Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на 2017 год областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 - 2018 годы и услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам, внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2016 года № 213 "Об утверждении третьего этапа (2016 - 2018 годы) Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 - 2018 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2017 года № 169.
ПРЕСС-РЕЛИЗ
В целях реализации статьи 11 Закона Республики Казахстан от 29 ноября 2016 года "О республиканском бюджете на 2017 - 2019 годы" и постановления Правительства Республики Казахстан от 6 декабря 2016 года № 775 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2017 - 2019 годы" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на 2017 год областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 - 2018 годы и услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам.
2. Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан обеспечить перечисление утвержденных сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы в установленном законодательством порядке.
3. Акимам областей, городов Астаны и Алматы обеспечить:
1) своевременное и целевое использование выделенных сумм целевых текущих трансфертов;
2) представление в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан отчетов об использовании выделенных сумм целевых текущих трансфертов до 15-го числа месяца, следующего за отчетным.
4. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2016 года № 213 "Об утверждении третьего этапа (2016 - 2018 годы) Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 - 2018 годы" следующие изменения и дополнения:

Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға және кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және баптау жөніндегі көрсетілетін қызметтерге 2017 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидаларын бекіту және "Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарының үшінші кезеңін (2016 – 2018 жылдар)бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 14 сәуірдегі № 213 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 4 сәуірдегі № 169 қаулысы.
Баспасөз релизі!
"2017 – 2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" 2016 жылғы 29 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабын және "2017 – 2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 6 желтоқсандағы № 775 қаулысын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға және кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және баптау жөніндегі көрсетілетін қызметтерге 2017 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен ағымдағы нысаналы трансферттердің бекітілген сомаларын облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне аударуды қамтамасыз етсін.
3. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері:
1) ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінген сомаларын уақтылы және мақсатты пайдалануды;
2) есепті айдан кейінгі айдың 15-күніне дейін ағымдағы нысаналы трансферттердің бөлінген сомаларының пайдаланылуы туралы есептерді Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне беруді қамтамасыз етсін.
4. "Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарының үшінші кезеңін (2016 – 2018 жылдар) бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 14 сәуірдегі № 213 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:

в третьем этапе (2016 - 2018 годы) Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы, утвержденном указанным постановлением:
строки, порядковые номера 11, 12, 13, изложить в следующей редакции:
"
11.
Установка дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов
информация в МТСЗН
акимы областей, городов Астаны и Алматы
раз в полугодие, не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом
2016 г. - 49,1: РБ - 29,4; МБ – 19,7;
2017 г. – 11,8: РБ – 5,9; МБ – 5,9;
2018 г. – 12,5: РБ – 5,0; МБ – 7,5.
По бюджетной программе РБ 058 "Оказание социальной защиты и помощи населению на республиканском уровне, а также совершенствование системы социальной защиты и развитие инфраструктуры"
12.
Обустройство пешеходных переходов звуковыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов
информация в МТСЗН
акимы областей, городов Астаны и Алматы
раз в полугодие, не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом
2016 г. – 78,0: РБ – 46,8; МБ – 31,2;
2017 г. – 34,2: РБ – 17,1; МБ – 17,1;
2018 г. – 32,7: РБ – 13,1; МБ – 19,6.
По бюджетной программе РБ 058 "Оказание социальной защиты и помощи населению на республиканском уровне, а также совершенствование системы социальной защиты и развитие инфраструктуры"
13.
Размещение государственного социального заказа на развитие служб "Инватакси"
информация в МТСЗН
акимы областей, городов Астаны и Алматы
раз в полугодие, не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом
2016 г. – 485,9:
РБ – 145,8;
МБ – 340,1;
2017 г. – 387,0:
РБ – 77,4;
МБ – 309,6;
2018 г. – 414,1:
РБ – 41,4;
МБ – 372,7.
По бюджетной программе РБ 058 "Оказание социальной защиты и помощи населению на республиканском уровне, а также совершенствование системы социальной защиты и развитие инфраструктуры"
";
строку, порядковый номер 24, изложить в следующей редакции:
"
24.
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
информация в МТСЗН
акимы областей, городов Астаны и Алматы
ежеквартально до 10 числа месяца, следующего за отчетным кварталом
РБ – 2627,5:
2016 г. – 603,1;
2017 г. – 1197,2;
2018 г. – 827,2.
По бюджетной программе РБ 058 "Оказание социальной защиты и помощи населению на республиканском уровне, а также совершенствование системы социальной защиты и развитие инфраструктуры"
";
строку, порядковый номер 36, изложить в следующей редакции:
"
36.
Увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами (подгузниками, мочеприемниками и калоприемниками)
информация в МТСЗН
акимы областей, городов Астаны и Алматы
раз в полугодие, не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом
РБ – 10779,9:
2016 г. – 3113,5;
2017 г. – 3696,0;
2018 г. – 3970,4.
По бюджетной программе РБ 058 "Оказание социальной защиты и помощи населению на республиканском уровне, а также совершенствование системы социальной защиты и развитие инфраструктуры"
";
строку, порядковый номер 74, изложить в следующей редакции:
"
74.
Обеспечение сопровождения сурдопереводом транслирования новостных телепередач
информация в МТСЗН
акимы областей, городов Астаны и Алматы
раз в полугодие, не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом
2016 г. – 490,3:
РБ – 294,2;
МБ – 196,1; 2017 г. – 350,4:
РБ – 175,2;
МБ – 175,2;
2018 г. – 374,9:
РБ – 149,9;
МБ – 225,0.
По бюджетной программе РБ 058 "Оказание социальной защиты и помощи населению на республиканском уровне, а также совершенствование системы социальной защиты и развитие инфраструктуры"
";

көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарының үшінші кезеңінде (2016 – 2018 жылдар):
реттiк нөмiрлерi 11, 12, 13-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
11.
Мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнату
Еңбек-миніне ақпарат
облыс-тардың, Астана және Алматы қалала-рының әкімдері
жарты жылда бір рет, есептi кезеңнен кейiнгi айдың 10-күнiнен кешіктір-мей
2016 ж. – 49,1: РБ – 29,4; ЖБ – 19,7;
2017 ж. – 11,8: РБ – 5,9; ЖБ – 5,9;
2018 ж. – 12,5: РБ – 5,0; ЖБ – 7,5.
РБ 058 "Республикалық деңгейде халықты әлеуметтік қорғау және көмек көрсету, сондай-ақ әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру және инфрақұрылымды дамыту" бюджеттік бағдарламасы бойынша
12.
Мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жүргіншілер өтетін жолдарды дыбыстайтын құрылғылармен жарақтау
Еңбекминіне ақпарат
облыс-тардың, Астана және Алматы қалала-рының әкімдері
жарты жылда бір рет, есептi кезеңнен кейiнгi айдың 10-күнiнен кешіктір-мей
2016 ж. – 78,0: РБ – 46,8; ЖБ – 31,2;
2017 ж. – 34,2: РБ – 17,1; ЖБ – 17,1;
2018 ж. – 32,7: РБ – 13,1; ЖБ – 19,6.
РБ 058 "Республикалық деңгейде халықты әлеуметтік қорғау және көмек көрсету, сондай-ақ әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру және инфрақұрылымды дамыту" бюджеттік бағдарламасы бойынша
13.
"Инватакси" қызметтерін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
Еңбекминіне ақпарат
облыс-тардың, Астана және Алматы қалала-рының әкімдері
жарты жылда бір рет, есептi кезеңнен кейiнгi айдың 10-күнiнен кешіктір-мей
2016 ж. – 485,9:
РБ – 145,8;
ЖБ – 340,1;
2017 ж. – 387,0:
РБ – 77,4;
ЖБ – 309,6;
2018 ж. – 414,1:
РБ – 41,4;
ЖБ – 372,7.
РБ 058 "Республикалық деңгейде халықты әлеуметтік қорғау және көмек көрсету, сондай-ақ әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру және инфрақұрылымды дамыту" бюджеттік бағдарламасы бойынша
";
реттiк нөмiрi 24-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
24.
Кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және баптау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Еңбек-миніне ақпарат
облыс-тардың, Астана және Алматы қалала-рының әкімдері
тоқсан сайын, есептi тоқсан-нан кейiнгi айдың 10-күнiне дейін
РБ – 2627,5: 2016 ж. – 603,1; 2017 ж. – 1197,2; 2018 ж. – 827,2.
РБ 058 "Республикалық деңгейде халықты әлеуметтік қорғау және көмек көрсету, сондай-ақ әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру және инфрақұрылымды дамыту" бюджеттік бағдарламасы бойынша
";
реттiк нөмiрi 36-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
36.
Мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен (жөргектермен, несеп қабылдағыш-тармен, нәжіс қабылдағыштармен) қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту
Еңбек-миніне ақпарат
облыс-тардың, Астана және Алматы қалала-рының әкімдері
жарты жылда бір рет, есептi кезеңнен кейiнгi айдың 10-күнiнен кешіктір-мей
РБ – 10779,9: 2016 ж. – 3113,5; 2017 ж. – 3696,0; 2018 ж. – 3970,4.
РБ 058 "Республикалық деңгейде халықты әлеуметтік қорғау және көмек көрсету, сондай-ақ әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру және инфрақұрылымды дамыту" бюджеттік бағдарламасы бойынша
";
реттiк нөмiрi 74-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
74.
Жаңалық телехабарларын трансляция-лауды сурдоаударма-мен сүйемелдеуді қамтамасыз ету
Еңбек-миніне ақпарат
облыс-тардың, Астана және Алматы қалала-рының әкімдері
жарты жылда бір рет, есептi кезеңнен кейiнгi айдың 10-күнiнен кешіктір-мей
2016 ж. – 490,3: РБ – 294,2; ЖБ – 196,1; 2017 ж. – 350,4:РБ – 175,2; ЖБ – 175,2; 2018 ж. – 374,9: РБ – 149,9; ЖБ – 225,0.
РБ 058 "Республикалық деңгейде халықты әлеуметтік қорғау және көмек көрсету, сондай-ақ әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру және инфрақұрылымды дамыту" бюджеттік бағдарламасы бойынша
";

дополнить строками, порядковые номера 36-1 и 36-2, следующего содержания:
"
36-1.
Увеличение объема предоставления в соответствии с индивидуальной программой реабилитации социальных услуг специалиста жестового языка для инвалидов по слуху с тридцати часов до шестидесяти часов в год
информация в МТСЗН
акимы областей, городов Астаны и Алматы
раз в полугодие, не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом
РБ – 953,1: 2017 г. – 454,7;
2018 г. – 498,4.
По бюджетной программе РБ 058 "Оказание социальной защиты и помощи населению на республиканском уровне, а также совершенствование системы социальной защиты и развитие инфраструктуры"
36-2.
Расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств, предоставляемых инвалидам
информация в МТСЗН
акимы областей, городов Астаны и Алматы
раз в полугодие не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом
РБ – 4779,7: 2017 г. – 2183,8,
2018 г. – 2595,9.
По бюджетной программе РБ 058 "Оказание социальной защиты и помощи населению на республиканском уровне, а также совершенствование системы социальной защиты и развитие инфраструктуры"
".
5. Настоящее постановление вводится в действие c 1 января 2017 года.
Сноска. Пункт 5 в редакции постановления Правительства РК от 01.06.2017 № 329.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 4 апреля 2017 года № 169
Правила
использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на 2017 год областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 - 2018 годы и услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на 2017 год областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы и услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктами 18) и 19) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 29 ноября 2016 года "О республиканском бюджете на 2017 – 2019 годы" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 декабря 2016 года № 775 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2017 – 2019 годы".

мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрлерi 36-1 және 36-2-жолдармен толықтырылсын:
"
36-1.
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес естуі бойынша мүгедектер үшін ымдау тілі маманының әлеуметтік қызметтерін ұсыну көлемін жылына отыз сағаттан алпыс сағатқа дейін ұлғайту
Еңбек-миніне ақпарат
облыс-тардың, Астана және Алматы қалала-рының әкімдері
жарты жылда бір рет, есептi кезеңнен кейiнгi айдың 10-күнiнен кешіктір-мей
РБ – 953,1: 2017 ж. – 454,7; 2018 ж. – 498,4.
РБ 058 "Республикалық деңгейде халықты әлеуметтік қорғау және көмек көрсету, сондай-ақ әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру және инфрақұрылымды дамыту" бюджеттік бағдарламасы бойынша
36-2.
Мүгедектерге берілетін техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдардың тізбесін кеңейту
Еңбек-миніне ақпарат
облыс-тардың, Астана және Алматы қалала-рының әкімдері
жарты жылда бір рет, есептi кезеңнен кейiнгi айдың 10-күнiнен кешіктір-мей
РБ – 4779,7: 2017 ж. – 2183,8, 2018 ж. – 2595,9.
РБ 058 "Республикалық деңгейде халықты әлеуметтік қорғау және көмек көрсету, сондай-ақ әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру және инфрақұрылымды дамыту" бюджеттік бағдарламасы бойынша
".
5. 5. Осы қаулы 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 01.06.2017 № 329 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2017 жылғы 4 сәуірдегі
№ 169 қаулысымен
бекітілген
Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға және кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және баптау жөніндегі көрсетілетін қызметтерге 2017 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға және кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және баптау жөніндегі көрсетілетін қызметтерге 2017 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "2017 – 2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" 2016 жылғы 29 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 18) және 19) тармақшаларына және "2017 – 2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 6 желтоқсандағы № 775 қаулысына сәйкес әзірленді.

2. Правила определяют порядок использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы и услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам, предусмотренных по республиканской бюджетной программе 058 "Оказание социальной защиты и помощи населению на республиканском уровне, а также совершенствование системы социальной защиты и развитие инфраструктуры" администратора республиканских бюджетных программ 213 "Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" (далее – бюджетная программа 058).
3. Использование целевых текущих трансфертов осуществляется в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан.
4. Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы и услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам используются по следующим бюджетным подпрограммам бюджетной программы 058:
1) 105 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 - 2018 годы" (далее – подпрограмма 105);
2) 107 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам" (далее – подпрограмма 107).
5. Центральный уполномоченный орган в области социальной защиты населения (далее - администратор республиканской бюджетной программы) производит перечисление целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на основании индивидуального плана финансирования по подпрограммам 105 и 107 бюджетной программы 058 по платежам в порядке, установленном приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 "Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9934).

2. Қағидалар 213 "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі" республикалық бюджеттік бағдарлама әкімшісінің 058 "Республикалық деңгейде халықты әлеуметтік қорғау және көмек көрсету, сондай-ақ әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру және инфрақұрылымды дамыту" республикалық бюджеттік бағдарламасы (бұдан әрі – 058 бюджеттік бағдарлама) бойынша көзделген Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға және кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және баптау жөніндегі көрсетілетін қызметтерге республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің пайдалану тәртібін айқындайды.
3. Ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
4. Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға және кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және баптау жөніндегі көрсетілетін қызметтерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 058 бюджеттік бағдарламаның мынадай бюджеттік кіші бағдарламалары бойынша пайдаланылады:
1) 105 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" (бұдан әрі – 105 кіші бағдарлама);
2) 107 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және баптау жөніндегі көрсетілетін қызметтерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" (бұдан әрі – 107 кіші бағдарлама).
5. Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы орталық уәкілетті орган (бұдан әрі – республикалық бюджеттік бағдарламаның әкімшісі) облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттерді аударуды 058 бюджеттік бағдарламаның 105 және 107 кіші бағдарламалары бойынша қаржыландырудың жеке жоспары негізінде "Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен белгіленген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9934 болып тіркелген) тәртіппен төлемдер бойынша жүргізеді.

Глава 2. Порядок использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на 2017 год областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
6. Целевые текущие трансферты на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы используются на:
1) установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
2) обустройство пешеходных переходов звуковыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
3) размещение государственного социального заказа на развитие служб "Инватакси";
4) обеспечение сопровождения сурдопереводом транслирования новостных телепередач;
5) увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами (подгузниками, мочеприемниками и калоприемниками) до количества, предусмотренного пунктом 113 Правил обеспечения инвалидов протезно-ортопедической помощью и техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, утвержденных приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 22 января 2015 года № 26 (зарегистрирован в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10370);
6) увеличение объема предоставления в соответствии с индивидуальной программой реабилитации социальных услуг специалиста жестового языка для инвалидов по слуху с тридцати часов до шестидесяти часов в год;
7) расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств, предоставляемых инвалидам, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года № 754 (далее – расширение перечня).
7. Выделение средств из республиканского бюджета осуществляется с учетом софинансирования из местного бюджета:
1) по подпунктам 1), 2), 4) пункта 6 настоящих Правил – из республиканского бюджета 50 % от необходимого объема для реализации мероприятий, 50 % из местного бюджета;
2) по подпункту 3) пункта 6 настоящих Правил – из республиканского бюджета 20 % от необходимого объема для реализации мероприятий, 80 % из местного бюджета.
8. В случае недостаточности сумм целевых текущих трансфертов вследствие увеличения потребности в обязательных гигиенических средствах, технических вспомогательных (компенсаторных) средствах, предоставляемых инвалидам, социальных услугах специалиста жестового языка для инвалидов по слуху и (или) их стоимости, местные исполнительные органы предусматривают расходы на увеличение норм обеспечения инвалидов подгузниками, калоприемниками и мочеприемниками, предоставление в соответствии с индивидуальной программой реабилитации социальных услуг специалиста жестового языка для инвалидов по слуху, расширение перечня за счет средств соответствующего местного бюджета.

