Об утверждении Комплексного плана по восстановлению экономического роста до конца 2021 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 мая 2020 года № 307.
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правительства РК от 17.04.2021 № 250.
В целях сохранения социально-экономической стабильности страны Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый Комплексный план по восстановлению экономического роста до конца 2021 года (далее – Комплексный план).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 17.04.2021 № 250.
2. Центральным и местным исполнительным органам, государственным органам, непосредственно подчиненным и подотчетным Президенту Республики Казахстан (по согласованию), а также иным организациям (по согласованию), ответственным за исполнение Комплексного плана:
1) обеспечить своевременную реализацию мероприятий, предусмотренных в Комплексном плане;
2) ежеквартально до 5 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, представлять информацию о ходе исполнения Комплексного плана в Министерство национальной экономики Республики Казахстан.
3. Министерству национальной экономики Республики Казахстан ежеквартально до 15 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, представлять в Правительство Республики Казахстан сводную информацию о ходе исполнения Комплексного плана.
4. Контроль и координацию за исполнением настоящего Комплексного плана возложить на Министерство национальной экономики Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 мая 2020 года № 307
Комплексный план по восстановлению экономического роста до конца 2021 года
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правительства РК от 17.04.2021 № 250.
Сноска. Комплексный план с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 10.08.2020 № 509; от 17.04.2021 № 250.
п/п
Мероприятие Форма завершения Срок исполнения Ответственный исполнитель
1
2
3
4
5
1. Привлечение инвестиций
1.
Развитие механизмов синдицированного кредитования, в котором участвуют несколько банков второго уровня в качестве единого кредитора и несут совместную ответственность по кредитному риску заемщика
предложения
в Правительство
декабрь
2020 года
АРРФР
(по согласованию), МНЭ,
МФ, НБ (по согласованию),
АО "НУХ "Байтерек"
(по согласованию)
2.
Внесение изменений в нормативные правовые акты о государственном имуществе в части повышения эффективности процесса приватизации
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МФ, МНЭ, МЮ
3.
Выработка предложений по обеспечению стабильности инвестиционного законодательства для стратегических проектов
предложения в Правительство
декабрь
2020 года
МИД, МНЭ
4.
Формирование страновых инвестиционных программ
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МИД, МНЭ, МТИ
5.
Формирование индивидуальных планов реализации для крупных инвестиционных проектов с разработкой точечных мер поддержки к каждому инвестору на основе приоритетности и потенциального эффекта на экономику в целом
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МИД, МНЭ, МИИР, МСХ, МЭ, МТИ
6.
Расширение перечня объектов государственной собственности и квазигосударственного сектора, подлежащих передаче в конкурентную среду
информация в Правительство
октябрь
2020 года
МНЭ, МФ
7.
Активизация использования потенциала МФЦА для привлечения прямых инвестиций и развития фондового рынка
информация в Правительство
июль,
декабрь 2020 года
МФ, МНЭ, МФЦА (по согласованию) МИИР, МСХ МИД, АО "ФНБ "Самрук-Казына", АО "НК "Kazakh Invest", АО "НУХ "Байтерек", АО "НУХ "КазАгро"
8.
Обеспечение доступа казахстанских предпринимателей к использованию английского права и арбитража МФЦА
информация в Правительство
июль, декабрь
2020 года
МФЦА (по согласованию), МНЭ
НПП "Атамекен" (по согласованию)
МИД, МИИР, МСХ, АО "НК "Kazakh Invest" (по согласованию), АО "ФНБ "Самрук-Казына" (по согласованию), АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию),
АО "НУХ "КазАгро" (по согласованию),
АО "ЭСК "Kazakh Export" (по согласованию)
9.
Поэтапный перевод отдельных структур, принадлежащих национальным компаниям, из иностранных юрисдикций в МФЦА
информация в Правительство
июль, декабрь
2020 года
МФЦА (по согласованию), МНЭ,
МИИР, МСХ, МИОР, АО "ФНБ "Самрук-Казына" (по согласованию), АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию), АО "НУХ "КазАгро" (по согласованию), АО "НИХ "Зерде" (по согласованию)
10.
Усиление продвижения программы инвестиционного налогового резидентства МФЦА
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МФ, МНЭ, МИД, МФЦА (по согласованию)
11.
Утверждение новой стратегии МФЦА до 2025 года
информация в Правительство
сентябрь
2020 года
МФ, НБ (по согласованию), МНЭ, МФЦА (по согласованию)
12.
Рассмотрение возможности внедрения механизма возмещения затрат инвестора на подведение инженерной инфраструктуры для наиболее значимых проектов
предложение в Администрацию Президента
декабрь
2020 года
МИД, МФ, МНЭ, МИИР, акимы областей, городов
Нур-Султан, Алматы и Шымкент

Экономикалық өсуді қалпына келтіру жөніндегі 2021 жылдың соңына дейінгі кешенді жоспарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 20 мамырдағы № 307 қаулысы.
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 17.04.2021 № 250 қаулысымен.
Елдің әлеуметтік-экономикалық тұрақтылығын сақтау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Экономикалық өсуді қалпына келтіру жөніндегі 2021 жылдың соңына дейінгі кешенді жоспар (бұдан әрі – Кешенді жоспар) бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 17.04.2021 № 250 қаулысымен.
2. Кешенді жоспарды орындауға жауапты орталық және жергілікті атқарушы органдар, Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдар (келісу бойынша), сондай-ақ өзге де ұйымдар (келісу бойынша):
1) Кешенді жоспарда көзделген іс-шаралардың уақтылы іске асырылуын қамтамасыз етсін;
2) тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күніне дейін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне Кешенді жоспардың орындалу барысы туралы ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 15-күніне дейін Қазақстан Республикасының Үкіметіне Кешенді жоспардың орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат берсін.
4. Осы Кешенді жоспардың орындалуын бақылау және үйлестіру Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 20 мамырдағы
№ 307 қаулысымен
бекітілген
Экономикалық өсуді қалпына келтіру жөніндегі 2021 жылдың соңына дейінгі кешенді жоспар
Ескерту. Жоспардың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 17.04.2021 № 250 қаулысымен.
Ескерту. Жоспарға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 17.04.2021 № 250; 11.06.2021 № 400 қаулыларымен.
Р/с
Іс-шара
Аяқталу нысаны
Орындау мерзімі
Жауапты орындаушы
1
2
3
4
5
1. Инвестиция тарту
1.
Бірыңғай кредитор ретінде екінші деңгейдегі бірнеше банк қатысатын және қарыз алушының кредиттік тәуекелі бойынша бірлесіп жауапты болатын синдикатталған кредит тетіктерін дамыту
Үкіметке ұсыныстар
2020 жылғы желтоқсан
ҚНРДА
(келісу бойынша), ҰЭМ, Қаржымині, ҰБ (келісу бойынша),
"Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісу бойынша)
2.
Мемлекеттік мүлік туралы нормативтік құқықтық актілерге жекешелендіру процесінің мемлекет үшін тиімділігін арттыру бөлігінде өзгерістер енгізу
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
Қаржымині, ҰЭМ, Әділетмині
3.
Стратегиялық жобалар үшін инвестициялық заңнаманың тұрақтылығын қамтамасыз ету бойынша ұсыныстар әзірлеу
Үкіметке ұсыныстар
2020 жылғы желтоқсан
СІМ, ҰЭМ
4.
Елдік инвестициялық бағдарламаларды қалыптастыру
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
СІМ, ҰЭМ, СИМ
5.
Басымдығы және тұтастай экономикаға әлеуетті әсері негізінде әрбір инвесторға нақты қолдау шараларын әзірлей отырып, ірі инвестициялық жобалар үшін жеке іске асыру жоспарларын қалыптастыру
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
СІМ, ҰЭМ, ИИДМ, АШМ, ЭМ, СИМ
6.
Бәсекелес ортаға беруге жататын мемлекеттік меншік және квазимемлекеттік сектор объектілерінің тізбесін кеңейту
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы қазан
ҰЭМ, Қаржымині
7.
Тікелей инвестицияларды тарту және қор нарығын дамыту үшін АХҚО әлеуетін пайдалануды жандандыру
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы шілде, желтоқсан
Қаржымині, ҰЭМ, АХҚО (келісу бойынша), ИИДМ, АШМ, СІМ, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ
(келісу бойынша), "Kazakh Invest" ҰК" АҚ (келісу бойынша), "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісу бойынша), "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісу бойынша)
8.
Қазақстандық кәсіпкерлердің АХҚО-ның ағылшын құқығын және арбитражын пайдалануға қол жеткізуін қамтамасыз ету
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
АХҚО
(келісу бойынша), ҰЭМ,
"Атамекен" ҰКП
(келісу бойынша),
СІМ, ИИДМ, АШМ, "Kazakh Invest" ҰК" АҚ (келісу бойынша), "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ
(келісу бойынша), "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ
(келісу бойынша),
"ҚазАгро" ҰБХ" АҚ
(келісу бойынша), "Kazakh Export" ЭСК" АҚ (келісу бойынша)
9.
Ұлттық компанияларға тиесілі жекелеген құрылымдарды шетелдік юрисдикциялардан АХҚО-ға кезең-кезеңмен ауыстыру
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы шілде, желтоқсан
АХҚО
(келісу бойынша), ҰЭМ, ИИДМ, АШМ, АҚДМ, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ
(келісу бойынша), "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ
(келісу бойынша),
"ҚазАгро" ҰБХ" АҚ
(келісу бойынша), "Зерде" ҰИХ" АҚ
(келісу бойынша)
10.
АХҚО-ның инвестициялық салықтық резиденттігі бағдарламасын ілгерілетуді күшейту
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
Қаржымині, ҰЭМ, СІМ, АХҚО
(келісу бойынша)
11.
АХҚО-ның 2025 жылға дейінгі жаңа стратегиясын бекіту
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы қыркүйек
Қаржымині,
ҰБ (келісу бойынша), ҰЭМ, АХҚО
(келісу бойынша)
12.
Неғұрлым маңызды жобалар үшін ннженерлік инфрақұрылым жүргізуге инвестордың шығындарын өтеу тетігін енгізу мүмкіндігін қарау
Президент Әкімшілігіне ұсыныстар
2020 жылғы желтоқсан
СІМ, Қаржымині, ҰЭМ, ИИДМ, облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері

2. Реальный сектор
2.1 Агропромышленный комплекс
13.
Рассмотрение проекта Закона РК "Об аграрных расписках"
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МСХ, МТИ, МНЭ, МЮ, МФ.
14.
Внедрение практики гарантированного закупа сельскохозяйственной продукции:
расширение видов деятельности, закупаемой АО "НК "Продкорпорация" в качестве оператора;
признание договоров гарантированного закупа продукции в качестве твердого залога в рамках пруденциального регулирования банков второго уровня
информация в Правительство
июнь
2020 года
октябрь
2020 года
МСХ, МНЭ, НБ (по согласованию), АРРФР (по согласованию)
15.
Упрощение процедур прохождения экспертизы ПСД в части исключения обязательного прохождения государственной экспертизы при строительстве животноводческих объектов мощностью до 1500 условных голов с прохождением частной экспертизы
приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития
июнь
2020 года
МИИР, МНЭ, МСХ
16.
Внесение дополнений в нормативные правовые акты, предусматривающие возможность субсидирования маслосемян, сданных на переработку в целях загрузки перерабатывающих предприятий
информация в Правительство
сентябрь
2020 года
МСХ, акимы областей, городов Нур-Султан, Алматы и Шымкент
17.
Пересмотр требований и процедур администрирования установленных пороговых и предельных цен на СЗПТ
информация в Правительство
август
2020 года
МТИ, МСХ, МНЭ, акимы областей, городов Нур-Султан, Алматы и Шымкент
18.
Запуск в нескольких регионах пилотного проекта по развитию кооперационной цепочки на селе "от поля до прилавка", наладив систему постоянного закупа и сбыта аграрной продукции, обучения и повышения агрокомпетенций, с дальнейшей разработкой полноценной программы
информация в Правительство
август
2020 года
МСХ, НПП "Атамекен" ((по согласованию), МФ, МНЭ, МТИ, АО "НУХ "КазАгро" (по согласованию), АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию),
НАО "НАНОЦ" (по согласованию),
акимы областей, городов Нур-Султан, Алматы и Шымкент
19.
Разработка механизма льготного микрокредитования сельхозпроизводителей по ставке 6% годовых по линии АО "НУХ "КазАгро" с использованием инструментов гарантирования АО "ФРП "Даму"
информация в Правительство
июнь
2020 года
МСХ, МФ, МНЭ, АО "НУХ "КазАгро" (по согласованию),
НПП "Атамекен" (по согласованию), АО "ФРП "Даму" (по согласованию),
акимы областей, городов Нур-Султан, Алматы и Шымкент
20.
Расширение механизмов финансирования агропромышленного комплекса путем введения инструмента оффтейк-контрактов и реструктуризации задолженности по кредитам АО "НУХ "КазАгро" для сельхозтоваропроизводителей, финансовое состояние которых ухудшилось в результате введения ЧП
информация в Правительство
июнь
2020 года
МСХ,
АО "НУХ "КазАгро"
(по согласованию)
21.
Расширение посевных площадей и увеличение урожайности и валового сбора

2. Нақты сектор
2.1 Агроөнеркәсіп кешені
13.
"Аграрлық қолхаттар туралы" Заң жобасын қарастыру
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
АШМ, СИМ, ҰЭМ, Әділетмині, Қаржымині
14.
Өнімді кепілді сатып алу практикасын енгізу:
- "Азық-түлік келісім-шарт корпорациясы" ҰК" АҚ оператор ретінде сатып алатын қызметтердің түрлерін кеңейту;
- екінші деңгейдегі банктерді пруденциялық реттеу шеңберінде тұрақты кепіл ретінде өнімді кепілді сатып алу шарттарын тану
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы маусым
2020 жылғы қазан
АШМ, ҰЭМ,
ҰБ (келісу бойынша), ҚНРДА
(келісу бойынша)
15.
Жеке сараптамадан өтетін қуаты 1500 шартты мал басына дейінгі мал шаруашылығы объектілерін салу кезінде міндетті мемлекеттік сараптамадан өткізуді алып тастау бөлігінде ЖСҚ сараптамадан өткізу рәсімдерін жеңілдету
Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің бұйрығы
2020 жылғы маусым
ИИДМ, ҰЭМ, АШМ
16.
Қайта өңдеу кәсіпорындарын жүктеу мақсатында нормативтік құқықтық актілерге қайта өңдеуге тапсырылған май тұқымдарын субсидиялау мүмкіндігін көздейтін толықтырулар енгізу
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы қыркүйек
АШМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері
17.
ӘМАТ-қа белгіленген рұқсат етілген және шекті бағаларды әкімшілендіру талаптары мен рәсімдерін қайта қарау
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы тамыз
СИМ, АШМ, ҰЭМ, облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері
18.
Бірнеше өңірде аграрлық өнімді үнемі сатып алуды және өткізуді, оқыту мен агроқұзыреттілікті арттыру жүйесін ретке келтіре отырып, ауылда кооперациялық тізбекті дамыту бойынша "алқаптан сөреге дейін" пилоттық жобасын іске қосу
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы тамыз
АШМ, "Атамекен" ҰКП
(келісу бойынша), Қаржымині, ҰЭМ, СИМ, "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ
(келісу бойынша), "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ
(келісу бойынша), "ҰАҒБО" КеАҚ (келісу бойынша), облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері
19.
"Даму "КДҚ" АҚ кепілдік беру құралдарын пайдалана отырып, "ҚазАгро "ҰБХ" АҚ желісі бойынша жылдық 6% мөлшерлеме бойынша ауыл шаруашылығы өндірушілеріне жеңілдікті микрокредит беру тетігін әзірлеу
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы маусым
АШМ, Қаржымині, ҰЭМ, "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ
(келісу бойынша), "Атамекен" ҰКП
(келісу бойынша),
"Даму" КДҚ" АҚ
(келісу бойынша),
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері
20.
Оффтейк-келісім шарттар құралын енгізу және қаржылық жағдайы ТЖ енгізу нәтижесінде нашарлаған ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер үшін "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ кредиттері бойынша берешекті қайта құрылымдау жолымен агроөнеркәсіптік кешенді қаржыландыру тетіктерін кеңейту
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы маусым
АШМ, "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ
(келісу бойынша)
21.
Егіс алқаптарын кеңейту және түсімділік пен жалпы жинауды ұлғайту

По культурам: масличные – на 122,2 тысяч га, гречиха – на 30, 9 тысяч га, кормовые – на 308,6 тысяч га, овощебахчевые – на 11,5 тысяч га.
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МСХ, акимы областей,
АО "НУХ "КазАгро" (по согласованию)
22.
Содействие в ускорении принятия таможенными органами КНР решения о включении казахстанских предприятий в реестр импортеров по экспорту свинины
информация в Правительство
июль
2020 года
МСХ, МТИ, НПП "Атамекен" (по согласованию), МФ
23.
Проработка вопроса с ЕАЭС по обнулению таможенных пошлин до конца 2020 года на комплектующие изделия и запчасти для сельскохозяйственных товаропроизводителей
информация в Правительство
июль
2020 года
МСХ, МТИ, МНЭ
24.
Проработка вопроса с ЕАЭС по обнулению таможенных пошлин до конца 2020 года на ряд сырьевых товаров для сельхозперерабатывающей отрасли (кондитерская, производители соков и другие)
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МСХ, МТИ, МНЭ
24-1.
Содействие в ускорении принятия таможенными органами КНР решения о включении казахстанских предприятий в реестр импортеров охлажденного мяса и субпродуктов в КНР
информация в Правительство
июнь 2021 год
МСХ (свод), МТИ, МИД
24-2.
Проработка вопроса распределения 50% объемов тарифных квот в пользу мясоперерабатывающих предприятий
информация в Правительство
декабрь
2021 года
МТИ (свод), МСХ, МИИР, НПП "Атамекен" (по согласованию)
24-3.
Предоставление бюджетного кредитования до 2-х лет на весенне-полевые и уборочные работы
информация в Правительство
май
2021 года
МСХ (свод), МФ
24-4.
Принятие мер по повышению продовольственной безопасности и снижению доли импорта в потреблении продовольственных товаров до 16 % в 2021 году
информация в Правительство
июнь 2021 года, декабрь 2021 года
МСХ (свод), МНЭ, МТИ, АО "ФРП "Даму" (по согласованию), АО "ФНБ "Самрук-Казына" (по согласованию), АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию)
24-5.
Модернизация существующих мощностей по производству сахара
информация в Правительство
август 2021 года
МСХ (свод), МИИР
2.1 Топливно-энергетический комплекс
25.
Пересмотр плановых показателей по крупным и средним предприятиям с сокращением добычи нефти на 1,3 млн. тонн с плановых 10,9 до 9,6 млн. тонн в мае-июне т.г. (проект постановления Правительства "О введении временных ограничений на пользование участками недр для проведения операций по разведке и добыче и операций по добыче углеводородов")
постановление Правительства
май
2020 года
МЭ, МНЭ, МФ
26.
Выдача на основании Программ развития переработки сырого газа разрешений на сжигание сырого газа в факелах на 2020-2021 годы для недропользователей, имеющих ограничение добычи дополнительного объема нефти в связи с отсутствием инфраструктуры утилизации сырого газа, при условии сохранения такими недропользователями рабочих мест, социальных обязательств, платежей в бюджет и другие
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МЭ, МЭГПР
27.
Пересмотр квалификационных требований в сфере углеводородов на предмет оптимизации требований в целях снижения нагрузки на бизнес и ускорения получения разрешительных документов
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МЭ, МНЭ
28.
Отмена до конца 2020 года отчислений недропользователей на реализацию социально-инвестиционных проектов и НИОКР с условием направления высвободившихся средств на выплату заработных плат
информация в Правительство
июль
2020 года
МЭ
29.
Ускорение рассмотрения заявлений на применение порядка снижения ставок налога на добычу полезных ископаемых для низкорентабельных месторождений в соответствии с порядком, установленным законодательством
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МНЭ, МФ, МЭ, МИИР
30.

