О некоторых вопросах Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции и внесении изменений и дополнений в некоторые акты Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 5 октября 2016 года № 349. Утратил силу Указом Президента Республики Казахстан от 22 июля 2019 года № 74, за исключением подпункта 4) пункта 1.
Сноска. Утратил силу Указом Президента РК от 22.07.2019 № 74, за исключением подпункта 4) пункта 1.
Подлежит опубликованию
в Собрании актов Президента и
Правительства Республики Казахстан
В соответствии с подпунктом 1) пункта 2 статьи 17-1 Конституционного закона Республики Казахстан от 26 декабря 1995 года "О Президенте Республики Казахстан" и пунктом 8 статьи 22 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О правоохранительной службе" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Положение об Агентстве Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции;
2) структуру Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции;
3) перечень должностей Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции и соответствующих им предельных квалификационных классов (с пометкой "Для служебного пользования");
4) изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан.
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н.Назарбаев
УТВЕРЖДЕНО
Указом Президента
Республики Казахстан
от 5 октября 2016 года № 349
ПОЛОЖЕНИЕ
об Агентстве Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции Указа Президента РК от 24.01.2019 № 828 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
1. Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции (далее - Агентство) является государственным органом, непосредственно подчиненным и подотчетным Президенту Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере государственной службы, оценку и государственный контроль за качеством оказания государственных услуг, а также в пределах, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, руководство и межотраслевую координацию по предупреждению, выявлению, пресечению, раскрытию и расследованию коррупционных правонарушений.

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің кейбір мәселелері және Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 5 қазандағы № 349 Жарлығы. 1-тармақтың 4) тармақшасын қоспағанда, күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 22 шілдедегі № 74 Жарлығымен.
Ескерту. 1-тармақтың 4) тармақшасын қоспағанда, күші жойылды - ҚР Президентінің 22.07.2019 № 74 Жарлығымен.
Қазақстан Республикасының Президенті
мен Үкіметі актілерінің жинағында
жариялануға тиіс
"Қазақстан Республикасының Президенті туралы" 1995 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 17-1-бабы 2-тармағының 1) тармақшасына және "Құқық қорғау қызметі туралы" 2011 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 22-бабы 8-тармағына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі туралы ереже;
2) Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің құрылымы;
3) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) лауазымдарының және оларға сәйкес келетін шекті біліктілік сыныптарының тізбесі ("Қызмет бабында пайдалану үшін" белгісімен);
4) Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н.Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2016 жылғы 5 қазандағы
№ 349 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі туралы
ЕРЕЖЕ
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - 24.01.2019 № 828 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (бұдан әрі - Агенттік) Қазақстан Республикасы Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін, мемлекеттік қызмет саласында басшылықты, мемлекеттік көрсетілетін қызметтер сапасына бағалау және мемлекеттік бақылау жүргізетін, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген шектерде сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтардың алдын алу, анықтау, жолын кесу, ашу және тергеу бойынша басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын мемлекеттік орган болып табылады.

2. Агентство имеет ведомство - Национальное бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба), а также территориальные органы в областях, городах республиканского значения, столице.
3. Агентство осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
4. Агентство является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Агентство вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Агентство имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. Агентство по вопросам своей компетенции в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принимает решения, оформляемые приказами председателя Агентства и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и общая штатная численность Агентства утверждаются Президентом Республики Казахстан по представлению председателя Агентства.
9. Юридический адрес Агентства: 010000, город Астана, проспект Абая, 33 а.
10. Полное наименование Агентства - государственное учреждение "Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции".
11. Настоящее Положение является учредительным документом Агентства.
12. Финансирование деятельности Агентства осуществляется из республиканского бюджета.
13. Агентству запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Агентства.
Если Агентству законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
Глава 2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности Агентства
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции Указа Президента РК от 24.01.2019 № 828 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
14. Миссия Агентства: реализация единой государственной политики в сферах государственной службы, противодействия коррупции, оценки и государственного контроля за качеством оказания государственных услуг.

2. Агенттіктің ведомствосы - Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросы (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет), сондай-ақ облыстарда, республикалық маңызы бар қалаларда, астанада аумақтық органдары бар.
3. Агенттік өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерін, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. Агенттік мемлекеттік мекеменің ұйымдастыру-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауымен мөрі және мөртабаны, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.
5. Агенттік азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. Агенттік, егер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы бола алады.
7. Агенттік өз құзыретінің мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Агенттік төрағасының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. Агенттіктің құрылымы мен штат санын Агенттік төрағасының ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Президенті бекітеді.
9. Агенттіктің заңды мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Абай даңғылы, ЗЗа.
10. Агенттіктің толық атауы - "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі" мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже Агенттіктің құрылтай құжаты болып табылады.
12. Агенттіктің қызметін қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
13. Агенттікке кәсіпкерлік субъектілерімен Агенттіктің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Агенттікке кіріс әкелетін қызмет атқаруға заңнамалық актілермен құқық берілсе, онда сол қызметтен келген кіріс мемлекеттік бюджет кірісіне жолданады.
2-тарау. Агенттіктің миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - 24.01.2019 № 828 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
14. Агенттіктің миссиясы: мемлекеттік қызмет, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және мемлекеттік бақылау салаларында бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыру.

15. Задачи:
1) разработка и реализация государственной политики в сферах государственной службы, противодействия коррупции, оценки и государственного контроля за качеством оказания государственных услуг;
2) координация деятельности государственных органов, организаций в вопросах соблюдения законодательства о государственной службе, предупреждения коррупции, минимизации причин и условий, способствующих совершению коррупционных правонарушений, а также законодательства о государственных услугах;
3) формирование антикоррупционной культуры и системы предупреждения коррупции.
16. Функции центрального аппарата:
1) разработка и реализация стратегий и программ в сферах государственной службы и противодействия коррупции;
2) обеспечение реализации государственной политики в сфере оказания государственных услуг в пределах своей компетенции;
3) разработка перечня уполномоченных лиц, осуществляющих оценку деятельности политических государственных служащих;
4) утверждение методики расчета стоимости переподготовки и повышения квалификации государственных служащих;
5) разработка и принятие нормативных правовых актов в сферах государственной службы и противодействия коррупции, оценки и государственного контроля за качеством оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
6) консультирование государственных служащих и граждан по вопросам, входящим в компетенцию Агентства;
7) осуществление в государственных органах оценки эффективности деятельности государственных органов по управлению персоналом и качества оказания государственных услуг, за исключением государственных услуг, оказываемых в электронной форме;
8) координация научно-исследовательской, учебной, издательской деятельности в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
9) подготовка проектов международных договоров по вопросам государственной службы и противодействия коррупции, взаимодействие с соответствующими органами иностранных государств по вопросам государственной службы, противодействия коррупции и оказания государственных услуг, участие в пределах своих полномочий в деятельности международных организаций;
10) по поручению Администрации Президента Республики Казахстан разработка проектов нормативных правовых актов в сферах государственной службы и противодействия коррупции, оценки и государственного контроля за качеством оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
11) взаимодействие с другими государственными органами в сферах государственной службы, противодействия коррупции, оказания государственных услуг;

15. Міндеттері:
1) мемлекеттік қызмет, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және мемлекеттік бақылау салаларында мемлекеттік саясатты әзірлеу және іске асыру;
2) мемлекеттік органдардың, ұйымдардың мемлекеттік қызмет туралы заңнаманы сақтау, сыбайлас жемқорлықтың алдын алу, сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар жасауға ықпал ететін себептер мен жағдайларды барынша азайту, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңнаманы сақтау мәселелеріндегі қызметін үйлестіру;
3) сыбайлас жемқорлыққа қарсы мәдениетті және сыбайлас жемқорлықтың алдын алу жүйесін қалыптастыру.
16. Орталық аппараттың функциялары:
1) мемлекеттік қызмет және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл салаларында стратегиялар мен бағдарламалар әзірлеу және іске асыру;
2) өз құзыреті шегінде мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы мемлекеттік саясаттың іске асырылуын қамтамасыз ету;
3) мемлекеттік саяси қызметшілердің қызметін бағалауды жүзеге асыратын уәкілетті адамдардың тізбесін әзірлеу;
4) мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру мен қайта даярлау құнын есептеу әдістемесін бекіту;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызмет және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және мемлекеттік бақылау салаларында нормативтік-құқықтық актілер әзірлеу және қабылдау;
6) Агенттіктің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мемлекеттік қызметшілерге және азаматтарға консультация беру;
7) мемлекеттік органдарда персоналды басқару бойынша мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін және электрондық түрде көрсетілетін мемлекеттік қызметтерді қоспағанда, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалауды жүзеге асыру;
8) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте ғылыми-зерттеу, оқу, баспа қызметтерін үйлестіру;
9) мемлекеттік қызмет және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл мәселелері бойынша халықаралық шарттар жобаларын дайындау, мемлекеттік қызмет, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл және мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шет мемлекеттердің тиісті органдарымен өзара іс-қимыл, өз өкілеттіктері шегінде халықаралық ұйымдардың қызметіне қатысу;
10) Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің тапсырмасы бойынша Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызмет және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және мемлекеттік бақылау салаларындағы нормативтік-құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу;
11) мемлекеттік қызмет, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл, мемлекеттік қызметтер көрсету салаларында басқа мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл;

12) разработка предложений по совершенствованию системы оплаты труда, социально-правовой защиты государственных служащих;
13) ведение мониторинга состояния кадрового состава политических и административных государственных служащих, а также политических и административных государственных должностей государственной службы, включая общую координацию по формированию единой автоматизированной базы данных (информационной системы) по персоналу государственной службы;
14) координация деятельности государственных органов по вопросам подготовки, переподготовки и повышения квалификации административных государственных служащих, в том числе и за рубежом;
15) координация формирования и размещения государственного заказа по подготовке, переподготовке и повышению квалификации административных государственных служащих;
16) ведение мониторинга прохождения государственной службы лицами, завершившими обучение по программам подготовки, переподготовки и повышения квалификации государственных служащих на основании государственного заказа;
17) определение порядка, программ, а также организация тестирования административных государственных служащих, кандидатов на занятие административных государственных должностей и граждан, поступающих на правоохранительную службу в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
18) определение порядка проведения конкурсов на занятие административной государственной должности;
19) согласование проведения общего конкурса для занятия вакантной и (или) временно вакантной административной государственной должности корпуса "Б", не являющейся низовой, в центральном государственном органе либо его ведомстве, а также в территориальном подразделении центрального государственного органа или его ведомства, либо исполнительном органе, финансируемом из местного бюджета, и определение порядка согласования;
20) определение порядка проведения оценки личных качеств граждан, предварительно прошедших процедуры тестирования и имеющих результаты не ниже значений, установленных уполномоченным органом;
21) проведение оценки личных качеств граждан с выдачей по ее результатам соответствующего заключения;
22) разработка и представление на утверждение Президенту Республики Казахстан актов, определяющих статус и полномочия ответственных секретарей и руководителей аппаратов министерств и центральных государственных органов;
23) формирование кадрового резерва административной государственной службы корпуса "А";
23-1) согласование занятия административных государственных должностей корпуса "Б" без проведения конкурса административными государственными служащими корпуса "А", соответствующими установленным квалификационным требованиям;