2-тарау. Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға 2017 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану тәртібі
6. Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер:
1) мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға;
2) мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жүргіншілер өтетін жолдарды дыбыстайтын құрылғылармен жарақтауға;
3) "Инватакси" қызметтерін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
4) жаңалықтар телебағдарламаларын трансляциялауды сурдоаудармамен сүйемелдеуді қамтамасыз етуге;
5) мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен (жөргектермен, несеп қабылдағыштармен және нәжіс қабылдағыштармен) қамтамасыз ету нормаларын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 22 қаңтардағы № 26 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10370 болып тіркелген) Мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмекпен және техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдармен қамтамасыз ету қағидаларының 113-тармағында көзделген мөлшерге дейін ұлғайтуға;
6) естуі бойынша мүгедектер үшін ымдау тілі маманының әлеуметтік қызметтерін ұсыну көлемін оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес жылына отыз сағаттан алпыс сағатқа дейін ұлғайтуға;
7) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі № 754 қаулысымен бекітілген Мүгедектерге берілетін техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдардың тізбесін кеңейтуге (бұдан әрі – тізбені кеңейту) пайдаланылады.
7. Республикалық бюджеттен қаражат бөлу жергілікті бюджеттен қоса қаржыландыруды ескере отырып жүзеге асырылады:
1) осы Қағидалардың 6-тармағының 1), 2), 4) тармақшалары бойынша – іс-шараларды іске асыруға қажетті көлемнің 50 %-ы республикалық бюджеттен, 50 %-ы жергілікті бюджеттен;
2) осы Қағидалардың 6-тармағының 3) тармақшасы бойынша – іс-шараларды іске асыруға қажетті көлемнің 20 %-ы республикалық бюджеттен, 80 %-ы жергілікті бюджеттен.
8. Міндетті гигиеналық құралдарға, мүгедектерге берілетін техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдарға, естуі бойынша мүгедектер үшін ымдау тілі маманының әлеуметтік қызметтеріне қажеттіліктің және (немесе) олардың құнының артуы салдарынан ағымдағы нысаналы трансферттер сомалары жеткіліксіз болған жағдайда, жергілікті атқарушы органдар мүгедектерді жөргектермен, несеп қабылдағыштармен және нәжіс қабылдағыштармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға, оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес естуі бойынша мүгедектер үшін ымдау тілі маманының әлеуметтік қызметтерін ұсынуға, тізбені кеңейтуге шығыстарды тиісті жергілікті бюджет қаражатының есебінен қарастырады.

9. Акимы областей, городов Астаны и Алматы поступающие целевые текущие трансферты предусматривают по бюджетным программам:
1) по администратору бюджетных программ 256 "Управление координации занятости и социальных программ области" по местным бюджетным программам:
045 "Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы" для дальнейшего перечисления трансфертов бюджетам районов, городов областного значения на размещение государственного социального заказа на развитие служб "Инватакси", увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами, увеличение объема предоставления в соответствии с индивидуальной программой реабилитации социальных услуг специалиста жестового языка для инвалидов по слуху с тридцати часов до шестидесяти часов в год, расширение перечня;
046 "Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы" для финансирования расходов на областном уровне на размещение государственного социального заказа на развитие служб "Инватакси", расширение перечня;
2) по администраторам бюджетных программ 263 "Управление внутренней политики области" и 362 "Управление внутренней политики города республиканского значения, столицы" по местной бюджетной программе 077 "Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы" на обеспечение сопровождения сурдопереводом транслирования новостных телепередач;
3) по администратору бюджетных программ 268 "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области" по местной бюджетной программе 045 "Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы" для дальнейшего перечисления трансфертов бюджетам районов, городов областного значения на установку дорожных знаков и указателей и обустройства пешеходных переходов звуковыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;

9. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері келіп түсетін ағымдағы нысаналы трансферттерді мына бюджеттік бағдарламалар бойынша:
1) мынадай:
"Инватакси" қызметтерін дамытуға арналған мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға, мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға, оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес естуі бойынша мүгедектер үшін ымдау тілі маманының әлеуметтік қызметтерін ұсыну көлемін жылына отыз сағаттан алпыс сағатқа дейін ұлғайтуға, тізбені кеңейтуге аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттеріне кейіннен трансферттерді аудару үшін 045 "Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
"Инватакси" қызметтерін дамытуға арналған мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға, тізбені кеңейтуге облыстық деңгейде шығыстарды қаржыландыру үшін 046 "Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру" жергілікті бюджеттік бағдарламалар бойынша 256 "Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша;
2) жаңалықтар телебағдарламаларын трансляциялауды сурдоаудармамен сүйемелдеуді қамтамасыз етуге 077 "Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру" жергілікті бюджеттік бағдарламасы бойынша 263 "Облыстың ішкі саясат басқармасы" және 362 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ішкі саясат басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша;
3) мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға және жүргіншілер өтетін жолдарды дыбыстайтын құрылғылармен жарақтауға аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттеріне кейіннен трансферттерді аудару үшін 045 "Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" жергілікті бюджеттік бағдарламасы бойынша 268 "Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша;

4) по администратору бюджетных программ 281 "Управление строительства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог области" по местной бюджетной программе 076 "Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы" для дальнейшего перечисления трансфертов бюджетам районов, городов областного значения на установку дорожных знаков и указателей и обустройство пешеходных переходов звуковыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
5) по администраторам бюджетных программ 355 "Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы" и 395 "Управление занятости, труда и социальной защиты города республиканского значения, столицы" по местной бюджетной программе 045 "Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы" на размещение государственного социального заказа на развитие служб "Инватакси", увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами, увеличение объема предоставления в соответствии с индивидуальной программой реабилитации социальных услуг специалиста жестового языка для инвалидов по слуху с тридцати часов до шестидесяти часов в год, расширение перечня;
6) по администратору бюджетных программ 384 "Управление пассажирского транспорта города республиканского значения, столицы" по местной бюджетной программе 013 "Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы" на установку дорожных знаков и указателей и обустройство пешеходных переходов звуковыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
7) по администратору бюджетных программ 385 "Управление автомобильных дорог города республиканского значения, столицы" по местной бюджетной программе 046 "Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы" на установку дорожных знаков и указателей и обустройство пешеходных переходов звуковыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;

4) мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға және жүргіншілер өтетін жолдарды дыбыстайтын құрылғылармен жарақтауға аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттеріне кейіннен трансферттерді аудару үшін 076 "Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" жергілікті бюджеттік бағдарламасы бойынша 281 "Облыстың құрылыс, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша;
5) "Инватакси" қызметтерін дамытуға арналған мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға, мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға, оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес естуі бойынша мүгедектер үшін ымдау тілі маманының әлеуметтік қызметтерін ұсыну көлемін жылына отыз сағаттан алпыс сағатқа дейін ұлғайтуға, тізбені кеңейтуге 045 "Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру" жергілікті бюджеттік бағдарламасы бойынша 355 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" және 395 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту, еңбек және әлеуметтік қорғау басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша;
6) мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға және жүргіншілер өтетін жолдарды дыбыстайтын құрылғылармен жарақтауға 013 "Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру" жергілікті бюджеттік бағдарламасы бойынша 384 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жолаушылар көлігі басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша;
7) мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға және жүргіншілер өтетін жолдарды дыбыстайтын құрылғылармен жарақтауға 046 "Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру" жергілікті бюджеттік бағдарламасы бойынша 385 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың автомобиль жолдары басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша;

