О перечне юбилеев и памятных дат, проводимых на республиканском уровне в 2012 - 2014 годах
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 17 января 2012 года № 3-р
В целях упорядочения проводимых торжественных мероприятий:
1. Утвердить прилагаемый перечень юбилеев и памятных дат, проводимых на республиканском уровне в 2012 – 2014 годах.
2. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Министерство культуры Республики Казахстан.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 17 января 2012 года № 3-р
Перечень
юбилеев и памятных дат, проводимых
на республиканском уровне в 2012-2014 годах
Сноска. Перечень с изменением, внесенным постановлениями Правительства РК от 23.08.2012 № 1075; от 25.12.2012 № 1678 ; от 28.12.2012 № 1697 .
п/п
Наименование
юбилеев и
памятных дат
Форма
завершения
Ответственные
за исполнение
Срок
исполнения
1 2 3 4 5
1.
200-летие
Бухарбай батыра
Естекбайулы
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МК, МОН, МСИ,
аким
Кызылординской
области
2012 год
2.
125-летие
Жаншы-Жаханшы
Досмухамедова
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МК, МОН, МСИ,
аким Западно-
Казахстанской
области
2012 год
3.
100-летие
Куляш Байсеитовой
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МК, МСИ, акимы
городов Астана,
Алматы
2012 год
4.
100-летие
Шары Жиенкуловой
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МК, МСИ, акимы
Мангистауской
области, городов
Астана, Алматы
2012 год
5.
100-летие
Ильяса Омарова
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МК, МСИ, аким
Костанайской
области, Союз
писателей
Казахстана (по
согласованию)
2012 год
6.
100-летие
Жамал Омаровой
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МК, МСИ, акимы
Восточно-
Казахстанской
области, города
Алматы
2012 год
7.
100-летие
Ади Шарипова
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МСИ, МК, МОН,
аким Восточно-
Казахстанской
области,
Союз писателей
Казахстана (по
согласованию)
2012 год
8.
100-летие
Шафика Чокина
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МК, МОН, аким
Павлодарской
области
2012 год
8-1.
100-летие Уфы
Мендыбаевича
Ахмедсафина
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МОН, аким города
Алматы
2012 год
9.
350-летие
Толе би Алибекұлы
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МКИ, аким Южно-Казахстанс-
кой области
2013 год
10.
300-летие
Абылай хана
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МКИ, МОН, акимы всех областей, городов Астаны, Алматы
2013 год
11.
100-летие
Аубакира Исмаилова
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МКИ, аким Карагандинской области
2013 год
12.
100-летие
Калижана Бекхожина
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МКИ, аким Павлодарской области, Союз писателей Казахстана
(по согласованию)
2013 год
13.
100-летие
Мукана Толебаева
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МКИ, акимы Алматинской, Карагандинской областей, городов Астаны, Алматы
2013 год

2012 - 2014 жылдары республикалық деңгейде өткізілетін мерейтойлар мен атаулы күндердің тізбесі туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2012 жылғы 17 қаңтардағы № 3-ө Өкімі
Өткізілетін салтанатты іс-шараларды реттеу мақсатында:
1. Қоса беріліп отырған 2012 2014 жылдары республикалық деңгейде өткізілетін мерейтойлар мен атаулы күндердің тізбесі бекітілсін.
2. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр                            К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2012 жылғы 17 қаңтардағы
№ 3-ө өкімімен
бекітілген
2012 – 2014 жылдары республикалық деңгейде өткізілетін
мерейтойлар мен атаулы күндердің
тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.08.23 № 1075, 2012.12.25 № 1678, 2012.12.28 № 1697 Қаулыларымен.
Р/с
Мерейтойлар мен атаулы күндердің атауы
Аяқтау нысаны
Орындалуына жауаптылар
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
1.
Бұхарбай батыр Естекбайұлының 200 жылдығы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ММ, БҒМ, БАМ,
Қызылорда облысының әкімі
2012 жыл
2.
Жаншы-Жағаншы Досмұхамедовтың 125 жылдығы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ММ, БҒМ, БАМ,
Батыс Қазақстан облысының әкімі
2012 жыл
3.
Күләш Байсейітованың 100 жылдығы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ММ, БАМ,
Астана, Алматы қалаларының әкімдері
2012 жыл
4.
Шара Жиенқұлованың 100 жылдығы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ММ, БАМ,
Маңғыстау облысының, Астана, Алматы қалаларының әкімдері
2012 жыл
5.
Ілияс Омаровтың 100 жылдығы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ММ, БАМ,
Қостанай облысының әкімі,
Қазақстан Жазушылар одағы (келісім бойынша)
2012 жыл
6.
Жамал Омарованың 100 жылдығы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ММ, БАМ,
Шығыс Қазақстан облысының,
Алматы қаласының әкімдері
2012 жыл
7.
Әди Шәріповтің 100 жылдығы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БАМ, ММ, БҒМ,
Шығыс Қазақстан облысының әкімі,
Қазақстан Жазушылар одағы (келісім бойынша)
2012 жыл
8.
Шапық Шокиннің 100 жылдығы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ММ, БҒМ,
Павлодар облысының әкімі
2012 жыл
8-1.
Уфа Меңдібайұлы Ахмедсафиннің 100 жылдығы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БҒМ, Алматы қаласының әкімдігі
2012 жыл
9.
Төле би Әлібекұлының 350 жылдығы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МАМ,
Оңтүстік Қазақстан облысының әкімі
2013 жыл
10.
Абылай ханның 300 жылдығы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МАМ, БҒМ, барлық облыстардың,  Астана, Алматы қалаларының әкімдері
2013 жыл
11.
Әубәкір Исмаиловтың 100 жылдығы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МАМ,
Қарағанды облысының әкімі
2013 жыл
12.
Қалижан Бекхожиннің 100 жылдығы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МАМ,
Павлодар облысының әкімі,
Қазақстан Жазушылар одағы (келісім бойынша)
2013 жыл
13.
Мұқан Төлебаевтың 100 жылдығы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МАМ,
Алматы, Қарағанды облыстарының,
Астана, Алматы қалаларының әкімдері
2013 жыл

13-1
350-летие
Кожабергена
жырау Толыбайулы
Постановление
Правительства
Республики Казахстан
МКИ, МОН, аким Северо-
Казахстанской области
2013 год
13-2
100-летие Фазыла Каримовича Карибжанова
Постановление Правительства Республики Казахстан
МКИ, акиматы города Алматы, Карагандинской, Северо-Казахстанской областей
2013 год
14.
150-летие
Балуана Шолака
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МКИ, АДСФК, акимы Акмолинской, Жамбылской, Северо-Казах-
станской областей
2014 год
15.
125-летие
Санжара
Асфандиярова
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МКИ, МОН, аким города Алматы
2014 год
16.
125-летие
Жусипбека
Аймауытова
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МКИ, МОН, аким Павлодарской области, Союз писателей Казахстана (по согласованию)
2014 год
17.
100-летие
Шакена Айманова
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МКИ, акимы Карагандинской, Павлодарской областей, городов Астаны, Алматы
2014 год
18.
100-летие
Сабиры Майкановой
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МКИ, аким города Алматы
2014 год
19.
100-летие
Саттара Ерубаева
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МКИ, аким Карагандинской области, Союз писателей Казахстана (по согласованию)
2014 год
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МКИ - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
АДСФК - Агентство Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры
Сноска. Примечание в редакции постановления Правительства РК от 25.12.2012 № 1678 .

13-1.
Қожаберген жырау Толыбайұлының 350 жылдығы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МАМ, БҒМ, Солтүстік Қазақстан облысының әкімі
2013 жыл
13-2.
Фазыл Кәрімұлы Кәрібжановтың 100 жылдығы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МАМ, Алматы қаласының, Қарағанды, Солтүстік Қазақстан облыстарының әкімдіктері
2013 жыл
14.
Балуан Шолақтың 150 жылдығы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МАМ, СДШІА,
Ақмола, Жамбыл, Солтүстік Қазақстан  облыстарының әкімдері
2014 жыл
15.
Санжар Аспандияровтың 125 жылдығы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МАМ, БҒМ, Алматы қаласының әкімі
2014 жыл
16.
Жүсіпбек Аймауытовтың 125 жылдығы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МАМ, БҒМ,
Павлодар облысының әкімі,
Қазақстан Жазушылар одағы (келісім бойынша)
2014 жыл
17.
Шәкен Аймановтың 100 жылдығы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МАМ, Қарағанды, Павлодар облыстарының,
Астана, Алматы қалаларының әкімдері
2014 жыл
18.
Сәбира Майқанованың 100 жылдығы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МАМ,
Алматы қаласының әкімі
2014 жыл
19.
Саттар Ерубаевтың 100 жылдығы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МАМ,
Қарағанды облысының әкімі,
Қазақстан Жазушылар одағы (келісім бойынша)
2014 жыл
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
МАМ – Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
БҒМ  Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
СДШІА – Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі
Ескерту. Ескертпе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.12.25 № 1678 Қаулысымен.