Вопросы Аэрокосмического комитета Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 августа 1999 года № 1131 Утратило силу - постановлением Правительства РК от 12 сентября 2002 г. N 995.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 12.09.2002 № 995.
Сноска. В названии и тексте постановления и Положения заменены слова - постановлениями Правительства РК от 26 мая 1999 г. N 798 P990798_ ; от 25 января 2001 г. N 133 P010133_ .
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Положение об Аэрокосмическом комитете Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан.
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 10 сентября 1999 г. N 1358 P991358_ .
2. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 4 мая 1998 года № 397 P980397_ "Вопросы Национального аэрокосмического агентства Министерства науки-Академии наук Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., № 14, ст.119).
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 1 августа 1999 года № 1131
Положение
об Аэрокосмическом комитете
Министерства энергетики и минеральных ресурсов
Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Аэрокосмический комитет Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан (далее - Комитет) является ведомством в пределах компетенции Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан, осуществляющим специальные исполнительные и контрольно-надзорные функции, а также руководство сферой аэрокосмической деятельности.
2. Комитет осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента, Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Комитет является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет счета в банках, печать с изображением Государственного герба Республики Казахстан, другие печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца.
Комитет вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
Комитет имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством.

Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің Аэроғарыш комитетінің мәселелері <*> ЕСКЕРТУ. Атауы өзгерді - ҚР Үкіметінің 2000.05.26. N 798 қаулысымен. ~P000798
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 1999 жылғы 11 тамыз N 1131. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2002.09.12. N 995 қаулысымен. ~P020995
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
<*>
ЕСКЕРТУ. Кіріспе өзгерді - ҚР Үкіметінің 2000.05.26. N 798
қаулысымен.
P000798_
ЕСКЕРТУ. Кіріспе өзгерді - ҚР Үкіметінің 2001.01.25. N 133
қаулысымен.
P010133_
1. Қоса беріліп отырған:
1) Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар
министрлігінің Аэроғарыш комитетінің ережесі;
<*>
2)
<*>
ЕСКЕРТУ. 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2000.05.26. N 798
қаулысымен.
P000798_
ЕСКЕРТУ. 1-тармақтың 2) тармақшасы алынып тасталды - ҚР Үкіметінің
1999.09.10. N 1358 қаулысымен.
P991358_
2. "Қазақстан Республикасы Ғылым министрлігі - Ғылым академиясының
Ұлттық аэроғарыш агенттігінің мәселелері" туралы Қазақстан
Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 4 мамырдағы N 397
P980397_
қаулысының
(Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1998 ж., N 14, 119-құжат) күші жойылды
деп танылсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметінiң
1999 жылғы 11 тамыздағы
N 1131 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар
сауда министрлiгінің Аэроғарыш комитетi туралы
Ереже
<*>
ЕСКЕРТУ. Атауы және мәтінінде сөздер өзгерді - ҚР Үкіметінің
2000.05.26. N 798 қаулысымен.
P000798_
ЕСКЕРТУ. Атауы және мәтінінде сөздер өзгерді - ҚР Үкіметінің
2001.01.25. N 133 қаулысымен.
P010133_
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiнiң Аэроғарыш комитетi (бұдан әрi - Комитет) Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары бiлiм министрлiгінiң құзыретi шегiнде арнайы атқару және бақылау-қадағалау функцияларын, сондай-ақ аэроғарыш қызметi саласын басқаруды жүзеге асыратын мекеме болып табылады. <*>
2. Комитет өз қызметiн Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентiнiң, Үкiметiнiң актiлерiне, өзге де нормативтiк құқықтық актiлерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Комитет мемлекеттiк мекеменiң ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның банкте шоттары, Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк елтаңбасы белгіленген мөрi, өзiнiң атауы мемлекеттiк тiлде жазылған басқа да мөрлерi мен мөртаңбалары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi болады.
Комитет өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседi.
Егер, оған заңдарға сәйкес уәкiлеттiк берiлген болса, Комитеттiң мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарабы болуына құқығы бар.

4. Комитет по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке издает приказы, которые имеют обязательную силу на территории Республики Казахстан.
5. Структура и лимит штатной численности Комитета утверждаются Правительством Республики Казахстан.
6. Юридический адрес Комитета:
480004, город Алматы, улица Фурманова, 50.
7. Полное наименование Комитета - государственное учреждение "Аэрокосмический комитет Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан".
8. Настоящее Положение является учредительным документом Комитета.
9. Финансирование деятельности Комитета осуществляется только из республиканского бюджета.
Комитету запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся его функциями.
Если Комитету законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход республиканского бюджета.
2. Основные задачи, функции и права
10. Основными задачами Комитета являются:
1) участие в разработке концепций и программ по реализации государственной политики в сфере аэрокосмической деятельности;
2) разработка планов и прогнозов развития космического комплекса Республики Казахстан и рынка аэрокосмической продукции и услуг на краткосрочный, среднесрочный период;
3) участие в разработке и реализация мероприятия по сохранению и развитию аэрокосмической инфраструктуры Республики Казахстан, включая объекты комплекса "Байконур";
4) участие в разработке и обеспечение реализации основных направлений научно-технического и технологического развития Республики Казахстан в сфере аэрокосмической деятельности;
5) организация подготовки космонавтов, подготовки и переподготовки кадров в сфере аэрокосмической деятельности.
11. Комитет в установленном законодательством порядке осуществляет следующие функции:
1) участвует в формировании и реализации государственной политики Республики Казахстан в аэрокосмической сфере в том числе по вопросам, связанным с участием Казахстана в деятельности соответствующих международных организаций и институтов;
2) вносит предложения по привлечению в аэрокосмическую сферу иностранных кредитов и инвестиций и их использованию;
3) анализирует состояние и прогнозирует развитие аэрокосмической инфраструктуры в Республике Казахстан и мировые тенденции развития аэрокосмической техники и технологий;
4) организует координацию деятельности государственных органов Республики Казахстан по исполнению Договора аренды комплекса "Байконур", международных соглашений и договоров Республики Казахстан в сфере аэрокосмической деятельности;

4. Комитет өз құзыретiнiң мәселелерi бойынша заңдарда белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының аумағында мiндеттi күшi бар бұйрықтар шығарады.
5. Комитеттiң құрылымы мен штат санының лимитiн Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiтедi.
6. Комитеттiң заңды мекен-жайы:
480004, Алматы қаласы, Фурманов көшесi, 50.
7. Комитеттің толық атауы - "Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiнiң Аэроғарыш комитетi" мемлекеттiк мекемесi. <*>
8. Осы Ереже Комитеттiң құрылтай құжаты болып табылады.
9. Комитеттiң қызметiн қаржыландыру тек республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
Комитетке оның функциялары болып табылатын мiндеттердi орындау нысанасында кәсiпкерлiк субъектiлерiмен келiсiмшарттық қатынастарға кiруге тыйым салынады.
Егер Комитетке кiрiс әкелетiн қызметті жүзеге асыруға заң актiлерiмен құқық берiлсе, мұндай қызметтен алынған кiрiс мемлекеттік бюджеттің кiрiсiне жiберiледi.
2. Негізгі мiндеттерi, функциялары және құқықтары
10. Комитеттiң негiзгi мiндеттерi:
1) аэроғарыш қызметi саласында мемлекеттік саясатты жүзеге асыру жөнiндегi тұжырымдамалар мен бағдарламаларды жасауға қатысу
2) Қазақстан Республикасының ғарыш кешенiн және аэроғарыштық өнiмдер мен қызметтер көрсетудiң рыногын дамытудың қысқа мерзiмдi, орта мерзiмдi кезеңге арналған жоспарлары мен болжамдарын әзiрлеу;
3) "Байқоңыр" кешенiнiң объектiлерiн қоса, Қазақстан Республикасының аэроғарыштық инфрақұрылымын сақтау және дамыту жөнiндегi шараларды әзiрлеу және iске асыруға қатысу;
4) Аэроғарыш қызметi саласында Қазақстан Республикасының ғылыми-техникалық және технологиялық дамуының негiзгі бағыттарын әзiрлеуге қатысу және iске асырылуын қамтамасыз ету;
5) ғарышкерлер даярлауды, аэроғарыш қызметi аясында кадрлар даярлауды және қайта даярлауды ұйымдастыру болып табылады.
11. Комитет заңдарда белгiленген тәртiппен мынадай функцияларды жүзеге асырады:
1) аэроғарыш аясында, оның iшiнде Қазақстанның тиiстi халықаралық ұйымдар мен институттардың қызметiне қатысуына байланысты мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының мемлекеттiк саясатын қалыптастыруға және iске асыруға қатысады;
2) аэроғарыш аясына шетелдiк несиелер мен инвестицияларды тарту және оларды пайдалану жөнiнде ұсыныстар енгiзедi;
3) Қазақстан Республикасындағы аэроғарыштық құрылымның жай-күйiн және аэроғарыш техникасы мен технологияларының әлемдiк ағымын талдайды және дамуын болжайды;
4) "Байқоңыр" кешенiн жалға беру шартының, Қазақстан Республикасының аэроғарыш қызметi аясындағы халықаралық келiсiмдерi мен келiсiмшарттарын орындау жөнiнде Қазақстан Республикасы мемлекеттiк органдарының қызметiн үйлестiрудi ұйымдастырады;