Дақылдар бойынша: майлы дақылдар – 122,2 мың га, қарақұмық – 30,9 мың га, жемшөптік дақылдар – 308,6 мың га, көкөніс-бақша дақылдары – 11,5 мың га.
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
АШМ, облыс әкімдері, "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ
(келісу бойынша)
22.
ҚХР кеден органдарының қазақстандық кәсіпорындарды шошқа етін экспорттау бойынша импорттаушылар тізіліміне енгізу туралы шешім қабылдауын жеделдетуге жәрдемдесу
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы шілде
АШМ, СИМ, "Атамекен" ҰКП
(келісу бойынша), Қаржымині
23.
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілер үшін жиынтықтаушы бұйымдар мен қосалқы бөлшектерге кедендік баждарды 2020 жылдың соңына дейін нөлге теңестіру мәселесін ЕАЭО-мен пысықтау
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы шілде
АШМ, СИМ, ҰЭМ
24.
2020 жылдың соңына дейін ауыл шаруашылығы қайта өңдеу саласы үшін бірқатар шикізат тауарларына (кондитерлік, шырын өндірушілер және басқалар) кедендік баждарды нөлге теңестіру мәселесін ЕАЭО-мен пысықтау
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
АШМ, СИМ, ҰЭМ
24-1.
ҚХР кеден органдарының ҚХР-ға салқындатылған ет пен ішек-бауырды импорттаушылар тізіліміне қазақстандық кәсіпорындарды қосу туралы шешім қабылдауын тездетуге жәрдемдесу
Үкіметке ақпарат
2021 жылғы
маусым
АШМ (жинақтау), СИМ, СІМ
24-2.
Тарифтік квоталар көлемінің 50 %-ын етті қайта өңдеуші кәсіпорындардың пайдасына бөлу мәселесін пысықтау
Үкіметке ақпарат
2021 жылғы желтоқсан
СИМ (жинақтау), АШМ, ИИДМ, "Атамекен" ҰКП (келісу бойынша)
24-3.
Көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарына 2 жылға дейін бюджеттік кредиттеуді ұсыну
Үкіметке ақпарат
2021 жылғы мамыр
АШМ (жинақтау), Қаржымині
24-4.
Азық-түлік қауіпсіздігін арттыру және азық-түлік тауарларын тұтынуда импорт үлесін 2021 жылы 16 %-ға дейін азайту бойынша шаралар қабылдау
Үкіметке ақпарат
2021 жылғы маусым, 2021 жылғы желтоқсан
АШМ (жинақтау), ҰЭМ, СИМ, "Даму" КДҚ" АҚ (келісу бойынша), "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісу бойынша), "Бәйтерек" ҰБХ АҚ (келісу бойынша)
24-5.
Жұмыс істеп тұрған қант өндірістерін жаңғырту
Үкіметке ақпарат
2021 жылғы тамыз
АШМ (жинақтау), ИИДМ
Отын-энергетика кешені
25.
Ағымдағы жылғы мамыр-маусымда мұнай өндіруді жоспарлы 10,9 млн. тоннадан 9,6 млн. тоннаға дейін 1,3 млн. тоннаға қысқарта отырып, ірі және орта кәсіпорындар бойынша жоспарлы көрсеткіштерді қайта қарау ("Көмірсутектерін барлау және өндіру жөніндегі операцияларды жүргізу үшін жер қойнауы учаскелерін пайдалануға уақытша шектеулерді енгізу туралы" ҚР Үкіметі қаулысының жобасы)
Үкімет қаулысы
2020 жылғы мамыр
ЭМ, ҰЭМ, Қаржымині
26.
Шикі газды қайта өңдеуді дамыту бағдарламаларының негізінде осындай жер қойнауын пайдаланушылар жұмыс орындарын, әлеуметтік міндеттемелерді, бюджетке төлемдерді және басқаларын сақтаған жағдайда шикі газды кәдеге жарату инфрақұрылымының болмауына байланысты мұнайдың қосымша көлемін өндіруге шектеуі бар жер қойнауын пайдаланушылар үшін алауларда шикі газды жағуға 2020-2021 жылдарға рұқсат беру
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
ЭМ, ЭГТРМ
27.
Бизнеске жүктемені төмендету және рұқсат беру құжаттарын алуды жеделдету мақсатында талаптарды оңтайландыру тұрғысынан көмірсутектер саласындағы біліктілік талаптарын қайта қарау
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
ЭМ, ҰЭМ
28.
Босаған қаражатты еңбекақы төлеуге жіберу шартымен жер қойнауын пайдаланушылардың әлеуметтік-инвестициялық жобаларды және ҒЗТКЖ-ны іске асыруға арналған аударымдарын 2020 жылдың соңына дейін тоқтату
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы шілде
МЭ
29.
Заңнамада бекітілген тәртіпке сәйкес рентабельділігі төмен кен орындары үшін пайдалы қазбаларды өндіруге салынатын салық мөлшерлемелерін төмендету тәртібін қолдануға өтініштерді қарауды жеделдету
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
ҰЭМ, Қаржымині, ЭМ, ИИДМ
30.

Сдерживание с 1 июля 2020 года предельных оптовых цен на товарный газ на текущем уровне без применения ежегодного роста (не более 15%)
информация в Правительство
май
2020 года
МЭ, МНЭ, МТИ
2.3 Обрабатывающая промышленность
31.
Создание Фонда развития промышленности, направленного на обеспечение доступного кредитования прорывных обрабатывающих предприятий по ставке не более 3%, за счет средств, в том числе собираемых в рамках расширенных обязательств производителей
постановление Правительства
июль
2020 года
МИИР, МФ, МНЭ, МЦРИАП, МЭГПР, АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию)
32.
Заключение оффтейк контрактов с предприятиями обрабатывающей промышленности в государственных закупках, закупках квазигосударственного сектора и недропользователей
информация в Правительство
сентябрь
2020 года
МИИР, МФ, МЭ, МНЭ,
НПП "Атамекен" (по согласованию), АО "ФНБ "Самрук-Казына" (по согласованию)
33.
Проработка возможности принятия национальными институтами развития долгосрочных договоров/оффтейк контрактов, заключаемых с компаниями, отвечающими критериям надежности (государственные компании, крупные недропользователи, ТНК и т.д.) в качестве "твердого залога""
информация в Правительство
сентябрь
2020 года
МИИР, АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию), АО "НУХ "КазАгро" (по согласованию)
34.
Увеличение возмещения при экспорте до 80% транспортных затрат для производителей продукции высоких переделов в рамках предусмотренных средств ГПИИР на 2020 год
Приказ Министра торговли и интеграции
июль
2020 года
МТИ, МИИР, МЦРИАП
35.
Предоставление экспортного кредитования
информация в Правительство
сентябрь
2020 года
МТИ, МИИР, МСХ, МЦРИАП, АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию) АО "ЭСК "KazakhExport" (по согласованию)
36.
Обеспечение повышения текущего уровня локализации по инфраструктурным программам с 40% до 60-70%, в том числе за счет введения соответствующих обязательств для предпринимателей, участвующих в программах поддержки и развития бизнеса, а также исполняющих соответствующие договоры о государственных закупках
информация в Правительство
сентябрь
2020 года
МИИР, АО "ФНБ "Самрук-Казына" (по согласованию),
АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию)
акимы городов
Нур-Султана, Алматы, Шымкента и областей
37.
Совершенствование механизма инвестиционного субсидирования при приобретении сельскохозяйственной техники с учетом необходимости стимулирования внутреннего производства
Приказ Министра сельского хозяйства
июнь
2020 года
МСХ, МИИР
38.
Дополнительная капитализация АО "Банк развития Казахстана" для реализации долгосрочных проектов в обрабатывающей промышленности
информация в Правительство
июнь
2020 года
АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию), МФ, МИИР
АО "БРК" (по согласованию)
39.
Предусмотреть дополнительные меры в рамках Программы льготного кредитования субъектов малого и среднего предпринимательства:
- введение лимита на финансирование субъектов крупного предпринимательства, осуществляющих деятельность в отдельных отраслях обрабатывающей промышленности, в сумме не более 200 млрд. тенге;
- в случае исчерпания лимита и наличия дополнительной потребности со стороны субъектов МСБ возможно расширение объема финансирования субъектов МСБ в рамках Программы
информация в Правительство
июнь
2020 года
НБ (по согласованию), МНЭ, МФ, АРРФР (по согласованию)
40.
Рассмотрение возможности включения крупных субъектов обрабатывающей промышленности в программу "Дорожная карта бизнеса-2025", с установлением лимитов и введением встречных обязательств
постановление Правительства
июль
2020 года
МНЭ, МФ, МСХ, МИИР, АО "ФРП "Даму" (по согласованию), НПП "Атамекен" (по согласованию)
41.
Реализация проектов по созданию производств в обрабатывающей промышленности с экспортным потенциалом через лизинговое финансирование (литейное производство, производство автомобильных шин, автотранспортных средств, производство металлических комплектующих для транспортных средств)
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МИИР, МНЭ, МФ, АО "НУХ "Байтерек"
(по согласованию),
АО "БРК-Лизинг"
(по согласованию)

2020 жылғы 1 шілдеден бастап тауарлық газдың шекті көтерме бағасын жыл сайын өсірмей (15%-тен артық емес), ағымдағы деңгейде тежеу
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы мамыр
ЭМ, ҰЭМ, СИМ
2.3 Өңдеу өнеркәсібі
31.
Серпінді өңдеуші кәсіпорындарға, оның ішінде өндірушілердің кеңейтілген міндеттемелері шеңберінде жиналатын қаражат есебінен 3%-тен аспайтын мөлшерлемемен қолжетімді кредит беруді қамтамасыз етуге бағытталған Өнеркәсіпті дамыту қорын құру
Үкімет қаулысы
2020 жылғы шілде
ИИДМ, Қаржымині, ҰЭМ, ЦДИАӨМ, ЭГТРМ, "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ
(келісу бойынша)
32.
Мемлекеттік сатып алуда, квазимемлекеттік сектор мен жер қойнауын пайдаланушылардың сатып алуларында өңдеу өнеркәсібінің кәсіпорындарымен оффтейк келісімшарттар жасасу
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы қыркүйек
ИИДМ, Қаржымині, ЭМ, ҰЭМ, "Атамекен" ҰКП
(келісу бойынша), "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ
(келісу бойынша)
33.
Ұлттық даму институттарының сенімділік өлшемдеріне жауап беретін компаниялармен (мемлекеттік компаниялар, ірі жер қойнауын пайдаланушылар, ТҰК және т.б.) жасалатын ұзақ мерзімді шарттарды/оффтейк келісім шарттарды "тұрақты кепіл" ретінде қабылдау мүмкіндігін пысықтау
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы қыркүйек
ИИДМ, "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ
(келісу бойынша), "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ
(келісу бойынша)
34.
2020 жылға арналған ИИДМБ-да көзделген қаражат шеңберінде жоғары бөліністі өнім өндірушілер үшін экспорт кезінде көлік шығындарын 80%-ке дейін өтеуді ұлғайту
Сауда және интеграция министрнің бұйрығы
2020 жылғы желтоқсан
СИМ, ИИДМ, ЦДИАӨМ
35.
Экспорттық кредит беру
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы қыркүйек
СИМ, ИИДМ, АШМ, "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ
(келісу бойынша), "KazakhExport" ЭСК" АҚ
(келісу бойынша)
36.
Инфрақұрылымдық бағдарламалар бойынша шоғырланудың ағымдағы деңгейін 40%-тен 60-70%-ке дейін арттыруды қамтамасыз ету, оның ішінде бизнесті қолдау және дамыту бағдарламаларына қатысатын, сондай-ақ мемлекеттік сатып алу туралы тиісті шарттарды орындайтын кәсіпкерлер үшін тиісті міндеттемелерді енгізу есебінен
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы қыркүйек
ИИДМ, "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ
(келісу бойынша), облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері
37.
Ішкі өндірісті ынталандыру қажеттігін ескере отырып, ауыл шаруашылығы техникасын сатып алу кезінде инвестициялық субсидиялау тетігін жетілдіру
Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
2020 жылғы маусым
АШМ, ИИДМ
38.
Өңдеу өнеркәсібінде ұзақ мерзімді жобаларды іске асыру үшін "Қазақстанның даму банкі" АҚ қосымша капиталдандыру
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы маусым
"Бәйтерек" ҰБХ" АҚ
(келісу бойынша), Қаржымині, ИИДМ, "ҚДБ" АҚ
(келісу бойынша)
39.
Шағын және орта бизнес субъектілеріне жеңілдікті кредит беру бағдарламасы шеңберінде қосымша шаралар қарастыру:
- қызметін өңдеуші өнеркәсіптің жекелеген салаларында жүзеге асыратын ірі кәсіпкерлік субъектілерін қаржыландыруға 200 млрд. теңгеден аспайтын сомада лимит енгізу;
- лимит таусылған және ШОБ субъектілері тарапынан қосымша қажеттілік болған жағдайда Бағдарлама шеңберінде ШОБ субъектілерін қаржыландыру көлемі кеңейтілуі мүмкін
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы маусым
ҰБ
(келісу бойынша), ҰЭМ, Қаржымині, ҚНРДА
(келісу бойынша)
40.
Лимиттерді белгілей отырып және қарсы міндеттемелерді енгізе отырып, өңдеу өнеркәсібінің ірі субъектілерін "Бизнестің жол картасы-2025" бағдарламасына енгізу мүмкіндігін қарау
Үкімет қаулысы
2020 жылғы шілде
ҰЭМ, Қаржымині, АШМ, ИИДМ, "Даму" КДҚ" АҚ
(келісу бойынша), "Атамекен" ҰКП (келісу бойынша)
41.
Лизингтік қаржыландыру (құю өндірісі, автомобиль шиналарын, автокөлік құралдарын жасау, көлік құралдары үшін металл жинақтаушыларды шығару) арқылы экспорттық әлеуеті бар өңдеу өнеркәсібінде өндірістерді құру жөніндегі жобаларды іске асыру
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
ИИДМ, ҰЭМ, Қаржымині, "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ
(келісу бойынша),
"ҚДБ-Лизинг" АҚ (келісу бойынша)

41-1.
Введение запрета на ввоз отдельных видов цемента из третьих стран со сроком на 6 месяцев
приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития
май
2021 года
МИИР (свод), МТИ, МФ, МНЭ
41-2.
Подготовка предложений по обнулению ввозных таможенных пошлин для фармацевтических субстанций и ингредиентов для производства лекарственных препаратов
предложения в МТИ
декабрь 2021 года
МИИР (свод), МЗ, НПП "Атамекен" (по согласованию)
41-3.
Подготовка предложений по обнулению ввозной пошлины на сырье и комплектующие (фурнитура, красители, ткани, нитки и прочее) для производства готовой продукции легкой промышленности
предложения в МТИ
декабрь 2021 года
МИИР (свод), НПП "Атамекен" (по согласованию)
41-4.
Подготовка предложений по обнулению ставок ввозных таможенных пошлин для оборудования кинопоказов
предложения в МТИ
декабрь 2021 года
МКС (свод), НПП "Атамекен" (по согласованию)
41-5.
Внесение поправок в законодательные акты по вопросам совершенствования деятельности СЭЗ
внесение поправок в законодательные акты
декабрь 2021 года
МИИР (свод), МНЭ, МФ, МСХ, МЭ, МЮ, МТСЗН
2.4 Строительство
42.
Включение в государственную программу "Нурлы жер" пилотного проекта "5-10-20" через ЖССБК
постановление Правительства
июль
2020 года
МИИР, МФ, МНЭ, НБ (по согласованию), АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию)
43.
Создание на основе АО "ЖССБК" полноценного института развития и поддержки – "Отбасы банк"
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МИИР, МНЭ, АРРФР (по согласованию), АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию)
44.
Разработка механизма использования населением части своих пенсионных накоплений на улучшение жилищных условий
информация в Правительство
до 15 июня
2020 года
МТЗСН, АРРФР (по согласованию),
НБ (по согласованию), МИИР, МНЭ
45.
Введение альтернативы обеспечения заявки, исполнения договора и аванса в виде страхового полиса для строительства жилья и инфраструктурных объектов для над ежных поставщиков, включ енных в ПКО
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МИИР, МФ
46.
Принятие комплексных мер по цифровизации строительной отрасли и ЖКХ
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МИИР, МЦРИАП,
МСХ, МНЭ, НПП "Атамекен" (по согласованию), акимы областей, городов
Нур-Султан, Алматы и Шымкент
47.
Разработка специальных норм для ускоренного проектирования и строительства больниц и других объектов в связи с ЧП
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МИИР, МЗ, МВД
48.
Внесение предложений по возможности использования части средств, предусмотренных на финансирование Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы, для иных форм продуктивной занятости и деловой активности, в том числе для кредитования малого бизнеса
предложения в Правительство
май
2020 года
МТСЗН, МНЭ
акимы областей, городов
Нур-Султан, Алматы и Шымкент
49.
Внесение изменений в КоАП в части усиления ответственности за неиспользование при проектировании и строительстве отечественных строительных материалов в рамках государственных программ
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МИИР, МЭ
50.
Недопущение необоснованного роста цен на отечественные строительные материалы
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МНЭ, МИИР, МТИ
51.
Автоматическое продление срока исполнения обязательств по договорам государственных закупок (СМР, ПИР, экспертиза) в случае их полного исполнения до конца года и в иных случаях в судебном порядке
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МИИР, МФ,
акимы областей, городов Нур-Султан, Алматы и Шымкент

