Об образовании Совета предпринимателей при Президенте Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 29 сентября 2001 года N 692. Утратил силу - Указом Президента РК от 15 ноября 2003 г. N 1228 (U031228)
В соответствии с подпунктом 20) статьи 44  K951000_   Конституции Республики Казахстан постановляю:
1. Образовать Совет предпринимателей при Президенте Республики Казахстан в составе согласно приложению.
2. Утвердить прилагаемое Положение о Совете предпринимателей при Президенте Республики Казахстан.
3. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Приложение
к Указу Президента
Республики Казахстан
от 29 сентября 2001 г. N 692
Состав
Совета предпринимателей при
Президенте Республики Казахстан
Сноска. В состав Совета внесены изменения - Указами Президента РК от 5 августа 2002 г. N 915  P020915_   ; от 18 октября 2002 г. N 967  Р020967_   .
Масимов                 - Заместитель Премьер-Министра
Карим                     Республики Казахстан
Кажимканович
Есенбаева Мажит         - Министр индустрии и торговли
Тулеубекович              Республики Казахстан
Абдигапарова            - президент ЗАО "Казахстанская
Сагадат Едигенович        международная инвестиционно-
инновационная финансовая
компания"
Кожахметов              - президент ТОО "Асем"
Талгат Базарбаевич
Сатылганов              - председатель правления
Кайрат Алпамышович        ОАО "Народный банк Казахстана"
Байменов                - генеральный директор ТОО "Меркур"
Есенгали Канатбаевич
Байсеитов               - председатель совета директоров ОАО "Банк
Бахытбек Рымбекович       Центркредит"
Баталов                 - президент ТОО "Raimbek Group"
Райымбек Анварович
Белович Александр       - президент корпорации "Базис - А"
Якубович
Джумагулов              - председатель совета директоров ОАО
Токен Танаевич            "Тенгизнефтестрой"
Жамалов                 - президент ОАО "Мырзакент"
Салдар Жамалович
Исламов                 - председатель правления ОАО "Астана-финанс"
Кинталь Кинталевич
Кравченко               - генеральный директор СП "Беккер и Ко"
Иван Михайлович
Никитинская Екатерина   - исполнительный директор Конфедерации
Сергеевна                 работодателей Республики Казахстан
Попелюшко Анатолий      - президент ОАО "Рахат"
Весханович
Сауэр                   - генеральный директор ТОО
Иван Адамович             "Агроцентр-Астана"
Сейфуллин               - генеральный директор ОАО "Фудмастер"
Сакен Орынбекович
Субханбердин Нуржан     - председатель правления ОАО
Салькенович               "Казкоммерцбанк"
Сыргабеков Искандер     - президент ЗАО "Корпорация "Акцепт"
Нариманович
Турсунов                - президент ОАО "Карасу"
Алмат Жанабильевич
Утверждено
Указом Президента
Республики Казахстан
от 29 сентября 2001 г. N 692
Положение
о Совете предпринимателей при Президенте
Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы Президентінің жанынан Кәсіпкерлер кеңесін құру туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы 2001 жылғы 29 қыркүйек N 692. Күші жойылды - ҚР Президентінің 2003.11.15. N 1228 жарлығымен.
Қазақстан Республикасы Конституциясы 44-бабының 20) тармақшасына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қосымшаға сәйкес құрамда Қазақстан Республикасы Президентінің жанынан Кәсіпкерлер кеңесі құрылсын.
