О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 12 декабря 2023 года "О внесении изменений и дополнений в Кодекс Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 23 января 2024 года № 5-р.
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых обусловлено Законом Республики Казахстан от 12 декабря 2023 года "О внесении изменений и дополнений в Кодекс Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)" (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные акты согласно перечню;
3) ежемесячно, не позднее 30 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации информацию о разработке и принятии правовых актов согласно перечню.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан анализировать, обобщать и ежемесячно, не позднее 5 числа, размещать на общедоступном государственном объекте информатизации сводную информацию по реализации указанного Закона.
Премьер-Министр А. Смаилов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 23 января 2024 года № 5
Перечень
правовых актов, принятие которых обусловлено Законом Республики Казахстан от 12 декабря 2023 года "О внесении изменений и дополнений в Кодекс Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)"
№ п/п
Наименование правового акта
Форма правового акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Срок исполнения
Лицо, ответственное за качественную и своевременную разработку и внесение правового акта
1
2
3
4
5
6
О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1118 "Вопросы Министерства иностранных дел Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МИД
февраль 2024 года
Бакаев А.А.
О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 310 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МСХ
февраль 2024 года
Тасжуреков Е.К.

"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) және "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексін (Салық кодексі) қолданысқа енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2023 жылғы 12 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2024 жылғы 23 қаңтардағы № 5-ө өкімі.
1. Қоса беріліп отырған қабылдануы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) және "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексін (Салық кодексі) қолданысқа енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2023 жылғы 12 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлеп, белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық актілерді қабылдасын;
3) ай сайын, 30-ы күнінен кешіктірмей, тізбеге сәйкес құқықтық актілердің әзірленуі және қабылдануы туралы ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
3. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі көрсетілген Заңды іске асыру жөніндегі ақпаратты талдап, қорытындыласын және ай сайын, 5-і күнінен кешіктірмей, жиынтық ақпаратты жалпыға қолжетімді мемлекеттік ақпараттандыру объектісінде орналастырып тұрсын.
Премьер-Министр Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2024 жылғы 23 қаңтардағы
№ 5-ө өкімімен
бекітілген
Қабылдануы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) және "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексін (Салық кодексі) қолданысқа енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2023 жылғы 12 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңымен негізделген құқықтық актілердің тізбесі
Р/с
Құқықтық
актінің атауы
Құқықтық
актінің нысаны
Орындауға
жауапты
мемлекеттік
орган
Орын
дау мерзімi
Құқықтық актінің сапалы және уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1.
"Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы
28 қазандағы № 1118 қаулысына толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
СІМ
2024 жылғы ақпан
Ә.Ә. Бақаев
2.
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінiң кейбiр мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі
№ 310 қаулысына толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
АШМ
2024 жылғы ақпан
Е.Қ. Тасжүреков
3.
"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің

О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387 "О некоторых вопросах Министерства финансов Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
февраль 2024 года
Биржанов Е.Е.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 17 ноября 2022 года № 911 "Об определении критериев осуществления торгов ценными бумагами на бирже"
постановление Правительства Республики Казахстан
АРРФР
(по согласованию)
февраль 2024 года
Хаджиева М.Ж.
О признании утратившим силу постановления Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2019 года № 74 "Об утверждении ставок консульского сбора, взимаемого на территории Республики Казахстан, и базовых минимальных и максимальных размеров ставок консульского сбора, взимаемого за пределами территории Республики Казахстан"
постановление Правительства Республики Казахстан
МИД
февраль 2024 года
Бакаев А.А.
Об утверждении Правил представления органами государственных доходов Министерству цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан сведений о налогоплательщике (налоговом агенте), составляющих налоговую тайну, без получения письменного разрешения налогоплательщика (налогового агента) и перечня представляемых сведений
совместный приказ
МЦРИАП, МФ
февраль 2024 года
Жамбакин А.С.,
Биржанов Е.Е.
Об утверждении Правил определения, опубликования стоимости цифровых активов и перечня их видов
приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан
МФ
февраль 2024 года
Биржанов Е.Е.
Об утверждении Правил, перечня и формы сведений, подлежащих передаче посредством интеграции аппаратно-программных комплексов организаторов игорного бизнеса, осуществляющих деятельность букмекерской конторы и (или) тотализатора, с информационными системами органов государственных доходов
приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан
МФ
февраль 2024 года
Биржанов Е.Е.
Об утверждении ставок консульского сбора, взимаемого на территории Республики Казахстан
приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра иностранных дел Республики Казахстан
МИД,
МФ,
МНЭ
февраль 2024 года
Бакаев А.А.,
Биржанов Е.Е.,
Амрин А.К.
О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 272 "Об утверждении процедурного стандарта "Аудит финансовой отчетности"
приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан
МФ
февраль 2024 года
Биржанов Е.Е.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 февраля 2018 года № 146 "О некоторых вопросах налогового и таможенного администрирования"
приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан
МФ
февраль 2024 года
Биржанов Е.Е.

2008 жылғы 24 сәуірдегі № 387 қаулысына толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2024 жылғы ақпан
Е.Е. Біржанов
4.
"Биржада бағалы қағаздардың сауда-саттығын жүзеге асыру өлшемшарттарын айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2022 жылғы 17 қарашадағы № 911 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҚНРДА
(келісу бойынша)
2024 жылғы ақпан
М.Ж. Хаджиева
5.
"Қазақстан Республикасының аумағында алынатын консулдық алым мөлшерлемелерін және Қазақстан Республикасы аумағының шегінен тыс жерде алынатын консулдық алым мөлшерлемелерінің базалық ең төмен және ең жоғары мөлшерлерін бекіту туралы" 2019 жылғы 20 ақпандағы № 74 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
СІМ
2024 жылғы ақпан
Ә.Ә. Бақаев
6.
Мемлекеттік кірістер органдарының Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігіне салық төлеушінің (салық агентінің) жазбаша рұқсатын алмастан салықтық құпияны құрайтын салық төлеуші (салық агенті) туралы мәліметтерді және ұсынылатын мәліметтердің тізбесін беру қағидаларын бекіту туралы
бірлескен бұйрық
ЦДИАӨМ, Қаржымині
2024 жылғы ақпан
А.С. Жамбакин, Е.Е. Біржанов
7.
Цифрлық активтердің құны мен түрлерінің тізбесін айқындау, жариялау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2024 жылғы ақпан
Е.Е. Біржанов
8.
Букмекерлік кеңсенің және (немесе) тотализатордың қызметін жүзеге асыратын ойын бизнесін ұйымдастырушылардың аппараттық-бағдарламалық кешендерін мемлекеттік кірістер органдарының ақпараттық жүйелерімен интеграциялау арқылы берілуге жататын мәліметтердің қағидаларын, тізбесін және нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2024 жылғы ақпан
Е.Е. Біржанов
9.
Қазақстан Республикасының аумағында алынатын консулдық алым мөлшерлемелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Сыртқы істер министрінің бұйрығы
СІМ,
Қаржымині,
ҰЭМ
2024 жылғы ақпан
Ә.Ә. Бақаев,
Е.Е. Біржанов,
А.К. Әмрин
10.
"Қаржылық есептілік аудиті" рәсімдік стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 272 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2024 жылғы ақпан
Е.Е. Біржанов
11.
"Салықтық және кедендік әкімшілендірудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 8 ақпандағы № 146 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2024 жылғы ақпан
Е.Е. Біржанов
12.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 февраля 2018 года № 208 "О некоторых вопросах применения контрольно-кассовых машин"
приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан
МФ
февраль 2024 года
Биржанов Е.Е.
О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 марта 2018 года № 376 "Об утверждении Правил представления уполномоченным органом по контролю за использованием и охраной земель в органы государственных доходов сведений по земельным участкам, предназначенным для строительства объектов и не используемым в соответствующих целях или используемым с нарушением законодательства Республики Казахстан, а также по земельным участкам сельскохозяйственного назначения, не используемым в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан"
приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан
МФ,
МСХ
февраль 2024 года
Биржанов Е.Е.,
Тасжуреков Е.К.
О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 5 мая 2018 года № 194 "Об утверждении Правил выявления земельных участков, не используемых в соответсвующих целях или используемых с нарушением законодательства Республики Казахстан"
приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
МСХ,
МФ
февраль 2024 года
Тасжуреков Е.К.,
Биржанов Е.Е.
О внесении изменений и дополнений в приказ Первого заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан от 30 апреля 2019 года № 411 "Об утверждении формы решения о признании уведомления об устранении нарушений, выявленных органами государственных доходов по результатам камерального контроля, не исполненным и сроков его вынесения"
приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан
МФ
февраль 2024 года
Биржанов Е.Е.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 19 июля 2019 года № 522 "Об утверждении форм типовых договоров, заявление и анкет по вопросам специальных экономических и индустриальных зон"
приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
февраль 2024 года
Шархан И.Ш.
О внесении изменений в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 26 июля 2019 года № 776 "Об утверждении Правил использования органами государственных доходов сведений, представляемых банками второго уровня и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах и бюджет" (Налоговый кодекс)"
приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан
МФ
февраль 2024 года
Биржанов Е.Е.