41-1.
Үшінші елдерден цементтің жекелеген түрлерін әкелуге 6 ай мерзімге тыйым салуды енгізу
Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің бұйрығы
2021 жылғы мамыр
ИИДМ (жинақтау), СИМ, Қаржымині, ҰЭМ
41-2.
Дәрілік препараттар өндірісіне арналған фармацевтикалық субстанциялар мен ингредиенттер үшін кедендік әкелу баждарын нөлге түсіру жөнінде ұсыныстар дайындау
СИМ-ге ұсыныстар
2021 жылғы желтоқсан
ИИДМ (жинақтау), ДСМ, "Атамекен" ҰКП (келісу бойынша)
41-3.
Жеңіл өнеркәсіптің дайын өнімдерін өндіруге арналған шикізат пен жиынтықтаушыларға (фурнитура, бояуыштар, маталар, жіптер және басқалары) кедендік әкелу баждарын нөлге түсіру жөнінде ұсыныстар дайындау
СИМ-ге ұсыныстар
2021 жылғы желтоқсан
ИИДМ (жинақтау), "Атамекен" ҰКП (келісу бойынша)
41-4.
Кинокөрсетілімдерді жабдықтау үшін кедендік баж мөлшерлемесін нөлге түсіру жөнінде ұсыныстар дайындау
СИМ-ге ұсыныстар
2021 жылғы желтоқсан
МСМ (жинақтау), "Атамекен" ҰКП (келісу бойынша)
41-5.
Заңнамалық актілерге АЭА қызметін жетілдіру мәселелері бойынша түзетулер енгізу
заңнамалық актілерге түзетулер енгізу
2021 жылғы желтоқсан
ИИДМ (жинақтау), ҰЭМ, Қаржымині, АШМ, ЭМ, Әділетмині, Еңбекмині
2.4 Құрылыс
42.
"Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасына ҚТҮҚЖБ арқылы "5-10-20" пилоттық жобасын енгізу
Үкімет қаулысы
2020 жылғы шілде
ИИДМ, ҰЭМ, ҰБ
(келісу бойынша), "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ
(келісу бойынша)
43.
"ҚТҮҚЖБ" АҚ негізінде "Отбасы банк" – толыққанды дамыту және қолдау институтын құру
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
ИИДМ, ҰЭМ, ҚНРДА
(келісу бойынша), "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ
(келісу бойынша)
44.
Халықтың өзі жинақтаған зейнетақы қаражатының бір бөлігін тұрғын үй жағдайын жақсартуға пайдалануы тетігін әзірлеу
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы
15 маусымға дейін
Еңбекмині, ҚНРДА
(келісу бойынша),
ҰБ (келісу бойынша),
ИИДМ, ҰЭМ
45.
АБІ-ға енгізілген сенімді жеткізушілер үшін тұрғын үй және инфрақұрылымдық объектілер салуға арналған сақтандыру полисі түрінде өтінімді қамтамасыз ету, шарттың орындалуын және авансты қамтамасыз ету баламасын енгізу
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
ИИДМ, Қаржымині
46.
Құрылыс саласын және ТКШ-ты цифрландыру бойынша кешенді шаралар қабылдау
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
ИИДМ, ЦДИАӨМ, АШМ, ҰЭМ, "Атамекен" ҰКП
(келісу бойынша), облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері
47.
ТЖ-ға байланысты ауруханалар мен басқа да объектілерді жедел жобалау және салу үшін арнайы нормаларды әзірлеу
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
ИИДМ, ДСМ, ІІМ
48.
Өнімді жұмыспен қамтудың және іскерлік белсенділіктің өзге де нысандары үшін, оның ішінде шағын бизнеске кредит беру үшін 2020-2021 жылдарға арналған Жұмыспен қамту жол картасын қаржыландыруға көзделген қаражаттың бір бөлігін пайдалану мүмкіндігі бойынша ұсыныстар енгізу
Үкіметке ұсыныстар
2020 жылғы мамыр
Еңбекмині, ҰЭМ,
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері
49.
Мемлекеттік бағдарламалар шеңберінде отандық құрылыс материалдарын жобалау және құрылыс кезінде пайдаланбағаны үшін жауапкершілікті күшейту бөлігінде ӘҚтК-ге өзгерістер енгізу
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
ИИДМ, ЭМ
50.
Отандық құрылыс материалдары бағасының негізсіз өсуіне жол бермеу
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
ҰЭМ, ИИДМ, СИМ
51.
Мемлекеттік сатып алу шарттары бойынша міндеттемелер (ҚМЖ, ЖІЖ, сараптама) жыл соңына дейін толық орындалған жағдайда оларды орындау мерзімін автоматты түрде және өзге жағдайларда сот тәртібімен ұзарту
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
ИИДМ, Қаржымині, облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері

3. Сервисная экономика
3.1 Транспорт
52.
Освобождение операторов международных автомобильных перевозок от утилизационного сбора и сбора за первичную регистрацию на период до конца 2020 года для тягачей – от 3 до 7 лет
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МИИР, МЭГПР, МФ, МНЭ
53.
Автоматизация процесса выдачи бланков разрешения для перевозчиков с интеграцией с информационными системами выдачи бланков разрешении иностранных стран
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МИИР
54.
Отмена 10-кратного размера сбора за хранение грузов, простаивающих свыше 48 часов с момента уведомления на 6 месяцев
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МИИР
55.
Субсидирование железнодорожных перевозчиков, исходя из фактических расходов в пределах предусмотренных планом финансирования в связи с ограничениями перевозок из-за коронавирусной инфекции
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МИИР
56.
Перенос сроков реализации проекта "I пусковой комплекс модернизации железнодорожного транспортного коридора Достык-Актогай-Мойынты" с 2023 года на 2021 год
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МИИР, МФ
57.
Минимизация административных барьеров для транзитных перевозок. Отмена таможенного досмотра контейнерных транзитных поездов. В случаях импорта в осуществлении досмотра на станции назначения
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МФ, МИИР
58.
Рассмотрение вопроса выделения дополнительного льготного займа АО "НК "КТЖ" в сумме 20 млрд.тг на приобретение у отечественного производителя пассажирских вагонов в 2020 году
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МФ, МИИР
59.
Продление до конца 2021 года срока действия предельных уровней тарифов на услуги судозахода танкеров, действующих до 31 декабря 2020 года
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МИИР, МНЭ
60.
Предоставление отсрочки для АО "НК "КТЖ" по сроку уплаты НДС за 2,3 кварталы 2020 года до 25 февраля 2021 года без начисления пени и предоставления залогов
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МФ, МНЭ
60-1.
Проработка вопроса по выделению дополнительных средств в размере 3,5 млрд. тенге на субсидирование железнодорожных перевозок по межобластным сообщениям в связи со снижением доходов перевозчиков в период действия ограничительных мер
информация в Правительство
апрель
2021 года
МФ (свод), МИИР
60-2.
Проработка вопроса по переносу сроков реализации проекта "I пусковой комплекс модернизации железнодорожного транспортного коридора Достык-Актогай-Мойынты" с 2023 года на 2021 год
информация в Правительство
май
2021 года
МИИР (свод), МФ
3.2 Торговля
61.
Проработка вопроса разрешений работ торговых рынков и объектов общественного питания при строгом соблюдении санитарно- эпидемиологических требований
информация в Правительство
май
2020 года
МТИ, МЗ, акимы областей, городов
Нур-Султан, Алматы и Шымкент
62.
Формирование инфраструктуры национальной товаропроводящей системы
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МТИ, МСХ, МИИР

3. Сервистік экономика
3.1 Көлік
52.
Халықаралық автомобиль тасымалдары операторларын 2020 жылдың соңына дейінгі кезеңге 3-тен 7 жылға дейінгі тартқыштар үшін кәдеге жарату алымы мен бастапқы тіркеу үшін алымнан босату
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
ИИДМ, ЭГТРМ, Қаржымині, ҰЭМ
53.
Шет елдердің рұқсат бланкілерін беретін ақпараттық жүйелерімен интеграциялап, тасымалдаушыларға рұқсат бланкілерін беру процесін автоматтандыру
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
ИИДМ
54.
Хабарлама берілген сәттен бастап 48 сағаттан астам тоқтап тұрған жүктерді сақтау үшін 10 еселенген алым мөлшерін
6 айға тоқтату
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы
желтоқсан
ИИДМ
55.
Коронавирустық инфекцияның салдарынан тасымалдардың шектелуіне байланысты қаржыландыру жоспарында көзделген шекте нақты шығыстарды негізге ала отырып, теміржол тасымалдаушыларын субсидиялау
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы
желтоқсан
ИИДМ
56.
"Достық-Ақтоғай-Мойынты теміржол көлігі дәлізін жаңғыртудың I іске қосу кешені" жобасын іске асыру мерзімін 2023 жылдан 2021 жылға ауыстыру
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
ИИДМ, Қаржымині
57.
Транзиттік тасымалдар үшін әкімшілік кедергілерді азайту. Контейнерлік транзиттік пойыздарды кедендік жете тексеруді тоқтату. Импорт жағдайында межелі станцияда жете тексеруді жүзеге асыру
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
Қаржымині, ИИДМ
58.
2020 жылы отандық өндірушіден жолаушылар вагондарын сатып алуға "ҚТЖ" ҰК" АҚ-ға 20 млрд. теңге сомасында қосымша жеңілдікпен берілетін қарыз бөлу мәселесін қарастыру
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
Қаржымині, ИИДМ
59.
2020 жылдың 31 желтоқсанына дейін қолданыста болатын танкерлердің кемеге кіруі бойынша көрсетілетін қызметтер тарифтерін шекті деңгейлерінің қолданылу мерзімін 2021 жылдың соңына дейін ұзарту
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы
желтоқсан
ИИДМ, ҰЭМ
60.
"ҚТЖ" ҰК" АҚ үшін ҚҚС төлеу мерзімі бойынша 2020 жылдың 2, 3-тоқсандары үшін 2021 жылдың 25 ақпанына дейін өсімпұл есептемей және кепілдік ұсынбай мерзімін ұзарту
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
Қаржымині, ҰЭМ
60-1.
Шектеу шаралары қолданылған кезеңде тасымалдаушылар кірістерінің төмендеуіне байланысты облысаралық қатынастар бойынша теміржол тасымалдарын субсидиялауға 3,5 млрд теңге мөлшерінде қосымша қаражат бөлу мәселесін пысықтау
Үкіметке ақпарат
2021 жылғы сәуір
Қаржымині (жинақтау), ИИДМ
60-2.
"Достық-Ақтоғай-Мойынты" теміржол көлігі дәлізін жаңғыртудың І іске қосу кешені" жобасын іске асыру мерзімін 2023 жылдан 2021 жылға ауыстыру мәселесін пысықтау
Үкіметке ақпарат
2021 жылғы мамыр
ИИДМ (жинақтау), Қаржымині
3.2 Сауда
61.
Санитариялық-эпидемиологиялық талаптарды қатаң сақтай отырып, сауда базарлары мен қоғамдық тамақтану объектілерінің жұмысына рұқсат беру мәселесін пысықтау
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы мамыр
СИМ, ДСМ,
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері
62.
Ұлттық тауар өткізу жүйесінің инфрақұрылымын қалыптастыру
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы
желтоқсан
СИМ, АШМ, ИИДМ

62-1.
Сокращение срока оплаты субъектами квазигосударственного сектора в 2 раза со дня подписания акта выполненных работ или принятия товара
информация в Правительство
июнь 2021 года
МФ (свод), МТИ, МИИР, МНЭ, МТСЗН
62-2.
Разработка Дорожной карты по поддержке отечественных товаропроизводителей в государственных закупках
информация в Правительство
апрель 2021 года
МФ (свод), заинтересованные государственные органы, НПП "Атамекен" (по согласованию)
62-3.
Разработка национального стандарта штрихового кода, присваиваемого поставщиком платежных услуг или оператором платежной системы для осуществления платежей за предоставленные товары, работы или услуги в рамках предпринимательской деятельности
информация в Правительство
май 2021 года
МТИ (свод), НБ (по согласованию), МФ
62-4.
Выработка предложений по кодированию социально значимых продовольственных товаров
предложения в Правительство
август 2021 года
МТИ (свод), МТСЗН, МФ
3.3 Туризм
63.
Выработка порядка возврата средств туристам с возможностью переноса оплаченных туров на более благоприятный период, а также определения порядка возврата средств за ранее приобрет енные авиабилеты на внутренних и внешних направлениях
информация в Правительство
июнь
2020 года
МКС
64.
Выработка четких алгоритмов выхода из карантина для всех субъектов туристской отрасли
информация в Правительство
июнь
2020 года
МКС,
МЗ
65.
Рассмотрение возможности возобновления с 1 ноября 2020 года безвизового 72-х часового транзита для граждан КНР и Индии
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МИД, МКС, МЗ, МВД, КНБ (по согласованию)
66.
Рассмотрение возможности возобновления с 1 июля 2020 года режима пребывания иностранных граждан в соответствии с докарантинным периодом, а также определить новый порядок безвизового транзита туристов из зарубежных стран с учетом снижения угроз распространения вирусной инфекции
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МИД, МВД, МКС, МЗ, МИИР
67.
Проработка целесообразности принятия законодательных поправок в рамках законопроекта по совершенствованию туристской деятельности в части введения механизмов "tax free" и "kids go free"
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МКС, МФ, МНЭ
4. МСБ
68.
Включение в ДКБ-2025 нового направления по поддержке микро- и малого предпринимательства
Сумма кредита/микрокредита – до 5 млн. тенге на пополнение оборотных средств, до 20 млн. тенге на инвестиционные цели
Ставка вознаграждения для конечного Заемщика – не более 6%.
Гарантия АО "ФРП "Даму" – до 85% основного долга.
Источник финансирования – собственные средства БВУ/МФО
постановление Правительства
июль
2020 года
МНЭ, МФ, МСХ, МИИР, МЦРИАП, АО "ФРП "Даму" (по согласованию), НПП "Атамекен" (по согласованию)
69.
Совершенствование нефинансовых мер поддержки в рамках ДКБ-2025
Введение новых форм обучения и тестирования (онлайн) и дополнение модулей программами финансовой грамотности, антикризисного управления бизнеса
постановление Правительства
июль
2020 года
МНЭ, МФ, МСХ, МИИР, МЦРИАП, АО "ФРП "Даму" (по согласованию), НПП "Атамекен" (по согласованию)
70.
Рассмотрение возможности целевого рефинансирования займов субъектов МСБ в рамках Программы ДКБ-2025
информация в Правительство
июль
2020 года
МНЭ, АРРФР (по согласованию), НБ (по согласованию), АО "ФРП "Даму" (по согласованию), НПП "Атамекен" (по согласованию)
71.
Распространение инструмента гарантирования кредитов АО "ФРП "Даму" на займы, выдаваемые в рамках программы Национального Банка Республики Казахстан по льготному кредитованию субъектов малого и среднего предпринимательства
информация в Правительство
июль
2020 года
МНЭ, НБ (по согласованию), АРРФР (по согласованию), АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию)
АО "ФРП "Даму"
72.
Предоставление гарантий для субъектов обрабатывающей промышленности институтами развития (АО "ФРП "Даму") в объеме не более 85% основного долга
информация в Правительство
август
2020 года
МНЭ, МИИР, АО "ФРП "Даму" (по согласованию)
73.
Расширение перечня отраслей, которым банки и другие финансовые организации предоставляют отсрочку платежей по кредитам, включив отрасли торговли, обрабатывающей промышленности, транспорта и складирования, проживания и питания, информации и связи, образования и здравоохранения
информация в
Администрацию Президента
июнь
2020 года
АРРФР (по согласованию), МНЭ
74.
Для ИП в СНР отмена ведения бухгалтерского учета и упрощение налогового учета
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МФ, МНЭ, МЦРИАП, НПП "Атамекен"
(по согласованию)
75.
Возложение обязанности на налоговые органы предварительного декларирования налоговой отчетности и предупреждения о превышении порога постановки на учет по НДС при получении доступа к банковским счетам и применения в СНР кассового метода учета
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МФ
76.
Совершенствование системы управления рисками путем включения критерия цифровизации учета
информация в Правительство
ноябрь
2020 года
МФ, МНЭ, МЦРИАП
77.
Активное продвижение процедур реабилитации в соответствии с законом "О реабилитации и банкротстве" для поддержки предприятий, испытывающих трудности
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МФ, МНЭ
78.
Приостановка возбуждения процедуры банкротства в отношении юридических лиц и индивидуальных предпринимателей
информация в Правительство
сентябрь
2020 года
МФ, МНЭ, Верховный суд (по согласованию)
79.
Предоставление доступа (интеграция) к государственным базам данных негосударственных информационных систем в рамках запуска сервиса "Правительства для бизнеса"
информация в Правительство
июнь
2020 года
МЦРИАП, МФ, МЮ, МНЭ, КНБ (по согласованию), НПП "Атамекен" (по согласованию)
80.

62-1.
Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің төлем жасау мерзімдерін орындалған жұмыстар немесе тауарларды қабылдау актісіне қол қойылған күннен бастап 2 есеге қысқарту
Үкіметке ақпарат
2021 жылғы маусым
Қаржымині (жинақтау), СИМ, ИИДМ, ҰЭМ, Еңбекмині
62-2.
Мемлекеттік сатып алуда отандық тауар өндірушілерді қолдау жөніндегі іс-шаралардың жол картасын әзірлеу
Үкіметке ақпарат
2021 жылғы сәуір
Қаржымині (жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар, "Атамекен" ҰКП (келісу бойынша)
62-3.
Кәсіпкерлік қызмет шеңберінде ұсынылған тауарлар, жұмыстар немесе көрсетілетін қызметтер үшін төлемдерді жүзеге асыру үшін көрсетілетін төлем қызметтерді берушілерге немесе төлем жүйесі операторларына берілетін ұлттық штрихтық кодтар стандартын әзірлеу
Үкіметке ақпарат
2021 жылғы мамыр
СИМ (жинақтау), ҰБ (келісу бойынша), Қаржымині
62-4.
Әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларын кодтау жөнінде ұсыныс әзірлеу
Үкіметке ұсыныстар
2021 жылғы тамыз
СИМ (жинақтау), Еңбекмині, Қаржымині
3.3 Туризм
63.
Ақысы төленген турларды неғұрлым қолайлы кезеңге ауыстыру мүмкіндігін қарастыра отырып, туристерге қаражатты қайтару тәртібін әзірлеу, сондай-ақ ішкі және сыртқы бағыттарға бұрын сатып алынған авиабилеттер үшін қаражатты қайтару тәртібін айқындау
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы маусым
МСМ
64.
Туристік саланың барлық субъектілері үшін карантиннен шығудың нақты алгоритмдерін жасау
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы маусым
МСМ, ДСМ
65.
ҚХР мен Үндістан азаматтары үшін 72 сағаттық визасыз транзитті 2020 жылғы 1 қарашадан бастап қайта қалпына келтіру мүмкіндігін қарастыру
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
СІМ, МСМ, ДСМ, ІІМ, ҰҚК
(келісу бойынша)
66.
Карантинге дейінгі кезеңге сәйкес шетел азаматтарының елде болу режимін 2020 жылғы 1 шілдеден бастап қайта бастау мүмкіндігін қарастыру, сондай-ақ вирустық инфекцияның таралу қатерінің төмендеуін ескере отырып, шет елдерден келетін туристердің визасыз транзитінің жаңа тәртібін айқындау
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
СІМ, ІІМ, МСМ, ДСМ, ИИДМ
67.
"Тax free" және "kids go free" тетіктерін енгізу бөлігінде туристік қызметті жетілдіру жөніндегі заң жобасының шеңберінде заңнамалық түзетулер қабылдаудың орындылығын пысықтау
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
МСМ, Қаржымині ҰЭМ
4. ШОБ
68.
БЖК-2025-ке микро және шағын кәсіпкерлікті қолдау бойынша жаңа бағыт енгізу
Кредит/микрокредит сомасы – айналым қаражатын 5 млн. теңгеге дейін толықтыруға, инвестициялық мақсаттарға
20 млн. теңгеге дейін
Сыйақы мөлшерлемесі – түпкілікті қарыз алушы үшін 6%-тен артық емес
"Даму" КДҚ" АО кепілдігі – негізгі борыштың 85%-іне дейін
Қаржыландыру көзі – ЕДБ/ХҚҰ меншікті қаражаты
Үкімет қаулысы
2020 жылғы
шілде
ҰЭМ, Қаржымині, АШМ, ИИДМ, ЦДИАӨМ,
"Даму" КДҚ" АҚ
(келісу бойынша), "Атамекен" ҰКП
(келісу бойынша)
69.
БЖК-2025 шеңберінде қаржылық емес қолдау шараларын жетілдіру.
Оқыту мен тестілеудің жаңа нысандарын енгізу (онлайн) және модульдерді қаржылық сауаттылық, бизнесті дағдарысқа қарсы басқару бағдарламаларымен толықтыру
Үкімет қаулысы
2020 жылғы
шілде
ҰЭМ, Қаржымині, АШМ, ИИДМ, ЦДИАӨМ,
"Даму" КДҚ" АҚ
(келісу бойынша), "Атамекен" ҰКП
(келісу бойынша)
70.
БЖК-2025 бағдарламасы шеңберінде ШОБ субъектілерінің қарыздарын мақсатты қайта қаржыландыру мүмкіндігін қарастыру
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы шілде
ҰЭМ, ҚНРДА
(келісу бойынша),
ҰБ (келісу бойынша), "Даму" КДҚ" АҚ
(келісу бойынша), "Атамекен" ҰКП
(келісу бойынша)
71.
"Даму" КДҚ" АҚ кредиттеріне кепілдік беру құралын Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің шағын және орта кәсіпкерлік субъектілеріне жеңілдікпен кредит беру бағдарламасы шеңберінде берілетін қарыздарға тарату
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы
шілде
ҰЭМ,
ҰБ (келісу бойынша), ҚНРДА
(келісу бойынша), "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ
(келісу бойынша), "Даму" КДҚ" АҚ
(келісу бойынша)
72.
Даму институттарының ("Даму" КДҚ" АҚ) өңдеу өнеркәсібі субъектілері үшін негізгі борыштың 85 %-інен аспайтын көлемінде кепілдіктер беруі
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы
тамыз
ҰЭМ, ИИДМ, "Даму" КДҚ" АҚ (келісу бойынша)
73.
Сауда, өңдеу өнеркәсібі, көлік және қоймалау, тұру және тамақтану, ақпарат және байланыс, білім беру және денсаулық сақтау салаларын қоса отырып, банктер мен басқа да қаржы ұйымдарына ұсынылатын кредиттер бойынша төлемдердің мерзімін ұзартатын салалардың тізбесін кеңейту
Президент Әкімшілігіне ақпарат
2020 жылғы
маусым
ҚНРДА
(келісу бойынша),
ҰЭМ
74.
АСР-де ЖК үшін бухгалтерлік есеп жүргізуді алып тастау және салықтық есепті оңайлату
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы
желтоқсан
Қаржымині, ҰЭМ, ЦДИАӨМ, "Атамекен" ҰКП
(келісу бойынша)
75.
Банктік шоттарға қол жеткізу және АСР-да кассалық есептеу әдісін қолдану кезінде салық органдарына салық есептілігін алдын ала декларациялауды және ҚҚС бойынша есепке қою шегінің артқаны туралы ескерту міндетін жүктеу
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы
желтоқсан
Қаржымині, ҰЭМ
76.
Есепті цифрландыру өлшемшартын енгізу арқылы тәуекелдерді басқару жүйесін жетілдіру
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы
қараша
Қаржымині, ҰЭМ, ЦДИАӨМ
77.
Қазақстан Республикасының "Оңалту және банкроттық туралы" Заңына сәйкес қиындыққа ұшыраған кәсіпорындарды қолдау үшін оңалту рәсімін белсенді жылжыту
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы
желтоқсан
Қаржымині, ҰЭМ
78.
Заңды тұлғалар мен жеке кәсіпкерлерге қатысты банкроттық рәсімін қозғауды тоқтата тұру
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы
қыркүйек
Қаржымині, ҰЭМ, Жоғарғы сот
(келісу бойынша),
79.
"Бизнеске арналған үкімет" сервисін іске қосу шеңберінде мемлекеттік емес ақпараттық жүйелердің мемлекеттік дерекқорына қол жеткізуді (интеграциялауды) ұсыну
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы
маусым
ЦДИАӨМ, Қаржымині, Әділетмині, ҰЭМ, ҰҚК
(келісу бойынша), "Атамекен" ҰКП
(келісу бойынша)
80.

Продление срока введения сопроводительных накладных по товарам до 1 октября 2020 года
информация в Правительство
ноябрь
2020 года
МФ
81.
Создание рынка неработающих активов, а также функционального механизма секьюритизации
предложения в Администрацию Президента
ноябрь
2020 года
АРРФР (по согласованию),
НБ (по согласованию)
82.
Разработка плана вовлечения имущества, имеющегося у АО "Фонд проблемных кредитов", в экономический оборот
информация в Правительство
ноябрь
2020 года
МФ, МНЭ,
АРРФР (по согласованию),
НБ (по согласованию)
83.
Развитие альтернативных форм кредитования предприятий в форме факторинга и лизингового финансирования
предложения в Правительство
декабрь
2020 года
АРРФР (по согласованию), МНЭ,
АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию)
84.
Признание нормативным правовым актом введения режима чрезвычайного положения форс-мажорным обстоятельством для секторов экономики, наиболее пострадавших от введения данного режима
информация в Правительство
июль
2020 года
МЮ, МНЭ, МФ, ГП (по согласованию),
ВС (по согласованию), НПП "Атамекен" (по согласованию)
84-1.
Проработка вопроса по расширению перечня видов экономической деятельности субъектов малого и среднего предпринимательства в пострадавших отраслях экономики с продлением срока принятия заявок до 1 июля 2021 года
постановление Правительства
апрель
2021 года
МНЭ (свод), МФ, МЮ, АРРФР (по согласованию), НПП "Атамекен" (по согласованию), АО "ФРП "Даму" (по согласованию)
84-2.
Приостановление до 30 июня 2021 года и не начисление арендных платежей для субъектов малого и среднего бизнеса по объектам недвижимости, находящимся в собственности государственных и квазигосударственных организаций
приказ Министра национальной экономики
апрель
2021 года
МНЭ (свод), МФ, МЮ, заинтересованные государственные органы,
АО "ФНБ "Самрук-Казына" (по согласованию), национальные холдинги, национальные компании (по согласованию), акиматы областей, городов
Нур-Султана, Алматы и Шымкента
84-3.
Внедрение механизма поддержки отечественных товаропроизводителей по малозначительным государственным закупкам (до 1000 МРП)
внесение поправок в законодательные акты
декабрь
2021 года
МФ (свод), МЮ, НПП "Атамекен" (по согласованию)
84-4.
Сокращение срока верификации опыта работы в рамках государственных закупок до 10 рабочих дней с ведением учета работы по комплексным объектам
приказ Министра финансов
май
2021 года
МФ (свод), МЮ, НПП "Атамекен" (по согласованию)
84-5.
Проработка вопроса по сохранению применения индустриального сертификата для целей государственных закупок по товарам, на которые действуют изъятия из национального режима, обеспечение контроля на предмет закупа у отечественных товаропроизводителей
информация в Правительство
май
2021 года
МИИР (свод), МФ, МТИ, МНЭ, МЮ, НПП "Атамекен" (по согласованию)

Тауарлар бойынша ілеспе жүкқұжаттарды енгізу мерзімін 2020 жылғы 1 қазанға дейін ұзарту
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы
қараша
Қаржымині
81.
Жұмыс істемейтін активтер нарығын, сондай-ақ секьюритилендірудің функционалдық тетігін құру
Президент Әкімшілігіне ұсыныстар
2020 жылғы
қараша
ҚНРДА
(келісу бойынша),
ҰБ (келісу бойынша)
82.
"Проблемалық кредиттер қоры" АҚ-дағы мүлікті экономикалық айналымға тарту жоспарын әзірлеу
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы
қараша
Қаржымині, ҰЭМ, ҚНРДА
(келісу бойынша),
ҰБ (келісу бойынша)
83.
Факторинг және лизингтік қаржыландыру нысанында кәсіпорындарға кредит берудің баламалы нысандарын дамыту
Үкіметке ұсыныстар
2020 жылғы желтоқсан
ҚНРДА
(келісу бойынша), ҰЭМ, "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ
(келісу бойынша)
84.
Төтенше жағдай режимін енгізуден аса зардап шеккен экономика секторлары үшін аталған режимді енгізуді нормативтік құқықтық актімен форс-мажорлық мән-жай деп тану
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы шілде
Әділетмині, ҰЭМ, Қаржымині,
БП (келісу бойынша),
ЖС (келісу бойынша), "Атамекен" ҰКП (келісу бойынша)
84-1.
Өтінімдерді қабылдау мерзімін 2021 жылғы 1 шілдеге дейін ұзарта отырып, экономиканың зиян шеккен салаларындағы шағын және орта кәсіпкерлік субъектілерінің экономикалық қызмет түрлерінің тізбесін кеңейту мәселесін пысықтау
Үкімет қаулысы
2021 жылғы сәуір
ҰЭМ (жинақтау), Қаржымині, Әділетмині, ҚНРДА (келісу бойынша), "Атамекен" ҰКП (келісу бойынша), "Даму" КДҚ" АҚ (келісу бойынша)
84-2.
Мемлекеттік және квазимемлекеттік ұйымдардың меншігіндегі жылжымайтын мүлік объектілері бойынша шағын және орта бизнес субъектілері үшін жалдау төлемдерін 2021 жылғы 30 маусымға дейін тоқтата тұру және есептемеу
Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
2021 жылғы сәуір
ҰЭМ (жинақтау), Қаржымині, Әділетмині,
мүдделі мемлекеттік органдар,
"Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісу бойынша),
ұлттық холдингтер, ұлттық компаниялар (келісу бойынша), облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
84-3.
Отандық тауар өндірушілерді мөлшері аз (1000 АЕК-ке дейін) мемлекеттік сатып алулар бойынша қолдау тетігін енгізу
заңнамалық актілерге түзетулер енгізу
2021 жылғы желтоқсан
Қаржымині (жинақтау), Әділетмині, "Атамекен" ҰКП (келісу бойынша)
84-4.
Мемлекеттік сатып алу шеңберінде жұмыс тәжірибесін верификациялау мерзімін кешенді объектілер бойынша жұмысты есепке алуды жүргізумен 10 жұмыс күніне дейін қысқарту
Қаржы министрінің бұйрығы
2021 жылғы мамыр
Қаржымині (жинақтау), Әділетмині, "Атамекен" ҰКП (келісу бойынша)
84-5.
Ұлттық режимнен алу қолданылатын тауарларды мемлекеттік сатып алу мақсатында Индустриялық сертификатты қолдануды сақтау, отандық тауар өндірушілерден сатып алу тұрғысынан бақылауды қамтамасыз ету мәселесін пысықтау
Үкіметке ақпарат
2021 жылғы мамыр
ИИДМ (жинақтау), Қаржымині, СИМ, ҰЭМ, Әділетмині, "Атамекен" ҰКП (келісу бойынша)

84-6.
Приостановление возбуждения дел о банкротстве юридических лиц и индивидуальных предпринимателей по заявлению госорганов и субъектов квазигосударственного сектора
постановление Правительства
апрель
2021 года
МФ (свод), НПП "Атамекен" (по согласованию)
84-7.
Проведение информационной разъяснительной работы по введению саморегулирования в области реабилитации и банкротства, в сфере деятельности налоговых консультантов и таможенных представителей, а также выработка предложений по дальнейшему развитию саморегулированию в данных сферах
информация
в Правительство
декабрь
2021 года
МФ (свод), НПП "Атамекен" (по согласованию)
84-8.
Введение в Налоговый кодекс инструмента минимального уровня контрольных цен для установления стоимости при исчислении НДС по импортным товарам по перечню, устанавливаемому Министерством торговли и интеграции Республики Казахстан
внесение поправок в законодательные акты
июнь
2021 года
МНЭ (свод), МФ, НПП "Атамекен" (по согласованию)
84-9.
Обеспечение направления органами государственных доходов СМС-уведомлений предпринимателям о принимаемых мерах по приостановлению банковских операций
внесение поправок в законодательные акты
июнь
2021 года
МНЭ (свод), МФ, НПП "Атамекен" (по согласованию)
84-10.
Проведение банками второго уровня операций по расчетным счетам при полном погашении задолженности по налогам без подтверждения органов государственных доходов
внесение поправок в законодательные акты
июнь
2021 года
МНЭ (свод), МФ, НПП "Атамекен" (по согласованию)
84-11.
Содействие в заключении гарантированных долгосрочных договоров с отечественными товаропроизводителями в рамках закупок квазигосударственного сектора и недропользователей
информация в Правительство
июнь 2021 года, декабрь 2021 года
МИИР (свод), МЭ, МФ, МСХ,
АО "ФНБ "Самрук-Казына" (по согласованию)
84-12.
Принятие мер по увеличению доли местного содержания в общем объеме закупок МИО
информация в Правительство
июнь 2021 года, декабрь 2021 года
МИИР (свод), МФ, акиматы областей, городов
Нур-Султана, Алматы и Шымкента
84-13.
Расширение условий государственных программ поддержки предпринимательства за счет участия микрофинансовых организаций и кредитных товариществ в кредитовании субъектов предпринимательства
информация в Правительство
октябрь 2021 года
МНЭ (свод), МСХ, МФ, АРРФР (по согласованию)
84-14.
Реализация проектов государственно-частного партнерства с использованием off-take контрактов
информация в Правительство
сентябрь 2021 года
МНЭ (свод), МИИР, МФ, АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию), НПП "Атамекен" (по согласованию)

84-6.
Мемлекеттік органдардың және квазимемлекеттік секторлардың бастамасы бойынша заңды тұлғалардың және дара кәсіпкерлердің банкроттығы туралы істер қозғауды тоқтата тұру
Үкімет қаулысы
2021 жылғы сәуір
Қаржымині (жинақтау), "Атамекен" ҰКП (келісу бойынша)
84-7.
Оңалту және банкроттық саласында өзін-өзі реттейтін ұйымдар санын ұлғайту;
салықтық консультанттар және кедендік өкілдер саласында өзін-өзі реттеу институтын құру арқылы өзін-өзі дамытуды қамтамасыз ету
Үкіметке ақпарат
2021 жылғы желтоқсан
Қаржымині (жинақтау), "Атамекен" ҰКП (келісу бойынша)
84-8.
Салық кодексіне Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі бекітетін тізбе бойынша импортталған тауарларға ҚҚС есептеу кезінде құнды белгілеу үшін бақылау бағаларының ең төменгі деңгейі құралын енгізу
заңнамалық актілерге түзетулер енгізу
2021 жылғы
маусым
ҰЭМ (жинақтау), Қаржымині, "Атамекен" ҰКП (келісу бойынша)
84-9.
Мемлекеттік кірістер органдарының кәсіпкерлерге банк операцияларын тоқтату бойынша қабылданып жатқан шаралар туралы СМС-хабарламалар жіберуін қамтамасыз ету
заңнамалық актілерге түзетулер енгізу
2021 жылғы
маусым
ҰЭМ (жинақтау), Қаржымині, "Атамекен" ҰКП (келісу бойынша)
84-10.
Екінші деңгейдегі банктердің салықтар бойынша қарыздарды толық өтеу кезінде есеп айырысу шоттары бойынша операцияларды мемлекеттік кірістер органдарының растауынсыз жүргізуі
заңнамалық актілерге түзетулер енгізу
2021 жылғы
маусым
ҰЭМ (жинақтау), Қаржымині, "Атамекен" ҰКП (келісу бойынша)
84-11.
Отандық тауар өндірушілерінің квазимемлекеттік сектор мен жер қойнауын пайдаланушылардың сатып алулары аясында кепілдендірілген ұзақ мерзімді шарттар жасасуына жәрдемдесу
Үкіметке ақпарат
2021 жылғы маусым,
2021 жылғы желтоқсан
ИИДМ (жинақтау), ЭМ, Қаржымині, АШМ, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ АҚ (келісу бойынша)
84-12.
ЖАО сатып алуының жалпы көлемінде жергілікті қамту үлесін ұлғайту бойынша шаралар қабылдау
Үкіметке ақпарат
2021 жылғы маусым,
2021 жылғы желтоқсан
ИИДМ (жинақтау), ЭМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
84-13.
Микроқаржы ұйымдары мен кредиттік серіктестіктерінің кәсіпкерлік субъектілеріне, әсіресе АӨК-де кредит беруге қатысуы есебінен кәсіпкерлікті қолдаудың мемлекеттік бағдарламаларының шарттарын кеңейту
Үкіметке ақпарат
2021 жылғы қазан
ҰЭМ (жинақтау), АШМ, Қаржымині, ҚНРДА (келісу бойынша)
84-14.
Оff-take келісімшарттарын қолдана отырып, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын іске асыру
Үкіметке ақпарат
2021 жылғы қыркүйек
ҰЭМ (жинақтау), ИИДМ, Қаржымині, "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісу бойынша), "Атамекен" ҰКП (келісу бойынша)

84-15.
Внедрение новых принципов регуляторной политики на законодательном уровне, направленных на снижение административной нагрузки на субъектов бизнеса:
1) регуляторная "гильотина";
2) "1 in 2 out";
3) регуляторная апелляция;
4) принцип "заходящего солнца";
5) реформирование контрольно-надзорной сферы
внесение проекта Закона в Парламент
1 июня 2021 года
МНЭ
84-16.
Субсидирование части ставки вознаграждения по микрокредитам, выдаваемым частными микрофинансовыми организациями в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2025"
информация в Правительство
июль 2021 года, декабрь 2021 года
МНЭ (свод), АО "ФРП "Даму" (по согласованию)
84-17.
Расширение приоритетных направлений в рамках гарантирования займов БВУ через АО "ФФПСХ"
информация в Правительство
июль 2021 года
МСХ (свод), МНЭ, АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию), АО "ФРП "Даму" (по согласованию)
84-18.
Совершенствование тарифной политики и внесение предложений по дальнейшим подходам в сфере регулирования естественных монополий в целях получения рыночной доходности на инвестированный капитал и создания стимулов для снижения себестоимости регулируемых услуг
информация в Правительство
сентябрь 2021 года
МНЭ
84-19.
Формирование мер по поддержке МСБ в сфере креативной экономики
информация в Правительство
июль 2021 года
МНЭ (свод), МКС, МЦРИАП, МЮ, МОН, МИИР, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
84-20.
Предоставление отсрочки платежей по кредитам малого и среднего бизнеса в пострадавших секторах экономики
приказ АРРФР
апрель 2021 года
АРРФР (свод) (по согласованию), МЮ
84-21.
Принятие поправок по поддержке деловой активности малого и среднего бизнеса в пострадавших секторах экономики с обеспечением ретроспективного применения норм с 1 апреля 2021 года, включая:
введение отсрочки на уплату отдельных налогов и платежей;
перенос сроков введения электронных счетов-фактур до 1 сентября 2021 года.
внесение поправок в законодательные акты
июнь 2021 года
МНЭ (свод), МФ, МЗ, МТСЗН, НПП "Атамекен" (по согласованию)
84-22.
Проработка вопроса по продлению субсидирования процентных ставок по кредитам малого и среднего бизнеса в пострадавших секторах экономики
информация в Правительство
апрель 2021 года
АРРФР (свод) (по согласованию), МНЭ, МФ, МЮ, НПП "Атамекен" (по согласованию)

84-15.
Заңнамалық деңгейде бизнес субъектілерінің әкімшілік жүктемелерін төмендетуге бағытталған реттеушілік саясаттың мынадай жаңа қағидаттарын енгізу:
1) реттеушілік "гильотина";
2) "1 in 2 out";
3) реттеушілік апелляция;
4) "бататын күн" қағидаты;
5) бақылау-қадағалау саласын реформалау
Заң жобасын Парламентке енгізу
2021 жылғы 1 маусым
ҰЭМ
84-16.
Жеке микроқаржы ұйымдарына "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде берілетін микрокредит бойынша сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігін субсидиялау
Үкіметке ақпарат
2021 жылғы шілде,
2021 желтоқсан
ҰЭМ (жинақтау), "Даму" ҚДҚ" АҚ (келісу бойынша)
84-17.
ЕДБ қарыздарын "АШҚҚҚ" АҚ арқылы кепілдендіру шеңберінде басым бағыттарды кеңейту
Үкіметке ақпарат
2021 жылғы шілде
АШМ (жинақтау), ҰЭМ, "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісу бойынша), "Даму" ҚДҚ" АҚ (келісу бойынша)
84-18.
Инвестицияға салынған капиталға нарықтық кіріс алу және реттеліп көрсетілетін қызметтердің өзіндік құнын төмендетуге ынталандырулар жасау мақсатында тарифтік саясатты жетілдіру және табиғи монополияларды реттеу саласындағы бұдан былайғы тәсілдер бойынша ұсыныстар енгізу
Үкіметке ақпарат
2021 жылғы қыркүйек
ҰЭМ
84-19.
Креативті экономика саласындағы ШОБ қолдау бойынша шаралар әзірлеу
Үкіметке ақпарат
2021 жылғы шілде
ҰЭМ (жинақтау), МСМ, ЦДИАӨМ, Әділетмині, БҒМ, ИИДМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
84-20.
Экономиканың зиян шеккен секторларында шағын және орта бизнестің кредиттері бойынша төлемдерді кейінге қалдыруды ұсыну
ҚНРДА бұйрығы
2021 жылғы сәуір
ҚНРДА (жинақтау) (келісу бойынша), Әділетмині
84-21.
2021 жылғы 1 сәуірден бастап нормалардың ретроспективті қолданылуын қамтамасыз ете отырып, экономиканың зиян шеккен секторларында шағын және орта бизнестің іскерлік белсенділігін қолдау бойынша түзетулер қабылдау, оның ішінде:
жекелеген салықтар мен төлемдерді төлеуге кейінге қалдыруды енгізу;
салық және кеден берешегін мәжбүрлеп өндіріп алу процесін 2021 жылғы 1 шілдеге дейін тоқтата тұру;
электрондық шот-фактураларды және тауарларға ілеспе жүкқұжаттарды енгізу мерзімдерін 2021 жылғы 1 қыркүйекке дейін ауыстыру
заңнамалық актілерге түзетулер енгізу
2021 жылғы маусым
ҰЭМ (жинақтау), Қаржымині, ДСМ, ЕХӘҚМ, "Атамекен" ҰКП (келісу бойынша)
84-22.
Экономиканың зардап шеккен секторларында шағын және орта бизнес кредиттері бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялауды ұзарту бойынша мәселені пысықтау
Үкіметке ақпарат
2021 жылғы сәуір
ҚНРДА (жинақтау) (келісу бойынша), ҰЭМ Қаржымині, Әділетмині, "Атамекен" ҰКП (келісу бойынша)

5. Макроэкономическая стабильность
6.1 Налогово-бюджетная сфера
85.
Рассмотрение вопросов:
­ предоставления возможности переноса срока уплаты до 10 апреля 2021 года 33% от авансовых платежей по КПН, исчисленных за 2 и 3 кварталы 2020 года по предприятиям ГМК без применения административного штрафа, предусмотренного за превышение КПН над авансовыми платежами;
­ освобождения от уплаты до конца 2020 года суммы НДС на импорт запасных частей к самолетам и за нерезидента;
­ освобождения аэропортов от платы за пользование земельными участками и земельного налога до конца 2020 года;
­ освобождения негосударственных СМИ от налогов и обязательных платежей на ФОТ до 1 октября 2020 года;
­ отсрочки до 31 декабря 2020 года сроков предоставления оригиналов сертификатов резидентства, выданных за налоговый период 2019 года, нерезидентами налоговым агентам и, соответственно налоговыми агентами - в налоговые органы, для применения международных Конвенций об избежании двойного налогообложения с предоставлением копии либо в электронной форме;
­ признания легитимными сканов (копий) первичных документов, сформированных в период ЧП, для бухгалтерского и налогового учета с последующим предоставлением оригинала;
­ упрощения и ускорения процесса возврата НДС с увеличением предела автовозврата до 80%;
­ освобождения на 3 года от уплаты НДС по социально- значимым маршрутам автобусных пассажирских перевозок
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МНЭ, МФ
86.
Применение навигационных пломб и определение национального оператора на конкурсной основе
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МФ
87.
Проработка дальнейших мер по максимальному вовлечению в экономику и недопущению ухода "в тень" граждан, впервые выплативших единый совокупный платеж для получения социальной выплаты в период режима ЧП
информация в Правительство
июнь
2020 года
МТСЗН, МФ,
НПП "Атамекен" (по согласованию)
88.
Подготовка нормативных правовых актов по амнистии в связи с легализацией имущества перед всеобщим декларированием
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МФ, МНЭ
89.
Внесение изменений в законодательство в части ограничения оборота наличных денег для повышения прозрачности операций, проводимых субъектами экономики, и борьбы с отмыванием денег за счет расширения использования безналичных платежей
информация в Правительство
декабрь
2020 года
НБ (по согласованию), АРРФР (по согласованию), МФ
90.
Усиление финансового мониторинга, контроля трансфертного ценообразования с предотвращением вывода капитала и уклонения от уплаты налогов
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МФ
91.
Усиление аудиторских мероприятий по целевому использованию бюджетных средств, выделенных на антикризисные меры
информация в Правительство
декабрь
2020 года
СК (по согласованию), МФ
92.
Принятие Законопроекта по совершенствованию государственных закупок, направленного на:
- сокращение закупок из одного источника;
- развитие цифровизации государственных закупок, посредством введения нового способа "Электронный магазин";
- снижение коррупционных рисков путем автоматизации процедур выбора поставщика
проект Закона
декабрь
2020 года
МФ
93.
Сокращение неэффективных расходов квазигосударственного сектора
информация в Правительство
сентябрь
2020 года
МФ, МНЭ, АО "ФНБ "Самрук-Казына" (по согласованию),
АО "НУХ "КазАгро" (по согласованию), АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию)
94.
Замена банковской гарантии на страховой сертификат при выплате авансов инфраструктурных проектов в рамках договоров государственных закупок и закупок квазигосударственного сектора
информация в Правительство
май
2020 года
МФ
95.
Пересмотр кредитного портфеля компаний квазигосударственного сектора с целью рефинансирования займов в иностранной валюте и удешевления стоимости заимствования
информация в Правительство
сентябрь
2020 года
МНЭ, МФ, АО "ФНБ "Самрук-Казына" (по согласованию),
АО "НУХ "КазАгро" (по согласованию), АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию)
96.
Обеспечение действия особого порядка государственных закупок, направленного на поддержку отечественных товаропроизводителей, до августа 2020 года
информация в Правительство
май
2020 года
МФ, МНЭ
97.
Установление изъятий из национального режима при осуществлении государственных закупок на два года
информация в Правительство
май
2020 года
МИИР, МФ, МТИ
98.
Выработка предложений по оптимизации налоговых льгот и преференций
предложения в Правительство
декабрь
2020 года
МНЭ, МФ
99.
Разработка и принятие бюджетного правила, обеспечивающего дисциплину и контрцикличность бюджетных расходов при сохранении гибкости в условиях кризиса
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МНЭ, НБ (по согласованию)
МФ

5. Макроэкономикалық тұрақтылық
6.1 Салық-бюджет саласы
85.
Мына мәселелерді қарау:
- КТС бойынша аванстық төлемдерден асқаны үшін көзделген әкімшілік айыппұлды қолданбай, ТМК өңдеу өнеркәсібі кәсіпорындары бойынша 2020 жылдың
2 және 3-тоқсандары үшін есептелген аванстық төлемдердің 33%-ін төлеу мерзімін 2021 жылғы 10 сәуірге дейін ауыстыру мүмкіндігін беру;
- 2020 жылдың соңына дейін ұшақтардың қосалқы бөлшектер импортына және резидент емеске салынатын ҚҚС сомасын төлеуден босату;
- әуежайларды жер учаскелерін пайдаланғаны үшін және жер салығы төлемінен 2020 жылдың соңына дейін босату
- мемлекеттік емес БАҚ-ты салықтардан және ЕТҚ міндетті төлемдерінен 2020 жылғы 1 қазанға дейін босату
- қосарланған салық салуды болдырмау туралы халықаралық конвенцияларды қолдану үшін резидент еместердің салық агенттеріне және тиісінше, салық агенттерінің салық органдарына 2019 жылғы салық кезеңі үшін берген резиденттік сертификаттарының көшірмесін не электрондық нұсқасын бере отырып, түпнұсқаларын беру мерзімдерін 2020 жылғы 31 желтоқсанға дейін шегеру;
- кейіннен түпнұсқасын ұсына отырып, бухгалтерлік және салықтық есепке алу үшін ТЖ кезеңінде қалыптастырылған бастапқы құжаттардың заңды сканерлерін (көшірмелерін) тану;
- автоматты түрде қайтару шегін 80%-ке дейін ұлғайта отырып, ҚҚС қайтару процесін жеңілдету және жеделдету;
- автобус жолаушылар тасымалының әлеуметтік маңызы бар бағыттары бойынша ҚҚС төлеуден 3 жылға босату
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
ҰЭМ, Қаржымині
86.
Навигациялық пломбаларды қолдану және ұлттық операторды конкурстық негізде айқындау
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
Қаржымині
87.
ТЖ режимі кезеңінде әлеуметтік төлем алу үшін бірыңғай жиынтық төлемді алғаш рет төлеген азаматтарды экономикаға барынша тарту және "көлеңкеге" күтуге жол бермеу жөніндегі шараларды одан әрі пысықтау
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы маусым
Еңбекмині, Қаржымині, "Атамекен" ҰКП
(келісу бойынша)
88.
Мүлікті жария етуге байланысты жалпыға бірдей декларациялау алдында рақымшылық жасау бойынша нормативтік құқықтық актілер дайындау
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
Қаржымині, ҰЭМ
89.
Экономика субъектілері жүргізетін операциялардың ашықтығын арттыру және қолма-қол ақшасыз төлемдерді пайдалануды кеңейту есебінен ақшаны жылыстатуға қарсы күрес үшін қолма-қол ақша айналымын шектеу бөлігінде заңнамаға өзгерістер енгізу
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
ҰБ (келісу бойынша), ҚНРДА
(келісу бойынша), Қаржымині
90.
Капиталды шығаруды және салық төлеуден жалтарудың алдын ала отырып, қаржы мониторингін, трансферттік баға белгілеуді бақылауды күшейту
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
Қаржымині
91.
Дағдырысқа қарсы шараларға бөлінген бюджет қаражатын мақсатты пайдалану жөніндегі аудиторлық іс-шараларды күшейту
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
Есеп комитеті
(келісу бойынша),
Қаржымині
92.
Мынаған:
- бір көзден сатып алуды қысқартуға;
- жаңа "Электрондық дүкен" әдісін енгізу арқылы мемлекеттік сатып алуды цифрландыруды дамытуға;
- жеткізушіні таңдау рәсімдерін автоматтандыру арқылы сыбайлас жемқорлық тәуекелдерін төмендетуге бағытталған Мемлекеттік сатып алуды жетілдіру жөніндегі заң жобасын қабылдау
Заң жобасы
2020 жылғы желтоқсан
Қаржымині
93.
Квазимемлекеттік сектордың тиімсіз шығыстарын қысқарту
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы қыркүйек
Қаржымині, ҰЭМ, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ
(келісу бойынша), "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісу бойынша), "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісу бойынша)
94.
Мемлекеттік сатып алу және квазимемлекеттік сектордың сатып алу шарттары шеңберінде инфрақұрылымдық жобалардың аванстарын төлеу бойынша банктік кепілдікті сақтандыру сертификатына ауыстыру
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы мамыр
Қаржымині
95.
Шетел валютасындағы қарыздарды қайта қаржыландыру және қарыз алу құнын арзандату мақсатында квазимемлекеттік сектор компанияларының кредит қоржынын қайта қарау
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы қыркүйек
ҰЭМ, Қаржымині,
"Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ
(келісу бойынша), "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісу бойынша), "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісу бойынша)
96.
2020 жылғы тамызға дейін отандық тауар өндірушілерді қолдауға бағытталған мемлекеттік сатып алудың ерекше тәртібінің қолданылуын қамтамасыз ету
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы мамыр
Қаржымині, ҰЭМ
97.
Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде екі жылға ұлттық режимнен алып қоюды белгілеу
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы мамыр
Қаржымині, ИИДМ, СИМ
98.
Салықтық жеңілдіктер мен преференцияларды оңтайландыру бойынша ұсыныстар әзірлеу
Үкіметке ұсыныстар
2020 жылғы желтоқсан
ҰЭМ, Қаржымині
99.
Дағдарыс жағдайында икемділікті сақтай отырып, бюджеттік шығыстардың тәртібі мен контрциклдігін қамтамасыз ететін бюджеттік қағида әзірлеу және қабылдау
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
ҰЭМ,
ҰБ (келісу бойынша),
Қаржымині

99-1.
Внесение поправок в законодательство в части продления освобождения субъектов малого и среднего предпринимательства от уплаты налога на имущество до конца 2021 года по объектам налогообложения, используемым при осуществлении деятельности по оказанию услуг с использованием:
игровых автоматов;
персональных компьютеров, используемых для проведения игр;
игровых дорожек (боулинг, кегельбан);
бильярдных столов (бильярд).
танцевальных залов и дискотек, осуществляющих деятельность исключительно в ночное время;
по проведению выставок и (или) форумов
внесение поправок в законодательные акты
июнь
2021 года
МНЭ (свод), МФ, НПП "Атамекен" (по согласованию)
99-2.
Освобождение от уплаты индивидуального подоходного налога доходов работников субъектов предпринимательства в виде полученных от работодателя средств защиты (маски, перчатки, респираторы)
внесение поправок в законодательные акты
июнь
2021 года
МНЭ (свод), МФ, НПП "Атамекен" (по согласованию)
99-3.
Установление предельного порога налоговой задолженности в размере 6 МРП, ниже которого не осуществляется приостановление расходных операций в рамках контроля налоговой задолженности
внесение поправок в законодательные акты
июнь
2021 года
МНЭ (свод), МФ, НПП "Атамекен" (по согласованию)
99-4.
Снижение порога показателя уплаченных налогов (далее – ПУН) с 4 до 3 % и введение поправочного коэффициента при расчете ПУН для субъектов малого и среднего бизнеса с учетом освобождения от уплаты налогов до 2023 года
приказ
Министра финансов
май
2021 года
МФ (свод), МЮ, НПП "Атамекен" (по согласованию)
99-5.
Унификация правил отнесения на вычеты вознаграждений по всем видам займов с предоставлением права относить на вычет расходы по вознаграждению по внутригрупповым займам
внесение поправок в законодательные акты
июнь
2021 года
МНЭ (свод), МФ, НПП "Атамекен" (по согласованию)
99-6. Исключен постановлением Правительства РК от 11.06.2021 № 400.
99-7.
Расширение применения изъятий из национального режима по производимым товарам отечественного производства, в том числе по товарам, закупаемым при выполнении строительно-монтажных работ
постановление Правительства
май
2021 года
МИИР (свод), МФ, МТИ, МНЭ, МЮ, НПП "Атамекен" (по согласованию)
99-8.
Выработка предложений по изменению Налогового законодательства в части сокращения количества налогов и платежей
предложения в Правительство
июль 2021 года
МНЭ (свод), МФ
99-9.
Внесение изменений в Налоговый кодекс Республики Казахстан в части стимулирования инвестиций в основные фонды производственного назначения
предложения в Правительство
июнь 2021 года
МНЭ (свод), МФ

99-1.
Мына:
ойын автоматтарын;
ойын жүргізу үшін қолданылатын жеке компьютерлерді;
ойын жолдарын (боулинг, кегельбан);
бильярд үстелдерін (бильярд);
қызметін түнгі уақытта ғана жүзеге асыратындарды қоспағанда, би залдары мен дискотекаларды пайдаланып қызметтер көрсету;
көрмелер және (немесе) форумдар өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыру кезінде пайдаланылатын салық салу объектілері бойынша шағын және орта кәсіпкерлік субъектілерін мүлік салығын төлеуден босатуды 2021 жылдың соңына дейін ұзарту бөлігінде заңнамаға түзетулер енгізу
заңнамалық актілерге түзетулер енгізу
2021 жылғы маусым
ҰЭМ (жинақтау), Қаржымині, "Атамекен" ҰКП (келісу бойынша)
99-2.
Жұмыскерлердің жұмыс берушіден қорғаныш құралдары (бетперде, биялай, респиратор) түрінде алған табыстарын жеке табыс салығын төлеуден босату
заңнамалық актілерге түзетулер енгізу
2021 жылғы маусым
ҰЭМ (жинақтау), Қаржымині, "Атамекен" ҰКП (келісу бойынша)
99-3.
Төмен болғанда салықтық берешекті бақылау шеңберінде шығыс операцияларын тоқтата тұру жүзеге асырылмайтын салық берешегінің шекті деңгейін 6 АЕК мөлшерінде белгілеу
заңнамалық актілерге түзетулер енгізу
2021 жылғы маусым
ҰЭМ (жинақтау), Қаржымині, "Атамекен" ҰКП (келісу бойынша)
99-4.
2023 жылға дейін салық төлеуден босатылуын ескере отырып, шағын және орта бизнес субъектілері үшін төленген салық көрсеткіші (бұдан әрі – ТСК) шегін 4-дан 3 %-ға дейін төмендету және ТСК есептеу кезінде түзету коэффициентін енгізу
Қаржы министрінің бұйрығы
2021 жылғы мамыр
Қаржымині (жинақтау), Әділетмині, "Атамекен" ҰКП (келісу бойынша)
99-5.
Ішкі топтық қарыздар жөніндегі сыйақы бойынша шығыстарды шегеруге жатқызу құқығын бере отырып, қарыздардың барлық түрлері бойынша сыйақыларды шегеруге жатқызу қағидаларын біріздендіру
заңнамалық актілерге түзетулер енгізу
2021 жылғы маусым
ҰЭМ (жинақтау), Қаржымині, "Атамекен" ҰКП (келісу бойынша)
99-6.
Алып тасталды – ҚР Үкіметінің 11.06.2021 № 400 қаулысымен.
99-7.
Өндірілетін отандық өндіріс тауарлары, оның ішінде құрылыс-монтаждау жұмыстарын орындау кезінде сатып алынатын тауарлар бойынша ұлттық режимнен алып қоюлардың қолданылуын кеңейту
Үкімет қаулысы
2021 жылғы мамыр
ИИДМ (жинақтау), Қаржымині, ҰЭМ, Әділетмині, "Атамекен" ҰКП (келісу бойынша)
99-8.
Салық заңнамасын салықтар мен төлемдер санын қысқарту бөлігінде өзгерту бойынша ұсыныстар әзірлеу
заңнамалық актілерге түзетулер енгізу
2021 жылғы шілде
ҰЭМ (жинақтау), Қаржымині
99-9.
Қазақстан Республикасының Салық кодексіне өндірістік мақсаттағы негізгі қорларға инвестицияларды ынталандыру бөлігінде өзгерістер енгізу
заңнамалық актілерге түзетулер енгізу
2021 жылғы маусым
ҰЭМ (жинақтау), Қаржымині

6.2 Денежно-кредитная политика и финансовый сектор
100.
Расширенное взаимодействие НБ с органами финансового мониторинга и государственных доходов, в том числе интеграция информационных систем. Анализ экспортно-импортных операций, не имеющих явного экономического смысла (подозрительные операции)
информация в Правительство,
Администрацию Президента
ежеквартально
в течение
2020 года и
1 квартал
2021 года
НБ (по согласованию), МФ
101.
Усиление мониторинга и контроля работы банков со стрессовыми активами, обеспечение разработки и внедрения банковскими структурами предметных планов по реализации неработающих активов с усилением контроля и оценки ответственного банковского персонала в рамках риск-ориентированного надзора
информация в Правительство
ноябрь
2020 года
АРРФР (по согласованию),
102.
Завершение стресс – тестирования БВУ по международным стандартам для определения необходимого объема дополнительного капитала, эффекта на ликвидность:
выработка предложений по мерам системного характера в части обеспечения финансовой стабильности;
разработка индивидуальных планов мероприятий по обеспечению финансовой устойчивости банков с учетом результатов стресс-тестирования
информация в
Администрацию Президента
май
2020 года,
сентябрь
2020 года
НБ (по согласованию), АРРФР (по согласованию)
103.
Выработка дополнительного комплекса временных пруденциальных мер, расширяющих возможности банков кредитовать экономику
информация в Правительство,
Администрацию Президента
июль
2020 года
АРРФР (по согласованию)
104.
Принятие мер по обеспечению мониторинга состояния рынка потребительского кредитования, и разработка алгоритма реабилитации заемщиков, имеющих проблемные займы
информация в Правительство
октябрь
2020 года
АРРФР (по согласованию)
105.
Пересмотр подходов к установлению предельного значения и расчету годовой эффективной ставки вознаграждения по займам в зависимости от типа заемщика и типа продукта
информация в Правительство
октябрь
2020 года
АРРФР (по согласованию)
106.
Введение лицензирования микрофинансовой деятельности
информация в Правительство
декабрь
2020 года
АРРФР (по согласованию), МНЭ, МЮ, МФ, МТИ, МЦРИАП, МВД
107.
Усиление контроля за небанковскими кредитными организациями для повышения защиты интересов граждан
информация
в Администрацию Президента
январь
2021 года
АРРФР (по согласованию), НБ (по согласованию)
108.
Разработка механизма по сокращению спекулятивных операций с национальной валютой
предложения
в Администрацию Президента
ноябрь
2020 года
НБ (по согласованию), АРРФР (по согласованию), МФ
108-1.
Выработка прогнозного плана по конвертации валютных активов с учетом объема, необходимого для реализации инвестиционных программ и обслуживания внешнего долга в целях координации и повышения согласованности действий компаний квазигосударственного сектора на валютном рынке
информация в Правительство и НБ
декабрь 2021 года
МНЭ (свод),
АО "ФНБ "Самрук-Казына" (по согласованию), АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию), другие субъекты квазигосударственного сектора (по согласованию)

6.2 Ақша-кредит саясаты және қаржылық сектор
100.
ҰБ қаржы мониторингі және мемлекеттік кірістер органдарымен кеңейтілген өзара іс-қимыл жасасуы, оның ішінде ақпараттық жүйелерді интеграциялау. Айқын экономикалық мәні жоқ экспорттық-импорттық операцияларды (күдікті операциялар) талдау
Үкіметке,
Президент Әкімшілігіне ақпарат
2020 жыл бойы тоқсан сайын
және
2021 жылғы 1-тоқсан
ҰБ (келісу бойынша), Қаржымині
101.
Банктердің стресстік активтермен жұмысының мониторингін және бақылауын күшейту, тәуекелге бағдарланған қадағалау шеңберінде жауапты банк персоналын бақылауды және бағалауды күшейте отырып, жұмыс істемейтін активтерді сату бойынша нақты жоспарларды банктік құрылымдардың әзірлеуін және енгізуін қамтамасыз ету
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы қараша
ҚНРДА
(келісу бойынша)
102.
Қосымша капиталдың қажетті көлемін, өтімділікке әсерін анықтау үшін екінші деңгейдегі банктерді халықаралық стандарттар бойынша стресс-тестілеуді аяқтау:
- қаржылық тұрақтылықты қамтамасыз ету бөлігінде жүйелі сипаттағы шаралар бойынша ұсыныстар әзірлеу;
- стресс-тестілеу нәтижелерін ескере отырып, банктердің қаржылық тұрақтылығын қамтамасыз ету бойынша жеке іс-шаралар жоспарын әзірлеу
Үкіметке,
Президент Әкімшілігіне ақпарат
2020 жылғы
мамыр
2020 жылғы қыркүйек
ҰБ (келісу бойынша),
ҚНРДА
(келісу бойынша)
103.
Банктердің экономиканы кредиттеу мүмкіндіктерін кеңейтетін уақытша пруденциалдық шаралардың қосымша кешенін әзірлеу
Үкіметке,
Президент Әкімшілігіне ақпарат
2020 жылғы шілде
ҚНРДА
(келісу бойынша)
104.
Тұтынушылық кредит беру нарығының жай-күйін мониторингтеуді қамтамасыз ету жөнінде шаралар қабылдау және проблемалық қарыздары бар қарыз алушыларды оңалту алгоритмін әзірлеу
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы
қазан
ҚНРДА
(келісу бойынша)
105.
Қарыз алушының типі мен өнім түріне байланысты қарыздар бойынша сыйақының жылдық тиімді мөлшерлемесін есептеу және шекті мәнін белгілеу тәсілдерін қайта қарау
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы
қазан
ҚНРДА
(келісу бойынша)
106.
Микроқаржы қызметін лицензиялауды енгізу
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
ҚНРДА
(келісу бойынша),
ҰЭМ, Әділетмині, Қаржымині, СИМ, ЦДИАӨМ, ІІМ
107.
Азаматтардың мүдделерін қорғауды арттыру үшін банктік емес кредиттік ұйымдарға бақылауды күшейту
Президент Әкімшілігіне ақпарат
2021 жылғы қаңтар
ҚНРДА
(келісу бойынша),
ҰБ (келісу бойынша)
108.
Ұлттық валютамен алыпсатарлық операцияларды қысқарту тетігін әзірлеу
Президент Әкімшілігіне ұсыныстар
2020 жылғы қараша
ҰБ (келісу бойынша), ҚНРДА
(келісу бойынша), Қаржымині
108-1.
Валюта нарығында квазимемлекеттік сектор компанияларын үйлестіру мен іс-қимылдарының келісімділігін арттыру мақсатында инвестициялық бағдарламаларды іске асыру және сыртқы борышқа қызмет көрсету үшін қажетті көлемін ескере отырып, валюталық активтерді айырбастау бойынша болжамды жоспар әзірлеу
Үкіметке және ҰБ ақпарат
2021 жылғы желтоқсан
ҰЭМ (жинақтау), "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісу бойынша), "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісу бойынша), басқа да квазимемлекеттік сектор субъектілері (келісу бойынша)

108-2.
Выпуск государственных ценных бумаг Министерства финансов на внутреннем рынке со сроками погашения от 1 до 5 лет
информация в Правительство и НБ
декабрь 2021 года
МФ
108-3.
Совершенствование политики управления государственным долгом МФ в соответствии с совместным планом действий по включению ГЦБ РК в международные индексы
информация в Правительство и НБ
декабрь 2021 года
МФ (свод), МНЭ, НБ (по согласованию)
108-4.
Проведение оценки существующей правовой базы по работе с проблемными кредитами и их продаже с выявлением юридических и нормативных препятствий, требующих законодательных изменений
предложение в Правительство
июль 2021 года
АРРФР (свод) (по согласованию), МФ, МНЭ
108-5.
Пересмотр временных мер пруденциального регулирования
информация в Правительство
декабрь 2021 года
АРРФР (свод) (по согласованию), НБ (по согласованию)
6. Рынок труда
109.
Упрощение механизмов и сокращение сроков регистрации безработных, а также назначение социальной выплаты по потере работы участникам системы социального страхования, в том числе в онлайн формате
приказ Министра труда и социальной защиты населения
июнь
2020 года
МТСЗН, МЦРИАП,
АО "ГФСС"
(по согласованию)
110.
Обеспечение эффективной реализации Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы, ориентированной на создание рабочих мест, в том числе постоянных, а также создание долгосрочных экономических активов и объектов, способствующих повышению качества жизни населения (школы, больницы, объекты ЖКХ, инженерно-транспортной инфраструктуры и др.)
информация в Правительство
ежеквартально, 2020 год
МТСЗН, акимы областей, городов
Нур-Султан, Алматы и Шымкент
111.
Повышение эффективности и адресности социальных выплат
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МТСЗН, МНЭ, МФ
112.
Развитие общенациональной онлайн-платформы обучения и сертификации квалификации с учетом новых подходов к развитию в условиях новой экономической реальности
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МТСЗН
113.
Поэтапный перевод активных мер содействия занятости, реализуемых в рамках государственной программы "Еңбек" в онлайн-формат
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МТСЗН,
МЦРИАП
114.
Разработка мер по замещению иностранных работников (трудовых иммигрантов, привлекаемых физическими лицами) казахстанскими кадрами c учетом ситуации на рынке труда
информация в Правительство
июль
2020 года
МТСЗН,
МВД
115.
Разработка нового Генерального соглашения, направленного на решение задач защиты трудовых прав работников с учетом новых условий на рынке труда
проект
Генерального соглашения
декабрь
2020 года
МТСЗН,
республиканские объединения работодателей и работников

108-2.
Ішкі нарықтағы Қаржы министрлігінің өтеу мерзімі 1 жылдан 5 жылға дейінгі мемлекеттік бағалы қағаздарын шығару
Үкіметке және ҰБ ақпарат
2021 жылғы желтоқсан
Қаржымині
108-3.
ҚР МБҚ халықаралық индекстерге қосу жөніндегі бірлескен іс-қимыл жоспарына сәйкес Қаржыминінің мемлекеттік борышты басқару саясатын жетілдіру
Үкіметке және ҰБ ақпарат
2021 жылғы желтоқсан
Қаржымині (жинақтау), ҰЭМ, ҰБ (келісу бойынша)
108-4.
Заңнамалық өзгерістерді талап ететін заңдық және нормативтік кедергілерді анықтай отырып, проблемалық кредиттер мен оларды сату жұмысы жөніндегі қазіргі құқықтық базаға бағалау жүргізу
Үкіметке ұсыныс
2021 жылғы шілде
ҚНДРА (жинақтау) (келісу бойынша), Қаржымині, ҰЭМ
108-5.
Уақытша пруденциалдық реттеу шараларын қайта қарау
Үкіметке ақпарат
2021 жылғы желтоқсан
ҚНДРА (жинақтау) (келісу бойынша), ҰБ (келісу бойынша)
6. Еңбек нарығы
109.
Әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысушыларға жұмысынан айрылуына байланысты әлеуметтік төлемді тағайындай отырып, жұмыссыздарды тіркеу тетіктерін, оның ішінде онлайн форматта оңайлату және мерзімін қысқарту
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің бұйрығы
2020 жылғы маусым
Еңбекмині, ЦДИАӨМ, "МӘСҚ" АҚ (келісу бойынша)
110.
Жұмыс орындарын, оның ішінде тұрақты жұмыс орындарын құруға бағдарланған 2020-2021 жылдарға арналған Жұмыспен қамтудың жол картасын тиімді іске асыруды қамтамасыз ету, сондай-ақ халықтың өмір сүру сапасын арттыруға ықпал ететін ұзақ мерзімді экономикалық активтер мен объектілерді (мектептер, ауруханалар, ТКШ объектілері, инженерлік-көлік инфрақұрылымы және т. б.) құру
Үкіметке ақпарат
2020 жылы
тоқсан сайын
Еңбекмині, облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері
111.
Әлеуметтік төлемдердің тиімділігі мен атаулылығын арттыру
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы
желтоқсан
Еңбекмині, ҰЭМ, Қаржымині
112.
Жаңа экономикалық болмыс жағдайында дамудың жаңа тәсілдерін ескере отырып, оқыту мен біліктілікті сертификаттаудың жалпыұлттық онлайн-платформасын дамыту
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
Еңбекмині
113.
"Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде іске асырылатын жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларын онлайн-форматқа кезең-кезеңімен көшіру
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
Еңбекмині, ЦДИАӨМ
114.
Еңбек нарығындағы ахуалды ескере отырып, шетелдік қызметкерлерді (жеке тұлғалар тартатын еңбекші көшіл-қонушыларды) қазақстандық кадрлармен алмастыру жөнінде шаралар әзірлеу
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы шілде
Еңбекмині, ІІМ
115.
Еңбек нарығындағы жаңа жағдайларды ескере отырып, қызметкерлердің еңбек құқықтарын қорғау міндеттерін шешуге бағытталған жаңа Бас келісімді әзірлеу
Бас келісімнің жобасы
2020 жылғы желтоқсан
Еңбекмині, жұмыс берушілер мен қызметкерлердің республикалық бірлестіктері