5) осуществляет контроль за исполнением условий Договора аренды комплекса "Байконур" и дополнительных Соглашений к нему, а также за сохранением и рациональным использованием объектов комплекса "Байконур" и в пределах своей компетенции решает организационные и иные хозяйственные вопросы комплекса "Байконур";
6) разрабатывает и реализует концепции, программы и планы развития космического комплекса Республики Казахстан и проекты по использованию космической техники, технологий;
7) анализирует и обобщает практику применения законодательства в сфере аэрокосмической деятельности, разрабатывает предложения по его совершенствованию, участвует в подготовке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов в сфере аэрокосмической деятельности;
8) участвует в подготовке и экспертизе проектов международных договоров в сфере аэрокосмической деятельности;
9) участвует в разработке и реализации мероприятий по обеспечению экологической безопасности в сфере аэрокосмической деятельности;
10) в пределах своей компетенции представляет интересы государства в органах управления организаций с участием государства, работающих в сфере аэрокосмической деятельности;
11) осуществляет анализ и мониторинг деятельности юридических лиц, работающих в сфере аэрокосмической деятельности;
12) вносит предложения по вопросам сертификации аэрокосмической техники;
13) осуществляет в пределах своей компетенции лицензирование деятельности по использованию космического пространства;
14) организует и координирует подготовку космонавтов, подготовку и переподготовку кадров в сфере аэрокосмической деятельности;
15) осуществляет иные функции, возложенные на него законодательством Республики Казахстан.
12. Для реализации основных задач и осуществления своих функций Комитет имеет право в установленном законодательством порядке:
1) по вопросам своей компетенции принимать нормативные правовые акты;
2) осуществлять контроль за условиями эксплуатации и сохранностью объектов комплекса "Байконур", в том числе арендуемых Российской Федерацией;
3) запрашивать и получать информацию от государственных органов, иных организаций и граждан по вопросам, относящимся к сфере аэрокосмической деятельности;
4) вносить предложения по созданию, реорганизации и ликвидации государственных предприятий и иных организаций;
5) осуществлять в отношении республиканских государственных предприятий, находящихся в его ведении, функции субъекта права государственной собственности;
6) осуществлять в пределах своей компетенции лицензирование деятельности по использованию космического пространства;

5) "Байқоңыр" кешенiн жалға беру шартының және оған қосымша Келiсiмдердiң орындалуын, сондай-ақ "Байқоңыр" кешенi объектiлерiнiң сақталуын және тиiмдi пайдаланылуын мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады және өзiнiң құзыретi шегінде "Байқоңыр" кешенiнiң мүлiктiк және шаруашылық мәселелерiн шешедi;
6) Қазақстан Республикасының ғарыш кешенiн дамытудың тұжырымдамаларын, бағдарламалары мен жоспарларын және ғарыш техникасын, технологияларын пайдалану жөнiндегi жобаларды әзiрлейдi және жүзеге асырады;
7) аэроғарыш қызметi аясында заңдардың пайдаланылу тәжiрибесiн талдайды және қорытындылайды, оны жетiлдiру жөнiнде ұсыныстар әзiрлейдi, аэроғарыш қызметi аясында заңдық және өзге де нормативтiк құқықтық актiлердiң жобаларын дайындауға қатысады;
8) аэроғарыш қызметi аясында халықаралық шарттардың жобаларын дайындауға және сараптауға қатысады;
9) аэроғарыш қызметi аясында экологиялық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету жөнiндегi шараларды әзiрлеуге және iске асыруға қатысады;
10) аэроғарыш қызметi аясында жұмыс iстейтiн мемлекеттің қатысуы бар ұйымдардың басқару органдарында өз құзыретiнiң шегiнде мемлекеттің мүдделерiн бiлдiредi;
11) аэроғарыш қызметi аясында жұмыс iстейтiн шаруашылық субъектiлерiнiң қызметiн талдау мен мониторингтi жүзеге асырады;
12) аэроғарыш техникасын сертификаттау мәселелерi бойынша ұсыныстар енгізеді;
13) өз құзыретiнiң шегінде ғарыш кеңiстiгiн пайдалану жөнiндегі қызметтi лицензиялауды жүзеге асырады;
14) ғарышкерлер даярлауды, аэроғарыш аясында мамандар даярлауды және қайта даярлауды ұйымдастырады және үйлестiредi;
15) өзiне Қазақстан Республикасының заңдарымен жүктелген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
12. Комитет негiзгi мiндеттерi мен өзiнiң функцияларын жүзеге асыру үшiн заңдарда белгiленген тәртiппен:
1) өз құзыретiнiң мәселелерi бойынша құқықтық нормативтiк актiлер қабылдауға;
2) "Байқоңыр" кешенiнiң, соның iшiнде Ресей Федерациясы жалға алған объектiлердiң пайдаланылу жағдайлары мен сақталуын бақылауға және қадағалауды жүзеге асыруға;
3) мемлекеттiк органдардан, өзге де ұйымдардан және азаматтардан аэроғарыш қызметi аясына қатысты мәселелер жөнiнде ақпаратты сұрауға және алуға;
4) мемлекеттік кәсiпорындарды және өзге де ұйымдарды құру, қайта құру және тарату жөнiнде ұсыныстар енгiзуге;
5) өзiнiң қарауындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорындарға қатысты мемлекеттiк меншiк құқығы субъектiсiнiң функцияларын жүзеге асыруға;
6) ғарыш кеңiстiгiн пайдалану жөнiндегi қызметтi өз құзыретiнiң шегiнде лицензиялауды жүзеге асыруға;

7) в пределах своей компетенции проводить переговоры и вносить
предложения о заключении договоров с государственными органами
зарубежных стран, международными организациями и иностранными
юридическими
лицами;
8) привлекать ведущих ученых и специалистов, в том числе
зарубежных, для подготовки предложений и рекомендаций по решению проблем
сохранения и развития аэрокосмической инфраструктуры Республики Казахстан;
9) осуществлять иные права, предусмотренные законодательством
Республики Казахстан.
3. Имущество
13. Комитет имеет на праве оперативного управления обособленное
имущество.
14. Имущество, закрепленное за Комитетом, относится к республиканской
собственности.
15. Комитет не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом
распоряжаться закрепленным за ним имуществом.
Комитету может быть предоставлено право распоряжения имуществом в случаях и пределах, установленных законодательством.
4. Организация деятельности
16. Комитет возглавляет Председатель, назначаемый на должность и освобождаемый от должности Правительством Республики Казахстан, по представлению Министра энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан.
Председатель имеет трех заместителей, в том числе одного заместителя председателя - начальника Управления космодрома "Байконур", назначаемых на должность и освобождаемых от должности Министром энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан, по представлению Председателя.
Сноска. В пункт 16 внесены изменения - постановлениями Правительства РК от 10 сентября 1999 г. N 1358 P991358_ ; от 26 мая 2000 г. N 798 P000798_ .
17. Председатель Комитета организует и руководит работой Комитета, несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Комитет задач и осуществление им своих функций.
18. В этих целях Председатель Комитета:
1) определяет обязанности и полномочия своих заместителей и руководителей структурных подразделений Комитета;
2) в соответствии с законодательством назначает на должность и освобождает от должности работников Комитета;
3) в установленном законодательном порядке налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников Комитета;
4) подписывает приказы Комитета;
5) утверждает положения о структурных подразделениях Комитета и в случаях установленных законодательством уставы подведомственных организаций;
6) представляет Комитет в государственных органах и иных организациях;
7) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством.
Сноска. В пункт 18 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 10 сентября 1999 г. N 1358 P991358_ .

7) өзiнiң құзыретi шегінде шетелдердiң мемлекеттiк органдарымен, халықаралық ұйымдармен және шетелдiк заңды тұлғалармен келiссөздер жүргізуге шарттар жасасу туралы ұсыныстар енгізуге;
8) Қазақстан Республикасының аэроғарыштық инфрақұрылымын сақтау және дамыту проблемаларын шешу жөнiнде ұсыныстар мен ұсынымдарды дайындау үшiн белгiлi ғалымдар мен мамандарды, оның iшiнде шетелдiктердi тартуға;
9) Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыруға құқылы.
3. Мүлкi
13. Комитеттiң оперативтiк басқару құқығында оқшауланған мүлкi болады.
14. Комитетке бекiтiлген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
15. Комитеттiң өзiне бекiтiлген мүлiктi өз бетiмен иелiктен шығаруға немесе өзге жолмен билiк етуге құқығы жоқ.
Заңмен белгiленген жағдайларда және шектерде Комитетке мүлiкке билiк ету құқығы берiлуi мүмкiн.
4. Қызметiн ұйымдастыру
16. Комитеттi Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрiнiң ұсынысы бойынша Қазақстан Республикасының Үкiметi қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын Төраға басқарады. <*>
Төрағаның оның ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрi қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын екi орынбасары, оның ішінде төрағаның бiр орынбасары - "Байқоңыр" космос айлағы басқармасының бастығы, болады. <*>
ЕСКЕРТУ. 16-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.09.10. N 1358
қаулысымен. P991358_
17. Төраға Комитеттiң жұмысын ұйымдастырады және басшылық етедi,
Комитетке жүктелген мiндеттердiң орындалуы және оның өз функцияларын
жүзеге асыруы үшiн жеке жауаптылықта болады.
18. Осы мақсатта Комитеттiң төрағасы:
1) өзінің орынбасарлары және Комитеттiң құрылымдық бөлiмшелерiнің
мiндеттерi мен өкiлеттiктерiн айқындайды;
<*>
2) заңдарға сәйкес Комитеттiң қызметкерлерiн қызметке
тағайындайды және қызметтен босатады;
3) заңдарда белгiленген тәртiппен Комитеттiң қызметкерлерiне
тәртiптiк жазалар қолданады;
4) Комитеттiң бұйрықтарына қол қояды;
5) Комитеттiң құрылымдық бөлiмшелерi туралы ережелердi және
заңдарда белгiленген жағдайларда Комитетке қарасты ұйымдардың жарғыларын
бекiтедi;
6) мемлекеттiк органдарда және өзге де ұйымдарда Комитеттi бiлдiредi;
7) заңдарға сәйкес өзге де өкiлеттiктердi жүзеге асырады.
ЕСКЕРТУ. 18-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 1999.09.10. N 1358
қаулысымен.
P991358_

19. При Комитете для обсуждения важных проблем в сфере аэрокосмической деятельности создается консультативно-совещательный орган - Научно-технический совет, который возглавляет Председатель Комитета. Положение о Научно-техническом совете и его состав утверждаются Председателем Комитета по согласованию с Министерством энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан.
5. Реорганизация и ликвидация
20. Реорганизация и ликвидация Комитета осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 августа 1999 года № 1131
Структура
Аэрокосмического комитета Министерства энергетики и минеральных
ресурсов Республики Казахстан
Руководство
Отдел организационной работы и международного сотрудничества
Отдел космической техники и технологий
Управление космодрома "Байконур" (город Байконыр)
(Специалисты: Склярова И.В.,
Кушенова Д.С.)

19. Аэроғарыш қызметi аясындағы маңызды проблемаларды талқылау
үшiн Комитеттiң жанынан Комитеттің төрағасы басқаратын
консультациялық-кеңесшi орган - Ғылыми-техникалық кеңес құрылады, оны
Комитеттiң төрағасы басқарады. Ғылыми-техникалық кеңес туралы ереженi және
оның құрамын Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық
ресурстар министрлiгiмен келiсе отырып Комитеттiң төрағасы бекiтедi.
<*>
5. Қайта ұйымдастыру және тарату
20. Комитетті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан
Республикасының заңдарында белгiленген тәртiппен жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1999 жылғы 11 тамыздағы
N 1131 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар
министрлігінің Аэроғарыш комитеті аппаратының құрылымы
<*>
Басшылық
Ұйымдастыру жұмысы және халықаралық ынтымақтастық бөлімі
Ғарыштық техника мен технологиялар бөлімі
"Байқоңыр" ғарыш айлағының басқармасы
(Байқоңыр қаласы)
Оқығандар:
Қобдалиева Н.
Омарбекова А.