О внесении изменения и дополнений в приказ Министра государственных доходов Республики Казахстан от 11 мая 2001 г. N 562 "Об утверждении Инструкции Министерства государственных доходов Республики Казахстан "О порядке представления сведений по остаткам товарно- материальных ценностей, приобретенных до 1 июля 2001 года, и зачета налога на добавленную стоимость"
Приказ Министра Государственных доходов Республики Казахстан от 29 июня 2001 года N 872. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 августа 2001 года N 1613. Утратил силу - приказом Министра государственных доходов РК от 9.04.2002 № 416 (извлечение из приказа см. ниже).
Извлечение из приказа Министра государственных доходов
Республики Казахстан от 9 апреля 2002 года № 416
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года Z010210_ "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)" приказываю:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы согласно приложению:
...Приказ Министерства государственных доходов Республики Казахстан от 29 июня 2001 года N 872 "О внесении изменения и дополнений в приказ Министра государственных доходов Республики Казахстан от 11 мая 2001 года N 562 "Об утверждении Инструкции Министерства государственных доходов Республики Казахстан "О порядке представления сведений по остаткам товарно-материальных ценностей, приобретенных до 1 июля 2001 года, и зачета налога на добавленную стоимость"...
Министр ---------------------------------------------------------------------------
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 3 мая 2001 года Z010183_ "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" приказываю:
1. Утвердить прилагаемые изменение и дополнения в V011545_ Инструкцию о порядке представления сведений по остаткам товарно-материальных ценностей, приобретенных до 1 июля 2001 года, и зачета налога на добавленную стоимость, утвержденную приказом Министра государственных доходов Республики Казахстан от 11 мая 2001 г. N 562.
2. Департаменту методологии (Усенова Н.Д.): согласовать указанные изменение и дополнения с Министерством финансов Республики Казахстан; направить настоящий приказ в Министерство юстиции Республики Казахстан на государственную регистрацию. 3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 июля 2001 года. И.о.Министра Согласованы Утверждены Министр финансов Приказом Министра Республики Казахстан государственных доходов от 15 июля 2001 года Республики Казахстан от 29 июня 2001 года N 872 Изменение и дополнения в Инструкцию о порядке представления сведений по остаткам товарно-материальных ценностей, приобретенных до 1 июля 2001 года, и зачета налога на добавленную стоимость 1. Пункт 2 дополнить абзацем вторым следующего содержания:

Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң 2001 жылғы 11 мамырдағы Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлігiнiң "2001 жылдың 1 шiлдесiне дейiн сатып алынған тауарлық-материалдық құндылықтардың қалдықтары бойынша мәлiметтер және қосылған құн салығының есебiн беру туралы" Нұсқаулықты бекiту туралы" N 562 бұйрығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Мемлекеттік кіріс министрлігінің 2001 жылғы 29 маусымдағы N 872 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2001 жылғы 3 тамызда тіркелді. Тіркеу N 1613. Күші жойылды - ҚР Мемлекеттік кіріс министрінің 2002 жылғы 9 сәуірдегі N 416 бұйрығымен.
-------------------Бұйрықтан үзінді---------------- Мемлекеттік кіріс министрінің 2002 жылғы 9 сәуірдегі N 416 бұйрығы
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының K010209_ Кодексiн (Салық Кодексiн) қолданысқа енгiзу туралы" Z010210_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 шiлдедегi Заңына сәйкес
БҰЙЫРАМЫН:
Күшiн жоғалтқан жекелеген бұйрықтарының тiзбесi:
70. Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң 2001 жылғы 11 мамырдағы Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң "2001 жылдың 1 шiлдесiне дейiн сатып алынған тауарлық-материалдық құндылықтардың қалдықтары және қосылған құн есепке алу бойынша мәлiметтердi беру тәртiбi туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң Нұсқаулығын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң 2001 жылғы 11 мамырдағы N 562 бұйрығына өзгерiс пен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң 2001 жылғы 29 маусымдағы N 872 V011613_ бұйрығы. -----------------------------------------------------
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Z952235_ Қазақстан Республикасының Заңына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Z010183_ Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 3 мамырдағы Заңын iске асыру мақсатында
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң 2001 жылғы 11 мамырдағы N 562 бұйрығымен бекiтiлген "2001 жылдың 1 шiлдесiне дейiн сатып алынған тауарлық-материалдық құндылықтардың қалдықтары бойынша мәлiметтер және қосылған құн салығының есебiн беру туралы" V011545_ Нұсқаулыққа ұсынылып отырған Өзгерiстер мен толықтырулар бекiтiлсiн.
2. Әдiстеме департаментi (Yсенова Н.Д.): көрсетiлген Өзгерiстер мен толықтырулар Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiмен келiсiлсiн; осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiне мемлекеттiк тiркеуге жiберiлсiн. 3. Осы бұйрық 2001 жылдың 1 шiлдесiнен бастап күшiне енедi. Министрдің м.а. Келісілді Бекітілді Қазақстан Республикасының Қазақстан Республикасының Қаржы Министрі Мемлекеттік кіріс Министрі 2001 жылғы 5 шілде 2001 жылғы 29 маусым N 872 бұйрығымен "2001 жылдың 1 шiлдесiне дейiн сатып алынған тауарлық-материалдық құндылықтар мен қосылған құн салығы есебiнiң қалдықтары бойынша мәлiметтер беру тәртiбi туралы" Нұсқаулыққа Өзгерiстер мен толықтырулар 1. 2-тармақ мынадай мазмұндағы екiншi абзацпен толықтырылсын:

"Юридические лица, имеющие филиалы и подразделения, которые не являются самостоятельными плательщиками налога на добавленную стоимость в соответствии с пунктом 3 статьи 54 Закона, могут представлять сведения в разрезе головного предприятия, каждого филиала и подразделения без объединения указанных сведений в сводную таблицу в целом по юридическому лицу.".
2. Пункт 3 дополнить абзацами следующего содержания:
"юридических лиц - сельхозтоваропроизводителей, применяющих упрощенный режим налогообложения на основе патента, - по видам деятельности, на осуществление которых получен патент на право применения данного упрощенного режима налогообложения;
индивидуальных предпринимателей, применяющих упрощенный режим налогообложения на основе патента, - по видам деятельности, на осуществление которых получен патент на право применения данного упрощенного режима налогообложения.".
3. Абзац первый подпункта 2) пункта 6 изложить в следующей редакции:
"2) налогоплательщики, имеющие по состоянию на 1 июля 2001 года указанное превышение, представляют сведения в разрезе наименований по группам товарно-материальных запасов без разделения по стоимости, сортности, категориям и иным критериям. Сведения по остаткам товарно- материальных запасов, относящихся к вспомогательным материалам и к прочим расходным материалам (канцелярские товары, бланочная продукция, специальная одежда и другие), представляются одной суммой. При этом к вспомогательным материалам относятся материалы, используемые в процессе производства товаров (работ, услуг) для обеспечения нормального производственного процесса, или расходуемые на другие производственные и хозяйственные нужды (содержание, текущий ремонт и эксплуатацию оборудования, зданий и сооружений и других основных средств), стоимость единицы которых не превышает 50 МРП.".
(Специалисты: Пучкова О.Я.,
Умбетова А.М.)

"Заңның 54-бабы 3-тармағына сәйкес қосылған құн салығын дербес төлеушi болып табылмайтын филиалдары мен құрылымдары бар заңды тұлғалар мәлiметтердi бас кәсiпорынның әрбiр филиалы мен құрылымдарының қимасында заңды тұлға бойынша бiртұтас алғанда жиынтық кестеге атаған мәлiметтердi бiрлестiрместен бере алады.".
2. 3-тармақ мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"оларды жүзеге асыру үшiн осы оңайлатылған салық салу режимiн қолдану құқығына патент алған қызмет түрлерi бойынша, - патент негiзiнде салық салудың оңайлатылған режимiн қолданушы ауылшаруашылығы тауарларын өндiрушi - заңды тұлғалар;
оларды жүзеге асыру үшін осы оңайлатылған салық салу режимiн қолдану құқығына патент алған қызмет түрлерi бойынша, - патент негiзiнде салық салудың оңайлатылған режимiн қолданушы жеке кәсiпкерлер.".
3. 6-тармақтың 2) тармақшасының 1 абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) 2001 жылдың 1 шiлдесiнде көрсетiлген арттырулары бар салық төлеушiлер мәлiметтердi құнына, сұрыпына, санаттарына және өзге де өлшемдерi бойынша бөлместен тауарлық-материалдық қор топтары жөнiндегi қимада берiледi. Көмекшi материалдарға және өзге де шығыс материалдарына (кеңсе тауарлары, бланк өнiмдерi, арнайы киiм және басқалары) қатысты тауарлық-материалдық қалдықтар жөнiндегi мәлiметтер бiр сомамен берiледi. Бұл ретте, көмекшi материалдарға қалыпты өндiрiстiк процестi немесе басқа да өндiрiстiк және бiрлiк құны 50 АЕК артпайтын шаруашылық қажеттiлiгiнiң (ұстау, ағымды жөндеулер және үй-жай мен ғимарат жабдықтарын және басқа да негiзгi қаражаттарды пайдалану) шығыстарын қамтамасыз ету үшiн тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулердi) өндiру процесiнде пайдаланылатын материалдар жатады.". Мамандар: Омарбекова А.Т. Жұманазарова А.Б.