"Бақылау-касса машиналарын қолданудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 16 ақпандағы № 208 бұйрығына өгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2024 жылғы ақпан
Е.Е. Біржанов
13.
"Жерді пайдалану мен қорғауды бақылау жөніндегі уәкілетті органның мемлекеттік кірістер органдарына объектілер салуға арналған және тиісті мақсаттарда пайдаланылмайтын немесе Қазақстан Республикасының заңнамасы бұзыла отырып пайдаланылатын жер учаскелері бойынша сондай-ақ Қазақстан Республикасының жер заңнамасына сәйкес пайдаланылмайтын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелері бойынша мәліметтерді ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 16 наурыздағы № 376 бұйрығына өгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині,
АШМ
2024 жылғы ақпан
Е.Е. Біржанов,
Е.Қ. Тасжүреков
14.
"Тиісті мақсаттарда пайдаланылмайтын немесе Қазақстан Республикасының заңнамасы бұзыла отырып пайдаланылатын жер учаскелерін анықтау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 5 мамырдағы
№ 194 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің бұйрығы
АШМ, Қаржымині
2024 жылғы ақпан
Е.Қ. Тасжүреков, Е.Е. Біржанов
15.
"Камералдық бақылау нәтижелерi бойынша мемлекеттік кірістер органдары анықтаған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаны орындалмаған деп тану туралы шешімнің нысанын және оны шығару мерзімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 30 сәуірдегі № 411 бұйрығына өгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2024 жылғы ақпан
Е.Е. Біржанов
16.
"Арнайы экономикалық және индустриялық аймақтар мәселелері бойынша үлгілік шарттардың, өтініш пен сауалнамалардың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 19 шілдедегі № 522 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2024 жылғы ақпан
И.Ш. Шархан
17.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар ұсынатын мәліметтерді мемлекеттік кірістер органдарының пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 26 шілдедегі № 776 бұйрығына өгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2024 жылғы ақпан
Е.Е. Біржанов
18.

О внесении изменений в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 1 апреля 2020 года № 341 "Об утверждении форм уведомлений о сумме задолженности и распоряжений органа государственных доходов о приостановлении расходных операций по кассе"
приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан
МФ
февраль 2024 года
Биржанов Е.Е.
О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 марта 2021 года № 273 "Об утверждении формы заявления об удержании индивидуального подоходного налога с единовременной пенсионной выплаты в соответствии с законодательством Республики Казахстан о пенсионном обеспечении"
приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан
МФ
февраль 2024 года
Биржанов Е.Е.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 13 сентября 2021 года № 927 "Об утверждении формы декларации о доходах и имуществе физического лица и правил ее составления"
приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан
МФ
февраль 2024 года
Биржанов Е.Е.
О внесении изменения в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан от 15 марта 2023 года № 279 "Об утверждении Правил вынесения решений об ограничении выписки счетов-фактур в электронной форме в информационной системе электронных счетов-фактур и об отмене такого ограничения, а также форм таких решений"
приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан
МФ
февраль 2024 года
Биржанов Е.Е.
О признании утратившим силу совместного приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан от 31 мая 2023 года № 578 и Управляющего Международным финансовым центром "Астана" от 23 июня 2023 года № 208 "Об утверждении Правил определения, опубликования стоимости цифровых активов и перечня их видов"
совместный приказ
МФ,
МФЦА
февраль 2024 года
Биржанов Е.Е.,
Бектуров Р.Н.
О признании утрататившим силу приказа Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 февраля 2018 года № 130 "Об утверждении перечня приоритетных видов деятельности, соответствующих целям создания специальной экономической зоны "Международный центр приграничного сотрудничества "Хоргос"
приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
февраль 2024 года
Шархан И.Ш.

