Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов областными бюджетами, бюджетами городов республиканского значения, столицы на проведение праздничных мероприятий, посвященных 75-летию Победы в Великой Отечественной войне
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 марта 2020 года № 115.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2020.
В соответствии с подпунктом 8) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 4 декабря 2019 года "О республиканском бюджете на 2020-2022 годы" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила использования целевых текущих трансфертов областными бюджетами, бюджетами городов республиканского значения, столицы на проведение праздничных мероприятий, посвященных 75-летию Победы в Великой Отечественной войне.
2. Акимам областей, городов республиканского значения, столицы обеспечить целевое использование бюджетных средств и по итогам года до 25 числа месяца, следующего за отчетным периодом, представление в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан отчета о прямых и конечных результатах.
3. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2020 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 16 марта 2020 года № 115
Правила использования целевых текущих трансфертов областными бюджетами, бюджетами городов республиканского значения, столицы на проведение праздничных мероприятий, посвященных 75-летию Победы в Великой Отечественной войне
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила использования целевых текущих трансфертов областными бюджетами, бюджетами городов республиканского значения, столицы на проведение праздничных мероприятий, посвященных 75-летию Победы в Великой Отечественной войне (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 8) статьи 11 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2020 – 2022 годы" и подпунктом 11) пункта 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 6 декабря 2019 года № 908 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2020 – 2022 годы".
2. Правила определяют порядок использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета областными бюджетами, бюджетами городов республиканского значения, столицы на проведение праздничных мероприятий, посвященных 75-летию Победы в Великой Отечественной войне (далее – целевые текущие трансферты), предусмотренных по бюджетной подпрограмме 130 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на проведение праздничных мероприятий, посвященных 75-летию Победы в ВОВ" республиканской бюджетной программы 027 "Социальное обеспечение отдельных категорий граждан и их сопровождение по выплатам" (далее – бюджетная программа 027).

Облыстық бюджеттердің, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттерінің Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 75 жылдығына арналған мерекелік іс-шараларды өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 16 наурыздағы № 115 қаулысы.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз
"2020 – 2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" 2019 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 11-бабының 8) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Облыстық бюджеттердің, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттерінің Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 75 жылдығына арналған мерекелік іс-шараларды өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидалары бекітілсін.
2. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың әкімдері бюджет қаражатының мақсатты пайдаланылуын және жылдың қорытындысы бойынша есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-күніне дейін Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне тікелей және түпкілікті нәтижелер туралы есеп беруді қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 18 наурыздағы
№ 115 қаулысымен
бекітілген
Облыстық бюджеттердің, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттерінің Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 75 жылдығына арналған мерекелік іс-шараларды өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидалары 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Облыстық бюджеттердің, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттерінің Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 75 жылдығына арналған мерекелік іс-шараларды өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "2020 – 2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 11-бабының 8) тармақшасына және "2020 – 2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 6 желтоқсандағы № 908 қаулысының 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. Қағидаларда облыстық бюджеттердің, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттерінің 027 "Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру және олардың төлемдерін жүргізу" республикалық бюджеттік бағдарламасының 130 "Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 75 жылдығына арналған мерекелік іс-шараларды өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" кіші бағдарламасы (бұдан әрі – 027 бюджеттік бағдарламасы) бойынша көзделген, республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді (бұдан әрі – ағымдағы нысаналы трансферттер) пайдалану тәртібі айқындалады.

3. Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Министерство) производит перечисление целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на основании индивидуального плана финансирования бюджетной программы 027.
4. Целевые текущие трансферты используются на оплату расходов на проезд, проживание и питание ветеранам Великой Отечественной войны, а также сопровождающим их лицам, включая медицинских работников, направляемым в составе делегаций областей, городов республиканского значения, столицы для участия в праздничных парадах в городах Нур-Султане и Москве (Российская Федерация), посвященных 75-летию Победы в Великой Отечественной войне.
5. Поступающие целевые текущие трансферты уполномоченный орган в сфере социальной защиты населения области, города республиканского значения и столицы (далее – уполномоченный орган) предусматривает по бюджетной программе 084 "Проведение мероприятий, посвященных 75-летию Победы в Великой Отечественной войне". По указанной бюджетной программе производятся расходы, указанные в пункте 4 настоящих Правил.
Глава 2. Порядок использования целевых текущих трансфертов на оплату расходов на проезд, проживание и питание ветеранам Великой Отечественной войны, а также сопровождающим их лицам, включая медицинских работников, направляемым в составе делегаций областей, городов республиканского значения, столицы для участия в праздничных парадах в городах Нур-Султане и Москве (Российская Федерация), посвященных 75-летию Победы в Великой Отечественной войне
6. Ветеранам Великой Отечественной войны, а также сопровождающим их лицам, включая медицинских работников, направляемым в составе делегаций областей, городов республиканского значения, столицы для участия в праздничных парадах в городах Нур-Султане и Москве (Российская Федерация), посвященных 75-летию Победы в Великой Отечественной войне, (далее – участники делегаций) предоставляются проездные документы для проезда железнодорожным и (или) воздушным транспортом в города Нур-Султан и Москву (Российская Федерация) на праздничные парады, посвященные празднованию 75-летия Победы в Великой Отечественной войне, а также оплачиваются расходы на проживание и питание в период проведения праздничных парадов.
7. Акимы областей, городов республиканского значения, столицы по согласованию с общественными объединениями ветеранов Великой Отечественной войны в срок до 1 апреля 2020 года формируют и утверждают списки участников делегаций на праздничные парады, посвященные празднованию 75-летия Победы в Великой Отечественной войне, в городах Нур-Султане и Москве (Российская Федерация), сопровождающих лиц и медицинских работников, определяют ответственное лицо из числа сопровождающих для каждой делегации и направляют списки участников делегаций через уполномоченные органы в органы занятости и социальных программ районов (городов областного значения) (далее – органы занятости и социальных программ).

3. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) ағымдағы нысаналы трансферттерді облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне аударуды 027 бюджеттік бағдарламасының жеке қаржыландыру жоспары негізінде жүргізеді.
4. Ағымдағы нысаналы трансферттер Нұр-Сұлтан және Мәскеу (Ресей Федерациясы) қалаларындағы Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 75 жылдығына арналған мерекелік шерулерге қатысу үшін облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың делегациялары құрамында жіберілетін Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне, сондай-ақ медициналық қызметкерлерді қоса алғанда, олармен бірге жүретін адамдарға жол жүру, тұру және тамақтану шығыстарын төлеуге пайдаланылады.
5. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалар мен астананың халықты әлеуметтік қорғау саласындағы уәкілетті органы (бұдан әрі – уәкілетті орган) түсетін ағымдағы нысаналы трансферттерді 084 "Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 75 жылдығына арналған мерекелік іс-шараларды өткізу" бюджеттік бағдарламасы бойынша көздейді. Көрсетілген бюджеттік бағдарлама бойынша осы Қағидалардың 4-тармағында көрсетілген шығыстар жүргізіледі.
2-тарау. Нұр-Сұлтан және Мәскеу (Ресей Федерациясы) қалаларындағы Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 75 жылдығына арналған мерекелік шерулерге қатысу үшін облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың делегациялары құрамында жіберілетін Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне, сондай-ақ медициналық қызметкерлерді қоса алғанда, олармен бірге жүретін адамдарға жол жүру, тұру және тамақтану шығыстарын төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану тәртібі
6. Нұр-Сұлтан және Мәскеу (Ресей Федерациясы) қалаларындағы Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 75 жылдығына арналған мерекелік шеруге қатысу үшін облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың делегациялары құрамында жіберілетін Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне, сондай-ақ медициналық қызметкерлерді қоса алғанда, олармен бірге жүретін адамдарға (бұдан әрі – делегацияға қатысушылар) Нұр-Сұлтан және Мәскеу (Ресей Федерациясы) қалаларына Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 75 жылдығын мерекелеуге арналған мерекелік шеруге теміржол және (немесе) әуе көлігімен жол жүру үшін жол жүру құжаттары беріледі, сондай-ақ мерекелік шерулер өткізілетін кезеңде тұру және тамақтану шығыстары төленеді.
7. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың әкімдері Ұлы Отан соғысы ардагерлерінің қоғамдық бірлестіктерімен келісу бойынша 2020 жылғы 1 сәуірге дейінгі мерзімде Нұр-Сұлтан және Мәскеу (Ресей Федерациясы) қалаларында Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 75 жылдығын мерекелеуге арналған мерекелік шеруге баратын делегацияларға қатысушылардың, бірге жүретін адамдар мен медициналық қызметкерлердің тізімдерін қалыптастырады және бекітеді, әр делегация үшін бірге жүретін адамдардың қатарынан жауапты адамды айқындайды және уәкілетті органдар арқылы аудандардың (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдарына (бұдан әрі – жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдары) жібереді.

8. Органы занятости и социальных программ в течение трех рабочих дней после получения списков участников делегаций осуществляют сбор документов на каждого участника делегации:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) копию документа, удостоверяющего личность;
3) сведения о номере банковского счета в организациях, имеющих лицензию на осуществление банковских операций, либо акционерном обществе "Казпочта";
4) копию удостоверения участника или инвалида войны или удостоверения получателя пенсионных выплат по возрасту/пособий (для ветеранов Великой Отечественной войны);
5) справку с медицинской организации об отсутствии противопоказаний к проезду (для ветеранов Великой Отечественной войны).
