О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 24 мая 2021 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам регулирования банковской, микрофинансовой и коллекторской деятельности в Республике Казахстан"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 9 июня 2021 года № 105-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 24 мая 2021 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам регулирования банковской, микрофинансовой и коллекторской деятельности в Республике Казахстан" (далее – перечень).
2. Агентству Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка (по согласованию) в установленном порядке принять правовые акты согласно перечню и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр А. Мамин
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 9 июня 2021 года № 105-р
Перечень
правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 24 мая 2021 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам регулирования банковской, микрофинансовой и коллекторской деятельности в Республике Казахстан"
п/п
Наименование правового акта Форма акта Государственный орган, ответственный за исполнение Срок исполнения Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения правовых актов
1 2 3 4 5 6
1.
Об утверждении правил рассмотрения изменений в условия договора банковского займа
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
август
2021 года
Абдрахманов Н.А.
2.
Об утверждении правил рассмотрения изменений в условия договора о предоставлении микрокредита
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
август
2021 года
Абдрахманов Н.А.
3.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 ноября 2019 года № 232 "Об утверждении Порядка заключения договора о предоставлении микрокредита, в том числе требований к содержанию, оформлению, обязательным условиям договора о предоставлении микрокредита, формы графика погашения микрокредита"
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
август
2021 года
Абдрахманов Н.А.
4.

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Қазақстан Республикасында банктік, микроқаржылық және коллекторлық қызметті реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2021 жылгы 24 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2021 жылғы 9 маусымдағы № 105-ө өкімі.
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Қазақстан Республикасында банктік, микроқаржылық және коллекторлық қызметті реттеу мәселелері бойынша өзгеріетер мен толықтырулар енгізу туралы" 2021 жылғы 24 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі (келісу бойынша) белгіленген тәртіппен тізбеге сәйкес құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр А.Мамин
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2021 жылғы 9 маусымдаға
№ 105-ө өкімімен
бекітілген
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Қазақстан Республикасында банктік, микроқаржылық және коллекторлық кызметті реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2021 жылғы 24 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі
Р/с №
Құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1.
Банктік қарыз шартының талаптарына өзгерістерді қарау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2021 жылғы тамыз
Н.А. Әбдірахманов
2.
Микрокредит беру туралы шарттың талаптарына өзгерістерді қарау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚЫРДА (келісу бойынша)
2021 жылғы тамыз
Н.А. Әбдірахманов
3.
"Микрокредит беру туралы шартты жасасу тәртібін, оның ішінде микрокредит беру туралы шарттың мазмұнына, ресімделуіне, міндетті шарттарына қойылатын талаптарды, микрокредитті өтеу кестесінің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 29 қарашадағы № 232 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы шарттарына қойылатын талаптарды, микрокредитті өтеу кестесінің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Баскармасының 2019 жылғы 29 қарашадағы № 232 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2021 жылғы тамыз
Н.А.Әбдірахманов
4.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 июля 2017 года № 136 "Об утверждении Правил предоставления банковских услуг и рассмотрения банками, организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, обращений клиентов, возникающих в процессе предоставления банковских услуг"
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
август
2021 года
Абдрахманов Н.А.
5.
О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 23 декабря 2019 года № 248 "Об утверждении Порядка заключения договора банковского займа, в том числе требований к содержанию, оформлению, обязательным условиям договора банковского займа, форм графика погашения займа и памятки для заемщика – физического лица"
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
август
2021 года
Абдрахманов Н.А.
6.
Об установлении минимального размера уставного капитала коллекторского агентства
постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
АРРФР (по согласованию)
ноябрь 2021 года
Абдрахманов Н.А.
Примечание: расшифровка аббревиатуры:
АРРФР
Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка

"Банктік қызметтерді көрсету және банктердің, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың банктік қызметтерді көрсету үдерісінде туындайтын клиенттердің өтініштерін қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 28 шілдедегі № 136 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2021 жылғы тамыз
Н.А. Әбдірахманов
5.
"Банктік қарыз шартын жасасу тәртібін, оның ішінде банктік қарыз шартының мазмұнына, ресімделуіне, міндетті талаптарына қойылатын талаптарды, қарызды өтеу графигінің нысандарын және қарыз алушыға - жеке тұлғага арналған жадынамаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 23 желтоқсандағы № 248 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2021 жылғы тамыз
Н.А.Әбдірахманов
6.
Коллекторлық агенттіктің жарғылық капиталының ең төмен мелшерін белгілеу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының қаулысы
ҚНРДА (келісу бойынша)
2021 жылғы қараша
Н.А. Әбдірахманов
Ескертпе: аббревиатураның толық жазылуы:
ҚНРДА - Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі