О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 4 июля 2012 года "О внесении дополнений и изменений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам электроэнергетики, инвестиционной деятельности субъектов естественных монополий и регулируемого рынка"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 12 сентября 2012 года № 169-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых и правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 4 июля 2012 года «О внесении дополнений и изменений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам электроэнергетики, инвестиционной деятельности субъектов естественных монополий и регулируемого рынка» (далее - перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан в установленные согласно перечню сроки:
1) разработать и в установленном законодательством порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты согласно перечню и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 12 сентября 2012 года № 169-р
Перечень
нормативных правовых и правовых актов, принятие которых
необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 4
июля 2012 года «О внесении дополнений и изменений в некоторые
законодательные акты Республики Казахстан по вопросам
электроэнергетики, инвестиционной деятельности субъектов
естественных монополий и регулируемого рынка»
№ п/п
Наименование нормативного
правового акта
Форма акта
Ответственные
государственные
органы
Сроки
исполнения
1
2
3
4
5
1.
Об утверждении формы информации субъекта естественной монополии об исполнении инвестиционной программы (проекта)
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
АРЕМ,
МЭРТ, МНГ,
МИНТ, МСХ,
МТК, АДСЖКХ
Сентябрь
2012 года
2.
Об утверждении Правил утверждения инвестиционной программы (проекта) субъекта естественной монополии
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
АРЕМ,
МЭРТ, МНГ,
МИНТ, МСХ,
МТК, АДСЖКХ
Сентябрь
2012 года
3.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства от 12 октября 2007 года № 943 «Вопросы Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий»
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
АРЕМ
Сентябрь
2012 года
4.

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне электр энергетикасы, табиғи монополиялар мен реттелетін нарық субъектілерінің инвестициялық қызметі мәселелері бойынша толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 4 шілдедегі Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң 2012 жылғы 12 қыркүйектегі № 169-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне электр энергетикасы, табиғи монополиялар мен реттелетін нарық субъектілерінің инвестициялық қызметі мәселелері бойынша толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 4 шілдедегі Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Тiзбеге сәйкес Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдары белгiленген мерзімде:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобасын әзірлесін және заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр                                   К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2012 жылғы 12 қыркүйектегі
№ 169-ө өкімімен
бекітілген
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне
электр энергетикасы, табиғи монополиялар мен реттелетін нарық
субъектілерінің инвестициялық қызметі мәселелері бойынша
толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан
Республикасының 2012 жылғы 4 шілдедегі Заңын іске асыру
мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық және
құқықтық актілердің тізбесі
Р/с
Нормативтік құқықтық актінің атауы
Акт нысаны
Жауапты мемлекеттік органдар
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
1.
Табиғи монополия субъектісінің инвестициялық бағдарламаның (жобаның) орындалуы туралы ақпарат нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ТМРА, ЭДСМ, МГМ, ИЖТМ, АШМ, ККМ, ҚТҮКШІА
2012 жылғы қыркүйек
2.
Табиғи монополия субъектісінің инвестициялық бағдарламасын (жобасын) бекіту қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ТМРА, ЭДСМ, МГМ, ИЖТМ, АШМ, ККМ, ҚТҮКШІА
2012 жылғы қыркүйек
3.
«Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 12 қазандағы № 943қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ТМРА
2012 жылғы қыркүйек
4.

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 апреля 2003 года № 376 «Об утверждении Правил проведения публичных слушаний при рассмотрении заявок на утверждение тарифов (цен, ставок сборов) или их предельных уровней на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий»
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
АРЕМ
Сентябрь
2012 года
5.
Об утверждении Правил утверждения предельного тарифа на электрическую энергию и предельного тарифа на услугу по поддержанию готовности электрической мощности
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИНТ
Январь
2015 года
6.
Об утверждении типового договора электроснабжения
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИНТ,
АРЕМ, АЗК
Сентябрь
2012 года
7.
Об утверждении типового договора на строительство генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИНТ
Декабрь
2012 года
8.
Об утверждении типового договора о покупке услуги по поддержанию готовности электрической мощности генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИНТ
Декабрь
2012 года
9.
Об утверждении Правил проведения тендера на строительство генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИНТ
Декабрь
2012 года
10.
Об утверждении Правил организации и функционирования рынка электрической мощности
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИНТ, АРЕМ
Декабрь
2012 года
11.
Об утверждении формы, порядка и сроков получения паспорта готовности энергопроизводящими, энергопередающими организациями к работе в осенне-зимних условиях
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИНТ, АДСЖКХ
Сентябрь
2012 года
12.
Об утверждении Правил определения норм эксплуатационного запаса топлива в осеннее-зимний период для энергопроизводящих организаций
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИНТ, АДСЖКХ
Сентябрь
2012 года
13.
Об утверждении норм эксплуатационного запаса топлива в осеннее-зимний период для энергопроизводящих организаций
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИНТ, АДСЖКХ
Сентябрь
2012 года
14.
О внесении изменений и дополнений в  постановление Правительства Республики Казахстан № 1237 от 26 ноября 2004 года «Некоторые вопросы Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан»
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИНТ
Сентябрь
2012 года
15.
О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 марта 2009 года № 277 «Об утверждении Правил определения расчетного тарифа, утверждения предельного и индивидуального тарифов»
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИНТ, АРЕМ
Сентябрь
2012 года
16.

