Об утверждении Порядка выплат средств из Государственного фонда финансовой поддержки сельского хозяйства
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 1998 г. N№ 342
Правительство Республики Казахстан постановляет:
Утвердить прилагаемый Порядок выплат средств из Государственного фонда финансовой поддержки сельского хозяйства.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
УТВЕРЖДЕН
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 апреля 1998 г. N 342
ПОРЯДОК
выплаты средств из Государственного фонда финансовой
поддержки сельского хозяйства
Настоящий Порядок разработан в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 ноября 1997 г. N 1590  "0б утверждении Положения о Государственном фонде финансовой поддержки сельского хозяйства" и определяет механизм и условия выделения средств на безвозвратной основе в соответствии с прилагаемой сметой.
I. Поддержка сельхозтоваропроизводителей в
развитии племенного дела и применении прогрессивных
технологий выращивания
1) Финансовая поддержка сельхозтоваропроизводителей в развитии
племенного дела
Средства на воспроизводство племенного стада выделяются племенным хозяйствам всех форм собственности и ведомственной подчиненности на пополнение оборотных средств с целью обеспечения сельхозтоваропроизводителей племенным скотом, семенем производителей сельскохозяйственных животных, яйцом на племенные цели.
Суммы, выделяемые из Государственного фонда финансовой поддержки сельского хозяйства (далее - Фонд) на пополнение оборотных средств, определяются, исходя из объема реализованной продукции сельхозтоваропроизводителями и наличия в них племенного маточного поголовья (1 класс и элита, а на маток овец каракульской породы - только класса элита), в пределах установленных Фондом на текущий год лимитов по каждому сельхозформированию.
Для расчета средств применяются следующие показатели:
а) при реализации отечественным сельхозформированиям племенного скота, семени производителей, яиц на племенные цели:
за тонну живого веса племенного скота:            тенге
крупного рогатого скота                           14335
овец и коз                                        15936
(кроме баранов с осветленной шерстью и породы австралийский меринос)
свиней                                            20849
лошадей                                           16500
на дозу семени:
быков-производителей                              44
баранов-производителей:
отечественных пород                               20
породы австралийский меринос                      75
грубошерстных и полугрубошерстных пород с
осветленной шерстью                               50

Мемлекеттiк ауыл шаруашылығын қаржылық қолдау қорынан қаражат төлеудiң тәртiбiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1998 жылғы 15 сәуiрдегi N 342.
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
Қоса берiлiп отырған Мемлекеттiк ауыл шаруашылығын қаржылық қолдау қорынан қаражат төлеудiң тәртiбi бекiтiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1998 жылғы 15 сәуiрдегi
N 342 қаулысымен
бекiтiлген
Мемлекеттiк ауыл шаруашылығын қаржылық қолдау қорынан қаражат төлеудiң
ТӘРТIБI
Осы Тәртiп "Ауыл шаруашылығын қаржылық қолдаудың мемлекеттiк қоры туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 17 қарашадағы N 1590 қаулысына сәйкес әзiрлендi және қоса берiлiп отырған сметаға сәйкес қаражатты қайтарымсыз негiзде берудiң тетiктерi мен шарттарын айқындайды.
І. Асыл тұқымдандыру iсiн дамытуда және өсiрудiң озық технологияларын қолдануда ауыл шаруашылығы өндiрушiлерiн қолдау
1) Асыл тұқымдандыру iсiн дамытуда ауыл шаруашылығы өндiрушiлерiн қаржылық қолдау
Асыл тұқымды малды өсiруге арналған қаражат меншiктiң барлық нысандарындағы және ведомстволық бағыныстағы асыл тұқымды мал шаруашылықтарына ауыл шаруашылығы тауар өндiрушiлерiн асыл тұқымды малмен, өндiрушiлердi ауыл шаруашылығы жануарларының ұрығымен, асыл тұқымдық мақсатқа арналған жұмыртқамен қамтамасыз ету мақсатында айналым қаражатын толықтыру үшiн бөлiнедi.
Мемлекеттiк ауыл шаруашылығын қаржылық қолдау қорынан (бұдан әрi - Қор) айналым қаражатын толықтыруға арналып бөлiнетiн сомалар әрбiр ауыл шаруашылығы құралымы бойынша Қор ағымдағы жыл үшiн белгiлеген шекте, ауыл шаруашылығы өндiрушiлерiнiң өткiзген өнiмiнiң көлемiне және олардағы асыл тұқымды аналық мал басының болуына (1 сынып пен элита, ал қаракөл тұқымының аналық қойлары үшiн - тек элита сыныбы) қарай анықталады.
Қаражатты есептеу үшiн мынадай көрсеткiштер қолданылады:
а) асыл тұқымдандыру мақсатында отандық ауыл шаруашылығы құралымдарына асыл тұқымды малды, ұрықтарды, жұмыртқаны сатқан кезде:
асыл тұқымды тiрi малдың тонна салмағы үшiн: теңге
iрi қара 14335
қой мен ешкi 15936
(жүнi ашық түстi және австралия мериносы
тұқымды қойлардан басқасы)
шошқа 20849
жылқы 16500
ұрықтың үлесiне:
бұқа ұрығы 44
қошқар ұрығы:
отандық тұқым 20
австралия мериносының тұқымы 75
жүнi ашық түстi қылшықты және
жартылай қылшықты тұқымдар 50

яиц (за 1 тыс. шт.)                               15000
б) на содержание 1 головы племенного маточного поголовья в год:
тенге
коров                                         2170
овцематок отечественных пород                  380
овцематок породы австралийский меринос         830
свиноматок                                     520
конематок:
табунного содержания                          1500
конюшенного содержания                        3000
верблюдоматок                                 1850
маралов и оленей                              1850
на 1 пчелиную семью                           200
Для получения средств за реализованный племенной скот, сперму производителей и яйцо на племенные цели, а также на содержание высококлассного маточного поголовья в племенных хозяйствах, вошедших в акционерное общество "Асыл" (далее-АО "Асыл"), акционерные общества по племенному делу ежемесячно, до 10 числа, представляют в АО "Асыл" (по согласованию с ним) справки установленной формы (приложения 1-5). АО "Асыл" (по согласованию) с Департаментом развития сельскохозяйственного производства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее- Минсельхоз) представляет сводную справку в Фонд, который перечисляет причитающуюся сумму на счет АО "Асыл", а последнее - акционерным обществам по племенному делу и племенным хозяйствам.
Племенные хозяйства других юридических лиц, занимающиеся разведением уникальных малочисленных пород племенного скота, вошедшие в перечень племенных хозяйств на право получения финансовой поддержки, утвержденный Минсельхозом для получения финансовой помощи на содержание высококлассного маточного поголовья, ежемесячно, до 10 числа, представляют в областные филиалы Фонда справку установленной формы (приложение 3), а областные филиалы - сводную справку по области в Департамент развития сельскохозяйственного производства Минсельхоза, который, проверив их, предъявляет к оплате в Фонд. Фонд перечисляет причитающуюся племенным хозяйствам сумму в областные филиалы Фонда или непосредственно хозяйствам.
в) на оздоровление животных:
ассигнования на оздоровление сельскохозяйственных животных выделяются для приобретения дезинфицирующих средств, дезинфекционных установок "ДУК" и специальных автомашин "Скорая ветеринарная помощь" по предложению Комитета ветеринарии Минсельхоза через организации, выигравшие тендер.
Отчет об использовании выделенных средств ежеквартально представляется Фонду.
2) На развитие овец породы австралийский меринос
а) На приобретение из Австралии баранов породы австралийский меринос
Племрепродуктору - опытному хозяйству имени Мынбаева Казахского научно- исследовательского технологического института овцеводства выделяются денежные средства на безвозмездной основе за счет средств Фонда для приобретения в Австралии баранов породы австралийский меринос.
Для получения финансовых средств племрепродуктор - опытное хозяйство имени Мынбаева представляет заявку с бизнес-планом в Департамент развития сельскохозяйственного производства Минсельхоза, который после проверки направляет их для рассмотрения и оплаты в Фонд.

жұмыртқалар (1 мың данасы үшiн) 15000
б) жылына 1 бас асыл тұқымды ұрғашы малды ұстау үшiн:
теңге
сиыр 2170
отандық саулық қойлар 380
австралия мериносы тұқымды саулық 830
мегежiн 520
бие:
үйiрдегiсi 1500
қолдағысы 3000
iнген 1850
маралдар мен бұғылар 1850
1 ара үйiрiне 200
"Асыл" акционерлiк қоғамына (бұдан әрi - "Асыл" АҚ) қарайтын асыл тұқымды шаруашылықтарда асыл тұқымдандыру мақсатында асыл тұқымды малды, ұрықты және жұмыртқаны сатқаны үшiн және ұрғашы жоғары сыныпты малды ұстауға қаражат алу үшiн, асыл тұқымдандыру жөнiндегi облыстық акционерлiк қоғамдар әрбiр айдың 10-ы күнiне дейiн "Асыл" АҚ-ға (олармен келiсе отырып) белгiленген нысан бойынша анықтама тапсырады (1-5-қосымшалар). "Асыл" АҚ Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң Ауыл шаруашылығы өндiрiсiн дамыту департаментiмен келiсе отырып Қорға жиынтық анықтама тапсырады, ол тиесiлi соманы "Асыл" АҚ-ның шотына, ал соңғысы асыл тұқымдандыру iсi жөнiндегi акционерлiк қоғамдарға және асыл тұқымды шаруашылықтарға аударады.
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi бекiткен, қаржылық қолдау алуға құқығы бар асыл тұқымды шаруашылықтар тiзбесiне енген, асыл тұқымды малдың аз санды бiрегей тұқымдарын өсiрумен шұғылданатын, басқа заңды тұлғалардың асыл тұқымды шаруашылықтары жоғары сыныпты ұрғашы малды ұстауға қаржылық көмек алу үшiн әрбiр айдың 10-ы күнiне дейiн белгiленген нысандағы (3-қосымша) анықтаманы - Қордың облыстық бөлiмшелерiне, ал облыстық бөлiмшелер облыс бойынша жиынтық анықтаманы - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң ауыл шаруашылығы өндiрiсiн дамыту департаментiне өткiзедi, ол бұларды тексерiп, Қорға төлеуге тапсырады. Асыл тұқымды шаруашылықтарға тиесiлi соманы Қор облыстық бөлiмшелерге немесе тiкелей шаруашылықтарға аударады.
в) жануарларды сауықтыруға:
ауыл шаруашылығы жануарларын сауықтыруға арналған қаражат тендерде жеңiп шыққан ұйымдар арқылы, Ауылшарминiнiң малдәрiгерлiгi комитетiнiң ұсынысы бойынша дезинфекциялау құралдарын, "ДУК" дезинфекциялау қондырғыларын және "Жедел малдәрiгерлiк көмек" арнаулы автомашиналарын сатып алуға бөлiнедi.
Бөлiнген қаражатты пайдалану туралы тоқсан сайын Қорға есеп берiлiп отырады.
2) Австралия мериносы тұқымы қойларын өсiруге
а) Австралия мериносы тұқымы қойларын Австралиядан сатып алуға
Австралия мериносы тұқымы қойларын Австралиядан сатып алу үшiн Қазақ қой шаруашылығы ғылыми-зерттеу технологиялық институтының Мыңбаев атындағы тәжiрибе шаруашылығының тұқымкөбейткiшiне өтемсiз негiзде Қордың қаражаты есебiнен қаржы бөлiнедi.
Мыңбаев атындағы тәжiрибе шаруашылығының тұқымкөбейткiшi Ауылшарминiнiң Ауыл шаруашылығы өндiрiсiн дамыту департаментiне бизнес-жоспары бар өтiнiш бередi, ол мұны тексеруден өткiзген соң, Қордың қарауына және төленуiне жiбередi.

Оплата Фондом на приобретение баранов в Австралии производится по фактически представленным документам, но не более 2,2 тыс. долларов США за 1 голову.
При покупке баранов сверх установленного лимита денежных средств на голову излишек не выплачивается.
б) На реализацию (чистопородных) баранов породы австралийский меринос собственной репродукции и их семени
Чистопородные бараны породы австралийский меринос собственной репродукции и их сперма передаются из племрепродуктора опытного хозяйства им. Мынбаева на безвозмездной основе за счет средств Фонда ведущим племенным хозяйствам и фермам согласно перечню, утвержденному Минсельхозом в соответствии с Программой проведения австрализации.
Для получения финансовых средств на возмещение затрат за переданных австралийских баранов и реализованное их семя племрепродуктор - опытное хозяйство им. Мынбаева до 10 числа каждого квартала представляет справку (приложения 1, 2) о передаче хозяйствам племенной сети чистопородных баранов породы австралийский меринос и их семени в Департамент развития сельскохозяйственного производства Минсельхоза, который после проверки предъявляет ее к оплате в Фонд. Перечисления причитающихся сумм племрепродуктору-опытному хозяйству им. Мынбаева производятся из расчета: за 1 голову барана - 50,0 тыс. тенге и 75 тенге за дозу семени.
3) За реализацию баранов грубошерстных и полугрубошерстных пород с осветленной шерстью
Племенным хозяйствам при реализации сельхозтоваропроизводителям племенных грубошерстных и полугрубошерстных баранов-производителей со светлой шерстью Фонд возмещает затраты из расчета 2000 тенге за одну голову барана-производителя.
Для получения причитающихся средств за реализованных баранов со светлой шерстью племенные хозяйства до 10 числа каждого месяца представляют в областные филиалы Фонда справку установленной формы (приложение 5).
Областной филиал Фонда представляет сводную справку по области в Фонд, который перечисляет причитающиеся суммы на счета областных филиалов Фонда, а филиалы, в свою очередь, - племенным хозяйствам, реализовавшим баранов со светлой шерстью. Фонд может осуществлять оплату племенным хозяйствам напрямую.
4) На удешевление стоимости комбикормов для специализированных племенных птицеводческих хозяйств
Финансовая помощь оказывается специализированным племенным птицеводческим хозяйствам согласно списку, утвержденному Минсельхозом, из расчета 5000 тенге за одну тонну закупленного и потребленного на племенные цели комбикорма, исходя из поголовья птиц.

Қордың Австралиядан қойларды сатып алуға ақы төлеуi iс жүзiнде тапсырылған құжаттар бойынша жүргiзiледi, бiрақ бұл 1 бас үшiн 2,2 мың АҚШ долларынан аспауға тиiс.
Қойлар белгiленген лимиттен артық сатып алынған жағдайда артық бас үшiн ақша қаражаты төленбейдi.
б) Өзi өсiрген Австралия мериносы тұқымы (таза қанды) қойларын және олардың ұрықтарын сатуға
Австралияландыруды жүргiзу бағдарламасына сәйкес Ауылшарминi бекiткен тiзбеге сай, өзi өсiрген Австралия мериносы тұқымының таза қанды қойлары мен олардың ұрықтары Мыңбаев атындағы тәжiрибе шаруашылығының тұқымкөбейткiшiнен қайтарымсыз негiзде, Қор қаражаты есебiнен жетекшi асыл тұқымды шаруашылықтар мен фермаларға берiледi.
Берiлген Австралия қойлары мен өткiзiлген ұрық үшiн шығындарды өтеуге қаражат алу үшiн, Мыңбаев атындағы тәжiрибе шаруашылығының тұқымкөбейткiшi Австралия мериносы тұқымды таза қанды қойларды және олардың ұрығын асыл тұқымдық торап шаруашылықтарына бергенi туралы анықтаманы (N 1, 2 қосымшалар) әр бiр тоқсанның 10-ы күнiне дейiн Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң Ауыл шаруашылығы өндiрiсiн дамыту департаментiне бередi, ол мұны тексерген соң Қорға төлеуге тапсырады. Мыңбаев атындағы тәжiрибе шаруашылығының тұқымкөбейткiшiне тиесiлi сомаларды аудару: қойдың 1 басына - 50,0 мың теңге және оның өлшем бiрлiгiне - 75 теңге есебi бойынша жүргiзiледi.
3) Ашық түстi, қылшықты және жартылай қылшық жүндi қойларды сатқаны үшiн
Ашық түстi қылшықты және жартылай қылшық жүндi қойлардың қошқарларын ауыл шаруашылығы өндiрушiлерiне сатқан кезде асыл тұқымды шаруашылықтарының шығындарына Қор әрбiр қошқар үшiн 2000 теңге есебiнен өтем жасайды.
Ашық түстi, қылшықты және жартылай қылшық жүндi қойларды сатқаны үшiн тиесiлi қаражатты алу үшiн, асыл тұқымды шаруашылықтар әрбiр айдың 10-ы күнiне дейiн белгiленген нысандағы анықтаманы (5-қосымша) Қордың облыстық бөлiмшелерiне тапсырады.
Қордың облыстық бөлiмшесi Қорға облыс бойынша жиынтық анықтама тапсырады, ол тиесiлi соманы Қордың облыстық бөлiмшелерi шотына, ал бөлiмшелер өз кезегiнде - жүнi ашық түстi қойларды өткiзген асыл тұқымды шаруашылықтарға тапсырады. Қор асыл тұқымды шаруашылықтарға төлемдi тiкелей жүзеге асыра алады.
4) Мамандандырылған асыл тұқымды құс өсiрушi шаруашылықтарға арналған құрама жемдi арзандату үшiн
Мамандандырылған асыл тұқымды құс өсiрушi шаруашылықтарға құстардың санына қарай, Ауылшарминi бекiткен тiзiмге сәйкес, асыл тұқымдандыру мақсатында сатып алынған және пайдаланылған құрама жемнiң әрбiр тоннасы үшiн 5000 теңге есебiнен қаржылық көмек көрсетiледi.

Для получения этих средств областные филиалы Фонда 10 числа каждого месяца представляют в Управление животноводства Минсельхоза справку установленной формы (приложение 6) о покупке и расходовании комбикормов. После проверки справка предъявляется к оплате в Фонд, который перечисляет причитающуюся сумму финансовой помощи напрямую птицеводческим хозяйствам.
II. Оказание финансовой помощи
сельхозтоваропроизводителям на развитие овцеводства
1) Финансовая помощь овцеводческим и верблюдоводческим хозяйствам за реализацию шерсти
Финансовая помощь выделяется сельхозтоваропроизводителям за реализованную шерсть, а также за реализацию ее на давальческих условиях отечественным предприятиям - производителям, фабрикам первичной обработки шерсти, заготовительным организациям, перерабатывающим и обслуживающим организациям согласно списку, утвержденному Минсельхозом, а за грубую и полугрубую шерсть - и за пределы республики, включая коммерческие структуры.
Для определения выхода чистой шерсти при реализации вышеуказанным организациям рекомендуется руководствоваться данными зональных научно-исследовательских лабораторий шерсти, а в случае их отсутствия - среднестатистическими данными приемо-сдаточных актов фабрик первичной обработки шерсти за последние 5 лет, утвержденных областным управлением (департаментом) сельского хозяйства.
Для получения средств хозяйства представляют справку и подтверждающие документы о производстве, движении и реализации шерсти, с указанием покупателей, а для грубой, полугрубой - цвета шерсти в областные филиалы Фонда за истекший месяц до 5 числа последующего месяца по прилагаемой форме (приложение 7), которые до 10 числа представляют сводную справку за истекший месяц по прилагаемой форме (приложение 8) в Фонд.
Фонд, рассмотрев представленные материалы, производит перечисление в областные филиалы Фонда причитающихся сумм за реализованную шерсть, а последние производят перечисление их непосредственно сельхозтоваропроизводителям.
Выплата финансовой помощи овцеводческим и верблюдоводческим хозяйствам производится из расчета:
за 1 кг реализованной шерсти в чистом волокне:
тонкой и полутонкой 40 тенге
грубой и полугрубой цветной 55 тенге
грубой и полугрубой белой и светлых тонов 70 тенге
верблюжьей 50 тенге
На шерсть низких сортов, к которым относятся сбор, обножка, клок, клюнкер-кизячная, финансовые средства не выделяются.
2) Финансовая помощь за реализацию каракульских смушек
Финансовая помощь за реализацию каракульских смушек производится непосредственно товаропроизводителям из расчета 100 тенге за каждую реализованную первосортную смушку каракуля отечественным перерабатывающим и заготовительным организациям, включая коммерческие структуры, согласно списку, утвержденному Минсельхозом.
На другие сорта каракуля финансовая помощь не выделяется.
Областные филиалы Фонда представляют по установленной форме (приложение 9) справку о производстве и движении шкурок каракуля и расчеты причитающейся суммы финансовой помощи, а также подтверждающие документы о реализации сельхозформированиями смушек каракуля вышеуказанным предприятиям в Управление животноводства Минсельхоза, а последнее - в Фонд.
Фонд, рассмотрев представленные материалы, производит перечисления денежных средств непосредственно сельхозтоваропроизводителям.
