
"Орта білімді жаңғырту" ДБ-нің қарызы шеңберінде

151
Разработка профессионального стандарта в области образования
приказ НПП "Атамекен"
IV квартал 2016-2019 годов
НПП "Атамекен" (по согласованию), объединение работодателей
в рамках займа ВБ "Развитие трудовых навыков, соответствующих требованиям рынка труда"
152
Проработка вопросов по совершенствованию системы стимулирования педагогических кадров посредством их сертификации и сдачи студентами педагогических специальностей TOEFL, IELTS, DELF, DALF, TestDaF, DSD II
предложения рабочей группы
IV квартал 2017 года
МОН, МЗСР, МСХ, МКС, МИР, объединения работодателей
не требуется

151
Білім беру саласындағы кәсіптік стандарттарды әзірлеу
"Атамекен" ҰКП бұйрығы
2016-2019 жылдардағы IV тоқсан
"Атамекен" ҰКП, жұмыс берушілер бірлестіктері
"Еңбек нарығының талаптарына сәйкес келетін еңбек дағдыларын дамыту" ДБ қарызы шеңберінде
152
Педагог кадрларды сертификаттау арқылы ынталандыру жүйесін жетілдіру және педагогикалық мамандық студенттерінің TOEFL, IELTS, DELF, DALF, TestDaF, DSD II тапсыруы мәселелерін пысықтау
жұмыс тобының ұсыныстары
2017 жылғы IV тоқсан
БҒМ, ДСӘДМ, АШМ, МСМ, ИДМ, жұмыс берушілер бірлестіктері
талап етілмейді

163
Создание в ВУЗах (за исключением негражданских ВУЗов) офисов коммерциализации, технопарков, бизнес-инкубаторов и других инновационных структур
информация в МОН
II-IV кварталы 2016-2019 годов
ВУЗы (по согласованию)
за счет средств ВУЗов
164
Участие ВУЗов в реализации научных проектов путем заключения трехсторонних соглашений (ВУЗ - научная организация - бизнес)
информация в МОН
II-IV кварталы 2016-2019 годов
ВУЗы (по согласованию)
в рамках трехсторонних соглашений
165
Проработка механизма определения рейтинга ректоров ВУЗов
предложения рабочей группы
декабрь 2017 года
МОН
не требуется

163
ЖОО-ларда (азаматтық емес ЖОО-ларды қоспағанда) коммерцияландыру офистерін, технопарктер, бизнес-инкубаторлар және басқа да инновациялық құрылымдар құру
БҒМ-ге ақпарат
2016-2019 жылдардағы ІІ-IV тоқсандар
ЖОО-лар (келісім бойынша)
ЖОО-лар қаражаты есебінен
164
ЖОО-лардың үшжақты келісімдер жасау (ЖОО – ғылыми ұйым – бизнес) арқылы ғылыми жобаларды іске асыруға қатысуы
БҒМ-ге ақпарат
2016-2019 жылдардағы ІІ-IV тоқсандар
ЖОО-лар (келісім бойынша)
үшжақты келісімдер шеңберінде
165
ЖОО ректорларының рейтингін айқындау тетігін пысықтау
жұмыс тобының ұсыныстары
2017 жылғы желтоқсан
БҒМ
талап етілмейді

168
Внедрение студенческого самоуправления, вовлечение студентов в академическую, исследовательскую деятельность и органы коллегиального управления ВУЗом
информация ВУЗов в МОН
декабрь 2016-2019 годов
МОН, ВУЗы (по согласованию)
не требуется
169
Организация мероприятий, направленных на воспитание среди студентов толерантности и вовлечение их в общественную жизнь
информация в МОН
декабрь 2016-2019 годов
ВУЗы (по согласованию)
не требуется
170
Развитие дебатного движения среди студентов
информация в МОН
декабрь 2016-2019 годов
ВУЗы (по согласованию)
не требуется