8) по администратору бюджетных программ 348 "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог города республиканского значения, столицы" по местной бюджетной программе 013 "Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы" на установку дорожных знаков и указателей и обустройство пешеходных переходов звуковыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов.
10. Уполномоченные органы района, города областного значения поступающие целевые текущие трансферты предусматривают:
1) по администраторам бюджетных программ 451 "Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)" и 801 "Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)" по местной бюджетной программе 050 "Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы" на размещение государственного социального заказа на развитие служб "Инватакси", увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами, увеличение объема предоставления в соответствии с индивидуальной программой реабилитации социальных услуг специалиста жестового языка для инвалидов по слуху с тридцати часов до шестидесяти часов в год, расширение перечня;
2) по администратору бюджетных программ 458 "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)" по местной бюджетной программе 050 "Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы" на установку дорожных знаков и указателей и обустройство пешеходных переходов звуковыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
3) по администратору бюджетных программ 483 "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)" по местной бюджетной программе 059 "Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы" на установку дорожных знаков и указателей и обустройства пешеходных переходов звуковыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;

8) мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға және жүргіншілер өтетін жолдарды дыбыстайтын құрылғылармен жарақтауға 013 "Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру" жергілікті бюджеттік бағдарламасы бойынша 348 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша қарастырады.
10. Ауданның, облыстық маңызы бар қаланың уәкілетті органдары келіп түсетін ағымдағы нысаналы трансферттерді:
1) "Инватакси" қызметтерін дамытуға арналған мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға, мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға, оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес естуі бойынша мүгедектер үшін ымдау тілі маманының әлеуметтік қызметтерін ұсыну көлемін жылына отыз сағаттан алпыс сағатқа дейін ұлғайтуға, тізбені кеңейтуге 050 "Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру" жергілікті бюджеттік бағдарламасы бойынша 451 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" және 801 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша;
2) мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға және жүргіншілер өтетін жолдарды дыбыстайтын құрылғылармен жарақтауға 050 "Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру" жергілікті бюджеттік бағдарламасы бойынша 458 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша;
3) мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға және жүргіншілер өтетін жолдарды дыбыстайтын құрылғылармен жарақтауға 059 "Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру" жергілікті бюджеттік бағдарламасы бойынша 483 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша;

4) по администратору бюджетных программ 485 "Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)" по местной бюджетной программе 050 "Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы" на установку дорожных знаков и указателей и обустройство пешеходных переходов звуковыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
5) по администратору бюджетных программ 490 "Отдел коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)" по местной бюджетной программе 050 "Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы" на установку дорожных знаков и указателей и обустройство пешеходных переходов звуковыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
6) по администратору бюджетных программ 492 "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)" по местной бюджетной программе 050 "Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы" на установку дорожных знаков и указателей и обустройство пешеходных переходов звуковыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
7) по администратору бюджетных программ 495 "Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)" по местной бюджетной программе 050 "Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы" на установку дорожных знаков и указателей и обустройство пешеходных переходов звуковыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов.
11. Местные исполнительные органы осуществляют в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, комплекс мероприятий по:
1) установке дорожных знаков и указателей и обустройству пешеходных переходов звуковыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов, местными уполномоченными органами в сфере жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог;

4) мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға және жүргіншілер өтетін жолдарды дыбыстайтын құрылғылармен жарақтауға 050 "Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру" жергілікті бюджеттік бағдарламасы бойынша 485 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша;
5) мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға және жүргіншілер өтетін жолдарды дыбыстайтын құрылғылармен жарақтауға 050 "Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру" жергілікті бюджеттік бағдарламасы бойынша 490 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша;
6) мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға және жүргіншілер өтетін жолдарды дыбыстайтын құрылғылармен жарақтауға 050 "Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру" жергілікті бюджеттік бағдарламасы бойынша 492 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша;
7) мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға және жүргіншілер өтетін жолдарды дыбыстайтын құрылғылармен жарақтауға 050 "Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру" жергілікті бюджеттік бағдарламасы бойынша 495 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша қарастырады.
11. Жергілікті атқарушы органдар Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы жергілікті уәкілетті органдардың мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнату және жүргіншілер өтетін жолдарды дыбыстайтын құрылғылармен жарақтау;

2) размещению государственного социального заказа на развитие служб "Инватакси", закупу обязательных гигиенических средств (подгузников, мочеприемников и калоприемников) с учетом увеличения норм обеспечения, увеличению объема предоставления в соответствии с индивидуальной программой реабилитации социальных услуг специалиста жестового языка для инвалидов по слуху с тридцати часов до шестидесяти часов в год, расширению перечня местными уполномоченными органами в сфере социальной защиты населения;
3) обеспечению сопровождения сурдопереводом транслирования новостных телепередач местными уполномоченными органами по реализации государственной информационной политики через региональные средства массовой информации.
12. Акимы областей, городов Астаны и Алматы по итогам полугодия не позднее 30 числа месяца, следующего за отчетным, и по итогам года не позднее 15 числа второго месяца года, следующего за отчетным, представляют администратору республиканской бюджетной программы отчеты о достигнутых результатах за счет использования выделенных целевых текущих трансфертов.
Глава 3. Порядок использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на 2017 год областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
13. Целевые текущие трансферты на услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам используются на:
1) приобретение речевых процессоров к кохлеарным имплантам;
2) оплату услуг по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам.
14. Акимы областей, городов Астаны и Алматы поступающие целевые текущие трансферты предусматривают по следующим администраторам бюджетных программ:
256 "Управление координации занятости и социальных программ области" для финансирования расходов на областном уровне;
355 "Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы", 395 "Управление занятости, труда и социальной защиты города республиканского значения, столицы" для финансирования расходов на уровне города республиканского значения, столицы.
15. Акимы областей, городов Астаны и Алматы по итогам полугодия не позднее 30 числа месяца, следующего за отчетным, и по итогам года не позднее 15 числа второго месяца года, следующего за отчетным, представляют администратору республиканской бюджетной программы отчеты о достигнутых результатах за счет использования выделенных целевых текущих трансфертов.

2) халықты әлеуметтік қорғау саласындағы жергілікті уәкілетті органдардың "Инватакси" қызметтерін дамытуға арналған мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру, қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуды ескере отырып, міндетті гигиеналық құралдар (жөргектер, несеп қабылдағыштар, нәжіс қабылдағыштар) сатып алу, оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес естуі бойынша мүгедектер үшін ымдау тілі маманының әлеуметтік қызметтерін ұсыну көлемін жылына отыз сағаттан алпыс сағатқа дейін ұлғайту, тізбені кеңейту;
3) жергілікті уәкілетті органдардың өңірлік бұқаралық ақпарат құралдары арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты іске асыру жөніндегі жаңалықтар телебағдарламаларының трансляциялануын сурдоаудармамен сүйемелдеуді қамтамасыз ету жөніндегі іс-шаралар кешенін жүзеге асырады.
12. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері жартыжылдық қорытындысы бойынша есепті кезеңнен кейінгі айдың 30-күнінен кешіктірмей және жыл қорытындысы бойынша есепті кезеңнен кейінгі екінші айдың 15-күнінен кешіктірмей, бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану есебінен қол жеткізілген нәтижелер туралы есептерді республикалық бюджеттік бағдарлама әкімшісіне ұсынады.
3-тарау. Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және баптау жөніндегі көрсетілетін қызметтерге 2017 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану тәртiбi
13. Кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және баптау жөніндегі көрсетілетін қызметтерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер:
1) кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын сатып алуға;
2) кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және баптау жөніндегі көрсетілетін қызметтерге ақы төлеуге пайдаланылады.
14. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері келіп түсетін ағымдағы нысаналы трансферттерді мынадай:
облыстық деңгейдегі шығыстарды қаржыландыру үшін 256 "Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы";
республикалық маңызы бар қала, астана деңгейіндегі шығыстарды қаржыландыру үшін 355 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы", 395 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту, еңбек және әлеуметтік қорғау басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша қарастырады.
15. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері жартыжылдық қорытындысы бойынша есепті кезеңнен кейінгі айдың 30-күнінен кешіктірмей және жыл қорытындысы бойынша есепті кезеңнен кейінгі екінші айдың 15-күнінен кешіктірмей, бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану есебінен қол жеткізілген нәтижелер туралы есептерді республикалық бюджеттік бағдарлама әкімшісіне ұсынады.