III. Поддержка сельхозтоваропроизводителей в развитии
семеноводства и применении в производстве прогрессивных
технологий возделывания сельхозкультур

Бұл қаражатты алу үшiн Қордың облыстық бөлiмшелерi әрбiр айдың 10-ы күнi құрама жемдi сатып алу және пайдалану туралы бекiтiлген нысандағы (6-қосымша) анықтаманы Ауылшарминiнiң Мал шаруашылығы басқармасына тапсырады. Анықтама тексерiлген соң Қорға төлеуге өткiзiледi, ал ол тиесiлi қаржылық көмектiң сомасын тiкелей құс өсiрушi шаруашылықтарға аударады.
II. Ауыл шаруашылығы өндiрушiлерiне қой шаруашылығын дамытуға қаржылық көмек көрсету
1) Жүн өткiзгенi үшiн қой өсiрушi және түйе өсiрушi шаруашылықтарға қаржылық көмек
Ауылшарминi бекiткен тiзiмге сәйкес, өндiрушi-кәсiпорындарға - жүндi алғаш өңдейтiн фабрикаларға, дайындау ұйымдарына, өңдеушi және қызмет көрсетуші ұйымдарға жүн өткiзгенi, сондай-ақ оны алыс-берiс жағдайларында өткiзгенi үшiн, ал республикадан тыс жерлерге, коммерциялық құрылымдарды қоса - қылшықты және жартылай қылшық жүн өткiзгенi үшiн ауыл шаруашылығы өндiрушiлерiне қаржылық көмек бөлiнедi.
Жоғарыда аталған ұйымдарға өткiзген кезде таза жүннiң шығымын анықтау үшiн аймақтық жүн ғылыми-зерттеу лабораторияларының деректерiн басшылыққа алу, ал олар болмаған жағдайда, соңғы 5 жылдағы жүндi алғаш өңдеу фабрикасының қабылдау-тапсыру актiлерiнiң, облыстық ауыл шаруашылығы басқармасы бекiткен, орташа статистикалық деректерiн басшылыққа алу ұсынылады.
Қаражатты алу үшiн шаруашылықтар сатып алушыларды, ал қылшықты және жартылай қылшық жүн үшiн - жүннiң түсiн көрсете отырып, жүннiң өндiрiлуi, қозғалысы және өткiзiлуi туралы өткен ай үшiн анықтама мен оны растайтын құжаттарды (7 қосымша) - Қордың облыстық бөлiмдерiне келесi айдың 5-iне дейiн, олар өткен ай үшiн жиынтық анықтаманы ұсынылып отырған нысан бойынша (8-қосымша) - Қорға тапсырады.
Қор тапсырылған материалдарды қарап, өткiзiлген жүн үшiн тиесiлi соманы Қордың облыстық бөлiмшелерiне аударады, ал соңғылары оларды тiкелей ауыл шаруашылығы өндiрушiлерiне жiберудi жүзеге асырады.
Қой және түйе өсiретiн шаруашылықтарға қаржылық көмектi төлеу мынадай есептен жүргiзiледi:
өткiзiлген таза талшықты жүннiң 1 кг. үшiн:
биязы және жартылай биязы 40 теңге
қылшықты және жартылай қылшық ашық түстi 55 теңге
қылшықты және жартылай қылшық ақ
және ашық түстi 70 теңге
түйе жүнi 50 теңге
Жүннiң жұлынған, сылынған, ұйысқан, былғанған, төмен сорттарына қаржы қаражаты бөлiнбейдi.
2) қаракөл елтiрiлерiн өткiзгенi үшiн қаржылық көмек
Ауылшарминi бекiткен тiзiмге сәйкес отандық өңдеу және дайындаушы ұйымдарға, коммерциялық құрылымдарды қоса, әрбiр өткiзiлген бiрiншi сортты қаракөл елтiрiсi үшiн 100 теңге есебiнен тiкелей тауар өндiрушiлерге қаракөл елтiрiлерiн өткiзуi үшiн қаржылық көмек көрсетiледi.
Қаракөлдiң басқа сорттарына қаржылық көмек бөлiнбейдi.
Қордың облыстық бөлiмшелерi қаракөл елтiрiлерiнiң өндiрiлуi және қозғалысы туралы белгiленген нысан бойынша (9-қосымша) анықтаманы және тиесiлi қаржылық көмек сомасының есептемесiн, сондай-ақ жоғарыда аталған кәсiпорындарға қаракөл елтiрiлерiн тауар өндiрушiлердiң өткiзгенiн растайтын құжаттарды - Ауылшарминiнiң Мал шаруашылығы басқармасына, ал соңғысы - Қорға тапсырады.
Қор тапсырылған материалдарды қарап, ақшалай қаражатты тiкелей ауыл шаруашылығы өндiрушiлерiне аударады.
III. Ауыл шаруашылығы дақылдарын өсiрудiң озық технологияларын өндiрiске қолдануда ауыл шаруашылығы өндiрушiлерiн қолдау

1) Финансовая поддержка сельхозтоваропроизводителей по приобретению минеральных удобрений
Фонд возмещает до 50% стоимости минеральных удобрений, внесенных на орошаемые земли и семенные участки.
Поставка минеральных удобрений, произведенных отечественными заводами-изготовителями, осуществляется самими заводами либо через поставщиков, выигравших тендер.
Объемы поставок минеральных удобрений в ассортименте каждой области определяются Департаментом развития сельскохозяйственного производства Минсельхоза на основании перечня сельхозформирований, представивших заявки на покупку минеральных удобрений в областные управления (департаменты) сельского хозяйства.
По заключенным договорам между поставщиками и заводами, согласованным с Минсельхозом, поставщики отгружают произведенные ими минеральные удобрения сельхозтоваропроизводителям.
Фонд выделяет поставщикам средства, предназначенные для возмещения до 50% затрат по приобретению минеральных удобрений. Отечественным заводам-изготовителям, осуществляющим поставки минеральных удобрений, разрешается авансировать в пределах до 30% стоимости туков.
Поставщик реализует минеральные удобрения сельхозтоваропроизводителям по стоимости, удешевленной до 50%.
Расходы поставщика по завозу минеральных удобрений от поставщика до химбазы возмещаются за счет наценки, размер которой согласовывается с Минсельхозом. Транспортные расходы на перевозку минеральных удобрений от химбазы до места применения предъявляются сельхозтоваропроизводителями отдельно по фактически сложившимся затратам.
Областной филиал Фонда совместно с областным управлением (департаментом) сельского хозяйства формирует комиссию из числа специалистов района и области, которая проверяет факт внесения туков и остатки их на химбазе, что подтверждается актом.
Акты, рассмотренные Департаментом развития сельскохозяйственного производства Минсельхоза, поставщиком представляются в Фонд для зачета использованных средств.
Ежемесячно, не позднее 10 числа каждого месяца, поставщик представляет областному филиалу Фонда справку о применении минеральных удобрений по форме (приложение 10).
2) Средства защиты растений
Сноска. В подпункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 4 ноября 1998 г. N 1126 .
В целях обеспечения доступных цен на средства защиты растений и проведения своевременных мер по борьбе с особо опасными вредителями, болезнями растений и сорняками Фонд выделяет средства на удешевление стоимости средств защиты растений.
Объемы поставок средств защиты растений, их ассортимент и цены определяются тендерной комиссией Минсельхоза на основании заявок сельхозтоваропроизводителей и закрепляются договором между Фондом и фирмой-поставщиком средств защиты растений, выигравшей тендер.

1) Минералдық тыңайтқыштарды сатып алу жөнiнде ауыл шаруашылығы өндiрушiлерiн қаржылық қолдау
Қор суармалы жерге және тұқымдық алқаптарға сiңiрiлген минералдық тыңайтқыштардың құнының 50%-iне дейiн өтем жасайды.
Отандық дайындаушы зауыттар өндiрген минералдық тыңайтқыштарды берудi зауыттардың өздерi, немесе тендердi ұтып алған берушiлер арқылы жүзеге асырылады.
Әрбiр облысқа минералдық тыңайтқыштарды түр-түрiмен берудiң көлемiн Ауылшарминiнiң Ауыл шаруашылығы өндiрiсiн дамыту департаментi облыстық ауыл шаруашылығы басқармаларына (департаменттерiне) минералдық тыңайтқыштарды сатып алуға өтiнiш берген ауыл шаруашылығы құрылымдарының тiзбесi негiзiнде анықтайды.
Берушiлер мен тапсырысшылар арасында жасалған, Ауылшарминiмен келiсiлген шарттар бойынша берушiлер өздерi өндiрген минералдық тыңайтқыштарды ауыл шаруашылығы өндiрушiлерiне жiбередi.
Қор минералдық тыңайтқыштарды сатып алу жөнiндегi шығындардың 50%-iне дейiн өтеуге арналған қаражатты берушiге бөледi. Минералдық тыңайтқыштар берудi жүзеге асыратын отандық дайындаушы зауыттарға тыңайтқыш құнының 30%-iне дейiн аванс беруге рұқсат етiледi.
Берушi ауыл шаруашылығы өндiрушiлерiне минералдық тыңайтқыштарды 50%-ке дейiн арзандатылған құны бойынша сатады.
Берушiден химбазаға дейiн минералдық тыңайтқыштарды тасу жөнiндегi берушiнiң шығыстарының мөлшерi Ауылшарминiмен келiсiлген үстеме баға есебiнен өтеледi. Минералдық тыңайтқыштарды химбазадан қолдану орнына дейiн тасымалдаудың көлiктiк шығыстарын ауыл шаруашылығы өндiрушiлерi iс жүзiнде шыққан шығыстар бойынша бөлек ұсынады.
Қордың облыстық бөлiмшесi облыстық ауыл шаруашылығы басқармасымен (департаментiмен) бiрлесiп, аудан мен облыс мамандары арасынан комиссия құрады, ол тыңайтқыштардың енгiзiлу фактiсiн және химбазадағы олардың қалдығын тексередi, бұл актiмен расталады.
Берушi, Ауылшарминiнiң Ауыл шаруашылығы өндiрiсiн дамыту департаментiнде қаралған, пайдаланылған қаражатты есепке алу үшiн актiлердi Қорға тапсырады.
Берушi ай сайын, әрбiр айдың 10-ынан кешiктiрмей, минералдық тыңайтқыштардың қолданылуы туралы нысан бойынша (10-қосымша) анықтама тапсырады.
2) Өсiмдiктердi қорғау қаражаты
Өсiмдiктердi қорғау құралдарының және өсiмдiктердiң ерекше қауiптi зиянкестерiмен, ауруларымен күрес жүргiзу жөнiндегi уақтылы шараларды жүргiзудiң қол жетерлiк бағасын қамтамасыз ету мақсатында, Қор өсiмдiктердi қорғау құралдарының құнын арзандату үшiн қаражат бөледi.
Өсiмдiктердi қорғау құралдарын берудiң көлемдерiн, олардың түр-түрi мен бағаларын ауыл шаруашылығы өндiрушiлерiнiң өтiнiштерi негiзiнде Ауылшарминiнiң тендерлiк комиссиясы айқындайды және ол Қор мен тендердi ұтып алған өсiмдiктердi қорғау құралдарын берушi-фирма арасындағы шартпен бекiтiледi.

фонд перечисляет на счета поставщиков финансовые средства для удешевления стоимости пестицидов по группе протравителей, производимых в Республике Казахстан, на 50%, а закупаемых у иностранных фирм - на 40%, включая НДС, по остальным пестицидам, производимым в Республике Казахстан, на 40%, а по закупаемым у иностранных фирм - на 30% с учетом НДС, в отдельных случаях на основании решения Правительства республики Казахстан удешевление средств защиты растений может быть произведено до 100 процентов.
Сельхозтоваропроизводители приобретают пестициды уже по удешевленным ценам на условиях предоплаты или, при отсутствии у них средств, поставщик отгружает пестициды под урожай текущего года на основании заключенных договоров.
Областной филиал Фонда составляет сводную ведомость потребителей пестицидов с приложением копий договоров и представляет их на проверку в областное управление (департамент) сельского хозяйства и областную станцию защиты растений для подтверждения факта применения пестицидов конечным потребителем, что должно быть подтверждено актом комиссии, созданной при областном управлении (департаменте) сельского хозяйства.
Объемы поставок средств защиты растений в ассортименте каждой области определяются Департаментом маркетинга и инвестиций Минсельхоза на основании расчета потребности в пестицидах, представленного Республиканской станцией защиты растений и заявок областного управления (департамента) сельского хозяйства, сформированных на основании заявок сельхозтоваропроизводителей.
Акты, рассмотренные и утвержденные Департаментом развития сельскохозяйственного производства Минсельхоза и Республиканской станцией защиты растений, представляются в Фонд для оплаты.
Фонд имеет право авансировать до 30% отечественных производителей препаратов от суммы потребляемых препаратов. Окончательная оплата производится по представлению документов от каждого хозяйства, подтверждающих внесение препарата.
3) Государственная поддержка сельхозтоваропроизводителей в развитии семеноводства сельскохозяйственных культур
Минсельхоз определяет перечень хозяйств, производящих элитные семена.
Фонд выделяет элитно-семеноводческим хозяйствам средства для возмещения затрат на производство семян элиты зерновых, картофеля, сахарной свеклы, родительских форм и гибридов кукурузы, элиты масличных культур, элиты семян многолетних трав.
Для получения средств хозяйства, производящие элитные семена сельскохозяйственных культур, через областные управления (департаменты) сельского хозяйства предоставляют в Департамент развития сельскохозяйственного производства Минсельхоза справки установленной формы (приложения 11-13) до 1 июля, а последний - сводную справку в Фонд, который перечисляет причитающуюся сумму на счета областных филиалов Фонда. Областные филиалы Фонда перечисляют средства элитно-семеноводческим хозяйствам.
Размер выделяемых средств элитным хозяйствам из Фонда определяется из объема реализованных элитных семян хозяйствам в пределах лимита, доведенного Минсельхозом по каждому элитно-семеноводческому хозяйству, а также по факту использования семян каждым элитным хозяйством.
При расчете потребности средств применяются следующие показатели:
(тыс. тенге за 1 тонну)

Қор Қазақстан Республикасында өндiрiлетiн улағыштардың топтары бойынша берушiлердiң шоттарына пестицидтердiң құнын арзандатуға арналған қаражаттардың 50%-iн, ал шетелдiк фирмаларда жинақталғанының - ҚҚС қоса, 40%-iн, Қазақстан Республикасында өндiрiлетiн өзге пестицидтер бойынша - 40%-iн, ал шетелдiк фирмаларда жинақталғанының - ҚҚС қоса, 30%-iн аударады, жекелеген жағдайларда Қазақстан Республикасының Үкiметi шешiмiнiң негiзiнде өсiмдiктердi қорғау құралдарын арзандату 100 процентке дейiн жүргiзiлуi мүмкiн.
Ауыл шаруашылығы өндiрушiлерi бұл пестицидтердi алдын ала төлеу жағдайында арзандатылған бағалар бойынша сатып алады, оларда қаражат болмаған жағдайда, берушi, пестицидтердi жасалған шарттардың негiзiнде ағымдағы жылдың астығы үшiн жiбередi.
Қордың облыстық бөлiмшелерi шарттардың көшiрмелерiн қоса отырып, пестицидтердi тұтынушылардың жиынтық ведомосын жасайды және соңғы тұтынушылардың пестицидтердi қолданған фактiсiн растау үшiн облыстық ауыл шаруашылығы басқармасына (департаментiне) және облыстық өсiмдiктердi қорғау станциясына оларды тексеруге тапсырады, бұл облыстық ауыл шаруашылығы басқармасы (департаментi) жанында құрылған комиссияның актiсiмен бекiтiлуi тиiс.
Әрбiр облысқа өсiмдiктердi қорғау құралдарын түр-түрiмен берудiң көлемiн республикалық өсiмдiктердi қорғау станциясы берген пестицидтердi тұтыну есептемесiнiң және ауыл шаруашылығы өндiрушiлерiнiң өтiнiштерi негiзiнде жинақталған облыстық ауыл шаруашылығы басқармасының (департаментiнiң) өтiнiштерi негiзiнде Ауылшарминiнiң Маркетинг және инвестициялар департаментi айқындайды.
Ауылшарминiнiң Ауыл шаруашылығы өндiрiсiн дамыту департаментi мен республикалық өсiмдiктердi қорғау станциясы қараған және бекiткен актiлер Қорға төлеу үшiн тапсырылады.
Қордың тұтынылған препараттар үшiн соманың 30%-iне дейiн отандық препарат өндiрушiлерге аванс беруге құқығы бар. Бiржола ақы төлеу әрбiр шаруашылықтан препараттың қолданылғанын растайтын құжаттардың тапсырылуы бойынша жүргiзiледi.
Ескерту. 2) тармақшаға өзгеріс енгізілді – ҚР Үкіменітнің 1998.11.04 N 1126 қаулысымен .
3) Ауыл шаруашылығы дақылдарының тұқым шаруашылығын дамытуда ауыл шаруашылығы өндiрушiлерiн мемлекеттiк қолдау
Ауылшарминi элиталық тұқымдар өндiретiн шаруашылықтардың тiзбесiн айқындайды. <*>
Қор дәндi дақыл, картоп, қант қызылшасы элитасының, жүгерiнiң аналық нысандары мен будандарының, майлы дақылдар элитасының, көпжылдық шөптер ұрығы элитасының тұқымдарын өндiруге жұмсалған шығындарды өтеу үшiн элиталық-тұқымдық шаруашылықтарға қаражат бөледi.
Ауыл шаруашылығы дақылдарының элиталық тұқымдарын өндiретiн шаруашылықтар, қаражатты алу үшiн, облыстық ауыл шаруашылығы басқармалары (департаменттерi) арқылы Ауылшарминiнiң Ауыл шаруашылығы өндiрiсiн дамыту департаментiне 1 шiлдеге дейiн белгiленген нысанда (11-13-қосымшалар) анықтамалар, соңғылары - Қорға жиынтық анықтама тапсырады, ал ол тиесiлi соманы Қордың облыстық бөлiмшелерiне аударады. Қордың облыстық бөлiмшелерi қаражатты элиталық тұқым шаруашылықтарына аударады.
Қордан элиталық шаруашылықтарға бөлiнетiн қаражаттың көлемi Ауылшарминi әрбiр элитарлық шаруашылықтар бойынша пысықтаған, лимиттiң шегiнде шаруашылықтарға өткiзiлген элиталық тұқымдардың көлемiнен, сондай-ақ әрбiр элиталық шаруашылықтың тұқымдарды пайдалану фактiсi бойынша белгiленедi.
Қаражаттың тұтынымын есептеген кезде мынадай көрсеткiштер пайдаланылады:
(1 тонна үшiн мың теңге)

9        !      10      !       11      !            12
---------------------------------------------------------------------------
ИТОГО
Начальник областного управления
сельского хозяйства (департамента)       (печать)         (Ф.И.О.,подпись)
Начальник областной станции
защиты растений                          (печать)         (Ф.И.О.,подпись)
Директор областного
филиала Государственного фонда
финансовой поддержки сельского
хозяйства                                (печать)         (Ф.И.О.,подпись)
Приложение 11
Справка
о фактической реализации и приобретении семян элиты зерновых
культур, родительских форм кукурузы, элиты и первого
поколения подсолнечника, элиты сахарной свеклы,
многолетних трав и суммах средств удешевления,
подлежащих к выплате в 1998 году
---------------------------------------------------------------------------
Наименование      !Культура !Дата, номер !Количество!Сложившаяся
----------------------!сорт,    !документа,  !продукции !стоимость товарной
хозяйства,!хозяйства, !репродук-!подтверждаю-!(тонн)    !продукции (тыс.
реализова-!получившего!ция      !щего приобре!          !тенге)
вшего     !семена     !         !тение семян !          !
семена    !           !         !            !          !
---------------------------------------------------------------------------
1    !     2     !    3    !      4     !     5    !        6
---------------------------------------------------------------------------
Продолжение таблицы
---------------------------------------------------------------------------
%сорт-  !Сумма        !Всего        !Стоимость 1!Стоимость  !Удешевление
надбавок!сорт-надбавок!сорт-надбавок!тонны семян!реализован-!--------------
!за 1 тонну   !(тыс.тенге)  !(тыс.тенге)!ных семян  !на 1 !%!общая
!(тыс.тенге)  !             !           !за вычетом !тонну! !сумма
!             !             !           !суммы      !семян! !(тыс.
!             !             !           !удешевления!(тыс.! !тенге)
!             !             !           !(тыс.тенге)!тенге! !
---------------------------------------------------------------------------
7    !      8      !      9      !     10    !     11    !  12 !13! 14
---------------------------------------------------------------------------
ИТОГО
Начальник областного управления
сельского хозяйства (департамента)    (печать)           (Ф.И.О.,подпись)
Руководитель элитно-семеноводческого
хозяйства                             (печать)           (Ф.И.О.,подпись)
Главный бухгалтер                     (печать)           (Ф.И.О.,подпись)
Приложение 12
СПРАВКА
о фактически реализованных семенах элитного картофеля
и средств, подлежащие к выплате из Государственного
фонда финансовой поддержки сельского хозяйства в
1998 году
---------------------------------------------------------------------------
№ !  Наименование   !Культура,!Дата,  !Количество!Сложившаяся!Сумма !Всего
пп!-----------------!сорт,    !номер  !продукции,!стоимость  !удеше-!удеше-
!хозяйст- !хозяйст!репродук-!докумен!(тонн)    !1 тонны    !вления!вление
!ва,реали-!ва, по-!ция      !та, под!          !элитного   !за 1  !(тыс.
!зовавшего!лучив- !         !твержда!          !картофеля  !тонну !тенге)
!элитные  !шего   !         !ющего  !          !(тыс.тенге)!(тыс. !
!семена   !семена !         !реализа!          !           !тенге)!
!         !       !         !цию се-!          !           !      !
!         !       !         !мян    !          !           !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!    2    !   3   !    4    !   5   !     6    !     7     !   8  !  9
---------------------------------------------------------------------------
ИТОГО
Начальник областного управления
сельского хозяйства (департамента)    (печать)           (Ф.И.О.,подпись)
Руководитель элитно-семеноводческого
хозяйства                             (печать)           (Ф.И.О.,подпись)
Главный бухгалтер                     (печать)           (Ф.И.О.,подпись)
Приложение 13
Наименование областного управления сельского хозяйства, департамента
СПРАВКА
о фактической реализации и приобретении
семян элиты картофеля и суммах средств,
подлежащих к выплате за реализованные семена
с_______________по________________ 199___г.
---------------------------------------------------------------------------
Наименование   !Культура,!Дата, номер!Количество!Сумма      !Всего
--------------------!сорт,    !документа, !продукции,!удешевления!удешевле-
хозяйства   !хозяйст!репродук-!подтверждаю!(тонн)    !за 1 тонну !ние
реализовав- !ва по- !ция      !щего реали-!          !(тыс.тенге)!(тыс.
шие элитные !лучив- !         !зацию семян!          !           !тенге)
семена      !шие се-!         !           !          !           !
!мена   !         !           !          !           !
!       !         !           !          !           !
---------------------------------------------------------------------------
1      !   2   !    3    !     4    !     5    !     6     !     7
---------------------------------------------------------------------------
ИТОГО
Начальник областного управления
сельского хозяйства (департамента)    (печать)           (Ф.И.О.,подпись)
Руководитель элитно-семеноводческого
хозяйства                             (печать)           (Ф.И.О.,подпись)
Главный бухгалтер                     (печать)           (Ф.И.О.,подпись)
Приложение 14
СПРАВКА
о фактически приобретенном племенном скоте
и суммах средств, подлежащих выплате
за период с ________ по________1998г.
---------------------------------------------------------------------------
Наименование!Наименование!Дата и номер!Количество!Подлежит выделению из
хозяйства   !поставщика  !документа   !голов     !Государственного фонда
(покупатель)!племенного  !хозяйства по!          !финансовой поддержки
!хозяйства   !которому    !          !-------------------------
!(продавец)  !закуплен    !          ! за 1 голову ! Всего
!            !племенной   !          !   (тенге)   !(тенге)
!            !скот        !          !             !
---------------------------------------------------------------------------
1     !      2     !      3     !     4    !      5      !     6
---------------------------------------------------------------------------
Директор областного
филиала Государственного фонда
финансовой поддержки
сельского хозяйства                                подпись
Главный бухгалтер                                  подпись
печать                                        "____"_________199 г.
Согласовано с облсельхозуправлением (департаментом)   (печать)
Приложение 15
СПРАВКА
о фактически приобретенных семенах
и суммах средств, подлежащих выплате
за период с ________ по________199___г.
---------------------------------------------------------------------------
Наименование!Наименование!Дата и номер!Количество!Подлежит выделению из
хозяйства   !поставщика  !документа   !(тонн)    !Государственного фонда
(покупатель)!элитхоза    !хозяйства,по!          !финансовой поддержки
!(продавец)  !которому    !          !-------------------------
!            !закуплены   !          ! за 1 тонну  ! Всего
!            !семена      !          !   (тенге)   !(тенге)
!            !            !          !             !
---------------------------------------------------------------------------
1     !      2     !      3     !     4    !      5      !     6
---------------------------------------------------------------------------
Руководитель хозяйства                        (Ф.И.О., подпись)
Директор областного
филиала Государственного фонда
финансовой поддержки
сельского хозяйства                           (Ф.И.О., подпись)
Главный бухгалтер                             (Ф.И.О., подпись)
"____"_________199 г.
Согласовано с облсельхозуправлением (департаментом)   (печать)
Приложение 16
СПРАВКА
о фактически приобретенном семене производителей
и суммах средств, подлежащих выплате
за период с ________ по________199___г.
---------------------------------------------------------------------------
Наименование!Наименование!Дата и номер!Стоимость !Подлежит выделению из
хозяйства   !поставщика  !документа   !приобре-  !Государственного фонда
(покупатель)!племенного  !хозяйства,  !тенной    !финансовой поддержки
!хозяйства   !по которому !дозы      !-------------------------
!(продавец)  !закуплены   !          ! за 1 тонну  ! Всего
!            !семена      !          !   (тенге)   !(тенге)
!            !            !          !             !
---------------------------------------------------------------------------
1     !      2     !      3     !     4    !      5      !     6
---------------------------------------------------------------------------
Директор областного
филиала Государственного фонда
финансовой поддержки
сельского хозяйства                                подпись
Главный бухгалтер                                  подпись
печать                                        "____"_________199

9 10 | 11 | 12
______________|_______|__________|__________________
ЖИЫНЫ:
Облыстық ауыл шаруашылығы
басқармасының (департаментiнiң)
бастығы (мөр) (Т.А.Ә., қолы)
Облыстық өсiмдiктердi қорғау
станциясының бастығы (мөр) (Т.А.Ә., қолы)
Мемлекеттiк ауылшаруашылығын
қаржылық қолдау қоры
облыстық бөлiмшесiнiң директоры (мөр) (Т.А.Ә., қолы)
11 қосымша
Дәндi дақылдар элитасының, жүгерiнiң аталық түрлерiнiң, күнбағыстың элитасы мен бiрiншi буынының, қант қызылшасының, көп жылдық өсiмдiктердiң элита тұқымдарын iс жүзiнде өткiзу және сатып алу және 1998 жылы төленуге жататын, арзандату қаражаттарының сомасы туралы
АНЫҚТАМА
___________________________________________________________________
Атауы |Дәндi |Уақыты, |Өнiм |Тауарлы |Үстеме|1 тонна
|дақыл,|тұқымның |мөл. |өнiмнiң |сор. |үшiн
|сорты,|сатып |шерi |қалыптасқан|тының |сорт-үс.