9. Органы занятости и социальных программ на основании полученных заявлений и документов в течение двух рабочих дней готовят и представляют в уполномоченные органы заявку на получение проездных документов (билетов) по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
10. Проездные документы (билеты) на парад, посвященный празднованию 75-летия Победы в Великой Отечественной войне, в город Москву (Российская Федерация) представляются:
1) для участников делегаций Актюбинской, Атырауской, Западно-Казахстанской и Мангистауской областей из областного центра до города Нур-Султана и обратно, а также из города Нур-Султана в город Москву (Российская Федерация) и обратно - воздушным транспортом;
2) для участников делегаций Акмолинской, Алматинской, Восточно-Казахстанской, Жамбылской, Карагандинской, Костанайской, Кызылординской, Павлодарской, Северо-Казахстанской, Туркестанской областей, городов Алматы и Шымкент:
из областного центра (городов Алматы и Шымкент) до города Нур-Султана и обратно – железнодорожным транспортом;
из города Нур-Султана в город Москву (Российская Федерация) и обратно - воздушным транспортом;
3) для участников делегации города Нур-Султана из города Нур-Султана в город Москву (Российская Федерация) и обратно - воздушным транспортом.
11. Уполномоченные органы не позднее, чем за пятнадцать рабочих дней до отъезда делегации формируют и передают заявку на получение проездных документов (билетов) в организации по выдаче проездных документов (билетные кассы) по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
12. Организации по выдаче проездных документов (билетные кассы) в течение пяти рабочих дней после получения заявки, указанной в пункте 11, готовят проездные документы (билеты) на полный маршрут следования, указанный в заявке, и передают их уполномоченным органам в соответствии с актом приема-передачи проездных документов (билетов), составляемым в двух экземплярах по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.

8. Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдары делегацияларға қатысушылардың тізімдерін алғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде делегацияға әрбір қатысушыға мынадай құжаттарды жинауды жүзеге асырады:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
3) банк операцияларын жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйымдардағы не "Қазпошта" акционерлік қоғамындағы банк шотының нөмірі туралы мәліметтер;
4) соғысқа қатысушының немесе соғыс мүгедегі куәлігінің көшірмесі немесе жасына байланысты зейнетақы/жәрдемақы алушының куәлігі (Ұлы Отан соғысының ардагерлері үшін);
5) медициналық ұйымның жол жүруге қарсы айғақтамалардың жоқ екені туралы анықтамасы (Ұлы Отан соғысының ардагерлері үшін).
9. Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдары алынған өтініштер мен құжаттардың негізінде екі жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жол жүру құжаттарын (билеттерін) алуға арналған өтінімді дайындайды және уәкілетті органға ұсынады.
10. Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 75 жылдығын мерекелеуге арналған шеруге Мәскеу қаласына (Ресей Федерациясы) жол жүру құжаттары (билеттері):
1) Ақтөбе, Атырау, Батыс Қазақстан және Маңғыстау облыстарының делегацияларына қатысушылар үшін облыс орталығынан Нұр-Сұлтан қаласына дейін және кері қайтуға, сондай-ақ Нұр-Сұлтан қаласынан Мәскеу қаласына (Ресей Федерациясы) дейін және кері қайтуға – әуе көлігіне;
2) Ақмола, Алматы, Шығыс Қазақстан, Жамбыл, Қарағанды, Қостанай, Қызылорда, Павлодар, Солтүстік Қазақстан, Түркістан облыстары, Алматы және Шымкент қалаларының делегацияларына қатысушылар үшін:
облыс орталығынан (Алматы, Шымкент қалаларынан) Нұр-Сұлтан қаласына дейін және кері қайтуға – теміржол көлігіне;
Нұр-Сұлтан қаласынан Мәскеу қаласына (Ресей Федерациясы) дейін және кері қайтуға – әуе көлігіне;
3) Нұр-Сұлтан қаласының делегациясына қатысушыларға Нұр-Сұлтан қаласынан Мәскеу қаласына (Ресей Федерациясы) дейін және кері қайтуға – әуе көлігіне беріледі.
11. Уәкілетті органдар осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жол жүру құжаттарын (билеттерін) алуға өтінімді қалыптастырады және делегацияның кетуіне дейін кемінде он бес жұмыс күні қалғанда жол жүру құжаттарын беру жөніндегі ұйымдарға (билет кассаларына) береді.
12. Жол жүру құжаттарын беру жөніндегі ұйымдар (билет кассалары) 11-тармақта көрсетілген өтінімді алғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде өтінімде көрсетілген жол жүрудің толық маршрутына жол жүру құжаттарын (билеттерін) дайындайды және оларды осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша екі данада жасалатын жол жүру құжаттарын (билеттерін) қабылдап алу-беру актісіне сәйкес уәкілетті органдарға береді.

13. Уполномоченные органы в течение двух рабочих дней со дня получения передают проездные документы (билеты) органам занятости и социальных программ по доверенности формы № М-2а (далее – доверенность).
14. Органы занятости и социальных программ в течение двух рабочих дней передают проездные документы (билеты) участникам делегаций под роспись.
При этом, органы занятости и социальных программ ставят в известность участников делегаций о том, что использованные (не использованные) проездные документы (билеты) подлежат обязательному возврату.
15. После подписания акта приема-передачи проездных документов (билетов) между уполномоченными органами и организациями по выдаче проездных документов (билетными кассами) составляется акт сверки, являющийся основанием для оплаты представленных участникам делегаций проездных документов (билетов) организациям по выдаче проездных документов (билетным кассам).
Акт сверки составляется в двух экземплярах по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
16. Оплата стоимости проездных документов (билетов) производится уполномоченными органами в организации по выдаче проездных документов (билетные кассы) в безналичной форме на основании подписанного акта сверки, указанного в пункте 15 настоящих Правил, в течение десяти рабочих дней в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан.
17. Участникам делегаций оплачиваются расходы на питание и проживание единовременно в следующих размерах:
1) на парад, посвященный празднованию 75-летия Победы в Великой Отечественной войне, в городе Нур-Султане (за исключением участников делегации города Нур-Султана) на одного человека в расчете на пять суток:
на питание – 2 месячных расчетных показателя (далее – МРП) в сутки;
на проживание в гостинице – 7 МРП в сутки;
2) на парад, посвященный празднованию 75-летия Победы в Великой Отечественной войне, в городе Москве (Российская Федерация) на одного человека в расчете на пять суток, из них:
двое суток пребывания в городе Нур-Султане на питание – 2 МРП в сутки; на проживание в городе Нур-Султане – 7 МРП в сутки (за исключением участников делегации города Нур-Султана);
трое суток пребывания в городе Москве (Российская Федерация) – на питание в сутки в сумме, эквивалентной 80 долларам США; на проживание в гостинице города Москвы (Российская Федерация) – в сумме, эквивалентной 220 долларам США в сутки.
Оплата расходов на питание и проживание в городе Москве (Российская Федерация) производится в тенге по официальному курсу национальной валюты Республики Казахстан к иностранным валютам, определенному в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, на дату выплаты.

13. Уәкілетті органдар жол жүру құжаттарын (билеттерін) алғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде оларды № М-2а нысанындағы сенімхат (бұдан әрі – сенімхат) бойынша жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдарына береді.
14. Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдары екі жұмыс күні ішінде жол жүру құжаттарын (билеттерін) делегациялардың қатысушыларына қолын қойғызып береді.
Бұл ретте жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдары делегацияға қатысушыларға пайдаланылған (пайдаланылмаған) жол жүру құжаттары (билеттері) қайтарылуға тиіс екенін ескертеді.
15. Уәкілетті органдар мен жол жүру құжаттарын беру жөніндегі ұйымдардың (билет кассаларының) арасында жол жүру құжаттарын (билеттерін) қабылдап алу-беру актісіне қол қойылғаннан кейін делегацияларға қатысушыларға берілген жол жүру құжаттары (билеттері) үшін жол жүру құжаттарын беру жөніндегі ұйымдарға (билет кассаларына) ақы төлеу үшін негіздеме болып табылатын салыстырып тексеру актісі жасалады.
Салыстырып тексеру актісі осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша екі данада жасалады.
16. Жол жүру құжаттарының (билеттерінің) құнын төлеуді уәкілетті органдар осы Қағидалардың 15-тармағында көрсетілген қол қойылған салыстырып тексеру актісінің негізінде қолма-қол ақшасыз нысанда жол жүру құжаттарын беру жөніндегі ұйымда Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес он жұмыс күні ішінде жүргізеді.
