О Плане законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на 2017 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2016 года № 905.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на 2017 год (далее – План).
2. Координацию законопроектной работы Правительства Республики Казахстан и контроль за выполнением настоящего постановления возложить на Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Государственным органам-разработчикам законопроектов, предусмотренных Планом, представлять законопроекты в Министерство юстиции Республики Казахстан не позднее 1 числа месяца, определенного Планом, и Правительство Республики Казахстан не позднее 20 числа месяца, определенного Планом.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
29 декабря 2016 года № 905
План законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на 2017 год

Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмыстарының 2017 жылға арналған жоспары туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 29 желтоқсандағы № 905 қаулысы.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмыстарының 2017 жылға арналған жоспары туралы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмыстарының 2017 жылға арналған жоспары (бұдан әрі – Жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмысын үйлестіру және осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне жүктелсін.
3. Жоспарда көзделген заң жобаларын әзірлеуші мемлекеттік органдар заң жобаларын Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне Жоспарда белгіленген айдың 1-күнінен кешіктірмей және Қазақстан Республикасының Үкіметіне Жоспарда белгіленген айдың 20-күнінен кешіктірмей ұсынсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2016 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 905 қаулысы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмыстарының 2017 жылға арналған жоспары

Сноска. План с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 17.04.2017 № 202; от 25.05.2017 № 297; от 31.05.2017 № 317; от 20.07.2017 № 440; от 30.10.2017 № 677; от 28.12.2017 № 892.
№ п/п
Наименование законопроекта
Государственный орган-разработчик
Срок представления
Лицо, ответственное за качественную разработку и своевременное внесение законопроектов
Минюст
Правительство
Парламент
1
2
3
4
5
6
7
1
О внесении изменений в Закон Республики Казахстан "О членстве Республики Казахстан в Международном валютном фонде, Международном банке реконструкции и развития, Международной финансовой корпорации, Международной ассоциации развития, Многостороннем агентстве гарантии инвестиций, Международном центре по урегулированию инвестиционных споров, Европейском банке реконструкции и развития, Азиатском банке развития, Исламском банке развития"
МНЭ
Январь
Февраль
Апрель
Кусаинов М.А.
2
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам расширения академической и управленческой самостоятельности высших учебных заведений
МОН
Январь
Февраль
Апрель
Суханбердиева Э.А.
3

Ескерту. Жоспарға өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 17.04.2017 № 202; 25.05.2017 № 297; 31.05.2017 № 317; 20.07.2017 № 440; 30.10.2017 № 677; 28.12.2017 № 892 қаулыларымен.
Р/с №
Заң жобасының атауы
Әзірлеуші мемлекеттік орган
Ұсыну мерзімі
Заң жобаларын сапалы әзірлеу және уақтылы енгізу үшін жауапты тұлға
Әділетмині
Үкімет
Парламент
1
2
3
4
5
6
7
1
"Қазақстан Республикасының Халықаралық Валюта Қорына, Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкiне, Халықаралық Қаржы Корпорациясына, Халықаралық Даму Қауымдастығына, Инвестициялар Кепiлдiгiнiң Көпжақты Агенттiгiне, Инвестициялық Дауларды Реттеу жөнiндегi Халықаралық Орталыққа, Еуропа Қайта Құру және Даму Банкiне, Азия Даму Банкiне, Ислам Даму Банкiне мүшелiгi туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер енгізу туралы
ҰЭМ
Қаңтар
Ақпан
Сәуір
М.Ә. Құсайынов
2
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жоғары оқу орындарының академиялық және басқару дербестігін кеңейту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
БҒМ
Қаңтар
Ақпан
Сәуір
Э.А. Суханбердие ва
3

Исключена постановлением Правительства РК от 17.04.2017 № 202.
4
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам информации и коммуникаций
МИК
Февраль
Март
Май
Ажибаев А.Г.
5
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам архивного дела
МКС
Февраль
Март
Май
Раимкулова А.Р.
6
Исключена постановлением Правительства РК от 31.05.2017 № 317.
7
Исключена постановлением Правительства РК от 25.05.2017 № 297.
8
Исключена постановлением Правительства РК от 25.05.2017 № 297.
9
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам деятельности некоммерческих организаций
МДРГО
Февраль
Март
Май
Нукенов А.Н.
10
О внесении изменений и дополнений в Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях
МЮ
Март
Апрель
Июнь
Баймолдина З.Х.
11
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам контроля над оборотом наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов и прекурсоров
МВД
Апрель
Май
Июль
Жакупов Р.Т.
12
Исключена постановлением Правительства РК от 30.10.2017 № 677.
13
Исключена постановлением Правительства РК от 30.10.2017 № 677.
14
Исключена постановлением Правительства РК от 30.10.2017 № 677.
15
О гарантированном трансферте из Национального фонда Республики Казахстан на 2018 – 2020 годы
МНЭ
Июль
Август
Август
Кусаинов М.А.
16
О республиканском бюджете на 2018 – 2020 годы
МФ
Август
Август
Август
Савельева Т.М.
17
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам страхования и страховой деятельности
НБ (по согласова нию)
Май
Июль
Сентябрь
Смоляков О.А.
18
Кодекс Республики Казахстан "О недрах и недропользовании"
МИР
Июнь
Июль
Сентябрь
Токтабаев Т.С.
19
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам недропользования
МИР
Июнь
Июль
Сентябрь
Токтабаев Т.С.
20
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам передачи государственных функций в конкурентную среду
МНЭ
Июнь
Июль
Сентябрь
Абылкасымова М.Е.
21
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам регулирования агропромышленного комплекса
МСХ
Июль
Август
Октябрь
Айтуганов К.К.
21-1
О кинематографии
МКС
Февраль
Сентябрь
Ноябрь
Раимкулова А.Р.
21-2
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам кинематографии
МКС
Февраль
Сентябрь
Ноябрь
Раимкулова А.Р.
22
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам жилищных отношений
МО
Июль
Сентябрь
Ноябрь
Мухтаров Т.С.
23
Исключена постановлением Правительства РК от 28.12.2017 № 892.
24
Исключена постановлением Правительства РК от 28.12.2017 № 892.
25
О валютном регулировании и валютном контроле (новая редакция)
НБ (по согласованию)
Сентябрь
Октябрь
Декабрь
Смоляков О.А.
26
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам валютного регулирования и валютного контроля
НБ (по согласованию)
Сентябрь
Октябрь
Декабрь
Смоляков О.А.
27
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной статистики
МНЭ
Сентябрь
Октябрь
Декабрь
Даленов Р.Е.

Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 17.04.2017 № 202 қаулысымен.
4
Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне ақпарат және коммуникация мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
АКМ
Ақпан
Наурыз
Мамыр
А.Ғ.
Әжібаев
5
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне архив ісі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
МСМ
Ақпан
Наурыз
Мамыр
А.Р. Райымқұлова
6
Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 31.05.2017 № 317 қаулысымен.
7
Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 25.05.2017 № 297 қаулысымен.
8
Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 25.05.2017 № 297 қаулысымен.
9
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне коммерциялық емес ұйымдардың қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ДІАҚМ
Ақпан
Наурыз
Мамыр
А.Н.
Нүкенов
10
Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Әділетмині
Наурыз
Сәуір
Маусым
З.Х. Баймолдина
11
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне есiрткi, психотроптық заттар, сол тектестер мен прекурсорлардың айналымын бақылау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ІІМ
Сәуір
Мамыр
Шілде
Р.Т.
Жақыпов
12
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 30.10.2017 № 677 қаулысымен.
13
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 30.10.2017 № 677 қаулысымен.
14
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 30.10.2017 № 677 қаулысымен.
15
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2018 – 2020 жылдарға арналған кепілдендірілген трансферт туралы
ҰЭМ
Шілде
Тамыз
Тамыз
М.Ә. Құсайынов
16
2018 – 2020 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы
Қаржымині
Тамыз
Тамыз
Тамыз
Т.М. Савельева
17
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне сақтандыру және сақтандыру қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҰБ
(келісім бойынша)
Мамыр
Шілде
Қыркүйек
О.А.
Смоляков
18
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі
ИДМ
Маусым
Шілде
Қыркүйек
Т.С. Тоқтабаев
19
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жер қойнауын пайдалану мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ИДМ
Маусым
Шілде
Қыркүйек
Т.С. Тоқтабаев
20
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік функцияларды бәсекелес ортаға беру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҰЭМ
Маусым
Шілде
Қыркүйек
М.Е. Әбілқасымова
21
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне агроөнеркәсіптік кешенді реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
АШМ
Шілде
Тамыз
Қазан
Қ.Қ. Айтуғанов
21-1
Кинематография туралы
МСМ
Ақпан
Қыркүйек
Қараша
А.Р.Райымқұлова
21-2
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне кинематография мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
МСМ
Ақпан
Қыркүйек
Қараша
А.Р.Райымқұлова
22
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне тұрғын үй қатынастары мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қорғанысмині
Шілде
Қыркүйек
Қараша
Т.С.
Мұхтаров
23
Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 28.12.2017 № 892 қаулысымен
24
Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 28.12.2017 № 892 қаулысымен
25
Валюталық реттеу және валюталық бақылау туралы (жаңа редакция)
ҰБ
(келісім бойынша)
Қыркүйек
Қазан
Желтоқсан
О.А.
Смоляков
26
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне валюталық реттеу және валюталық бақылау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҰБ
(келісім бойынша)
Қыркүйек
Қазан
Желтоқсан
О.А.
Смоляков
27
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік статистика мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҰЭМ
Қыркүйек
Қазан
Желтоқсан
Р.Е. Дәленов

27-1
О естественных монополиях (новая редакция)
МНЭ
Сентябрь
Октябрь
Декабрь
Жумангарин С.М.
28
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам социального обеспечения
МЗСР
Сентябрь
Октябрь
Декабрь
Жакупова С.К.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МИР – Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МСХ – Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан
МОН – Министерство образования и науки Республики Казахстан
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МИК – Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан
МЮ – Министерство юстиции Республики Казахстан
МЗСР - Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
МДРГО - Министерство по делам религии и гражданского общества Республики Казахстан
МКС – Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
МО - Министерство обороны Республики Казахстан
НБ – Национальный Банк Республики Казахстан

27-1
Табиғи монополиялар туралы (жаңа редакция)
ҰЭМ
Қыркүйек
Қазан
Желтоқсан
С.М. Жұманғарин
28
Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне әлеуметтiк қамсыздандыру мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
ДСӘДМ
Қыркүйек
Қазан
Желтоқсан
С.К. Жақыпова
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
ИДМ – Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі
АШМ – Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Қаржымині – Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
БҒМ – Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
ІІМ – Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
АКМ - Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникация министрлігі
Әділетмині – Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі
ДСӘДМ – Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
ДІАҚМ - Қазақстан Республикасының Дін істері және азаматтық қоғам министрлігі
МСМ – Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
Қорғанысмині - Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
ҰБ - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі