Об утверждении перечня национальных институтов развития и иных юридических лиц, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо либо косвенно принадлежат государству, уполномоченных на реализацию мер государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июля 2016 года № 450. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 ноября 2022 года № 932.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 21.11.2022 № 932 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 3) части второй пункта 1 статьи 98 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень национальных институтов развития и иных юридических лиц, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо либо косвенно принадлежат государству, уполномоченных на реализацию мер государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности.
2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 июля 2016 года № 450
Перечень
национальных институтов развития и иных юридических лиц,
пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в
уставном капитале) которых прямо либо косвенно принадлежат
государству, уполномоченных на реализацию мер государственной
поддержки индустриально-инновационной деятельности
1. В области развития индустрии:
акционерное общество "Казахстанский центр индустрии и экспорта "QazIndustry".
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 29.07.2019 № 546.
2. В области технологического развития:
акционерное общество "Национальное агентство по развитию инноваций "QazInnovations";
акционерное общество "QazTech Ventures".
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правительства РК от 29.07.2019 № 546; с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 23.12.2019 № 959; от 05.08.2021 № 521.
3. В области развития местного содержания:
акционерное общество "Казахстанский центр индустрии и экспорта "QazIndustry".
Сноска. Пункт 14 в редакции постановления Правительства РК от 29.07.2019 № 546.

Ұлттық даму институттарының және индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шараларын іске асыруға уәкілеттік берілген, дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан көп пайызы тікелей не жанама түрде мемлекетке тиесілі өзге де заңды тұлғалардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 30 шілдедегі № 450 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 21 қаршадағы № 932 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 21.11.2022 № 932 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексі 98-бабының 1-тармағы екінші бөлігінің 3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған ұлттық даму институттарының және индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шараларын іске асыруға уәкілеттік берілген, дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан көп пайызы тікелей не жанама түрде мемлекетке тиесілі өзге де заңды тұлғалардың тізбесі бекітілсін.
2. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2016 жылғы 30 шілдедегі
№ 450 қаулысымен
бекітілген
Ұлттық даму институттарының және индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шараларын іске асыруға уәкілеттік берілген, дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан көп пайызы тікелей не жанама түрде мемлекетке тиесілі өзге де заңды тұлғалардың тізбесі
1. Индустрияны дамыту саласында:
"QazIndustry" қазақстандық индустрия және экспорт орталығы" акционерлік қоғамы.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 29.07.2019 № 546 қаулысымен.
2. Технологиялық даму саласында:
"QazInnovations" инновацияларды дамыту жөніндегі ұлттық агенттігі" акционерлік қоғамы
"QazTech Ventures" акционерлік қоғамы.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 29.07.2019 № 546; өзгеріс енгізілді - 23.12.2019 № 959 қаулыларымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 05.08.2021 № 521 қаулысымен.
3. Жергілікті қамтуды дамыту саласында:
"QazIndustry" қазақстандық индустрия және экспорт орталығы" акционерлік қоғамы.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 29.07.2019 № 546 қаулысымен.

4. В области привлечения инвестиций:
акционерное общество "Национальная компания "KAZAKH INVEST".
Сноска. Пункт 4 в редакции постановления Правительства РК от 01.03.2017 № 100.
5. В области развития и продвижения экспорта:
акционерное общество "Экспортная страховая компания "KazakhExport";
акционерное общество "Национальная компания "KAZAKH INVEST";
акционерное общество "Казахстанский центр индустрии и экспорта "QazIndustry";
акционерное общество "Центр развития торговой политики "QazTrade".
Сноска. Пункт 5 в редакции постановления Правительства РК от 06.09.2019 № 663.
6. В области поддержки субъектов индустриально-инновационной деятельности:
акционерное общество "Инвестиционный фонд Казахстана";
акционерное общество "Банк Развития Казахстана".
7. Юридические лица, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо либо косвенно принадлежат государству, уполномоченные на реализацию мер государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности в области технологического развития:
акционерное общество "Астана Innovations";
акционерное общество "Национальный инфокоммуникационный холдинг "Зерде";
некоммерческое акционерное общество "Национальный аграрный
научно-образовательный центр";
некоммерческое акционерное общество "Казахский национальный исследовательский технический университет имени К.И. Сатпаева";
акционерное общество "Фонд развития предпринимательства "Даму";
акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Актобе";
акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Алматы";
акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Astana";
акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Атырау";
акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Байконыр (Байконур)";
акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Ертіс";
акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Есиль";
акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Жетісу";
акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Каспий";
акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Орал";
акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Павлодар";
акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Сарыарка";
акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Солтүстік";
акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Тараз";
акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Тобол";
акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Туркестан".

4. Инвестициялар тарту саласында:
"KAZAKH INVEST" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы".
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 01.03.2017 № 100 қаулысымен.
5. Экспортты дамыту және ілгерілету саласында:
"KazakhExport" экспортты сақтандыру компаниясы" акционерлік қоғамы;
"KAZAKH INVEST" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
"QazIndustry" қазақстандық индустрия және экспорт орталығы" акционерлік қоғамы;
"QazTrade" cауда саясатын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 06.09.2019 № 663 қаулысымен.
6. Индустриялық-инновациялық қызмет субъектілеріне қолдау көрсету саласында:
"Қазақстанның инвестициялық қоры" акционерлік қоғамы;
"Қазақстанның Даму Банкі" акционерлік қоғамы.
7. Дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталындағы қатысу үлестерінің) елу және одан көп пайызы тiкелей не жанама түрде мемлекетке тиесілі, технологиялық даму саласындағы индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шараларын іске асыруға уәкілетті заңды тұлғалар:
"Астана Innovations" акционерлiк қоғамы;
"Зерде" ұлттық инфокоммуникация холдингi" акционерлiк қоғамы;
"Ұлттық аграрлық ғылыми-білім беру орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
"Қ.И. Сәтбаев атындағы Қазақ ұлттық техникалық зерттеу университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
"Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлiк қоғамы;
"Ақтөбе" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
"Алматы" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
"Astana" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
"Атырау" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
"Байқоңыр (Байконур)" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
"Ертіс" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
"Есіл" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
"Жетісу" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
"Каспий" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
"Орал" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
"Павлодар" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
"Сарыарқа" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
"Солтүстік" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
"Тараз" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
"Тобыл" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
"Түркістан" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы.

Сноска. Пункт 7 в редакции постановления Правительства РК от 10.12.2018 № 818 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 июля 2016 года № 450
Перечень
утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 мая 2012 года № 605 "Об утверждении перечня национальных институтов развития и иных юридических лиц, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо либо косвенно принадлежат государству, уполномоченных на реализацию мер государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 49, ст. 669).
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 июля 2013 года № 718 "О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 мая 2012 года № 605 "Об утверждении перечня национальных институтов развития и иных юридических лиц, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо либо косвенно принадлежат государству, уполномоченных на реализацию мер государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 41, ст. 613).
3. Пункт 5 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2013 года № 1294 "О некоторых вопросах акционерного общества "Казахэнергоэкспертиза" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 68, ст. 915).
4. Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2014 года № 592 "О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 мая 2012 года № 605 "Об утверждении перечня национальных институтов развития и иных юридических лиц, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо либо косвенно принадлежат государству, уполномоченных на реализацию мер государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 37, ст. 358).
5. Пункт 8 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 декабря 2014 года № 1330 "О вопросах создания некоммерческого акционерного общества "Казахский национальный исследовательский технический университет имени К.И. Сатпаева" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 81, ст. 699).

Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - 10.12.2018 № 818 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2016 жылғы 30 шілдедегі
№ 450 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі
1. "Ұлттық даму институттарының және индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шараларын іске асыруға уәкілетті, дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы тікелей не жанама түрде мемлекетке тиесілі өзге де заңды тұлғалардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 11 мамырдағы № 605 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 49, 669-құжат).
2. "Ұлттық даму институттарының және индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шараларын іске асыруға уәкілетті, дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы тікелей не жанама түрде мемлекетке тиесілі өзге де заңды тұлғалардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 11 мамырдағы № 605 қаулысына толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 11 шілдедегі № 718 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 41, 613-құжат).
3. "Қазақэнергиясараптама" акционерлік қоғамының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2013 жылғы 30 қарашадағы № 1294 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзiлетiн өзгерістер мен толықтырулардың 5-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 68, 915-құжат).
4. "Ұлттық даму институттарының және индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шараларын іске асыруға уәкілетті, дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы тікелей не жанама түрде мемлекетке тиесілі өзге де заңды тұлғалардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 11 мамырдағы № 605 қаулысына толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 мамырдағы № 592 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 37, 358-құжат).
5. "Қ.И. Сәтбаев атындағы Қазақ ұлттық техникалық зерттеу университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамын құру мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2014 жылғы 19 желтоқсандағы № 1330 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзiлетiн өзгерістер мен толықтырулардың 8-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 81, 699-құжат).

6. Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 сентября 2015 года № 731 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 мая 2012 года № 605 "Об утверждении перечня национальных институтов развития и иных юридических лиц, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо либо косвенно принадлежат государству, уполномоченных на реализацию мер государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 47-48, ст. 378).

6. "Ұлттық даму институттарының және индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шараларын іске асыруға уәкілетті, дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы тікелей не жанама түрде мемлекетке тиесілі өзге де заңды тұлғалардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 11 мамырдағы № 605 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 2 қыркүйектегі № 731 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 47-48, 378-құжат).