О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 4 июля 2013 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам поддержки использования возобновляемых источников энергии"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 5 августа 2013 года № 131-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 4 июля 2013 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам поддержки использования возобновляемых источников энергии» (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан разработать и в установленном порядке внести в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню.
Премьер-Министр                            С. Ахметов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 5 августа 2013 года № 131-р
Перечень
нормативных правовых актов Республики Казахстан,
принятие которых необходимо в целях реализации Закона

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2013 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2013 жылғы 5 тамыздағы № 131-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2013 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі бекітілсін (бұдан әрі – тізбе).
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілер жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін.
Премьер-Министр                       С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2013 жылғы 5 тамыздағы
№ 131-ө өкімімен
бекітілген
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне
жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдау мәселелері

Республики Казахстан от 4 июля 2013 года «О внесении изменений
и дополнений в некоторые законодательные акты Республики
Казахстан по вопросам поддержки использования возобновляемых
источников энергии»
№ п/п
Наименование нормативного правового акта
Форма акта
Государственные органы, ответственные за исполнение
Срок исполнения
1
2
3
4
5
1.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 октября 2009 года № 1529 «Об утверждении Правил осуществления мониторинга за использованием возобновляемых источников энергии»
постановление Правительства Республики Казахстан
МООС, МИНТ, АС
сентябрь 2013 года
2.

бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2013 жылғы 4
шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында
қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі
Р/с
Нормативтік құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік органдар
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
1.
«Жаңартылатын энергия көздерін пайдалану мониторингін жүзеге асыру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 5 қазандағы № 1529 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қоршағанортамині, ИЖТМ, СА
2013 жылғы қыркүйек
2.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 2009 года № 2190 «Об утверждении Правил, сроков согласования и утверждения технико-экономических обоснований и проектов строительства объектов по использованию возобновляемых источников энергии»
постановление Правительства Республики Казахстан
МООС, МИНТ
сентябрь 2013 года
3.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 января 2012 года № 119 «Об утверждении Правил определения ближайшей точки подключения к электрическим или тепловым сетям и подключения объектов по использованию возобновляемых источников энергии»
постановление Правительства Республики Казахстан
МООС, МИНТ, МРР
сентябрь 2013 года
4.
Об определении расчетно-финансового центра по поддержке возобновляемых источников энергии
постановление Правительства Республики Казахстан
МООС, МИНТ
сентябрь 2013 года
5.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 16 января 2012 года № 70 «Об утверждении Правил покупки электрической энергии у квалифицированных энергопроизводящих организаций»
постановление Правительства Республики Казахстан
МООС, МИНТ, АРЕМ, АЗК
декабрь 2013 года
6.
Об утверждении Правил определения фиксированных тарифов
постановление Правительства Республики Казахстан
МООС, МИНТ, АРЕМ
сентябрь 2013 года
7.
Об утверждении фиксированных тарифов
постановление Правительства Республики Казахстан
МООС, МИНТ, МРР, АРЕМ
сентябрь 2013 года
8.
Об утверждении Правил определения тарифа на поддержку возобновляемых источников энергии
постановление Правительства Республики Казахстан
МООС, МИНТ, АРЕМ
сентябрь 2013 года
9.
Об утверждении Правил предоставления адресной помощи индивидуальным потребителям
постановление Правительства Республики Казахстан
МООС, МИНТ, МРР, МФ, АЗК
сентябрь 2013 года
10.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2012 года № 1508 «Об утверждении Правил функционирования балансирующего рынка электрической энергии»
постановление Правительства Республики Казахстан
МООС, МИНТ, АРЕМ, АЗК
декабрь 2013 года
11.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 октября 2012 года № 1352 «Об утверждении Правил технической эксплуатации электрических станций и сетей»
постановление Правительства Республики Казахстан
МООС, МИНТ
декабрь 2013 года
12.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2013 года № 625 «Об утверждении Электросетевых правил»
постановление Правительства Республики Казахстан
МООС, МИНТ, АРЕМ
декабрь 2013 года
13.

«Жаңартылатын энергия көздерінің пайдалану объектілері құрылысының техникалық-экономикалық негіздемелері мен жобаларын келіcу және бекіту ережесін, мерзімдерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 25 желтоқсандағы № 2190 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қоршағанортамині, ИЖТМ
2013 жылғы қыркүйек
3.
«Электр немесе жылу желілеріне қосудың және жаңартылатын энергия көздерін пайдалану жөніндегі объектілерді қосудың ең таяу нүктелерін айқындау қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 19 қаңтардағы № 119 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қоршағанортамині, ИЖТМ, ӨДМ
2013 жылғы қыркүйек
4.
Жаңартылатын энергия көздерін қолдау жөніндегі есеп айырысу-қаржы орталығын айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қоршағанортамині, ИЖТМ
2013 жылғы қыркүйек
5.
«Электр энергиясын жаңартылатын энергия көздерін пайдаланатын энергия өндіруші ұйымдардан сатып алу қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 16 қаңтардағы № 70 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қоршағанортамині, ИЖТМ, ТМРА, БҚА
2013 жылғы желтоқсан
6.
Тіркелген тарифтерді айқындау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қоршағанортамині, ИЖТМ, ТМРА
2013 жылғы қыркүйек
7.
Тіркелген тарифтерді бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қоршағанортамині, ИЖТМ, ӨДМ, ТМРА
2013 жылғы қыркүйек
8.
Жаңартылатын энергия көздерін қолдауға арналған тарифті айқындау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қоршағанортамині, ИЖТМ, ТМРА
2013 жылғы қыркүйек
9.
Жеке тұтынушыларға атаулы көмек беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қоршағанортамині, ИЖТМ, ӨДМ, Қаржымині, БҚА
2013 жылғы қыркүйек
10.
«Электр энергиясының теңгерімдеуші нарығының жұмыс істеуі қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 29 қарашадағы № 1508 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қоршағанортамині, ИЖТМ, ТМРА, БҚА
2013 жылғы желтоқсан
11.
«Электр станциялары мен желілерін техникалық пайдалану қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 24 қазандағы № 1352 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қоршағанортамині, ИЖТМ
2013 жылғы желтоқсан
12.
«Электр желілік қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 19 маусымдағы № 625 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қоршағанортамині, ИЖТМ, ТМРА
2013 жылғы желтоқсан
13.

О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 декабря 2011 года № 1467 «Об утверждении Правил закупок субъектами естественных монополий товаров, работ и услуг, затраты на которые учитываются при утверждении тарифов (цен, ставок сборов) или их предельных уровней и тарифных смет на регулируемые услуги»
постановление Правительства Республики Казахстан
АРЕМ, МООС, МИНТ
декабрь 2013 года
14.
Об утверждении тарифов, не превышающих уровня отпускной цены, установленного в утвержденном и согласованном с уполномоченным или местным исполнительным органом технико-экономического обоснования проекта строительства объекта по использованию возобновляемых источников энергии, и сроков его действия в соответствии с технико-экономическим обоснованием для энергопроизводящих организаций, использующих возобновляемые источники энергии
постановление Правительства Республики Казахстан
МООС, МИНТ, акиматы областей, городов Астаны и Алматы
декабрь 2013 года
Расшифровка аббревиатур:
МООС – Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан;
МИНТ – Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан;
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан;
МРР – Министерство регионального развития Республики Казахстан;
АРЕМ – Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий;
АЗК – Агентство Республики Казахстан по защите конкуренции;
АС – Агентство Республики Казахстан по статистике.

«Реттеліп көрсетілетін қызметтерге тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) немесе олардың шекті деңгейлерін және тарифтік сметаларды бекіту кезінде шығындары ескерілетін тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді табиғи монополиялар субъектілерінің сатып алу қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 5 желтоқсандағы № 1467 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ТМРА, Қоршағанортамині, ИЖТМ
2013 жылғы желтоқсан
14.
Жаңартылатын энергия көздерін пайдаланатын энергия өндіруші ұйымдар үшін жаңартылатын энергия көздерін пайдалану объектісін салу жобасының уәкілетті немесе жергілікті атқарушы орган бекіткен және онымен келісілген техникалық-экономикалық негіздемесінде белгіленген босату бағасының деңгейінен аспайтын тарифтерді және техникалық-экономикалық негіздемеге сәйкес оның қолданылу мерзімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қоршағанортамині, ИЖТМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2013 жылғы желтоқсан
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
Қоршағанортамині – Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау
министрлігі;
ИЖТМ             – Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа
технологиялар министрлігі;
Қаржымині        – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі;
ӨДМ              – Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі;
ТМРА             – Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды
реттеу агенттігі;
БҚА              – Қазақстан Республикасы Бәсекелестік қорғау
агенттігі;
СА               – Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі.