Об утверждении и введении в действие статистического отчета формы N 2-ЗС "О рассмотрении заявлений и сообщений о преступлениях, происшествиях органами уголовного преследования" и Инструкции по его составлению
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 11 августа 2003 года N 48. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 августа 2003 года N 2441. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 17 июня 2010 года N 34
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 17.06.2010 N 34 (вводится в действие с 22.07.2010).
Сноска. В название внесены изменения приказом Генерального Прокурора РК от 25 сентября 2006 года  N 54 .
В целях совершенствования статистической отчетности о преступности, руководствуясь подпунктом 4-1  Закона Республики Казахстан "О Прокуратуре", приказываю:
1. Утвердить статистический отчет формы N 2-ЗС "О рассмотрении заявлений и сообщений о преступлениях, происшествиях органами уголовного преследования" и Инструкции по его составлению.
Сноска. В пункт 1 внесены изменения приказом Генерального Прокурора РК от 25 сентября 2006 года  N 54 .
2. Субъектам правовой статистики, Главному военному прокурору, Комитету по правовой статистике и специальным учетам и его территориальным подразделениям, Департаменту по надзору за законностью предварительного следствия и дознания, прокурорам областей и приравненным к ним, обеспечить надлежащее исполнение настоящего приказа.
3. Настоящий приказ вводится в действие с момента государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Генерального Прокурора Республики Казахстан.
Генеральный Прокурор
"СОГЛАСОВАНО" (на обороте):
Министр обороны                 Министр внутренних дел
Республики Казахстан            Республики Казахстан
24 июня 2003 года               26 июня 2003 года
Министр юстиции                 Председатель Комитета
Республики Казахстан            национальной безопасности
17 июля 2003 года               Республики Казахстан
10 июня 2003 года
Председатель Агентства          Председатель Агентства
таможенного контроля            финансовой полиции
Республики Казахстан            Республики Казахстан
04 июня 2003 года               21 июня 2003 года
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по чрезвычайным ситуациям
Утверждена
приказом Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 11 августа 2003 года N 48
Инструкция
по составлению статистического отчета формы N 2-ЗС
"О рассмотрении заявлений и сообщений о преступлениях ,
происшествиях   органами уголовного преследования"
Сноска. В название внесены изменения приказом Генерального Прокурора РК от 25 сентября 2006 года  N 54 .

"Қылмыстық қудалау органдарымен қылмыс, оқиғалар туралы өтініштер мен хабарламаларды қарау туралы" N 2-3С нысанды статистикалық есеп және оны құру жөніндегі Нұсқауды бекіту және іске ендіру туралы
Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасының 2003 жылғы 11 тамыздағы N 48 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 13 тамызда тіркелді. Тіркеу N 2441. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2010 жылғы 17 маусымдағы N 34 Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2010.06.17 № 34 Бұйрығымен.
Қылмыстық туралы статистикалық есеп берушілікті жетілдіру мақсатында, Қазақстан Республикасының Прокуратура туралы» Заңының 11-бабының 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып,  БҰЙЫРАМЫН :
1. Қылмыстық қудалау органдарымен қылмыс, оқиғалар туралы өтініштер мен хабарламаларды қарау туралы» N2-3С нысанды статистикалық есеп және оны құру жөніндегі Нұсқау бекітілсін.
2. Құқықтық статистика субъектілері, Бас әскери прокурор, Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөнінде комитет және оның аумақтық бөлімшелері, Алдын ала тергеу мен анықтаудың заңдылығына қадағалау бойынша департамент, облыс прокурорлары және оларға теңестірілгендер осы бұйрықтың тиісті дәрежеде орындалуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген уақытынан бастап іске енгізіледі.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокурорының міндетін
атқарушы
КЕЛІСІЛГЕН:
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі
2003 жылғы 24 маусымда
Қазақстан Республикасының
Әділет министрінің
2003 жылғы 17 шілдеде
Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау
агенттігінің төрағасы
2003 жылғы 4 маусымда
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар жөніндегі
агенттігінің төрағасы
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрінің
2003 жылғы 26 маусымда
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік
комитетінің төрағасы
2003 жылғы 10 маусымда
Қазақстан Республикасының
Қаржы полициясы
агенттігінің төрағасы
2003 жылғы 21 маусымда
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2003 жылғы 11 тамыздағы
N 48 бұйрығымен
бекітілген
Қылмыстық қудалау органдарымен қылмыс, оқиғалар туралы
өтініштер мен хабарламаларды қарастыру туралы
N 2-ӨХ тұлғалы статистикалық есепті құру жөніндегі
НҰСҚАУ
Ескерту: Нұсқаудың атауына өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 25 қыркүйектегі  N 54 бұйрығымен .

1. Общие положения
1. Отчет о рассмотрении заявлений и сообщений о преступлениях, происшествиях формы N 2-ЗС (далее - отчет) Приложение N 1, отражает количество показателей результатов деятельности органов уголовного преследования по рассмотрению заявлений и сообщений о готовящихся или совершенных преступлениях, происшествиях. Назначение отчета состоит в учете, накоплении и систематизации статистической информации, характеризующей структуру поступающих в органы уголовного преследования заявлений и сообщений по видам преступлений, результаты их рассмотрения, сроки и обоснованность принятых по ним решений.
Сноска. В пункт 1 внесены изменения приказом Генерального Прокурора РК от 25 сентября 2006 года  N 54 .
2. К субъектам правовой статистики относятся государственные органы, в том числе осуществляющие уголовное преследование.
3. Отчет составляется сотрудником органа уголовного преследования на основании Книги учета заявлений и сообщений о преступлениях, происшествиях, утвержденной  приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 10 февраля 2003 года N 6 "Об утверждении и введении в действие Инструкции "О приеме, регистрации, учете и рассмотрении заявлений, сообщений, жалоб и иной информации о преступлениях, происшествиях", зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан за N 2165 (далее - Книга учета заявлений), и других учетно-регистрационных документов.
4. Отчет подписывается руководителем органа уголовного преследования и надзирающим прокурором.
Подписанный отчет направляется в региональные управления Комитета по правовой статистике и специальным учетам (далее - региональные управления) для составления сводного отчета по каждому субъекту уголовного преследования в отдельности, а военным - в военное управление по правовой статистике и специальным учетам Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - военное управление).
5. Сводный отчет по региону и каждому субъекту правовой статистики направляются в Комитет по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет).
Согласно техническому заданию, при составлении отчета необходимо соблюдать логические соотношения между показателями самого отчета и другими формами статистических отчетов.
Предоставление сводного отчета и отчетов по каждому субъекту должно производиться одновременно, для обеспечения проверки логических соотношений между ними.
6. За полноту и достоверность отчета ответственность несут руководители субъектов правовой статистики, составляющих отчет и надзирающий прокурор.
Начальники региональных управлений должны контролировать и принимать необходимые меры по устранению искажений отчетности.
Корректировка отчета после передачи его по модемной связи в Комитет производится в порядке, установленном приказами Генерального Прокурора Республики Казахстан.
Все статистические отчеты составляются на бланках по форме, утвержденных приказами Генерального Прокурора Республики Казахстан.

1. Жалпы ережелер
1. Қылмыс, оқиғалар туралы өтініштер мен хабарламаларды қарау туралы N 2-ӨХ тұлғалы есеп (бұдан әрі - Есеп) N 1 Қосымша, дайындалып жатқан және жасалған қылмыс, оқиғалар туралы өтініштер мен хабарламаларды қарау жөнінде қылмыстық қудалау органы жұмысының нәтиже көрсеткiштерiнiң санын бейнелейдi. Қылмыс, оқиғалар түрлерi бойынша хабарламалар мен өтiнiштердiң қылмыстық қудалау органдарына келiп түскен құрылымды сипаттайтын жинақтау мен статистикалық ақпаратты жиелендiру, оларды қарау нәтижесi, мерзiмi және солар бойынша қабылданған шешiмдердiң негiздiлiгiнiң есепке алынуы есепте тұруға тағайындалған.
Ескерту: 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 25 қыркүйектегі  N 54 бұйрығымен .
2. Құқықтық статистиканың субъектілеріне қылмыстық қудалауды іске асыратын мемлекеттік органдар және прокуратура органдары жатады.
3. Есеп, қылмыстық қудалау органының қызметкерімен, Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде N 2165 тіркелген «Қылмыстар, оқиғалар жөніндегі арыздарды, хабарламаларды, өтініштерді және басқа да ақпараттарды қабылдау, тіркеу, есепке алу жөніндегі»Нұсқауды бекіту және қолданысқа енгізу туралы 2003 жылдың 10 ақпанындағы N 6  бұйрығымен бекiтiлген (әрi қарай - өтiнiштердi есепке алу Кiтабы) қылмыстар, оқиғалар туралы хабарламалар мен өтiнiштердi есепке алу Кiтабы негiзiнде және тағы басқа есепке алу-тіркеу құжаттарымен құрастырылады.
4. Есепке қылмыстық қудалау органының басшысы мен қадағалаушы прокурордың қолдары қойылады.
Қолдары қойылған есеп әрбiр қылмыстық қудалау субъектiсi бойынша бөлек жинақтық есепті құру үшін құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі Комитет аймақтық басқармасына (бұдан әрі аймақтық басқармалар), ал әскери адамдарға Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі әскери басқармасына (бұдан әрі - Әскери басқарма) жолданады.
5. Аймақ бойынша және әр құқықтық статистика субъектісi бойынша жинақтық есеп Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетiне (бұдан әрі - Комитет) жолданады.
Техникалық тапсырмаға сәйкес, есепті құрғанда есептің өз көрсеткіштерімен статистикалық есептің өзге де тұлғалары арасында қисынды арақатыстық сақталуы тиіс.
Әр субъект бойынша араларындағы қисынды арақатыстықты тексеруді қамтамасыз ету үшін жинақтық есеп пен есеп бір уақытта берілу тиіс.
6. Есептің толықтығы мен нақтылығына, есепті құратын құқықтық статистика субъектілерiнің басшылары жауапкершілікте болады.
Аймақтық басқармалардың бастықтары есептіліктің бұрмалаушылығын жоюға бағытталған қажетті шараларды бақылап, қабылдауы тиіс.
Комитетке модем байланысы бойынша есепті берген соң, оны түзету Қазақстан Республикасының Бас Прокурорымен белгіленген тәртіп бойынша жүргізіледі.
Барлық статистикалық есеп Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының бұйрықтарымен бекітілген тұлғалардың бланкілерінде құрылады.

2. Представление отчета
7. Отчет должен представляться к установленному настоящей Инструкцией сроку и в полном объеме. Датой представления отчета в Комитет считается дата его поступления по модемной связи.
8. Отчеты составляются ежеквартально, нарастающим итогом и представляются к 4 числу месяца, следующего за отчетным периодом:
1) районными, городскими, областными органами уголовного преследования (приравненными к ним) в региональные управления;
2) военными органами уголовного преследования в военное управление;
3) центральными аппаратами органов уголовного преследования в Комитет.
9. Сводный отчет и отчет по каждому субъекту правовой статистики региональные управления представляют в Комитет по модемной связи после его проверки и подписания - к 8 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
10. Сводный отчет по республике Комитет представляет Генеральному Прокурору - к 14 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
За несвоевременное представление отчета несут ответственность составители отчета и надзирающий прокурор.
3. Составление отчета
11. По каждому органу уголовного преследования составляется отдельный отчет по единой форме, в котором графы 1-26 и строки 1-141 идентичны для всех субъектов правовой статистики, и отражают виды преступлений в соответствии со статьями и главами Уголовного  кодекса Республики Казахстан в установленной последовательности.
Сноска. В пункт 11 внесены изменения приказом Генерального Прокурора РК от 25 сентября 2006 года  N 54 .
12. Показатели граф должны соответствовать информационным учетным документам.
В графе 1 отражается количество заявлений и сообщений о преступлениях, происшествиях, оставшихся нерассмотренными на начало отчетного года.
Сноска. Пункт 12 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 25 сентября 2006 года  N 54 .
13. В графе 2 отражается количество зарегистрированных в отчетном периоде заявлений и сообщений о преступлениях, происшествиях, в том числе и приобщенных к ранее зарегистрированным в Книге учета заявлений по одному факту.
Сумма показателей нерассмотренных заявлений и сообщений о преступлениях, происшествиях на начало отчетного года (графа 1) и количества зарегистрированных в отчетном периоде заявлений и сообщений о преступлениях, происшествиях, в том числе и приобщенные к ранее зарегистрированным в Книге учета заявлений по одному факту (графа 2) должна равняться сумме показателей по принятым решениям в порядке части 1  статьи 185 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (графа 6), приобщенным к ранее зарегистрированному заявлению в Книге учета заявлений по одному факту (графа 25) и остатку на конец отчетного периода (графа 26).
Последний календарный день периода, по итогам которого формируется отчет, является днем окончания отчетного периода. В Книге учета заявлений лицом, составляющим отчет, производится отметка за последним днем отчетного месяца и ставится разборчивая подпись с указанием фамилии и инициалов.

2. Есепті таныстыру
7. Есеп осы Нұсқаумен белгіленген мерзімде және толық көлемде таныстырылуы тиіс. Комитетке есепті беру уақыты деп оның модем байланысы арқылы түскен уақыты есептеледі.
8. Есеп тоқсан сайын өсім қорытындысымен құрылады да облыс бойынша Басқармаға мынадай мезгілде беріледі:
1) аудандық, қалалық, облыстық қылмыстық қудалау органдарымен (және оған теңестірілгендермен) аймақтық басқармаларға есеп беру кезеңінен соң кейінгі айдың 4-шi жұлдызына қарай;
2) әскери қылмыстық қудалау органдарының әскери басқармасына есеп беру кезеңінен соң, келесi айдың 4-шi жұлдызына қарай;
3) қылмыстық қудалау органдарының орталық аппараттарымен Комитетке есеп беру кезеңінен соң, келесi айдың 4-шi жұлдызына қарай.
9. Жинақтық есеп пен әрбiр құқықтық статистика субъектісi бойынша есеп аймақтық басқармалар, Комитетке модем байланысы арқылы оны тексеріп, қол қойылған соң - есеп беру кезеңінен кейінгі айдың 8-шi жұлдызына қарай беріледі.
10. Республика бойынша жинақтық есептi Комитет Бас прокурорға - есеп беру кезеңінен соң, кейінгі айдың 14-шi жұлдызына қарай береді.
Есепті өз уақытында бермегені үшін бақылаушы прокурор мен есептi құрастырушылар жауапкершілікте болады.
3. Есепті құру
11. Әр қылмыстық қудалау органы бойынша бірыңғай тұлғалы жеке есеп құрылады, онда 1-26 бағандар мен 1-141 жолдар құқықтық статистиканың барлық субъектiлерiне сай келеді және белгіленген жүйелiлiкпен Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің баптары мен тарауларына сәйкес қылмыстардың түрлерін көрсетеді.
Ескерту: 11-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 25 қыркүйектегі  N 54 бұйрығымен .
12. Бағандардың көрсеткіштері ақпараттық есепке алу құжаттарына сәйкес келулері тиіс.
1-бағанда есептік жылдың басталуында қаралусыз қалған қылмыстар, оқиғалар жөніндегі өтініштердің және хабарламалардың саны бейнеленеді.
Ескерту: 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 25 қыркүйектегі  N 54 бұйрығымен .
13. 2-бағанда есептік кезеңде тіркелген қылмыстар, оқиғалар жөніндегі өтініштердің және хабарламалардың, сонымен қатар бір дерек бойынша Өтініштерді тіркеу кітабына алдында тіркелгендерге қосылған өтініштердің саны бейнеленеді.
Есептік жылдың басталуында қылмыстар, оқиғалар жөніндегі қаралмаған өтініштердің және хабарламалардың көрсеткіштер сомасы (1-баған) және есептік кезеңде тіркелген қылмыстар, оқиғалар жөніндегі өтініштер мен хабарламалардың саны, сонымен қатар бір дерек бойынша Өтініштерді есепке алу кітабына алдында тіркелгендерге қосылғандар (2-баған) Қазақстан Республикасы Қылмыстық Іс-жүргізу Кодексінің  185-бабының 1-бөлігі тәртібінде қабылданған шешімдер бойынша көрсеткіштер сомасына (6-баған), бір дерек бойынша Өтініштерді есепке алу кітабына алдында тіркелгендерге қосылғандарға (25-баған) және есептік кезеңнің соңындағы қалдыққа (26-баған) тең келуі тиіс.
Қорытындысы бойынша есеп болып қалыптастырылатын мерзімнің соңғы күнтізбелік күні есептік кезеңнің аяқталу күні болып табылады. Өтініштерді есепке алу кітабына есепті құрастырушы тұлға арқылы есептік айдың соңғы күнімен белгі белгіленеді және аты-жөнін көрсету арқылы анық көрсетілген қолы қойылады.

В графе 3 из графы 2 выделяется количество заявлений и сообщений о преступлениях, происшествиях поступивших из других органов уголовного преследования и зарегистрированных в Книге учета заявлений с присвоением порядкового номера.
В графе 4 отражается общее количество заявлений и сообщений о преступлениях, происшествиях, укрытых от регистрации в Книге учета заявлений, но впоследствии выявленных и зарегистрированных надлежащим образом. В графе 5, в том числе из графы 4, отражаются укрытые от учета заявления и сообщения о преступлениях, происшествиях выявленных органами прокуратуры.
Данные об укрытых заявлениях и сообщениях о преступлениях, происшествиях учитываются в отчете того подразделения органа уголовного преследования, в том числе органов прокуратуры (районного, областного и так далее), в котором выявлено нарушение учетно-регистрационной дисциплины.
При составлении отчета органами прокуратуры в графе 5 следует отражать заявления и сообщения о преступлениях, происшествиях выявленных вышестоящими прокурорами.
Сноска. Пункт 13 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 25 сентября 2006 года  N 54 .
14. В графе 6 учитываются все заявления и сообщения, по которым органом уголовного преследования приняты решения в соответствии с частью 1 статьи 185 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
В графе 7 из графы 6 выделяется количество принятых решений в порядке части 1  статьи 185 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан из остатка на начало отчетного года.
Сноска. Пункт 14 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 25 сентября 2006 года  N 54 .
15. Из общего количества принятых решений в графе 8 указывается количество возбужденных уголовных дел. Из них в графе 9 отражаются показатели возбужденных уголовных дел по выявленным укрытым от учета заявлениям и сообщениям о преступлениях из графы 4.
Сноска. В пункт 15 внесены изменения приказом Генерального Прокурора РК от 25 сентября 2006 года  N 54 .
16. В графе 10 из числа принятых решений учитываются заявления и сообщения, по которым отказано в возбуждении уголовного дела. Из них в графе 11 выделяются заявления и сообщения, по материалам проверки которых отказано в возбуждении уголовного дела по нереабилитирующим основаниям. В графе 12 (в том числе из графы 11) учитываются материалы, по которым отказано в возбуждении уголовного дела по нереабилитирующим основаниям. В графе 10 (в том числе из графы 11) учитываются материалы, по которым вынесены постановления об отказе в возбуждении уголовного дела вследствие акта амнистии.

3-бағанда 2-бағаннан қылмыстық қудалаудың басқа органдарынан келіп түскен қылмыстар, оқиғалар жөніндегі өтініштер мен хабарламалардың және реттік нөмірдің белгіленуімен Өтініштерді тіркеу кітабына тіркелгендердің саны ерекшеленеді.
4-бағанда Өтініштерді тіркеу кітабына тіркелуден жасырынған, бірақ соңында анықталған және тиісті түрде тіркелген қылмыстар, оқиғалар жөніндегі өтініштердің және хабарламалардың жалпы саны бейнеленеді. 5-бағанда, сонымен қатар 4-бағаннан, прокуратура органдарымен анықталған, есепке алынудан жасырынған қылмыстар, оқиғалар жөніндегі өтініштер мен хабарламалар бейнеленеді.
Есепке алынудан жасырынған қылмыстар, оқиғалар туралы өтініштер мен хабарламалар туралы мәліметтер қылмыстық қудалау органының, сонымен қатар прокуратура органдарының (аудандық, облыстық және тағы басқа) есепке алу-тіркеу тәртібінің бұзылуы анықталған бөлімінің есебінде есептелетінін ескеру қажет.
Прокуратура органдарымен есепті құру кезінде 5-бағанда жоғарыдағы прокурорлармен анықталған қылмыстар, оқиғалар жөніндегі өтініштер мен хабарламалар бейнеленуі тиіс.
Ескерту: 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 25 қыркүйектегі  N 54 бұйрығымен .
14. 6-бағанда Қазақстан Республикасы Қылмыстық Іс-жүргізу Кодексінің  185-бабының 1-бөлігіне сәйкес қылмыстық қудалау органымен шешімдер қабылданған барлық өтініштер мен хабарламалар ескеріледі.
7-бағанда 6-бағаннан есептік жылдың басталуындағы қалдықтан Қазақстан Республикасы Қылмыстық Іс жүргізу Кодексінің  185-бабының 1-бөлігі тәртібінде қабылданған шешімдер саны ерекшеленеді.
Ескерту: 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 25 қыркүйектегі  N 54 бұйрығымен .
15. 8-ші бағанда шешім қабылданған жалпы санының ішінен қозғалған қылмыстық істің саны көрсетіледі. Соның ішінде 9-бағанда 4-бағаннан есепке алудан жасырылған қылмыс туралы өтініштер мен хабарламаларды әшкерелеу бойынша қозғалған қылмыстық істер көрсеткіші бейнеленеді.
Ескерту: 15-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 25 қыркүйектегі  N 54 бұйрығымен .
16. 10-ші бағанда шешім қабылданған санның ішінен, солар бойынша қылмыстық іс қозғаудан бас тартылған өтініштер мен хабарламалар көрсетіледі. Солардың ішінен 11-ші бағанда материалдары бойынша ақталмайтын негіз бойынша қылмыстық іс қозғаудан бас тартылған өтініштер мен хабарламалар атап көрсетіледі. 12-ші бағанда (соның ішінде 7-ші бағаннан) рақымшылық акті негізінде солар бойынша қылмыстық іс қозғаудан бас тартылған материалдар көрсетіледі.

В графе 13 указываются заявления и сообщения о преступлениях, по которым отказано в возбуждении уголовного дела за отсутствием состава преступления в соответствии с пунктом 2 части 1 статьи 37 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан, в графе 14 - за отсутствием события преступления в соответствии с пунктом 1 части 1  статьи 37 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан.  <*>
Сноска. В пункт 16 внесены изменения - приказом Генерального Прокурора РК от 5 июля 2005 года N 34 ; от 25 сентября 2006 года  N 54 .
16-1. В графе 15 учитывается количество заявлений и сообщений, материалы по которым после вынесения постановлений об отказе в возбуждении уголовного дела были направлены в специализированные межрайонные административные суды.
Сноска. Глава 3 дополнена пунктом 16-1 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 30 июля 2007 г.  N 32 .
17. В графе 16 отражается количество заявлений или сообщений, направленных по подследственности согласно пункту 3 части 1  статьи 185 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан. Материалы, переданные по подсудности, учитываются в графе 17.
Передача сообщений и заявлений от одного работника другому в одном и том же подразделении органа уголовного преследования или от одного подразделения другому внутриведомственного отражению в этой графе не подлежит.
Заявление и сообщение о преступлении, направленное по подследственности, подлежит регистрации в органе, получившим его. Срок рассмотрения исчисляется с момента поступления в орган, получивший и принявший решение по нему в порядке пункта 1, 2 части 1  статьи 185 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
Заявления и сообщения о преступлениях, направленные в порядке пункта 3 части 1  статьи 185 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан по подсудности органами следствия и дознания должны производиться в соответствии с требованиями  статьи 390 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 17 с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 25 сентября 2006 года  N 54 ; от 30 июля 2007 г.  N 32 .
18. Сведения о сроках рассмотрения заявлений и сообщений о преступлениях отражаются в графах 18-21, в том числе в графе 18 - в срок не позднее трех суток, 19 - от трех до десяти суток, 20 - от десяти суток до двух месяцев, 21 - свыше двух месяцев.
Если заявление и сообщение о преступлении несвоевременно перерегистрировано в Книгу учета заявлений из Журнала учета информации (утвержден приказом Генерального Прокурора от 10.02.2003 года N 6), то срок его рассмотрения в соответствии со  статьей 184 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан исчисляется с момента его поступления в орган уголовного преследования.
Сноска. Пункт 18 с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 25 сентября 2006 года  N 54 ; от 30 июля 2007 г.  N 32 .

13-ші бағанда Қазақстан Республикасының Қылмыстық iстердi жүргiзу кодексінің  37-бабының 1-бөліміндегі 2-тармағына сәйкес қылмыстық құрамы болмағандықтан, ал 14-ші бағанда - Қазақстан Республикасының Қылмыстық істерді жүргізу кодексінің 37-бабы 1-бөліміндегі 1-тармағына сәйкес қылмыс оқиғасы болмағандықтан, солар бойынша қылмыстық іс қозғаудан бас тартылған қылмыс туралы өтініштер мен хабарламалар көрсетіледі.
Ескерту: 16-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Бас прокурорының 2005 жылғы 5 шілдедегі  N 34 2006 жылғы 25 қыркүйектегі  N 54 бұйрығымен.
16-1. 15-бағанда қылмыстық істі қозғаудан бас тарту туралы қаулылар шығарылғаннан кейін материалдары арнайыландырылған ауданаралық әкімшілік соттарға жіберілген өтініштер мен хабарламалардың саны ескеріледі.
Ескерту: 16-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Бас прокурорының 2007.07.30.  N 32 Бұйрығымен.
17. 16-ші бағанда Қазақстан Республикасының Қылмыстық істерді жүргізу  кодексінің 185-бабының 1-бөліміндегi 3-тармағына сәйкес тергеулігі бойынша жіберілген өтініштер мен хабарламалардың саны көрсетіледі. Соттылығы бойынша берілген материалдар 17-ші бағанда көрсетіледі.
Қылмыстық қудалау органының бiр ғана бөлімшесінің бір қызметкерінен екіншісіне немесе iшкiведомстволық бір бөлімшеден екіншісіне берілген өтініштер мен хабарламалар бұл бағанда көрсетілмейді.
Тергеулігі бойынша жіберілген қылмыс туралы өтініштер мен хабарламаларды қабылдаған орган тіркеуі тиіс. Оны қабылдап алған және сол бойынша Қазақстан Республикасының Қылмыстық істерді жүргізу  кодексі 185-бабының 1-бөліміндегі 1, 2-тармақтарында берiлген тәртібімен шешім қабылдаған органның қарау мерзімі, оған келіп түскен сәтінен бастап есептеледі.
Тергеу және анықтау органдарымен соттылығы бойынша Қазақстан Республикасының Қылмыстық істерді жүргізу кодексі 185-бабының 1-бөліміндегі 3-тармағының тәртібімен қылмыс туралы өтініштер мен хабарламаларды жіберу, Қазақстан Республикасының Қылмыстық істерді жүргізу  кодексінің 390-бабының талаптарына сәйкес жүргізілу тиіс.
Ескерту: 17-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006.09.25.  N 54 , 2007.07.30.  N 32 Бұйрықтарымен.
18. Қылмыстар туралы өтініштер мен хабарламаларды қарау мерзімдері туралы мәліметтер 18-21-бағандарда бейнеленеді, соның ішінде 18-бағанда - үш тәуліктен кешіктірілмей, 19-бағанда - үш тәуліктен он тәулікке дейін, 20-бағанда - он тәуліктен екі айға дейін, 21-бағанда екі айдан артық уақытта.
Егер ақпаратты есепке алу Журналындағы (Бас Прокурордың 2003 жылғы 10 ақпандағы N 6  бұйрығымен бекiтiлген) өтініштерді есепке алу Кітабында қылмыс туралы хабарламалар мен өтiнiштер уақытында қайта тiркелмесе, онда оны қарастыру мерзiмi Қазақстан Республикасы Қылмыстық iстердi жүргiзу  кодексінің 184 бабына сәйкес оның қылмыстық қудалау органына келіп түскен сәтінен бастап саналады.
Ескерту: 18-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006.09.25.  N 54 , 2007.07.30.  N 32 Бұйрықтарымен.

19. В графе 22 учитывается количество уголовных дел, возбужденных прокурором в связи с отменой постановления об отказе в возбуждении уголовного дела в порядке подпункта 2  статьи 190 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан. В этой графе не учитываются решения, принятые прокурором по материалам об отказе в возбуждении уголовного дела прошлых лет.
Количество возбужденных уголовных дел подлежит сверке с копиями постановлений прокурора об отмене постановления об отказе в возбуждении уголовного дела и возбуждении уголовного дела, приобщенных к надзорному производству городской или районной прокуратуры.
В графе 23 из графы 22 выделяются количество отмененных прокурором постановлений об отказе в возбуждении уголовного дела с возбуждением уголовного дела по инициативе самого органа уголовного преследования.
Сноска. Пункт 19 с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 25 сентября 2006 года  N 54 ; от 30 июля 2007 г.  N 32 .
20. В графе 24 отражается количество отмененных прокурором постановлений об отказе в возбуждении уголовного дела с направлением материалов для производства дополнительной проверки в порядке подпункта 1  статьи 190 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан. При этом не учитываются решения, принятые прокурором по материалам об отказе в возбуждении уголовного дела прошлых лет. Количество отмененных прокурором постановлений об отказе в возбуждении уголовного дела с направлением материалов на дополнительную проверку по инициативе органов уголовного преследования учитывается в графе 25 из графы 24.
Сноска. Пункт 20 с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 25 сентября 2006 года  N 54 ; от 30 июля 2007 г.  N 32 .
21. В графе 26 учитываются заявления и сообщения, приобщенные к ранее зарегистрированным в Книге учета заявлений. При этом принятые по ним процессуальные решения учету не подлежат.
Сноска. Пункт 21 с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 25 сентября 2006 года  N 54 ; от 30 июля 2007 г.  N 32 .
22. В графе 27 отражаются заявления и сообщения, по которым не приняты окончательные процессуальные решения в отчетном периоде.
Сноска. Пункт 22 с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 25 сентября 2006 года  N 54 ; от 30 июля 2007 г.  N 32 .
23. В приложении N 2 "Установленный и возмещенный ущерб по материалам, по которым вынесены постановления об отказе в возбуждении уголовного дела" отражаются показатели работы органов уголовного преследования по установлению и возмещению ущерба по материалам, по которым вынесены постановления об отказе в возбуждении уголовного дела, в соответствии со статьями и главами  Уголовного кодекса Республики Казахстан в установленной последовательности (Таблица А), с разбивкой установленного и возмещенного ущерба государственным органам, юридическим лицам и гражданам (Таблица Б). Данное приложение составляется органами уголовного преследования (за исключением органов национальной безопасности), на основании информационных учетных документов (статистических карточек форм N ЗС-1 и N ЗС-2), Книги учета заявлений и сообщений о преступлениях. При этом необходимо производить ежеквартальные сверки с автоматизированной базы данных (АБД) органов правовой статистики.
За достоверность отражаемых сведений по возмещению ущерба по материалам об отказе в возбуждении уголовного дела несут персональную ответственность руководители органов уголовного преследования.  <*>
Сноска. Инструкция дополнена пунктом 23 - приказом Генерального Прокурора РК от 5 июля 2005 года N 34 .

19. 22-ші бағанда Қазақстан Республикасы Қылмыстық істерді жүргізу  кодексінің 190-бабындағы 2-тармақшасының тәртібімен қылмыстық іс қозғаудан бас тартылған қаулыны прокурордың бұзуына байланысты қозғалған қылмыстық істің саны көрсетіледі. Осы бағанда өткен жылдардағы қылмыстық іс қозғаудан бас тартылған материалдар бойынша прокурордың қабылданған шешімi ескерілмейді.
Қозғалған қылмыстық істің саны, қалалық немесе аудандық прокуратураның қадағалаулық іс жүргізуіне қосылған қылмыстық іс қозғауды және қылмыстық iс қозғаудан бас тартылған қаулыларды бұзу туралы прокурор қаулыларының көшірмелерімен салыстырылуы тиіс.
23-бағанда 22-бағаннан осы қылмыстық қудалау органының бастамасы бойынша қылмыстық іс қозғаумен прокурордың қылмыстық іс қозғаудан бас тарту туралы қаулыларды бұзған саны көрінеді.
Ескерту: 19-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006.09.25.  N 54 , 2007.07.30.  N 32 Бұйрықтарымен.
20. 24-бағанда Қазақстан Республикасы Қылмыстық iс жүргiзу кодексiнiң 190-бабы 1-тармақшасының тәртiбiмен қосымша тексерудің іс жүргізуіне арналған материалдарды жiберген прокурордың қылмыстық iс қозғаудан бас тарту туралы қаулыларды бұзған саны көрсетiледi. Соның iшiнде өткен жылдардағы қылмыстық iс қозғаудан бас тартылған материалдар бойынша прокурордың қабылдаған шешiмдерi ескерiлмейдi. 25-бағанда 24-бағаннан қылмыстық қудалау органдарының бастамасы бойынша қосымша тексеруге жіберілген материалдармен прокурордың қылмыстық іс қозғаудан бас тарту туралы қаулыларын бұзған саны ескеріледі.
Ескерту: 20-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006.09.25.  N 54 , 2007.07.30.  N 32 Бұйрықтарымен.
21. 26-бағанда Өтініштерді есепке алу кітабына алдында тіркелгенге қосылған өтініштер мен хабарламалар ескеріледі. Сонымен қатар олар бойынша қабылданған іс жүргізу шешімдері есепке алынуға тиісті емес.
Ескерту: 21-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2006.09.25.  N 54 , 2007.07.30.  N 32 Бұйрықтарымен.
22. 27-бағанда есептік кезеңде ақырғы іс жүргізу шешімі қабылданбаған өтініштер мен хабарламалар көрсетіледі.
Ескерту: 22-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 25 қыркүйектегі  N 54 , 2007.07.30.  N 32 Бұйрықтарымен.
23. N 2 қосымшада "Қылмыстық іс қозғаудан бас тарту материалдары бойынша анықталған және өтелінген залал" қылмыстық қудалау органдарының қылмыстық іс қозғаудан бас тарту материалдары (бұдан әрі - бас тарту материалдары) бойынша залалды анықтау және өтеудегі Қазақстан Республикасы Қылмыстық  Кодексінің анықталған кезегіндегі (А кестесі) баптары және бөлімдеріне сәйкес көрсеткіштері мемлекеттік органға, заңды тұлғаларға және азаматтарға анықталған және өтелінген залалдың бөлінуімен (Б кестесі) бейнеленеді. Осы қосымша (ұлттық қауіпсіздік органдарын қоспағанда) қылмыстық қудалау органдары арқылы, ақпараттық есепке алу құжаттары негізінде, (NЗС-1 қылмыстық және NЗС-2 нысанды статистикалық кәртішкелер), қылмыстар туралы өтініштер мен хабарларды тіркеу кітабы негізінде жасалады. Сондай-ақ Құқықтық статистика органдарының автоматтандырылған деректер базасымен (АДБ) тоқсан сайындық салыстырулар өткізулері қажет.
Қылмыстық істі қозғаудан бас тарту материалы бойынша залал өтеу туралы мәліметтердің нақтылығына қылмыстық қудалау органының басшылары дербес жауап береді.
Ескерту: 23-тармақпен толықтырылды - ҚР Бас прокурорының 2005 жылғы 5 шілдедегі N 34   бұйрығымен .

24. Сумма установленного и возмещенного ущерба по материалам, по которым отказано в возбуждении уголовного дела по реабилитирующим и нереабилитирующим основаниям, указывается в тысячах тенге.
Сноска. Инструкция дополнена пунктом 24 - приказом Генерального Прокурора РК   от 25 сентября 2006 года  N 54 .
Приложение 1
к Инструкции по составлению
статистического отчета формы N 2-ЗС
"О рассмотрении заявлений и
сообщений о преступлениях органами
уголовного преследования"
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 30 июля 2007 г.  N 32 .
Форма N 2-ЗС
"О рассмотрении заявлений и собщений о преступлениях,
происшествиях органами уголовного преследования
Главы
УК РК
Статья УК РК
код
ст-
ро-
ки
оста-
ток
нерас-
смот-
рен-
ных
заяв-
лений
и
сооб-
щений
о
прес-
тупле-
ниях,
проис-
шест-
виях
на
нача-
ло
отчет-
ного
года
коли-
чест-
во
заре-
гист-
риро-
ван-
ных в
отчет-
ном
перио-
де
заяв-
лений
и
сооб-
щений
о
прес-
тупле-
ниях,
проис-
шест-
виях
в
т.ч.
и
при-
общен-
ные к
ранее
заре-
гист-
риро-
ван-
ным в
КУЗ
по
одному
факту
коли-
чест-
во
заяв-
лений
и
сооб-
щений
о
прес-
тупле-
ниях,
проис-
шест-
виях
посту-
пивших
из
других
органов
уголов-
ного
прес-
ледо-
вания
всего
выяв-
лено
укры-
тых
от
учета
заяв-
лений
и
сооб-
щений
о
прес-
тупле-
ниях
в
т.ч.
выяв-
лено
укры-
тых
от
учета
заяв-
лений
и
сооб-
щений
проку-
рора-
ми
(из
графы
4)
При-
нято
реше-
ний
в по-
рядке
ч.1
ст.
185
УПК
РК
в
том
числе
из
остат-
ка на
конец
отчет-
ного
года
(из
графы
6)
1
2
3
4
5
6
7
Глава1
Убийство
(ст. 96)
1
в том
числе по
фактам
исчезно-
вения
граждан
2
Причинение
смерти по
неосторож-
ности
(ст. 101)
3
в том
числе по
фактам
смерти
человека
в резуль-
тате
несчаст-
ного
случая
4
Доведение
до самоубий-
ства
(ст. 102)
5
в том
числе по
фактам
самоубий-
ства
6
Умышленное
причинение
тяжкого
вреда
здоровью
(ст. 103)
7
Умышленное
причинение
средней
тяжести
вреда
здоровью
(ст. 104)
8
Умышленное
причинение
легкого
вреда
здоровью
(ст. 105)
9
в том
числе по
фактам
побоев
10
Оставление
в опасности
(ст. 119)
11
в том
числе по
фактам
обнару-
жения
трупов
людей без
видимых
признаков
насиль-
ственной
смерти
12
Изнасило-
вание
(ст. 120)
13
Иные прес-
тупления
против
личности
14
Глава
2
Вовлечение
несовершен-
нолетних в
преступную
деятельность
(ст. 131)
15
Торговля
несовершен-
нолетними
(ст. 133)
16
Злостное
уклонение
от уплаты
средств
на содер.
детей или
нетрудо-
способных
родителей
(ст. 136)
17
Иные прес-
тупления
против
семьи и
н/летних
18
Глава
3
Нарушение
неприкосно-
венности
жилища
(ст. 145)
19
Иные прес-
тупления
против конс-
титуционных
и иных прав
и свобод
человека и
гражданина
20
Глава
4
Пропаганда
и публичные
призывы к
развязыванию
агрессивной
войны
(ст. 157)
21
Производство
или расп-
ространение
оружия
массового
поражения
(ст. 158)
22
Возбуждение
социальной,
национальной
родовой,
расовой или
религиозной
вражды
(ст. 164)
23
Иные прес-
тупления
против мира
и безопас-
ности
человека
24
Глава
5
Шпионаж
(ст. 166)
25
Призывы к
насильствен-
ному сверже-
нию или
изменению
конститу-
ционного
строя либо
насильст-
венному
нарушению
единства
территории
Республики
Казахстан
(ст. 170)
26
Диверсия
(ст. 171)
27
Уклонение
от призыва
по мобили-
зации
(ст. 174)
28
Иные прес-
тупления
против основ
конститу-
ционного
строя и
безопасности
государства
29
Глава
6
Кража
(ст. 175)
30
в том
числе по
фактам
обнару-
жения
следов
взлома
или нару-
шения
пломб
31
Присвоение
или растрата
вверенного
чужого
имущества
(ст. 176)
32
Мошенни-
чество
(ст. 177)
33
в том
числе с
исполь-
зованием
служеб-
ного
положения
(ст. 177
ч.2
п."в")
34
Грабеж
(ст. 178)
35
Разбой
(ст. 179)
36
Вымога-
тельство
(ст. 181)
37
Причинение
имуществен-
ного ущерба
путем обмана
или злоупот-
ребления
доверием
(ст. 182)
38
Приобретение
или сбыт
имущества,
заведомо
добытого
преступным
путем
(ст. 183)
39
в том
числе по
фактам
перебития
номеров
агрегатов
(двига-
телей)
автомо-
билей
40
Неправомер-
ное
завладение
автомобилем
или иным
транспортным
средством
без цели
хищения
(ст. 185)
41
Умышленное
уничтожение
или
повреждение
чужого
имущества
(ст. 187)
42
в том
числе по
фактам
пожаров
43
Неосторожное
уничтожение
или
повреждение
чужого
имущества
(ст. 188)
44
Иные прес-
тупления
против соб-
ственности
45
Глава
7
Воспрепят-
ствование
законной
предприни-
мательской
деятельности
(ст. 189)
46
Незаконное
предприни-
мательство
(ст. 190)
47
Незаконная
банковская
деятельность
(ст. 191)
48
Лжепредпри-
нимательство
(ст. 192)
49
Легализация
денежных
средств или
иного
имущества,
приобретен-
ного
незаконным
путем
(ст. 193)
50
Незаконное
получение и
нецелевое
использо-
вание
кредита
(ст. 194)
51
Незаконное
использова-
ние
товарного
знака
(ст. 199)
52
Изготовление
или сбыт
поддельных
денег или
ценных бумаг
(ст. 206)
53
Нарушение
порядка и
правил
маркировки
подакцизных
товаров
марками
акцизного
сбора,
подделка и
использова-
ние марок
акцизного
сбора
(ст. 208)
54
Экономичес-
кая
контрабанда
(ст. 209)
55
Уклонение
от уплаты
таможенных
платежей и
сборов
(ст. 214)
56
Нарушение
правил
бухгалтер-
ского учета
(ст. 218)
57
Уклонение
гражданина
от уплаты
налога
(ст. 221)
58
Уклонение
от уплаты
налогов с
организаций
(ст. 222)
59
Обман
потребителей
(ст. 223)
60
Получение
незаконного
вознаграж-
дения
(ст. 224)
61
Иные
преступления
в сфере эко-
номической
деятельности
62
Глава
8
Преступления
против
интересов
службы в
коммерческих
и иных
организаций
63
Глава
9
Терроризм
(ст. 233)
64
Создание и
руководство
организован-
ной преступ-
ной группой
или преступ-
ным сооб-
ществом
(преступной
организа-
цией),
участие в
преступном
сообществе
(ст. 235)
65
Бандитизм
(ст. 237)
66
Угон, а
равно захват
воздушного
или водного
судна либо
железнодо-
рожного
подвижного
состава
(ст. 239)
67
Заведомо
ложное
сообщение
об акте
терроризма
(ст. 242)
68
Контрабанда
изъятых из
обращения
предметов
или
предметов,
обращение
которых
ограничено
(ст. 250)
69
Незаконное
приобрете-
ние,
передача,
сбыт,
хранение,
перевозка
и ношение
оружия,
боеприпасов,
взрывчатых
веществ и
взрывных
устройств
(ст. 251)
70
Хищение либо
вымогатель-
ство оружия,
боеприпасов,
взрывчатых
веществ и
взрывных
устройств
(ст. 255)
71
Нарушение
правил
пожарной
безопасности
(ст. 256)
72
Хулиганство
(ст. 257)
73
Вандализм
(ст. 258)
74
Иные прес-
тупления
против
общественной
безопасности
и общест-
венного
порядка
75
Глава
10
Незаконные
изготовле-
ние, приоб-
ретение,
хранение,
перевозка,
пересылка
либо сбыт
наркотичес-
ких средств
или психо-
тропных
веществ
(ст. 259)
76
Хищение
либо вымо-
гательство
наркотичес-
ких средств
или психо-
тропных
веществ
(ст. 260)
77
Организация
или содер-
жание
притонов для
потребления
наркотичес-
ких средств
или психо-
тропных
веществ
(ст. 264)
78
Нарушение
санитарно-
эпидемиоло-
гических
правил
(ст. 267)
79
Иные прес-
тупления
против
здоровья
населения и
нравствен-
ности
80
Глава
11
Нарушение
экологичес-
ких требова-
ний к хозяй-
ственной и
иной
деятельности
(ст. 277)
81
Нарушение
экологичес-
ких требо-
ваний при
производстве
и использо-
вании эколо-
гически
потенциально
опасных
химических,
радиоактив-
ных и биоло-
гических
веществ
(ст. 278)
82
Нарушение
ветеринарных
правил
и правил,
установлен-
ных для
борьбы с
болезнями и
вредителями
растений
(ст. 280)
83
Загрязнение,
засорение и
истощение
вод
(ст. 281)
84
Загрязнение
атмосферы
(ст. 282)
85
Загрязнение
морской
среды
(ст. 283)
86
Порча земли
(ст. 285)
87
Нарушение
правил охраны и ис-
пользования
недр
(ст. 286)
88
Незаконная
добыча
водных
животных и
растений
(ст. 287)
89
Незаконная
охота
(ст. 288)
90
Нарушение
правил
охраны
животного
мира
(ст. 289)
91
Незаконное
обращение с
редкими и
находящимися
под угрозой
изчезновения
видами
животных и
растений
(ст. 290)
92
Незаконная
порубка
деревьев и
кустарников
(ст. 291)
93
Уничтожение
или повреж-
дение лесов
(ст. 292)
94
Нарушение
режима особо
охраняемых
природных
территорий
(ст. 293)
95
Непринятие
мер по
ликвидации
последствий
экологичес-
кого
загрязнения
(ст. 294)
96
Иные эколо-
гические
преступления
97
Глава
12
Нарушение
правил
дорожного
движения и
эксплуатац.
транспортных
средств
лицами,
управляющими
транспорт-
ными
средствами
(ст. 296)
98
Умышленное
приведение в
негодность
транспортных
средств или
путей
сообщения
(ст. 299)
99
Нарушение
правил,
обеспечиваю-
щих
безопасную
работу
транспорта
(ст. 300)

24. Ақталған және ақталмаған негіздер бойынша қылмыстық істі қозғаудан бас тартылған материалдар жөніндегі анықталған және өтелген залал сомасы мыңдаған теңгемен белгіленеді.
Ескерту: 24-тармақпен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 2006 жылғы 25 қыркүйектегі  N 54 бұйрығымен .
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының
2007 жылғы 11 тамыздағы N 48 бұйрығымен
бекітілген "Қылмыстық қудалау органдарының
қылмыстар жөніндегі өтініштер мен
хабарламаларды қарауы туралы" 2-3С нысанды
статистикалық есептің құрылуы бойынша
Нұсқаулыққа N 1-қосымша
Ескерту: 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2007.07.30.  N 32 Бұйрығымен.
N 2-3С нысаны қудалау органдарының қылмыстар,
оқиғалар туралы өтініштер мен хабарламаларды
қарауы туралы
ҚР ҚК бабы
жол
коды
Есептік
жылдың
басталуы-
на
қылмыс-
тар,
оқиғалар
жөніндегі
қаралма-
ған
өтініштер
мен
хабарла-
малардың
қалдығы
Есептік
кезеңде
тіркелген
қылмыс-
тар,
оқиғалар
туралы
өтініштер
мен
хабарла-
малардың
саны,
сон. қ.
бір
дерек
бойынша
ӨЕК
алдында
тір-ге
қосыл-р
саны
Қылмыстық
қудалаудың
басқа
органдары-
нан келіп
түскен
қылмыс-р,
оқиға-р
жөн-гі
өтініштер
мен
хабарлам-ң
саны
қылмыстар
туралы
есепке
алудан
жасырылған
өтініштер
мен
хабарла-ң
анық-ң
барлығы
1
2
3
4
Адам өлтіру
(96-бап)
1
соның ішінде
азаматтардың
жоғалу деректері
бойынша
2
Абайсызда кісі
өлтіру (101-бап)
3
соның ішінде
жазатайым оқиға
нәтижесінде
адамның қаза
болу деректері
бойынша
4
Өзін-өзі өлтіру-
ге дейін жеткізу
(102-бап)
5
соның ішінде
өзін-өзі өлтіру
деректері
бойынша
6
Денсаулыққа
қасақана ауыр
зиян келтіру
(103-бап)
7
Денсаулыққа
қасақана орташа
ауырлықтағы зиян
келтіру
(104-бап)
8
Денсаулыққа
қасақана жеңіл
зиян келтіру
(105-бап)
9
соның ішінде
ұрып-соғу дерек-
тері бойынша
10
Қауіпті жағдайда
қалдыру
(119-бап)
11
соның ішінде
зорлап өлтірудің
белгілері анық-
талмаған адам-
дардың мәйітте-
рін табу дерек-
тері бойынша
12
Зорлау (120-бап)
13
Жеке адамға
қарсы өзге де
қылмыстар
14
Кәмелетке
толмаған адамды
қылмыстық іске
тарту (131-бап)
15
Кәмелетке
толмағандарды
саудаға салу
(133-бап)
16
Балаларын немесе
еңбекке жарамсыз
ата-анасын
асырауға арнал-
ған қаражатты
төлеуден әдейі
жалтару
(136-бап)
17
Отбасына және
кәмелетке
толмағандарға
қарсы өзге де
қылмыстар
18
Тұрғын үйге қол
суғылмаушылықты
бұзу (145-бап)
19
Адамның және
азаматтың
Конституциялық
құқықтары мен
бостандықтарына
қарсы өзге де
қылмыстар
20
Басқыншылық
соғысты тұтанды-
руға насихат
жүргізу және
жария түрде
шақыру (157-бап)
21
Жаппай қырып-жою
қаруын өндіру
немесе тарату
(158-бап)
22
Әлеуметтік,
ұлттық, рулық,
нәсілдік немесе
діни арыздықты
қоздыру
(164-бап)
23
Бейбітшілік пен
адамзат қауіп-
сіздігіне қарсы
өзге де
қылмыстар
24
Шпионаж
(166-бап)
25
Қазақстан
Республикасының
конституциялық
құрылысын күштеп
құлатуға немесе
өзгертуге не
оның аумақтық
тұтастығын күш-
пен бұзуға шақы-
ру (170-бап)
26
Диверсия
(171-бап)
27
Жұмылдыруға
шақырудан жалта-
ру (174-бап)
28
Мемлекеттің
конституциялық
құрылысына және
қауіпсіздігіне
қарсы өзге де
қылмыстар
29
Ұрлық (175-бап)
30
соның ішінде
пломбыларды
бұзу немесе
қирату іздерін
табу деректері
бойынша
31
Сеніп тапсырыл-
ған бөтен мүлік-
ті иеленіп алу
немесе ысырап
ету (176-бап)
32
Алаяқтық
(177-бап)
33
соның ішінде
қызмет бабын
пайдалану
жолымен (177-б.,
2-б., "в"-т.)
34
Тонау (178-бап)
35
Қарақшылық
(179-бап)
36
Қорқытып алушы-
лық (181-бап)
37
Алдау немесе
сенімге қиянат
жасау жолымен
мүліктік залал
келтіру
(182-бап)
38
Көрінеу қылмыс-
тық жолмен
табылған мүлікті
сатып алу
немесе сату
(183-бап)
39
сонымен қатар
автокөлік агре-
гаттарының (дви-
гательдерінің)
нөмірлерін бөлу
деректері бойын-
ша
40
Автомобильді
немесе өзге де
көлік құралдарын
ұрлау мақсатын-
сыз заңсыз
иелену (185-бап)
41
Бөтен адамның
мүлкін қасақана
жою немесе бүл-
діру (187-бап)
42
соның ішінде
өрт деректері
бойынша
43
Бөтен адамның
мүлкін абайсыз-
да жою немесе
бүлдіру
(188-бап)
44
Меншікке қарсы
өзге де
қылмыстар
45
Заңды кәсіпкер-
лік қызметке
кедергі жасау
(189-бап)
46
Заңсыз кәсіпкер-
лік (190-бап)
47
Заңсыз банктік
қызмет (191-бап)
48
Жалған кәсіпкер-
лік (192-бап)
49
Заңсыз жолмен
алынған ақша
қаражатын неме-
се өзге мүлікті
заңдастыру
(193-бап)
50
Несиені заңсыз
алу және мақсат-
сыз пайдалану
(194-бап)
51
Тауарлық белгі-
ні заңсыз пайда-
лану (199-бап)
52
Жалған ақша
немесе бағалы
қағаздар жасау
немесе сату
(206-бап)
53
Акцизделетін
тауарларды ак-
циздік алым мар-
касымен таңба-
лаудың тәртібі
мен ережелерін
бұзу, акциздік
алым маркасын
қолдан жасау
және пайдалану
(208-бап)
54
Экономикалық
контрабанда
(209-бап)
55
Кеден төлемдері-
мен алымдарын
төлеуден жалтару
(214-бап)
56
Бухгалтерлік
есеп ережелерін
бұзу (218-бап)
57
Азаматтың салық
төлеуден жалта-
руы (221-бап)
58
Ұйымдарға салы-
натын салықты
төлеуден жалтару
(222-бап)
59
Тұтынушыларды
алдау (223-бап)
60
Саңсыз сыйақы
алу (224-бап)
61
Экономикалық
қызмет саласын-
дағы өзге де
қылмыстар
62
Коммерциялық
және өзге ұйым-
дардағы қызмет
мүдделеріне
қарсы қылмыстар
63
Терроризм
(233-бап)
64
Ұйымдасқан
қылмыстық топты
немесе қылмыс-
тық қауымдастық-
ты (қылмыстық
ұйымды) құру
және оны басқа-
ру, қылмыстық
қоғамдастыққа
қатысу (235-бап)
65
Бандитизм
(237-бап)
66
Әуе немесе су
көлігін не жыл-
жымалы темір жол
составын айдап
әкету, сол сияқ-
ты қолға түсіру
(239-бап)
67
Терроризм актісі
туралы көрінеу
жалған хабарлау
(242-бап)
68
Айналыстан
алынған заттар-
дың немесе айна-
лысы шектелген
заттардың конт-
рабандасы
(250-бап)
69
Қаруды,
оқ-дәрілерді,
жарылғыш заттар-
ды және жару
құрылғыларын
заңсыз сатып
алу, беру, өткі-
зу, сақтау, та-
сымалдау немесе
алып жүру
(251-бап)
70
Қаруды, оқ-дәріні, жа-
рылғыш заттар
мен жару құрыл-
ғыларын ұрлау не
қорқытып алу
(255-бап)
71
Өрт қауіпсізді-
гі ережелерін
бұзу (256-бап)
72
Бұзақылық
(257-бап)
73
Тағылық
(258-бап)
74
Қоғамдық қауіп-
сіздікке және
қоғамдық тәртіп-
ке қарсы қылмыс-
тар
75
Есірткі заттар-
ды немесе жүйке-
ге әсер ететін
заттарды заңсыз
дайындау, ием-
деніп алу, сатып
алу, сақтау,
тасымалдау,
жөнелту немесе
сату (259-бап)
76
Есірткі заттарды
немесе жүйкеге
әсер ететін
заттарды ұрлау
не қорқытып алу
(260-бап)
77
Есірткі заттарды
немесе жүйкеге
әсер ететін
заттарды тұтыну
үшін притондарды
ұйымдастыру
немесе ұстау
(264-бап)
78
Санитарлық-эпи-
демиологиялық
ережелерді бұзу
(267-бап)
79
Халықтың денсау-
лығына және
адамгершілікке
қарсы қылмыстар
80
Шаруашылық және
өзге де қызметке
қойылатын эколо-
гиялық талаптар-
дың бұзылуы
(277-бап)
81
Ықтимал эколо-
гиялық қауіпті
химиялық, радио-
активті және
биологиялық зат-
тарды өндіру мен
пайдалану кезін-
де экологиялық
талаптардың бұ-
зылуы (278-бап)
82
Ветеринарлық
ережелерді және
өсімдіктердің
аурулары мен
зиянкестеріне
қарсы күресу
үшін белгіленген
ережелердің бұ-
зылуы (280-бап)
83
Суларды ластау,
бітеу және сарқу
(281-бап)
84
Атмосфераны
ластау (282-бап)
85
Теңіз аясын
ластау (283-бап)
86
Жерді бүлдіру
(285-бап)
87
Жер қойнауын
қорғау және пай-
далану ережеле-
рін бұзу
(286-бап)
88
Су жануарлары
мен өсімдікте-
рін заңсыз алу
(287-бап)
89
Заңсыз аңшылық
(288-бап)
90
Жанауарлар
дүниесін қорғау
ережелерін бұзу
(289-бап)
91
Жануарлар мен
өсімдіктердің
сирек кездесе-
тін және құрып
кету қаупі
төнген түрлері-
мен заңсыз
іс-әрекеттер
(290-бап)
92
Ағаштар мен бұ-
таларды заңсыз
кесу (291-бап)
93
Ормандарды жою
немесе зақымдау
(292-бап)
94
Ерекше қорғала-
тын табиғи ау-
мақтар режимі-
нің бұзылуы
(293-бап)
95
Экологиялық лас-
тау зардаптарын
жою жөнінде шара
қолданбау
(294-бап)
96
Өзге де эколо-
гиялық қылмыстар
97
Көлік құралда-
рын жүргізуші
адамдардың жол
қозғалысы және
көлік құралдарын
пайдалану ереже-
лерін бұзуы
(296-бап)
98
Көлік құралда-
рын немесе қаты-
нас жолдарын
қасақана жарам-
сыздыққа келтіру
(299-бап)
99
Көліктің
қауіпсіз жұмыс
істеуін қамта-
масыз ететін
ережелерді
бұзу (300-бап)