О Совете по вопросам развития благотворительности
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 2 марта 2018 года № 24-р. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2022 года № 268.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.04.2022 № 268.
В соответствии с подпунктом 8) пункта 1 статьи 19 Конституционного закона Республики Казахстан от 18 декабря 1995 года "О Правительстве Республики Казахстан":
1. Образовать Совет по вопросам развития благотворительности (далее - Совет) в составе согласно приложению к настоящему распоряжению.
2. Утвердить прилагаемое Положение о Совете.
Премьер-Министр Б. Сагинтаев
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 2 марта 2018 года № 24-р
Состав
Совета по вопросам развития благотворительности
Сноска. Состав в редакции распоряжения Премьер-Министра РК от 13.05.2019 № 77-р.
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, председатель
заместитель Председателя Ассамблеи народа Казахстана, заведующий Секретариатом Ассамблеи народа Казахстана Администрации Президента Республики Казахстан, заместитель председателя (по согласованию)
Министр информации и общественного развития Республики Казахстан, заместитель председателя
председатель Комитета по делам гражданского общества Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан, секретарь
заместитель Министра юстиции Республики Казахстан
вице-министр образования и науки Республики Казахстан
вице-министр здравоохранения Республики Казахстан
вице-министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
вице-министр финансов Республики Казахстан
вице-министр культуры и спорта Республики Казахстан
заместитель Министра иностранных дел Республики Казахстан
вице-министр национальной экономики Республики Казахстан
председатель национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" (по согласованию)
президент корпоративного благотворительного фонда "Казахстанский фонд "Уакып" (по согласованию)
директор республиканского государственного учреждения "Кргамдьщ келшм" при Президенте Республики Казахстан (по согласованию)
руководитель общественного фонда "Ана үйі" (по согласованию)
вице-президент частного фонда "Частный благотворительный фонд "Аяла" (по согласованию)
директор корпоративного фонда "Болашақ" (по согласованию)
исполнительный директор частного фонда "Дара" (по согласованию)
директор корпоративного фонда "Гуманитарный фонд "Дегдар" (по согласованию)
директор объединения юридических лиц "Гражданский Альянс Казахстана" (по согласованию)
первый заместитель исполнительного директора частного фонда "Фонд Первого Президента Республики Казахстан - Елбасы" (по согласованию)
президент общественного объединения "Ассоциация деловых женщин Казахстана" (по согласованию)
директор частного фонда "Фонд Булата Утемуратова" (по согласованию)
председатель наблюдательного совета товарищества с ограниченной ответственностью "Altyn Qyran Group" (по согласованию)
Утверждено
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 2 марта 2018 года № 24-р
Положение
о Совете по вопросам развития благотворительности

Қайырымдылықты дамыту мәселелері жөніндегі кеңес туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 2 наурыздағы № 24-ө өкімі. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 29 сәуірдегі № 268 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 29.04.2022 № 268 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" 1995 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 19-бабы 1-тармағының 8) тармақшасына сәйкес:
1. Осы өкімге қосымшаға сәйкес құрамда Қайырымдылықты дамыту мәселелері жөніндегі кеңес (бұдан әрі - Кеңес) құрылсын.
2. Қоса беріліп Кеңес туралы ереже бекітілсін.
Премьер-Министр Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2018 жылғы 2 наурыздағы
№ 24-ө өкімімен
бекітілген
Қайырымдылықты дамыту мәселелері жөніндегі кеңестің құрамы
Ескерту. Құрам жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің 13.05.2019 № 77-ө өкімімен.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары, төраға
Қазақстан халқы Ассамблеясы төрағасының орынбасары, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Қазақстан халқы Ассамблеясы хатшылығының меңгерушісі, төрағаның орынбасары (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрі, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің Азаматтық қоғам істері комитетінің төрағасы, хатшы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің орынбасары
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі
Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министрі
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министрі
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің орынбасары
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министрі
"Атамекен" Қазақстан Республикасының ұлттық кәсіпкерлер палатасының төрағасы (келісу бойынша)
"Уақып" қазақстандық қоры" корпоративтік қайырымдылық қорының президенті (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы "Қоғамдық келісім" республикалық мемлекеттік мекемесінің директоры (келісу бойынша)
"Ана үйі" қоғамдық қорының жетекшісі (келісу бойынша)
"Аяла" жеке қайырымдылық қоры" жеке қорының вице-президенті (келісу бойынша)
"Болашақ" корпоративтік қорының директоры (келісу бойынша)
"Дара" жеке қорының атқарушы директоры (келісу бойынша)
"Дегдар" гуманитарлық қоры" корпоративтік қорының директоры (келісу бойынша)
"Қазақстанның Азаматтық Альянсы" заңды тұлғалар бірлестігінің директоры (келісу бойынша)
"Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президенті - Елбасы Қоры" жеке қорының атқарушы директорының бірінші орынбасары (келісу бойынша)
"Қазақстанның іскер әйелдері қауымдастығы" қоғамдық бірлестігінің президенті (келісу бойынша)
"Болат Өтемұратовтың қоры" жеке қорының директоры (келісу бойынша)
"Altyn Qyran Group" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің қадағалау кеңесінің төрағасы (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2018 жылғы 2 наурыздағы
№ 24-ө өкімімен
бекітілген
Қайырымдылықты дамыту мәселелері жөніндегі кеңесі туралы ереже

1. Общие положения
1. Совет по вопросам развития благотворительности (далее - Совет) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.
2. Целью деятельности Совета является содействие развитию благотворительности.
3. Совет в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
4. Рабочим органом Совета является Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 4 в редакции распоряжения Премьер-Министра РК от 13.05.2019 № 77-р.
5. Заседания Совета проводятся по мере необходимости.
Сноска. Пункт 5 в редакции распоряжения Премьер-Министра РК от 13.05.2019 № 77-р.
2. Задачи Совета
6. Для реализации цели, указанной в пункте 2 настоящего Положения, Совет осуществляет следующие задачи:
1) выработку предложений и рекомендаций по совершенствованию и развитию благотворительности в стране;
2) выработку предложений по проектам, предлагаемым благотворителями.
3. Организация деятельности Совета
7. Организация и порядок работы Совета осуществляются в соответствии с Инструкцией о порядке создания, деятельности и ликвидации консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан и рабочих групп, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 марта 1999 года № 247.

1. Жалпы ережелер
1. Қайырымдылықты дамыту мәселелері жөніндегі кеңесі (бұдан әрі - Кеңес) Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші орган болып табылады.
2. Кеңес қызметінің мақсаты қайырымдылықты дамытуға ықпал ету болып табылады.
3. Кеңес өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілерін және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерін, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
4. Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі Кеңестің жұмыс органы болып табылады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің 13.05.2019 № 77-ө өкімімен.
5. Кеңестің отырыстары қажеттілігіне қарай өткізіледі.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің 13.05.2019 № 77-ө өкімімен.
2. Кеңестің міндеттері
6. Осы Ереженің 2-тармағында көрсетілген мақсаттарды іске асыру үшін Кеңес мынадай:
1) елдегі қайырымдылықты жетілдіру және дамыту жөнінде ұсыныстар мен ұсынымдарды әзірлеу;
2) қайырымдылық жасаушылар ұсынатын жобалар бойынша ұсыныстар әзірлеу міндеттерін іске асырады.
3. Кеңестің қызметін ұйымдастыру
7. Кеңес жұмысының ұйымдастырылуы мен тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 наурыздағы № 247 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметі жанындағы консультативтік-кеңесші органдардың жұмыс топтарын құру тәртібі, қызметі мен таратылуы туралы нұсқаулыққа сәйкес жүзеге асырылады.