О некоторых вопросах работы цифровых заместителей первых руководителей государственных органов Республики Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 16 августа 2022 года № 124-р.
Сноска. Заголовок - в редакции распоряжения Премьер-Министра РК от 03.11.2023 № 170-р.
1. Утвердить прилагаемые:
1) Исключен распоряжением Премьер-Министра РК от 03.11.2023 № 170-р.
2) KPI для цифровых заместителей первых руководителей государственных органов Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными распоряжением Премьер-Министра РК от 03.11.2023 № 170-р.
2. Государственным органам на ежеквартальной основе, в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом, размещать отчет по достижению KPI в информационной системе проектного управления.
Сноска. Пункт 2 - в редакции распоряжения Премьер-Министра РК от 03.11.2023 № 170-р.
3. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
Министерству цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан в срок до 15 февраля на ежегодной основе вносить в Аппарат Правительства Республики Казахстан сводный отчет по достижению KPI цифровыми заместителями первых руководителей государственных органов Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 3 - в редакции распоряжения Премьер-Министра РК от 03.11.2023 № 170-р.
Премьер-Министр А. Смаилов
Утверждены распоряжением
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 16 августа 2022 года № 124-р
Общие KPI для цифровых заместителей министерств Республики Казахстан
Сноска. Приложение исключено распоряжением Премьер-Министра РК от 03.11.2023 № 170-р.
Утверждены
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 16 августа 2022 года № 124-р
KPI для цифровых заместителей первых руководителей государственных органов Республики Казахстан
Сноска. Приложение - в редакции распоряжения Премьер-Министра РК от 03.11.2023 № 170-р.
№ п/п
Наименование государственного органа
1
2
1
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
2
Министерство юстиции Республики Казахстан
3
Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
4
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
5
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
6
Министерство транспорта Республики Казахстан
7
Министерство финансов Республики Казахстан
8
Министерство обороны Республики Казахстан
9
Министерство просвещения Республики Казахстан
10
Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
11
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
12
Министерство водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан
13
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
14
Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
15
Министерство энергетики Республики Казахстан
№ п/п
Наименование показателя
Ед. изм
2023 год
2024 год
2025 год
2026 год
2027 год
Удельный вес
Формула расчета показателя
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының бірінші басшыларының цифрлық орынбасарлары жұмысының кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2022 жылғы 16 тамыздағы № 124-ө өкімі.
Ескерту. Өкімнің тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің 03.11.2023 № 170-ө өкімімен.
1. Қоса беріліп отырған:
1) алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің 03.11.2023 № 170-ө өкімімен;
2) Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары бірінші басшыларының цифрлық орынбасарларына арналған KPI бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің 03.11.2023 № 170-ө өкімімен.
2. Мемлекеттік органдар тоқсан сайынғы негізде есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-ы күніне дейінгі мерзімде KPI-ға қол жеткізу жөніндегі есепті жобалық басқарудың ақпараттық жүйесінде орналастырып тұрсын.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің 03.11.2023 № 170-ө өкімімен.
3. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігіне жүктелсін.
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі жыл сайынғы негізде 15 ақпанға дейінгі мерзімде Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары бірінші басшылары цифрлық орынбасарларының KPI-ға қол жеткізуі жөніндегі жиынтық есепті Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына енгізіп тұрсын.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің 03.11.2023 № 170-ө өкімімен.
Премьер-Министр      Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2022 жылғы 16 тамыздағы
№ 124-ө өкімімен
бекітілген
Қазақстан Республикасы министрліктерінің цифрлық орынбасарларына арналған ортақ KPI
Ескерту. Алып тасталды - ҚР Премьер-Министрінің 03.11.2023 № 170-ө өкімімен.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2022 жылғы 16 тамыздағы
№ 124-ө өкімімен
бекітілген
Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының бірінші басшыларының цифрлық орынбасарларына арналған KPI
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің 03.11.2023 № 170-ө өкімімен.
Р/с №
Мемлекеттік органның атауы
1
2
1
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
2
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі
3
Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі
4
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
5
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
6
Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі
7
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
8
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
9
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
10
Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
11
Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі
12
Қазақстан Республикасының Су ресурстары және ирригация министрлігі
13
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
14
Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігі
15
Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі
Р/с№
Көрсеткіштің атауы
Өлшем бірлігі
2023 жыл
2024 жыл
2025 жыл
2026 жыл
2027 жыл
Үлес салмағы
Көрсеткішті есептеу формуласы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

7. Финансы
1
Доля закупок в государственных закупках (лотов), проведенных с применением электронного каталога
%
20
25
30
35
40
15 %
числитель: число закупок в государственных закупках (лотов), проведенных с применением электронного каталога
знаменатель: общая численность проведенных государственных закупок (лотов)
умножить на 100
2
Доля информационных систем бухгалтерского учета центральных государственных органов, интегрированных с единым хранилищем данных бухгалтерских операций
%
53
79
92
97
97
10 %
числитель: число информационных систем бухгалтерского учета центральных государственных органов, интегрированных с единым хранилищем данных бухгалтерских операций
знаменатель: общая численность центральных государственных органов
умножить на 100
3
Доля информационных систем бухгалтерского учета местных исполнительных органов, интегрированных с единым хранилищем данных бухгалтерских операций
%
-
-
1
10
30
15 %
числитель: число информационных систем бухгалтерского учета местных исполнительных органов, интегрированных с единым хранилищем данных бухгалтерских операций
знаменатель: общая численность центральных государственных органов
умножить на 100
4
Доля физических лиц, сдавших декларацию об активах и обязательствах, декларацию о доходах и имуществе
%
11,8
31
100
-
-
5 %
числитель: число физических лиц, сдавших декларацию об активах и обязательствах, декларацию о доходах и имуществе
знаменатель: общая численность физических лиц
умножить на 100
5
Доля таможенных деклараций, поданных в автомобильных пунктах пропуска на границе, таможенное оформление которых заняло свыше 4 часов с момента регистрации (расчет по методике целевого индикатора Плана развития МФ РК)
%
50
45
40
35
30
15 %
числитель: число таможенных деклараций, поданных в автомобильных пунктах пропуска на границе, таможенное оформление которых заняло свыше 4 часов с момента регистрации (расчет по методике целевого индикатора Плана развития МФ РК)
знаменатель: общая численность таможенных деклараций, поданных в автомобильных пунктах пропуска на границе (по методике целевого индикатора Плана развития МФ РК)
умножить на 100
6
Доля автомобильных транспортных средств, прошедших пункты пропуска на границе, по которым распознавание перевозимых товаров было проведено посредством технологий ИИ
%
-
5
30
60
80
15 %
числитель: число автомобильных транспортных средств, прошедших пункты пропуска на границе, по которым распознавание перевозимых товаров было проведено посредством технологий ИИ
знаменатель: общая численность автомобильных транспортных средств, прошедших пункты пропуска на границе
умножить на 100
7
Доля правонарушений, выявленных с использованием технологий ИИ при перемещении товаров автомобильными транспортными средствами и находящихся под таможенным контролем
%
-
5
30
60
80
15 %
числитель: число правонарушений выявленных с использованием технологий ИИ при перемещении товаров автомобильными транспортными средствами и находящихся под таможенным контролем
знаменатель: общая численность правонарушений, выявленных при перемещении товаров автомобильными транспортными средствами и находящихся под таможенным контролем
умножить на 100
8
Доля автоматизированных отчетов от общего количества отчетов
%
62
80
90
100
-
10 %
числитель: число автоматизированных отчетов
знаменатель: общая численность отчетов
умножить на 100

7. Қаржы
1
Электрондық каталогты қолдана отырып жүргізілген мемлекеттік сатып алудағы сатып алудың (лоттардың) үлесі
%
20
25
30
35
40
15 %
алымы: электрондық каталогты қолдана отырып жүргізілген мемлекеттік сатып алудағы сатып алу (лоттар) саны бөлімі: өткізілген мемлекеттік сатып алудың (лоттардың) жалпы саны 100-ге көбейту
2
Бухгалтерлік операциялардың бірыңғай деректер қоймасымен интеграцияланған орталық мемлекеттік органдардың бухгалтерлік есепке алу ақпараттық жүйесінің үлесі
%
53
79
92
97
97
10 %
алымы: бухгалтерлік операциялардың бірыңғай деректер қоймасымен біріктірілген орталық мемлекеттік органдардың бухгалтерлік есепке алу ақпараттық жүйесінің саны бөлімі: орталық мемлекеттік органдардың жалпы саны 100-ге көбейту
3
Бухгалтерлік операциялардың бірыңғай деректер қоймасымен интеграцияланған жергілікті атқарушы органдардың бухгалтерлік есепке алу ақпараттық жүйесінің үлесі
%
-
-
1
10
30
15 %
алымы: бухгалтерлік операциялардың бірыңғай деректер қоймасымен біріктірілген жергілікті атқарушы органдардың бухгалтерлік есепке алу ақпараттық жүйесінің саны бөлімі: орталық мемлекеттік органдардың жалпы саны 100-ге көбейту
4
Активтер мен міндеттемелер туралы декларацияны, кірістер мен мүлік туралы декларацияны тапсырған жеке тұлғалардың үлесі
%
11,8
31
100
-
-
5 %