"Берешек сомасы туралы хабарламалардың және касса бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы мемлекеттік кірістер органы өкімдерінің нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 1 сәуірдегі № 341 бұйрығына өгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2024 жылғы ақпан
Е.Е. Біржанов
19.
"Қазақстан Республикасының зейнетақымен қамсыздандыру туралы заңнамасына сәйкес біржолғы зейнетақы төлемінен жеке табыс салығын ұстап қалу туралы өтініштің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 30 наурыздағы № 273 бұйрығына өгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2024 жылғы ақпан
Е.Е. Біржанов
20.
"Жеке тұлғаның кірістері мен мүлкі туралы декларацияның нысанын және оны жасау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 13 қыркүйектегі № 927 бұйрығына өгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2024 жылғы ақпан
Е.Е. Біржанов
21.
"Электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінде электронды нысанда шот- фактуралардың жазып берілуін шектеу және мұндай шектеуді жою туралы қағидаларын, сондай-ақ осындай шешімдердің нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2023 жылғы
15 наурыздағы № 279 бұйрығына өгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2024 жылғы ақпан
Е.Е. Біржанов
22.
"Цифрлық активтердің құнын және олардың түрлерінің тізбесін айқындау, жариялау тәртібі туралы қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары –Қаржы министрінің 2023 жылғы 31 мамырдағы
№ 578 және "Астана" халықаралық қаржы орталығы басқарушысының 2023 жылғы
23 маусымдағы № 208 бірлескен бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бірлескен бұйрық
Қаржымині, АХҚО
2024 жылғы ақпан
Е.Е. Біржанов,
Р.Н. Бектұров
23.
"Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығы" арнайы экономикалық аймағын құру мақсатына сәйкес келетін қызметтің басым түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 26 ақпандағы № 130 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2024 жылғы ақпан
И.Ш. Шархан
24.

О признании утрататившим силу приказа Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 февраля 2018 года № 142 "Об утверждении перечня приоритетных видов деятельности в разрезе специальных экономических зон, соответствующих целям создания специальной экономической зоны, а также Правил включения приоритетных видов деятельности в перечень приоритетных видов деятельности в разрезе специальных экономических зон, соответствующих целям создания специальной экономической зоны"
приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан
МПС
февраль 2024 года
Шархан И.Ш.
О признании утрататившим силу приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан от 13 апреля 2022 года № 402 "Об утверждении формы сведений о плательщиках платы за цифровой майнинг, объектах обложения, их месте нахождения и об объемах электроэнергии"
приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан
МФ
февраль 2024 года
Биржанов Е.Е.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МФЦА – Международный финансовый центр "Астана";
МСХ      – Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан;
АРРФР – Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка;
МИД – Министерство иностранных дел Республики Казахстан;
МПС – Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан;
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан;
МЦРИАП – Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.

"Арнайы экономикалық аймақ құру мақсаттарына сәйкес келетін, арнайы экономикалық аймақ бөлінісінде қызметтің басым түрлерінің тізбесін, сондай-ақ арнайы экономикалық аймақ құру мақсаттарына сәйкес келетін, арнайы экономикалық аймақ бөлінісінде қызметтің басым түрлерінің тізбесіне қызметтің басым түрлерін енгізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 27 ақпандағы № 142 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің бұйрығы
ӨҚМ
2024 жылғы ақпан
И.Ш. Шархан
25.
"Цифрлық майнинг үшін төлемақы төлеушілер, салық салу объектілері, олардың тұрған жері және электр энергиясының көлемдері туралы мәліметтер нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары –Қаржы министрінің 2022 жылғы 13 сәуірдегі № 402 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2024 жылғы ақпан
Е.Е. Біржанов
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АХҚО – "Астана" халықаралық қаржы орталығы;
АШМ – Қазақстан Республикасының Ауыл шаруарышылығы министрлігі;
Қаржымині – Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі;
ҚНРДА – Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі;
СІМ – Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі;
ӨҚМ – Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі;
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі;
ЦДИАӨМ – Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі.