Об утверждении Правил определения совокупного дохода лица (семьи), претендующего на получение адресной социальной помощи
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 13 февраля 2002 года N 31-П. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 февраля 2002 года N 1782. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 июля 2009 года N 237-п
Сноска. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 28.07.2009 N 237-п.
В соответствии с п.1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 г. N 246-II "О государственной адресной социальной помощи" приказываю:
1. Утвердить прилагаемые Правила определения совокупного дохода лица (семьи), претендующего на получение адресной социальной помощи.
2. Признать утратившим силу приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 2 апреля 1997 года N 2 "Об утверждении Инструкции о порядке исчисления совокупного дохода".
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Директору департамента социального обеспечения и социальной помощи (Абдыкаликова Г.Н.) обеспечить доведение настоящего приказа до областных, гг.Астаны и Алматы уполномоченных органов по труду, занятости и социальной защите населения.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Вице-министра Утеулину Х.М.
Министр
Утверждены
приказом Министра труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 13 февраля 2002 года N 31-П
Правила
определения совокупного дохода лица (семьи),
претендующего на получение адресной социальной помощи
Настоящие Правила разработаны в соответствии с пунктом 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 г. N 246-II "О государственной адресной социальной помощи" и предусматривают порядок определения совокупного дохода лица (семьи), претендующего на получение адресной социальной помощи.
1. Общие положения
1. Совокупный доход лица (семьи), претендующего на получение адресной социальной помощи (далее - совокупный доход), определяется уполномоченным органом, осуществляющим назначение адресной социальной помощи (далее - уполномоченный орган), для исчисления среднедушевого дохода семьи.
При определении совокупного дохода семьи в составе семьи
учитываются все члены семьи, совместно проживающие, ведущие общее
хозяйство и зарегистрированные по одному месту жительства.
Для уточнения совокупного дохода семьи в каждом конкретном
случае участковые комиссии в заключении о необходимости
предоставления адресной социальной помощи указывают состав семьи. <*>

Атаулы әлеуметтік көмек алуға үміткер адамның (отбасының) жиынтық табысын белгілеудің ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2002 жылғы 13 ақпандағы N 31-Ө бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2002 жылғы 28 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 1782. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2009 жылғы 28 шілдедегі N 237-ө Бұйрығымен.
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2009.07.28 N 237-ө бұйрығымен.
"Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек туралы" 2001 жылғы 17 шiлдедегi N 246-II Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Атаулы әлеуметтiк көмек алуға үмiткер адамның (отбасының) жиынтық табысын белгiлеудiң ережесi бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрiнiң 1997 жылғы 2 сәуiрдегi N 2 "Жиынтық табысты есептеудiң тәртiбi туралы нұсқаулықты бекiту туралы" бұйрығының күшi жойылды деп есептелсiн.
3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшiне енедi.
4. Әлеуметтiк қамсыздандыру және әлеуметтiк көмек департаментiнiң директоры (Әбдiқалықова) облыстық, Астана мен Алматы қалаларының еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтiк қорғау уәкiлеттi органдарына осы бұйрықтың жетуiн қамтамасыз етсiн.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Вице-министр М.Х. Өтеулинаға жүктелсiн.
Министр
Келісілген:
Қазақстан Республикасы
Статистика жөніндегі агенттігінің
төрағасы
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтiк
қорғау министрiнiң
2002 жылғы 13 ақпандағы
N 31-Ө бұйрығымен
бекiтiлген
Атаулы әлеуметтiк көмек алуға үмiткер адамның
(отбасының) жиынтық табысын анықтаудың
ЕРЕЖЕСI
Осы Ереже Қазақстан Республикасының "Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек туралы" 2001 жылғы 17 шілдедегi N 246-II Заңының 6-бабының 1-тармағына сәйкес әзiрлендi және атаулы әлеуметтiк көмек алуға үмiткер адамның (отбасының) жиынтық табысын анықтаудың тәртiбiн көздейдi.
1. Жалпы ережелер
1. Атаулы әлеуметтiк көмек алуға үмiткер адамның (отбасының) жиынтық табысын атаулы әлеуметтiк көмектi тағайындауды жүзеге асыратын уәкiлеттi орган отбасының орта есеппен жан басына шаққандағы табысын есептеу үшiн анықтайды.
Отбасының жиынтық табысын белгiлегенде отбасының құрамында бiрге тұратын, шаруашылықты бiрге жүргiзетiн және тұрғылықты бiр жерде тiркелген отбасының барлық мүшелерi ескерiледi.
Отбасының жиынтық табысын есептеу үшiн әр нақты жағдайда учаскелiк комиссиялар атаулы әлеуметтiк көмек берудiң қажеттiгi туралы қорытындыда отбасының құрамын көрсетедi.

Сноска. Пункт 1 с дополнениями - приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 23 октября 2002 года N 246-п.
2. При определении совокупного дохода семьи учитываются все виды доходов, кроме жилищной и адресной социальной помощи, полученных в денежной или натуральной форме за квартал, предшествовавший кварталу обращения за адресной социальной помощью (далее - квартал).
3. Определение совокупного дохода производится на основании представленных заявителем сведений о полученных доходах.
Доход от трудовой деятельности учитывается в совокупном доходе семьи в соответствии с представленными сведениями о заработной плате с места работы.
4. Доход от личного подсобного хозяйства (приусадебный
участок, скот  и птица), дачного и земельного участка (земельной
доли) рассчитывается на основании сведений заявителя.
С учетом особенностей регионов могут определяться домашний
скот и площадь приусадебного, дачного и земельного участков
(земельной доли), как не дающий доход. <*>
Сноска. Пункт 4 в новой редакции - приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 23 октября 2002 года N 246-п.
5. Доход от личного подсобного хозяйства рассчитывается
уполномоченным органом с учетом типовых приложений, утвержденных
центральным уполномоченным органом. Средняя урожайность
(продуктивность), средний уровень производственных расходов,
приведенные в нормативных карточках, а также цены, представляемые
органами статистики для расчета доходов от личного подсобного
хозяйства, могут корректироваться с учетом особенностей регионов.
Сноска. Пункт 5 с дополнениями - приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 11 апреля 2002 года N 78-П; в новой редакции - приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 23 октября 2002 года N 246-п.
6. Доход от приусадебного, дачного участков, а также от
содержания скота и птицы рассчитывается за квартал, предшествующий
кварталу обращения.
Доход от земельного участка (земельной доли) определяется
путем деления годового дохода на четыре квартала.
Сноска. Пункт 6 с дополнениями - приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 11 апреля 2002 года N 78-П; в новой редакции - приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 23 октября 2002 года N 246-п.
7. (Пункт исключен - приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 23 октября 2002 года N 246-п).
8. Для расчета дохода используются среднегодовые цены предыдущего года сложившиеся в областях на продукцию растениеводства и животноводства, указанную в типовых приложениях 2-7, представляемые областными органами по статистике в областные (гг. Астаны и Алматы) уполномоченные органы по труду, занятости и социальной защиты населения.
Сноска. Пункт 8 в новой редакции - приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 11 апреля 2002 года N 78-П; с изменениями - приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 23 октября 2002 года N 246-п.

Ескерту. 1-тармаққа толықтыру енгізілді - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2002 жылғы 23 қазандағы N 246-п бұйрығымен.
2. Отбасының жиынтық табысын анықтау кезiнде атаулы әлеуметтiк көмекке өтiнiш берген тоқсанның алдындағы тоқсан iшiнде (бұдан әрi - тоқсан) ақшалай немесе заттай түрде алынған, тұрғын үй және атаулы әлеуметтiк көмектен басқа табыстың барлық түрлерi есептеледi.
3. Жиынтық табысты анықтау өтiнiш иесiнiң алған табыстары туралы ұсынған мәлiметтерi негiзiнде жүргiзiледi.
Еңбек қызметiнен түсетiн табыс отбасының жиынтық табысында жұмыс орнынан еңбекақысы туралы ұсынылған мәлiметтерге сәйкес ескерiледi.
4. Жеке меншiк қосалқы шаруашылықтың (үй iргесiндегi телiм, мал және құс), саяжай және жер телiмiнің (жер үлесiнің) табысы өтiнiш берушi мәлiметтерiнің негiзiнде есептеледi.
Аймақтар ерекшелiктерiн ескере отырып табыс алынбайтын болып үй малдары және үй жанындағы телiм, саяжай және жер телiмiнің (жер үлесiнiң) көлемi белгiлене алады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2002 жылғы 23 қазандағы N 246-п бұйрығымен.
5. Жеке меншiк қосалқы шаруашылықтан түсетiн табысты уәкiлеттi орган орталық уәкiлеттi орган бекiткен үлгiлiк қосымшаларды ескере отырып есептейдi. Нормативтiк кәртiшкелерде келтiрiлген егiннiң орташа шығымдылығын (өнiмдiлiгiн), өндiрiс шығыстарының орташа деңгейiн, сондай-ақ жеке меншiк қосалқы шаруашылықтың табысын есептеу үшiн статистика органдары беретiн бағалар аймақтардың ерекшелiктерiн ескере отырып түзетiле алады.
Ескерту: 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2002 жылғы 23 қазандағы N 246-п бұйрығымен.
6. Yй iргесiндегi телiмiнен, саяжай телiмiнен түсетiн табыс, сондай-ақ мал мен құс ұстаудан түсетiн табыс өтiнiш берген тоқсанның алдындағы тоқсан үшiн есептеледi.
Жер телiмiнен (жер үлесiнен) түсетiн табыс жылдық табысты төрт тоқсанға бөлу жолымен белгiленедi.
Ескерту: 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2002 жылғы 23 қазандағы N 246-п бұйрығымен.
7. Тармақ алынып тасталды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2002 жылғы 23 қазандағы N 246-п бұйрығымен.
8. Табысты есептеу үшiн облыстық (Астана және Алматы қалаларының) еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтiк қорғау жөнiндегi уәкiлеттi органдарына статистика жөнiндегi облыстық органдар ұсынатын 2-7 үлгiлiк қосымшаларында көрсетiлген өнiмдерге облыстарда өткен жылы қалыптасқан орташа жылдық бағалар пайдаланылады.
Ескерту: 8-тармақ жаңа редакцияда жазылды, өзгертілді - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2002 жылғы 11 сәуірдегі N 78-ө, 2002 жылғы 23 қазандағы N 246-п бұйрығымен.

9. Индивидуальная нормативная карточка расчета доходов от личного подсобного хозяйства (типовое приложение 8) заполняется на основе данных заявителя лицом, осуществившим расчет для учета его в совокупном доходе семьи.
Сноска. Пункт 9 с дополнениями - приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 11 апреля 2002 года N 78-П.
9-1. Уполномоченные органы, осуществляющие назначение адресной социальной помощи, согласно заключению участковых комиссий в случае умышленно представленных заявителем сведений с ухудшением материального положения лица (семьи), вправе пересмотреть размер среднедушевого дохода семьи.
Сноска. Глава дополнена новым пунктом 9-1 - приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 11 апреля 2002 года N 78-П.
2. Исчисление совокупного дохода
10. Совокупный доход семьи исчисляется путем суммирования доходов всех лиц, учтенных в составе семьи, за квартал.
При исчислении совокупного дохода не учитываются доходы в виде единовременного государственного пособия в связи с рождением ребенка, единовременного пособия на погребение и возмещения ущерба, причиненного здоровью и имуществу вследствие чрезвычайных ситуаций, стоимости горячего питания и помощи, оказываемых за счет средств, направленных на оказание финансовой и материальной помощи социально незащищенным обучающимся и обучающимся из числа малообеспеченных семей в размере не менее одного процента от бюджетных средств, выделяемых на текущее содержание общеобразовательных школ, а также помощи в денежном или натуральном выражении, оказываемой малообеспеченным гражданам в связи с ростом цен на продукты питания.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными приказами Министра труда и соц. защиты населения РК от 01.03.2004 N 47-п ; от 06.08.2007 N 191-п (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 18.01.2008 N 19-п (порядок введения в действие см. п. 2 ).
11. При единовременном получении дохода, причитающегося к выплате более чем за один квартал, в совокупном доходе учитывается сумма дохода в размере, полученном от деления всей суммы дохода на то количество месяцев, на которые он был получен, и умноженном на три месяца.
12. Если один из членов семьи проработал менее квартала, за который исчисляется доход, в совокупном доходе семьи учитывается его доход за проработанное время в этом квартале.
13. Среднедушевой доход семьи в месяц рассчитывается путем деления совокупного дохода семьи за квартал, на число членов семьи, учтенных в составе семьи, и на три месяца.

9. Жеке қосалқы шаруашылықтан түсетiн табысты есептеудiң жеке нормативтiк карточкасын (8-үлгiлiк қосымша) оларды отбасының жиынтық табысына есептеу үшiн есеп жүргiзген адам өтiнiш берушi деректерiнiң негiзiнде толтырады.
Ескерту: 9-тармақ толықтырылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2002 жылғы 11 сәуірдегі N 78-ө бұйрығымен.
9-1. Учаскелiк комиссиялардың қорытындысына сәйкес адамның (отбасының) материалдық жағдайын төмендеткен мәлiметтердi өтiнiш берушi әдейi ұсынған жағдайда, атаулы әлеуметтiк көмектi тағайындауды жүзеге асырушы уәкiлеттi органдар отбасының жан басына шаққандағы орташа табысының мөлшерiн қайта қарауы мүмкiн.
Ескерту: 9-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2002 жылғы 11 сәуірдегі N 78-ө бұйрығымен.
2. Жиынтық табысты есептеу
10. Отбасының жиынтық табысы отбасы құрамы туралы анықтамада көрсетiлген барлық адамдардың тоқсан iшiндегi табысын қосу жолымен есептеледi.
Отбасының жиынтық табысын есептеу кезiнде бала тууына байланысты берiлетiн бiржолғы мемлекеттiк жәрдемақы, жерлеуге берiлетiн бiржолғы жәрдемақы түрiндегi табыстар және төтенше жағдайлар салдарынан денсаулығына және мүлкiне келтірілген зиянды өтеу, әлеуметтік қорғалмаған білім алушыларға және күнкөрісі төмен отбасылардан шыққан білім алушыларға жалпы білім беретін мектептерді ағымдық ұстауға бөлінетін бюджеттік қаражаттың бір пайызынан кем емес мөлшерде қаржылық және материалдық жәрдем көрсетуге бағытталған қаражаттың есебінен көрсетілетін ыстық тамақ пен көмектің және азық-түлік өнімдері бағасының өсуіне байланысты аз қамтамасыз етілген азаматтарға көрсетілетін ақшалай немесе заттай түрдегі көмектің құны есепке алынбайды.
Ескерту: 10-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2004 жылғы 1 наурыздағы N 47-п, 2007.08.06. N 191-Ө (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз), 2008.01.18. N 19-ө (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Бұйрықтарымен.
11. Бiр тоқсаннан астам уақытқа төленуге тиесiлi табыс бiр мезгiлде алынған кезде, табыстың барлық сомасын олар алынған айлардың санына бөлiнген, үш айға көбейтiлген мөлшердегi табыс жиынтық табысқа есептеледi.
12. Егер отбасының бiр мүшесi табыс есептелетiн тоқсаннан аз уақыт жұмыс iстесе, осы тоқсанда жұмыс iстеген барлық уақыты отбасының жиынтық табысына есептеледi.
13. Отбасының бір айдағы орташа жан басына шаққандағы табысы отбасының тоқсан ішіндегі жиынтық табысын отбасы құрамында есептелген мүшелерінің санынан және үш айға бөлу жолымен белгіленеді.

3. Особенности, учитываемые при исчислении
совокупного дохода семьи
14. Доходы, полученные в иностранной валюте, пересчитываются в национальную валюту по курсу, определенному Национальным банком Республики Казахстан на момент исчисления совокупного дохода семьи.
Приложение 1 к Правилам
определения совокупного дохода лица
(семьи), претендующего на получение
адресной социальной помощи,
утвержденным приказом Министра труда
и социальной защиты населения РК
от 13 февраля 2002 года N 31-П
Перечень
административно-территориальных районов
по природно-хозяйственным зонам
Республики Казахстан по состоянию на 1 января 2001 года
_______________________________________________________________
Область                    |          Район
____________________________________|__________________________
1. Степная зона
Северо-Казахстанская                       1. Айыртауский
2. Акжарский
3. Булаевский
4. Есильский
5. Жамбылский
6. Кызылжарский
7. Мамлютский
8. Шал Акына
9. Аккаиынский
10. Тайыншинский
11. Тимирязевский
12. Уалихановский
13. Целинный
г.Петропавловск
Акмолинская                                1. Енбекшильдерский
2. Зерендинский
3. Щучинский
4. Сандыктауский
5. Буландинский
6. Аккольский
7. Ерейментауский
8. Жаксынский
г.Кокшетау
г.Степногорск
Костанайская                               1. Карабалыкский
2. Федоровский
3. Мендыкаринский
4. Узункольский
5. Денисовский
6. Аулиекольский
7. Карасуский
8. Алтынсаринский
9. Сарыкольский
10. Костанайский
11. Тарановский
г.Костанай
г.Рудный
Павлодарская                               1. Иртышский
2. Железинский
3. Качирский
____________________________________________________________________
2. Сухостепная зона
Западно-Казахстанская                      1. Акжаикский
2. Таскалинский
3. Зеленовский
4. Теректинский
5. Бурлинский
6. Чингирлауский
г.Уральск
Актюбинская                                1. Хобдинский
2. Мартукский
3. Айтекебийский
4. Каргалинский
5. Алдинский
г.Актюбинск
Костанайская                               1. Камыстинский
2. Наурзумский
3. Житикаринский
г.Лисаковск
Акмолинская                                1. Есильский
2. Атбасарский
3. Коргалжинский
4. Шортандинский
5. Целиноградский
6. Астраханский
7. Аршалинский
8. Егиндыкольский
9. Жаркаинский
г.Астана
Карагандинская                             1. Нуринский
2. Каркаралинский
3. Осакаровский
4. Абайский
5. Бухар-Жырауский
г.Караганда
г.Сарань
г.Шахтинск
г.Темиртау
Павлодарская                               1. Актогайский
2. Баянаульский
3. Лебяжинский
4. Майский
5. Павлодарский
6. Успенский
7. Шербактинский
г.Павлодар
г.Аксу
г.Экибастуз
Восточно-Казахстанская                     1. Бескарагайский

3. Отбасының жиынтық табысын есептеген кезде
ескерілетін ерекшеліктер
14. Шетелдік валютамен алынған табыстар Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі отбасының жиынтық табысын белгілеу сәтінде белгілеген бағам бойынша ұлттық валютаға қайта есептеледі.
Қазақстан Республикасы Еңбек
және халықты әлеуметтiк қорғау
министрiнің 2002 жылғы
13 ақпандағы N 31-Ө бұйрығымен
бекiтiлген атаулы әлеуметтiк
көмек алуға үмiткер адамның
(отбасының) жиынтық табысын
анықтаудың Ережесiне
1-қосымша
Қазақстан Республикасының табиғи-шаруашылық
аймақтар бойынша әкiмшiлiк-аумақтық органдарының
2001 жылғы 1 қаңтардағы
Тiзбесi
______________________________________________________________
Облысы                           Ауданы
______________________________________________________________
1. Далалық аймақ
______________________________________________________________
Солтүстiк Қазақстан             1.  Айыртау
2.  Ақжар
3.  Булаев
4.  Есiл
5.  Жамбыл
6.  Қызылжар
7.  Мамлют
8.  Шал Ақын
9.  Аққайың
10. Тайынша
11. Тимирязев
12. Уәлиханов
13. Целинный
Петропавл қаласы
Ақмола                          1.  Еңбекшiлдер
2.  Зерендi
3.  Шучье
4.  Сандықтау
5.  Бұланды
6.  Ақкөл
7.  Ерейментау
8.  Жақсы
Көкшетау қаласы
Степногорск қаласы
Қостанай                        1.  Қарабалық
2.  Федоров
3.  Меңдiғара
4.  Ұзынкөл
5.  Денисов
6.  Әулиекөл
7.  Қарасу
8.  Алтынсарин
9.  Сарыкөл
10. Қостанай
11. Таранов
Қостанай қаласы
Рудный қаласы
Павлодар                        1.  Ертiс
2.  Железинский
3.  Қашыр
______________________________________________________________
2. Қуаң дала
______________________________________________________________
Батыс Қазақстан                 1.  Ақжайық
2.  Тасқала
3.  Зеленов
4.  Теректi
5.  Бөрлi
6.  Шыңғырлау
Орал қаласы
Ақтөбе                          1.  Қобда
2.  Мартөк
3.  Әйтеке би
4.  Қарғалы
5.  Алға
Ақтөбе қаласы
Қостанай                        1.  Қамысты
2.  Наурызым
3.  Жетiқара
Лисаковск қаласы
Ақмола                          1.  Есiл
2.  Атбасар
3.  Қорғалжын
4.  Шортанды
5.  Целиноград
6.  Астрахан
7.  Аршалы
8.  Егiндiкөл
9.  Жарқайың
Астана қаласы
Қарағанды                       1.  Нұра
2.  Қарқаралы
3.  Осакаров
4.  Абай
5.  Бұқар жырау
Қарағанды қаласы
Павлодар                        1.  Ақтоғай
2.  Баянауыл
3.  Лебяжi
4.  Май
5.  Павлодар
6.  Успен
7.  Шарбақты
Екiбастұз қаласы
Павлодар қаласы
Ақсу қаласы
Шығыс Қазақстан                 1.  Бесқарағай