12) мемлекеттік қызметшілерге еңбекақы төлеу, олардың әлеуметтік-құқықтық қорғалуы жүйесін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу;
13) мемлекеттік қызмет персоналы бойынша бірыңғай автоматтандырылған дерекқорды (ақпараттық жүйені) қалыптастыру бойынша жалпы үйлестіруді қоса алғанда, мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілердің, сондай-ақ мемлекеттік қызметтің мемлекеттік саяси және әкімшілік лауазымдарының кадр құрамы жай-күйінің мониторингін жүргізу;
14) мемлекеттік органдардың мемлекеттік әкімшілік қызметшілерді, оның ішінде шет елдерде даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру мәселелері жөніндегі қызметін үйлестіру;
15) мемлекеттік әкімшілік қызметшілерді даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру мәселелері бойынша мемлекеттік тапсырысты қалыптастыру мен орналастыруды үйлестіру;
16) мемлекеттік тапсырыс негізінде мемлекеттік қызметшілерді даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттыру бағдарламалары бойынша оқуды аяқтаған адамдардың мемлекеттік қызметті өткеруіне мониторинг жүргізу;
17) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік әкімшілік қызметшілерді, мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға орналасуға кандидаттарды және құқық қорғау қызметіне кіретін азаматтарды тестілеудің тәртібін, бағдарламаларын айқындау, сондай-ақ оны ұйымдастыру;
18) мемлекеттік әкімшілік лауазымға орналасуға арналған конкурстарды өткізу тәртібін айқындау;
19) орталық мемлекеттік органда не оның ведомствосында, сондай-ақ орталық мемлекеттік органның немесе оның ведомствосының аумақтық бөлімшесінде не жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органда төменгі емес, "Б" корпусының бос және (немесе) уақытша бос мемлекеттік әкімшілік лауазымына орналасу үшін жалпы конкурс өткізуді келісу және келісу тәртібін айқындау;
20) тест рәсімдерінен алдын ала өткен және уәкілетті орган белгілеген мәндерден төмен емес нәтижелері бар азаматтардың жеке қасиеттеріне бағалау жүргізу тәртібін айқындау;
21) азаматтардың жеке қасиеттеріне бағалауды оның тиісті қорытындысының нәтижесін бере отырып жүргізу;
22) министрліктер мен орталық мемлекеттік органдардың жауапты хатшыларының және аппарат басшыларының мәртебесі мен өкілеттіктерін айқындайтын актілерді әзірлеу және Қазақстан Республикасының Президентіне бекітуге ұсыну;
23) "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметінің кадр резервін қалыптастыру;
23-1) белгіленген біліктілік талаптарына сай келетін "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына конкурс өткізілместен орналасуы мәселелерін келісу;

24) разработка и утверждение типовых квалификационных требований к категориям административных государственных должностей;
25) согласование квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б", разрабатываемых государственными органами, назначений на административные государственные должности корпуса "Б" в части соответствия кандидата предъявляемым квалификационным требованиям, увольнений административных государственных служащих, не прошедших испытательный срок;
26) определение порядка и условий прохождения испытательного срока и порядка закрепления наставников;
27) определение порядка стажировки административных государственных служащих;
28) осуществление координации деятельности государственных органов по организации проведения стажировок административных государственных служащих;
29) согласование перечня должностей правоохранительных органов, замещаемых на конкурсной основе, условий и порядка проведения конкурса и стажировки в правоохранительных органах, а также квалификационных требований к категориям должностей правоохранительных органов;
30) определение порядка разработки и утверждения должностной инструкции административного государственного служащего;
31) утверждение типового положения о службе управления персоналом (кадровой службе);
32) разработка и утверждение типовых форм документов кадрового делопроизводства административной государственной службы;
33) определение порядка заключения, продления и расторжения трудового договора с административными государственными служащими корпуса "А";
34) разработка и представление на утверждение Президенту Республики Казахстан реестра должностей политических и административных государственных служащих;
35) утверждение методики оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "А", а также типовой методики оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б";
36) рассмотрение жалоб физических и юридических лиц на действия (бездействие) и решения государственных органов или должностных лиц по вопросам нарушения законодательства Республики Казахстан в сфере государственной службы, а также соблюдения служебной этики;
37) осуществление государственного контроля за соблюдением законодательства Республики Казахстан в сфере государственной службы государственными органами, а также служебной этики государственными служащими;
38) рассмотрение дисциплинарных дел в отношении государственных служащих в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
39) координация работы дисциплинарных комиссий государственных органов по рассмотрению дисциплинарных дел административных государственных служащих;

24) мемлекеттік әкімшілік лауазымдар санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарын әзірлеу және бекіту;
25) мемлекеттік органдар әзірлейтін "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын, кандидаттың қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігі бөлігінде "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына тағайындауларды, сынақ мерзімінен өтпеген мемлекеттік әкімшілік қызметшілерді қызметінен босатуды келісу;
26) сынақ мерзімінен өту тәртібі мен шарттарын және тәлімгерлерді бекіту тәртібін айқындау;
27) мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің тағылымдамадан өтуі тәртібін айқындау;
28) мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің тағылымдамадан өтуін ұйымдастыру бойынша мемлекеттік органдардың қызметін үйлестіруді жүзеге асыру;
29) құқық қорғау органдарының конкурс негізінде орналасатын лауазымдарының тізбесін, құқық қорғау органдарында конкурс және тағылымдама өткізудің шарттары мен тәртібін, сондай-ақ құқық қорғау органдары лауазымдарының санаттарына біліктілік талаптарын келісу;
30) мемлекеттік әкімшілік қызметшінің лауазымдық нұсқаулығын әзірлеу мен бекіту тәртібін айқындау;
31) персоналды басқару қызметі (кадр қызметі) туралы үлгілік ережені бекіту;
32) мемлекеттік әкімшілік қызметтің кадрлық іс жүргізу құжаттарының үлгілік нысандарын әзірлеу мен бекіту;
33) "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерімен еңбек шартын жасасу, ұзарту және бұзу тәртібін айқындау;
34) мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізілімін әзірлеу және Қазақстан Республикасының Президентіне бекітуге ұсыну;
35) "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалау әдістемесін, сондай-ақ "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалаудың үлгілік әдістемесін бекіту;
36) мемлекеттік органдардың немесе лауазымды адамдардың Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет саласындағы заңнамасын бұзу, сондай-ақ қызметтік әдепті сақтау мәселелері бойынша әрекеттері (әрекетсіздігі) мен шешімдеріне жеке және заңды тұлғалардың шағымдарын қарау;
37) мемлекеттік органдардың мемлекеттік қызмет саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасын, сондай-ақ мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдепті сақтауына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
38) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметшілерге қатысты тәртіптік істерді қарау;
39) мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің тәртіптік істерін қарау жөніндегі мемлекеттік органдардың тәртіптік комиссияларының жұмысын үйлестіру;

40) координация и методологическое обеспечение деятельности уполномоченного по этике;
41) координация и осуществление методологического руководства деятельности служб управления персоналом (кадровых служб);
42) внесение предложений должностным лицам и государственным органам об отмене их решений, принятых с нарушением законодательства в сфере государственной службы и иных нормативных правовых актов Республики Казахстан;
43) внесение государственным органам в пределах своей компетенции обязательных к рассмотрению представлений об устранении нарушений, выявленных по результатам проверки по вопросам государственной службы;
44) ежегодное формирование Национального доклада о состоянии государственной службы в Республике Казахстан и внесение его в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
45) разработка порядка прикомандирования государственных служащих к государственным органам, загранучреждениям Республики Казахстан и иным организациям;
46) разработка порядка исчисления стажа работы государственных служащих, дающего право на установление должностного оклада;
47) разработка порядка карьерного планирования для административных государственных служащих корпуса "А";
48) выявление причин и условий, способствующих совершению коррупционных правонарушений в деятельности государственных органов, организаций и субъектов квазигосударственного сектора;
49) взаимодействие с институтами гражданского общества и государственными органами, направленное на минимизацию уровня коррупции в восприятии общества;
50) внесение на рассмотрение Администрации Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан рекомендаций по минимизации и устранению причин и условий возникновения коррупции в деятельности государственных органов, организаций и субъектов квазигосударственного сектора;
51) осуществление внешнего анализа коррупционных рисков;
52) мониторинг исполнения государственными органами, организациями, субъектами квазигосударственного сектора рекомендаций по устранению нарушений причин и условий, способствующих совершению коррупционных правонарушений, вынесенных по результатам внешнего анализа коррупционных рисков;
53) участие в совершенствовании и реализации образовательных программ в сфере противодействия коррупции и повышение информированности населения о рисках коррупции;
54) ежегодное формирование Национального доклада о противодействии коррупции в Республике Казахстан и внесение его в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
55) формирование и представление в Правительство Республики Казахстан сводной информации о проведенном мониторинге и оценке исполнения плановых мероприятий по реализации Антикоррупционной стратегии;

40) әдеп жөніндегі уәкілдің қызметін үйлестіру және әдіснамалық қамтамасыз ету;
41) персоналды басқару қызметін (кадр қызметі) үйлестіру және әдіснамалық басшылық қызметін жүзеге асыру;
42) мемлекеттік қызмет саласындағы заңнаманы және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерін бұзып қабылдаған шешімдерінің күшін жою туралы лауазымды адамдар мен мемлекеттік органдарға ұсыныстар енгізу;
43) мемлекеттік органдарға мемлекеттік қызмет мәселелері бойынша тексеру нәтижелерінде анықталған бұзушылықтарды жою туралы өз құзыреті шегінде қаралуы міндетті ұсынулар енгізу;
44) жыл сайынғы Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік қызметтің жағдайы туралы ұлттық баяндаманы қалыптастыру және оны Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен енгізу;
45) мемлекеттік қызметшілердің Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарына, шетелдегі мекемелеріне және өзге де ұйымдарға іссапарға баруы тәртібін әзірлеу;
46) лауазымдық жалақы белгілеуге құқық беретін мемлекеттік қызметшілердің жұмыс өтілін есептеу тәртібін әзірлеу;
47) "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілері үшін мансаптық жоспарлау тәртібін әзірлеу;
48) мемлекеттік органдар, ұйымдар және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметінде сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар жасауға ықпал ететін себептер мен жағдайларды анықтау;
49) азаматтық қоғам институттарымен және мемлекеттік органдармен қоғамдағы сыбайлас жемқорлық деңгейін барынша азайтуға бағытталған өзара іс-қимыл;
50) Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің қарауына мемлекеттік органдар, ұйымдар және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметінде сыбайлас жемқорлықтың туындау себептері мен жағдайларын барынша азайту және жою бойынша ұсынымдар енгізу;
51) сыбайлас жемқорлық тәуекелдерін сыртқы талдауды жүзеге асыру;
52) сыбайлас жемқорлық тәуекелдерін сыртқы талдау нәтижелері бойынша шығарылған, сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар жасауға ықпал ететін себептер мен жағдайларды жою жөніндегі ұсынымдарды мемлекеттік органдардың, ұйымдардың, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің орындауын мониторингтеу;
53) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы білім беру бағдарламаларын іске асыруға және жетілдіруге қатысу, халықты сыбайлас жемқорлық тәуекелдері туралы хабардар етуді арттыру;
54) жыл сайынғы Қазақстан Республикасындағы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы ұлттық баяндаманы калыптастыру және оны Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіпте енгізу;
55) Сыбайлас жемқорлыққа қарсы стратегияны іске асыру бойынша жүргізілген мониторинг және жоспарлы іс-шаралардың орындалуына бақылау туралы жиынтық ақпаратты қалыптастыру және Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізу;

56) определение типового порядка проведения внутреннего анализа коррупционных рисков;
57) изучение и распространение положительного опыта противодействия коррупции;
58) содействие и оказание методической помощи субъектам противодействия коррупции в реализации образовательных программ по антикоррупционному образованию и воспитанию, информационной и разъяснительной деятельности, исполнению государственного социального заказа, направленного на формирование антикоррупционной культуры;
59) определение порядка проведения антикоррупционного мониторинга;
60) составление протоколов и рассмотрение дел об административных правонарушениях в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях;
61) запрашивание информации о результатах внутреннего контроля за качеством оказания государственных услуг;
62) осуществление государственного контроля за качеством оказания государственных услуг;
63) формирование и реализация государственного социального заказа по проведению общественного мониторинга качества оказания государственных услуг;
64) разработка предложений по повышению качества оказания государственных услуг;
65) оказание информационной, консультативной, методической поддержки физическим лицам и некоммерческим организациям по проведению общественного мониторинга качества оказания государственных услуг;
66) разработка и утверждение правил государственного контроля за качеством оказания государственных услуг;
67) разработка и утверждение методики оценки качества оказания государственных услуг по согласованию с уполномоченным органом в сфере информатизации;
68) осуществление иных функций, возложенных законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 16 с изменением, внесенным Указом Президента РК от 12.06.2017 № 498.
17. Функции ведомства:
1) выявление, пресечение, раскрытие и расследование коррупционных уголовных правонарушений;
2) осуществление мониторинга реализации имущества, конфискованного по уголовным делам о коррупционных преступлениях и приобретенного на средства, добытые преступным путем, как правило, с последующим опубликованием информации о его обращении в доход государства;
3) участие в подготовке ежегодного Национального доклада о противодействии коррупции в Республике Казахстан;
4) участие в формировании сводной информации о проведенном мониторинге и оценке исполнения плановых мероприятий по реализации Антикоррупционной стратегии;
5) проведение анализа практики оперативно-розыскной и следственной деятельности, досудебного расследования по коррупционным преступлениям;

56) сыбайлас жемқорлық тәуекелдерінің ішкі талдауын өткізудің үлгілік тәртібін айқындау;
57) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылдың оң тәжірибесін зерделеу және тарату;
58) сыбайлас жемқорлыққа қарсы білім беру және тәрбиелеу, ақпараттық және түсіндіру қызметі, сыбайлас жемқорлыққа қарсы мәдениетті қалыптастыруға бағытталған мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орындау бойынша білім беру бағдарламаларын іске асыруда сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл субъектілеріне жәрдемдесу және әдістемелік көмек көрсету;
59) сыбайлас жемқорлыққа қарсы мониторинг жүргізу тәртібін айқындау;
60) Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінде белгіленген тәртіппен әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы хаттамалар толтыру және істерді қарау;
61) мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын ішкі бақылау нәтижелері туралы ақпарат сұрату;
62) мемлекеттік қызметтер көрсету сапасына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
63) мемлекеттік қызметтер көрсету сапасына қоғамдық мониторинг өткізу бойынша мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты қалыптастыру және іске асыру;
64) мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын арттыру бойынша ұсыныстар әзірлеу;
65) жеке тұлғаларға және коммерциялық емес ұйымдарға мемлекеттік қызметтер көрсету сапасына қоғамдық мониторинг жүргізу жөнінде ақпараттық, консультациялық, әдістемелік қолдау көрсету;
66) мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын мемлекеттік бақылау қағидаларын әзірлеу және бекіту;
67) ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау әдістемесін әзірлеу және бекіту;
68) Қазақстан Республикасының заңнамасында жүктелген өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Ескерту. 16-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Президентінің 12.06.2017 № 498 Жарлығымен.
17. Ведомствоның функциялары:
1) сыбайлас жемқорлық қылмыстық құқық бұзушылықтардың анықтау, жолын кесу, ашу және тергеу;
2) сыбайлас жемқорлық қылмыстар туралы қылмыстық істер бойынша тәркіленген және қылмыстық жолмен алынған қаражатқа сатып алынған мүліктің өткізілуіне мониторингті, мүлікті мемлекет кірісіне айналдыру туралы ақпаратты әдетте кейіннен жариялай отырып жүзеге асыру;
3) жыл сайынғы Қазақстан Республикасындағы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы ұлттық баяндаманы дайындауға қатысу;
4) Сыбайлас жемқорлыққа қарсы стратегияны іске асыру бойынша жүргізілген мониторинг және жоспарлы іс-шаралардың орындалуына бақылау туралы жиынтық ақпаратты қалыптастыруға қатысу;
5) сыбайлас жемқорлық қылмыстар бойынша жедел-іздестіру және тергеу қызметінің, сотқа дейінгі тергеу практикасының талдауын жүргізу;

6) внесение государственным органам, организациям или лицам, исполняющим в них управленческие функции, представлений о принятии мер по устранению обстоятельств или других нарушений закона в порядке, установленном уголовно-процессуальным законодательством Республики Казахстан;
7) конвоирование задержанных и лиц, заключенных под стражу;
8) осуществление собирания (приобретения), постоянного хранения и использования архивных документов в специальном государственном архиве;
9) осуществление иных функций, возложенных законодательством Республики Казахстан.
18. Права и обязанности Агентства:
1) вносить Президенту Республики Казахстан предложения по вопросам совершенствования государственной службы и противодействия коррупции, а также оценки и государственного контроля за качеством оказания государственных услуг;
2) запрашивать и получать от государственных органов, организаций, должностных лиц необходимую информацию и материалы в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
3) проводить проверки по вопросам государственной службы, государственного контроля за качеством оказания государственных услуг, по согласованию с государственными органами привлекать к проведению проверок их работников;
4) вносить государственным органам в пределах своей компетенции обязательные к рассмотрению представления об устранении нарушений, выявленных по результатам проверки по вопросам государственной службы в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
5) в случае выявления нарушения законодательства Республики Казахстан о государственной службе, о государственных услугах принимать меры в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
6) разрабатывать нормативные правовые акты по вопросам, касающимся деятельности Агентства, его территориальных органов и подведомственных организаций;
7) вносить предложения о производстве ревизий, налоговых и других проверок, аудита и оценки эффективности деятельности от уполномоченных органов и должностных лиц в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан;
8) создавать и использовать информационные системы, обеспечивающие решение возложенных на Агентство и его территориальные органы задач;
9) взаимодействовать с другими государственными органами, организациями по основным направлениям деятельности Агентства;
10) осуществлять иные полномочия, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Глава 3. Организация деятельности Агентства
Сноска. Заголовок главы 3 в редакции Указа Президента РК от 24.01.2019 № 828 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

6) мемлекеттік органдарға, ұйымдарға және оларда басқарушылық функцияларды орындайтын адамдарға мән-жайларды немесе заңды басқа да бұзушылықтарды Қазақстан Республикасының қылмыстық-процестік заңнамасында белгіленген тәртіппен жою жөнінде шаралар қабылдау туралы ұсыныстар енгізу;
7) ұсталған және қамауға алынған адамдарды айдауылмен алып келу;
8) арнаулы мемлекеттік архивтегі архивтік құжаттарды жинақтауды (сатып алуды), тұрақты сақтауды және пайдалануды жүзеге асыру;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасымен жүктелген өзге де функцияларды жүзеге асыру.
18. Агенттіктің құқықтары мен міндеттері:
1) Қазақстан Республикасының Президентіне мемлекеттік қызметті және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жүйесін жетілдіру, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау мен мемлекеттік бақылау мәселелері бойынша ұсыныстар енгізу;
2) мемлекеттік органдардан, ұйымдардан, лауазымды адамдардан Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қажетті ақпараттар мен материалдарды сұрату және алу;
3) мемлекеттік қызмет, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасына жасалатын мемлекеттік бақылау мәселелері бойынша тексерістер өткізу, мемлекеттік органдармен келісім бойынша тексерістер өткізуге олардың қызметкерлерін тарту;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызмет мәселелері бойынша тексерістер нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы өз құзыреті шегінде орындауға міндетті ұсынуларды мемлекеттік органдарға енгізу;
5) мемлекеттік қызмет туралы, мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Қазақстан Республикасының заңнамаларын бұзушылықтар анықталған жағдайда, Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте шаралар қабылдау;
6) Агенттіктің, оның аумақтық органдары мен ведомствоға қарасты ұйымдарына қатысты мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілер әзірлеу;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда, уәкілетті органдар мен лауазымды адамдардан ревизиялар, салықтық және басқа да тексерулер, аудит және қызмет тиімділігіне бағалау жүргізу туралы ұсыныстар енгізу;
8) Агенттікке және оның аумақтық органдарына жүктелген міндеттердің шешілуін қамтамасыз ететін ақпараттық жүйелер құру және пайдалану;
9) Агенттік қызметінің басты бағыттары бойынша басқа да мемлекеттік органдармен, ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау;
10) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
3-тарау. Агенттік қызметін ұйымдастыру
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - 24.01.2019 № 828 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.

