О внесении изменений и дополнения в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 20 апреля 1999 года N 82 "Об утверждении Правил взимания платы за услуги по кассовому обслуживанию филиалами Национального Банка Республики Казахстан банков второго уровня и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 746
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 декабря 2003 года N 455. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 декабря 2003 г. за N 2667. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 октября 2006 года N 114
Извлечение из постановления Правления Национального Банка
Республики Казахстан от 27 октября 2006 года N 114
В целях совершенствования нормативных правовых актов Национального Банка Республики Казахстан в части регламентации работы филиалов Национального Банка Республики Казахстан с наличными деньгами в связи с вводом банкнот нового дизайна Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Признать утратившими силу некоторые решения Правления Национального Банка Республики Казахстан, согласно приложению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня принятия.
...
Председатель
Национального Банка                  А. Сайденов
Приложение
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 27 октября 2006 года N 114
Перечень
утративших силу некоторых решений Правления
Национального Банка Республики Казахстан
1. ...
5. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 декабря 2003 года N 455 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 20 апреля 1999 N 82 "Об утверждении Правил взимания платы за услуги по кассовому обслуживанию филиалами Национального Банка Республики Казахстан банков второго уровня и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций", зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2667.
...
_______________________________________________________________
В целях приведения нормативных правовых актов Национального Банка Республики Казахстан в соответствие с  Указом  Президента Республики Казахстан от 11 августа 1999 года N 188 Правление Национального Банка Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. В  постановление  Правления Национального Банка Республики Казахстан от 20 апреля 1999 года N 82 "Об утверждении Правил взимания платы за услуги по кассовому обслуживанию филиалами Национального Банка Республики Казахстан банков второго уровня и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 746, опубликованное 26 апреля - 09 мая 1999 года в изданиях Национального Банка Республики Казахстан "Казакстан Улттык Банкiнiн Хабаршысы" и "Вестник Национального Банка Казахстана", с изменением и дополнением, утвержденными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 09 октября 2000 года  N 381 зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 1290, дополнением, утвержденным постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 января 2001 года  N 14 зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 1424, изменениями, утвержденными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 21 августа 2003 года  N 300 , зарегистрированными в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 2493), внести следующие изменения и дополнения:
в Правилах взимания платы за услуги по кассовому обслуживанию филиалами Национального Банка Республики Казахстан банков второго уровня и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 9 слова "подразделение вычислительных работ" заменить словами "подразделение по работе с наличными деньгами";
пункт 10 изложить в следующей редакции:

Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде N 746 тiркелген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi филиалдарының екiншi деңгейдегi банктерге және банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдарға кассалық қызмет көрсеткенi үшiн ақы алу ережесiн бекiту туралы" 1999 жылғы 20 сәуiрдегi N 82 қаулысына өзгерiстер мен толықтыру енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банк баcқармасының 2003 жылғы 26 желтоқсандағы N 455 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылғы 31 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 2667. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2006 жылғы 27 қазандағы N 114 қаулысымен
Ескерту: Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының
2006 жылғы 27 қазандағы N 114 қаулысынан
Үзінді:
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінің нормативтік құқықтық актілерін жаңа дизайндағы банкнота енгізілуіне байланысты Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі филиалдарының қолма-қол ақшамен жұмысын реттеу бөлігінде жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының қосымшаға сәйкес кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
2. Осы қаулы қабылданған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
...
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2006 жылғы 27 қазандағы
N 114 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының
күші жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі
...
5. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі филиалдарының екінші деңгейдегі банктерге және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге
асыратын ұйымдарға кассалық қызмет көрсеткені үшін ақы алу ережесін бекіту туралы" 1999 жылғы 20 сәуірдегі N 82 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" 2003 жылғы 26 желтоқсандағы N 455 қаулысы, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2667 тіркелген.
...
___________________________________________________
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң нормативтiк құқықтық актiлерiн Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1999 жылғы 11 тамыздағы N 188  Жарлығына  сәйкес келтiру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi филиалдарының екiншi деңгейдегi банктерге және банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдарға кассалық қызмет көрсеткенi үшiн ақы алу ережесiн бекiту туралы" 1999 жылғы 20 сәуiрдегi N 82  қаулысына  (Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 746 тiркелген, 1999 жылғы 26 сәуiр - 9 мамыр аралығында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң "Қазақстан Ұлттық Банкiнiң Хабаршысы" және "Вестник Национального Банка Казахстана" басылымдарында жарияланған, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерiн мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 1290 тiркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының 2000 жылғы 9 қазандағы N 381  қаулысымен  бекiтiлген өзгерiс пен толықтырумен, Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 1425 тiркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының 2001 жылғы 31 қаңтардағы N 14  қаулысымен  бекiтiлген толықтырумен, Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 2493 тiркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының 2003 жылғы 21 тамыздағы N 300  қаулысымен  бекiтiлген өзгерiстермен қоса) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi филиалдарының екiншi деңгейдегi банктерге және банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдарға кассалық қызмет көрсеткенi үшiн ақы алу ережесiнiң:
9-тармағындағы "есептеу жұмысы бөлiмшесiне" деген сөздер "қолма-қол ақшамен жұмыс жүргiзу бөлiмшесiне" деген сөздермен ауыстырылсын;
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"10. Подразделение по работе с наличными деньгами Национального Банка ежемесячно не позднее девятого числа месяца, следующего за отчетным, на основе Отчетов филиалов Национального Банка о кассовом обслуживании осуществляет свод отчетов в разрезе банков (далее - Свод по банкам) по форме, согласно Приложению 4 к Правилам.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Подразделение по работе с наличными деньгами Национального Банка:
1) не позднее десятого числа на основе Свода по банкам производит расчет оплаты за оказанные услуги по кассовому обслуживанию по установленным тарифам в разрезе банков, готовит и направляет для оплаты счета-фактуры в банки;
2) не позднее двадцатого числа месяца, следующего за отчетным, направляет в подразделение платежных систем Национального Банка список банков, не оплативших услуги по кассовому обслуживанию, в сроки, установленные договором банковского счета (далее - Список банков), с приложением соответствующих счетов-фактур.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Подразделение платежных систем Национального Банка после получения от подразделения по работе с наличными деньгами Списка банков, в соответствии с условиями, предусмотренными договором корреспондентского счета, производит изъятие (списание) денег с корреспондентских счетов банков в размере, указанном в соответствующей счет-фактуре.";
пункт 13 исключить;
приложения 1, 2 и 3 изложить в следующей редакции:
Приложение N 1
к Правилам взимания
платы за услуги по кассовому
обслуживанию филиалами
Национального Банка Республики
Казахстан банков второго
уровня и организаций,
осуществляющих отдельные виды
банковских операций
Справка
о приеме наличных денег от ________________________________________
(наименование банка)
____________________филиалом Национального Банка Республики Казахстан
(наименование филиала)
к ________________________________ N________ от "___"_______200___ г.
(наименование приходного документа)
_____________________________________________________________________
N |   Номинал,   |                       Приход
п/п|    тенге     |__________________________________________________
|              |       количество         |       сумма, тенге
___|______________|__________________________|_______________________
_1_|______2_______|____________3_____________|____________4__________

"10. Ұлттық Банктiң қолма-қол ақшамен жұмыс жүргiзу бөлiмшесi ай сайын есептi айдан кейiнгi айдың тоғызынан кешiктiрмей Ұлттық Банк филиалдарының кассалық қызмет көрсету туралы есептерiнiң негiзiнде Ереженiң 4-қосымшасына сай нысан бойынша банктер бөлiгiнде есептер жиынтығын (бұдан әрi - Банктер бойынша жиынтық) жасайды.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Ұлттық Банктiң Қолма-қол ақшамен жұмыс жүргiзу бөлiмшесi:
1) онынан кешiктiрмей Банктер бойынша жиынтықтың негiзiнде банктер бөлiгiнде белгiленген тарифтер бойынша кассалық қызмет көрсету бойынша көрсетiлген қызметтер үшiн ақы төлеу есебiн, банкке ақы төлеу үшiн шот-фактура дайындап, жiбередi;
2) есептi айдан кейiнгi айдың жиырмасынан кешiктiрмей Ұлттық Банктiң төлем жүйесi бөлiмшесiне банктiк шот шартында белгiленген мерзiмде кассалық қызмет көрсету бойынша қызметке ақы төлемеген банктердiң тiзiмiн (бұдан әрi - Банктердiң тiзiмi) тиiстi шот-фактураларды қоса бере отырып жiбередi.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Ұлттық Банктiң төлем жүйесi бөлiмшесi қолма-қол ақшамен жұмыс жүргiзу бөлiмшесiнен Банктердiң тiзiмiн алғаннан кейiн корреспонденттiк шоттың шартында көрсетiлген талаптарға сәйкес банктердiң корреспонденттiк шоттарынан тиiстi шот-фактурада көрсетiлген мөлшерде ақша алады (есептен шығарады).";
13-тармақ алынып тасталсын;
1, 2 және 3-қосымшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкi филиалдарының
екiншi деңгейдегi банктерге
және банк операцияларының
жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын
ұйымдарға кассалық қызмет
көрсеткенi үшiн ақы алу ережесiне
1-қосымша
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi_____________________________
(филиалдың атауы)
филиалының_______________________ _________________________________
(банктiң атауы)          (кiрiс құжатының атауы)
қолма-қол ақша қабылдап алғаны туралы 200_ жылғы____ _______N______
Анықтама
___________________________________________________________________
N   |       Номиналы, теңге     |              Кiрiс
|                           |__________________________________
р/с |                           | саны           |    сомасы, теңге
____|___________________________|________________|_________________
1          2                       3                   4
___________________________________________________________________

2. Управлению по работе с наличными деньгами (Мажитов Д.М.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата, территориальных филиалов Национального Банка Республики Казахстан, Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль над исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Жамишева Б.Б.
Председатель
Национального Банка

2. Қолма-қол ақшамен жұмыс жүргiзу басқармасы (Мәжитов Д.М.):
1) Заң департаментiмен (Шәрiпов С.Б.) бiрлесiп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қабылдасын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзiлген күннен бастап он күндiк мерзiмде оны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi орталық аппаратының мүдделi бөлiмшелерiне, аумақтық филиалдарына, Қазақстан Республикасының Табиғи монополияны реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегі агенттiгiне жiберсiн.
3. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзiлген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейiн қолданысқа енгiзiледi.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Төрағасының орынбасары Б.Б.Жәмiшевке жүктелсiн.
Ұлттық Банк
Төрағасы