О внесении изменений и дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 6 июня 2006 года N 131. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 12 февраля 2019 года № 838
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 12.02.2019 № 838.
Подлежит опубликованию в
"Собрании актов Президента
и Правительства"
В соответствии с подпунктом 20) статьи 44 Конституции Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О государственной службе" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в некоторые указы Президента Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в Указ Президента Республики Казахстан от 20 марта 1999 года N 88 "О Совете Безопасности Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 32, ст. 339; 2003 г., N 40, ст. 417):
в приложении 1:
в подпункте 2) пункта 3 слова "Концепции национальной безопасности Республики Казахстан," исключить;
в пункте 4:
дополнить подпунктами 1-1), 2-1), 3-1), 3-2), 8-1) следующего содержания:
"1-1) рассмотрение и оценка содержания стратегических документов по важнейшим направлениям развития страны;";
"2-1) подготовка оперативных решений по предотвращению кризисных ситуаций, связанных с существенными социально-политическими, экономическими, военными, экологическими и иными последствиями, в том числе рекомендаций по вопросам недропользования;";
"3-1) обсуждение кандидатур, рекомендуемых к назначению на должности первых руководителей Генеральной прокуратуры, Комитета национальной безопасности, Агентства по борьбе с экономической и коррупционной преступностью, министерств иностранных дел, обороны, внутренних дел, по чрезвычайным ситуациям, юстиции, Комитета таможенного контроля Министерства финансов;
3-2) заслушивание отчетов руководителей государственных органов, участвующих в обеспечении национальной безопасности;";
"8-1) организация научных исследований в области обеспечения безопасности личности, общества и государства;";
в подпункте 3):
перед словом "координация" дополнить словами "анализ, мониторинг,";
слова "правоохранительных, центральных исполнительных" заменить словом "государственных";
в пункте 6:
слова "постоянных членов и" исключить;
слова "Секретаря Совета Безопасности Республики Казахстан", "Секретарь Совета Безопасности" заменить соответственно словами "помощника Президента - Секретаря Совета Безопасности Республики Казахстан", "помощник Президента - Секретарь Совета Безопасности";

Қазақстан Республикасы Президентiнiң кейбiр жарлықтарына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 6 маусымдағы N 131 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 12 ақпандағы № 838 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Президентінің 12.02.2019 № 838 Жарлығымен.
"Президент пен Үкімет актілерінің
жинағында" жариялануға тиіс
Қазақстан Республикасының Конституциясы 44-бабының 20) тармақшасына және "Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМIН:
1. Қазақстан Республикасы Президентiнiң кейбiр жарлықтарына мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) "Қазақстан Республикасының Қауiпсiздiк Кеңесi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1999 жылғы 20 наурыздағы N 88 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПYАЖ-ы, 2002 ж., N 32, 339-құжат; 2003 ж., N 40, 417-құжат):
1-қосымшада:
3-тармақтың 2) тармақшасында "Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiгi тұжырымдамасын," деген сөздер алып тасталсын;
4-тармақта:
мынадай мазмұндағы 1-1), 2-1), 3-1), 3-2), 8-1) тармақшалармен толықтырылсын:
"1-1) елдiң дамуындағы аса маңызды бағыттар бойынша стратегиялық құжаттардың мазмұнын қарау және бағалау;";
"2-1) елеулi әлеуметтiк-саяси, экономикалық, әскери, экологиялық және өзге де салдарлармен байланысты дағдарысты жағдайлардың алдын алу жөнiндегi жедел шешiмдердi, соның iшiнде жер қойнауын пайдалану мәселелерi жөнiндегi ұсынымдарды дайындау;";
"3-1) Бас прокуратураның, Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң, Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттiгiнiң, Сыртқы iстер, Қорғаныс, Iшкi iстер, Төтенше жағдайлар, Әдiлет министрлiктерiнiң, Қаржы министрлiгi Кедендiк бақылау комитетiнiң бiрiншi басшылары лауазымына тағайындауға ұсынылатын кандидатураларды талқылау;
3-2) ұлттық қауiпсiздiктi қамтамасыз етуге қатысатын мемлекеттiк органдар басшыларының есептерiн тыңдау;";
"8-1) жеке адамның, қоғам мен мемлекеттiң қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету саласында ғылыми зерттеулердi ұйымдастыру;";
3) тармақшада:
"үйлестiру" деген сөзден кейiн ", талдау, мониторинг жасау" деген сөздермен толықтырылсын;
"құқық қорғау, орталық атқарушы" деген сөздер "мемлекеттiк" деген сөзбен алмастырылсын;
6-тармақта:
"тұрақты мүшелерiнен және" деген сөздер алып тасталсын;
"Қазақстан Республикасының Қауiпсiздiк Кеңесi Хатшысының", "Қауiпсiздiк Кеңесiнiң Хатшысы" деген сөздер тиiсiнше "Қазақстан Республикасы Президентiнiң көмекшiсi - Қауiпсiздiк Кеңесi хатшысының", "Президенттiң көмекшiсi - Қауiпсiздiк Кеңесiнiң хатшысы" деген сөздермен алмастырылсын;

пункты 7, 8, 13 изложить в следующей редакции:
"7. Членами Совета Безопасности по должности являются: Председатель Мажилиса Парламента, Председатель Сената Парламента, Премьер-Министр, Руководитель Администрации Президента, помощник Президента - Секретарь Совета Безопасности, Председатель Комитета национальной безопасности, Министр иностранных дел, Министр обороны Республики Казахстан.
8. При необходимости Президент Республики Казахстан может дополнительно назначить членами Совета Безопасности иных должностных лиц.";
"13. Деятельность Совета Безопасности обеспечивается Секретариатом Совета Безопасности, Ситуационным центром Совета Безопасности, структура и штаты которых определяются Руководителем Администрации Президента по представлению помощника Президента - Секретаря Совета Безопасности.";
в пункте 12:
дополнить первым предложением следующего содержания: "Решения, принятые Советом Безопасности, являются обязательными к исполнению государственными органами Республики Казахстан.";
слова "членов Совета Безопасности" исключить;
слова "Секретаря Совета Безопасности" заменить словами "помощника Президента - Секретаря Совета Безопасности";
в пункте 14:
слова "Секретаря Совета Безопасности", "Секретарем Совета Безопасности" заменить словами "помощника Президента - Секретаря Совета Безопасности", "помощником Президента - Секретарем Совета Безопасности";
слова "Задачи и состав рабочих групп определяются" заменить словами "Координация деятельности межведомственных комиссий, определение задач и состава рабочих групп осуществляются";
пункт 15 исключить;
в пункте 16 слова "его Секретаря" заменить словами "помощника Президента - Секретаря Совета Безопасности";
в пункте 17 после слов "Секретариат Совета Безопасности" дополнить словами "и Ситуационный центр Совета Безопасности";
в пункте 19 слова "Секретаря Совета Безопасности" заменить словами "помощника Президента - Секретаря Совета Безопасности";
в пункте 20 слова "Секретарь Совета Безопасности" заменить словами "Помощник Президента - Секретарь Совета Безопасности";
в пункте 21:
слова "Секретарь Совета Безопасности" заменить словами "Помощник Президента - Секретарь Совета Безопасности";
в подпункте 2) после слов "Секретариата Совета Безопасности" дополнить словами "и Ситуационного центра Совета Безопасности";
дополнить подпунктом 4-1):
"4-1) в целях обеспечения деятельности Президента Республики Казахстан, его своевременного и полного информирования о положении дел в стране и за рубежом, безусловного и исчерпывающего выполнения решений Совета Безопасности и контроля за их исполнением вправе давать поручения:
Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан;
министерствам и иным центральным исполнительным органам;
Верховному Суду, Генеральной прокуратуре, Комитету национальной безопасности - по вопросам, не связанным соответственно с отправлением правосудия, осуществлением функций уголовного преследования, дознания, предварительного следствия и оперативно-розыскной деятельности;
Комитету по судебному администрированию при Верховном Суде;
Национальному Банку;
Счетному комитету по контролю за исполнением республиканского бюджета;
акимам областей, городов республиканского значения и столицы Республики Казахстан;";
признать утратившим силу приложение 2;

7, 8, 13-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Қазақстан Республикасының Парламентi Мәжiлісiнiң Төрағасы, Парламентi Сенатының Төрағасы, Премьер-Министрi, Президентi Әкiмшілігiнiң Басшысы, Президентiнiң көмекшiсi - Қауiпсiздiк Кеңесiнiң хатшысы, Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң Төрағасы, Сыртқы iстер министрi, Қорғаныс министрi лауазымы бойынша Қауiпсiздiк Кеңесiнiң мүшелерi болып табылады.
8. Қажет болған жағдайда Қазақстан Республикасының Президентi Қауiпсiздiк Кеңесiнiң мүшелерi етiп өзге де лауазымды тұлғаларды қосымша тағайындауы мүмкiн.";
"13. Қауiпсiздiк Кеңесiнiң қызметiн Президенттiң көмекшiсi - Қауiпсiздiк Кеңесiнiң хатшысының ұсынуы бойынша құрылымы мен штатын Президент Әкiмшiлiгiнiң Басшысы айқындайтын Қауiпсiздiк Кеңесiнiң хатшылығы, Қауiпсiздiк Кеңесiнiң Ахуалдық орталығы қамтамасыз етедi.";
12-тармақта:
мынадай мазмұндағы бiрiншi сөйлеммен толықтырылсын:
"Қауiпсiздiк Кеңесi қабылдаған шешiмдер Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдарының орындауы үшiн мiндеттi болып табылады.";
"Қауiпсiздiк Кеңесi мүшелерiнiң" деген сөздер алып тасталсын;
"Қауiпсiздiк Кеңесi Хатшысының" деген сөздер "Президенттiң көмекшiсi - Қауiпсiздiк Кеңесiнiң хатшысының" деген сөздермен алмастырылсын;
14-тармақта:
"Қауiпсiздiк Кеңесi Хатшысының" деген сөздер "Президенттiң көмекшiсi - Қауiпсiздiк Кеңесiнiң хатшысының" деген сөздермен алмастырылсын;
"Жұмыс топтарының мiндеттерi мен құрамын Қауiпсiздiк Кеңесiнiң Хатшысы айқындайды." деген сөйлем "Ведомствоаралық комиссиялардың қызметiн үйлестiрудi, жұмыс топтарының мiндеттерi мен құрамын айқындауды Президенттiң көмекшiсi - Қауiпсiздiк Кеңесiнiң хатшысы жүзеге асырады." деген сөйлеммен алмастырылсын;
15-тармақ алып тасталсын;
16-тармақта:
"оның Хатшысының" деген сөздер "Президенттiң көмекшiсi - Қауiпсiздiк Кеңесiнiң хатшысының" деген сөздермен алмастырылсын;
17-тармақта "Қауiпсiздiк Кеңесiнiң Хатшылығы" деген сөздерден кейiн "және Қауiпсiздiк Кеңесiнiң Ахуалдық орталығы" деген сөздермен толықтырылсын;
19-тармақта "Қауiпсiздiк Кеңесi Хатшысының" деген сөздер "Президенттiң көмекшiсi - Қауiпсiздiк Кеңесiнiң хатшысының" деген сөздермен алмастырылсын;
20-тармақта "Қауiпсiздiк Кеңесiнiң Хатшысы" деген сөздер "Президенттiң көмекшiсi - Қауiпсiздiк Кеңесiнiң хатшысы" деген сөздермен алмастырылсын;
21-тармақта:
"Қауiпсiздiк Кеңесiнiң Хатшысы" деген сөздер "Президенттiң көмекшiсi - Қауiпсiздiк Кеңесiнiң хатшысы" деген сөздермен алмастырылсын;
2) тармақшада "Қауiпсiздiк Кеңесi Хатшылығының" деген сөздерден кейiн "және Қауiпсiздiк Кеңесi Ахуалдық орталығының" деген сөздермен толықтырылсын;
4-1) тармақшамен толықтырылсын:
"4-1) Қазақстан Республикасы Президентiнiң қызметiн қамтамасыз ету, елдегi және шетелдегi iстiң жағдайы туралы оны уақтылы әрi толық хабардар ету, Қауiпсiздiк Кеңесiнiң шешiмдерiн сөзсiз әрi егжей-тегжейлi орындау және олардың орындалуын бақылау мақсатында:
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесiне;
министрлiктерге және өзге де орталық атқарушы органдарға;
Жоғарғы Сотқа, Бас прокуратураға, Ұлттық қауiпсiздiк комитетiне - тиiсiнше сот төрелiгiн жүзеге асырумен, қылмыстық қудалау, анықтау, алдын ала тергеу және жедел-iздестiру қызметi функцияларын жүзеге асырумен байланысты емес мәселелер бойынша;
Жоғарғы Сот жанындағы Сот әкiмшiлiгi комитетiне;
Ұлттық Банкке;
Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетiне;
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және Қазақстан Республикасы астанасының әкiмдерiне тапсырмалар беруге хақылы;";
2-қосымшаның күшi жойылды деп танылсын;

2) утратил силу Указом Президента РК от 12.10.2006 № 201;
3) утратил силу Указом Президента РК от 29.12.2015 № 152 (вводится в действие с 01.01.2016);
4) утратил силу Указом Президента РК от 11.03.2008 N 552;
5) в Указ Президента Республики Казахстан от 29 марта 2002 года N 828 "О некоторых вопросах кадровой политики в системе органов государственной власти":
в Перечне должностей политических государственных служащих и руководящих работников государственных органов, назначаемых и утверждаемых Президентом Республики Казахстан или по согласованию с ним, избираемых по его представлению, утвержденном вышеназванным Указом:
строку
"Секретарь Совета Президентом Руководителем
Безопасности Администрации"
Республики Казахстан
заменить строкой следующего содержания:
"Помощник Президента Президентом Руководителем
- Секретарь Совета Администрации";
Безопасности
Республики Казахстан
6) утратил силу Указом Президента РК от 05.05.2018 № 681.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными указами Президента РК от 12.10.2006 № 201; от 11.03.2008 N 552; от 29.12.2015 № 152 (вводится в действие с 01.01.2016); от 05.05.2018 № 681.
2. Правительству Республики Казахстан и Администрации Президента Республики Казахстан принять иные меры, вытекающие из настоящего Указа.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан

2) күші жойылды - ҚР Президентінің 2006.10.12. N 201 жарлығымен.
3) күші жойылды - ҚР Президентінің 29.12.2015 № 152 Жарлығымен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі);
4) күші жойылды - ҚР Президентінің 2008.03.11. N 552 Жарлығымен.
5) "Мемлекеттiк билiк органдары жүйесiндегi кадр саясатының кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 29 наурыздағы N 828 Жарлығында :
жоғарыда аталған Жарлықпен бекiтiлген Мемлекеттiк саяси қызметшiлер лауазымдарының және мемлекеттiк органдардың Қазақстан Республикасының Президентi тағайындайтын және бекiтетiн немесе оның келiсуiмен тағайындалатын және бекiтiлетiн, оның ұсынуы бойынша сайланатын басшы қызметкерлерiнiң лауазымдар тiзбесiнде:
"Қазақстан Республикасы Президент Әкiмшiлiк Басшысы"
Қауiпсiздiк Кеңесiнiң Хатшысы
деген жол мынадай мазмұндағы жолмен алмастырылсын:
"Қазақстан Республикасы Президент Әкiмшiлiк Басшысымен";
Президентiнiң көмекшiсi -
Қауiпсiздiк Кеңесiнiң хатшысы
6) күші жойылды - ҚР Президентінің 05.05.2018 № 681 Жарлығымен.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Президентінің 2006.10.12. N 201; 2008.03.11. N 552; 29.12.2015 № 152 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 05.05.2018 № 681 Жарлықтарымен.
2. Қазақстан Республикасының Yкiметi және Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгi осы Жарлықтан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президенті