Об утверждении "Правил оказания жилищной помощи малообеспеченным гражданам по оплате содержания жилища и потребления коммунальных услуг из бюджета города Павлодара"
Решение Павлодарского городского Маслихата от 4 июля 2003 года N 62/32. Зарегистрировано Управлением юстиции Павлодарской области 15 августа 2003 года за N 1999. Утратило силу решением маслихата города Павлодара Павлодарской области от 19 июня 2008 года N 148/7.
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Павлодара Павлодарской области от 19 июня 2008 года N 148/7.
В соответствии с пунктом 2 статьи 97 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях", Павлодарский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Правила оказания жилищных субсидий малообеспеченным гражданам по оплате содержания жилища и потребления коммунальных услуг из бюджета города Павлодара (прилагается).
2. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на постоянные комиссии городского маслихата.
Председатель сессии Ю. Воронин
Секретарь городского маслихата С. Акимбеков
Утверждено решением
ХХХII сессии
Павлодарского городского
маслихата II созыва
от 4 июля 2003 года N 62/32
"Об утверждении Правил
оказания жилищных субсидий
малообеспеченным гражданам по
оплате содержания жилища
и потребления коммунальных
услуг из бюджета
города Павлодара"
Правила оказания жилищной помощи малообеспеченным гражданам по оплате содержания жилища и потребления коммунальных услуг из бюджета города Павлодара <*>
Сноска: В наименовании решения и в правилах внесены изменения - решением Павлодарского городского маслихата от 28 марта 2007 года N 29/31.
1. Общие положения.
1. Жилищные субсидии пособие, предоставляемое малообеспеченным слоям населения для частичного возмещения затрат по оплате содержания жилища (кроме содержания индивидуального жилого дома с печным отоплением) и потребления коммунальных услуг, постоянно проживающим в городе Павлодаре и являющимся собственниками или нанимателями (арендаторами) жилища, расположенного на территории города Павлодара.
2. Собственник жилища, имеющий право на жилищные субсидии физическое лицо, постоянно проживающее на территории города Павлодара, обладающее правом собственности на жилище или его часть, при условии, если его расходы на оплату содержания жилища и потребления коммунальных услуг в пределах нормы площади жилища, обеспечиваемой компенсационными мерами, и нормативов потребления коммунальных услуг, превышают долю предельно допустимых расходов на эти цели.

"Павлодар қаласы бюджетiнен аз қамтамасыз етiлген азаматтарға тұрғын үйдi ұстау және коммуналдық қызметтi тұтыну төлемақысы бойынша тұрғын үй көмегі көрсету жөнiндегi қағиданы" бекiту туралы.
Павлодар қаласы әкімиятының 2003 жылғы 4 шілдедегі N 62/32 қаулысы. Павлодар облысының Әділет басқармасында 2003 жылғы 15 тамызда N 1999 тіркелді. Мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды - Павлодар қалалық мәслихатының 2008 жылғы 19 маусымдағы N 148/7 шешімімен.
Мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды - Павлодар қалалық мәслихатының 2008 жылғы 19 маусымдағы N 148/7 шешімімен.
Қазақстан Республикасының "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 97-бабы 2-тармағына сәйкес, Павлодар қалалық мәслихаты ШЕШIМ ЕТЕДI:
1. Павлодар қаласы бюджетiнен аз қамтамасыз етiлген азаматтарға тұрғын үйдi ұстау және коммуналдық қызметтi тұтыну төлемақысы бойынша тұрғын үй жәрдемақысын көрсету жөнiндегi қағида бекiтiлсiн (қоса берiлiп отыр).
2. Осы шешiмнiң орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың тұрақты комиссияларына жүктелсiн.
Сессия төрағасы
Қалалық мәслихаттың
хатшысы
II сайланған Павлодар
қалалық мәслихатының
2003 жылғы 4 шiлдедегi
ХХХII сессиясының
"Павлодар қаласы бюджетiнен
аз қамтамасыз етiлген азаматтарға
тұрғын үйдi ұстау және коммуналдық
қызметтi тұтыну төлемақысы бойынша
тұрғын үй жәрдемақысын көрсету
жөнiндегi қағиданы бекiту туралы"
N 62/32 шешiммен бекiтiлген
Павлодар қаласы бюджетiнен аз қамтамасыз етiлген
азаматтарға тұрғын үйдi ұстау және коммуналдық қызметтi тұтыну төлемақысы бойынша тұрғын үй көмегі көрсету жөнiндегi қағида <*>
Ескерту. Шешім атауы және көрсетілген шешіммен бекітілген қағида атауына өзгерістер енгізілді - Павлодар қалалық мәслихатының 2007 жылғы 28 наурыздағы N 29/31 шешімімен.
