О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 1996 г. N 1381
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 1997 г. N 1756. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 9 февраля 2005 г. N 124 (P050124)
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 1996 г. N 1381 P961381_  "Об утверждении перечня организаций, освобождаемых от уплаты подоходного налога, земельного налога и налога на имущество, зарегистрированных и занятых на строительстве в городе Акмоле" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 46, ст. 444) следующие изменения и дополнения:
дополнить пунктом 2 следующего содержания:
"2. Утвердить Порядок освобождения от уплаты подоходного налога, земельного налога и налога на имущество организаций, зарегистрированных и занятых на строительстве в городе Акмоле, согласно приложению";
пункт 2 считать пунктом 3 и дополнить словами "в порядке, определенном настоящим постановлением";
перечень организаций, освобождаемых от уплаты подоходного налога, земельного налога и налога на имущество, зарегистрированных и занятых на строительстве в городе Акмоле, утвержденный указанным постановлением, дополнить строками, порядковые номера 50-72, следующего содержания:
"50. АО "Акмола жолдары", г. Акмола, согласно договорам от 18 марта 1997 года и от 17 апреля 1997 года.
51. АО "Трансжелезобетон", г. Акмола, согласно договорам от 23 декабря 1996 года, N 31 от 6 февраля 1997 года, от 1 марта 1997 года, N 34 от 5 марта 1997 года и от 25 марта 1997 года.
52. ТОО "Интекс", г. Акмола, согласно договорам N 10 от 4 апреля 1997 года, N 10-1 от 14 апреля 1997 года и N 7 от 24 апреля 1997 года.
53. ТОО "Синтез", г. Акмола, согласно договорам от 10 июля 1996 года, N 114 от 25 июля 1996 года, от 2 августа 1996 года, N 18 от 25 сентября 1996 года, от 26 сентября 1996 года и N 60 от 15 октября 1996 года.
54. МЧП "Эверест", г. Акмола, согласно договорам N 1/2 от 10 февраля 1997 года, N 5/1 от 10 марта 1997 года и N 7/24 от 25 апреля 1997 года.
55. КП "Мехколонна-56", г. Акмола, согласно договорам N 1 от 28 марта 1997 года и N 2 от 26 мая 1997 года.
56. ТОО "СФ Мотив-Акмола", г. Акмола, согласно контракту N 200 от 4 мая 1997 года.
57. ТОО "Акмолагорстрой", г. Акмола, согласно договорам от 24 января 1997 года и N 9 от 5 мая 1997 года.
58. ТОО "Объединение "Алматыгорстрой", г. Акмола, согласно договорам N 4 от 5 мая 1997 года, N 5 от 5 мая 1997 года и от 8 мая 1997 года.

Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 13 қарашадағы N 1381 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1997 жылғы 12 желтоқсандағы N 1756. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 9 ақпандағы N 124 қаулысымен
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
"Ақмола қаласында тiркелген және қала құрылысына жұмыс iстейтiн табыс салығынан, жер салығынан және мүлiкке салынатын салықтан босатылатын ұйымдардың тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 13 қарашадағы N 1381  қаулысына
(Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., N 46, 444-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
мынадай мазмұндағы 2-тармақпен толықтырылсын:
"2. Қосымшаға сәйкес Ақмола қаласында тiркелген және қала құрылысына жұмыс iстейтiн ұйымдарды табыс салығын, жер салығын төлеуден босатудың тәртiбi бекiтiлсiн";
2-тармақ 3-тармақ болып есептелсiн және "осы қаулымен айқындалған тәртiппен" деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Ақмола қаласында тiркелген және қала құрылысына жұмыс iстейтiн табыс салығынан, жер салығынан және мүлiкке салынатын салықтан босатылатын ұйымдардың тiзбесi мынадай мазмұндағы 50-72 реттiк нөмiрлi жолдармен толықтырылсын:
"50. "Ақмола жолдары" АҚ, Ақмола қаласы, 1997 жылғы 18 наурыздағы және 1997 жылғы 17 сәуiрдегi шарттарға сәйкес.
51. "Көлiктемiрбетон" АҚ, Ақмола қаласы, 1996 жылғы 23  желтоқсандағы, 1997 жылғы 6 ақпандағы N 31, 1997 жылғы 1 наурыздағы, 1997 жылғы 5 наурыздағы N 34 және 1997 жылғы 25 наурыздағы шарттарға сәйкес.
52. "Интекс" ЖШС, Ақмола қаласы, 1997 жылғы 4 сәуiрдегi N 10, 1997 жылғы 14 сәуiрдегi N 10-1 және 1997 жылғы 24 сәуiрдегi N 7 шарттарға сәйкес.
