О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 21 декабря 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам модернизации процессуальных основ правоохранительной деятельности"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 22 января 2018 года № 7-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 21 декабря 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам модернизации процессуальных основ правоохранительной деятельности" (далее - перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проект правового акта согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные правовые акты и проинформировать Правительства Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр Б. Сагинтаев
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 22 января 2018 года № 7-р
Перечень

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне құқық қорғау қызметінің процестік негіздерін жаңғырту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 21 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 22 қаңтардағы № 7-ө өкімі
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне құқық қорғау қызметінің процестік негіздерін жаңғырту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 21 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне құқық қорғау қызметінің процестік негіздерін жаңғырту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 21 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актінің жобасын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тиісті ведомстволық құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2018 жылғы 22 қаңтардағы
№ 7-ө өкімімен
бекітілген

правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 21 декабря 2017 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам модернизации процессуальных основ правоохранительной деятельности"
№ п/п
Наименование правового акта
Форма акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Срок исполнения
Лицо ответственное за качество, своевременность разработки и принятие правовых актов
1
2
3
4
5
6
1

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне құқық қорғау қызметінің процестік негіздерін жаңғырту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 21 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі
Р/с №
Құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуі мен қабылдануына жауапты тұлға
1
2
3
4
5
6
1

О внесении изменений и дополнения в постановления Правительства Республики Казахстан от 21 ноября 2014 года № 1218 "Об утверждении Правил выплаты имущественного вреда, причиненного лицу, оправданному по суду, подозреваемому, обвиняемому, подсудимому, в отношении которых вынесено постановление суда, органа уголовного преследования о прекращении уголовного дела, в результате незаконных действий органа, ведущего уголовный процесс" и от 21 ноября 2014 года № 1219 "Об утверждении Правил принятия, хранения, реализации и обращения залога в доход государства"
постановление Правительства Республики Казахстан
ГП (по согласованию, созыв), ВС (по согласованию)
февраль 2018 года
Кененбаев Е.А.
2
Об утверждении Инструкции о ведении уголовного судопроизводства в электронном формате
приказ
ГП
ГП (по согласованию, созыв), ВС (по согласованию), КНБ (по согласованию), АДГСГЖ (по согласованию), СГО (по согласованию), СВР "Сырбар" (по согласованию), МВД, МФ, МО
февраль 2018 года
Ахметжанов М.М.
3
О внесении изменений и дополнений в совместный приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 12 декабря 2014 года № 892, Министра финансов Республики Казахстан от 12 декабря 2014 года № 565, Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 12 декабря 2014 года № 62, Начальника Службы государственной охраны Республики Казахстан от 15 декабря 2014 года № 146 и Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 18 декабря 2014 года № 416 "Об утверждении Правил проведения негласных следственных действий"
совместный
приказ
МВД (созыв), КНБ (по согласованию), АДГСПК (по согласованию), СГО (по согласованию), МФ, ВС (по согласованию), ГП (по согласованию)
февраль 2018 года
Кененбаев Е.А.
4
О внесении изменений и дополнений в совместный приказ "Об утверждении Инструкции по организации проведения специальных оперативно-розыскных мероприятий".
совместный
приказ
МВД (созыв), ГП (по согласованию), КНБ (по согласованию), АДГСПК (по согласованию),, МФ, СГО (по согласованию)
февраль 2018 года
Сулейменов Ж.К.
5
О внесении изменений в совместный приказ "Об утверждении Инструкции по организации проведения негласных внедрения и (или) имитации преступной деятельности штатных сотрудников, штатных негласных сотрудников, конфиденциальных помощников органами, осуществляющим и оперативно-розыскную деятельность"
совместный
приказ
МВД (созыв), ГП (по согласованию), КНБ (по согласованию), АДГСПК (по согласованию), МФ, СГО (по согласованию), СВР "Сырбар" (по согласованию), МО
февраль 2018 года
Жакупов Р.Т.
6

Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Сот бойынша ақталған адамға, қылмыстық істі тоқтату туралы соттың, қылмыстық қудалау органының қаулысы шығарылған күдіктіге, айыпталушыға, сотталушыға қылмыстық процесті жүргізетін органның заңсыз іс-әрекеттерінің нәтижесінде келтірілген мүліктік зиянды төлеу қағидаларын бекіту туралы" 2014 жылғы 21 қарашадағы № 1218 және "Кепілді қабылдау, сақтау, өткізу және мемлекет кірісіне айналдыру қағидаларын бекіту туралы" 2014 жылғы 21 қарашадағы № 1219 қаулыларына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БП (келісім бойынша, жинақтау), ЖС (келісім бойынша)
2018 жылғы ақпан
Е.А. Кененбаев
2
Қылмыстық сот ісін электрондық форматта жүргізу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
БП бұйрығы
БП (келісім бойынша, жинақтау), ЖС (келісім бойынша), ҰҚК (келісім бойынша), МҚІСҚА (келісім бойынша), МКҚ (келісім бойынша), "Сырбар" СБҚ (келісім бойынша), ІІМ, Қаржымині, Қорғанысмині
2018 жылғы ақпан
М.М. Ахметжанов
3
"Жасырын тергеу әрекеттерін жүргізу Қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 565, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 62, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 892, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметі бастығының 2014 жылғы 15 желтоқсандағы № 146 және Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының 2014 жылғы 18 желтоқсандағы № 416 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бірлескен бұйрық
ІІМ (жинақтау), ҰҚК (келісім бойынша), МҚІСҚА (келісім бойынша), Қаржымині МКҚ (келісім бойынша), Қаржымині, ЖС (келісім бойынша), БП (келісім бойынша)
2018 жылғы ақпан
Р.Т. Жақыпов
4
"Арнайы жедел-іздестіру шараларын жүргізуді ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бірлескен бұйрық
ПМ (жинақтау), БП (келісім бойынша), ҰҚК (келісім бойынша), МҚІСҚА (келісім бойынша), Қаржымині, МКҚ (келісім бойынша)
2018 жылғы ақпан
Ж.Қ Сүлейменов
5
"Жедел-іздестіру қызметін жүзеге асыратын штаттағы қызметкер, штаттағы жасырын қызметкер, құпия қызметкерлердің жасырын ендіру және (немесе) қылмыстық әрекетті имитациялауды жүргізуді ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бірлескен бұйрық
ІІМ (жинақтау), БП (келісім бойынша), ҰҚК (келісім бойынша), МҚІСҚА (келісім бойынша), Қаржымині, МКҚ (келісім бойынша), "Сырбар" СБҚ (келісім бойынша), Қорғанысмині
2018 жылғы ақпан
Р.Т. Жақыпов
6

О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 1 июня 2002 года№ 385 "Об утверждении Правил внутреннего распорядка изоляторов временного содержания органов внутренних дел"
приказ
МВД
февраль 2018 года
Тургумбаев Е.З.
7
О внесении изменений в приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 10 июня 2014 года № 182 "Об утверждении Правил внутреннего распорядка содержания подозреваемых и обвиняемых военнослужащих на гауптвахтах органов военной полиции Комитета национальной безопасности Республики Казахстан"
приказ
КНБ (по согласованию)
февраль 2018 года
Колкобаев М.О.
8
О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года№ 89"Об утверждении Правил приема и регистрации заявления, сообщения или рапорта об уголовных правонарушениях, а также ведения Единого реестра досудебных расследований"
приказ
ГП (по согласованию)
февраль 2018
Кененбаев Е.А.
9
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 16 марта 2015 года № 220 "О мерах по совершенствованию деятельности подразделений следствия, дознания и военно-следственных подразделений органов внутренних дел Республики Казахстан"
приказ
МВД
февраль 2018
Жакупов Р.Т.
10
О внесении изменения в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 30 июня 2017 года № 68 "Об утверждении Правил ведения и использования учетов лиц, совершивших уголовные правонарушения, привлекаемых к уголовной ответственности, лиц, привлеченных к уголовной ответственности за совершение уголовного правонарушения и дактилоскопического учета задержанных, содержащихся под стражей и осужденных лиц"
приказ
ГП (по согласованию)
февраль 2018
Кененбаев Е.А.
11
О признании утратившим силу приказа Генерального Прокурора Республики Казахстан от 29 декабря 2014 года № 163 "Об утверждении Инструкции по организации надзора процессуальным прокурором"
приказ
ГП (по согласованию)
февраль 2018
Кененбаев Е.А.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ВС — Верховный Суд Республики Казахстан
ГП - Генеральная прокуратура Республики Казахстан
КНБ - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
СГО - Служба государственной охраны Республики Казахстан
АДГСПК — Агентство Республики Казахстан по делам государственной
службы и противодействию коррупции
СВР "Сырбар" - Служба внешней разведки Республики Казахстан "Сырбар"
МО — Министерство обороны Республики Казахстан
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МФ — Министерство финансов Республики Казахстан

"Ішкі істер органдары уақытша ұстау изоляторларының ішкі тәртіп ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2002 жылғы 1 маусымдағы № 385 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ІІМ
2018 жылғы ақпан
Е.З. Тұрғымбаев
7
"Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті әскери полициясы органдарының гауптвахталарында күдікті және айыпталушы әскери қызметшілерді ұстаудың ішкі тәртібінің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының 2014 жылғы 10 маусымдағы № 182 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ҰҚК (келісім бойынша)
2018 жылғы ақпан
М.О. Қалқабаев
8
"Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздар мен хабарларды қабылдау және тіркеу, сондай-ақ сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту турал" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 89 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
БП (келісім бойынша)
2018 жылғы ақпан
Е.А. Кененбаев
9
"Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының тергеу, анықтау бөліністерінің және әскери-тергеу бөліністерінің қызметін жетілдіру бойынша шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 16 наурыздағы № 220 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ІІМ
2018 жылғы ақпан
Р.Т. Жақыпов
10
"Қылмыстық жауаптылыққа тартылатын, қылмыстық құқық бұзушылықтар жасаған адамдардың, қылмыстық құқық бұзушылық жасағаны үшін қылмыстық жауаптылыққа тартылған адамдардың арнайы есебін, ұстап алынған, күзетпен ұсталатын және сотталған адамдардың дактилоскопиялық есебін жүргізу және пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2017 жылғы 30 маусымдағы № 68 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
бұйрық
БП (келісім бойынша)
2018 жылғы ақпан
Е.А. Кененбаев
11
"Процесс прокурорының қадағалауды ұйымдастыруы жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 29 желтоқсандағы № 163 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
БП (келісім бойынша)
2018 жылғы ақпан
Е.А. Кененбаев
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЖС - Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты
БП - Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
ҰҚК - Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті
МКҚ - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметі
МҚІСҚА - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
"Сырбар" СБҚ - Қазақстан Республикасының "Сырбар" сыртқы барлау қызметі
Қорғанысмині - Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
ІІМ - Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
Қаржымині - Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі