О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2019 года № 1032 "Об определении видов и объемов помощи, предоставляемой в рамках гарантированного социального пакета"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 сентября 2020 года № 589. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 января 2023 года № 39.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 25.01.2023 № 39 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1-1 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "О государственной адресной социальной помощи" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2019 года № 1032 "Об определении видов и объемов помощи, предоставляемой в рамках гарантированного социального пакета" (САПП Республики Казахстан, 2020 г., № 63-64, ст. 468) следующее изменение:
в видах и объемах помощи, предоставляемой в рамках гарантированного социального пакета, утвержденных указанным постановлением:
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16 сентября 2020 года № 589
Приложение 1
к видам и объемам помощи,
предоставляемой в рамках
гарантированного социального пакета
Виды и объемы помощи гарантированного социального пакета, предоставляемой малообеспеченным семьям, имеющим детей в возрасте от одного года до шести лет
Категория
Вид
Объем
1
2
3
1. Продуктовый набор
Дети в возрасте от одного года до трех лет
пюре фруктовое и (или) овощное гипоаллергенное (в заводской упаковке в объеме от 50 до 100 грамм, разрешенное к употреблению для детей от шести месяцев до трех лет)
не менее
1 200 грамм
детская каша гипоаллергенная для детей (в заводской упаковке, разрешенная к употреблению для детей от шести месяцев до трех лет)
не менее
320 грамм
крупа кукурузная фасованная в заводской упаковке
не менее
400 грамм
хлопья овсяные фасованные в заводской упаковке
не менее
800 грамм
детское печенье для детей (в заводской упаковке, разрешенное к употреблению для детей от одного года до трех лет)
не менее
180 грамм
молоко пастеризованное или ультра пастеризованное в заводской упаковке жирностью 2,5 %
не менее
2 литров
1
2
3
Дети в возрасте от трех до шести лет
молоко пастеризованное или ультра пастеризованное в заводской упаковке жирностью 2,5%
не менее
2 литров
макароны твердых сортов пшеницы в заводской упаковке
не менее
800 грамм
хлопья овсяные фасованные в заводской упаковке
не менее
800 грамм
масло подсолнечное в заводской упаковке
не менее

"Кепілдік берілген әлеуметтік топтама шеңберінде ұсынылатын көмектің түрлері мен көлемдерін айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 1032 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 16 қыркүйектегі № 589 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 25 қаңтардағы № 39 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 25.01.2023 № 39 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы" 2001 жылғы 17 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 7-бабының 1-1-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Кепілдік берілген әлеуметтік топтама шеңберінде ұсынылатын көмектің түрлері мен көлемдерін айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 1032 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2020 ж., № 63-64, 468-құжат) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген кепілдік берілген әлеуметтік топтама шеңберінде ұсынылатын көмектің түрлері мен көлемдерінде:
1-қосымша осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 16 қыркүйектегі
№ 589 қаулысына
қосымша
Кепілдік берілген әлеуметтік
топтама шеңберінде ұсынылатын көмектің түрлері
мен көлемдеріне
1-қосымша
Бір жастан алты жасқа дейінгі балалары бар аз қамтылған отбасыларға берілетін кепілдік берілген әлеуметтік топтаманың түрлері мен көлемдері
Санаты
Түрі
Көлемі
1 2 3
1. Азық-түлік жиынтығы
Бір жастан үш жасқа дейінгі балалар
гипоаллергенді жеміс езбесі және (немесе) көкөніс езбесі (зауыттық қаптамада 50-ден 100 грамға дейінгі көлемде, алты айдан үш жасқа дейінгі балаларға пайдалануға рұқсат етілген)
кемінде
1200 грамм
балаларға арналған гипоаллергенді балалар ботқасы (зауыттық қаптамада, алты айдан үш жасқа дейінгі балаларға пайдалануға рұқсат етілген)
кемінде
320 грамм
өлшеп оралған жүгері жармасы, зауыттық қаптамада
кемінде
400 грамм
өлшеп оралған сұлы үлпегі, зауыттық қаптамада
кемінде
800 грамм
балаларға арналған балалар печеньесі (бір жастан үш жасқа дейінгі балаларға пайдалануға рұқсат етілген, зауыттық қаптамада)
кемінде
180 грамм
пастерленген немесе ультрапастерленген майлылығы 2,5 %, зауыттық қаптамадағы сүт
кемінде
2 литр
Үш жастан алты жасқа дейінгі балалар
пастерленген немесе ультра пастерленген, зауыттық қаптамадағы, майлылығы 2,5 % сүт
кемінде
2 литр
бидайдың қатты сорттарынан жасалған макарондар, зауыттық қаптамада
кемінде
800 грамм
өлшеп оралған сұлы үлпегі, зауыттық қаптамада
кемінде
800 грамм
күнбағыс майы, зауыттық қаптамада
кемінде

0,8 литров
гематоген классический
не менее
240 грамм
молочные подушечки для завтрака с содержанием цельных злаков в заводской упаковке
не менее
250 грамм
детское печенье в заводской упаковке
не менее
400 грамм
крупа перловая фасованная в заводской упаковке
не менее
800 грамм
крупа гречневая или рисовая фасованная в заводской упаковке
не менее 1,6 кг
горох колотый фасованный в заводской упаковке
не менее
800 грамм
крупа манная фасованная в заводской упаковке
не менее
700 грамм
мед натуральный в заводской упаковке
не менее
200 грамм
2. Набор товаров бытовой химии
Дети в возрасте от одного года до шести лет
детская зубная паста
не менее
50 миллилитров
детская зубная щетка
не менее 1 единицы
детское мыло гипоаллергенное
не менее
180 грамм
детский шампунь
не менее 200 миллилитров
детский крем
не менее
45 миллилитров
мыло хозяйственное
не менее
200 грамм
детский стиральный порошок
не менее
800 грамм
Примечание:
1) продуктовый набор должен отвечать требованиям безопасности пищевой продукции при ее хранении и транспортировке, установленным в Законе Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О безопасности пищевой продукции";
2) набор товаров бытовой химии должен отвечать требованиям безопасности и качества при ее хранении и транспортировке технического регламента "Требования к безопасности синтетических моющих средств и товаров бытовой химии", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2008 года № 217.

0,8 литр
классикалық гематоген
кемінде
240 грамм
құрамында тұтас дақылдары бар, таңғы асқа арналған сүтті жастықшалар, зауыттық қаптамада
кемінде
250 грамм
балаларға арналған зауыттық қаптамадағы печенье
кемінде
400 грамм
өлшеп оралған арпа жармасы, зауыттық қаптамада
кемінде
800 грамм
өлшеп оралған қарақұмық немесе күріш жармасы, зауыттық қаптамада
кемінде 1,6 кг
өлшеп оралған уатылған бұршақ, зауыттық қаптамада
кемінде
800 грамм
өлшеп оралған ұнтақ жармасы, зауыттық қаптамада
кемінде
700 грамм
табиғи бал, зауыттық қаптамада
кемінде
200 грамм
2. Тұрмыстық химия тауарларының жиынтығы
Бір жастан алты жасқа дейінгі балалар
балалар тіс пастасы
кемінде
50 миллилитр
балалар тіс щеткасы
кемінде
1 бірлік
балаларға арналған гипоаллергенді сабын
кемінде
180 грамм
балалар сусабыны
кемінде
200 миллилитр
балалар кремі
кемінде
45 миллилитр
кірсабын
кемінде
200 грамм
балалар кіржуғыш ұнтағы
кемінде
800 грамм
Ескертпе:
1) азық-түлік жиынтығы "Тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тамақ өнімдерін сақтау және тасымалдау кезінде олардың қауіпсіздігіне қойылатын талаптарға сай болуға тиіс;
2) тұрмыстық химия тауарларының жиынтығы оларды сақтау және тасымалдау кезінде Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 4 наурыздағы № 217 қаулысымен бекітілген "Синтетикалық жуғыш құралдар мен тұрмыстық химия тауарларының қауіпсіздігіне қойылатын талаптар" техникалық регламентінің қауіпсіздік пен сапа талаптарына сай болуға тиіс.