168
Студенттік өзін-өзі басқаруды енгізу, студенттерді академиялық, зерттеу қызметіне және ЖОО-ны алқалық басқару органдарына тарту
ЖОО-лардың БҒМ-ге ақпараты
2016-2019 жылдардағы желтоқсан
БҒМ, ЖОО-лар (келісім бойынша)
талап етілмейді
169
Студенттерді толеранттылыққа және қоғамдық өмірге тартуға тәрбиелеуге бағытталған іс-шараларды ұйымдастыру
БҒМ-ге ақпарат
2016-2019 жылдардағы желтоқсан
ЖОО-лар (келісім бойынша)
талап етілмейді
170
Студенттер арасында дебаттық қозғалысты дамыту
БҒМ-ге ақпарат
2016-2019 жылдардағы желтоқсан
ЖОО-лар (келісім бойынша)
талап етілмейді

1 374,9
РБ, внебюджетные средства ВУЗов
224
178
Внедрение практики ежегодной отчетности ректоров гражданских ВУЗов перед общественностью и оценка деятельности ректоров через KPI
информация в МОН
IV квартал 2016-2019 годов
ВУЗы (по согласованию)
не требуется
179
Разработка методики оценки эффективности затрат, результативности деятельности ВУЗов в условиях самостоятельности
методика
І квартал 2017 года
МОН, ВУЗы (по согласованию)
не требуется
180
Поэтапное внедрение опыта Назарбаев Университета в вопросах академической и управленческой самостоятельности в гражданских ВУЗах
информация в МОН
IV квартал 2016-2019 годов
ВУЗы (по согласованию)
не требуется
181
Проработка вопроса поэтапного расширения академической, управленческой и финансовой самостоятельности ВУЗов
предложения рабочей группы
IV квартал 2017 года
МОН, ВУЗы (по согласованию)
не требуется
182
Проработка вопроса по разработке механизма формирования эндаумент-фонда ВУЗов
предложения рабочей группы
IV квартал 2017 года
МОН, ВУЗы (по согласованию)
не требуется

1 374,9
РБ, ЖОО-лардың бюджеттен тыс қаражаты
224
178
Азаматтық ЖОО ректорларының жұртшылық алдында жыл сайын есеп беру практикасын енгізу және KPI арқылы ректорлар қызметін бағалау
БҒМ-ге ақпарат
2016-2019 жылдардағы IV тоқсан
ЖОО-лар (келісім бойынша)
талап етілмейді
179
Дербестік жағдайында ЖОО шығындарының тиімділігін, қызмет нәтижелілігін бағалау әдістемесін әзірлеу
әдістеме
2017 жылғы I тоқсан
БҒМ, ЖОО-лар (келісім бойынша)
талап етілмейді
180
Азаматтық ЖОО-ларда академиялық және басқару дербестігі мәселелері бойынша Назарбаев Университетінің тәжірибесін кезең-кезеңімен енгізу
БҒМ-ге ақпарат
2016-2019 жылдардағы IV тоқсан
ЖОО-лар (келісім бойынша)
талап етілмейді
181
ЖОО-ларға академиялық, басқару және қаржылық дербестік беруді кезең-кезеңмен кеңейту мәселесін пысықтау
жұмыс тобының ұсыныстары
2017 жылғы IV тоқсан
БҒМ, ЖОО-лар (келісім бойынша)
талап етілмейді
182
ЖОО-лардың эндаумент-қорын құру тетігін әзірлеу мәселесін пысықтау
жұмыс тобының ұсыныстары
2017 жылғы IV тоқсан
БҒМ, ЖОО-лар (келісім бойынша)
талап етілмейді

в пределах предусмотренных средств по БП 217-000
194
Создание системы коммерциализации и трансферта технологий в ВУЗах
информация ВУЗов в МОН
IV квартал 2016-2019 годов
МОН, ВУЗы (по согласованию)
в рамках реализации проекта ВБ "Стимулирование продуктивных инноваций"
195
Участие казахстанских ученых в международных научно-исследовательских проектах
информация в МОН
IV квартал 2016- 2019 годов
МОН, МНТЦ (по согласованию), НИИ (по согласованию), ВУЗы (по согласованию)
в рамках реализации проекта ВБ "Стимулирование продуктивных инноваций"

217 000 ББ бойынша көзделген қаражат шегінде
194
ЖОО-ларда коммерцияландыру және технологияларды трансферттеу жүйелерін құру
ЖОО-лардың БҒМ-ге ақпараты
2016-2019 жылдардағы ІV тоқсан
БҒМ, ЖОО-лар (келісім бойынша)
ДБ-нің "Өнімді инновацияларды ынталандыру" жобасын іске асыру шеңберінде
195
Қазақстандық ғалымдардың халықаралық ғылыми-зерттеу жобаларына қатысуы
БҒМ-ге ақпарат
2016-2019 жылдар
БҒМ, ХҒТО (келісім бойынша), ҒЗИ (келісім бойынша), ЖОО-лар (келісім бойынша)
ДБ-нің "Өнімді инновацияларды ынталандыру" жобасын іске асыру шеңберінде

196
Проработка вопроса по установлению требования по обязательному получению патентов в ходе реализации научно-исследовательских работ
информация в МНЭ
декабрь 2016 года
МОН, МЮ
не требуется
197
Развитие международных партнерских научно-технических связей с иностранными государствами на основе соглашений о научно-техническом сотрудничестве
информация в МОН
декабрь 2016-2019 годов
МОН, НИИ (по согласованию), ВУЗы (по согласованию)

196
ҒЗЖ-ны іске асыру барысында патенттерді міндетті түрде алу бойынша талаптарды бекіту бойынша мәселелерді пысықтау
ҰЭМ-ге ақпарат
2016 жылғы желтоқсан
БҒМ, Әділетмині
талап етілмейді
197
Ғылыми-техникалық ынтымақтастық туралы келісімдер негізінде шет мемлекеттермен халықаралық ғылыми-техникалық әріптестік байланыстарды дамыту
БҒМ-ге ақпарат
2016-2019 жылдардағы желтоқсан
БҒМ, ҒЗИ (келісім бойынша), ЖОО-лар (келісім бойынша)

322999,8
350917,1
338645,9
1390053,0
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МСХ – Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МЮ – Министерство юстиции Республики Казахстан
МОН – Министерство образования и науки Республики Казахстан
МЗСР – Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
МИР – Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан
МКС – Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
МО – Министерство обороны Республики Казахстан
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МИК – Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан
НПП "Атамекен" – Национальная палата предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен"
СМИ – средства массовой информации
РУОЦ "Балдаурен" – республиканский учебно-оздоровительный центр "Балдаурен"
ЦБПАМ - Центр Болонского процесса и академической мобильности
НИИ – научно-исследовательский институт
ВУЗ – высшее учебное заведение
МБ – местный бюджет
МИО – местные исполнительные органы
АО – акционерное общество
АО "ИАЦ" – акционерное общество "Информационно-аналитический центр"
ИКТ – информационно-коммуникационные технологии
ГПИИР – Государственная программа по индустриально-инновационному развитию
МТБ – материально-техническая база
ГОС – государственный общеобязательный стандарт
ГЧП – государственно-частное партнерство
Назарбаев Университет – Автономная организация образования "Назарбаев Университет"
НИШ – Автономная организация образования "Назарбаев Интеллектуальные школы"
НАО "Холдинг "Кәсіпқор" – некоммерческое акционерное общество "Холдинг "Кәсіпқор"
РГКП "РНПЦ "Учебник" – республиканское государственное казенное предприятие "Республиканский научно-практический центр "Учебник"
НАО имени Ы. Алтынсарина – Национальная академия образования имени Ы. Алтынсарина
ЦМП – Акционерное общество "Центр международных программ"
НЦНТИ – Акционерное общество "Национальный центр научно-технической информации"
МНТЦ – Международный научно-технический центр
НИОКР – научно-исследовательские опытно-конструкторские работы
ППС – профессорско-преподавательский состав
АО "НЦПК "Өрлеу" – акционерное общество "Национальный центр повышения квалификации "Өрлеу"
РГКП "НЦТ" – республиканское государственное казенное предприятие "Национальный центр тестирования"
ЕНТ – единое национальное тестирование
РБ – республиканский бюджет
ТиПО – техническое и профессиональное образование
МКШ – малокомплектные школы
ВБ – Всемирный Банк
ЕДЮО – единая детско-юношеская организация
РГКП – республиканское государственное казенное предприятие QS-WUR - Quacquarelli Symonds World University Rankings
SAT - Scholastic Aptitude Test (Академический оценочный тест)
ACT – American College Testing (Американское тестирование)

322999,8
350917,1
338645,9
1390053,0
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АШМ – Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Әділетмині – Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі
БҒМ – Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
ДСӘДМ – Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
ИДМ – Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі
Қаржымині – Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
МСМ – Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
Қорғанысмині – Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
АКМ – Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігі
"Атамекен" ҰКП – Қазақстан Республикасының "Атамекен" ұлттық кәсіпкерлер палатасы
БАҚ – бұқаралық ақпарат құралдары
"Балдәурен" РОСО – "Балдәурен" республикалық оқу-сауықтыру орталығы
БПАҰО – Болон процесінің және академиялық ұтқырлық орталығы
ҒЗИ – ғылыми-зерттеу институты
ЖОО – жоғары оқу орны
ЖБ – жергілікті бюджет
ЖАО – жергілікті атқарушы органдар
АҚ – акционерлік қоғам
"АТО" АҚ – "Ақпараттық-талдау орталығы" акционерлік қоғамы
АКТ – ақпараттық-коммуникациялық технологиялар
ИИДМБ – Индустриялық-инновациялық дамытудың мемлекеттік бағдарламасы
МТБ – материалдық-техникалық база
МЖС – мемлекеттік жалпыға міндетті стандарт
МЖӘ – мемлекеттік-жекешелік әріптестік
Назарбаев Университеті – "Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымы
НЗМ – "Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымы
"Кәсіпқор" холдингі" КЕАҚ – "Кәсіпқор" холдингі" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
"Оқулық" РҒПО" РМҚК – "Оқулық" республикалық ғылыми-практикалық орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
Ы. Алтынсарин атындағы ҰБА – Ы. Алтынсарин атындағы ұлттық білім беру академиясы
ХБО – "Халықаралық бағдарламалар орталығы" акционерлік қоғамы
ҰҒТАО – "Ұлттық ғылыми-техникалық ақпарат орталығы" акционерлік қоғамы
ХҒТО – Халықаралық ғылыми-техникалық орталығы
ҒЗТКЖ – ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар
ОПҚ – профессорлар-оқытушылар құрамы
"Өрлеу" БАҰО АҚ – "Өрлеу" біліктілікті арттыру ұлттық орталығы" акционерлік қоғамы
"ҰТО" – "Ұлттық тестілеу орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
ҰБТ – ұлттық бірыңғай тестілеу
РБ – республикалық бюджет
ТжКБ – техникалық және кәсіптік білім беру
ШЖМ – шағын жинақталған мектептер
ДБ – Дүниежүзілік Банк
ББЖҰ – бірыңғай балалар мен жасөспірімдер ұйымдары
РМҚК – республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
QS-WUR – Quacquarelli Symonds World University Rankings
SAT – Scholastic Aptitude Test (Академиялық бағалау тесті)
ACT – American College Testing (Американдық Тестілеу)