О чрезвычайных мерах по ограничению роста цен в условиях введения национальной валюты
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 12 ноября 1993 года N 1121. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 9 февраля 2005 г. N 124 (P050124)
В целях поддержки уровня жизни населения, предупреждения необоснованного роста цен и тарифов, обеспечения устойчивости вводимой национальной валюты Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить предельные размеры регулируемых цен и коэффициенты пересчета действующих регулируемых цен (тарифов) на отдельные виды продукции производственно-технического назначения, потребительских товаров и услуг, установленных постановлениями Кабинета Министров Республики Казахстан от 5 августа 1993 г. N 678 P930678_  "О государственных регулируемых ценах на энергоносители" и от 30 августа 1993 г. N 745 P930745_  "О ценах на хлеб, хлебобулочные изделия, пшено, крупу манную и муку, реализуемую населению взамен печеного хлеба", согласно приложениям N 1 и 2 к настоящему постановлению. Предельные размеры цен и тарифов применяются предприятиями и организациями всех форм собственности при реализации промышленной продукции и услуг, указанных в приложениях N 1 и 2, а также до 5 января 1994 г. - при реализации населению потребительских товаров, предусмотренных в приложении N 2 к настоящему постановлению.
(Абзац второй утратил силу - см. пункт 1 постановления Кабинета Министров РК от 28 декабря 1993 г. N 1302 и абзац шестой Перечня некоторых решений Правительства, утративших силу, утвержденного постановлением Кабинета Министров РК от 26 сентября 1995 г. N 1283 P951283_  )
Установить предельный размер торговой надбавки на товары детского ассортимента, включенные в Перечень товаров, освобожденных от налога на добавленную стоимость, утвержденный постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 12 августа 1992 г. N 673 P920673_  "Об освобождении от налога на добавленную стоимость", в размере 40 процентов к отпускной цене предприятия-изготовителя.
(Абзац пятый) Рекомендовать главам областных, Алматинской и Ленинской городских администраций устанавливать цены на минимальный набор услуг похоронного ритуала, но не выше предельного уровня пособия на погребение, установленного Законом Республики Казахстан от 25 октября 1993 г. N 2477-ХII "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 1993 год.<*>
Комитету цен при Министерстве экономики Республики Казахстан в трехдневный срок разработать и утвердить новые прейскуранты на электрическую и тепловую энергию, хлеб и хлебобулочные изделия.

Ұлттық валютаны енгiзу жағдайында бағаның өсуiн шектеу жөнiндегi төтенше шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 12 қараша 1993 ж. N 1121. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 9 ақпандағы N 124 қаулысымен
Халықтың тұрмыс деңгейiн қолдау, баға мен тарифтердiң негiзсiз өсуiне жол бермеу, енгiзiлетiн ұлттық валютаның тұрлаулылығын қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң "Энергия көздерiнiң мемлекеттiк реттелетiн бағасы туралы" 1993 жылғы 5 тамыздағы  N 678  және "Нанның, нан-тоқаш өнiмдерiнiң, тарының, ұнтақ жарманың және халыққа пiсiрiлген нан орнына сатылатын ұнның бағасы туралы" 1993 жылғы 30 тамыздағы  N 745  қаулыларымен белгiленген өндiрiстiк-техникалық мақсаттағы өнiмдердiң жекелеген түрлерiнiң, тұтыну тауарлары мен көрсетiлетiн қызметтiң қолданылып жүрген реттелетiн бағасын (тарифтерiн) қайта есептеудiң реттелетiн бағасы мен коэффициенттерiнiң шектi мөлшерi осы қаулыға берiлген N 1 және N 2 қосымшаларға сәйкес бекiтiлсiн. Меншiктiң барлық нысандарындағы кәсiпорындар мен ұйымдар N 1 және N 2 қосымшаларда көрсетiлген өнеркәсiп өнiмдерi мен қызметтердi өткiзуде, сондай-ақ 1994 жылдың 5 қаңтарына дейiн - осы қаулыға тiркелген N 2 қосымшада көрсетiлген тұтыну тауарларын өткiзген кезде баға мен тарифтердiң шектi мөлшерлерiн қолданады;
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң "Қосылған құнға салықтан босату туралы" 1992 жылғы 12 тамыздағы N 673 қаулысымен бекiтiлген қосылған құн салығынан босатылған тауарлар Тiзбесiне енгiзiлген балалар тауарларының түр-түрлерiне сауда үстемесiнiң шектi мөлшерi жасап шығарушы кәсiпорынның босату бағасына 40 процент мөлшерiнде белгiленсiн.
