О внесении изменения в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 16 августа 2022 года № 124-р "О некоторых вопросах работы цифровых заместителей первых руководителей государственных органов Республики Казахстан"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 24 октября 2024 года № 151-р. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2024 года № 1157.

"Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының бірінші басшыларының цифрлық орынбасарлары жұмысының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2022 жылғы 16 тамыздағы № 124-ө өкіміне өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2024 жылғы 24 қазандағы № 151-ө Өкімі. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 31 желтоқсандағы № 1157 қаулысымен

Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.12.2024 № 1157.
Внести в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 16 августа 2022 года № 124-р "О некоторых вопросах работы цифровых заместителей первых руководителей государственных органов Республики Казахстан" следующее изменение:
KPI для цифровых заместителей первых руководителей государственных органов Республики Казахстан, утвержденные указанным распоряжением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему распоряжению.
Премьер-Министр О. Бектенов
Приложение к распоряжению
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 24 октября 2024 года № 151-р
Утверждены распоряжением
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 16 августа 2022 года № 124-р
KPI для цифровых заместителей первых руководителей государственных органов Республики Казахстан
№ п/п
Наименование государственного органа
1
2
1
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
2
Министерство юстиции Республики Казахстан
3
Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
4
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
5
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
6
Министерство транспорта Республики Казахстан
7
Министерство финансов Республики Казахстан
8
Министерство обороны Республики Казахстан
9
Министерство просвещения Республики Казахстан
10
Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
11
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
12
Министерство водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан
13
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
14
Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
15
Министерство энергетики Республики Казахстан
№ п/п
Наименование показателя
Ед. изм
2024 год
2025 год
2026 год
Удельный вес
Формула расчета показателя
1
2
3
4
5
6
7
8
Общие KPI для цифровых заместителей первых руководителей государственных органов Республики Казахстан
1
Успешная реализация проекта по цифровой трансформации в текущем периоде
Проект должен соответствовать следующим критериям:
- проведение реинжиниринга бизнес-процессов;
- интеграция с SDU (передача данных в SDU);
- создан на платформе QazTECH;
- применение искусственного интеллекта.
(в рамках карт цифровой трансформации)
%
-
100
100
40 %
суммарный вес критериев составляет 100%, в частности:
35 % - проведение реинжиниринга бизнес-процессов;
30 % - интеграция с SDU (передача данных в SDU);
15% - создан на платформе QazTECH;
20% - применение искусственного интеллекта.
*реализация проекта с 2025 года (после ввода в промышленную эксплуатацию платформы QazTECH)
2
Отказоустойчивость информационных систем государственного органа и подведомственных организаций
%

Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 31.12.2024 № 1157 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының бірінші басшыларының цифрлық орынбасарлары жұмысының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2022 жылғы 16 тамыздағы № 124-ө өкіміне мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының бірінші басшыларының цифрлық орынбасарларына арналған KPI осы өкімге қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Премьер-Министр О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2024 жылғы 24 қазандағы
№ 151-ө өкіміне
қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2022 жылғы 16 тамыздағы
№ 124-ө өкімімен
бекітілген
Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының бірінші басшыларының цифрлық орынбасарларына арналған KPI
Р/с
Мемлекеттік органның атауы
1
2
1
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
2
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі
3
Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі
4
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
5
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
6
Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі
7
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
8
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
9
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
10
Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
11
Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі
12
Қазақстан Республикасының Су ресурстары және ирригация министрлігі
13
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
14
Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігі
15
Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі
Р/с
Көрсеткіштің атауы
Өлшем бірлігі
2024 жыл
2025 жыл
2026 жыл
Үлес салмағы
Көрсеткішті есептеу формуласы
1
2
3
4
5
6
7
8
Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының бірінші басшыларының цифрлық орынбасарларына арналған жалпы KPI
1
Ағымдағы кезеңде цифрлық трансформациялау жөніндегі жобаны табысты іске асыру
Жоба келесі өлшемшарттарға сәйкес келуге тиіс:
- бизнес-процестердің реинжинирингін жүргізу;
- SDU-мен интеграциялау (SDU-ға деректер беру);
- QazTECH платформасында құрылған;
- жасанды интеллектті қолдану;
(цифрлық трансформациялау карталары шеңберінде)
%
-
100
100
40 %
өлшемшарттардың жалпы салмағы 100 %-ды құрайды, атап айтқанда:
35 % – бизнес-процестердің реинжинирингін жүргізу;
30 % – SDU-мен интеграциялау (SDU-ға деректер беру);
15 % – QazTECH платформасында құрылған;
20 % – жасанды интеллектті қолдану.