53. "Синтез" ЖШС, Ақмола қаласы, 1996 жылғы 10 шiлдедегi, 1996 жылғы 25 шiлдедегi N 114, 1996 жылғы 2 тамыздағы, 1996 жылғы 25 қыркүйектегi N 18, 1996 жылғы 26 қыркүйектегi және 1996 жылғы 15 қазандағы N 60 шарттарға сәйкес.
54. "Эверест" ШЖК, Ақмола қаласы, 1997 жылғы 10 ақпандағы N 1/2, 1997 жылғы 10 наурыздағы N 5/1 және 1997 жылғы 25 сәуiрдегi N 7/24 шарттарға сәйкес.
55. "Мехколонна - 56" КК, Ақмола қаласы, 1997 жылғы 28 наурыздағы N 1 және 1997 жылғы 26 мамырдағы N 2 шарттарға сәйкес.
56. "Мотив-Ақмола КФ" ЖШС, Ақмола қаласы, 1997 жылғы 4 мамырдағы N 200 келiсiм-шартқа сәйкес.
57. "Ақмола қала құрылысы" ЖШС, Ақмола қаласы, 1997 жылғы 24 қаңтардағы және 1997 жылғы 5 мамырдағы N 9 шарттарға сәйкес.
58. "Алматы қала құрылысы" бiрлестiгi" ЖШС, Ақмола қаласы, 1997 жылғы 5 мамырдағы N 4, 1997 жылғы 5 мамырдағы N 5 және 1997 жылғы 8 мамырдағы  шарттарға сәйкес.

59. ТОО "Аккра-1", г. Акмола, согласно договорам N 1 от 24 января 1997 года и N 7 от 5 мая 1997 года.
60. ТОО "Алма-1", г. Акмола, согласно договорам N 2 от 24 января 1997 года и N 8 от 5 мая 1997 года.
61. ТОО "Сайран-1", г. Акмола, согласно договорам N 3 от 1 апреля 1997 года и N 6 от 5 мая 1997 года.
62. АО "ЖБК", г. Акмола, согласно договорам от 2 ноября 1996 года, N 10Б от 30 декабря 1996 года, N 1 от 20 февраля 1997 года, от 31 марта 1997 года, от 4 апреля 1997 года, от 8 апреля 1997 года, от 14 апреля 1997 года, от 20 мая 1997 года и контракта N 97/1А от 28 марта 1997 года.
63. ТОО "Астана-2", г. Акмола, согласно договорам N 1-П/97 от 9 июня 1997 года, N 2-П/97 от 10 июня 1997 года, N 3-П/97 от 10 июня 1997 года, N 45 от 2 июля 1997 года, N 3 от 3 июля 1997 года, N 4-П/97 от 4 июля 1997 года, N 4-СМ/97 от 19 июля 1997 года, N 32 от 20 сентября 1997 года, N 7-П/97 от 24 сентября 1997 года и N 34 от 24 сентября 1997 года.
64. Фирма "LUКОVА", г. Акмола, согласно контракту N 2р от 29 августа 1997 года.
65. Простое товарищество "Артем", г. Акмола, согласно договорам N 14 от 7 апреля 1997 года, N 26 от 15 июля 1997 года и от 18 июля 1997 года.
66. АООТ "Акмолаинжстрой", г. Акмола, согласно договорам от 12 июня 1997 года, от 25 августа 1997 года и N 116 от 18 сентября 1997 года.
67. ТОО "Автодорсервис", г. Алматы, согласно контракту от 14 марта 1997 года.
68. АО "Кустанайдорстрой", г. Кустанай, согласно контракту от 14 марта 1997 года.
69. РГП "Казаэронавигация", г. Алматы, согласно договорам N 14П-97/101-14 от 6 марта 1997 года, N 4.19/5-131 от 30 апреля 1997 года, N 31 от 26 июня 1997 года, N 163 от 8 июля 1997 года и N 176 от 7 августа 1997 года.
70. Институт "Казаэропроект", г. Алматы, согласно договорам N 3-97 от 30 января 1997 года, N 2-97 от 14 февраля 1997 года, N 10-97 от 21 февраля 1997 года и N 4-97 от 12 марта 1997 года.
71. Производственный кооператив "Агродор", г. Караганда, согласно
договору от 18 марта 1997 года.
72. АО "Жамбылдорстрой", г. Тараз, согласно договору от 14 марта 1997 года."
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 13 ноября 1996 г. N 1381
Порядок освобождения от уплаты подоходного налога,
земельного налога и налога на имущество организаций,
зарегистрированных и занятых на строительстве в городе Акмоле
1. Настоящий Порядок определяет механизм освобождения от подоходного налога, земельного налога и налога на имущество организаций, зарегистрированных и занятых на строительстве в городе Акмоле, на период в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 26 января 1996 г. N 2827 U962827_  "О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, "О налогах и других обязательных платежах в бюджет".

59. "Аккра-1" ЖШС, Ақмола қаласы, 1997 жылғы 24 қаңтардағы N 1 және 1997 жылғы 5 мамырдағы N 7 шарттарға сәйкес.
60. "Алма-1" ЖШС, Ақмола қаласы, 1997 жылғы 24 қаңтардағы N 2 және 1997 жылғы 5 мамырдағы N 8 шарттарға сәйкес.
61. "Сайран-1" ЖШС, Ақмола қаласы, 1997 жылғы 1 сәуiрдегi N 3 және 1997 жылғы 5 мамырдағы N 6 шарттарға сәйкес.
62. "ТБК" АҚ, Ақмола қаласы, 1996 жылғы 2 қарашадағы, 1996 жылғы 30 желтоқсандағы N 10Б, 1997 жылғы 20 ақпандағы N 1 , 1997 жылғы 31 наурыздағы, 1997 жылғы 4 сәуiрдегi, 1997 жылғы 8 сәуiрдегi, 1997 жылғы 14 сәуiрдегi, 1997 жылғы 20 мамырдағы шарттарға және 1997 жылғы 28 наурыздағы N 97/1А келiсiм-шартқа сәйкес.
63. "Астана-2" ЖШС, Ақмола қаласы, 1997 жылғы 9 маусымдағы N 1-П/97, 1997 жылғы 10 маусымдағы N 2-П/97, 1997 жылғы 10 маусымдағы N 3-П/97, 1997 жылғы 2 шiлдедегi N 45, 1997 жылғы 3 шiлдедегi N 3, 1997 жылғы 4 шiлдедегi N 4-11/97, 1997 жылғы 19 шiлдедегi N 4-СМ/97, 1997 жылғы 20 қыркүйектегi N 32, 1997 жылғы 24 қыркүйектегi N 7-П/97 және 1997 жылғы 24 қыркүйектегi N 34 шарттарға сәйкес.
64. "LUKOVA" фирмасы, 1997 жылғы 29 тамыздағы N 2р келiсiм-шартқа сәйкес.
65. "Артем" жай серiктестiгi, Ақмола қаласы, 1997 жылғы 7 сәуiрдегi N 14, 1997 жылғы 15 шiлдедегi N 26 және 1997 жылғы 18 шiлдедегi шарттарға сәйкес.
66. "Ақмолаинжқұрылыс" АҮАҚ, Ақмола қаласы, 1997 жылғы 12 маусымдағы, 1997 жылғы 25 тамыздағы және 1997 жылғы 18 қыркүйектегi N 116 шарттарға сәйкес.
67. "Автожолсервис" ЖШС, Алматы қаласы, 1997 жылғы 14 наурыздағы келiсiм-шартқа сәйкес.
68. "Қостанайжолқұрылысы" АҚ, Қостанай қаласы, 1997 жылғы 14 наурыздағы келiсiм-шартқа сәйкес.
69. "Қазэронавигация" РМК, Алматы қаласы, 1997 жылғы 6 наурыздағы N 14-П-97/101-14, 1997 жылғы 30 сәуiрдегi N 4, 19/5-131, 1997 жылғы 26 маусымдағы N 31, 1997 жылғы 8 шiлдедегi N 163 және 1997 жылғы 7 тамыздағы N 176 шарттарға сәйкес.
70. "Қазаэрожоба" институты, Алматы қаласы, 1997 жылғы 30 қаңтардағы N 3-97, 1997 жылғы 14 ақпандағы N 2-97, 1997 жылғы 21 ақпандағы N 10-97 және 1997 жылғы 12 наурыздағы N 4-97 шарттарға сәйкес.
71. "Агрожол" өндiрiстiк кооперативi, Қарағанды қаласы, 1997 жылғы 18 наурыздағы шартқа сәйкес.
72. "Жамбыл жол құрылысы" АҚ, Тараз қаласы, 1997 жылғы 14 наурыздағы шартқа сәйкес.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 13 қарашадағы
N 1381 қаулысына
қосымша
Ақмола қаласында тiркелген және қала құрылысына жұмыс iстейтiн ұйымдарды табыс салығын, жер салығын және мүлiкке салынатын салықты төлеуден босатудың тәртiбi
1. Осы Тәртiп "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар Жарлығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы 26 қаңтардағы N 2827 Заң күшi бар  Жарлығына  сәйкес кезеңге арналған Ақмола қаласында тiркелген және қала құрылысына жұмыс iстейтiн ұйымдарды табыс салығынан, жер салығынан және мүлiкке салынатын салықтан босатудың тетiгiн айқындайды.