Облыстардың, Алматы және Ленинск қалаларының әкiмдерiне жерлеу жоралғысы қызметiнiң ең төменгi жиынтығына баға белгiлеу, алайда "1993 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 25 қазандағы N 2477- ХII "жанымен белгiленген жерлеуге берiлетiн жәрдемақының шектi деңгейiнен асырмау ұсынылсын; <*>
Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi жанындағы Баға комитетi 3 күн мерзiмде электр мен жылу энергиясына, нан мен нан-тоқаш өнiмдерiне жаңа прейскуранттар әзiрлеп, бекiтетiн болсын.

Осуществить на предприятиях, в организациях и других хозяйствующих субъектах по состоянию на 15 ноября 1993 г. инвентаризацию и переоценку остатков продукции, указанной в приложениях N 1 и 2 к настоящему постановлению и направить сумму дооценки на пополнение собственных оборотных средств.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 28 декабря 1993 года N 1302. Абзац четвертый утратил силу - Постановлением Правительства РК от 2 июля 1997 г. N 1045 P971045_  .
2. Пункт 2 - утратил силу постановлением от 21 января 1994 г. N 91.
3. Действующие по состоянию на 1 ноября 1993 г. свободные (рыночные) и регулируемые цены (тарифы) на продукцию и услуги, не указанные в приложениях N 1 и 2 к настоящему постановлению, пересчитываются умножением на коэффициент 0,002.
Главам областных, Алматинской и Ленинской городских администраций обеспечить строгий контроль за соблюдением правильности пересчета свободных и регулируемых цен.
4. Установить, что округление цен (тарифов) на продукцию производственно-технического назначения, потребительские товары и услуги производится с точностью до одного тиына.
5. Комитету цен при Министерстве экономики Республики Казахстан, Главной налоговой инспекции Министерства финансов Республики Казахстан, Комитету государственного финансового контроля при Кабинете Министров Республики Казахстан и их органам на местах:
обеспечить контроль за деятельностью хозяйствующих субъектов по соблюдению ими предельных уровней цен и рентабельности;
применять к хозяйствующим субъектам, допустившим нарушения государственной дисциплины цен (тарифов), меры экономического воздействия в соответствии с порядком, установленным постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 17 марта 1992 г. N 245 P920245_  "Об утверждении Положения о порядке применения экономических санкций за нарушение государственной дисциплины цен" (САПП Республики Казахстан, 1992 г. , N 11, ст. 197).
6. С вводом в действие настоящего постановления признать утратившими силу:
пункт 1 постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 28 января 1993 г. N 68 "О государственном регулировании цен на энергоносители и социальной поддержке населения в связи с удорожанием тарифов на жилищно-коммунальные услуги" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 2, ст. 29);
постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 21 июля 1993 г. N 641 "Об исполнении постановления Президента Республики Казахстан от 19 июля 1993 г. N 1298 "Об упорядочении отпуска комбикормов из госресурсов по регулируемым ценам" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 31, ст. 355);

Кәсiпорындарда, ұйымдарда және басқа шаруашылық жүргiзушi субъектiлерде 1993 жылғы 15 қарашадағы жағдай бойынша осы қаулыға берiлген N 1 және N 2 қосымшаларда көрсетiлген қалған өнiмдерге түгендеме мен қайта бағалау жүргiзiлсiн, әрi жете бағалаудың сомасы олардың өз айналым қаржысын толықтыруға жiберiлсiн.
ЕСКЕРТУ. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінiң 1993.12.28. N  1302 , 1995.09.26. N  1283 , 1997.07.02. N  1045  қаулыларымен.
(2-тармақ)<*>.
Ескерту. 2-шi тармақтың күшi жойылды - ҚРКМ-нiң 1994 ж. 21 қаңтардағы N 91 Қаулысымен
3. Осы қаулыға берiлген N 1 және 2 қосымшаларда көрсетiлмеген өнiмдер мен көрсетiлетiн қызметтiң 1993 жылғы 1 қарашадағы жағдайы бойынша қолданылған еркiн (нарықтық) және реттелетiн бағасы (тарифтерi) 0,002 коэффициентiне көбейту арқылы қайта есептеледi.
Облыстардың, Алматы және Ленинск қалаларының әкiмдерi еркiн және реттелмелi бағаның қайта есептелуiнiң дұрыс жүргiзiлуiне қатаң бақылауды қамтамасыз етсiн.
4. Өндiрiстiк-техникалық мақсаттағы өнiмнiң, тұтыну тауарлары мен көрсетiлетiн қызметтiң бағасын (тарифтерiн) дөңгелектеу бiр тиынға дейiнгi дәлдiкпен жүргiзiлетiн болып белгiленсiн.
5. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi жанындағы Баға комитетi, Қазақстан Республикасы қаржы министрлiгiнiң Бас салық инспекциясы, Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң жанындағы Мемлекеттiк қаржы бақылау комитетi және олардың жергiлiктi жерлердегi органдары:
шаруашылық жүргiзушi субъектiлердiң баға мен рентабельдiлiктiң шектi деңгейлерiн сақтау жөнiндегi қызметiне бақылау жасалуын қамтамасыз етсiн;
мемлекеттiк баға (тарифтер) тәртiбiн бұзуға жол берген шаруашылық жүргiзушi субъектiлерге Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң "Мемлекеттiк баға тәртiбiн бұзғаны үшiн экономикалық санкциялар қолдану тәртiбi туралы Ереженi бекiту туралы" 1992 жылғы 17 наурыздағы N 245 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ, 1992 ж., N 11, 197-бап) белгiленген тәртiпке сәйкес экономикалық ықпал жасау шаралары қолданылатын болсын.
6. Осы қаулы күшiне енгеннен кейiн мыналардың күшi жойылған деп танылсын:
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң "Энергия көздерiнiң бағасын мемлекеттiк реттеу және тұрғын үй-коммуналдық қызметтерге тарифтердiң қымбаттауына байланысты халықты әлеуметтiк қолдау туралы" 1993 жылғы 28 қаңтардағы N 68  қаулысының  (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ, 1993 ж., N 2, 29-бап) 1-тармағы;
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң "Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Мемлекеттiк ресурстан реттелмелi баға бойынша құрамажем босатуды реттеу туралы" 1993 жылғы 19 шiлдедегi N 1298 қаулысын орындау туралы" 1993 жылғы 21 шiлдедегi N 641 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ, 1993 ж., N 31, 355-бап);

в постановлении Кабинета Министров Республики Казахстан от 5 августа 1993 г. N 678 "О государственных регулируемых ценах на энергоносители":
пункт 15;
в части "Основные услуги связи" приложения N 2 слова "а также для других одиноко проживающих пенсионеров и инвалидов (супружеских пар)";
пункт 4 постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 30 августа 1993 г. N 745 "О ценах на хлеб, хлебобулочные изделия, пшено, крупу манную и муку, реализуемую населению взамен печеного хлеба".
7. Настоящее постановление вводится в действие с 15 ноября 1993 г.
Премьер-министр
Республики Казахстан
Приложение N 1 <*>
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 12 ноября 1993 г. N 1121
Предельные размеры
регулируемых цен (тарифов) и коэффициентов
пересчета действующих цен и тарифов на отдельные
виды услуг производственно-технического назначения <*>
Сноска. Утратили силу: абзац шестой и абзацы двадцать пятый - двадцать девятый с 25 марта 1994 г., абзацы первый - пятый и седьмой - двадцать четвертый с 1 апреля 1994 г. приложения N 1 - постановлением от 23 марта 1994 г. N 288.
