Об областном бюджете на 2001 год
Решение VIII сессии Карагандинского областного Маслихата от 29 декабря 2000 года N 2 Зарегистрировано управлением юстиции Карагандинской области 10.01.2001 г. за N 171
1. Утвердить областной бюджет на 2001 год согласно приложению N 1 в
следующих объемах:
а) поступления - 21 173 821 тыс. тенге;
в том числе:
доходы - 15 387 396 тыс. тенге;
полученные официальные трансферты - 5 337 087 тыс. тенге;
погашение кредитов, выданных из бюджета - 449 338 тыс. тенге;
б) расходы и кредитование - 23 369 878 тыс. тенге;
в том числе:
расходы - 22 190 178 тыс. тенге;
кредитование - 1 179 700 тыс. тенге;
в) дефицит -2 146 057 тыс. тенге.
Финансирование дефицита произвести за счет использования свободных остатков бюджетных средств, образовавшихся на начало 2001 финансового года. <*>
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - решением Х сессии Карагандинского областного Маслихата от 25.04.2001 г. N 1 V01K265_ , внесены изменения - решением XI сессии Карагандинского областного Маслихата от 15.05.2001 г. N 2-5/3, V01K299_ , решением XII сессии Карагандинского областного Маслихата от 5.07.2001 г. N 2-5/4, V01K349_ , решением XIV сессии Карагандинского областного Маслихата от 23.11.2001 г. N 2-5/6, V01K529_ .
2. Поступления в областной бюджет на 2001 год формируются в соответствии с Законом Республики Казахстан Z990357_ "О бюджетной системе".
3. Установить на 2001 год распределение поступлений налогов и других обязательных платежей бюджеты районов и городов в следующих размерах:
а) по подоходному налогу с юридических лиц:
Абайского, Актогайского, Бухар-Жырауского, Жанааркинского, Каркаралинского, Нуринского, Осакаровского, Улытауского, Шетского районов и городов: Балхаша, Жезказгана, Караганды, Каражала, Приозерска, Сарани, Темиртау, Шахтинск - по 20%;
б) по подоходному налогу с физических лиц, взимаемому у источника выплаты:
Абайского, Актогайского, Бухар-Жырауского, Жанааркинского, Каркаралинского, Нуринского, Осакаровского, Улытауского, Шетского районов и городов: Балхаша, Жезказгана, Караганды, Каражала, Приозерска, Сарани, Темиртау, Шахтинск - по 100%;
в) по акцизам на алкогольную продукцию:
Абайского, Актогайского, Бухар-Жырауского, Жанааркинского, Каркаралинского, Нуринского, Осакаровского, Улытауского, Шетского районов и городов: Балхаша, Жезказгана, Караганды, Каражала, Приозерска, Сарани, Темиртау, Шахтинска - по 10%.
г) по акцизам на игорный бизнес, проведение лотерей, бензин и дизельное топливо, реализуемое в розничной торговле:
Абайского, Актогайского, Бухар-Жырауского, Жанааркинского, Каркаралинского, Нуринского, Осакаровского, Улытауского, Шетского районов и городов: Балхаша, Жезказгана, Караганды, Каражала, Приозерска, Сарани, Темиртау, Шахтинска - по 100%;
ж) по социальному налогу:

2001 жылғы облыстық бюджет туралы
Қарағанды облыстық Мәслихатының VIII сессиясының шешімі 2000 жылғы 29 желтоқсандағы N 2 Қарағанды облысының әділет басқармасында 2001 жылғы 10 қаңтарда N 171 тіркелді
1. 2001 жылғы облыстың бюджеті N 1 қосымшада келтірілгендей төмендегі
көлемде бекітілсін:
а) түсімдер - 21 173 821 мың теңге
оның ішінде:
кірістер - 15 387 396 мың теңге;
алынған ресми трансферттер - 5 337 087 мың теңге;
бюджеттен берілген кредиттерді өтеу - 449 338 мың теңге;
б) шығыстар және кредиттеу - 23 369 878 мың теңге
оның ішінде:
шығыстар - 22 190 178 мың теңге;
кредиттеу - 1 179 700 мың теңге;
в) дефицит -2 146 057 мың теңге;
Дефицитті қаржыландыру 2001 қаржы жылының басында пайда болған бюджет
қаражаттарының бос қалдықтарын пайдалану есебінен жасалады.
<*>
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облыстық Мәслихаттың
Х сессиясының 2001 жылғы 25 сәуірдегі N 1
V01K265_
,
өзгертілді - Қарағанды облыстық Мәслихаттың ХI
сессиясының 2001 жылғы 15 мамырдағы N 2-5/3
V01K299_
,
Қарағанды облыстық Мәслихаттың ХII сессиясының 2001 жылғы
5 шілдедегі N 2-5/4
V01K349_
, Қарағанды облыстық
Мәслихаттың ХIV сессиясының 2001 жылғы 23 қарашадағы
N 2-5/6
V01K529_
шешімдерімен.
2. 2001 жылғы облыстық бюджеттің түсімдеріүҚазақстан Республикасыныңө Z990357_ "Бюджет жүйесі туралы" Заңына сәйкес қалыптасады.
3. 2001 жылға аудандар мен қалаларға салық түсімдерінің бөлінуіүжәне басқа да міндеттіүбюджеттік төлемдер төмендегідей көлемде белгіленсін.
а) заңды тұлғалардыңөтабыс салығы бойынша:
Абай, Ақтоғай, Бұқар Жырау, Жаңа Арқа, Қарқаралы, Нұра, Осакаров, Ұлытау, Шет аудандары мен Балқаш, Жезқазған, Қарағанды, Қаражал, Приозерск, Саран, Теміртау, Шахтинск қалалары бойынша - 20%;
б) табыс көздерінен алынатын жеке тұлғалардыңөтабыс салығы бойынша:
Абай, Ақтоғай, Бұқар Жырау, Жаңа Арқа, Қарқаралы, Нұра, Осакаров, Ұлытау, Шет аудандары мен Балқаш, Жезқазған, Қарағанды, Қаражал, Приозерск, Саран, Теміртау, Шахтинск қалалары бойынша - 100%;
в) алкогольді өнімдерге акциздер бойынша:
Абай, Ақтоғай, Бұқар Жырау, Жаңа Арқа, Қарқаралы, Нұра, Осакаров, Ұлытау, Шет аудандары мен Балқаш, Жезқазған, Қарағанды, Қаражал, Приозерск, Саран, Теміртау, Шахтинск қалалары бойынша - 10%;
г) ойын бизнесі, лотерея өткізу, бөлшек саудада сатылатын бензин және дизель отындарына акциздер бойынша:
Абай, Ақтоғай, Бұқар Жырау, Жаңа Арқа, Қарқаралы, Нұра, Осакаров, Ұлытау, Шет аудандары мен Балқаш, Жезқазған, Қарағанды, Қаражал, Приозерск, Саран, Теміртау, Шахтинск қалалары бойынша - 100 %;
ж) әлеуметтік салық бойынша:

Абайского, Актогайского, Бухар-Жырауского, Жанааркинского, Каркаралинского, Нуринского, Осакаровского, Улытауского, Шетского районов по - 50%, городов: Балхаша, Жезказгана, Караганды, Каражала, Приозерска, Сарани, Темиртау, Шахтинск по 20%;
з) по платежам за загрязнение окружающей среды в местный
государственный фонд охраны окружающей среды:
Областной бюджет - 50%;
и) по средствам, полученным от природопользователей по искам о
возмещении ущерба, штрафам за нарушение законодательства об охране
окружающей среды, средствам от реализации конфискованных орудий охоты и
рыболовства незаконно добытой продукции:
Областной бюджет - 100%.
4. Установить объем бюджетных изъятий на 2001 год из бюджетов
городов в областной бюджет в сумме 5126850 тыс. тенге, в том числе:
тыс. тенге
Балхаша                   24693
Жезказгана              3060612
Караганды                790176
Темиртау                1211465
Шахтинска                 39904
<*>
Сноска. Пункт 4 - с изменениями, внесенными решением XI сессии Карагандинского областного Маслихата от 15.05.2001 г. N 2-5/3, V01K299_ .
5. Учесть в доходах областного бюджета трансферты из республиканского
бюджета 210 237 тыс.тенге,
в том числе:
- на поддержание инфраструктуры г. Приозерск 200 000
- на обслуживание долга местного
исполнительного органа по кредиту           10 237
<*>
Сноска. Пункт 5 в новой редакции - решением XI сессии
Карагандинского областного Маслихата от 15.05.2001 г. N 2-5/3,
V01K299_
,
внесены изменения - решением XIV сессии Карагандинского областного
Маслихата от 23.11.2001 г. N 2-5/6,
V01K529_
.
6. Установить объемы субвенций бюджетам районов и городов на 2001 год
в общей сумме 1 467 764 тыс. тенге, в том числе:
тыс. тенге
Абайского                47336
Актогайского             29030
Бухар-Жырауского        216096
Жанааркинского          175006
Каркаралинского         396572
Нуринского              134011
Осакаровского           142017
Улытауского              44303
Шетского                 77194
Каражала                 26244
Приозерска               58916
Сарани                  121039
<*>
Сноска. Пункт 6 - с изменениями, внесенными решением XI сессии
Карагандинского областного Маслихата от 15.05.2001 г. N 2-5/3,
V01K299_
,
решением XIV сессии Карагандинского областного Маслихата от 23.11.2001 г.
N 2-5/6,
V01K529_
.
7. Установить трансферты из областного бюджета бюджетам районов и
городов в сумме 1 330 924 тыс. тенге, в том числе:
тыс.тенге

Абай, Ақтоғай, Бұқар Жырау, Жаңа Арқа, Қарқаралы, Нұра, Осакаров, Ұлытау, Шет аудандары бойынша - 50%; Балқаш, Жезқазған, Қарағанды, Қаражал, Приозерск, Саран, Теміртау, Шахтинск қалалары бойынша - 20%;
з) қоршаған ортаны қорғаудыңөжергіліктіүмемлекеттік қорына қоршаған
ортаны ластағаны бойынша:
Облыстық бюджетке - 50%;
и) табиғатты пайдаланушылардан орнына келтірген зияндары бойынша
ізденіспен алынған қаражаттар, қоршаған ортаны қорғаудыңөзаңдылықтарын
бұзғаны үшін айыппұлдар, аңшылық пен балықшылық өнімдерін заңсыз
иеленгендіктен тәркіленген құралдарын сату бойынша қаражаттар:
Облыстық бюджетке - 100%;
4. Қалалардыңөбюджеттерінен облыстық бюджетке алынатын бюджеттік
алымдардыңөкөлеміү2001 жылға 5126850 мың теңге сомасында белгіленсін,
оныңөішінде:
Балқаш                         24693 мыңөтеңге
Жезқазған                    3060612 мың теңге
Қарағанды                     790176 мыңөтеңге
Теміртау                     1211465 мыңөтеңге
Шахтинск                       39904 мыңөтеңге
<*>
Ескерту. 4-тармақ өзгертілді - Қарағанды облыстық Мәслихаттың
ХI сессиясының 2001 жылғы 15 мамырдағы N 2-5/3 шешімімен.
V01K299_
5. Облыстық бюджеттің кірістерінде республикалық бюджеттен
210 237 мың теңге трансферттер есепке алынсын, оның ішінде:
- Приозерск қаласындағы инфрақұрылымдарды қолдауға 200 000
- Жергілікті атқарушы органдардың несие бойынша
қарыздарының қызметіне                            10 237
<*>
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облыстық Мәслихаттың
ХI сессиясының 2001 жылғы 15 мамырдағы N 2-5/3
V01K299_
,
өзгеріс енгізілді - Қарағанды облыстық Мәслихаттың ХIV
сессиясының 2001 жылғы 23 қарашадағы N 2-5/6
V01K529_
шешімдерімен.
6. Аудандар мен қалалардыңөбюджеттеріне субвенциялардыңөкөлемі 2001
жылға жалпы 1467764 мыңөтеңге сомасында белгіленсін, оныңөішінде:
Абай                        47336 мыңөтеңге
Ақтоғай                     29030 мыңөтеңге
Бұқар Жырау                216096 мыңөтеңге
Жаңа Арқа                  175006 мыңөтеңге
Қарқаралы                  396572 мыңөтеңге
Нұра                       134011 мыңөтеңге
Осакаров                   142017 мыңөтеңге
Ұлытау                      44303 мыңөтеңге
Шет                         77194 мыңөтеңге
Қаражал                     26244 мыңөтеңге
Приозерск                   58916 мыңөтеңге
Саран                      121039 мың теңге
<*>
Ескерту. 6-тармақ өзгертілді - Қарағанды облыстық Мәслихаттың
ХI сессиясының 2001 жылғы 15 мамырдағы N 2-5/3
V01K299_
,
Қарағанды облыстық Мәслихаттың ХIV сессиясының 2001 жылғы
23 қарашадағы N 2-5/6
V01K529_
шешімдерімен.
7. Облыстық бюджеттен аудандар мен қалалардың бюджеттеріне 1 330 924
мың теңге трансферттер белгіленсін, оның ішінде:
мың теңге

Абайского          4 000
Актогайского       3 350
Бухар-Жырауского   5 050
Жанааркинского     7 800
Каркаралинского   13 000
Нуринского         4 400
Осакаровского      4 700
Улытауского        2 900
Шетского           5 200
Балхаша           21 900
Жезказгана        36 700
Караганды        753 720
<*>
Каражала           8 400
Приозерска       223 900
<*>
Сарани            15 450
Темиртау         170 454
<*>
Шахтинска         50 000
<*>
Сноска. Пункт 7 в новой редакции - решением XI сессии Карагандинского областного Маслихата от 15.05.2001 г. N 2-5/3, V01K299_ , внесены изменения - решением XII сессии Карагандинского областного Маслихата от 5.07.2001 г. N 2-5/4, V01K349_ , решением XIV сессии Карагандинского областного Маслихата от 23.11.2001 г. N 2-5/6, V01K529_ .
7-1. Учесть, что в составе трансфертов из областного бюджета бюджетам районов и городов предусмотрены ассигнования на поддержание социальной инфраструктуры г. Приозерска - 200 000 тыс.тенге; на развитие массового спорта из расчета 50 тыс.тенге на одно учреждение общеобразовательного обучения на местном уровне; на развитие спортивных школ; на обеспечение функционирования внутригородских дорог и работ по благоустройству и озеленению, на погашение кредиторской задолженности г. Караганды - 573 020 тыс.тенге, г. Темиртау - 168 904 тыс.тенге; на погашение кредиторской задолженности прошлых лет акимов городов Приозерска - 23 800 тыс.тенге и Шахтинска - 36 200 тыс. тенге; на аварийный ремонт школ и пришкольного интерната Жанааркинского района - 4000 тыс.тенге; на ремонт школы с. Егиндыбулак - 3000 тыс.тенге и аварийные ремонты кровли и отопительной системы школ Каркаралинского района - 5000 тыс.тенге; на реализацию областной программы "Развитие сельского хозяйства в 2001 г." в городах и на поддержание объектов социальной сферы. <*>
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 - решением XI сессии Карагандинского областного Маслихата от 15.05.2001 г. N 2-5/3, V01K299_ , дополнено - решением XII сессии Карагандинского областного Маслихата от 5.07.2001 г. N 2-5/4, V01K349_ , внесены изменения и дополнения - решением XIV сессии Карагандинского областного Маслихата от 23.11.2001 г. N 2-5/6, V01K529_ .
8. Учесть, что средства на приобретение и доставку учебников для обновления библиотечных фондов государственных учреждений среднего образования предусмотрены в составе расходов бюджетов районов и городов на 2001 год.
9. Предусмотреть в составе расходов областного бюджета на 2001 год 15 000 тыс.тенге, на содержание вновь открываемого детского дома семейного типа в г. Темиртау.

Абай          4 000
Ақтоғай       3 350
Бұқар Жырау   5 050
Жаңа Арқа     7 800
Қарқаралы    13 000
Нұра          4 400
Осакаров      4 700
Ұлытау        2 900
Шет           5 200
Балқаш       21 900
Жезқазған    36 700
Қарағанды   753 720
Қаражал       8 400
Приозерск   223 900
Саран        15 450
Теміртау    170 454
Шахтинск     50 000
<*>
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облыстық Мәслихаттың
ХI сессиясының 2001 жылғы 15 мамырдағы N 2-5/3
V01K299_
,
өзгеріс енгізілді - Қарағанды облыстық Мәслихаттың
ХII сессиясының 2001 жылғы 5 шілдедегі N 2-5/4
V01K349_
,
Қарағанды облыстық Мәслихаттың ХIV сессиясының
2001 жылғы 23 қарашадағы N 2-5/6
V01K529_
шешімдерімен.
7-1. Облыстық бюджеттің трансферттерінің құрамынан аудандар мен қалалардың бюджеттеріне: әлеуметтік инфрақұрылымдарды қолдауға Приозерск қаласына - 200 000 мың теңге; жергілікті деңгейде жалпы білім беріп оқытатын бір мекемеге 50 мың теңге есебінен бұқаралық спортты дамыту үшін, спорт мектептерін дамытуға; қала ішіндегі жолдардың жұмыс істеуін қамтамасыз етуге, қалаларды көркейтуге және желектендіруге, кредиторлық қарыздарды өтеуге Қарағанды қаласына - 573 020 мың теңге; Теміртау қаласына - 168 904 мың теңге; қалалардың әкімдерінің өткен жылғы кредиторлық қарыздарын өтеуге Приозерскіге - 23 800 мың теңге және Шахтинскіге - 36 200 мың теңге; Жаңа Арқа ауданындағы мектептер мен мектептердің жанындағы интернаттарды жөндеуге - 4000 мың теңге, Егіндібұлақ селосындағы мектепті жөндеуге - 3000 мың теңге және Қарқаралы ауданындағы мектептердің жылыту жүйесі мен қираған жабындарын жөндеуге 5 000 мың теңге қарастырылатыны есепке алынсын; қалаларда "2001 жылға ауыл шаруашылығын дамыту" және әлеуметтік саладағы объектілердің облыс бағдарламасын іске асыру. <*>
Ескерту. 7-1-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облыстық
Мәслихаттың ХI сессиясының 2001 жылғы 15 мамырдағы N 2-5/3
V01K299_ , толықтырылды - Қарағанды облыстық Мәслихаттың ХII
сессиясының 2001 жылғы 5 шілдедегі N 2-5/4 V01K349_ ,
өзгерістер мен толықтырулар енгізілді - Қарағанды облыстық
Мәслихаттың ХIV сессиясының 2001 жылғы 23 қарашадағы N 2-5/6
V01K529_ шешімдерімен.
8. Орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегіүкітапхана қорын жаңарту үшін оқулықтар сатып алуға және жеткізуге қаражаттар 2001 жылға аудандар мен қалалардыңөбюджеттерінің шығыстарында қарастырылғаны есепке алынсын.
9. Теміртау қаласындағы жанұялық типтегіүжаңадан ашылған балалар үйін ұстауға 2001 жылғы облыстық бюджеттің шығыстарыныңөқұрамында 15000 мың теңге қарастырылсын.

10. Учесть, что в составе расходов областного бюджета на 2001 год предусмотрены ассигнования по программе "Эксплуатация оборудования и средств по регулированию дорожного движения в населенных пунктах" по г.г. Караганды, Каражал, Приозерск, Сарань, Темиртау, Шахтинск.
11. Предусмотреть в составе расходов областного бюджета на 2001 год ассигнования на финансирование бюджетных программ в сельских районах:
"Оказание стационарной медицинской помощи населению на местном уровне", "Оказание первичной медико-санитарной помощи населению в амбулаторных организациях в сельской местности", "Оказание первичной медико-санитарной помощи населению в амбулаторно-поликлинических организациях", "Оказание скорой медицинской помощи", "Обеспечение специализированными продуктами детского питания отдельных категорий граждан".
12. Установить, что с 1 января 2001 года выплата специальных государственных пособий гражданам, право которых на получение пособия определено пунктами 3), 5), 12) статьи 4 Z990365_ Закона Республики Казахстан "О специальном государственном пособии в Республике Казахстан", осуществляется за счет средств областного бюджета, и предусмотреть на эти цели 974 050 тыс.тенге. <*>
Сноска. Пункт 12 - с изменением, внесенным решением XI сессии Карагандинского областного Маслихата от 15.05.2001 г. N 2-5/3, V01K299_ .
13. Предусмотреть в составе расходов областного бюджета по программе "Государственная адресная социальная помощь" ассигнования на выплату пособий семьям, имеющим детей в сумме 468 287 тыс.тенге. <*>
Сноска. Пункт 13 - с изменениями, внесенными решением XI сессии Карагандинского областного Маслихата от 15.05.2001 г. N 2-5/3, V01K299_ , решением XIV сессии Карагандинского областного Маслихата от 23.11.2001 г. N 2-5/6, V01K529_ .
14. Учесть, что в составе расходов бюджетов районов и городов предусмотрены ассигнования по вновь введенным местным бюджетным программам: "Социальная помощь на изготовление и ремонт зубных протезов (за исключением протезов из драгоценного металла) многодетным матерям", "Дополнительные надбавки на уход по госпособиям одиноким инвалидам, нуждающимся в посторонней помощи", "Оказание ритуальных услуг на захоронение умерших героев СССР, "Халык Кахарманы", героев соцтруда, награжденных орденом славы трех степеней и орденом "Отан" из числа участников и инвалидов Великой Отечественной войны".
15. В связи с Годом 10-летия Независимости Республики Казахстан предусмотреть в составе расходов областного бюджета на 2001 год по программе "Социальные выплаты отдельным категориям граждан по решению местных представительных органов" 192 649 тыс.тенге на оказание социальной помощи следующим категориям граждан:
- одиноко проживающим малообеспеченным гражданам, размер пенсий и пособий которых ниже установленного минимального размера пенсии - на льготный проезд на внутригородском общественном транспорте (кроме такси);
- участникам Великой Отечественной войны, труженикам тыла - на оказание материальной помощи в честь 56-летия Победы в Великой Отечественной войне;
- инвалидам, малообеспеченным семьям и отдельным гражданам - на оказание единовременной материальной помощи в связи с юбилейными, праздничными датами, болезнью, смертью, трагическими случаями;

10. "Елді мекендердегі жол қозғалысын реттеу бойынша жабдықтарды пайдалану" бағдарламасы бойынша Балқаш, Қарағанды, Қаражал, Приозерск, Саран, Теміртау, Шахтинск қалаларында 2001 жылғы облыстық бюджеттің шығыстарыныңөқұрамында ақша бөліну қарастырылатыны есепке алынсын.
11. 2001 жылғы облыстық бюджеттің шығыстарыныңөқұрамында селолық аудандардың:
"Жергілікті деңгейде тұрғындарға стационарлық медициналық көмек көрсету", "Ауылды жерлердегіүамбулаториялық ұйымдарда тұрғындарға алғашқы медициналық - санитарлық көмек көрсету", "Амбулаториялық - емханалық ұйымдарда тұрғындарға алғашқы медициналық - санитарлық көмек көрсету", "Жедел медициналық көмек көрсету", "Жекелеген санаттағы азаматтарды балалар тамақтанатын өнімдермен қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламаларын қаржыландыруға ақша бөлінетіндігіүқарастырылсын.
12. 2001 жылдыңө1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасыныңө "Қазақстан Республикасындағы арнайы мемлекеттік жәрдемақы туралы" Z990365_ Заңыныңө4 бабының 3), 5), 12) тармақтарында анықталған жәрдемақы алуға құқылы азаматтарға арнайы мемлекеттік жәрдемақы белгіленіп, бұл мақсатқа 974050 мыңөтеңге қарастырылсын. <*>
Ескерту. 12-тармақ өзгертілді - Қарағанды облыстық Мәслихаттың
ХI сессиясының 2001 жылғы 15 мамырдағы N 2-5/3 шешімімен.
V01K299_
13. "Мемлекеттік мекен жайға әлеуметтік көмек" бағдарламасы бойынша облыстық бюджеттің шығыстарыныңөқұрамында балалары бар жанұяларға жәрдемақы төлеуге 468287 мыңөтеңге сомасында ақша бөлу қарастырылсын. <*>
Ескерту. 13-тармақ өзгертілді - Қарағанды облыстық Мәслихаттың
ХI сессиясының 2001 жылғы 15 мамырдағы N 2-5/3 V01K299_ ,
Қарағанды облыстық Мәслихаттың ХIV сессиясының
2001 жылғы 23 қарашадағы N 2-5/6 V01K529_ шешімдерімен.
14. Аудандар мен қалалардыңөбюджеттеріндегіүшығыстарыныңөқұрамында жергіліктіүбюджеттерге қайтадан енгізілген "Көп балалы аналарға тіс протездерін жөндеу және дайындауға (қымбат бағалы металдарды қоспағанда) әлеуметтік көмек", "Басқа тараптан көмек қажет ететін жалғызіліктіү мүгедектерді күтуге мемлекеттік жәрдемақы бойынша қосымша үстеме", "Қайтыс болған КСРО батырлары, "Халық қаhармандары", социалистік еңбек ерлері, Ұлы Отан Соғысына қатысушылар мен мүгедектерінің арасынан үш дәрежеліүдаңқ ордендерімен, "Отан" ордендерімен марапатталғандарды жерлеуге жол-жоралғылық қызмет көрсету" бағдарламалары бойынша ақша бөлу қарастырылатыны есепке алынсын.
15. Қазақстан Республикасы тәуелсіздігінің 10-жылдығына байланысты 2001 жылғы облыстық бюджеттің шығыстарының құрамында "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша жекелеген санаттағы азаматтарға әлеуметтік көмек" бағдарламасы бойынша төмендегідей санаттағы азаматтарға әлеуметтік көмек көрсетуге 192 649 теңге қарастырылсын;
- зейнетақы мен жәрдемақы мөлшері, белгіленген ең аз зейнетақы мөлшерінен төмен аз қамтылған жалғыз тұратын азаматтарға - қала ішіндегі қоғамдық көлікпен (таксиден басқасы) жеңілдікпен жүруге:
- Ұлы Отан Соғысындағы Жеңістің 56-жылдығы құрметіне Ұлы Отан Соғысына қатынасқандарға, тыл еңбеккерлеріне материалдық көмек көрсетуге;
- мерейтойлық, мерекелік күндеріне, науқастануына, қайтыс болуына, қайғылы жағдайына байланысты мүгедектерге, аз қамтылған жанұялар мен жекелеген азаматтарға бір мезгіл материалдық көмек көрсетуге;

- пенсионерам областного значения - на выплату надбавок к основному размеру пенсии в размере одного расчетного показателя ежемесячно, начиная с 1 июля 2001 года. <*>
Сноска. Пункт 15 в новой редакции - решением XI сессии Карагандинского областного Маслихата от 15.05.2001 г. N 2-5/3, V01K299_ , изменен и дополнен - решением XII сессии Карагандинского областного Маслихата от 5.07.2001 г. N 2-5/4, V01K349_ , с изменениями, внесенными - решением XIV сессии Карагандинского областного Маслихата от 23.11.2001 г. N 2-5/6, V01K529_ .
15-1. Учесть, что в составе расходов областного бюджета предусмотрены ассигнования на оплату услуг банков второго уровня по зачислению, выплате и доставке пособий, на укрепление материально-технической базы и информатизацию исполнительных и представительных органов, финансируемых из местного бюджета. <*>
Сноска. Решение дополнено пунктом 15-1 - решением XI сессии Карагандинского областного Маслихата от 15.05.2001 г. N 2-5/3, V01K299_ .
15-2. Предусмотреть в составе областного бюджета по программе "Организация общественных пассажирских перевозок между районами (городами), внутри районов и населенных пунктов" 300 000 тыс.тенге на субсидирование предприятий автотранспорта, предоставляющих льготы отдельным категориям граждан на внутригородском общественном транспорте (кроме такси). <*>
Сноска. Решение дополнено пунктом 15-2 - решением XI сессии Карагандинского областного Маслихата от 15.05.2001 г. N 2-5/3, V01K299_ , внесено изменение - решением XIV сессии Карагандинского областного Маслихата от 23.11.2001 г. N 2-5/6, V01K529_ .
16. Предусмотреть в составе расходов областного бюджета 3 500 тыс.тенге на проведение региональной молодежной политики;
17. Предусмотреть в составе расходов областного бюджета 5 500 тыс.тенге на переподготовку и повышение квалификации государственных служащих;
18. Установить, что с 1 января 2001 года расходы на содержание финансового управления акима области и его территориальных органов при акимах районов и городов производятся за счет средств областного бюджета, и предусмотреть на эти цели в расходах областного бюджета на 2001 год 138 041 тыс.тенге. <*>
Сноска. Пункт 18 - с изменением, внесенным решением XIV сессии Карагандинского областного Маслихата от 23.11.2001 г. N 2-5/6, V01K529_ .
19. Предусмотреть в областном бюджете на 2001 год на погашение кредиторской задолженности прошлых лет по зарегистрированным в установленном порядке договорным обязательствам 30 827 тыс.тенге, из них:
- аппарата акима области - 118 тыс.тенге;
- областного фонда охраны окружающей среды по обязательствам, выполняемым за счет областного бюджета - 5 926 тыс.тенге;
- управления сельского хозяйства - 168 тыс.тенге (аппарат);
- управления труда занятости и социальной защиты населения - 946 тыс.тенге;
- УВД - 3834 тыс.тенге;

- 2001 жылдың 1 шілдесінен бастап облыстық дәрежедегі зейнеткерлерге ай сайын бір есептік көрсеткіш мөлшерінде, негізгі зейнетақысының мөлшеріне қосымша ақы төлеу. <*>
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облыстық Мәслихаттың
ХI сессиясының 2001 жылғы 15 мамырдағы N 2-5/3 V01K299_ ,
өзгерді және толықтырылды - Қарағанды облыстық Мәслихаттың
ХII сессиясының 2001 жылғы 5 шілдедегі N 2-5/4 V01K349_ ,
өзгеріс енгізілді - Қарағанды облыстық Мәслихаттың ХIV
сессиясының 2001 жылғы 23 қарашадағы N 2-5/6 V01K529_
шешімдерімен.
15-1. Облыстық бюджеттің шығыстарының құрамында жәрдемақыны есептеу, төлеу және жеткізудегі екінші деңгейдегі банктердің қызметтерін төлеуге, жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы және өкілетті органдардың ақпараттандырылуы мен материалдық-техникалық базасын нығайтуға ақша бөлу қарастырылатыны есепке алынсын. <*>
Ескерту. 15-1-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облыстық
Мәслихаттың ХI сессиясының 2001 жылғы 15 мамырдағы N 2-5/3
шешімімен.
V01K299_
15-2. Облыстық бюджеттің құрамында "Елді мекендер мен аудандар
ішінде, аудандар (қалалар) арасында қоғамдық жолаушылар тасымалдауды
ұйымдастыру" бағдарламасы бойынша автокөлік кәсіпорындарын субсидиялауға
қала ішіндегі қоғамдық көліктермен (таксиден басқасы) жекелеген санаттағы
азаматтардың жеңілдікпен жүруіне 300 000 мың теңге қарастырылсын.
<*>
Ескерту. 15-2-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облыстық
Мәслихаттың ХI сессиясының 2001 жылғы 15 мамырдағы N 2-5/3
V01K299_
, өзгеріс енгізілді - Қарағанды облыстық
Мәслихаттың ХIV сессиясының 2001 жылғы 23 қарашадағы N 2-5/6
V01K529_
шешімдерімен.
16. Облыстық бюджеттің шығыстарыныңөқұрамында аймақтық жастар
саясатын жүргізуге 3500 мыңөтеңге қарастырылсын.
17. Облыстық бюджеттіңүшығыстарыныңөқұрамында мемлекеттік
қызметкерлердің біліктілігін көтеруге және қайта дайындауға 5500 мың
теңге қарастырылсын.
18. 2001 жылдыңө1 қаңтарынан бастап облыс әкімініңүқаржы басқармасы
мен оныңөаудандар мен қалалардыңөәкімдеріүжанындағы аймақтық органдарын
ұстау шығындары белгіленсін және бұл мақсатқа облыстық бюджеттің шығысынан
138041 мыңөтеңге қарастырылсын.
<*>
Ескерту. 18-тармаққа өзгеріс енгізілді - Қарағанды облыстық
Мәслихаттың ХIV сессиясының 2001 жылғы 23 қарашадағы N 2-5/6
шешімімен.
V01K529_
19. 2001 жылғы облыстық бюджетте белгіленген тәртіппен тіркелген
шартты міндеттемелер бойынша өткен жылдыңөқарыздарын өтеуге 30827 мың
теңге қарастырылсын, оныңөішінде:
облыс әкімінің аппаратына 118 мыңөтеңге;
облыстық бюджеттен орындалатын міндеттеме бойынша қоршаған ортаны
қорғаудың облыстық қорына 5926 мың теңге;
ауыл шаруашылығы басқармасына 168 мың теңге;
еңбекпен қамту және халықты әлеуметтік қорғау басқармасына 946 мың
теңге;
- ІІБ - 3834 мың теңге;

- Департамента образования - 1 448 тыс.тенге;
- Государственной компании коммерческих застройщиков - 18 340 тыс.тенге:
- Управлению строительства и реформирования ЖКХ - 47 тыс.тенге. <*>
Сноска. Пункт 19 - изменен и дополнен решением XI сессии Карагандинского областного Маслихата от 15.05.2001 г. N 2-5/3, V01K299_ .
20. Предусмотреть в составе расходов областного бюджета 9983 тыс.тенге на оплату работ по оценке имущества физических лиц для налогообложения, не используемого в предпринимательской деятельности. <*>
Сноска. Пункт 20 - с изменением, внесенным решением XI сессии Карагандинского областного Маслихата от 15.05.2001 г. N 2-5/3, V01K299_ .
21. Предусмотреть в составе расходов областного бюджета на 2001 год 183 000 тыс.тенге на кредитование сельхозтоваропроизводителей. <*>
Сноска. Пункт 21 - с изменениями, внесенными решением XI сессии Карагандинского областного Маслихата от 15.05.2001 г. N 2-5/3, V01K299_ , решением XIV сессии Карагандинского областного Маслихата от 23.11.2001 г. N 2-5/6, V01K529_ .
21-1. Предусмотреть в областном бюджете на 2001 год:
поступление кредита из республиканского бюджета со ставкой вознаграждения 9,4% годовых в сумме 186700 тыс.тенге;
местную бюджетную программу "Кредитование сельскохозяйственных товаропроизводителей на проведение весенне-полевых и уборочных работ в 2001 году" для кредитования сельскохозяйственных товаропроизводителей на приобретение горюче-смазочных материалов в сумме 186700 тыс.тенге;
возврат до 15 ноября 2001 г. сельскохозяйственными товаропроизводителями полученных кредитов в сумме 186700 тыс.тенге;
погашение долга местного исполнительного органа области перед республиканским бюджетом произвести до 1 декабря 2001 года в сумме основного долга - 186700 тыс.тенге и вознаграждения - 10237 тыс.тенге. <*>
Сноска. Решение дополнено пунктом 21-1 - решением Х сессии Карагандинского областного Маслихата от 25.04.2001 года N 1, V01K265_ , абзац четвертый исключен - решением XI сессии Карагандинского областного Маслихата от 15.05.2001 г. N 2-5/3, V01K299_ .
21-2. Ответственность за целевое использование средств, выделенных по программе "Кредитование сельскохозяйственных товаропроизводителей на проведение весенне-полевых и уборочных работ в 2001 году" и своевременность их возврата в областной бюджет возложить на администратора программы - областной Департамент сельского хозяйства. <*>
Сноска. Решение дополнено пунктом 21-2 - решением Х сессии Карагандинского областного Маслихата от 25.04.2001 года N 1, V01K265_
21-3. Предусмотреть в составе областного бюджета поступление кредита из республиканского бюджета на ремонт, реконструкцию водоснабжения и тепловых сетей г. Темиртау 50 000 тыс. тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 21-3 - решением XIV сессии Карагандинского областного Маслихата от 23.11.2001 г. N 2-5/6, V01K529_ .

- білім беру Департаменті - 1 448 мың теңге;
- коммерциялық құрылыс салушылардың мемлекеттік компаниясы -
18 340 мың теңге;
- құрылыс және ТКШ реформалау басқармасы - 47 мың теңге.
<*>
Ескерту. 19-тармақ өзгерді және толықтырылды - Қарағанды облыстық
Мәслихаттың ХI сессиясының 2001 жылғы 15 мамырдағы N 2-5/3
шешімімен.
V01K299_
20. 2001 жылғы облыстық бюджеттің шығыстарының құрамында кәсіпкерлік
қызметте пайдаланылмайтын жеке тұлғалардың мүліктерін бағалау бойынша
жұмыстарын төлеуге салық салынбауы үшін 9983 мың теңге қарастырылсын.
<*>
Ескерту. 20-тармақ өзгертілді - Қарағанды облыстық Мәслихаттың
ХI сессиясының 2001 жылғы 15 мамырдағы N 2-5/3 шешімімен.
V01K299_
21. 2001 жылғы облыстық бюджеттің шығыстарының құрамында ауыл
шаруашылығы тауарларын өндірушілерді несиелеуге 183000 мың теңге
қарастырылсын.
<*>
Ескерту. 21-тармақ өзгертілді - Қарағанды облыстық Мәслихаттың
ХI сессиясының 2001 жылғы 15 мамырдағы N 2-5/3
V01K299_
,
Қарағанды облыстық Мәслихаттың ХIV сессиясының
2001 жылғы 23 қарашадағы N 2-5/6
V01K529_
шешімдерімен.
21-1. 2001 жылғы облыстық бюджетте қарастырылсын:
Республикалық бюджеттен түсетін кредит жылдық 9,4% сыйақы
мөлшерлемесімен 186700 мың теңге сомасында;
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілердің жанар-жағар майларды сатып
алуын несиелеу үшін жергілікті "Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілердің
2001 жылғы көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын өткізуді несиелеу"
бюджеттік бағдарламасына 186700 мың теңге сомасында;
186700 мың теңге сомасында алынған несиелерді ауыл шаруашылығы
тауарларын өндірушілер 2001 жылдың 15 қарашасына дейін қайтарсын;
Облыстың жергілікті атқарушы органдарының республика алдындағы
қарызын өтеу негізгі қарыз - 186700 мың теңге сомасында және сыйақы -
10237 мың теңге сомасында 2001 жылдың 1 желтоқсанына дейін жасалсын.
<*>
Ескерту. 21-1-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облыстық
Мәслихаттың Х сессиясының 2001 жылғы 25 сәуірдегі N 1
V01K265_
, төртінші азат жол алынып тасталды - Қарағанды
облыстық Мәслихаттың ХI сессиясының 2001 жылғы 15 мамырдағы
N 2-5/3
V01K299_
шешімдерімен.
21-2 "Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілердің 2001 жылғы көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын өткізуді несиелеу" бойынша бөлінген қаражаттарды мақсатқа пайдалану және оның облыстық бюджетке уақытында қайтарылу жауапкершілігі бағдарлама әкімгеріне - облыстық ауыл шаруашылығы Департаментіне жүктелсін". <*>
Ескерту. 21-2-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облыстық
Мәслихаттың Х сессиясының 2001 жылғы 25 сәуірдегі N 1
шешімімен. V01K265_
21-3. Облыстық бюджеттің құрамында Теміртау қаласының сумен жабдықталуын қайта қалпына келтіруге және жылу тораптарын жөндеуге республикалық бюджеттен түсетін 50 000 мың теңге кредит қарастырылсын. <*>
Ескерту. 21-3-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облыстық
Мәслихаттың ХIV сессиясының 2001 жылғы 23 қарашадағы N 2-5/6
шешімімен. V01K529_

22. <*>
Сноска. Пункт 22 исключен - решением XIV сессии Карагандинского областного Маслихата от 23.11.2001 г. N 2-5/6, V01K529_ .
23. Предусмотреть в составе расходов областного бюджета на 2001 год 90 000 тыс.тенге на кредитование для развития малого предпринимательства на местном уровне.
24. Предусмотреть в составе расходов областного бюджета на 2001 год 670 000 тыс.тенге на кредитование для поддержки и развитие отраслей экономики.
25. Предусмотреть в составе расходов областного бюджета 4 000 тыс.тенге на развитие информационно-маркетинговой системы сельского хозяйства, на основании постановления Правительства Республики Казахстан от 30.10.2000 года N 1627 P001627_ "О вопросах формирования информационно-маркетинговой системы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
26. Предусмотреть в составе расходов областного бюджета 468 750 тыс.тенге на формирование финансовой структуры государства - Банка развития. <*>
Сноска. Пункт 26 - с изменением, внесенным решением XII сессии Карагандинского областного Маслихата от 5.07.2001 г. N 2-5/4, V01K349_ .
26-1. Предусмотреть в областном бюджете на приобретение акций юридических лиц 83 182 тыс. тенге. <*>
Сноска. Решение дополнено пунктом 26-1 - решением XII сессии Карагандинского областного Маслихата от 5.07.2001 г. N 2-5/4, V01K349_ , с изменением, внесенным решением XIV сессии Карагандинского областного Маслихата от 23.11.2001 г. N 2-5/6, V01K529_ .
27. Предусмотреть в областном бюджете 536 700 тыс.тенге на погашение долга акима области; <*>
Сноска. Пункт 27 - с изменениями, внесенными решением Х сессии Карагандинского областного Маслихата от 25.04.2001 г. N 1, V01K265_
28. Утвердить резерв акима области на 2001 год в размере 45 211 тыс.тенге, в том числе:
- для выполнения обязательств местных исполнительных органов по решениям судов - 7 000 тыс.тенге
- для предотвращения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера - 38 211 тыс.тенге
- <*>
Сноска. Пункт 28 в новой редакции - решением XI сессии Карагандинского областного Маслихата от 15.05.2001 г. N 2-5/3, V01K299_ , с изменениями, внесенными решением XII сессии Карагандинского областного Маслихата от 5.07.2001 г. N 2-5/4, V01K349_ , решением XIV сессии Карагандинского областного Маслихата от 23.11.2001 г. N 2-5/6, V01K529_ .
29. Установить на 31 декабря 2001 года лимит долга акима области в размере 5 967 821 тыс.тенге.
30. Установить, что в процессе исполнения областного бюджета на 2001 год не подлежат секвестрированию расходы по программам: "Борьба с эпидемиями на местном уровне", "Оказание стационарной медицинской помощи больным туберкулезом", "Оказание медицинской помощи населению в чрезвычайных ситуациях", "Специальные государственные пособия", "Обслуживание долга местных исполнительных органов", "Погашение долга местного исполнительного органа области" и расходы по другим программам на выплату заработной платы и взносы работодателей, питание, медикаменты. <*>

22. <*>
Ескерту. 22-тармақ алынып тасталды - Қарағанды облыстық Мәслихаттың
ХIV сессиясының 2001 жылғы 23 қарашадағы N 2-5/6 шешімімен.
V01K529_
23. 2001 жылғы облыстық бюджеттің шығыстарының құрамында жергілікті деңгейдегі шағын кәсіпкерлікті дамыту үшін несиелеуге 90000 мың теңге қарастырылсын.
24. 2001 жылғы облыстық бюджеттің шығыстарының құрамында экономика
саласын дамыту және қолдау үшін несиелеуге 670000 мың теңге қарастырылсын.
25. Облыстық бюджеттің шығыстарының құрамында Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
P001627_
"Қазақстан Республикасы ауыл шаруашылығы
Министрлігінің ақпаратты-маркетингілік жүйесін қалыптастыру мәселесі
жөніндегі 2000 жылғы 30 қазандағы N 1627 Қаулысы негізінде
ақпаратты-маркетингілік жүйені дамытуға 4000 мың теңге қарастырылсын.
26. Облыстық бюджеттің шығыстарының құрамында мемлекеттік қаржы
құрылымдары - даму Банкін қалыптастыруға 468 750 мың теңге
қарастырылсын.
<*>
Ескерту. 26-тармақ өзгертілді - Қарағанды облыстық Мәслихаттың ХII
сессиясының 2001 жылғы 5 шілдедегі N 2-5/4 шешімімен.
V01K349_
26-1. Облыстың бюджетінде заңды тұлғалардың акцияларын сатып алуға
83 182 мың теңге қарастырылсын.
<*>
Ескерту. 26-1-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облыстық
Мәслихаттың ХII сессиясының 2001 жылғы 5 шілдедегі N 2-5/4
V01K349_
, өзгертілді - Қарағанды облыстық Мәслихаттың ХIV
сессиясының 2001 жылғы 23 қарашадағы N 2-5/6
V01K529_
шешімдерімен.
27. Облыстық бюджетте облыс әкімінің қарыздарын өтеуге 536700 мың
теңге қарастырылсын.
<*>
Ескерту. 27-тармақ өзгертілді - Қарағанды облыстық Мәслихаттың
Х сессиясының 2001 жылғы 25 сәуірдегі N 1 шешімімен.
V01K265_
28. 2001 жылғы облыс әкімінің резерві 45 211 мың теңге мөлшерінде
бекітілсін, оның ішінде:
- соттардың шешімі бойынша жергілікті атқарушы органдардың
міндеттемелерін орындау үшін - 7 000 теңге;
- табиғи және техногенді сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу
және жою үшін - 38 211 мың теңге;
-
<*>
Ескерту. 28-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облыстық Мәслихаттың
ХI сессиясының 2001 жылғы 15 мамырдағы N 2-5/3
V01K299_
,
өзгеріс енгізілді - Қарағанды облыстық Мәслихаттың ХII
сессиясының 2001 жылғы 5 шілдедегі N 2-5/4
V01K349_
,
Қарағанды облыстық Мәслихаттың ХIV сессиясының 2001 жылғы
23 қарашадағы N 2-5/6
V01K529_
шешімдерімен.
29. 2001 жылдың 31 желтоқсанына облыс әкімінің қарыздарының шегі
5967821 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
30. 2001 жылғы облыстық бюджетті орындау процесінде "Жергілікті деңгейде эпидемиямен күрес", "Туберкулезбен ауырғандарға стационарлық медициналық көмек көрсету", "Төтенше жағдайларда халыққа медициналық көмек көрсету", "Арнайы мемлекеттік жәрдемақы", "Жергілікті атқарушы органдардың қарыздарына қызмет көрсету", "Облыстың жергілікті атқарушы органдарының қарыздарын өтеу" бағдарламалары бойынша шығыстар және жұмыспен қамтушылардың жарнасы мен еңбекақы төлеу, тамақ, дәрі-дәрмек басқа да бағдарламалар бойынша шығыстар секвестрлеуге жатпайды. <*>

Сноска. Пункт 30 - с изменениями, внесенными решением Х сессии
Карагандинского областного Маслихата от 25.04.2001 г. N 1,
V01K265_
31. Областному управлению Казначейства обеспечить распределение
поступлений налогов и других обязательных поступлений в бюджет между
отдельными видами местных бюджетов на 2001 год по нормативам,
установленным настоящим решением.
32. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2001 года.
Председатель сессии
Приложение N 1
к решению N 2 VIII сессии
областного Маслихата
от 29 декабря 2000 г.
<*>
Сноска. Приложение - в редакции решения Х сессии Карагандинского
областного Маслихата от 25.04.2001 г. N 1,
V01K265_
, решения XI сессии
Карагандинского областного Маслихата от 15.05.2001 г. N 2-5/3,
V01K299_
,
решения XII сессии Карагандинского областного Маслихата от 5.07.2001 г. N
2-5/4,
V01K349_
, решения XIV сессии Карагандинского областного Маслихата
от 23.11.2001 г. N 2-5/6,
V01K529_
.
Областной бюджет на 2001 год
__________________________________________________________________________
Категория
Класс                      Наименование                        Сумма
Подкласс                                                    тыс. тг.
Специфика
__________________________________________________________________________
1 2 3  4                   5                                     6
__________________________________________________________________________
I. Поступления                                         21173821
Доходы                                                 15387396
1         НАЛОГОВЫЕ ПОСТУПЛЕНИЯ                                  15091235
1       Подоходный налог на доходы                              5351814
1     Подоходный налог с юридических лиц                      5351814
1  Подоходный налог с юридических лиц - резидентов         1643437
2  Подоходный налог с юридических лиц - нерезидентов           464
3  Подоходный налог с юридических лиц - резидентов,
удерживаемый у источника выплат                           47736
4  Подоходный налог с юридических лиц - нерезидентов,
удерживаемый у источника выплат                          525177
5  Подоходный налог с юридических лиц - организаций
сырьевого сектора по перечню, устанавливаемому
Правительством Республики Казахстан                     3135000

Ескерту. 30-тармақ өзгертілді - Қарағанды облыстық Мәслихаттың
Х сессиясының 2001 жылғы 25 сәуірдегі N 1 шешімімен. V01K265_
31. Облыстық қазынашылық басқармасы осы шешімде белгіленген нормативтер бойынша 2001 жылға жергілікті бюджеттің жекелеген түрлерінің арасындағы басқа да бюджетке міндетті түсімдер мен салықтық түсімдердің бөлінуін қамтамасыз етсін.
32. Осы шешім 2001 жылдың 1 қаңтарынан бастап іске кіріседі.
Сессия төрағасы
2000 жылғы 29 желтоқсандағы
облыстық Мәслихаттың VIII сессиясыныңөN 2 шешіміне N 1 қосымша <*>
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облыстық Мәслихаттың Х
сессиясының 2001 жылғы 25 сәуірдегі N 1
V01K265_
,
Қарағанды облыстық Мәслихаттың ХI сессиясының 2001 жылғы 15
мамырдағы N 2-5/3
V01K299_
, Қарағанды облыстық
Мәслихаттың ХII сессиясының 2001 жылғы 5 шілдедегі N 2-5/4
V01K349_
, Қарағанды облыстық Мәслихаттың ХIV сессиясының
2001 жылғы 23 қарашадағы N 2-5/6
V01K529_
шешімдерімен.
2001 жылдың облыстық бюджеті
--------------------------------------------------------------------------
Санат                          Атаулары                         ! Сомасы
! Сынып                                                       ! мың
!   ! Сыныпша                                                 ! теңге
!   !   ! Ерекшелік                                           !
-----------------------------------------------------------------!--------
1 ! 2 ! 3 ! 4 !                    5                            !   6
---!---!---!---!-------------------------------------------------!--------
!   !   !   !Түсімдер                                         !21173821
!   !   !   !Кірістер                                         !15387396
1 !   !   !   !Салықтық түсімдер                                !15091235
! 1 !   !   !Кірістерге салықтық түсімдер                     ! 5351814
!   ! 1 !   !Заңды тұлғалардан салықтық түсімдер              ! 5351814
!   !   ! 1 !Заңды тұлғалар-резиденттерден салықтық түсімдер  ! 1643437
!   !   ! 2 !Заңды тұлғалар-резидент еместерден салықтық      !
!   !   !   !түсімдер                                         !     464
!   !   ! 3 !Заңды тұлғалардың-резиденттердің төлем           !
!   !   !   !көздерінен ұсталатын салықтық түсімдер           !   47736
!   !   ! 4 !Заңды тұлғалардың-резидент еместердің төлем      !
!   !   !   !көздерінен ұсталатын салықтық түсімдер           !  525177
!   !   ! 5 !Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілейтін    !
!   !   !   !шикізат секторын ұйымдастыру тізімдері бойынша-  !
!   !   !   !заңды тұлғалардан табыс салығы                   ! 3135000

3       Социальный налог                                        9594838
1     Социальный налог                                        9594838
1  Социальный налог                                        9594838
5       Внутренние налоги на товары, работы и услуги             144016
2     Акцизы                                                   144016
2  Водка, произведенная на территории Республики
Казахстан                                                 88000
4  Вина, произведенные на территории Республики
Казахстан                                                   600
7  Пиво, произведенное на территории Республики
Казахстан                                                 55416
7       Прочие налоги                                               567
1     Прочие налоги                                               567
10 Прочие налоговые поступления в местный бюджет               567
2         НЕНАЛОГОВЫЕ ПОСТУПЛЕНИЯ                                  272172
1       Доходы от предпринимательской деятельности
и собственности                                           37067
2     Неналоговые поступления от юридических лиц
и финансовых учреждений                                   37067
14 Поступления от реализации бесхозяйного имущества,
имущества, безвозмездно перешедшего в установленном
порядке в коммунальную собственность, безнадзорных
животных, находок, а также имущества, перешедшего
по праву наследования к государству                         324
22 Вознаграждения (интересы), полученные за
предоставление кредитов из местного бюджета
юридическим и физическим лицам                             4311
29 Поступления от аренды имущества коммунальной
собственности                                             25765
33 Возврат неиспользованных средств, ранее полученных
из местного бюджета                                        6667
2       Административные сборы и платежи, доходы от
некоммерческих и сопутствующих продаж                    230000
1     Административные сборы                                   230000
12 Плата за загрязнение окружающей среды                    230000
3       Поступления по штрафам и санкциям                          5008
1     Поступления по штрафам и санкциям                          5008
10 Штрафы за нарушение законодательства об охране
окружающей среды                                           4894
11 Административные штрафы и санкции, взимаемые
местными государственными органами                          114

! 3 !   !   !Әлеуметтік салық                                 ! 9594838
!   ! 1 !   !Әлеуметтік салық                                 ! 9594838
!   !   ! 1 !Әлеуметтік салық                                 ! 9594838
! 5 !   !   !Тауарларға, жұмыстар мен қызметтерге ішкі        !
!   !   !   !салықтар                                         !  144016
!   ! 2 !   !Акциздер                                         !  144016
!   !   ! 2 !Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген   !
!   !   !   !арақ                                             !   88000
!   !   ! 4 !Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген   !
!   !   !   !шарап                                            !     600
!   !   ! 7 !Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген   !
!   !   !   !сыра                                             !   55416
! 7 !   !   !Басқа да салықтар                                !     567
!   ! 1 !   !Басқа да салықтар                                !     567
!   !   ! 2 !Жергілікті бюджетке қарыздардың түсуі            !
!   !   ! 3 !Әлеуметтік салық бойынша жергілікті бюджетке     !
!   !   !   !қарыздардың түсімі                               !
!   !   ! 9 !Басқа да салықтық түсімдер                       !     567
2 !   !   !   !Салықтық емес түсімдер                           !  272172
! 1 !   !   !Кәсіпкерлік қызмет пен жекеменшіктен кірістер    !   37067
!   ! 2 !   !Заңды тұлғалар мен қаржы мекемелерінен салықтық  !
!   !   !   !емес түсімдер                                    !   37067
!   !   ! 14!Иесіз мүлікті сатудан түсімдер                   !     324
!   !   ! 22!Заңды және жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен  !
!   !   !   !кредиттер беруден алынған сыйақы (мүдде)         !    4311
!   !   ! 29!Коммуналдық меншік мүлкін жалға беруден түсімдер !   25765
!   !   ! 33!Жергілікті бюджеттен бұрын алынған,              !
!   !   !   !пайдаланбаған қаражаттарды қайтару               !    6667
! 2 !   !   !Әкімшілік алымдар мен төлемдер, коммерциялық емес!
!   !   !   !және жолай сатудан кірістер                      !  230000
!   ! 1 !   !Әкімшілік алымдар                                !  230000
!   !   ! 12!Қоршаған ортаны ластағаны үшін төлемдер          !  230000
! 3 !   !   !Айып пұлдар мен санкциялар бойынша түсімдер      !    5008
!   ! 1 !   !Айып пұлдар мен санкциялар бойынша түсімдер      !    5008
!   !   ! 10!Қоршаған ортаны қорғау заңдылықтарын бұзғанға    !
!   !   !   !айып пұлдар                                      !    4894
!   !   ! 11!Жергілікті Үкімет органдары салатын әкімшілік    !
!   !   !   !санкциялар мен айып пұлдар                       !     114

5       Прочие неналоговые поступления                               97
1     Прочие неналоговые поступления                               97
5  Средства, полученные от природопользователей
по искам о возмещении вреда, средства от реализации
конфискованных орудий охоты и рыболовства, незаконно
добытой продукции                                             2
10 Прочие неналоговые поступления в местный бюджет              95
3         ДОХОДЫ ОТ ОПЕРАЦИЙ С КАПИТАЛОМ                            23989
1       Продажа основного капитала                                23721
1     Продажа основного капитала                                23721
3  Поступления от приватизации объектов коммунальной
собственности                                             23721
3       Продажа земли и нематериальных активов                      268
1     Продажа земли и нематериальных активов                      268
3  Поступления от продажи земельных участков и права
постоянного землепользования                                268
4         Полученные официальные трансферты (гранты)              5337087
1       Трансферты из нижестоящих органов государственного
управления                                              5126850
3     Трансферты из районных (городских) бюджетов             5126850
3  Бюджетное изъятие из районных (городских) бюджетов      5126850
2       Трансферты из вышестоящих органов государственного
управления                                               210237
1     Трансферты из республиканского бюджета                   210237
1  Текущие                                                  210237
5         Погашение кредитов, выданных из бюджета                  449338
1       Погашение кредитов, выданных из бюджета                  231046
1     Погашение другими уровнями государственного управления   231046
2  Погашение местными исполнительными органами городов
и районов кредитов, выданных из областного бюджета       231046
5     Погашение прочих кредитов, выданных из бюджета           218292
10 Погашение прочих кредитов, выданных из местного бюджета  218292
___________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Функ.группа               Наименование                         Сумма
Функция                                                      тыс.тенге
Учреждение
Программа
Подпрограмма
__________________________________________________________________________
1 2  3  4  5                        6                              7
__________________________________________________________________________
II. Расходы и кредитование                         23369878
Расходы                                            22190178

! 5 !   !   !Басқа да салықтық емес түсімдер                  !      97
!   ! 1 !   !Басқа да салықтық емес түсімдер                  !      97
!   !   ! 5 !Табиғатты пайдаланушылардан келтірілген зиянды   !
!   !   !   !талап етуден заңсыз алынған өнімдерге аңшылық    !
!   !   !   !пен балықшылық құралдарын тәркілеуден сатуға     !
!   !   !   !алынған қаражаттар                               !       2
!   !   ! 10!Жергілікті бюджетке басқа да салықтық емес       !
!   !   !   !түсімдер                                         !      95
3 !   !   !   !Капиталдық операциядан кірістер                  !   23989
! 1 !   !   !Негізгі капиталды сату                           !   23721
!   ! 1 !   !Негізгі капиталды сату                           !   23721
!   !   ! 3 !Коммуналдық меншік объектілерін жекешелендіруден !
!   !   !   !түсімдер                                         !   23721
! 3 !   !   !Жер және материалдық емес активтерді сату        !     268
!   ! 1 !   !Жер және материалдық емес активтерді сату        !     268
!   !   ! 3 !Жер учаскесін сату мен жерді тұрақты пайдалану   !
!   !   !   !құқығынан түсімдер                               !     268
!   !   !   !Алынған ресми трансферттер (гранттар)            ! 5337087
4 !   !   !   !Алынған ресми трансферттер (гранттар)            ! 5337087
! 1 !   !   !Мемлекеттік басқарудың төменгі органдарынан      !
!   !   !   !трансферттер                                     ! 5126850
!   ! 3 !   !Аудандық (қалалық) бюджеттерден трансферттер     ! 5126850
!   !   ! 3 !Аудандық (қалалық) бюджеттерден бюджеттік алымдар! 5126850
! 2 !   !   !Мемлекеттік басқарудың жоғарғы органдарынан      !
!   !   !   !трансферттер                                     !  210237
!   ! 1 !   !Республикалық бюджеттен трансферттер             !  210237
!   !   ! 1 !Ағымдағылар                                      !  210237
!   !   !   !Бюджеттен бұрын берілген кредиттер бойынша       !
!   !   !   !негізгі қарыздарды өтеу                          !  449338
5 !   !   !   !Бюджеттен берілген кредиттерді өтеу              !  449338
! 1 !   !   !Бұрын берілген кредиттерді өтеу                  !  231046
!   ! 1 !   !Мемлекеттік деңгейді басқа деңгейдегілермен өтеу !  231046
!   !   ! 2 !Аудандар мен қалалардың жергілікті атқарушы      !  231046
!   !   !   !органдарының облыстық бюджеттен берілген         !
!   !   !   !кредиттерін өтеу                                 !
!   ! 5 !   !Бюджеттен берілген басқа да кредиттерді өтеу     !  218292
!   !   ! 10!Жергілікті бюджеттерден берілген басқа да        !  218292
!   !   !   !кредиттерді өтеу                                 !
___________________________________________________________________________
--------------------------------------------------------------------------
Фун.топ!                     Атаулары                            !Сомасы
!Функция                                                       !мың
!Мекеме                                                    !теңге
!Бағдарлама                                            !
!Кіші бағдарлама                                   !
--!---!---!------------------------------------------------------!--------
1 ! 2 ! 3 ! 4 ! 5!                  6                            !  7
--------------------------------------------------------------------------
!   !   !   !  !Шығыстар                                       !22190178

1             Государственные услуги общего характера              541300
1           Представительные, исполнительные и другие органы,
выполняющие общие функции государственного
управления                                           130008
103       Аппарат местных представительных органов              16157
2     Административные расходы на местном уровне            10364
3  Аппарат местных органов                               10364
30    Депутатская деятельность                                393
0  Депутатская деятельность                                393
31    Укрепление материально-технической базы
и информатизация аппарата маслихата                    5400
105       Аппарат акимов                                       113851
2     Административные расходы на местном уровне           107763
3  Аппарат местных органов                              107763
74    Управление материально-технической базы и
информатизация аппарата акима                          6088
2           Финансовая деятельность                              411292
105       Аппарат акимов                                        33496
41    Обеспечение взимания сбора за право реализации
товаров на рынках                                     23513
57    Обеспечение оценки имущества                           9983
259       Исполнительный орган коммунальной собственности,
финансируемый из местного бюджета                    239755
2     Административные расходы на местном уровне            11243
3  Аппарат местных органов                               11243
30    Организация приватизации коммунальной собственности    5000
31    Приобретение имущества коммунальной собственности    140000
32    Приобретение акций юридических лиц                    83182
70    Укрепление материально-технической базы и
информатизация исполнительных органов,
финансируемых из местного бюджета                       330
260       Исполнительный орган финансов, финансируемый
из местного бюджета                                  138041
2     Административные расходы на местном уровне           121387
3  Аппарат местных органов                              121387
70    Укрепление материально-технической базы и
информатизация исполнительных органов,
финансируемых из местного бюджета                     16654

1!   !   !   !  !Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер          !  541300
! 1 !   !   !  !Мемлекеттік басқарудың жалпы функцияларын      !
!   !   !   !  !орындайтын өкілетті, атқарушы және басқа да    !
!   !   !   !  !органдар                                       !  130008
!   !103!   !  !Жергілікті өкілетті органдардың аппараты       !   16157
!   !   ! 2 !  !Жергілікті деңгейдегі әкімшілік шығындар       !   10364
!   !   !   !3 !Жергілікті органдардың аппараты                !   10364
!   !   ! 30!  !Депутаттық қызметтер                           !     393
!   !   !   !0 !Депутаттық қызметтер                           !     393
!   !   ! 31!  !Мәслихат аппаратының материалды-техникалық     !
!   !   !   !  !базасын нығайту және ақпараттандыру            !    5400
!   !105!   !  !Әкімдер аппараты                               !  113851
!   !   ! 2 !  !Жергілікті деңгейдегі әкімшілік шығындар       !  107763
!   !   !   !3 !Жергілікті органдардың аппараты                !  107763
!   !   ! 74!  !Әкім аппаратының материалды-техникалық базасын !
!   !   !   !  !басқару және ақпараттандыру                    !    6088
! 2 !   !   !  !Қаржылық қызмет                                !  411292
!   !105!   !  !Әкімдер аппараты                               !   33496
!   !   ! 41!  !Нарықта тауарлар сатудан құқылы алымдарды      !
!   !   !   !  !жинауды қамтамасыз ету                         !   23513
!   !   ! 57!  !Мүлікті бағалауды қамтамасыз ету               !    9983
!   !259!   !  !Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын         !
!   !   !   !  !коммуналды меншіктің атқарушы органдары        !  239755
!   !   ! 2 !  !Жергілікті деңгейдегі әкімшілік шығындар       !   11243
!   !   !   !3 !Жергілікті органдардың аппараты                !   11243
!   !   ! 30!  !Коммуналдық меншікті жекешелендіруді           !
!   !   !   !  !ұйымдастыру                                    !    5000
!   !   ! 31!  !Коммуналдық меншіктің мүлкін сатып алу         !  140000
!   !   ! 32!  !Заңды тұлғалардың акцияларын сатып алу         !   83182
!   !   ! 70!  !Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы!
!   !   !   !  !органдарының материалдық-техникалық базасын    !
!   !   !   !  !нығайту және ақпараттандыру                    !     330
!   !260!   !  !Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын қаржы   !
!   !   !   !  !атқару органдары                               !  138041
!   !   ! 2 !  !Жергілікті деңгейдегі әкімшілік шығындар       !  121387
!   !   !   !3 !Жергілікті органдардың аппараты                !  121387
!   !   ! 70!  !Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы!
!   !   !   !  !органдарының материалдық-техникалық базасын    !
!   !   !   !  !нығайту және ақпараттандыру                    !   16654

2             Оборона                                              563204
1           Военные нужды                                          5742
105       Аппарат акимов                                         5742
63    Мероприятия по приписке и призыву на военную службу    5742
2           Организация работы по чрезвычайным ситуациям         557462
105       Аппарат акимов                                       557462
31    Мероприятия по мобилизационной подготовке
на местном уровне                                     16074
32    Ликвидация чрезвычайных ситуаций на местном уровне   541388
30 Пожарная служба                                      521070
31 Водно-спасательные службы                             18700
34 Отряд экстренного реагирования,
оперативно-спасательные отряды                         1618
3             Общественный порядок и безопасность                  320022
1           Правоохранительная деятельность                      320022
251       Исполнительный орган внутренних дел,
финансируемый из местного бюджета                    320022
2     Административные расходы на местном уровне           263014
3  Аппарат местных органов                              253205
30 Аппарат и подразделения территориальных органов
уголовно-исполнительной системы                        9809
30    Охрана общественного порядка и обеспечение
общественной безопасности на местном уровне            6178
32 Приемники-распределители для лиц, не имеющих
определенного места жительства и документов            5918
34 Уголовно-исполнительная инспекция                       260
36    Эксплуатация оборудования и средств по
регулированию дорожного движения в населенных
пунктах                                               47460
70    Укрепление материально-технической базы и
информатизация исполнительных органов,
финансируемых из местного бюджета                      3370
4             Образование                                         1055314
2           Начальное и среднее образование                      583707
263       Исполнительный орган образования, культуры,
спорта и туризма, финансируемый из местного
бюджета                                              583707

2!   !   !   !  !Қорғаныс                                       !  563204
! 1 !   !   !  !Әскери қажеттіліктер                           !    5742
!   !105!   !  !Әкімдер аппараты                               !    5742
!   !   ! 63!  !Әскери қызметке шақыру және тіркеу бойынша     !
!   !   !   !  !шаралар                                        !    5742
! 2 !   !   !  !Төтенше жағдайлар бойынша жұмыстарды           !
!   !   !   !  !ұйымдастыру                                    !  557462
!   !105!   !  !Әкімдер аппараты                               !  557462
!   !   ! 31!  !Жергілікті деңгейде дайындыққа жұмылдыру       !
!   !   !   !  !бойынша шаралар                                !   16074
!   !   ! 32!  !Жергілікті деңгейдегі төтенше жағдайларды жою  !  541388
!   !   !   !30!Өрт қызметі                                    !  521070
!   !   !   !31!Судан құтқару қызметі                          !   18700
!   !   !   !34!Шұғыл қимылдау тобы, жедел құтқару тобы        !    1618
3!   !   !   !  !Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік               !  320022
! 1 !   !   !  !Құқық қорғау қызметі                           !  320022
!   !251!   !  !Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын ішкі    !
!   !   !   !  !істердің атқарушы органдары                    !  320022
!   !   ! 2 !  !Жергілікті деңгейдегі әкімшілік шығындар       !  263014
!   !   !   !3 !Жергілікті органдардың аппараты                !  253205
!   !   !   !30!Құқықтық атқару жүйесі органдарының аймақтық   !
!   !   !   !  !бөлімдері мен аппараты                         !    9809
!   !   ! 30!  !Жергілікті деңгейде қоғамдық қауіпсіздікті     !
!   !   !   !  !қамтамасыз ету және қоғамдық тәртіпті қорғау   !    6178
!   !   !   !32!Белгілі тұрағы және құжаттары жоқ тұлғалар     !
!   !   !   !  !үшін қабылдау-бөлу пункттері                   !    5918
!   !   !   !34!Құқықтық атқару инспекциясы                    !     260
!   !   ! 36!  !Елді мекендерде жол қозғалысын реттеу бойынша  !
!   !   !   !  !жабдықтар мен құралдарды пайдалану             !   47460
!   !   ! 70!  !Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын         !
!   !   !   !  !атқарушы органдарының материалдық-техникалық   !
!   !   !   !  !базасын нығайту және ақпараттандыру            !    3370
4!   !   !   !  !Білім беру                                     ! 1055314
! 2 !   !   !  !Бастауыш және орта білім беру                  !  583707
!   !263!   !  !Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын білім   !
!   !   !   !  !беру, мәдениет, спорт және туризмнің атқарушы  !
!   !   !   !  !органы                                         !  583707

20    Общеобразовательное обучение на местном уровне       349944
32 Специальные школы и школы-интернаты для детей с
ограниченными возможностями в развитии и обучении    112222
33 Школы начальные, основные и средние,
школы-детские сады                                    31026
34 Школы-интернаты                                      111334
35 Школы и школы-интернаты для одаренных детей           95362
37    Приобретение и доставка учебников для обновления
библиотечных фондов государственных учреждений
среднего образования                                   3288
61    Реализация программ дополнительного образования
для детей и юношества на местном уровне                   0
61    Реализация программ дополнительного образования
для детей и юношества на местном уровне              229975
30 Реализация программ дополнительного образования
в спортивных школах на местном уровне                196975
31 Реализация программ дополнительного образования
во внешкольных организациях на местном уровне         33000
62    Проведение школьных олимпиад на местном уровне          500
3           Профессионально-техническое образование              233042
263       Исполнительный орган образования, культуры,
спорта и туризма, финансируемый из местного
бюджета                                              233042
31    Профессионально-техническое образование
на местном уровне                                    233042
30 Профессионально-технические школы                    228010
31 Специальные профессионально-технические школы          5032
4           Среднее специальное образование                      200884
254       Исполнительный орган здравоохранения,
финансируемый из местного бюджета                     14736
8     Подготовка специалистов со средним
профессиональным образованием на местном уровне       14736
263       Исполнительный орган образования, культуры,
спорта и туризма, финансируемый из местного
бюджета                                              186148
8     Подготовка специалистов со средним
профессиональным образованием на местном уровне      186148

!   !   ! 20!  !Жергілікті деңгейде жалпы білім беріп оқыту    !  349944
!   !   !   !32!Даму және оқуға мүмкіндігі шектеулі балалар    !
!   !   !   !  !үшін арнайы мектептер мен мектеп-интернаттары  !  112222
!   !   !   !33!Бастауыш, негізгі және орта мектептер,         !
!   !   !   !  !мектеп-балабақшалары                           !   31026
!   !   !   !34!Мектеп-интернаттары                            !  111334
!   !   !   !35!Дарынды балалар үшін мектептер мен             !
!   !   !   !  !мектеп-интернаттары                            !   95362
!   !   ! 37!  !Орта білім беретін мемлекеттік мекемелердің    !
!   !   !   !  !кітапхана қорын жаңарту үшін оқулықтар сатып   !
!   !   !   !  !алу және жеткізу                               !    3288
!   !   ! 61!  !Жергілікті деңгейде балалар мен жасөспірімдер  !
!   !   !   !  !үшін қосымша білім беру бағдарламасын іске     !
!   !   !   !  !асыру                                          !       0
!   !   ! 61!  !Жергілікті деңгейде балалар мен жасөспірімдер  !
!   !   !   !  !үшін қосымша білім беру бағдарламасын іске     !
!   !   !   !  !асыру                                          !  229975
!   !   !   !30!Жергілікті деңгейдегі спорт мектептерінде      !
!   !   !   !  !қосымша білім беру бағдарламасын іске асыру    !  196975
!   !   !   !31!Жергілікті деңгейдегі мектептен тыс ұйымдарда  !
!   !   !   !  !қосымша білім беру бағдарламасын іске асыру    !   33000
!   !   ! 62!  !Жергілікті деңгейдегі мектеп олимпиадасын      !
!   !   !   !  !өткізу                                         !     500
! 3 !   !   !  !Кәсіптік-техникалық білім беру                 !  233042
!   !263!   !  !Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын білім   !
!   !   !   !  !беру, мәдениет, спорт және туризмнің атқарушы  !
!   !   !   !  !органы                                         !  233042
!   !   ! 31!  !Жергілікті деңгейдегі кәсіптік-техникалық білім!
!   !   !   !  !беру                                           !  233042
!   !   !   !30!Кәсіптік-техникалық мектептер                  !  228010
!   !   !   !31!Арнайы кәсіптік-техникалық мектептер           !    5032
! 4 !   !   !  !Арнайы орта білім беру                         !  200884
!   !254!   !  !Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын         !
!   !   !   !  !денсаулық сақтаудың атқарушы органы            !   14736
!   !   ! 8 !  !Жергілікті деңгейде орта кәсіптік біліммен     !
!   !   !   !  !мамандарды дайындау                            !   14736
!   !263!   !  !Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын         !
!   !   !   !  !мәдениет, спорт және туризмнің атқарушы органы !  186148
!   !   ! 8 !  !Жергілікті деңгейде орта кәсіптік біліммен     !
!   !   !   !  !мамандарды дайындау                            !  186148

5           Переподготовка кадров                                 36556
105       Аппарат акимов                                         5500
11    Повышение квалификации и переподготовка кадров
на местном уровне                                      5500
5  Повышение квалификации государственных служащих        5500
251       Исполнительный орган внутренних дел,
финансируемый из местного бюджета                     14247
11    Переподготовка кадров на местном уровне               14247
30 Переподготовка кадров для органов внутренних дел      14247
263       Исполнительный орган образования, культуры,
спорта и туризма, финансируемый из местного
бюджета                                               16809
11    Повышение квалификации и переподготовка кадров
на местном уровне                                     16809
6  Повышение квалификации и переподготовка кадров
государственных учреждений                            16809
9           Прочие услуги в области образования                    1125
263       Исполнительный орган образования, культуры,
спорта и туризма, финансируемый из местного
бюджета                                                1125
38    Оказание психолого-медико-педагогической
консультативной помощи населению по обследованию
психического здоровья детей и подростков               1125
30 Психолого-медико-педагогические консультации           1125
5             Здравоохранение                                     2347027
1           Больницы широкого профиля                            531927
254       Исполнительный орган здравоохранения,
финансируемый из местного бюджета                    531927
36    Оказание стационарной медицинской помощи
населению на местном уровне                          531927
2           Охрана здоровья населения                            361279
254       Исполнительный орган здравоохранения,
финансируемый из местного бюджета                    361279
31    Оказание медицинской помощи ВИЧ-инфицированным
больным                                               27216

! 5 !   !   !  !Кадрларды қайта дайындау                       !   36556
!   !105!   !  !Әкімдер аппараты                               !    5500
!   !   ! 11!  !Жергілікті деңгейде кадрлардың біліктілігін    !
!   !   !   !  !көтеру және қайта дайындау                     !    5500
!   !   !   !5 !Мемлекеттік қызметкерлердің біліктілігін көтеру!    5500
!   !251!   !  !Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын ішкі    !
!   !   !   !  !істердің атқарушы органы                       !   14247
!   !   ! 11!  !Жергілікті деңгейде кадрларды қайта дайындау   !   14247
!   !   !   !30!Ішкі істер органдары үшін кадрларды қайта      !
!   !   !   !  !дайындау                                       !   14247
!   !263!   !  !Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын білім   !
!   !   !   !  !беру, мәдениет, спорт және туризмнің атқарушы  !
!   !   !   !  !органы                                         !   16809
!   !   ! 11!  !Жергілікті деңгейде кадрлардың біліктілігін    !
!   !   !   !  !көтеру және қайта дайындау                     !   16809
!   !   !   !6 !Мемлекеттік мекемелер кадрларының біліктілігін !
!   !   !   !  !көтеру және қайта даярлау                      !   16809
! 9 !   !   !  !Білім беру ауқымындағы басқа да қызметтер      !    1125
!   !263!   !  !Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын білім   !
!   !   !   !  !беру, мәдениет, спорт және туризмнің атқарушы  !
!   !   !   !  !органы                                         !    1125
!   !   ! 38!  !Балалар мен жасөспірімдердің психикалық        !
!   !   !   !  !денсаулығын тексеру бойынша тұрғындарға        !
!   !   !   !  !психологиялық-дәрігерлік-педагогикалық         !
!   !   !   !  !кеңеспен көмек көрсету                         !    1125
!   !   !   !30!Психологиялық-дәрігерлік кеңестер              !    1125
5!   !   !   !  !Денсаулық сақтау                               ! 2347027
! 1 !   !   !  !Көпсалалы ауруханалар                          !  531927
!   !254!   !  !Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын         !
!   !   !   !  !денсаулық сақтаудың атқарушы органы            !  531927
!   !   ! 36!  !Жергілікті деңгейде халыққа                    !
!   !   !   !  !стационарлық-медициналық көмек көрсету         !  531927
! 2 !   !   !  !Халықтың денсаулығын қорғау                    !  361279
!   !254!   !  !Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын         !
!   !   !   !  !денсаулық сақтаудың атқарушы органы            !  361279
!   !   ! 31!  !ВИЧ инфекциялы ауруларға медициналық көмек     !
!   !   !   !  !көрсету                                        !   27216

33    Борьба с эпидемиями на местном уровне                  5500
34    Производство крови (заменителей) на местном
уровне                                                41896
39    Обеспечение санитарно-эпидемиологического
благополучия                                          66090
30 Санитарно-эпидемиологические станции                  66090
41    Пропаганда здорового образа жизни на местном
уровне                                                 5328
45    Охрана материнства и детства                         215249
30 Дома ребенка                                          69448
31 Оказание стационарной помощи детям                   121248
32 Оказание стационарной помощи беременным,
роженицам и родильницам                               24553
3           Специализированная медицинская помощь                707869
254       Исполнительный орган здравоохранения,
финансируемый из местного бюджета                    707869
30    Оказание специализированной медицинской помощи
больным, страдающим психическими расстройствами      151879
32    Оказание специализированной медицинской помощи
больным туберкулезом                                 228860
40    Больницы и поликлиники для ветеранов и инвалидов
ВОВ                                                   28005
47    Оказание специализированной медицинской помощи
больным онкологическими заболеваниями                114019
48    Оказание специализированной медицинской помощи
больным алкоголизмом, наркоманией и токсикоманией     97904
49    Оказание специализированной медицинской помощи
больным кожно-венерологическими заболеваниями         26592
50    Оказание специализированной медицинской помощи
больным инфекционными заболеваниями                   60610
4           Поликлиники                                          329031
254       Исполнительный орган здравоохранения,
финансируемый из местного бюджета                    329031
54    Оказание первичной медико-санитарной помощи и
специализированной амбулаторно-поликлинической
помощи                                               329031
5           Другие виды медицинской помощи                       179184
251       Исполнительный орган внутренних дел,
финансируемый из местного бюджета                     34390
31    Оказание медицинской помощи военнослужащим,
сотрудникам правоохранительных органов,
членам их семей                                       34390
254       Исполнительный орган здравоохранения,
финансируемый из местного бюджета                    144794

!   !   ! 33!  !Жергілікті деңгейде эпидемияға қарсы күрес     !    5500
!   !   ! 34!  !Жергілікті деңгейде қан өндіру (ауыстыру)      !   41896
!   !   ! 39!  !Санитарлық-эпидемиологиялық қолайлылықты       !
!   !   !   !  !қамтамасыз ету                                 !   66090
!   !   !   !30!Санитарлық-эпидемиологиялық станциялар         !   66090
!   !   ! 41!  !Жергілікті деңгейде салауатты өмір салтын      !
!   !   !   !  !насихаттау                                     !    5328
!   !   ! 45!  !Аналар мен балаларды қорғау                    !  215249
!   !   !   !30!Балалар үйі                                    !   69448
!   !   !   !31!Балаларға стационарлық көмек көрсету           !  121248
!   !   !   !32!Жүктілерге, босанғандарға және босанатындарға  !
!   !   !   !  !стационарлық көмек көрсету                     !   24553
! 3 !   !   !  !Мамандандырылған медициналық көмек             !  707869
!   !254!   !  !Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын         !
!   !   !   !  !денсаулық сақтаудың атқарушы органы            !  707869
!   !   ! 30!  !Психикалық ауытқулары бар науқастарға          !
!   !   !   !  !мамандандырылған медициналық көмек көрсету     !  151879
!   !   ! 32!  !Туберкулезбен ауыратындарға мамандандырылған   !
!   !   !   !  !медициналық көмек көрсету                      !  228860
!   !   ! 40!  !ҰОС ардагерлер мен мүгедектері үшін ауруханалар!
!   !   !   !  !мен емханалар                                  !   28005
!   !   ! 47!  !Онкологиялық ауруларға мамандандырылған        !
!   !   !   !  !медициналық көмек көрсету                      !  114019
!   !   ! 48!  !Алкоголизм, наркомания және токсикоманиямен    !
!   !   !   !  !ауырғандарға мамандандырылған медициналық көмек!
!   !   !   !  !көрсету                                        !   97904
!   !   ! 49!  !Тері венерологиялық ауруларға мамандандырылған !
!   !   !   !  !медициналық көмек көрсету                      !   26592
!   !   ! 50!  !Инфекциялық ауруларға мамандандырылған көмек   !
!   !   !   !  !көрсету                                        !   60610
! 4 !   !   !  !Емханалар                                      !  329031
!   !254!   !  !Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын         !
!   !   !   !  !денсаулық сақтаудың атқарушы органы            !  329031
!   !   ! 54!  !Алғашқы дәрігерлік-санитарлық және             !
!   !   !   !  !мамандандырылған амбулаториялық-емханалық көмек!
!   !   !   !  !көрсету                                        !  329031
! 5 !   !   !  !Медициналық көмектің басқа да түрлері          !  179184
!   !251!   !  !Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын ішкі    !
!   !   !   !  !істердің атқарушы органы                       !   34390
!   !   ! 31!  !Әскери қызметкерлерге, құқық қорғау            !
!   !   !   !  !органдардың қызметкерлеріне, олардың           !
!   !   !   !  !отбасының мүшелеріне медициналық көмек көрсету !   34390
!   !254!   !  !Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын         !
!   !   !   !  !денсаулық сақтаудың атқарушы органы            !  144794

37    Оказание скорой медицинской помощи                   130748
43    Оказание медицинской помощи населению
в чрезвычайных ситуациях                              14046
30 Центры экстренной медицинской помощи                   7053
31 Областные базы спецмедснабжения                        6993
9           Прочие услуги в области здравоохранения              237737
254       Исполнительный орган здравоохранения,
финансируемый из местного бюджета                    237737
2     Административные расходы на местном уровне            14224
3  Аппарат местных органов                               14224
38    Прочие услуги по охране здоровья населения
на местном уровне                                     38550
31 Лекарственное обеспечение отдельных категорий
населения по видам заболеваний                        30900
32 Обеспечение специализированными продуктами
детского и лечебного питания отдельных
категорий населения                                    7650
42    Обеспечение учетными услугами организаций
здравоохранения на местном уровне                      1587
93 Централизованные бухгалтерии                           1587
44    Централизованный закуп лекарственных средств,
медицинского оборудования и санитарного
транспорта                                           183376
6             Социальная помощь и социальное обеспечение          2146529
1           Социальное обеспечение                              1416948
263       Исполнительный орган образования, культуры,
спорта и туризма, финансируемый из местного
бюджета                                              150717
33    Социальное обеспечение детей                         150717
30 Детские дома                                         150717
258       Исполнительный орган труда и социальной защиты
населения, финансируемый из местного бюджета        1266231
31    Специальные государственные пособия                  971050
32    Социальное обеспечение, оказываемое через
учреждения интернатского типа на местном уровне      295181
30 Дома-интернаты для умственно отсталых детей           68286
31 Дома-интернаты для престарелых и инвалидов
общего типа                                           66514

!   !   ! 37!  !Жедел медициналық көмек көрсету                !  130748
!   !   ! 43!  !Төтенше жағдайда халыққа медициналық көмек     !
!   !   !   !  !көрсету                                        !   14046
!   !   !   !30!Шұғыл медициналық көмек орталығы               !    7053
!   !   !   !31!Облыстық арнайы мед. жабдықтау базасы          !    6993
! 9 !   !   !  !Денсаулық сақтау ауқымындағы басқа да қызметтер!  237737
!   !254!   !  !Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын         !
!   !   !   !  !денсаулық сақтаудың атқарушы органы            !  237737
!   !   ! 2 !  !Жергілікті деңгейдегі әкімшілік шығындар       !   14224
!   !   !   !3 !Жергілікті органдардың аппараты                !   14224
!   !   ! 38!  !Жергілікті деңгейде халықтың денсаулығын қорғау!
!   !   !   !  !бойынша басқа да қызметтер                     !   38550
!   !   !   !31!Ауру түрлері бойынша жекелеген санаттағы       !
!   !   !   !  !тұрғындарды дәрілермен қамтамасыз ету          !   30900
!   !   !   !32!Жекелеген санаттағы тұрғындарды емдік          !
!   !   !   !  !тамақтармен және балалардың арнайы тағамдарымен!
!   !   !   !  !қамтамасыз ету                                 !    7650
!   !   ! 42!  !Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарына!
!   !   !   !  !есептік қызмет көрсетуді қамтамасыз ету        !    1587
!   !   !   !93!Орталықтандырылған бухгалтерия                 !    1587
!   !   ! 44!  !Дәрілік құралдарды, медициналық жабдықтарды    !
!   !   !   !  !және санитарлық көліктерді орталықтан сатып алу!  183376
6!   !   !   !  !Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру ! 2146529
! 1 !   !   !  !Әлеуметтік қамсыздандыру                       ! 1416948
!   !263!   !  !Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын білім   !
!   !   !   !  !беру, мәдениет, спорт және туризмнің атқарушы  !
!   !   !   !  !органы                                         !  150717
!   !   ! 33!  !Балаларды әлеуметтік қамсыздандыру             !  150717
!   !   !   !30!Балалар үйі                                    !  150717
!   !258!   !  !Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын еңбек   !
!   !   !   !  !және халықты әлеуметтік қорғаудың атқарушы     !
!   !   !   !  !органы                                         ! 1266231
!   !   ! 31!  !Арнайы мемлекеттік жәрдемақы                   !  971050
!   !   ! 32!  !Жергілікті деңгейде интернат түріндегі         !
!   !   !   !  !мекемелер арқылы әлеуметтік қамсыздандыру      !  295181
!   !   !   !30!Ақыл-есі кем балалары үшін интернат үйлері     !   68286
!   !   !   !31!Жалпы типтегі қариялар мен мүгедектер үшін     !
!   !   !   !  !интернат үйлері                                !   66514

33 Психоневрологические интернаты                       160381
2           Социальная помощь                                    665561
105       Аппарат акима                                        192649
60    Социальные выплаты отдельным категориям граждан
по решению местных представительных органов          192649
258       Исполнительный орган труда и социальной защиты
населения, финансируемый из местного бюджета         468287
42    Государственная адресная социальная помощь           468287
258       Исполнительный орган труда и социальной защиты
населения финансируемый из местного бюджета            4625
57    Социальная поддержка инвалидов на местном уровне       4625
33 Обеспечение техническими и иными средствами            4625
9           Прочие услуги в области социальной помощи и
социального обеспечения                               64020
258       Исполнительный орган труда и социальной защиты
населения, финансируемый из местного бюджета          64020
2     Административные расходы на местном уровне            42776
3  Аппарат местных органов                               42776
33    Медико-социальная экспертиза на местном уровне        11545
30 Областные, городские и районные медико-социальные
экспертные комиссии                                   11545
35    Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке
пособий                                                9299
70    Укрепление материально-технической базы
и информатизация исполнительных органов,
финансируемых из местного бюджета                       400
8             Культура, спорт и информационное пространство        406376
1           Деятельность в области культуры                      260630
263       Исполнительный орган образования, культуры,
спорта и туризма, финансируемый из местного
бюджета                                              260630
41    Обеспечение культурного досуга населения
на местном уровне                                    183318
43    Проведение зрелищных мероприятий на местном
уровне                                                27830
44    Хранение историко-культурных ценностей
на местном уровне                                     25782
47    Проведение ремонтно-реставрационных работ и
благоустройство территории памятников истории
и культуры местного значения                          23700
2           Спорт и туризм                                        13827
263       Исполнительный орган образования, культуры,
спорта и туризма, финансируемый из местного
бюджета                                               13827
39    Проведение спортивных мероприятий на местном
уровне                                                13827

!   !   !   !33!Психо-неврологиялық интернаттар                !  160381
! 2 !   !   !  !Әлеуметтік көмек                               !  665561
!   !105!   !  !Әкім аппараты                                  !  192649
!   !   ! 60!  !Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша !
!   !   !   !  !жекелеген санаттағы азаматтарға әлеуметтік     !
!   !   !   !  !төлемдер                                       !  192649
!   !258!   !  !Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын еңбек   !
!   !   !   !  !және халықты әлеуметтік қорғаудың атқарушы     !
!   !   !   !  !органы                                         !  468287
!   !   ! 42!  !Мемлекеттік мекен-жайлық әлеуметтік көмек      !  468287
!   !258!   !  !Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын еңбек   !
!   !   !   !  !және халықты әлеуметтік қорғаудың атқарушы     !
!   !   !   !  !органы                                         !    4625
!   !   ! 57!  !Жергілікті деңгейдегі мүгедектерді әлеуметтік  !
!   !   !   !  !қорғау                                         !    4625
!   !   !   !33!Техникалық және басқа да құралдармен қамтамасыз!
!   !   !   !  !ету                                            !    4625
! 9 !   !   !  !Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру !
!   !   !   !  !ауқымындағы басқа да қызметтер                 !   64020
!   !258!   !  !Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын еңбек   !
!   !   !   !  !және халықты әлеуметтік қорғаудың атқарушы     !
!   !   !   !  !органы                                         !   64020
!   !   ! 2 !  !Жергілікті деңгейдегі әкімшілік шығындар       !   42776
!   !   !   !3 !Жергілікті органдардың аппараты                !   42776
!   !   ! 33!  !Жергілікті деңгейдегі дәрігерлік-әлеуметтік    !
!   !   !   !  !сараптама                                      !   11545
!   !   !   !30!Облыстық, қалалық және аудандық                !
!   !   !   !  !дәрігерлік-әлеуметтік сараптама комиссиясы     !   11545
!   !   ! 35!  !Жәрдемақыны есептеу, төлеу және жеткізу бойынша!
!   !   !   !  !қызметтерді төлеу                              !    9299
!   !   ! 70!  !Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы!
!   !   !   !  !органдардың материалдық-техникалық базасын     !
!   !   !   !  !нығайту және ақпараттандыру                    !     400
8!   !   !   !  !Мәдениет, спорт және ақпараттық кеңістік       !  406376
! 1 !   !   !  !Мәдениет ауқымындағы қызмет                    !  260630
!   !263!   !  !Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын         !
!   !   !   !  !мәдениет, спорт және туризмнің атқарушы органы !  260630
!   !   ! 41!  !Жергілікті деңгейдегі халықтың мәдени демалысын!
!   !   !   !  !қамтамасыз ету                                 !  183318
!   !   ! 43!  !Жергілікті деңгейде таңырқаларлық шараларын    !
!   !   !   !  !өткізу                                         !   27830
!   !   ! 44!  !Жергілікті деңгейде тарихи-мәдени құндылықтарды!
!   !   !   !  !сақтау                                         !   25782
!   !   ! 47!  !Жергілікті маңыздағы мәдени және тарихи        !
!   !   !   !  !ескерткіштердің аймағын көркейту, жөндеу және  !
!   !   !   !  !қалпына келтіру жұмыстарын жүргізу             !   23700
! 2 !   !   !  !Спорт және туризм                              !   13827
!   !263!   !  !Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын білім   !
!   !   !   !  !беру, мәдениет, спорт және туризмнің атқарушы  !
!   !   !   !  !органдары                                      !   13827
!   !   ! 39!  !Жергілікті деңгейде спорттық шараларды жүргізу !   13827

3           Информационное пространство                          128419
105       Аппарат Акимов                                        62000
46    Проведение государственной информационной политики
через газеты и журналы на местном уровне              36000
47    Проведение государственной информационной
политики через телерадиовещание на местном
уровне                                                26000
261       Исполнительный орган управления архивами,
финансируемый из местного бюджета                     19511
2     Административные расходы на местном уровне             4256
3  Аппарат местных органов                                4256
30    Обеспечение сохранности архивного фонда, печатных
изданий и их специальное использование на местном
уровне                                                15255
30 Архивы                                                15255
263       Исполнительный орган образования, культуры,
спорта и туризма, финансируемый из местного
бюджета                                               46908
45    Обеспечение общедоступности информации
на местном уровне                                     44908
30 Библиотеки                                            44908
50    Реализация государственной программы
функционирования и развития языков на местном
уровне                                                 2000
9           Прочие услуги по организации культуры, спорта и
информационного пространства                           3500
263       Исполнительный орган образования, культуры,
спорта и туризма, финансируемый из местного
бюджета                                                3500
56    Проведение региональной молодежной политики            3500
10            Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство
и охрана окружающей среды                            108838
1           Сельское хозяйство                                        0
257       Исполнительный орган сельского хозяйства,
финансируемый из местного бюджета                         0
32    Выполнения работ по борьбе с вредителями
и болезнями растений                                      0
5           Охрана окружающей среды                               92000

! 3 !   !   !  !Ақпараттық кеңестік                            !  128419
!   !105!   !  !Әкімдер аппараттары                            !   62000
!   !   ! 46!  !Жергілікті деңгейде газеттер мен журналдар     !
!   !   !   !  !арқылы мемлекеттің ақпаратты саясатын жүргізу  !   36000
!   !   ! 47!  !Жергілікті деңгейде теле-радио хабарлар арқылы !
!   !   !   !  !мемлекеттің ақпараттық саясатын жүргізу        !   26000
!   !261!   !  !Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мұрағат !
!   !   !   !  !басқармасының атқарушы органы                  !   19511
!   !   ! 2 !  !Жергілікті деңгейдегі әкімшілік шығындар       !    4406
!   !   !   !3 !Жергілікті органдардың аппараты                !    4406
!   !   ! 30!  !Жергілікті деңгейде мұрағат қорларын сақтауды  !
!   !   !   !  !қамтамасыз ету, баспа өнімдерін және оларды    !
!   !   !   !  !арнайы пайдалану                               !   15105
!   !   !   !30!Мұрағаттар                                     !   15105
!   !263!   !  !Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын білім   !
!   !   !   !  !беру, мәдениет, спорт және туризмнің атқарушы  !
!   !   !   !  !органы                                         !   46908
!   !   ! 45!  !Жергілікті деңгейдегі ақпараттың жалпыға жетуін!
!   !   !   !  !қамтамасыз ету                                 !   44908
!   !   !   !30!Кітапханалар                                   !   44908
!   !   ! 50!  !Жергілікті деңгейде тілдердің дамуын және      !
!   !   !   !  !жұмыс істеудің мемлекеттік бағдарламасын іске  !
!   !   !   !  !асыру                                          !    2000
! 9 !   !   !  !Мәдениет, спорт және ақпараттық кеңістіктерді  !
!   !   !   !  !ұйымдастыру бойынша басқа да қызметтер         !    3500
!   !263!   !  !Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын білім   !
!   !   !   !  !беру, мәдениет, спорт және туризмнің атқарушы  !
!   !   !   !  !органы                                         !    3500
!   !   ! 56!  !Аймақтық жастар саясатын жүргізу               !    3500
10!   !   !   !  !Ауыл, су, орман, балық шаруашылығын және       !
!   !   !   !  !қоршаған ортаны қорғау                         !  108838
! 1 !   !   !  !Ауыл шаруашылығы                               !       0
!   !257!   !  !Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын ауыл    !
!   !   !   !  !шаруашылығының атқарушы органы                 !       0
!   !   ! 32!  !Зиянкестермен, өсімдік ауруларымен күрес       !
!   !   !   !  !бойынша жұмыстарды орындау                     !       0
! 5 !   !   !  !Қоршаған ортаны қорғау                         !   92000

105       Аппарат акимов                                        92000
34    Организация охраны окружающей среды на местном
уровне                                                92000
30 Областные (городские) фонды охраны окружающей
среды                                                  6500
31 Проведение работ по охране окружающей среды
на местном уровне                                     85500
9           Прочие услуги в области сельского, водного,
лесного, рыбного хозяйства и охраны окружающей
среды                                                 16838
257       Исполнительный орган сельского хозяйства,
финансируемый из местного бюджета                     16838
2     Административные расходы на местном уровне            12589
3  Аппарат местных органов                               12589
28    Погашение кредиторской задолженности по
зарегистрированным в установленном порядке
договорным обязательствам государственных
учреждений, финансируемых из местного бюджета           169
31    Развитие информационно-маркетинговой системы
сельского хозяйства                                    4000
70    Укрепление материально-технической базы
и информатизация исполнительных органов,
финансируемых из местного бюджета                        80
11            Промышленность                                         1000
2           Строительство                                          1000
273       Исполнительный орган инфраструктуры и
строительства, финансируемый из местного бюджета       1000
48    Проектно-изыскательские, конструкторские
и технологические работы на местном уровне             1000
12            Транспорт и связь                                    800000
1           Автомобильный транспорт                              800000
274       Исполнительный орган жилищно-коммунального,
дорожного хозяйства и транспорта, финансируемый
из местного бюджета                                  800000
46    Организация общественных пассажирских перевозок
между районами (городами), внутри районов и
населенных пунктов                                   300000
50    Эксплуатация автомобильных дорог на местном уровне   500000
30 Обеспечение функционирования автомобильных дорог
местного значе
ния                                    500000

!   !105!   !  !Әкімдер аппараты                               !   92000
!   !   ! 34!  !Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғауды   !
!   !   !   !  !ұйымдастыру                                    !   92000
!   !   !   !30!Қоршаған ортаны қорғаудың облыстық (қалалық)   !
!   !   !   !  !қоры
!    6500
!   !   !   !31!Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау     !
!   !   !   !  !бойынша жұмыстар жүргізу                       !   85500
! 9 !   !   !  !Су, ауыл, орман, балық шаруашылығы және        !
!   !   !   !  !қоршаған ортаны қорғау ауқымындағы басқа да    !
!   !   !   !  !қызметтер                                      !   16838
!   !257!   !  !Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын ауыл    !
!   !   !   !  !шаруашылығының атқарушы органы                 !   16838
!   !   ! 2 !  !Жергілікті деңгейдегі әкімшілік шығындар       !   12589
!   !   !   !3 !Жергілікті органдардың аппараты                !   12589
!   !   ! 28!  !Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын         !
!   !   !   !  !мемлекеттік мекемелердің белгіленген шартты    !
!   !   !   !  !міндеттемелері бойынша тіркелген кредиторлық   !
!   !   !   !  !қарыздарын өтеу                                !     169
!   !   ! 31!  !Ауыл шаруашылығының ақпаратты-маркетингілік    !
!   !   !   !  !жүйесін дамыту                                 !    4000
!   !   ! 70!  !Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы!
!   !   !   !  !органдардың материалдық-техникалық базасын     !
!   !   !   !  !нығайту және ақпараттандыру                    !      80
11!   !   !   !  !Өнеркәсіп                                      !    1000
! 2 !   !   !  !Құрылыс                                        !    1000
!   !273!   !  !Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын         !
!   !   !   !  !инфрақұрылымдар мен құрылыстың атқарушы органы !    1000
!   !   ! 48!  !Жергілікті деңгейдегі жобалау-ізденіс,         !
!   !   !   !  !конструкторлық және технологиялық жұмыстар     !    1000
12!   !   !   !  !Көлік және байланыс                            !  800000
! 1 !   !   !  !Автомобиль көлігі                              !  800000
!   !274!   !  !Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын жол,    !
!   !   !   !  !көлік және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығының!
!   !   !   !  !атқарушы органы                                !  800000
!   !   ! 46!  !Аудандар мен елді мекендер ішіндегі, аудандар  !
!   !   !   !  !арасындағы (қалалар) қоғамдық жолаушылар       !
!   !   !   !  !тасымалдауды ұйымдастыру                       !  300000
!   !   ! 50!  !Жергілікті деңгейде автомобиль жолдарын        !
!   !   !   !  !пайдалану                                      !  500000
!   !   !   !30!Жергілікті маңыздағы автомобиль жолдарын жұмыс !
!   !   !   !  !істеуін қамтамасыз ету                         !  500000

13            Прочие                                              1236009
3           Поддержка предпринимательской деятельности
и защита конкуренции                                   5000
272       Исполнительный орган экономики, поддержки малого
и среднего бизнеса, государственных закупок
финансируемый из местного бюджета                      5000
31    Организация поддержки малого предпринимательства
на местном уровне                                      5000
9           Прочие                                              1231009
105       Аппарат акимов                                       546788
42    Участие в уставном капитале банка развития
Казахстана                                           468750
44    Резерв местного исполнительного органа области,
городов Астаны и Алматы по выполнению обязательств
местных исполнительных органов по решениям судов       7000
52    Резерв местного исполнительного органа области,
городов Астаны и Алматы для ликвидации
чрезвычайных ситуаций природного и техногенного
характера                                             38211
58    Кредиторская задолженность местного бюджета по
зарегистрированным в установленном порядке
договорным обязательствам государственных
учреждений, финансируемых из местного бюджета         30827
61    Представительские расходы                              2000
84    Специальный резерв местного исполнительного
органа области для кредитования нижестоящих
бюджетов на покрытие кассового разрыва                    0
263       Исполнительный орган образования, культуры,
спорта и туризма, финансируемый из местного
бюджета                                               46618
2     Административные расходы на местном уровне            36421
30 Аппарат местных органов образования                   14860
31 Аппарат местных органов культуры                       9722
32 Аппарат местных органов туризма и спорта              11839
27    Погашение кредиторской задолженности по
заработной плате и социальным выплатам                 3978

13!   !   !   !  !Басқалары                                      ! 1236009
! 3 !   !   !  !Кәсіпкерлік қызметті қолдау және               !
!   !   !   !  !бәсекелестіктен қорғау                         !    5000
!   !272!   !  !Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын         !
!   !   !   !  !экономика, шағын және орта бизнесті қолдау,    !
!   !   !   !  !мемлекеттік сатып алудың атқарушы органы       !    5000
!   !   ! 31!  !Жергілікті деңгейде шағын кәсіпкерлікті        !
!   !   !   !  !қолдауды ұйымдастыру                           !    5000
! 9 !   !   !  !Басқалары                                      ! 1231009
!   !105!   !  !Әкімдер аппараты                               !  546788
!   !   ! 42!  !Қазақстан даму банкінің жарғылық капиталына    !
!   !   !   !  !қатысу                                         !  468750
!   !   ! 44!  !Соттардың шешімімен жергілікті атқарушы        !
!   !   !   !  !органдардың міндеттемелерін орындау бойынша    !
!   !   !   !  !облыстардың, Астана және Алматы қалаларының    !
!   !   !   !  !жергілікті атқарушы органдарының резерві       !    7000
!   !   ! 52!  !Табиғи және техногенді сипаттағы төтенше       !
!   !   !   !  !жағдайларды жою үшін облыстардың, Астана және  !
!   !   !   !  !Алматы қалаларының жергілікті атқарушы         !
!   !   !   !  !органдарының резерві                           !   38211
!   !   ! 58!  !Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын         !
!   !   !   !  !мемлекеттік мекемелердің белгіленген тәртіппен !
!   !   !   !  !тіркелген шартты міндеттемелері бойынша        !
!   !   !   !  !жергілікті бюджетке кредиторлық қарыздары      !   30827
!   !   ! 61!  !Өкілеттік шығындар                             !    2000
!   !   ! 84!  !Облыстың жергілікті атқарушы органының төменгі !
!   !   !   !  !тұрған бюджеттерді несиелеу үшін кассалық      !
!   !   !   !  !айырмасын жабуға арнайы резерві                !       0
!   !263!   !  !Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын білім   !
!   !   !   !  !беру, мәдениет, спорт және туризмнің атқарушы  !
!   !   !   !  !органы                                         !   46618
!   !   ! 2 !  !Жергілікті деңгейдегі әкімшілік шығындар       !   36421
!   !   !   !30!Жергілікті білім беру органдарының аппараты    !   14860
!   !   !   !31!Жергілікті мәдениет органдарының аппараты      !    9722
!   !   !   !32!Жергілікті спорт және туризм органдарының      !
!   !   !   !  !аппараты                                       !   11839
!   !   ! 27!  !Еңбекақы және әлеуметтік төлемдер бойынша      !
!   !   !   !  !кредиторлық қарыздарды өтеу                    !    3978

34    Обеспечение учетными услугами                          5494
30 Централизованная бухгалтерия организаций
образования                                            2509
31 Централизованная бухгалтерия организаций культуры      2985
70    Укрепление материально-технической базы и
информатизация исполнительных органов,
финансируемых из местного бюджета                       725
272       Исполнительный орган экономики, поддержки малого
и среднего бизнеса, государственных закупок,
финансируемый из местного бюджета                     42573
2     Административные расходы на местном уровне            41313
30 Аппарат органов экономики                             29946
32 Аппараты органов государственных закупок              11367
70    Укрепление материально-технической базы
и информатизация исполнительных органов,
финансируемых из местного бюджета                      1260
273       Исполнительный орган инфраструктуры и
строительства, финансируемый из местного бюджета     594305
2     Административные расходы на местном уровне            13598
3  Аппарат местных органов                               13598
31    Строительство и капитальный ремонт объектов
коммунальной собственности                           580358
70    Укрепление материально-технической базы
и информатизация исполнительных органов,
финансируемых из местного бюджета                       349
274       Исполнительный орган жилищно-коммунального,
дорожного хозяйства и транспорта, финансируемый
из местного бюджета                                     725
2     Административные расходы на местном уровне              725
3  Аппараты местных органов                                725
14            Обслуживание долга                                    10237
1           Обслуживание долга                                    10237
105       Аппарат Акимов                                        10237
53    Обслуживание долга местных исполнительных органов     10237
11 Выплата вознаграждений (интересов) по займам          10237
15            Официальные трансферты                             12654322

!   !   ! 34!  !Есептік қызметтермен қамтамасыз ету            !    5494
!   !   !   !30!Білім беру ұйымдарының орталықтандырылған      !
!   !   !   !  !бухгалтериясы                                  !    2509
!   !   !   !31!Мәдениет ұйымдарының орталықтандырылған        !
!   !   !   !  !бухгалтериясы                                  !    2985
!   !   ! 70!  !Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы!
!   !   !   !  !органдарының материалдық-техникалық базасын    !
!   !   !   !  !нығайту және ақпараттандыру                    !     725
!   !272!   !  !Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын         !
!   !   !   !  !экономика, шағын және орта бизнесті қолдау,    !
!   !   !   !  !мемлекеттік сатып алудың атқарушы органы       !   42573
!   !   ! 2 !  !Жергілікті деңгейдегі әкімшілік шығындар       !   41313
!   !   !   !30!Экономика органдарының аппараты                !   29946
!   !   !   !32!Мемлекеттік сатып алу органдарының аппараты    !   11367
!   !   ! 70!  !Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы!
!   !   !   !  !органдардың материалдық-техникалық базасын     !
!   !   !   !  !нығайту және ақпараттандыру                    !    1260
!   !273!   !  !Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын         !
!   !   !   !  !инфрақұрылымдар мен құрылыстың атқарушы органы !  594305
!   !   ! 2 !  !Жергілікті деңгейдегі әкімшілік шығындар       !   13598
!   !   !   !3 !Жергілікті органдардың аппараты                !   13598
!   !   ! 31!  !Коммуналдық меншік объектілерінің құрылысы мен !
!   !   !   !  !күрделі жөндеуі                                !  580358
!   !   ! 70!  !Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы!
!   !   !   !  !органдарының материалдық-техникалық базасын    !
!   !   !   !  !нығайту және ақпараттандыру                    !     349
!   !274!   !  !Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын көлік,  !
!   !   !   !  !жол және коммуналдық меншіктің атқарушы органы !     725
!   !   ! 2 !  !Жергілікті деңгейдегі әкімшілік шығындар       !     725
!   !   !   !3 !Жергілікті органдардың аппараты                !     725
14!   !   !   !  !Қарыздық қызмет                                !   10237
! 1 !   !   !  !Қарыздық қызмет                                !   10237
!   !105!   !  !Әкімдер аппараты                               !   10237
!   !   ! 53!  !Жергілікті атқарушы органдардың қарыздарына    !
!   !   !   !  !қызмет көрсету                                 !   10237
!   !   !   !  !Зайымдар бойынша сыйақыларды (мүдделерді) төлеу!   10237
15!   !   !   !  !Ресми трансферттер                             !12654322

1           Официальные трансферты                             12654322
105       Аппарат акимов                                     12654322
54    Трансферты из областного бюджета, бюджетов
городов Астаны и Алматы                            12654322
27 Бюджетные изъятия                                   9855634
30 Целевые трансферты в районные (городские) бюджеты   1330924
94 Субвенции                                           1467764
Кредитование                                        1179700
7             Жилищно-коммунальное хозяйство                        50000
2           Коммунальное хозяйство                                50000
274       Исполнительный орган жилищно-коммунального,
дорожного хозяйства и транспорта, финансируемый
из местного бюджета                                       0
85    Кредитование для развития коммунального хозяйства         0
Кредитование на ремонт и реконструкцию объектов
водоснабжения, теплоснабжения, приобретение топлива
для теплоисточников Западного района г.Темиртау       50000
10            Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство
и охрана окружающей среды                            369700
1           Сельское хозяйство                                   369700
257       Исполнительный орган сельского хозяйства,
финансируемый из местного бюджета                    369700
82    Кредитование сельхозтоваропроизводителей             183000
83    Кредитование сельхозтоваропроизводителей на
проведение весенне-полевых и уборочных работ
в 2001 г.                                            186700
13            Прочие                                               760000
3           Поддержка предпринимательской деятельности
и защита конкуренции                                  90000
272       Исполнительный орган экономики, поддержки малого
и среднего бизнеса, государственных закупок
финансируемый из местного бюджета                     90000
80    Кредитование для развития малого
предпринимательства на местном уровне                 90000

! 1 !   !   !  !Ресми трансферттер                             !12654322
!   !105!   !  !Әкімдер аппараты                               !12654322
!   !   ! 54!  !Облыстық бюджеттен, Астана және Алматы         !
!   !   !   !  !қалаларының бюджеттерінен трансферттер         !12654322
!   !   !   !27!Бюджеттік алымдар                              ! 9855634
!   !   !   !30!Аудандық (қалалық) бюджеттерге мақсатты        !
!   !   !   !  !трансферттер                                   ! 1330924
!   !   !   !94!Субвенциялар                                   ! 1467764
!   !   !   !  !Кредиттеулер                                   ! 1179700
7!   !   !   !  !Тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығы              !   50000
! 2 !   !   !  !Коммуналдық шаруашылық                         !   50000
!   !274!   !  !Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын жол,    !
!   !   !   !  !көлік және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығының!
!   !   !   !  !атқарушы органы                                !       0
!   !   ! 85!  !Коммуналдық шаруашылықты дамыту үшін несиелеу  !       0
!   !   !   !  !Теміртау қаласының Батыс ауданындағы жылу      !
!   !   !   !  !көздері үшін отын сатып алу, сумен жабдықтау,  !
!   !   !   !  !жылумен жабдықтау объектілерін жөндеу және     !
!   !   !   !  !қайта жаңартуға несиелеу                       !   50000
10!   !   !   !  !Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және        !
!   !   !   !  !қоршаған ортаны қорғау                         !  369700
! 1 !   !   !  !Ауыл шаруашылығы                               !  369700
!   !257!   !  !Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын ауыл    !
!   !   !   !  !шаруашылығының атқарушы органы                 !  369700
!   !   ! 82!  !Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерді      !
!   !   !   !  !несиелеу                                       !  183000
!   !   ! 83!  !2001 жылғы көктемгі егіс және егін жинау       !
!   !   !   !  !жұмыстарын жүргізуге ауыл шаруашылығы          !
!   !   !   !  !тауарларын өндірушілерді несиелеу              !  186700
13!   !   !   !  !Басқалары                                      !  760000
! 3 !   !   !  !Кәсіпкерлік қызметті қолдау және бәсекелестікті!
!   !   !   !  !қорғау                                         !   90000
!   !272!   !  !Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын         !
!   !   !   !  !экономика, шағын және орта бизнесті қолдау,    !
!   !   !   !  !мемлекеттік сатып алудың атқарушы органы       !   90000
!   !   ! 80!  !Жергілікті деңгейде шағын кәсіпкерлікті дамыту !
!   !   !   !  !үшін несиелеу                                  !   90000

9           Прочие                                               670000
105       Аппарат акимов                                            0
84    Специальный резерв местного исполнительного
органа области для кредитования нижестоящих
бюджетов на покрытие кассового разрыва                    0
272       Исполнительный орган экономики, поддержки малого
и среднего бизнеса, государственных закупок
финансируемый из местного бюджета                    670000
81    Кредитование для поддержки и развития отраслей
экономики                                            670000
III. Дефицит (профицит) бюджета                    -2196057
IV. Финансирование дефицита (использование
профицита) бюджета                                  2196057
Поступление                                          236700
6           Общее финансирование                                 236700
1         Внутреннее финансирование                            236700
6     Прочее внутреннее финансирование                     236700
1  Кредиты из республиканского бюджета                  236700
Погашение                                           -536700
16            Финансирование                                      -536700
1           Погашение основного долга                           -536700
105       Аппарат акимов                                      -536700
55    Погашение долга местного исполнительного органа
области, городов Астаны и Алматы                    -536700
Использование свободных остатков бюджетных
средств на начало финансового года.                 2496057
___________________________________________________________________________
(специалист Алимбаева Ж.)

! 9 !   !   !  !Басқалары                                      !  670000
!   !105!   !  !Әкімдер аппараты                               !       0
!   !   ! 84!  !Облыстың жергілікті атқарушы органдарының      !
!   !   !   !  !төменгі тұрған бюджеттерін несиелеу үшін       !
!   !   !   !  !кассалық айырмашылықты жабуға арнайы резерв    !       0
!   !272!   !  !Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын         !
!   !   !   !  !экономика, шағын және орта бизнесті қолдау,    !
!   !   !   !  !мемлекеттік сатып алудың атқарушы органы       !  670000
!   !   ! 81!  !Экономика саласын қолдау және дамыту үшін      !
!   !   !   !  !несиелеу                                       !  670000
!   !   !   !  !III. Бюджеттің дефициті (профициті)            !-2196057
!   !   !   !  ! IV. Бюджеттің дефицитін (профицитін пайдалану)!
!   !   !   !  !қаржыландыру                                   ! 2196057
!   !   !   !  !Түсімдер                                       !  236700
! 6 !   !   !  !Жалпы қаржыландыру                             !  236700
!   ! 1 !   !  !Ішкі қаржыландыру                              !  236700
!   !   ! 6 !  !Басқа да ішкі қаржыландыру                     !  236700
!   !   !   !1 !Республикалық бюджеттен кредиттер              !  236700
!   !   !   !  !Өтеулер                                        ! -536700
16!   !   !   !  !Қаржыландыру                                   ! -536700
! 1 !   !   !  !Негізгі қарыздарды өтеу                        ! -536700
!   !105!   !  !Әкімдер аппараты                               ! -536700
!   !   ! 55!  !Облыстың жергілікті атқарушы органдарының,     !
!   !   !   !  !Астана және Алматы қалаларының қарыздарын өтеу ! -536700
!   !   !   !  !Қаржы жылының басындағы бюджет қаражаттарының  !
!   !   !   !  !бос қалдықтарын пайдалану                      ! 2496057
___________________________________________________________________________
(маман Әлімбаева Ж.)