2. Қоса берілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Кәсіпкерлер кеңесі туралы ереже бекітілсін.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қазақстан Республикасы
Президентiнің
2001 жылғы 29 қыркүйектегi
N 692 Жарлығына
ҚОСЫМША
Қазақстан Республикасы Президентiнiң
жанындағы Кәсіпкерлер кеңесiнiң
ҚҰРАМЫ
Байменов                   - "Меркур" ЖШС бас директоры
Есенғали Қанатбайұлы
Байсейiтов                 - "Центркредит Банкi" ААҚ
Бақытбек Рымбекұлы           директорлар кеңесiнiң төрағасы
Баталов                    - "Raimbek Group" ЖШС президентi
Райымбек Әнуарұлы
Белович                    - "Базис-А" корпорациясының
Александр Якубович           президентi
Жұмағұлов                  - "Теңiзмұнайқұрылыс" ААҚ
Төкен Танайұлы               директорлар кеңесiнiң төрағасы
Жамалов                    - "Мырзакент" ААҚ президентi
Салдар Жамалұлы
Исламов                    - "Астана-қаржы" ААҚ
Кинталь Кинталевич           басқарма төрағасы
Кравченко                  - "Беккер и Ко" БК бас директоры
Иван Михайлович
Никитинская                - Қазақстан Республикасы Жұмыс
Екатерина Сергеевна          берушiлер конфедерациясының
атқарушы директоры
Попелюшко                  - "Рахат" ААҚ президентi
Анатолий Весханович
Сатылғанов                 - "Қазақстан Халық банкі" ААҚ
Қайрат                       басқармасының төрағасы
Алпамышұлы
Сауэр                      - "Агроорталық-Астана" ЖШС
Иван Адамович                бас директоры
Сейфуллин                  - "Фудмастер" ААҚ бас директоры
Сәкен Орынбекұлы
Сұбханбердин               - "Қазкоммерцбанк" ААҚ басқарма
Нұржан Сәлкенұлы             төрағасы
Сырғабеков                 - "Акцепт" корпорациясы" ЖАҚ
Ескендiр Нариманұлы          президентi
Тұрсынов                   - "Қарасу" ААҚ президентi
Алмат Жанәбiлұлы
Мәсімов                    - Қазақстан Республикасы
Кәрім                        Премьер-Министрінің
Қажымқанұлы                  орынбасары,
Есенбаев                   - Қазақстан Республикасының
Мәжит Төлеубекұлы            Индустрия және сауда министрі
Әбдіғапаров                - "Қазақстан халықаралық
Сағадат                      инвестиция-инновациялық қаржы
Едігеұлы                     компаниясы" ЖАҚ президенті,
Қожахметов                 - "Әсем" ЖШС президенті;
Талғат
Базарбайұлы
Ескерту. Құрам өзгерді - ҚР Президентінің 2002.08.05. N 915
жарлығымен .
Ескерту. Құрам өзгерді - ҚР Президентінің 2002.10.18. N 967
жарлығымен .
Қазақстан Республикасы
Президентiнің
2001 жылғы 29 қыркүйектегi
N 692 Жарлығымен
БЕКIТIЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентiнің
жанындағы Кәсіпкерлер кеңесi туралы
ЕРЕЖЕ

1. Общие положения
1. Совет предпринимателей при Президенте Республики Казахстан (далее - Совет) является консультативно-совещательным органом, образуемым при Президенте Республики.
2. Правовую основу деятельности Совета составляют  K951000_   Конституция, законы Республики Казахстан, акты Президента Республики Казахстан, иные нормативные правовые акты Республики Казахстан.  N910316_
2. Основные задачи Совета
3. Основными задачами Совета являются:
1) мобилизация потенциала крупного отечественного бизнеса для развития страны;
2) определение основных направлений использования и защиты отечественных инвестиций.
3. Функции Совета
4. В соответствии с основными задачами на Совет возлагаются следующие функции:
1) стимулирование деловой активности и определение мер по созданию благоприятных условий для отечественных инвесторов;
2) выработка предложений по структурным реформам экономики.
4. Права Совета
5. Для реализации возложенных задач и выполнения своих функций Совет:
1) рассматривает вопросы привлечения инвестиций, развития предпринимательства и новых технологий;
2) принимает решения по рассматриваемым вопросам, которые оформляются протоколами;
3) при необходимости к участию в своей работе приглашает руководителей государственных органов, а также других организаций.
5. Организация работы Совета
6. Председателем Совета является Президент Республики Казахстан.
7. В состав Совета входят руководители и иные должностные лица государственных органов, а также представители крупного отечественного бизнеса.
8. Персональный состав Совета утверждается Президентом Республики Казахстан.
9. Заседания Совета проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в год, в сроки, определяемые Председателем Совета.
10. Члены Совета участвуют в его заседаниях без права замены.
11. Решения Совета могут реализовываться посредством издания актов Президента Республики Казахстан, Правительства, Премьер-Министра, центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан.
12. Организационное и информационное обеспечение деятельности Совета, а также подготовку предложений и необходимых материалов по повесткам дня заседаний Совета осуществляет Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан. <*>
Сноска. В пункт 12 внесены изменения - Указом Президента РК от 3 марта 2003 г. N 1036 .

1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Кәсiпкерлер кеңесi (бұдан әрi - Кеңес) Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанынан құрылатын консультативтiк-кеңесшi орган болып табылады.
2. Кеңес қызметiнiң құқықтық негiзiн Қазақстан Республикасының Конституциясы , заңдары, Қазақстан Республикасы Президентiнің актілерi, Қазақстан Республикасының өзге де нормативтiк құқықтық актілерi құрайды.
2. Кеңестің негiзгi мiндеттерi
3. Кеңестiң негізгi мiндеттерi:
1) елдi дамыту үшiн отандық iрi бизнестiң әлеуетiн жұмылдыру;
2) отандық инвестицияларды пайдалану мен қорғаудың негiзгi бағыттарын айқындау болып табылады.
3. Кеңестiң функциялары
4. Кеңеске негізгi мiндеттерiне сәйкес мынадай функциялар:
1) iскерлiк белсендiлiктi ынталандыру және отандық инвесторлар үшiн қолайлы жағдайлар жасау жөнiндегi шараларды айқындау;
2) экономиканың құрылымдық реформалары жөнiндегi ұсыныстарды тұжырымдау жүктеледі.
4. Кеңестiң құқықтары
5. Кеңес жүктелген мiндеттердi iске асыру және өз функцияларын орындау үшін:
1) инвестицияларды тарту, кәсiпкерлiктi және жаңа технологияларды дамыту мәселелерiн қарайды;
2) қаралған мәселелер бойынша шешiм қабылдайды, олар хаттамалармен ресiмделедi;
3) қажет болған жағдайда өз жұмысына қатысу үшiн мемлекеттiк органдардың, сондай-ақ басқа да ұйымдардың басшыларын шақырады.
5. Кеңес жұмысын ұйымдастыру
6. Қазақстан Республикасының Президентi Кеңестiң Төрағасы болып табылады.
7. Кеңестiң құрамына мемлекеттiк органдардың басшылары мен өзге де лауазымды тұлғалары, сондай-ақ отандық iрi бизнес өкiлдерi кiредi.
8. Кеңестiң дербес құрамын Қазақстан Республикасының Президентi бекiтедi.
9. Кеңестiң отырыстары қажеттiгiне қарай жылына кемiнде бiр рет, Кеңес Төрағасы айқындаған мерзiмде өткiзiледi.
10. Кеңес мүшелерi оның отырыстарына алмастыру құқығынсыз қатысады.
11. Кеңестiң шешiмдерi Қазақстан Республикасы Президентiнiң, Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң, Премьер-Министрiнiң, орталық атқарушы және өзге де мемлекеттiк органдардың актiлерiн шығару арқылы iске асырылуы мүмкiн.
12. Кеңестiң қызметiн ұйымдық және ақпараттық қамтамасыз етудi, сондай-ақ Кеңес отырыстарының күн тәртiбi бойынша ұсыныстар мен қажеттi материалдарды дайындауды Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлігі жүзеге асырады. <*>
Ескерту. 12-тармақ өзгерді - ҚР Президентінің 2003.03.03. N 1036 жарлығымен.