Сноска. Приложение N 1 утратило силу в части цены на комбикорма для всех потребителей, кроме населения - изменения внесены Постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 19 июля 1994 г. N 806.
тенге и тиын (без НДС)
Уголь (за 1 тонну):
Карагандинский
рядовой                               52
угольный концентрат                   70
Экибастузский                             11
Нефть (за 1 тонну)                             100
Газ природный (за 1 тыс.куб.м.):
отпускаемый национальной газовой
компанией "Казахгаз"                      230
в том числе для Мангышлакского
энергокомбината                       180
отпускаемый Государственной
холдинговой компанией "Алау газ"          280
в том числе колхозам и совхозам
для дальнейшей реализации
населению                             90
Газ сухой отбензиненный (за 1 тыс.куб.м)       47
Газ сжиженный, вырабатываемый предприятиями
республики (за 1 тонну)                        110
Газ сжиженный (за 1 тонну):
для промышленных потребителей           коэффициент 0,0072
для автомобильного транспорта           коэффициент 0,0074
на коммунально-бытовые нужды (за 1 кг)  0-45 (включая НДС)
Автомобильные бензины                        коэффициент 0,0032
Керосин                                      коэффициент 0,006
Дизельное топливо                            коэффициент 0,0037
Мазут                                        коэффициент 0,0034

Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң "Энергия көздерiнiң мемлекеттiк реттелетiн бағасы туралы" 1993 жылғы 5 тамыздағы N 678 қаулысындағы:
15-тармақ;
N 2 қосымшаның "Байланыстың негiзгi қызметтерi" бөлiгiндегi "сондай-ақ басқа да жалғызiлiктi зейнеткерлер мен мүгедектер (ерлi-зайыптылар)" деген сөздер;
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң "Нанның,
нан-тоқаш өнiмдерiнiң, тарының, ұнтақ жарманың және халыққа пiсiрiлген нан орнына сатылатын ұнның бағасы туралы" 1993 жылғы 30 тамыздағы  N 745  қаулысының 4-тармағы.
7. Осы қаулы 1993 жылғы 15 қарашадан бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1993 жылғы 12 қарашадағы
N 1121 қаулысына
N 1 қосымша
Ескерту. Осы қосымшаның 6, 25-29 абзацтары 1994 жылғы 25
наурыздан бастап, 1-5, 7-24 абзацтары 1994 жылғы 1 сәуiрден бастап күшiн жойды - ҚРМК-нің 1994.03.23. N 288 қаулысымен.
Ескерту. Халықтан басқа барлық тұтынушылар үшiн құрама жемнiң  бағасы бөлiгiнiң күшi жойылды деп танылсын - бұл өзгерiс ҚРМК-нiң 19.07.1994 ж. N 806 қаулысымен енгiзiлді.
Өндiрiстiк-техникалық мақсаттағы қызметтердiң жекелеген
түрлерiнiң қолданылып жүрген бағалары мен тарифтерiн қайта
есептеудiң реттелмелi бағалары (тарифтерi) мен коэффициенттерiнiң
Шектi мөлшерлерi
теңге және тиын
(ҚҚС-ты қоспағанда)
Көмiр (1 тоннасы үшiн):
Қарағандының
кәдуiлгi көмiрi                                 52
көмiр концентраты                               70
Екiбастұз көмiрi                                 11
Мұнай (1 тоннасы үшiн)                            100
Табиғи газ (1 мың текше м. үшiн):
"Қазақгаз" ұлттық газ компаниясы
босататын                                       230
оның iшiнде Маңғышлақ энергия
комбинатына                                    180
"Алау газ" мемлекеттiк холдинг
компаниясы босататын                            280
оның iшiнде
кейiн халыққа сату үшiн ұжымшарлар
мен кеңшарларға                                 90
Бензиннен тазартылған құрғақ газ
(1 мың текше м. үшiн)                              47
Республиканың кәсiпорындары шығаратын
сұйытылған газ (1 тоннасы үшiн)                   110
Сұйытылған газ (1 тоннасы үшiн):
өнеркәсiптiк тұтынушылар үшiн           0,0072 коэф.
автомобиль көлiгi үшiн                  0,0074 коэф.
коммуналдық тұрмыстық мұқтаждарға
(1 кг. үшiн)                            0-45 (ҚҚС-ны қосқанда)
Автомобиль бензиндерi                     0,0032 коэф.
Жермай                                    0,006  коэф.
Дизель отыны                              0,0037 коэф.
Мазут                                     0,0034 коэф.

Авиакеросин                                  коэффициент 0,004
Электроэнергия                       по утверждаемому прейскуранту
Теплоэнергия                         по утверждаемому прейскуранту
Комбикорма для всех потребителей,
кроме населения (за 1 тонну)                   240
Перевозки грузов железнодорожным
транспортом во внутриреспубликанском
сообщении (кроме перевозок домашних
вещей граждан и сжиженного газа)             коэффициент 0,0036
Основные услуги связи
Аренда телефонных и телеграфных
каналов                                      коэффициент 0,006
Использование технических средств связи,
радиовещания, радиосвязи и телевидения       коэффициент 0,004
Услуги междугородной связи:
для бюджетных организаций (за одну минуту)
внутри области                        0-12
внутри республики                     0-18
для хозрасчетных организаций             коэффициент 0,01
Услуги правительственной связи                коэффициент 0,004
Абонентная плата за пользование
радиотрансляционной точкой и
телефоном для бюджетных организаций           коэффициент 0,01
Приложение N 2
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 12 ноября 1993 г. N 1121
Предельные размеры
регулируемых цен (тарифов) и коэффициентов
пересчета действующих цен и тарифов на
отдельные виды потребительских товаров
и услуг, оказываемых населению <*>
Сноска. Абзацы двадцать шестой - тридцать девятый, сорок первый - пятьдесят первый приложения N 2 утратили силу с 1 апреля 1994 г. - постановлением от 23 марта 1994 г. N 288.
тенге и тиын
(с НДС)
Хлеб и хлебобулочные изделия       коэффициент 0,008
к прейскуранту
N 001-05-1993
Мука пшеничная высшего сорта (за 1 кг)      0-80
Крупа манная (за 1 кг)                      0-84
Пшено (за 1 кг)                             0-64
Макаронные изделия (за 1 кг)                1-10
Сахар (за 1 кг)                             3-40
Молоко (за 1 литр)                          0-40
Кефир (за 1 литр)                           0-50
Простокваша (за 1 литр)                     0-50
Творог высшего сорта 18-процентной
жирности (за 1 кг)                          2-00
Сливки 20-процентной жирности (за 1 литр)   2-20
Сметана 25-процентной жирности (за 1 кг)    2-50
Масло животное (за 1 кг)                    7-00
Масло растительное (за 1 кг)                5-20
Яйца (за 1 десяток)                         1-40
Мясо (за 1 кг):
говядина                               4-40
баранина                               4-00

Авиация жермайы                           0,004  коэф.
Электр қуаты                           бекiтiлген прейскурант
бойынша
Жылу қуаты                             бекiтiлген прейскурант
бойынша
Iшкi республикалық қатынаста жүктердiң
темiр жол көлiгiмен тасымалдары (азаматтардың
үй заттары мен сұйытылған газдан басқа)   0,0036 коэф.
Байланыс көрсететiн негiзгi қызметтер
Телефон мен телеграф арналарын
жалдау                                    0,006  коэф.
Байланыстың, радио хабарын таратудың,
радио байланысы мен теледидардың
техникалық құралдарын пайдалану           0,004  коэф.
Халықаралық байланыстың көрсететiн
қызметтерi:
бюджеттегi ұйымдарға (бiр минутi
үшiн)
облыс iшiнде                           0-12
республика iшiнде                      0-18
шаруашылық есептегi ұйымдарға          0,01   коэф.
Үкiметтiк байланыс көрсететiн
қызметтер                                 0,004  коэф.
Бюджеттегi ұйымдарға радио
хабарларын тарату нүктесi мен телефонды
пайдаланғаны үшiн абонемент ақысы         0,01   коэф.
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1993 жылғы 12 қарашадағы
N 1121 қаулысына
N 2 қосымша
Ескерту. Осы қосымшаның 26-39, 41-51-абзацтары 1994 жылғы 1 сәуiрден күшiн жойды - ҚРМК-нің 1994.03.23. N 288 қаулысымен.
ЕСКЕРТУ. 2-қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінiң 1993.12.28. N  1302    қаулысымен.
Тұтыну тауарлары мен халыққа қызмет көрсетудiң жекелеген
түрлерiне қазiргi қолданылып жүрген бағалар мен тарифтердi
қайта есептеудiң реттелмелi бағалары (тарифтерi) мен           коэффициенттерiнiң
Шектi көлемi
теңге мен тиын
(ҚҚС-пен)
Нан және нан-тоқаш бұйымдары         N 001-05-1993 прейскурантына
0,008 коэффициентi
Жоғары сортты бидай ұны (1 кг үшiн)               0-80
Ботқа жармасы (1 кг үшiн)                         0-84
Тары (1 кг үшiн)                                  0-64
Макарон бұйымдары (1 кг үшiн)                     1-10
Қант (1 кг үшiн)                                  3-40
Сүт (1 литрi үшiн)                                0-40
Айран (1 литрi үшiн)                              0-50
Ұйытылған сүт (1 литрi үшiн)                      0-50
Майлылығы 18 процент жоғары сортты
сүзбе (1 кг үшiн)                                 2-00
Майлылығы 20 процент кiлегей (1 литрi үшiн)       2-20
Майлылығы 25 процент қаймақ (1 кг үшiн)           2-50
Мал майы (1 кг үшiн)                              7-00
Өсiмдiк майы (1 кг үшiн)                          5-20
Жұмыртқа (10 данасы үшiн)                         1-40
Ет (1 кг үшiн):
сиыр етi                                        4-40
қой етi                                         4-00

свинина                                5-00
птицы                                  4-40
Соль поваренная пищевая (за 1 кг)           0-10
Мыло хозяйственное за 1 кусок (350 граммов) 0-70
Комбикорма, реализуемые населению
(за один кг.)                               0-35
Перевозки пассажиров и багажа городским
транспортом общего пользования (за 1
поездку)                                    0-10
Автомобильные бензины                  коэффициент 0,0032
Дизельное топливо                      коэффициент 0,0037
Топливо печное бытовое                 коэффициент 0,006
Керосин осветительный                  коэффициент 0,006
Квартплата и эксплуатационные расходы
в приватизированном жилом фонде
за 1 кв.м общей площади в месяц <*>         0-04<**>
Газ сжиженный (за 1 кг)                      0-45
Газ сетевой для отопления жилых домов,
приготовления пищи и подогрева воды
(за 1 куб.м)                                 0-11<**>
Уголь, реализуемый населению           коэффициент 0,003
Услуги водопровода и канализации       коэффициент 0,006<**>
Электрическая энергия (за 1 квт.ч),
отпускаемая на коммунально-бытовые
нужды для населения, проживающего:
в сельских населенных пунктах           0-03<**>
в городских населенных пунктах
(кроме домов, оборудованных
стационарными электроплитами и
электронагревательными установками)     0-04<**>
в городских населенных пунктах (в домах,
оборудованных стационарными электроплитами
и электронагревательными установками)   0-03<**>
Тепловая энергия для центрального
отопления и горячего водоснабжения    коэффициент 0,004<**>
Основные услуги связи:
абонементная плата за пользование
телефоном (в месяц):
за основной аппарат                 4-35<**>
то же, для пенсионеров и
инвалидов, получающих надбавку
к пенсии на уход за ними            2-20<**>
за спаренный аппарат                3-50<**>
то же, для пенсионеров и инвалидов,
получающих надбавку к пенсии
на уход за ними                     1-70<**>
абонементная плата за пользование
радиотрансляционной точкой в городах
и селах (в месяц)
однопрограммной                     0-20<**>
многопрограммной                    0-30<**>
Услуги почтовой связи                        коэффициент 0,01
услуги телеграфной связи                     коэффициент 0,01
Услуги междугородной связи (за одну минуту)
внутри республики                   0-14
внутри области                      0-10
Услуги бань
Отделения:
- первого разряда                            1-50
- второго разряда                            1-20
- третьего разряда                           0-80
Ванно-душевые блоки второго разряда:
- ванна                                      2-00
- душ                                        1-50
Сноска. <*> Приводится в порядке рекомендации при утверждении  ставок квартирной платы в установленном законодательством порядке.

шошқа етi                                       5-00
құс етi                                         4-40
Қорытылған ас тұзы (1 кг үшiн)                    0-10
Кiр сабынның бiр кесегi үшiн (350 грамы)          0-70
Халыққа сатылатын құрамажем (1 кг үшiн)           0-35 <*>
Жалпы пайдаланымдағы қала көлiгiмен жолаушылар
және қол жүгi тасымалы                            0-10
Автомобиль бензинi                            0,0032 коэф.
Дизель отыны                                  0,0037 коэф.
Тұрмыстық пеш отыны                           0,006  коэф.
Жарық беруге жағылатын жер май                0,006  коэф.
Жекешелендiрiлген тұрғын үй қорындағы
пәтерақы және пайдалану шығындары жалпы
көлемi 1 шаршы метр үшiн айына<*>                 0-04<**>
Сұйытылған газ (1 кг үшiн)                        0-45
Тұрғын үйлердi жылыту, тағам әзiрлеу мен
су жылыту үшiн пайдаланылатын желiлi газ
(1 текшеметрi үшiн)                               0-11<**>
Халыққа сатылатын көмiр                       0,003  коэф.
Су құбыры мен канализация қызметi             0,006  коэф.<**>
Коммуналдық-тұрмыстық мұқтажға босатылатын
электр қуаты (1 квт сағат үшiн) халықтың
тұрғын жерлерiне:
селолық елдi мекендерде                         0-03<**>
қалалық елдi мекендерде (тұрақты электр
пештерi және электр-қыздыру қондырғыларымен
жабдықталған үйлерден басқасы)                  0-04<**>
қалалық елдi мекендерде (тұрақты электр
пештерi және электр-қыздыру қондырғыларымен
жабдықталған үйлерде)                           0-03<**>
Орталықтан жылыту және ыстық сумен жабдықталуға
арналған жылу қуаты                           0,004  коэф.<**>
Байланысты негiзгi көрсетiлетiн қызметтерi
телефон пайдаланғаны үшiн абонементтiк төлем (айына):
негiзгi аппарат үшiн                            4-35<**>
сондай, өздерiнiң күтiмiне зейнетақысына
үстеме алатын зейнеткерлер мен мүгедектер
үшiн                                            2-20<**>
қосарланған аппарат үшiн                        3-50<**>
сондай, өздерiне жасалатын күтiм үшiн
зейнетақысына үстеме алатын зейнеткерлер мен
мүгедектер үшiн                                 1-70<**>
қалалар мен селоларда радио хабарларын
тарататын нүктелердi пайдаланғаны үшiн
абонементтiк төлем (айына):
бiр бағдарламалы                             0-20<**>
көп бағдарламалы                             0-30<**>
Почта байланысының қызмет көрсетуi            0,01   коэф.
Телеграф байланысының қызмет көрсетуi         0,01   коэф.
Қалааралық байланыстың қызмет көрсетуi
(1 минуты үшiн):
республика iшiнде                            0-14
облыс iшiнде                                 0-10
-------------------------------------------------------------------
<*> заңдарда белгiленген тәртiппен пәтерақының
мөлшерiн бекiту кезiнде ескерту үшiн
ұсыныс ретiнде келтiрiлдi.

<**> Вводится в действие с 1 декабря 1993 г.
Сноска. Приложение N 2 с изменениями, внесенными  постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 28 декабря 1993 года N 1302.
Приложение N 3
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 12 ноября 1993 г. N 1121
Предельные уровни
рентабельности на продукцию (товары, работы,
услуги) хозяйствующих субъектов
в процентах к
себестоимости
Продукция металлургической <*>,
нефтехимической, деревообрабатывающей,
целлюлозно-бумажной, легкой промышленности,
промышленности строительных материалов <*>,
машиностроения и металлообработки <*>                30
Продукция горнодобывающих предприятий
всех отраслей промышленности (включая
добычу соли)                                         50
Продукция горно-металлургических предприятий
цветной металлургии                                  40
Продукция лесозаготовительной промышленности         50
Продукция животноводства                             35
Продукция предприятий по первичной обработке
шерсти                                               10
Продукция растениеводства                            50
Продукция хлебоприемной, мукомольно-крупяной
и комбикормовой промышленности                       15
Продукция хлебопекарной промышленности               20
Продукция пищевкусовой промышленности                30
Продукция рыбной промышленности                      40
Продукция мясо-молочной промышленности               10
Перевозки всеми видами транспорта                    35
Связь                                                40
Издательская деятельность                            35
Продукция остальных отраслей народного
хозяйства (кроме снабженческо-сбытовых
организаций, оптовых, оптово-розничных
и розничных предприятий торговли)                    25
Сноска. <*> Если в удельном весе себестоимости продукции
стоимость покупных материалов, полуфабрикатов
и комплектующих изделий составляет 85 процентов,
то предельный уровень рентабельности устанавливается
в размере 15 процентов.
ПРИМЕЧАНИЕ. Цены на продукцию, сформированные с учетом указанных
предельных уровней рентабельности, применяются при ее
реализации на всей территории Республики Казахстан.

<**> 1993 жылдың 1 желтоқсанынан бастап күшiне енгiзiледi.
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1993 жылғы 12 қарашадағы
N 1121 қаулысына
N 3 қосымша
Шаруашылық жүргiзушi субъектiлердiң өнiмдерiне
(тауарлар, жұмыстар, қызметтер) рентабельдiлiктiң
Шектi деңгейлерi
өзiндiк құнға
процент есебiмен
Металлургия<*>, мұнай-химия ағаш өңдеу,
целлюлоза-қағаз, жеңiл, құрылыс материалдары,
машина жасау және металл өңдеу өнеркәсiптерiнiң
өнiмдерi                                                   30
Өнеркәсiптiң барлық салаларындағы (тұз өндiрудi қоса)
тау-кен кәсiпорындарының өнiмдерi                          50
Түстi металлургиядағы тау-кен металлургия
кәсiпорындарының өнiмдерi                                  40
Ағаш дайындау өнеркәсiбiнiң өнiмдерi                       50
Мал шаруашылығы өнiмдерi                                   35
Жүндi бастапқы өңдеу кәсiпорындарының
өнiмдерi                                                   10
Өсiмдiк шаруашылығының өнiмдерi                            50
Астық қабылдау, ұн тарту - жарма және құрамажем
өнеркәсiптерiнiң өнiмдерi                                  15
Наубайлық өнеркәсiбiнiң өнiмдерi                           20
Тәттi тағамдар өнеркәсiбiнiң өнiмдерi                      30
Балық өнеркәсiбiнiң өнiмдерi                               40
Ат-сүт өнеркәсiбiнiң өнiмдерi                              10
Көлiктiң барлық түрiмен тасымалдаулар                      35
Байланыс                                                   40
Баспа қызметi                                              35
Халық шаруашылығы басқа салаларының өнiмдерi
(жабдықтау-өткiзу ұйымдары, көтерме, көтерме-бөлшек
және бөлшек сауда кәсiпорындарынан басқа)                  25
-------------------------------------------------------------------
<*> Егер өнiмнiң өзiндiк құнының үлес салмағындағы сатып
алынған материалдар, жартылай фабрикаттар мен құрастырушы
бұйымдар құны 85 процент құрайтын болса, онда
рентабельдiлiктiң шектi деңгейi 15 процент мөлшерiнде
белгiленедi.
Ескерту.
--------------
Рентабельдiлiктiң көрсетiлген шектi деңгейлерi ескерiле отырып
белгiленген өнiмдер бағалары оларды сату кезiнде Қазақстан
Республикасының барлық аумағында қолданылады.