2. Бородулихинский
3. Зыряновский
4. Кокпектинский
_____________________________________________________________
3.Полупустынная зона
Алматинская                                   г.Капчагай
Западно-Казахстанская                      1. Бокейординский
2. Джангалинский
3. Жаныбекский
4. Казталовский
5. Каратобинский
6. Сырымский
Костанайская                               1. Амангельдинский
2. Жангельдинский
г.Аркалык
Актюбинская                                1. Уилский
2. Темирский
3. Иргизский
4. Хромтауский
5. Мугалжарский
Карагандинская                             1. Жанааркинский
2. Шетский
3. Актогайский
4. Улытауский
г.Джезказган
г.Балхаш
г.Каражал
г.Приозерск
Восточно-Казахстанская                     1. Абайский
2. Аягузский
3. Жарминский
г.Семипалатинск
г.Курчатов
__________________________________________________________________
4. Пустынная зона
Атырауская                                 1. Жылыойский
2. Индерский
3. Исатайский
4. Курмангазинский
5. Кзылкогинский
6. Макатский
7. Махамбетский
г.Атырау
Кзылординская                              1. Аральский
2. Жалагашский
3. Жанакорганский
4. Казалинский
5. Кармакчинский
6. Сырдаринский
7. Чилийский
8. Кызылорда
Актюбинская                                1. Байганинский
2. Шалкарский
Мангистауская                              1. Бейнеуский
2. Каракиянский
3. Мангистауский
4. Тупкараганский
г.Актау
г.Жанаозен
Южно-Казахстанская                         1. Сузакский
2. Отырарский
Жамбылская                                 1. Сарысуский
2. Таласский
3. Турар Рыскуловский
Алматинская                                1. Балхашский
_______________________________________________________________
5. Тянь-шанская горная и предгорная зона
Алматинская                                1. Аксуский
2. Алакольский
3. Енбекшиказахский
4. Жамбылский
5. Кербулакский
6. Коксуский
7. Караталский
8. Карасайский
9. Панфиловский
10. Райымбекский
11. Саркандский
12. Талгарский
13. Ескельдинский
14. Уйгурский
15. Илийский
16. Талдыкорганский
г.Талдыкорган
г.Текели
г.Алматы
Жамбылская                                 1. Байзакский
2. Жамбылский
3. Жуалынский
4. Кордайский
5. Меркенский
6. Мойынкумский
7. Шуский
г.Тараз
Южно-Казахстанская                         1. Арысский
2. Байдибекский
3. Казыгуртский
4. Махтааральский
5. Ордабасинский
6. Сайрамский
7. Сарыагашский
8. Толебийский
9. Тюлкибасский
10. Шардаринский
г.Кентау
г.Туркестан
г.Шымкент
Восточно-Казахстанская                     1. Урджарский
2. Зайсанский
____________________________________________________________________
6. Алтайская горная и предгорная зона
Восточно-Казахстанская                     1. Глубоковский

2.  Бородулихин
3.  Зырянов
4.  Көкпектi
__________________________________________________________________
3. Шөлейт аймақ
__________________________________________________________________
Алматы                              Қапшағай қаласы
Батыс Қазақстан                 1.  Бөкей орда
2.  Жанқала
3.  Жәнiбек
4.  Қазталов
5.  Қаратөбе
6.  Сырым
Қостанай                        1.  Амангелдi
2.  Жангелдi
Арқалық қаласы
Ақтөбе                          1.  Ойыл
2.  Темiр
3.  Ырғыз
4.  Хромтау
5.  Мұғалжар
Қарағанды                       1.  Жаңаарқа
2.  Шет
3.  Ақтоғай
4.  Ұлытау
Жезқазған қаласы
Шығыс Қазақстан                 1.  Абай
2.  Аягөз
3.  Жарма
Семей қаласы
Курчатов қаласы
__________________________________________________________________
4. Шөл аймақтар
__________________________________________________________________
Атырау                          1.  Жылой
2.  Индер
3.  Исатай
4.  Құрманғазы
5.  Қызылқоға
6.  Мақат
7.  Махамбет
Атырау қаласы
Қызылорда                       1.  Арал
2.  Жалағаш
3.  Жаңақорған
4.  Қазалы
5.  Қармақшы
6.  Сырдария
7.  Шиелi
Қызылорда
Ақтөбе                          1.  Байғанин
2.  Шалқар
Маңғыстау                       1.  Бейнеу
2.  Қарақия
3.  Маңғыстау
4.  Түпқарағай
Ақтау қаласы
Оңтүстiк Қазақстан              1.  Созақ
2.  Отырар
Жамбыл                          1.  Сарысу
2.  Талас
3.  Тұрар Рысқұлов
Алматы                          1.  Балқаш
__________________________________________________________________
5. Тянь-шань таулы және қыратты аймақ
__________________________________________________________________
Алматы                          1.  Ақсу
2.  Алакөл
3.  Еңбекшiқазақ
4.  Жамбыл
5.  Кербұлақ
6.  Көксу
7.  Қаратал
8.  Қарасай
9.  Панфилов
10. Райымбек
11. Сарқант
12. Талғар
13. Ескелдi
14. Ұйғыр
15. Iле
Талдықорған қаласы
Текелi қаласы
Алматы қаласы
Жамбыл                          1.  Байзақов
2.  Жамбыл
3.  Жуалы
4.  Қордай
5.  Мерке
6.  Мойынқұм
7.  Шу
Тараз қаласы
Оңтүстiк Қазақстан              1.  Арыс
2.  Бәйдiбек
3.  Қазығұрт
4.  Мақтарал
5.  Ордабасы
6.  Отырар
7.  Сайрам
8.  Сарыағаш
9.  Төлеби
10. Түлкiбас
11. Шардара
Шымкент қаласы
Кентау қаласы
Түркiстан қаласы
Шығыс Қазақстан                 1.  Үржар
2.  Зайсан
__________________________________________________________________
Шығыс Қазақстан                 1.  Глубоков

2. Катон-Карагайский
3. Шемонаихинский
4. Тарбагатайский
5. Курчумский
6. Уланский
г.Усть-Каменогорск
г.Лениногорск
____________________________________________________________________
*) Нормативный справочник по сельскому хозяйству "Кайнар"
Алматы, 1971 г.
Приложение 2 к Правилам
определения совокупного дохода лица
(семьи), претендующего на получение
адресной социальной помощи,
утвержденным приказом Министра труда
и социальной защиты населения РК
от 13 февраля 2002 года N 31-П
Нормативная карточка
расчета дохода от личного подсобного хозяйства
в степной зоне
Продукция растениеводства
_______________________________________________________________
Продукция| Средняя   | Средний   |Средняя|Стоимость |Доход (+),
|урожайность| уровень   |цена   |произведен|убыток(-)
| с 1 сотки |расходов с |1 кг   |ной продук|с 1 сотки
| земли, кг |1 сотки    |продук-|ции с 1сот|земли,
|           |земли,тенге|ции,   |ки, тенге |тенге
|           |           |тенге  |(гр.2хгр. |(гр.5-
|           |           |       |4)        |гр.3)
_________|___________|___________|_______|__________|_________
1      |     2     |     3     |   4   |     5    |    6
_________|___________|___________|_______|__________|_________
Пшеница            20          268
Ячмень             25          188
Гречиха             5          143
Кукуруза
(зеленая масса)   100          128
Многолетние
травы              20          114
Однолетние
травы              15           83
Картофель          80         1256
Овощи              65         1069
Бахчи             105          483
Сады семечковые
(яблоки, груши
и др.)             35          634
Сады косточковые
(урюк, слива
и др.)             25          509
Ягодные
культуры           33          946
Виноград           25          636
Подсолнечник       12          220
_______________________________________________________________
Продукция животноводства
_______________________________________________________________
Продукция    | Средняя   |Средний|Средняя |Стоимость|Доход (+),
|продуктив- |уровень|цена 1кг|продукции|убыток(-)
|ность с 1  |расхо- |продук- |с 1головы|с 1
|головы, кг |дов на1|ции,(1л,|тенге    |головы,
|(л)        |голову |1десятка|(гр.2х   |тенге
|           |тенге  |яиц),   |гр.4)    |(гр.5-
|           |       |тенге   |         |гр.3)
_____________|___________|_______|________|_________|_________
1      |     2     |   3   |    4   |     5   |    6
_____________|___________|_______|________|_________|_________
КРС молочного
направления

2.  Катонқарағай
3.  Тарбағатай
4.  Шемонайха
5.  Күршiм
6.  Ұлан
Өскемен қаласы
Лениногорск қаласы
__________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Еңбек
және халықты әлеуметтiк қорғау
министрiнің 2002 жылғы
13 ақпандағы N 31-Ө бұйрығымен
бекiтiлген атаулы әлеуметтiк
көмек алуға үмiткер адамның
(отбасының) жиынтық табысын
анықтаудың Ережесiне
2-қосымша
Далалы аймақтағы жеке меншiк шаруашылықтың
тiкелей өндiрiс шығыстары, жалпы және таза
табысының нормативтiк кәртiшкесi
Өсiмдiк шаруашылығының өнiмi
__________________________________________________________________
Өнiм     !жердiң 1! жердiң 1!1 кг. ! 1 сотка.  !1 сотка
!соткасы.!соткасына!өнiм. ! дан өнді. ! жерден
!  ның   !жұмсалған! нің  !  рілген   ! түскен
!орташа  !шығыстың !орташа! өнімнің   !табыс (+),
!өнiмдi. ! орташа  !бағасы!  орташа   !шығыс (-)
! лігі   ! деңгейi !      !  бағасы   ! теңгемен
! кг-мен ! теңгемен!      ! теңгемен  !(5гр.-3гр.)
!        !         !      !(2гр.х4гр.)!
__________________________________________________________________
1             2         3       4        5          6
__________________________________________________________________
Бидай                       20       268
Арпа                        25       188
Қарақұмық                   5        143
Жүгерi (жасыл салмағы)      100      128
Көп жылдық шөптер           20       114
Бiр жылдық шөптер           15       83
Картоп                      80       1256
Көкөнiс                     65       1069
Бақшалар                    105      483
Шекiлдеуiктер бақтары
(алма, алмұрт және т.б.)    35       634
Сүйектi бақтары (өрiк,
қара өрiк және т.б.         25       509
Жидек дақылдары             33       946
Жүзiм                       25       636
Күнбағыс                    12       220
__________________________________________________________________
Мал шаруашылығының өнiмi
__________________________________________________________________
Өнім     !1 бастан! 1 басқа ! 1 кг.  !1 бастан   !1 бастан
!алынатын!жұмсалған!өнімнің,!өндірілген ! түскен|
! орташа !шығыстың !(1л,10  ! өнімнің   !табыс (+),
! өнімді.! орташа  ! дана   ! орташа    !шығыс (-)
!  лiк   ! деңгейi !жұмырт. ! бағасы    !теңгемен
! кг-мен !теңгемен !қаның)  !теңгемен   !(5гр.
!  (л)   !         !орташа  !(2гр.х4гр.)!-3гр.)
!        !         !бағасы, !           !
!        !         ! теңге  !           !
__________________________________________________________________
1          2         3        4         5          6
__________________________________________________________________

(молоко)          2200       26549
КРС мясного
направления
(говядина)         179       15308
Свиньи
(свинина)          110        9425
Овцы, козы
мясо/шерсть      22/2,5       5800
Лошадь (конина)    124        7446
Верблюд (мясо)     126        2979
Птица яичного
направления
(яйца)            200 яиц      728
Птица мясного
направления
(мясо)            2,5          489
____________________________________________________________________
Приложение 3 к Правилам
определения совокупного дохода лица
(семьи), претендующего на получение
адресной социальной помощи,
утвержденным приказом Министра труда
и социальной защиты населения РК
от 13 февраля 2002 года N 31-П
Нормативная карточка
расчета дохода от личного подсобного хозяйства
в сухостепной зоне
Продукция растениеводства
_______________________________________________________________
Продукция    |Средняя|Средний  |Средняя|Стоимость  |Доход (+),
|урожай-|уровень  |цена1кг|произведен-|убыток(-)
|ность с|расходов |продук-|ной продук-|с 1 сотки
|1 сотки|с 1 сотки|ции,   |ции с 1 сот|земли,
|земли, |земли,   |тенге  |ки, тенге  |тенге
|кг     |тенге    |       |(гр.2хгр.4)|(гр.5-гр.3)
_____________|_______|_________|_______|___________|___________
1      |   2   |     3   |    4  |     5     |    6
_____________|_______|_________|_______|___________|___________
Пшеница            20          268
Ячмень             25          188
Гречиха             5          150
Кукуруза
(зеленая масса)   100          128
Многолетние
травы              15           91
Однолетние
травы              10           83
Картофель          70         1164
Овощи              80         1245
Бахчи             115          518
Сады семечковые
(яблоки, груши
и др.)             30          583
Сады косточковые
(урюк, слива
и др.)             22          514
Ягодные
культуры           23          819
Виноград           22          595
_______________________________________________________________
Продукция животноводства
_______________________________________________________________
Продукция  |Средняя  |Средний  |Средняя   |Стоимость |Доход(+),
|продуктив|уровень  |цена 1 кг |продукции |убыток(-)
|ность с 1|расходов |продукции,|с1 головы,|с 1 голо-
|головы,  |на 1 голо|(1 л,     |тенге     |вы, тенге
|кг (л)   |ву,тенге |1 десятка |(гр.2х    |(гр.5-
|         |         |яиц),тенге|гр.4)     |гр.3)
___________|_________|_________|__________|__________|_________
1   |     2   |     3   |    4     |     5    |   6
___________|_________|_________|__________|__________|_________
КРС молочного
направления

Сүттi iрi қара мал (сүт)  2200     26549
Еттi iрi қара мал          179     15308
(сиыр етi)
Шошқалар (шошқа етi)       110      9425
Қойлар, ешкілер ет/жүн    22/2,5    5800
Жылқы (жылқы етi)          124      7446
Түйе (түйе етi)            126      2979
Жұмыртқалайтын құс         200       728
(жұмыртқа)               жұмыртқа
Еттi құс (құс етi)         2,5       489
__________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Еңбек
және халықты әлеуметтiк қорғау
министрiнің 2002 жылғы
13 ақпандағы N 31-Ө бұйрығымен
бекiтiлген атаулы әлеуметтiк
көмек алуға үмiткер адамның
(отбасының) жиынтық табысын
анықтаудың Ережесiне
3-қосымша
Қуаң далалы аймақтағы жеке меншiк шаруашылықтың
тiкелей өндiрiс шығыстары, жалпы және таза табысының
нормативтiк кәртiшкесi
Өсiмдiк шаруашылығының өнiмi
__________________________________________________________________
Өнiм    !жердiң ! жердiң 1!1 кг. ! 1 сотка.  ! 1 сотка
!1 сот. !соткасына!өнiм. ! дан өнді. ! жерден
!касының!жұмсалған! нің  !  рілген   ! түскен
!орташа !шығыстың !орташа! өнімнің   !табыс (+),
!өнiмдi.! орташа  !бағасы!  орташа   !шығыс (-)
! лігі  ! деңгейi !      !  бағасы   ! теңгемен
! кг-мен! теңгемен!      ! теңгемен  !(5гр.-3гр.)
!       !         !      !(2гр.х4гр.)!
__________________________________________________________________
1           2         3       4        5          6
__________________________________________________________________
Бидай                       20       268
Арпа                        25       188
Қарақұмық                   5        150
Жүгерi (жасыл салмағы)      100      128
Көп жылдық шөптер           15       91
Бiр жылдық шөптер           10       83
Картоп                      70       1164
Көкөнiс                     80       1245
Бақшалар                    115      518
Шекiлдеуiктер бақтары
(алма, алмұрт және т.б.)    30       583
Сүйектi бақтары (өрiк,
қара өрiк және т.б.)        22       514
Жидек дақылдары             23       819
Жүзiм                       22       595
__________________________________________________________________
Мал шаруашылығының өнiмi
__________________________________________________________________
Өнім    !1 бастан! 1 басқа ! 1 кг.  !1 бастан   !1 бастан
!алынатын!жұмсалған!өнімнің,!өндірілген ! түскен
! орташа !шығыстың !(1л., 10! өнімнің   !табыс (+),
! өнімді.! орташа  ! дана   ! орташа    !шығыс (-)
!  лiк   ! деңгейi !жұмырт. ! бағасы    ! теңгемен
! кг-мен !теңгемен !қаның)  !теңгемен   !(5гр.-3гр.)
!  (л)   !         !орташа  !(2гр.х4гр.)!
!        !         !бағасы, !           !
!        !         ! теңге  !           !
__________________________________________________________________
1              2         3        4         5          6
__________________________________________________________________

(молоко)          1100       19944
КРС мясного
направления
(говядина)         165       16016
Свиньи
(свинина)          110        8462
Овцы, козы
мясо/шерсть      22/2,2     1200/105
Лошадь (конина)    138        6044
Верблюд (мясо)     140        2925
Птица яичного
направления
(яйца)            200 яиц      728
Птица мясного
направления
(мясо)             2,5         489
_______________________________________________________________
Приложение 5 к Правилам
определения совокупного дохода лица
(семьи), претендующего на получение
адресной социальной помощи,
утвержденным приказом Министра труда
и социальной защиты населения РК
от 13 февраля 2002 года N 31-П
Нормативная карточка
расчета дохода от личного подсобного хозяйства
в пустынной зоне
Продукция растениеводства
_______________________________________________________________
Продукция   |Средняя |Средний   |Средняя|Стоимость  |Доход (+),
|урожай- |уровень   |цена 1 |произведен-|убыток(-)
|ность с |расходов  |кг про-|ной продук-|с 1 сотки
|1 сотки |с 1 сотки |дукции,|ции с 1 сот|земли,тен-
|земли,  |земли,    |тенге  |ки, тенге  |ге (гр.5-
|кг      |тенге     |       |(гр.2хгр.4)|гр.3)
____________|________|__________|_______|___________|__________
1      |   2    |    3     |   4   |     5     |    6
____________|________|__________|_______|___________|__________
Пшеница            20          278
Ячмень             25          215
Кукуруза
(зерно)            40          295
Многолетние
травы              45          172
Однолетние
травы              25          101
Картофель         100         1886
Овощи             125         1366
Бахчи             120          556
Сады семечковые
(яблоки, груши
и др.)             19          483
Сады косточковые
(урюк, слива
и др.)             20          492
Ягодные
культуры           10          589
Виноград           19          572
Подсолнечник        8          208
_______________________________________________________________
Продукция животноводства
_______________________________________________________________
Продукция |Средняя   |Средний |Средняя   |Стоимость|Доход (+),
|продуктив |уровень |цена 1 кг |продукции|убыток(-)
|ность с 1 |расходов|продукции,|с 1 голо-|с1 головы,
|головы, кг|на 1 го-| (1 л,    |вы, тенге|тенге
|(л)       |лову,   |1 десятка |(гр.2х   |(гр.5-
|          |тенге   |яиц),тенге|гр.4)    |гр.3)
__________|__________|________|__________|_________|___________
1      |     2    |     3  |    4     |     5   |    6
__________|__________|________|__________|_________|___________
КРС молочного
направления

Сүттi iрi қара мал (сүт)  1100     19944
Еттi iрi қара мал          165     16016
(сиыр етi)
Шошқалар (шошқа етi)       110      8462
Қойлар, ешкілер ет/жүн    22/2,5   1200/105
Жылқы (жылқы етi)          138      6044
Түйе (түйе етi)            140      2925
Жұмыртқалайтын құс         200       728
(жұмыртқа)               жұмыртқа
Еттi құс (құс етi)         2,5       489
__________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Еңбек
және халықты әлеуметтiк қорғау
министрiнің 2002 жылғы
13 ақпандағы N 31-Ө бұйрығымен
бекiтiлген атаулы әлеуметтiк
көмек алуға үмiткер адамның
(отбасының) жиынтық табысын
анықтаудың Ережесiне
5-қосымша
Шөл аймағындағы тiкелей өндiрiстік шығыстардың,
жеке қосалқы шаруашылығынан түсетін жалпы және
табыстың
НОРМАТИВТІК КАРТОЧКАСЫ
Өсiмдiк шаруашылық өнiмдері
__________________________________________________________________
Өнiм     !1 сотка !1 сотка  !1 кг. ! 1 сотка.  !1 сотка
! жерден !  жерге  !өнiм. ! жерден өн.! жерден
!алынған !жұмсалған! нің  !дірілген   ! түскен
!орташа  ! орташа  !орташа! өнімнің   !табыс (+),
!өнiмдi. !шығыстар !бағасы!  орташа   !шығыс (-)
!лігі, кг! деңгейі,!теңге !  бағасы   !  теңге
!        ! теңге   !      !  теңге    !(5гр.-3гр.)
!        !         !      !(2гр.х4гр.)!
__________________________________________________________________
1             2         3        4        5          6
__________________________________________________________________
Бидай                       20       278
Арпа                        25       215
Жүгерi (дәні)               40       295
Көп жылдық шөптер           45       172
Бiр жылдық шөптер           25       101
Картоп                      100      1886
Көкөнiстер                  125      1366
Бақша                       120      556
Шекiлдеуiктер бағы          19       483
(алма, алмұрт және
басқасы)
Сүйектiлер бағы (өрiк,
шие және басқасы)           20       492
Жеміс дақылдары             10       589
Жүзiм                       19       572
Күнбағыс                    8        208
__________________________________________________________________
Мал шаруашылық өнiмдері
__________________________________________________________________
Өнім   ! 1 бас  ! 1 бас   ! 1 кг.  !  1 бас    !1 бас мал.
! малдан !  малға  !өнімнің !  малдан   !дан түсетін
! алынған!жұмсалған!(1л, 10 !өндірілген !табыс (+),
! орташа ! орташа  ! дана   ! өнімнің   !шығын (-)
!өнімді. !шығыстар !жұмырт. ! бағасы    !теңге
!лік, кг !деңгейі, !қаның)  !  теңге    !(5гр.-3гр.)
!  (л)   !  теңге  !орташа  !(2гр.х4гр.)!
!        !         !бағасы, !           !
!        !         ! теңге  !           !
__________________________________________________________________
1           2         3        4         5          6
__________________________________________________________________

(молоко)           880       17255
КРС мясного
направления
(говядина)         138       15924
Свиньи
(свинина)          110        8973
Овцы, козы
мясо/шерсть      18/1,0       1696
Лошадь (конина)    138        5979
Верблюд (мясо)     154        2925
Птица яичного
направления
(яйца)            200 яиц      728
Птица мясного
направления
(мясо)            2,5          489
_______________________________________________________________
Приложение 6 к Правилам
определения совокупного дохода лица
(семьи), претендующего на получение
адресной социальной помощи,
утвержденным приказом Министра труда
и социальной защиты населения РК
от 13 февраля 2002 года N 31-П
Нормативная карточка
расчета дохода от личного подсобного хозяйства
в Тянь-Шанской горной и предгорной зоне
Продукция растениеводства
_______________________________________________________________
Продукция  |Средняя  |Средний     |Средняя|Стоимость |Доход(+),
|урожай-  |уровень     |цена 1 |произведен|убыток(-)
|ность с 1|расходов    |кг про-|ной продук|с 1 сотки
|сотки зем|с 1 сотки   |дукции,|ции с сот-|земли,
|ли, кг   |земли,      |тенге  |ки,тенге  |тенге
|         |тенге       |       |(гр.2х    |(гр.5-
|         |            |       |гр.4)     |гр.3)
___________|_________|____________|_______|__________|_________
1      |     2   |     3      |    4  |     5    |    6
___________|_________|____________|_______|__________|_________
Пшеница            20          293
Ячмень             25          234
Гречиха            10          258
Кукуруза
(зерно)            40          295
Кукуруза
(зеленая масса)   160          235
Рис                40          886
Сахарная свекла   200          525
Табак              18         1537
Хлопчатник         30          853
Многолетние
травы              45          181
Однолетние
травы              25          101
Картофель         120         2324
Овощи             145         1442
Бахчи             105          488
Сады семечковые
(яблоки, груши
и др.)             40          798
Сады косточковые
(урюк, слива
и др.)             35          664
Ягодные
культуры           30          980
Виноград           40          786
Подсолнечник       16          277
_______________________________________________________________
Продукция животноводства
_______________________________________________________________
Продукция  |Средняя  |Средний  |Средняя   |Стоимость|Доход(+),
|продуктив|уровень  |цена 1 кг |продукции|убыток(-)
|ность с 1|расходов |продукции,|с 1 голо-|с 1головы,
|головы,кг|на1 голо-|(1 л,     |вы, тенге|  тенге
|(л)      |ву, тенге|1 десятка |(гр.2х   |(гр.5-
|         |         |яиц),тенге|гр.4)    |гр.3)
___________|_________|_________|__________|_________|__________
1      |   2     |    3    |    4     |    5    |    6
___________|_________|_________|__________|_________|__________
КРС молочного
направления

Сүттi iрi қара малы (сүт)  880     17255
Еттi iрi қара малы         138     15924
(сиыр етi)
Шошқалар (шошқа етi)       110      8973
Қой, ешкі ет/жүн          18/1,0    1696
Жылқы (жылқы етi)          138      5979
Түйе (түйе етi)            154      2925
Жұмыртқалайтын құс         200       728
(жұмыртқа)               жұмыртқа
Еттi құс (құс етi)         2,5       489
__________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Еңбек
және халықты әлеуметтiк қорғау
министрiнің 2002 жылғы
13 ақпандағы N 31-Ө бұйрығымен
бекiтiлген атаулы әлеуметтiк
көмек алуға үмiткер адамның
(отбасының) жиынтық табысын
анықтаудың Ережесiне
6-қосымша
Тянь-Шан таулы және қыратты аймақтағы тікелей
өндiрiстік шығыстардың жеке қосалқы
шаруашылығынан түсетін жалпы және табыстың
НОРМАТИВТІК КАРТОЧКАСЫ
Өсiмдiк шаруашылық өнiмдері
__________________________________________________________________
Өнiм     !1 сотка !1 сотка  !1 кг. ! 1 сотка.  !1 сотка
! жерден !  жерге  !өнiм. ! жерден өн.! жерден
!алынған !жұмсалған! нің  !дірілген   ! түскен
!орташа  !шығыстар !орташа! өнімнің   !табыс (+),
!өнiмдi. ! деңгейі,! құны,!  бағасы   !шығыс (-)
!лігі, кг!  теңге  !теңге !  теңге    !  теңге
!        !         !      !(2гр.х4гр.)!(5гр.-3гр.)
!        !         !      !           !
__________________________________________________________________
1             2         3       4        5          6
__________________________________________________________________
Бидай                       20       293
Арпа                        25       234
Қарамық                     10       258
Жүгерi (дәні)               40       295
Жүгері (жасыл сұйығы)       160      235
Күріш                       40       886
Қант қызылшасы              200      525
Темекі                      18       1537
Қоза                        30       853
Көп жылдық шөптер           45       181
Бiр жылдық шөптер           25       101
Картоп                      120      2324
Көкөнiстер                  145      1442
Бақша                       105      488
Шекiлдеуiктер бағы          40       798
(алма, алмұрт және
басқасы)
Жеміс дақылдары             35       664
Жүзiм                       40       786
Күнбағыс                    16       277
__________________________________________________________________
Мал шаруашылық өнiмдері
__________________________________________________________________
Өнім   ! 1 бас  ! 1 бас   ! 1 кг.  !  1 бас    !1 бас мал.
! малдан !  малға  !өнімнің !  малдан   !дан түсетін
! алынған!жұмсалған!(1л, 10 !өндірілген !табыс (+),
! орташа ! орташа  ! дана   ! өнімнің   !шығыс (-)
!өнімді. !шығыстар !жұмырт. ! бағасы    !  теңге
!лік, кг !деңгейі, !қаның)  !  теңге    !(5гр.-3гр.)
!  (л)   !  теңге  !орташа  !(2гр.х4гр.)!
!        !         !құны,   !           !
!        !         ! теңге  !           !
__________________________________________________________________
1            2         3        4         5          6
__________________________________________________________________

(молоко)          2500       20168
КРС мясного
направления
(говядина)         179       14047
Свиньи
(свинина)          110        8138
Овцы, козы
мясо/шерсть      20/3,5       2318
Лошадь (конина)    151        5795
Верблюд (мясо)     126        2959
Птица яичного
направления
(яйца)            200 яиц      728
Птица мясного
направления
(мясо)            2,5          489
_______________________________________________________________
Приложение 7 к Правилам
определения совокупного дохода лица
(семьи), претендующего на получение
адресной социальной помощи,
утвержденным приказом Министра труда
и социальной защиты населения РК
от 13 февраля 2002 года N 31-П
Нормативная карточка
расчета дохода от личного подсобного хозяйства
в Алтайской горной и предгорной зоне
Продукция растениеводства
_______________________________________________________________
Продукция  |Средняя  |Средний    |Средняя  |Стоимость|Доход(+),
|урожай-  |уровень    |цена 1 кг|произве- |убыток(-)
|ность с 1|расходов с |продук-  |денной   |с 1 сотки
|сотки зем|1 сотки    |ции,     |продукции|земли,
|ли, кг   |земли,тенге|тенге    |с1 сотки,|тенге
|         |           |         |тенге    |(гр.5-
|         |           |         |(гр.2х   |гр.3)
|         |           |         |гр.4)    |
___________|_________|___________|_________|_________|_________
1      |     2   |     3     |   4     |     5   |    6
___________|_________|___________|_________|_________|_________
Пшеница            15          272
Ячмень             20          218
Гречиха            10          258
Кукуруза
(зеленая масса)   100          131
Многолетние
травы              20           91
Однолетние
травы              12           66
Картофель          90         1746
Овощи              90         1173
Бахчи             105          483
Сады семечковые
(яблоки, груши
и др.)             16          432
Сады косточковые
(урюк, слива
и др.)             15          484
Ягодные
культуры           15          694
Виноград           34          662
Подсолнечник       12          218
_______________________________________________________________
Продукция животноводства
_______________________________________________________________
Продукция    |Средняя  |Средний  |Средняя  |Стоимость|Доход
|продуктив|уровень  |цена 1 кг|продукции|(+), убы-
|ность с 1|расходов |продук-  |с 1 голо-|ток(-) с
|головы,  |на 1 голо|ции,(1 л,|вы, тенге|1 головы,
|кг (л)   |ву, тенге|1десятка |(гр.2х   |тенге
|         |         |яиц),    |гр.4)    |(гр.5-
|         |         |тенге    |         |гр.3)
_____________|_________|_________|_________|_________|_________
1      |    2    |   3     |    4    |    5    |    6
_____________|_________|_________|_________|_________|_________
КРС молочного
направления

Сүттi iрi қара малы (сүт)  2500    20168
Еттi iрi қара малы         179     14047
(сиыр етi)
Шошқалар (шошқа етi)       110      8138
Қой, ешкі ет/жүн          20/3,5    2318
Жылқы (жылқы етi)          151      5795
Түйе (түйе етi)            126      2959
Жұмыртқалайтын құс         200       728
(жұмыртқа)               жұмыртқа
Еттi құс (құс етi)         2,5       489
__________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Еңбек
және халықты әлеуметтiк қорғау
министрiнің 2002 жылғы
13 ақпандағы N 31-Ө бұйрығымен
бекiтiлген атаулы әлеуметтiк
көмек алуға үмiткер адамның
(отбасының) жиынтық табысын
анықтаудың Ережесiне
7-қосымша
Алтай таулы және қыратты аймақтағы тікелей өндiрiстік
шығыстардың жеке қосалқы шаруашылығынан түсетін жалпы
және табыстың
НОРМАТИВТІК КАРТОЧКАСЫ
Өсiмдiк шаруашылық өнiмдері
__________________________________________________________________
Өнiм     !1 сотка !1 сотка  !1 кг. ! 1 сотка.  !1 сотка
! жерден !  жерге  !өнiм. ! жерден өн.! жерден
!алынған !жұмсалған! нің  !дірілген   ! түсетін
!орташа  !орташа   !орташа! өнімнің   !табыс (+),
!өнiмдi. ! шығыстар! құны,! бағасы,   !шығын (-)
!лігі, кг! деңгейі,!теңге ! теңге     !  теңге
!        !  теңге  !      !(2гр.х4гр.)!(5гр.-3гр.)
__________________________________________________________________
1             2         3        4        5          6
__________________________________________________________________
Бидай                       15       272
Арпа                        20       218
Қарамық                     10       258
Жүгерi (жасыл массасы)      100      131
Көп жылдық шөптер           20       91
Бiр жылдық шөптер           12       66
Картоп                      90       1746
Көкөнiстер                  90       1173
Бақша                       105      483
Шекiлдеуiктер бағы          16       432
(алма, алмұрт және
басқасы)
Сүйектiлер бағы (өрiк,
алқоры)                     15       484
Жеміс дақылдары             15       694
Жүзiм                       34       662
Күнбағыс                    12       218
__________________________________________________________________
Мал шаруашылық өнiмдері
__________________________________________________________________
Өнім  ! 1 бас  ! 1 бас   ! 1 кг.  !  1 бас    !1 бас мал.
! малдан !  малға  !өнімнің !  малдан   !дан түсетін
! алынған!жұмсалған!(1л, 10 !өндірілген !табыс (+),
! орташа ! орташа  ! дана   ! өнімнің   !шығыс (-)
!өнімді. !шығыстар !жұмырт. ! бағасы    !  теңге
!лік, кг !деңгейі, !қаның)  !  теңге    !(5гр.-3гр.)
!  (л)   !  теңге  !орташа  !(2гр.х4гр.)!
!        !         ! құны,  !           !
!        !         ! теңге  !           !
__________________________________________________________________
1           2         3        4         5          6
__________________________________________________________________

(молоко)          1900       19424
КРС мясного
направления
(говядина)         165       14231
Свиньи
(свинина)          110        8973
Овцы, козы
мясо/шерсть      22/2,0       2152
Лошадь (конина)    151        5563
Верблюд (мясо)     126        2959
Птица яичного
направления
(яйца)            200 яиц      728
Птица мясного
направления
(мясо)            2,5          489
_______________________________________________________________
Приложение 8 к Правилам
определения совокупного дохода лица
(семьи), претендующего на получение
адресной социальной помощи,
утвержденным приказом Министра труда
и социальной защиты населения РК
от 13 февраля 2002 года N 31-П
ИНДИВИДУАЛЬНАЯ НОРМАТИВНАЯ КАРТОЧКА
расчета дохода от личного подсобного хозяйства
ФИО заявителя_______________________________________
Область, район______________________________________
Домашний адрес______________________________________
_______________________________________________________________
Виды сельхозкуль- |земля,соток,|Норматив|Всего дохода|Всего
тур, домашних жи- |голов,кол-во|дохода в|в год,тенге |дохода в
вотных, птицы     |            |год,    |            |квартал,
|            |тенге   |            |тенге
__________________|____________|________|____________|_________
1            |     2      |   3    |     4      |   5
__________________|____________|________|____________|_________
Пшеница
Ячмень
Кукуруза на зерно
Рис
Гречиха
Картофель
Овощи
Бахчи
Подсолнечник
Сахарная свекла
Табак
Сады семечковые
Сады косточковые
Ягодники
Виноград
Многолетние травы
Однолетние травы
Кукуруза на зеленый корм
Крупный рогатый скот
молочного направления
Крупный рогатый скот
мясного направления
Свиньи
Овцы и козы
Лошади
Верблюды
Птица яичного направления
Птица мясного направления
Итого дохода в год                х          х           х
Итого дохода в квартал            х          х           х
_______________________________________________________________
"____" ________ 200__г.     ________________________________
(подпись заявителя за данные гр.2)
______________________________________________
(Ф.И.О и подпись лица, осуществившего расчет)
_______________________________________________________________

Сүттi iрi қара малы (сүт) 1900     19424
Еттi iрi қара малы         165     14231
(сиыр етi)
Шошқалар (шошқа етi)       110      8973
Қой, ешкі ет/жүн          22/2,0    2152
Жылқы (жылқы етi)          151      5563
Түйе (түйе етi)            126      2959
Жұмыртқалайтын құс         200       728
(жұмыртқа)               жұмыртқа
Еттi құс (құс етi)         2,5       489
__________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Еңбек
және халықты әлеуметтiк қорғау
министрiнің 2002 жылғы
13 ақпандағы N 31-Ө бұйрығымен
бекiтiлген атаулы әлеуметтiк
көмек алуға үмiткер адамның
(отбасының) жиынтық табысын
анықтаудың Ережесiне
8-қосымша
Жеке қосалқы шаруашылығынан түсетiн табыс есебiнiң
ЖЕКЕ НОРМАТИВТIК КАРТОЧКАСЫ
Өтiнiш берушiнiң Т.А.Ә. _______________________
Облысы, ауданы ________________________________
Мекен-жайы ____________________________________
__________________________________________________________________
Ауыл шаруашылық!Жер сотка.!Жылына бiр   !Жеке қосалқы !Жеке қосалқы            дақылдарының,  !  сының,  !сотка жерден !шаруашылығы. !шаруашылығы.
малдың,        !мал басы. !  бiр мал    ! нан жылына  !  нан бір
құстардың түрi !ның және  !  басынан    !  түсетін    !  тоқсанда
! құстың   !  алынған    !  табыстың   !  түсетін
!  саны    !табыс, теңге !  жиынтығы,  !  табыстың
!          !             !   теңге     !  жиынтығы,
!          !             !             !   теңге
__________________________________________________________________
1                 2            3             4            5
__________________________________________________________________
Бидай
Арпа
Дәнi алынатын жүгерi
Күрiш
Қарамық
Картоп
Көкөнiстер
Бақша
Күнбағыс
Қант қызылшасы
Темекi
Шекiлдеуiктер бағы
Сүйектілер бағы
Жемiстер
Жүзiм
Көп жылдық шөп
Бiр жылдық шөп
Жасыл жемге жiберiлетiн
жүгерi
Сүтті iрi қара мал
Еттi iрi қара мал
Шошқалар
Қой мен ешкiлер
Жылқылар
Түйелер
Жұмыртқалайтын құстар
Еттi құс
Бiр жылғы табыстың            х         х                  х
жиынтығы
Бiр тоқсандағы табыстың       х         х        х         х
жиынтығы
__________________________________________________________________
200___ж. "____"____________
________________________________________________________
(өтiнiш иесiнiң 2 бағандағы деректер үшiн қойған қолы)
________________________________________________________
(Есептi жүргiзген адамның Т.А.Ә. және қолы)