|түсiмi|алынғанын|(тон.|құны (мың |%-i |теменiң
| |растайтын|на) |теңге) | |сомасы
| |құжат | | | |(мың
| |нөмiрi | | | |теңге)
________________| | | | | |
Тұқымды |Тұқымды| | | | | |
өткiзген|алған | | | | | |
шаруа. |шаруа. | | | | | |
шылық |шылық | | | | | |
________|_______|______|_________|_____|___________|______|________
1 2 3 4 5 6 7 8
________|_______|______|_________|_____|___________|______|________
______________________________________________________
Барлығы |1 тонна |Өткiзiлген | Арзандатылғаны
сорт |тұқымның |тұқымның |
үстеме |құны |құны, |
(мың тг.)|(мың тг.)|(мың тг.) |
| |арзандатылған|
| |сомасы |
| |шегерiлген |
| | |____________________
| | |тұқым.| % |жалпы
| | |ның 1 | |сомасына
| | |тонна | |(мың
| | |(мың | |теңге)
| | |теңге)| |
_________|_________|_____________|______|___|_________
9 10 11 12 13 14
_________|_________|_____________|______|___|_________
ЖИЫНЫ:
Облыстық ауыл шаруашылығы
басқармасының (департаментiнiң)
бастығы (мөр) (Т.А.Ә., қолы)
Элиталық тұқым шаруашылығының
басшысы (мөр) (Т.А.Ә., қолы)
Бас бухгалтер (мөр) (Т.А.Ә., қолы)
12-қосымша
Iс жүзiнде сатылған элиталық картоптың тұқымдары және 1998 жылы Мемлекеттiк ауыл шаруашылығын қаржылық қолдау қорынан төленуге тиiстi қаражаттар туралы
АНЫҚТАМА
____________________________________________________________________
N | Атауы |Дақыл,|Тұқымның |Өнiм. |1 т эли.|1 тонна|Барлық
р/с|_______________|сорты,|сатылғанын|нiң |талық |үшiн |арзан.
|Элиталық|Тұқым |түсiмi|растайтын |көлемi|картоп. |арзан. |датыл.
|тұқым |алған | |құжаттың |(тонна)|тың |датыл. |ғаны
|сатқан |шаруа.| |уақыты, | |қалып. |ған |(мың
|шаруа. |шылық | |нөмiрi | |тасқан |сома |тг.)
|шылық | | | | |құны |(мың |
| | | | | |(мың |тг.) |
| | | | | |тг.) | |
___|________|______|______|__________|______|________|_______|______
1 2 3 4 5 6 7 8 9
___|________|______|______|__________|______|________|_______|______
ЖИЫНЫ:
Облыстық ауыл шаруашылығы
басқармасының (департаментiнiң)
бастығы (мөр) (Т.А.Ә., қолы)
Элиталық тұқым шаруашылығының
басшысы (мөр) (Т.А.Ә., қолы)
Бас бухгалтер (мөр) (Т.А.Ә., қолы)
13-қосымша
Облыстық ауыл шаруашылығы
басқармасының, департаментiнiң
атауы
Элиталық-картоп тұқымдарын iс жүзiнде өткiзу мен сатып алу және 199_ ж. _____________ өткiзiлген тұқым үшiн төленуге тиiстi қаражаттың сомасы туралы
АНЫҚТАМА
_______________________________________________________
Атауы |Дақыл,|Тұқымның |Өнiм. |1 тонна|Барлық
_______________|сорты,|сатылғанын|нiң |үшiн |арзан.
элита |элита |түсiмi|растайтын |көлемi|арзан. |датыл.
тұқымын |тұқы. | |құжаттың |(тон. |датыл. |ғаны
сатқан |мын | |уақыты, |на) |ған |(мың
шаруа. |алған | |нөмiрi | |сома |тг.)
шылық |шаруа.| | | |(мың |
|шылық | | | |тг.) |
| | | | | |
________|______|______|__________|______|_______|______
1 2 3 4 5 6 7
________|______|______|__________|______|_______|______
ЖИЫНЫ:
Облыстық ауыл шаруашылығы
басқармасының (департаментiнiң)
бастығы (мөр) (Т.А.Ә., қолы)
Элиталық тұқым шаруашылығының
басшысы (мөр) (Т.А.Ә., қолы)
Бас бухгалтер (мөр) (Т.А.Ә., қолы)
14-қосымша
1998 ж. "___"дан "________"____________ дейiнгi кезеңде iс жүзiнде сатып алынған тұқымдар мен төленуге тиiстi қаражаттардың сомасы туралы
АНЫҚТАМА
___________________________________________________________________
Шаруа. |Асыл тұқымды|Асыл тұқымды|Мал | Мемлекеттiк қаржылық
шылықтың|шаруашылық |мал сатып |басының|қолдау қорынан бөлiнуге
атауы |берушiнiң |алынған |саны | тиiстi
(сатып |атауы |құжаттың | |________________________
алушы) |(сатушы) |уақыты мен | |1 бас үшiн | барлығы
| |нөмiрi | | (теңге) | (теңге)
________|____________|____________|_______|___________|____________
1 2 3 4 5 6
________|____________|____________|_______|___________|____________
Мемлекеттiк ауылшаруашылығын қаржылық
қолдау қорының облыстық бөлiмшесiнiң
директоры қолы
Бас бухгалтер қолы
мөр "__"____ 199_ж.
Облауылшар. басқармасымен (департаментiмен) келiсiлген (мөр)
15-қосымша
1998 ж. "___"дан "________"____________ дейiнгi кезеңде iс жүзiнде сатып алынған тұқымдар мен төленуге тиiстi қаражаттардың сомасы туралы
АНЫҚТАМА
___________________________________________________________________
Шаруа. |Элита |Тұқым |Көлемi | Мемлекеттiк қаржылық
шылықтың|шаруашылық |сатып |(тонна)|қолдау қорынан бөлiнуге
атауы |берушiнiң |алынған | | тиiстi
(сатып |атауы |құжаттың | |________________________
алушы) |(сатушы) |уақыты мен | |1 тонна үшiн | барлығы
| |нөмiрi | | (теңге) | (теңге)
________|____________|____________|_______|_____________|___________
1 2 3 4 5 6
________|____________|____________|_______|_____________|___________
Шаруашылық басшысы (Т.А.Ә., қолы)
Мемлекеттiк ауылшаруашылығын қаржылық
қолдау қорының облыстық бөлiмшесiнiң
директоры (Т.А.Ә., қолы)
Бас бухгалтер (Т.А.Ә., қолы)
"__"____ 199_ж.
Облауылшар. басқармасымен (департаментiмен) келiсiлген (мөр)
16-қосымша
1998 ж. "___"дан "________"____________ дейiнгi кезеңде iс жүзiнде сатып алынған аталықтардың ұрықтары мен төленуге тiистi қаражаттардың сомасы туралы
АНЫҚТАМА
___________________________________________________________________
Шаруа. |Элит. |Тұқым |Сатып | Мемлекеттiк қаржылық
шылықтың|шаруашылық |сатып |алынған|қолдау қорынан бөлiнуге
атауы |берушiнiң |алынған |ұрықтың| тиiстi
(сатып |атауы |құжаттың |құны |________________________
алушы) |(сатушы) |уақыты мен | |1 тонна үшiн | барлығы
| |нөмiрi | | (теңге) | (теңге)
________|____________|____________|_______|_____________|___________
1 2 3 4 5 6
________|____________|____________|_______|_____________|___________
Мемлекеттiк ауылшаруашылығын қаржылық
қолдау қорының облыстық бөлiмшесiнiң
директоры қолы
Бас бухгалтер қолы
мөр "__"____ 199_ж.