116.
Внесение предложений по пересмотру механизмов организации субсидируемых рабочих мест (молодежная практика, социальные рабочие места, общественные работы) для снижения нагрузки на работодателей и обеспечения продолжительной занятости, а также занятости лиц, временно необеспеченных работой c учетом ситуации на рынке труда
предложения в Правительство
июль
2020 года
МТСЗН, МФ
117.
Внесение предложений по дополнительным мерам социальной защиты населения с учетом социально-экономической ситуации в стране
предложения в Правительство
июль
2020 года
МТСЗН
117-1.
Реализация мер по замещению иностранных работников (трудовых иммигрантов, привлекаемых физическими лицами) казахстанскими кадрами c учетом ситуации на рынке труда
информация в Правительство
декабрь 2021 года
МТСЗН (свод), акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
117-2.
Реализация Дорожной карты занятости в 2021 году с акцентом на создание постоянных рабочих мест, а также реализацию инструментов по микрокредитованию
информация в Правительство, НБ РК
ежеквартально 2021 год
МТСЗН (свод), акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
7. Цифровизация экономики
118.
Интеграция информационных систем через проект Smart Bridge и управление большими данными через проект Smart Data Ukimet
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МЦРИАП
119.
Рассмотрение возможности создания специализированной криптобиржи на площадке МФЦА без обращения необеспеченных цифровых активов (криптовалют) на территории Республики Казахстан
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МФЦА (по согласованию), МЦРИАП,
НБ (по согласованию), АРРФР (по согласованию)
120.
Реализация мер по признанию и регулированию "майнинга" в качестве предпринимательской деятельности, проработка вопроса создания майнингового хаба
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МЦРИАП, МНЭ, МФ
121.
Исключение бумажного документооборота в работе государственных органов, и дальнейшая автоматизация оказания государственных услуг
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МЦРИАП, МКС, заинтересованные госорганы
122.
Стимулирование развития рынка электронной коммерции
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МТИ, МЦРИАП
123.
Выработка мер по внедрению и расширению небанковских безналичных инструментов для снижения уровня наличного оборота, в том числе для осуществления социальных выплат и иных мер поддержки населения
информация в Правительство
декабрь
2020 года
НБ (по согласованию), МТСЗН, МЦРИАП, МФ,
124.
Строительство волоконно-оптических линий связи (ГЧП ШПД ВОЛС) и реализация проекта обеспечения СНП3G и/или 4G
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МЦРИАП

116.
Жұмыс берушілерге жүктемені төмендету және ұзақ мерзімге жұмыспен қамтуды, сондай-ақ еңбек нарығындағы жағдайды ескере отырып, жұмыспен уақытша қамтамасыз етілмеген адамдарды жұмыспен қамтамасыз ету үшін субсидияланатын жұмыс орындарын (жастар практикасы, әлеуметтік жұмыс орындары, қоғамдық жұмыстар) ұйымдастыру тетіктерін қайта қарау бойынша ұсыныстар енгізу
Үкіметке ұсыныстар
2020 жылғы шілде
Еңбекмині, Қаржымині
117.
Елдегі әлеуметтік-экономикалық ахуалды ескере отырып, халықты әлеуметтік қорғаудың қосымша шаралары бойынша ұсыныстар енгізу
Үкіметке ұсыныстар
2020 жылғы шілде
Еңбекмині
117-1.
Еңбек нарығындағы жағдайды ескере отырып, шетелдік жұмыскерлерді (жеке тұлғалар тартатын, еңбек иммигранттары) қазақстандық кадрлармен алмастыру бойынша шараларды іске асыру
Үкіметке ақпарат
2021 жылғы желтоқсан
Еңбекмині (жинақтау), облыстардың,Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қаларының әкімдіктері
117-2.
Тұрақты жұмыс орындарын құруға, сондай-ақ микрокредит беру құралдарын іске асыруға баса назар аудара отырып, 2021 жылы Жұмыспен қамту жол картасын іске асыру
Үкіметке, ҚР ҰБ-ға ақпарат
2021 жыл тоқсан сайын
Еңбекмині (жинақтау), облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қаларының әкімдіктері
7. Экономиканы цифрландыру
118.
Smart Bridge жобасы арқылы ақпараттық жүйелерді интеграциялау және Smart Data Ukimet жобасы арқылы үлкен деректерді басқару
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
ЦДИАӨМ
119.
Қазақстан Республикасының аумағында қамтамасыз етілмеген цифрлық активтер (криптовалюта) айналысынсыз АХҚО алаңында мамандандырылған криптобиржа құру мүмкіндігін қарастыру
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
АХҚО
(келісу бойынша), ЦДИАӨМ,
ҰБ (келісу бойынша),
ҚНРДА
(келісу бойынша)
120.
"Майнингті" кәсіпкерлік қызмет ретінде тану және реттеу жөніндегі шараларды іске асыру, майнингтік хаб құру мәселесін пысықтау
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
ЦДИАӨМ, ҰЭМ, Қаржымині
121.
Мемлекеттік органдардың жұмысында қағаз құжат айналымын алып тастау және одан әрі мемлекеттік қызмет көрсетуді автоматтандыру
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
ЦДИАӨМ, МСМ, мүдделі мемлекеттік органдар
122.
Электрондық коммерция нарығын дамытуды ынталандыру
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
СИМ, ЦДИАӨМ
123.
Қолма-қол ақша айналымының деңгейін төмендету үшін, оның ішінде әлеуметтік төлемдерді және халықты қолдаудың өзге де шараларын жүзеге асыру үшін банктік емес қолма-қол ақшасыз құралдарды енгізу және кеңейту жөнінде шаралар әзірлеу
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
ҰБ (келісу бойынша), Еңбекмині, ЦДИАӨМ, Қаржымині
124.
Талшықты-оптикалық байланыс желілерін салу (МЖӘ КЖҚ ТОБЖ) және 3G және/немесе 4G АЕМ-ді қамтамасыз ету жобасын іске асыру
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
ЦДИАӨМ

125.
Пересмотр концепции "электронного правительства", полный перевод в режим онлайн операции по получению консультаций, справок и подачи заявления, достижение полного оцифровывания всего процесса получения государственных услуг и мер поддержки
информация в Правительство
июнь
2020 года
МЦРИАП, АДГС
125-1.
Интеграция информационных систем через проект Smart Bridge и управление большими данными через проект Smart Data Ukimet
информация в Правительство
декабрь 2021 года
МЦРИАП
125-2.
Исключение бумажного документооборота в работе государственных органов и дальнейшая автоматизация оказания государственных услуг
информация в Правительство
декабрь 2021 года
МЦРИАП (свод), МКС, заинтересованные госорганы
125-3.
Выработка мер господдержки IT отрасли и IT специалистов (менторство, финансовая поддержка, гранты, возмещение затрат, экспортная поддержка, субсидирование)
информация в Правительство
декабрь
2021 года
МЦРИАП (свод), МФ, МНЭ, МФЦА (по согласованию), НПП "Атамекен" (по согласованию)
125-4.
Создание "точек доступа к государственным услугам" в сельских населенных пунктах
информация в Правительство
декабрь 2021 года
МЦРИАП
125-5.
Перевод 286 сел с технологии FWA на 3G/4G
информация в Правительство
декабрь
2021 года
МЦРИАП
125-6.
Выделение финансирования на предоставление инновационных грантов для стимулирования бизнес-инноваций
информация в Правительство
декабрь
2021 года
МЦРИАП (свод), МФ
125-7.
Проработка увеличения финансирования на научно-техническую деятельность компаний высокотехнологичных отраслей (ИКТ, электронная промышленность, аэрокосмическая промышленность) робототехника, 3D машиностроение, интернет вещей, искусственный интеллект)
информация в Правительство
декабрь
2021 года
МЦРИАП (свод), МОН, МФ
125-8.
Развитие egov mobile для бизнеса (не менее 50 услуг)
информация в Правительство
декабрь
2021 года
МЦРИАП (свод), заинтересованные ЦГО
125-9.
Выделение грантов частным школам программирования для подготовки квалифицированных ИТ кадров
выделение не менее 1000 грантов
сентябрь 2021 года
МИО, МЦРИАП
125-10.
Выделение грантов через Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК
внесение поправок в законодательные акты
декабрь 2021 года
МЦРИАП (свод), МОН
125-11.
Открытие 5 инновационных школ программирования
создание не менее 5 инновационных школ программирования
декабрь 2021 года
МИО, МЦРИАП, МОН
125-12.
Упрощение процедуры подачи онлайн заявки в информационной системе "Qoldau.kz" с разработкой "листа ожидания" для рассмотрения заявлений фермеров
приказ
Министра сельского хозяйства
май
2021 года
МСХ (свод), МЮ, НПП "Атамекен" (по согласованию)

125.
"Электрондық үкімет" тұжырымдамасын қайта қарау, консультациялар, анықтамалар алу және өтініш беру бойынша онлайн операция режиміне толық аудару, Мемлекеттік қызметтерді алудың барлық процесін және қолдау шараларын толық цифрлауға қол жеткізу
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы
маусым
ЦДИАӨМ, МҚІА
125-1.
SmartBridge жобасы арқылы ақпараттық жүйелерді интеграциялау және SmartDataUkimet жобасы арқылы үлкен деректерді басқару
Үкіметке ақпарат
2021 жылғы желтоқсан
ЦДИАӨМ
125-2.
Мемлекеттік органдардың жұмысында қағаз құжат айналымын алып тастау және мемлекеттік қызмет көрсетуді автоматтандыру
Үкіметке ақпарат
2021 жылғы желтоқсан
ЦДИАӨМ (жинақтау), МСМ, мүдделі меморгандар
125-3.
IT саланы және IT мамандарды (тәлімгерлік, қаржылай қолдау, гранттар, шығындарды өтеу, экспорттық қолдау, субсидиялау) мемлекеттік қолдау шараларын әзірлеу
Үкіметке ақпарат
2021 жылғы желтоқсан
ЦДИАӨМ (жинақтау), Қаржымині, ҰЭМ, АХҚО "Атамекен" ҰКП
125-4.
Ауылдық елді мекендерде "мемлекеттік көрсетілетін қызметке қол жеткізу орындарын" құру
Үкіметке ақпарат
2021 жылғы желтоқсан
ЦДИАӨМ
125-5.
286 ауылды FWA технологиясынан 3G/4G ауыстыру
Үкіметке ақпарат
2021 жылғы желтоқсан
ЦДИАӨМ
125-6.
Бизнес-инновацияларды ынталандыру үшін инновациялық гранттар беруге қаржы бөлу
Үкіметке ақпарат
2021 жылғы желтоқсан
ЦДИАӨМ (жинақтау), Қаржымині
125-7.
Жоғары технологиялық салалар компанияларының ғылыми техникалық қызметін қаржыландыруды ұлғайтуды пысықтау (АКТ, электрондық өнеркәсіп, аэроғарыш өнеркәсібі, робототехника, 3D машина жасау, заттар интернеті, жасанды интеллект)
Үкіметке ақпарат
2021 жылғы желтоқсан
ЦДИАӨМ (жинақтау), БҒМ, Қаржымині
125-8.
Бизнес үшін egov mobile құру (кемінде 50 көрсетілетін қызмет)
Үкіметке ақпарат
2021 жылғы желтоқсан
ЦДИАӨМ (жинақтау), мүдделі ОМО
125-9.
Білікті АТ кадрларды даярлау үшін бағдарламалаудың жеке мектептеріне гранттар бөлу
кемінде 1000 грант бөлу
2021 жылғы қыркүйек
ЖАО, ЦДИАӨМ
125-10.
ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі арқылы гранттар бөлу
заңнамалық актілерге түзетулер енгізу
2021 жылғы желтоқсан
ЦДИАӨМ (жинақтау), БҒМ
125-11.
Бағдарламалаудың инновациялық 5 мектебін ашу
бағдарламалаудың кемінде 5 инновациялық мектебін құру
2021 жылғы желтоқсан
ЖАО, ЦДИАӨМ, БҒМ
125-12.
"Qoldau.kz" ақпараттық жүйесінде онлайн өтінім беру рәсімін оңайлату, фермерлердің өтініштерін қарау үшін "күту парағын" әзірлеу
Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
2021 жылғы мамыр
АШМ (жинақтау), Әділетмині, "Атамекен" ҰКП (келісу бойынша)

125-13.
Обеспечение интеграции государственных информационных систем министерств финансов и юстиции с информационной системой "Qoldau.kz"
приказ
Министра финансов
июнь
2021 года
МФ (свод), МСХ, МЮ, НПП "Атамекен" (по согласованию)
125-14.
Проработка вопроса по принятию комплексных мер по цифровизации строительной отрасли и ЖКХ
информация в Правительство
декабрь
2021 года
МИИР (свод), МЦРИАП,
НПП "Атамекен" (по согласованию), акиматы областей, городов
Нур-Султана, Алматы и Шымкента
8. Социальная сфера
8.1 Образование
126.
Повышение IT - компетенций педагогов организаций образования
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МОН, МЦРИАП, МИО, ректоры вузов
127.
Реализация и внедрение технологии смешанного обучения "blended learning"
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МОН
128.
Поэтапный перевод учебников и методических пособий в цифровой формат
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МОН, МЦРИАП
129.
Выработка механизмов и методик обучения детей и студентов в удаленном режиме с применением современных дистанционных технологий. Завершение реальной цифровизации всех учебных заведений страны
информация в Правительство
июль
2020 года
МОН, МЦРИАП, акимы областей, городов
Нур-Султан, Алматы, Шымкент
130.
Усиление требований к цифровым компетенциям педагогов и организация соответствующих курсов повышения квалификации педагогов
информация в Правительство
июль
2020 года
МОН, МЦРИАП
131.
Модернизация цифровых образовательных ресурсов, повышение эффективности их использования в образовательном процессе, создание в открытом доступе видеотеки качественных интерактивных уроков
информация в Правительство
август
2020 года
МОН
132.
Исключена постановлением Правительства РК от 10.08.2020 № 509.
133.
Внесение предложений по вопросу предоставления льготного кредитования через банки второго уровня на образовательные кредиты
предложения в Правительство
август
2020 года
МОН, МФ, МНЭ
134.
Проработка вопроса о выделении дополнительных грантов на получение высшего образования с учетом потребностей рынка труда
информация в Правительство
ноябрь
2020 года
МОН, МФ, МНЭ
135.
Обеспечение увеличения государственного образовательного заказа из местных бюджетов на подготовку кадров с техническим и профессиональным образованием
решения
маслихатов
май-июнь
2020 года
акимы областей, городов
Нур-Султан, Алматы, Шымкент
136.
Внесение предложений по увеличению размера государственного заказа в частные школы, а также по увеличению возмещения инвестиционных затрат на реконструкцию и строительство школ
предложения в Правительство
сентябрь
2020 года
МОН, МФ, МНЭ

125-13.
Қаржы және Әділет министрліктерінің мемлекеттік ақпараттық жүйелерін "Qoldau.kz" ақпараттық жүйесімен интеграциялауды қамтамасыз ету
Қаржы министрінің бұйрығы
2021 жылғы маусым
Қаржымині (жинақтау), АШМ, Әділетмині, "Атамекен" ҰКП (келісу бойынша)
125-14.
Құрылыс саласын және ТКШ-ны цифрландыру бойынша кешенді шаралар қабылдау мәселесін пысықтау
Үкіметке ақпарат
2021 жылғы желтоқсан
ИИДМ (жинақтау), ЦДИАӨМ (жинақтау), "Атамекен" ҰКП (келісу бойынша) облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қаларының әкімдіктері
8. Әлеуметтік сала
8.1 Білім беру
126.
Білім беру ұйымдары педагогтарының ІТ-құзыреттілігін арттыру
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
БҒМ, ЦДИАӨМ, ЖАО, ЖОО ректорлары
127.
"blended learning" аралас оқыту технологиясын іске асыру және енгізу
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
БҒМ
128.
Оқулықтар мен әдістемелік құралдарды цифрлық форматқа кезең-кезеңімен аудару
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
БҒМ, ЦДИАӨМ
129.
Қашықтықтан оқытудың заманауи технологияларын қолдана отырып, балалар мен студенттерді қашықтықтан оқыту әдістері мен тетіктерін әзірлеу. Елдің барлық оқу орындарын іс жүзінде цифрландыруды аяқтау
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы шілде
БҒМ, ЦДИАӨМ, облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері
130.
Педагогтардың цифрлық құзыреттілігіне қойылатын талаптарды күшейту және педагогтардың біліктілігін арттырудың тиісті курстарын ұйымдастыру
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы шілде
БҒМ, ЦДИАӨМ
131.
Цифрлық білім беру ресурстарын жаңғырту, оларды білім беру процессінде пайдалану тиімділігін арттыру, сапалы интерактивті сабақтардың ашық видеотекасын құру
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы тамыз
БҒМ
132.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 10.08.2020 № 509 қаулысымен.
133.
Білім беру кредиттеріне екінші деңгейдегі банктер арқылы жеңілдікті кредит беру мәселесі бойынша ұсыныстар енгізу
Үкіметке ұсыныстар
2020 жылғы тамыз
БҒМ, Қаржымині, ҰЭМ
134.
Еңбек нарығының қажеттілігін ескере отырып, жоғары білім алуға қосымша гранттар бөлу туралы мәселені пысықтау
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы қараша
БҒМ, Қаржымині, ҰЭМ
135.
Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрларды даярлауға жергілікті бюджеттерден мемлекеттік білім беру тапсырысын ұлғайтуды қамтамасыз ету
мәслихаттардың шешімдері
2020 жылғы мамыр-маусым
облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері
136.
Жеке меншік мектептерге мемлекеттік тапсырыс мөлшерін ұлғайту бойынша, сондай-ақ мектептерді қайта жаңарту мен салуға инвестициялық шығындарды өтеуді ұлғайту бойынша ұсыныстар енгізу
Үкіметке ұсыныстар
2020 жылғы қыркүйек
БҒМ, Қаржымині, ҰЭМ

137.
Внесение изменений в Правила и методику подушевого финансирования для повышения привлекательности строительства частных школ
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МОН
138.
Подготовка предложений по увеличению размера государственного заказа на обеспечение студентов местами в общежитиях, а также размера возмещения инвестиционных затрат на реконструкцию строительство общежитий
предложения в Правительство
сентябрь
2020 года
МОН, МФ, МНЭ
139.
Проработка вопросов обеспечения учащихся компьютерной техникой через лизинговый механизм
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МОН, МЦРИАП
140.
Исключена постановлением Правительства РК от 10.08.2020 № 509.
140-1.
Обеспечение требуемого финансирования через государственный образовательный, творческий и спортивный заказы частных детских садов, школ, колледжей, творческих кружков, спортивных секций всех форм собственности до уровня, определенного новой методикой подушевого финансирования, утвержденной приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 ноября 2017 года №597
информация в Правительство
август 2021 года
МОН (свод), МКС, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, НПП "Атамекен" (по согласованию)
8.2 Здравоохранение
141.
Укрепление кадрового потенциала и заработной платы специалистов санитарно-эпидемиологической службы
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МЗ, МФ
142.
Усиление национальной санитарно-эпидемиологической службы с укреплением материально-технического оснащения организаций
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МЗ, акимы областей, городов
Нур-Султан, Алматы и Шымкент
143.
Реализация НТП по исследованию распространенности антител к КВИ, генотипирования вируса и проведение исследования генетических факторов восприимчивости КВИ и др.
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МЗ
144.
Подготовка и персональное распределение выпускников колледжа (66), бакалавриата (120), магистратуры (100), врачей инфекционистов (56), анестезиологов и реаниматологов (100) в рамках профилактики и борьбы с распространением КВИ
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МЗ, МОН
145.
Повышение квалификации специалистов: эпидемиологов, санитарных врачей, вирусологов, лаборантов и др. специальностей на базе Национального центра общественного здравоохранения МЗ РК, Национального научного центра особо опасных инфекций им. М. Айкимбаева МЗ РК, а также медицинских ВУЗов
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МЗ, МОН
146.
Выработка подходов к инфекционной безопасности населения, внедрению телемедицины и удаленной диагностики, усиление национальной санитарно-эпидемиологической службы
информация в Правительство
август
2020 года
МЗ

137.
Жеке меншік мектептер салудың тартымдылығын арттыру үшін жан басына шаққандағы қаржыландыру қағидалары мен әдістемесіне өзгерістер енгізу
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
БҒМ
138.
Студенттерді жатақханалардағы орындармен қамтамасыз етуге мемлекеттік тапсырыс мөлшерін, сондай-ақ жатақханалар құрылысын қайта жаңартуға инвестициялық шығындарды өтеу мөлшерін ұлғайту бойынша ұсыныстар дайындау
Үкіметке ұсыныстар
2020 жылғы қыркүйек
БҒМ, Қаржымині, ҰЭМ
139.
Лизинг тетігі арқылы оқушыларды компьютерлік техникамен қамтамасыз ету мәселелерін пысықтау
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
БҒМ, ЦДИАӨМ
140.
Жамбыл облысы Қордай ауданы Гвардейский кентінде иммунобиологиялық препараттар шығару жөніндегі биофармацевтикалық зауыттың құрылысына және ЖСҚ-ға қаражат бөлу мәселесін пысықтау (жұқпалы аурулар ауруханаларын салу тетігі бойынша)
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
БҒМ, Қаржымині
140-1.
Жеке меншік балабақшалардың, мектептердің, колледждердің, шығармашылық үйірмелердің, барлық меншік нысанындағы спорт секцияларының мемлекеттік білім беру, шығармашылық және спорттық тапсырыстары арқылы талап етілетін қаржыландыруды Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2017 жылғы 27 қарашадағы №597 бұйрығымен бекітілген жан басына шаққандағы қаржыландырудың жаңа әдістемесінде айқындалған деңгейге дейін қамтамасыз ету
Үкіметке ақпарат
2021 жылғы тамыз
БҒМ (жинақтау), МСМ, облыстардың,
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері, "Атамекен" ҰКП (келісу бойынша)
8.2 Денсаулық сақтау
141.
Санитариялық-эпидемиологиялық қызмет мамандарының кадрлық әлеуетін және жалақысын ұлғайту
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
ДСМ, Қаржымині
142.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 10.08.2020 № 509 қаулысымен.
143.
КВИ-ге антиденелердің таралуын зерттеу, вирусты генотиптендіру бойынша ҒТБ іске асыру және КВИ қабылдағыштығының генетикалық факторларына зерттеу жүргізу және т. б.
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
ДСМ
144.
КВИ таралуының алдын алу және күресу шеңберінде колледж (66), бакалавриат (120), магистратура (100) түлектерін, инфекционист-дәрігерлерді (56), анестезиолог және реаниматологтарды (100) дербес бөлу
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
ДСМ, БҒМ
145.
ҚР ДСМ Ұлттық қоғамдық денсаулық сақтау орталығы,
ҚР ДСМ М. Айқымбаев атындағы Аса қауіпті инфекциялар Ұлттық ғылыми орталығы, сондай-ақ медициналық ЖОО базасында эпидемиологтар, санитар-дәрігерлер, вирусологтар, зертханашылар және басқа да мамандықтар мамандарының біліктілігін арттыру
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
ДСМ, БҒМ
146.
Телемедицина мен қашықтан диагностикалауды енгізе отырып, халықты инфекциялық бақылауға арналған тәсілдерді әзірлеу
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы тамыз
ДСМ

147.
Формирование Совета по биологической безопасности с привлечением авторитетных ученых и экспертов
информация в Правительство
май
2020 года
МЗ, МОН
148.
Выработка подходов по переводу на дистанционный формат медицинских услуг в амбулаторно-поликлинических организациях
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МЗ, акимы городов
Нур-Султан, Алматы и Шымкент
149.
Внесение предложений по пересмотру тарифов на медицинские услуги в рамках ГОБМП и в системе ОСМС с учетом изменения курса национальной валюты
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МЗ
150.
Пересмотр процедур формирования предельных цен на лекарственные средства и медицинские изделия в рамках ГОБМП и в системе ОСМС с учетом изменения курса национальной валюты
информация в Правительство
июль
2020 года
МЗ, МФ, МНЭ, МТИ
151.
Подготовка предложений по совершенствованию системы обеспечения лекарственными средствами и медицинскими изделиями
информация в Правительство
июнь
2020 года
МЗ, МНЭ
152.
Разработка комплексного плана по развитию отечественной фармацевтической и медицинской промышленности
информация в Правительство
июль
2020 года
МЗ, МИИР,
АО "Банк Развития Казахстана" (по согласованию)
153.
Пересмотр действующих процедур по государственной регистрации, закупу, патентной защите, формированию списков и заключению долгосрочных договоров в рамках ГОБМП и в системе ОСМС для улучшения доступа лекарственных средств и медицинских изделий на рынок Республики Казахстан
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МЗ, МЮ
154.
Внесение предложений по обеспечению закупа и формирование в 17 регионах государственного материального резерва СИЗ, тестов, медицинского оборудования и лекарственных средств с учетом прогноза повторного пика пандемии коронавирусной инфекции
предложения в Правительство
2020 год
МЗ, акимы областей, городов
Нур-Султан, Алматы и Шымкент
155.
Разработка подходов к цифровизации санитарно-эпидемиологической службы Республики Казахстан
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МЗ
156.
Внесение изменений в действующее законодательство в части доступности и обеспечения лекарственными средствами и медицинскими изделиями, в том числе ускоренной разработки и вывода на рынок отечественных лекарственных средств и медицинских изделий для борьбы с пандемией (в том числе тепловизоры, СИЗы)
информация в Правительство
декабрь
2020 год
МЗ, МНЭ
157.
Обеспечение тепловизорами мест массового посещения населения (организации образования, здравоохранения, авто и железнодорожные вокзалы, аэропорты и др.)
информация в Правительство
2020 год
акимы областей, городов Нур-Султан, Алматы и Шымкент, МЗ, МФ

147.
Беделді ғалымдар мен сарапшыларды тарта отырып, Биологиялық қауіпсіздік кеңесін қалыптастыру
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы мамыр
ДСМ, БҒМ
148.
Амбулаториялық-емханалық ұйымдарда медициналық қызметтерді қашықтық форматқа ауыстыру бойынша тәсілдерді әзірлеу
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
ДСМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері
149.
Ұлттық валюта бағамының өзгеруін ескере отырып, ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде медициналық қызметтердің тарифтерін қайта қарау бойынша ұсыныстар енгізу
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
ДСМ
150.
Ұлттық валюта бағамының өзгеруін ескере отырып, ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың шекті бағаларын қалыптастыру рәсімін қайта қарастыру
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы шілде
ДСМ, Қаржымині, ҰЭМ, СИМ
151.
Дәрілік заттармен және медициналық бұйымдармен қамтамасыз ету жүйесін жетілдіру жөнінде ұсыныстар дайындау
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы маусым
ДСМ, ҰЭМ
152.
Отандық фармацевтикалық және медициналық өнеркәсіпті дамыту жөніндегі кешенді жоспарды әзірлеу
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы шілде
ДСМ, ИИДМ,
"ҚДБ" АҚ
(келісу бойынша)
153.
Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың Қазақстан Республикасының нарығына қолжетімділігін арттыру үшін ТМККК шеңберінде және МӘМС жүйесінде мемлекеттік тіркеу, сатып алу, патенттік қорғау, тізімдерді қалыптастыру және ұзақ мерзімді шарттар жасасу жөніндегі қолданыстағы рәсімдерді қайта қарау
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
ДСМ, Әділетмині
154.
Коронавирустық инфекция пандемиясының қайтадан өршу болжамын ескере отырып, 17 өңірде ЖҚҚ, тестілер, медициналық жабдықтар мен дәрілік заттардың мемлекеттік материалдық резервіне сатып алуды қамтамасыз ету және қалыптастыру жөнінде ұсыныстар енгізу
Үкіметке ұсыныстар
2020 жыл
ДСМ, облыстардың, Нұр-Cұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері
155.
Қазақстан Республикасының санитария-эпидемиологиялық қызметін цифрландыру тәсілдерін әзірлеу
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
ДСМ
156.
Қолданыстағы заңнамаға дәрілік заттарға және медициналық бұйымдарға қол жеткізу және қамтамасыз ету, оның ішінде пандемияға қарсы күрес үшін отандық дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды (оның ішінде тепловизорлар, ЖҚҚ) жедел әзірлеу және нарыққа шығару бөлігінде өзгерістер енгізу)
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
ДСМ, ҰЭМ
157.
Халық көп баратын жерлерді (білім беру, денсаулық сақтау ұйымдары, авто және теміржол вокзалдары, әуежайлар және т. б.) тепловизорлармен қамтамасыз ету)
Үкіметке ақпарат
2020 жыл
облыстардың,
Нұр-Cұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері, ДСМ, Қаржымині

157-1.
Принятие мер по вовлечению частных санаториев для оказания медицинской реабилитации лиц, перенесших коронавирусную инфекцию, в системе ОСМС
информация
в Правительство
ежеквартально
2021 год
МЗ (свод), акиматы областей, городов
Нур-Султана, Алматы и Шымкента, НПП "Атамекен" (по согласованию)
157-2
Своевременное проведение массовой вакцинации населения от коронавирусной инфекции COVID 19
информация
в Правительство
ежеквартально 2021 год
МЗ (свод), акиматы областей, городов
Нур-Султана, Алматы и Шымкента
9. Региональное развитие
158.
Модернизация инфраструктуры не менее 200 опорных и спутниковых сельских населенных пунктов в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі"
информация
в МНЭ
декабрь
2020 года
Акимы областей,
городов
Нур-Султан,
Алматы и
Шымкент
159.
Развитие инфраструктуры в рамках обеспечения управляемой
урбанизации:
- окраин крупных городов
- моно- и малых городов
информация
в МНЭ
декабрь
2020 года
Акимы областей,
городов
Нур-Султан,
Алматы и
Шымкент
10. Стратегическое планирование
160.
Разработка Стратегического плана развития до 2025 года в новой редакции с учетом институциональных и структурных реформ, направленного в том числе на:
трансформацию структуры экономики с определением роли каждого из ее главных секторов (промышленного, энергетического, сельскохозяйственного, сервисного);
пересмотр подходов к индустриализации с учетом реальных возможностей на экспортном и внутреннем рынках;
преобразование системы государственного управления
проект Указа Президента
июль
2020 года
МНЭ, ЦАМСЭР заинтересованные госорганы
160-1.
Активизация работы национальных управляющих холдингов на поиск и реализацию новых проектов с высокой экономической отдачей
информация
в Правительство
июль 2021 год
МНЭ (свод), АО "ФНБ "Самрук-Казына" (по согласованию), АО "НУХ "Байтерек" (по согласованию)
160-2.
Привлечение новых инвестиционных проектов для заключения стратегических инвестиционных соглашений в рамках формирования нового инвестиционного цикла
информация
в Правительство
август 2021 года
МИД (свод), МТИ, МИИР
161.
Пересмотр ключевых национальных индикаторов в Стратегической карте для формирования новой архитектуры и единого сквозного целеполагания программных документов второго и третьего уровней
приказ Министра национальной экономики
октябрь
2020 года
МНЭ, заинтересованные госорганы
162.
Развитие информационной системы бюджетного планирования
информация в Правительство
декабрь
2020 года
МФ, заинтересованные госорганы
163.
Подготовка пакета предложений по преобразованию системы государственного управления с учетом полученного опыта работы в условиях ЧП, предусматривающего в том числе:
сохранение дистанционного формата проведения совещаний, возможности дистанционной работы и внедрение гибкого графика для государственных служащих;
согласование проектов документов только в электронном формате и поэтапный переход на безбумажный документооборот, интеграцию информационных систем государственных органов и полноценную цифровизацию государственных услуг;
оптимизацию функций и бизнес-процессов в государственных органах, а также упрощение процедур и сокращение количества согласований при принятии решений, переход на выработку решений и мониторинг их исполнения с помощью современных управленческих практик и технологий
предложения
в Администрацию Президента
июль
2020 года
МНЭ, АДГС, МЦРИАП,
заинтересованные госорганы

157-1.
МӘМС жүйесінде коронавирус инфекциясына шалдыққан адамдарды медициналық оңалту үшін жеке меншік санаторийлерді тарту бойынша шаралар қабылдау
Үкіметке ақпарат
2021 жыл тоқсан сайын
ДСМ (жинақтау), облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері, "Атамекен" ҰКП (келісу бойынша)
157-2
Халықты COVID 19 коронавирус инфекциясынан жаппай вакцинациялауды уақтылы жүргізу
Үкіметке ақпарат
2021 жыл тоқсан сайын
ДСМ (жинақтау), облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
9. Өңірлік даму
158.
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде кемінде 200 тірек және серіктес ауылдық елді мекендердің инфрақұрылымын жаңғырту
ҰЭМ-ға ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
облыстардың,
Нұр-Cұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері
159.
Басқарылатын урбанизацияны қамтамасыз ету шеңберінде:
- ірі қалалардың шеткі аудандарының
- моно және шағын қалалардың инфрақұрылымын дамыту
ҰЭМ-ға ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
облыстардың,
Нұр-Cұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері
10. Стратегиялық жоспарлау
160.
Институционалдық және құрылымдық реформаларды ескере отырып, жаңа редакциядағы 2025 жылға дейінгі Стратегиялық даму жоспарын әзірлеу:
- әрбір негізгі секторларының (өнеркәсіптік, энергетикалық, ауылшаруашылық, сервистік) рөлін айқындай отырып, экономика құрылымының өзгеруі;
- экспорттық және ішкі нарықтардағы нақты мүмкіндіктерді ескере отырып, индустрияландыру тәсілдерін қайта қарау;
- мемлекеттік басқару жүйесін түрлендіру
Президент Жарлығының жобасы
2020 жылғы
шілде
ҰЭМ, ӘЭРТМО, мүдделі мемлекеттік органдар
160-1.
Экономикалық тиімділігі жоғары жаңа жобаларды белсенді түрде іздеу және іске асыру үшін ұлттық басқарушы холдингтердің жұмысын жандандыру
Үкіметке ақпарат
2021 жылғы шілде
ҰЭМ (жинақтау), "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісу бойынша), "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ (келісу бойынша)
160-2.
Жаңа инвестициялық цикл қалыптастыру шеңберінде стратегиялық инвестициялық келісімдер жасасу үшін жаңа инвестициялық жобаларды тарту
Үкіметке ақпарат
2021 жылғы тамыз
СІМ (жинақтау), СИМ, ИИДМ
161.
Екінші және үшінші деңгейлердегі бағдарламалық құжаттардың жаңа архитектурасын қалыптастыру және бірыңғай мақсатты өтпелі болжау үшін Стратегиялық картадағы негізгі ұлттық индикаторларды қайта қарау
Ұлттық экономика министрінің бұйрығы
2020 жылғы
қазан
ҰЭМ, мүдделі мемлекеттік органдар
162.
Бюджеттік жоспарлаудың ақпараттық жүйесін дамыту
Үкіметке ақпарат
2020 жылғы желтоқсан
Қаржымині, мүдделі мемлекеттік органдар
163.
ТЖ жағдайында алынған жұмыс тәжірибесін ескере отырып, мемлекеттік басқару жүйесін қайта құру бойынша ұсыныстар пакетін дайындау, оның ішінде:
- мәжілістерді өткізудің қашықтық форматын сақтау, қашықтықтан жұмыс істеу мүмкіндігін және мемлекеттік қызметшілер үшін икемді график енгізу;
- құжаттардың жобаларын тек электрондық форматта келісу және қағазсыз құжат айналымына кезең-кезеңмен көшу, мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерін интеграциялау және мемлекеттік қызметтерді толық цифрландыру;
- мемлекеттік органдарда функциялар мен бизнес-процестерді оңтайландыру, сондай-ақ рәсімдерді оңайлату және шешімдер қабылдау кезінде келісімдердің санын қысқарту, шешімдерді әзірлеуге көшу және қазіргі заманғы басқару практикалары мен технологиялары арқылы олардың орындалуына мониторинг жүргізу
Президент Әкімшілігіне ұсыныстар
2020 жылғы шілде
ҰЭМ, МҚІА, ЦДИАӨМ, мүдделі мемлекеттік органдар