2. Заявки от организаций, зарегистрированных и занятых на строительстве в городе Акмоле, об освобождении от подоходного налога, земельного налога и налога на имущество представляются в Государственную комиссию Республики Казахстан по передислокации высших и центральных государственных органов в город Акмолу (далее - Комиссия) два раза в год (на 15 апреля и 15 октября).
3. Для освобождения от подоходного налога, земельного налога и налога на имущество организации, зарегистрированные и занимающиеся строительством в городе Акмоле, представляют в Комиссию следующие документы:
- контракт или договор подряда на выполнение работ с указанием их стоимости, заключенный организацией с заказчиком или генподрядчиком, или выписки из указанных документов, заверенные в установленном порядке;
- документ о регистрации юридического лица в территориальном органе Министерства юстиции Республики Казахстан города Акмолы.
4. Комиссия после рассмотрения представленных документов составляет перечень организаций, освобождаемых от подоходного налога, земельного налога и налога на имущество, и вместе с поступившими материалами вносит их на согласование в Агентство по стратегическому планированию и реформам, Министерство финансов Республики Казахстан и акиму города Акмолы.
5. Агентство по стратегическому планированию и реформам, Министерство финансов Республики Казахстан и аким города Акмолы в недельный срок рассматривают указанный перечень организаций, и также поступившие материалы и представляют Комиссии письменные заключения.
6. Комиссия на основании представленных документов от организаций и заключений Агентства по стратегическому планированию и реформам, Министерства финансов Республики Казахстан и акима города Акмолы вносит в Правительство Республики Казахстан предложения по формированию перечня организаций, зарегистрированных и занятых на строительстве в городе Акмоле, для освобождения от подоходного налога, земельного налога и налога на имущество в соответствии с заключенными контрактами.

2. Ақмола қаласында тiркелген және қала құрылысына жұмыс iстейтiн ұйымдардан табыс салығынан, жер салығынан және мүлiкке салынатын салықтан босату туралы өтiнiмдер жылына екi рет (15 сәуiрге және 15 қазанға) Қазақстан Республикасының Жоғарғы және орталық мемлекеттiк органдарын Ақмола қаласына орналастыру жөнiндегi мемлекеттiк комиссиясына (бұдан әрi - Комиссия) ұсынылады.
3. Ақмола қаласына тiркелген және қала құрылысына жұмыс iстейтiн ұйымдар табыс салығынан, жер салығынан және мүлiкке салынатын салықтан босатылуы үшiн комиссияға мынадай құжаттарды:
- ұйым тапсырысшымен немесе бас мердiгермен жасасқан олардың құнын көрсету арқылы жұмысты орындауға арналған мердiгерлiктiң келiсiм-шартын немесе шартын немесе белгiленген тәртiппен расталған, көрсетiлген құжаттардың көшiрмесiн;
- заңды тұлғаның Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң Ақмола қаласындағы аумақтық органында тiркелгендiгi туралы құжатты ұсынады.
4. Комиссия ұсынылған құжаттарды қарағаннан кейiн табыс салығынан, жер салығынан және мүлiкке салынатын салықтан босатылған ұйымдардың тiзбесiн жасайды және келiп түскен материалдармен бiрге оларды Қазақстан Республикасы қаржы министрлiгiнiң Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiгiне және Ақмола қаласының әкiмiне келiсуге енгiзедi.
5. Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiгi, Қаржы министрлiгi мен Ақмола қаласының әкiмi бiр апта мерзiм iшiнде ұсынылған ұйымдардың көрсетiлген тiзбесiн, сондай-ақ келiп түскен материалдарды қарайды және Комиссияға жазбаша қорытынды ұсынады.
6. Комиссия ұйымдардан ұсынылған құжаттардың және Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөнiндегi агенттiгi, Қаржы министрлiгi мен Ақмола қаласы әкiмiнiң қорытындыларының негiзiнде Қазақстан Республикасының Үкiметiне жасалған келiсiм-шарттарға сәйкес табыс салығынан, жер салығынан және мүлiкке салынатын салықтан босату үшiн Ақмола қаласында тiркелген және қала құрылысына жұмыс iстейтiн ұйымдардың тiзбесiн қалыптастыру жөнiнде ұсыныс енгiзедi.