алымы: активтер мен міндеттемелер туралы декларацияны, кірістер мен мүлік туралы декларацияны тапсырған жеке тұлғалардың саны бөлімі: жеке тұлғалардың жалпы саны 100-ге көбейту
5
Кедендік ресімдеуге тіркелген кезінен бастап 4 сағаттан астам уақыт кеткен, шекарадағы автомобиль өткізу пункттерінде берілген кедендік декларациялардың үлесі (ҚР Қаржымині даму жоспарының нысаналы индикатор әдістемесі бойынша есептеу)
%
50
45
40
35
30
15 %
алымы: кедендік ресімдеуге тіркелген кезінен бастап 4 сағаттан астам уақыт кеткен, шекарадағы автомобиль өткізу пункттерінде берілген кедендік декларациялардың саны (ҚР Қаржымині даму жоспарының нысаналы индикатор әдістемесі бойынша есептеу)
бөлімі: шекарадағы автомобиль өткізу пункттерінде берілген кедендік декларациялардың жалпы саны (ҚР Қаржымині даму жоспарының нысаналы индикатор әдістемесі бойынша)
100-ге көбейту
6
Тасымалданатын тауарларды тану ЖИ технологиялары арқылы жүргізілген, шекарадағы өткізу пункттерінен өткен автомобиль көлігі құралдарының үлесі
%
-
5
30
60
80
15 %
алымы: тасымалданатын тауарларды тану ЖИ технологиялары арқылы жүргізілген, шекарадағы өткізу пункттерінен өткен автомобиль көліктерінің саны
бөлімі: шекарадағы өткізу пункттерінен өткен автомобиль көліктерінің жалпы саны
100-ге көбейту
7
Тауарлар автомобиль көлігі құралдарымен өткізілген және кедендік бақылауда болған кезде ЖИ технологияларын пайдалана отырып анықталған құқық бұзушылықтар үлесі
%
-
5
30
60
80
15 %
алымы: Тауарлар автомобиль көлігі құралдарымен өткізілген және кедендік бақылауда болған кезде ЖИ технологияларын пайдалана отырып анықталған құқық бұзушылықтар саны
бөлімі: тауарлар автомобиль көлігі құралдарымен өткізілген және кедендік бақылауда болған кезде анықталған құқық бұзушылықтардың жалпы саны
100-ге көбейту
8
Есептердің жалпы санынан автоматтандырылған есептердің үлесі
%
62
80
90
100
-
10 %
алымы: автоматтандырылған есептер саны
бөлімі: есептердің жалпы саны
100-ге көбейту

8. Оборона
1
Доля военнослужащих Вооруженных сил Республики Казахстан, обеспеченных служебным жильем посредством информационной системы обеспечения служебным жильем военнослужащих
%
30
70
100
-
-
10 %
числитель: численность военнослужащих Вооруженных сил Республики Казахстан, обеспеченных служебным жильем посредством ИС
знаменатель: общая численность военнослужащих Вооруженных сил Республики Казахстан, нуждающихся
в служебном жилье и включенных в ИС
умножить на 100
2
Количество военнослужащих Вооруженных сил Республики Казахстан в области АСУ, прошедших обучение в сфере ИКТ
ед.
250
250
250
250
250
15 %
Количественный показатель
3
Доля организаций, осуществляющих прием на воинскую службу в электронном формате
%
40
80
100
-
-
15 %
числитель: численность организаций Вооруженных сил Республики Казахстан, осуществляющих прием на воинскую службу в электронном формате
знаменатель: общая численность организаций Вооруженных сил Республики Казахстан
умножить на 100
4
Доля военнообязанных и призывников, поставленных и снятых с воинского учета при миграции внутри страны в проактивном формате
%
40
80
100
-
-
10 %
числитель: численность военнообязанных и призывников, поставленных и снятых с воинского учета при миграции внутри страны в проактивном формате
знаменатель: общая численность военнообязанных и призывников, поставленных и снятых с воинского учета при миграции внутри страны
умножить на 100
5
Доля призывников на воинскую службу, получивших отсрочки и освобождение от призыва в проактивной форме в связи с обучением по очной форме обучения
%
50
100
-
-
-
10 %
числитель: численность призывников на воинскую службу, получивших отсрочки и освобождение от призыва в проактивной форме в связи с обучением по очной форме обучения
знаменатель: общая численность призывников на воинскую службу, получивших отсрочки в связи с обучением по очной форме обучения
умножить на 100
6
Доля призывников на воинскую службу, получивших отсрочки и освобождение от призыва в проактивной форме в связи с инвалидностью
%
50
100
-
-
-
10 %
числитель: численность призывников на воинскую службу, получивших отсрочки и освобождение от призыва в проактивной форме в связи с инвалидностью
знаменатель: общая численность призывников на воинскую службу, получивших отсрочки и освобождение от призыва в связи с инвалидностью
умножить на 100
7
Доля призывников на воинскую службу, получивших отсрочки и освобождение от призыва в проактивной форме в связи с наличием судимости
%
50
100
-
-
-
10 %
числитель: численность призывников на воинскую службу, получивших отсрочки и освобождение от призыва в проактивной форме в связи с наличием судимости
знаменатель: общая численность призывников на воинскую службу, получивших отсрочки и освобождение от призыва в связи с наличием судимости
умножить на 100
8
Доля электронных паспортов военнослужащих с оценкой их профессиональной подготовки
%
10
30
40
70
100
10 %
числитель: численность электронных паспортов военнослужащих с оценкой их профессиональной подготовки
знаменатель: общая численность военнослужащих
умножить на 100
9
Доля документов по учету состояния правопорядка, сформированных в электронной форме
%
-
30
50
70
100
10 %
числитель: численность документов по учету состояния правопорядка, сформированных в электронной форме
знаменатель: общая численность документов по учету состояния правопорядка
умножить на 100

8. Қорғаныс
1
Әскери қызметшілерді қызметтік тұрғын үймен қамтамасыз ету ақпараттық жүйесі арқылы қызметтік тұрғын үймен қамтамасыз етілген ҚР ҚК әскери қызметшілерінің үлесі
%
30
70
100
-
-
10 %
алымы: АЖ арқылы қызметтік тұрғын үймен қамтамасыз етілген Қазақстан Республикасын қарулы күштерінің әскери қызметшілерінің саны
бөлімі: қызметтік тұрғын үйге мұқтаж және АЖ-ға енгізілген Қазақстан Республикасының Қарулы күштері әскери қызметшілерінің жалпы саны
100-ге көбейту
2
АКТ саласында оқудан өткен АБЖ саласындағы ҚР ҚК әскери қызметшілерінің саны
бірл.
250
250
250
250
250
15 %
Саналатын көрсеткіш
3
Әскери қызметке қабылдауды электрондық форматта жүзеге асыратын ұйымдардың үлесі
%
40
80
100
-
-
15 %
алымы: әскери қызметке қабылдауды электрондық форматта жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының Қарулы күштері ұйымдарының саны
бөлімі: Қазақстан Республикасының Қарулы күштері ұйымдарының жалпы саны
100-ге көбейту
4
Ел ішіндегі көші-қон кезінде әскери есепке қойылған және шығарылған әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушылардың проактивті форматтағы үлесі
%
40
80
100
-
-
10 %
алымы: ел ішіндегі көші-қон кезінде әскери есепке қойылған және шығарылған әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушылардың проактивті форматтағы саны
бөлімі: ел ішіндегі көші-қон кезінде әскери есепте қойылған және шығарылған әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушылардың жалпы саны
100-ге көбейту
5
Күндізгі нысанда оқуына байланысты проактивті нысанда әскерге шақыру кейінге қалдырылған және босатылған әскери қызметке шақырылушылардың үлесі
%
50
100
-
-
-
10 %
алымы: күндізгі нысанда оқуына байланысты проактивті нысанда әскерге шақыру кейінге қалдырылған және босатылған әскери қызметке шақырылушылардың саны
бөлімі: күндізгі нысанда оқуына байланысты кейінге қалдырылған әскери қызметке шақырылушылардың жалпы саны
100-ге көбейту
6
Мүгедектігіне байланысты проактивті нысанда әскерге шақыру кейінге қалдырылған және босатылған әскери қызметке шақырылушылардың үлесі
%
50
100
-
-
-
10 %
алымы: мүгедектігіне байланысты проактивті нысанда әскерге шақыру кейінге қалдырған және босатылған әскери қызметке шақырылушылардың саны
бөлімі: мүгедектігіне байланысты әскерге шақырудан кейінге қалдырылған және босатылған әскери қызметке шақырылушылардың жалпы саны
100-ге көбейту
7
Соттылығының болуына байланысты проактивті нысанда әскерге шақыру кейінге қалдырылған және босатылған әскери қызметке шақырылушылардың үлесі
%
50
100
-
-
-
10 %
алымы: соттылығының болуына байланысты проактивті нысанда әскерге шақыру кейінге қалдырылған және босатылған әскери қызметке шақырылушылардың саны
бөлігі: соттылығының болуына байланысты әскерге шақыру кейінге қалдырылған және босатылған әскери қызметке шақырылушылардың жалпы саны
100-ге көбейту
8
Әскери қызметшілердің кәсіптік даярлығының бағасы қойылған электрондық паспорттарының үлесі
%
10
30
40
70
100
10 %
алымы: әскери қызметшілердің кәсіптік даярлығының бағасы қойылған электрондық паспорттарының саны
бөлімі: әскери қызметшілердің жалпы саны
100-ге көбейту
9
Құқықтық тәртіптің жай-күйін есепке алу жөніндегі электрондық нысанда жасалған құжаттардың үлесі
%
-
30
50
70
100
10 %
алымы: құқықтық тәртіптің жай-күйін есепке алу жөніндегі электрондық нысанда жасалған құжаттардың саны
бөлімі: құқықтық тәртіптің жай-күйін есепке алу жөніндегі құжаттардың жалпы саны
100-ге көбейту

10. Строительство
1
Доля применения технологии информационного моделирования строительных объектов при разработке предпроектной и проектно-сметной документации на строительство технологически сложных объектов жилищно-гражданского назначения, финансирование которых предусматривается за счет государственных инвестиций либо с их участием
%
-
20
40
70
100
10 %
числитель: число примененных технологий информационного моделирования строительных объектов при разработке предпроектной и проектно-сметной документации на строительство технологически сложных объектов жилищно-гражданского назначения, финансирование которых предусматривается за счет государственных инвестиций либо с их участием
знаменатель: общая численность предпроектной и проектно-сметной документации на строительство технологически сложных объектов жилищно-гражданского назначения
умножить на 100
2
Доля проектов МЖД, по которым представлены в управления архитектуры МИО с применением технологии информационного моделирования BIM (Building Information Model)
%
-
30
50
70
95
10 %
числитель: количество проектов МЖД, спроектированных с применением технологии информационного моделирования BIM
знаменатель: общая численность проектов МЖД, представленных в управления архитектуры МИО
умножить на 100
3
Доля наполнения АИС ГГК оцифрованными данными исходя из общего объема инвентаризуемой территории по республиканскому бюджету
%
13
15,7
17,1
18,6
20
10 %
числитель: площадь (га) наполнения АИС ГГК оцифрованными данными исходя из общего объема инвентаризуемой территории по республиканскому бюджету
знаменатель: общая площадь застроенной территории населенных пунктов
умножить на 100
4
Доля наполнения АИС ГГК оцифрованными данными исходя из общего объема инвентаризуемой территории по бюджету местных исполнительных органов власти
%
62,4
70,1
71,5
73
74,4
10 %
числитель: площадь (га) наполнения АИС ГГК оцифрованными данными исходя из общего объема инвентаризуемой территории по бюджету местных исполнительных органов власти
знаменатель: общая площадь застроенной территории населенных пунктов
умножить на 100
5
Доля СЕМ, актуализирующих в АИС ГГК данные по инженерным сетям (установленных и свободных мощностей, пропускных способностей, место расположения сетей и сооружений, количество занятых мощностей, емкостей)
%
-
30
50
70
100
10 %
числитель: число СЕМ, обеспечивших актуализацию в АИС ГГК
знаменатель: общая численность СЕМ в сфере ЖКХ
умножить на 100
6
Доля строящихся объектов за счет бюджетных средств по ведению исполнительной технической документации в информационной системе ИС "Е-курылыс"
%
10
50
70
85
100
10 %
числитель: число электронных журналов производственных работ
знаменатель: общая численность журналов производственных работ
умножить на 100
7
Доля СЕМ в сфере ЖКХ, интегрированных с ИС"Е-шанырак"
%
20
40
60
80
100
10 %
числитель: число СЕМ в сфере ЖКХ, интегрированных с ИС "Е-шанырак"
знаменатель: общая численность СЕМ в сфере ЖКХ
умножить на 100
8
Уровень обеспеченности общедомовыми приборами учета тепла с автоматизированной передачей данных
%
82
85
88
91
94
10 %
числитель: число установленных приборов учета тепла с автоматизированной передачей данных
знаменатель: сумма установленных и остаток потребности приборов учета с автоматизированной передачей данных
умножить на 100
9
Уровень обеспеченности общедомовыми приборами учета воды с автоматизированной передачей данных
%

10. Құрылыс
1
Қаржыландыру мемлекеттік инвестициялар есебінен не олардың қатысуымен көзделген, тұрғын үй-азаматтық мақсаттағы технологиялық күрделі объектілерді салуға арналған жобалау алдындағы және жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеу кезінде құрылыс объектілеріне ақпараттық модельдеу технологиясын қолдану үлесі
%
-
20
40
70
100
10 %
алымы: қаржыландыру мемлекеттік инвестициялар есебінен не олардың қатысуымен көзделген, тұрғын үй-азаматтық мақсаттағы технологиялық күрделі объектілерді салуға арналған жобалау алдындағы және жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеу кезінде құрылыс объектілеріне қолданылған ақпараттық модельдеу технологиялар саны
бөлімі: тұрғын үй-азаматтық мақсаттағы технологиялық күрделі объектілерді салуға арналған жобалау алдындағы және жобалау-сметалық құжаттаманың жалпы саны
100-ге көбейту
2
BIM (Building Information Model) ақпараттық модельдеу технологиясын қолдана отырып, ЖАО сәулет басқармасына ұсынылған КТҮ жобаларының үлесі
%
-
30
50
70
95
10 %
алымы: BIM ақпараттық модельдеу технологиясы қолдана отырып жобаланған КТҮ жобаларының саны
бөлімі: ЖАО сәулет басқармасына ұсынылған КТҮ жобаларының жалпы саны
100-ге көбейту
3
Республикалық бюджет бойынша түгенделетін аумақтың жалпы көлемін негізге ала отырып, МҚК ААЖ-ның цифрландырылған деректермен толықтырылу үлесі
%
13
15,7
17,1
18,6
20
10 %
алымы: республикалық бюджет бойынша түгенделетін аумақтың жалпы көлемін негізге ала отырып, МҚК ААЖ-ның цифрландырылған деректермен толықтырылған ауданы (га)
бөлімі: елді мекендердің құрылыс салынған аумағының жалпы алаңы
100-ге көбейту
4
Жергілікті атқарушы органдардың бюджеті бойынша түгенделетін аумақтың жалпы көлемін негізге ала отырып МҚК ААЖ цифрландырылған
деректермен толтыру үлесі
%
62,4
70,1
71,5
73
74,4
10 %
алымы: жергілікті атқарушы билік органдарының бюджеті бойынша түгенделетін аумақтың жалпы көлемін негізге ала отырып, МҚК ААЖ цифрландырылған деректермен толықтырылған ауданы (га)
бөлімі: елді мекендердің салынған аумағының жалпы ауданы
100-ге көбейту
5
МҚК ААЖ-де инженерлік желілер бойынша деректерді өзектілендіретін ТМС үлесі (белгіленген және бос қуаттар, өткізу қабілеттері, желілер мен құрылыстардың орналасқан жері, бос қуаттар, сыйымдылықтар саны)
%
-
30
50
70
100
10 %
алымы: МҚК ААЖ-де жаңартуды қамтамасыз еткен ТМС саны
бөлімі: ТКШ саласындағы ТМС жалпы саны
100-ге көбейту
6
"Е-құрылыс" АЖ ақпараттық жүйесінде атқарушылық техникалық құжаттаманы жүргізу бойынша бюджет қаражаты есебінен салынып жатқан объектілердің үлесі
%
10
50
70
85
100
10 %
алымы: өндірістік жұмыстардың электрондық журналдар саны
бөлімі: өндірістік жұмыстар журналдарының жалпы саны
100-ге көбейту
7
"Е-шаңырақ" АЖ-мен интеграцияланған ТКШ саласындағы ТМС үлесі
%
20
40
60
80
100
10 %
алымы: "Е-шаңырақ" АЖ-да интеграцияланған ТКШ саласындағы ТМС саны
бөлімі: ТКШ саласындағы ТМС жалпы саны
100-ге көбейту
8
Деректерді беру автоматтандырылған жалпы үйдегі жылуды есептеу аспаптарымен қамтамасыз етілу деңгейі
%
82
85
88
91
94
10 %
алымы: деректерді беру автоматтандырылған жалпы үйдегі жылуды есептеу аспаптарының саны
бөлімі: деректерді беру автоматтандырылған жалпы үйдегі жылуды есептеу аспаптарының орнатылған соммасы және қажеттілігінің қалдығы
100-ге көбейту
9
Деректерді беру автоматтандырылған жалпы үйдегі жылуды есептеу аспаптарымен қамтамасыз етілу деңгейі
%

17. Топливно-энергетический комплекс
1
Доля субъектов, осуществляющих деятельность по добыче сырой нефти и газового конденсата, которые производят автоматизированную передачу данных посредством приборов учета, интегрированных с информационной системой уполномоченного органа в области углеводородов
%
50
65
85
100
-
15 %
числитель: число субъектов, осуществляющих деятельность по добыче сырой нефти и газового конденсата, которые производят автоматизированную передачу данных посредством приборов учета, интегрированных с информационной системой уполномоченного органа в области углеводородов
знаменатель: общая численность субъектов, осуществляющих деятельность по добыче сырой нефти и газового конденсата
умножить на 100
2
Доля субъектов, осуществляющих деятельность по переработке сырой нефти и газового конденсата, которые производят автоматизированную передачу данных посредством приборов учета, интегрированных с информационной системой уполномоченного органа в области углеводородов
%
50
60
70
80
100
15 %
числитель: число субъектов, осуществляющих деятельность по переработке сырой нефти и газового конденсата, которые производят автоматизированную передачу данных посредством приборов учета, интегрированных с информационной системой уполномоченного органа в области углеводородов
знаменатель: общая численность субъектов, осуществляющих деятельность по переработке сырой нефти и газового конденсата
умножить на 100
3
Доля нефтебаз, которые производят автоматизированную передачу данных по обороту нефтепродуктов в информационную систему уполномоченного органа в области производства нефтепродуктов
%
-
50
60
70
80
10 %
числитель: число нефтебаз, которые производят автоматизированную передачу данных по обороту нефтепродуктов в информационную систему уполномоченного органа в области производства нефтепродуктов
знаменатель: общая численность нефтебаз
умножить на 100
4
Доля уведомлений, направленных недропользователям в электронном формате
%
50
70
100
-
-
5 %
числитель: число уведомлений, направленных недропользователям в электронном формате
знаменатель: общая численность уведомлений, направленных недропользователям
умножить на 100
5
Доля контрактов на недропользование, сформированных в электронной форме
%
50
75
100
-
-
5 %
числитель: число контрактов на недропользование, сформированных в электронной форме
знаменатель: общее число контрактов на недропользование
умножить на 100
6
Доля национальных и региональных электрических сетей, оснащенных приборами, обеспечивающими автоматизированную передачу данных по учету электроэнергии в информационную систему уполномоченного органа
%
-
-
5
10
15
10 %
числитель: длина национальных и региональных электрических сетей, оснащенных приборами, обеспечивающими автоматизированную передачу данных по учету электроэнергии в информационную систему уполномоченного органа
знаменатель: общая длина национальных и региональных электрических сетей
умножить на 100
7
Доля ТЭЦ, оснащенных приборами, обеспечивающими автоматизированную передачу данных по учету температуры и давления в информационную систему уполномоченного органа
%
-
5
10
15
20
10 %
числитель: число ТЭЦ, оснащенных приборами, обеспечивающими автоматизированную передачу данных по учету температуры и давления в информационную систему уполномоченного органа
знаменатель: общая численность ТЭЦ
умножить на 100
8
Доля электронных паспортов энергопроизводящих организаций
%
-
20
40
60
100
5 %
числитель: число электронных паспортов энергопроизводящих организаций
знаменатель: общая численность энергопроизводящих организаций
умножить на 100
9
Доля отчетов энергопроизводящих организаций, формируемых на цифровой платформе электроэнергетики
%
-
-
100
-
-
5 %
числитель: число отчетов энергопроизводящих организаций, формируемых на цифровой платформе электроэнергетики МЭ РК
знаменатель: общая численность отчетов, предоставляемых энергопроизводящими организациями в МЭ РК
умножить на 100
10
Доля автоматизированных бизнес-процессов взаимодействия субъектов рынка электроэнергии
%
10
30
60
80
100
10 %
числитель: число автоматизированных бизнес-процессов взаимодействия субъектов рынка электроэнергии
знаменатель: общая численность автоматизированных бизнес-процессов взаимодействия субъектов рынка электроэнергии
умножить на 100
11
Доля оцифрованных газораспределительных сетей
%
90
93
95
97
100
5 %
числитель: длина оцифрованных данных газораспределительной сети
знаменатель: общая длина газораспределительной сети (метр)
умножить на 100
12
Доля автоматизированных отчетов от общего количества отчетов
%
80
85
90
95
100
5 %
числитель: число автоматизированных отчетов
знаменатель: общая численность отчетов
умножить на 100
Примечание: расшифровка аббревиатур:
АСУ – автоматизированная система управления
ИС – информационная система
ИКТ – информационно-коммуникационные технологии
СХТП – сельскохозяйственные товаропроизводители
СЗПТ – социально значимые продовольственные товары
ЕНИС – единая нотариальная информационная система
МИО – местные исполнительные органы
ИИ – искусственный интеллект
ТЭЦ – тепловые электрические станции
МЖД – многоквартирный жилой дом
ВС РК – Воздушные силы Республики Казахстан
МНВО РК – Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
МЗ РК – Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МП РК – Министерство просвещения Республики Казахстан
МВРИ РК – Министерство водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан
МЭ РК – Министерство энергетики Республики Казахстан
МЭПР РК – Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
ОСМС – обязательное социальное медицинское страхование
АИС ГГК – автоматизированная информационная система Государственного градостроительного кадастра Республики Казахстан
БНС АСПР – Бюро национальной статистики Агентства Республики Казахстан по стратегическому планированию и реформам
ГОБМП – гарантированный объем бесплатной медицинской помощи
СЕМ – субъект естественных монополий
ЖКХ – жилищно-коммунальные хозяйства
НОБД – Национальная образовательная база данных
ЦОУ ОВД – центр оперативного управления органов внутренних дел
BIM (Building Information Model) – информационное моделирование строительных объектов
PACS (Picture Archiving and Communication System – система архивирования и передачи изображений) – это система управления клиническими данными

17. Отын-энергетика кешені
1
Шикі мұнай мен газ конденсатын өндіру жөніндегі қызметті жүзеге асыратын және көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның ақпараттық жүйесімен интеграцияланған есепке алу аспаптары арқылы деректерді автоматты түрде беретін субъектілер үлесі
%
50
65
85
100
-
15 %
алымы: шикі мұнай мен газ конденсатын өндіру жөніндегі қызметті жүзеге асыратын және көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның ақпараттық жүйесімен интеграцияланған есепке алу аспаптары арқылы деректерді автоматты түрде беретін субъектілер саны
бөлімі: шикі мұнай және газ конденсатын өндіру жөніндегі қызметті жүзеге асыратын субъектілердің жалпы саны
100-ге көбейту
2
Шикі мұнай мен газ конденсатын қайта өңдеу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын, көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның ақпараттық жүйесімен интеграцияланған есепке алу аспаптары арқылы деректерді автоматты түрде беретін субъектілер үлесі
%
50
60
70
80
100
15 %
алымы: шикі мұнай мен газ конденсатын өңдеу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын, көмірсутектер саласындағы уәкілетті органның ақпараттық жүйесімен интеграцияланған есепке алу аспаптары арқылы деректерді автоматты түрде беретін субъектілер саны
бөлімі: шикі мұнай мен газ конденсатын өңдеу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын субъектілердің жалпы саны
100-ге көбейту
3
Мұнай өнімдерін өндіру саласындағы уәкілетті органның ақпараттық жүйесіне мұнай өнімдерінің айналымы бойынша деректерді автоматты түрде беретін мұнай базаларының үлесі
%
-
50
60
70
80
10 %
алымы: мұнай өнімдерін өндіру саласындағы уәкілетті органның ақпараттық жүйесіне мұнай өнімдерінің айналымы бойынша деректерді автоматты терде беретін мұнай базаларының саны
бөлімі: мұнай базаларының жалпы саны
100-ге көбейту
4
Жер қойнауын пайдаланушыларға электрондық форматта жіберілген хабарламалар үлесі
%
50
70
100
-
-
5 %
алымы: жер қойнауын пайдаланушыларға электрондық форматта жіберілген хабарламалар саны
бөлімі: жер қойнауын пайдаланушыларға жіберілген хабарламалардың жалпы саны
100-ге көбейту
5
Электрондық нысанда қалыптастырылған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар үлесі
%
50
75
100
-
-
5 %
алымы: электрондық нысанда қалыптастырылған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар саны
бөлімі: жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттардың жалпы саны
100-ге көбейту
6
Уәкілетті органның ақпараттық жүйесіне электр энергиясын есепке алу жөніндегі деректерді автоматты түрде беруді қамтамасыз ететін аспаптармен жарақтандырылған ұлттық және өңірлік электр желілерінің үлесі
%
-
-
5
10
15
10 %
алымы: электр энергиясын есепке алу жөніндегі деректерді уәкілетті органның ақпараттық жүйесіне автоматты түрде беруді қамтамасыз ететін аспаптармен жарақтандырылған ұлттық және өңірлік электр желілерінің ұзындығы
бөлімі: ұлттық және өңірлік электр желілерінің жалпы ұзындығы
100-ге көбейту
7
Уәкілетті органның ақпараттық жүйесіне температура мен қысымды есепке алу жөніндегі деректерді автоматты түрде беруді қамтамасыз ететін аспаптармен жарақтандырылған ЖЭО үлесі
%
-
5
10
15
20
10 %
алымы: температура мен қысымды есепке алу жөніндегі деректерді уәкілетті органның ақпараттық жүйесіне автоматты түрде беруді қамтамасыз ететін аспаптармен жарақтандырылған ЖЭО саны
бөлімі: ЖЭО-ның жалпы саны
100-ге көбейту
8
Энергия өндіруші ұйымдардың электрондық паспорттарының үлесі
%
-
20
40
60
100
5 %
алымы: энергия өндіруші ұйымдардың электрондық паспорттарының саны
бөлімі: энергия өндіруші ұйымдардың жалпы саны
100-ге көбейту
9
Энергия өндіруші ұйымдардың электр энергетикасының цифрлық платформасында қалыптастырылатын есептерінің үлесі
%
-
-
100
-
-
5 %
алымы: энергия өндіруші ұйымдардың ҚР ЭМ электр энергетикасының цифрлық платформасында қалыптастырылатын есептерінің саны
бөлімі: ҚР ЭМ энергия өндіруші ұйымдар ұсынатын есептердің жалпы саны
100-ге көбейту
10
Электр энергиясы нарығындағы субъектілердің өзара
іс-қимылы кезіндегі автоматтандырылған бизнес-процестерінің үлесі
%
10
30
60
80
100
10 %
алымы: электр энергиясы нарығындағы субъектілердің өзара іс-қимылы автоматтандырылған бизнес-процестерінің саны
бөлімі: электр энергиясы нарығы субъектілерінің өзара іс-қимылының автоматтандырылған бизнес-процестерінің жалпы саны
100-ге көбейту
11
Цифрландырылған газ тарату желілерінің үлесі
%
90
93
95
97
100
5 %
алымы: цифрландырылған газ тарату деректерінің желісінің бойынша ұзындығы
бөлімі: газ тарату желісінің жалпы ұзындығы (метр)
100-ге көбейту
12
Есептердің жалпы санынан автоматтандырылған есептердің үлесі
%
80
85
90
95
100
5 %
алымы: автоматтандырылған есептер саны
бөлімі: есептердің жалпы саны
100-ге көбейту
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АБЖ – автоматтандырылған басқару жүйесі
АЖ – ақпараттық жүйе
АКТ – ақпараттық-коммуникациялық технологиялар
АШТӨ – ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілер
ӘМАТ – әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарлары
БНАЖ – бірыңғай нотариаттық ақпараттық жүйе
ЖАО – жергілікті атқарушы органдар
ЖИ – жасанды интеллект
ЖЭС – жылу электр станциялары
КТҮ – көппәтерлі тұрғын үй
ҚР ӘК – Қазақстан Республикасының әуе күштері
ҚР ҒЖБМ – Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі
ҚР ДСМ – Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
ҚР ОМ – Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
ҚР СРИМ – Қазақстан Республикасының Су ресурстары және ирригация министрлігі
ҚР ЭМ – Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі
ҚР ЭТРМ – Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігі
МӘМС – міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру
МҚК ААЖ – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қала құрылысы кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесі
СЖРА ҰСБ – Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросы
ТКШ – тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
ТМККК – тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі
ТМС – табиғи монополиялар субъектісі
ҰББД – Ұлттық білім беру дерекқоры
ІІО ЖБО – Ішкі істер органдарын жедел басқару орталығы
BIM (Building Information Model) – Құрылыс объектілерін ақпараттық модельдеу
PACS (Picture Archiving and Communication System – суреттерді архивтеу және беру жүйесі) – бұл клиникалық деректерді басқару жүйесі