* жобаны 2025 жылдан бастап іске асыру (QazTECH платформасы өнеркәсіптік пайдалануға берілгеннен кейін)
2
Мемлекеттік органның және ведомстволық бағынысты ұйымдардың ақпараттық жүйелерінің істен шығуға төзімділігі
%

99,61
99,62
99,63
5 %
где:
S – показатель;
t простоя – время простоя информационной системы в ЦГО;
t общее = 365 дней = 8760 час.
t общее = 366 дней = 8784 час. (*в 2024 году - 366 дней)
3
Доля государственных информационных систем, подключенных к сервису контроля доступа к персональным данным
%
10
50
100
5 %
числитель: количество государственных информационных систем, подключенных к сервису контроля доступа к персональным данным
знаменатель: общее количество государственных информационных систем, которые подлежат обязательному подключению к сервису контроля доступа к персональным данным
умножить на 100
4
Уровень защищенности объектов информатизации ЭП
%
80
100
100
5 %
S – общий уровень защищенности информационных систем
Ia – процентный показатель по наличию акта по результатам испытаний на соответствие требованиям информационной безопасности у информационных систем ГО (протоколы испытаний), который рассчитывается путем деления количества информационных систем, имеющих акты испытаний на соответствие требованиям информационной безопасности (протоколы испытаний) на общее количество информационных систем государственного органа и умножения на 100.
Ib – процентный показатель информационных систем, подключенных к оперативному центру информационной безопасности, который рассчитывается путем деления количества информационных систем, подключенных к ОЦИБ, на общее количество информационных систем государственного органа и умножения на 100.
5
Достижение роста полноты оцифрованных отраслевых данных (уникальных атрибутов) государственного органа на 15% по отношению к текущим данным на архитектурном портале
%
рост на 15%
рост на 15%
рост на 15%
5 %
числитель: количество данных, оцифрованных за отчетный период
знаменатель: общее количество данных (уникальные атрибуты) государственного органа на архитектурном портале
умножить на 100
6
Доля доступных (работающих) автоматизированных государственных услуг*
%
100
100
100
5 %
1) А=100-( bc)*100
где:
A – показатель;
b – количество неработающих автоматизированных государственных услуг (с учетом подвидов);
c – общее количество государственных услуг, оказываемых в электронной форме согласно Правилам оказания государственных услуг (с учетом подвидов).
*в случае недоступности государственной услуги по причине неработоспособности иных информационных систем государственных органов, балл засчитывается в полном объеме
7
Доля государственных услуг, оказанных в электронном виде, по отношению к услугам, оказанным через НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
%
50
60
70
5 %
1) А=100-( bc)*100
где:
A – показатель;
b – общее количество государственных услуг, оказанных через интегрированную информационную систему "ЦОН" (с учетом подвидов);
c – общее количество государственных услуг, оказанных в электронном виде (с учетом подвидов).
Отраслевые KPI для цифровых заместителей первых руководителей государственных органов Республики Казахстан
№ п/п
Наименование показателя
Ед. изм
2024 год
2025 год
2026 год
Удельный вес
Формула расчета показателя
1
2
3
4
5
6
7
8

99,61
99,62
99,63
5 %
S=100 %-tтұралауtжалпы=100 %
мұндағы:
S – көрсеткіш;
t тұралау – ОМО-дағы ақпараттық жүйенің тұралау уақыты;
t жалпы = 365 күн = 8760 сағат;
t жалпы = 366 күн = 8784 сағат. (*2024 жылы – 366 күн)
3
Дербес деректерге қол жеткізуді бақылау сервисіне қосылған мемлекеттік ақпараттық жүйелердің үлесі
%
10
50
100
5 %
алымы: дербес деректерге қол жеткізуді бақылау сервисіне қосылған мемлекеттік ақпараттық жүйелердің саны
бөлімі: дербес деректерге қол жеткізуді бақылау сервисіне міндетті түрде қосылуға жататын мемлекеттік ақпараттық жүйелердің жалпы саны
100-ге көбейту
4
ЭҮ ақпараттандыру объектілерінің қорғалу деңгейі
%
80
100
100
5 %
мұндағы:
S – ақпараттық жүйелер қорғалуының жалпы деңгейі;
Ia – МО ақпараттық жүйелерінде (сынақтар хаттамаларында) ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестігі сынау нәтижелері бойынша актінің болуы бойынша пайыздық көрсеткіш, ол ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестігі тұрғысынан сынақтар актілері бар ақпараттық жүйелердің санын мемлекеттік органның ақпараттық жүйелерінің жалпы санына бөлу және 100-ге көбейту арқылы есептеледі;
Ib – ақпараттық қауіпсіздіктің жедел орталығына қосылған ақпараттық жүйелердің пайыздық көрсеткіші, ол АҚЖО-на қосылған ақпараттық жүйелердің санын мемлекеттік органның ақпараттық жүйелерінің жалпы санына бөлу және 100-ге көбейту арқылы есептеледі.
5
Мемлекеттік органның цифрландырылған салалық деректері (бірегей атрибуттары) толықтығының архитектуралық порталдағы ағымдағы деректерге қатысты 15 %-ға өсуіне қол жеткізу
%
15 %-ға өсу
15 %-ға өсу
15 %-ға өсу
5 %
алымы: есепті кезеңде цифрланған деректер саны
бөлімі: архитектуралық порталдағы мемлекеттік орган деректерінің (бірегей атрибуттарының) жалпы саны
100-ге көбейту
6
Қолжетімді (жұмыс істейтін) автоматтандырылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің үлесі*
%
100
100
100
5 %
А=100-( bc)*100
мұндағы:
А – көрсеткіш;
b – жұмыс істемейтін автоматтандырылған мемлекеттік қызметтердің саны (кіші түрлерін ескере отырып);
c – Мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларына сәйкес электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің жалпы саны (кіші түрлерін ескере отырып).
* мемлекеттік органдардың өзге де ақпараттық жүйелерінің жұмысқа жарамсыздығы себебінен мемлекеттік көрсетілетін қызмет қолжетімсіз болған жағдайда, балл толық көлемде есептеледі
7
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КеАҚ арқылы көрсетілген қызметтерге қатысты электрондық түрде көрсетілген мемлекеттік қызметтердің үлесі
%
50
60
70
5%
А=100-( bc)*100
мұндағы:
А – көрсеткіш;
b – "ХҚКО" интеграцияланған ақпараттық жүйесі арқылы көрсетілген мемлекеттік қызметтердің жалпы саны (кіші түрлерін ескере отырып);
c – электрондық түрде көрсетілген мемлекеттік қызметтердің жалпы саны (кіші түрлерін ескере отырып).
Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының бірінші басшыларының цифрлық орынбасарларына арналған салалық KPI
Р/с
Көрсеткіштің атауы
Өлшем
2024 жыл
2025 жыл
2026 жыл
Үлес салмағы
Көрсеткішті есептеу формуласы
1
2
3
4
5
6
7
8

1. Сельское хозяйство
1
Доля использования мобильного приложения "Vetмobile" ветеринарными врачами при регистрации и снятии с учета сельскохозяйственных животных, а также при проведении профилактических мероприятий (вакцинации, диагностические исследования).
%
30
70
90
10 %
числитель: количество зарегистрированных, снятых с учета сельскохозяйственных животных, профилактических мероприятий в электронном виде посредством приложения Vetмobile
знаменатель: общее количество зарегистрированных, снятых с учета сельскохозяйственных животных, профилактических мероприятий в электронном виде посредством приложения
умножить на 100
2
Доля оцифрованных мер государственной поддержки по субсидированию в сфере АПК
%
70
80
90
10 %
числитель: количество оцифрованных мер государственной поддержки по субсидированию в сфере АПК
знаменатель: общее количество мер государственной поддержки по субсидированию в сфере АПК
умножить на 100
3
Доля владельцев сельскохозяйственных животных, использующих мобильное приложение "Torttulik"
%
30
50
70
10 %
числитель: количество владельцев сельскохозяйственных животных, использующих мобильные приложения "Torttulik"
знаменатель: общее количество владельцев сельскохозяйственных животных
умножить на 100
2. Юстиция
1
Доля нотариально удостоверенных доверенностей, выданных в электронном формате (ЕНИС) посредством мобильного приложения eGov Mobile от общего числа нотариально удостоверенных доверенностей
%
3
5
7
10 %
числитель: количество нотариально удостоверенных доверенностей, выданных в электронном формате
знаменатель: общая численность нотариально удостоверенных доверенностей
умножить на 100
2
Доля судебных экспертиз, сформированных и проведенных в электронной форме на основании постановлений и предоставления объектов исследований
%
45
65
75
10 %
числитель: число судебных экспертиз, сформированных и проведенных в электронной форме
знаменатель: общее количество проведенных судебных экспертиз
умножить на 100
3
Увеличение количества каналов уведомления заинтересованных сторон посредством Push-уведомления и СМС рассылки должникам и сторонам исполнительного производства о совершении процессуальных действий
ед.
3
5
7
10 %
количественный показатель
3. Высшее, послевузовское образование и наука
1
Доля ОВПО, соответствующих минимальным требованиям цифровой зрелости
%
30
50
100
10%
числитель: ОВПО, соответствующих минимальным требованиям цифровой зрелости
знаменатель: общее количество ОВПО
умножить на 100
2
Количество ОВПО, внедривших образовательную программу по искусственному интеллекту
ед.
14
28
28
10 %
количественный показатель
3
Доля ОВПО, профинансированных по государственному заказу по принципу "деньги за студента" посредством информационной системы уполномоченного органа
%
80
90
100
10 %
числитель: количество ОВПО, профинансированных по государственному заказу по принципу "деньги за студента"
знаменатель: общее количество ОВПО, участвующих в государственном заказе
умножить на 100

1. Ауыл шаруашылығы
1
Ауыл шаруашылығы жануарларын тіркеу және есептен шығару кезінде, сондай-ақ профилактикалық іс-шаралар (вакцинациялау, диагностикалық зерттеулер) кезінде ветеринариялық дәрігерлердің "Vetmobile" мобильді қосымшасын пайдалану үлесі
%
30
70
90
10 %
алымы: "Vetmobile" қосымшасы арқылы электрондық түрде тіркелген, есептен шығарылған ауыл шаруашылығы жануарларының, профилактикалық іс-шаралардың саны
бөлімі: қосымша арқылы электрондық түрде тіркелген, есептен шығарылған ауыл шаруашылығы жануарларының, профилактикалық іс-шаралардың жалпы саны
100-ге көбейту
2
АӨК саласындағы субсидиялау бойынша мемлекеттік қолдаудың цифрландырылған шараларының үлесі
%
70
80
90
10 %
алымы: АӨК саласындағы субсидиялау бойынша мемлекеттік қолдаудың цифрландырылған шараларының саны
бөлімі: АӨК саласындағы субсидиялау жөніндегі мемлекеттік қолдау шараларының жалпы саны
100-ге көбейту
3
"Torttulik" мобильді қосымшасын пайдаланатын ауыл шаруашылығы жануарлары иелерінің үлесі
%
30
50
70
10 %
алымы: "Torttulik" мобильді қосымшаларын пайдаланатын ауыл шаруашылығы жануарлары иелерінің саны
бөлімі: ауыл шаруашылығы жануарлары иелерінің жалпы саны
100-ге көбейту
2. Әділет
1
Нотариат куәландырған сенімхаттардың жалпы санынан eGov Mobile мобильді қосымшасы арқылы электрондық форматта (БНАЖ) берілген нотариат куәландырған сенімхаттардың үлесі
%
3
5
7
10 %
алымы: электрондық форматта берілген нотариат куәландырған сенімхаттардың саны
бөлімі: нотариат куәландырған сенімхаттардың жалпы саны
100-ге көбейту
2
Қаулылар мен зерттеу объектілерін ұсыну негізінде электрондық нысанда қалыптастырылған және жүргізілген сот сараптамаларының үлесі
%
45
65
75
10 %
алымы: электрондық нысанда қалыптастырылған және жүргізілген сот сараптамаларының саны
бөлімі: жүргізілген сот сараптамаларының жалпы саны
100-ге көбейту
3
Борышкерлер мен атқарушылық іс жүргізу тараптарына процестік әрекеттердің жасалуы туралы Push-хабарлама және СМС жіберу арқылы мүдделі тараптарды хабардар ету арналарының санын ұлғайту
бірл.
3
5
7
10 %
сандық көрсеткіш
3. Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білім және ғылым
1
Цифрлық жетілудің ең төмен талаптарына сәйкес келетін ЖЖОКБҰ үлесі
%
30
50
100
10 %
алымы: цифрлық жетілудің ең төмен талаптарына сәйкес келетін ЖЖОКБҰ
бөлімі: ЖЖОКБҰ жалпы саны
100-ге көбейту
2
Жасанды интеллект бойынша білім беру бағдарламасын енгізген ЖЖОКБҰ саны
бірл.
14
28
28
10 %
сандық көрсеткіш
3
Уәкілетті органның ақпараттық жүйесі арқылы "студент үшін ақша" қағидаты бойынша мемлекеттік тапсырыс бойынша қаржыландырылған ЖЖОКБҰ үлесі
%
80
90
100
10 %
алымы: "студент үшін ақша" қағидаты бойынша мемлекеттік тапсырыс бойынша қаржыландырылған ЖЖОКБҰ саны
бөлімі: мемлекеттік тапсырысқа қатысатын ЖЖОКБҰ жалпы саны
100-ге көбейту

11. Промышленность
1
Доля внедрения промышленного интернета вещей (IIoT) в крупных промышленных предприятиях
%
5
10
15
5 %
числитель: количество крупных промышленных предприятий, в которых внедрено промышленно интернет вещей (IIoT)
знаменатель: общее количество крупных промышленных предприятий
умножить на 100
2
Доля предприятий химической промышленности, черной металлургии, угольной промышленности зарегистрированных в цифровом регистре промышленности МПС РК
%
0
10
50
5 %
числитель: количество предприятий химической промышленности, черной металлургии, угольной промышленности, зарегистрированных цифровом регистре промышленности МПС РК
знаменатель: общее количество предприятий в химической промышленности, черной металлургии, угольной промышленности
умножить на 100
12. Геология и недропользование
1
Доля разрешений на использование ликвидационного фонда, выданных в электронной форме на единой платформе недропользователей (номер, дата подачи, дата выдачи разрешения, БИН, номер контракта, дата заключения контракта, вид недропользования, месторождение, КАТО, ИИН)
%
10
70
100
5%
числитель: количество разрешений на использование ликвидационного фонда, выданных в электронной форме на единой платформе недропользователей
знаменатель: общее количество выданных разрешений на использование ликвидационного фонда
умножить на 100
2
Доля разрешений на извлечение горной массы и (или) перемещение почвы на участке разведки в объеме, превышающем одну тысячу кубических метров, выданных в электронной форме на единой платформе недропользователей (номер, дата подачи, дата выдачи, БИН, номер лицензии, дата лицензии, цель, объем, месторождение, КАТО, ИИН)
%
10
70
100
5 %
числитель: количество разрешений на извлечение горной массы и (или) перемещение почвы на участке разведки в объеме, превышающем одну тысячу кубических метров, выданных в электронной форме на единой платформе недропользователей
знаменатель: общее количество выданных разрешений на извлечение горной массы и (или) перемещение почвы на участке разведки в объеме, превышающем одну тысячу кубических метров
умножить на 100
13. Торговля
1
Количество зарегистрированных поставщиков, производителей и реализаторов СЗПТ посредством национальной системы прослеживаемости товаров
Ед.
800
1000
1200
10 %
количественный показатель
2
Доля субъектов, аккредитованных посредством информационной системы технического регулирования, от общего количества субъектов, подлежащих аккредитации
%
80
95
100
10 %
числитель: количество субъектов, аккредитованных посредством информационной системы технического регулирования
знаменатель: общее количество субъектов аккредитации
умножить на 100
3
Доля выпущенных сертификатов поверки в информационной системе технического регулирования от общего количества выпущенных сертификатов поверки
%
80
90
100
10 %
числитель: количество сертификатов поверки, выпущенных в информационной системе технического регулирования
знаменатель: общее количество выпущенных сертификатов поверки
умножить на 100

11. Өнеркәсіп
1
Ірі өнеркәсіптік кәсіпорындарда өнеркәсіптік заттар интернетін (IIoT) енгізу үлесі
%
5
10
15
5 %
алымы: өнеркәсіптік заттар интернеті (IIoT) енгізілген ірі өнеркәсіптік кәсіпорындардың саны
бөлімі: ірі өнеркәсіптік кәсіпорындардың жалпы саны
100-ге көбейту
2
ҚР ӨҚМ цифрлық өнеркәсіп тіркелімінде тіркелген химия өнеркәсібі, қара металлургия, көмір өнеркәсібі кәсіпорындарының үлесі
%
0
10
50
5 %
алымы: ҚР ӨҚМ цифрлық өнеркәсіп тіркелімінде тіркелген химия өнеркәсібі, қара металлургия, көмір өнеркәсібі кәсіпорындарының саны
бөлімі: химия өнеркәсібі, қара металлургия, көмір өнеркәсібі кәсіпорындарының жалпы саны
100-ге көбейту
12. Геология және жер қойнауын пайдалану
1
Жер қойнауын пайдаланушылардың бірыңғай платформасында электрондық нысанда берілген тарату қорын пайдалануға арналған рұқсаттардың (нөмірі, берілген күні, рұқсаттың берілген күні, БСН, келісімшарт нөмірі, келісімшарт жасалған күн, жер қойнауын пайдалану түрі, кен орны, ӘАОЖ, ЖСН) үлесі
%
10
70
100
5 %
алымы: жер қойнауын пайдаланушылардың бірыңғай платформасында электрондық нысанда берілген тарату қорын пайдалануға арналған рұқсаттар саны
бөлімі: тарату қорын пайдалануға берілген рұқсаттардың жалпы саны
100-ге көбейту
2
Жер қойнауын пайдаланушылардың бірыңғай платформасында электрондық нысанда берілген барлау учаскесінде бір мың текше метрден асатын көлемде тау-кен массасын алуға және (немесе) топырақты басқа жерге апаруға арналған рұқсаттардың (нөмірі, берілген күні, алынған күні, БСН, лицензия нөмірі, лицензия күні, мақсаты, көлемі, кен орны, ӘАОЖ, ЖСН) үлесі
%
10
70
100
5 %
алымы: жер қойнауын пайдаланушылардың бірыңғай платформасында электрондық нысанда берілген барлау учаскесінде бір мың текше метрден асатын көлемде тау-кен массасын алуға және (немесе) топырақты басқа жерге апаруға арналған рұқсаттар саны
бөлімі: барлау учаскесінде бір мың текше метрден асатын көлемде тау-кен массасын алуға және (немесе) топырақты басқа жерге апаруға берілген рұқсаттардың жалпы саны
100-ге көбейту
13. Сауда
1
Ұлттық тауарларды қадағалап отыру жүйесі арқылы ӘМАТ-тың тіркелген өнім берушілерінің, оларды өндірушілердің және өткізушілердің саны
бірл.