«Табиғи монополиялар субъектiлерiнiң реттелетiн қызметтерiне (тауарларына, жұмыстарына) арналған тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) немесе олардың шекті деңгейлерiн бекiтуге берiлген өтiнiмдерді қарау кезiнде жария тыңдаулар өткiзу ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 21 сәуірдегі № 376қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ТМРА
2012 жылғы қыркүйек
5.
Электр энергиясына арналған шекті тарифті және электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметке арналған шекті тарифті бекіту қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИЖТМ
2015 жылғы қаңтар
6.
Электрмен жабдықтаудың үлгілік шартын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИЖТМ, ТМРА, БҚА
2012 жылғы қыркүйек
7.
Жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғылардың құрылысына арналған үлгілік шартты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИЖТМ
2012 жылғы желтоқсан
8.
Жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғылардың электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы үлгілік шартты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИЖТМ
2012 жылғы желтоқсан
9.
Жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларды салуға тендер өткізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИЖТМ
2012 жылғы желтоқсан
10.
Электр қуаты нарығын ұйымдастыру және оның жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИЖТМ, ТМРА
2012 жылғы желтоқсан
11.
Энергия өндіруші, энергия беруші ұйымдардың күзгі-қысқы жағдайларда жұмысқа әзірлігі паспортының нысанын, оны алу тәртібін және мерзімін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИЖТМ, ҚТҮКШІА
2012 жылғы қыркүйек
12.
Энергия өндіруші ұйымдар үшін күзгі-қысқы кезеңде пайдаланылатын отын қорының нормаларын айқындау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИЖТМ, ҚТҮКШІА
2012 жылғы қыркүйек
13.
Энергия өндіруші ұйымдар үшін күзгі-қысқы кезеңде пайдаланылатын отын қорының нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИЖТМ, ҚТҮКШІА
2012 жылғы қыркүйек
14.
«Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінiң кейбiр мәселелерi» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 26 қарашадағы № 1237 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИЖТМ
2012 жылғы қыркүйек
15.
«Есептік тарифті айқындау, шекті және жеке тарифтерді бекіту ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 10 наурыздағы № 277қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИЖТМ, ТМРА
2012 жылғы қыркүйек
16.

О внесении изменений и дополнений в  приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по  регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 19 марта 2003 года № 82-ОД «Об утверждении Правил утверждения тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий
Приказ АРЕМ
АРЕМ
Сентябрь
2012 года
17.
Об утверждении форм ежеквартальной информации субъекта регулируемого рынка об исполнении либо неисполнении инвестиционной программы (проекта), учтенной в предельной цене
Приказ АРЕМ
АРЕМ
Сентябрь
2012 года
18.
Об утверждении Правил утверждения временного компенсирующего тарифа (цены, ставки сбора)
Приказ АРЕМ
АРЕМ
Сентябрь
2012 года
19.
Об утверждении порядка выдачи государственному техническому инспектору служебного удостоверения, номерного штампа и пломбира
Приказ МИНТ
МИНТ
Сентябрь
2012 года
20.
Об утверждении форм актов государственных технических инспекторов
Приказ МИНТ
МИНТ
Сентябрь
2012 года
21.
Об установлении образца служебного удостоверения государственного технического инспектора, номерного штампа и пломбира
Приказ МИНТ
МИНТ
Сентябрь
2012 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МИНТ - Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
МНГ - Министерство нефти и газа Республики Казахстан
МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МТК - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МЭРТ - Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан
АДСЖКХ - Агентство Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства
АЗК - Агентство Республики Казахстан по защите конкуренции
АРЕМ - Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий

«Табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтер (бағалар, алымдар ставкаларын) және тарифтік сметалар бекіту жөніндегі ережені бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігінің 2003 жылғы 19 наурыздағы № 82-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ТМРА бұйрығы
ТМРА
2012 жылғы қыркүйек
17.
Шекті бағада ескерілген инвестициялық бағдарламаның (жобаның) орындалуы немесе орындалмауы туралы реттелетін нарық субъектісінің тоқсан сайынғы ақпаратының нысанын бекіту туралы
ТМРА бұйрығы
ТМРА
2012 жылғы қыркүйек
18.
Уақытша өтемдік тарифті (баға, алым ставкасын) бекіту қағидаларын бекіту туралы
ТМРА бұйрығы
ТМРА
2012 жылғы қыркүйек
19.
Мемлекеттік техникалық инспекторға қызметтік куәлік, нөмірлік мөртабан және пломбир беру тәртібін бекіту туралы
ИЖТМ бұйрығы
ИЖТМ
2012 жылғы қыркүйек
20.
Мемлекеттік техникалық инспекторлар актілерінің нысандарын бекіту туралы
ИЖТМ бұйрығы
ИЖТМ
2012 жылғы қыркүйек
21.
Мемлекеттік техникалық инспектордың қызметтік куәлігінің, нөмірлік мөртабанның және пломбирдің үлгісін белгілеу туралы
ИЖТМ бұйрығы
ИЖТМ
2012 жылғы қыркүйек
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ИЖТМ – Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі
МГМ – Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі
АШМ – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
ККМ – Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
ЭДСМ – Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігі
ҚТҮКШІА – Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі
БҚА – Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігі
ТМРА – Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі