О мерах по реализации Конституционного закона Республики Казахстан от 4 июля 2013 года "О внесении изменений и дополнений в Конституционный закон Республики Казахстан и в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам исключения противоречий, пробелов, коллизий между нормами права различных законодательных актов и норм, способствующих совершению коррупционных правонарушений"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 18 июля 2013 года № 108-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых и правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Конституционного закона Республики Казахстан от 4 июля 2013 года «О внесении изменений и дополнений в Конституционный закон Республики Казахстан и в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам исключения противоречий, пробелов, коллизий между нормами права различных законодательных актов и норм, способствующих совершению коррупционных правонарушений» (далее - перечень).
2. Центральным государственным органам:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых и
правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые и правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр                          С. Ахметов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 18 июля 2013 года № 108-р
Перечень
нормативных правовых и правовых актов, принятие которых
необходимо в целях реализации Конституционного закона
Республики Казахстан от 4 июля 2013 года «О внесении изменений
и дополнений в Конституционный закон Республики Казахстан и в
некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам
исключения противоречий, пробелов, коллизий между нормами права
различных законодательных актов и норм, способствующих
совершению коррупционных правонарушений»
№ п/п
Наименование нормативного правового и правового акта
Форма акта
Государственные органы, ответственные за исполнение
Срок исполнения
1
2
3
4
5
1
Об утверждении типового положения о деятельности комендатуры местности
Указ Президента Республики Казахстан
МВД
август
2013 года
2
О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 1 апреля 1996 года № 2922 «Об утверждении Положения о Комитете национальной безопасности Республики Казахстан»
Указ Президента Республики Казахстан
КНБ (по согласованию)
август 2013 года
3
Об определении Интернет-ресурса, осуществляющего официальное опубликование нормативных правовых приказов министров Республики Казахстан и иных руководителей центральных государственных органов, нормативных правовых постановлений центральных государственных органов, нормативных постановлений Центральной избирательной комиссии, нормативных правовых решений маслихатов, а также нормативных правовых постановлений акиматов и нормативных правовых решений акимов
постановление Правительства Республики Казахстан
МЮ
август 2013 года
4
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 февраля
2009 года № 220 «Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания»
постановление Правительства Республики Казахстан
МВД
август 2013 года
5
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 9 апреля 2011 года № 463 «Об определении уполномоченного юридического лица в сфере реализации ограниченного в распоряжении имущества налогоплательщика (налогового агента), плательщика»
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
август 2013 года
6
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 17 августа 2006 года № 778 «Об утверждении Правил государственной регистрации нормативных правовых актов»
постановление Правительства Республики Казахстан
МЮ
август 2013 года
7

"Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына және Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне әртүрлі заңнамалық актілердің құқық нормалары арасындағы қайшылықтарды, олқылықтарды, коллизияларды және сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар жасауға ықпал ететін нормаларды жою мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2013 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Конституциялық заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2013 жылғы 18 шілдедегі № 108-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған «Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына және Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне әртүрлі заңнамалық актілердің құқық нормалары арасындағы қайшылықтарды, олқылықтарды, коллизияларды және сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар жасауға ықпал ететін нормаларды жою мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2013 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Конституциялық заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Орталық мемлекеттік органдар:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық және құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр                            С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2013 жылғы 18 шілдедегі
№ 108-ө өкімімен
бекітілген
«Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына және Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне әртүрлі заңнамалық актілердің құқық нормалары арасындағы қайшылықтарды, олқылықтарды, коллизияларды және сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар жасауға ықпал ететін нормаларды жою мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2013 жылғы
4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Конституциялық заңын
іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің тізбесі
р/с № Нормативтік құқықтық және құқықтық актінің атауы Актінің нысаны Орындауға жауапты мемлекеттік органдар Орындау мерзімі
1 2 3 4 5
1
Жергілікті жердің комендатура қызметі туралы үлгі ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ІІМ
2013 жылғы тамыз
2
«Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетi туралы ереженi бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 1 сәуiрдегі
№ 2922 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ҰҚК
(келісім бойынша)
2013 жылғы тамыз
3
Қазақстан Республикасының министрлері мен орталық мемлекеттік органдардың өзге де басшыларының нормативтік құқықтық бұйрықтарын, орталық мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық қаулыларын, Орталық сайлау комиссиясының нормативтік қаулылары, мәслихаттардың нормативтік құқықтық шешімдерін, сондай-ақ әкімдіктердің нормативтік құқықтық қаулылары мен әкімдердің нормативтік құқықтық шешімдерін ресми жариялауды жүзеге асыратын Интернет- ресурсты айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Әділетмині
2013 жылғы тамыз
4
«Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 ақпандағы
№ 220 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ
2013 жылғы тамыз
5
«Салық төлеушінің (салық агентінің), төлеушінің билік етуі шектелген мүлкін өткізу саласындағы уәкілетті заңды тұлғаны анықтау туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 29 сәуірдегі № 463 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2013 жылғы тамыз
6
«Нормативтiк құқықтық актілерді мемлекеттiк тiркеу қағидаларын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы
17 тамыздағы № 778 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Әділетмині
2013 жылғы тамыз
7

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 16 августа 2001 года № 1074 «Об утверждении Положения о Министерстве обороны Республики Казахстан»
постановление Правительства Республики Казахстан
МО
август 2013 года
8
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1120 «Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан»
постановление Правительства Республики Казахстан
МЮ
август 2013 года
9
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 17 июня 2010 года № 608 «Об утверждении Правил предоставления, видов и объема медицинской помощи при чрезвычайных ситуациях»
постановление Правительства Республики Казахстан
МВД
МЧС
МЗ
август 2013 года
10
Об утверждении Правил использования транспорта, (кроме представительств иностранных государств и международных организаций, обладающих дипломатическим иммунитетом) для прибытия в зону чрезвычайной ситуации социального характера, а также доставки лиц, нуждающихся в экстренной медицинской помощи, в лечебные учреждения, если промедление может создать реальную угрозу жизни или здоровью людей, с возмещением материального ущерба собственникам в случае его причинения
постановление Правительства Республики Казахстан
МВД
МТК
август 2013 года
11
Об утверждении Правил применения дополнительных мер и временных ограничений в условиях чрезвычайного положения
постановление Правительства Республики Казахстан
МВД
август 2013 года
12
Об утверждении Правил ведения учета и систематизации нормативных правовых актов государственными органами
постановление Правительства Республики Казахстан
МЮ
август 2013 года
13
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 августа 2004 года № 909 «Об утверждении квалификационных требований и критериев по определению оператора междугородной и (или) международной связи»
постановление Правительства Республики Казахстан
МТК
август
2013 года
14
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 февраля
2005 года № 115 «Об утверждении Правил возмещения затрат, понесенных операторами связи при использовании их сетей и средств во время чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера»
постановление Правительства Республики Казахстан
МВД
МЧС
МТК
август 2013 года
15
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2012 года № 1727 «Об утверждении Правил определения размера, назначения, перерасчета, осуществления и прекращения жилищных выплат сотрудникам специальных государственных органов Республики Казахстан»
постановление Правительства Республики Казахстан
КНБ (по согласованию)
август 2013 года
16
Об утверждении Правил предоставления сетей и средств связи и возмещения затрат, понесенных оператором связи при использовании их сетей и средств связи
постановление Правительства Республики Казахстан
МТК
август 2013 года
17
Об утверждении Правил применения поощрения
приказ КНБ
КНБ (по согласованию)
август 2013 года
18
Об утверждении Правил и размера оплаты за прохождение стажировки стажерами нотариуса
приказ МЮ
МЮ
август 2013 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МТК - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МЮ – Министерство юстиции Республики Казахстан
МО – Министерство обороны Республики Казахстан
КНБ - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
МЧС - Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан.

«Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі туралы ереженi бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы  16 тамыздағы № 1074 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қорғанысмині
2013 жылғы тамыз
8
«Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мәселелерi» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1120 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Әділетмині
2013 жылғы тамыз
9
«Төтенше жағдайлар кезінде медициналық көмек ұсыну ережесін, оның түрлері мен көлемін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 17 маусымдағы № 608 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ
ТЖМ
ДСМ
2013 жылғы тамыз
10
Әлеуметтік сипаттағы төтенше жағдай аймағына бару үшін, сондай-ақ, егер кешігуі адамдардың өмірі мен денсаулығына нақты қатер төндіруі мүмкін болса, шұғыл медициналық көмекке мұқтаж адамдарды емдеу мекемелеріне жеткізу үшін, меншік иелеріне материалдық залал келтірген жағдайда оны өтей отырып, көлікті (дипломатиялық иммунитеті бар шет мемлекеттер мен халықаралық ұйымдардың өкілдіктерінен басқа) пайдалану тәртібін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ
ККМ
2013 жылғы тамыз
11
Төтенше жағдайлар ахуалында қосымша шаралар мен уақытша шектеулерді қолдану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ
2013 жылғы тамыз
12
Мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілердің есебін жүргізу және жүйелендіру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Әділетмині
2013 жылғы тамыз
13
«Қалааралық және (немесе) халықаралық байланыс операторын белгiлеу жөніндегі бiлiктiлiк талаптары мен өлшемдерiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 27 тамыздағы № 909 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ККМ
2013 жылғы тамыз
14
«Табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар уақытында байланыс операторларының желiлерi мен құралдарын пайдалану кезiнде оларға келтiрiлген шығындарды өтеу ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 7 ақпандағы № 115 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ
ТЖМ
ККМ
2013 жылғы тамыз
15
«Қазақстан Республикасы арнаулы мемлекеттік органдарының қызметкерлеріне тұрғын үй төлемдерінің мөлшерін айқындау, тағайындау, қайта есептеу, жүзеге асыру және тоқтату қағидаларын бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 28 желтоқсандағы № 1727 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰҚК
(келісім бойынша)
2013 жылғы тамыз
16
Байланыс желілері мен құралдарын беру және байланыс операторының байланыс желiлерi мен құралдарын пайдаланған кезде олардың шеккен шығындарын өтеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ККМ
2013 жылғы тамыз
17
Көтермелеулерді қолдану қағидаларын бекіту туралы
ҰҚК-нің бұйрығы
ҰҚК
(келісім бойынша)
2013 жылғы тамыз
18
Нотариустың тағылымдамадан өтушілері болып тағылымдамадан өткені үшін ақы төлеудің қағидалары мен мөлшерін бекіту туралы
Әділетминінің бұйрығы
Әділетмині
2013 жылғы тамыз
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ІІМ – Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
ККМ – Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация
министрлігі
Әділетмині – Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
Қорғанысмині – Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі
ҰҚК – Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті
ТЖМ – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
ДСМ – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Қаржымині – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі.