Об утверждении Правил предоставления льгот по санаторно-курортному лечению для отдельных категорий граждан за счет средств областного бюджета
Постановление Акимата Костанайской области от 20 февраля 2002 года № 47. Зарегистрировано управлением юстиции Костанайской области 29 марта 2002 года № 1339. Утратило силу - Постановлением акимата Костанайской области от 3 августа 2009 года № 297
Сноска. Утратило силу - Постановлением акимата Костанайской области от 03.08.2009 № 297.
Сноска. В заголовок внесено изменение - постановлением Акимата Костанайской области от 21 февраля 2005 года N 62.
В целях обеспечения исполнения бюджета области в соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", статьей 44 Закона Республики Казахстан от 21 июня 1991 года N 1900 "О социальной защищенности инвалидов в Республике Казахстан" и постановлением правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2001 года N 1758 "О программе реабилитации инвалидов на 2002-2005 годы" акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила предоставления льгот по санаторно-курортному лечению для для отдельных категорий инвалидов за счет средств областного бюджета.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Костанайской области области Кулмаганбетова С.А.
Аким области
Утверждены
постановлением акимата
Костанайской области
Республики Казахстан
от 20 февраля 2002 года
N 47
ПРАВИЛА
предоставления льгот по санаторно-курортному лечению
для отдельных категорий граждан за счет областного бюджета
<*>
Сноска. В заголовок Правил внесено изменение, преамбула исключена - Постановление Акимата Костанайской области от 21 февраля 2005 года  N 62 .
I. Общие положения
1. Льготы для отдельных категорий граждан, указанных в пункте 2 Правил, предоставляется в виде обеспечения бесплатным санаторно-курортным лечением, направленным на их социальную поддержку, реабилитацию и адаптацию.  <*>
Сноска. В пункт 1 внесено изменение - Постановление Акимата Костанайской области от 21 февраля 2005 года  N 62 .
2. Право на бесплатное предоставление санаторно - курортных путевок имеют участники Великой Отечественной войны. <*>
Сноска. Подпункт 2) изложен в новой редакции -  постановлением акимата Костанайской области от 11 февраля 2004 года N 30, от 13 января 2006 года  N 14 ; в пункт 2 внесено изменение, подпункт 3) исключен, дополнен подпунктами 5), 6) - постановлением Акимата Костанайской области от 21 февраля 2005 года  N 62 .

Азаматтардың жекелеген санаттарын санаторлық-курорттық емдеу үшін облыстық бюджеттің қаражаты есебінен жеңілдіктер беру ережесін бекіту туралы
Қостанай облысы әкімінің 2002 жылғы 20 ақпандағы N 47 қаулысы. Қостанай облысының әділет басқармасында 2002 жылғы 29 наурызда N 1339 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2009 жылғы 3 тамыздағы № 297 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2009.08.03 № 297 қаулысымен.
Ескерту. Тақырыбқа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Әкімиятының 2005 жылғы 21 ақпандағы N 62 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 27-бабына, Қазақстан Республикасының 1991 жылғы 21 маусымдағы N 1900 "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 44-бабына және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 29 желтоқсандағы N 1758 "2002-2005 жылдарға арналған мүгедектердi сауықтыру бағдарламасы туралы" қаулысына сәйкес облыс бюджетiнiң орындалуын қамтамасыз ету мақсатында Қостанай облысының әкiмияты  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған мүгедектердiң жекелеген санаттарын санаторлық-курорттық емдеу үшiн облыстық бюджеттiң қаражаты есебiнен жеңiлдiктер беру ережесi бекiтiлсiн.
2. Қаулының орындалуына бақылау жасау Қостанай облысы әкiмiнiң орынбасары С.Ә. Құлмағанбетовке жүктелсiн.
Облыс әкiмi
Қазақстан Республикасы
Қостанай облысы әкiмиятының
2002 жылғы 20 ақпандағы
N 47 қаулысымен бекiтiлген
Азаматтардың жекелеген санаттарын
санаторлық-курорттық емдеу үшiн облыстық бюджеттiң
қаражаты есебiнен жеңiлдiктер беру
Ережесi <*>
Ескерту. Ереженің атауына өзгерістер енгізілді, кіріспесі алынып тасталды - Қостанай облысы Әкімиятының 2005 жылғы 21 ақпандағы  N 62 қаулысымен.
I. Жалпы ережелер
1. Ереженiң 2-тармағында көрсетiлген азаматтардың жекелеген санаттарына емдеу жөнiндегi жеңiлдiктер, оларды әлеуметтiк қолдауға, сауықтыруға және бейiмдеуге бағытталған санаторлық-курорттық емдеудi қамтамасыз ету түрiнде берiледi. <*>
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - Қостанай облысы Әкімиятының 2005 жылғы 21 ақпандағы  N 62 қаулысымен.
2. Санаторлық-курорттық жолдамаларды ақысыз алуға Ұлы Отан соғысына қатысушылары құқылы.  <*>
Ескерту. 2 тармақтың 2)-тармақшасы жаңа редакцияда - Қостанай облыстық әкімиятының 2004 жылғы 11 ақпандағы  N 30 , өзгерістер мен толықтырулар енгізілді - 2005 жылғы 21 ақпандағы  N 62 ; 2-тармаққа жаңа редакцияда - Қостанай облыстық әкімдігінің 2006 жылғы 13 қаңтардағы  N 14 қаулыларымен.