800
1000
1200
10 %
сандық көрсеткіш
2
Аккредиттеуге жататын субъектілердің жалпы санынан техникалық реттеудің ақпараттық жүйесі арқылы аккредиттелген субъектілердің үлесі
%
80
95
100
10 %
алымы: техникалық реттеудің ақпараттық жүйесі арқылы аккредиттелген субъектілер саны
бөлімі: аккредиттеу субъектілерінің жалпы саны
100-ге көбейту
3
Техникалық реттеудің ақпараттық жүйесінде шығарылған салыстырып тексеру сертификаттарының шығарылған салыстырып тексеру сертификаттарының жалпы санынан үлесі
%
80
90
100
10 %
алымы: техникалық реттеудің ақпараттық жүйесінде шығарылған салыстырып тексеру сертификаттарының саны
бөлімі: шығарылған салыстырып тексеру сертификаттарының жалпы саны
100-ге көбейту

14. Водное хозяйство
1
Объем наполнения интерактивной карты по водным ресурсам данными по водохранилищам, рекам, озерам
%
40
50
70
10 %
числитель: количество водохранилищ, рек, озер, внесҰнных в интерактивную карту по водным ресурсам
знаменатель: общее количество водохранилищ, рек, озер
умножить на 100
2
Доля зарегистрированных водопользователей в информационной системе по учету воды на каналах РГП "Казводхоз" МВРИ РК
%
50
70
100
10 %
числитель: количество зарегистрированных водопользователей в информационной системе по учету воды на каналах РГП "Казводхоз" МВРИ РК
знаменатель: общее количество водопользователей, забирающих воду с каналов РГП "Казводхоз" МВРИ РК
умножить на 100
3
Доля оросительных каналов РГП "Казводхоз" МВРИ РК, оснащенных системами автоматизированного учета
%
10
40
70
10 %
числитель: протяженность (км) оросительных каналов РГП "Казводхоз" МВРИ РК, оснащенных системами
автоматизированного учета
знаменатель: 3500 км
умножить на 100
15. Безопасность
1
Доля ДТП, оформленных по европротоколу, от общего количества ДТП с материальным ущербом, оформленных сотрудниками ДП
%
7
9
11
10 %
числитель: количество составленных европротоколов
знаменатель: общее количество составленных административных протоколов по ст. 610 ч.1 КОАП РК
умножить на 100
2
Доля уголовных и административных правонарушений, выявленных с помощью камер видеонаблюдения
%
51
52,5
53
10 %
числитель: число уголовных и административных правонарушений, выявленных с помощью камер видеонаблюдения
знаменатель: общая численность зарегистрированных уголовных и административных правонарушений
умножить на 100
3
Доля зарегистрированных транспортных средств через мобильные приложения банков второго уровня и eGov Mobile
%
40
50
60
10 %
числитель: количество зарегистрированных ТС через мобильные приложения банков второго уровня и eGov Mobile
знаменатель: общее количество зарегистрированных ТС (снятие/постановка)
умножить на 100
16. Экология
1
Доля государственных национальных природных парков, в которых внедрена автоматизированная информационная система раннего обнаружения лесных пожаров
%
10
50
100
10 %
числитель: количество государственных национальных природных парков, в которых внедрена автоматизированная информационная система раннего обнаружения лесных пожаров
знаменатель: общее количество государственных национальных природных парков
умножить на 100
2
Доля промышленных предприятий, обеспечивающих передачу в информационную систему "Национальный банк данных о состоянии окружающей среды и природных ресурсов Республики Казахстан" (ИС) данных по эмиссии в окружающую среду
%
20
50
100
10 %
числитель: число промышленных предприятий, обеспечивающих передачу в ИС данных по эмиссии в окружающую среду
знаменатель: общая численность промышленных предприятий
умножить на 100
3
Доля объектов учета природных ресурсов и животного мира, включенных в информационную систему "Интерактивная карта природных ресурсов Tabigat"
%
30
50
70
10 %
числитель: количество объектов учета природных ресурсов и животного мира, включенных в информационную систему "Интерактивная карта природных ресурсов Tabigat"
знаменатель: общее количество объектов учета природных ресурсов и животного мира
умножить на 100

14. Су шаруашылығы
1
Су ресурстары бойынша интерактивті картаны су қоймалары, өзендер, көлдер бойынша деректермен толықтыру көлемі
%
40
50
70
10 %
алымы: су ресурстары бойынша интерактивті картаға енгізілген су қоймаларының, өзендердің, көлдердің саны
бөлімі: су қоймаларының, өзендердің, көлдердің жалпы саны
100-ге көбейту
2
ҚР СРИМ "Қазсушар" РМК каналдарында суды есепке алу жөніндегі ақпараттық жүйеде тіркелген су пайдаланушылардың үлесі
%
50
70
100
10 %
алымы: ҚР СРИМ "Қазсушар" РМК каналдарында суды есепке алу жөніндегі ақпараттық жүйеде тіркелген су пайдаланушылардың саны
бөлімі: ҚР СРИМ "Қазсушар" РМК каналдарынан су алатын су пайдаланушылардың жалпы саны
100-ге көбейту
3
ҚР СРИМ "Қазсушар" РМК-ның автоматтандырылған есепке алу жүйелерімен жарақтандырылған суару каналдарының үлесі
%
10
40
70
10 %
алымы: ҚР СРИМ "Қазсушар" РМК-ның автоматтандырылған есепке алу жүйелерімен жарақтандырылған суару каналдарының ұзындығы (км)
бөлімі: 3500 км
100-ге көбейту
15. Қауіпсіздік
1
ПД қызметкерлері ресімдеген материалдық залалы бар ЖКО жалпы санынан еуропротокол бойынша ресімделген ЖКО үлесі
%
7
9
11
10 %
алымы: жасалған еуропротоколдар саны
бөлімі: ҚР ӘҚБтК 610-бабының 1-бөлігі бойынша жасалған әкімшілік хаттамалардың жалпы саны
100-ге көбейту
2
Бейнебақылау камераларының көмегімен анықталған қылмыстық және әкімшілік құқық бұзушылықтардың үлесі
%
51
52,5
53
10 %
алымы: бейнебақылау камераларының көмегімен анықталған қылмыстық және әкімшілік құқық бұзушылықтар саны
бөлімі: тіркелген қылмыстық және әкімшілік құқық бұзушылықтардың жалпы саны
100-ге көбейту
3
Екінші деңгейдегі банктердің және eGov Mobile мобильді қосымшалары арқылы тіркелген көлік құралдарының үлесі
%
40
50
60
10 %
алымы: екінші деңгейдегі банктердің мобильді қосымшалары және eGov Mobile арқылы тіркелген КҚ саны
бөлімі: тіркелген (алу/қою) КҚ жалпы саны
100-ге көбейту
16. Экология
1
Орман өрттерін ерте анықтаудың автоматтандырылған ақпараттық жүйесі енгізілген мемлекеттік ұлттық табиғи парктердің үлесі
%
10
50
100
10 %
алымы: орман өрттерін ерте анықтаудың автоматтандырылған ақпараттық жүйесі енгізілген мемлекеттік ұлттық табиғи парктер саны
бөлімі: мемлекеттік ұлттық табиғи парктердің жалпы саны
100-ге көбейту
2
"Қазақстан Республикасының қоршаған ортаның және табиғи ресурстардың жай-күйі туралы ұлттық деректер банкі" ақпараттық жүйесіне (АЖ) қоршаған ортаға эмиссиялар бойынша деректер беруді қамтамасыз ететін өнеркәсіптік кәсіпорындардың үлесі
%
20
50
100
10 %
алымы: АЖ-ға қоршаған ортаға эмиссиялар бойынша деректер беруді қамтамасыз ететін өнеркәсіптік кәсіпорындардың саны
бөлімі: өнеркәсіптік кәсіпорындардың жалпы саны
100-ге көбейту
3
"Tabigat табиғи ресурстардың интерактивті картасы" ақпараттық жүйесіне енгізілген табиғи ресурстар мен жануарлар дүниесін есепке алу объектілерінің үлесі
%
30
50
70
10 %
алымы: "Tabigat табиғи ресурстардың интерактивті картасы" ақпараттық жүйесіне енгізілген табиғи ресурстар мен жануарлар дүниесін есепке алу объектілерінің саны
бөлімі: табиғи ресурстар мен жануарлар дүниесін есепке алу объектілерінің жалпы саны
100-ге көбейту

17. Топливно-энергетический комплекс
1
Доля нефтебаз, обеспечивающих автоматизированную передачу данных по обороту нефтепродуктов в информационную систему уполномоченного органа
%
35
50
70
10 %
числитель: количество субъектов, осуществляющих деятельность по переработке сырой нефти и газового конденсата, оснащенных приборами учета, обеспечивающими автоматизированную передачу данных в информационную систему уполномоченного органа
знаменатель: общая численность субъектов, осуществляющих деятельность по переработке сырой нефти и газового конденсата
умножить на 100
2
Доля контрактов по итогам аукциона на недропользование, сформированных в электронной форме
%
50
75
100
10 %
числитель: количество контрактов по итогам аукциона на недропользование, сформированных в электронной форме
знаменатель: общее количество контрактов по итогам аукциона на недропользование
умножить на 100
3
Доля автоматизации плана поставки сжиженного нефтяного газа (СНГ) путем прогнозирования с использованием алгоритмов