17. Делегацияларға қатысушыларға тамақтану және тұру шығыстары бір мезгілде мынадай мөлшерде төленеді:
1) Нұр-Сұлтан қаласындағы Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 75 жылдығын мерекелеуге арналған шеруге (Нұр-Сұлтан қаласы делегациясына қатысушыларды қоспағанда) бір адамға бес тәулікке есептегенде:
тамақтануға – тәулігіне 2 айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК);
қонақүйде тұруға – тәулігіне 7 АЕК;
2) Мәскеу қаласындағы (Ресей Федерациясы) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 75 жылдығын мерекелеуге арналған шеруге бір адамға бес тәулікке есептегенде, оның ішінде:
Нұр-Сұлтан қаласында екі тәулік болған кезде тамақтануға – тәулігіне 2 АЕК; Нұр-Сұлтан қаласында тұруға – тәулігіне 7 АЕК (Нұр-Сұлтан қаласы делегациясына қатысушыларды қоспағанда);
Мәскеу қаласында (Ресей Федерациясы) үш тәулік болған кезде – тәулігіне тамақтануға 80 АҚШ долларына баламалы сома; Мәскеу қаласында (Ресей Федерациясы) қонақүйде тұруға тәулігіне 220 АҚШ долларына баламалы сома.
Мәскеу қаласында (Ресей Федерациясы) тамақтану және тұру шығыстарын төлеу Қазақстан Республикасының ұлттық заңнамасында белгіленген тәртіппен төлем күніне Қазақстан Республикасы ұлттық валютасының шетел валютасына қатысты ресми бағамы бойынша жүргізіледі.

18. Уполномоченные органы не позднее, чем за пять рабочих дней до отъезда делегации оплачивают каждому участнику делегации расходы на питание и проживание путем перечисления средств на его лицевой счет, открытый для зачисления пенсий и пособий в организациях, имеющих лицензию на осуществление банковских операций, либо акционерном обществе "Казпочта".
При этом, в случае отсутствия у сопровождающих лиц и медицинских работников лицевого счета, открытого для зачисления пенсий и пособий в организациях, имеющих лицензию на осуществление банковских операций, либо акционерном обществе "Казпочта", перечисление средств производится на лицевой счет, указанный ими.
19. Органы занятости и социальных программ ежемесячно в период с апреля по май 2020 года представляют в уполномоченные органы отчет об использованных проездных документах (билетах), составленный на основе возвращенных участниками делегаций использованных (не использованных) проездных документов (билетов) либо письменных подтверждений организаций по выдаче проездных документов (билетных касс) о возврате проездных документов (билетов).
20. В случаях невозможности совершения поездки или отказа от поездки, участник делегации возвращает уполномоченному органу через органы занятости и социальных программ полученные проездные документы (билеты), а также средства, перечисленные на его лицевой счет на питание и проживание, в срок не позднее 31 мая 2020 года. При этом органами занятости и социальных программ выдается участникам делегаций письменное подтверждение о возврате проездных документов (билетов).
В случае невозврата участником делегации в указанный срок полученных проездных документов (билетов) и средств, перечисленных на его счет на питание и проживание, указанные средства возвращаются в судебном порядке на основании решения суда, о чем уполномоченные органы письменно уведомляют получателя.
21. В случае, если участником делегации возврат проездных документов (билетов), полученных от органов занятости и социальных программ, будет осуществлен в организации по выдаче проездных документов (билетные кассы), возврат стоимости указанных проездных документов (билетов) организациями по выдаче проездных документов (билетными кассами) осуществляется в уполномоченные органы в безналичной форме в течение трех рабочих дней. При этом организациями по выдаче проездных документов (билетными кассами) выдается участникам делегаций письменное подтверждение о возврате проездных документов (билетов).

18. Уәкілетті органдар тамақтану және тұру шығыстарын делегацияның кетуіне дейін кемінде бес жұмыс күні қалғанда делегацияға әрбір қатысушының банк операцияларын жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйымдарда не "Қазпошта" акционерлік қоғамында зейнетақылар мен жәрдемақыларды есепке жатқызу үшін ашылған жеке шотына аудару арқылы төлейді.
Бұл ретте бірге жүретін адамдар мен медициналық қызметкерлердің банк операцияларын жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйымдарда не "Қазпошта" акционерлік қоғамында зейнетақылар мен жәрдемақыларды есепке жатқызу үшін ашылған жеке шоты болмаған жағдайда қаражатты аудару олар көрсеткен жеке шотқа жүзеге асырылады.
19. Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдары ай сайын 2020 жылғы сәуір – мамыр аралығындағы кезеңде ай сайын уәкілетті органдарға делегацияларға қатысушылар қайтарған пайдаланылған (пайдаланылмаған) жол жүру құжаттарының (билеттерінің) не жол жүру құжаттарын беру жөніндегі ұйымдардың (билет кассаларының) жол жүру құжаттарының (билеттерінің) қайтарылғаны туралы жазбаша растамаларының негізінде жасалған пайдаланылған жол жүру құжаттары (билеттері) туралы есепті ұсынады.
20. Жол жүру мүмкін болмаған немесе жол жүруден бас тартқан жағдайда делегацияға қатысушы өзі алған жол жүру құжаттарын (билеттерін), сондай-ақ оның жеке шотына аударылған тамақтануға және тұруға арналған қаражатты жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдары арқылы 2020 жылғы 31 мамырдан кешіктірілмейтін мерзімде уәкілетті органға қайтарады. Бұл ретте жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдары делегациялардың қатысушыларына жол жүру құжаттарының (билеттерінің) қайтарылғаны туралы жазбаша растама береді.
Алынған жол жүру құжаттарын (билеттерін) және өзінің есебіне аударылған тамақтануға және тұруға арналған қаражатты делегацияға қатысушы көрсетілген мерзімде қайтармаған жағдайда көрсетілген қаражат сот шешімінің негізінде сот тәртібімен қайтарылады, бұл туралы уәкілетті органдар алушыны жазбаша хабардар етеді.
21. Егер делегацияға қатысушы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдарынан алынған жол жүру құжаттарын (билеттерін) қайтаруды жол жүру құжаттарын беру жөніндегі ұйымда (билет кассаларында) жүзеге асыратын болса, жол жүру құжаттарын беру жөніндегі ұйымдар (билет кассалары) көрсетілген жол жүру құжаттарының (билеттерінің) құнын қайтаруды уәкілетті органдарға қолма-қол ақшасыз нысанда үш жұмыс күні ішінде жүзеге асырады. Бұл ретте жол жүру құжаттарын беру жөніндегі ұйымдар (билет кассалары) делегацияларға қатысушыларға жол жүру құжаттарының (билеттерінің) қайтарылғаны туралы жазбаша растама береді.

22. Органы занятости и социальных программ возвращают неиспользованные проездные документы (билеты) и возвращенные средства в уполномоченные органы по доверенности.
23. Уполномоченные органы возвращают неиспользованные проездные документы (билеты) в организации по выдаче проездных документов (билетные кассы) следующим образом:
1) если стоимость проезда возмещена, проездные документы (билеты) в срок не позднее трех часов после отправления поезда или не ранее трех часов до отправления самолета предъявляются в организации по выдаче проездных документов (билетные кассы) для возврата мест, при этом общая сумма, предъявляемая к оплате, указываемая в акте сверки, уменьшается на сумму, равную стоимости возвращаемых проездных документов (билетов) за минусом удержаний от стоимости проездного документа (билета);
2) если стоимость проезда не возмещена, проездные документы (билеты) в срок не позднее трех часов после отправления поезда или не ранее трех часов до отправления самолета предъявляются в организации по выдаче проездных документов (билетные кассы) для возврата мест, при этом в общую сумму, предъявляемую к оплате, указываемую в акте сверки, включается сумма удержаний от стоимости возвращаемого проездного документа (билета).
______________________________
[1] Утверждена приказом исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 2 августа 2011 года № 390 "Об утверждении Альбома форм бухгалтерской документации для государственных учреждений" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7126)
Приложение 1
к Правилам использования целевых
текущих трансфертов областными
бюджетами, бюджетами городов
республиканского значения, столицы
на проведение праздничных мероприятий,
посвященных 75-летию Победы
в Великой Отечественной войне
Форма
Руководителю органа занятости и социальных программ
_______________________________ от
________________________________,
проживающего по адресу __________________________,
удостоверение личности (паспорт) ___________________
удостоверение участника (инвалида) войны (при наличии такого статуса) или
удостоверение получателя пенсионных выплат по возрасту/пособий
_______________________________________
Заявление
Прошу предоставить проездные документы (билеты) на парад, посвященный
празднованию 75-летия Победы в Великой Отечественной войне (указать место проведения
парада: в городе Нур-Султан, в городе Москве), в том числе оплатить расходы на питание и
проживание в период проведения праздничных мероприятий.
В случае невозможности совершения поездки, обязуюсь в срок не позже трех суток до
отъезда возвратить проездные документы (билеты), а также полученные мною денежные
средства на питание и проживание в органы занятости и социальных программ.
В течение месяца после приезда обязуюсь предоставить в органы занятости и
социальных программ использованные проездные документы (билеты).
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных, необходимых для
получения денежных средств на питание и проживание
в период проведения праздничных мероприятий.
Дата ______________________
Подпись участника делегации __________________
Заявление принято ______________________________________________
(дата, Ф.И.О. (при наличии), подпись специалиста органа занятости и социальных программ)
Приложение 2
к Правилам использования целевых
текущих трансфертов областными
бюджетами, бюджетами городов
республиканского значения, столицы
на проведение праздничных мероприятий,
посвященных 75-летию Победы
в Великой Отечественной войне
Форма
Заявка на получение проездных документов (билетов)
№ п/п
Ф.И.О.
участника делегации
Статус
Вид, номер, дата выдачи и срок действия документа, удостоверяющего личность
Маршрут следования с указанием даты выезда и возвращения
Вид транспорта (железнодорожный, с указанием типа вагона, воздушный)
М.П. _________________________________             __________________________
Ф.И.О. (при наличии) руководителя                   подпись
органа, оформившего заявку
Приложение 3
к Правилам использования целевых
текущих трансфертов областными
бюджетами, бюджетами городов
республиканского значения, столицы
на проведение праздничных мероприятий,
посвященных 75-летию Победы
в Великой Отечественной войне
Форма
экз. № __
Акт приема-передачи проездных документов (билетов)
№ п/п
Ф.И.О.
участника делегации
Статус
Вид, номер, дата выдачи и срок действия документа, удостоверяющего личность
Маршрут следования с указанием даты выезда и возвращения
Номер билета
Вид транспорта (железнодорожный, с указанием типа вагона и/или воздушный)
Стоимость проездных документов (билетов), тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
Передал:
_____________________________________ _____________________________
Ф.И.О. (при наличии) руководителя                   подпись
организации по выдаче проездных
документов (билетов) (билетной кассы)
М.П. Принял
_____________________________________ ____________________________
Ф.И.О. (при наличии) руководителя                   подпись
уполномоченного органа
Приложение 4
к Правилам использования целевых
текущих трансфертов областными
бюджетами, бюджетами городов
республиканского значения, столицы
на проведение праздничных мероприятий,
посвященных 75-летию Победы
в Великой Отечественной войне
Форма
Экз. № __
Акт сверки
№ п/п
Ф.И.О.
участника делегации
Вид, номер, дата выдачи и срок действия документа, удостоверяющего личность
Маршрут следования с указанием даты выезда и возвращения
Номер билета
Вид транспорта (железнодорожный, с указанием типа вагона, воздушный)
Стоимость проездных документов (билетов), тенге
Дата оплаты
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого на сумму:
_____________________________________ _____________________________
Ф.И.О. (при наличии) руководителя                   подпись
организации по выдаче проездных
документов (билетов) (билетной кассы)
М.П.
_____________________________________ _____________________________
Ф.И.О. (при наличии) руководителя                   подпись
уполномоченного органа

22. Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдары пайдаланылмаған жол жүру құжаттарын (билеттерін) және қайтарылған қаражатты уәкілетті органдарға сенімхат бойынша қайтарады.
23. Уәкілетті органдар пайдаланылмаған жол жүру құжаттарын (билеттерін) жол жүру құжаттарын беру жөніндегі ұйымдарға (билет кассаларына) мынадай тәсілмен қайтарады:
1) егер жол жүру құны өтелген болса, орындарды қайтару үшін жол жүру құжаттары (билеттері) пойыз жөнелтілгеннен кейін үш сағаттан кешіктірілмейтін немесе ұшақтың ұшуына дейін үш сағаттан аспайтын уақыт қалған мерзімде жол жүру құжаттарын беру жөніндегі ұйымдарға (билет кассаларына) ұсынылады. Бұл ретте төлеуге ұсынылатын салыстырып тексеру актісінде көрсетілетін жалпы сома жол жүру құжатының (билетінің) құнынан ұстап қалу шегеріле отырып, қайтарылған жол жүру құжаттарының (билеттерінің) құнына тең сомаға азайтылады;
2) егер жол жүру құны өтелмеген болса, орындарды қайтару үшін жол жүру құжаттары (билеттері) поезд жөнелтілгеннен кейін үш сағаттан кешіктірілмейтін немесе ұшақтың ұшуына дейін үш сағаттан аспайтын уақыт қалған мерзімде жол жүру құжаттарын беру жөніндегі ұйымдарға (билет кассаларына) ұсынылады. Бұл ретте төлеуге ұсынылатын салыстырып тексеру актісінде көрсетілетін жалпы сомаға қайтарылған жол жүру құжатының (билетінің) құнынан ұстап қалу сомасы қосылады.
____________________________
[1] "Мемлекеттік мекемелер үшін бухгалтерлік құжаттама нысандарының альбомын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 2 тамыздағы № 390 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7126 болып тіркелген)
Облыстық бюджеттердің, республикалық
маңызы бар қалалардың, астана
бюджеттерінің Ұлы Отан соғысындағы
Жеңістің 75 жылдығына арналған
мерекелік іс-шараларды өткізуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттерді
пайдалану қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органының басшысы
______________________________________________________________
мекенжайы бойынша тұратын, жеке куәлігі (паспорты)
_________________ соғысқа қатысушының (соғыс мүгедегінің) куәлігі
(мұндай мәртебесі болған жағдайда) немесе жасына байланысты зейнетақы/жәрдемақы алушының куәлігі ______________________________
Өтініш
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 75 жылдығын мерекелеуге арналған шеруге (шерудің қай қалада болатыны көрсетілсін: Нұр-Сұлтан қаласында, Мәскеу қаласында) жол жүру құжаттарын (билеттерін) беруді, оның ішінде мерекелік іс-шаралар өткізілетін кезеңде тамақтану және тұру шығыстарын төлеуді сұраймын.
Жол жүру мүмкін болмаған жағдайда жол жүру құжаттарын (билеттерін), сондай-ақ өзім алған тамақтануға және тұруға ақшалай қаражатты жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдарына кеткенге дейін үш тәуліктен кешіктірілмейтін мерзімде қайтаруға міндеттенемін.
Пайдаланылған жол жүру құжаттарын (билеттерін) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдарына келгеннен кейін бір айдың ішінде ұсынуға міндеттенемін.
Мерекелік іс-шаралар өткізілетін кезеңде тамақтану және тұру шығыстарын төлеуге қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
Күні ________________ Делегацияға қатысушының қолы __________________
Өтініш қабылданды ______________________________________________
(күні, Т.А.Ә. (бар болса), жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органы маманының қолы)
_____________
Облыстық бюджеттердің, республикалық
маңызы бар қалалардың, астана
бюджеттерінің Ұлы Отан соғысындағы
Жеңістің 75 жылдығына арналған
мерекелік іс-шараларды өткізуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттерді
пайдалану қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Жол жүру құжаттарын (билеттерін) алуға өтінім
Р/с №
Делегацияға қатысушының Т.А.Ә.
Мәртебесі
Жеке басын куәландыратын құжаттың түрі, нөмірі, берілген күні және қолданылу мерзімі
Шығу және кері қайту күні көрсетілген жол жүру маршруты
Көлік түрі (вагон үлгісі көрсетілген теміржол, әуе көлігі)
М.О. _________________________________________________________
Өтінімді қалыптастырған орган қолы басшысының Т.А.Ә. (бар болса)
Облыстық бюджеттердің, республикалық
маңызы бар қалалардың, астана
бюджеттерінің Ұлы Отан соғысындағы
Жеңістің 75 жылдығына арналған
мерекелік іс-шараларды өткізуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттерді
пайдалану қағидаларына
3-қосымша
нысан
№ __ дана
Жол жүру құжаттарын (билеттерін) қабылдап алу-беру актісі
Р/с
Делегацияға қатысушының Т.А.Ә.
Мәртебесі
Жеке басын куәландыратын құжаттың түрі, нөмірі, берілген күні және қолданылу мерзімі
Шығу және кері қайту күні көрсетілген жол жүру маршруты
Билет нөмірі
Көлік түрі (вагон үлгісі көрсетілген теміржол және/немесе әуе көлігі)
Жол жүру құжаттарының (билеттерінің) құны, теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
Берді: ____________________________________ ________________________ Жол жүру құжаттарын беру жөніндегі қолы ұйым (билет кассасы) басшысының Т.А.Ә. (бар болса)
М.О. Қабылдады: ____________________________________    _________________________ Уәкілетті орган басшысының қолы Т.А.Ә. (бар болса)
Облыстық бюджеттердің, республикалық
маңызы бар қалалардың, астана
бюджеттерінің Ұлы Отан соғысындағы
Жеңістің 75 жылдығына арналған
мерекелік іс-шараларды өткізуге берілетін
ағымдағы нысаналы трансферттерді
пайдалану қағидаларына
4-қосымша
нысан
№ __ дана
Салыстырып тексеру актісі
Р/с №
Делегацияға қатысушының Т.А.Ә.
Жеке басын куәландыратын құжаттың түрі, нөмірі, берілген күні және қолданылу мерзімі
Шығу және кері қайту күні көрсетілген жол жүру маршруты
Билет нөмірі №
Көлік түрі (вагон үлгісі көрсетілген теміржол, әуе көлігі)
Жол жүру құжаттарының (билеттерінің) құны, теңге
Төлеу күні
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиынтық сомасы:
____________________________________ ________________________
Жол жүру құжаттарын беру жөніндегі қолы ұйым (билет кассасы) басшысының Т.А.Ә. (бар болса)
____________________________________ _________________________
Уәкілетті орган басшысының қолы Т.А.Ә. (бар болса