3. Оформление и учет документов на санаторно-курортное лечение граждан производится по месту жительства районными (городскими) отделами занятости и социальных программ (далее - уполномоченный орган).  <*>
Сноска. В пункт 3 внесены изменения - постановлением Акимата Костанайской области от 21 февраля 2005 года  N 62 .
II. Перечень необходимых документов
4. Лицо, имеющее право на бесплатное санаторно-курортное лечение, подает заявление с указанием даты в уполномоченный орган.
К заявлению прилагаются следующие документы:
1) заключение лечебного учреждения по месту жительства гражданина о нуждаемости в санаторно-курортном лечении;
Заключение лечебного учреждения о нуждаемости в санаторно-курортном лечении оформляется на соответствующем бланке, подписывается соответствующим уполномоченным лицом и заверяется печатью.
В заключении обязательно указывается дата его выдачи.
2) копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
3)  исключен ;
4) копия удостоверения участника Великой Отечественной войны.  <*>
Сноска. В пункт 4 внесены изменения - постановлением Акимата Костанайской области от 21 февраля 2005 года  N 62 ; подпункт 3) исключен, подпункт 4) пункта 4 изложен в новой редакции - постановлением акимата Костанайской области от 13 января 2006 года  N 14 .
5.  исключен   <*>
1) исключен ;
2) исключен ;
Сноска. Подпункт 1) пункта 5 изложен в новой редакции -   постановлением акимата Костанайской области от 11 февраля 2004 года N 30; в подпункт 1) внесено изменение, подпункт 2) пункта 5 исключен - постановлением Акимата Костанайской области от 21 февраля 2005 года  N 62 ; пункт 5 исключен - постановлением акимата Костанайской области от 13 января 2006 года  N 14 .
6. Документы, необходимые для обеспечения бесплатным санаторно-курортным лечением, предоставляются в подлинниках и копиях для сверки в уполномоченный орган. После сверки подлинники документов возвращаются заявителю.
Работники уполномоченного органа заверяют копии документов и формируют их в дело.
7. Отсутствие одного из документов, необходимых для обеспечения санаторно-курортной путевкой, влечет отказ в ее предоставлении.
8. Заявитель несет ответственность в соответствии с действующим законодательством за полноту и достоверность сведений, указанных в заявлении и документах.
9. Уполномоченный орган представляет бесплатные путевки на санаторно-курортное лечение для граждан согласно поданным заявлениям в порядке их очередности (регистрации).  <*>
Сноска. В пункт 9 внесено изменение - постановлением Акимата Костанайской области от 21 февраля 2005 года  N 62 .

3. Азаматтардың санаторлық-курорттық емдеу құжаттарын ресiмдеудi және есеп жүргiзудi арыз берушiнiң тұрғылықты жерi бойынша аудандық, қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (әрi қарай - уәкiлеттi орган) жүргiзедi. <*>
Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Әкімиятының 2005 жылғы 21 ақпандағы  N 62 қаулысымен.
II. Қажеттi құжаттар тiзбесi
4. Тегiн санаторлық-курорттық емдеуге құқығы бар адам уақытын көрсетiп, уәкiлеттi органға арыз бередi.
Арызға төмендегi құжаттар тiркеледi:
1) азаматтың санаторлық-курорттық емге мұқтаждығы туралы жергiлiктi жердегi емдеу мекемесiнiң қорытындысы.
Санаторлық-курорттық емдеудiң қажеттiлiгi туралы емдеу мекемесiнiң қорытындысы тиiстi бланкiде ресiмделедi, оған тиiстi уәкiлеттi адам қол қойып, мөрмен растайды.
Қорытындыда мiндеттi түрде берiлген уақыты көрсетiледi.
2) арыз берушiнiң жеке куәлiгiнiң көшiрмесi;
3)  алынып тасталды
4) Ұлы Отан соғысына қатысушысы куәлігінің көшірмесі.  <*>
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Әкімиятының 2005 жылғы 21 ақпандағы  N 62 ; 4-тармаққа 4) тармақшасына жаңа редакцияда - Қостанай облысы әкімдігінің 2006 жылғы 13 қаңтардағы  N 14 қаулыларымен.
5.  алынып тасталды <*>
1)  алынып тасталды <*>
2)  алынып тасталды
Ескерту. 5 тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облыстық әкімиятының 2004 жылғы 11 ақпандағы  N 30 , 2005 жылғы 21 ақпандағы   N 62 ; 5 тармаққа алынып тасталды - Қостанай облыстық әкімдігінің 2006 жылғы 13 қаңтардағы  N 14 қаулыларымен.
6. Уәкiлеттi органға ақысыз санаторлық-курорттық емделудi қамтамасыз етуге қажет құжаттардың салыстыру үшiн түпнұсқасы және көшiрмесi тапсырылады. Салыстырғаннан кейiн арыз берушiге құжаттардың түпнұсқасы қайтарылады. Уәкiлеттi органның қызметкерлерi құжаттардың көшiрмелерiн растайды және iстi ресiмдейдi.
7. Жоғарыда көрсетiлген құжаттардың бiрi болмаса, ақысыз санаторлық-курорттық емделу мүмкiндiгi берiлмейдi.
8. Арыз берушi арызда және құжаттарда көрсетiлген мәлiметтiң толықтығына, растығына заңдылықтарға сәйкес жауапты болады.
9. Уәкiлеттi орган азаматтардың санаторлық-курорттық емделуi үшiн ақысыз жолдамаларды берiлген арызға сәйкес кезек тәртiбiмен (тiркеу) бередi. <*>
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Әкімиятының 2005 жылғы 21 ақпандағы  N 62 қаулысымен.

10. В случае отказа в предоставлении бесплатной путевки на санаторно-курортное лечение уполномоченный орган в течение 10 дней с момента подачи заявления обязан дать заявителю мотивированный отказ.
11. В случае непредставления уполномоченным органом путевки на санаторно-курортное лечение денежная компенсация не выплачивается.  <*>
Сноска. В пункт 11 внесено изменение - постановлением Акимата Костанайской области от 21 февраля 2005 года  N 62 .
12. Путевки на санаторно-курортное лечение предоставляются не более одного раза в календарный год.
III. Порядок приобретения и выдача
путевок на санаторно-курортное лечение
13. Путевки на санаторно-курортное лечение приобретаются государственным учреждением "Департамент координации занятости и социальных программ Костанайской области" (далее - Департамент) в соответствии с законодательством о государственных закупках за счет средств областного бюджета.  <*>
Сноска. В пункт 13 внесены изменения - постановлением Акимата Костанайской области от 21 февраля 2005 года  N 62 .
13-1.  исключен   <*>
Сноска. Пункт 13-1 исключен - постановлением акимата Костанайской области от 13 января 2006 года  N 14 .
13-2. Обеспечение бесплатными санаторно - курортными путевками осуществляется в рамках бюджетной подпрограммы Реабилитация инвалидов и ветеранов.  <*>
Сноска. Дополнено пунктами 13-1, 13-2 - постановлением Акимата Костанайской области от 21 февраля 2005 года  N 62 ; пункт 13-2 изложен в новой редакции - постановлением акимата Костанайской области от 13 января 2006 года  N 14 .
14. Уполномоченные органы формируют списки граждан, имеющих право на бесплатную санаторно-курортную путевку, и ежемесячно представляют в Департамент.  <*>
Сноска. В пункт 14 внесены изменения - постановлением Акимата Костанайской области от 21 февраля 2005 года  N 62 .
15. Департамент согласно спискам, представленным уполномоченными органами, распределяет путевки на санаторно - курортное лечение по районным (городским) отделам занятости и социальных программ для использования по целевому назначению.  <*>
Сноска. Пункт 15 в новой редакции - постановлением Акимата Костанайской области от 21 февраля 2005 года  N 62 ; постановлением акимата Костанайской области от 13 января 2006 года  N 14 .
16. В выдаваемой путевке уполномоченным органом должны быть указаны реквизиты: фамилия, имя, отчество гражданина, год рождения, номер и дата выдачи удостоверения участника Великой Отечественной войны.  <*>
Сноска. В пункт 16 внесены изменения - постановлением Акимата Костанайской области от 21 февраля 2005 года  N 62 ; постановлением акимата Костанайской области от 13 января 2006 года  N 14 .

10. Санаторлық-курорттық емделуге ақысыз жолдама беруден бас тартқан жағдайда, уәкiлеттi орган арыз бергеннен кейiн 10 күн iшiнде арыз берушiге бас тартудың дәлелiн келтiрiп, жауап беруге мiндеттi.
11. Уәкiлеттi орган емделу үшiн санаторлық-курорттық жолдама бермеген жағдайда, ақшалай өтемақы төленбейдi. <*>
Ескерту. 11-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Әкімиятының 2005 жылғы 21 ақпандағы  N 62 қаулысымен.
12. Санаторлық-курорттық емделу жолдамасы календарлық жыл iшiнде бiр рет берiледi.
III. Санаторлық-курорттық
емделуге жолдама алу және беру тәртiбi
13. Санаторлық-курорттық емделуге жолдамаларды "Қостанай облыстық жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар департаменті" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - департамент) облыстық бюджет есебiнен мемлекеттiк сатып алулар туралы заңдылықтарға сәйкес алады. <*>
Ескерту. 13-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Әкімиятының 2005 жылғы 21 ақпандағы  N 62 қаулысымен.
13-1.  <*>
Ескерту. 13-1 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Әкімиятының 2005 жылғы 21 ақпандағы  N 62 қаулысымен; 13-1 тармаққа алынып тасталды - Қостанай облысы әкімдігінің 2006 жылғы 13 қаңтардағы  N 14 қаулысымен.
13-2. Мүгедектер мен ардагерлерді оңалту»кіші бағдарламасы шеңберінде ақысыз санаторлық-курорттық жолдамалармен қамтамасыз етіледі. <*>
Ескерту. 13-2 тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Әкімиятының 2005 жылғы 21 ақпандағы  N 62 ; 13-2 тармаққа жаңа редакцияда - Қостанай облысы әкімдігінің 2006 жылғы 13 қаңтардағы  N 14 қаулыларымен.
14. Уәкiлеттi орган ақысыз санаторлық-курорттық жолдама алуға құқылы азаматтардың тiзiмiн ресiмдейдi және ай сайын департаментке бередi. <*>
Ескерту. 14-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Әкімиятының 2005 жылғы 21 ақпандағы  N 62 қаулысымен.
15. Департамент уәкілетті органдардың берген тізімдеріне сәйкес санаторлық - курорттық емдеу жолдамаларын белгіленген мақсат бойынша пайдалану үшін аудандық (қалалық) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдеріне бөліп береді. <*>
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Әкімиятының 2005 жылғы 21 ақпандағы  N 62 ; 2006 жылғы 13 қаңтардағы  N 14 қаулыларымен.
16. Берiлген жолдамада уәкiлеттi орган азаматтың тегiн, атын, әкесiнiң атын, туған жылын, Ұлы Отан соғысына қатысушы куәлігінің нөмірі және берілген күні көрсетуге тиiс. <*>
Ескерту. 16-тармаққа өзгерістер мен толықтырулар енгізілді - Қостанай облысы Әкімиятының 2005 жылғы 21 ақпандағы  N 62 ; 2006 жылғы 13 қаңтардағы  N 14 қаулыларымен.

17. Путевка на санаторно-курортное лечение подписывается начальником уполномоченного органа либо его заместителем и скрепляется печатью.

17. Санаторлық-курорттық емделуге берiлетiн жолдамаға уәкiлеттi органның бастығы, немесе оның орынбасары қол қояды және мөрмен растайды.