19. Руководство Агентством осуществляется председателем Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции (далее - председатель), который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Агентство задач и осуществление им своих функций.
20. Председатель назначается на должность и освобождается от должности Президентом Республики Казахстан.
21. Председатель Агентства имеет двух заместителей, которые назначаются на должность и освобождаются от должности по его представлению Президентом Республики Казахстан.
22. Полномочия председателя:
1) организует и осуществляет руководство работой Агентства, осуществляет контроль за деятельностью территориальных органов и подведомственных организаций Агентства;
2) в соответствии с законодательством Республики Казахстан осуществляет руководство и координацию деятельности ведомства;
3) определяет полномочия своих заместителей и руководителя аппарата;
4) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке назначает на должности и освобождает от должностей работников Агентства, руководителей территориальных органов Агентства, их заместителей, а также руководителей подведомственных организаций;
5) в соответствии с законодательством Республики Казахстан утверждает порядок решения кадровых вопросов ведомства, его территориальных органов;
6) определяет порядок взаимодействия ведомства с иными государственными органами;
7) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке налагает дисциплинарные взыскания и применяет меры поощрения на работников (сотрудников) Агентства и его ведомства, вопросы трудовых отношений которых отнесены к его компетенции;
8) вносит Президенту Республики Казахстан представления о награждении работников (сотрудников) Агентства и его ведомства, их территориальных органов и подведомственных организаций государственными наградами и присвоении им почетных званий Республики Казахстан;
9) согласовывает установление квалификационных классов;
10) подписывает правовые и нормативные правовые акты Агентства, дает указания и поручения находящимся в подчинении работникам, принимает иные организационно-распорядительные меры по осуществлению государственных функций, отнесенных к компетенции Агентства;
11) по согласованию с Администрацией Президента Республики Казахстан утверждает Положение о ведомстве и его территориальных органах;
12) утверждает положения о территориальных органах Агентства;
13) утверждает структуру территориальных органов Агентства, ведомства и его территориальных органов в пределах лимита общей штатной численности, утвержденного Президентом Республики Казахстан;

19. Агенттікті басқаруды Агенттік төрағасы (бұдан әрі - төраға) жүзеге асырады, ол Агенттікке жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз функцияларын жүзеге асыруына дербес жауаптылықта болады.
20. Төрағаны Қазақстан Республикасының Президенті лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады.
21. Қазақстан Республикасының Президенті Төрағаның ұсынуы бойынша лауазымға тағайындайтын және лауазымнан босататын екі орынбасары болады.
22. Төрағаның өкілеттіктері:
1) Агенттіктің жұмысын ұйымдастырады және басшылық жасайды, Агенттіктің аумақтық органдары мен ведомствоға қарасты ұйымдарының қызметіне бақылауды жүзеге асырады;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ведомствоның қызметіне басшылық жасайды және үйлестіреді;
3) өз орынбасарларының және аппарат басшысының өкілеттіктерін айқындайды;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте Агенттіктің қызметкерлерін, Агенттіктің аумақтық органдары басшыларын, олардың орынбасарларын, сондай-ақ ведомствоға қарасты ұйымдардың басшыларын лауазымға тағайындайды және лауазымынан босатады;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ведомствоның, оның аумақтық органдарының кадр мәселелерін шешудің тәртібін бекітеді;
6) ведомствоның өзге мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл тәртібін айқындайды;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Агенттіктің және оның ведомствосының еңбек қатынастары мәселелері оның құзіретіне кіретін жұмыскерлеріне (қызметкерлеріне) тәртіптік жазалар қолданады және көтермелеу шараларын қабылдайды;
8) Қазақстан Республикасының Президентіне Агенттіктің және оның ведомствосының, олардың аумақтық органдарының және ведомствоға қарасты ұйымдарының жұмыскерлерін (қызметкерлерін) мемлекеттік наградалармен марапаттау және оларға Қазақстан Республикасының құрметті атақтарын беру туралы ұсыныстар енгізеді;
9) біліктілік сыныптарды белгілеуді келіседі;
10) Агенттіктің құқықтық және нормативтік құқықтық актілеріне қол қояды, бағынысты қызметкерлеріне нұсқаулар мен тапсырмалар береді, Агенттіктің құзыретіне жататын мемлекеттік функцияларды жүзеге асыру бойынша өзге де ұйымдастыру-өкімдік шараларын қабылдайды;
11) Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігінің келісімімен Ведомство және оның аумақтық органдары туралы ережені бекітеді;
12) Агенттіктің аумақтық органдары туралы ережелерді бекітеді;
13) Қазақстан Республикасының Президенті бекіткен жалпы штат санының лимиті шегінде Агенттіктің аумақтық органдарының, ведомствосының және оның аумақтық органдарының құрылымын бекітеді;

14) представляет Агентство в отношениях с государственными органами и иными организациями в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
15) образовывает консультативно-совещательные органы при Агентстве;
16) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий первого руководителя Агентства в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
23. Аппарат Агентства возглавляется руководителем аппарата, назначаемым на должность и освобождаемым от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
24. Ведомство осуществляет оперативно-розыскную деятельность, досудебное производство и производство по делам об административных правонарушениях, связанных с обеспечением его уголовно-процессуальной деятельности, и несет всю полноту ответственности за выполнение возложенных на него задач и функций.
25. Агентство имеет в областях, городах республиканского значения, столице советы по этике, являющиеся коллегиальными органами, Положение о которых утверждается Президентом Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 25 в редакции Указа Президента РК от 04.08.2018 № 723.
Глава 4. Имущество Агентства
Сноска. Заголовок главы 4 в редакции Указа Президента РК от 24.01.2019 № 828 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
26. Агентство может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество Агентства формируется за счет имущества, переданного государством, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности, иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
27. Имущество, закрепленное за Агентством, относится к республиканской собственности.
28. Агентство не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.
Глава 5. Реорганизация и упразднение Агентства
Сноска. Заголовок главы 5 в редакции Указа Президента РК от 24.01.2019 № 828 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
29. Реорганизация и упразднение Агентства осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень организаций, находящихся в ведении Агентства
Сноска. Заголовок в редакции Указа Президента РК от 24.01.2019 № 828 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

14) Агенттіктің атынан мемлекеттік органдармен және өзге де ұйымдармен қарым-қатынастарда Қазақстан Республикасының заңнамаға сәйкес өкілдік етеді;
15) Агенттіктің жанынан консультативтік-кеңесші органдар құрады;
16) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Агенттіктің бірінші басшысы болмаған кезде оның өкілеттіктерін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
23. Агенттік аппаратын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босатылатын аппарат басшысы басқарады.
24. Ведомство жедел-іздестіру қызметін, сотқа дейінгі іс жүргізу және әкімшілік құқық бұзушылық туралы істер бойынша іс жүргізуді жүзеге асырады және өзіне жүктелетін міндеттер мен функцияларды орындау үшін толықтай барлық жауапкершілікті алады.
25. Агенттіктің облыстарда, республикалық маңызы бар қалаларда, астанада алқалы орган болып табылатын Әдеп жөніндегі кеңестері болады, олар туралы Ережені Қазақстан Республикасының Президенті бекітеді.
Ескерту. 25-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Президентінің 04.08.2018 № 723 Жарлығымен.
4-тарау. Агенттіктің мүлкі
Ескерту. 4-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - 24.01.2019 № 828 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
26. Агенттіктің Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болады.
Агенттіктің мүлкі мемлекет оның меншігіне берген, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздерден, өз қызметінің нәтижесінде алынған мүлік есебінен (ақша кірістерін қоса алғанда) құралады.
27. Агенттікке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
28. Агенттіктің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша берілген қаражат есебінен алынған мүлікті, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, өз бетінше иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуіне құқығы жоқ.
5-тарау. Агенттікті қайта ұйымдастыру және тарату
Ескерту. 5-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - 24.01.2019 № 828 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
Агенттікті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Агенттік қарамағындағы ұйымдар тізбесі
Ескерту. Тізбенің тақырыбы жаңа редакцияда - 24.01.2019 № 828 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.

1) Акционерное общество "Национальный центр по управлению персоналом государственной службы";
2) Республиканское государственное казенное предприятие "Академия государственного управления при Президенте Республики Казахстан".
Перечень территориальных органов Агентства
Сноска. Заголовок в редакции Указа Президента РК от 24.01.2019 № 828 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
1) Республиканское государственное учреждение "Департамент Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции по Акмолинской области";
2) Республиканское государственное учреждение "Департамент Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции по Актюбинской области";
3) Республиканское государственное учреждение "Департамент Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции по Алматинской области";
4) Республиканское государственное учреждение "Департамент Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции по Атырауской области";
5) Республиканское государственное учреждение "Департамент Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции по Восточно-Казахстанской области";
6) Республиканское государственное учреждение "Департамент Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции по Жамбылской области";
7) Республиканское государственное учреждение "Департамент Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции по Западно-Казахстанской области";
8) Республиканское государственное учреждение "Департамент Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции по Карагандинской области";
9) Республиканское государственное учреждение "Департамент Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции по Костанайской области";
10) Республиканское государственное учреждение "Департамент Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции по Кызылординской области";
11) Республиканское государственное учреждение "Департамент Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции по Мангистауской области";
12) Республиканское государственное учреждение "Департамент Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции по Павлодарской области";

1) "Мемлекеттік қызметтің персоналын басқару ұлттық орталығы" акционерлік қоғамы;
2) "Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Мемлекеттік басқару академиясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
Агенттіктің аумақтық органдарының тізбесі
Ескерту. Тізбенің тақырыбы жаңа редакцияда - 24.01.2019 № 828 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді - ҚР Президентінің 04.08.2018 № 723 Жарлығымен.
1) "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Ақмола облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
2) "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Ақтөбе облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
3) "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Алматы облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
4) "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Атырау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
5) "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
6) "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Жамбыл облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
7) "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
8) "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Қарағанды облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
9) "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Қостанай облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
10) "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Қызылорда облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
11) "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Маңғыстау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
12) "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Павлодар облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;

13) Республиканское государственное учреждение "Департамент Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции по Северо-Казахстанской области";
14) Республиканское государственное учреждение "Департамент Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции по Туркестанской области";
15) Республиканское государственное учреждение "Департамент Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции по городу Астане";
16) Республиканское государственное учреждение "Департамент Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции по городу Алматы";
17) Республиканское государственное учреждение "Департамент Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции по городу Шымкенту".
Перечень территориальных органов Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Агентства
Сноска. Заголовок в редакции Указа Президента РК от 24.01.2019 № 828 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
1) Республиканское государственное учреждение "Департамент Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции по Акмолинской области";
2) Республиканское государственное учреждение "Департамент Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции по Актюбинской области";
3) Республиканское государственное учреждение "Департамент Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции по Алматинской области";
4) Республиканское государственное учреждение "Департамент Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции по Атырауской области";
5) Республиканское государственное учреждение "Департамент Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции по Восточно-Казахстанской области";

13) "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
14) "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Түркістан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
15) "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Астана қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
16) "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Алматы қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
17) "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Шымкент қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
Агенттіктің Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) аумақтық органдарының тізбесі
Ескерту. Тізбенің тақырыбы жаңа редакцияда - 24.01.2019 № 828 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Жарлығымен.
Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді - ҚР Президентінің 04.08.2018 № 723 Жарлығымен.
1) "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) Ақмола облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
2) "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) Ақтөбе облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
3) "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) Алматы облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
4) "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) Атырау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
5) "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;

6) Республиканское государственное учреждение "Департамент Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции по Жамбылской области";
7) Республиканское государственное учреждение "Департамент Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции по Западно-Казахстанской области";
8) Республиканское государственное учреждение "Департамент Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции по Карагандинской области";
9) Республиканское государственное учреждение "Департамент Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции по Костанайской области";
10) Республиканское государственное учреждение "Департамент Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции по Кызылординской области";
11) Республиканское государственное учреждение "Департамент Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции по Мангистауской области";
12) Республиканское государственное учреждение "Департамент Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции по Павлодарской области";
13) Республиканское государственное учреждение "Департамент Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции по Северо-Казахстанской области";
14) Республиканское государственное учреждение "Департамент Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции по Туркестанской области";
15) Республиканское государственное учреждение "Департамент Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции по городу Астане";

6) "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) Жамбыл облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
7) "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
8) "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) Қарағанды облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
9) "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) Қостанай облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
10) "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) Қызылорда облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
11) "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) Маңғыстау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
12) "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) Павлодар облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
13) "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
14) "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) Түркістан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
15) "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) Астана қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;

16) Республиканское государственное учреждение "Департамент Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции по городу Алматы";
17) Республиканское государственное учреждение "Департамент Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции по городу Шымкенту".
УТВЕРЖДЕНА
Указом Президента
Республики Казахстан
от 5 октября 2016 года № 349
СТРУКТУРА
Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
Руководство
Национальное бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба)
Департамент государственной службы
Департамент контроля в сфере государственной службы
Департамент антикоррупционной политики
Департамент государственных услуг
Департамент стратегических разработок и международных программ
Департамент по связям с общественностью
Административный департамент
Юридический департамент
Управление по защите государственных секретов и информационной безопасности
Служба управления персоналом
Служба внутреннего аудита
Секретариат Председателя
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента
Республики Казахстан
от 5 октября 2016 года № 349
ИЗМЕНЕНИЯ И ДОПОЛНЕНИЯ,
которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан
1. В Указе Президента Республики Казахстан от 22 января 1999 года № 6 "О структуре Правительства Республики Казахстан":
в пункте 1:
строку "Министерство по делам государственной службы Республики Казахстан;" исключить.
2. В Указе Президента Республики Казахстан от 22 января 1999 года № 29 "О мерах по дальнейшей оптимизации системы государственных органов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 1, ст. 2):
в приложении 1 к вышеназванному Указу после строки:
"Департамент по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарат Верховного Суда Республики Казахстан), в том числе:
6203
территориальные органы (администраторов судов) в областях, столице и городах республиканского значения"
5975
дополнить строкой следующего содержания:
"Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции, его ведомство и их территориальные органы
2309".
3. Утратил силу Указом Президента РК от 31.07.2023 № 290.

16) "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) Алматы қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі;
17) "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) Шымкент қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2016 жылғы 5 қазандағы
№ 349 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің
ҚҰРЫЛЫМЫ
Басшылық
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросы (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет)
Мемлекеттік қызмет департаменті
Мемлекеттік қызмет саласындағы бақылау департаменті
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы саясат департаменті
Мемлекеттік қызметтер көрсету департаменті
Стратегиялық әзірлемелер және халықаралық бағдарламалар департаменті
Жұртшылықпен байланыс департаменті
Әкімшілік департаменті
Заң департаменті
Мемлекеттік құпияларды қорғау және ақпараттық қауіпсіздік басқармасы
Персоналды басқару қызметі
Ішкі аудит қызметі
Төраға хатшылығы
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2016 жылғы 5 қазандағы
№ 349 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін
ӨЗГЕРІСТЕР МЕН ТОЛЫҚТЫРУЛАР
1. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымы туралы" 1999 жылғы 22 қаңтардағы № 6 Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығында:
1-тармақта:
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері министрлігі" деген жол алып тасталсын.
2. "Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары жүйесін одан әрі оңтайландыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 22 қаңтардағы № 29 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., № 1, 2-құжат):
жоғарыда аталған Жарлыққа 1-қосымшада:
"Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының аппараты), оның ішінде:
6203
облыстардағы, астанадағы және республикалық маңызы бар қалалардағы аумақтық органдар (сот әкімшілері)
5975"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі, оның ведомствосы және олардың аумақтық органдары
2309".
3. Күші жойылды – ҚР Президентінің 31.07.2023 № 290 Жарлығымен.

4. В Указ Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года № 1283 "Об утверждении реестров должностей военнослужащих, сотрудников специальных государственных органов, правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы и органов прокуратуры Республики Казахстан по категориям" (с пометкой "Для служебного пользования").
5. Утратил силу Указом Президента РК от 05.05.2018 № 681.
6. В Указ Президента Республики Казахстан от 11 марта 2008 года № 552 "Об утверждении Положения об Администрации Президента Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 12-13, ст. 116):
1) в Положении об Администрации Президента Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
абзац шестой подпункта 1) пункта 32 изложить в следующей редакции:
"Верховному Суду, Генеральной прокуратуре, Комитету национальной безопасности, Агентству по делам государственной службы и противодействию коррупции - по вопросам, не связанным соответственно с отправлением правосудия, осуществлением функций уголовного преследования, дознания, предварительного следствия и оперативно-розыскной деятельности; Департаменту по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарату Верховного Суда Республики Казахстан);";
2) в Перечне государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
после строки "Комитет национальной безопасности Республики Казахстан" дополнить строкой следующего содержания:
"Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции".
7. В Указе Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2011 года № 155 "О вопросах государственных символов и геральдики ведомственных и иных, приравненных к ним, наград некоторых государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, Конституционного Совета Республики Казахстан, правоохранительных органов, судов, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 55, ст. 783):
в Перечне и описаниях ведомственных и иных, приравненных к ним, наград некоторых государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, Конституционного Совета Республики Казахстан, правоохранительных органов, судов, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, утвержденных вышеназванным Указом:
в Перечне ведомственных и иных, приравненных к ним, наград некоторых государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, Конституционного Совета Республики Казахстан, правоохранительных органов, судов, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований:
в разделе "Медали:":
абзац первый пункта 6 изложить в следующей редакции:

4. "Қазақстан Республикасының әскери қызметшілері, арнаулы мемлекеттік органдары, құқық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызметі мен прокуратура органдарының қызметкерлері лауазымдарының санаттары бойынша тізілімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 17 қаңтардағы № 1283 Жарлығына ("Қызмет бабында пайдалану үшін" белгісімен).
5. Күші жойылды - ҚР Президентінің 05.05.2018 № 681 Жарлығымен.
6. "Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 11 наурыздағы № 552 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 12-13, 116-құжат):
1) жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі туралы ережеде:
32-тармақтың 1) тармақшасының алтыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"сот төрелігін жүзеге асыру, қылмыстық қудалау, анықтау, алдын ала тергеу және жедел іздестіру қызметі функцияларын жүзеге асыруға байланысты емес мәселелер бойынша тиісінше - Жоғарғы Сотқа, Бас прокуратураға, Ұлттық қауіпсіздік комитетіне, Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігіне; Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментіне (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының аппаратына);";
2) жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдардың тізбесінде:
"Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі".
7. "Мемлекеттік рәміздер және Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін кейбір мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің, құқық қорғау органдарының, соттардың, Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградаларының геральдикасы мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 30 қыркүйектегі № 155 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 55, 783-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін кейбір мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің, құқық қорғау органдарының, соттардың, Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградаларының тізбесі мен сипаттамаларында:
Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін кейбір мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің, құқық қорғау органдарының, соттардың, Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградаларының тізбесінде:
"Медальдар" деген бөлімде:
6-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:

"6. Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Агентства по делам государственной службы и противодействию коррупции:";
в разделе "Нагрудные знаки:":
дополнить пунктом 1-3 следующего содержания:
"1-3. Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции:
"Үздік мемлекеттік қызметші".";
абзац первый пункта 6 изложить в следующей редакции:
"6. Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Агентства по делам государственной службы и противодействию коррупции:";
в Описаниях ведомственных и иных, приравненных к ним, наград некоторых государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, Конституционного Совета Республики Казахстан, правоохранительных органов, судов, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, утвержденных вышеназванным Указом:
в разделе "Медали Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Министерства по делам государственной службы Республики Казахстан":
заголовок изложить в следующей редакции:
"Медали Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции";
в подразделе ""Мінсіз қызметі үшін" I степени (приложение 28)":
1) абзац второй изложить в следующей редакции:
"На лицевой стороне медали расположена эмблема Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции, фон которой залит эмалью синего цвета. В центральной части эмблемы изображен шанырак на фоне солнца, под ним - парящий орел. Сверху обрамляет надпись "БІЗДІҢ МІНДЕТ", снизу - надпись "ХАЛЫҚҚА ҚЫЗМЕТ". Эмблема выполнена золотистым цветом.";
2) абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"Снизу эмблему вдоль наружного контура обрамляет орнамент, идентичный орнаменту эмблемы Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции.";
в подразделе ""Мінсіз қызметі үшін" II степени (приложение 29)":
1) абзац второй изложить в следующей редакции:
"На лицевой стороне медали расположена эмблема Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции, фон которой залит эмалью синего цвета. В центральной части эмблемы изображен шанырак на фоне солнца, под ним - парящий орел. Сверху обрамляет надпись "БІЗДІҢ МІНДЕТ", снизу - надпись "ХАЛЫҚҚА ҚЫЗМЕТ". Эмблема выполнена в серебристом цвете.";

"6. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросы (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет):";
"Төсбелгілер:" деген бөлімде:
мынадай мазмұндағы 1-3-тармақпен толықтырылсын:
"1-3. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі:
"Үздік мемлекеттік қызметші".";
6-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросы (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет):";
Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін кейбір мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің, құқық қорғау органдарының, соттардың, Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградаларының сипаттамаларында:
"Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрлігінің Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) медальдары" деген бөлімде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) медальдары";
"I дәрежелі "Мінсіз қызметі үшін" (28-қосымша)" деген кіші бөлімде:
1) екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Медальдің бет жағында Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) эмблемасы орналасқан, оның реңі көк түсті эмальмен құйылған. Эмблеманың ортаңғы бөлігінде күн аясындағы шаңырақ, оның астында қалықтаған қыран бейнеленген. Үстінен "БІЗДІҢ МІНДЕТ", астынан "ХАЛЫҚҚА ҚЫЗМЕТ" деген жазумен жиектелген. Эмблема алтын түспен дайындалған.";
2) төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Эмблеманың төменгі жағында сыртқы нобайын айналдыра Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросы (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) эмблемасының ою-өрнегіне ұқсас ою-өрнекпен жиектеледі.";
"II дәрежелі "Мінсіз қызметі үшін" (29-қосымша)" деген кіші бөлімде:
1) екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Медальдің бет жағында Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) эмблемасы орналасқан, оның реңі көк түсті эмальмен құйылған. Эмблеманың ортаңғы бөлігінде күн аясындағы шаңырақ, оның астында қалықтаған қыран бейнеленген. Үстінен "БІЗДІҢ МІНДЕТ", астынан "ХАЛЫҚҚА ҚЫЗМЕТ" деген жазумен жиектелген. Эмблема күміс түспен дайындалған.";

2) абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"Снизу эмблему вдоль наружного контура обрамляет орнамент, идентичный орнаменту эмблемы Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции.";
в подразделе ""Мінсіз қызметі үшін" III степени (приложение 30)":
1) абзац второй изложить в следующей редакции:
"На лицевой стороне медали расположена эмблема Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции, фон которой залит эмалью синего цвета. В центральной части эмблемы изображен шанырак на фоне солнца, под ним - парящий орел. Сверху обрамляет надпись "БІЗДІҢ МІНДЕТ", снизу - надпись "ХАЛЫҚҚА ҚЫЗМЕТ". Эмблема выполнена в бронзовом цвете.";
2) абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"Снизу эмблему вдоль наружного контура обрамляет орнамент, идентичный орнаменту эмблемы Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции.";
в подразделе: "Құқық тәртібін қамтамасыз етуге қосқан үлесі үшін" (приложение 31)":
1) абзац второй изложить в следующей редакции:
"На лицевой стороне медали расположена эмблема Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции, фон которой залит эмалью синего цвета. В центральной части эмблемы изображен шанырак на фоне солнца, под ним - парящий орел. Сверху обрамляет надпись "БІЗДІҢ МІНДЕТ", снизу - надпись "ХАЛЫҚҚА ҚЫЗМЕТ".";
дополнить разделом следующего содержания:
"Нагрудный знак Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
"Үздік мемлекеттік қызметші" (приложение 79-3)
Нагрудный знак "Үздік мемлекеттік қызметші" изготавливается из латуни и имеет форму восьмиконечной многогранной звезды. Размеры знака между противолежащими концами звезды 35 мм.
В центре звезды расположен круг диаметром 20 мм, фон которого покрыт белой эмалью с изображением по центру солнца с 24 лучами, под которым - парящий орел.
По окружности круга выполнена надпись: по верхней части "ҮЗДІК", по нижней части "MEMЛEKETTIK ҚЫЗМЕТШІ", фон надписи покрыт голубой эмалью. Между надписями выполнен узор в виде национального орнамента.
Края окружностей окаймлены бортиками. Все изображения и надписи на знаке рельефные.

2) төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Эмблеманың төменгі жағында сыртқы нобайын айналдыра Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросы (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) эмблемасының ою-өрнегіне ұқсас ою-өрнекпен жиектеледі.";
"III дәрежелі "Мінсіз қызметі үшін" (30-қосымша)" деген кіші бөлімде:
1) екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Медальдің бет жағында Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) эмблемасы орналасқан, оның реңі көк түсті эмальмен құйылған. Эмблеманың ортаңғы бөлігінде күн аясындағы шаңырақ, оның астында қалықтаған қыран бейнеленген. Үстінен "БІЗДІҢ МІНДЕТ", астынан "ХАЛЫҚҚА ҚЫЗМЕТ" деген жазумен жиектелген. Эмблема қола түспен дайындалған.";
2) төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Эмблеманың төменгі жағында сыртқы нобайын айналдыра Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросы (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) эмблемасының ою-өрнегіне ұқсас ою-өрнекпен жиектеледі.";
"Құқық тәртібін қамтамасыз етуге қосқан үлесі үшін" медалі (31-қосымша)" деген кіші бөлімде:
1) екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Медальдің бет жағында Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) эмблемасы орналасқан, оның реңі көк түсті эмальмен құйылған. Эмблеманың ортаңғы бөлігінде күн аясындағы шаңырақ, оның астында қалықтаған қыран бейнеленген. Үстінен "БІЗДІҢ МІНДЕТ", астынан "ХАЛЫҚҚА ҚЫЗМЕТ" деген жазумен жиектелген.";
мынадай мазмұндағы бөліммен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің төсбелгісі
"Үздік мемлекеттік қызметші" (79-3-қосымша)
"Үздік мемлекеттік қызметші" төсбелгісі жезден жасалған және сегіз ұшты көп қырлы жұлдыз нысанында болады. Белгінің қарама-қарсы ұштары арасындағы өлшемі 35 мм.
Жұлдыздың ортасында диаметрі 20 мм шеңбер орналасқан, оның аясы ақ эмальмен боялған, шеңбердің ортасында 24 сәулесі бар күн және астында қалықтаған бүркіттің бейнесі бар.
Шеңбердің жоғары жағында "ҮЗДІК", ал төменгі жағында "МЕМЛЕКЕТТІК ҚЫЗМЕТШІ" деген жазу түсірілген, оның аясы көк эмальмен боялған. Жазулардың арасында ұлттық орнамент түсірілген.
Айналасы ернеумен жиектелген. Белгідегі барлық бейнелер мен жазулар бедерленген.

Знак с помощью ушка и кольца соединяется с прямоугольной колодкой шириной 25 мм и высотой 15 мм, обтянутой шелковой муаровой лентой цвета Государственного Флага.
Знак при помощи булавки с визорным замком крепится к одежде.";
в разделе "Нагрудные знаки Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции":
заголовок изложить в следующей редакции:
"Нагрудные знаки Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции";
в подразделе "Үздік қызметкер" I степени (приложение 92)":
абзац третий изложить в следующей редакции:
"На лицевой стороне знака расположена эмблема Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции, залитая эмалью синего цвета. В центральной части эмблемы изображен шанырак на фоне солнца, под ним - парящий орел. Сверху обрамляет надпись "БІЗДІҢ МІНДЕТ", снизу - надпись "ХАЛЫҚҚА ҚЫЗМЕТ".";
в подразделе "Үздік қызметкер" II степени (приложение 93)":
абзац третий изложить в следующей редакции:
"На лицевой стороне знака расположена эмблема Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции, залитая эмалью синего цвета. В центральной части эмблемы изображен шанырак на фоне солнца, под ним - парящий орел. Сверху обрамляет надпись "БІЗДІҢ МІНДЕТ", снизу - надпись "ХАЛЫҚҚА ҚЫЗМЕТ".";
в подразделе "Үздік қызметші" I степени (приложение 93-1)":
абзацы второй и третий изложить в следующей редакции:
"На лицевой стороне знака расположена эмблема Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции, залитая эмалью синего цвета. В центральной части эмблемы изображен шанырак на фоне солнца, под ним - парящий орел. Сверху обрамляет надпись "БІЗДІҢ МІНДЕТ", снизу - надпись "ХАЛЫҚҚА ҚЫЗМЕТ".
Эмблема по наружному контуру обрамлена красной лентой, на которой в верхней части выгравирована надпись "ҮЗДІК ҚЫЗМЕТШІ". Под лентой, в центральной ее части, выступает граненая площадка, на красном фоне которой выполнена римская цифра "I", соответствующая степени знака. Между надписью и площадкой размещен орнамент, идентичный орнаменту Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции.";

Белгі құлақша мен шығыршық арқылы Мемлекеттік Ту түсті жібек қатқыл лентамен тысталған ені 25 мм және биіктігі 15 мм тік бұрышты тағанға жалғанады.
Белгі киімге визорлы бекіткіші бар түйреуіш арқылы бекітіледі.";
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) төсбелгілері" деген бөлімде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) төсбелгілері";
"I дәрежелі "Үздік қызметкер" (92-қосымша)" деген кіші бөлімде:
үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Медальдің бет жағында Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) эмблемасы орналасқан, оның реңі көк түсті эмальмен құйылған. Эмблеманың ортаңғы бөлігінде күн аясындағы шаңырақ, оның астында қалықтаған қыран бейнеленген. Үстінен "БІЗДІҢ МІНДЕТ", астынан "ХАЛЫҚҚА ҚЫЗМЕТ" деген жазумен жиектелген.";
"II дәрежелі "Үздік қызметкер" (93-қосымша)" деген кіші бөлімде:
үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Медальдің бет жағында Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) эмблемасы орналасқан, оның реңі көк түсті эмальмен құйылған. Эмблеманың ортаңғы бөлігінде күн аясындағы шаңырақ, оның астында қалықтаған қыран бейнеленген. Үстінен "БІЗДІҢ МІНДЕТ", астынан "ХАЛЫҚҚА ҚЫЗМЕТ" деген жазумен жиектелген.";
"I дәрежелі "Үздік қызметші" (93-1-қосымша)" деген кіші бөлімде:
екінші және үшінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"Медальдің бет жағында Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) эмблемасы орналасқан, оның реңі көк түсті эмальмен құйылған. Эмблеманың ортаңғы бөлігінде күн аясындағы шаңырақ, оның астында қалықтаған қыран бейнеленген. Үстінен "БІЗДІҢ МІНДЕТ", астынан "ХАЛЫҚҚА ҚЫЗМЕТ" деген жазумен жиектелген.".
Эмблеманың сыртқы нобайы қызыл лентамен жиектелген, оның жоғарғы жағында "ҮЗДІК ҚЫЗМЕТШІ" деген жазу ойылып жазылған. Лентаның астында, оның орталық бөлігінде қырланған алаңша шығып тұрады, оның қызыл түсті аясында белгінің дәрежесіне сәйкес келетін "I" деген рим цифры жазылған. Жазу мен алаңшаның арасында Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) ою-өрнегімен бірдей ұқсас ою-өрнек орналасқан.";

в подразделе "Үздік қызметші" II степени (приложение 93-2)":
абзацы второй и третий изложить в следующей редакции:
"На лицевой стороне знака расположена эмблема Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции, залитая эмалью синего цвета. В центральной части эмблемы изображен шанырак на фоне солнца, под ним - парящий орел. Сверху обрамляет надпись "БІЗДІҢ МІНДЕТ", снизу - надпись "ХАЛЫҚҚА ҚЫЗМЕТ".
Эмблема по наружному контуру обрамлена красной лентой, на которой в верхней части выгравирована надпись "ҮЗДІК ҚЫЗМЕТШІ". Под лентой, в центральной ее части, выступает граненая площадка, на красном фоне которой выполнена римская цифра "II", соответствующая степени знака. Между надписью и площадкой размещен орнамент, идентичный орнаменту эмблемы Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции.";
дополнить приложением 79-3 к Описаниям согласно приложению к вышеназванному Указу;
в Правилах награждения ведомственными и иными, приравненными к ним, наградами (лишения ведомственных и иных, приравненных к ним, наград) некоторых государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, Конституционного Совета Республики Казахстан, правоохранительных органов, судов, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, утвержденных вышеназванным Указом:
в разделе "3. Основания награждения ведомственными наградами":
после раздела "Нагрудный знак "Мінсіз қызметі үшін" дополнить разделом следующего содержания:
"Нагрудный знак "Үздік мемлекеттік қызметші"
53-3. Нагрудным знаком "Үздік мемлекеттік қызметші" награждаются государственные служащие, имеющие стаж безупречной службы не менее 15 лет, за значительный вклад в развитие государственной службы.";
в разделе "Нагрудный знак "Үздік қызметші" I, II степеней":
пункты 65-1 и 65-2 изложить в следующей редакции:
"65-1. Нагрудным знаком "Үздік қызметші" награждаются административные государственные служащие Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции и его территориальных органов, образцово выполняющие свои служебные обязанности, за высокие показатели в служебной деятельности и безупречную службу.

"II дәрежелі "Үздік қызметші" (93-2-қосымша)" деген кіші бөлімде:
екінші және үшінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"Медальдің бет жағында Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) эмблемасы орналасқан, оның реңі көк түсті эмальмен құйылған. Эмблеманың ортаңғы бөлігінде күн аясындағы шаңырақ, оның астында қалықтаған қыран бейнеленген. Үстінен "БІЗДІҢ МІНДЕТ", астынан "ХАЛЫҚҚА ҚЫЗМЕТ" деген жазумен жиектелген.
Эмблеманың сыртқы нобайы қызыл лентамен жиектелген, оның жоғарғы жағында "ҮЗДІК ҚЫЗМЕТШІ" деген жазу ойылып жазылған. Лентаның астында, оның орталық бөлігінде қырланған алаңша шығып тұрады, оның қызыл түсті аясында белгінің дәрежесіне сәйкес келетін "II" деген рим цифры жазылған. Жазу мен алаңшаның арасында Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) ою-өрнегімен бірдей ұқсас ою-өрнек орналасқан.";
жоғарыда аталған Жарлыққа қосымшаға сәйкес Сипаттамаларға 79-3-қосымшамен толықтырылсын;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін кейбір мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің, құқық қорғау органдарының, соттардың, Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградаларымен марапаттау (ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградаларынан айыру) қағидаларында:
"3. Ведомстволық наградалармен марапаттау негіздері" бөлімінде:
"Мінсіз қызметі үшін" төсбелгісі" бөлімінен кейін мынадай мазмұндағы бөліммен толықтырылсын:
"Үздік мемлекеттік қызметші" төсбелгісі
53-3. "Үздік мемлекеттік қызметші" төсбелгісімен мемлекеттік қызметті дамытуға елеулі үлес қосқан, кемінде 15 жыл мінсіз қызмет өтілі бар мемлекеттік қызметшілер марапатталады.";
"I, II дәрежелі "Үздік қызметші" төсбелгісі" бөлімінде:
65-1 және 65-2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"65-1. "Үздік қызметші" төсбелгісімен өзінің қызметтік міндеттерін үлгілі орындаған, қызметтік іс-қимылындағы жоғары көрсеткіштері және мінсіз қызметі үшін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) және оның аумақтық органдарының мемлекеттік әкімшілік қызметшілері марапатталады.

65-2. Нагрудный знак "Үздік қызметші" состоит из двух степеней:
1) нагрудный знак "Үздік қызметші" I степени - для награждения за стаж службы пять и более лет в государственных органах, из них не менее двух лет в Национальном бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службе) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции и его территориальных органах;
2) нагрудный знак "Үздік қызметші" II степени - для награждения за стаж службы не менее трех лет в государственных органах, из них не менее одного года в Национальном бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службе) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции и его территориальных органах.";";
в приложении 1 к вышеназванному Указу:
в составе Республиканской комиссии по вопросам государственных символов и геральдики ведомственных и иных, приравненных к ним, наград:
строку "Министр по делам государственной службы Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Председатель Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции".
8. В Указе Президента Республики Казахстан от 13 января 2014 года № 722 "Об утверждении Правил оформления, выдачи, замены, сдачи, изъятия, учета, хранения и уничтожения дипломатических и служебных паспортов Республики Казахстан и перечня должностных лиц Республики Казахстан, которым выдаются дипломатические и служебные паспорта Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 1, ст. 2):
в перечне должностных лиц Республики Казахстан, которым выдаются дипломатические и служебные паспорта Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
в разделе "Перечень лиц, которым выдается служебный паспорт Республики Казахстан":
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Сотрудники Министерства обороны Республики Казахстан, Службы государственной охраны Республики Казахстан, Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Службы внешней разведки Республики Казахстан "Сырбар", Министерства внутренних дел Республики Казахстан, Национального бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции, Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан, имеющие офицерские звания и (или) осуществляющие правоохранительную деятельность, за исключением сотрудников территориальных органов.".

65-2. "Үздік қызметші" төсбелгісі екі дәрежеден тұрады:
1) мемлекеттік органдарда бес және одан да көп жыл, оның ішінде Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросында (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметте) және оның аумақтық органдарында кемінде екі жыл қызмет өтілі үшін марапаттауға - I дәрежелі "Үздік қызметші" төсбелгісі;
2) мемлекеттік органдарда кемінде үш жыл, оның ішінде Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросында (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметте) және оның аумақтық органдарында кемінде бір жыл қызмет өтілі үшін марапаттауға - II дәрежелі "Үздік қызметші" төсбелгісі;";
жоғарыда аталған Жарлыққа 1-қосымшада:
Мемлекеттік рәміздер мен ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградалар геральдикасы мәселелері жөніндегі республикалық комиссияның құрамында:
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері министрі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің төрағасы".
8. "Қазақстан Республикасының дипломатиялық және қызметтік паспорттарын ресімдеу, беру, ауыстыру, тапсыру, алып қою, есепке алу, сақтау және жою қағидаларын және Қазақстан Республикасының дипломатиялық және қызметтік паспорттары берілетін Қазақстан Республикасының лауазымды адамдарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 13 қаңтардағы № 722 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 1, 2-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының дипломатиялық және қызметтік паспорттары берілетін Қазақстан Республикасы лауазымды адамдарының тізбесінде:
"Қазақстан Республикасының қызметтік паспорты берілетін адамдардың тізбесі" деген бөлімде:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Аумақтық органдардың қызметкерлерін қоспағанда, Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметінің, Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің, Қазақстан Республикасы "Сырбар" Сыртқы барлау кызметінің, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің офицер атағы бар және (немесе) құқық қорғау қызметін іске асыратын қызметкерлері.".

9. В Указе Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 150 "Об утверждении Реестра должностей политических и административных государственных служащих" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 70-71, ст. 520):
в Реестре должностей политических и административных государственных служащих:
в главе 1. Политические государственные должности:
строку "Председатель Национального бюро Республики Казахстан по противодействию коррупции Министерства по делам государственной службы Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Руководитель Национального бюро по противодействию коррупции Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции";
в главе 2. Административные государственные должности:
в Корпусе "А":
в "Категории 1":
строку "Руководители аппаратов Конституционного совета, Управления делами Президента Республики Казахстан, Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан, Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета, руководитель Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан)" изложить в следующей редакции:
"Руководители аппаратов Конституционного совета, Управления делами Президента Республики Казахстан, Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан, Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета, Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции, руководитель Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан)";
строку "Руководители структурных подразделений аппаратов палат Парламента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, Конституционного Совета Республики Казахстан, Управления делами Президента Республики Казахстан, Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан, Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета, Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан)" изложить в следующей редакции:
"Руководители структурных подразделений аппаратов палат Парламента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, Конституционного Совета Республики Казахстан, Управления делами Президента Республики Казахстан, Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан, Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета, Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан), директоры департаментов Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции и его ведомства";
после указанной строки дополнить строкой следующего содержания:
"Руководители территориальных органов Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции - председатели советов по этике";
в Корпусе "Б":
в разделе "Группа категорий В":
заголовок изложить в следующей редакции:
"Аппараты палат Парламента Республики Казахстан, Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан, Департамент по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарат Верховного Суда Республики Казахстан), аппарат Конституционного Совета Республики Казахстан, Аппарат Высшего Судебного Совета Республики Казахстан, Управление делами Президента Республики Казахстан, аппарат Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан, Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета, Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции и его ведомство";
в "Категории В-1":
после строки "Заместитель руководителя структурного подразделения" дополнить строкой следующего содержания:
"Заместитель директора департамента Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции и его ведомства";
в "Категории В-2":
после строки "Главный инспектор Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, Управления делами Президента Республики Казахстан" дополнить строкой следующего содержания:
"Руководитель управления (службы) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции и его ведомства";
в "Категории В-3":
строку "Помощник, советник Управляющего делами Президента Республики Казахстан, Председателя Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета" изложить в следующей редакции:
"Помощник, советник Управляющего делами Президента Республики Казахстан, председателей Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета, Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции";
в "группе категории С":
в разделе "Межрегиональные и областные подразделения центральных государственных органов и их ведомств, подразделения центральных государственных органов в столице, городе республиканского значения":
в "Категории С-О-1":
строку "Руководитель" изложить в следующей редакции:
"Руководитель, за исключением руководителя территориального органа Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции";
в "Категории С-О-2":
строку "Заведующий секретариатом Совета по этике Министерства по делам государственной службы" изложить в следующей редакции:
"Заведующий секретариатом Совета по этике Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции";
в "Категории С-О-3":
строку "Руководитель структурного подразделения территориального органа Министерства по делам государственной службы" изложить в следующей редакции:
"Руководитель управления территориального органа Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции и его ведомства".

9. "Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 150 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 70-71, 520-құжат):
Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізілімінде:
1. Мемлекеттік саяси лауазымдар деген тарауда:
"Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрлігінің Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының төрағасы" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының басшысы";
2. Мемлекеттік әкімшілік лауазымдар деген тарауда:
"А" корпусында:
1-санатта:
"Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесі, Президентінің Іс басқармасы, Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы, Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті аппараттарының басшылары, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппаратының) басшысы" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесі, Президентінің Іс басқармасы, Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы, Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі аппараттарының басшылары, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппаратының) басшысы";
"Қазақстан Республикасы Парламенті палаталары, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесі, Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесі, Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы, Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы, Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппараты) құрылымдық бөлімшелерінің басшылары" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Парламенті палаталары, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесі, Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесі, Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы, Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы, Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппараты) құрылымдық бөлімшелерінің басшылары, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі мен оның ведомствосы департаменттерінің директорлары";
аталған жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі аумақтық органдарының басшылары - әдеп жөніндегі кеңестердің төрағалары";
"Б" корпусында:
"В санаттарының тобы" деген бөлімде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Парламенті палаталарының аппараттары, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі, Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының аппараты), Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің аппараты, Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің аппараты, Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы, Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының аппараты, Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі мен оның ведомствосы";
В-1 санатында:
"Құрылымдық бөлімше басшысының орынбасары" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі мен оның ведомствосы департаменті директорының орынбасары";
В-2 санатында:
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесінің, Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының бас инспекторы" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі мен оның ведомствосы басқармасының (қызметтің) басшысы";
В-3 санатында:
"Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқарушысының, Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті төрағасының көмекшісі, кеңесшісі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқарушысының, Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағаларының көмекшісі, кеңесшісі";
С санаттарының тобында:
"Орталық мемлекеттік органдардың өңіраралық және облыстық бөлімшелері мен олардың ведомстволары, орталық мемлекеттік органдардың астанадағы, республикалық маңызы бар қаладағы бөлімшелері" деген бөлімде:
С-О-1 санатында:
"Басшы" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Басшы, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі аумақтық органының басшысын қоспағанда":
С-О-2 санатында:
"Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрлігінің Әдеп жөніндегі кеңесі хатшылығының меңгерушісі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Әдеп жөніндегі кеңесі хатшылығының меңгерушісі";
С-О-3 санатында:
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері министрлігі аумақтық органының құрылымдық бөлімшесінің басшысы" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі мен оның ведомствосының аумақтық органы басқармасының басшысы".

10. В Указе Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 151 "О некоторых вопросах поступления граждан на административную государственную службу корпуса "А" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 70-71, ст. 521):
в Специальных квалификационных требованиях к административным государственным должностям корпуса "А", утвержденных вышеназванным Указом:
подпункт 2) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"2) руководителей аппаратов Конституционного Совета Республики Казахстан, Управления делами Президента Республики Казахстан, Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан, Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета, Высшего Судебного Совета Республики Казахстан, Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции, руководителя Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан);";
подпункт 2) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"2) руководителей структурных подразделений аппаратов палат Парламента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, Конституционного Совета Республики Казахстан, Управления делами Президента Республики Казахстан, Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан, Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета, Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан), директоры департаментов Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции и его ведомства.";
пункт 8 дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"руководители территориальных органов Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции - председатели советов по этике.".
11. В Указе Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 152 "О некоторых вопросах прохождения государственной службы" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 72-73-74, ст. 534):
в Правилах наложения дисциплинарного взыскания на государственных служащих, утвержденных вышеназванным Указом:
пункт 24 изложить в следующей редакции:
"24. Дисциплинарную ответственность государственных служащих категорий В-1, С-1, С-2, а также С-О-1, С-О-2 уполномоченного органа по делам государственной службы, допустивших нарушение норм служебной этики, в том числе дисциплинарные проступки, дискредитирующие государственную службу, рассматривает Комиссия по этике уполномоченного органа по делам государственной службы (далее - Комиссия по этике), которая вырабатывает рекомендации о привлечении к дисциплинарной ответственности.
Положение о Комиссии по этике утверждается уполномоченным органом по делам государственной службы.";
пункт 68 дополнить частью третьей следующего содержания:
"При равенстве голосов голос председательствующего является решающим.".

10. "Азаматтардың "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметіне кіруінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 151 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 70-71, 521-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын арнайы біліктілік талаптарында:
5-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесі, Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасы, Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы, Қазақстан Республикасы Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті, Қазақстан Республикасының Жоғарғы Сотының Кеңесі, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі аппараттарының басшылары, Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппаратының) басшысы;";
7-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) Қазақстан Республикасы Парламенті палаталарының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесінің, Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің, Қазақстан Республикасының Президенті Іс басқармасының, Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының, Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті аппараттарының, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының аппараты) құрылымдық бөлімшелерінің басшылары, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі және оның ведомствосы департаменттерінің директорлары лауазымдарын қамтиды.";
8-тармақ мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі аумақтық органдарының басшылары - әдеп жөніндегі кеңестердің төрағалары".
11. "Мемлекеттік қызмет өткерудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 152 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 72-73-74, 534- құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік қызметшілерге тәртіптік жаза қолдану қағидаларында:
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Қызметтік әдеп нормаларын бұзуға, оның ішінде мемлекеттік қызметке кір келтіретін тәртіптік теріс қылықтарға жол берген В-1, С-1, С-2, сондай-ақ С-О-1, С-О-2 санаттарындағы мемлекеттік қызметшілердің тәртіптік жауаптылығын мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның тәртіптік жауаптылыққа тарту туралы ұсынымдарды тұжырымдайтын Әдеп жөніндегі комиссиясы (бұдан әрі - Әдеп жөніндегі комиссия) қарайды.
Әдеп жөніндегі комиссия туралы ережені мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган бекітеді.";
68-тармақ мынадай мазмұндағы үшінші бөлікпен толықтырылсын:
"Дауыстар тең болған кезде төрағалық етушінің даусы шешуші болады.".

Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными Указом Президента РК от 16.08.2017 № 532.
12. В Указе Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 154 "Об утверждении Правил подготовки, внесения Национального доклада о противодействии коррупции Президенту Республики Казахстан и его опубликования" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 75-76, ст. 553):
в Правилах подготовки, внесения Национального доклада о противодействии коррупции Президенту Республики Казахстан и его опубликования, утвержденных вышеназванным Указом:
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Национальный доклад представляется:
1) уполномоченным органом в Администрацию Президента Республики Казахстан не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным;
2) Администрацией Президента Республики Казахстан Президенту Республики Казахстан не позднее 25 марта года, следующего за отчетным.".
13. В Указе Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 156 "Об утверждении Положения о советах по этике Министерства по делам государственной службы Республики Казахстан в областях, городах республиканского значения, столице" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 77-78-79, ст. 573):
наименование изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Положения о советах по этике Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции в областях, городах республиканского значения, столице";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемое Положение о советах по этике Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции в областях, городах республиканского значения, столице.";
в Положении о советах по этике Министерства по делам государственной службы Республики Казахстан в областях, городах республиканского значения, столице, утвержденном вышеназванным Указом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Положение о советах по этике Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции в областях, городах республиканского значения, столице";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"Настоящее Положение определяет статус, полномочия и организацию деятельности советов по этике Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию в областях, городах республиканского значения, столице.";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Президентінің 16.08.2017 № 532 Жарлығымен.
12. "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы ұлттық баяндаманы дайындау, Қазақстан Республикасының Президентіне енгізу және оны жариялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 154 Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж, № 75-76, 553-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы ұлттық баяндаманы дайындау, Қазақстан Республикасының Президентіне енгізу және оны жариялау қағидаларында:
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Ұлттық баяндаманы:
1) уәкілетті орган Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігіне - есепті жылдан кейінгі жылдың 15 ақпанынан кешіктірмей;
2) Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі Қазақстан Республикасының Президентіне - есепті жылдан кейінгі жылдың 25 наурызынан кешіктірмей ұсынады.".
13. "Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрлігінің облыстардағы, республикалық маңызы бар қалалардағы, астанадағы әдеп жөніндегі кеңестері туралы ережені бекіту туралы" 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 156 Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 77-78-79, 573-құжат):
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің облыстардағы, республикалық маңызы бар қалалардағы, астанадағы әдеп жөніндегі кеңестері туралы ережені бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің облыстардағы, республикалық маңызы бар қалалардағы, астанадағы әдеп жөніндегі кеңестері туралы ережесі бекітілсін.";
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері министрлігінің облыстардағы, республикалық маңызы бар қалалардағы, астанадағы әдеп жөніндегі кеңестері туралы ережеде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің облыстардағы, республикалық маңызы бар қалалардағы, астанадағы әдеп жөніндегі кеңестері туралы ереже";
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы Ереже Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің облыстардағы, республикалық маңызы бар қалалардағы, астанадағы әдеп жөніндегі кеңестерінің мәртебесін, өкілеттіктерін және қызметін ұйымдастыруды айқындайды.":
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"1. Советы по этике Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию (далее - Агентство) в областях, городах республиканского значения, столице (далее - Совет по этике) являются коллегиальными органами Агентства.";
по тексту слова "Министерство", "Министерства", "Министерством" заменить соответственно словами "Агентство", "Агентства", "Агентством";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Рабочим органом Совета по этике является секретариат, который определяется руководителем аппарата Агентства из числа структурных подразделений территориального органа Агентства.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Регламент работы Совета по этике утверждается председателем Агентства.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Председателем Совета по этике является по должности руководитель территориального органа Агентства, назначаемый на должность и освобождаемый от должности председателем Агентства.";
подпункт 1) пункта 9 изложить в следующей редакции:
"1) вносит на рассмотрение и утверждение председателю Агентства персональный состав Совета по этике;";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Персональный состав Совета по этике утверждается руководителем аппарата Агентства по предложению председателя Совета по этике.";
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. В отсутствие председателя Совета по этике по его поручению исполняет обязанности председателя один из членов Совета по этике. При этом полномочия по возбуждению, приостановлению и возобновлению дисциплинарного дела на период его отсутствия осуществляются лицом, исполняющим обязанности руководителя территориального органа Агентства.";
абзац второй пункта 28 изложить в следующей редакции:
"О направлении материалов и документов в правоохранительные или иные уполномоченные государственные органы Совет по этике информирует Агентство в течение трех рабочих дней.";
пункт 30 изложить в следующей редакции:
"30. Секретариат возглавляет заведующий секретариатом, назначаемый на должность и освобождаемый от должности руководителем аппарата Агентства."
ПРИЛОЖЕНИЕ
к изменениям и дополнениям,
которые вносятся в некоторые акты
Президента Республики Казахстан
Приложение 79-3 к Описаниям
"Нагрудный знак "Үздік мемлекеттік қызметші"

"1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) облыстардағы, республикалық маңызы бар қалалардағы, астанадағы әдеп жөніндегі кеңестері (бұдан әрі - Әдеп жөніндегі кеңес) Агенттіктің алқалы органдары болып табылады.";
Мәтін бойынша "Министрлік", "Министрліктің" деген сөздер, тиісінше, "Агенттік", "Агенттіктің" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Әдеп жөніндегі кеңестің жұмыс органы Агенттіктің аппарат басшысы Агенттіктің аумақтық органының құрылымдық бөлімшелері қатарынан айқындайтын хатшылық болып табылады.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Әдеп жөніндегі кеңестің жұмыс регламентін Агенттіктің төрағасы бекітеді.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Агенттіктің аумақтық органының басшысы лауазымы бойынша Әдеп жөніндегі кеңестің төрағасы болып табылады, оны Агенттіктің төрағасы лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады.";
9-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Әдеп жөніндегі кеңестің дербес құрамын Агенттік төрағасының қарауына және бекітуіне енгізеді;";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Әдеп жөніндегі кеңес төрағасының ұсынуы бойынша Агенттіктің аппарат басшысы Әдеп жөніндегі кеңестің дербес құрамын бекітеді.";
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Әдеп жөніндегі кеңестің төрағасы болмаған кезде оның тапсырмасы бойынша Әдеп жөніндегі кеңес мүшелерінің бірі төрағаның міндеттерін атқарады. Бұл ретте, ол болмаған кезеңде тәртіптік істі қозғау, тоқтата тұру және қайта жалғастыру жөніндегі өкілеттіктерді Агенттіктің аумақтық органы басшысының міндеттерін орындайтын адам жүзеге асырады.";
28-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Әдеп жөніндегі кеңес материалдар мен құжаттардың құқық қорғау немесе өзге де уәкілетті мемлекеттік органдарға жіберілгені туралы үш жұмыс күні ішінде Агенттікті хабардар етеді.";
30-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"30. Хатшылықты Агенттіктің аппарат басшысы лауазымға тағайындайтын және лауазымнан босататын хатшылық меңгерушісі басқарады.".
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2016 жылғы 5 қазандағы
№ 349 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Сипаттамаларға
79-3-қосымша
"Үздік мемлекеттік қызметші" төсбелгісі