О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 сентября 2021 года № 644 "Об утверждении Комплексного плана мероприятий по противодействию теневой экономике на 2021 – 2023 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 февраля 2022 года № 85. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 июля 2023 года № 589
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 14.07.2023 № 589.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 сентября 2021 года № 644 "Об утверждении Комплексного плана мероприятий по противодействию теневой экономике на 2021 – 2023 годы" следующие изменения и дополнения:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Центральным и местным исполнительным органам, государственным органам, непосредственно подчиненным и подотчетным Президенту Республики Казахстан (по согласованию), а также организациям (по согласованию), ответственным за исполнение Комплексного плана:
1) обеспечить своевременную реализацию мероприятий и достижение показателей, предусмотренных в Комплексном плане;
2) два раза в год, не позднее 15 января и 15 июля, следующего за отчетным полугодием, представлять информацию о ходе исполнения мероприятий Комплексного плана в Агентство Республики Казахстан по финансовому мониторингу (далее – Агентство) (по согласованию).";
дополнить пунктом 3-1 следующего содержания:
"3-1. Агентству по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан (по согласованию) не позднее 30 августа, следующего за отчетным годом, представлять сводную информацию о ходе достижения показателей Комплексного плана в Агентство (по согласованию).";
пункты 4 и 5 изложить в следующей редакции:
"4. Агентству (по согласованию) представлять в Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан сводную информацию о ходе:
1) реализации мероприятий Комплексного плана не позднее 15 марта и 15 сентября, следующего за отчетным полугодием;
2) достижения показателей Комплексного плана не позднее 15 сентября, следующего за отчетным годом.
5. Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан представлять в Администрацию Президента Республики Казахстан информацию о ходе:
1) реализации мероприятий Комплексного плана не позднее 15 апреля, следующего за отчетным годом;
2) достижения показателей Комплексного плана не позднее 30 октября, следующего за отчетным годом.";
Комплексный план мероприятий по противодействию теневой экономике на 2021 – 2023 годы, утвержденный указанным постановлением, дополнить приложением согласно приложению к настоящему постановлению.

"Көлеңкелі экономикаға қарсы іс-қимыл жөніндегі іс-шаралардың 2021 – 2023 жылдарға арналған кешенді жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 21 қыркүйектегі № 644 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 23 ақпандағы № 85 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 14 шiлдедегi № 589 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 14.07.2023 № 589 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Көлеңкелі экономикаға қарсы іс-қимыл жөніндегі іс-шаралардың 2021 – 2023 жылдарға арналған кешенді жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 21 қыркүйектегі № 644 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Орталық және жергілікті атқарушы органдар, Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдар (келісу бойынша), сондай-ақ Кешенді жоспардың орындалуына жауапты ұйымдар (келісу бойынша):
1) іс-шаралардың уақтылы іске асырылуын және Кешенді жоспарда көзделген көрсеткіштерге қол жеткізуді қамтамасыз етсін;
2) жылына екі рет, есепті жартыжылдықтан кейінгі 15 қаңтардан және 15 шілдеден кешіктірмей Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігіне (бұдан әрі – Агенттік) (келісу бойынша) Кешенді іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы ақпарат беріп тұрсын.";
мынадай мазмұндағы 3-1-тармақпен толықтырылсын:
"3-1. Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі (келісу бойынша) есепті жылдан кейінгі 30 тамыздан кешіктірмей Агенттікке (келісу бойынша) Кешенді жоспардың көрсеткіштеріне қол жеткізу барысы туралы жиынтық ақпарат беріп тұрсын.";
4 және 5-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Агенттік (келісу бойынша) Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесіне:
1) есепті жартыжылдықтан кейінгі 15 наурыздан және 15 қыркүйектен кешіктірмей Кешенді жоспар іс-шараларының іске асырылу;
2) есепті жылдан кейінгі 15 қыркүйектен кешіктірмей Кешенді жоспардың көрсеткіштеріне қол жеткізу барысы туралы жиынтық ақпарат беріп тұрсын.
5. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне:
1) есепті жылдан кейінгі 15 сәуірден кешіктірмей Кешенді жоспар іс-шараларының іске асырылу;
2) есепті жылдан кейінгі 30 қазаннан кешіктірмей Кешенді жоспардың көрсеткіштеріне қол жеткізу барысы туралы ақпарат беріп тұрсын.";
көрсетілген қаулымен бекітілген Көлеңкелі экономикаға қарсы іс-қимыл жөніндегі іс-шаралардың 2021 – 2023 жылдарға арналған кешенді жоспары осы қаулыға қосымшаға сәйкес қосымшамен толықтырылсын.

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 февраля 2022 года № 85
Приложение к Комплексному
плану мероприятий по
противодействию теневой
экономике на 2021 – 2023 годы
Перечень
показателей противодействия ненаблюдаемой (теневой) экономике с закреплением за оцениваемыми государственными органами до 2023 года
Тип N 1 - "Производители преднамеренно не регистрируются – подпольная деятельность"

2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2022 жылғы 23 ақпандағы
№ 85 қаулысына
Қосымша
Көлеңкелі экономикаға қарсы
іс-қимыл жөніндегі іс-шаралардың
2021 – 2023 жылдарға арналған
кешенді жоспарына
қосымша
Бағаланатын мемлекеттік органдарға бекітіп бере отырып, қадағаланбайтын (көлеңкелі) экономикаға қарсы 2023 жылға дейінгі іс-қимыл көрсеткіштерінің тізбесі
N 1 тип – "Өндірушілер әдейі тіркелмейді – астыртын қызмет"

6,06
5,48
4,94
БНС АСПиР (по согласованию)
БНС АСПиР (по согласованию)
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МСХ
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МИОР
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
США
Соединенные Штаты Америки
МЮ
Министерство юстиции Республики Казахстан
МОН
Министерство образования и науки Республики Казахстан
АЗРК
Агентство по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан
МЗ
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МТСЗН
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
ВВП
валовой внутренний продукт
МИО
местные исполнительные органы
ВДС
валовая добавленная стоимость
СГД
совокупный годовой доход
МИИР
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
МФ
Министерство финансов Республики Казахстан
АФМ
Агентство Республики Казахстан по финансовому мониторингу
МКС
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
БНС АСПиР
Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан
МТИ
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
НБ
Национальный Банк Республики Казахстан
МНЭ
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МЦРИАП
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МВД
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЭГПР
Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
МЭ
Министерство энергетики Республики Казахстан
_____________________________
* показатели за 2022 и 2023 годы не включают увеличение объема расхождения импорта Республики Казахстан с данными экспорта Китайской Народной Республики относительно 2021 года, связанного с методологическими особенностями.

6,06
5,48
4,94
СЖРА ҰСБ
(келісу бойынша)
СЖРА ҰСБ (келісу бойынша)
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АҚДМ
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
АҚШ
Америка Құрама Штаттары
АШМ
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Әділетмині
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі
БҒМ
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
БҚДА
Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі
ДСМ
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Еңбекмині
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
ЖАО
жергілікті атқарушы органдар
ЖЖТ
жылдық жиынтық табыс
ЖҚҚ
жалпы қосылған құн
ЖІӨ
жалпы ішкі өнім
ИИДМ
Қазақстан Республикасының Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
Қаржымині
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
ҚМА
Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі
МСМ
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
СЖРА ҰСБ
Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросы
СИМ
Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі
ҰБ
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
ҰЭМ
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
ЦДИАӨМ
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
ІІМ
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
ЭГТРМ
Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
ЭМ
Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі
* 2022 және 2023 жылдар үшін көрсеткіштер Қазақстан Республикасы импортының Қытай Халық Республикасы экспортының әдіснамалық ерекшеліктерге байланысты 2021 жылға қатысты деректерімен алшақтығы көлемінің ұлғаюын қамтымайды.