1. Жалпы ережелер
1. Тұрғын үй жәрдемақысы Павлодар қаласында тұрақты тұратын және Павлодар қаласының аумағында орналасқан тұрғын үйдiң меншiк иесi немесе жалдаушылары (жалгерлерi) болып табылатын, тұрғындардың аз қамтамасыз етiлген бөлiгiне тұрғын үйдi ұстау (пешпен жылытылатын жеке тұрғын үйдi ұстаудан басқа) және коммуналдық қызметтi тұтыну төлемақысы бойынша шығынның жарым-жартылай орнын толтыру үшiн берiлетiн жәрдемақы.
2. Тұрғын үй көмегі құқығы бар, тұрғын үйдiң меншiк иесi Павлодар қаласының аумағында тұрақты тұратын, тұрғын үйге немесе оның бөлiгiне құқығы бар жеке тұлға, егер өтемақы шаралары және коммуналдық қызметтi тұтыну нормативтерi қамтамасыз етiлетiн, тұрғын үй көлемi мөлшерi шегiнде тұрғын үйдi ұстау және коммуналдық қызмет тұтыну төлемақысы бойынша шығындар барынша мүмкiн шығын үлесiнен асатын жағдайда осы мақсатқа.

3. Наниматель (арендатор) жилища, имеющий право на жилищные субсидии - физическое лицо, проживающее на территории города Павлодара и зарегистрированное в соответствии с Правилами документирования и регистрации населения Республики Казахстан, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2000 года N 1063, являющееся стороной в договоре найма жилища, заключенного в установленном законом порядке, получающее в постоянное или временное пользование жилище или его часть, при условии, если его расходы на оплату содержания жилища и потребления коммунальных услуг в пределах нормы площади жилища, обеспечиваемой компенсационными мерами, и нормативов потребления коммунальных услуг, превышают долю предельно допустимых расходов на эти цели. <*>
Сноска: в пункт 3 внесено изменение - решением маслихата города Павлодара от 18 августа 2004 года N 72/8.
4. Член семьи собственника (нанимателя) жилища - физическое лицо, проживающее совместно с собственником (нанимателем) на территории города Павлодара и зарегистрированное в соответствии с Правилами документирования и регистрации населения Республики Казахстан, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2000 года N 1063, учитываемое при определении размера жилищной помощи и обладающее признаками члена семьи. <*>
Сноска: в пункт 4 внесено изменение - решением маслихата города Павлодара от 18 августа 2004 года N 72/8.
5. Жилище отдельная жилая единица (индивидуальный жилой дом с централизованным отоплением, квартира, комната в общежитии), предназначенная и используемая для постоянного проживания, отвечающая установленным техническим, санитарным и другим обязательным требованиям;
6. Коммунальные услуги услуги, предоставляемые в жилом доме (жилом здании), включающие водоснабжение, канализацию, газоснабжение, электроснабжение, теплоснабжение, мусороудаление и обслуживание лифтов;
7. Расходы на содержание жилища сумма платежей, необходимая на эксплуатацию, текущий и капитальный ремонты жилого дома, а также содержание земельного участка.
8. Социальная норма стандарта расходы на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в пределах нормы площади жилища, обеспечиваемой компенсационными мерами, и нормативов потребления коммунальных услуг (далее - СНС).
2. Определение права и порядок назначения жилищной помощи <*> .
9. Право на жилищные субсидии возникает, если расходы на оплату содержания жилища и потребления коммунальных услуг в пределах нормы площади жилища, обеспечиваемой компенсационными мерами, и нормативов потребления коммунальных услуг, превышают долю предельно допустимых расходов на эти цели.
Доля предельно допустимых расходов на оплату содержания жилища и потребления коммунальных услуг устанавливается к совокупному доходу семьи в размере 15 процентов. <*>
Оплата содержания жилища и потребления коммунальных услуг сверх СНС производится заявителем на общих основаниях.
Сноска: в пункт 9 внесено изменение - решением маслихата города Павлодара от 18 августа 2004 года N 72/8.

3. Тұрғын үй көмегі құқығы бар, тұрғын үйдiң жалдаушысы (жалгерi) - Павлодар қаласының аумағында тұратын және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 12 шiлдедегi N 1063 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы тұрғындарын тiркеу мен құжаттау Ережелерiне сәйкес, заңда белгiленген тәртiппен жасалынған тұрғын үйдi жалдау шартының бiр жағы болып табылатын, тұрғын үйдi немесе оның бөлiгiн тұрақты немесе уақытша пайдалана алатын жеке тұлға, егер өтемақы шаралары және коммуналдық қызметтi тұтыну нормативтерi қамтамасыз етiлетiн, тұрғын үй көлемi мөлшерi шегiнде тұрғын үйдi ұстау және коммуналдық қызмет тұтыну төлемақысы бойынша шығындар барынша мүмкiн шығын үлесiнен асатын жағдайда осы мақсатқа.<*>
Ескерту. 3 тармаққа өзгеріс енгізілді - Павлодар қалалық мәслихатының 2004 жылғы 18 тамыздағы N 72/8 шешімінен.
4. Тұрғын үй иесiнiң (жалдаушысының) отбасы мүшесi - Павлодар қаласының аумағында тұрғын үй иесiмен бiрге тұратын және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 12 шiлдедегi N 1063 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы тұрғындарын тiркеу мен құжаттау Ережелерiне сәйкес, тұрғын үй көмегі көрсетудiң мөлшерiн анықтау кезiнде есептелген және отбасы мүшесi бола алатын жеке тұлға.<*>
Ескерту. 4 тармаққа өзгеріс енгізілді - Павлодар қалалық мәслихатының 2004 жылғы 18 тамыздағы N 72/8 шешімінен.
5. Тұрғын үй белгiленген техникалық, санитарлық және басқа да мiндеттi талаптарға жауап беретiн, тұрақты тұруға арналған бөлек тұрғын үй бөлiгi (жеке тұрғын үй орталық жылуымен, пәтер, жатақханадағы бөлме).
6. Коммуналдық қызметтер сумен жабдықтау, канализация, газбен, электрмен, жылумен жабдықтау, қоқыс шығару, лифт арқылы тұрғын үйге (тұрғын ғимараттарына) берiлетiн қызметтер.
7. Тұрғын үйдi ұстауға жұмсалатын шығындар тұрғын үйдi пайдалануға, ағымдағы және күрделi жөндеу жасауға, сондай-ақ жер учаскесiн ұстауға қажеттi төлем сомасы.
8. Әлеуметтiк қалып мөлшерi (одан әрi - ӘҚМ) өтемақы шараларымен және тұтыну нормативтерiмен қамтамасыз етiлетiн, тұрғын үй көлемi мөлшерi шегiнде тұрғын үйдi ұстау және коммуналдық қызметке ақы төлеуге жұмсалатын шығындар.
2. Тұрғын үй көмегі тағайындаудың
құқығы мен тәртiбiн анықтау
9. Егер өтемақы шаралары және коммуналдық қызметтi тұтыну нормативтерi қамтамасыз етiлетiн, тұрғын үй көлемi мөлшерi шегiнде тұрғын үйдi ұстау және коммуналдық қызмет тұтыну төлемақысы бойынша шығындар осы мақсатқа барынша мүмкiн шығын үлесiнен асатын жағдайда тұрғын үй көмегі құқығына ие болады.
Тұрғын үйдi ұстау және коммуналдық қызмет тұтыну төлемақысының барынша мүмкiн шығындар үлесi 15 пайыз мөлшерiндегi отбасының жиынтық табысынан белгiленедi.
Тұрғын үйдi ұстау және коммуналдық қызмет тұтыну төлемақысы әлеуметтiк қалып мөлшерiнен асқан жағдайда өтiнiш иесiне жалпы негiзде берiледi.<*>
Ескерту. 9 тармаққа өзгеріс енгізілді - Павлодар қалалық мәслихатының 2004 жылғы 18 тамыздағы N 72/8 шешімінен.

10. При определении права на получение жилищной помощи состав семьи собственника (нанимателя) жилища в соответствии с требованиями настоящих Правил определяется за период, за который назначаются жилищные субсидии.
11. В состав семьи не включаются отсутствующие длительный срок лица, за которыми в соответствии с действующим законодательством сохраняется право на жилище.
12. Нормативная площадь принимается следующая:
для одиноко-проживающих граждан 30 квадратных метров (от общей площади жилища), но не менее однокомнатной квартиры;
для семей из 2-х и более человек 18 квадратных метров на человека (от общей площади жилища).
Норму потребления электрической энергии установить в размере 75 кВт на одного человека.
13. Лица, имеющие более одной единицы жилища (квартиры, дома) или сдающие помещения внаем (аренду), права на получение жилищной субсидии не имеют. <*>
Сноска: Пункт 13 в новой редакции - решением Павлодарского городского маслихата от 30 марта 2006 года N 47/23, решением Павлодарского городского маслихата от 10 июля 2006 года N 68/25.
14. Право на получение жилищной помощи имеют:
одинокие и одинокопроживающие пенсионеры, семейные пары из числа пенсионеров со среднедушевым доходом не превышающий 13 месячных расчетных показателей с учетом базовой пенсии;
одинокие и одинокопроживающие инвалиды;
семьи, состоящие из инвалидов; инвалидов с детьми в возрасте до 16 лет; инвалидов и пенсионеров; инвалидов и граждан предпенсионного возраста; инвалидов и лиц, занятых по уходу за ними;
малообеспеченные семьи, состоящие на учете, "как малообеспеченная семья" в квартале, предшествующему кварталу обращения;
работающие лица; лица трудоспособного возраста, состоящие в центре занятости; пенсионеры; не работающие лица предпенсионного возраста (мужчины с 58 лет, женщины с 53 лет), которые не зарегистрированы в уполномоченных органах занятости, имеющие в своем составе лиц трудоспособного возраста находящихся на стационарном лечении более полутора месяца, больных туберкулезом, онкологическими заболеваниями, учащихся и студентов, слушателей и курсантов дневной формы обучения, включая магистратуру и аспирантуру, а также граждан, занятых по уходу за лицами старше 80 лет, детьми в возрасте до 7 лет, беременных женщин, снятых с учета в уполномоченных органах занятости по данной причине, лиц, занятых по уходу за детьми - инвалидами. <*>
Сноска: в пункт 14 внесено изменение - решением маслихата города Павлодара от 18 августа 2004 года N 72/8.
Сноска: Пункт 14 в новой редакции - решением Павлодарского городского маслихата от 30 марта 2006 года N 47/23, решением Павлодарского городского маслихата от 10 июля 2006 года N 68/25.

10. Осы қағида талаптарына сәйкес, тұрғын үй меншiк иесiнiң (жалдаушысының) тұрғын үй а құқығын анықтау кезiнде оның отбасы құрамы тұрғын үй көмегі жәрдемақысы тағайындалған кезде анықталады.
11. Ұзақ мерзiм бойы отбасында болмайтын, қолданылып жүрген заңдарға сәйкес тұрғын үйге құқығы сақталған тұлғалар отбасы құрамына енгiзiлмейдi.
12. Мынадай нормативтi көлем:
жалғыз тұратын азаматтар үшiн 30 шаршы метр (тұрғын үйдiң жалпы көлемiнен), бiрақ бiр бөлмелi пәтерден аз болмауы керек;
2 және одан көп адамдардан тұратын отбасы мүшелерi үшiн бiр адамға (тұрғын үйдiң жалпы көлемiнен) Электр қуатын пайдалану мөлшерi бiр адамға 75 кВт мөлшерiнде белгiленсiн.
13. Бiр бiрлiктен артық тұрғын үйi (пәтер, үй) бар немесе үй-жайды жалға (жалдау) беретiн тұлғалардың тұрғын үй көмегі алуға құқығы жоқ.<*>
Ескерту. 13 тармақ жаңа редакцияда - Павлодар қалалық мәслихатының 2006 жылғы 30 наурыздағы N 47/23 шешімінен.
Ескерту. 13 тармаққа өзгеріс енгізілді - Павлодар қалалық мәслихатының 2006 жылғы 10 шілдедегі N 68/25 шешімінен
14. Тұрғын үй көмегі алуға:
жалғыз басты және жалғыз тұратын зейнеткерлердiң, жан басына шаққандағы орташа табысы базалық зейнетақы есебiмен 13 айлық есептiк көрсеткiшiнен аспайтын зейнеткерлер санынан отбасы жұптарының;
жалғыз басты және жалғыз тұратын мүгедектерiнiң;
мүгедектерi бар; 16 жасқа дейiн балалары бар мүгедектер; мүгедектер және зейнеткерлер; мүгедектер және зейнеткер жасына дейiнгi азаматтар; мүгедектер отбасыларының және оларды бағып-күтумен айналысатын тұлғалардың;
"аз қамтамасыз етiлген отбасы ретiнде" кварталда есепте тұрған, үндеген кварталдың алдында, аз қамтамасыз етiлген отбасыларының;
жұмыс iстейтiн тұлғалардың; жұмыспен қамту орталығында тұрған, жұмысқа қабiлеттi жастағы тұлғалардың; зейнеткерлер; жұмыспен қамтудың уәкiлеттi органында тiркелмеген, зейнеткер жасына дейiнгi (ерлер 58 жастан бастап, әйелдер 53 жастан бастап) жұмыс iстемейтiн тұлғалардың; өзiнiң құрамында бiр жарым айдан астам уақыт стационарлық емделуде болған еңбекке жарамды, туберкулезбен, онкологиялық аурулармен науқас тұлғалары, оқушылар мен студенттер, магистратура мен аспирантураны қоса алғанда, күндiзгi оқыту нысанында оқитын тыңдаушылар мен курсанттар, сондай-ақ 80 жастан асқан адамдарды, жетi жасқа дейiнгi балаларды бағып-күтумен айналысатын азаматтары, жүктi әйелдерi, осы себеп бойынша жұмыспен қамтудың уәкiлеттi органдарындағы есептен шығарылғандары, мүгедек-балаларды бағып-күтумен айналысатын азаматтары барларының құқығы бар.<*>
Ескерту. 14 тармаққа өзгеріс енгізілді - Павлодар қалалық мәслихатының 2004 жылғы 18 тамыздағы N 72/8 шешімінен.
Ескерту. 14 тармақ жаңа редакцияда - Павлодар қалалық мәслихатының 2006 жылғы 30 наурыздағы N 47/23 шешімінен, Павлодар қалалық мәслихатының 2006 жылғы 10 шілдедегі N 68/25 шешімінен.

15. В случае возникновения конфликтных, спорных и нестандартных ситуаций решение вопроса о назначении жилищной помощи может быть вынесено на рассмотрение комиссии по решению спорных вопросов при Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара (далее Управление). <*>
Сноска: В пункт 15 внесены изменения - решением Павлодарского городского маслихата от 28 марта 2007 года N 29/31.
16. Решение о назначении жилищной помощи принимается Управлением на основании заявления собственника (нанимателя) жилища и прилагаемых к нему документов, подтверждающих право на получение жилищной помощи. Форма заявления устанавливается Управлением.
17. Перечень документов включает:
1) документ, определяющий право собственности (пользования) на жилище, - для сведения;
2) документ о совокупном доходе семьи приложение 1 к настоящим правилам;
3) документ, определяющий состав семьи приложение 2 к настоящим правилам;
4) документы от услугодателей, подтверждающие начисление оплаты за коммунальные услуги и расходы на содержание жилища за полугодие, предшествующее полугодию обращения (выбор производится по усмотрению заявителя) для сведения.
Информация из документов, предоставляемых для сведения, отражается в информационном листе, заполняемом специалистом Управления.
18. Жилищная субсидия назначается сроком на один квартал независимо от времени подачи документов в текущем квартале по доходам и расходам на оплату содержания жилья и коммунальных услуг предыдущего квартала. <*>
Сноска: в пункт 18 внесено изменение - решением маслихата города Павлодара от 18 августа 2004 года N 72/8.
