Некоторые вопросы Министерства оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 ноября 2016 года № 704. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2019 года № 142, за исключением пункта 1, подпункта 2) пункта 2 и пункта 3.
ВНИМАНИЮ ПОЛЬЗОВАТЕЛЕЙ!
Постановление утратило силу постановлением Правительства РК от 26.03.2019 № 142, за исключением пункта 1, подпункта 2) пункта 2 и пункта 3.
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 6 октября 2016 года № 350 "Об образовании Министерства оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Образовать Комитет по информационной безопасности Министерства оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
2. Утвердить прилагаемые:
1) Положение о Министерстве оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан (далее – Положение);
2) изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
3. Переименовать:
1) Аэрокосмический комитет Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан в Аэрокосмический комитет Министерства оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
2) Комитет по государственным материальным резервам Министерства национальной экономики Республики Казахстан в Комитет по государственным материальным резервам Министерства оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Переименовать республиканские юридические лица согласно приложению 1 кнастоящему постановлению.
Сноска. Пункт 4 в редакции постановления Правительства РК от 25.04.2017 № 223.
5. Определить Министерство оборонной и аэрокосмической промышленностиРеспублики Казахстан уполномоченным органом по руководству соответствующей отраслью(сферой) государственного управления в отношении республиканских юридических лиц,указанных в пункте 4 настоящего постановления.
6. Исключен постановлением Правительства РК от 03.07.2018 № 405.
7. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансовРеспублики Казахстан и Министерству оборонной и аэрокосмической промышленностиРеспублики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) передать Министерству оборонной и аэрокосмической промышленностиРеспублики Казахстан и его ведомствам права владения и пользования государственнымипакетами акций (долями участия) юридических лиц согласно приложению 2 к настоящемупостановлению;

Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің кейбір мәселелері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 15 қарашадағы № 704 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 26 наурыздағы № 142 қаулысымен, оған 1-тармағын, 2-тармағының 2) тармақшасын және 3-тармағын қоспағанда.
РҚАО-ның ескертпесі!
Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 26.03.2019 № 142 қаулысымен, оған 1-тармағын, 2-тармағының 2) тармақшасын және 3-тармағын қоспағанда.
"Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігін құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 6 қазандағы № 350 Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Ақпараттық қауіпсіздік комитеті құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған:
1) Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі туралы ереже (бұдан әрі – Ереже);
2) Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
3. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Аэроғарыш комитеті Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Аэроғарыш комитеті;
2) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Мемлекеттік материалдық резервтер комитеті Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Мемлекеттік материалдық резервтер комитеті болып қайта аталсын.
4. Осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес республикалық заңды тұлғалар қайта аталсын.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 25.04.2017 № 223 қаулысымен.
5. Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі осы қаулының 4-тармағында көрсетілген республикалық заңды тұлғаларға қатысты мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылық жөніндегі уәкілетті орган болып айқындалсын.
6. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 03.07.2018 № 405 қаулысымен.
7. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті және Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес заңды тұлғалар акцияларының мемлекеттік пакеттерін (қатысу үлестерін) иелену және пайдалану құқығын Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі мен оның ведомстволарына берсін;

2) совместно с министерствами обороны Республики Казахстан, национальнойэкономики Республики Казахстан, по инвестициям и развитию Республики Казахстан,информации и коммуникаций Республики Казахстан принять иные меры, вытекающие изнастоящего постановления.
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 25.04.2017 № 223.
8. Исключен постановлением Правительства РК от 03.07.2018 № 405.
9. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан Б. Сагинтаев
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 ноября 2016 года № 704
Положение
о Министерстве оборонной и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Министерство оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан (далее – Министерство) является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сферах оборонной, аэрокосмической и электронной промышленности, обеспечения информационной безопасности в сфере информатизации, мобилизационной подготовки и мобилизации, формирования и развития государственного материального резерва, участия в проведении единой военно-технической политики и военно-технического сотрудничества, руководство в области формирования, размещения и выполнения оборонного заказа.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 13.04.2018 № 188.
2. Министерство имеет ведомства:
1) Аэрокосмический комитет;
2) Комитет по государственным материальным резервам;
3) Комитет по информационной безопасности.
3. Министерство осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Министерство является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Министерство вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Министерство имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Министерство по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Министерства.
8. Структура и лимит штатной численности Министерства утверждаются в соответствии с действующим законодательством.

2) Қазақстан Республикасының Қорғаныс, Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика, Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму, Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрліктерімен бірлесіп, осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Үкіметінің 25.04.2017 № 223 қаулысымен.
8. Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 03.07.2018 № 405 қаулысымен.
9. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі Б.Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2016 жылғы 15 қарашадағы
№ 704 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) қорғаныс, аэроғарыш өнеркәсібі және электрондық өнеркәсіп, ақпараттандыру саласындағы ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету, жұмылдыру даярлығы және жұмылдыру салаларындағы басшылықты, мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру және дамыту, бірыңғай әскери-техникалық саясатты және әскери-техникалық ынтымақтастықты жүргізуге қатысу, қорғаныстық тапсырысты қалыптастыру, орналастыру және орындау саласындағы басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 13.04.2018 № 188 қаулысымен.
2. Министрліктің мынадай ведомстволары бар:
1) Аэроғарыш комитеті;
2) Мемлекеттік материалдық резервтер комитеті;
3) Ақпараттық қауіпсіздік комитеті.
3. Министрлік өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң актiлерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. Министрлік мемлекеттiк мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрi мен мөртаңбалары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарда шоттары бар.
5. Министрлік өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседi.
6. Министрлік, егер оған заңнамаға сәйкес осындай өкiлеттiк берілген болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
7. Министрлік өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Министрлік басшысының бұйрығымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. Министрліктің құрылымы мен штат санының лимитi қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.

9. Местонахождение Министерства: Республика Казахстан, 010000, город Астана, район Есиль, проспект Мәңгілік ел, дом № 8, здание "Дом Министерств", 2 подъезд.
Сноска. Пункт 9 в редакции постановления Правительства РК от 25.04.2017 № 223.
10. Полное наименование Министерства – государственное учреждение "Министерство оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан".
11. Настоящее Положение является учредительным документом Министерства.
12. Финансирование деятельности Министерства осуществляется из республиканского бюджета.
13. Министерству запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Министерства.
Если Министерству законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход республиканского бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности
Министерства
14. Миссия Министерства:
развитие конкурентоспособной оборонной и аэрокосмической промышленности и обеспечение информационной безопасности, мобилизационной подготовки и мобилизации.
15. Задачи:
1) формирование и реализация государственной политики в области оборонной, аэрокосмической и электронной промышленности, обеспечения информационной безопасности в сфере информатизации, мобилизационной подготовки и мобилизации, формирование и развитие государственного материального резерва;
2) межотраслевая координация государственных органов в сфере деятельности, отнесенной к компетенции Министерства;
3) государственное управление и государственный контроль в регулируемых сферах;
4) обеспечение, в пределах своей компетенции, контроля за соблюдением законодательства Республики Казахстан;
5) участие в проведении единой военно-технической политики и военно-технического сотрудничества, руководство в области формирования, размещения и выполнения государственного оборонного заказа;
6) формирование и развитие космической отрасли Республики Казахстан;
7) создание условий для формирования рынка космических технологий и услуг;
8) создание законодательной и договорно-правовой базы космической деятельности в Республике Казахстан;
9) координация работ в пределах своей компетенции по аренде Российской Федерацией комплекса "Байконур";
10) осуществление иных задач, возложенных на Министерство, в пределах своей компетенции.
Сноска. Пункт 15 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 13.04.2018 № 188.
16. Функции центрального аппарата:

9. Министрліктің орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 010000, Астана қаласы, Есiл ауданы, Мәңгілік ел даңғылы, № 8, "Министрліктер үйі" ғимараты, 2-кіреберіс.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 25.04.2017 № 223 қаулысымен.
10. Министрліктің толық атауы – "Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі" мемлекеттiк мекемесi.
11. Осы Ереже Министрліктің құрылтай құжаты болып табылады.
12. Министрліктің қызметiн қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
13. Министрліктің функциялары болып табылатын мiндеттердi орындау тұрғысында Министрлікке кәсiпкерлiк субъектiлерiмен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Министрлікке заңнамалық актiлермен кiрiс әкелетiн қызметтi жүзеге асыру құқығы берiлсе, онда осындай қызметтен алынған кiрiстер республикалық бюджеттің кiрiсiне жiберiледi.
2. Министрлiктің миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. Министрліктің миссиясы:
бәсекеге қабілетті қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібін дамыту және ақпараттық қауіпсіздікті, жұмылдыру даярлығы мен жұмылдыруды қамтамасыз ету.
15. Міндеттері:
1) қорғаныс, аэроғарыш өнеркәсібі және электрондық өнеркәсіп, ақпараттандыру саласындағы ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету, жұмылдыру даярлығы және жұмылдыру саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру, мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру және дамыту;
2) Министрліктің құзыретiне жатқызылған қызмет саласында мемлекеттiк органдарды салааралық үйлестiру;
3) реттелетiн салалардағы мемлекеттiк басқару және мемлекеттік бақылау;
4) өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы заңнамасының сақталуын бақылауды қамтамасыз ету;
5) бірыңғай әскери-техникалық саясатты және әскери-техникалық ынтымақтастықты жүргізуге қатысу, мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты қалыптастыру, орналастыру және орындау саласына басшылық жасау;
6) Қазақстан Республикасының ғарыш саласын қалыптастыру және дамыту;
7) ғарыштық технологиялар мен көрсетілетін қызметтер нарығын қалыптастыру үшін жағдай жасау;
8) Қазақстан Республикасында ғарыш қызметінің заңнамалық және шарттық-құқықтық базасын құру;
9) өз құзыреті шегінде "Байқоңыр" кешенін Ресей Федерациясының жалға алуы жөніндегі жұмыстарды үйлестіру;
10) өз құзыретi шегiнде Министрлікке жүктелген өзге де мiндеттердi жүзеге асыру.
Ескерту. 15-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 13.04.2018 № 188 қаулысымен.
16. Орталық аппараттың функциялары:

1) обеспечение формирования и реализации государственной политики в регулируемых сферах;
2) осуществление стратегических, регулятивных, реализационных и контрольно-надзорных функций;
3) разработка, согласование с уполномоченным органом в сфере разрешений и уведомлений и принятие нормативных правовых актов об утверждении квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им в регулируемых сферах;
4) осуществление международного сотрудничества в регулируемых сферах;
5) разработка и утверждение совместно с уполномоченным органом по предпринимательству проверочных листов, критериев оценки степени риска в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан;
6) разработка и утверждение в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан полугодовых графиков проведения проверок;
7) осуществление противодействия терроризму в пределах установленной законодательством Республики Казахстан компетенции;
8) разработка, согласование и утверждение в пределах своей компетенции нормативных правовых актов в регулируемых сферах;
9) осуществление межотраслевой координации в регулируемых сферах;
10) предъявление в суды исков в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
11) осуществление в пределах компетенции аккредитации объединений субъектов частного предпринимательства, претендующих на участие в проведении экспертизы проектов нормативных правовых актов, концепции проектов законов, проектов международных договоров Республики Казахстан, а также международных договоров, участником которых намеревается стать Республика Казахстан, затрагивающих интересы частного предпринимательства;
12) создание экспертного совета;
13) утверждение состава и положения о деятельности экспертного совета в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан;
14) утверждение стандартов и регламентов государственных услуг;
15) ведение казахстанской части совместных межправительственных комиссий (комитетов, советов) и их подкомиссий (подкомитетов, рабочих групп) по сотрудничеству с зарубежными странами в регулируемых сферах;
16) определение потребности в кадрах в регулируемых сферах;
17) осуществление по решению Правительства Республики Казахстан права владения и пользования государственным пакетом акций (долями участия в уставном капитале), а также функции уполномоченного органа по руководству соответствующей отраслью (сферой) государственного управления в отношении республиканских государственных предприятий и государственных учреждений;
18) обеспечение защиты государственных секретов и служебной информации ограниченного распространения в Министерстве;

1) реттелетiн салаларда мемлекеттiк саясатты қалыптастыруды және iске асыруды қамтамасыз ету;
2) стратегиялық, реттеу, іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыру;
3) реттелетiн салалардағы біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу, рұқсаттар және хабарламалар саласындағы уәкілетті органмен келісу және қабылдау;
4) реттелетiн салалардағы халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру;
5) Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті органмен бірлесіп тексеру парақтарын, тәуекел дәрежесін бағалау өлмшемшарттарын әзірлеу және бекіту;
6) Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес тексеру жүргізудің жартыжылдық кестелерін әзірлеу және бекіту;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген құзыреті шегінде терроризмге қарсы іс-қимылды жүзеге асыру;
8) өз құзыреті шегінде реттелетін салаларда нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу, келісу және бекіту;
9) реттелетiн салаларда салааралық үйлестiрудi жүзеге асыру;
10) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес соттарға талап-арыздар беру;
11) құзыреті шегінде жеке кәсiпкерлік мүдделерiн қозғайтын нормативтiк құқықтық актiлердің, заң жобалары тұжырымдамасының жобаларына, Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының жобаларына, сондай-ақ Қазақстан Республикасы қатысушысы болуға ниеттенетін халықаралық шарттарға сараптама жүргізуге қатысуға үміткер жеке кәсіпкерлік субъектілерінің бірлестіктерін аккредиттеуді жүзеге асыру;
12) сарапшылық кеңес құру;
13) Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес сарапшылық кеңес қызметі туралы ережені және оның құрамын бекіту;
14) мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттары мен регламенттерін бекіту;
15) реттелетін салаларда шет елдермен ынтымақтастық жөніндегі бірлескен үкіметаралық комиссиялардың (комитеттердің, кеңестердің) және олардың кіші комиссияларының (кіші комитеттердің, жұмыс топтарының) қазақстандық бөлігін жүргізу;
16) реттелетін салаларда кадрлар қажеттілігін айқындау;
17) Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша мемлекеттік акциялар пакетіне (жарғылық капиталдағы қатысу үлестеріне) иелік ету және пайдалану құқығын, сондай-ақ республикалық мемлекеттік кәсіпорындар мен мемлекеттік мекемелерге қатысты мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылық ету жөніндегі уәкілетті органның функцияларын жүзеге асыру;
18) Министрлікте мемлекеттік құпиялардың және таратылуы шектелген қызметтік ақпараттың қорғалуын қамтамасыз ету;

19) обеспечение соблюдения законов и иных нормативных правовых актов Республики Казахстан;
20) разработка с участием государственных органов мобилизационного плана Республики Казахстан и плана производства товаров, выполнения работ и оказания услуг на соответствующий период, согласование мобилизационных планов государственных органов, акиматов областей, города республиканского значения и столицы;
21) координация деятельности государственных органов в области мобилизационной подготовки;
22) организация исследований в области мобилизационной подготовки и мобилизации;
23) организация методического обеспечения в области мобилизационной подготовки и мобилизации;
24) организация повышения квалификации специалистов мобилизационных органов;
25) внесение предложений в Правительство Республики Казахстан о снятии и передаче установленных мобилизационных заказов при банкротстве, реорганизации, ликвидации, изменении профиля работы организаций, имеющих мобилизационные заказы, по представлениям государственных органов;
26) осуществление оценки мобилизационной готовности Республики Казахстан в порядке, установленном в правилах мобилизационной подготовки и мобилизации в Республике Казахстан и ежегодном докладе Правительству Республики Казахстан;
27) проведение военно-экономических и командно-штабных учений;
28) координация работы государственных органов и организаций по бронированию военнообязанных;
29) участие в проведении единой военно-технической политики и военно-технического сотрудничества;
30) осуществление руководства научно-исследовательскими, опытно-конструкторскими работами и другими работами в области оборонной и аэрокосмической промышленности и информационной безопасности, организация контроля за их качеством;
31) осуществление руководства в области формирования, размещения и выполнения оборонного заказа;
32) разработка Правил формирования, размещения и выполнения государственного оборонного заказа Республики Казахстан;
33) разработка и формирование проекта государственного оборонного заказа, представление его на утверждение в Правительство Республики Казахстан и доведение задания утвержденного государственного оборонного заказа до государственных заказчиков и исполнителей;
34) осуществление контроля за выполнением государственного оборонного заказа;
35) утверждение порядка отбора кандидатов в космонавты и присвоения статуса кандидата в космонавты, космонавта;
36) определение порядка выплаты единовременной компенсации кандидату в космонавты, космонавту при установлении инвалидности, наступившей в результате травмы, увечья, заболевания, полученных при исполнении служебных обязанностей, а также в случае его гибели (смерти) в связи с исполнением служебных обязанностей;

19) Қазақстан Республикасының заңдары мен өзге де нормативтік құқықтық актілерінің сақталуын қамтамасыз ету;
20) Қазақстан Республикасының жұмылдыру жоспарын және тиісті кезеңге арналған тауарларды өндіру, жұмыстарды орындау және қызметтер көрсету жоспарын мемлекеттік органдардың қатысуымен әзірлеу, мемлекеттік органдардың, облыстар, республикалық маңызы бар қала және астана әкімдіктерінің жұмылдыру жоспарларын келісу;
21) мемлекеттік органдардың жұмылдыру даярлығы саласындағы қызметін үйлестіру;
22) жұмылдыру даярлығы және жұмылдыру саласында зерттеулерді ұйымдастыру;
23) жұмылдыру даярлығы және жұмылдыру саласында әдістемелік қамтамасыз етуді ұйымдастыру;
24) жұмылдыру органдары мамандарының біліктілігін арттыруды ұйымдастыру;
25) жұмылдыру тапсырыстары бар ұйымдар банкрот болған, қайта ұйымдастырылған, таратылған, олардың жұмыс бейіні өзгерген кезде мемлекеттік органдардың ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметіне белгіленген жұмылдыру тапсырыстарын алып тастау және беру туралы ұсыныстар енгізу;
26) Қазақстан Республикасында жұмылдыру даярлығы және жұмылдыру қағидалары мен Қазақстан Республикасының Үкіметіне жыл сайынғы баяндамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының жұмылдыру дайындығын бағалауды жүзеге асыру;
27) әскери-экономикалық және командалық-штабтық оқулар өткізу;
28) мемлекеттік органдар мен ұйымдардың әскери міндеттілерді броньдау бойынша жұмысын үйлестіру;
29) бірыңғай әскери-техникалық саясатты және әскери-техникалық ынтымақтастықты жүргізуге қатысу;
30) қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі мен ақпараттық қауіпсіздік саласында ғылыми-зерттеу, тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға және басқа да жұмыстарға басшылықты жүзеге асыру, олардың сапасын бақылауды ұйымдастыру;
31) қорғаныстық тапсырысты қалыптастыру, орналастыру және орындау саласындағы басшылықты жүзеге асыру;
32) Қазақстан Республикасының мемлекеттік қорғаныстық тапсырысын қалыптастыру, орналастыру және орындау қағидаларын әзірлеу;
33) мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс жобасын әзірлеу және қалыптастыру, оны Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге ұсыну және бекітілген мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс тапсырмаларын мемлекеттік тапсырыс берушілер мен орындаушыларға жеткізу;
34) мемлекеттік қорғаныстық тапсырыстың орындалуын бақылауды жүзеге асыру;
35) ғарышкерлікке кандидаттарды іріктеу және ғарышкерлікке кандидат, ғарышкер мәртебесін беру тәртібін бекіту;
36) қызметтiк мiндеттерiн атқару кезінде алған жарақатының, мертігуінің, ауруының салдарынан болған мүгедектік белгіленген кезде, сондай-ақ қызметтік міндеттерін атқаруға байланысты қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда ғарышкерлікке кандидатқа, ғарышкерге бiржолғы өтемақы төлеу тәртібін айқындау;

37) утверждение порядка государственной регистрации космических объектов и прав на них;
38) утверждение положения об отряде космонавтов Республики Казахстан;
39) утверждение порядка предоставления транспондеров космических аппаратов физическим и (или) юридическим лицам;
40) определение совместно с Министерством обороны Республики Казахстан порядка планирования космических съемок, получения, обработки и распространения данных дистанционного зондирования Земли из космоса национальным оператором космической системы дистанционного зондирования Земли;
41) определение совместно с Министерством обороны Республики Казахстан порядка организации и предоставления спутниковых навигационных услуг национальным оператором системы высокоточной спутниковой навигации;
42) представление для определения Правительством Республики Казахстан национальных операторов космических систем;
43) утверждение нормативов затрат на создание, эксплуатацию и развитие объектов космической инфраструктуры;
44) утверждение правил создания и эксплуатации (применения) космических систем на территории Республики Казахстан, а также в космическом пространстве, правил создания и эксплуатации (применения) космических ракетных комплексов на территории Республики Казахстан;
45) определение порядка утилизации космических объектов и технических средств, выведенных из эксплуатации;
46) утверждение порядка приемки результатов по завершенным проектам в области космической деятельности;
47) осуществление международного сотрудничества в области космической деятельности и представление интересов Республики Казахстан в международных организациях и иностранных государствах;
48) осуществление государственного регулирования в области космической деятельности;
49) определение порядка маркировки космических объектов Республики Казахстан, запускаемых в космическое пространство в соответствии с международными стандартами и законодательством Республики Казахстан;
50) определение порядка осуществления отраслевой экспертизы проектов в области космической деятельности;
51) обеспечение выполнения обязательств и осуществления прав Республики Казахстан, вытекающих из международных договоров в области космической деятельности и по комплексу "Байконур", а также наблюдение за выполнением другими участниками международных договоров их обязательств;
52) разработка, согласование и внесение в Правительство Республики Казахстан заключения по планам запусков космических аппаратов и испытательных пусков ракет с космодрома "Байконур", осуществляемых Российской Федерацией;

37) ғарыш объектiлерiн және оларға құқықтарды мемлекеттiк тiркеу тәртiбiн бекіту;
38) Қазақстан Республикасының ғарышкерлер жасағы туралы ережені бекіту;
39) жеке және (немесе) заңды тұлғаларға ғарыш аппараттары транспондерлерін ұсыну тәртібін бекіту;
40) Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігімен бірлесіп Жердi қашықтықтан зондтау ғарыш жүйесі ұлттық операторының ғарыш түсірілімдерін жоспарлау, Жерді ғарыштан қашықтықтан зондтау деректерін алу, өңдеу және тарату тәртiбiн айқындау;
41) Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігімен бірлесіп дәлдiгi жоғары спутниктiк навигация жүйесi ұлттық операторының спутниктiк навигациялық қызметтердi ұйымдастыру және ұсыну тәртiбiн айқындау;
42) ғарыш жүйелерінің ұлттық операторларын Қазақстан Республикасы Үкіметінің айқындауы үшін ұсыну;
43) ғарыш инфрақұрылымы объектілерін жасау, пайдалану және дамыту шығындарының нормативтерін бекіту;
44) Қазақстан Республикасының аумағында, сондай-ақ ғарыш кеңістігінде ғарыш жүйелерін құру және пайдалану (қолдану) қағидаларын, Қазақстан Республикасының аумағында ғарыш зымыран кешендерін құру және пайдалану (қолдану) қағидаларын бекіту;
45) пайдаланудан шығарылған ғарыш объектілері мен техникалық құралдарды кәдеге жарату тәртібін айқындау;
46) ғарыш қызметі саласындағы аяқталған жобалар бойынша нәтижелерді қабылдау тәртібін бекіту;
47) ғарыш қызметi саласындағы халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру және халықаралық ұйымдар мен шет мемлекеттерде Қазақстан Республикасының мүддесiн бiлдiру;
48) ғарыш қызметi саласындағы мемлекеттік реттеуді жүзеге асыру;
49) халықаралық стандарттарға және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ғарыш кеңістігіне ұшырылатын Қазақстан Республикасының ғарыш объектілерін таңбалау тәртібін айқындау;
50) ғарыш қызметі саласындағы жобаларға салалық сараптаманы жүзеге асыру тәртібін айқындау;
51) ғарыш қызметі саласындағы және "Байқоңыр" кешені бойынша халықаралық шарттардан туындайтын Қазақстан Республикасының міндеттемелерін орындауды және құқықтарын жүзеге асыруды қамтамасыз ету, сондай-ақ халықаралық шарттардың басқа да қатысушыларының өз міндеттемелерін орындауын қадағалау;
52) Ресей Федерациясы "Байқоңыр" ғарыш айлағынан жүзеге асыратын ғарыш аппараттарын ұшыру және зымырандарды сынақтық ұшыру жоспарлары бойынша қорытындыларды әзірлеу, келісу және Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізу;

53) внесение на утверждение в Правительство Республики Казахстан перечня государственных заданий на производство космической техники, создаваемой для Республики Казахстан;
54) утверждение формы регистра космических объектов;
55) управление системой государственного материального резерва;
56) согласование решения уполномоченного органа в сфере гражданской защиты о выпуске материальных ценностей государственного материального резерва для принятия мер по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций в порядке разбронирования;
57) согласование предложения уполномоченного органа в области регулирования торговой деятельности и уполномоченного органа в области развития агропромышленного комплекса о необходимости выпуска материальных ценностей государственного материального резерва для оказания регулирующего воздействия на рынок с указанием субъектов торговой деятельности - получателей, объема, цены и размера торговой надбавки выпускаемых материальных ценностей;
58) утверждение нормативов хранения материальных ценностей государственного материального резерва;
59) размещение заказа на поставку материальных ценностей в государственный материальный резерв;
60) реализация единой государственной политики в области обеспечения информационной безопасности;
61) разработка правовых, административных и иных мер по обеспечению информационной безопасности, осуществление контроля за их реализацией и соблюдением, а также межведомственной координации деятельности по обеспечению информационной безопасности;
62) утверждение методики и правил проведения испытаний сервисного программного продукта, информационно-коммуникационной платформы "электронного правительства", интернет-ресурса государственного органа и информационной системы на соответствие требованиям информационной безопасности;
63) утверждение методики проведения аттестационного обследования информационной системы, информационно-коммуникационной платформы "электронного правительства", интернет-ресурса государственного органа на соответствие требованиям информационной безопасности;
64) утверждение правил проведения мониторинга обеспечения информационной безопасности объектов информатизации "электронного правительства" и критически важных объектов информационно-коммуникационной инфраструктуры по согласованию с органами национальной безопасности;
64-1) утверждение правил проведения мониторинга выполнения единых требований в области информационно-коммуникационных технологий и обеспечения информационной безопасности;
64-2) осуществление координации деятельности по управлению интернет-ресурсами и объектами информационно-коммуникационной инфраструктуры при чрезвычайных ситуациях социального, природного и техногенного характера, введении чрезвычайного или военного положения;

53) Қазақстан Республикасы үшін жасалатын ғарыш техникасын өндіруге арналған мемлекеттік тапсырмалардың тізбесін Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізу;
54) ғарыш объектілері тіркелімінің нысанын бекіту;
55) мемлекеттік материалдық резерв жүйесін басқару;
56) броньнан шығару тәртібімен төтенше жағдайлардың алдын алу және жою жөнінде шаралар қабылдау үшін азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органның мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарын шығару туралы шешімін келісу;
57) шығарылатын материалдық құндылықтарды алушыларды – сауда қызметінің субъектілерін, сауда үстемесінің көлемін, бағасын және мөлшерін көрсете отырып, нарыққа реттеушілік әсер ету үшін мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарын шығару қажеттілігі туралы сауда қызметін реттеу саласындағы уәкілетті органның және агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті органның ұсынысын келісу;
58) мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарын сақтау нормативтерін бекіту;
59) мемлекеттік материалдық резервке материалдық құндылықтарды жеткізуге тапсырысты орналастыру;
60) ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыру;
61) ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі құқықтық, әкімшілік және өзге де шараларды әзірлеу, олардың іске асырылуы мен сақталуын бақылауды жүзеге асыру, сондай-ақ ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету бойынша қызметті ведомствоаралық үйлестіру;
62) сервистік бағдарламалық өнімге, "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық платформасына, мемлекеттік органның интернет-ресурсына және ақпараттық жүйеге олардың ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестігі тұрғысынан сынақтар жүргізу әдістемесі мен қағидаларын бекіту;
63) ақпараттық жүйені, "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық платформасын, мемлекеттік органның интернет-ресурсын олардың ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестігі тұрғысынан аттестаттық зерттеп-қарауды жүргізу әдістемесін бекіту;
64) ұлттық қауіпсіздік органдарымен келісу бойынша "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілерінің және ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымның аса маңызды объектілерінің ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз етуге мониторинг жүргізу қағидаларын бекіту;
64-1) ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай талаптардың орындалуына мониторинг жүргізу қағидаларын бекіту;
64-2) әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар кезінде, төтенше жағдай немесе соғыс жағдайы енгізілген кезде интернет-ресурстарды және ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым объектілерін басқару жөніндегі қызметті үйлестіруді жүзеге асыру;

64-3) составление протоколов, рассмотрение дел об административных правонарушениях и наложение административных взысканий в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях;
64-4) определение администратора и регистратуры доменных имен, утверждение правил регистрации, пользования и распределения доменных имен в пространстве казахстанского сегмента интернета;
64-5) утверждение правил создания и обеспечения функционирования единой национальной резервной платформы хранения электронных информационных ресурсов, периодичности резервного копирования электронных информационных ресурсов критически важных объектов информационно-коммуникационной инфраструктуры;
64-6) утверждение профилей защиты и методики разработки профилей защиты;
64-7) утверждение правил обмена информацией, необходимой для обеспечения информационной безопасности, между оперативными центрами обеспечения информационной безопасности и Национальным координационным центром информационной безопасности;
64-8) утверждение правил формирования и ведения реестра доверенной продукции электронной промышленности и программного обеспечения, а также критериев включения продукции электронной промышленности и программного обеспечения в реестр доверенной продукции электронной промышленности и программного обеспечения;
64-9) утверждение порядка и сроков передачи резервных копий электронных информационных ресурсов на единую платформу резервного хранения электронных информационных ресурсов;
64-10) согласование правил проведения аудита информационных систем;
64-11) согласование типовой архитектуры "электронного акимата";
64-12) согласование требований по развитию архитектуры "электронного правительства";
64-13) согласование правил составления и рассмотрения технических заданий на создание или развитие информационных систем государственных органов;
64-14) согласование правил и сроков представления банками сведений о наличии систем управления информационной безопасностью, а также о соблюдении требований к обеспечению информационной безопасности в Национальный координационный центр информационной безопасности Республики Казахстан;
65) руководство деятельностью подведомственных организаций по планированию и проведению мероприятий по обеспечению национальной безопасности в пределах своей компетенции;
66) внесение в Правительство Республики Казахстан предложения, в том числе проектов соответствующих решений, по правовому регулированию вопросов обеспечения информационной безопасности;
67) внесение предложений об ответственности руководителей государственных органов и организаций за неисполнение требований нормативных правовых актов по вопросам обеспечения информационной безопасности;

64-3) Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк құқық бұзушылықтар туралы кодексінде белгіленген тәртіппен хаттамалар толтыру, әкiмшiлiк құқық бұзушылықтар туралы iстерді қарау және әкімшілік жаза қолдану;
64-4) домендік атаулардың әкімшісін және тіркеуішін айқындау, интернеттің қазақстандық сегментiнiң кеңістігінде домендiк атауларды тiркеу, пайдалану және бөлу қағидаларын бекiту;
64-5) электрондық ақпараттық ресурстарды сақтаудың бірыңғай ұлттық резервтік платформасын құру және оның жұмыс істеуін қамтамасыз ету қағидаларын, ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымның аса маңызды объектілерінің электрондық ақпараттық ресурстарын резервтік көшірудің кезеңділігін бекіту;
64-6) қорғау бейіндерін және қорғау бейіндерін әзірлеу әдістемесін бекіту;
64-7) ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз етудің жедел орталықтары мен Ақпараттық қауіпсіздікті ұлттық үйлестіру орталығы арасында ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету үшін қажетті ақпарат алмасу қағидаларын бекіту;
64-8) электрондық өнеркәсіптің және бағдарламалық қамтылымның сенім білдірілген өнімінің тізілімін қалыптастыру және жүргізу қағидаларын, сондай-ақ электрондық өнеркәсіптің және бағдарламалық қамтылымның өнімін электрондық өнеркәсіптің және бағдарламалық қамтылымның сенім білдірілген өнімінің тізіліміне енгізу өлшемшарттарын бекіту;
64-9) электрондық ақпараттық ресурстардың резервтік көшірмелерін электрондық ақпараттық ресурстарды резервтік сақтаудың бірыңғай платформасына беру тәртібін және мерзімін бекіту;
64-10) ақпараттық жүйелердің аудитін жүргізу қағидаларын келісу;
64-11) "электрондық әкімдіктің" үлгілік архитектурасын келісу;
64-12) "электрондық үкіметтің" архитектурасын дамыту жөніндегі талаптарды келісу;
64-13) мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерін құруға немесе дамытуға арналған техникалық тапсырмаларды жасау және қарау қағидаларын келісу;
64-14) ақпараттық қауіпсіздікті басқару жүйелерінің болуы туралы, сондай-ақ ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге қойылатын талаптардың сақталуы туралы мәліметтерді банктердің Қазақстан Республикасының Ақпараттық қауіпсіздікті ұлттық үйлестіру орталығына ұсыну қағидалары мен мерзімдерін келісу;
65) өз құзыреті шегінде ұлттық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету жөнiндегi іс-шараларды жоспарлау және өткiзу бойынша ведомстволық бағынысты ұйымдардың қызметiне басшылық жасау;
66) Қазақстан Республикасының Үкiметiне ақпараттық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету мәселелерiн құқықтық реттеу жөнiнде ұсыныстар, оның ішінде тиiстi шешiмдердiң жобаларын енгiзу;
67) ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілер талаптарының орындалмағаны үшін мемлекеттік органдар мен ұйымдар басшыларының жауапкершілігі туралы ұсыныстар енгізу;

67-1) осуществление лицензирования деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, приобретению боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему;
67-2) осуществление лицензирования деятельности по ликвидации (уничтожение, утилизация, захоронение) и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств;
67-3) осуществление лицензирования деятельности по разработке, производству, ремонту, приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, а также специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание;
68) осуществление иных полномочий, предусмотренных законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13.04.2018 № 188; от 16.10.2018 № 642.
17. Функции ведомств:
1) обеспечение реализации государственной политики в пределах своей компетенции;
2) осуществление международного сотрудничества в пределах своей компетенции;
3) осуществление регулятивных, реализационных и контрольно-надзорных функций и участие в выполнении стратегических функций Министерства в пределах компетенции ведомства;
4) утверждение нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию ведомства, и при наличии прямой компетенции по их утверждению в приказах Министра, за исключением нормативных правовых актов, затрагивающих права и свободы человека и гражданина;
5) составление протоколов, рассмотрение дел об административных правонарушениях и наложение административных взысканий в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях;
6) обеспечение соблюдения законов и иных нормативных правовых актов Республики Казахстан;
7) руководство деятельностью подведомственных организаций по планированию и проведению мероприятий по обеспечению национальной безопасности в пределах своей компетенции;
8) организация работ по разработке технических регламентов и национальных стандартов в пределах своей компетенции;
9) разработка, согласование с уполномоченным органом в сфере разрешений и уведомлений нормативных правовых актов об утверждении квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им;
10) осуществление по решению Правительства Республики Казахстан права владения и пользования государственным пакетом акций (долями участия в уставном капитале), а также функции уполномоченного органа по руководству соответствующей отраслью (сферой) государственного управления в отношении республиканских государственных предприятий и государственных учреждений;

67-1) жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, сатып алу жөніндегі қызметті лицензиялауды жүзеге асыру;
67-2) босатылатын оқ-дәрiлердi, қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнайы құралдарды жою (құрту, кәдеге жарату, көму) және өңдеу жөнiндегi қызметті лицензиялауды жүзеге асыру;
67-3) монтаждауды, реттеуді, жаңартуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеудi және сервистiк қызмет көрсетудi қоса алғанда, оқ-дәрiлердi, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерiн, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ арнайы материалдарды және оларды өндiруге арналған жабдықтарды әзiрлеу, өндiру, жөндеу, сатып алу және өткiзу жөнiндегi қызметтi лицензиялауды жүзеге асыру;
68) Қазақстан Республикасының заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Ескерту. 16-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 13.04.2018 № 188; 16.10.2018 № 642 қаулысымен.
17. Ведомстволардың функциялары:
1) өз құзыреті шегінде мемлекеттік саясатты іске асыруды қамтамасыз ету;
2) өз құзыретi шегiнде халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру;
3) ведомствоның құзыреті шегінде реттеу, іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асыру және Министрліктің стратегиялық функцияларын орындауға қатысу;
4) адам мен азаматтың құқықтары мен бостандықтарын қозғайтын нормативтік құқықтық актілерді қоспағанда, ведомствоның құзыретіне кіретін мәселелер бойынша және Министрдің бұйрықтарында бекітілуі бойынша тікелей құзыреті болған кезде нормативтік құқықтық актілерді бекіту;
5) Қазақстан Республикасының әкiмшiлiк құқық бұзушылықтар туралы кодексінде белгіленген тәртіппен хаттамалар толтыру, әкiмшiлiк құқық бұзушылықтар туралы iстерді қарау және әкімшілік жаза қолдану;
6) Қазақстан Республикасының заңдары мен өзге де нормативтiк құқықтық актiлерiнiң сақталуын қамтамасыз ету;
7) өз құзыреті шегінде ұлттық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету жөнiндегi іс-шараларды жоспарлау және өткiзу бойынша ведомстволық бағынысты ұйымдардың қызметiне басшылық ету;
8) өз құзыретi шегiнде техникалық регламенттер мен ұлттық стандарттарды әзірлеу жөніндегі жұмысты ұйымдастыру;
9) біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу, рұқсаттар және хабарламалар саласындағы уәкілетті органмен келісу;
10) Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша мемлекеттік акциялар пакетіне (жарғылық капиталдағы қатысу үлестері) иелік ету және пайдалану құқығын, сондай-ақ республикалық мемлекеттік кәсіпорындар мен мемлекеттік мекемелерге қатысты мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылық ету жөніндегі уәкілетті органның функцияларын жүзеге асыру;

11) выполнение обязательств по международным договорам Республики Казахстан, заключаемым от имени Республики Казахстан;
12) разработка стандартов и регламентов государственных услуг;
13) разработка форм проверочных листов, критериев оценки степени риска, а также полугодовых графиков проведения проверок в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан;
14) предъявление в суды исков в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
15) осуществление противодействия терроризму в пределах установленной законодательством Республики Казахстан компетенции;
16) внесение предложений по совершенствованию системы национальной безопасности;
17) осуществление лицензирования деятельности в сфере использования космического пространства;
18) обеспечение реализации проектов и программ в области космической деятельности, включая проведение научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ;
19) осуществление отраслевой экспертизы проектов в области космической деятельности;
20) осуществление государственной регистрации космических объектов и прав на них;
21) ведение регистра космических объектов;
22) определение в соответствии с международными стандартами и законодательством Республики Казахстан маркировки космических объектов Республики Казахстан, запускаемых в космическое пространство;
23) принятие решения о допуске персонала космодрома, жителей города Байконыр, должностных лиц, делегаций, представителей средств массовой информации, туристов, лиц, прибывающих в город по частным делам, – граждан Республики Казахстан и граждан Российской Федерации на объекты комплекса "Байконур", находящиеся в ведении Республики Казахстан, в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
24) участие в осуществлении контроля за сохранностью и условиями эксплуатации объектов комплекса "Байконур", арендуемых Российской Федерацией;
25) участие в пределах своей компетенции в организации поисковых, аварийно-спасательных работ, а также расследовании аварий при осуществлении космической деятельности;
26) осуществление государственного контроля в области космической деятельности;
27) внесение предложений в Министерство по перечню государственных заданий на производство космической техники, создаваемой для Республики Казахстан;
28) обеспечение реализации государственных заданий на производство космической техники, создаваемой для Республики Казахстан;
29) организация функционирования системы наблюдений за состоянием окружающей среды с использованием средств наблюдения космического базирования и дистанционного зондирования (космического мониторинга);

11) Қазақстан Республикасының атынан жасалатын Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары бойынша міндеттемелерді орындау;
12) мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттары мен регламенттерін әзірлеу;
13) Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес тексеру парақтарының нысандарын, тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын, сондай-ақ тексеру жүргізудің жартыжылдық жоспарларын әзірлеу;
14) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес соттарға талап-арыздар беру;
15) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген құзыреті шегінде терроризмге қарсы іс-қимылды жүзеге асыру;
16) ұлттық қауіпсіздік жүйесін жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізу;
17) ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті лицензиялауды жүзеге асыру;
18) ғылыми-зерттеу және тәжiрибелiк-конструкторлық жұмыстар жүргiзудi қоса алғанда, ғарыш қызметi саласындағы жобалар мен бағдарламаларды iске асыруды қамтамасыз ету;
19) ғарыш қызметi саласындағы жобаларға салалық сараптаманы жүзеге асыру;
20) ғарыш объектiлерiн және оларға құқықтарды мемлекеттiк тiркеудi жүзеге асыру;
21) ғарыш объектiлерiнiң тiркелiмiн жүргiзу;
22) халықаралық стандарттар мен Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ғарыш кеңістігіне ұшырылатын Қазақстан Республикасының ғарыш объектілерін таңбалауды айқындау;
23) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ғарыш айлағы персоналының, Байқоңыр қаласы тұрғындарының, лауазымды адамдардың, делегациялардың, бұқаралық ақпарат құралдары өкілдерінің, туристердің, қалаға жеке істері бойынша келетін азаматтардың – Қазақстан Республикасы азаматтарының және Ресей Федерациясы азаматтарының Қазақстан Республикасының қарамағындағы "Байқоңыр" кешенiнiң объектiлерiне кiруiне рұқсат беру туралы шешiм қабылдау;
24) Ресей Федерациясы жалға алған "Байқоңыр" кешенiндегi объектiлердiң сақталуын және пайдаланылу шарттарын бақылауды жүзеге асыруға қатысу;
25) ғарыш қызметiн жүзеге асыру кезiнде өз құзыретi шегiнде iздестiру, авариялық-құтқару жұмыстарын ұйымдастыруға, сондай-ақ аварияларды тергеп-тексеруге қатысу;
26) ғарыш қызметi саласында мемлекеттiк бақылауды жүзеге асыру;
27) Қазақстан Республикасы үшiн жасалатын ғарыш техникасы өндiрiсiне арналған мемлекеттiк тапсырмалардың тiзбесi бойынша Министрлікке ұсыныстар енгізу;
28) Қазақстан Республикасы үшiн жасалатын ғарыш техникасы өндiрiсiне арналған мемлекеттiк тапсырмаларды іске асыруды қамтамасыз ету;
29) ғарышта орналасқан және қашықтықтан зондтаудың (ғарыш мониторингінің) бақылау құралдарын пайдалана отырып, қоршаған ортаның жай-күйiн бақылау жүйесiнің жұмыс істеуін ұйымдастыру;

30) осуществление совместно с уполномоченными органами в области использования и охраны водного фонда, водоснабжения, водоотведения, охраны окружающей среды, санитарно-эпидемиологического благополучия населения государственного мониторинга водных объектов;
31) выработка совместно с уполномоченными органами в области использования и охраны водного фонда, водоснабжения, водоотведения, охраны окружающей среды, санитарно-эпидемиологического благополучия населения методики осуществления государственного мониторинга водных объектов;
32) организация функционирования системы наблюдений за состоянием окружающей среды на территориях, подверженных влиянию ракетно-космической деятельности комплекса "Байконур";
33) разработка порядка согласования и принятия решений о запусках космических объектов с территории Республики Казахстан, а также за ее пределами в случае их осуществления казахстанскими участниками космической деятельности;
34) разработка положения об отряде космонавтов Республики Казахстан;
35) осуществление координации работ по договору аренды комплекса "Байконур" между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации от 10 декабря 1994 года;
36) организация и координация деятельности по подготовке, переподготовке и повышению квалификации кандидатов в космонавты, космонавтов, а также повышение квалификации и переподготовка кадров в области космической деятельности;
37) с участием заинтересованных государственных органов разработка предложений по номенклатуре и объемам хранения материальных ценностей государственного материального резерва и внесение их на утверждение в Правительство Республики Казахстан;
38) выпуск материальных ценностей из государственного материального резерва для оказания регулирующего воздействия на рынок на основании решения Правительства Республики Казахстан путем заключения договоров с субъектами торговой деятельности;
39) осуществление управления системой государственного материального резерва;
40) по согласованию с уполномоченным органом в области обороны разработка перечня пунктов хранения материальных ценностей государственного материального резерва;
41) разработка соответствующих правил оперирования материальными ценностями государственного материального резерва и представление их на утверждение в Правительство Республики Казахстан;
42) внесение предложений в Правительство Республики Казахстан по объему расходов при формировании и хранении материальных ценностей государственного материального резерва;
43) внесение предложений в Правительство Республики Казахстан по перемещению материальных ценностей государственного материального резерва;

30) су қорын пайдалану және қорғау, сумен жабдықтау, су бұру, қоршаған ортаны қорғау, тұрғындардың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы уәкілетті органдармен бірлесіп су объектілеріне мемлекеттік мониторингті жүзеге асыру;
31) су қорын пайдалану және қорғау, сумен жабдықтау, су бұру, қоршаған ортаны қорғау, тұрғындардың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы уәкілетті органдармен бірлесіп су объектілеріне мемлекеттік мониторингті жүзеге асыру әдістемесін әзірлеу;
32) "Байқоңыр" кешенiнiң зымыран-ғарыш қызметiнің әсеріне ұшырайтын аумақтарда қоршаған ортаның жай-күйiн бақылау жүйесiнің жұмыс істеуін ұйымдастыру;
33) ғарыш қызметіне қазақстандық қатысушылар жүзеге асыратын жағдайда Қазақстан Республикасының аумағынан, сондай-ақ одан тыс жерлерде ғарыш объектілерін ұшыру туралы шешімдерді келісу және қабылдау тәртібін әзірлеу;
34) Қазақстан Республикасының ғарышкерлер жасағы туралы ереженi әзiрлеу;
35) 1994 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы "Байқоңыр" кешенiн жалға беру шарты бойынша жұмыстарды үйлестiрудi жүзеге асыру;
36) ғарышкерлерге үміткерлерді даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру жөніндегі қызметті ұйымдастыру және үйлестіру, сондай-ақ ғарыш қызметі саласындағы кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау;
37) мүдделі мемлекеттік органдардың қатысуымен, мемлекеттік материалдық резервтің номенклатурасы мен материалдық құндылықтардың сақталу көлемдері бойынша ұсыныстар әзірлеу және оларды Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізу;
38) Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде сауда қызметінің субъектілерімен шарттар жасасу арқылы нарыққа реттеушілік әсер ету үшін мемлекеттік материалдық резервтен материалдық құндылықтарды шығару;
39) мемлекеттік материалдық резерв жүйесін басқаруды жүзеге асыру;
40) қорғаныс саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарын сақтау пункттерінің тізбесін әзірлеу;
41) мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарымен операциялар жүргізудің тиісті қағидаларын әзірлеу және Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге ұсыну;
42) мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарын қалыптастыру және сақтау кезінде шығыстар көлемі бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар енгізу;
43) мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарының орнын ауыстыру бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар енгізу;

44) принятие решения о выпуске материальных ценностей государственного материального резерва в порядке освежения;
45) организация хранения и освежения материальных ценностей государственного материального резерва;
46) обеспечение соблюдения требований нормативных правовых актов при размещении, хранении, пополнении, перемещении, освежении и целевом использовании материальных ценностей государственного материального резерва;
47) обеспечение перемещения материальных ценностей государственного материального резерва;
48) обеспечение размещения, учета и контроля за качественной и количественной сохранностью материальных ценностей государственного материального резерва;
49) заключение договора (контракта) с получателем о выпуске материальных ценностей государственного материального резерва в порядке заимствования;
50) осуществление взыскания долга и неустоек по требованиям, вытекающим из договоров с участниками операций с материальными ценностями государственного материального резерва;
51) привлечение к проведению инвентаризации в области государственного материального резерва должностных лиц и специалистов соответствующих государственных органов;
52) проведение инвентаризации сохранности материальных ценностей государственного материального резерва, хранящихся в пунктах хранения;
53) направление материалов проверок (ревизий) в правоохранительные органы для решения вопроса о привлечении к ответственности лиц, виновных в нарушении порядка хранения и использования материальных ценностей государственного материального резерва;
54) приобретение нефтепродуктов у единого оператора по поставке нефтепродуктов, определенного Правительством Республики Казахстан;
55) ведение учета материальных ценностей государственного материального резерва;
56) принятие решения о перемещении разбронированных материальных ценностей мобилизационного резерва в целях пополнения номенклатуры государственного резерва;
57) осуществление мониторинга выполнения единых требований в области информационно-коммуникационных технологий и обеспечения информационной безопасности;
58) исключен постановлением Правительства РК от 13.04.2018 № 188;
59) осуществление координации деятельности по разработке средств защиты информации в части обнаружения, анализа и предотвращения угроз информационной безопасности для обеспечения устойчивого функционирования информационных систем и сетей телекоммуникаций государственных органов;
60) разработка правил проведения аттестации информационной системы, информационно-коммуникационной платформы "электронного правительства", интернет-ресурса государственного органа на соответствие требованиям информационной безопасности;

44) жаңарту тәртібімен мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарын шығару туралы шешім қабылдау;
45) мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарын сақтауды және жаңартуды ұйымдастыру;
46) мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарын орналастыру, сақтау, толықтыру, орнын ауыстыру, жаңарту және нысаналы пайдалану кезінде нормативтік құқықтық актілер талаптарының сақталуын қамтамасыз ету;
47) мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарының орнын ауыстыруды қамтамасыз ету;
48) мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарын орналастыруды, сапалық және сандық жағынан сақталуын есепке алуды және бақылауды қамтамасыз ету;
49) қарызға беру тәртібімен мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарын шығару туралы алушылармен шарт (келісімшарт) жасасу;
50) мемлекеттiк материалдық резервтiң материалдық құндылықтарымен жасалатын операцияларға қатысушылармен жасалған шарттардан туындайтын талаптар бойынша борыш пен тұрақсыздық айыптарын өндiріп алуды жүзеге асыру;
51) тиісті мемлекеттік органдардың лауазымды адамдары мен мамандарын мемлекеттік материалдық резерв саласында түгендеу жүргізуге тарту;
52) сақтау пункттерінде сақтауда тұрған мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарының сақталуына түгендеу жүргізу;
53) мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарын сақтау және пайдалану тәртібін бұзуда кінәлі адамдарды жауапкершілікке тарту туралы мәселені шешу үшін тексеру (ревизия) материалдарын құқық қорғау органдарына жіберу;
54) мұнай өнімдерін Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын мұнай өнімдерін жеткізу жөніндегі бірыңғай оператордан сатып алу;
55) мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарының есебін жүргізу;
56) мемлекеттік резерв номенклатурасын толықтыру мақсатында жұмылдыру резервінің броньнан шығарылған материалдық құндылықтарының орнын ауыстыру туралы шешім қабылдау;
57) ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай талаптардың орындалуына мониторингті жүзеге асыру;
58) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 13.04.2018 № 188 қаулысымен;
59) мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелері мен телекоммуникация желілерінің орнықты жұмыс істеуін қамтамасыз ету үшін ақпараттық қауіпсіздік қатерлерін анықтау, талдау және болдырмау бөлігінде ақпаратты қорғау құралдарын әзірлеу жөніндегі қызметті үйлестіруді жүзеге асыру;
60) ақпараттық жүйені, "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық платформасын, мемлекеттік органның интернет-ресурсын ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестігі тұрғысынан аттестаттауды жүргізу қағидаларын әзірлеу;

61) проведение аттестации информационной системы, информационно-коммуникационной платформы "электронного правительства" и интернет-ресурса государственного органа на соответствие требованиям информационной безопасности;
62) разработка перечня критически важных объектов информационно-коммуникационной инфраструктуры, а также правил и критериев отнесения объектов информационно-коммуникационной инфраструктуры к критически важным объектам информационно-коммуникационной инфраструктуры;
63) участие во вводе в промышленную эксплуатацию информационных систем государственных органов;
64) информирование населения о состоянии национальной безопасности и принимаемых мерах по ее обеспечению с соблюдением законодательства в области защиты государственных секретов, ведение пропагандистской и контрпропагандистской деятельности;
65) разработка единых требований в области информационно-коммуникационных технологий и обеспечения информационной безопасности;
65-1) разработка методики и правил проведения испытаний сервисного программного продукта, информационно-коммуникационной платформы "электронного правительства", интернет-ресурса государственного органа и информационной системы на соответствие требованиям информационной безопасности;
65-2) разработка методики проведения аттестационного обследования информационной системы, информационно-коммуникационной платформы "электронного правительства", интернет-ресурса государственного органа на соответствие требованиям информационной безопасности;
65-3) разработка правил проведения мониторинга обеспечения информационной безопасности объектов информатизации "электронного правительства" и критически важных объектов информационно-коммуникационной инфраструктуры по согласованию с органами национальной безопасности;
65-4) разработка правил проведения мониторинга выполнения единых требований в области информационно-коммуникационных технологий и обеспечения информационной безопасности;
65-5) осуществление государственного контроля в сфере информатизации в части обеспечения информационной безопасности;
65-6) направление предписаний при выявлении нарушений требований законодательства Республики Казахстан;
65-7) подготовка предложений по определению администратора и регистратуры доменных имен, правил регистрации, пользования и распределения доменных имен в пространстве казахстанского сегмента интернета;
65-8) разработка правил создания и обеспечения функционирования единой национальной резервной платформы хранения электронных информационных ресурсов, периодичности резервного копирования электронных информационных ресурсов критически важных объектов информационно-коммуникационной инфраструктуры;

61) ақпараттық жүйені, "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық платформасын және мемлекеттік органның интернет-ресурсын ақпараттық қауіпсіздік талаптарының сәйкестігіне аттестаттау жүргізу;
62) ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымның аса маңызды объектілерінің тізбесін, сондай-ақ ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым объектілерін ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымның аса маңызды объектілеріне жатқызу қағидалары мен өлшемшарттарын әзірлеу;
63) мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерін өндірістік пайдалануға енгізуге қатысу;
64) мемлекеттік құпияны қорғау саласындағы заңнаманы сақтай отырып, ұлттық қауіпсіздіктің жай-күйі және оны қамтамасыз ету бойынша қабылданатын шаралар туралы халықты хабардар ету, насихаттау және қарсы насихаттау қызметін жүргізу;
65) ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай талаптарды әзірлеу;
65-1) сервистік бағдарламалық өнімнің, "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық платформасының, мемлекеттік органның интернет-ресурсының және ақпараттық жүйенің ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестігіне сынақтар жүргізу әдістемесі мен қағидаларын әзірлеу;
65-2) ақпараттық жүйенің, "электрондық үкімет" ақпараттық-коммуникациялық платформасының, мемлекеттік органның интернет-ресурсының ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестігіне аттестаттық зерттеп-қарауды жүргізу әдістемесін әзірлеу;
65-3) ұлттық қауіпсіздік органдарымен келісу бойынша "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілерінің және ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымның аса маңызды объектілерінің ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз етуге мониторинг жүргізу қағидаларын әзірлеу;
65-4) ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай талаптардың орындалуына мониторинг жүргізу қағидаларын әзірлеу;
65-5) ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету бөлігінде ақпараттандыру саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
65-6) Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын бұзушылықтар анықталған кезде ұйғарымдар жіберу;
65-7) домендік атаулардың әкімшісін және тіркеуішін айқындау бойынша ұсыныстар дайындау, интернеттің қазақстандық сегментiнiң кеңістігінде домендiк атауларды тiркеу, пайдалану және бөлу қағидаларын әзірлеу;
65-8) электрондық ақпараттық ресурстарды сақтаудың бірыңғай ұлттық резервтік платформасын құру және оның жұмыс істеуін қамтамасыз ету қағидаларын, ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымның аса маңызды объектілерінің электрондық ақпараттық ресурстарын резервтік көшірудің кезеңділігін әзірлеу;

65-9) разработка профилей защиты и методики разработки профилей защиты;
65-10) разработка правил обмена информацией, необходимой для обеспечения информационной безопасности, между оперативными центрами обеспечения информационной безопасности и Национальным координационным центром информационной безопасности;
65-11) разработка правил формирования и ведения реестра доверенной продукции электронной промышленности и программного обеспечения, а также критериев включения продукции электронной промышленности и программного обеспечения в реестр доверенной продукции электронной промышленности и программного обеспечения;
65-12) разработка порядка и сроков передачи резервных копий электронных информационных ресурсов на единую платформу резервного хранения электронных информационных ресурсов;
65-13) разработка Национального антикризисного плана реагирования на инциденты информационной безопасности;
66) осуществление иных полномочий, предусмотренных законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан и приказами Министра Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 17 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 13.04.2018 № 188.
18. Права и обязанности Министерства:
1) принимает обязательные для исполнения нормативные правовые акты в пределах своей компетенции;
2) запрашивает и получает в установленном законодательством порядке от государственных органов, организаций, их должностных лиц необходимую информацию и материалы;
3) вносит Президенту и Правительству Республики Казахстан предложения по совершенствованию деятельности в сферах, регулируемых Министерством;
4) обращается в Правительство Республики Казахстан с представлением о лишении статуса органа по аккредитации в области оценки соответствия по результатам его проверки;
5) вносит предложения по заключению международных договоров (соглашений), проводит переговоры с соответствующими ведомствами зарубежных стран, международными организациями и иностранными юридическими лицами, заключает договоры (соглашения);
6) вносит предложения по совершенствованию системы национальной безопасности;
7) привлекает к соответствующей ответственности должностных лиц, государственных служащих, действия (или бездействие) которых приводят к нарушению национальных интересов, угрозе национальной безопасности Республики Казахстан;
8) осуществляет иные права и обязанности в соответствии с законодательством Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.

65-9) қорғау бейіндерін және қорғау бейіндерін әзірлеу әдістемесін әзірлеу;
65-10) ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз етудің жедел орталықтары мен Ақпараттық қауіпсіздікті ұлттық үйлестіру орталығы арасында ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету үшін қажетті ақпарат алмасу қағидаларын әзірлеу;
65-11) электрондық өнеркәсіптің және бағдарламалық қамтылымның сенім білдірілген өнімінің тізілімін қалыптастыру және жүргізу қағидаларын, сондай-ақ электрондық өнеркәсіптің және бағдарламалық қамтылымның өнімін электрондық өнеркәсіптің және бағдарламалық қамтылымның сенім білдірілген өнімінің тізіліміне енгізу өлшемшарттарын әзірлеу;
65-12) электрондық ақпараттық ресурстардың резервтік көшірмелерін электрондық ақпараттық ресурстарды резервтiк сақтаудың бірыңғай платформасына беру тәртібі мен мерзімдерін әзірлеу;
65-13) Ақпараттық қауіпсіздіктің оқыс оқиғаларына ден қоюдың дағдарысқа қарсы ұлттық жоспарын әзірлеу;
66) Қазақстан Республикасының заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерінде және Қазақстан Республикасы Министрінің бұйрықтарында көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
Ескерту. 17-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 13.04.2018 № 188 қаулысымен.
18. Министрліктің құқықтары мен міндеттері:
1) өз құзыретi шегiнде орындауға мiндеттi нормативтiк құқықтық актiлердi қабылдайды;
2) заңнамада белгiленген тәртiппен мемлекеттiк органдардан, ұйымдардан, олардың лауазымды адамдарынан қажеттi ақпарат пен материалдарды сұратады және алады;
3) Қазақстан Республикасының Президентіне және Үкіметіне Министрлік реттейтін салалардағы қызметті жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізеді;
4) сәйкестікті бағалау саласындағы аккредиттеу жөніндегі органды тексеру нәтижелері бойынша оны мәртебесінен айыру туралы ұсыныспен Қазақстан Республикасының Үкіметіне жүгінеді;
5) халықаралық шарттарды (келісімдерді) жасасу бойынша ұсыныстар енгізеді, шет елдердің тиісті ведомстволарымен, халықаралық ұйымдарымен және шетелдік заңды тұлғалармен келіссөздер жүргізеді, шарттар (келісімдер) жасасады;
6) ұлттық қауіпсіздік жүйесін жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізеді;
7) іс-әрекеттерi (немесе әрекетсiздiгi) Қазақстан Республикасының ұлттық мүдделерінiң бұзылуына, ұлттық қауiпсiздiгiне қауіп төнуіне әкеп соғатын лауазымды адамдарды, мемлекеттiк қызметшiлердi тиiсті жауаптылыққа тартады;
8) Қазақстан Республикасының заңнамасына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілеріне сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асырады.

3. Организация деятельности Министерства
19. Руководство Министерством осуществляется Министром, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Министерство задач и осуществление им своих функций.
20. Министр назначается на должность Президентом Республики Казахстан по представлению Премьер-Министра Республики Казахстан, внесенному после консультаций с Мажилисом Парламента Республики Казахстан, и освобождается от должности Президентом Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 20 в редакции постановления Правительства РК от 08.06.2017 № 350 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
21. Министр имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
22. Полномочия Министра:
1) вырабатывает предложения по формированию государственной политики в регулируемой сфере;
2) определяет полномочия своих заместителей;
3) отменяет или приостанавливает полностью или в части действие актов ведомств;
4) представляет Министерство в Парламенте Республики Казахстан, государственных органах и иных организациях;
5) утверждает регламент работы Министерства;
6) согласовывает и визирует проекты нормативных правовых актов, поступивших на согласование в Министерство;
7) принимает меры по противодействию коррупции в Министерстве и несет за это персональную ответственность;
8) входит в состав руководящего органа или наблюдательного совета коммерческой организации с участием государства в уставном капитале в случае принятия соответствующего решения Правительства, а также осуществляет иные полномочия в соответствии с законами Республики Казахстан.
Исполнение полномочий Министра в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
Сноска. Пункт 22 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 13.02.2017 № 62.
23. Министр определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
24. Аппарат Министерства возглавляется ответственным секретарем, назначаемым на должность и освобождаемым от должности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество Министерства
25. Министерство может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Министерства формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.

3. Министрліктің қызметiн ұйымдастыру
19. Министрлікке басшылық етуді Министр жүзеге асырады, ол Министрлікке жүктелген мiндеттердiң орындалуына және оның өз функцияларын жүзеге асыруына дербес жауапты болады.
20. Министрдi Қазақстан Республикасы Парламентінің Мәжілісімен консультациялардан кейін Премьер-Министрдің ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Президенті қызметке тағайындайды және Қазақстан Республикасының Президенті қызметтен босатады.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 08.06.2017 № 350 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
21. Министрдің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
22. Министрдің өкілеттіктері:
1) реттелетiн саладағы мемлекеттiк саясатты қалыптастыру жөнiнде ұсыныстар әзiрлейді;
2) өз орынбасарларының өкiлеттiктерiн айқындайды;
3) ведомстволар актiлерiнiң қолданылуын толық немесе iшiнара тоқтатады немесе тоқтата тұрады;
4) Министрлік атынан Қазақстан Республикасының Парламентiнде, мемлекеттiк органдарда және өзге де ұйымдарда өкілдік етеді;
5) Министрліктің жұмыс регламентiн бекiтедi;
6) Министрлікке келiсуге келiп түскен нормативтiк құқықтық актiлердiң жобаларын келiседi және бұрыштама қояды;
7) Министрлікте сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес бойынша шаралар қабылдайды және оған дербес жауапты болады;
8) Үкімет тиісті шешім қабылдаған жағдайда жарғылық капиталына мемлекет қатысатын коммерциялық ұйымның басшылық органының немесе қадағалау кеңесінің құрамына кіреді, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Ескерту. 22-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 13.02.2017 № 62 қаулысымен.
Министр болмаған кезеңде оның өкiлеттiктерiн орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
23. Министр өз орынбасарларының өкiлеттiктерiн қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгiлейді.
24. Министрліктің аппаратын Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын жауапты хатшы басқарады.
4. Министрліктің мүлкі
25. Министрліктің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болуы мүмкін.
Министрліктің мүлкi оған меншiк иесi берген мүлiк, сондай-ақ өз қызметi нәтижесiнде сатып алынған мүлiк (ақшалай кiрiстердi қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебiнен қалыптастырылады.

26. Имущество, закрепленное за Министерством, относится к республиканской собственности.
27. Министерство не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение Министерства
28. Реорганизация и упразднение Министерства осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень организаций, находящихся в ведении Министерства
оборонной и аэрокосмической промышленности и его ведомств
Сноска. Перечень с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 03.07.2018 № 405.
. Министерство оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
Акционерные общества
1) акционерное общество "Центр военно-стратегических исследований";
2) акционерное общество "Казтехнологии";
3) акционерное общество "Национальная компания "Казахстан инжиниринг" (Kazakhstan Engineering)".
Республиканское государственное предприятие
республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Қазарнаулыэкспорт (Казспецэкспорт)".
Республиканское государственное учреждение
республиканское государственное учреждение "Научно-исследовательский институт микрографии".
. Аэрокосмический комитет Министерства оборонной и аэрокосмической промышленности
Республиканские государственные предприятия
1) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Инфракос";
2) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Научно-исследовательский центр "Ғарыш-Экология".
Акционерные общества
1) акционерное общество "Совместное Казахстанско-Российское предприятие "Байтерек";
2) акционерное общество "Республиканский центр космической связи";
3) акционерное общество "Национальная компания "Қазақстан Ғарыш Сапары";
4) акционерное общество "Национальный центр космических исследований и технологий".
Товарищество с ограниченной ответственностью
товарищество с ограниченной ответственностью "Ғалам".
. Комитет по государственным материальным резервам Министерства оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
Республиканское государственное предприятие
республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Резерв".
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 ноября 2016 года № 704
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам:
в разделе "Министерству обороны Республики Казахстан":

26. Министрлікке бекiтiлген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
27. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Министрліктің өзіне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi дербес иелiктен шығаруға немесе өзгедей тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.
5. Министрлікті қайта ұйымдастыру және тарату
28. Министрлікті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің және оның ведомстволарының қарамағындағы ұйымдардың тізбесi
Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді – ҚР Үкіметінің 03.07.2018 № 405 қаулысымен.
1. Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Акционерлік қоғамдар
1) "Әскери-стратегиялық зерттеулер орталығы" акционерлік қоғамы;
2) "Қазтехнологиялар" акционерлік қоғамы.
Республикалық мемлекеттік кәсіпорын:
"Қазарнаулыэкспорт (Казспецэкспорт)" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Республикалық мемлекеттік мекеме
"Микрография ғылыми-зерттеу институты" республикалық мемлекеттік мекемесі
3) "Қазақстан инжиниринг" (Kazakhstan Engineering)" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы.
2. Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Аэроғарыш комитеті
Республикалық мемлекеттік кәсіпорындар
1) "Инфракос" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
2) "Ғарыш-Экология" ғылыми-зерттеу орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
Акционерлік қоғамдар
1) "Бәйтерек" Қазақстан-Ресей бірлескен кәсіпорны" акционерлік қоғамы;
2) "Республикалық ғарыштық байланыс орталығы" акционерлік қоғамы;
3) "Қазақстан Ғарыш Сапары" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
4) "Ұлттық ғарыштық зерттеулер мен технологиялар орталығы" акционерлік қоғамы.
Жауапкершілігі шектеулі серіктестік
"Ғалам" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
3. Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Мемлекеттік материалдық резервтер комитеті
Республикалық мемлекеттік кәсіпорын
"Резерв" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2016 жылғы 15 қарашадағы
№ 704 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында:
иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігіне" деген бөлімде:

строки, порядковые номера 280-1, 280-2, исключить;
раздел "Аэрокосмическому комитету Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" исключить;
дополнить разделом следующего содержания:
"Министерству оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
375. Акционерное общество "Центр военно-стратегических исследований".
376. Акционерное общество "Казтехнологии".
Аэрокосмическому комитету Министерства оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
377. Акционерное общество "Совместное Казахстанско-Российское предприятие "Байтерек".
378. Акционерное общество "Республиканский центр космической связи".
379. Акционерное общество "Национальная компания "Қазақстан Ғарыш Сапары".
380. Акционерное общество "Национальный центр космических исследований и технологий".
381. Товарищество с ограниченной ответственностью "Ғалам".".
2. Утратил силу постановлением Правительства РК от 02.06.2022 № 357.
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 11 сентября 2002 года № 993 "Вопросы Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., № 29, ст. 327):
в Положении о Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан (далее - Канцелярия) является государственным органом, осуществляющим координацию деятельности государственных органов, функции контроля и иные функции, предусмотренные законодательством и настоящим Положением, а также уполномоченным государственным органом по защите государственных секретов.".
в пункте 10-1:
подпункты 2), 3) изложить в следующей редакции:
"2) реализация единой государственной политики в области защиты государственных секретов;
3) разработка правовых, административных, экономических, технических, программных и криптографических мер по защите государственных секретов;";
в пункте 11:
подпункты 29), 30) изложить в следующей редакции:
"29) реализация единой государственной политики в области защиты государственных секретов в государственных органах и организациях, развитие и совершенствование системы защиты государственных секретов;
30) разработка системы правовых, административных, экономических, технических, программных и криптографических мер по защите государственных секретов;";
в пункте 12:
подпункты 20), 21) и 23) изложить в следующей редакции:
"20) вносить в Правительство Республики Казахстан предложения, в том числе проекты соответствующих решений, по правовому регулированию вопросов защиты государственных секретов;

реттік нөмірлері 280-1, 280-2-жолдар алып тасталсын;
"Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Аэроғарыш комитетіне" деген бөлім алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы бөліммен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігіне
375. "Әскери-стратегиялық зерттеулер орталығы" акционерлік қоғамы.
376. "Қазтехнологиялар" акционерлік қоғамы.
Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Аэроғарыш комитетіне
377. "Бәйтерек" Қазақстан-Ресей бірлескен кәсіпорны" акционерлік қоғамы.
378. "Ғарыштық байланыс республикалық орталығы" акционерлік қоғамы.
379. "Қазақстан Ғарыш Сапары" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы.
380. "Ғарыштық зерттеулер мен технологиялар ұлттық орталығы" акционерлік қоғамы.
381. "Ғалам" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.".
2. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 02.06.2022 № 357 қаулысымен.
3. "Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi Кеңсесiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 11 қыркүйектегі № 993 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., № 29, 327-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесi туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесi (бұдан әрi – Кеңсе) мемлекеттiк органдардың қызметiн үйлестiрудi, бақылау функцияларын және заңнамада әрi осы Ережеде көзделген өзге де функцияларды жүзеге асыратын мемлекеттік орган, сондай-ақ мемлекеттiк құпияларды қорғау жөніндегi уәкiлеттi мемлекеттiк орган болып табылады.";
10-1-тармақта:
2), 3) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"2) мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыру;
3) мемлекеттік құпияларды қорғау жөніндегі құқықтық, әкімшілік, экономикалық, техникалық, бағдарламалық және криптографиялық шараларды әзірлеу;";
11-тармақта:
29), 30) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"29) мемлекеттік органдар мен ұйымдарда мемлекеттік құпияларды қорғау саласында бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыру, мемлекеттік құпияларды қорғау жүйесін дамыту және жетілдіру;
30) мемлекеттік құпияларды қорғау жөніндегі құқықтық, әкімшілік, экономикалық, техникалық, бағдарламалық және криптографиялық шаралар жүйесін әзірлеу;";
12-тармақта:
20), 21) және 23) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"20) Қазақстан Республикасының Үкiметiне мемлекеттiк құпияларды қорғау мәселелерiн құқықтық реттеу жөнiнде ұсыныстар, оның ішінде тиiстi шешiмдердiң жобаларын енгiзу;

21) в пределах своей компетенции разрабатывать, утверждать и издавать нормативные правовые акты, методические и иные документы по вопросам защиты государственных секретов, которые имеют обязательную силу на всей территории Республики Казахстан;";
"23) вносить предложения об ответственности руководителей государственных органов и организаций за неисполнение требований нормативных правовых актов по вопросам защиты государственных секретов;".
4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года № 339 "Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений":
в лимитах штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений, утвержденных указанным постановлением:
в разделе 4:
строку:
"
4
Министерство национальной экономики Республики Казахстан с учетом его территориальных органов и подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:

21) өз құзыреті шегiнде мемлекеттiк құпияларды қорғау мәселелерi бойынша Қазақстан Республикасының бүкiл аумағында мiндеттi күшi болатын нормативтік құқықтық актілер, әдiстемелік және өзге де құжаттар әзiрлеу, бекіту және шығару;";
"23) мемлекеттiк құпияларды қорғау мәселелері бойынша нормативтiк құқықтық актілер талаптарының орындалмағаны үшiн мемлекеттiк органдар мен ұйымдар басшыларының жауапкершiлiгi туралы ұсыныстар енгiзу;".
4. "Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339 қаулысында:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелеріндегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерінде:
4-бөлімде:
мына:
"
4
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі, оның аумақтық органдарын және оған ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:

в строке "Государственные учреждения, подведомственные Министерству по инвестициям и развитию Республики Казахстан, в том числе:" цифры "386" заменить цифрами "183";
строку, порядковый номер 1), исключить;
в разделе 12:
строку:
"
12
Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан с учетом его территориальных органов и подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:
252
"
изложить в следующей редакции:
"
12
Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан с учетом его территориальных органов и подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:
247
";
дополнить разделом 13 следующего содержания:
"
13
Министерство оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан с учетом его территориальных органов и подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:
424
Государственные учреждения, подведомственные Министерству оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, в том числе:
203
Республиканский научно-исследовательский институт микрографии (город Уральск)
203
".

"Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігіне ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер, оның ішінде:" деген жолдағы "386" деген сандар "183" деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 1) жол алып тасталсын;
12-бөлімде:
мына:
"
12
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігі, оның аумақтық органдарын және оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:
252
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
12
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігі, оның аумақтық органдарын және оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:
247
";
мынадай мазмұндағы 13-бөліммен толықтырылсын:
"
13
Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі, оның аумақтық органдарын және оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:
424
Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігіне ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер, оның ішінде:
203
Республикалық микрография ғылыми-зерттеу институты (Орал қаласы)
203
".

5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 24.05.2018 № 289.
6. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 13 мая 2011 года № 511 "Об утверждении перечня организаций, являющихся субъектами базового финансирования" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 38, ст. 461):
в перечне организаций, являющихся субъектами базового финансирования, утвержденном указанным постановлением:
подраздел "Аэрокосмический комитет Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" исключить:
дополнить разделом следующего содержания:
"Министерство оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан:
Аэрокосмический комитет Министерства оборонной и аэрокосмической промышленности
197. Акционерное общество "Национальный центр космических исследований и технологий".
198. Дочернее товарищество с ограниченной ответственностью "Институт космической техники и технологий".
199. Дочернее товарищество с ограниченной ответственностью "Астрофизический институт им. В.Г. Фесенкова".
200. Дочернее товарищество с ограниченной ответственностью "Институт ионосферы".
201. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Научно-исследовательский центр "Ғарыш-Экология" Аэрокосмического комитета Министерства оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.".
7. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 31 июля 2014 года № 859 "Об утверждении Правил списания и утилизации (уничтожения) материальных ценностей государственного материального резерва" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 48, ст. 491):
в Правилах списания и утилизации (уничтожения) материальных ценностей государственного материального резерва, утвержденных указанным постановлением:
подпункт 11) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"11) ведомство в области государственного резерва уполномоченного органа (далее – ведомство) – структурное подразделение, осуществляющее реализационные функции в области государственного резерва.";
пункты 3, 5, 7 и 8 изложить в следующей редакции:
"3. Пункты хранения и подведомственная организация ежегодно в срок не позднее 30 мая представляют в ведомство перечень непригодных к дальнейшему применению материальных ценностей государственного резерва, за исключением перечня пищевой продукции, представляемого ежеквартально.";
"5. Комиссия осуществляет непосредственный осмотр материальных ценностей государственного резерва, подлежащих списанию, использует при этом техническую документацию, а также данные бухгалтерского учета и устанавливает непригодность его к восстановлению и дальнейшему использованию, рассматривает материалы о принятых мерах по реализации на тендере, передаче на баланс другим государственным органам, использованию в целях оказания регулирующего воздействия на рынок, выясняет причины списания, определяет обеспеченность соблюдения нормативов хранения при хранении материальных ценностей, возможность использования отдельных узлов, деталей, материалов списываемого имущества и составляет в 3 (три) экземплярах протокол технического (качественного) состояния материальных ценностей государственного резерва (далее – протокол) согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Один экземпляр протокола остается в пункте хранения/подведомственной организации, второй экземпляр протокола направляется в государственный орган, выполняющий мобилизационное задание или с которого снято мобилизационное задание, третий экземпляр направляется в ведомство в течение 5 (пять) рабочих дней с момента его подписания.";

5. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 24.05.2018 № 289 қаулысымен.
6. "Базалық қаржыландыру субъектілері болып табылатын ұйымдардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 13 мамырдағы № 511 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 38, 461-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген базалық қаржыландыру субъектілері болып табылатын ұйымдардың тізбесінде:
"Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Аэроғарыш комитеті" деген кіші бөлім алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы бөліммен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі:
Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Аэроғарыш комитеті
197. "Ұлттық ғарыштық зерттеулер және технологиялар орталығы" акционерлік қоғамы.
198. "Ғарыштық техника және технологиялар институты" еншілес жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.
199. "В.Г. Фесенков атындағы астрофизика институты" еншілес жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.
200. "Ионосфера институты" еншілес жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.
201. Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Аэроғарыш комитетінің "Ғарыш-Экология" ғылыми-зерттеу орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.".
7. "Мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарын есептен шығару және кәдеге жарату (жою) қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 шілдедегі № 859 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 48, 491-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарын есептен шығару және кәдеге жарату (жою) қағидаларында:
2-тармақтың 11) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"11) уәкілетті органның мемлекеттік резерв саласындағы ведомствосы (бұдан әрі – ведомство) – мемлекеттік резерв саласындағы іске асыру функцияларын жүзеге асыратын құрылымдық бөлімше.";
3, 5, 7 және 8-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Сақтау пункттері мен ведомстволық бағынысты ұйым жыл сайын, 30 мамырдан кешіктірмейтін мерзімде ведомствоға, тоқсан сайын ұсынылатын тамақ өнімдерінің тізбесін қоспағанда, мемлекеттік резервтің одан әрі қолдануға жарамсыз материалдық құндылықтарының тізбесін ұсынады.";
"5. Комиссия есептен шығаруға жататын мемлекеттік резервтің материалдық құндылықтарын тікелей қарап шығуды жүзеге асырады, бұл ретте техникалық құжаттаманы, сондай-ақ бухгалтерлік есеп деректерін пайдаланады және оның қайта қалпына келтіру мен одан әрі пайдалануға жарамсыздығын анықтайды, тендерде сату, басқа мемлекеттік органдардың теңгеріміне беру, нарыққа реттеушілік әсер ету мақсатында пайдалану бойынша қабылданған шаралар туралы материалдарды қарайды, есептен шығару себептерін анықтайды, материалдық құндылықтарды сақтау кезінде сақтау нормативтерінің сақталуын қамтамасыз етуді, есептен шығарылатын мүліктің жекелеген түзілімдерін, бөлшектерін, материалдарын пайдалану мүмкіндігін айқындайды және осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес 3 (үш) данада мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарының техникалық (сапалық) жай-күйінің хаттамасын (бұдан әрі – хаттама) жасайды.
Хаттаманың бір данасы сақтау пунктінде/ведомстволық бағынысты ұйымда қалады, хаттаманың екінші данасы жұмылдыру тапсырмасын орындайтын немесе жұмылдыру тапсырмасы алынып тасталған мемлекеттік органға жолданады, үшінші данасы ведомствоға оған қол қойылған кезден бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде жолданады.";

"7. На основании протокола и акта на списание ведомство разрабатывает в установленном законодательством порядке проект постановления Правительства Республики Казахстан о разбронировании материальных ценностей государственного резерва для утилизации (уничтожения).
8. После принятия Правительством Республики Казахстан решения о разбронировании материальных ценностей государственного резерва для утилизации (уничтожения) акт на списание направляется ведомством в пункт хранения/подведомственную организацию для дальнейшей утилизации (уничтожения) разбронированных материальных ценностей государственного резерва.";
пункты 14 и 15 изложить в следующей редакции:
"14. Утилизация (уничтожение) лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники, пришедших в негодность, фальсифицированных, с истекшим сроком годности, осуществляется в порядке, установленном уполномоченным органом в области здравоохранения.
15. Пункты хранения или подведомственная организация, проводившие утилизацию (уничтожение) списанных материальных ценностей государственного резерва, составляют в 2 (два) экземплярах акт об утилизации (уничтожении) материальных ценностей государственного резерва согласно приложению 3 к настоящим Правилам, и в течение 3 (три) рабочих дней с момента подписания один экземпляр направляют в ведомство.".
8. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 31 июля 2014 года № 860 "Об утверждении Правил оперирования материальными ценностями государственного материального резерва" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 48, ст. 492):
в Правилах оперирования материальными ценностями государственного материального резерва, утвержденных указанным постановлением:
подпункт 5) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"5) ведомство в области государственного резерва уполномоченного органа (далее — ведомство) – структурное подразделение уполномоченного органа, осуществляющее реализационные функции в области государственного резерва.";
дополнить пунктами 7-1 и 7-2 следующего содержания:
"7-1. Пункты хранения, имеющие мобилизационные заказы, ежегодно составляют сведения по материальным ценностям, подлежащим накоплению и освежению, согласно приложению 1 к настоящим Правилам. Сведения представляются в ведомство не позднее 10 января. На основании представленных сведений ведомство ежегодно составляет план оперирования.
7-2. Пункты хранения, имеющие мобилизационные заказы, в срок до 20 января представляют на согласование в ведомство:
1) сведения о месте поставки товаров (при необходимости станцию привязки);

"7. Хаттама мен есептен шығару актісінің негізінде ведомство заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік резервтің материалдық құндылықтарын кәдеге жарату (жою) үшін броньнан шығару туралы Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулысының жобасын әзірлейді.
8. Қазақстан Республикасының Үкіметі мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарын кәдеге жарату (жою) үшін броньнан шығару туралы шешім қабылдағаннан кейін ведомство есептен шығару актісін мемлекеттік резервтің броньнан шығарылған материалдық құндылықтарын одан әрі кәдеге жарату (жою) үшін сақтау пунктіне/ведомстволық бағынысты ұйымға жолдайды.";
14 және 15-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Жарамсыз болып қалған, жалған, жарамдылық мерзімі өтіп кеткен дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы кәдеге жарату (жою) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен жүзеге асырылады.
15. Есептен шығарылған мемлекеттік резервтің материалдық құндылықтарын кәдеге жаратуды (жоюды) жүргізген сақтау пункттері немесе ведомстволық бағынысты ұйым осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 2 (екі) данада мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарын кәдеге жарату (жою) туралы акті жасайды және қол қойылған кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде оның бір данасын ведомствоға жібереді.".
8. "Мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарымен операциялар жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 шілдедегі № 860 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 48, 492-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарымен операциялар жүргізу қағидаларында:
2-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) уәкілетті органның мемлекеттік резерв саласындағы ведомствосы (бұдан әрі – ведомство) – уәкілетті органның мемлекеттік резерв саласындағы іске асыру функцияларын жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі.";
мынадай мазмұндағы 7-1 және 7-2-тармақтармен толықтырылсын:
"7-1. Жұмылдыру тапсырыстары бар сақтау пункттері жыл сайын осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес жинақтауға және жаңартуға тиісті материалдық құндылықтар туралы мәліметтер жасайды. Мәліметтер ведомствоға 10 қаңтардан кешіктірілмей беріледі. Ұсынылған мәліметтер негізінде ведомство жыл сайын операция жүргізу жоспарын жасайды.
7-2. Жұмылдыру тапсырыстары бар сақтау пункттері 20 қаңтарға дейінгі мерзімде ведомствоға:
1) тауарды жеткізу орны туралы мәліметтерді (қажеттілігіне қарай байланыстыратын станциясын);

2) описание и требуемые функциональные, технические, качественные и эксплуатационные характеристики закупаемых товаров, технические спецификации с указанием национального стандарта или неправительственного стандарта, утвержденного некоммерческими организациями производителей Республики Казахстан, при его наличии, а при необходимости с указанием нормативно-технической документации, а также сопутствующих услуг, необходимых при поставке товаров (монтаж, накладка, обучение, проверки и испытания товаров, где они должны проводиться), год выпуска товара, срок гарантии.";
дополнить пунктом 14-1 следующего содержания:
"14-1. Сумма расходов на хранение материальных ценностей рассчитывается на основании представляемых ежегодно пунктами хранения расчетов затрат по хранению материальных ценностей. Расчет затрат представляется вместе с отчетом в соответствии с Правилами подготовки и представления отчетов о наличии и движении материальных ценностей государственного материального резерва, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан, в срок не позднее 10 января согласно приложению 2 к настоящим Правилам.";
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. При выпуске материальных ценностей из государственного резерва в порядке заимствования ведомство заключает соответствующий договор (контракт) с получателем.";
пункт 27 изложить в следующей редакции:
"27. Выпуск материальных ценностей государственного резерва в порядке разбронирования при изменении номенклатуры государственного резерва осуществляется ведомством на основании решений Правительства Республики Казахстан о разбронировании материальных ценностей.
Выпуск материальных ценностей государственного резерва в порядке разбронирования при принятии мер по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций и их последствий осуществляется по решению уполномоченного органа в сфере гражданской защиты по согласованию с уполномоченным органом.";
дополнить пунктом 27-1 следующего содержания:
"27-1. Сведения о выпускаемых в порядке разбронирования материальных ценностях государственного резерва при изменении номенклатуры государственного резерва и утилизации (уничтожении) материальных ценностей подлежат рассекречиванию в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных секретах.";
дополнить приложениями 1 и 2 к указанным Правилам согласно приложениям 1 и 2 к настоящим изменениям и дополнениям.
9. Утратил силу постановлением Правительства РК от 29.12.2018 № 936.
10. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1011 "Вопросы Министерства национальной экономики Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 59-60, ст. 555):

2) сипаттамасын және сатып алынатын тауардың талап етілетін функционалдық, техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамасын, ұлттық стандартты немесе бар болған жағдайда, Қазақстан Республикасы өндірушілерінің коммерциялық емес ұйымдары бекіткен үкіметтік емес стандартты көрсете отырып, ал қажет болған жағдайда нормативтік-техникалық құжаттаманы, сондай-ақ тауарларды жеткізу кезінде қажетті ілеспелі қызметтерді (жинақтау, жапсыру, оқыту, олар өтетін жерді тексеру және тауарларды сынақтан өткізу), тауардың шығарылған жылын, кепілдік мерзімін көрсете отырып, техникалық ерекшелігін келісуге ұсынады.";
мынадай мазмұндағы 14-1-тармақпен толықтырылсын:
"14-1. Материалдық құндылықтарды сақтау шығыстарының сомасы сақтау пункттері жыл сайын ұсынатын материалдық құндылықтарды сақтау бойынша шығындар есептері негізінде есептеледі. Шығындар есебі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес есеппен бірге Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысымен бекітілген Мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарының бар-жоғы және қозғалысы туралы есептерді дайындау және ұсыну қағидаларына сәйкес 10 қаңтардан кешіктірілмей ұсынылады.";
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Қарызға беру тәртiбiмен мемлекеттік резервтен материалдық құндылықтарды шығарған кезде ведомство алушымен тиiстi шарт (келiсiмшарт) жасасады.";
27-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"27. Мемлекеттік резерв номенклатурасы өзгерген кезде броньнан шығару тәртібімен мемлекеттік резервтен материалдық құндылықтарды шығаруды Қазақстан Республикасы Үкіметінің материалдық құндылықтарды броньнан шығару туралы шешімдерінің негізінде ведомство жүзеге асырады.
Броньнан шығару тәртібімен төтенше жағдайлар мен олардың салдарының алдын алу және оларды жою жөніндегі шараларды қабылдау кезінде мемлекеттік резервтен материалдық құндылықтарды шығару уәкілетті органмен келісу бойынша азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органның шешімімен жүзеге асырылады.";
мынадай мазмұндағы 27-1-тармақпен толықтырылсын:
"27-1. Мемлекеттік резерв номенклатурасын өзгерту және материалдық құндылықтарды кәдеге жарату (жою) кезінде броньнан шығару тәртібімен мемлекеттік резервтің материалдық құндылықтарын шығару туралы мәліметтер Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпиялар заңнамасына сәйкес құпиясыздандырылады.";
осы өзгерістер мен толықтыруларға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес көрсетілген Қағидаларға 1 және 2-қосымшалармен толықтырылсын.
9. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 29.12.2018 № 936 қаулысымен.
10. "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 1011 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 59-60, 555-құжат):

подпункт 8) пункта 2 исключить;
в Положении о Министерстве национальной экономики Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
подпункт 1) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"1) стратегического планирования, налоговой и бюджетной политики, а также политики в области таможенного дела, государственного и гарантированного государством заимствования и долга, государственно-частного партнерства, государственных инвестиционных проектов, защиты конкуренции и ограничения монополистической деятельности, естественных монополий и регулируемых рынков, международных экономических и финансовых отношений, в том числе регулирования международной экономической интеграции, регулирования и развития внешнеторговой деятельности, регулирования торговой деятельности, управления государственными активами, в том числе повышения качества корпоративного управления, развития системы государственного управления, развития государственной политики в сфере оказания государственных услуг, миграции населения;";
подпункт 5) пункта 2 исключить;
в пункте 15:
подпункты 14), 14-1), 38) исключить;
в пункте 16:
подпункты 60), 100), 101), 102), 103), 105), 106), 180), 207), 271), 272), 273), 274), 275), 276) и 280) исключить;
подпункт 281) изложить в следующей редакции:
"281) совместно с уполномоченным органом в области развития агропромышленного комплекса проведение мониторинга цен на товары и, в случае достижения уровня цен, при котором целесообразно оказание регулирующего воздействия на рынок, по согласованию с уполномоченным органом в области государственного резерва вносят в Правительство Республики Казахстан предложения о необходимости выпуска материальных ценностей из государственного резерва для оказания регулирующего воздействия на рынок с указанием субъектов торговой деятельности – получателей, объема, цены и размера торговой надбавки выпускаемых материальных ценностей;";
в пункте 17:
подпункты 228), 229), 230), 231), 232), 233), 234), 235), 236), 244), 245), 266-34), 266-35) и 266-36) исключить;
перечень республиканских государственных предприятий Комитета по государственным материальным резервам Министерства национальной экономики Республики Казахстан исключить.
11. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 17 октября 2014 года № 1108 "Об утверждении Правил выпуска материальных ценностей из государственного материального резерва в порядке освежения и разбронирования" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 64, ст. 590):
в Правилах выпуска материальных ценностей из государственного материального резерва в порядке освежения и разбронирования, утвержденных указанным постановлением:
пункт 1 изложить в следующей редакции:

2-тармақтың 8) тармақшасы алып тасталсын;
көрсетілген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі туралы ережеде:
1-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) стратегиялық жоспарлау, салық және бюджет саясаты, сондай-ақ кеден ісі саласындағы саясат, мемлекеттік және мемлекет кепілдік берген қарыз алу және борыш, мемлекеттік жекешелік әріптестік, мемлекеттік инвестициялық жобалар, бәсекелестікті қорғау және монополистік қызметті шектеу, табиғи монополиялар мен реттелетін нарықтар, халықаралық экономикалық және қаржы қатынастары, оның ішінде халықаралық экономикалық интеграцияны реттеу, сыртқы сауда қызметін реттеу және дамыту, сауда қызметін реттеу, мемлекеттік активтерді басқару, оның ішінде корпоративтік басқару сапасын арттыру, мемлекеттік басқару жүйесін дамыту, мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы мемлекеттік саясатты дамыту, халықтың көші-қоны;";
2-тармақтың 5) тармақшасы алып тасталсын;
15-тармақтың 14), 14-1), 38) тармақшалары алып тасталсын;
16-тармақтың 60), 100), 101), 102), 103), 105), 106), 180), 207), 271), 272), 273), 274), 275), 276) және 280) тармақшалары алып тасталсын;
281) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"281) агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті органмен бірлесіп, тауарларға баға мониторингін жүргізу және нарыққа реттеушілік әсер ету орынды болатын баға деңгейіне қол жеткізген жағдайда мемлекеттік резерв саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша шығарылатын материалдық құндылықтарды алушыларды – сауда қызметінің субъектілерін, оның көлемін, бағасын және сауда үстемесінің мөлшерін көрсете отырып, нарыққа реттеушілік әсер ету үшін мемлекеттік резервтен материалдық құндылықтарды шығару қажеттілігі туралы Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныс енгізеді;";
17-тармақтың 228), 229), 230), 231), 232), 233), 234), 235), 236), 244), 245), 266-34), 266-35), және 266-36) тармақшалары алып тасталсын;
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі Мемлекеттік материалдық резервтер комитетінің республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың тізбесі алып тасталсын.
11. "Жаңарту және броньнан шығару тәртібімен мемлекеттік материалдық резервтен материалдық құндылықтарды шығару қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 17 қазандағы № 1108 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 64, 590-құжат.):
көрсетілген қаулымен бекітілген Жаңарту және броньнан шығару тәртібімен мемлекеттік материалдық резервтен материалдық құндылықтарды шығару қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Настоящие Правила выпуска материальных ценностей из государственного материального резерва в порядке освежения и разбронирования (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 11 апреля 2014 года "О гражданской защите" и определяют порядок выпуска материальных ценностей из государственного материального резерва в порядке освежения и разбронирования в форме тендера, за исключением случаев их выпуска для принятия мер по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций и их последствий, оказания регулирующего воздействия на рынок, помощи беженцам, гуманитарной помощи, передачи на баланс другим государственным органам, а также при выпуске в случаях, определенных пунктом 5 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года "О государственных закупках".";
подпункт 8) пункта 2) изложить в следующей редакции:
"8) организатор тендера – ведомство в области государственного материального резерва уполномоченного органа, осуществляющего руководство системой государственного материального резерва;";
абзац второй пункта 6 изложить в следующей редакции:
"Секретарь тендерной комиссии определяется из числа должностных лиц ведомства организатора тендера, ответственного за организацию и проведение тендеров.";
подпункт 4) пункта 8 исключить;
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Организатор тендера не позднее 3 (три) рабочих дней со дня утверждения сообщения о проведении тендера, но не менее чем за 7 (семь) календарных дней до окончательной даты представления претендентами заявок на участие в тендере размещает на интернет-ресурсе организатора тендера текст сообщения о проведении тендера.";
подпункт 3) пункта 12 изложить в следующей редакции:
"3) свидетельство о государственной регистрации индивидуального предпринимателя в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью должностного лица органа государственных доходов;";
подпункт 3) пункта 13 дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"В случае, если справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица получена через портал электронного правительства в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью должностного лица регистрирующего органа, то она принимается наравне с нотариально засвидетельствованной копией справки;";
абзац второй пункта 15 изложить в следующей редакции:
"Банковская гарантия действует до регистрации ведомством договора купли-продажи и истекает полностью и автоматически, если письменное требование не будет получено банком второго уровня в течение 20 (двадцать) рабочих дней со дня завершения срока исполнения договора купли-продажи.";
пункт 21 изложить в следующей редакции:

"1. Осы Жаңарту және броньнан шығару тәртібімен мемлекеттік материалдық резервтен материалдық құндылықтарды шығару қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Азаматтық қорғау туралы" 2014 жылғы 11 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді және төтенше жағдайлар мен олардың салдарының алдын алу және оларды жою жөнінде шаралар қабылдау, нарыққа реттеушілік әсер ету, босқындарға көмек көрсету, гуманитарлық көмек көрсету, басқа мемлекеттік органдардың теңгеріміне үшін шығару жағдайларын, сондай-ақ "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 5-тармағында айқындалған жағдайларды шығаруды қоспағанда, жаңарту және броньнан шығару тәртібімен мемлекеттік материалдық резервтен материалдық құндылықтарды тендер нысанында шығару тәртібін айқындайды.";
2-тармақтың 8) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"8) тендерді ұйымдастырушы – мемлекеттік материалдық резерв жүйесін басқаруды жүзеге асыратын уәкілетті органның мемлекеттік материалдық резерв саласындағы ведомство;";
6-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тендерлік комиссияның хатшысы тендерлерді ұйымдастыруға және өткізуге жауапты тендерді ұйымдастырушының лауазымды тұлғалардың қатарынан айқындалады.";
8-тармақтың 4) тармақшасы алып тасталсын;
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Тендерді ұйымдастырушы тендер өткізу туралы хабарлама бекітілген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей, бірақ үміткерлердің тендерге қатысуға өтінімдерін беретін соңғы күнге дейін кемінде 7 (жеті) күнтізбелік күн бұрын тендерді ұйымдастырушының интернет-ресурсында тендер өткізу туралы хабарлама мәтінін орналастырады.";
12-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) мемлекеттік кірістер органының лауазымды тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлік;";
13-тармақтың 3) тармақшасы мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
"заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік тіркеуші органның лауазымды адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында электрондық үкімет порталы арқылы алынған жағдайда, ол нотариат куәландырылған анықтама көшірмесімен бірдей қабылданады;";
15-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Банк кепілдігі ведомствоның сатып алу-сату шартын тіркегенге дейін қолданылады және егер екінші деңгейдегі банк сатып алу-сату шартын орындау мерзімі аяқталған күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде жазбаша талап алмаса, толық және автоматты түрде күшін жояды.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"21. Заявка на участие в тендере представляется претендентом организатору тендера в прошитом виде, с пронумерованными листами и последний лист заверяется его подписью и печатью (для физического лица, если таковая имеется).
Оригинал документа, подтверждающего обеспечение заявки на участие в тендере, прикладывается отдельно.";
абзац второй подпункта 3) пункта 31 изложить в следующей редакции:
"После получения оплаты за объем материальных ценностей, предназначенных для экспертизы, ведомством выписывается наряд на выпуск материальных ценностей из государственного материального резерва.";
подпункт 1) пункта 38 изложить в следующей редакции:
"1) несоответствия заявки на участие в тендере пункту 23 настоящих Правил;";
пункт 41 дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"При этом пошаговое изменение цены отсечения лота осуществляется на текущем заседании тендерной комиссии.".
12. Утратил силу постановлением Правительства РК от 14.07.2023 № 580 .
13. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2015 года № 108 "Об утверждении Правил учета материальных ценностей государственного материального резерва" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 12, ст. 60):
в Правилах учета материальных ценностей государственного материального резерва, утвержденных указанным постановлением:
пункт 2 дополнить подпунктом 5-1) следующего содержания:
"5-1) ведомство уполномоченного органа в области государственного резерва (далее – ведомство) – структурное подразделение уполномоченного органа, осуществляющее реализационные и контрольные функции в области государственного резерва;";
приложения 1, 2 и 7 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 3, 4 и 5 к настоящим изменениям и дополнениям.
14. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 17 июня 2015 года № 437 "Об определении лицензиара по осуществлению лицензирования деятельности в сфере использования космического пространства и уполномоченного органа на выдачу разрешения второй категории "Свидетельство о государственной регистрации космических объектов и прав на них" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 33, ст. 228):
в пункте 1 подпункты 1) и 2) изложить в следующей редакции:
"1) Аэрокосмический комитет Министерства оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан лицензиаром по осуществлению лицензирования деятельности в сфере использования космического пространства;
2) Аэрокосмический комитет Министерства оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан уполномоченным органом на выдачу разрешения второй категории "Свидетельство о государственной регистрации космических объектов и прав на них".".

"21. Тендерге қатысуға өтінімді үміткер тендерді ұйымдастырушыға тігілген, парақтары нөмірленген түрде береді және соңғы парағы оның қолымен және мөрімен (жеке тұлға үшін егер осындай болса) расталады.
Тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді растайтын құжаттың түпнұсқасы жеке беріледі.";
31-тармақтың 3) тармақшасының екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Сараптамаға арналған материалдық құндылықтардың көлемі үшін төлем алынғаннан кейін ведомство мемлекеттік материалдық резервтен материалдық құндылықтарды шығаруға наряд жазып береді.";
38-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) тендерге қатысуға өтінім осы Қағидалардың 23-тармағына сәйкес келмеген;";
41-тармақ мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
"Бұл ретте, лоттың кесімді бағасын қадамдық өзгерту тендерлік комиссияның ағымдағы отырысында жүзеге асырылады.".
12. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 14.07.2023 № 580 қаулысымен.
13. "Мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарын есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 4 наурыздағы № 108 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 12, 60-құжат.):
көрсетілген қаулымен бекітілген мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарын есепке алу қағидаларында:
2-тармақ мынадай мазмұндағы 5-1) тармақшамен толықтырылсын:
"5-1) мемлекеттік резерв саласындағы уәкілетті органның ведомствосы (бұдан әрі – ведомство) – мемлекеттік резерв саласындағы іске асыру және бақылау функцияларын жүзеге асыратын уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесі;";
көрсетілген Қағидаларға 1, 2 және 7-қосымшалар осы өзгерістер мен толықтыруларға 3, 4 және 5-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
14. Ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті лицензиялауды жүзеге асыру жөніндегі лицензиар мен "Ғарыш объектілерін және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы куәлік" екінші санаттағы рұқсатын беретін уәкілетті органды айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 17 маусымдағы № 437 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 33, 228-құжат):
1-тармақтың 1) және 2) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Аэроғарыш комитеті ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті лицензиялауды жүзеге асыру жөніндегі лицензиар;
2) Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Аэроғарыш комитеті "Ғарыш объектілерін және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы куәлік" екінші санаттағы рұқсатын беретін уәкілетті орган болып айқындалсын.".

15. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1083 "О некоторых вопросах выдачи разрешительных документов в сфере экспортного контроля" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 72-73-74, ст. 542):
строку 9 в приложении 1 изложить в следующей редакции:
"
9.
Продукция, подлежащая экспортному контролю в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 2008 года № 104 "Об утверждении номенклатуры (списка) продукции, подлежащей экспортному контролю": продукция по категории 1- "Материалы, химикаты, "микроорганизмы" и "токсины";
продукция по категории 9 – "двигательные установки, космические аппараты и сопутствующее оборудование";
продукция по Военному списку
По категории 1:
Министерство образования и науки Республики Казахстан, Комитет по защите прав потребителей, Министерство национальной экономики Республики Казахстан, Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;
По категории 9:
Аэрокосмический комитет Министерства оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
по Военному списку:
Министерство обороны Республики Казахстан
";
строку 5 в приложении 2 изложить в следующей редакции:
"
5.
Ракетная техника, двигатели, их компоненты, оборудование, материалы и технологии, применяющиеся при создании ракетной техники, списки, перечни которых устанавливаются международными режимами экспортного контроля
Аэрокосмический комитет Министерства оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
Комитет транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан
".
16. Утратил силу постановлением Правительства РК от 26.03.2019 № 142.
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 ноября 2016 года № 704
Перечень
переименовываемых республиканских юридических лиц, для которых
Министерство оборонной и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан и его ведомства определены уполномоченным
органом по руководству соответствующей отраслью (сферой)
государственного управления
Республиканские государственные предприятия
1. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Қазарнаулыэкспорт (Казспецэкспорт)" Министерства обороны Республики Казахстан" в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Қазарнаулыэкспорт (Казспецэкспорт)" Министерства оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан".
2. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Инфракос" Аэрокосмического комитета Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Инфракос" Аэрокосмического комитета Министерства оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан".

15. "Экспорттық бақылау саласында рұқсат беру құжаттарын берудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1083 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 72-73-74, 542-құжат):
1-қосымшадағы 9-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
9.
"Экспорттық бақылауға жататын өнiмнiң номенклатурасын (тiзiмiн) бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2008 жылғы
5 ақпандағы № 104 қаулысына сәйкес экспорттық бақылауға жататын өнім:
1-санат бойынша өнім – "Материалдар, химикаттар, микроорганизмдер" мен "уыттар";
9-санаттағы өнім - қозғалтқыш құрылғылары, ғарыш аппараттары мен қосалқы жабдықтар;
Әскери тізім бойынша өнім
1-санат бойынша:
Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi, Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігінің Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті, Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi;
9-санат бойынша Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Аэроғарыш комитеті;
Әскери тiзiм бойынша:
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi
";
2-қосымшадағы 5-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
5.
Тiзiмдерi, тiзбелерi экспорттық бақылаудың халықаралық режимдерiнде белгiленетiн зымырандық техника, қозғалтқыштар, олардың компоненттерi, зымырандық техника жасау кезiнде қолданылатын жабдық, материалдар мен технологиялар
Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Аэроғарыш комитеті
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Көлік комитеті
";
16. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 26.03.2019 № 142 қаулысымен
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2016 жылғы 15 қарашадағы
№ 704 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі мен оның ведомстволары мемлекеттік басқарудың тиісті саласын (аясын) басқару бойынша уәкілетті орган болып белгіленген қайта аталатын республикалық заңды тұлғалардың тізбесі
Республикалық мемлекеттік кәсіпорындар
1. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің "Қазарнаулыэкспорт (Казспецэкспорт)" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің "Қазарнаулыэкспорт (Казспецэкспорт)" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына.
2. Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі Аэроғарыш комитетінің "Инфракос" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Аэроғарыш комитетінің "Инфракос" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына.

3. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Научно-исследовательский центр "Ғарыш-Экология" Аэрокосмического комитета Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Научно-исследовательский центр "Ғарыш-Экология" Аэрокосмического комитета Министерства оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан".
4. Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Резерв" Комитета по государственным материальным резервам Министерства национальной экономики Республики Казахстан" в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Резерв" Комитета по государственным материальным резервам Министерства оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан".
Республиканское государственное учреждение
Республиканское государственное учреждение "Научно-исследовательский институт микрографии" Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Научно-исследовательский институт микрографии" Министерства оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан".
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 ноября 2016 года № 704
Перечень
юридических лиц, права владения и пользования государственными
пакетами акций (долями участия) которых передаются Министерству
оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
и его ведомствам
Министерству оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
Акционерные общества
1. акционерное общество "Казтехнологии";
2. акционерное общество "Центр военно-стратегических исследований".
Аэрокосмическому комитету Министерства оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
Акционерные общества
1) акционерное общество "Совместное Казахстанско-Российское предприятие "Байтерек";
2) акционерное общество "Республиканский центр космической связи";
3) акционерное общество "Национальная компания "Қазақстан Ғарыш Сапары";
4) акционерное общество "Национальный центр космических исследований и технологий".
Товарищество с ограниченной ответственностью товарищество с ограниченной ответственностью "Ғалам".
Приложение 1
к изменениям и дополнениям,
которые вносятся в некоторые
решения Правительства
Республики Казахстан
Приложение 1
к Правилам оперирования
материальными ценностями
государственного материального
резерва
_____________________________
(гриф секретности)
Экз. № ___
М.П. Утверждаю
..............................
Руководитель пункта хранения
______________________________
(должность, подпись)
"___" ____________ 20___ год
Сведения по материальным ценностям, подлежащим
накоплению и освежению на _____ годы
№ п/п
Наименование материальных ценностей
Единица измерения
Объем накопления
Год закладки
Накоплено
Подлежит освежению
Когда истек или истекает срок освежения
Недостает до объема накопления
Подлежит закладке
Примечание
количество
сумма
количество
сумма
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(Ф.И.О. (при наличии), подпись)
Начальник спецотдела или
мобилизационный работник/лицо, ответственное за сохранность
материальных ценностей ______________________________________________
(Ф.И.О. (при наличии), подпись)
Приложение 2
к изменениям и дополнениям,
которые вносятся в некоторые
решения Правительства
Республики Казахстан
Приложение 2
к Правилам оперирования
материальными ценностями
государственного материального
резерва
Высылается ..........................................................
(наименование и адрес получателя)
Пункт хранения ......................................................
(наименование)
Министерство (ведомство) ____________________________________________
Адрес пункта хранения _______________________________________________
Расчеты затрат по хранению материальных ценностей
на _____ годы
№ п/п
Наименование затрат
Мероприятия по хранению материальных ценностей мобилизационного резерва
Сумма
Примечание
1
2
3
4
5
1
Заработная плата
2
Социальный налог
3
Командировки
4
Оплата коммунальных услуг
5
Арендная плата за помещение и землю
6
Содержание и текущий ремонт
7
Содержание и текущий ремонт площадей и помещений отдела
8
Оплата транспортных расходов
9
Приобретение прочих товаров
10
Прочие текущие расходы
11
В том числе НДС
Итого затрат:
М.П. Руководитель пункта хранения __________________________________
(Ф.И.О. (при наличии), подпись)
Главный бухгалтер _____________________________________________
(Ф.И.О. (при наличии), подпись)
Телефон
исполнителя Начальник спецотдела или мобилизационный
работник/лицо, ответственное за сохранность
материальных ценностей __________________________________
(Ф.И.О. (при наличии), подпись)
Приложение 3
к изменениям и дополнениям,
которые вносятся в некоторые
решения Правительства
Республики Казахстан
Приложение 1
к Правилам учета материальных
ценностей государственного
материального резерва
_____________________________
(гриф секретности)
Экз. № __
УТВЕРЖДАЮ
_________________________
(руководитель ведомства
в области государственного резерва или
иное уполномоченное им лицо)
___________________________
(Ф.И.О., подпись)
"__" ____________ 20__ г. Выслано ________________________________
(наименование и адрес организации)
Проверено _________________________ Подпись ___________________
(представитель КГМР МОАП РК)
АКТ № _______ от "__" __________ 20__ г.
на ________________________________________________
(закладку, выпуск)
В порядке ___________________________________________________
(поставки, освежения, заимствования, возврата,
перемещения, и т.д.)
Основание _____________________________________________________
(наименование, дата и № документа)
№ учетных позиций (шифр)
Наименование материальных ценностей (сорт, размер, марка)
Единица измерения
Заложено
Выпущено
Количество
Цена за ед.
Сумма
Номер ГОСТа, серии, сертификация
Номер, год госрегистрации
Количество
Цена за ед.
Сумма
Наличие после произведенной операции
тенге
тенге
тенге
тенге
М.П. Руководитель организации _______________ (Ф.И.О., подпись)
Главный бухгалтер ___________________________ (Ф.И.О., подпись)
Приложение 4
к изменениям и дополнениям,
которые вносятся в некоторые
решения Правительства
Республики Казахстан
Приложение 2
к Правилам учета материальных
ценностей государственного
материального резерва
Для служебного пользования
(по заполнению)
Экз. № __
Высылается _________________________________
(наименование и адрес получателя)
Организация _________________________________
(наименование и адрес)
АКТ
приема-передачи материальных ценностей
"__" _______________ 20__ г.
Мы, нижеподписавшиеся, комиссия в составе ______________, члены
комиссии ____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_________________________________________ в присутствии представителя
поставщика ________________________________ (наименование поставщика)
произвели прием материальных ценностей государственного резерва
согласно договора № ___ от ________________________ нижеперечисленные
материальные ценности.
№№ п/п
Наименование материальных ценностей
Единица измерения
Кол-во
Цена за единицу
Сумма
Дата изготовления
Производитель
Примечание
ИТОГО:
_____________________________________________________________________
(сумма прописью)
Принял: Председатель комиссии: ______________ (Ф.И.О., подпись)
(руководитель)
М.П.
Члены комиссии: _____________________________ (Ф.И.О., подпись)
(главный бухгалтер, материально ответственное лицо и др.)
_____________________________________________ (Ф.И.О., подпись)
М.П.
Сдал: Уполномоченное лицо поставщика
___________________________ (Ф.И.О., подпись)
Приложение 5
к изменениям и дополнениям,
которые вносятся в некоторые
решения Правительства
Республики Казахстан
Приложение 7
к Правилам учета материальных
ценностей государственного
материального резерва
Для служебного пользования
(по заполнению)
Экз. № __
УТВЕРЖДАЮ
___________________________________
(должность руководителя предприятия)
___________________________________
(Ф.И.О., подпись)
"__" _________ 20__ г.
СОГЛАСОВАНО
____________________________________
(руководитель ведомства
в области государственного резерва или
иное уполномоченное им лицо)
___________________________________
(Ф.И.О., подпись)
"__" ________ 20__ г.
Акт
на списание естественной убыли материальных ценностей
государственного материального резерва,
находящихся на хранении
_________________
дата
Мы, нижеподписавшиеся, комиссия в составе _____________________
_____________________________________________________, члены комиссии
_____________________________________________________________________
рассмотрев представленные документы _________________________________
(наименование пункта хранения)
за период с ________ по ________________, с учетом климатических зон по месту хранения материальных ценностей в соответствии с ___________
_____________________________________________________________________
(наименование нормативно-правового акта)
от "___" __________ 20__ года № __ установили.
Описание места хранения и проведение расчетов: ________________
_____________________________________________________________________
№№ п/п
Наименование материальных ценностей
Единица измерения
Количество
Цена за единицу
Сумма
Допустимая погрешность (+/- от наличия)
ИТОГО:
Заключение и предложения комиссии: ____________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Основание:
_____________________________________________________________________
Акт составлен в ______________ экз.
экз. № 1 ________________________
экз. № 2 ________________________
экз. № 3 ________________________
М.П. Председатель комиссии: ___________________________________
(Ф.И.О., подпись)
Члены комиссии: _______________________________________________
(Ф.И.О., подпись)
_______________________________________________
(Ф.И.О., подпись)

3. Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі Аэроғарыш комитетінің "Ғарыш-Экология" ғылыми-зерттеу орталығы" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Аэроғарыш комитетінің "Ғарыш-Экология" ғылыми-зерттеу орталығы" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына.
4. Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі Мемлекеттік материалдық резервтер комитетінің "Резерв" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Мемлекеттік материалдық резервтер комитетінің "Резерв" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына.
Республикалық мемлекеттік мекемелер
Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің "Микрография ғылыми-зерттеу институты" республикалық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің "Микрография ғылыми-зерттеу институты" республикалық мемлекеттік мекемесіне.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2016 жылғы 15 қарашадағы
№ 704 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі мен оның ведомстволарына акциялардың (қатысу үлестерiнің) мемлекеттiк пакеттерiн пайдалану және иелiк ету құқықтары берілетін заңды тұлғалар тізбесі
Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігіне
Акционерлік қоғамдар
1) "Қазтехнологиялар" акционерлік қоғамы;
2) "Әскери-стратегиялық зерттеулер орталығы" акционерлік қоғамы.
Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Аэроғарыш комитетіне
Акционерлік қоғамдар
1) "Бәйтерек" Қазақстан-Ресей бірлескен кәсіпорны" акционерлік қоғамы;
2) "Республикалық ғарыштық байланыс орталығы" акционерлік қоғамы;
3) "Қазақстан Ғарыш Сапары" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
4) "Ұлттық ғарыштық зерттеулер және технологиялар орталығы" акционерлік қоғамы.
Жауапкершілігі шектеулі серіктестік
"Ғалам" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің кейбір
шешімдеріне енгізілетін
өзгерістер мен толықтыруларға
1-қосымша
Мемлекеттік материалдық
резервтің материалдық
құндылықтарымен операциялар
жүргізу қағидаларына
1-қосымша
__________________
(құпиялық белгісі)
№___ дана
М.О. Бекітемін
.........................
Сақтау пунктінің басшысы
_________________________
(лауазымы, қолы)
20___ жылғы "___"________
_____ жылдарға арналған жинақтауға және жаңартуға жататын материалдық құндылықтар жөніндегі мәліметтер
Р/с №
Материалдық құндылықтардың атауы
Өлшем бірлігі
Жинақталу көлемі
Салынған жылы
Жинақталды
Жаңартуға жатады
Жаңарту мерзімі қашан өтіп кетті немесе өтеді
Жинақтау көлеміне дейін жетпейді
Салуға жатады
Ескертпе
саны
сомасы
саны
сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Бас бухгалтер _________________________
(Т.А.Ә. (болған жағдайда), қолы)
Арнайы бөлім бастығы немесе
жұмылдыру жұмыскері/материалдық
құндылықтардың сақталуына жауапты тұлға
_________________________________
(Т.А.Ә. (болған жағдайда), қолы)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің кейбір
шешімдеріне енгізілетін
өзгерістер мен толықтыруларға
2-қосымша
Мемлекеттік материалдық
резервтің материалдық
құндылықтарымен операциялар
жүргізу қағидаларына
2-қосымша
..........................................................жіберіледі (алушының атауы және мекенжайы)
....................................................... сақтау пункті
(атауы)
Министрлік (ведомство) _____________________________________________
Сақтау пунктінің мекенжайы _________________________________________
_____ жылдарға арналған материалдық құндылықтарды сақтау шығындарын есептеулер
Р/с
Шығындардың атауы
Жұмылдыру резервінің материалдық құндылықтарын сақтау жөніндегі іс-шаралар
Сомасы
Ескертпе
1
2
3
4
5
1
Жалақы
2
Әлеуметтік салық
3
Іссапарлар
4
Коммуналдық қызметтерге ақы төлеу
5
Үй-жай мен жерді жалға алу ақысы
6
Ұстау мен ағымдағы жөндеу
7
Бөлімнің алаңдары мен үй-жайларын ұстау және ағымдағы жөндеу
8
Көлік шығыстарына ақы төлеу
9
Өзге де тауарларды сатып алу
10
Өзге де ағымдағы шығыстар
11
Оның ішінде ҚҚС
Шығындардың жиыны:
М.О. Сақтау пунктінің басшысы ________________________________
(Т.А.Ә. (болған жағдайда), қолы)
Бас бухгалтер ___________________________________________
(Т.А.Ә. (болған жағдайда), қолы)
Орындаушының телефоны Арнайы бөлім бастығы немесе
жұмылдыру жұмыскері/материалдық
құндылықтардың сақталуына
жауапты тұлға__________________
(Т.А.Ә. (болған жағдайда), қолы)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің кейбір
шешімдеріне енгізілетін
өзгерістер мен толықтыруларға
3-қосымша
Мемлекеттік материалдық резервтің
материалдық құндылықтарын
есепке алу қағидаларына
1-қосымша
________________________________
(құпиялық белгісі)
№ дана
БЕКІТЕМІН
________________________________
(мемлекеттік резерв саласындағы
ведомство басшысы
немесе ол уәкілеттік берген өзге адам)
________________________________
(Т.А.Ә., қолы)
20__жылғы "__" _______
Жөнелтілді ___________________________
(ұйымның атауы мен мекенжайы)
Тексерді _________________________ Қолы ___________________
(ҚР ҚАӨМ ММРК өкілі)
________________________________________________
(салуға, шығаруға)
20___ жылғы "__" ________ № __ АКТ
_____________________________________________________ тәртібімен (жеткізу, жаңарту, қарызға беру, қайтару, орнын ауыстыру және т.б.) Негіздеме ___________________________________________________
(құжаттың атауы, күні және №)
Есептік позициялар № (шифрі)
Материалдық құндылықтардың атауы (сорты, өлшемі, маркасы)
Өлшем бірлігі
Салынды
Шығарылды
Саны
Бірлігі үшін бағасы
сомасы
Мем СТ нөмірі, сериясы, сертификациясы
Мемтіркеудің нөмірі, жылы
Саны
Өлшем бірлігі
сомасы
Жүргізілген операциядан кейін бар-жоғы
теңге
теңге
теңге
теңге
М.О. Ұйым басшысы _____________________(Т.А.Ә., қолы)
Бас бухгалтер ______________________(Т.А.Ә., қолы)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің кейбір
шешімдеріне енгізілетін
өзгерістер мен толықтыруларға
4-қосымша
Мемлекеттік материалдық
резервтің материалдық
құндылықтарын есепке алу
қағидаларына
2-қосымша
Қызмет бабында пайдалану үшін
(толтырылуы бойынша)
№ __ дана
Жөнелтіледі _____________________________
(алушының атауы мен мекенжайы)
Ұйым ____________________________________
(атауы мен мекенжайы)
20___ жылғы "__" ________
Материалдық құндылықтарды қабылдау-беру
АКТІСІ
Біз, төменде қол қоюшылар, комиссия құрамы ___________________,
комиссия мүшелері __________________________________________________
___________________________________________________________, өнім беруші _________(өнім берушінің атауы) өкілінің қатысуымен _____ № ____ шартқа сәйкес мемлекеттік резервтің материалдық құндылықтарының төменде тізбеленген материалдық құндылықтарын қабылдап алуды жүргіздік.
Р/с
Материалдық құндылықтардың атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Бірлігі үшін бағасы
Сомасы
Жасалған күні
Өндіруші
Ескертпе
ЖИЫНЫ:
_____________________________________________________
(сомасы жазбаша)
Қабылдады: комиссия төрағасы: ________________ (Т.А.Ә., қолы)
(басшы)
М.О.
Комиссия мүшелері:______ (Т.А.Ә., қолы)_________ (Т.А.Ә., қолы)
(бас бухгалтер, материалдық жауапты тұлға және т.б.)
М.О.
Тапсырды: Өнім берушінің уәкілетті адамы _______ (Т.А.Ә., қолы)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің кейбір
шешімдеріне енгізілетін
өзгерістер мен толықтыруларға
5-қосымша
Мемлекеттік материалдық резервтің
материалдық
құндылықтарын есепке алу
қағидаларына
7-қосымша
Қызмет бабында пайдалану үшін
(толтырылуы бойынша)
№ ___ дана
БЕКІТЕМІН
________________________________
(кәсіпорын басшысының лауазымы)
________________________________
(Т.А.Ә., қолы)
20 __ жылғы "__" _______________
КЕЛІСІЛДІ
________________________________
(мемлекеттік резерв саласындағы
ведомствоның басшысы немесе
ол уәкілеттік берген өзге адам)
________________________________
(Т.А.Ә., қолы)
20 __ жылғы "__" _______________
Сақтауда тұрған мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарының табиғи кемуін есептен шығару актісі
____________
күні
Біз төменде қол қоюшылар, комиссия құрамы ____________________
_________________________________________________, комиссия мүшелері
____________________________________________________________________
(нормативтік құқықтық актінің атауы)
20 __ жылғы "__" ________ № ___ сәйкес ұсынылған ______ бастап _____ дейінгі кезеңдегі құжаттарды қарап,_________________________________
(сақтау пунктінің атауы)
материалдық құндылықтар сақталатын жер бойынша климаттық аймақтарды ескере отырып, мынаны белгіледік.
Сақтау орнын сипаттау және есептеулер жүргізу:___________________________________________________________
___________________________________________________________________
Р/с
Материалдық құндылықтардың атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Бірлігі үшін бағасы
Сомасы
Жол берілетін ағаттық (барынан +/- ____)
ЖИЫНЫ:
Комиссия қорытындысы мен ұсыныстары: _______________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Негіздеме: _________________________________________________________
Акт ____ данада жасалды.
№ 1 дана _________________
№ 2 дана _________________
№ 3 дана _________________
М.О. Комиссия төрағасы: _______________________
(Т.А.Ә., қолы)
Комиссия мүшелері _______________________
(Т.А.Ә., қолы)
_______________________
(Т.А.Ә., қолы)