Об утверждении форм типовых кастодиальных договоров
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 21 апреля 2003 года № 139. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 мая 2003 года № 2320. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 23 апреля 2014 года № 67
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 23.04.2014 № 67 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" и в целях обеспечения сохранности пенсионных накоплений вкладчиков накопительных пенсионных фондов Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить:
1) форму Типового кастодиального договора, заключаемого между банком-кастодианом, организацией, осуществляющей инвестиционное управление пенсионными активами, и накопительным пенсионным фондом (приложение 1);
2) форму Типового кастодиального договора, заключаемого между банком-кастодианом и накопительным пенсионным фондом, самостоятельно осуществляющим инвестиционное управление пенсионными активами (приложение 2);
3) форму Типового кастодиального договора, заключаемого между банком-кастодианом, управляющим агентом и специальной финансовой компанией (приложение 3);
4) форму Типового кастодиального договора, заключаемого между банком-кастодианом и специальной финансовой компанией, самостоятельно осуществляющей инвестирование временно свободных поступлений по выделенным активам (приложение 4).
Сноска. В пункт 1 внесены изменения постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 15 апреля 2006 года N 96 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации).
2. Департаменту финансового надзора (Бахмутова Е.Л.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения всех заинтересованных подразделений центрального аппарата Национального Банка Республики Казахстан, банков-кастодианов, накопительных пенсионных фондов и организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами.
3. Со дня государственной регистрации настоящего постановления признать утратившим силу приказ Национального пенсионного агентства Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 17 февраля 1998 года N 17-П "Об утверждении Типового кастодиального договора" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 482, с учетом изменений и дополнений, внесенных  приказом Национального пенсионного агентства Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 1998 года N 39-П "О внесении изменений и дополнений в Типовой кастодиальный договор", зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 80).

Кастодиандық үлгi шарттардың нысандарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 21 сәуірдегі N 139 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 26 мамырда тіркелді. Тіркеу N 2320. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банк Басқармасы төрағасының 2014 жылғы 23 сәуірдегі № 67 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банк Басқармасы төрағасының 23.04.2014 № 67 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес және жинақтаушы зейнетақы қорлары салымшыларының жинақталған зейнетақы қаражатының сақталуын қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы қаулы етеді:
1. Мыналар:
1) Кастодиан-банк, зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйым және жинақтаушы зейнетақы қоры арасында жасалатын кастодиандық үлгi шарттың нысаны (1-қосымша);
2) Кастодиан-банк және зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды дербес жүзеге асыратын жинақтаушы зейнетақы қоры арасында жасалатын кастодиандық үлгi шарттың нысаны (2-қосымша);
3) кастодиан-банк, басқарушы агент және арнайы қаржы компаниясы арасында жасалатын Кастодиандық үлгі шарттың нысаны (3-қосымша);
4) кастодиан-банк және бөлінген активтер бойынша уақытша бос түсімдерді өз бетімен инвестициялайтын арнайы қаржы компаниясы арасында жасалатын Кастодиандық үлгі шарттың нысаны (4-қосымша) бекітілсін.
Ескерту: 1-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006.04.15 N 96 қаулысымен.
2. Қаржылық қадағалау департаментi (Бахмутова Е.Л.):
1) Заң департаментiмен (Шәрiпов С.Б.) бiрлесiп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қабылдасын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткен күннен бастап он күндiк мерзiмде оны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi орталық аппаратының барлық мүдделi бөлiмшелерiне, кастодиан-банктерге, жинақтаушы зейнетақы қорларына және зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды дербес жүзеге асыратын ұйымдарға жiберсiн.
3. Осы қаулы мемлекеттiк тiркелген күннен бастап Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi Ұлттық зейнетақы агенттiгiнiң "Кастодиандық үлгi шартын бекiту туралы" 1998 жылғы 17 ақпандағы N 17-П бұйрығының (Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу
тiзiлiмiнде N 482 тiркелген, Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 80 тiркелген Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi Ұлттық зейнетақы агенттігiнiң "Кастодиандық үлгi шартына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 1998 жылғы 25 наурыздағы N 39-П бұйрығымен енгізiлген өзгерiстер мен толықтыруларды ескере отырып) күшi жойылды деп танылсын.

4. Контроль над исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Сайденова А.Г.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель
Национального Банка
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка Республики
Казахстан "Об утверждении форм
Типовых кастодиальных договоров"
от 21 апреля 2003 г. N 139
Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин. рынка и фин. организаций от 28.05.2007 N 155 (вводится в действие с 01.01.2012); от 31.01.2011 № 10 (вводится в действие по истечении 14 календарных дней со дня его гос. рег-ции в МЮ РК).
Типовой кастодиальный договор,
заключаемый между банком-кастодианом, организацией,
осуществляющей инвестиционное управление пенсионными
активами, и накопительным пенсионным фондом
"___" ____________ 20__ г.
__________________________________
(наименование населенного пункта)
Настоящий Договор заключен между следующими сторонами:
Накопительный пенсионный фонд
___________________________________________________________________,
(наименование фонда, номер лицензии и дата выдачи),
именуемый в дальнейшем "Фонд" в лице
___________________________________________________________________,
(должность, фамилия, имя, отчество)
действующего на основании устава или доверенности, выданной в соответствии с законодательством.
Организация, осуществляющая инвестиционное управление пенсионными активами
__________________________________________________________________,
(наименование организации, номер лицензии и дата выдачи),
именуемая в дальнейшем "Организация" в лице
__________________________________________________________________,
(должность, фамилия, имя, отчество)
действующего на основании устава или доверенности, выданной в соответствии с законодательством.
Банк-Кастодиан
__________________________________________________________________,
(наименование банка, номер лицензии, дата выдачи)
именуемый в дальнейшем "Кастодиан" в лице
__________________________________________________________________,
(должность, фамилия, имя, отчество)
действующего на основании устава или доверенности, выданной в соответствии с законодательством.
Глава 1. Предмет договора
1. Предметом договора является предоставление услуг по ответственному хранению и учету пенсионных активов Фонда.
2. Фонд осуществляет привлечение пенсионных взносов от вкладчиков и производит пенсионные выплаты получателям, имеющим пенсионные накопления на индивидуальных пенсионных счетах в Фонде. Для осуществления этих функций Фонд открывает счета в Кастодиане.

4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Ә.Ғ.Сәйденовке жүктелсiн.
5. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзiлген күннен бастап он төрт күн өткеннен
кейiн күшiне енедi.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2003 жылғы 21 сәуірдегі
N 139 "Кастодиандық үлгі
шарттардың нысандарын
бекіту туралы" қаулысына
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.05.28 N 155 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі), 2011.01.31 № 10 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
Кастодиан банк, зейнетақы активтерін инвестициялық
басқаруды жүзеге асыратын ұйым және жинақтаушы
зейнетақы қоры арасында жасалатын
КАСТОДИАНДЫҚ ҮЛГІ ШАРТ
"____" ____________ 200___жыл
________________________________
(елді мекеннің атауы)
Осы Шарт мынадай тараптардың арасында жасалды:
Жинақтаушы зейнетақы қоры___________________________________
__________________________________________________________________
(қордың атауы, лицензия номері және берілген күні)
бұдан әрі "Қор" деп аталады, жарғы және заңдарға сәйкес берілген
сенімхат негізінде іс-әрекет жасайтын_____________________________ ___________________________________________________________ арқылы.
(лауазымы, аты-жөні)
Зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйым
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(ұйымның атауы, лицензия номері және берілген күні)
бұдан әрі "Ұйым" деп аталады, жарғы және заңдарға сәйкес
берілген сенімхат негізінде іс-әрекет жасайтын____________________
___________________________________________________________арқылы.
(лауазымы, аты-жөні)
Кастодиан банк______________________________________________
__________________________________________________________________
(банктің атауы, лицензия номері және берілген күні)
бұдан әрі "Кастодиан" деп аталады, жарғы және заңдарға сәйкес
берілген сенімхат негізінде іс-әрекет жасайтын____________________ ___________________________________________________________арқылы.
(лауазымы, аты-жөні)
1-тарау. Шарттың мәні
1. Шарттың мәні Қордың зейнетақы активтерін жауапты сақтау және есепке алу жөніндегі қызметті ұсыну болып табылады.
2. Қор салымшылардан зейнетақы жарналарын тартуды жүзеге асырады және Қордағы жеке зейнетақы шоттарында жинақталған зейнетақы қаражаты бар алушыларға зейнетақы төлемдерін жүргізеді. Осы функцияларын жүзеге асыру үшін Қор Кастодианда шот ашады.

3. Организация осуществляет инвестиционное управление пенсионными активами Фонда и распоряжается соответствующими счетами Фонда в Кастодиане согласно условиям договора на инвестиционное управление пенсионными активами.
4. Фонд поручает, а Кастодиан с соблюдением законодательства Республики Казахстан и в соответствии с настоящим Договором обеспечивает сохранность и учет вверенных ему пенсионных активов (денег, ценных бумаг и иных финансовых инструментов) Фонда и осуществляет контроль за целевым размещением пенсионных активов фонда.
Глава 2. Права и обязанности сторон
5. Кастодиан обязан:
1) открыть и вести Фонду банковский инвестиционный счет в тенге с режимом счета, описанным в главе 3 настоящего Договора;
2) открыть и вести Фонду банковский инвестиционный счет в иностранной валюте с режимом счета, описанным в главе 4 настоящего Договора;
3) открыть и вести Фонду банковский счет пенсионных выплат в тенге с режимом счета, описанным в главе 5 настоящего Договора;
4) открыть и вести Фонду банковский счет пенсионных выплат в иностранной валюте с режимом счета, описанным в главе 6 настоящего Договора;
5) открыть и вести Фонду внебалансовые счета для учета и хранения ценных бумаг и других финансовых инструментов, разрешенных для инвестирования за счет пенсионных активов с режимом счета, описанным в главе 7 настоящего Договора (далее - счета по учету финансовых инструментов);
6) получать обязательные пенсионные взносы, пеню за несвоевременное удержание (начисление) и (или) перечисление обязательных пенсионных взносов, перечисленные через Республиканское государственное казенное предприятие "Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" (далее - Центр), с зачислением на банковский инвестиционный счет в тенге в течение операционного дня;
7) получать добровольные пенсионные взносы, добровольные профессиональные пенсионные взносы с зачислением на банковский инвестиционный счет в тенге в течение операционного дня;
8) получать переводы пенсионных накоплений из других накопительных пенсионных фондов и иные поступления с зачислением на банковский инвестиционный счет в тенге в течение операционного дня;
9) предоставлять Организации и Фонду уведомления о движении денег на банковских инвестиционных счетах в тенге и в иностранной валюте по типам операций не позднее _______ часов следующего операционного дня;
10) ежедневно до ____ часов текущего операционного дня предоставлять Фонду электронные списки формата МТ-102 - платежные документы, поступающие на банковский инвестиционный счет в тенге за предыдущий операционный день;

3. Ұйым Қордың зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асырады және зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруға арналған шарт талаптарына сай Қордың Кастодиандағы тиісті шоттарына басшылық жасайды.
4. Қор тапсырады, ал кастодиан Қазақстан Республикасының заңдарын сақтай отырып және осы Шартқа сәйкес Қордың өзіне сеніп тапсырылған зейнетақы активтерінің (ақша, бағалы қағаздар мен өзге де қаржы құралдары) сақталуын және есебін жүргізуді қамтамасыз етеді және қордың зейнетақы активтерінің мақсатты орналастырылуына бақылау жасайды.
2-тарау. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
5. Кастодиан:
1) Қорға осы Шарттың 3-тарауында сипатталған шот режимінде теңгеде банктік инвестициялық шот ашуға және жүргізуге;
2) Қорға осы Шарттың 4-тарауында сипатталған шот режимінде шетел валютасында банктік инвестициялық шот ашуға және жүргізуге;
3) Қорға осы Шарттың 5-тарауында сипатталған шот режимінде теңгеде банктік зейнетақы төлемдері шотын ашуға және жүргізуге;
4) Қорға осы Шарттың 6-тарауында сипатталған шот режимінде шетел валютасында банктік зейнетақы төлемдері шотын ашуға және жүргізуге;
5) Қорға осы Шарттың 7-тарауында сипатталған шот режимінде зейнетақы активтері есебінен инвестициялауға рұқсат етілген бағалы қағаздар мен басқа да қаржы құралдарын есепке алу және сақтау үшін баланстан тыс шот (бұдан әрі - қаржы құралдарын есепке алу жөніндегі шот) ашуға және жүргізуге;
6) міндетті зейнетақы жарналарын, "Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Мемлекеттік зейнетақы төлеу орталығы" республикалық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорны (бұдан әрі - Орталық) арқылы аударылған міндетті зейнетақы жарналарын операциялық күн ішінде теңгедегі банктік инвестициялық шотқа есептей отырып, уақтылы ұстамағаны (есептемегені) және (немесе) аудармағаны үшін өсімпұлды ұстауға;
7) операциялық күн ішінде теңгедегі банктік инвестициялық шотқа есептей отырып, ерікті зейнетақы жарналарын, ерікті кәсіптік зейнетақы жарналарын алуға;
8) операциялық күн ішінде теңгедегі банктік инвестициялық шотқа есептей отырып, жинақталған зейнетақы жарналарын басқа жинақтаушы зейнетақы қорларынан аударымдарды және өзге де түсімдерді алуға;
9) Ұйымға және Қорға операциялық күннен кейінгі күнгі сағат________ кешіктірмей операциялар түрлері бойынша теңгедегі және шетел валютасындағы банктік инвестициялық шоттағы ақша қозғалысы туралы хабарламаны ұсынуға;
10) күнделікті ағымдағы операциялық күнгі сағат________дейін Қорға МТ-102 нысандағы электронды тізімді - алдыңғы операциялық күн үшін теңгедегі банктік инвестициялық шотқа түскен төлем құжаттарын ұсынуға;

11) исполнять платежные поручения Фонда (или Организации) по переводу комиссионного вознаграждения, удержанного с пенсионных активов и инвестиционного дохода, с банковского инвестиционного счета в тенге на текущий счет Фонда;
12) исполнять платежные поручения Организации по переводу денег с банковского инвестиционного счета в тенге и банковского инвестиционного счета в иностранной валюте на соответствующие счета контрагентов в национальной и иностранной валюте при инвестировании пенсионных активов и производить списание (зачисление) ценных бумаг и размещение (возврат) в банковские вклады со (на) счетов(а) по учету финансовых инструментов;
13) исполнять платежные документы по переводу денег с банковского инвестиционного счета в тенге на банковские счета пенсионных выплат в тенге и в иностранной валюте согласно подпункту 6) пункта 7 настоящего Договора;
14) исполнять платежные поручения Фонда по списанию денег и переводу пенсионных накоплений вкладчика с банковского счета пенсионных выплат на банковский инвестиционный счет другого накопительного пенсионного фонда или в страховую организацию, а также по списанию с банковского счета пенсионных выплат и перечислению сумм предстоящих пенсионных выплат в банк, обслуживающий получателя пенсионных выплат, и перечислению подоходного налога, удержанного с пенсионных выплат, в налоговые органы;
15) исполнять платежные поручения Фонда (или Организации) по переводу денег с банковского инвестиционного счета в тенге на банковский текущий счет Фонда или Организации для возмещения расходов Организации, возникших при инвестировании пенсионных активов на основании трехстороннего акта сверки между Организацией, Кастодианом и Фондом;
16) извещать Организацию о зачислении (списании) ценных бумаг на счета (со счетов) по учету финансовых инструментов на основании уведомлений соответствующих организаций, осуществляющих функции номинального держателя не позднее рабочего дня, следующего за днем поступления уведомления;
17) обеспечивать сохранность пенсионных активов Фонда;
18) обеспечивать ежедневный учет операций, связанных с движением пенсионных активов;
19) хранить отчетность по пенсионным активам, а также первичные документы по учету пенсионных активов в течение пяти лет;
20) предоставлять Организации и Фонду информацию от эмитентов ценных бумаг в срок не более трех рабочих дней со дня поступления информации Кастодиану;
21) обеспечивать соответствие учета и оценки пенсионных активов, осуществляемым Кастодианом, Организацией и Фондом;

11) Қордың (немесе Ұйымның) зейнетақы активтерінен және инвестициялық кірістен, теңгедегі банктік инвестициялық шоттан ұстап қалынған комиссиялық сыйақыны Қордың ағымдағы шотына аудару жөніндегі төлем тапсырмасын орындауға;
12) зейнетақы активтерін инвестициялау кезінде Ұйымның теңгедегі банктік инвестициялық шотынан және шетел валютасындағы банктік инвестициялық шотынан қарсы агенттердің ұлттық валютадағы және шетел валютасындағы тиісті шоттарына ақша аудару жөніндегі төлем тапсырмасын орындауға және бағалы қағаздарды есептен шығаруға (есептеуге) және банктік жарналарды қаржы құралдарын есепке алу бойынша банктік салымдарды шоттардан (шоттарға) орналастыруға (қайтаруға);
13) осы Шарттың 7-тармағының 6) тармақшасына сай теңгедегі банктік инвестициялық шоттан теңгедегі және шетел валютасындағы зейнетақы төлемдерінің банктік шотына ақша аудару жөніндегі төлем құжаттарын орындауға;
14) Қордың салымшының зейнетақы төлемдерінің банктік шотынан басқа жинақтаушы зейнетақы қорының банктік инвестициялық шотына немесе сақтандыру ұйымына ақшаны есептен шығару және жинақталған зейнетақы қаражатын аудару, сондай-ақ банктік шоттан зейнетақы төлемдерін есептен шығару және алдағы зейнетақы төлемдерінің сомасын алушының зейнетақы төлемдеріне қызмет көрсететін банкке аудару және зейнетақы төлемдерінен ұсталған табыс салығын салық органдарына аудару жөніндегі төлем тапсырмаларын орындауға;
15) Қордың (немесе Ұйымның) теңгедегі банктік инвестициялық шоттан Қордың немесе Ұйымның банктік ағымдағы шотына Ұйым, Кастодиан және Қор арасындағы үш жақты салыстырып тексеру актісі негізінде зейнетақы активтерін инвестициялау кезінде туындаған Ұйымның шығыстарын өтеу үшін ақша аудару жөніндегі төлем тапсырмасын орындауға;
16) Ұйымды номиналды ұстаушының қызметін атқарушы тиісті ұйымның хабарламасы негізінде қаржы құралдарын есепке алу бойынша шоттарда (шоттардан) бағалы қағаздарды есептеу (есептен шығару) туралы хабарлама түскен күннен кейінгі жұмыс күнінен кешіктірмей хабардар етуге;
17) Қордың зейнетақы активтерінің сақталуын қамтамасыз етуге;
18) зейнетақы активтерінің қозғалысына байланысты операциялардың есебін қамтамасыз етуге;
19) зейнетақы активтері бойынша күнделікті есепті, сондай-ақ зейнетақы активтерін есепке алу жөніндегі бастапқы құжаттарды бес жыл бойы сақтауға;
20) Ұйымға және Қорға бағалы қағаздар эмитенттері туралы ақпаратты Кастодианға ақпарат түскен күннен бастап үш жұмыс күннен асырмай ұсынуға;
21) Кастодиан, Ұйым және Қор жүзеге асыратын зейнетақы активтерінің есебі мен бағалауының сәйкестігін қамтамасыз етуге;

22) осуществлять деятельность в качестве номинального держателя в объеме, определяемом законодательством Республики Казахстан;
23) соблюдать конфиденциальность сведений о банковских инвестиционных счетах, банковских счетах пенсионных выплат и счетах по учету финансовых инструментов Фонда в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
24) регулярно проводить встречную сверку данных, указанных в пункте 30 настоящего договора с Организацией и Фондом в соответствии с пунктами 28, 29, 31 и 32 настоящего Договора;
25) не исполнять приказы Организации о переводе денег с банковских инвестиционных счетов в тенге или в иностранной валюте и списании ценных бумаг со счетов по учету финансовых инструментов с момента получения официального уведомления от уполномоченного государственного органа о приостановлении действия лицензии Организации и до момента получения официального уведомления от уполномоченного государственного органа о возобновлении действия лицензии Организации;
26) с момента получения от Фонда уведомления о направлении письменного уведомления Организации о приостановлении действия договора или его расторжении на инвестиционное управление пенсионными активами между Фондом и Организацией, действовать в соответствии с письменными поручениями Фонда;
27) письменно информировать Организацию и Фонд о приостановлении (прекращении) действия своей лицензии на кастодиальную деятельность или других обстоятельствах, ведущих к изменению прав Кастодиана на хранение и учет пенсионных активов, в день получения официального решения уполномоченного государственного органа;
28) в течение ____ рабочих дней отвечать на письменные запросы Фонда и Организации;
29) в случае поступления денег через Центр, признанных ошибочно зачисленными на основании платежных документов Фонда, возвращать указанные суммы на счет Центра по поручению Фонда в течение одного операционного дня;
30) в случае поступления обязательных пенсионных взносов, минуя Центр, самостоятельно возвращать эти взносы отправителю в течение одного операционного дня;
31) осуществлять контроль за поступлением доходов по финансовым инструментам;
32) зачислять доходы, полученные по финансовым инструментам на банковские инвестиционные счета Фонда в день поступления дохода на корреспондентский счет Кастодиана;
33) исполнять платежные поручения Фонда по списанию денег с банковского счета пенсионных выплат в тенге на банковский счет счет пенсионных выплат в иностранной валюте, а также по осуществлению международного перевода со счета пенсионных выплат в иностранной валюте в банк, обслуживающий получателя пенсионных выплат, выехавшего на постоянное место жительства за пределы Республики Казахстан.

22) Қазақстан Республикасының заңдарында анықталған көлемде номиналды ұстаушы ретіндегі қызметті жүзеге асыруға;
23) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес банктік инвестициялық шот, зейнетақы төлемдері шоттары және Қордың қаржы құралдарын есепке алу шоты туралы мәліметтердің құпиялылығын сақтауға;
24) осы Шарттың 28, 29, 31 және 32-тармақтарына сәйкес Ұйым мен Қор арасында жасалған осы Шарттың 30-тармағында көрсетілген деректерге тұрақты түрде қарсы тексеруді жүргізуге;
25) Ұйымның теңгедегі немесе шетел валютасындағы банктік инвестициялық шоттан ақша аудару немесе қаржы құралдарын есепке алу жөніндегі шоттардан бағалық қағаздарды есептен шығару туралы бұйрығын уәкілетті мемлекеттік органнан Ұйым лицензиясының қолданылуын тоқтата тұру туралы ресми хабарламасын алған сәттен  бастап уәкілетті мемлекеттік органнан Ұйым лицензиясының қолданылуын қайтадан қалпына келтіру туралы ресми хабарламасын алған сәтке дейін орындамауға;
26) Қордан Ұйымға шарттың қолданылуын тоқтату немесе Қор мен Ұйым арасындағы зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруға арналған шартты бұзу туралы жазбаша хабарлама жіберілгені туралы хабарламаны алған сәттен бастап Қордың жазбаша тапсырмалары негізінде әрекет етуге;
27) Ұйым мен Қорды кастодиандық қызметті атқаруға арналған өзінің лицензиясының тоқтатыла тұрғаны (тоқтатылғаны) немесе уәкілетті мемлекеттік органның ресми шешімін алған күні Кастодианның зейнетақы активтерін сақтау және есебін жүргізу құқығын өзгертуге алып келетін басқа жағдайлар туралы жазбаша хабардар етуге;
28) Қордың немесе Ұйымның жазбаша сұрауларына ________ жұмыс күні ішінде жауап қайтаруға;
29) Қордың төлем құжаттарының негізінде қате есептелген деп танылған Орталық арқылы ақша түскен жағдайда көрсетілген соманы Қордың тапсырмасы бойынша Орталықтың шотына бір операциялық күн ішінде қайтаруға;
30) міндетті зейнетақы жарналары Орталықты айналып өтіп түскен жағдайда осы жарналарды жөнелтушіге өз бетінше бір операциялық күн ішінде қайтаруға;
31) қаржы құралдары бойынша кірістердің түсуіне бақылау жасауға;
32) қаржы құралдары бойынша алынған кірісті Қордың банктік инвестициялық шотына Кастодианның корреспонденттік шотына кіріс түскен күні есептеуге;
33) Қордың теңгедегі зейнетақы төлемдерінің банктік шотынан шетел валютасындағы зейнетақы төлемдерінің банктік шотына ақшаны есептен шығару, сондай-ақ шетел валютасындағы зейнетақы төлемдері шотынан Қазақстан Республикасының шегінен тысқары жерге тұрғылықты  тұруға көшіп кеткен алушының зейнетақы төлемдеріне қызмет көрсетуші банкке халықаралық аударымды жүзеге асыру жөніндегі төлем тапсырмасын орындауға міндетті.

6. Кастодиан имеет право:
1) ежемесячно получать оплату за свои услуги от Фонда и Организации в соответствии с пунктами 26 и 27 настоящего Договора;
2) расторгнуть настоящий Договор на условиях и в порядке, предусмотренных пунктами 43-46 настоящего Договора;
3) выставлять счет-фактуры Фонду или Организации в соответствии с договором на инвестиционное управление пенсионными активами между Фондом и Организацией на возмещение расходов Кастодиана по оплате услуг соответствующих организаций, осуществляющих функции номинального держателя, по обслуживанию сделок с пенсионными активами и ведению счетов по учету финансовых инструментов;
4) не исполнять платежные поручения Организации или Фонда на списание сумм с инвестиционных счетов в тенге или в иностранной валюте и банковского счета пенсионных выплат в случае отсутствия на указанных счетах сумм, достаточных для исполнения таких платежных поручений с учетом текущих поступлений;
5) изменять тарифы с предварительным письменным уведомлением Фонда и Организации об этом за ____ рабочих дней;
6) безакцептно списывать суммы расходов, понесенные Кастодианом по сделкам с пенсионными активами совершенным на международных рынках, которые подтверждаются трехсторонним актом сверки между Фондом, Кастодианом и Организацией.
7. Фонд обязан:
1) обеспечивать соответствие учета и оценки пенсионных активов с Организацией и Кастодианом;
2) предоставлять Кастодиану копию договора на инвестиционное управление пенсионными активами, заключенного между Организацией и Фондом, а также копии всех изменений и дополнений к нему;
3) представлять Кастодиану копию государственной лицензии Фонда на деятельность по привлечению пенсионных взносов и осуществлению пенсионных выплат;
4) одновременно с направлением уведомления Организации на осуществление в определенный день пенсионных выплат или перевода пенсионных накоплений вкладчика на счет в банке-кастодиане другого накопительного пенсионного фонда или в страховую организацию направлять копию этого уведомления Кастодиану в сроки, определенные договором на инвестиционное управление пенсионными активами между Фондом и Организацией;
5) ежедневно до ____ часов текущего операционного дня предоставлять Кастодиану и Организации подтверждение о:
суммах поступивших обязательных, добровольных, добровольных профессиональных пенсионных взносов;
сумме пени;
суммах переводов пенсионных накоплений из других накопительных пенсионных фондов;
ошибочно поступивших суммах;
суммах иных поступлений;
6) направлять Кастодиану и Организации (если обязанность направлять платежные поручения Кастодиану возложена на Организацию, в соответствии с договором на инвестиционное управление пенсионными активами, заключенным между Фондом и Организацией) распоряжение на перевод денег с банковского инвестиционного счета в тенге на банковский счет пенсионных выплат, а также направлять Кастодиану платежные документы для перевода денег с банковского инвестиционного счета в тенге на банковский счет пенсионных выплат;

6. Кастодианның:
1) ай сайын осы Шарттың 26 және 27-тармақтарына сәйкес Қордан және Ұйымнан өзінің көрсеткен қызметі үшін ақы алуға;
2) осы Шарттың 43-46-тармақтарында көзделген талаптармен және тәртіпте осы Шартты бұзуға;
3) Қор және Ұйым арасында зейнетақы активтерін инвестициялық басқару шартына сәйкес Қорға және Ұйымға Кастодианның зейнетақы активтерімен жасалған мәмілелерге қызмет көрсету және қаржы құралдарының есебін жүргізу жөніндегі номиналды ұстаушының қызметін жүзеге асыратын тиісті ұйымдардың қызметіне ақы төлеу бойынша шығыстарын өтеуге шот-фактура ұсынуға;
4) көрсетілген шоттарда ағымдағы түсімдерді ескере отырып, мұндай төлем тапсырмаларын орындауға жеткілікті сома болмаған жағдайда, Ұйымның немесе Қордың теңгедегі немесе шетел валютасындағы инвестициялық шоттан және зейнетақы төлемдерінің банктік шотынан соманы есептен шығару жөніндегі төлем тапсырмасын орындамауға;
5) Қор мен Ұйымды бұл жөнінде ______ жұмыс күні бұрын алдын-ала жазбаша хабардар ете отырып, тарифтерді өзгертуге;
6) Кастодианның халықаралық рыноктарда зейнетақы активтерімен жасалған мәмілелер бойынша Қор, Кастодиан және Ұйым арасындағы үш жақты салыстырып тексеру актісімен расталған шеккен шығыстары сомасын акцептсіз есептен шығаруға құқығы бар.
7. Қор:
1) Ұйыммен және Кастодианмен зейнетақы активтерін есептеу мен бағалаудың сәйкестігін қамтамасыз етуге;
2) Кастодианға Ұйым мен Қор арасында жасалған зейнетақы активтерін инвестициялық басқару жөніндегі шарттың көшірмесін, сондай-ақ оған барлық өзгертулер мен толықтырулардың көшірмесін ұсынуға;
3) Кастодианға Қордың зейнетақы жарналарын тарту және зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру жөніндегі қызмет атқаруға берілген мемлекеттік лицензиясының көшірмесін ұсынуға;
4) Ұйымға белгілі-бір күні зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру немесе салымшының кастодиан банктегі шотындағы жинақталған зейнетақы қаражатын басқа жинақтаушы зейнетақы қорына немесе сақтандыру ұйымына аудару жөніндегі хабарламаны бір мезгілде жібере отырып, осы хабарламаның көшірмесін Қор мен Ұйым арасында жасалған зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруға арналған шартта анықталған мерзімде кастодианға жіберуге;
5) күн сайын ағымдағы операциялық күнгі сағат ______ дейін Кастодианға және Ұйымға мыналар туралы растаманы ұсынуға:
міндетті, ерікті, ерікті кәсіптік зейнетақы жарналарының түскен сомасы;
өсімпұл сомасы;
басқа жинақтаушы зейнетақы қорларынан аударылған жинақталған зейнетақы қаражатының сомасы;
қате түскен сома;
өзге де түсімдер сомасы;
6) Кастодианға және Ұйымға (егер Қор мен Ұйым арасында жасалған зейнетақы активтерін инвестициялық басқару шартына сәйкес Кастодианға төлем тапсырмасын жіберу міндеті Ұйымға жүктелген болса) теңгедегі банктік инвестициялық шоттан зейнетақы төлемдерінің банктік шотына ақша аударуға арналған өкімді жіберуге, сондай-ақ Кастодианға теңгедегі банктік инвестициялық шоттан зейнетақы төлемдерінің банктік шотына ақша аударуға арналған төлем құжаттарын жіберуге;

7) оплачивать счета-фактуры, выставленные Кастодианом и указанные в подпункте 3) пункта 6 настоящего Договора, не позднее _____ рабочих дней со дня получения счета, если такая обязанность предусмотрена договором на инвестиционное управление пенсионными активами, заключенным между Фондом и Организацией;
8) информировать Кастодиан и Организацию о приостановлении (прекращении) действия своей лицензии на деятельность по привлечению пенсионных взносов и осуществление пенсионных выплат или иных обстоятельствах, ведущих к изменению в правах Фонда на осуществление деятельности в день получения решения уполномоченного государственного органа;
9) предоставить Кастодиану пакет документов, определенный законодательством Республики Казахстан для открытия счетов, указанных в подпунктах 1)-5) пункта 5 настоящего Договора;
10) письменно уведомлять Кастодиана обо всех изменениях (смены руководящих работников, имеющих право подписи на платежных документах, изменение адресов, телефонов, сведений, входящих в структуру бизнес-идентификационного номера) в день наступления изменений с предоставлением соответствующих документов в Кастодиан в течение двух рабочих дней;
11) направлять Кастодиану платежное поручение на международный перевод сумм пенсионных выплат со счета пенсионных выплат в иностранной валюте;
12) регулярно производить встречную сверку с Кастодианом и Организацией в соответствии с пунктами 28, 29, 31 и 32 настоящего Договора.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.05.2007 N 155 (вводится в действие с 01.01.2012).
8. Фонд имеет право:
1) в последний день месяца получать комиссионное вознаграждение в соответствии с законодательством Республики Казахстан и договором на инвестиционное управление пенсионными активами, заключенным между Фондом и Организацией;
2) расторгнуть настоящий Договор на условиях и в порядке, предусмотренных главой 12 настоящего Договора;
3) получать информацию от Кастодиана и Организации о деятельности по инвестиционному управлению пенсионными активами Фонда, осуществляемой Организацией, в порядке, предусмотренном главой 9 настоящего Договора.
9. Организация обязана:
1) сообщать Кастодиану реквизиты организации (-й), осуществляющей (-их) брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг (далее - брокер-дилер), с которой(-ыми) Организация заключила договор на оказание услуг брокера на рынке ценных бумаг в день заключения договора;
2) регулярно проводить встречную сверку данных, указанных в пункте 30 настоящего договора с Кастодианом и Фондом в соответствии с пунктами 28, 29, 31 и 32 настоящего Договора;

7) Кастодиан ұсынған шот-фактураны және осы Шарттың 6-тармағының 3 тармақшасында көрсетілген шот-фактураны, егер мұндай міндет Қор мен Ұйым арасында жасалған зейнетақы активтерін инвестициялық басқару шартында көзделген болса, шот алынған күннен бастап ______ жұмыс күнінен кешіктірмей төлеуге;
8) Кастодиан мен Ұйымды зейнетақы жарналарын тарту және зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру бойынша қызметті атқаруға берілген өз лицензиясының тоқтатыла тұрғаны (тоқтатылғаны) туралы немесе Қордың уәкілетті мемлекеттік органнан шешімді алған күні қызметті жүзеге асыруға құқықтарын өзгертуге алып келетін өзге де жағдайлар туралы хабардар етуге;
9) Кастодианға осы Шарттың 5-тармағының 1) - 5) тармақшаларында көрсетілген шоттарды ашуға арналған Қазақстан Республикасының заңдарында анықталған құжаттар пакетін ұсынуға;
10) Кастодианды екі жұмыс күні ішінде Кастодианға тиісті құжаттарды ұсына отырып өзгерістер күшіне енген күні барлық өзгерістер туралы (төлем құжаттарына қол қою құқығы бар басшы қызметкерлердің ауысуы, мекен-жайлардың, телефондардың, бизнес-сәйкестендіру нөмірінің құрылымына енетін мәліметтер өзгеруі) жазбаша хабардар етуге;
11) Кастодианға шетел валютасындағы зейнетақы төлемдері шотынан зейнетақы төлемдері сомасын халықаралық аударуға төлем тапсырмасын жіберуге;
12) Кастодианмен және Ұйыммен осы Шарттың 28, 29, 31 және 32 тармақтарына сәйкес тұрақты қарсы салыстырып тексеруді жүргізуге міндетті.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.05.28 N 155 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
8. Қордың:
1) айдың соңғы күнінде Қазақстан Республикасының заңдарына және Қор мен Ұйым арасында жасалған зейнетақы активтерін инвестициялық басқару шартына сәйкес комиссиялық сыйақы алуға;
2) осы Шарттың 12-тарауында көзделген талаптармен және мерзімде осы Шартты бір жақты тәртіппен бұзуға;
3) Кастодиан мен Ұйымнан осы Шарттың 9-тарауында көзделген
тәртіппен Ұйым жүзеге асыратын Қордың зейнетақы активтерін инвестициялық басқару жөніндегі қызмет туралы ақпарат алуға құқығы бар.
9. Ұйым:
1) Кастодианға Ұйым бағалы қағаздар рыногында брокерлік қызмет көрсетуге арналған шарт жасасқан бағалы қағаздар рыногында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымның (ұйымдардың) (бұдан әрі - брокер-дилер) деректемелерін шарт жасалған күні хабарлауға;
2) Кастодианмен және Қормен жасалған осы Шарттың 30-тармағында көрсетілген деректерді осы Шарттың 28, 29, 31 және 32-тармақтарына сәйкес жүйелі түрде қарама қарсы салыстырып тексеруге;

3) предоставить Кастодиану и Фонду копию государственной лицензии на право осуществления деятельности по инвестиционному управлению пенсионными активами, нотариально засвидетельствованную карточку образцов подписей руководящих работников Организации, уполномоченных подписывать письменные поручения Кастодиану от имени Организации;
4) сообщать Кастодиану и Фонду в письменной форме, в срок не менее чем за один месяц, о предполагаемой ликвидации или реорганизации Организации;
5) в соответствии с законодательством Республики Казахстан осуществлять инвестирование пенсионных активов и направлять Кастодиану платежные документы на перечисление денег по указанным реквизитам и приказы по зачислению (списанию) ценных бумаг и размещению (возврату) вкладов на (со) счетов(а) по учету финансовых инструментов;
6) одновременно с направлением брокеру-дилеру оригиналов заказов на заключение сделок с участием пенсионных активов направлять Кастодиану копии таких заказов (доверенность на оплату, распоряжение на перевод) и приказы на зачисление (списание) ценных бумаг на (со) счетов(а) по учету финансовых инструментов в рамках операционного дня Кастодиана, обеспечивая тем самым возможность Кастодиана участвовать в системе подтверждения сделок, совершаемых на организованном рынке ценных бумаг и осуществлять контроль за исполнением сделок и целевым размещением пенсионных активов;
7) в случае самостоятельного участия Организации в сделках купли-продажи ценных бумаг в качестве брокера-дилера - информировать или письменно уведомлять Кастодиана об участии в торгах и их результатах в день заключения сделки купли-продажи ценных бумаг;
8) предоставлять Фонду отчет о совершенных с пенсионными активами сделках на следующий рабочий день после совершения сделок;
9) еженедельно до ____ часов текущего операционного дня предоставлять Фонду и Кастодиану информацию о:
сумме полученного инвестиционного дохода;
сумме начисленного инвестиционного дохода;
10) направлять Кастодиану платежное поручение на перевод средств с банковского инвестиционного счета в тенге на банковский счет пенсионных выплат в тенге в сроки, определенные договором на инвестиционное управление пенсионными активами между Фондом и Организацией, если такая обязанность Организации установлена договором на инвестиционное управление пенсионными активами между Фондом и Организацией;
11) предоставлять Кастодиану и Фонду копии договоров банковского вклада с банками второго уровня в день их заключения;
12) оплачивать счета-фактуры, выставленные Кастодианом Организации согласно подпункту 3) пункта 6 настоящего Договора в срок не позднее ___ операционных дней со дня выставления счета;

3) зейнетақы активтерін инвестициялық басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыру құқығына берілген лицензияның көшірмесін, Ұйымның атынан Кастодианның жазбаша тапсырмасына қол қоюға уәкілетті Ұйымның басшы қызметкерлерінің қол қою үлгілерінің нотариат куәландырған карточкасын Кастодианға және Қорға беруге;
4) Кастодианға және Қорға жазбаша нысанда, кемінде бір ай бұрын мерзімде Ұйымның таратылатыны немесе қайта ұйымдастырылатыны туралы хабарлауға;
5) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес зейнетақы активтерін инвестициялауды жүзеге асыруға және Кастодианға  көрсетілген деректемелер бойынша ақша аударуға арналған төлем құжаттарын және қаржы құралдарын есепке алу бойынша шоттарға (шоттардан) бағалы қағаздарды есепке алу (есептен шығару) және  салымдарды орналастыру (қайтару) жөніндегі бұйрықтарды жіберуге;
6) брокер-дилерге зейнетақы активтерінің қатысуымен мәмілелер жасауға берілген тапсырыстардың түпнұсқаларын жіберумен бір мезгілде сонымен бірге Кастодианды ұйымдасқан бағалы қағаздар рыногында жасалатын мәмілелерді растауға қатысу және мәмілелердің орындалуын және зейнетақы активтерін мақсатты орналастыруды бақылауды жүзеге асыру мүмкіндігімен қамтамасыз ете отырып Кастодианға осындай тапсырыстардың көшірмелерін (ақы төлеуге сенімхат, аударуға өкім) және Кастодианның операциялық күні шеңберінде қаржы құралдарын есепке алу бойынша шоттарға (шоттардан) бағалы қағаздарды есепке алуға (есептен шығаруға) берілген бұйрықтарды жіберуге;
7) Ұйым брокер-дилер ретінде бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілелеріне дербес қатысқан жағдайда - бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілелері жасалған күні сауда-саттыққа қатысу және олардың нәтижесі жөнінде Кастодианды хабардар етуге немесе жазбаша хабарлауға;
8) Қорға мәмілелер жасалғаннан кейін келесі жұмыс күні зейнетақы активтерімен мәмілелер жасау туралы есепті беруге;
9) күн сайын ағымдағы операция күні ____ сағатқа дейін Қорға және Кастодианға:
алынған инвестициялық кіріс сомасы;
есептелген инвестициялық кіріс сомасы туралы ақпаратты беруге;
10) Егер Ұйымның осындай міндеті Қор мен Ұйымның арасында зейнетақы активтерін инвестициялық басқару шартымен белгіленсе, Қор мен Ұйымның арасында зейнетақы активтерін инвестициялық басқару шартында айқындалған мерзімдерде банктік инвестициялық шоттан банктік зейнетақы төлеу шотына теңгемен қаражат аударуға төлем тапсырмасын Кастодианға жіберуге;
11) Кастодианға және Қорға екінші деңгейдегі банктермен банктік шарттар жасалған күні олардың көшірмелерін беруге;
12) осы Шарттың 6-тармағының 3) тармақшасына сәйкес Ұйымның Кастодианы берген шот-фактура бойынша шот берілген күннен бастап __ операциялық күннен кешіктірмейтін ақы төлеуге;

13) обеспечивать соответствие учета и оценки пенсионных активов с Фондом и Кастодианом;
14) информировать Кастодиан и Фонд о приостановлении (прекращении) действия своей лицензии на осуществление деятельности по инвестиционному управлению пенсионными активами или иных обстоятельствах, ведущих к изменению в правах Организации на инвестиционное управление пенсионными активами, в день получения решения уполномоченного государственного органа;
15) письменно уведомлять Кастодиана обо всех изменениях (смена руководящих работников, имеющего право подписи на платежных документах, изменение адресов, телефонов, сведений, входящих в структуру бизнес-идентификационного номера) в день наступления изменений с предоставлением соответствующих документов в Кастодиан в течение двух рабочих дней;
16) получать возмещение расходов, возникших при инвестировании пенсионных активов на основании трехстороннего акта сверки между Организацией, Фондом и Кастодианом;
17) регулярно производить сверки с Кастодианом и Фондом в соответствии с пунктами 28, 29, 31 и 32 настоящего Договора.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.05.2007 N 155 (вводится в действие с 01.01.2012).
10. Организация имеет право:
1) расторгнуть настоящий Договор на условиях и в порядке, предусмотренных главой 12 настоящего Договора;
2) получать плату за услуги в соответствии с договором на инвестиционное управление пенсионными активами, заключенным между Фондом и Организацией.
Глава 3. Режим банковского инвестиционного счета в тенге
11. Банковский инвестиционный счет в тенге предназначен для зачисления пенсионных накоплений, поступления переводов пенсионных накоплений из других накопительных пенсионных фондов, сумм от реализации и/или погашения финансовых инструментов, приобретения финансовых инструментов в национальной валюте и иных поступлений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
12. Право распоряжения счетом принадлежит Организации в соответствии с настоящим Договором, в отдельных случаях - Фонду в соответствии с договором на инвестиционное управление пенсионными активами, заключенным между ними.
13. Деньги, находящиеся на счете не могут быть объектом залога, обеспечением гарантий, поручительств и других обязательств Организации или Фонда.
Глава 4. Режим банковского инвестиционного счета
в иностранной валюте
14. Банковский инвестиционный счет в иностранной валюте предназначен для приобретения иностранной валюты за счет пенсионных активов, направляемой на покупку ценных бумаг, номинированных в иностранной валюте, продажи иностранной валюты, поступления полученного дохода по финансовым инструментам, стоимость которых выражена в иностранной валюте, погашения ценных бумаг, размещения во вклады и получения возвращенных сумм по вкладам, размещенным в банках второго уровня в иностранной валюте и прочих поступлений и расходов в иностранной валюте.

13) зейнетақы активтерін есепке алу мен бақылаудың Қормен және Кастодианмен сәйкес келуін қамтамасыз етуге;
14) зейнетақы активтерін инвестициялық басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиясын қолдануды тоқтата тұру (тоқтату) немесе Ұйымның зейнетақы активтерін инвестициялық басқару құқығын өзгертуге әкеп соғатын өзге де жағдайлар туралы уәкілетті мемлекеттік органның шешімін алған күні Кастодиан мен Қорды хабардар етуге;
15) Кастодианға барлық өзгерістер (төлем құжаттарына қол қою құқығы бар басшы қызметкерлердің ауысуы, мекен-жайлардың, телефондардың, бизнес-сәйкестендіру нөмірінің құрылымына енетін мәліметтер өзгеруі) туралы өзгерістер басталған күні Кастодианға тиісті құжаттарды екі жұмыс күні ішінде бере отырып жазбаша хабарлауға;
16) Ұйым, Қор және кастодиан арасындағы үш жақты салыстырып тексеру актісі негізінде зейнетақы активтерін инвестициялау кезінде пайда болған шығыстар өтемін алуға;
17) осы Шарттың 28, 29, 31 және 32-тармақтарына сәйкес Кастодианмен және Қормен жүйелі түрде салыстырып тексеруді
жүргізуге міндетті.
Ескерту. 9-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.05.28 N 155 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
10. Ұйымның:
1) осы Шарттың 12-тарауында көрсетілген талаптармен және тәртіппен осы Шартты бұзуға;
2) зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруға Қор мен Ұйым арасында жасалған шартқа сәйкес қызметке ақы алуға құқығы бар.
3-тарау. Теңгедегі банктік инвестициялық
шоттың режимі
11. Теңгедегі банктік инвестициялық шот жинақталған зейнетақы қаражатын, басқа жинақтаушы зейнетақы қорларынан жинақталған зейнетақы қаражаты аударымдарының түсімін, қаржы құралдарын сатудан және/немесе өтеуден түскен сомаларды, ұлттық валютадағы қаржы құралдарын сатып алуды және Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес өзге де түсімдерді есепке алуға арналған.
12. Шотты басқару құқығы осы Шартқа сәйкес Ұйымға, жекелеген жағдайларда олардың арасында жасалған зейнетақы активтерін инвестициялық басқару шартына сәйкес Қорға тиесілі.
13. Шоттағы ақша кепілдің, кепілдік берудің, кепілдіктің және Ұйым мен Қордың басқа да міндеттемелерінің объектісі болмайды.
4-тарау. Шетел валютасындағы банктік
инвестициялық шоттың режимі
14. Шетел валютасындағы банктік инвестициялық шот зейнетақы активтерінің есебінен шетел валютасына номинацияланған бағалы қағаздарды сатып алуға арналған шетел валютасын сатып алуға, шетел валютасын сатуға, құны шетел валютасында көрсетілген қаржы құралдары бойынша алынған кіріс түсіміне, бағалы қағаздарды өтеуге, салымдарға орналастыруға және екінші деңгейдегі банктерде шетел валютасымен орналастырылған салымдар бойынша қайтарылған сомаларды және шетел валютасындағы басқа түсімдер мен шығыстарды алуға арналған.

15. Право распоряжения счетом принадлежит Организации.
16. Деньги находящиеся на счете в иностранной валюте не могут быть объектом залога, обеспечением гарантий, поручительств и других обязательств Организации или Фонда.
Глава 5. Режим банковского счета пенсионных выплат в тенге
17. Банковский счет пенсионных выплат в тенге предназначен для осуществления пенсионных выплат в банк получателя выплат и/или переводов пенсионных накоплений вкладчиков в банк-кастодиан другого накопительного пенсионного фонда или в страховую организацию, а также перечислению в налоговые органы подоходного налога, удержанного с пенсионных выплат.
18. Право распоряжения счетом принадлежит Фонду.
19. Деньги, находящиеся на счете не могут быть объектом залога, обеспечением гарантий, поручительств и других обязательств Организации или Фонда.
Глава 6. Режим банковского счета пенсионных выплат в валюте
20. Счет пенсионных выплат в валюте предназначен для изъятий пенсионных накоплений вкладчиков в связи с выездом на постоянное место жительства за пределы Республики Казахстан.
21. Право распоряжения счетом принадлежит Фонду.
22. Деньги, находящиеся на счете не могут быть объектом залога, обеспечением гарантий, поручительств и других обязательств Организации или Фонда.
Глава 7. Режим счета по учету финансовых инструментов
23. Счет по учету финансовых инструментов является внебалансовым счетом Фонда, предназначенным для учета ценных бумаг и других финансовых инструментов, приобретенных за счет пенсионных активов.
24. Право распоряжения счетом принадлежит Организации.
25. Финансовые инструменты, находящиеся на счете не могут быть объектом залога, обеспечением гарантий, поручительств и других обязательств Организации или Фонда.
Глава 8. Размер и порядок оплаты услуг Кастодиана
26. Фонд и Организация оплачивают счета Кастодиана в соответствии с настоящим Договором и договором на инвестиционное управление пенсионными активами между Фондом и Организацией.
27. Тарифы Кастодиана являются неотъемлемой частью настоящего Договора. В случае изменения тарифов Кастодиана, данные изменения оформляются в виде дополнительного соглашения.
Глава 9. Форма и периодичность отчетности
28. По мере движения денег на банковских инвестиционных счетах в тенге и в иностранной валюте Кастодиан предоставляет Организации и Фонду уведомление по типам операций о движении денег на банковских инвестиционных счетах в тенге и иностранной валюте, и Фонду - указанное уведомление и выписки к нему.
29. Выписка о зачислении (списании) ценных бумаг и размещении (возврате) вкладов на (со) счетов(а) по учету финансовых инструментов, а также выписки закрытого акционерного общества "Центральный депозитарий ценных бумаг" предоставляется Кастодианом Организации и Фонду по мере движения ценных бумаг либо ежемесячно, не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным.

15. Шотты басқару құқығы Ұйымға тиесілі.
16. Шетел валютасындағы шоттағы ақша кепілдің, кепілдік берудің, кепілдіктің және Ұйым мен Қордың басқа да міндеттемелерінің объектісі болмайды.
5-тарау. Зейнетақы төлемдерінің теңгедегі
банктік шотының режимі
17. Зейнетақы төлемдерінің теңгедегі банктік шоты зейнетақы төлемдерін төлемдер алушының банкіне жүзеге асыруға және/немесе салымшылардың жинақталған зейнетақы қаражатын басқа жинақтаушы зейнетақы қорының кастодиан-банкіне немесе сақтандыру ұйымына аударуға, сондай-ақ зейнетақы төлемдерінен ұсталған табыс салығын салық органдарына аударуға арналған.
18. Шотты басқару құқығы Ұйымға тиесілі.
19. Шоттағы ақша кепілдің, кепілдік берудің, кепілдіктің және Ұйым мен Қордың басқа да міндеттемелерінің объектісі болмайды.
6-тарау. Зейнетақы төлемдерінің валютадағы
банктік шотының режимі
20. Зейнетақы төлемдерінің валютадағы банктік шоты салымшының Қазақстан Республикасынан тысқары тұрақты тұратын жерге көшіп кетуіне байланысты оның жинақталған зейнетақы қаражатын алуға арналған.
21. Шотты басқару құқығы Ұйымға тиесілі.
22. Шоттағы ақша кепілдің, кепілдік берудің, кепілдіктің және Ұйым мен Қордың басқа да міндеттемелерінің объектісі болмайды.
7-тарау. Қаржы құралдарын есепке алу
жөніндегі шоттың режимі
23. Қаржы құралдарын есепке алу жөніндегі шот Қордың бағалы қағаздарды және зейнетақы активтерінің есебінен сатып алынған басқа да қаржы құралдарын есепке алуға арналған баланстан тыс шоты болып табылады.
24. Шотты басқару құқығы Ұйымға тиесілі.
25. Шоттағы қаржы құралдары кепілдің, кепілдік берудің, кепілдіктің және Ұйым мен Қордың басқа да міндеттемелерінің объектісі болмайды.
8-тарау. Кастодиан көрсеткен қызметке ақы
төлеу мөлшері мен тәртібі
26. Қор мен Ұйым Кастодианның шоттарын осы Шартқа және зейнетақы активтерін инвестициялық басқару үшін Қор мен Ұйым арасында жасалған шартқа сәйкес төлейді.
27. Кастодианның тарифтері осы шарттың ажырамас бөлігі болып табылады. Кастодианның тарифтері өзгерген жағдайда осы өзгерістер қосымша келісім түрінде ресімделеді.
9-тарау. Есеп беру нысандары және кезеңділігі
28. Кастодиан теңгедегі және шетел валютасындағы банктік инвестициялық шоттардағы ақшаның қозғалуына қарай Ұйым мен Қорға операциялардың түрлері бойынша теңгедегі және шетел валютасындағы банктік инвестициялық шоттардағы ақшаның қозғалысы туралы хабарлама және Қорға көрсетілген хабарламаны және оның үзінді-көшірмесін береді.
29. Кастодиан қаржы құралдарын есепке алу жөніндегі шоттарға(дан) бағалы қағаздарды есепке алу (есептен шығару) және салымдарды орналастыру (қайтару) туралы үзінді-көшірмені, сондай-ақ "Бағалы қағаздар орталық депозитарийі" жабық акционерлік қоғамының үзінді-көшірмелерін Ұйым мен Қорға бағалы қағаздардың қозғалуына қарай не ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей береді.

30. Кастодиан в течение трех рабочих дней месяца, следующего за отчетным, формирует в электронном виде и направляет Организации и Фонду для сверки данные о:
1) структуре финансовых инструментов;
2) движении денег на банковских инвестиционных счетах в тенге и иностранной валюте;
3) покупной стоимости финансовых инструментов;
4) текущей стоимости инвестиций за счет пенсионных активов;
5) сумме начисленного и полученного инвестиционного дохода;
6) сумме комиссионных вознаграждений от пенсионных активов и инвестиционного дохода.
Сноска. Пункт 30 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 31.01.2011 № 10 (вводится в действие по истечении 14 календарных дней со дня его гос.рег-ции в МЮ РК).
31. Сверка по данным, указанным в пункте 30 Договора, оформляется трехсторонним актом сверки, который составляется в трех экземплярах и подписывается уполномоченными представителями Кастодиана, Организации и Фонда не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
В акте сверки указываются:
1) дата составления акта сверки и период, за который осуществляется сверка;
2) информация за период, за который осуществляется сверка, о суммах:
поступивших пенсионных взносов, в том числе неверно зачисленных;
начисленного и перечисленного вознаграждения от пенсионных активов и инвестиционного дохода;
пенсионных накоплений, перечисленных с инвестиционного счета на счет пенсионных выплат;
платежей со счета пенсионных выплат;
начисленного итогового дохода или убытка;
3) информация на дату составления акта сверки об (о):
остатке пенсионных накоплений на инвестиционном счете;
остатке пенсионных накоплений на счете пенсионных выплат;
сумме итогового инвестиционного дохода или убытка;
4) иные сведения, предусмотренные Договором.
Сноска. Пункт 31 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 31.01.2011 № 10 (вводится в действие по истечении 14 календарных дней со дня его гос.рег-ции в МЮ РК).
32. При возникновении затрат, связанных с осуществлением инвестиционной деятельности в отношении пенсионных активов Кастодиан, Организация и Фонд производят сверку по таким затратам в соответствии с процедурой, установленной государственным уполномоченным органом.
Глава 10. Ответственность сторон
33. В случае несвоевременного исполнения Кастодианом поручений (приказов) Организации или Фонда, направленных ими в соответствии с условиями настоящего Договора, Кастодиан уплачивает стороне, поручение (приказ) которой не исполнено в срок, штраф в размере 1,5 ставки рефинансирования, установленной Национальным Банком Республики Казахстан на дату платежа, начисляемый на сумму, указанную в неисполненном в срок поручении, за каждый день просрочки, включая день оплаты.

30. Кастодиан есепті айдан кейінгі айдың үш жұмыс күні ішінде  салыстырып тексеру үшін мыналар туралы деректерді электрондық түрде қалыптастырады және Ұйым мен Қорға жібереді:
1) қаржы құралдарының құрылымы;
2) теңгедегі және шетел валютасындағы банктік инвестициялық шоттардағы ақшаның қозғалысы;
3) қаржы құралдарының сатып алу құны;
4) зейнетақы активтерінің есебінен инвестициялардың ағымдағы құны;
5) есептелген және алынған инвестициялық кірістің сомасы;
6) зейнетақы активтерінен және инвестициялық кірістен комиссиялық сыйақының сомасы.
Ескерту. 30-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2011.01.31 № 10 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
31. Шарттың 30-тармағында көрсетілген деректер бойынша салыстырып тексеру есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірілмей үш данада жасалынатын және Кастодианның, Ұйымның және Қордың уәкілетті өкілдерінің қолы қойылатын үш жақты салыстырып тексеру актісімен ресімделеді.
Салыстырып тексеру актісінде мыналар көрсетіледі:
1) салыстырып тексеру актісінің жасалған күні және салыстырып тексеру жүргізілетін кезеңі;
2) салыстырып тексеру жүргізілген кезеңдегі мынадай сомалар туралы ақпарат:
келіп түскен зейнетақы жарналардың, оның ішінде қате есепке алынған жарналардың;
зейнетақы активтерінен және инвестициялық кірістен есептелген және аударылған сыйақы;
инвестициялық шоттан зейнетақы төлемдері шотына аударылған жинақталған зейнетақы қаражаттардың;
зейнетақы төлемдері шотынан жасалған төлемдердің;
есептелген жиынтық кірістің немесе шығынның;
3) салыстырып тексеру актісін жасау күніне мыналар туралы ақпарат:
инвестициялық шоттағы жинақталған зейнетақы қаражатының қалдығы;
зейнетақы төлемдер шотындағы жинақталған зейнетақы қаражатының қалдығы;
жиынтық инвестициялық кірістің немесе шығынның сомалары;
4) Шартта көзделген өзге мәліметтер.
Ескерту. 31-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2011.01.31 № 10 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
32. Зейнетақы активтеріне қатысты инвестициялық қызметті жүзеге асыруға байланысты шығындар пайда болған жағдайда Кастодиан, Ұйым және Қор мемлекеттік уәкілетті орган белгілеген ресімдерге сәйкес осындай шығындар бойынша салыстырып тексеру жүргізеді.
10-тарау. Тараптардың жауапкершіліктері
33. Ұйымның және Қордың осы Шарттың талаптарына сәйкес жіберген тапсырмаларын (бұйрықтарын) Кастодиан уақтылы орындамаған жағдайда Кастодиан тапсырмасы (бұйрығы) мерзімінде орындалмаған тарапқа Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің төлем жасау күніне белгілеген қайта қаржыландыру ставкасының 1,5 мөлшерінде ақы төлеу күнін қосқанда әрбір кешіктірілген күн үшін мерзімінде орындалмаған тапсырмада көрсетілген сомаға есептелген айыппұл төлейді.

34. В случае несвоевременной оплаты счетов-фактур, указанных в подпункте 7) пункта 7 и в подпункте 12) пункта 9 настоящего Договора, Фонд и/или Организация обязана уплатить Кастодиану штраф в размере ____ ставки рефинансирования, установленной Национальным Банком Республики Казахстан на дату платежа, начисляемый на невыплаченную сумму за каждый день просрочки, включая день оплаты, согласно договору на инвестиционное управление пенсионными активами, заключенному между Фондом и Организацией.
35. Сторона, причинившая ущерб другой стороне или сторонам в результате неисполнения, неправильного или несвоевременного исполнения ею своих обязательств по настоящему Договору, обязана в течение пяти рабочих дней после возникновения таких обстоятельств возместить ущерб этой стороне или сторонам и уплатить им штраф в размере 1,5 ставки рефинансирования, установленной Национальным Банком Республики Казахстан на дату платежа, рассчитываемый на сумму ущерба каждой из сторон в отдельности.
36. Стороны освобождаются от выплаты штрафов, указанных в пунктах 33, 34 и 35 настоящего Договора, в случае, если основания возникновения штрафов прямо связаны с обстоятельствами непреодолимой силы, указанными главой 11 настоящего Договора.
37. Организация несет ответственность за своевременное представление Кастодиану платежных поручений для расчетов по осуществляемым сделкам на первичном, вторичном рынке ценных бумаг Республики Казахстан и на международных рынках.
Глава 11. Обстоятельства Форс-мажора
38. В случае, если какой-либо из сторон мешают, препятствуют или задерживают исполнить обязательства по настоящему Договору обстоятельства Форс-мажора, указанные в пункте 39 настоящего Договора, исполнение такой стороной обязательств по настоящему Договору приостанавливается соразмерно времени, в течение которого длятся Форс-мажорные обстоятельства и в той степени, в какой они мешают, препятствуют или задерживают исполнение вышеназванных обязательств.
39. Форс-мажор означает любые обстоятельства, включая, но не ограничиваясь: пожары, наводнения, землетрясения, войны (объявленные и не объявленные), восстания, забастовки, гражданские войны или беспорядки, принятие законов, постановлений, решений и иных актов государственных уполномоченных органов, прямо или косвенно запрещающих, указанные в настоящем Договоре, виды деятельности.
40. В день возникновения Форс-мажора, сторона, у которой имеются препятствия в выполнении обязательств по настоящему Договору, должна письменно уведомить другие стороны о наступлении Форс-мажора и о влиянии Форс-мажора на выполнение ею таких обязательств. Если сторона не сделала уведомления о Форс-мажоре, как установлено данным пунктом, такая сторона теряет право, оговоренное пунктом 38 настоящего Договора, за исключением случаев, когда для такой стороны в результате Форс-мажора стало невозможным послать уведомление другим сторонам.

34. Осы Шарттың 7-тармағының 7) тармақшасында және 9-тармағының 12) тармақшасында көрсетілген шот-фактураларды уақтылы төлемеген жағдайда Қор және/немесе Ұйым зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруға Қор мен Ұйым арасында жасалған шартқа сәйкес Кастодианға Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің төлем жасау күніне белгіленген қайта қаржыландыру ставкасының ___ мөлшерінде ақы төлеу күнін қосқанда әрбір кешіктірілген күн үшін төленбеген сомаға есептелген айыппұл төлейді.
35. Осы Шарт бойынша міндеттемелерін орындамау, дұрыс немесе уақтылы орындамау нәтижесінде басқа тарапқа немесе тараптарға шығын келтірген тарап осындай жағдайлар туындағаннан кейін бес жұмыс күні ішінде осы тарапқа немесе тараптарға шығынды өтеуге және оларға төлем жасау күніне Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгіленген қайта қаржыландыру ставкасының 1,5 мөлшерінде тараптың әрқайсысына жеке есептелген шығын сомасына есептелген айыппұл төлейді.
36. Егер айыппұлдардың туындау негіздері осы Шарттың 11-тарауында көрсетілген дүлей күш жағдайына тікелей байланысты болса, тараптар осы Шарттың 33, 34 және 35-тармақтарында көрсетілген айыппұлдарды төлеуден босатылады.
37. Ұйым Қазақстан Республикасының бастапқы және қайталама бағалы қағаздар рыноктарында және халықаралық рыноктарда жүзеге асырылатын мәмілелер бойынша есептеулерге арналған төлем тапсырмаларының Кастодианға уақтылы берілуі үшін жауапкершілік көтереді.
11-тарау. Форс-Мажор жағдайлары
38. Егер осы Шарттың 39-тармағында көрсетілген Форс-мажор жағдайлары тараптардың біріне осы Шарт бойынша міндеттемелерін орындауға бөгет, кедергі жасаса немесе кідіртсе, осындай тараптың осы Шарт бойынша міндеттемелерін орындауы Форс-мажор жағдайлары созылатын уақытқа тең және жоғарыда аталған міндеттемелерді орындауға бөгет, кедергі жасау немесе кідірту дәрежесінде тоқтатыла тұрады.
39. Форс-мажор өртті, су тасқынын, зілзаланы, соғыстарды (жарияланған және жарияланбаған), көтерілістерді, ереуілдерді, азамат соғысын немесе тәртіпсіздіктерді, осы Шартта көрсетілген қызмет түрлеріне тікелей немесе жанама тыйым салатын заңдар, қаулылар, шешімдер және уәкілетті органдардың өзге де актілерін қабылдауды қоса отырып, бірақ шектелместен кез келген жағдайларды білдіреді.
40. Форс-мажор туындаған күні осы Шарт бойынша міндеттемелерін орындау үшін кедергісі бар тарап басқа тараптарды Форс-мажордың басталғаны туралы және Форс-мажордың оған осындай міндеттемелерді орындауға әсері туралы жазбаша хабарлауы тиіс. Егер тарап осы тармақта белгіленгендей Форс-мажор туралы хабарламаса, осындай тарап осы тарап үшін Форс-мажор нәтижесінде басқа тараптарға хабарлама жіберуге мүмкіндігі болмаған жағдайларды қоспағанда осы шарттың 38-тармағында көрсетілген құқықтарын жоғалтады.

41. В течение одного рабочего дня после прекращения Форс-мажора, вовлеченная в него сторона должна письменно уведомить другие стороны о прекращении Форс-мажора и должна возобновить исполнение своих обязательств по настоящему Договору. В случае, если Форс-мажор продолжается более одного месяца после его наступления, любая из сторон вправе прервать действие настоящего Договора в соответствии с главой 12.
Глава 12. Срок действия Договора и порядок его расторжения
42. Кастодиальный договор вступает в силу с момента его подписания сторонами и действует бессрочно.
43. Договор считается расторгнутым через месяц после получения любой из сторон письменного уведомления о расторжении настоящего Договора и при отсутствии возражений от уведомленной стороны.
44. При расторжении Договора по инициативе Кастодиана он обязан исполнить обязательства по настоящему договору до момента подписания Фондом и Организацией кастодиального договора с другим банком, имеющим лицензию уполномоченного государственного органа на осуществление кастодиальной деятельности, в соответствии с условиями пункта 46 настоящего Договора.
45. В двадцатидневный срок до намеченной даты расторжения настоящего Договора Кастодианом, Фондом или Организацией создается согласительная комиссия, формируемая из уполномоченных представителей Кастодиана, банка-кастодиана принимающего пенсионные активы Фонда, Фонда и Организации, в задачи которой входит инвентаризация пенсионных активов Фонда и определение способов и сроков их передачи принимающему банку-кастодиану. По результатам работы комиссии оформляется четырехсторонний акт приема-передачи пенсионных активов.
46. На срок до шести месяцев с момента расторжения настоящего Договора между Фондом, Кастодианом и принимающим банком-кастодианом заключается соответствующий договор о перечислении Кастодианом поступающих к нему пенсионных взносов принимающему банку-кастодиану. В данный договор должны быть включены следующие требования:
1) обеспечение сохранности поступающих пенсионных взносов в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан;
2) соблюдение конфиденциальности и коммерческой тайны о поступающих пенсионных взносах;
3) обязанность Кастодиана письменно информировать Фонд об обстоятельствах, препятствующих исполнению своих обязанностей не позднее следующего рабочего дня после возникновения таких обстоятельств;
4) право Кастодиана изымать в безакцептном порядке с банковского инвестиционного счета Фонда имеющиеся на нем деньги для дальнейшего их перечисления в принимающий банк-кастодиан;

41. Форс-мажор тоқтатылғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде оған тартылған тарап басқа тарапқа Форс-мажордың тоқтатылғаны туралы жазбаша хабарлауы тиіс және осы шарт бойынша міндеттемелерін орындауды жаңартуы тиіс. Егер Форс-мажор басталғаннан кейін бір айдан астам уақытқа созылса, тараптардың кез келгені 12-тарауға сәйкес осы Шарттың қолданылуын тоқтатуға құқылы.
12-тарау. Шарттың қолданылу мерзімі және
оны бұзу тәртібі
42. Кастодиандық шарт оған қол қойылған сәттен бастап күшіне енеді және мерзімсіз қолданылады.
43. Кез келген тарап Шартты бұзу туралы жазбаша хабарлама алғаннан кейін бір айдан кейін және хабарланған тараптың қарсылығы болмаған жағдайда шарт бұзылды деп саналады.
44. Шартты Кастодианның бастамасы бойынша бұзған жағдайда ол Қор мен Ұйым кастодиандық қызметті жүзеге асыруға уәкілетті мемлекеттік органның лицензиясы бар басқа банкпен осы Шарттың 46-тармағының талаптарына сәйкес кастодиандық шартқа қол қойған сәтке дейін осы Шарт бойынша міндеттемелерін орындауға міндетті.
45. Осы Шартты бұзу белгіленген күнге дейін жиырма күндік мерзімде Кастодиан, Қор немесе Ұйым Кастодианның, Қордың зейнетақы активтерін қабылдаған кастодиан-банктің, Қордың және Ұйымның уәкілетті өкілдерінен қалыптастырылған, міндеттеріне Қордың зейнетақы активтерін түгендеу және оларды қабылдаушы кастодиан-банкке өткізу тәсілдері мен мерзімдерін айқындау кіретін келісім комиссиясын құрады. Комиссия жұмысының нәтижесі бойынша төрт жақты зейнетақы активтерін қабылдау-өткізу актісі ресімделеді.
46. Осы Шартты бұзу сәтінен бастап алты айға дейінгі мерзімге Қор, Кастодиан және қабылдаушы кастодиан-банк арасында Кастодианның оған келіп түскен зейнетақы активтерін қабылдаушы кастодиан-банкке аударуы туралы тиісті шарт жасалады. Осы шартқа мынадай талаптар енгізілуі тиіс:
1) келіп түскен зейнетақы жарналарын Қазақстан Республикасы заңдарының талаптарына сәйкес сақтауды қамтамасыз ету;
2) келіп түскен зейнетақы жарналары туралы құпиялылығын және коммерциялық құпияны сақтау;
3) Кастодианның міндеттемелерін орындауға кедергі болатын жағдайлар туралы осындай жағдайлар туындағаннан кейін келесі жұмыс күнінен кешіктірмей Қорды жазбаша хабардар ету міндеті;
4) Кастодианның Қордың банктік инвестициялық шотынан ондағы ақшаны оны одан әрі қабылдаушы кастодиан-банкке аудару үшін акцептсіз тәртіппен алу құқығы;

5) обязанность Фонда оплачивать услуги Кастодиана не позднее __ рабочих дней со дня получения Фондом счет-фактуры Кастодиана по результатам календарного месяца.
Глава 13. Прочие условия
47. Стороны обязуются соблюдать законодательство Республики Казахстан, касающееся предмета настоящего Договора и регулирующее отношения сторон по настоящему Договору.
48. Настоящий Договор составлен в четырех экземплярах на государственном и русском языках, имеющих одинаковую юридическую силу: по одному каждой из сторон, четвертый экземпляр для уполномоченного государственного органа.
49. В случае противоречия условий настоящего Договора условиям любого иного договора или соглашения, заключенных между сторонами в отдельности или вместе, положения настоящего Договора являются приоритетными и стороны будут руководствоваться в первую очередь положениями настоящего Договора.
50. Изменения и дополнения в настоящий Договор вносятся по письменному согласию сторон, путем подписания дополнительных соглашений, являющихся неотъемлемой частью настоящего Договора. Неурегулированные споры сторон по настоящему Договору, рассматриваются судами Республики Казахстан в соответствии с их компетенцией на основании действующего законодательства Республики Казахстан.
51. Ни одна из сторон не вправе передавать или уступать свои права или обязанности по настоящему Договору третьим лицам.
Глава 14. Реквизиты и подписи сторон
Сноска. Глава 14 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.05.2007 N 155 (вводится в действие с 01.01.2012).
Фонд                             Организация
_______________________________    _______________________________
_______________________________    _______________________________
_______________________________    _______________________________
(реквизиты Фонда,                  (реквизиты Организации,
бизнес - идентификационный номер,  бизнес - идентификационный номер,
почтовый адрес,                    телефоны, почтовый адрес
телефоны, банковский               банковский идентификационный
идентификационный код,             код, индивидуальный
индивидуальный идентификационный   идентификационный код,
код, код бенефициара)              код бенефициара)
_______________________________    _______________________________
(должность, подпись                (должность, подпись
представителя Фонда)               представителя Организации)
Кастодиан
________________________________________
________________________________________
________________________________________
(реквизиты Кастодиана, бизнес -
идентификационный номер, почтовый адрес,
телефоны, банковский идентификационный
код, индивидуальный идентификационный
код, код бенефициара)
________________________________________
(должность, подпись представителя
Кастодиана)
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка Республики
Казахстан "Об утверждении форм
Типовых кастодиальных договоров"
от 21 апреля 2003 г. N 139
Сноска. Приложение 2 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 28.05.2007 N 155 (вводится в действие с 01.01.2012); от 31.01.2011 № 10 (вводится в действие по истечении 14 календарных дней со дня его гос.рег-ции в МЮ РК).
Типовой кастодиальный договор,
заключаемый между банком-кастодианом и накопительным
пенсионным фондом, самостоятельно осуществляющим
инвестиционное управление пенсионными активами
"___" ____________ 20__ г.
_________________________________
(наименование населенного пункта)
Настоящий Договор заключен между следующими сторонами:
Накопительный пенсионный фонд
__________________________________________________________________,
(наименование фонда, номер лицензии и дата выдачи)
имеющий лицензию на инвестиционное управление пенсионными активами
__________________________________________________________________,
(номер лицензии и дата выдачи)
именуемый в дальнейшем "Фонд" в лице
__________________________________________________________________,
(должность, фамилия, имя, отчество)
действующего на основании устава или доверенности, выданной в соответствии с законодательством.
Банк-Кастодиан
__________________________________________________________________,
(наименование банка, номер лицензии, дата выдачи)
именуемый в дальнейшем "Кастодиан" в лице
__________________________________________________________________,
(должность, фамилия, имя, отчество)
действующего на основании устава или доверенности, выданной в соответствии с законодательством.

5) Қордың Кастодиан көрсеткен қызметі үшін Қор күнтізбелік айдың нәтижесі бойынша Кастодианнан шот-фактураны алған күннен бастап __ жұмыс күнінен кешіктірмей ақы төлеуге міндетті.
13-тарау. Басқа да талаптар
47. Тараптар Қазақстан Республикасының осы Шарттың мәніне қатысты және осы Шарт бойынша тараптардың қатынастарын реттейтін заңдарын сақтауға міндеттенеді.
48. Осы Шарт әрқайсысының заң күшi бiрдей мемлекеттiк және орыс тiлiнде төрт дана етiп жасалған: әрбір тарапқа бірден, төртінші данасы уәкілетті мемлекеттік орган үшін.
49. Осы Шарттың талаптары кез келген өзге шарттың немесе тараптар арасында жеке немесе бірге жасалған келісімнің талаптарына қайшы келген жағдайда осы Шарттың ережелері басымды болып табылады және тараптар ең алдымен осы Шарттың ережелерін басшылыққа алады.
50. Осы Шартқа өзгерістер мен толықтырулар тараптардың жазбаша келісуі бойынша осы Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын қосымша келісімге қол қою арқылы енгізіледі. Тараптардың осы Шарт бойынша реттелмеген дауларын Қазақстан Республикасының соттары олардың құзыретіне сәйкес Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңдары негізінде қарайды.
51. Тараптардың ешқайсысы да осы Шарт бойынша құқықтарын немесе міндеттемелерін үшінші тұлғаға өткізуге немесе беруге құқылы емес.
14-тарау. Тараптардың деректемелері және қолдары
Ескерту. 14-тарауға өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.05.28 N 155 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
ҚОР                                  ҰЙЫМ
________________________________   ________________________________
________________________________   ________________________________
________________________________   ________________________________
(Қордың деректемелері, бизнес-     (Ұйымның деректемелері,
сәйкестендіру нөмірі, почталық      бизнес-сәйкестендіру нөмірі,
мекен-жайы, телефондары, банктік    почталық мекен-жайы,
бірегейлендіру коды, жеке бірегей-  телефондары, банктік
лендіру коды, бенефициардың коды)   бірегейлендіру коды, жеке
________________________________    бірегейлендіру коды,
(Қордың өкілінің лауазымы, қолы)    бенефициардың коды)
МО                      ________________________________
(Қордың өкілінің лауазымы, қолы)
МО
КАСТОДИАН
________________________________
________________________________
________________________________
(Кастодианның деректемелері,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі,
почталық мекен-жайы, телефондары,
банктік бірегейлендіру коды, жеке
бірегейлендіру коды, бенефициардың
коды)
_______________________________
(Кастодианның өкілінің лауазымы, қолы)
МО
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2003 жылғы 21 сәуірдегі
N 139 "Кастодиандық үлгі
шарттардың нысандарын
бекіту туралы" қаулысына
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.05.28 N 155 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі), 2011.01.31 № 10 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
Кастодиан банк, зейнетақы активтерін инвестициялық
басқаруды жүзеге асыратын ұйым және жинақтаушы
зейнетақы қоры арасында жасалатын
КАСТОДИАНДЫҚ ҮЛГІ ШАРТ
"____" ____________ 200___жыл
________________________________
(елді мекеннің атауы)
Осы Шарт мынадай тараптардың арасында жасалды:
Жинақтаушы зейнетақы қоры___________________________________
__________________________________________________________________
(қордың атауы, лицензия номері және берілген күні)
бұдан әрі "Қор" деп аталады, жарғы және заңдарға сәйкес берілген
сенімхат негізінде іс-әрекет жасайтын_____________________________ ___________________________________________________________ арқылы.
(лауазымы, аты-жөні)
Кастодиан банк______________________________________________
__________________________________________________________________
(банктің атауы, лицензия номері және берілген күні)
бұдан әрі "Кастодиан" деп аталады, жарғы және заңдарға сәйкес
берілген сенімхат негізінде іс-әрекет жасайтын____________________ ___________________________________________________________арқылы.
(лауазымы, аты-жөні)

Глава 1. Предмет договора
1. Предметом договора является предоставление услуг по ответственному хранению и учету пенсионных активов Фонда.
2. Фонд осуществляет привлечение пенсионных взносов от вкладчиков и производит пенсионные выплаты получателям, имеющим пенсионные накопления на индивидуальных пенсионных счетах в Фонде, осуществляет инвестиционное управление пенсионными активами. Для осуществления этих функций Фонд открывает счета в Кастодиане.
3. Фонд поручает, а Кастодиан с соблюдением законодательства Республики Казахстан и в соответствии с настоящим Договором обеспечивает сохранность и учет вверенных ему пенсионных активов (денег, ценных бумаг и иных финансовых инструментов) Фонда и осуществляет контроль за целевым размещением пенсионных активов Фонда.
Глава 2. Права и обязанности сторон
4. Кастодиан обязан:
1) открыть и вести Фонду банковский инвестиционный счет в тенге с режимом счета, описанным в главе 3 настоящего Договора;
2) открыть и вести Фонду банковский инвестиционный счет в иностранной валюте с режимом счета, описанным в главе 4 настоящего Договора;
3) открыть и вести Фонду банковский счет пенсионных выплат в тенге с режимом счета, описанным в главе 5 настоящего Договора;
4) открыть и вести Фонду банковский счет пенсионных выплат в иностранной валюте с режимом счета, описанным в главе 6 настоящего Договора;
5) открыть и вести Фонду внебалансовые счета для учета и хранения ценных бумаг и других финансовых инструментов, разрешенных для инвестирования за счет пенсионных активов с режимом счета, описанным в главе 7 настоящего Договора (далее - счета по учету финансовых инструментов);
6) получать обязательные пенсионные взносы, пеню за несвоевременное удержание (начисление) и (или) перечисление обязательных пенсионных взносов, перечисленные через Уполномоченную организацию (далее - Центр) с зачислением на банковский инвестиционный счет в тенге в течение операционного дня;
7) получать добровольные пенсионные взносы, добровольные профессиональные пенсионные взносы с зачислением в течение операционного дня на банковский инвестиционный счет в тенге;
8) получать переводы пенсионных накоплений из других накопительных пенсионных фондов и иные поступления с зачислением в течение операционного дня на банковский инвестиционный счет в тенге;
9) предоставлять Фонду уведомления о движении денег на банковских инвестиционных счетах в тенге и в иностранной валюте по типам операций не позднее _______ часов следующего операционного дня;
10) ежедневно до ____ часов текущего операционного дня предоставлять Фонду электронные списки формата МТ-102 - платежные документы, поступающие на банковский инвестиционный счет в тенге за предыдущий операционный день;

1-тарау. Шарттың мәні
1. Шарттың мәні Қордың зейнетақы активтерін жауапты сақтау және есепке алу жөніндегі қызметті ұсыну болып табылады.
2. Қор салымшылардан зейнетақы жарналарын тартуды жүзеге асырады және Қордағы жеке зейнетақы шоттарында жинақталған зейнетақы қаражаты бар алушыларға зейнетақы төлемдерін жүргізеді. Осы функцияларын жүзеге асыру үшін Қор Кастодианда шот ашады.
3. Қор тапсырады, ал кастодиан Қазақстан Республикасының заңдарын сақтай отырып және осы Шартқа сәйкес Қордың өзіне сеніп тапсырылған зейнетақы активтерінің (ақша, бағалы қағаздар мен өзге де қаржы құралдары) сақталуын және есебін жүргізуді қамтамасыз етеді және қордың зейнетақы активтерінің мақсатты орналастырылуына бақылау жасайды.
2-тарау. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
4. Кастодиан:
1) Қорға осы Шарттың 3-тарауында сипатталған шот режимінде теңгеде банктік инвестициялық шот ашуға және жүргізуге;
2) Қорға осы Шарттың 4-тарауында сипатталған шот режимінде шетел валютасында банктік инвестициялық шот ашуға және жүргізуге;
3) Қорға осы Шарттың 5-тарауында сипатталған шот режимінде теңгеде банктік зейнетақы төлемдері шотын ашуға және жүргізуге;
4) Қорға осы Шарттың 6-тарауында сипатталған шот режимінде шетел валютасында банктік зейнетақы төлемдері шотын ашуға және жүргізуге;
5) Қорға осы Шарттың 7-тарауында сипатталған шот режимінде зейнетақы активтері есебінен инвестициялауға рұқсат етілген бағалы қағаздар мен басқа да қаржы құралдарын есепке алу және сақтау үшін баланстан тыс шот (бұдан әрі - қаржы құралдарын есепке алу жөніндегі шот) ашуға және жүргізуге;
6) міндетті зейнетақы жарналарын, Уәкілетті ұйым (бұдан әрі - Орталық) арқылы аударылған міндетті зейнетақы жарналарын операциялық күн ішінде теңгедегі банктік инвестициялық шотқа есептей отырып, уақтылы ұстамағаны (есептемегені) және (немесе) аудармағаны үшін өсімпұлды ұстауға;
7) операциялық күн ішінде теңгедегі банктік инвестициялық шотқа есептей отырып, ерікті зейнетақы жарналарын, ерікті кәсіптік зейнетақы жарналарын алуға;
8) операциялық күн ішінде теңгедегі банктік инвестициялық шотқа есептей отырып, жинақталған зейнетақы жарналарын басқа жинақтаушы зейнетақы қорларынан аударымдарды және өзге де түсімдерді алуға;
9) Қорға операциялық күннен кейінгі күнгі сағат________ кешіктірмей операциялар түрлері бойынша теңгедегі және шетел валютасындағы банктік инвестициялық шоттағы ақша қозғалысы туралы хабарламаны ұсынуға;
10) күнделікті ағымдағы операциялық күнгі сағат________дейін Қорға МТ-102 нысандағы электронды тізімді - алдыңғы операциялық күн үшін теңгедегі банктік инвестициялық шотқа түскен төлем құжаттарын ұсынуға;

11) исполнять платежные поручения Фонда по переводу комиссионного вознаграждения, удержанного с пенсионных активов и инвестиционного дохода, с банковского инвестиционного счета в тенге на банковский текущий счет Фонда;
12) исполнять платежные поручения Фонда по переводу денег с банковского инвестиционного счета в тенге и банковского инвестиционного счета в иностранной валюте на соответствующие счета контрагентов в национальной и иностранной валюте при инвестировании пенсионных активов и производить списание (зачисление) ценных бумаг и размещение (возврат) в банковские вклады со (на) счетов(а) по учету финансовых инструментов;
13) исполнять платежные поручения Фонда по переводу денег с банковского инвестиционного счета в тенге на банковские счета пенсионных выплат в тенге и иностранной валюте;
14) исполнять платежные поручения Фонда по списанию денег и переводу пенсионных накоплений вкладчика с банковского счета пенсионных выплат на банковский инвестиционный счет другого накопительного пенсионного фонда или в страховую организацию, а также по списанию с банковского счета пенсионных выплат и перечислению сумм предстоящих пенсионных выплат в банк, обслуживающий получателя пенсионных выплат, и перечислению подоходного налога, удержанного с пенсионных выплат, в налоговые органы;
15) извещать Фонд о зачислении (списании) ценных бумаг на счета (со счетов) по учету финансовых инструментов на основании уведомлений соответствующих организаций, осуществляющих функции номинального держателя не позднее рабочего дня, следующего за днем поступления уведомления;
16) обеспечивать сохранность пенсионных активов Фонда;
17) обеспечивать ежедневный учет операций, связанных с движением пенсионных активов;
18) хранить отчетность по пенсионным активам, а также первичные документы по учету пенсионных активов в течение пяти лет;
19) предоставлять Фонду информацию от эмитентов ценных бумаг в срок не более трех рабочих дней со дня поступления информации Кастодиану;
20) обеспечивать соответствие учета и оценки пенсионных активов, осуществляемым Кастодианом и Фондом;
21) осуществлять деятельность в качестве номинального держателя в объеме, определяемом законодательством Республики Казахстан;
22) соблюдать конфиденциальность сведений о банковских инвестиционных счетах, банковских счетах пенсионных выплат и счетах по учету финансовых инструментов Фонда в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
23) регулярно проводить встречную сверку данных, указанных в пункте 22 настоящего договора с Фондом в соответствии с пунктами 20, 21, 23 и 24 настоящего Договора;

11) Қордың зейнетақы активтерінен және инвестициялық кірістен, теңгедегі банктік инвестициялық шоттан ұстап қалынған комиссиялық сыйақыны Қордың ағымдағы шотына аудару жөніндегі төлем тапсырмасын орындауға;
12) зейнетақы активтерін инвестициялау кезінде Қордың теңгедегі банктік инвестициялық шотынан және шетел валютасындағы банктік инвестициялық шотынан қарсы агенттердің ұлттық валютадағы және шетел валютасындағы тиісті шоттарына ақша аудару жөніндегі төлем тапсырмасын орындауға және бағалы қағаздарды есептен шығаруға (есептеуге) және банктік жарналарды қаржы құралдарын есепке алу бойынша банктік салымдарды шоттардан (шоттарға) орналастыруға (қайтаруға);
13) Қордың теңгедегі банктік инвестициялық шоттан теңгедегі және шетел валютасындағы зейнетақы төлемдерінің банктік шотына ақша аудару жөніндегі төлем құжаттарын орындауға;
14) Қордың салымшының зейнетақы төлемдерінің банктік шотынан басқа жинақтаушы зейнетақы қорының банктік инвестициялық шотына немесе сақтандыру ұйымына ақшаны есептен шығару және жинақталған зейнетақы қаражатын аудару, сондай-ақ банктік шоттан зейнетақы төлемдерін есептен шығару және алдағы зейнетақы төлемдерінің сомасын алушының зейнетақы төлемдеріне қызмет көрсететін банкке аудару және зейнетақы төлемдерінен ұсталған табыс салығын салық органдарына аудару жөніндегі төлем тапсырмаларын орындауға;
15) Ұйымды номиналды ұстаушының қызметін атқарушы тиісті ұйымның хабарламасы негізінде қаржы құралдарын есепке алу бойынша шоттарда (шоттардан) бағалы қағаздарды есептеу (есептен шығару) туралы хабарлама түскен күннен кейінгі жұмыс күнінен кешіктірмей хабардар етуге;
16) Қордың зейнетақы активтерінің сақталуын қамтамасыз етуге;
17) зейнетақы активтерінің қозғалысына байланысты операциялардың есебін қамтамасыз етуге;
18) зейнетақы активтері бойынша күнделікті есепті, сондай-ақ зейнетақы активтерін есепке алу жөніндегі бастапқы құжаттарды бес жыл бойы сақтауға;
19) Қорға бағалы қағаздар эмитенттері туралы ақпаратты Кастодианға ақпарат түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен асырмай ұсынуға;
20) Кастодиан және Қор жүзеге асыратын зейнетақы активтерінің есебі мен бағалауының сәйкестігін қамтамасыз етуге;
21) Қазақстан Республикасының заңдарында анықталған көлемде номиналды ұстаушы ретіндегі қызметті жүзеге асыруға;
22) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес банктік инвестициялық шот, зейнетақы төлемдері шоттары және Қордың қаржы құралдарын есепке алу шоты туралы мәліметтердің құпиялылығын сақтауға;
23) осы Шарттың 20, 21, 23 және 24-тармақтарына сәйкес Қормен жасалған осы Шарттың 22-тармағында көрсетілген деректерге тұрақты түрде қарсы тексеруді жүргізуге;

24) не исполнять приказы Фонда о переводе денег с банковских инвестиционных счетов в тенге или в иностранной валюте и списании ценных бумаг со счетов по учету финансовых инструментов с момента получения официального уведомления от уполномоченного государственного органа о приостановлении действия лицензии Фонда и до момента получения официального уведомления от уполномоченного государственного органа о возобновлении действия лицензии Фонда;
25) письменно информировать Фонд о приостановлении (прекращении) действия своей лицензии на кастодиальную деятельность или других обстоятельствах, ведущих к изменению в правах Кастодиана на хранение и учет пенсионных активов, в день получения официального решения уполномоченного государственного органа;
26) в течение ____ рабочих дней отвечать на письменные запросы Фонда;
27) в случае поступления денег через Центр, признанных ошибочно зачисленными на основании платежных документов Фонда, возвращать указанные суммы на счет Центра по поручению Фонда в течение одного операционного дня;
28) в случае поступления обязательных пенсионных взносов, минуя Центр, самостоятельно возвращать эти взносы отправителю в течение одного операционного дня;
29) осуществлять контроль за поступлением доходов по финансовым инструментам;
30) зачислять доходы, полученные по финансовым инструментам на банковские инвестиционные счета Фонда в день поступления дохода на корреспондентский счет Кастодиана;
31) исполнять платежные документы Фонда по списанию денег с банковского счета пенсионных выплат в тенге на банковский счет пенсионных выплат в иностранной валюте, а также по осуществлению международного перевода со счета пенсионных выплат в иностранной валюте в банк, обслуживающий получателя пенсионных выплат, выехавшего на постоянное место жительства за пределы Республики Казахстан.
5. Кастодиан имеет право:
1) ежемесячно получать оплату за свои услуги от Фонда в соответствии с пунктами 18 и 19 настоящего Договора;
2) расторгнуть настоящий Договор на условиях и в порядке, предусмотренных пунктами 35-38 настоящего Договора;
3) выставлять счета-фактуры Фонду на возмещение расходов Кастодиана по оплате услуг соответствующих международных организаций, осуществляющих функции номинального держателя, по обслуживанию сделок с пенсионными активами и ведению счетов по учету финансовых инструментов;
4) не исполнять платежные поручения Фонда на списание сумм с банковских инвестиционных счетов в тенге или в иностранной валюте и банковского счета пенсионных выплат в случае отсутствия на указанных счетах сумм, достаточных для исполнения таких платежных поручений с учетом текущих поступлений;

24) Қордың теңгедегі немесе шетел валютасындағы банктік инвестициялық шоттан ақша аудару немесе қаржы құралдарын есепке алу жөніндегі шоттардан бағалық қағаздарды есептен шығару туралы бұйрығын уәкілетті мемлекеттік органнан Қор лицензиясының қолданылуын тоқтата тұру туралы ресми хабарламасын алған сәттен  бастап уәкілетті мемлекеттік органнан Қор лицензиясының қолданылуын қайтадан қалпына келтіру туралы ресми хабарламасын алған сәтке дейін орындамауға;
25) Қорды кастодиандық қызметті атқаруға арналған өзінің лицензиясының тоқтатыла тұрғаны (тоқтатылғаны) немесе уәкілетті мемлекеттік органның ресми шешімін алған күні Кастодианның зейнетақы активтерін сақтау және есебін жүргізу құқығын өзгертуге алып келетін басқа жағдайлар туралы жазбаша хабардар етуге;
26) Қордың жазбаша сұрауларына ________ жұмыс күні ішінде жауап қайтаруға;
27) Қордың төлем құжаттарының негізінде қате есептелген деп танылған Орталық арқылы ақша түскен жағдайда көрсетілген соманы Қордың тапсырмасы бойынша Орталықтың шотына бір операциялық күн ішінде қайтаруға;
28) міндетті зейнетақы жарналары Орталықты айналып өтіп түскен жағдайда осы жарналарды жөнелтушіге өз бетінше бір операциялық күн ішінде қайтаруға;
29) қаржы құралдары бойынша кірістердің түсуіне бақылау жасауға;
30) қаржы құралдары бойынша алынған кірісті Қордың банктік инвестициялық шотына Кастодианның корреспонденттік шотына кіріс түскен күні есептеуге;
31) Қордың теңгедегі зейнетақы төлемдерінің банктік шотынан шетел валютасындағы зейнетақы төлемдерінің банктік шотына ақшаны есептен шығару, сондай-ақ шетел валютасындағы зейнетақы төлемдері шотынан Қазақстан Республикасының шегінен тысқары жерге тұрғылықты  тұруға көшіп кеткен алушының зейнетақы төлемдеріне қызмет көрсетуші банкке халықаралық аударымды жүзеге асыру жөніндегі төлем тапсырмасын орындауға міндетті.
5. Кастодианның:
1) ай сайын осы Шарттың 18 және 19-тармақтарына сәйкес Қордан өзінің көрсеткен қызметі үшін ақы алуға;
2) осы Шарттың 35-38-тармақтарында көзделген талаптармен және тәртіпте осы Шартты бұзуға;
3) Қорға Кастодианның зейнетақы активтерімен жасалған мәмілелерге қызмет көрсету және қаржы құралдарының есебін жүргізу жөніндегі номиналды ұстаушының қызметін жүзеге асыратын тиісті халықаралық ұйымдардың қызметіне ақы төлеу бойынша шығыстарын өтеуге шот-фактура ұсынуға;
4) көрсетілген шоттарда ағымдағы түсімдерді ескере отырып, мұндай төлем тапсырмаларын орындауға жеткілікті сома болмаған жағдайда, Қордың теңгедегі немесе шетел валютасындағы инвестициялық шоттан және зейнетақы төлемдерінің банктік шотынан соманы есептен шығару жөніндегі төлем тапсырмасын орындамауға;

5) изменять тарифы с предварительным письменным уведомлением Фонда об этом за ____ рабочих дней;
6) безакцептно списывать суммы расходов, понесенных Кастодианом по сделкам с пенсионными активами, совершенным на международных рынках, которые подтверждаются актом сверки между Фондом и Кастодианом.
6. Фонд обязан:
1) обеспечивать соответствие учета и оценки пенсионных активов с Кастодианом;
2) предоставить Кастодиану копию лицензии Фонда на деятельность по привлечению пенсионных взносов и осуществлению пенсионных выплат;
3) предоставить Кастодиану копию лицензии на право осуществления деятельности по инвестиционному управлению пенсионными активами, нотариально засвидетельствованную карточку образцов подписей должностных лиц Фонда, уполномоченных подписывать письменные поручения Кастодиану от имени Фонда;
4) ежедневно до ____ часов текущего операционного дня предоставлять Кастодиану подтверждение о:
суммах поступивших обязательных, добровольных, добровольных профессиональных пенсионных взносов;
сумме пени;
суммах переводов пенсионных накоплений из других накопительных пенсионных фондов;
ошибочно поступивших суммах;
суммах иных поступлений;
сумме полученного инвестиционного дохода;
сумме начисленного инвестиционного дохода;
5) направлять Кастодиану платежные документы для перевода денег с банковского инвестиционного счета в тенге на банковский счет пенсионных выплат;
6) оплачивать счета-фактуры, выставленные Кастодианом и указанные в подпункте 3) пункта 5 настоящего Договора, не позднее _____ рабочих дней со дня получения счета;
7) информировать Кастодиан о приостановлении (прекращении) действия своей лицензии на деятельность по привлечению пенсионных взносов и осуществление пенсионных выплат или иных обстоятельствах, ведущих к изменению в правах Фонда на осуществление деятельности в день получения решения уполномоченного государственного органа;
8) информировать Кастодиан о приостановлении (прекращении) действия своей лицензии на осуществление деятельности по инвестиционному управлению пенсионными активами или иных обстоятельствах, ведущих к изменению в правах Фонда на инвестиционное управление пенсионными активами, в день получения решения уполномоченного государственного органа;
9) предоставить Кастодиану пакет документов, указанных в подпунктах 1)-5) пункта 4 настоящего Договора;
10) письменно уведомлять Кастодиан обо всех изменениях (смена руководящих работников, имеющего право подписи на платежных документах, изменение почтовых адресов, телефонов, сведений, входящих в структуру бизнес - идентификационного номера) в день наступления изменений с предоставлением соответствующих документов в Кастодиан в течение двух рабочих дней;

5) Қорды бұл жөнінде ______ жұмыс күні бұрын алдын-ала жазбаша хабардар ете отырып, тарифтерді өзгертуге;
6) Кастодианның халықаралық рыноктарда зейнетақы активтерімен жасалған мәмілелер бойынша Қор мен Кастодиан арасындағы салыстырып тексеру актісімен расталған шеккен шығыстары сомасын акцептсіз есептен шығаруға құқығы бар.
6. Қор:
1) Кастодианмен зейнетақы активтерін есептеу мен бағалаудың сәйкестігін қамтамасыз етуге;
2) Кастодианға Қордың зейнетақы жарналарын тарту және зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру жөніндегі қызмет атқаруға берілген мемлекеттік лицензиясының көшірмесін ұсынуға;
3) Кастодианға зейнетақы активтерін инвестициялық басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыру құқығына берілген лицензияның көшірмесін, Қордың өз атынан Кастодианның жазбаша тапсырмасына қол қоюға уәкілетті лауазымды тұлғаларының нотариат куәландырған қол қою үлгілерінің карточкасын ұсынуға;
4) күн сайын ағымдағы операциялық күнгі сағат ______ дейін Кастодианға мыналар туралы растаманы ұсынуға:
міндетті, ерікті, ерікті кәсіптік зейнетақы жарналарының түскен сомасы;
өсімпұл сомасы;
басқа жинақтаушы зейнетақы қорларынан аударылған жинақталған зейнетақы қаражатының сомасы;
қате түскен сома;
өзге де түсімдер сомасы;
алынған инвестициялық кіріс сомасы;
5) Кастодианға теңгедегі банктік инвестициялық шоттан зейнетақы төлемдерінің банктік шотына ақша аударуға арналған төлем құжаттарын жіберуге;
6) Кастодиан ұсынған және осы Шарттың 5-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген шот-фактураны шот алынған күннен бастап _______ жұмыс күнінен кешіктірмей төлеуге;
7) Кастодианды зейнетақы жарналарын тарту және зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру бойынша қызметті атқаруға берілген өз лицензиясының тоқтатыла тұрғаны (тоқтатылғаны) туралы немесе Қордың уәкілетті мемлекеттік органнан шешімді алған күні қызметті жүзеге асыруға құқықтарын өзгертуге алып келетін өзге де жағдайлар туралы хабардар етуге;
8) Кастодианды зейнетақы активтерін инвестициялық басқару бойынша қызметті атқаруға берілген өз лицензиясының тоқтатыла тұрғаны (тоқтатылғаны) туралы немесе Қордың уәкілетті мемлекеттік органнан шешімді алған күні зейнетақы активтерін инвестициялық басқару қызметін жүзеге асыруға құқықтарын өзгертуге алып келетін өзге де жағдайлар туралы хабардар етуге;
9) Кастодианға осы Шарттың 4-тармағының 1)-5) тармақшаларында көрсетілген құжаттар пакетін ұсынуға;
10) Кастодианды екі жұмыс күні ішінде Кастодианға тиісті құжаттарды ұсына отырып өзгерістер күшіне енген күні барлық өзгерістер туралы (төлем құжаттарына қол қою құқығы бар басшы қызметкерлердің ауысуы, почталық мекен-жайлардың, телефондардың, бизнес-сәйкестендіру нөмірінің құрылымына енетін мәліметтер өзгеруі) жазбаша хабардар етуге;

11) направлять Кастодиану платежное поручение на международный перевод сумм пенсионных выплат с банковского счета пенсионных выплат в иностранной валюте;
12) регулярно производить встречную сверку данных, указанных в пункте 22 настоящего договора с Кастодианом в соответствии с пунктами 20, 21, 23 и 24 настоящего Договора;
13) сообщать Кастодиану реквизиты организации (-й), осуществляющей (-их) брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг (далее - брокер-дилер), с которой(-ыми) Фонд заключил договор на оказание брокерских услуг на рынке ценных бумаг в день заключения договора;
14) сообщать Кастодиану в письменной форме, в срок не менее чем за один месяц, о предполагаемой ликвидации или реорганизации Фонда;
15) в соответствии с законодательством Республики Казахстан осуществлять инвестирование пенсионных активов и направлять Кастодиану платежные документы на перечисление денег по указанным реквизитам и приказы по зачислению (списанию) ценных бумаг и размещению (возврату) вкладов на (со) счетов(а) по учету финансовых инструментов;
16) одновременно с направлением брокеру-дилеру оригиналов заказов на заключение сделок с участием пенсионных активов направлять Кастодиану копии таких заказов (доверенность на оплату, распоряжение на перевод) и приказы на зачисление (списание) ценных бумаг на (со) счетов(а) по учету финансовых инструментов в рамках операционного дня Кастодиана, обеспечивая тем самым возможность Кастодиану участвовать в системе подтверждения сделок, совершаемых на организованном рынке ценных бумаг и осуществлять контроль за исполнением сделок и целевым размещением пенсионных активов;
17) в случае самостоятельного участия Фонда в сделках купли-продажи ценных бумаг в качестве брокера-дилера - информировать или письменно уведомлять Кастодиан об участии в торгах и их результатах в день заключения сделки купли-продажи ценных бумаг;
18) направлять Кастодиану платежное поручение на перевод денег с банковского инвестиционного счета в тенге на банковский счет пенсионных выплат в тенге;
19) предоставлять Кастодиану копии договоров банковского вклада с банками второго уровня в день их заключения;
20) обеспечивать соответствие учета и оценки пенсионных активов с Кастодианом.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.05.2007 N 155 (вводится в действие с 01.01.2012).

11) Кастодианға шетел валютасындағы зейнетақы төлемдері шотынан зейнетақы төлемдері сомасын халықаралық аударуға төлем тапсырмасын жіберуге;
12) осы Шарттың 20, 21, 23 және 24-тармақтарына сәйкес Кастодианмен осы Шарттың 22-тармағында көрсетілген деректерді қарсы салыстырып тексеруді тұрақты жүргізуге;
13) Кастодианға Қор бағалы қағаздар рыногында брокерлік қызмет көрсетуге шарт жасасқан бағалы қағаздар рыногында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымның (ұйымдардың) (бұдан әрі - брокер-дилер) деректемелерін шарт жасасқан күні хабарлауға;
14) Кастодианға Қордың алдағы уақытта болжап отырған таратылуы немесе қайта ұйымдастырылуы туралы кем дегенде бір ай бұрын жазбаша нысанда хабарлауға;
15) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес зейнетақы активтерін инвестициялауға және Кастодианға көрсетілген деректемелер бойынша ақша аударуға төлем тапсырмасын және бағалы қағаздарды есептеу (есептен шығару) және салымдарды қаржы құралдарын есепке алу жөніндегі шотқа (шоттан) орналастыру (қайтару) жөніндегі бұйрықты жіберуге;
16) брокер-дилерге бір мезгілде зейнетақы активтеріне қатыса отырып мәмілелер жасауға арналған тапсырыстардың түпнұсқаларын жібере отырып Кастодианға осындай тапсырыстардың (ақы төлеуге берілген сенімхат, аударуға арналған бұйрық) көшірмесін және Кастодианның операциялық күні шеңберінде қаржы құралдарын есепке алу бойынша бағалы қағаздары шоттарға (шоттардан) есептеуге (есептен шығаруға) берілген бұйрықтарды осы арқылы кастодианның бағалы қағаздардың ұйымдасқан рыногында жасалатын мәмілелерді растау жүйесіне қатысу мүмкіндігін қамтамасыз ете отырып жіберуге және мәмілелердің орындалуына және зейнетақы активтерінің мақсатты орналастырылуына бақылауды жүзеге асыруға;
17) Қор бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілелеріне брокер-дилер ретінде дербес қатысқан жағдайда - Кастодианды сауда-саттыққа қатысатыны және олардың нәтижелері туралы бағалы қағаздармен сатып алу-сату мәмілесін жасау күні хабарлауға немесе жазбаша хабардар етуге;
18) Кастодианға теңгедегі банктік инвестициялық шоттан теңгедегі зейнетақы төлемдерінің банктік шотына ақша аударуға төлем тапсырмасын жіберуге;
19) Кастодианға екінші деңгейдегі банктермен жасалған банктік салым шарттарының көшірмелерін оларды жасау күні ұсынуға;
20) Кастодианмен зейнетақы активтерінің есебі мен бағалауының сәйкестігін қамтамасыз етуге міндетті.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.05.28 N 155 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.

17. Финансовые инструменты, находящиеся на счете не могут быть объектом залога, обеспечением гарантий, поручительств и других обязательств Фонда.
Глава 8. Размер и порядок оплаты услуг Кастодиана
18. Фонд оплачивает счета Кастодиана в соответствии с настоящим Договором.
19. Тарифы Кастодиана являются неотъемлемой частью настоящего Договора. В случае изменения тарифов Кастодиана, данные изменения оформляются в виде дополнительного соглашения.
Глава 9. Форма и периодичность отчетности
20. По мере движения денег на банковских инвестиционных счетах в тенге и иностранной валюте Кастодиан предоставляет Фонду уведомление по типам операций о движении денег на банковских инвестиционных счетах в тенге и иностранной валюте.
21. Выписка о зачислении (списании) ценных бумаг и размещении (возврате) вкладов на (со) счетов(а) по учету финансовых инструментов, а также выписки закрытого акционерного общества "Центральный депозитарий ценных бумаг" предоставляется Кастодианом Фонду по мере движения ценных бумаг либо ежемесячно, не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным.
22. Кастодиан в течение трех рабочих дней месяца, следующего за отчетным, формирует в электронном виде и направляет Фонду для сверки данные о:
1) структуре финансовых инструментов;
2) движении денег на банковских инвестиционных счетах в тенге и в иностранной валюте;
3) покупной стоимости финансовых инструментов;
4) текущей стоимости инвестиций за счет пенсионных активов;
5) сумме начисленного и полученного инвестиционного дохода;
6) сумме комиссионных вознаграждений от пенсионных активов и инвестиционного дохода.
Сноска. Пункт 22 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 31.01.2011 № 10 (вводится в действие по истечении 14 календарных дней со дня его гос.рег-ции в МЮ РК).
23. Сверка по данным, указанным в пункте 22 Договора, оформляется актом сверки, который составляется в двух экземплярах и подписывается уполномоченными представителями Кастодиана и Фонда не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
В акте сверки указываются:
1) дата составления акта сверки и период, за который осуществляется сверка;
2) информация за период, за который осуществляется сверка, о суммах:
поступивших пенсионных взносов, в том числе неверно зачисленных;
начисленного и перечисленного вознаграждения от пенсионных активов и инвестиционного дохода;
пенсионных накоплений, перечисленных с инвестиционного счета на счет пенсионных выплат;
платежей со счета пенсионных выплат;
начисленного итогового дохода или убытка;

17. Шоттағы қаржы құралдары кепілдің, кепілдік берудің, кепілдіктің және Ұйым мен Қордың басқа да міндеттемелерінің объектісі болмайды.
8-тарау. Кастодиан көрсеткен қызметке ақы төлеу
мөлшері мен тәртібі
18. Қор Кастодианның шоттарын осы Шартқа сәйкес төлейді.
19. Кастодианның тарифтері осы шарттың ажырамас бөлігі болып табылады. Кастодианның тарифтері өзгерген жағдайда осы өзгерістер қосымша келісім түрінде ресімделеді.
9-тарау. Есеп беру нысандары және кезеңділігі
20. Кастодиан теңгедегі және шетел валютасындағы банктік инвестициялық шоттардағы ақшаның қозғалуына қарай Қорға операциялардың түрлері бойынша теңгедегі және шетел валютасындағы банктік инвестициялық шоттардағы ақшаның қозғалысы туралы хабарлама береді.
21. Кастодиан қаржы құралдарын есепке алу жөніндегі шоттарға(дан) бағалы қағаздарды есепке алу (есептен шығару) және салымдарды орналастыру (қайтару) туралы үзінді-көшірмені, сондай-ақ "Бағалы қағаздар орталық депозитарийі" жабық акционерлік қоғамының үзінді-көшірмелерін Қорға бағалы қағаздардың қозғалуына қарай не ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей береді.
22. Кастодиан есепті айдан кейінгі айдың үш жұмыс күні ішінде  салыстырып тексеру үшін мыналар туралы деректерді электрондық түрде қалыптастырады және Қорға жібереді:
1) қаржы құралдарының құрылымы;
2) теңгедегі және шетел валютасындағы банктік инвестициялық шоттардағы ақшаның қозғалысы;
3) қаржы құралдарының сатып алу құны;
4) зейнетақы активтерінің есебінен инвестициялардың ағымдағы құны;
5) есептелген және алынған инвестициялық кірістің сомасы;
6) зейнетақы активтерінен және инвестициялық кірістен комиссиялық сыйақының сомасы.
Ескерту. 22-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2011.01.31 № 10 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
23. Шарттың 22-тармағында көрсетілген деректер бойынша салыстырып тексеру есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірілмей екі данада жасалатын және Кастодианның және Қордың уәкілетті өкілдерінің қолы қойылатын салыстырып тексеру актісімен ресімделеді.
Салыстырып тексеру актісінде мыналар көрсетіледі:
1) салыстырып тексеру актісінің жасалған күні және салыстырып тексеру жүргізілген кезеңі;
2) салыстырып тексеру жүргізілген кезеңдегі мынадай сомалар туралы ақпарат:
келіп түскен зейнетақы жарналардың, оның ішінде қате есепке алынған жарналардың;
зейнетақы активтерінен және инвестициялық кірістен есептелген және аударылған сыйақы;
инвестициялық шоттан зейнетақы төлемдері шотына аударылған жинақталған зейнетақы қаражатының;
зейнетақы төлемдері шотынан жасалған төлемдердің;
есептелген жиынтық кірістің немесе шығынның сомасы;

3) информация на дату составления акта сверки об (о):
остатке пенсионных накоплений на инвестиционном счете;
остатке пенсионных накоплений на счете пенсионных выплат;
сумме итогового инвестиционного дохода или убытка;
4) иные сведения, предусмотренные Договором.
Сноска. Пункт 23 в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и надзору фин.рынка и фин.организаций от 31.01.2011 № 10 (вводится в действие по истечении 14 календарных дней со дня его гос.рег-ции в МЮ РК).
24. При возникновении затрат, связанных с осуществлением инвестиционной деятельности в отношении пенсионных активов Кастодиан и Фонд производят сверку по таким затратам в соответствии с процедурой, установленной государственным уполномоченным органом.
Глава 10. Ответственность сторон
25. В случае несвоевременного исполнения Кастодианом поручений (приказов) Фонда, направленных им в соответствии с условиями настоящего Договора, Кастодиан уплачивает Фонду, поручение (приказ) которого не исполнено в срок, штраф в размере 1,5 ставки рефинансирования, установленной Национальным Банком Республики Казахстан на дату платежа, начисляемый на сумму, указанную в неисполненном в срок поручении, за каждый день просрочки, включая день оплаты.
26. В случае несвоевременной оплаты счетов, оговоренных в подпункте 6) пункта 6 настоящего Договора, Фонд обязан уплатить Кастодиану штраф в размере ____ ставки рефинансирования, установленной Национальным Банком Республики Казахстан на дату платежа, начисляемый на невыплаченную сумму за каждый день просрочки, включая день оплаты.
27. Сторона, причинившая ущерб другой стороне в результате неисполнения, неправильного или несвоевременного исполнения ею своих обязательств по настоящему Договору, обязана в течение пяти рабочих дней после возникновения таких обстоятельств возместить ущерб этой стороне и уплатить ей штраф в размере 1,5 ставки рефинансирования, установленной Национальным Банком Республики Казахстан на дату платежа, рассчитываемый на сумму ущерба каждой из сторон в отдельности.
28. Стороны освобождаются от выплаты штрафов, указанных в пунктах 25, 26 и 27 настоящего Договора, в случае, если основания возникновения штрафов прямо связаны с обстоятельствами непреодолимой силы, в соответствии с пунктами 30-33 настоящего Договора.
29. Фонд несет ответственность за несвоевременное представление Кастодиану платежных поручений для расчетов по осуществляемым сделкам на первичном, вторичном рынке ценных бумаг Республики Казахстан и на международных рынках.
Глава 11. Обстоятельства Форс-мажора

3) салыстырып тексеру актісін жасау күніне мыналар туралы ақпарат:
инвестициялық шотта жинақталған зейнетақы қаражатының қалдығы;
зейнетақы төлемдер шотында жинақталған зейнетақы қаражатының қалдығы;
жиынтық инвестициялық кірістің немесе шығынның сомалары;
4) Шартта көзделген өзге мәліметтер.
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2011.01.31 № 10 (мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
24. Зейнетақы активтеріне қатысты инвестициялық қызметті жүзеге асыруға байланысты шығындар пайда болған жағдайда Кастодиан және Қор мемлекеттік уәкілетті орган белгілеген ресімдерге сәйкес осындай шығындар бойынша салыстырып тексеру жүргізеді.
10-тарау. Тараптардың жауапкершіліктері
25. Қордың осы Шарттың талаптарына сәйкес жіберген тапсырмаларын (бұйрықтарын) Кастодиан уақтылы орындамаған жағдайда Кастодиан тапсырмасы (бұйрығы) мерзімінде орындалмаған Қордың Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің төлем жасау күніне белгілеген қайта қаржыландыру ставкасының 1,5 мөлшерінде ақы төлеу күнін қосқанда, әрбір кешіктірілген күн үшін мерзімінде орындалмаған тапсырмада көрсетілген сомаға есептелген айыппұл төлейді.
26. Осы Шарттың 6-тармағының 6) тармақшасында көрсетілген шоттарды уақтылы төлемеген жағдайда Қор Кастодианға Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің төлем жасау күніне белгіленген қайта қаржыландыру ставкасының ___ мөлшерінде ақы төлеу күнін қосқанда, әрбір кешіктірілген күн үшін төленбеген сомаға есептелген айыппұл төлеуге міндетті.
27. Осы Шарт бойынша міндеттемелерін орындамау, дұрыс немесе уақтылы орындамау нәтижесінде басқа тарапқа шығын келтірген тарап осындай жағдайлар туындағаннан кейін бес жұмыс күні ішінде осы тарапқа шығынды өтеуге және оларға төлем жасау күніне Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгіленген қайта қаржыландыру ставкасының 1,5 мөлшерінде тараптың әрқайсысына жеке есептелген шығын сомасына есептелген айыппұл төлейді.
28. Егер айыппұлдардың туындау негіздері осы Шарттың 30-33-тармақтарына сәйкес дүлей күш жағдайына тікелей байланысты болса, тараптар осы Шарттың 25, 26 және 27-тармақтарында көрсетілген айыппұлдарды төлеуден босатылады.
29. Қор Қазақстан Республикасының бастапқы және қайталама бағалы қағаздар рыноктарында және халықаралық рыноктарда жүзеге асырылатын мәмілелер бойынша есептеулерге арналған төлем тапсырмаларының Кастодианға уақтылы берілуі үшін жауапкершілік көтереді.
11-тарау. Форс-Мажор жағдайлары

30. В случае, если какой-либо из сторон мешают, препятствуют или задерживают исполнить обязательства по настоящему Договору обстоятельства Форс-мажора, указанные в пункте 31 настоящего Договора, исполнение такой стороной обязательств по настоящему Договору приостанавливается соразмерно времени, в течение которого длятся Форс-мажорные обстоятельства и в той степени, в какой они мешают, препятствуют или задерживают исполнение вышеназванных обязательств.
31. Форс-мажор означает любые обстоятельства, включая, но не ограничиваясь: пожары, наводнения, землетрясения, войны (объявленные и не объявленные), восстания, забастовки, гражданские войны или беспорядки, принятие законов, постановлений, решений и иных актов государственных уполномоченных органов, прямо или косвенно запрещающих, указанные в настоящем Договоре, виды деятельности.
32. В день возникновения Форс-мажора, сторона, у которой имеются препятствия в выполнении обязательств по настоящему Договору, должна письменно уведомить другую сторону о наступлении Форс-мажора и о влиянии Форс-мажора на выполнение ею таких обязательств. Если сторона не сделала уведомления о Форс-мажоре, как установлено данным пунктом, такая сторона теряет право, оговоренное пунктом 30 настоящего Договора, за исключением случаев, когда для такой стороны в результате Форс-мажора стало невозможным послать уведомление другой стороне.
33. В течение одного рабочего дня после прекращения Форс-мажора, вовлеченная в него сторона должна письменно уведомить другую сторону о прекращении Форс-мажора и должна возобновить исполнение своих обязательств по настоящему Договору. В случае, если Форс-мажор продолжается более одного месяца после его наступления, любая из сторон вправе расторгнуть настоящий Договор в соответствии с главой 12 настоящего Договора.
Глава 12. Срок действия Договора и порядок его расторжения
34. Кастодиальный договор вступает в силу с момента его подписания сторонами и действует бессрочно.
35. Договор считается расторгнутым через месяц после получения одной из сторон письменного уведомления о расторжении настоящего Договора и при отсутствии возражений от уведомленной стороны.
36. При расторжении Договора по инициативе Кастодиана он обязан исполнить обязательства по настоящему договору до момента подписания Фондом кастодиального договора с другим банком, имеющим лицензию уполномоченного государственного органа на осуществление кастодиальной деятельности, в соответствии с условиями пункта 38 настоящего Договора.
37. В двадцатидневный срок до намеченной даты расторжения настоящего Договора Кастодианом и Фондом создается согласительная комиссия, формируемая из уполномоченных представителей Кастодиана, банка-кастодиана принимающего пенсионные активы Фонда, и Фонда, в задачи которой входит инвентаризация пенсионных активов Фонда и определение способов и сроков их передачи принимающему банку-кастодиану. По результатам работы комиссии оформляется трехсторонний акт приема-передачи пенсионных активов.

30. Егер осы Шарттың 31-тармағында көрсетілген Форс-мажор жағдайлары тараптардың біріне осы Шарт бойынша міндеттемелерін орындауға бөгет, кедергі жасаса немесе кідіртсе, осындай тараптың осы Шарт бойынша міндеттемелерін орындауы Форс-мажор жағдайлары созылатын уақытқа тең және жоғарыда аталған міндеттемелерді орындауға бөгет, кедергі жасау немесе кідірту дәрежесінде тоқтатыла тұрады.
31. Форс-мажор өртті, су тасқынын, зілзаланы, соғыстарды (жарияланған және жарияланбаған), көтерілістерді, ереуілдерді, азамат соғысын немесе тәртіпсіздіктерді, осы Шартта көрсетілген қызмет түрлеріне тікелей немесе жанама тыйым салатын заңдар, қаулылар, шешімдер және уәкілетті органдардың өзге де актілерін қабылдауды қоса отырып, бірақ шектелместен кез келген жағдайларды білдіреді.
32. Форс-мажор туындаған күні осы Шарт бойынша міндеттемелерін орындау үшін кедергісі бар тарап басқа тараптарды Форс-мажордың басталғаны туралы және Форс-мажордың оған осындай міндеттемелерді орындауға әсері туралы жазбаша хабарлауы тиіс. Егер тарап осы тармақта белгіленгендей Форс-мажор туралы хабарламаса, осындай тарап осы тарап үшін Форс-мажор нәтижесінде басқа тараптарға хабарлама жіберуге мүмкіндігі болмаған жағдайларды қоспағанда осы шарттың 30-тармағында көрсетілген құқықтарын жоғалтады.
33. Форс-мажор тоқтатылғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде оған тартылған тарап басқа тарапқа Форс-мажордың тоқтатылғаны туралы жазбаша хабарлауы тиіс және осы шарт бойынша міндеттемелерін орындауды жаңартуы тиіс. Егер Форс-мажор басталғаннан кейін бір айдан астам уақытқа созылса, тараптардың кез келгені 12-тарауға сәйкес осы Шарттың қолданылуын тоқтатуға құқылы.
12-тарау. Шарттың қолданылу мерзімі және
оны бұзу тәртібі
34. Кастодиандық шарт оған қол қойылған сәттен бастап күшіне енеді және мерзімсіз қолданылады.
35. Кез келген тарап Шартты бұзу туралы жазбаша хабарлама алғаннан кейін бір айдан кейін және хабарланған тараптың қарсылығы болмаған жағдайда шарт бұзылды деп саналады.
36. Шартты Кастодианның бастамасы бойынша бұзған жағдайда ол Қор мен Ұйым кастодиандық қызметті жүзеге асыруға уәкілетті мемлекеттік органның лицензиясы бар басқа банкпен осы Шарттың 38-тармағының талаптарына сәйкес кастодиандық шартқа қол қойған сәтке дейін осы Шарт бойынша міндеттемелерін орындауға міндетті.
37. Осы Шартты бұзу белгіленген күнге дейін он екі күндік мерзімде Кастодиан, Қор Кастодианның, Қордың зейнетақы активтерін қабылдаған кастодиан-банктің, Қордың уәкілетті өкілдерінен қалыптастырылған, міндеттеріне Қордың зейнетақы активтерін түгендеу және оларды қабылдаушы кастодиан-банкке өткізу тәсілдері мен мерзімдерін айқындау кіретін келісім комиссиясын құрады. Комиссия жұмысының нәтижесі бойынша төрт жақты зейнетақы активтерін қабылдау-өткізу актісі ресімделеді.

38. На срок до шести месяцев с момента расторжения настоящего Договора между Фондом, Кастодианом и принимающим банком-кастодианом заключается соответствующий договор о перечислении Кастодианом поступающих к нему пенсионных взносов принимающему банку-кастодиану. В данный договор должны быть включены следующие требования:
1) обеспечение сохранности поступающих пенсионных взносов в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан;
2) соблюдение конфиденциальности и коммерческой тайны о поступающих пенсионных взносах;
3) обязанность Кастодиана письменно информировать Фонд об обстоятельствах, препятствующих исполнению своих обязанностей не позднее следующего рабочего дня после возникновения таких обстоятельств;
4) право Кастодиана изымать в безакцептном порядке с банковского инвестиционного счета Фонда имеющиеся на нем деньги для дальнейшего их перечисления в принимающий банк-кастодиан;
5) обязанность Фонда оплачивать услуги Кастодиана не позднее __ рабочих дней со дня получения Фондом счет-фактуры Кастодиана по результатам календарного месяца.
Глава 13. Прочие условия
39. Стороны обязуются соблюдать законодательство Республики Казахстан, касающееся предмета настоящего Договора и регулирующее отношения сторон по настоящему Договору.
40. Настоящий Договор составлен в трех экземплярах на государственном и русском языке, имеющих одинаковую юридическую силу: по одному каждой из сторон, третий экземпляр для уполномоченного государственного органа.
41. В случае противоречия условий настоящего Договора условиям любого иного договора или соглашения, заключенных между сторонами в отдельности или вместе, положения настоящего Договора являются приоритетными и стороны будут руководствоваться в первую очередь положениями настоящего Договора.
42. Изменения и дополнения в настоящий Договор вносятся по письменному согласию сторон, путем подписания дополнительных соглашений, являющихся неотъемлемой частью настоящего Договора. Неурегулированные споры сторон по настоящему Договору, рассматриваются судами Республики Казахстан в соответствии с их компетенцией.
43. Ни одна из сторон не вправе передавать или уступать свои права или обязательства по настоящему Договору третьим лицам.
Глава 14. Реквизиты и подписи сторон
Сноска. Глава 14 с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.05.2007 N 155 (вводится в действие с 01.01.2012).
Фонд                              Кастодиан
___________________________       _________________________________
___________________________       _________________________________
(реквизиты Фонда,                 (реквизиты Кастодиана,
бизнес - идентификационный номер, бизнес - идентификационный номер,
почтовый адрес,                   почтовый адрес, телефоны,
телефоны, банковский              банковский идентификационный код,
идентификационный код,            индивидуальный идентификационный
индивидуальный идентифи-          код, код бенефициара и т.д.)
кационный код, код
бенефициара и т.д.)
___________________________      _______________________________
(должность, подпись              (должность, подпись
представителя Фонда)             представителя Кастодиана)
МП                                МП
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 21 апреля 2003 года N 139
Сноска. Приложение 3 дополнено постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 15.04.2006 N 96 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации); в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 26.04.2013 № 110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Типовой кастодиальный договор,
заключаемый между банком-кастодианом,
управляющим агентом и специальной
финансовой компанией
«___» ___________ 20 ___ года       ________________________________
(наименование населенного пункта)
Настоящий Договор заключен между следующими сторонами:
Специальная финансовая компания
___________________________________________________________________,
(наименование компании, номер и дата справки или
свидетельства государственной регистрации
(перерегистрации) юридического лица),
именуемая в дальнейшем «Компания» в лице
____________________________________________________________________,
(должность, фамилия, имя, при наличии - отчество)
действующего на основании устава или доверенности,
выданной в соответствии с законодательством,
Управляющий агент
____________________________________________________________________,
(наименование Управляющего,
номер лицензии и дата выдачи),
именуемый в дальнейшем «Управляющий», в лице
____________________________________________________________________,
(должность, фамилия, имя, отчество)
действующего на основании устава или доверенности,
выданной в соответствии с законодательством,
Банк-Кастодиан
____________________________________________________________________,
(наименование банка, номер лицензии, дата выдачи)
именуемый в дальнейшем «Кастодиан», в лице
____________________________________________________________________,
(должность, фамилия, имя, отчество)
действующего на основании устава или доверенности, выданной в соответствии с законодательством.

38. Осы Шартты бұзу сәтінен бастап алты айға дейінгі мерзімге Қор, Кастодиан және қабылдаушы кастодиан-банк арасында Кастодианның оған келіп түскен зейнетақы активтерін қабылдаушы кастодиан-банкке аударуы туралы тиісті шарт жасалады. Осы шартқа мынадай талаптар енгізілуі тиіс:
1) келіп түскен зейнетақы жарналарын Қазақстан Республикасы заңдарының талаптарына сәйкес сақтауды қамтамасыз ету;
2) келіп түскен зейнетақы жарналары туралы құпиялылығын және коммерциялық құпияны сақтау;
3) Кастодианның міндеттемелерін орындауға кедергі болатын жағдайлар туралы осындай жағдайлар туындағаннан кейін келесі жұмыс күнінен кешіктірмей Қорды жазбаша хабардар ету міндеті;
4) Кастодианның Қордың банктік инвестициялық шотынан ондағы ақшаны оны одан әрі қабылдаушы кастодиан-банкке аудару үшін акцептсіз тәртіппен алу құқығы;
5) Қордың Кастодиан көрсеткен қызметі үшін Қор күнтізбелік айдың нәтижесі бойынша Кастодианнан шот-фактураны алған күннен бастап __ жұмыс күнінен кешіктірмей ақы төлеуге міндетті.
13-тарау. Басқа да талаптар
39. Тараптар Қазақстан Республикасының осы Шарттың мәніне қатысты және осы Шарт бойынша тараптардың қатынастарын реттейтін заңдарын сақтауға міндеттенеді.
40. Осы Шарт әрқайсысының заң күшi бiрдей мемлекеттiк және орыс тiлiнде төрт дана етiп жасалған: әрбір тарапқа бірден, төртінші данасы уәкілетті мемлекеттік орган үшін.
41. Осы Шарттың талаптары кез келген өзге шарттың немесе тараптар арасында жеке немесе бірге жасалған келісімнің талаптарына қайшы келген жағдайда осы Шарттың ережелері басымды болып табылады және тараптар ең алдымен осы Шарттың ережелерін басшылыққа алады.
42. Осы Шартқа өзгерістер мен толықтырулар тараптардың жазбаша келісуі бойынша осы Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын қосымша келісімге қол қою арқылы енгізіледі. Тараптардың осы Шарт бойынша реттелмеген дауларын Қазақстан Республикасының соттары олардың құзыретіне сәйкес қарайды.
43. Тараптардың ешқайсысы да осы Шарт бойынша құқықтарын немесе міндеттемелерін үшінші тұлғаға өткізуге немесе беруге құқылы емес.
14-тарау. Тараптардың деректемелері және қолдары
Есекрту. 14-тарауға өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007.05.28 N 155 (2012.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
ҚОР                                 КАСТОДИАН
________________________________   ________________________________
________________________________   ________________________________
________________________________   ________________________________
(Қордың деректемелері, салық        (Кастодианның деректемелері,
төлеушінің тіркеу нөмірі, почталық  салық төлеушінің тіркеу нөмірі,
мекен-жайы, телефондары, банктік    почталық мекен-жайы,
бірегейлендіру коды, жеке бірегей-  телефондары, банктік
лендіру коды, бенефициардың коды    бірегейлендіру коды, жеке
және т.б.)                          бірегейлендіру коды,
________________________________    бенефициардың коды)
(Қордың өкілінің лауазымы, қолы)    _______________________________
МО                      (Қордың өкілінің лауазымы, қолы)
МО
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2003 жылғы 21 сәуірдегі
№ 139 қаулысына 3-қосымша
Кастодиан банк, басқарушы агент және арнайы
қаржы компаниясы арасында жасалатын
Кастодиандық үлгі шарт
Ескерту: 3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006.04.15 N 96 қаулысымен; жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 26.04.2013 № 110 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«__» ____________ 200_жыл              _____________________
(елді мекеннің атауы)
Осы Шарт мынадай тараптардың арасында жасалды:
Арнайы қаржы компаниясы
___________________________________________________________
(компанияның атауы, заңды тұлғаны мемлекеттік (қайта) тіркеу
___________________________________________________________
анықтаманың немесе куәлiктiң нөмірі және күні)
бұдан әрі «Компания» деп аталады да, заңнамаға сәйкес
берілген жарғы немесе сенімхат негізінде іс-әрекет жасайтын
___________________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты, бар болса – әкесінің аты)
ақылы,_____________________________________________________
Басқарушы агент ___________________________________________
(Басқарушының атауы, лицензия нөмірі және берілген күні)
бұдан әрі «Басқарушы» деп аталады да, жарғы немесе заңнамаға
сәйкес берілген сенімхат негізінде іс-әрекет жасайтын
___________________________________________________________
(лауазымы, фамилиясы, аты-жөні)
арқылы,____________________________________________________
Кастодиан банк ____________________________________________
(банктің атауы, лицензия номері, берілген күні)
бұдан әрі "Кастодиан" деп аталады да, жарғы немесе заңнамаға
сәйкес берілген сенімхат негізінде іс-әрекет жасайтын
___________________________________________________________
(лауазымы, фамилиясы, аты-жөні)
арқылы.

Глава 1. Предмет договора
1. Предметом договора является предоставление услуг по ответственному хранению и учету выделенных активов Компании на счетах в Кастодиане.
2. Компания осуществляет финансирование под уступку денежного требования путем выпуска облигаций, обеспеченных выделенными активами, а также инвестирование временно свободных поступлений по выделенным активам. Для осуществления этих функций Компания открывает счета в Кастодиане.
3. Управляющий осуществляет инвестирование временно свободных поступлений по выделенным активам Компании, находящимся на соответствующих счетах Компании в Кастодиане, согласно условиям договора на управление инвестиционным портфелем.
4. Компания поручает, а Кастодиан с соблюдением законодательства Республики Казахстан и в соответствии с настоящим Договором обеспечивает сохранность и учет вверенных ему выделенных активов Компании и осуществляет контроль за их целевым размещением.
Глава 2. Права и обязанности сторон
5. Кастодиан обязан:
1) открыть Компании и вести банковский инвестиционный счет в тенге с режимом счета, описанным в главе 3 настоящего Договора;
2) открыть Компании и вести банковский инвестиционный счет в иностранной валюте с режимом счета, описанным в главе 4 настоящего Договора;
3) открыть Компании и вести внебалансовые счета для учета и хранения ценных бумаг и других финансовых инструментов, разрешенных для инвестирования за счет выделенных активов с режимом счета, описанным в главе 5 настоящего Договора (далее - счета по учету финансовых инструментов);
4) зачислять на банковский инвестиционный счет в течение операционного дня поступления по выделенным активам Компании;
5) предоставлять Управляющему и Компании уведомления о движении денег на банковских инвестиционных счетах в тенге и в иностранной валюте по видам операций не позднее _____ часов следующего операционного дня;
6) исполнять платежные поручения Управляющего по переводу денег с банковского инвестиционного счета в тенге и банковского инвестиционного счета в иностранной валюте на соответствующие счета контрагентов в национальной и иностранной валютах при инвестировании временно свободных поступлений по выделенным активам и производить списание (зачисление) ценных бумаг и размещение (возврат) в банковские вклады со (на) счетов (а) по учету финансовых инструментов;
7) исполнять платежные поручения Компании по списанию денег с банковского инвестиционного счета на банковский текущий счет Компании для реализации ею обязательств по выпущенным облигациям, в качестве обеспечения которых явились выделенные активы;

1-тарау. Шарттың мәні
1. Шарттың мәні Компанияның Кастодиан шоттарындағы бөлінген активтерін жауапты сақтау және есепке алу жөніндегі қызметті ұсыну болып табылады.
2. Компания ақшалай талап етуді бөлінген активтермен қамтамасыз етілген облигацияларды шығару жолымен қаржыландыруды, сондай-ақ бөлінген активтер бойынша уақытша еркін түсімдерді инвестициялауды жүзеге асырады. Осы функцияларын жүзеге асыру үшін Компания Кастодианда шот ашады.
3. Басқарушы Инвестициялық портфельді басқару шартының талаптарына сәйкес Кастодиандағы Компанияның тиісті шоттарындағы Компанияның бөлінген активтері бойынша уақытша еркін түсімдерін инвестициялауды жүзеге асырады.
4. Компания тапсырады, ал Кастодиан Қазақстан Республикасының заңнамаларын сақтай отырып және осы Шартқа сәйкес Компанияның өзіне сеніп тапсырылған активтерінің сақталуын және есебін жүргізуді қамтамасыз етеді және олардың мақсатқа орай орналастырылуына бақылау жасайды.
2-тарау. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
5. Кастодиан:
1) Компанияға осы Шарттың 3-тарауында сипатталған шот режимінде теңгеде банктік инвестициялық шот ашуды және жүргізуді;
2) Компанияға осы Шарттың 4-тарауында сипатталған шот режимінде шетел валютасында банктік инвестициялық шот ашуды және жүргізуді;
3) Компанияға осы Шарттың 5-тарауында сипатталған шот режимінде бөлінген активтер есебінен инвестициялауға рұқсат берілген бағалы қағаздарды және басқа қаржы құралдарын есепке алу және сақтау үшін баланстан тыс шоттарды ашуды және жүргізуді (бұдан әрі - қаржы құралдарын есепке алу шоты);
4) Компанияның бөлінген активтер бойынша түсімдерін операциялық күн ішінде банктік инвестициялық шот есебіне алуды;
5) Басқарушыға және Компанияға операциялық күннен кейінгі күнгі сағат ___ кешіктірмей операциялар түрлері бойынша теңгедегі және шетел валютасындағы банктік инвестициялық шоттағы ақша қозғалысы туралы хабарламаны ұсынуды;
6) бөлінген активтер бойынша уақытша еркін түсімдерді инвестициялау кезінде ақшаны теңгедегі банктік инвестициялық шоттан және шетел валютасындағы банктік инвестициялық шоттан қарсы агенттердің ұлттық валютадағы және шетел валютасындағы тиісті шоттарына аудару кезінде және бағалы қағаздарды есептен шығаруға (есептеуге) және қаржы құралдарын есепке алу жөніндегі шоттардан (шоттарға) банктік салымдарға орналастыруды (қайтаруды) жүргізу кезінде ақша аудару бойынша Басқарушының тапсырмаларын орындауды;
7) бөлінген активтер қамтамасыз ету болып табылатын шығарылған облигациялар жөніндегі міндеттемелерін оның іске асыруы үшін Компанияның банктік ағымдағы шотына банктік инвестициялық шоттағы ақшаны есептен шығару жөніндегі Компанияның төлем тапсырмаларын орындауды;

8) исполнять платежные поручения Компании (или Управляющего) по переводу денег с банковского инвестиционного счета в тенге на банковский текущий счет Компании или Управляющего для возмещения расходов Управляющего, возникших при инвестировании временно свободных поступлений по выделенным активам на основании трехстороннего акта сверки между Управляющим, Кастодианом и Компанией;
9) извещать Управляющего и Компанию о зачислении (списании) ценных бумаг на счета (со счетов) по учету финансовых инструментов не позднее рабочего дня, следующего за днем зачисления (списания) ценных бумаг;
10) обеспечивать сохранность выделенных активов;
11) обеспечивать ежедневный учет операций, связанных с движением выделенных активов;
12) хранить отчетность по выделенным активам, а также первичные документы по учету выделенных активов в течение пяти лет. Первичные документы, подтверждающие приобретение Компанией права требования, хранятся Кастодианом в течение пяти лет с момента исполнения требований по ним;
13) предоставлять Управляющему и Компании информацию от эмитентов ценных бумаг не позднее рабочего дня, следующего за днем поступления информации Кастодиану;
14) обеспечивать соответствие учета и оценки выделенных активов, осуществляемым Кастодианом, Управляющим и Компанией;
15) оказывать услуги номинального держателя в объеме, определяемом законодательством Республики Казахстан;
16) соблюдать конфиденциальность сведений о банковских инвестиционных счетах и счетах по учету финансовых инструментов Компании в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
17) регулярно проводить встречную сверку данных в порядке, предусмотренном главой 7 настоящего Договора;
18) не исполнять приказы Управляющего о переводе денег с банковских инвестиционных счетов в тенге или в иностранной валюте и списании ценных бумаг со счетов по учету финансовых инструментов с момента получения официального уведомления от уполномоченного органа о приостановлении действия лицензии Управляющего и до момента получения официального уведомления от уполномоченного органа о возобновлении действия лицензии Управляющего;
19) с момента получения от Компании уведомления о направлении письменного уведомления Управляющему о приостановлении действия договора или его расторжении на управление инвестиционным портфелем между Компанией и Управляющим, действовать в соответствии с письменными поручениями Компании;

8) Басқарушы, Кастодиан және Компания арасындағы үш жақты салыстыру актісі негізінде бөлінген активтер бойынша уақытша еркін келіп түсімдерді инвестициялау кезінде пайда болған Басқарушының шығыстарын өтеу үшін Компанияның немесе Басқарушының банктік ағымдағы шотына теңгедегі банктік инвестициялық шоттан ақша аудару жөніндегі Компанияның (немесе Басқарушының) төлем тапсырмаларын орындауды;
9) Басқарушыны және Компанияны қаржы құралдарын есепке алу бойынша шоттарда (шоттардан) бағалы қағаздарды есептеу (есептен шығару) туралы бағалы қағаздарды есептеген күннен кейінгі жұмыс күнінен кешіктірмей хабардар етуді;
10) бөлінген активтердің сақталуын қамтамасыз етуді;
11) бөлінген активтердің қозғалысына байланысты операцияларды күн сайын есепке алуды қамтамасыз етуді;
12) бөлінген активтер бойынша есеп беруді, сондай-ақ бөлінген активтерді есепке алу жөніндегі бастапқы құжаттарды бес жыл бойы сақтауды. Компанияның талап ету құқығын иеленуін растайтын бастапқы құжаттарды Кастодиан ол бойынша талаптарды орындаған сәттен бастап бес жыл бойы сақтауды;
13) Басқарушыға және Компанияға бағалы қағаздар эмитенттерінен ақпаратты Кастодианға ақпарат түскен күннен кейінгі жұмыс күнінен кешіктірмей ұсынуды;
14) Кастодиан, Басқарушы және Компания жүзеге асыратын бөлінген активтердің есебі мен бағалануының сәйкестігін қамтамасыз етуді;
15) Қазақстан Республикасының заңнамасымен анықталған көлемде номиналды ұстаушы ретіндегі қызметті жүзеге асыруды;
16) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес банктік инвестициялық шоттары және Компанияның қаржы құралдарын есепке алу шоты туралы мәліметтердің құпиялылығын сақтауды;
17) осы Шарттың 7-тарауында көзделген тәртіппен деректерге тұрақты түрде қарсы тексеруді жүргізуді;
18) Компанияның теңгедегі немесе шетел валютасындағы банктік инвестициялық шоттан ақша аудару немесе қаржы құралдарын есепке алу жөніндегі шоттардан бағалық қағаздарды есептен шығару туралы Басқарушының бұйрығын уәкілетті мемлекеттік органнан Компания лицензиясының қолданылуын тоқтата тұру туралы ресми хабарламасын алған сәттен бастап уәкілетті мемлекеттік органнан Компания лицензиясының қолданылуын қайтадан қалпына келтіру туралы ресми хабарламасын алған сәтке дейін орындамауды;
19) Компаниядан кастодиандық қызметті атқаруға арналған өзінің лицензиясының тоқтатыла тұрғаны немесе Компания мен Басқарушының арасындағы инвестициялық портфельді басқарудың бұзылғаны туралы жазбаша хабарламаның жіберілгендігі туралы хабарламаны алған сәттен бастап Компанияның жазбаша ұйғарымдарына сәйкес іс-қимыл жасауды;

20) письменно информировать Управляющего и Компанию о приостановлении (прекращении) действия своей лицензии на кастодиальную деятельность или других обстоятельствах, ведущих к изменению прав Кастодиана на хранение и учет выделенных активов, в срок не позднее рабочего дня, следующего за днем получения официального решения уполномоченного органа;
21) в течение _______ рабочих дней отвечать на письменные запросы Компании и Управляющего;
22) осуществлять контроль за поступлением доходов по финансовым инструментам;
23) зачислять доходы, полученные по финансовым инструментам на банковские инвестиционные счета Компании в день поступления дохода на корреспондентский счет Кастодиана;
24) не исполнять поручения Управляющего в случае их несоответствия законодательству Республики Казахстан с незамедлительным уведомлением об этом уполномоченного органа и Компании.
6. Кастодиан имеет право:
1) ежемесячно получать оплату за свои услуги от Компании и Управляющего в соответствии с пунктами 20 и 21 настоящего Договора;
2) расторгнуть настоящий Договор на условиях и в порядке, предусмотренных главой 10 настоящего Договора;
3) выставлять счета-фактуры Компании или Управляющему в соответствии с договором на управление инвестиционным портфелем между Компанией и Управляющим на возмещение расходов Кастодиана по оплате услуг соответствующих организаций, осуществляющих функции номинального держателя, по обслуживанию сделок с временно свободными поступлениями по выделенным активам и ведению счетов по учету финансовых инструментов;
4) не исполнять платежные поручения Управляющего или Компании на списание сумм с инвестиционных счетов в тенге или в иностранной валюте в случае отсутствия на указанных счетах сумм, достаточных для исполнения таких платежных поручений с учетом текущих поступлений;
5) изменять тарифы с предварительным письменным уведомлением Компании и Управляющего об этом за _______ рабочих дней;
6) безакцептно списывать суммы расходов, понесенные Кастодианом по сделкам с временно свободными поступлениями по выделенным активам, совершенным на международных рынках, которые подтверждаются трехсторонним актом сверки между Компанией, Кастодианом и Управляющим.
7. Компания обязана:
1) обеспечивать соответствие учета и оценки выделенных активов с Управляющим и Кастодианом;
2) предоставлять Кастодиану копию договора на управление инвестиционным портфелем, заключенного между Управляющим и Компанией, а также копии всех изменений и дополнений к нему;
3) представлять Кастодиану копии справки или свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, устава, проспекта выпуска акций и отчета об утверждении выпуска акций (в случае регистрации Компании в форме акционерного общества), а также копии всех изменений и дополнений в указанные документы;

20) уәкілетті органның ресми шешімін алған күннен кейінгі жұмыс күнінен кешіктірмей бөлінген активтерді сақтау және есебін алу жөніндегі Кастодиан құқығының өзгеруіне алып келетін басқа жағдайлар немесе кастодиандық қызметке берілген лицензияның қолданылуының уақытша тоқтатылуы (жойылуы) туралы Басқарушыны және Компанияны жазбаша хабардар етуді;
21) Компанияның жазбаша сұрауларына ___ жұмыс күні ішінде жауап қайтаруды;
22) қаржы құралдары бойынша кірістердің түсіміне бақылау жасауды;
23) қаржы құралдары бойынша алынған кірісті Компанияның банктік инвестициялық шотына Кастодианның корреспонденттік шотына кіріс түскен күні есептеуді;
24) Басқарушының тапсырмалары Қазақстан Республикасының заңнамасымен сәйкес келмеген жағдайда дереу уәкілетті органға және Компанияға хабарлай отырып, оны орындамауды міндетіне алады.
6. Кастодианның:
1) ай сайын осы Шарттың 20 және 21-тармақтарына сәйкес Компаниядан және Басқарушыдан өзінің көрсеткен қызметі үшін ақы алуға;
2) осы Шарттың 10-тарауында көзделген талаптармен және тәртіпте осы Шартты бұзуға;
3) бөлінген активтер бойынша уақытша еркін түсімдермен мәмілелер бойынша қызметті және қаржы құралдарының есебі жөніндегі шоттарды жүргізетін номиналды ұстаушының функциясын жүзеге асыратын тиісті ұйымдардың қызметіне ақы төлеу бойынша Кастодианның шығыстарын өтеуге Компания мен Басқарушы арасында жасалған инвестициялық портфельді басқару жөніндегі шартқа сәйкес Компанияға немесе Басқарушыға шот-фактура ұсынуға;
4) көрсетілген шоттарда ағымдағы түсімдерді ескере отырып, мұндай төлем тапсырмаларын орындауға жеткілікті сома болмаған жағдайда, Компанияның немесе Басқарушының теңгедегі немесе шетел валютасындағы инвестициялық шоттан және зейнетақы төлемдерінің банктік шотынан соманы есептен шығару жөніндегі төлем тапсырмасын орындамауға;
5) Компанияны және Басқарушыны бұл жөнінде ___ жұмыс күні бұрын алдын-ала жазбаша хабардар ете отырып, тарифтерді өзгертуге;
6) Кастодианның халықаралық рыноктарда бөлінген активтермен жасалған мәмілелер бойынша Компания, Кастодиан және Басқарушы арасындағы салыстырып тексеру актісімен расталған шеккен шығыстары сомасын акцептсіз есептен шығаруға құқығы бар.
7. Компания:
1) Басқарушы мен Кастодиан арасындағы бөлінген активтерді есептеу мен бағалаудың сәйкестігін қамтамасыз етуді;
2) Кастодианға Басқарушы мен Кастодиан арасында жасалған инвестициялық портфельді басқару шартының көшірмесін, сондай-ақ оған жасалған барлық өзгерістер мен толықтырулардың көшірмелерін беруге;
3) Кастодианға заңды тұлғаның мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама немесе куәліктің, жарғының, акциялар (Компания акционерлік қоғам нысанында тіркелген жағдайда) шығарылымы проспектісінің және акциялар шығарылымын бекіту туралы есептің көшірмелерін, сондай-ақ аталған құжаттарға жасалған барлық өзгерістер мен толықтыруларды ұсынуды;

4) в день погашения обязательств по выпущенным Компанией облигациям, в качестве обеспечения которых явились выделенные активы, направлять поручение Кастодиану с одновременным уведомлением Управляющего по списанию денег с банковского инвестиционного счета на банковский текущий счет Компании для реализации ею обязательств по выпущенным облигациям;
5) направлять Кастодиану и Управляющему (если обязанность направлять платежные поручения Кастодиану возложена на Управляющего, в соответствии с договором на управление инвестиционным портфелем, заключенным между Компанией и Управляющим) распоряжение на перевод денег с банковского инвестиционного счета в тенге на текущий банковский счет Компании, а также направлять Кастодиану платежные документы для перевода денег с банковского инвестиционного счета на текущий банковский счет Компании;
6) оплачивать счета-фактуры, выставленные Кастодианом и указанные в подпункте 3) пункта 6 настоящего Договора, не позднее _______ рабочих дней со дня получения счета, если такая обязанность предусмотрена договором на управление инвестиционным портфелем, заключенным между Компанией и Управляющим;
7) информировать Кастодиана и Управляющего о всех санкциях, наложенных на Компанию со стороны уполномоченных органов, или иных обстоятельствах, ведущих к изменению в правах Компании на осуществление деятельности в день получения решения соответствующего государственного органа;
8) предоставить Кастодиану пакет документов, определенный законодательством Республики Казахстан для открытия счетов, указанных в подпунктах 1) - 3) пункта 5 настоящего Договора;
9) письменно уведомлять Кастодиана обо всех изменениях (смены руководящих работников, имеющих право подписи на платежных документах, изменение адресов, телефонов) в день наступления изменений с предоставлением соответствующих документов в Кастодиан в течение двух рабочих дней;
10) сообщать Кастодиану и Управляющему в письменной форме в срок не менее чем за два месяца о предполагаемой ликвидации или реорганизации Компании;
11) регулярно проводить встречную сверку данных в порядке, предусмотренном главой 7 настоящего Договора.
8. Компания имеет право:
1) расторгнуть настоящий Договор на условиях и в порядке, предусмотренных главой 10 настоящего Договора;
2) получать информацию от Кастодиана и Управляющего о деятельности по управлению инвестиционным портфелем, осуществляемой Управляющим, в порядке, предусмотренном пунктом 9 настоящего Договора.
9. Управляющий обязан:
1) сообщать Кастодиану реквизиты организации (-й), осуществляющей (-их) брокерскую и дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг (далее - брокер-дилер), с которой (-ыми) Управляющий заключил договор на оказание услуг брокера на рынке ценных бумаг в день заключения договора;

4) бөлінген активтер қамтамасыз етуі болып табылған Компания шығарған облигациялар бойынша міндеттемелерді өтеу күні шығарылған облигациялар бойынша міндеттемелерді іске асыру үшін Компанияның банктік инвестициялық шотынан банктік ағымдағы шотына Кастодианға ақшаны есептен шығару жөніндегі тапсырманы жіберуді;
5) Кастодианға және Басқарушыға (егер Компания мен Басқарушы арасында жасалған инвестициялық портфельді басқару шартына сәйкес Кастодианға төлем тапсырмаларын жіберу міндеті Басқарушыға жүктелген болса) теңгедегі банктік инвестициялық шоттан ақшаны Компанияның банктік ағымдағы шотына аудару жөнінде өкім жіберуге, сондай-ақ Кастодианға банктік инвестициялық шоттан ақшаны Компанияның банктік ағымдағы шотына аудару жөніндегі төлем құжаттарын жіберуді;
6) Кастодиан берген және осы Шарттың 6-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген шот-фактураларды шотты алған күннен бастап ___ жұмыс күнінен кешіктірмей егер осындай мүмкіндік Компания мен Басқарушы арасында жасалған инвестициялық портфельді басқару шартында көзделген болса, төлеуді;
7) Кастодианды және Басқарушыны уәкілетті орган тарапынан салынған барлық санкциялар туралы немесе тиісті мемлекеттік органның шешімін алған күннен бастап Компанияның атқарып отырған қызметіне байланысты құқықтарына өзгерістер енгізуге алып келетін өзге де жағдайлар туралы хабардар етіп отыруды;
8) Кастодианға осы Шарттың 5-тармағының 1)-3) тармақшаларында көрсетілген шоттарды ашу үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген құжаттар пакетін беруді;
9) Кастодианды барлық өзгерістер туралы (төлем құжаттарына қол қою құқығы бар басшы қызметкерлерді ауыстыру, мекен-жайларының, телефондарының ауысуы) өзгерістер келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде Кастодиандағы тиісті құжаттарды ұсыну арқылы жазбаша хабардар етуді;
10) Компанияның болжалданып отырған таратылуы немесе қайта ұйымдастырылуы туралы екі айдан кем емес мерзім ішінде Кастодианға және Басқарушыға жазбаша нысанда хабардар етуді;
11) Осы Шарттың 7-тарауында көзделген тәртіппен деректерді қарсы салыстырып тексеруді тұрақты жүргізуді міндетіне алады.
8. Компания:
1) осы Шарттың 10-тарауымен көзделген талаппен және тәртіппен осы Шартты бұзуға;
2) Кастодианнан және Басқарушыдан осы Шарттың 9-тарауында көзделген тәртіппен Басқарушы жүзеге асырып отырған инвестициялық портфельді басқару жөніндегі қызмет туралы ақпарат алуға құқылы.
9. Басқарушы:
1) Басқарушы шарт жасалған күні Кастодианға бағалы қағаздар рыногындағы брокерлік қызметі үшін шарт жасаған бағалы қағаздар рыногындағы брокерлік және дилерлік қызметті (бұдан әрі - брокер-дилер) жүзеге асырушы ұйымның (ұйымдардың) деректемелерін хабарлауды;

2) регулярно проводить встречную сверку данных в порядке, предусмотренном главой 7 настоящего Договора;
3) предоставить Кастодиану и Компании копию государственной лицензии на право осуществления деятельности по управлению инвестиционным портфелем, нотариально засвидетельствованную карточку образцов подписей руководящих работников Управляющего, уполномоченных подписывать письменные поручения Кастодиану от имени Управляющего;
4) сообщать Кастодиану и Компании в письменной форме в срок не менее чем за два месяца о предполагаемой ликвидации или реорганизации Управляющего;
5) в соответствии с законодательством Республики Казахстан осуществлять инвестирование временно свободных поступлений по выделенным активам и направлять Кастодиану платежные документы на перечисление денег по указанным реквизитам и приказы по зачислению (списанию) ценных бумаг и размещению (возврату) вкладов на (со) счетов (а) по учету финансовых инструментов;
6) одновременно с направлением брокеру-дилеру оригиналов заказов на заключение сделок с участием временно свободных поступлений по выделенным активам направлять Кастодиану копии таких заказов (доверенность на оплату, распоряжение на перевод) и приказы на зачисление (списание) ценных бумаг на (со) счетов (а) по учету финансовых инструментов в рамках операционного дня Кастодиана, обеспечивая тем самым возможность Кастодиана участвовать в системе подтверждения сделок, совершаемых на организованном рынке ценных бумаг и осуществлять контроль за исполнением сделок и целевым размещением выделенных активов;
7) в случае самостоятельного участия Управляющего в сделках купли-продажи ценных бумаг в качестве брокера-дилера - информировать или письменно уведомлять Кастодиана об участии в торгах и их результатах в день заключения сделки купли-продажи ценных бумаг;
8) предоставлять Компании отчет о совершенных с временно свободными поступлениями по выделенным активам сделках на следующий рабочий день после совершения сделок;
9) ежемесячно до _______ часов текущего операционного дня предоставлять Компании и Кастодиану информацию о:
сумме полученного инвестиционного дохода;
сумме начисленного инвестиционного дохода;
10) предоставлять Кастодиану и Компании копии договоров банковского вклада с банками второго уровня в день их заключения;
11) оплачивать счета-фактуры, выставленные Кастодианом Компании, согласно подпункту 3) пункта 6 настоящего Договора, в срок не позднее _______ операционных дней со дня выставления счета;

2) осы Шарттың 7-тарауында көзделген тәртіппен деректерді тұрақты түрде қарама-қарсы салыстыра бақылау жүргізуді;
3) Кастодианға және Компанияға инвестициялық портфельді басқару қызметін жүзеге асыру құқығына берілген мемлекеттік лицензияның, Басқарушының атынан Кастодианның жазбаша тапсырмаларына қол қоюға уәкілетті Басқарушының басшы қызметкерлерінің қойылатын қолдарының үлгілерінің нотариатта куәландырылған карточкасының көшірмесін беруді;
4) Кастодианға және Компанияға Басқарушыда болжалданып отырған тарату немесе қайта ұйымдастыру туралы екі айдан кем емес мерзімде жазбаша нысанда хабардар етуді;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бөлінген активтер бойынша уақытша еркін түсімдерді инвестициялауды жүзеге асыруды және Кастодианға көрсетілген деректемелер бойынша ақша аудару жөніндегі төлем құжаттарын және бағалы қағаздарды есептеу (есептен шығару) және қаржы құралдарының есебін алу жөніндегі шоттарға (шоттардан) салымдарды орналастыру (қайтару) жөніндегі бұйрықтарды жіберуді;
6) бөлінген активтер бойынша еркін түсімдерді қатыстыра отырып мәміле жасауға брокер-дилерге бір мезгілде тапсырыстардың түпнұсқаларын жібере отырып, Кастодианға осындай бұйрықтардың көшірмелерін (төлем сенімхаты және аударым жасау өкімі) және Кастодианның операциялық күні аясында қаржы құралдарының есебін алу жөніндегі шоттарға (шоттардан) бағалы қағаздарды есептеу (есептен шығару) жөніндегі бұйрықтарды жібере отырып, осынысымен Кастодианның бағалы қағаздардың ұйымдасқан рыногында жасалатын мәмілелерді растау жүйесіне қатысуын және мәмілелердің және бөлінген активтердің мақсатты орналастырылуына бақылауын жүзеге асыруды;
7) Басқарушының брокер-дилер ретінде бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілелеріне дербес қатысқан жағдайын хабарландыруға немесе Кастодианды сауда-саттыққа қатысу және бағалы қағаздарды сатып алу-сату жөніндегі мәмілені жасау күнгі оның нәтижесі туралы жазбаша хабардар етуді;
8) Компанияға мәміле жасалғаннан кейінгі жұмыс күні бөлінген активтер бойынша уақытша еркін түсімдермен жасалған мәмілелер туралы есеп беруді;
9) Компанияға және Кастодианға ай сайын ағымдағы операциялық күні cағат ___ дейін мыналар туралы ақпарат беруге:
алынған инвестициялық кіріс сомасын;
есептелген инвестициялық кіріс сомасын;
10) Кастодианға және Қорға екінші деңгейдегі банкпен банктік салым жөнінде жасалған шарттардың көшірмелерін олар жасалған күні беруді;
11) Кастодианның Компанияға ұсынған шот-фактурасын осы Шарттың 6-тармағының 3) тармақшасына сәйкес шот ұсынылған күннен бастап ___ операциялық күннен кешіктірмей төлеуді;

12) обеспечивать соответствие учета и оценки выделенных активов с Компанией и Кастодианом;
13) информировать Кастодиана и Компанию о приостановлении (прекращении) действия своей лицензии на осуществление деятельности по управлению инвестиционным портфелем или иных обстоятельствах, ведущих к изменению в правах Управляющего на инвестирование временно свободных поступлений по выделенным активам, в день получения решения уполномоченного органа;
14) письменно уведомлять Кастодиана обо всех изменениях (смена руководящих работников, имеющего право подписи на платежных документах, изменение адресов, телефонов, регистрационного номера налогоплательщика) в день наступления изменений с предоставлением соответствующих документов в Кастодиан в течение двух рабочих дней;
15) получать возмещение расходов, возникших при инвестировании временно свободных поступлений по выделенным активам на основании трехстороннего акта сверки между Управляющим, Компанией и Кастодианом.
10. Управляющий имеет право:
1) расторгнуть настоящий Договор на условиях и в порядке, предусмотренных главой 10 настоящего Договора;
2) получать плату за услуги в соответствии с договором на управление инвестиционным портфелем, заключенным между Компанией и Управляющим.
Глава 3. Режим банковского инвестиционного счета в тенге
11. Банковский инвестиционный счет в тенге предназначен для зачисления поступлений по выделенным активам, дохода по финансовым инструментам, возникшим в результате инвестирования временно свободных поступлений по выделенным активам, погашения ценных бумаг, размещения во вклады и получения возвращенных сумм по вкладам, размещенным в банках второго уровня в национальной валюте, а также реализации финансовых инструментов, приобретенных за счет временно свободных поступлений по выделенным активам, и прочих поступлений и расходов.
12. Право распоряжения счетом принадлежит Управляющему в соответствии с настоящим Договором, в отдельных случаях - Компании в соответствии с договором на управление инвестиционным портфелем, заключенным между ними.
13. Деньги, находящиеся на счете не могут быть объектом залога, обеспечением гарантий, поручительств и других обязательств Управляющего или Компании.
Глава 4. Режим банковского инвестиционного счета
в иностранной валюте
14. Банковский инвестиционный счет в иностранной валюте предназначен для зачисления поступлений по выделенным активам, реализация прав требований по которым производится в иностранной валюте, приобретения иностранной валюты за счет временно свободных поступлений по выделенным активам, направляемой на покупку ценных бумаг, номинированных в иностранной валюте, продажи иностранной валюты, поступления полученного дохода по финансовым инструментам, стоимость которых выражена в иностранной валюте, погашения ценных бумаг, размещения во вклады и получения возвращенных сумм по вкладам, размещенным в банках второго уровня в иностранной валюте и прочих поступлений и расходов в иностранной валюте.

12) бөлінген активтерді есепке алудың және бағалаудың Компаниямен және Кастодианмен сәйкестілігін қамтамасыз етуді;
13) инвестициялық портфельді басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыруға арналған өз лицензиясының іс-әрекетінің уақытша тоқтатылуы (тоқталуы) туралы немесе бөлінген активтер бойынша уақытша еркін түсімдерді инвестициялауға Басқарушының құқықтарын өзгертуге алып келетін өзге де жағдайлар туралы уәкілетті органның шешімін алған күні Кастодианды және Компанияны хабардар етуді;
14) барлық өзгерістер туралы (төлем құжаттарына қол қою құқығы бар басшы қызметкерлерді ауыстыру, бизнес-сәйкестендіру нөмірінің құрылымына енетін мәліметтер, мекен-жайларының, телефондарының ауысуы) өзгерістер келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде Кастодианның тиісті құжаттарын ұсыну арқылы Кастодианды жазбаша хабардар етуді;
15) Басқарушы, Компания және Кастодиан арасындағы үш жақты салыстыру актісі негізінде бөлінген активтер бойынша уақытша еркін түсімдерді инвестициялау кезінде пайда болған шығыстарды өтеуді қабылдауды міндетіне алады.
10. Басқарушы:
1) осы Шарттың 10-тарауында көзделген талап пен тәртіппен осы Шартты бұзуға;
2) Басқарушы мен Компания арасында жасалған инвестициялық портфельді басқару шартына сәйкес қызметіне төлем алуға құқылы.
3-тарау. Теңгедегі банктік инвестициялық шот режимі
11. Теңгедегі банктік инвестициялық шот бөлінген активтер бойынша уақытша еркін түсімдерді инвестициялау нәтижесінде пайда болған қаржы құралдары кірісін, бөлінген активтер бойынша түсімдерді, бағалы қағаздарды өтеуге, салымдарға орналастыруға және ұлттық валютада екінші деңгейдегі банктерде орналасқан салымдар бойынша қайтып келген сомаларды алуға, сондай-ақ бөлінген активтер бойынша уақытша еркін түсімдер есебінен және басқа түсімдер мен шығыстар есебінен қаржы құралдарын сатуға арналып отыр.
12. Осы Шартқа сәйкес Басқарушының, жекелеген жағдайларда - Компанияның олардың арасында инвестициялық портфельді басқаруға жасалған шартқа сәйкес шотты басқару құқығы бар.
13. Шоттағы ақша Басқарушының немесе Компанияның кепілдігінің, кепілдік беруінің, кепілдемесінің және басқа да міндеттемелерінің объектісі бола алмайды.
4-тарау. Шетел валютасындағы банктік инвестициялық шоттың режимі
14. Шетел валютасындағы банктік инвестициялық шот құны шетел валютасында көрсетілген қаржы құралдары бойынша алынған кіріс түсімінен, шетел валютасын сатудан, шетел валютасымен номинирленген бағалы қағаздарды сатып алуға бағытталған бөлінген активтер бойынша уақытша еркін түсімдер есебінен шетел валютасын сатып алудан, талап ету құқығын іске асыру шетел валютасымен жасалатын бөлінген активтер бойынша түсімдерді есептеуге, бағалы қағаздарды өтеуге, шетел валютасындағы екінші деңгейдегі банктерге орналастырылған салымдар бойынша қайтарылған сомаларды қабылдауға және шетел валютасындағы басқа түсімдер мен шығыстарға арналып отыр.

15. Право распоряжения счетом принадлежит Управляющему.
16. Деньги, находящиеся на счете в иностранной валюте, не могут быть объектом залога, обеспечением гарантий, поручительств и других обязательств Управляющего или Компании.
Глава 5. Режим счета по учету финансовых инструментов
17. Счет по учету финансовых инструментов является внебалансовым счетом Компании, предназначенным для учета ценных бумаг и других финансовых инструментов, приобретенных за счет временно свободных поступлений по выделенным активам.
18. Право распоряжения счетом принадлежит Управляющему.
19. Финансовые инструменты, находящиеся на счете, не могут быть объектом залога, обеспечением гарантий, поручительств и других обязательств Управляющего или Компании.
Глава 6. Размер и порядок оплаты услуг Кастодиана
20. Компания и Управляющий оплачивают счета Кастодиана в соответствии с настоящим Договором и договором на управление инвестиционным портфелем между Компанией и Управляющим.
21. Тарифы Кастодиана являются неотъемлемой частью настоящего Договора. В случае изменения тарифов Кастодиана данные изменения оформляются в виде дополнительного соглашения.
Глава 7. Форма и периодичность отчетности
22. По мере движения денег на банковских инвестиционных счетах в тенге и в иностранной валюте Кастодиан предоставляет Управляющему уведомление по типам операций о движении денег на банковских инвестиционных счетах в тенге и иностранной валюте и Компании - указанное уведомление и выписки к нему.
23. Выписка о зачислении (списании) ценных бумаг и размещении (возврате) вкладов на (со) счетов(а) по учету финансовых инструментов, а также выписки акционерного общества «Центральный депозитарий ценных бумаг» предоставляется Кастодианом Управляющему и Компании ежемесячно, не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным.
24. Кастодиан в течение трех рабочих дней месяца, следующего за отчетным, формирует в электронном виде и направляет Управляющему и Компании для сверки следующие данные о:
1) структуре финансовых инструментов;
2) движении денег на банковских инвестиционных счетах в тенге и иностранной валюте;
3) покупной стоимости финансовых инструментов;
4) текущей стоимости инвестиций за счет активов Компании;
5) сумме начисленного и полученного инвестиционного дохода;
6) документации, подтверждающей приобретение Компанией права требования;
7) сумме комиссионных вознаграждений Кастодиана.
25. Сверка по данным, указанным в пункте 24 настоящего Договора, оформляется трехсторонним актом сверки, который должен быть подписан уполномоченными представителями Кастодиана, Управляющего и Компании не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.

15. Шотты басқару құқығы Басқарушыға жүктеледі.
16. Шоттағы шетел валютасындағы ақша Компанияның кепілдігінің, кепілдік беруінің, кепілдемесінің және басқа да міндеттемелерінің объектісі бола алмайды.
5-тарау. Қаржы құралдарын есепке алу жөніндегі шот режимі
17. Қаржы құралдарын есепке алу жөніндегі шот Компанияның бағалы қағаздарды және бөлінген активтер бойынша уақытша еркін түсімдер есебінен сатып алынған басқа да қаржы құралдарын есепке алуға арналған баланстан тыс шоты болып табылады.
18. Шотты басқару құқығы Басқарушыға тиесілі.
19. Шоттағы қаржы құралдары Басқарушының немесе Компанияның кепілдігінің, кепілдік беруінің, кепілдемесінің және басқа да міндеттемелерінің объектісі бола алмайды.
6-тарау. Кастодиан көрсеткен қызметке ақы төлеу мөлшері мен тәртібі
20. Компания және Басқарушы Кастодианның шоттарын осы Шартқа және Компания және Басқарушы инвестициялық портфельді басқару үшін жасалған шартына сәйкес төлейді.
21. Кастодианның тарифтері осы шарттың ажырамас бөлігі болып табылады. Кастодианның тарифтері өзгерген жағдайда осы өзгерістер қосымша келісім түрінде ресімделеді.
7-тарау. Есеп беру нысандары және кезеңділігі
22. Кастодиан теңгедегі және шетел валютасындағы банктік инвестициялық шоттардағы ақшаның қозғалуына қарай Басқарушыға операциялардың түрлері бойынша теңгедегі және шетел валютасындағы банктік инвестициялық шоттардағы ақшаның қозғалысы туралы хабарламаны, және Компанияға - аталған хабарламаны және оның үзінді көшірмесін береді.
23. Кастодиан қаржы құралдарын есепке алу жөніндегі шоттарға(дан) бағалы қағаздарды есепке алу (есептен шығару) және салымдарды орналастыру (қайтару) туралы үзінді-көшірмені, сондай-ақ "Бағалы қағаздар орталық депозитарийі" акционерлік қоғамының үзінді-көшірмелерін Компанияға ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей береді.
24. Кастодиан есепті айдан кейінгі айдың үш жұмыс күні ішінде салыстырып тексеру үшін мынадай деректерді электрондық түрде қалыптастырады және Басқарушыға және Компанияға жібереді:
1) қаржы құралдарының құрылымын;
2) теңгедегі және шетел валютасындағы банктік инвестициялық шоттардағы ақша қозғалысын;
3) қаржы құралдарының сатып алу құнын;
4) зейнетақы активтерінің есебінен инвестициялардың ағымдағы құны;
5) есептелген және алынған инвестициялық кіріс сомасын;
6) Компанияның талап ету құқығын иеленгенін растайтын құжаттамаларды;
7) Кастодианның комиссиялық сыйақы сомасын.
25. Шарттың 24-тармағында көрсетілген деректер бойынша салыстырып тексеру есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірілмей Кастодиан, Басқарушы және Компания уәкілетті өкілдері қол қоюы тиіс үш жақты салыстырып тексеру актісімен ресімделеді.

26. При возникновении затрат, связанных с осуществлением инвестиционной деятельности в отношении выделенных активов, Кастодиан, Управляющий и Компания производят сверку по таким затратам.
Глава 8. Ответственность сторон
27. В случае несвоевременного исполнения Кастодианом поручений (приказов) Управляющего или Компании, направленных ими в соответствии с условиями настоящего Договора, Кастодиан уплачивает стороне, поручение (приказ) которой не исполнено в срок, неустойку в размере _____ ставки рефинансирования, установленной Национальным Банком Республики Казахстан на дату платежа, начисляемый на сумму, указанную в неисполненном в срок поручении, за каждый день просрочки, включая день оплаты.
28. В случае несвоевременной оплаты счетов-фактур, указанных в подпункте 3) пункта 6 и в подпункте 11) пункта 9 настоящего Договора, Компания и (или) Управляющий обязаны уплатить Кастодиану неустойку в размере ___ ставки рефинансирования, установленной Национальным Банком Республики Казахстан на дату платежа, начисляемый на невыплаченную сумму за каждый день просрочки, включая день оплаты, согласно договору на управление инвестиционным портфелем, заключенному между Компанией и Управляющим.
29. Сторона, причинившая ущерб другой стороне или сторонам в результате неисполнения, неправильного или несвоевременного исполнения ею своих обязательств по настоящему Договору, обязана в течение пяти рабочих дней после возникновения таких обстоятельств возместить ущерб этой стороне или сторонам и уплатить им неустойку в размере _____ ставки рефинансирования, установленной Национальным Банком Республики Казахстан на дату платежа, рассчитываемый на сумму ущерба каждой из сторон в отдельности.
30. Стороны освобождаются от выплаты неустоек, указанных в пунктах 27 - 29 настоящего Договора, в случае, если основания возникновения неустоек прямо связаны с обстоятельствами непреодолимой силы, указанными в главе 9 настоящего Договора.
31. Управляющий несет ответственность за несвоевременное представление Кастодиану платежных поручений для расчетов по осуществляемым сделкам на первичном, вторичном рынке ценных бумаг Республики Казахстан и на международных рынках.
Глава 9. Обстоятельства Форс-мажора
32. В случае, если какой-либо из сторон мешают, препятствуют или задерживают исполнить обязательства по настоящему Договору обстоятельства Форс-мажора, указанные в пункте 33 настоящего Договора, исполнение такой стороной обязательств по настоящему Договору приостанавливается соразмерно времени, в течение которого длятся Форс-мажорные обстоятельства и в той степени, в какой они мешают, препятствуют или задерживают исполнение вышеназванных обязательств.

26. Бөлінген активтерге қатысты инвестициялық қызметті жүзеге асыруға байланысты шығындар пайда болған жағдайда Кастодиан, Басқарушы және Компания осындай шығындар бойынша салыстырып тексеру жүргізеді.
8-тарау. Тараптардың жауапкершіліктері
27. Басқарушының немесе Компанияның осы Шарттың талаптарына сәйкес жіберген тапсырмаларын (бұйрықтарын) Кастодиан уақтылы орындамаған жағдайда Кастодиан тапсырмасы (бұйрығы) мерзімінде орындалмаған Компанияның Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің төлем жасау күніне белгілеген қайта қаржыландыру мөлшерлемесінің _______ мөлшерінде ақы төлеу күнін қосқанда, әрбір кешіктірілген күн үшін мерзімінде орындалмаған тапсырмада көрсетілген сомаға есептелген айып төлейді.
28. Осы Шарттың 9-тармағының 11) тармақшасында және 6-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген шот-фактураларды уақтылы төлемеген жағдайда Компания және/немесе Басқарушы Кастодианға Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің төлем жасау күніне белгіленген қайта қаржыландыру мөлшерлемесінің ___ мөлшерінде Басқарушы мен Компанияның арасында жасалған инвестициялық портфельді басқару шартына сәйкес ақы төлеу күнін қосқанда, әрбір кешіктірілген күн үшін төленбеген сомаға есептелген айып төлеуге міндетті.
29. Осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындамау, дұрыс немесе уақтылы орындамау нәтижесінде басқа тарапқа немесе тараптарға шығын келтірген тарап осындай жағдайлар туындағаннан кейін бес жұмыс күні ішінде осы тарапқа немесе тараптарға шығынды өтеуге және оларға төлем жасау күніне Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгіленген қайта қаржыландыру мөлшерлемесінің ______ мөлшерінде тараптың әрқайсысына жеке есептелген шығын сомасына есептелген айыптарды төлеуі міндетті.
30. Егер айыптардың туындау негіздері осы Шарттың 9-тарауында көрсетілген дүлей күш жағдайына тікелей байланысты болса, тараптар осы Шарттың 27-29-тармақтарында көрсетілген айыптарды төлеуден босатылады.
31. Басқарушы Қазақстан Республикасының бастапқы және қайталама бағалы қағаздар рыноктарында және халықаралық рыноктарда жүзеге асырылатын мәмілелер бойынша есептеулерге арналған төлем тапсырмаларының Кастодианға уақтылы берілуі үшін жауапкершілік алады.
9-тарау. Төтенше жағдайлар
32. Егер осы Шарттың 33-тармағында көрсетілген Төтенше жағдайлар тараптардың біріне осы Шарт бойынша міндеттемелерін орындауға бөгет, кедергі жасаса немесе кідіртсе, осындай тараптың осы Шарт бойынша міндеттемелерін орындауы Төтенше жағдайлар созылатын тең уақытқа және жоғарыда аталған міндеттемелерді орындауға бөгет, кедергі жасау немесе кідірту дәрежесіне қарай тоқтатыла тұрады.

33. Форс-мажор означает любые обстоятельства, включая, но, не ограничиваясь, пожары, наводнения, землетрясения, войны (объявленные и не объявленные), восстания, забастовки, гражданские войны или беспорядки, принятие законов, постановлений, решений и иных актов уполномоченных органов, прямо или косвенно запрещающих указанные в настоящем Договоре виды деятельности.
34. В день возникновения Форс-мажора сторона, у которой имеются препятствия в выполнении обязательств по настоящему Договору, должна письменно уведомить другие стороны о наступлении Форс-мажора и о влиянии Форс-мажора на выполнение ею таких обязательств. Если сторона не сделала уведомления о Форс-мажоре, как установлено данным пунктом, такая сторона утрачивает право, оговоренное пунктом 35 настоящего Договора, за исключением случаев, когда для такой стороны в результате Форс-мажора стало невозможным послать уведомление другим сторонам.
35. В течение одного рабочего дня после прекращения Форс-мажора, вовлеченная в него сторона должна письменно уведомить другие стороны о прекращении Форс-мажора и должна возобновить исполнение своих обязательств по настоящему Договору. В случае если Форс-мажор продолжается более одного месяца после его наступления, любая из сторон вправе прекратить действие настоящего Договора в соответствии с главой 10 настоящего Договора.
Глава 10. Срок действия Договора и порядок его расторжения
36. Настоящий Договор считается заключенным с момента его подписания сторонами и действует бессрочно.
37. Настоящий Договор может быть расторгнут, наряду с общими основаниями прекращения обязательств по договору, в одном из следующих случаев:
1) на основании соответствующего решения исполнительного органа Компании;
2) по требованию Управляющего;
3) по решению Кастодиана;
4) при прекращении действия выданной уполномоченным органом лицензии Кастодиана на осуществление кастодиальной деятельности на рынке ценных бумаг.
38. Инициатор расторжения настоящего Договора обязан уведомить стороны настоящего Договора за тридцать календарных дней до намеченной даты расторжения настоящего Договора.
39. Настоящий Договор считается расторгнутым после завершения процедуры передачи активов Компании новому Кастодиану в порядке, установленным уполномоченным органом.
40. При расторжении настоящего Договора по инициативе Кастодиана он обязан исполнить обязательства по настоящему Договору до момента подписания Компанией и Управляющим кастодиального договора с другим банком, имеющим лицензию уполномоченного органа на осуществление кастодиальной деятельности.

33. Төтенше жағдай өртті, су тасқынын, зілзаланы, соғыстарды (жарияланған және жарияланбаған), көтерілістерді, ереуілдерді, азамат соғысын немесе тәртіпсіздіктерді, осы Шартта көрсетілген қызмет түрлеріне уәкілетті органдар тікелей немесе жанама тыйым салатын заңдар, қаулылар, шешімдер және өзге де актілерді қабылдауын қосатын, бірақ шектемейтін кез келген жағдайларды білдіреді.
34. Төтенше жағдай туындаған күні осы Шарт бойынша міндеттемелерін орындауға кедергісі бар тарап басқа тараптарды Төтенше жағдайдың басталғаны туралы және Төтенше жағдайдың оған осындай міндеттемелерді орындауына әсері туралы жазбаша хабарлауы тиіс. Егер тарап осы тармақта белгіленгендей Төтенше жағдай туралы хабарламаса, сол тарап осы тарап үшін Төтенше жағдай нәтижесінде басқа тараптарға хабарлама жіберуге мүмкіндігі болмай қалған жағдайларды қоспағанда осы шарттың 35-тармағында көрсетілген құқықтарын жоғалтады.
35. Төтенше жағдай тоқтатылғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде оған тартылған тарап басқа тарапқа Төтенше жағдайдың тоқтатылғаны туралы жазбаша хабарлауы тиіс және осы шарт бойынша міндеттемелерін орындауды қайта жаңартуы тиіс. Егер Төтенше жағдай басталғаннан кейін бір айдан астам уақытқа созылса, тараптардың кез келгені осы шарттың 10-тарауға сәйкес осы Шарттың қолданылуын тоқтатуға құқылы.
10-тарау. Шарттың қолданылу мерзімі және оны бұзу тәртібі
36. Осы Шарт оған қол қойылған сәттен бастап жасалған деп саналады және мерзімсіз қолданылады.
37. Шартты бұзу Шарт бойынша міндеттемелерді тоқтатудың жалпы негіздемелерімен бірге мынадай жағдайларда болуы мүмкін:
1) Компанияның атқарушы органының тиісті шешімінің негізінде;
2) Басқарушының талап етуі бойынша;
3) Кастодианның шешімі бойынша;
4) Кастодианға уәкілетті орган бағалы қағаздар рыногында кастодиандық қызметті жүзеге асыруға берген лицензиясының қолданылу мерзімі тоқтатылған кезде.
38. Шартты бұзу жөнінде бастама жасаушы Шартты бұзу жөніндегі белгіленген күнге дейінгі отыз күнтізбелік күн ішінде тараптарды хабарландыруы міндетті.
39. Компанияның активтерін жаңа Компанияға уәкілетті орган белгілеген тәртіппен беру рәсімдері аяқталған соң бұзылды деп есептеледі.
40. Шарт Кастодианның бастамасы бойынша бұзылған жағдайда ол Компания мен Басқарушының кастодиан қызметін жүзеге асыруға уәкілетті органның лицензиясы бар басқа банкпен кастодиан шартына қол қойған сәтіне дейін осы Шарт бойынша міндеттемелерін орындауға міндетті.

Глава 11. Прочие условия
41. Стороны обязуются соблюдать законодательство Республики Казахстан, касающееся предмета настоящего Договора и регулирующее отношения сторон по настоящему Договору.
42. Настоящий Договор составлен в трех экземплярах на государственном и русском языках, имеющих одинаковую юридическую силу, по одному экземпляру для каждой из сторон.
43. В случае противоречия условий настоящего Договора условиям любого иного договора или соглашения, заключенных между сторонами в отдельности или вместе, положения настоящего Договора являются приоритетными и стороны будут руководствоваться в первую очередь положениями настоящего Договора.
44. Изменения и дополнения в настоящий Договор вносятся по письменному согласию сторон путем подписания дополнительных соглашений, являющихся неотъемлемой частью настоящего Договора.
45. Неурегулированные споры сторон по настоящему Договору, рассматриваются судами Республики Казахстан в соответствии с их компетенцией на основании действующего законодательства Республики Казахстан.
46. Ни одна из сторон не вправе передавать или уступать свои права или обязанности по настоящему Договору третьим лицам.
Глава 12. Реквизиты и подписи сторон
Компания
Управляющий
_________________________________
_________________________________
_________________________________
_________________________________
_________________________________
_________________________________
(реквизиты Компании, бизнес - идентификационный номер, почтовый адрес, телефоны, банковский идентификационный код, индивидуальный идентификационный код, код бенефициара)
(реквизиты Управляющего, бизнес -идентификационный номер, телефоны, почтовый адрес, банковский идентификационный код, индивидуальный идентификационный код, код бенефициара)
__________________________________
(должность, подпись
представителя Компании)
место печати
________________________________
(должность, подпись
представителя Управляющего)
место печати
Кастодиан
_______________________________________________________
_______________________________________________________
(реквизиты Кастодиана, почтовый адрес,
телефоны, банковский идентификационный код,
индивидуальный идентификационный код,
код бенефициара)
_______________________________________________________
(должность, подпись представителя Кастодиана)
место печати
Приложение 4
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 21 апреля 2003 года N 139
Сноска. Приложение 4 дополнено постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 15.04.2006 N 96 (вводится в действие по истечении 14 дней со дня гос. регистрации); в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 26.04.2013 № 110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Типовой кастодиальный договор,
заключаемый между банком-кастодианом и
специальной финансовой компанией, самостоятельно
осуществляющей инвестирование временно
свободных поступлений по выделенным активам
«___» _________ 20__ года     ____________________________________
(наименование населенного пункта)
Настоящий Договор заключен между следующими сторонами:
Специальная финансовая компания
____________________________________________________________________,
(наименование компании, номер и дата справки или
свидетельства государственной регистрации
(перерегистрации) юридического лица),
именуемая в дальнейшем «Компания», в лице
____________________________________________________________________,
(должность, фамилия, имя, отчество)
действующего на основании устава или доверенности,
выданной в соответствии с законодательством,
Банк-Кастодиан
____________________________________________________________________,
(наименование банка, номер лицензии, дата выдачи)
именуемый в дальнейшем «Кастодиан», в лице
____________________________________________________________________,
(должность, фамилия, имя, отчество)
действующего на основании устава или доверенности,
выданной в соответствии с законодательством.

11-тарау. Басқа да талаптар
41. Тараптар Қазақстан Республикасының осы Шарттың мәніне қатысты және осы Шарт бойынша тараптардың қатынастарын реттейтін заңдарын сақтауға міндеттенеді.
42. Осы Шарт әрқайсысының заң күшi бiрдей мемлекеттiк және орыс тiлдерінде үш дана етiп жасалған, әрбір тарапқа бір-бірден келеді.
43. Осы Шарттың талаптары кез келген өзге шарттың немесе тараптар арасында жеке немесе бірге жасалған келісімнің талаптарына қайшы келген жағдайда осы Шарттың ережелері басым болып табылады және тараптар ең алдымен осы Шарттың ережелерін басшылыққа алады.
44. Осы Шартқа өзгерістер мен толықтырулар тараптардың жазбаша келісуі бойынша осы Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын қосымша келісімге қол қою арқылы енгізіледі.
45. Тараптардың осы Шарт бойынша реттелмеген дауларын Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңнамалары негізінде Қазақстан Республикасының соттары олардың құзыретіне сәйкес қарайды.
46. Тараптардың ешқайсысы да осы Шарт бойынша құқықтарын немесе міндеттемелерін үшінші тұлғаға беруге немесе басқаға беруге құқылы емес.
12-тарау. Тараптардың деректемелері және қолдары
Компания                         Басқарушы
_______________________________    ______________________________
_______________________________    ______________________________
_______________________________    _______________________________
(Компанияның деректемелері,          (Басқарушының деректемелері,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі,         бизнес-сәйкестендіру нөмірі,
почталық мекен-жайы, телефондары,   телефондары, почталық мекенжайы,
банктік сәйкестендіру коды,           банктік сәйкестендіру коды,
жеке сәйкестендіру коды,                жеке сәйкестендіру коды,
бенефициар коды)                            бенефициар коды)
_______________________________      ________________________________
(Компания өкілінің қызметі, қолы)  (Басқарушы өкілінің қызметі, қолы)
мөрдің орны                             мөрдің орны
Кастодиан
_______________________________________
(Компанияның деректемелері, почталық
мекен-жайы, телефондары, банктік
бірегейлендіру коды, жеке
бірегейлендіру коды, бенефициар коды)
_______________________________________
(Басқарушы өкілінің лауазымы, қолы)
мөрдің орны
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2003 жылғы 21 сәуірдегі
№ 139 қаулысына
4-қосымша
Кастодиан банк пен бөлінген активтер бойынша уақытша
еркін түсімдерді инвестициялауды дербес жүзеге асыратын
арнайы қаржы компаниясы арасында жасалатын
кастодиандық үлгі шарт
Ескерту: 4-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006.04.15 N 96 қаулысымен; жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 26.04.2013 № 110 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«___» _________ 200__жыл            __________________________
(елді мекеннің атауы)
Осы Шарт мынадай тараптардың арасында жасалды:
Арнайы қаржы компаниясы
_______________________________________________________________
(Компанияның атауы, мемлекеттік (қайта) тіркеу куәлігінің
_______________________________________________________________
нөмірі және күні)
бұдан әрі "Компания" деп аталады да, заңнамаға сәйкес берілген
жарғы немесе сенімхат негізінде іс-әрекет жасайтын
________________________________________________________________
(лауазымы, фамилиясы, аты-жөні)
арқылы,
Кастодиан Банк ___________________________________________
________________________________________________________________
(Банктің атауы, лицензия нөмірі және берілген күні)
бұдан әрі "Кастодиан" деп аталады да, жарғы немесе заңнамаға
сәйкес берілген сенімхат негізінде іс-әрекет жасайтын
________________________________________________________________
(лауазымы, фамилиясы, аты-жөні)
арқылы.

Глава 1. Предмет договора
1. Предметом настоящего договора является предоставление услуг по ответственному хранению и учету выделенных активов Компании на счетах в Кастодиане.
2. Компания осуществляет финансирование под уступку денежного требования путем выпуска облигаций, обеспеченных выделенными активами, а также инвестирование временно свободных поступлений по выделенным активам. Для осуществления этих функций Компания открывает счета в Кастодиане.
3. Компания поручает, а Кастодиан с соблюдением законодательства Республики Казахстан и в соответствии с настоящим Договором обеспечивает сохранность и учет вверенных ему выделенных активов Компании и осуществляет контроль за их целевым размещением.
Глава 2. Права и обязанности сторон
4. Кастодиан обязан:
1) открыть Компании и вести банковский инвестиционный счет в тенге с режимом счета, описанным в главе 3 настоящего Договора;
2) открыть Компании и вести банковский инвестиционный счет в иностранной валюте с режимом счета, описанным в главе 4 настоящего Договора;
3) открыть Компании и вести внебалансовые счета для учета и хранения ценных бумаг и других финансовых инструментов, разрешенных для инвестирования за счет выделенных активов с режимом счета, описанным в главе 5 настоящего Договора (далее - счета по учету финансовых инструментов);
4) зачислять на банковский инвестиционный счет в течение операционного дня поступления по выделенным активам Компании;
5) предоставлять Компании уведомления о движении денег на банковских инвестиционных счетах в тенге и в иностранной валюте по видам операций не позднее ______ часов следующего операционного дня;
6) исполнять платежные поручения Компании по переводу денег с банковского инвестиционного счета в тенге и банковского инвестиционного счета в иностранной валюте на соответствующие счета контрагентов в национальной и иностранной валюте при инвестировании временно свободных поступлений по выделенным активам и производить списание (зачисление) ценных бумаг и размещение (возврат) в банковские вклады со (на) счетов(а) по учету финансовых инструментов;
7) исполнять платежные поручения Компании по списанию денег с банковского инвестиционного счета на банковский текущий счет Компании для реализации ею обязательств по выпущенным облигациям, в качестве обеспечения которых явились выделенные активы;
8) исполнять платежные поручения Компании по переводу денег с банковского инвестиционного счета в тенге на банковский текущий счет Компании для возмещения расходов Компании, возникших при инвестировании временно свободных поступлений по выделенным активам на основании акта сверки между Кастодианом и Компанией;

1-тарау. Шарттың мәні
1. Шарттың мәні Компанияның Кастодиан шоттарындағы бөлінген активтерін жауапты сақтау және есепке алу жөніндегі қызметті ұсыну болып табылады.
2. Компания ақшалай талап етуді бөлінген активтермен қамтамасыз етілген облигацияларды шығару жолымен қаржыландыруды, сондай-ақ бөлінген активтер бойынша уақытша еркін түсімдерді инвестициялауды жүзеге асырады. Осы функцияларды жүзеге асыру үшін Компания Кастодианда шот ашады.
3. Компания тапсырады, ал Кастодиан Қазақстан Республикасының заңнамаларын сақтай отырып және осы Шартқа сәйкес Компанияның өзіне сеніп тапсырылған активтерінің сақталуын және есебін жүргізуді қамтамасыз етеді және олардың мақсатқа орай орналастырылуына бақылау жасайды.
2-тарау. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
4. Кастодиан:
1) Компанияда осы Шарттың 3-тарауында сипатталған шот режимінде теңгеде банктік инвестициялық шот ашуды және жүргізуді;
2) Компанияда осы Шарттың 4-тарауында сипатталған шот режимінде шетел валютасында банктік инвестициялық шот ашуды және жүргізуді;
3) Компанияда осы Шарттың 5-тарауында сипатталған шот режимінде (бұдан әрі - қаржы құралдарын есепке алу шоты) бөлінген активтер есебінен инвестициялауға рұқсат берілген бағалы қағаздарды және басқа қаржы құралдарын есепке алу және сақтау үшін баланстан тыс шоттарды ашуға және жүргізуге;
4) Компанияның бөлінген активтері бойынша түсімдерін операциялық күн ішінде банктік инвестициялық шот есебіне алуды;
5) Компанияға операциялық күннен кейінгі күнгі сағат ______ кешіктірмей операциялар түрлері бойынша теңгедегі және шетел валютасындағы банктік инвестициялық шоттардағы ақша қозғалысы туралы хабарламаны ұсынуды;
6) бөлінген активтер бойынша уақытша еркін түсімдерді инвестициялау кезінде ақшаны теңгедегі банктік инвестициялық шоттан және шетел валютасындағы банктік инвестициялық шоттан қарсы агенттердің ұлттық валютадағы және шетел валютасындағы тиісті шоттарына аудару кезінде және бағалы қағаздарды есептен шығаруға (есептеуге) және қаржы құралдарын есепке алу жөніндегі шоттардан (шоттарға) банктік салымдарға орналастыруды (қайтаруды) жүргізу кезінде ақша аудару жөніндегі Компанияның тапсырмаларын орындауды;
7) Компанияның банктік инвестициялық шотынан Компанияның банктік ағымдағы шотына бөлінген активтер қамтамасыз ету ретінде болып табылған шығарылған облигациялар бойынша міндеттемелерді онымен іске асыру үшін ақшаны есептен шығару жөніндегі төлем тапсырмаларын орындауға;
8) Компанияның теңгедегі банктік инвестициялық шоттан Компанияның банктік ағымдағы шотына Кастодиан мен Компанияның арасындағы салыстырып тексеру актісі негізінде бөлінген активтер бойынша уақытша бос түсімдерді инвестициялау кезінде туындаған Компанияның шығыстарын өтеу үшін ақша аудару жөніндегі төлем тапсырмасын орындауға;

9) извещать Компанию о зачислении (списании) ценных бумаг на счета (со счетов) по учету финансовых инструментов не позднее рабочего дня, следующего за днем зачисления (списания) ценных бумаг;
10) обеспечивать сохранность выделенных активов;
11) обеспечивать ежедневный учет операций, связанных с движением выделенных активов;
12) хранить отчетность по выделенным активам, а также первичные документы по учету выделенных активов в течение пяти лет. Первичные документы, подтверждающие приобретение Компанией права требования, хранятся Кастодианом в течение пяти лет с момента исполнения требований по ним;
13) предоставлять Компании информацию от эмитентов ценных бумаг не позднее рабочего дня, следующего за днем поступления информации Кастодиану;
14) обеспечивать соответствие учета и оценки выделенных активов, осуществляемым Кастодианом и Компанией;
15) оказывать услуги номинального держателя в объеме, определяемом законодательством Республики Казахстан;
16) соблюдать конфиденциальность сведений о банковских инвестиционных счетах и счетах по учету финансовых инструментов Компании в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
17) регулярно проводить встречную сверку данных в порядке, предусмотренном главой 7 настоящего Договора;
18) не исполнять приказы Компании о переводе денег с банковских инвестиционных счетов в тенге или в иностранной валюте и списании ценных бумаг со счетов по учету финансовых инструментов с момента получения официального уведомления от уполномоченного органа о приостановлении операций по лицевым счетам Компании и до момента получения официального уведомления от уполномоченного органа о возобновлении движений по лицевым счетам Компании;
19) письменно информировать Компанию о приостановлении (прекращении) действия своей лицензии на кастодиальную деятельность или других обстоятельствах, ведущих к изменению прав Кастодиана на хранение и учет выделенных активов, в срок не позднее рабочего дня, следующего за днем получения официального решения уполномоченного органа;
20) в течение ______ рабочих дней отвечать на письменные запросы Компании;
21) осуществлять контроль за поступлением доходов по финансовым инструментам;
22) зачислять доходы, полученные по финансовым инструментам на банковские инвестиционные счета Компании в день поступления дохода на корреспондентский счет Кастодиана;
23) не исполнять поручения Компании в случае их несоответствия законодательству Республики Казахстан с незамедлительным уведомлением об этом уполномоченного органа.

9) Компанияны бағалы қағаздарды есептеу (есептен шығару) күнінен кейінгі жұмыс күнінен кешіктірмей қаржы құралдарын есепке алу бойынша шоттарда (шоттардан) бағалы қағаздарды есептеу (есептен шығару) туралы хабардар етуге;
10) бөлінген активтердің сақталуын қамтамасыз етуге;
11) бөлінген активтердің қозғалысына байланысты операциялардың күнделікті есебін қамтамасыз етуге;
12) бөлінген активтер бойынша есепті, сондай-ақ бөлінген активтерді есепке алу жөніндегі бастапқы құжаттарды бес жыл бойы сақтауға. Кастодиан Компанияның талап ету құқығын растайтын бастапқы құжаттарды олар бойынша талаптар орындалған күннен бастап бес жыл бойы сақтайды;
13) Компанияға бағалы қағаздар эмитенттерінен түскен ақпаратты Кастодианға ақпарат түскен күннен кейінгі жұмыс күнінен кешіктірмей ұсынуға;
14) Кастодиан, Компания жүзеге асыратын бөлінген активтердің есебі мен бағалауының сәйкестігін қамтамасыз етуге;
15) Қазақстан Республикасының заңнамасында анықталған көлемде номиналды ұстаушы қызметін көрсетуге;
16) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Компанияның банктік инвестициялық шоттары және қаржы құралдарын есепке алу шоттары туралы мәліметтердің құпиялылығын сақтауға;
17) осы Шарттың 7-тарауында көзделген тәртіппен деректерге тұрақты түрде қарсы тексеруді жүргізуге;
18) Компанияның теңгедегі немесе шетел валютасындағы банктік инвестициялық шоттарынан ақша аудару және қаржы құралдарын есепке алу шоттарынан бағалы қағаздарды есептен шығару туралы бұйрықтарын уәкілетті органнан Компанияның жеке шоттары бойынша операцияларды тоқтата тұру туралы ресми хабарлама алған күннен бастап және уәкілетті органнан Компанияның жеке шоттары бойынша операцияларды қайтадан қалпына келтіру туралы ресми хабарлама алған күнге дейін орындамауға;
19) Компанияны кастодиандық қызметті жүргізуге өзінің лицензиясының қолданылуын тоқтата тұру (тоқтату) немесе Кастодианның бөлінген активтерін сақтау және есепке алу құқығын өзгертуге алып келетін басқа жағдайлар туралы уәкілетті органның ресми шешімін алған күннен кейінгі жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде жазбаша хабардар етуге;
20) Компанияның жазбаша сұратуларына _______ жұмыс күні ішінде жауап беруге;
21) қаржы құралдары бойынша кірістердің түсуіне бақылауды жүзеге асыруға;
22) қаржы құралдары бойынша алынған кірісті Компанияның банктік инвестициялық шоттарына Кастодианның корреспонденттік шотына кіріс түскен күні есептеуге;
23) Компанияның тапсырмалары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес келмеген жағдайда бұл туралы уәкілетті органға дереу хабарлай отырып, оларды орындамауға.

5. Кастодиан имеет право:
1) ежемесячно получать оплату за свои услуги от Компании в соответствии с пунктами 14 и 15 настоящего Договора;
2) расторгнуть настоящий Договор на условиях и в порядке, предусмотренных главой 10 настоящего Договора;
3) выставлять счета-фактуры Компании на возмещение расходов Кастодиана по оплате услуг соответствующих организаций, осуществляющих функции номинального держателя, по обслуживанию сделок с временно свободными поступлениями по выделенным активам и ведению счетов по учету финансовых инструментов;
4) не исполнять платежные поручения Компании на списание сумм с инвестиционных счетов в тенге или в иностранной валюте в случае отсутствия на указанных счетах сумм, достаточных для исполнения таких платежных поручений с учетом текущих поступлений;
5) изменять тарифы с предварительным письменным уведомлением Компании об этом за ______ рабочих дней;
6) безакцептно списывать суммы расходов, понесенные Кастодианом по сделкам с временно свободными поступлениями по выделенным активам, совершенным на международных рынках, которые подтверждаются актом сверки между Компанией и Кастодианом.
6. Компания обязана:
1) обеспечивать соответствие учета и оценки выделенных активов с Управляющим и Кастодианом;
2) представлять Кастодиану копии справки или свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, устава, проспекта выпуска акций и отчета об утверждении выпуска акций (в случае регистрации Компании в форме акционерного общества), а также копии всех изменений и дополнений в указанные документы;
3) представлять Кастодиану сведения о работниках, обладающих квалификационными свидетельствами с правом допуска к выполнению работ по управлению портфелем ценных бумаг, в функциональные обязанности которых входит осуществление деятельности по инвестированию временно свободных поступлений по выделенным активам;
4) в день погашения обязательств по выпущенным Компанией облигациям, в качестве обеспечения которых явились выделенные активы, направлять поручение Кастодиану по списанию денег с банковского инвестиционного счета на банковский текущий счет Компании для реализации ею обязательств по выпущенным облигациям;
5) направлять Кастодиану распоряжение на перевод денег с банковского инвестиционного счета в тенге на текущий банковский счет Компании, а также направлять Кастодиану платежные документы для перевода денег с банковского инвестиционного счета на текущий банковский счет Компании;
6) оплачивать счета-фактуры, выставленные Кастодианом и указанные в подпункте 3) пункта 5 настоящего Договора, не позднее ______ рабочих дней со дня получения счета;

5. Кастодиан:
1) осы Шарттың 14 және 15-тармақтарына сәйкес Компаниядан өзінің көрсеткен қызметтері үшін ай сайын ақы алуға;
2) осы Шарттың 10-тарауында көзделген талаптармен және тәртіппен осы Шартты бұзуға;
3) Компанияға Кастодианның бөлінген активтері бойынша уақытша бос түсімдерімен мәмілелер жасау және қаржы құралдарын есепке алу бойынша шоттарды жүргізу жөніндегі номиналды ұстаушының функциясын жүзеге асыратын тиісті ұйымдардың қызметіне ақы төлеу бойынша шығыстарын өтеуге шот-фактура ұсынуға;
4) көрсетілген шоттарда ағымдағы түсімдерді ескере отырып, мұндай төлем тапсырмаларын орындау үшін жеткілікті сома болмаған жағдайда, Компанияның теңгедегі немесе шетел валютасындағы инвестициялық шоттардан соманы есептен шығаруға төлем тапсырмаларын орындамауға;
5) Компанияны бұл жөнінде ______ жұмыс күні бұрын алдын-ала жазбаша хабардар ете отырып, тарифтерді өзгертуге;
6) халықаралық нарықтарда бөлінген активтер бойынша уақытша бос түсімдермен жасалған мәмілелер бойынша Компания мен Кастодиан арасындағы салыстырып тексеру актісімен расталған Кастодиан шеккен шығыстар сомасын акцептсіз есептен шығаруға құқылы.
6. Компания:
1) Басқарушы және Кастодианмен бөлінген активтерді есепке алу және бағалаудың сәйкестігін қамтамасыз етуге;
2) Кастодианға заңды тұлғаның мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлігінің немесе анықтамасының, жарғысының, акциялар шығарылымы проспектісінің және акциялар шығарылымын бекіту туралы есебінің көшірмелерін (Компания акционерлік қоғам нысанында тіркелген жағдайда), сондай-ақ көрсетілген құжаттарға барлық өзгерістер мен толықтырулардың көшірмелерін ұсынуға;
3) Кастодианға функционалдық міндеттеріне бөлінген активтер бойынша уақытша бос түсімдерін инвестициялау бойынша қызметті жүзеге асыру кіретін, бағалы қағаздар портфелін басқару жұмысын орындауға рұқсат беру құқығымен біліктілік куәліктерін иеленген қызметкерлер туралы мәліметтерді ұсынуға;
4) бөлінген активтер қамтамасыз ету болып табылған Компания шығарған облигациялар бойынша міндеттемелерді өтеу күні Кастодианға банктік инвестициялық шотынан Компанияның шығарылған облигациялар бойынша міндеттемелерін іске асыру үшін оның ағымдағы банк шотына ақшаны есептен шығару жөніндегі тапсырмасын жіберуге;
5) Кастодианға теңгедегі банктік инвестициялық шотынан Компанияның ағымдағы банк шотына ақша аударуға өкім жіберуге, сондай-ақ Кастодианға банктік инвестициялық шотынан Компанияның ағымдағы банк шотына ақша аудару үшін төлем құжаттарын жіберуге;
6) Кастодиан ұсынған және осы Шарттың 5-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген шот-фактураны шот алынған күннен бастап _______ жұмыс күнінен кешіктірмей төлеуге;

7) информировать Кастодиана о всех санкциях, наложенных на Компанию со стороны уполномоченных органов, или иных обстоятельствах, ведущих к изменению в правах Компании на осуществление деятельности в день получения решения соответствующего государственного органа;
8) предоставить Кастодиану пакет документов, определенный законодательством Республики Казахстан для открытия счетов, указанных в подпунктах 1) - 3) пункта 4 настоящего Договора;
9) письменно уведомлять Кастодиана обо всех изменениях (смены руководящих работников, имеющих право подписи на платежных документах, изменение адресов, телефонов, регистрационного номера налогоплательщика) в день наступления изменений с предоставлением соответствующих документов в Кастодиан в течение двух рабочих дней;
10) сообщать Кастодиану в письменной форме, в срок не менее чем за два месяца, о предполагаемой ликвидации или реорганизации Компании;
11) в соответствии с законодательством Республики Казахстан осуществлять инвестирование временно свободных поступлений по выделенным активам и направлять Кастодиану платежные документы на перечисление денег по указанным реквизитам и приказы по зачислению (списанию) ценных бумаг и размещению (возврату) вкладов на(со) счета(ов) по учету финансовых инструментов;
12) одновременно с направлением брокеру-дилеру оригиналов заказов на заключение сделок с участием временно свободных поступлений по выделенным активам направлять Кастодиану копии таких заказов (доверенность на оплату, распоряжение на перевод) и приказы на зачисление (списание) ценных бумаг на (со) счетов(а) по учету финансовых инструментов в рамках операционного дня Кастодиана, обеспечивая тем самым возможность Кастодиана участвовать в системе подтверждения сделок, совершаемых на организованном рынке ценных бумаг и осуществлять контроль за исполнением сделок и целевым размещением выделенных активов;
13) в случае самостоятельного участия Компании в сделках купли-продажи ценных бумаг - информировать или письменно уведомлять Кастодиана в день заключения сделки купли-продажи ценных бумаг;
14) предоставлять Кастодиану копии договоров банковского вклада с банками второго уровня в день их заключения;
15) регулярно проводить встречную сверку данных в порядке, предусмотренном главой 7 настоящего Договора.
7. Компания имеет право:
1) расторгнуть настоящий Договор на условиях и в порядке, предусмотренных главой 10 настоящего Договора;
2) получать информацию от Кастодиана, касающуюся учета и хранения выделенных активов.

7) Компанияны уәкілетті орган тарапынан салынған барлық санкциялар немесе Компанияның қызметін жүзеге асыруға берілген құқықтарын өзгертуге алып келетін басқа жағдайлар туралы тиісті мемлекеттік орган шешімін алған күні Кастодианға хабардар етуге;
8) Кастодианға осы Шарттың 4-тармағының 1)3) тармақшаларында көрсетілген, шоттар ашу үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында анықталған құжаттар пакетін ұсынуға;
9) Кастодианды екі жұмыс күні ішінде Кастодианға тиісті құжаттарды ұсына отырып, өзгерістер күшіне енген күні барлық өзгерістер (төлем құжаттарына қол қою құқығы бар басшы қызметкерлердің ауысуы, салық төлеушінің мекенжайларының, телефондарының, тіркеу нөмірінің өзгеруі) туралы жазбаша хабардар етуге;
10) Кастодианға Компанияның болжанған таратылуы немесе қайта ұйымдастырылуы туралы кем дегенде екі ай бұрын жазбаша нысанда хабарлауға;
11) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес бөлінген активтер бойынша уақытша бос түсімдерді инвестициялауды жүзеге асыруға және Кастодианға көрсетілген деректемелер бойынша ақша аударуға төлем құжаттарын және бағалы қағаздарды есептеу (есептен шығару) және салымдарды қаржы құралдарын есепке алу жөніндегі шотқа (шоттарға) орналастыру шоттан (шоттардан) қайтару жөніндегі бұйрықтар жіберуге;
12) брокер-дилерге бөлінген активтер бойынша уақытша бос түсімдердің қатысуымен мәмілелер жасауға арналған тапсырыстардың түпнұсқаларын бір мезгілде жібере отырып, Кастодианға осындай тапсырыстардың (ақы төлеуге берілген сенімхат, аударуға өкім) көшірмесін және Кастодианның операциялық күні шеңберінде қаржы құралдарын есепке алу бойынша бағалы қағаздарды шотқа (шоттарға) есептеуге шоттан (шоттардан) есептен шығаруға берілген бұйрықтарды осы арқылы Кастодианның бағалы қағаздардың ұйымдастырылған нарығында жасалатын мәмілелерді растау жүйесіне қатысу мүмкіндігін қамтамасыз ете отырып жіберуге және мәмілелердің орындалуына және бөлінген активтерді мақсатты орналастыруына бақылауды жүзеге асыруға;
13) Компания бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілелеріне дербес қатысқан жағдайда бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесін жасау күні Кастодианға хабарлауға немесе жазбаша хабар беруге;
14) Кастодианға екінші деңгейдегі банктермен жасалған банк салымы шарттарының көшірмелерін оларды жасау күні ұсынуға;
15) осы Шарттың 7-тарауында көзделген тәртіппен деректерді қарсы салыстырып тексеруді жүйелі түрде жүргізуге міндетті.
7. Компания:
1) осы Шарттың 10-тарауында көзделген талаптармен және тәртіппен осы Шартты бұзуға;
2) Кастодианнан бөлінген активтерді есепке алу және сақтауға қатысты ақпарат алуға құқылы.

Глава 3. Режим банковского инвестиционного счета в тенге
8. Банковский инвестиционный счет в тенге предназначен для зачисления поступлений по выделенным активам, дохода по финансовым инструментам, возникшим в результате инвестирования временно свободных поступлений по выделенным активам, погашения ценных бумаг, размещения во вклады и получения возвращенных сумм по вкладам, размещенным в банках второго уровня в национальной валюте, а также реализации финансовых инструментов, приобретенных за счет временно свободных поступлений по выделенным активам, и прочих поступлений и расходов.
9. Деньги, находящиеся на счете, не могут быть объектом залога, обеспечением гарантий, поручительств и других обязательств Компании.
Глава 4. Режим банковского инвестиционного счета
в иностранной валюте
10. Банковский инвестиционный счет в иностранной валюте предназначен для зачисления поступлений по выделенным активам, реализация прав требований по которым производится в иностранной валюте, приобретения иностранной валюты за счет временно свободных поступлений по выделенным активам, направляемой на покупку ценных бумаг, номинированных в иностранной валюте, продажи иностранной валюты, поступления полученного дохода по финансовым инструментам, стоимость которых выражена в иностранной валюте, погашения ценных бумаг, размещения во вклады и получения возвращенных сумм по вкладам, размещенным в банках второго уровня в иностранной валюте и прочих поступлений и расходов в иностранной валюте.
11. Деньги, находящиеся на счете в иностранной валюте, не могут быть объектом залога, обеспечением гарантий, поручительств и других обязательств Компании.
Глава 5. Режим счета по учету финансовых инструментов
12. Счет по учету финансовых инструментов является внебалансовым счетом Компании, предназначенным для учета ценных бумаг и других финансовых инструментов, приобретенных за счет временно свободных поступлений по выделенным активам.
13. Финансовые инструменты, находящиеся на счете, не могут быть объектом залога, обеспечением гарантий, поручительств и других обязательств Компании.
Глава 6. Размер и порядок оплаты услуг Кастодиана
14. Компания оплачивает счета Кастодиана в соответствии с настоящим Договором.
15. Тарифы Кастодиана являются неотъемлемой частью настоящего Договора. В случае изменения тарифов Кастодиана данные изменения оформляются в виде дополнительного соглашения.
Глава 7. Форма и периодичность отчетности
16. По мере движения денег на банковских инвестиционных счетах в тенге и в иностранной валюте Кастодиан предоставляет Компании уведомление по типам операций о движении денег на банковских инвестиционных счетах в тенге и иностранной валюте.

3-тарау. Теңгедегі банктік инвестициялық шоттың режимі
8. Теңгедегі банктік инвестициялық шот бөлінген активтер бойынша уақытша бос түсімдерді инвестициялау нәтижесінде пайда болған бөлінген активтер бойынша түсімдерді, қаржы құралдары бойынша кірісті есепке алу, бағалы қағаздарды өтеу, салымдарға орналастыру және екінші деңгейдегі банктерге ұлттық валютада орналастырылған салымдар бойынша қайтарылған сомаларды алу, сондай-ақ бөлінген активтер бойынша уақытша бос түсімдер есебінен сатып алынған қаржы құралдарын және өзге түсімдер мен шығыстарды сату үшін арналған.
9. Шоттағы ақша Компания кепілінің объектісі, кепілдіктерінің, кепілдемелерінің және басқа да міндеттемелерінің қамтамасыз етуі болмайды.
4-тарау. Шетел валютасындағы банктік инвестициялық шоттың режимі
10. Шетел валютасындағы банктік инвестициялық шот талап ету құқығын сату шетел валютасында жүргізілетін бөлінген активтер бойынша түсімдерді есепке алу, бөлінген активтер бойынша уақытша бос түсімдердің есебінен шетел валютасына номинирленген бағалы қағаздарды сатып алуға арналған шетел валютасын сатып алу, шетел валютасын сатуға, құны шетел валютасында көрсетілген қаржы құралдары бойынша алынған кіріс түсіміне, бағалы қағаздарды өтеуге, салымдарға орналастыруға және екінші деңгейдегі банктерде шетел валютасымен орналастырылған салымдар бойынша қайтарылған сомаларды және шетел валютасындағы басқа түсімдер мен шығыстарды алуға арналған.
11. Шетел валютасындағы шоттағы ақша Компания кепілінің объектісі, кепілдіктерінің, кепілдемелерінің және басқа да міндеттемелерінің қамтамасыз етуі болмайды.
5-тарау. Қаржы құралдарын есепке алу жөніндегі шоттың режимі
12. Қаржы құралдарын есепке алу жөніндегі шот Қордың бағалы қағаздарды және зейнетақы активтерінің есебінен сатып алынған басқа да қаржы құралдарын есепке алуға арналған баланстан тыс шоты болып табылады.
13. Шоттағы қаржы құралдары Компания кепілінің объектісі, кепілдіктерінің, кепілдемелерінің және басқа да міндеттемелерінің қамтамасыз етуі болмайды.
6-тарау. Кастодиан көрсеткен қызметке ақы төлеу мөлшері мен тәртібі
14. Компания Кастодианның шоттарын осы Шартқа сәйкес төлейді.
15. Кастодианның тарифтері осы Шарттың ажырамас бөлігі болып табылады. Кастодианның тарифтері өзгерген жағдайда осы өзгерістер қосымша келісім түрінде ресімделеді.
7-тарау. Есеп беру нысаны және кезеңділігі
16. Кастодиан теңгедегі және шетел валютасындағы банктік инвестициялық шоттардағы ақшаның қозғалысына қарай Компанияға операциялардың түрлері бойынша теңгедегі және шетел валютасындағы банктік инвестициялық шоттардағы ақшаның қозғалысы туралы хабарлама береді.

17. Выписка о зачислении (списании) ценных бумаг и размещении (возврате) вкладов на (со) счетов(а) по учету финансовых инструментов, а также выписки акционерного общества «Центральный депозитарий ценных бумаг» предоставляется Кастодианом Компании ежемесячно, не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным.
18. Кастодиан в течение трех рабочих дней месяца, следующего за отчетным, формирует в электронном виде и направляет Компании для сверки следующие данные о:
1) структуре финансовых инструментов;
2) движении денег на банковских инвестиционных счетах в тенге и иностранной валюте;
3) покупной стоимости финансовых инструментов;
4) текущей стоимости инвестиций за счет активов Компании;
5) сумме начисленного и полученного инвестиционного дохода;
6) документации, подтверждающей приобретение Компанией права требования;
7) сумме комиссионных вознаграждений Кастодиана.
19. Сверка по данным, указанным в пункте 18 настоящего Договора, оформляется актом сверки, который должен быть подписан уполномоченными представителями Кастодиана и Компании не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем.
20. При возникновении затрат, связанных с осуществлением инвестиционной деятельности в отношении выделенных активов, Кастодиан и Компания производят сверку по таким затратам.
Глава 8. Ответственность сторон
21. В случае несвоевременного исполнения Кастодианом поручений (приказов) Компании, направленных ею в соответствии с условиями настоящего Договора, Кастодиан уплачивает неустойку в размере ___ ставки рефинансирования, установленной Национальным Банком Республики Казахстан на дату платежа, начисляемый на сумму, указанную в неисполненном в срок поручении, за каждый день просрочки, включая день оплаты.
22. В случае несвоевременной оплаты счетов-фактур, указанных в подпункте 6) пункта 6 настоящего Договора, Компания обязана уплатить Кастодиану неустойку в размере _______ ставки рефинансирования, установленной Национальным Банком Республики Казахстан на дату платежа, начисляемый на невыплаченную сумму за каждый день просрочки, включая день оплаты.
23. Сторона, причинившая ущерб другой стороне в результате неисполнения, неправильного или несвоевременного исполнения ею своих обязательств по настоящему Договору, обязана в течение пяти рабочих дней после возникновения таких обстоятельств возместить ущерб этой стороне и уплатить ей неустойку в размере ________ ставки рефинансирования, установленной Национальным Банком Республики Казахстан на дату платежа, рассчитываемый на сумму ущерба.

17. Кастодиан қаржы құралдарын есепке алу жөніндегі шотқа (шоттарға) бағалы қағаздарды есептеуге шоттан (шоттардан) есептен шығару және салымдарды орналастыру (қайтару) туралы үзінді-көшірмені, сондай-ақ «Бағалы қағаздардың орталық депозитарийі» акционерлік қоғамының үзінді-көшірмелерін Компанияға ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей береді.
18. Кастодиан есепті айдан кейінгі айдың үш жұмыс күні ішінде салыстырып тексеру үшін мыналар туралы деректерді электрондық түрде қалыптастырады және Компанияға жібереді:
1) қаржы құралдарының құрылымы;
2) теңгедегі және шетел валютасындағы банктік инвестициялық шоттардағы ақшаның қозғалысы;
3) қаржы құралдарының сатып алу құны;
4) Компанияның активтері есебінен инвестициялардың ағымдағы құны;
5) есептелген және алынған инвестициялық кірістің сомасы;
6) Компанияның талап ету құқығын иеленуді растайтын құжаттама;
7) Кастодианның комиссиялық сыйақының сомасы.
19. Осы Шарттың 18-тармағында көрсетілген деректер бойынша салыстырып тексеру есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірілмей Кастодианның және Компанияның уәкілетті өкілдерінің қолы қойылуы тиіс салыстырып тексеру актісімен ресімделеді.
20. Бөлінген активтерге қатысты инвестициялық қызметті жүзеге асыруға байланысты шығындар пайда болған жағдайда Кастодиан мен Компания осындай шығындар бойынша салыстырып тексеру жүргізеді.
8-тарау. Тараптардың жауапкершілігі
21. Компания осы Шарттың талаптарына сәйкес жіберген тапсырмаларын (бұйрықтарын) Кастодиан уақтылы орындамаған жағдайда Кастодиан Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі төлем жасау күніне белгілеген қайта қаржыландыру ставкасының ___ мөлшерінде ақы төлеу күнін қосқанда, әрбір кешіктірілген күн үшін мерзімінде орындалмаған тапсырмада көрсетілген сомаға есептелген тұрақсыздық айыбын төлейді.
22. Осы Шарттың 6-тармағының 6) тармақшасында көрсетілген шот-фактураларды уақтылы төлемеген жағдайда Компания Кастодианға Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі төлем жасау күніне белгілеген қайта қаржыландыру ставкасының ___ мөлшерінде ақы төлеу күнін қосқанда, әрбір кешіктірілген күн үшін төленбеген сомаға есептелген тұрақсыздық айыбын төлеуге міндетті.
23. Осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындамау, дұрыс немесе уақтылы орындамау нәтижесінде басқа тарапқа шығын келтірген тарап осындай жағдайлар туындағаннан соң бес жұмыс күні ішінде осы тарапқа шығынды өтеуге және төлем жасау күніне Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген қайта қаржыландыру ставкасының ___ мөлшерінде шығын сомасына есептелген тұрақсыздық айыбын төлеуге міндетті.

24. Стороны освобождаются от выплаты неустоек, указанных в пунктах 21 - 23 настоящего Договора, в случае, если основания возникновения неустоек прямо связаны с обстоятельствами непреодолимой силы, указанными главой 9 настоящего Договора.
25. Компания несет ответственность за несвоевременное представление Кастодиану платежных поручений для расчетов по осуществляемым сделкам на первичном, вторичном рынке ценных бумаг Республики Казахстан и на международных рынках.
Глава 9. Обстоятельства Форс-мажора
26. В случае, если какой-либо из сторон мешают, препятствуют или задерживают исполнить обязательства по настоящему Договору обстоятельства Форс-мажора, указанные в пункте 27 настоящего Договора, исполнение такой стороной обязательств по настоящему Договору приостанавливается соразмерно времени, в течение которого длятся Форс-мажорные обстоятельства и в той степени, в какой они мешают, препятствуют или задерживают исполнение вышеназванных обязательств.
27. Форс-мажор означает любые обстоятельства, включая, но не ограничиваясь, пожары, наводнения, землетрясения, войны (объявленные и не объявленные), восстания, забастовки, гражданские войны или беспорядки, принятие законов, постановлений, решений и иных актов уполномоченных органов, прямо или косвенно запрещающих указанные в настоящем Договоре виды деятельности.
28. В день возникновения Форс-мажора сторона, у которой имеются препятствия в выполнении обязательств по настоящему Договору, должна письменно уведомить другие стороны о наступлении Форс-мажора и о влиянии Форс-мажора на выполнение ею таких обязательств. Если сторона не сделала уведомления о Форс-мажоре, как установлено данным пунктом, такая сторона теряет право, оговоренное пунктом 29 настоящего Договора, за исключением случаев, когда для такой стороны в результате Форс-мажора стало невозможным послать уведомление другим сторонам.
29. В течение одного рабочего дня после прекращения Форс-мажора вовлеченная в него сторона должна письменно уведомить другую сторону о прекращении Форс-мажора и должна возобновить исполнение своих обязательств по настоящему Договору. В случае, если Форс-мажор продолжается более одного месяца после его наступления, любая из сторон вправе прекратить действие настоящего Договора в соответствии с главой 10 настоящего Договора.
Глава 10. Срок действия Договора и порядок его расторжения
30. Настоящий Договор считается заключенным с момента его подписания сторонами и действует бессрочно.
31. Настоящий Договор может быть расторгнут, наряду с общими основаниями прекращения обязательств по договору, в одном из следующих случаев:

24. Тұрақсыздық айыбының туындау негіздері осы Шарттың 9-тарауында көрсетілген дүлей күш жағдайына тікелей байланысты болған жағдайда тараптар осы Шарттың 21-23-тармақтарында көрсетілген тұрақсыздық айыбын төлеуден босатылады.
25. Компания Қазақстан Республикасының бастапқы, қайталама бағалы қағаздар нарығында және халықаралық нарықтарда жүзеге асырылатын мәмілелер бойынша есептеулерге арналған төлем тапсырмаларының Кастодианға уақтылы берілуі үшін жауапкершілікте болады.
9-тарау. Төтенше жағдайдың мән-жайлары
26. Осы Шарттың 27-тармағында көрсетілген Төтенше жағдайдың мән-жайлары тараптардың біріне осы Шарт бойынша міндеттемелерін орындауға бөгет болса, кедергі жасаса немесе кешіктірілсе, осындай тараптың осы Шарт бойынша міндеттемелерін орындауы Төтенше жағдайдың мән-жайлары созылатын уақытқа мөлшерлес және жоғарыда аталған міндеттемелерді орындауға бөгет болған, кедергі жасаған немесе кешіктірілген дәрежесінде тоқтатыла тұрады.
27. Төтенше жағдай өртті, су тасқынын, зілзаланы, соғыстарды (жарияланған және жарияланбаған), көтерілістерді, ереуілдерді, азамат соғысын немесе тәртіпсіздіктерді, заңдар, қаулылар, шешімдер және уәкілетті органдардың өзге де актілерін қабылдауды, осы Шартта көрсетілген тікелей немесе жанама тыйым салынатын қызмет түрлерін қоса алғанда, бірақ шектелмей кез келген жағдайларды білдіреді.
28. Төтенше жағдай туындаған күні осы Шарт бойынша міндеттемелерін орындау үшін кедергісі бар болған тарап басқа тараптарды Төтенше жағдайдың басталғаны туралы және Төтенше жағдайдың оған осындай міндеттемелерді орындауға әсер ететіні туралы жазбаша хабарлауы тиіс. Егер тарап осы тармақта белгіленгендей Төтенше жағдай туралы хабарламаса, осындай тарап осы тарап үшін Төтенше жағдайдың нәтижесінде басқа тараптарға хабарлама жіберуге мүмкіндігі болмаған жағдайларды қоспағанда, осы Шарттың 29-тармағында көрсетілген құқықтарын жоғалтады.
29. Төтенше жағдай тоқтатылғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде оған тартылған тарап басқа тарапқа Төтенше жағдайдың тоқтатылғаны туралы жазбаша хабарлауы тиіс және осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындауды жаңартуы тиіс. Егер Төтенше жағдай басталғаннан кейін бір айдан астам уақытқа созылған жағдайда, тараптардың кез келгені осы Шарттың 10-тарауына сәйкес осы Шарттың қолданылуын тоқтатуға құқылы.
10-тарау. Шарттың қолданылу мерзімі және оны бұзу тәртібі
30. Осы Шарт тараптар оған қол қойған күннен бастап жасалған болып есептеледі және мерзімсіз қолданылады.
31. Шарт бойынша міндеттемелерді тоқтатуға жалпы негіздермен қатар, мынадай жағдайлардың бірі болғанда:

1) на основании соответствующего решения исполнительного органа Компании;
2) по решению Кастодиана;
3) при прекращении действия выданной уполномоченным органом лицензии Кастодиана на осуществление кастодиальной деятельности на рынке ценных бумаг.
32. Инициатор расторжения настоящего Договора обязан уведомить другую сторону настоящего Договора за тридцать календарных дней до намеченной даты расторжения настоящего Договора.
33. Настоящий Договор считается расторгнутым после завершения процедуры передачи активов Компании новому Кастодиану в порядке, установленным уполномоченным органом.
34. При расторжении настоящего Договора по инициативе Кастодиана он обязан исполнить обязательства по настоящему Договору до момента подписания Компанией кастодиального договора с другим банком, имеющим лицензию уполномоченного органа на осуществление кастодиальной деятельности.
Глава 11. Прочие условия
35. Стороны обязуются соблюдать законодательство Республики Казахстан, касающееся предмета настоящего Договора и регулирующее отношения сторон по настоящему Договору.
36. Настоящий Договор составлен в трех экземплярах на государственном и русском языках, имеющих одинаковую юридическую силу, по одному экземпляру для каждой из сторон.
37. В случае противоречия условий настоящего Договора условиям любого иного договора или соглашения, заключенных между сторонами в отдельности или вместе, положения настоящего Договора являются приоритетными и стороны будут руководствоваться в первую очередь положениями настоящего Договора.
38. Изменения и дополнения в настоящий Договор вносятся по письменному согласию сторон путем подписания дополнительных соглашений, являющихся неотъемлемой частью настоящего Договора.
39. Неурегулированные споры сторон по настоящему Договору, рассматриваются судами Республики Казахстан в соответствии с их компетенцией на основании действующего законодательства Республики Казахстан.
40. Ни одна из сторон не вправе передавать или уступать свои права или обязанности по настоящему Договору третьим лицам.
Глава 12. Реквизиты и подписи сторон
Компания
Кастодиан
_________________________________
_________________________________
_________________________________
_________________________________
_________________________________
_________________________________
(реквизиты Компании, бизнес-идентификационный номер, почтовый адрес, телефоны, банковский идентификационный код, индивидуальный идентификационный код, код бенефициара)
(реквизиты Кастодиана, бизнес-идентификационный номер, телефоны, почтовый адрес, банковский идентификационный код, индивидуальный идентификационный код, код бенефициара)
_________________________________
(должность, подпись
представителя Компании)
место печати
__________________________________
(должность, подпись
представителя Кастодиана)
место печати

1) Компанияның атқарушы органының тиісті шешімінің негізінде;
2) Кастодианның шешімі бойынша;
3) Кастодианға бағалы қағаздар нарығында кастодиандық қызметті жүзеге асыруға уәкілетті орган берген лицензияның қолданылуы тоқтатылған кезде осы Шарт бұзылады.
32. Осы Шартты бұзуға бастамашы осы Шарттың басқа тарапына осы Шарттың бұзылуы белгіленген күнге дейін күнтізбелік отыз күн бұрын хабарлауға міндетті.
33. Компания активтерін уәкілетті орган белгілеген тәртіппен жаңа Кастодианға беру рәсімі аяқталғаннан кейін Осы Шарт бұзылды деп есептеледі.
34. Осы Шарт Кастодианның бастамасы бойынша бұзылған жағдайда Компания кастодиандық қызметті жүзеге асыруға уәкілетті органның лицензиясы бар басқа банкпен кастодиандық шартқа қол қойған күнге дейін ол осы Шарт бойынша міндеттемелерін орындауға міндетті.
11-тарау. Басқа талаптар
35. Тараптар Қазақстан Республикасының осы Шарттың мәніне қатысты және осы Шарт бойынша тараптардың қатынастарын реттейтін заңдарын сақтауға міндеттенеді.
36. Осы Шарт әрқайсысының заң күшi бiрдей мемлекеттiк тілде және орыс тiлде үш дана етiп жасалған, әрбір тарапқа бір-бірден келеді.
37. Осы Шарттың талаптары кез келген өзге шарттың немесе тараптар арасында жеке немесе бірге жасалған келісімнің талаптарына қайшы келген жағдайда осы Шарттың ережелері басым болып табылады және тараптар ең алдымен осы Шарттың ережелерін басшылыққа алады.
38. Осы Шартқа өзгерістер мен толықтырулар тараптардың жазбаша келісуі бойынша осы Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын қосымша келісімге қол қою арқылы енгізіледі.
39. Тараптардың осы Шарт бойынша реттелмеген дауларын Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңнамалары негізінде Қазақстан Республикасының соттары олардың құзыретіне сәйкес қарайды.
40. Тараптардың ешқайсысы осы Шарт бойынша құқықтарын немесе міндеттемелерін үшінші тұлғаға беруге немесе басқаға беруге құқылы емес.
12-тарау. Тараптардың деректемелері және қолдары
Компания                          Кастодиан
_________________________________  ________________________________
_________________________________  ________________________________
_________________________________  ________________________________
(Компанияның деректемелері,         (Кастодианның деректемелері,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі,         бизнес-сәйкестендіру нөмірі,
почта мекенжайы, телефондары,        почта мекенжайы, телефондары,
банк сәйкестендіру коды, жеке        банк сәйкестендіру коды, жеке
сәйкестендіру коды, бенефициар       сәйкестендіру коды, бенефициар
коды)                                     коды)
_________________________________    ______________________________
(Компания өкілінің лауазымы, қолы)    (Кастодиан өкілінің лауазымы,
қолы)
мөрдің орны                            мөрдің орны