%
25
50
100
10 %
числитель: количество поставок сжиженного нефтяного газа (СНГ), сформированного в электронном виде
знаменатель: план поставки сжиженного нефтяного газа (СНГ) за год
умножить на 100
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ИС – информационная система
ОЦИБ – оперативный центр информационной безопасности
АПК – агропромышленный комплекс
СЗПТ – социально значимые продовольственные товары
ЕНИС – единая нотариальная информационная система
БИН – бизнес-идентификационный номер
ОВПО – организации высшего и послевузовского образования
ИИ – искусственный интеллект
ДТП – дорожно-транспортное происшествие
ИИН – индивидуальный идентификационный номер
ТС – транспортное средство
КоАП РК – Кодекс об административных правонарушениях Республики Казахстан
МПС РК – Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
МВРИ РК – Министерство водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан
ОСМС – обязательное социальное медицинское страхование
АИС ГГК – автоматизированная информационная система государственного градостроительного кадастра
ЦГО – центральный государственный орган
СНГ – сжиженный нефтяной газ
ДП – департамент полиции
ТиПО – техническое и профессиональное образование
ГОБМП – гарантированный объем бесплатной медицинской помощи
НОБД – национальная образовательная база данных
КАТО – классификатор административно-территориальных объектов
ЭП – электронное правительство
SDU – Smart Data Ukimet
________________________________

17. Отын-энергетика кешені
1
Мұнай өнімдерінің айналымы бойынша деректерді уәкілетті органның ақпараттық жүйесіне автоматтандырылған түрде беруді қамтамасыз ететін мұнай базаларының үлесі
%
35
50
70
10 %
алымы: уәкілетті органның ақпараттық жүйесіне деректерді автоматтандырылған түрде беруді қамтамасыз ететін есепке алу аспаптарымен жарақтандырылған шикі мұнай мен газ конденсатын қайта өңдеу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын субъектілердің саны
бөлімі: шикі мұнай мен газ конденсатын қайта өңдеу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын субъектілердің жалпы саны
100-ге көбейту
2
Электрондық нысанда қалыптастырылған жер қойнауын пайдалануға арналған аукционның қорытындылары бойынша келісімшарттардың үлесі
%
50
75
100
10 %
алымы: электрондық нысанда қалыптастырылған жер қойнауын пайдалануға арналған аукционның қорытындылары бойынша келісімшарттардың саны
бөлімі: жер қойнауын пайдалануға арналған аукционның қорытындылары бойынша келісімшарттардың жалпы саны
100-ге көбейту
3
Алгоритмдерді пайдалана отырып, болжау жолымен сұйытылған мұнай газын (СМГ) жеткізу жоспарын автоматтандыру үлесі
%
25
50
100
10 %
алымы: электрондық түрде қалыптастырылған сұйытылған мұнай газы (СМГ) жеткізілімдерінің саны
бөлімі: сұйытылған мұнай газын (СМГ) бір жылдағы жеткізу жоспары
100-ге көбейту
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АЖ – ақпараттық жүйе
АҚЖО – ақпараттық қауіпсіздіктің жедел орталығы
АӨК – агроөнеркәсіптік кешен
ӘМАТ – әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарлары
БНАЖ – бірыңғай нотариаттық ақпараттық жүйе
БСН – бизнес сәйкестендіру нөмірі
ЖЖОКБҰ – жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары
ЖИ – жасанды интеллект
ЖКО – жол-көлік оқиғасы
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі
КҚ – көлік құралы
ҚР ӘҚБтК – Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексі
ҚР ӨҚМ – Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
ҚР СРИМ – Қазақстан Республикасының Су ресурстары және ирригация министрлігі
МӘМС – міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру
МҚҚК ААЖ – мемлекеттік қала құрылысы кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесі
ОМО – орталық мемлекеттік орган
СМГ – сұйытылған мұнай газы
ПД – полиция департаменті
ТжКБ – техникалық және кәсіптік білім
ТМККК – тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі
ҰБДҚ – ұлттық білім беру дерекқоры
ЭАОЖ – әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші
ЭҮ – электрондық үкімет
SDU – Smart Data Ukimet