О создании Попечительского совета инновационного кластера "Парк инновационных технологий"
Указ Президента Республики Казахстан от 5 декабря 2014 года № 973. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 5 мая 2018 года № 681
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 05.05.2018 № 681.
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 3 июля 2017 года № 86-VI по вопросам перераспределения полномочий между ветвями государственной власти см. Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2017 года № 690.
Подлежит опубликованию
в Собрании актов Президента и
Правительства Республики Казахстан
В соответствии с пунктами 1 и 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан от 10 июня 2014 года "Об инновационном кластере "Парк инновационных технологий" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Создать Попечительский совет инновационного кластера "Парк инновационных технологий".
2. Утвердить прилагаемые:
1) Положение о Попечительском совете инновационного кластера "Парк инновационных технологий";
2) состав Попечительского совета инновационного кластера "Парк инновационных технологий".
3. Признать утратившими силу:
1) Указ Президента Республики Казахстан от 17 апреля 2013 года № 548 "О создании Попечительского совета специальной экономической зоны "Парк инновационных технологий";
2) Указ Президента Республики Казахстан от 3 декабря 2013 года № 705 "О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 17 апреля 2013 года № 548 "О создании Попечительского совета специальной экономической зоны "Парк инновационных технологий";
3) пункт 20 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 17 сентября 2014 года № 911 (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 55-56, ст. 538).
4. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н.Назарбаев
УТВЕРЖДЕНО
Указом Президента
Республики Казахстан
от 5 декабря 2014 года № 973
ПОЛОЖЕНИЕ
о Попечительском совете инновационного кластера
"Парк инновационных технологий"
1. Общие положения
1. Попечительский совет инновационного кластера "Парк инновационных технологий" (далее - Совет) в целях развития и обеспечения функционирования инновационного кластера "Парк инновационных технологий" (далее - инновационный кластер) осуществляет управление инновационным кластером.
2. Совет осуществляет деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан и настоящим Положением.
2. Основные функции Совета
3. Основными функциями Совета являются:

"Инновациялық технологиялар паркі" инновациялық кластерінің қамқоршылық кеңесін құру туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 5 желтоқсандағы № 973 Жарлығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2018 жылғы 5 мамырдағы № 681 Жарлығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Президентінің 05.05.2018 № 681 Жарлығымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік билік тармақтары арасында өкілеттіктерді қайта бөлу мәселелері бойынша 2017 жылғы 3 шілдедегі № 86-VI Заңына сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 31 қазандағы № 690 қаулысын қараңыз.
Қазақстан Республикасының
Президенті мен Үкіметі актілерінің
жинағында жариялануға тиіс
"Инновациялық технологиялар паркі" инновациялық кластері туралы" 2014 жылғы 10 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңы 5-бабының 1 және 2-тармақтарына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Инновациялық технологиялар паркі" инновациялық кластерінің қамқоршылық кеңесі құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған:
1) "Инновациялық технологиялар паркі" инновациялық кластерінің қамқоршылық кеңесі туралы ереже;
2) "Инновациялық технологиялар паркі" инновациялық кластерінің қамқоршылық кеңесінің құрамы бекітілсін.
3. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) Қазақстан Республикасы Президентінің "Инновациялық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағының қамқоршылық кеңесін құру туралы" 2013 жылғы 17 сәуірдегі № 548 Жарлығы;
2) "Инновациялық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағының қамқоршылық кеңесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 17 сәуірдегі № 548 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 3 желтоқсандағы № 705 Жарлығы;
3) Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 17 қыркүйектегі № 911 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 20-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 55-56, 538-құжат) Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 55-56, 538-құжат).
Қазақстан Республикасы
Президенті
Н.Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2014 жылғы 5 желтоқсандағы
№ 973 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
"Инновациялық технологиялар паркі" инновациялық кластерінің
қамқоршылық кеңесі туралы
ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. "Инновациялық технологиялар паркі" инновациялық кластерінің қамқоршылық кеңесі (бұдан әрі - Кеңес) "Инновациялық технологиялар паркі" инновациялық кластерін (бұдан әрі - инновациялық кластер) дамыту және оның жұмыс істеуін қамтамасыз ету мақсатында инновациялық кластерді басқаруды жүзеге асырады.
2. Кеңес қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің актілеріне, Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне және осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
2. Кеңестің негізгі функциялары
2. Кеңестің негізгі функциялары:
2. Кеңестің негізгі функциялары:

1) определение стратегических задач развития инновационного кластера;
2) консолидация предпринимателей, ассоциаций (союзов) предпринимателей;
3) выработка предложений по развитию сотрудничества участников инновационного кластера с зарубежными партнерами;
4) поиск потенциальных инвесторов для реализации проектов участников;
5) определение проектов участников, финансирование которых осуществляется за счет имущества автономного кластерного фонда (далее - Фонд), по итогам проведенной экспертизы;
6) включение юридических лиц в перечень участников инновационного кластера по представлению Фонда;
7) иные функции, предусмотренные Законом Республики Казахстан "Об инновационном кластере "Парк инновационных технологий" и настоящим Положением.
3. Права Совета
4. Совет имеет право в пределах своей компетенции на:
1) внесение предложений и рекомендаций по вопросам, связанным с развитием инновационного кластера;
2) проведение консультаций, запрос и получение информации от государственных органов и должностных лиц;
3) привлечение предпринимателей, специалистов, ученых и независимых экспертов для участия в обсуждении проблемных вопросов;
4) иные полномочия, предусмотренные законами Республики Казахстан и актами Президента Республики Казахстан.
4. Организация деятельности Совета
5. Персональный состав Совета утверждается Президентом Республики Казахстан по предложению рабочего органа Совета.
6. Состав Совета формируется из числа представителей государственных органов, общественных объединений предпринимателей, хозяйствующих субъектов.
7. Председателем Совета является Президент Республики Казахстан.
8. Председатель Совета:
1) осуществляет общее руководство Советом;
2) председательствует на его заседаниях;
3) распределяет поручения между членами Совета;
4) утверждает планы работы Совета;
5) определяет повестку дня и подписывает протоколы заседаний Совета;
6) рассматривает предложения членов Совета по совершенствованию его деятельности и другим вопросам, входящим в компетенцию Совета;
7) осуществляет иные полномочия, предусмотренные нормативными правовыми актами и настоящим Положением.
9. Секретарь Совета:
1) осуществляет подготовку проектов текущих и перспективных планов работы Совета, материалов к его заседаниям;
2) вносит на рассмотрение председателя проект повестки дня заседаний;
3) направляет материалы, требующие заключения, экспертному совету Совета или соответствующим государственным органам;
4) в течение семи календарных дней со дня утверждения решений Совета направляет копию протокола и иные необходимые материалы членам Совета и другим заинтересованным лицам;

1) инновациялық кластерді дамытудың стратегиялық міндеттерін айқындау;
2) кәсіпкерлерді, кәсіпкерлер қауымдастықтарын (одақтарын) шоғырландыру;
3) инновациялық кластер қатысушыларының шетелдік әріптестермен ынтымақтастығын дамыту жөніндегі ұсыныстарды тұжырымдау;
4) қатысушылардың жобаларын іске асыру үшін әлеуетті инвесторларды іздеу;
5) қаржыландырылуы жүргізілген сараптама қорытындылары бойынша дербес кластерлік қордың (бұдан әрі - Қор) мүлкі есебінен жүзеге асырылатын қатысушылардың жобаларын айқындау;
6) Қордың ұсынуы бойынша инновациялық кластер қатысушыларының тізбесіне заңды тұлғаларды енгізу;
7) "Инновациялық технологиялар паркі" инновациялық кластері туралы" Қазақстан Республикасы Заңында және осы Ережеде көзделген өзге де функциялар болып табылады.
3. Кеңестің құқықтары
4. Кеңестің өз құзыреті шегінде:
1) инновациялық кластерді дамытумен байланысты мәселелер бойынша ұсыныстар мен ұсынымдар енгізуге;
2) консультациялар жүргізуге, мемлекеттік органдар мен лауазымды адамдардан ақпарат сұратуға және алуға;
3) проблемалық мәселелерді талқылауға қатысу үшін кәсіпкерлерді, мамандарды, ғалымдар мен тәуелсіз сарапшыларды тартуға;
4) Қазақстан Республикасының заңдарында және Қазақстан Республикасы Президентінің актілерінде көзделген өзге де өкілеттіктерге құқығы бар.
4. Кеңес қызметін ұйымдастыру
5. Кеңестің дербес құрамын Кеңестің жұмыс органының ұсынысы бойынша Қазақстан Республикасының Президенті бекітеді.
6. Кеңестің құрамы мемлекеттік органдардың, кәсіпкерлердің қоғамдық бірлестіктерінің, шаруашылық жүргізуші субъектілердің өкілдері қатарынан қалыптастырылады.
7. Қазақстан Республикасының Президенті Кеңестің төрағасы болып табылады.
8. Кеңес төрағасы:
1) Кеңеске жалпы басшылықты жүзеге асырады;
2) оның отырыстарында төрағалық етеді;
3) Кеңес мүшелерінің арасында тапсырмаларды бөледі;
4) Кеңес жұмысының жоспарларын бекітеді;
5) Кеңес отырыстарының күн тәртібін айқындайды және хаттамаларына қол қояды;
6) Кеңес мүшелерінің оның қызметін жетілдіру және Кеңестің құзыретіне кіретін басқа да мәселелер бойынша ұсыныстарын қарайды;
7) нормативтік құқықтық актілерде және осы Ережеде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
9. Кеңес хатшысы:
1) Кеңес жұмысының ағымдағы және перспективалық жоспарларының жобаларын, оның отырыстарына материалдар дайындауды жүзеге асырады;
2) төрағаның қарауына отырыстардың күн тәртібінің жобасын енгізеді;
3) қорытындылар талап ететін материалдарды Кеңестің сарапшылық кеңесіне немесе тиісті мемлекеттік органдарға жібереді;
4) Кеңестің шешімдері бекітілген күннен бастап күнтізбелік жеті күн ішінде хаттаманың көшірмесін және өзге де қажетті материалдарды Кеңес мүшелері мен басқа да мүдделі тұлғаларға жібереді;

5) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящим Положением.
10. Рабочим органом Совета является Фонд.
11. Рабочий орган Совета:
1) обеспечивает организацию проведения заседаний Совета;
2) осуществляет мониторинг исполнения рекомендаций Совета;
3) оповещает членов Совета о месте, времени проведения и повестке дня очередного заседания Совета и своевременно обеспечивает их необходимыми материалами;
4) обеспечивает контроль за реализацией планов работы Совета.
12. Заседания Совета проводятся по мере необходимости.
13. Внеочередное заседание Совета созывается по инициативе председателя.
14. Члены Совета участвуют в его заседаниях без права замены.
15. Решения Совета принимаются простым большинством голосов от общего числа членов Совета, присутствующих на заседании. В случае равенства голосов по обсуждаемому вопросу голос председательствующего является решающим.
16. В случае несогласия с принятым решением член или члены Совета вправе выразить свое особое мнение.
17. Решения Совета оформляются протоколом, который подписывает председатель.
5. Прекращение деятельности Совета
18. Совет прекращает свою деятельность на основании решения Президента Республики Казахстан.
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от 5 декабря 2014 года № 973
СОСТАВ
Попечительского совета
инновационного кластера "Парк инновационных технологий"
Сноска. Состав с изменениями, внесенными указами Президента РК от 08.02.2016 № 191; от 09.06.2016 № 275; от 07.09.2016 № 316.
Назарбаев - Президент Республики Казахстан,
Нурсултан Абишевич председатель
Касымбек - Министр по инвестициям и
Женис Махмудулы развитию Республики Казахстан
Байбек - аким города Алматы
Бауржан Кыдыргалиевич
Досаев - председатель правления акционерного
Ерболат Аскарбекович общества "Национальный управляющий
холдинг "Байтерек" (по согласованию)
Токтабаев - вице-министр по инвестициям и
Тимур Серикович развитию Республики Казахстан
Кулибаев - председатель президиума Национальной
Тимур Аскарович палаты предпринимателей Казахстана
(по согласованию)
Дункан - председатель подразделения "Shell
Ван Берген Kazakhstan Development B. V."
(по согласованию)
Ирэй Юксек - вице-президент "IВМ"
(по согласованию)
Йохан Деннелинд - главный исполнительный директор
"TeliaSonera" (по согласованию)
Ким - неисполнительный директор Совета
Владимир Сергеевич директоров "КАZ Minerals PLC"
(по согласованию)
Машкевич - председатель Совета директоров
Александр Антонович "Eurasian Resources Group s.a.r.l."
(по согласованию)
Утемуратов - президент Федерации тенниса
Булат Джамитович Казахстана (по согласованию)
Ракишев - председатель Совета директоров
Кенес Хамитович промышленного холдинга "SAT
& Company" (по согласованию)
Рахимбаев - председатель Совета директоров
Айдын Жумадилович акционерного общества "Build
Investments Group" (по согласованию)
Стивен Францен - старший вице-президент "IDC" по
регионам Европы, Ближнего Востока
и Африки (по согласованию)
Фрэнк Монстрей - председатель Совета директоров
"Nostrum Oil and Gas" (по
согласованию)

5) осы Ережеде көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
10. Кеңестің жұмыс органы Қор болып табылады.
11. Кеңестің жұмыс органы:
1) Кеңес отырыстарын өткізуді ұйымдастыруды қамтамасыз етеді;
2) Кеңес ұсынымдарының орындалуын мониторингтеуді жүзеге асырады;
3) Кеңес мүшелеріне Кеңестің кезекті отырысының өтетін жері, уақыты және күн тәртібі туралы хабарлайды және оларды қажетті материалдармен уақтылы қамтамасыз етеді;
4) Кеңестің жұмыс жоспарларының іске асырылуын бақылауды қамтамасыз етеді.
12. Кеңес отырыстары қажеттілігіне қарай өткізіледі.
13. Кеңестің кезектен тыс отырысы төрағаның бастамашылығымен шақырылады.
14. Кеңес мүшелері оның отырыстарына алмастыру құқығынсыз қатысады.
15. Кеңес шешімдері отырысқа қатысушы Кеңес мүшелерінің жалпы санының жай көпшілік даусымен қабылданады. Талқыланатын мәселе бойынша дауыстар тең болған жағдайда төрағалық етушінің даусы шешуші болып табылады.
16. Кеңес мүшесі немесе мүшелері қабылданған шешіммен келіспеген жағдайда өзінің ерекше пікірін білдіруге құқылы.
17. Кеңес шешімдері төраға қол қоятын хаттамамен ресімделеді.
5. Кеңес қызметін тоқтату
18. Кеңес өз қызметін Қазақстан Республикасы Президентінің шешімі негізінде тоқтатады.
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2014 жылғы 5 желтоқсандағы
№ 973 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
"Инновациялық технологиялар паркі" инновациялық кластерінің
қамқоршылық кеңесінің
ҚҰРАМЫ
Ескерту. Құрамға өзгерістер енгізілді - ҚР Президентінің 08.02.2016 N 191; 09.06.2016 N 275; 07.09.2016 № 316 Жарлықтарымен.
Назарбаев - Қазақстан Республикасының
Нұрсұлтан Әбішұлы Президенті, төраға
Қасымбек - Қазақстан Республикасының
Жеңіс Махмұдұлы Инвестициялар және даму министрі
Байбек - Алматы қаласының әкімі,
Бауыржан Қыдырғалиұлы
Досаев - "Бәйтерек" Ұлттық басқарушы
Ерболат Асқарбекұлы холдингі" акционерлік қоғамының
басқарма төрағасы (келісім бойынша)
Тоқтабаев - Қазақстан Республикасының
Тимур Серікұлы Инвестициялар және даму
вице-министрі
Құлыбаев - Қазақстанның Ұлттық кәсіпкерлер
Тимур Асқарұлы палатасы төралқасының төрағасы
(келісім бойынша)
Дункан - "ShеLL Kаzаkhstаn Dеvеlоpmеnt В.V."
Ван Берген бөлімшесінің төрағасы
(келісім бойынша)
Ирэй - "ІВМ" вице-президенті (келісім
Юксек бойынша)
Йохан - "ТеlіаSоnеrа" бас атқарушы
Деннелинд директоры (келісім бойынша)
Ким - "КAZ Міnеrаls РLС" Директорлар
Владимир Сергеевич кеңесінің атқарушы емес директоры
(келісім бойынша)
Машкевич - "Еurаsіаn Resources Group s.a.r."
Александр Антонович Директорлар кеңесінің төрағасы
(келісім бойынша)
Өтемұратов - Қазақстан Теннис федерациясының
Болат Жәмитұлы президенті (келісім бойынша)
Рақышев - "SАТ & Соmраnу" өнеркәсіптік
Кеңес Хамитұлы холдингі Директорлар кеңесінің
төрағасы (келісім бойынша)
Рахымбаев - "Вuіld Іnvestmеnts Grоuр"
Айдын Жұмәділұлы акционерлік қоғамы Директорлар
кеңесінің төрағасы (келісім бойынша)
Стивен Францен - "IDС"-дің Еуропа, Таяу Шығыс және
Африка өңірлері бойынша аға
вице-президенті (келісім бойынша)
Фрэнк Монстрей - "Nostrum Oil and Gaz" Директорлар
кеңесінің төрағасы (келісім бойынша)