О координации работ по формированию и развитию национальной информационной инфраструктуры, процессов информатизации
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 1998 года N 1384. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 553
Сноска. Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 1998 года N 1384 утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года  N 553
Сноска. В название и преамбулу внесены изменения - постановлениями Правительства РК от 7 декабря 1999 г. N 1870   P991870_   ; от 26 декабря 2001 г. N 1697   P011697_   ; от 9 июля 2004 г.  N 751 .
В целях формирования национальной информационной инфраструктуры и координации процессов информатизации государственных учреждений, эффективного использования государственных средств, внедрения международных стандартов информационного обмена данными и государственного управления, а также в целях реализации Концепции национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан, утвержденной постановлением Правительства от 29 июля 1998 года № 715  P980715_ , Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать Комиссию по координации работ по формированию и развитию национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан в следующем составе: <*>
Сноска. Состав комиссии изменен - постановлениями Правительства РК от 2 марта 1999 г. N 187    P990187_   ; от 14 сентября 1999 г. N 1389    Р991389_   ; от 27 сентября 1999 г. N 1458    P991458_   ; от 7 декабря 1999 г. N 1870   P991870_   ; от 29 марта 2000 г. N 454    Р000454_   ; от 24 января 2001 г. N 122   P010122_   ; от 16 апреля 2001 г. N 498    Р010498_    ; от 26 декабря 2001 г. N 1697    P011697_    ; от 18 февраля 2002 г. N 227    Р020227_    ; от 5 марта 2002 г. N 274    P020274_    ; от 20 июня 2002 г. N 685    Р020685_    ; от 11 октября 2002 г. N 1119    P021119_    ; от 27 марта 2003 г.  N 299 ; от 25 июля 2003 г.  N 748 ; от 30 января 2004 г.  N 118 ; от 21 июня 2004 года  N 684 ; от 9 июля 2004 г.  N 751   ; от 19 мая 2005 г.  N 478 ; от 19 мая 2005 г.  N 478 ; от 30 ноября 2005 года N  1176 ; от 21 апреля 2006 года N  311 .
Масимов                   - Заместитель Премьер-Министра Республики
Карим Кажимканович          Казахстан - Министр экономики и
бюджетного планирования Республики
Казахстан, председатель
Жумагалиев                - Председатель Агентства Республики
Аскар Куанышевич            Казахстан по информатизации и связи,
заместитель председателя
Смагулов                  - заместитель Руководителя
Кайрат Молдрахманович       Канцелярии Премьер-Министра
Республики Казахстан,
заместитель председателя
Сарсембаев                - главный эксперт Отдела
Омирзак Нургалиевич         производственной сферы и
инфраструктуры Канцелярии
Премьер-Министра Республики
Казахстан, секретарь
Слободянюк Анатолий       - заместитель заведующего Отделом
Ануфриевич                  контроля и документационного
обеспечения Канцелярии
Премьер-Министра Республики
Казахстан
Жакыпов Мирболат          - заведующий Общим отделом
Хабиулы                     Администрации Президента
Республики Казахстан
(по согласованию)
Поспелов                  - заместитель Министра обороны
Николай Николаевич          Республики Казахстан
Лукин                     - заместитель начальника
Михаил Иванович             Хозяйственного управления
Парламента Республики
Казахстан (по согласованию)
Арнутовский Сергей        - заместитель начальника
Васильевич                  департамента Службы охраны
Президента Республики
Казахстан
Мажренов                  - директор Службы Комитета
Жомарт Рахимбекович         национальной безопасности
Республики Казахстан (по
согласованию)
Ахметов Серик             - заведующий Отделом по защите
Баужанович                  государственных секретов
Канцелярии Премьер-Министра
Республики Казахстан
Есекеев                   - заместитель Председателя
Куанышбек Бахытбекович      Агентства Республики Казахстан по
информатизации и связи
Исекешев Асет             - вице-министр индустрии и
Орентаевич                  торговли Республики Казахстан
Баядилов                  - государственный инспектор
Ергали Мухамеджанович       Секретариата Совета Безопасности
Республики Казахстан
(по согласованию)
Жуат Муратхан Жуатович    - заведующий Отделом по защите
государственных секретов и
информатизации Администрации
Президента Республики Казахстан
(по согласованию)
Темирбулатов              - руководитель Аппарата Генерального
Серик Габдуллаевич          прокурора Республики Казахстан (по
согласованию)
Баймаганбетов             - заместитель Председателя Агентства
Серик Нуртаевич             Республики Казахстан по борьбе
с экономической и коррупционной
преступностью (финансовая полиция)
(по согласованию)
Комекбаев                 - заместитель Председателя Агентства
Али Амантаевич              Республики Казахстан по делам
государственной службы
(по согласованию)
Сакалов Болат Зиядаевич   - заместитель руководителя аппарата
Верховного Суда Республики
Казахстан (по согласованию)
Кесикбаев                 - первый вице-министр охраны
Султангали Кабденович       окружающей среды Республики
Казахстан
Амангельдиев              - вице-министр здравоохранения
Ардак Амангельдиевич        Республики Казахстан
Елемесов                  - вице-министр финансов
Аскар Раушанулы             Республики Казахстан
Абдымомунов               - вице-министр образования и
Азамат Курманбекович        науки Республики Казахстан
Зверьков Вадим Павлович   - заместитель Министра иностранных
дел Республики Казахстан
Тортаев Бауржан Кадырович - заместитель Председателя Агентства
Республики Казахстан по статистике
Нефедов Алексей Петрович  - заместитель Председателя Агентства
Республики Казахстан по
регулированию естественных
монополий
Долженков                 - первый заместитель акима
Виктор Анатольевич          Алматинской области
Савченко                  - первый заместитель акима
Александр Георгиевич        Жамбылской области
Абдибеков                 - заместитель акима
Нурмухамбет Канапиевич      Актюбинской области
Бочин Виктор Захарович    - заместитель акима Павлодарской
области
Бортник                   - заместитель акима
Михаил Михайлович           Мангистауской области
Идрисов                   - заместитель акима
Куттыкожа Идрисович         Кызылординской области
Толибаев Марат Еркинович  - заместитель акима города Астаны
Политкин                  - руководитель аппарата акима
Николай Афанасьевич         Акмолинской области
Нугманов                  - вице-министр юстиции
Серик Пикович               Республики Казахстан
Палымбетов                - вице-министр экономики и бюджетного
Болат Абулкасымович         планирования Республики Казахстан
Бабакумаров               - вице-министр культуры и информации
Ержан Жалбакович            Республики Казахстан
Акчулаков                 - вице-министр энергетики и минеральных
Болат Уралович              ресурсов Республики Казахстан
Умбеталиев                - вице-министр труда и социальной защиты
Мади Тохтарович             населения Республики Казахстан
Альжанов                  - заместитель Председателя Национального
Батырбек Асылбекович        Банка Республики Казахстан (по
согласованию)
Молчанов                  - директор Департамента информационных
Сергей Николаевич           технологий Национального Банка
Республики Казахстан (по согласованию)
Сейдуманов                - заместитель акима города Алматы
Серик Турарович
Сытдыков                  - заместитель акима Западно-Казахстанской
Алибек Бактыгереевич        области
Супрун                    - первый заместитель акима Атырауской
Виктор Васильевич           области
Развин                    - заместитель акима Северо-Казахстанской
Сергей Владимирович         области
Баяндаров                 - первый заместителя акима
Магзам Токжанович           Восточно-Казахстанской области
Канаев                    - заместитель акима Карагандинской области
Серикжан Зиаданович
Маханбетажиев             - президент акционерного общества
Батыр Апенович              "Национальные информационные технологии"
(по согласованию)

Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымды, ақпараттандыру процестерін қалыптастыру мен дамыту жөніндегі жұмыстарды үйлестіру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 31 желтоқсандағы N 1384 қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы N 553 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 30.06.2007 N 553 қаулысымен.
Ескерту.   Қаулының атауы өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.12.07. N  1870 2001.12.26. N   1697 , қаулының атауы және мәтінінде сөздер алынып тасталды - 2004.07.09. N  751 қаулыларымен.
Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымды қалыптастыру жөніндегі жұмыс пен мемлекеттік мекемелерді ақпараттандыру процестерін үйлестіру, мемлекеттік қаражатты тиімді пайдалану, деректерді ақпараттық алмасу мен мемлекеттік басқарудың халықаралық стандарттарын енгізу мақсатында, сондай-ақ Үкіметтің 1998 жылғы 29 шілдедегі N 715  қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының біртұтас ақпараттық кеңістігінің тұжырымдамасын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі Қаулы етеді:
Ескерту. Кіріспеге өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 1999.12.07. N   1870 ,   2001.12.26. N   1697   қаулыларымен.
1. Мына құрамда Қазақстан Республикасының ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастыру мен дамыту жөніндегі жұмыстарды үйлестіру жөніндегі комиссия құрылсын:
Мәсiмов                 - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң
Кәрiм Қажымқанұлы         орынбасары - Қазақстан Республикасының
Экономика және бюджеттiк жоспарлау
министрi, төраға
Жұмағалиев              - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және
Асқар Қуанышұлы           байланыс агенттiгiнiң төрағасы, төрағаның
орынбасары
Смағұлов                 - Қазақстан Республикасы
Қайрат Молдрахманұлы       Премьер-Министрiнiң Кеңсесi
Басшысының орынбасары, төрағаның
орынбасары
Сәрсембаев               - Қазақстан Республикасы Премьер-
Өмiрзақ Нұрғалиұлы         Министрiнiң Кеңсесi Өндiрiстiк сала
және инфрақұрылым бөлiмiнiң бас
сарапшысы, хатшы
Исекешев                 - Қазақстан Республикасының Индустрия
Әсет Өрентайұлы            және сауда вице-министрi
Баядiлов                 - Қазақстан Республикасы Қауiпсiздiк
Ерғали Мұхаметжанұлы       Кеңесi Хатшылығының мемлекеттiк
инспекторы (келiсiм бойынша)
Поспелов                 - Қазақстан Республикасы Қорғаныс
Николай Николаевич         министрінің орынбасары
Слободянюк               - Қазақстан Республикасының Премьер-
Анатолий                   Министрі Кеңсесінің Бақылау және
Ануфриевич                 құжаттамалық қамтамасыз ету бөлімі
меңгерушісінің орынбасары
Жақыпов Мірболат         - Қазақстан Республикасының Президенті
Хабиұлы                    Жалпы бөлiмiнiң меңгерушiсi (келісім
бойынша)
Лукин                    - Қазақстан Республикасының Парламенті
Михаил Иванович            Шаруашылық басқармасы бастығының
орынбасары (келісім бойынша)
Арнутовский Сергей       - Қазақстан Республикасы Президентінің
Васильевич                 Күзет қызметі департаменті бастығының
орынбасары
Щелконогов               - Қазақстан Республикасының Президентi Iс
Игорь Рудольфович          басқармасының бюджеттiк жоспарлау және
қаржылық бақылау бөлiмі ақпараттандыру,
компьютерлендiру секторының меңгерушiсi
(келiсiм бойынша)
Мәжренов                 - Қазақстан Республикасының Ұлттық
Жомарт Рахымбекұлы         қауiпсiздiк комитетi Қызметiнің
директоры (келiсiм бойынша)
Ахметов                  - Қазақстан Республикасы Премьер-
Серiк Баужанұлы            Министрiнің Кеңсесi Мемлекеттiк
құпияларды қорғау жөнiндегi бөлiмiнің
меңгерушiсi
Есекеев                  - Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру
Қуанышбек Бақытбекұлы      және байланыс жөнiндегi агенттiгi
төрағасының орынбасары
Кан                      - Қазақстан Республикасының Iшкi iстер
Людмила Михайловна         министрлiгi Ақпараттық-техникалық
қызмет департаментiнiң бастығы
Жуат                     - Қазақстан Республикасы Президентiнiң
Мұратхан Жуатұлы           Әкiмшiлігі Мемлекеттiк құпияларды қорғау
және ақпараттандыру бөлiмiнiң меңгерушiсi
(келiсiм бойынша)
Баймағанбетов            - Қазақстан Республикасы Экономикалық
Серiк Нұртайұлы            қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа
қарсы күрес агенттігi (қаржы полициясы)
төрағасының орынбасары (келiсiм бойынша)
Көмекбаев                - Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк
Әли Амантайұлы             қызмет iстерi aгeнттiгi төрағасының
орынбасары (келiсiм бойынша)
Сақалов                  - Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының
Болат Зиядаұлы             аппараты басшысының орынбасары (келiсiм
бойынша)
Кесiкбаев                - Қазақстан Республикасының Қоршаған
Сұлтанғали Қабденұлы       ортаны қорғау бiрiншi вице-министрi
Амангелдиев              - Қазақстан Республикасының Денсаулық
Ардақ Амангелдiұлы         сақтау вице-министрi
Әбдiмомынов              - Қазақстан Республикасының Бiлiм және
Азамат Құрманбекұлы        ғылым вице-министрi
Зверьков                 - Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер
Вадим Павлович             министрiнiң орынбасары
Төртаев                  - Қазақстан Республикасы Статистика
Бауыржан Қадырұлы          агенттiгі төрағасының орынбасары
Нефедов                  - Қазақстан Республикасы Табиғи
Алексей Петрович           монополияларды реттеу агенттiгi
төрағасының орынбасары
Долженков                - Алматы облысы әкiмiнiң бiрiншi орынбасары
Виктор Анатольевич
Савченко                 - Жамбыл облысы әкiмiнiң бiрiншi орынбасары
Александр Георгиевич
Әбдiбеков                - Ақтөбе облысы әкiмiнiң орынбасары
Нұрмұхамбет Қанапияұлы
Бочин                    - Павлодар облысы әкiмiнiң орынбасары
Виктор Захарович
Бортник                  - Маңғыстау облысы әкiмiнiң орынбасары
Михаил Михаилович
Ыдырысов                 - Қызылорда облысы әкiмiнiң орынбасары
Құттықожа Ыдырысұлы
Төлебаев                 - Астана қаласы әкiмiнiң орынбасары
Марат Еркiнұлы
Политкин                 - Ақмола облысының әкiмi аппаратының
Николай Афанасьевич        басшысы
Елемесев                 - Қазақстан Республикасының Қаржы
Асқар Раушанұлы            вице-министрi
Нұғманов                 - Қазақстан Республикасының Әдiлет
Серiк Пикұлы               вице-министрi
Темiрболатов             - Қазақстан Республикасы Бас прокурорының
Серiк Ғабдоллаұлы          аппарат басшысы (келiсiм бойынша)
Палымбетов               - Қазақстан Республикасының Экономика және
Болат Абылқасымұлы         бюджеттiк жоспарлау вице-министрi
Ақшолақов                - Қазақстан Республикасының Энергетика және
Болат Оралұлы              минералдық ресурстар вице-министрi
Бабақұмаров              - Қазақстан Республикасының Мәдениет және
Ержан Жалбақұлы            ақпарат вице-министрi
Үмбетәлиев               - Қазақстан Республикасының Еңбек және
Мәди Тоқтарұлы             халықты әлеуметтiк қорғау вице-министрi
Әлжанов                  - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi
Батырбек Асылбекұлы        төрағасының орынбасары (келiсiм бойынша)
Молчанов                 - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi
Сергей Николаевич          Ақпараттық технологиялар департаментiнiң
директоры (келiсiм бойынша)
Сейдуманов               - Алматы қаласы әкiмiнiң орынбасары
Серiк Тұрарұлы
Сытдықов                 - Батыс Қазақстан облысы әкiмiнiң
Әлiбек Бақтыгерейұлы       орынбасары
Супрун                   - Атырау облысы әкiмiнiң бiрiншi орынбасары
Виктор Васильевич
Развин                   - Солтүстiк Қазақстан облысы әкiмiнiң
Сергей Владимирович        орынбасары
Баяндаров                - Шығыс Қазақстан облысы әкiмiнiң бiрiншi
Мағзам Тоғжанұлы           орынбасары
Қанаев                   - Қарағанды облысы әкiмiнiң орынбасары
Серiкжан Зиаданұлы
Маханбетәжиев            - "Ұлттық ақпараттық технологиялар"
Батыр Әпенұлы              акционерлiк қоғамының президентi (келiсiм
бойынша)
Ескерту. Құрамға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 1999.03.02. N  187 , 1999.09.14. N  1389 , 1999.09.27. N  1458 , 1999.12.07. N  1870 , 2000.03.29. N  454 , 2001.01.24. N  122 , 2001.04.16. N  498 , 2001.12.26. N  1697 , 2002.02.18. N   227 , 2002.03.05. N   274 , 2002.06.20. N   685 , 2002.10.11. N  1119 , 2003.03.27. N   299 , 2003.07.25. N   748 , 2004.01.30. N  118 , 2004.06.21. N  684 , 2004.07.09. N  751 , 2005.05.19. N  478 ,  2005.11.30. N  1176 , 2006.04.21. N  311 қаулыларымен.

2. Утвердить прилагаемое Положение о Комиссии по координации работ по формированию и развитию национальной информационной инфраструктуры.  <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 26 декабря 2001 г. N 1697   P011697_   ; от 9 июля 2004 г.  N 751
3.  (Исключен постановлением Правительства РК от 21 апреля 2006 года N  311 ).
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 1998 года № 1384
Положение
о Комиссии по координации работ по формированию и развитию
национальной информационной инфраструктуры
Республики Казахстан   <*>
Сноска. В название внесены изменения - постановлением Правительства РК от 7 декабря 1999 г. N 1870   P991870_   ; от 26 декабря 2001 г. N 1697   P011697_   ; в названии и тексте исключены слова - от 9 июля 2004 г.  N 751 .
I. Общие положения
1. Комиссия по координации работ по формированию и развитию национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан (далее - Комиссия) создается в целях реализации  Указа Президента Республики Казахстан от 10 ноября 2004 года N 1471 "О Государственной программе формирования "электронного правительства" в Республике Казахстан на 2005-2007 годы".  <*>
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 19 мая 2005 г.  N 478 .
2. ( Пункт 2 исключен - постановлением Правительства РК от 19 мая 2005 г.  N 478 )
3. В своей деятельности Комиссия руководствуется действующим законодательством, а также настоящим Положением.
II. Основные задачи
4. Основными задачами Комиссии являются:
выработка основных положений государственной политики в области формирования национальной информационной инфраструктуры "электронного правительства" в Республике Казахстан и информатизации государственных учреждений;
выработка предложений по планам и программам информатизации государственных учреждений, осуществляемых за счет государственных средств (в том числе заемных);
выработка предложений по нормативной правовой и методологической базе, позволяющей государству, гражданам и организациям функционировать в условиях "информационного общества";
выработка предложений по формированию и развитию электронных услуг государственных органов;
выработка предложений по казахстанским стандартам электронного представления и обмена данными, а также стимулированию развития информационно-коммуникационной индустрии;
выработка мероприятий по обеспечению доступа к услугам "электронного правительства", организации работ по ликвидации "информационного неравенства" и повышению уровня образования в сфере информационно-коммуникационных технологий;
координация работы по формированию "информационного общества" и процессов информатизации государственных учреждений;
координация работы по формированию базовых компонентов инфраструктуры "электронного правительства" и оптимизации информационной инфраструктуры государственных органов;
подготовка материалов и рекомендаций для Правительства Республики Казахстан по проблемам формирования "электронного правительства" и развития "информационного общества";
координация процессов функционирования информационных систем на государственном языке.
В соответствии с возложенными задачами Комиссия:
вносит на рассмотрение Правительства Республики Казахстан предложения по формированию "электронного правительства", информатизации государственных учреждений и развития "информационного общества";
определяет по согласованию с заинтересованными государственными учреждениями приоритеты в области формирования "информационного общества" и информатизации государственных учреждений;
координирует работы по формированию "электронного правительства" и процессы информатизации государственных учреждений;
рассматривает и вносит предложения по организации процесса создания, внедрения, сопровождения и эксплуатации базовых компонентов "электронного правительства", а также информационно-телекоммуникационных систем в государственных учреждениях;
вносит предложения в Правительство Республики Казахстан по защите интересов государства при решении вопросов формирования национальной информационной инфраструктуры, информатизации Республики Казахстан;
запрашивает и получает от центральных и местных исполнительных органов, а также государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, и иных организаций, включенных в Комиссию, информацию, необходимую для выполнения возложенных на нее задач;
вносит в Правительство Республики Казахстан предложения по изданию, изменению или отмене нормативных правовых актов по вопросам, отнесенным к ее компетенции;
привлекает по согласованию для проведения экспертиз и консультаций специалистов соответствующего профиля из министерств, ведомств, предприятий и организаций, научных и исследовательских учреждений и, при необходимости, организовывает рабочие группы;
вносит предложения по использованию бюджетных средств, директивных кредитов и других государственных источников финансирования (в том числе заемных) для проведения работ по формированию "электронного правительства" и информатизации государственных учреждений.  <*>
Сноска. В пункт 4 внесены изменения - постановлениями Правительства РК от 2 марта 1999 г. N 187   P990187_   ; от 7 декабря 1999 г. N 1870   P991870_   ; от 26 декабря 2001 г. N 1697   Р011697_   ; от 25 июля 2003 г.  N 748   ;   от 30 января 2004 г.  N 118 ; от 19 мая 2005 г.  N 478 .
Права Комиссии  <*>
Сноска. Подраздел "Права Комиссии" исключен - постановлением Правительства РК от 19 мая 2005 г.  N 478 .
III. Организация деятельности комиссии

2. Қоса беріліп отырған Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымды қалыптастыру мен дамыту жөніндегі жұмыстарды үйлестіру жөніндегі комиссия туралы ереже бекітілсін.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2001.12.26. N  1697 ,  2004.07.09. N  751 қаулысымен.
3. <*>
Ескерту. 3-тармақ алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2006.04.21. N  311 қаулысымен.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1998 жылғы 31 желтоқсандағы
N 1384 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын
қалыптастыру мен дамыту жөніндегі жұмыстарды үйлестіру жөніндегі комиссия туралы
ереже
1. Жалпы ережелер
Ескерту. Атауына өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 1999.12.07. N  1870 , 2001.12.26. N  1697 , мәтiндегi ", ақпараттық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету", "ақпараттық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету жөнiндегi", ",ақпараттық қауiпсiздiктi қамтамасыз етудiң", "ақпараттық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету" деген сөздер алынып тасталды - 2004.07.09. N  751 қаулыларымен.
1. Қазақстан Республикасының ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастыру мен дамыту жөнiндегi жұмыстарды үйлестiру жөнiндегi комиссия (бұдан әрі - Комиссия) Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасында "электрондық үкiмет" қалыптастырудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2004 жылғы 10 қарашадағы N 1471  Жарлығын іске асыру мақсатында құрылады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2005.05.19. N  478 қаулысымен.
2. <*>
Ескерту. 2-тармақ алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2005.05.19. N  478   қаулысымен.
3. Комиссия өз қызметінде қолданылып жүрген заңдарды, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
ІІ. Негізгі міндеттері
4. Комиссияның негізгі міндеттері:
Қазақстан Республикасында "электрондық үкiмет" инфрақұрылымын қалыптастыру мен мемлекеттік мекемелерді ақпараттандыру саласындағы мемлекеттік саясаттың негізгі ережелерін әзірлеу;
мемлекеттік қаражат (оның ішінде заемдар) есебінен жүзеге асырылатын, мемлекеттік мекемелерді ақпараттандырудың жоспарлары мен бағдарламалары жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу;
мемлекетке, азаматтар мен ұйымдарға "ақпараттық қоғам" жағдайында жұмыс iстеуге мүмкiндiк беретiн нормативтiк құқықтық және әдiснамалық база жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу;
мемлекеттiк органдардың электрондық қызметтерiн қалыптастыру және дамыту жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу;
деректердi электрондық беру мен алмасудың қазақстандық стандарттарын, сондай-ақ ақпараттық-коммуникациялық индустрияның дамуын ынталандыру жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу;
электрондық үкiмет" қызметтерiне қол жетiмдiлiктi қамтамасыз ету, "ақпараттық теңсiздiктi" жою жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру және ақпараттық-коммуникациялық технологиялар саласында бiлiм деңгейiн арттыру жөнiнде iс-шаралар әзiрлеу;
ақпараттық қоғамды қалыптастыру жөніндегі жұмыс пен мемлекеттік мекемелерді ақпараттандыру процестерді үйлестіру болып табылады.
"электрондық үкiмет" инфрақұрылымының базалық құрамдас бөлiктерiн қалыптастыру және мемлекеттiк органдардың ақпараттық инфрақұрылымын оңтайландыру жөнiндегi жұмысты үйлестiру;
Қазақстан Республикасының Үкiметi үшiн "электрондық үкiмет" қалыптастырудың және "ақпараттық қоғамды" дамытудың проблемалары жөнiнде материалдар мен ұсынымдар дайындау;
ақпараттық жүйелердің мемлекеттік тілде жұмыс істеуі процестерін үйлестіру;
Комиссия жүктелген міндеттерге сәйкес:
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қарауына "электрондық үкiмет" қалыптастыру, мемлекеттiк мекемелердi ақпараттандыру мен "ақпараттық қоғам" дамыту жөнiнде ұсыныс енгізеді;
мүдделі мемлекеттік мекемелермен келісім бойынша "ақпараттық қоғамды" қалыптастыру мен мемлекеттік мекемелерді ақпараттандыру саласындағы басымдықтарды айқындайды;
"электрондық үкiмет" қалыптастыру жөніндегі жұмыс пен мемлекеттік мекемелерді ақпараттандырудың процестерін үйлестіреді;
мемлекеттік мекемелерде "электрондық үкiметтiң" базалық құрамдас бөлiктерiн, сондай-ақ ақпараттық-телекоммуникациялық жүйелер құрудың, енгізудің, алып жүрудің және пайдаланудың процестерін ұйымдастыру жөнінде ұсыныс әзірлейді және енгізеді;
Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымды қалыптастыру жөніндегі жұмыс пен Қазақстан Республикасын ақпараттандыру мәселелерін шешу кезінде мемлекеттің мүдделерін қорғау жөнінде Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныс енгізеді;
орталық және жергiлiктi атқарушы органдардан, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Президентiне тiкелей бағынысты және есеп беретiн мемлекеттiк органдар мен Комиссияға енгiзiлген өзге де ұйымдардан өзiне жүктелген мiндеттердi орындау үшiн қажеттi ақпаратты сұратады және алады;
Қазақстан Республикасының Үкiметiне өзiнiң құзыретiне жатқызылған мәселелер бойынша нормативтiк құқықтық кесiмдер шығару, оларды өзгерту немесе олардың күшiн жою жөнiнде ұсыныстар енгiзедi;
министрлiктерден, ведомстволардан, кәсiпорындар мен ұйымдардан, ғылыми және зерттеу мекемелерiнен сараптамалар жүргiзу мен консультациялар үшiн келiсiм бойынша тиiстi бейiндегi мамандарды тартады және қажет болған кезде жұмыс топтарын ұйымдастырады;
"электрондық үкiмет" қалыптастыру мен мемлекеттiк мекемелердi ақпараттандыру жөнiнде жұмыстар жүргiзу үшiн бюджет қаражатын, директивалық кредиттердi және басқа да мемлекеттiк қаржыландыру көздерiн (оның iшiнде қарыздар) пайдалану жөнiнде ұсыныстар енгізедi.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 1999.03.02. N  187 , 1999.12.07. N  1870 , 2001.12.26. N  1697   2003.07.25. N  748 , 2004.01.30. N  118 , 2005.05.19. N  478 қаулыларымен.
