О внесении изменений и дополнений в решение XXIII сессии Карагандинского областного Маслихата от 26 декабря 2002 года N 2-5/14 "Об областном бюджете на 2003 год", регистрационный номер в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов - 1047
Решение ХXIV сессии Карагандинского областного Маслихата от 27 февраля 2003 года N 2-5/15. Зарегистрировано Управлением юстиции Карагандинской области 28 февраля 2003 года за N 1082
В соответствии с Законами Республики Казахстан "О бюджетной системе" от 1 апреля 1999 года N 357-I , "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года N 148 , "О республиканском бюджете на 2003 год" от 12 декабря 2002 года N 362 , постановлением  Правительства Республики Казахстан "О некоторых вопросах кредитования местных исполнительных органов на организацию проведения весенне-полевых и уборочных работ 2003 года" от 21 января 2003 года N 70, приказами Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан "Об утверждении Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" от 23 сентября 2002 года N 3 , "О внесении изменений и дополнений N 6 в приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 23 сентября 2002 года N 3 "Об утверждении Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" от 6 января 2003 года" N 52 , "О внесении изменения и дополнений N 7 в приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 23 сентября 2002 года N 3 "Об утверждении Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" от 21 января 2003 года N 10  областной Маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение  XXIII сессии Карагандинского областного Маслихата от 26 декабря 2002 года N 2-5/14 "Об областном бюджете на 2003 год" следующие изменения и дополнения:
1) В пункте 1:
В подпункте 1):
цифру "14942744" заменить цифрой "15486566";
цифру "3885031" заменить цифрой "3972041";
цифру "366749" заменить цифрой "823561";
в подпункте 2):
цифру "14966998" заменить цифрой "15510820";
цифру "14914628" заменить цифрой "15028450";
цифру "52370" заменить цифрой "482370";
2) дополнить пунктами 4-1, 4-2, 4-3 следующего содержания:
"4-1. Предусмотреть в областном бюджете на 2003 год:
поступление кредита из республиканского бюджета по нулевой ставке вознаграждения в сумме 230000 тыс. тенге;
местную бюджетную программу "Кредитование сельскохозяйственных товаропроизводителей на проведение весенне-полевых и уборочных работ" для кредитования сельскохозяйственных товаропроизводителей на приобретение горюче-смазочных материалов, семян, удобрений, гербицидов, протравителей семян, запасных частей для сельскохозяйственных машин и аренду или покупку сельскохозяйственной техники;

Қарағанды облыстық Мәслихатының 2002 жылғы 26 желтоқсандағы "2003 жылға арналған облыстық бюджет туралы"»XXIII сессиясының N 2-5/14 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы", мемлекеттік тіркеу тізімінде нормативтік құқықтық актілердегі тіркелген нөмірі - 1047
Қарағанды облыстық Мәслихаты XXIV сессиясының 2003 жылғы 27 ақпандағы N 2-5/15 шешімі. Қарағанды облысының Әділет басқармасында 2003 жылғы 28 ақпанда N 1082 тіркелді
Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуірдегі "Бюджет жүйесі туралы" N 357-I , 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" N 148-II , 2002 жылғы 12 желтоқсандағы "2003 жылға арналған Республикалық бюджет туралы" N 362-II  Заңдарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 21 қаңтардағы "2003 жылғы көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуді ұйымдастыруға жергілікті атқарушы органдарға кредит берудің кейбір мәселелері туралы" N 70 Қаулысына , Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау Министрінің 2002 жылғы 23 қыркүйектегі "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасын бекіту туралы" N 3 , Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау Министрінің 2003 жылғы 6 қаңтардағы "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2002 жылғы 23 қыркүйектегі N 3 бұйрығына N 6 өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" N 52 , 2003 жылғы 21 қаңтардағы "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2002 жылғы 23 қыркүйектегі N 3 бұйрығына N 7 өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы" N 10  бұйрықтарына сәйкес облыстық Мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қарағанды облыстық Мәслихатының 2002 жылғы 26 желтоқсандағы "2003 жылға арналған облыстық бюджет туралы" XXIII сессиясының N 2-5/14 шешіміне  келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1 тармақтың:
1) тармақшасындағы:
"14942744" саны "15486566" санына ауыстырылсын;
"3885031" саны "3972041" санына ауыстырылсын;
"366749" саны "823561" санына ауыстырылсын;
2) тармақшасындағы:
"14966998" саны "15510820" санына ауыстырылсын;
"14914628" саны "15028450" санына ауыстырылсын;
"52370" саны "482370" санына ауыстырылсын;
2) 4-1, 4-2, 4-3 тармағы келесі мазмұндалғанмен толықтырылсын:
"4-1. 2003 жылға арналған облыстық бюджетте:
230000 теңге сомасында нөлдік мөлшерлеме сыйақысы бойынша республикалық бюджеттен түсетін несие;
жанар-жағар материалдар, тұқым, тыңайтқыш, гербицид, тұқымды дәрілеу, ауыл шаруашылығы машиналары мен жалға беру үшін қосалқы бөлшектер сатып алуға немесе ауыл шаруашылығы техникаларын сатып алуға ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерді несиелеу үшін "Көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуге ауыл шаруашылық тауарларын өндірушілерді несиелендіру" жергілікті бюджеттік бағдарламасына;

возврат Операторами полученных кредитов в сумме 230000 тыс. тенге до 25 ноября 2003 года;
погашение долга местного исполнительного органа области перед республиканским бюджетом до 1 декабря 2003 года в сумме основного долга 230000 тыс. тенге.
4-2. Ответственность за целевое использование средств, выделенных по программе "Кредитование сельскохозяйственных товаропроизводителей на проведение весенне-полевых и уборочных работ", и своевременность их возврата в областной бюджет возложить на администратора программы - областной Департамент сельского хозяйства.
4-3. Контроль за выполнением пунктов 4-1, 4-2 возложить на постоянную комиссию по аграрным вопросам и экологии, ревизионную комиссию областного маслихата."
3) в пункте 5:
цифру "1996625" заменить цифрой "2083635";
цифру "643931" заменить цифрой "706562";
цифру "549075" заменить цифрой "573454".
2. Приложения 1,2,3,4 к решению  XXIII сессии Карагандинского областного Маслихата от 26 декабря 2002 года N 2-5/14 "Об областном бюджете на 2003 год" изложить в новой редакции с учетом внесенных изменений и дополнений.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2003 года.
Председатель сессии
Секретарь областного Маслихата
Приложение N 1
к решению XXIV сессии областного
маслихата "О внесении изменений и
дополнений в решение XXIII сессии
областного Маслихата от 26 декабря
2002 года N 2-5/14 "Об областном
бюджете на 2003 год" от 27 февраля
2003 года N 2-5/15
Областной бюджет на 2003 год
---------------------------------------------------------------
Категория  !   !                                  ! Сумма
!Класс  !   !           Наименование           !(тыс. тенге)
!   !Подкласс                                  !
!   !   !Специфика                             !
---!---!---!---!----------------------------------!------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 !              5                   !    6
---!---!---!---!----------------------------------!------------
!   !   !   !I. Поступления                    !   15486566
!   !   !   !Доходы                            !   10690964
1 !   !   !   !HАЛОГОВЫЕ ПОСТУПЛЕHИЯ             !   10638699
! 3 !   !   !Социальный налог                  !    9698427
!   ! 1 !   !Социальный налог                  !    9698427
!   !   ! 1 !Социальный налог                  !    9698427
! 5 !   !   !Внутренние налоги на товары,      !
!   !   !   !работы и услуги                   !     940272
!   ! 2 !   !Акцизы                            !     503397
!   !   ! 1 !Все виды спирта, произведенные на !
!   !   !   !территории Республики Казахстан   !       1098
!   !   ! 2 !Водка, произведенная на территории!
!   !   !   !Республики Казахстан              !     146997
!   !   ! 3 !Ликеро-водочные изделия, крепленые!
!   !   !   !соки и крепленые напитки с        !
!   !   !   !объемной долей этилового спирта от!

230000 мың теңге сомасындағы операторлардың алған несиелерін 2003 жылдың 25 қарашасына дейін қайтару;
облыстың жергілікті атқарушы органының республикалық бюджет алдындағы қарызы 230000 мың теңге сомасындағы негізгі қарызды 2003 жылдың 1 желтоқсанына дейін өтеу көзделсін.
4-2. "Көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуге ауыл шаруашылық тауарларын өндірушілерді несиелендіру" бағдарламасы бойынша бөлінген қаражатты мақсатқа пайдалану және оны облыстық бюджетке уақытында қайтару жауапкершілігі бағдарлама әкімшісі - облыстық ауыл шаруашылығы Департаментіне жүктелсін.
4-3. 4-1, 4-2 тармақтарының орындалуын бақылау экология және аграрлық мәселелер жөніндегі тұрақты комиссияға, облыстық Мәслихаттың тексеру комиссиясына жүктелсін."
3) 5 тармақтағы:
"1996625" саны "2083635" санына ауыстырылсын;
"643931" саны "706562" санына ауыстырылсын;
"549075" саны "573454" санына ауыстырылсын.
2. Қарағанды облыстық Мәслихатының 2002 жылғы 26 желтоқсандағы "2003 жылға арналған облыстық бюджет туралы" XXIII сессиясының N 2-5/14 шешіміне  1, 2, 3, 4 қосымшалар енгізілген өзгерістер мен толықтырулар ескеріліп жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешім 2003 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енеді.
Сессия төрағасы
Облыстық Мәслихаттың хатшысы
Облыстық Мәслихаттың
"Қарағанды облыстық Мәслихатының
2002 жылғы 26 желтоқсандағы
"2003 жылға арналған облыстық
бюджет туралы"»XXIII сессиясының
N 2-5/14 шешіміне өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы"
2003 жылғы 27 ақпандағы XXIV
сессиясының N 2-5/15 шешіміне
N 1 қосымша
2003 жылға арналған облыстық бюджет
---------------------------------------------------------------
Санат                                             !
!Сыныбы                 Атаулары               !   Сома
!   !Ішкі сыныбы                               !(мың теңге)
!   !   !Ерекшелік                             !
---!---!---!---!----------------------------------!------------
1 ! 2 ! 3 ! 4 !               5                  !   6
---!---!---!---!----------------------------------!------------
!   !   !   !I. Түсімдер                       ! 15486566
!   !   !   !Кірістер                          ! 10690964
1 !   !   !   !Салық түсімдері                   ! 10638699
! 3 !   !   !Әлеуметтік салық                  !  9698427
!   ! 1 !   !Әлеуметтік салық                  !  9698427
!   !   ! 1 !Әлеуметтік салық                  !  9698427
! 5 !   !   !Тауарларға, жұмыстарға және       !
!   !   !   !қызметтер көрсетуге салынатын ішкі!
!   !   !   !салықтар                          !   940272
!   ! 2 !   !Акциздер                          !   503397
!   !   ! 1 !Қазақстан Республикасының         !
!   !   !   !аумағында өндірілген спирттің     !
!   !   !   !барлық түрлері                    !     1098
!   !   ! 2 !Қазақстан Республикасының         !
!   !   !   !аумағында өндірілген арақ         !   146997
!   !   ! 3 !Қазақстан Республикасының         !
!   !   !   !аумағында өндірілген ликер-арақ   !
!   !   !   !бұйымдары, күшейтілген шырындар   !
!   !   !   !және этил спиртінің көлемді үлесі !

!   !   !   !12 до 30 процентов и выше,        !
!   !   !   !произведенные на территории       !
!   !   !   !Республики Казахстан              !       2115
!   !   ! 4 !Вина, произведенные на территории !
!   !   !   !Республики Казахстан              !       2322
!   !   ! 7 !Пиво, произведенное на территории !
!   !   !   !Республики Казахстан              !     350730
!   !   ! 8 !Слабоалкогольные крепленые        !
!   !   !   !напитки, крепленые соки с объемной!
!   !   !   !долей этилового спирта от 1,5 до  !
!   !   !   !12 процентов, произведенные на    !
!   !   !   !территории Республики Казахстан   !        135
!   ! 3 !   !Поступления за использование      !
!   !   !   !природных и других ресурсов       !     436875
!   !   ! 16!Плата за загрязнение окружающей   !
!   !   !   !среды                             !     436875
2 !   !   !   !HЕHАЛОГОВЫЕ ПОСТУПЛЕHИЯ           !      49995
! 1 !   !   !Доходы от предпринимательской     !
!   !   !   !деятельности и собственности      !      24000
!   ! 2 !   !Неналоговые поступления от        !
!   !   !   !юридических лиц и финансовых      !
!   !   !   !учреждений                        !      24000
!   !   ! 29!Поступления от аренды имущества   !
!   !   !   !коммунальной собственности        !      24000
! 2 !   !   !Административные сборы и платежи, !
!   !   !   !доходы от некоммерческих и        !
!   !   !   !сопутствующих продаж              !         30
!   ! 3 !   !Прочие платежи и доходы от        !
!   !   !   !некоммерческих и сопутствующих    !
!   !   !   !продаж                            !         30
!   !   ! 6 !Поступления от реализации         !
!   !   !   !бесхозяйного имущества, имущества,!
!   !   !   !безвозмездно перешедшего в        !
!   !   !   !установленном порядке в           !
!   !   !   !коммунальную собственность,       !
!   !   !   !безнадзорных животных, находок, а !
!   !   !   !также имущества, перешедшего по   !
!   !   !   !праву наследования к государству  !         30
! 3 !   !   !Поступления по штрафам и санкциям !       3849
!   ! 1 !   !Поступления по штрафам и санкциям !       3849
!   !   ! 10!Штрафы за нарушение               !
!   !   !   !законодательства об охране        !
!   !   !   !окружающей среды                  !       3849
! 4 !   !   !Вознаграждения (интересы) по      !
!   !   !   !кредитам                          !      20253
!   ! 8 !   !Вознаграждения (интересы) по      !
!   !   !   !кредитам, выданным из местного    !
!   !   !   !бюджета юридическим лицам         !      20253
!   !   ! 1 !Вознаграждения (интересы) по      !
!   !   !   !кредитам, выданным для развития   !
!   !   !   !малого предпринимательства        !       1154
!   !   ! 3 !Вознаграждения (интересы) по      !
!   !   !   !кредитам, выданным для поддержки и!
!   !   !   !развития отраслей экономики       !      19099

!   !   !   !12-ден 30 пайызға дейін және одан !
!   !   !   !да жоғары күшейтілген сусындар    !     2115
!   !   ! 4 !Қазақстан Республикасының         !
!   !   !   !аумағында өндірілген шараптар     !     2322
!   !   ! 7 !Қазақстан Республикасының         !
!   !   !   !аумағында өндірілген сыра         !   350730
!   !   ! 8 !Қазақстан Республикасының         !
!   !   !   !аумағында өндірілген этил         !
!   !   !   !спиртінің көлемді үлесі 1,5-нан 12!
!   !   !   !пайызға дейін күшейтілген         !
!   !   !   !сусындар, күшейтілген шырындар    !      135
!   ! 3 !   !Табиғи және басқа ресурстарды     !
!   !   !   !пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер!   436875
!   !   !16 !Қоршаған ортаны ластағаны үшін    !
!   !   !   !төленетін төлем                   !   436875
2 !   !   !   !Салыққа жатпайтын түсімдер        !    49995
! 1 !   !   !Кәсіпкерлік қызмет пен меншіктен  !
!   !   !   !түсетін кірістер                  !    24000
!   ! 2 !   !Заңды тұлғалардан және қаржы      !
!   !   !   !мекемелерінен түсетін салыққа     !
!   !   !   !жатпайтын түсімдер                !    24000
!   !   !29 !Коммуналдық меншік мүлкін жалға   !
!   !   !   !беруден түсетін түсімдер          !    24000
! 2 !   !   !Әкімшілік алымдар мен төлемдер,   !
!   !   !   !коммерциялық емес және ілеспе     !
!   !   !   !саудадан алынатын кірістер        !       30
!   ! 3 !   !Коммерциялық емес және ілеспе     !
!   !   !   !саудадан алынатын басқа да        !
!   !   !   !төлемдер мен кірістер             !       30
!   !   ! 6 !Иесіз мүлікті, белгіленген        !
!   !   !   !тәртіппен коммуналдық меншікке    !
!   !   !   !өтеусіз өткен мүлікті,            !
!   !   !   !қадағалаусыз жануарларды,         !
!   !   !   !олжаларды, сондай-ақ мұрагерлік   !
!   !   !   !құқығы бойынша мемлекетке өткен   !
!   !   !   !мүлікті сатудан алынатын түсімдер !       30
! 3 !   !   !Айыппұлдар мен санкциялар бойынша !
!   !   !   !түсетін түсімдер                  !     3849
!   ! 1 !   !Айыппұлдар мен санкциялар бойынша !
!   !   !   !түсетін түсімдер                  !     3849
!   !   !10 !Қоршаған ортаны қорғау туралы     !
!   !   !   !заңдарды бұзғаны үшін төленетін   !
!   !   !   !айыппұлдар                        !     3849
! 4 !   !   !Несиелер бойынша сыйақылар        !
!   !   !   !(мүдделер)                        !    20253
!   ! 8 !   !Жергілікті бюджеттен заңды        !
!   !   !   !тұлғаларға берілген несиелер      !
!   !   !   !бойынша сыйақылар (мүдделер)      !    20253
!   !   ! 1 !Шағын кәсіпкерлікті дамыту үшін   !
!   !   !   !берілген несиелер бойынша         !
!   !   !   !сыйақылар (мүдделер)              !     1154
!   !   ! 3 !Экономика салаларын қолдау және   !
!   !   !   !дамыту үшін берілген несиелер     !
!   !   !   !бойынша сыйақылар (мүдделер)      !    19099

! 5 !   !   !Прочие неналоговые поступления    !       1863
!   ! 1 !   !Прочие неналоговые поступления    !       1863
!   !   ! 5 !Средства, полученные от           !
!   !   !   !природопользователей по искам о   !
!   !   !   !возмещении вреда, средства от     !
!   !   !   !реализации конфискованных орудий  !
!   !   !   !охоты и рыболовства, незаконно    !
!   !   !   !добытой продукции                 !         43
!   !   ! 10!Прочие неналоговые поступления в  !
!   !   !   !местный бюджет                    !        200
!   !   ! 26!Возврат неиспользованных средств, !
!   !   !   !ранее полученных из местного      !
!   !   !   !бюджета                           !       1620
3 !   !   !   !ДОХОДЫ ОТ ОПЕРАЦИЙ С КАПИТАЛОМ    !       2270
! 1 !   !   !Продажа основного капитала        !       2270
!   ! 1 !   !Продажа основного капитала        !       2270
!   !   ! 3 !Поступления от продажи имущества, !
!   !   !   !закрепленного за государственными !
!   !   !   !учреждениями, финансируемыми из   !
!   !   !   !местного бюджета                  !       2270
4 !   !   !   !ПОЛУЧЕННЫЕ ОФИЦИАЛЬНЫЕ ТРАНСФЕРТЫ !
!   !   !   !(ГРАНТЫ)                          !    3972041
! 1 !   !   !Трансферты из нижестоящих органов !
!   !   !   !государственного управления       !    2083635
!   ! 3 !   !Трансферты из районных (городских)!
!   !   !   !бюджетов                          !    2083635
!   !   ! 3 !Бюджетное изъятие из районных     !
!   !   !   !(городских) бюджетов              !    2083635
! 2 !   !   !Трансферты из вышестоящих органов !
!   !   !   !государственного управления       !    1888406
!   ! 1 !   !Трансферты из республиканского    !
!   !   !   !бюджета                           !    1888406
!   !   ! 1 !Текущие                           !      51227
!   !   ! 2 !Капитальные                       !       1692
!   !   ! 3 !Субвенции                         !    1835487
5 !   !   !   !Возврат кредитов                  !     823561
! 1 !   !   !Возврат внутренних кредитов       !     823561
!   ! 6 !   !Возврат кредитов, выданных из     !
!   !   !   !местного бюджета юридическим лицам!     823561
!   !   ! 2 !Возврат кредитов, выданных для    !
!   !   !   !развития малого                   !
!   !   !   !предпринимательства               !      37647
!   !   ! 3 !Возврат кредитов, выданных        !
!   !   !   !сельхозтоваропроизводителям       !     520938
!   !   ! 4 !Возврат кредитов, выданных для    !
!   !   !   !поддержки и развития отраслей     !
!   !   !   !экономики                         !     244976

! 5 !   !   !Салыққа жатпайтын өзге де түсімдер!     1863
!   ! 1 !   !Салыққа жатпайтын өзге де түсімдер!     1863
!   !   ! 5 !Табиғатты пайдаланушылардан       !
!   !   !   !келтірілген зиянның орнын толтыру !
!   !   !   !туралы талаптар бойынша алынған   !
!   !   !   !төлемдер, аңшылықтың және балық   !
!   !   !   !аулаудың тәркіленген құралдарын,  !
!   !   !   !заңсыз олжаланған өнімдерді       !
!   !   !   !сатудан түскен қаражат            !       43
!   !   !10 !Жергілікті бюджетке түсетін       !
!   !   !   !салыққа жатпайтын өзге де түсімдер!      200
!   !   !26 !Бұрын жергілікті бюджеттен        !
!   !   !   !алынған, пайдаланылмаған          !
!   !   !   !қаражаттардың қайтарылуы          !     1620
3 !   !   !   !Капиталмен жасалған операциялардан!
!   !   !   !алынатын кірістер                 !     2270
! 1 !   !   !Негізгі капиталды сату            !     2270
!   ! 1 !   !Негізгі капиталды сату            !     2270
!   !   ! 3 !Жергілікті бюджеттен              !
!   !   !   !қаржыландырылатын мемлекеттік     !
!   !   !   !мекемелерге мүлікті сатудан       !
!   !   !   !түсетін түсімдер                  !     2270
4 !   !   !   !Алынған ресми трансферттер        !
!   !   !   !(гранттар)                        !  3972041
! 1 !   !   !Мемлекеттік басқарудың төмен      !
!   !   !   !тұрған органдарынан алынатын      !
!   !   !   !трансферттер                      !  2083635
!   ! 3 !   !Аудандық (қалалық) бюджеттерден   !
!   !   !   !алынатын трансферттер             !  2083635
!   !   ! 3 !Аудандық (қалалық) бюджеттерден   !
!   !   !   !бюджеттік алу                     !  2083635
! 2 !   !   !Мемлекеттік басқарудың жоғары     !
!   !   !   !тұрған органдарынан түсетін       !
!   !   !   !трансферттер                      !  1888406
!   ! 1 !   !Республикалық бюджеттен           !
!   !   !   !трансферттер                      !  1888406
!   !   ! 1 !Ағымдағы                          !    51227
!   !   ! 2 !Күрделі                           !     1692
!   !   ! 3 !Субвенциялар                      !  1835487
5 !   !   !   !Несиелерді қайтару                !   823561
! 1 !   !   !Ішкі несиелерді қайтару           !   823561
!   ! 6 !   !Заңды тұлғаларға жергілікті       !
!   !   !   !бюджеттен берілген несиелерді     !
!   !   !   !қайтару                           !   823561
!   !   ! 2 !Шағын кәсіпкерлікті дамыту үшін   !
!   !   !   !берілген несиелерді қайтару       !    37647
!   !   ! 3 !Ауылшаруашылық тауар              !
!   !   !   !өндірушілеріне берілген несиелерді!
!   !   !   !қайтару                           !   520938
!   !   ! 4 !Экономика салаларын қолдау және   !
!   !   !   !дамыту үшін берілген несиелерді   !
!   !   !   !қайтару                           !   244976

!   !   ! 6 !Возврат прочих кредитов           !      20000
---------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------
Функциональная группа                             ! Сумма
!Администратор программы  Наименование        !(тыс. тенге)
!    !Программа                               !
----!----!----!-----------------------------------!------------
1 !  2 !  3 !                 4                 !    5
----!----!----!-----------------------------------!------------
!    !    !II. Расходы                        !   15510820
!    !    !Затраты                            !   15028450
1 !    !    !Государственные услуги общего      !
!    !    !характера                          !     445735
! 103!    !Аппарат маслихата                  !      22172
!    ! 002!Административные затраты на        !
!    !    !местном уровне                     !      13672
!    ! 030!Депутатская деятельность           !       7000
!    ! 031!Укрепление                         !
!    !    !материально - технической базы     !
!    !    !аппарата маслихата                 !       1500
! 105!    !Аппарат акима                      !     194300
!    ! 002!Административные затраты на        !
!    !    !местном уровне                     !     149618
!    ! 041!Организация и обеспечение работы   !
!    !    !по выдаче разовых талонов на       !
!    !    !рынках                             !      28070
!    ! 057!Обеспечение оценки имущества       !       9800
!    ! 074!Укрепление материально-технической !
!    !    !базы аппарата акима                !       6812
! 259!    !Исполнительный орган коммунальной  !
!    !    !собственности, финансируемый из    !
!    !    !местного бюджета                   !      31900
!    ! 002!Административные затраты на        !
!    !    !местном уровне                     !      16200
!    ! 030!Организация приватизации           !
!    !    !коммунальной собственности         !       4500
!    ! 061!Учет, хранение, оценка и           !
!    !    !реализация имущества, поступившего !
!    !    !в коммунальную собственность       !      11200
! 260!    !Исполнительный орган финансов,     !
!    !    !финансируемый из местного бюджета  !     197363
!    ! 002!Административные затраты на        !
!    !    !местном уровне                     !     160363
!    ! 031!Создание информационных систем     !
!    !    !органов финансов                   !      10000
!    ! 032!Сопровождение информационных       !
!    !    !систем органов финансов            !       1000
!    ! 033!Капитальный ремонт                 !
!    !    !административных зданий            !
!    !    !исполнительных органов финансов    !       2800
!    ! 070!Укрепление                         !
!    !    !материально - технической базы     !
!    !    !исполнительных органов финансов    !      23200

!   !   ! 6 !Басқа да несиелерді қайтару       !    20000
---------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------
Функционалдық топ         Атаулары                !   Сома
!Бағдарлама әкімшісі                           !(мың теңге)
!    !Бағдарлама                               !
---!----!----!------------------------------------!------------
1 !  2 !  3 !              4                     !     5
---!----!----!------------------------------------!------------
!    !    !II. Шығыстар                        ! 15510820
!    !    !Шығындар                            ! 15028450
1 !    !    !Жалпы сипаттағы мемлекеттік         !
!    !    !қызметтер                           !   445735
! 103!    !Мәслихат аппараты                   !    22172
!    ! 002!Жергілікті деңгейдегі әкімшілік     !
!    !    !шығындар                            !    13672
!    ! 030!Депутаттық қызмет                   !     7000
!    ! 031!Мәслихат аппаратының материалды -   !
!    !    !техникалық базасын нығайту          !     1500
! 105!    !Әкім аппараты                       !   194300
!    ! 002!Жергілікті деңгейдегі әкімшілік     !
!    !    !шығындар                            !   149618
!    ! 041!Базарларда бір жолғы талондарды беру!
!    !    !жұмыстарын қамтамасыз ету және      !
!    !    !ұйымдастыру                         !    28070
!    ! 057!Мүлікті бағалауды қамтамасыз ету    !     9800
!    ! 074!Әкімшілік аппаратының материалды -  !
!    !    !техникалық базасын нығайту          !     6812
! 259!    !Жергілікті бюджеттен                !
!    !    !қаржыландырылатын коммуналдық       !
!    !    !меншіктің атқарушы органы           !    31900
!    ! 002!Жергілікті деңгейдегі әкімшілік     !
!    !    !шығындар                            !    16200
!    ! 030!Коммуналдық меншікті жекешелендіруді!
!    !    !ұйымдастыру                         !     4500
!    ! 061!Коммуналдық меншікке түскен         !
!    !    !мүліктерді есепке алу, сақтау,      !
!    !    !бағалау және іске асыру             !    11200
! 260!    !Жергілікті бюджеттен                !
!    !    !қаржыландырылатын қаржы атқарушы    !
!    !    !органы                              !   197363
!    ! 002!Жергілікті деңгейдегі әкімшілік     !
!    !    !шығындар                            !   160363
!    ! 031!Қаржылық органдардың ақпарат        !
!    !    !жүйелерін құру                      !    10000
!    ! 032!Қаржылық органдардың ақпарат        !
!    !    !жүйелерін қамтамасыз ету            !     1000
!    ! 033!Қаржылық атқарушы органдардың       !
!    !    !әкімшілік ғимаратын күрделі жөндеу  !     2800
!    ! 070!Қаржылық атқарушы органдардың       !
!    !    !материалдық-техникалық базасын      !
!    !    !нығайту                             !    23200

2 !    !    !Оборона                            !     623786
! 105!    !Аппарат акима                      !     623786
!    ! 031!Мероприятия по мобилизационной     !
!    !    !подготовке на местном уровне       !      20185
!    ! 032!Ликвидация чрезвычайных ситуаций   !
!    !    !на местном уровне                  !     533641
!    ! 062!Укрепление материально-технической !
!    !    !базы организаций по чрезвычайным   !
!    !    !ситуациям                          !      59800
!    ! 063!Мероприятия по приписке и призыву  !
!    !    !на военную службу                  !      10160
3 !    !    !Общественный порядок и             !
!    !    !безопасность                       !     876350
! 251!    !Исполнительный орган внутренних    !
!    !    !дел, финансируемый из местного     !
!    !    !бюджета                            !     876350
!    ! 002!Административные затраты на        !
!    !    !местном уровне                     !     512192
!    ! 030!Охрана общественного порядка и     !
!    !    !обеспечение общественной           !
!    !    !безопасности на местном уровне     !       6590
!    ! 036!Эксплуатация оборудования и        !
!    !    !средств по регулированию дорожного !
!    !    !движения в населенных пунктах      !      87560
!    ! 040!Капитальный ремонт объектов        !
!    !    !внутренних дел                     !      15000
!    ! 042!Создание информационных систем     !
!    !    !органов внутренних дел             !       6000
!    ! 070!Укрепление                         !
!    !    !материально - технической базы     !
!    !    !органов внутренних дел             !     249008
4 !    !    !Образование                        !    1715652
! 105!    !Аппарат акима                      !       4200
!    ! 011!Повышение квалификации и           !
!    !    !переподготовка кадров на местном   !
!    !    !уровне                             !       4200
! 251!    !Исполнительный орган внутренних    !
!    !    !дел, финансируемый из местного     !
!    !    !бюджета                            !      15836
!    ! 011!Повышение квалификации и           !
!    !    !переподготовка кадров на местном   !
!    !    !уровне                             !      15836
! 254!    !Исполнительный орган               !
!    !    !здравоохранения, финансируемый из  !
!    !    !местного бюджета                   !      15448
!    ! 008!Подготовка специалистов со средним !
!    !    !профессиональным образованием на   !
!    !    !местном уровне                     !      15448
! 263!    !Исполнительный орган образования,  !
!    !    !культуры, спорта и туризма,        !
!    !    !финансируемый из местного бюджета  !    1680168
!    ! 008!Подготовка специалистов со средним !
!    !    !профессиональным образованием на   !
!    !    !местном уровне                     !     246909
!    ! 011!Повышение квалификации и           !
!    !    !переподготовка кадров на местном   !
!    !    !уровне                             !      22000
!    ! 020!Общеобразовательное обучение на    !
!    !    !местном уровне                     !     464594
!    ! 031!Начальное профессиональное         !
!    !    !образование на местном уровне      !     439865
!    ! 037!Приобретение и доставка учебников  !
!    !    !для обновления библиотечных фондов !
!    !    !государственных учреждений         !
!    !    !среднего образования               !       9279
!    ! 038!Оказание                           !
!    !    !психолого-медико-педагогической    !
!    !    !консультативной помощи населению   !
!    !    !по обследованию психического       !
!    !    !здоровья детей и подростков        !       2262
!    ! 052!Реабилитация и социальная          !
!    !    !адаптация детей и подростков с     !
!    !    !проблемами в развитии              !      13900
!    ! 061!Реализация программ                !
!    !    !дополнительного образования для    !
!    !    !детей и юношества на местном       !
!    !    !уровне                             !     343664
!    ! 062!Проведение школьных олимпиад на    !
!    !    !местном уровне                     !        500
!    ! 064!Укрепление материально-технической !
!    !    !базы прочих организаций            !
!    !    !образований                        !       2000
!    ! 066!Капитальный ремонт учреждений      !
!    !    !начального общего, среднего общего !
!    !    !образования                        !       2000
!    ! 072!Укрепление материально-технической !
!    !    !базы учреждений начального общего, !
!    !    !основного общего, среднего общего  !
!    !    !образования                        !     129387
!    ! 074!Укрепление материально-технической !
!    !    !базы учреждений начального         !
!    !    !профессионального образования      !       3808

2 !    !    !Қорғаныс                            !   623786
! 105!    !Әкім аппараты                       !   623786
!    ! 031!Жергілікті деңгейдегі жұмылдыру     !
!    !    !дайындығы бойынша іс-шаралар        !    20185
!    ! 032!Жергілікті деңгейдегі төтенше       !
!    !    !жағдайларды жою                     !   533641
!    ! 062!Төтенше жағдайлар бойынша ұйымдардың!
!    !    !материалды - техникалық базасын     !
!    !    !нығайту                             !    59800
!    ! 063!Жалпы әскері міндетті атқаруды      !
!    !    !қамтамасыз ету                      !    10160
3 !    !    !Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік    !   876350
! 251!    !Жергілікті бюджеттен                !
!    !    !қаржыландырылатын ішкі істер        !
!    !    !атқарушы органы                     !   876350
!    ! 002!Жергілікті деңгейдегі әкімшілік     !
!    !    !шығындар                            !   512192
!    ! 030!Жергілікті деңгейде қоғамдық        !
!    !    !тәртіпті қорғау және қоғамдық       !
!    !    !қауіпсіздікті қамтамасыз ету        !     6590
!    ! 036!Елді мекендердегі жол қозғалысын    !
!    !    !реттеу құралдарын және жабдықтарын  !
!    !    !пайдалану                           !    87560
!    ! 040!Ішкі істер органдары объектілерін   !
!    !    !күрделі жөндеу                      !    15000
!    ! 042!Ішкі істер органдары ақпарат        !
!    !    !жүйелерін құру                      !     6000
!    ! 070!Ішкі істер органдарының материалды -!
!    !    !техникалық базасын нығайту          !   249008
4 !    !    !Білім беру                          !  1715652
! 105!    !Әкім аппараты                       !     4200
!    ! 011!Жергілікті деңгейде кадрлардың      !
!    !    !біліктілігін арттыру және қайта     !
!    !    !даярлау                             !     4200
! 251!    !Жергілікті бюджеттен                !
!    !    !қаржыландырылатын ішкі істер        !
!    !    !атқарушы органы                     !    15836
!    ! 011!Жергілікті деңгейде кадрлардың      !
!    !    !біліктілігін арттыру және қайта     !
!    !    !даярлау                             !    15836
! 254!    !Жергілікті бюджеттен                !
!    !    !қаржыландырылатын денсаулық сақтау  !
!    !    !атқарушы органы                     !    15448
!    ! 008!Жергілікті деңгейде орта кәсіби     !
!    !    !білімді мамандарды даярлау          !    15448
! 263!    !Жергілікті бюджеттен                !
!    !    !қаржыландырылатын Білім, мәдениет,  !
!    !    !спорт және туризм атқарушы органы   !  1680168
!    ! 008!Жергілікті деңгейде орта кәсіби     !
!    !    !білімді мамандарды даярлау          !   246909
!    ! 011!Жергілікті деңгейде кадрлардың      !
!    !    !біліктілігін арттыру және қайта     !
!    !    !даярлау                             !    22000
!    ! 020!Жергілікті деңгейде жалпы білім     !
!    !    !беретін оқыту                       !   464594
!    ! 031!Жергілікті деңгейде бастапқы        !
!    !    !кәсіптік білім беру                 !   439865
!    ! 037!Мемлекеттік орта білім беретін      !
!    !    !мекемелердің кітапхана қорларын     !
!    !    !жаңарту үшін оқулықтарды сатып алу  !
!    !    !және жеткізіп беру                  !     9279
!    ! 038!Балалар мен жасөспірімдердің        !
!    !    !психикалық денсаулығын тексеру      !
!    !    !жөніндегі халыққа психологиялық     !
!    !    !медициналық педагогикалық           !
!    !    !консультациялық көмек көрсету       !     2262
!    ! 052!Дамуында проблемалары бар балаларды !
!    !    !оңалту және әлеуметтік бейімдеу     !    13900
!    ! 061!Жергілікті деңгейде балалар мен жас !
!    !    !өспірімдерге қосымша білім беру     !
!    !    !бағдарламасын іске асыру            !   343664
!    ! 062!Жергілікті деңгейде мектеп          !
!    !    !олимпиадаларын өткізу               !      500
!    ! 064!Басқада білім беру ұйымдарының      !
!    !    !материалды - техникалық базасын     !
!    !    !нығайту                             !     2000
!    ! 066!Жалпы бастауыш, жалпы негізгі,      !
!    !    !жалпы орта білім беру мекемелерін   !
!    !    !күрделі жөндеу                      !     2000
!    ! 072!Жалпы бастауыш, жалпы негізгі, жалпы!
!    !    !орта білім беру мекемелерінің       !
!    !    !материалды-техникалық базасын       !
!    !    !нығайту                             !   129387
!    ! 074!Бастауыш кәсіптік білім беру        !
!    !    !мекемелерінің материалды-техникалық !
!    !    !базасын нығайту                     !     3808

5 !    !    !Здравоохранение                    !    3211034
! 251!    !Исполнительный орган внутренних    !
!    !    !дел, финансируемый из местного     !
!    !    !бюджета                            !      35093
!    ! 031!Оказание стационарной медицинской  !
!    !    !помощи военнослужащим, сотрудникам !
!    !    !правоохранительных органов, членам !
!    !    !их семей                           !      35093
! 254!    !Исполнительный орган               !
!    !    !здравоохранения, финансируемый из  !
!    !    !местного бюджета                   !    3175941
!    ! 002!Административные затраты на        !
!    !    !местном уровне                     !      18900
!    ! 030!Оказание специализированной        !
!    !    !медицинской помощи больным,        !
!    !    !страдающим психическими            !
!    !    !расстройствами                     !     195955
!    ! 031!Оказание медицинской помощи        !
!    !    !ВИЧ-инфицированным больным         !      32449
!    ! 032!Оказание специализированной        !
!    !    !медицинской помощи больным         !
!    !    !туберкулезом                       !     271552
!    ! 033!Борьба с эпидемиями на местном     !
!    !    !уровне                             !       3000
!    ! 034!Производство крови (заменителей)   !
!    !    !на местном уровне                  !      42113
!    ! 036!Оказание стационарной медицинской  !
!    !    !помощи населению на местном уровне !     574677
!    ! 037!Оказание скорой медицинской помощи !     169878
!    ! 038!Прочие услуги по охране здоровья   !
!    !    !населения на местном уровне        !      46355
!    ! 039!Обеспечение                        !
!    !    !санитарно-эпидемиологического      !
!    !    !благополучия                       !      81762
!    ! 040!Больницы и поликлиники для         !
!    !    !ветеранов и инвалидов ВОВ          !      34973
!    ! 041!Пропаганда здорового образа жизни  !
!    !    !на местном уровне                  !       5946
!    ! 042!Обеспечение учетными услугами      !
!    !    !организаций здравоохранения на     !
!    !    !местном уровне                     !       1868
!    ! 043!Оказание медицинской помощи        !
!    !    !населению в чрезвычайных ситуациях !      13224
!    ! 044!Централизованный закуп             !
!    !    !лекарственных средств              !     353924
!    ! 045!Охрана материнства и детства       !     369407
!    ! 047!Оказание специализированной        !
!    !    !медицинской помощи больным         !
!    !    !онкологическими заболеваниями      !     131968
!    ! 048!Оказание специализированной        !
!    !    !медицинской помощи больным         !
!    !    !алкоголизмом, наркоманией и        !
!    !    !токсикоманией                      !      80948
!    ! 049!Оказание специализированной        !
!    !    !медицинской помощи больным         !
!    !    !кожно-венерологическими            !
!    !    !заболеваниями                      !      36024
!    ! 050!Оказание специализированной        !
!    !    !медицинской помощи больным         !
!    !    !инфекционными заболеваниями        !      75844
!    ! 051!Организация сбора и анализа        !
!    !    !медико-статистической информации   !       3200
!    ! 054!Оказание первичной                 !
!    !    !медико-санитарной помощи           !
!    !    !и специализированной               !
!    !    !амбулаторно-поликлинической помощи !     402474
!    ! 055!Капитальный ремонт объектов        !
!    !    !здравоохранения, находящихся в     !
!    !    !коммунальной собственности         !      17600
!    ! 056!Укрепление материально-технической !
!    !    !базы организаций здравоохранения   !      10000
!    ! 057!Централизованный закуп             !
!    !    !медицинского оборудования и        !
!    !    !санитарного транспорта             !     200000
!    ! 059!Сопровождение информационных       !
!    !    !систем здравоохранения             !       1900
6 !    !    !Социальное обеспечение и           !
!    !    !социальная помощь                  !    2385271

5 !    !    !Денсаулық сақтау                    !  3211034
! 251!    !Жергілікті бюджеттен                !
!    !    !қаржыландырылатын ішкі істер        !
!    !    !атқарушы органы                     !    35093
!    ! 031!Әскери қызметшілерге, құқық қорғау  !
!    !    !органдарының қызметкерлеріне және   !
!    !    !олардың отбасы мүшелеріне           !
!    !    !стационарлық медициналық көмек      !
!    !    !көрсету                             !    35093
! 254!    !Жергілікті бюджеттен                !
!    !    !қаржыландырылатын денсаулық сақтау  !
!    !    !атқарушы органы                     !  3175941
!    ! 002!Жергілікті деңгейдегі әкімшілік     !
!    !    !шығындар                            !    18900
!    ! 030!Психикалық ауруларға                !
!    !    !мамандандырылған медициналық көмек  !
!    !    !көрсету                             !   195955
!    ! 031!ВИЧ-инфекциялы ауруларға медициналық!
!    !    !көмек көрсету                       !    32449
!    ! 032!Туберкулез ауруларға                !
!    !    !мамандандырылған медициналық көмек  !
!    !    !көрсету                             !   271552
!    ! 033!Жергілікті деңгейде індетке қарсы   !
!    !    !күрес жүргізу                       !     3000
!    ! 034!Жергілікті деңгейде қан             !
!    !    !(алмастырғыш) өндіру                !    42113
!    ! 036!Жергілікті деңгейде халыққа         !
!    !    !стационарлық медициналық көмек      !
!    !    !көрсету                             !   574677
!    ! 037!Жедел медициналық көмек көрсету     !   169878
!    ! 038!Жергілікті деңгейде халықтың        !
!    !    !денсаулығын сақтау жөніндегі басқа  !
!    !    !қызмет көрсетулер                   !    46355
!    ! 039!Санитарлық-эпидемиологиялық ахуалды !
!    !    !қамтамасыз ету                      !    81762
!    ! 040!Ұлы Отан соғысы ардагерлері мен     !
!    !    !мүгедектеріне арналған ауруханалар  !
!    !    !мен емханалар                       !    34973
!    ! 041!Жергілікті деңгейде халыққа         !
!    !    !салауатты өмір салтын насихаттау    !     5946
!    ! 042!Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау!
!    !    !ұйымдарын есептік қызметтермен      !
!    !    !қамтамасыз ету                      !     1868
!    ! 043!Төтенше жағдайларда халыққа         !
!    !    !медициналық көмек көрсету           !    13224
!    ! 044!Дәрі-дәрмек құралдарды              !
!    !    !орталықтандырылған сатып алу        !   353924
!    ! 045!Аналар мен балаларды қорғау         !   369407
!    ! 047!Онкологиялық ауруларға              !
!    !    !мамандандырылған медициналық көмек  !
!    !    !көрсету                             !   131968
!    ! 048!Алкогольдік, нашақорлық және        !
!    !    !токсикологиялық тәуелді ауруларға   !
!    !    !мамандандырылған медициналық көмек  !
!    !    !көрсету                             !    80948
!    ! 049!Тері-венерологиялық ауруларға       !
!    !    !мамандандырылған медициналық көмек  !
!    !    !көрсету                             !    36024
!    ! 050!Жұқпалы ауруларға мамандандырылған  !
!    !    !медициналық көмек көрсету           !    75844
!    ! 051!Медициналық статистикалық           !
!    !    !ақпараттарды жинау мен талдауды     !
!    !    !ұйымдастыру                         !     3200
!    ! 054!Алғашқы дәрігерлік-санитарлық көмек !
!    !    !және мамандандырылған амбулаториялық!
!    !    !-емханалық көмек көрсету            !   402474
!    ! 055!Коммуналдық меншіктегі денсаулық    !
!    !    !сақтау объектілерін күрделі жөндеу  !    17600
!    ! 056!Денсаулық сақтау ұйымдарының        !
!    !    !материалды-техникалық базасын       !
!    !    !нығайту                             !    10000
!    ! 057!Медициналық жабдықтарды және        !
!    !    !санитарлық көлікті                  !
!    !    !орталықтандырылған сатып алу        !   200000
!    ! 059!Денсаулық сақтаудың ақпараттық      !
!    !    !жүйесін сүйемелдеу                  !     1900
6 !    !    !Әлеуметтік қамсыздандыру және       !
!    !    !әлеуметтік көмек                    !  2385271

! 105!    !Аппарат акима                      !     450000
!    ! 033!Социальная поддержка обучающихся и !
!    !    !воспитанников организаций          !
!    !    !образования очной формы обучения   !     450000
! 258!    !Исполнительный орган труда и       !
!    !    !социальной защиты населения,       !
!    !    !финансируемый из местного бюджета  !    1747088
!    ! 002!Административные затраты на        !
!    !    !местном уровне                     !      46200
!    ! 031!Специальные государственные        !
!    !    !пособия                            !    1078226
!    ! 032!Социальное обеспечение,            !
!    !    !оказываемое через учреждения       !
!    !    !интернатского типа на местном      !
!    !    !уровне                             !     338449
!    ! 035!Оплата услуг по зачислению,        !
!    !    !выплате и доставке пособий и       !
!    !    !других социальных выплат           !       7327
!    ! 044!Укрепление материально-технической !
!    !    !базы учреждений труда и социальной !
!    !    !защиты населения                   !       5000
!    ! 051!Социальные выплаты отдельным       !
!    !    !категориям граждан по решению      !
!    !    !местных представительных органов   !     266672
!    ! 057!Cоциальная поддержка инвалидов на  !
!    !    !местном уровне                     !       5214
! 263!    !Исполнительный орган образования,  !
!    !    !культуры, спорта и туризма,        !
!    !    !финансируемый из местного бюджета  !     188183
!    ! 033!Социальное обеспечение детей       !     184183
!    ! 068!Укрепление материально-технической !
!    !    !базы организаций социального       !
!    !    !обеспечения детей                  !       4000
8 !    !    !Культура, спорт, туризм и          !
!    !    !информационное пространство        !     618342
! 261!    !Исполнительный орган управления    !
!    !    !архивами, финансируемый из         !
!    !    !местного бюджета                   !      24057
!    ! 002!Административные затраты на        !
!    !    !местном уровне                     !       6720
!    ! 030!Обеспечение сохранности архивного  !
!    !    !фонда, печатных изданий и их       !
!    !    !специальное использование на       !
!    !    !местном уровне                     !      17337
! 263!    !Исполнительный орган образования,  !
!    !    !культуры, спорта и туризма,        !
!    !    !финансируемый из местного бюджета  !     515266
!    ! 039!Проведение спортивных мероприятий  !
!    !    !на местном уровне                  !      41388
!    ! 041!Обеспечение культурного досуга     !
!    !    !населения на местном уровне        !     315718
!    ! 043!Проведение зрелищных мероприятий   !
!    !    !на местном уровне                  !      30214
!    ! 044!Хранение историко-культурных       !
!    !    !ценностей на местном уровне        !      33664
!    ! 045!Обеспечение общедоступности        !
!    !    !информации на местном уровне       !      47632
!    ! 047!Проведение                         !
!    !    !ремонтно - реставрационных работ   !
!    !    !и благоустройство территории       !
!    !    !памятников истории и культуры      !
!    !    !местного значения                  !       6750
!    ! 051!Укрепление материально-технической !
!    !    !базы организаций культуры          !      27900
!    ! 057!Мероприятия по туристической       !
!    !    !деятельности на местном уровне     !       5000
!    ! 059!Укрепление материально-технической !
!    !    !базы библиотек                     !       7000
! 264!    !Исполнительный орган анализа       !
!    !    !общественных отношений и           !
!    !    !внутренней политики, финансируемый !
!    !    !из местного бюджета                !      79019
!    ! 002!Административные затраты на        !
!    !    !местном уровне                     !      11400
!    ! 030!Проведение государственной         !
!    !    !информационной политики через      !
!    !    !газеты и журналы на местном        !
!    !    !уровне                             !      37614
!    ! 031!Проведение государственной         !
!    !    !информационной политики через      !
!    !    !телерадиовещание на местном        !
!    !    !уровне                             !      15500
!    ! 032!Проведение региональной молодежной !
!    !    !политики                           !       7000
!    ! 039!Реализация государственной         !
!    !    !программы функционирования и       !
!    !    !развития языков на местном уровне  !       4500
!    ! 070!Укрепление                         !
!    !    !материально - технической базы     !
!    !    !исполнительных органов анализа     !
!    !    !общественных отношений и           !
!    !    !внутренней политики                !       3005
10 !    !    !Сельское, водное, лесное, рыбное   !
!    !    !хозяйство и охрана окружающей      !
!    !    !среды                              !     344811

! 105!    !Әкім аппараты                       !   450000
!    ! 033!Білім беру ұйымдарының күндізгі оқу !
!    !    !нысанының оқушылары мен             !
!    !    !тәрбиеленушілерін әлеуметтік қолдау !   450000
! 258!    !Жергілікті бюджеттен                !
!    !    !қаржыландырылатын еңбек және халықты!
!    !    !әлеуметтік қорғаудың атқарушы органы!  1747088
!    ! 002!Жергілікті деңгейдегі әкімшілік     !
!    !    !шығындар                            !    46200
!    ! 031!Арнайы мемлекеттік жәрдемақы        !  1078226
!    ! 032!Жергілікті деңгейде интернаттық     !
!    !    !тұрпаттағы мекемелер арқылы         !
!    !    !көрсетілетін әлеуметтік қамтамасыз  !
!    !    !ету                                 !   338449
!    ! 035!Жәрдемақыларды және басқа да        !
!    !    !әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу!
!    !    !және беру бойынша қызмет көрсетуге  !
!    !    !ақы төлеу                           !     7327
!    ! 044!Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау!
!    !    !мекемелерінің материалды-техникалық !
!    !    !базасын нығайту                     !     5000
!    ! 051!Жергілікті өкілетті органдардың     !
!    !    !шешімімен азаматтардың жеке         !
!    !    !санаттарына берілетін әлеуметтік    !
!    !    !төлемдер                            !   266672
!    ! 057!Жергілікті деңгейде мүгедектерді    !
!    !    !әлеуметтік қолдау                   !     5214
! 263!    !Жергілікті бюджеттен                !
!    !    !қаржыландырылатын Білім, мәдениет,  !
!    !    !спорт және туризм атқарушы органы   !   188183
!    ! 033!Балаларды әлеуметтік қамтамасыз ету !   184183
!    ! 068!Балаларды әлеуметтік қамтамасыз ету !
!    !    !ұйымдарының материалды-техникалық   !
!    !    !базасын нығайту                     !     4000
8 !    !    !Мәдениет, спорт, туризм және        !
!    !    !ақпараттық кеңістік                 !   618342
! 261!    !Жергілікті бюджеттен                !
!    !    !қаржыландырылатын мұрағат қоры      !
!    !    !атқарушы органы                     !    24057
!    ! 002!Жергілікті деңгейдегі әкімшілік     !
!    !    !шығындар                            !     6720
!    ! 030!Мұрағат қорының, мерзімді           !
!    !    !басылымдардың сақталуын қамтамасыз  !
!    !    !ету және оларды жергілікті деңгейде !
!    !    !арнайы пайдалану                    !    17337
! 263!    !Жергілікті бюджеттен                !
!    !    !қаржыландырылатын Білім, мәдениет,  !
!    !    !спорт және туризм атқарушы органы   !   515266
!    ! 039!Жергілікті деңгейде спорт шараларын !
!    !    !өткізу                              !    41388
!    ! 041!Жергілікті деңгейде халықтың        !
!    !    !тынығуын қамтамасыз ету             !   315718
!    ! 043!Жергілікті деңгейде ойын-сауық      !
!    !    !іс-шараларын өткізу                 !    30214
!    ! 044!Жергілікті деңгейде тарихи-мәдени   !
!    !    !құндылықтарды сақтау                !    33664
!    ! 045!Жергілікті деңгейде ақпараттардың   !
!    !    !жалпыға жетімділігін қамтамасыз ету !    47632
!    ! 047!Жергілікті маңыздағы мәдени және    !
!    !    !тарихи ескерткіштер аймағын         !
!    !    !көркейту, жөндеу және қалпына       !
!    !    !келтіру жұмыстарын жүргізу          !     6750
!    ! 051!Мәдениет ұйымдарының материалды -   !
!    !    !техникалық базасын нығайту          !    27900
!    ! 057!Жергілікті деңгейде туристік қызмет !
!    !    !көрсету жөніндегі іс-шаралар        !     5000
!    ! 059!Кітапханалардың материалды -        !
!    !    !техникалық базасын нығайту          !     7000
! 264!    !Жергілікті бюджеттен                !
!    !    !қаржыландырылатын қоғамдық          !
!    !    !қарым-қатынастар мен ішкі саясатты  !
!    !    !талдау атқарушы органы              !    79019
!    ! 002!Жергілікті деңгейдегі әкімшілік     !
!    !    !шығындар                            !    11400
!    ! 030!Газеттер мен журналдар арқылы       !
!    !    !жергілікті деңгейде мемлекеттік     !
!    !    !ақпараттық саясатты жүргізу         !    37614
!    ! 031!Телерадио хабарлары арқылы          !
!    !    !жергілікті деңгейде мемлекеттік     !
!    !    !ақпараттық саясатты жүргізу         !    15500
!    ! 032!Аймақтық жастар саясатын өткізу     !     7000
!    ! 039!Жергілікті деңгейде тілдерді дамыту !
!    !    !мемлекеттік бағдарламасын жүзеге    !
!    !    !асыру                               !     4500
!    ! 070!Қоғамдық қарым-қатынастар мен ішкі  !
!    !    !саясатты талдау атқарушы            !
!    !    !органдарының материалды-техникалық  !
!    !    !базасын нығайту                     !     3005
10 !    !    !Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы  !
!    !    !және қоршаған ортаны қорғау         !   344811

! 105!    !Аппарат акима                      !      10352
!    ! 051!Укрепление                         !
!    !    !материально - технической базы     !
!    !    !государственных природных парков   !       1080
!    ! 065!Содержание особо охраняемых        !
!    !    !природных территорий на местном    !
!    !    !уровне                             !       9272
! 256!    !Исполнительный орган по            !
!    !    !природопользованию и охране        !
!    !    !окружающей среды, финансируемый из !
!    !    !местного бюджета                   !     257930
!    ! 002!Административные затраты на        !
!    !    !местном уровне                     !       7930
!    ! 030!Проведение мероприятий по охране   !
!    !    !окружающей среды на местном уровне !     150000
!    ! 031!Строительство и реконструкция      !
!    !    !природоохранных объектов           !     100000
! 257!    !Исполнительный орган сельского     !
!    !    !хозяйства, по охране лесов и       !
!    !    !животного мира, финансируемый из   !
!    !    !местного бюджета                   !      76529
!    ! 002!Административные затраты на        !
!    !    !местном уровне                     !      21610
!    ! 036!Сопровождение                      !
!    !    !информационно-маркетинговой        !
!    !    !системы сельского хозяйства        !       2000
!    ! 044!Охрана лесов и животного мира      !      51227
!    ! 045!Материально-техническое оснащение  !
!    !    !учреждений по охране лесов и       !
!    !    !животного мира                     !       1692
11 !    !    !Промышленность и строительство     !      40000
! 273!    !Исполнительный орган               !
!    !    !инфраструктуры и строительства,    !
!    !    !финансируемый из местного бюджета  !      40000
!    ! 048!Проектно-изыскательские,           !
!    !    !конструкторские и технологические  !
!    !    !работы на местном уровне           !      40000
12 !    !    !Транспорт и связь                  !    1113795
! 274!    !Исполнительный орган               !
!    !    !жилищно-коммунального, дорожного   !
!    !    !хозяйства и транспорта,            !
!    !    !финансируемый из местного бюджета  !    1113795
!    ! 046!Организация общественных           !
!    !    !пассажирских перевозок между       !
!    !    !районами (городами), внутри        !
!    !    !районов и населенных пунктов       !     313795
!    ! 049!Строительство, реконструкция и     !
!    !    !капитальный ремонт автомобильных   !
!    !    !дорог местного значения            !     270000
!    ! 050!Эксплуатация автомобильных дорог   !
!    !    !на местном уровне                  !     530000

! 105!    !Әкім аппараты                       !    10352
!    ! 051!Мемлекеттік табиғи парктердің       !
!    !    !материалды - техникалық базасын     !
!    !    !нығайту                             !     1080
!    ! 065!Жергілікті деңгейде ерекше          !
!    !    !қорғалатын табиғи аумақтарды ұстау  !     9272
! 256!    !Жергілікті бюджеттен                !
!    !    !қаржыландырылатын табиғатты         !
!    !    !пайдалану мен қоршаған ортаны қорғау!
!    !    !жөніндегі атқарушы орган            !   257930
!    ! 002!Жергілікті деңгейдегі әкімшілік     !
!    !    !шығындар                            !     7930
!    ! 030!Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны !
!    !    !қорғау жөніндегі іс-шараларды өткізу!   150000
!    ! 031!Табиғатты қоршау объектілерінің     !
!    !    !құрылысын салу және қайта жаңарту   !   100000
! 257!    !Жергілікті бюджеттен                !
!    !    !қаржыландырылатын ормандарды және   !
!    !    !хайуанаттар әлемін қорғау жөніндегі !
!    !    !ауыл шаруашылығының атқарушы органы !    76529
!    ! 002!Жергілікті деңгейдегі әкімшілік     !
!    !    !шығындар                            !    21610
!    ! 036!Ауыл шаруашылық ақпараттық -        !
!    !    !маркетингтік жүйелерін қамтамсыз ету!     2000
!    ! 044!Ормандарды және хайуанаттар әлемін  !
!    !    !қорғау жөніндегі мекемелерді ұстау  !    51227
!    ! 045!Ормандар және хайуанаттар әлемін    !
!    !    !қорғау жөніндегі мекемелердің       !
!    !    !материалдық-техникалық базасын      !
!    !    !дамыту                              !     1692
11 !    !    !Өнеркәсіп және құрылыс              !    40000
! 273!    !Жергілікті бюджеттен                !
!    !    !қаржыландырылатын инфрақұрылым мен  !
!    !    !құрылыс атқарушы органы             !    40000
!    ! 048!Жергілікті деңгейдегі жобалау -     !
!    !    !іздестіру, конструкторлық және      !
!    !    !технологиялық жұмыстар              !    40000
12 !    !    !Көлік және байланыс                 !  1113795
! 274!    !Жергілікті бюджеттен                !
!    !    !қаржыландырылатын тұрғын            !
!    !    !үй-коммуналдық, жол шаруашылығының  !
!    !    !және көліктің атқарушы органы       !  1113795
!    ! 046!Ауданаралық (қалааралық) аудан мен  !
!    !    !елді мекендер ішінде қоғамдық       !
!    !    !жолаушылар тасымалдауды ұйымдастыру !   313795
!    ! 049!Жергілікті деңгейде автомобиль      !
!    !    !жолдарын салу және қайта жаңарту    !   270000
!    ! 050!Жергілікті деңгейде автомобиль      !
!    !    !жолдарын пайдалану                  !   530000

13 !    !    !Прочие                             !    1043262
! 105!    !Аппарат акима                      !     260000
!    ! 044!Резерв местного исполнительного    !
!    !    !органа области, городов Астаны и   !
!    !    !Алматы по выполнению обязательств  !
!    !    !местных исполнительных органов по  !
!    !    !решениям судов                     !       5000
!    ! 052!Резерв местного исполнительного    !
!    !    !органа области, городов Астаны и   !
!    !    !Алматы для ликвидации чрезвычайных !
!    !    !ситуаций природного и техногенного !
!    !    !характера и иных непредвиденных    !
!    !    !расходов                           !     200000
!    ! 061!Представительские затраты          !       5000
!    ! 064!Взносы в уставный фонд             !
!    !    !коммунальных государственных       !
!    !    !предприятий                        !      50000
! 263!    !Исполнительный орган образования,  !
!    !    !культуры, спорта и туризма,        !
!    !    !финансируемый из местного бюджета  !      48893
!    ! 002!Административные затраты на        !
!    !    !местном уровне                     !      43321
!    ! 034!Обеспечение учетными услугами      !       5572
! 272!    !Исполнительный орган экономики,    !
!    !    !поддержки малого и среднего        !
!    !    !бизнеса, государственных закупок,  !
!    !    !финансируемый из местного бюджета  !      59330
!    ! 002!Административные затраты на        !
!    !    !местном уровне                     !      42330
!    ! 031!Организация поддержки малого       !
!    !    !предпринимательства на местном     !
!    !    !уровне                             !       8000
!    ! 037!Организация и проведение процедур  !
!    !    !государственных закупок            !       9000
! 273!    !Исполнительный орган               !
!    !    !инфраструктуры и строительства,    !
!    !    !финансируемый из местного бюджета  !     663639
!    ! 002!Административные затраты на        !
!    !    !местном уровне                     !      21258
!    ! 031!Строительство объектов             !
!    !    !коммунальной собственности         !     240900
!    ! 036!Капитальный ремонт объектов        !
!    !    !коммунальной собственности         !     401481
! 274!    !Исполнительный орган               !
!    !    !жилищно-коммунального, дорожного   !
!    !    !хозяйства и транспорта,            !
!    !    !финансируемый из местного бюджета  !      11400
!    ! 002!Административные затраты на        !
!    !    !местном уровне                     !      11400

13 !    !    !Өзгелері                            !  1043262
! 105!    !Әкім аппараты                       !   260000
!    ! 044!Соттардың шешімдері бойынша         !
!    !    !жергілікті атқарушы органдардың     !
!    !    !міндеттемелерін орындау жөніндегі   !
!    !    !облыстың, Астана және Алматы        !
!    !    !қалаларының жергілікті атқарушы     !
!    !    !органының резерві                   !     5000
!    ! 052!Табиғи және техногенді сипаттағы    !
!    !    !төтенше жағдайларды жою және өзге де!
!    !    !күтпеген шығыстар үшін облыстың,    !
!    !    !Астана және Алматы қалаларының      !
!    !    !жергілікті атқарушы органының       !
!    !    !резерві                             !   200000
!    ! 061!Өкілеттік шығындар                  !     5000
!    ! 064!Мемлекеттік коммуналдық             !
!    !    !кәсіпорындардың жарғылық қорына     !
!    !    !жарналар                            !    50000
! 263!    !Жергілікті бюджеттен                !
!    !    !қаржыландырылатын Білім, мәдениет,  !
!    !    !спорт және туризм атқарушы органы   !    48893
!    ! 002!Жергілікті деңгейдегі әкімшілік     !
!    !    !шығындар                            !    43321
!    ! 034!Есеп қызметтерімен қамтамасыз ету   !     5572
! 272!    !Жергілікті бюджеттен                !
!    !    !қаржыландырылатын экономика, шағын  !
!    !    !және орта бизнесті қолдау,          !
!    !    !мемлекеттік сатып алу атқарушы      !
!    !    !органы                              !    59330
!    ! 002!Жергілікті деңгейдегі әкімшілік     !
!    !    !шығындар                            !    42330
!    ! 031!Жергілікті деңгейде шағын           !
!    !    !кәсіпкерлікті қолдауды ұйымдастыру  !     8000
!    ! 037!Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру !
!    !    !және өткізу рәсімдері               !     9000
! 273!    !Жергілікті бюджеттен                !
!    !    !қаржыландырылатын инфрақұрылым мен  !
!    !    !құрылыс атқарушы органы             !   663639
!    ! 002!Жергілікті деңгейдегі әкімшілік     !
!    !    !шығындар                            !    21258
!    ! 031!Коммуналдық меншік объектілерін салу!   240900
!    ! 036!Коммуналдық меншік объектілерін     !
!    !    !күрделі жөндеу                      !   401481
! 274!    !Жергілікті бюджеттен                !
!    !    !қаржыландырылатын тұрғын            !
!    !    !үй-коммуналдық, жол шаруашылығының  !
!    !    !және көліктің атқарушы органы       !    11400
!    ! 002!Жергілікті деңгейдегі әкімшілік     !
!    !    !шығындар                            !    11400