Комиссияның құқықтары <*>
Ескерту. "Комиссияның құқықтары" бөлімшесі алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2005.05.19. N  478 қаулысымен.
III. Комиссияның қызметін ұйымдастыру

5. Комиссию возглавляет Председатель. В состав Комиссии также входят два заместителя Председателя, секретарь и члены комиссии.  <*>
Сноска. В пункт 5 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 7 декабря 1999 г. N 1870   P991870_   ; от 25 июля 2003 г.  N 748   ; от 19 мая 2005 г.  N 478 .
6. Председатель Комиссии организует ее работу и несет персональную ответственность за своевременное и качественное выполнение задач и функций, возложенных на Комиссию настоящим Положением.
7.  (Пункт 7 исключен - постановлением Правительства РК от 7 декабря 1999 г. N 1870   P991870_   )
8. Материалы рабочих заседаний Комиссии после согласования с Председателем доводятся до каждого члена Комиссии не менее чем за 10 дней до заседания.
9. Комиссия проводит свои заседания в соответствии с утвержденным планом заседаний и по мере необходимости.  <*>
Сноска. В пункт 9 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 19 мая 2005 г.  N 478 .
10. Решения Комиссии принимаются простым большинством голосов ее членов. В случае равенства голосов - голос Председателя имеет решающее значение.
11. Решения Комиссии оформляются протоколами ее заседаний. Протоколы подписываются Председателем и секретарем.
12. Функции рабочего органа Комиссии возложить на Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи.  <*>
Сноска. Пункт 12 - в редакции постановления Правительства РК от 19 мая 2005 г.  N 478 .

5. Комиссияны төраға басқарады. Комиссияның құрамына, сондай-ақ төрағаның екі орынбасары, хатшы және Комиссияның мүшелері кіреді.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 1999.12.07. N  1870 ,   2003.07.25. N  748 , 2005.05.19. N  478 қаулыларымен.
6. Комиссияның төрағасы Комиссияның жұмысын ұйымдастырады және осы Ережеде Комиссияға жүктелген міндеттер мен функциялардың уақтылы және сапалы орындалуы үшін жеке жауапкершілікте болады.
7.<*>
Ескерту. 7-тармақ алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 1999.12.07. N  1870 қаулысымен.
8. Комиссияның жұмыстық мәжілістерінің материалдары Төрағамен келісілгеннен кейін, Комиссияның мәжілісіне дейін кемінде 10 күн бұрын Комиссияның әр мүшесіне жеткізіледі.
9. Комиссия өзінің мәжілістерін мәжiлiстiң бекiтiлген жоспарына сәйкес және қажеттілігіне қарай өткізеді.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің  2005.05.19. N  478 қаулыларымен.
10. Комиссияның шешімі Комиссия мүшелерінің жай көпшілік даусымен қабылданады. Дауыстар тең болған жағдайда, төрағаның дауысы - шешуші мәнге ие.
11. Комиссияның шешімі оның мәжілісінің хаттамаларымен ресімделеді. Хаттамаларға Төраға мен хатшы қол қояды.
12. Комиссияның жұмыс органының функциялары Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттiгiне жүктелсiн.
Ескерту.   12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2005.05.19. N  478 қаулыларымен.