19. По результатам рассмотрения предоставленных заявителем документов заключается договор установленного образца с указанием размера начисленных жилищной помощи. Договор составляется в двух экземплярах, один из которых хранится у заявителя, другой в Управлении. При отказе заявителя от подписания договора жилищные субсидии не назначаются. Форма договора устанавливается Управлением.
20. Заявитель несет ответственность за полноту и достоверность сведений, указанных в заявлении и предоставленных документах на условиях заключаемого договора. Заявитель обязан известить Управление обо всех изменениях, влияющих на право получения жилищной помощи в течение 10 дней со дня возникновения изменений. (Положение о порядке предоставления малообеспеченным гражданам жилищных пособий на содержание жилья и оплату жилищно-коммунальных услуг)
21. В случае проживания в жилище нескольких собственников, назначение жилищной помощи производится одному лицу по первичному заявлению с учетом других собственников в составе семьи.

15. Шиеленiстi, даулы немесе қалыптан тыс жағдайлар пайда болған жағдайда тұрғын үй көмегі тағайындау туралы мәселенi шешу "Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі жанындағы (одан әрi-Басқарма) даулы мәселелердi шешу жөнiндегi комиссияның қарауына берiледi. <*>
Ескерту. 15 тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар қалалық мәслихатының 2007 жылғы 28 наурыздағы N 29/31 шешімімен.
16. Тұрғын үй көмегі тағайындау туралы шешiмдi тұрғын үйдiң меншiк иесiнiң (жалдаушысы) өтiнiшi және тұрғын үй көмегі алуға құқығы барлығын растайтын қажеттi құжаттардың негiзiнде Басқарма белгiлейдi.
17. құжаттардың тiзбесi:
1) тұрғын үй меншiк иесiнiң (пайдаланушысының) құқығын анықтайтын құжат - мәлiмет үшiн;
2) отбасы құрамын анықтайтын, құжат (2 қосымша);
3) отбасының жиынтық табысы туралы құжат (1 қосымша);
4) өтiнiш жасаған жарты жылдың алдындағы жарты жылға қызмет көрсетушiлерден коммуналдық қызметтер және тұрғын үйдi ұстауға жұмсалатын шығындар төлемiнiң есебiн дәлелдейтiн, құжаттар (өтiнiш берушiнiң қалауы бойынша таңдалынады) мәлiмет үшiн.
Мәлiмет үшiн тапсырылған құжаттардан ақпарат, Басқарма маманы толтырған, ақпараттық парақтарда жазылады.
18. Өткен тоқсанда тұрғын-үйдi ұстауға және коммуналдық қызметтердi төлеуге арналған табыстар мен шығындар бойынша осы тоқсанға құжаттарды тапсыру уақытына тәуелсiз тұрғын-үй жәрдемақысы бiр тоқсан мерзiмiне ғана тағайындалады.<*>
Ескерту. 18 тармаққа өзгеріс енгізілді - Павлодар қалалық мәслихатының 2004 жылғы 18 тамыздағы N 72/8 шешімінен.
19. Ұсынылған құжаттарды қарау нәтижесi бойынша өтiнiш берушiмен тұрғын үй көмегі есептелген мөлшерi көрсетiлген белгiленген үлгiде келiсiм шарты жасалады. Шарт екi данада жасалады, бiреуi өтiнiш берушiде, екiншiсi Басқармада сақталады. өтiнiш берушi келiсiм шартқа қол қоюдан бас тартқан жағдайда тұрғын үй жәрдемақысы тағайындалмайды. Келiсiм шарттың нысанын Басқарма белгiлейдi.
20. Өтiнiш берушi өтiнiште көрсетiлген мәлiметтердiң және жасалған шарттың талаптарына сәйкес ұсынылған құжаттардың толықтығына және растығына жауап бередi. Тұрғын үй көмегі алу құқығына тиiстi барлық өзгерiстер жөнiнде Басқармаға өзгерiстер болған күннен бастап 10 күн iшiнде хабарлауға мiндеттi.( Аз қамтамасыз етiлген азаматтарға тұрғын үйдi ұстау және коммуналдық қызметтi тұтыну төлемақысы тәртiп бойынша үй жәрдемақысы берiлетiн туралы ереже)
21. Тұрғын үйде бiрнеше тұрғын иесi тұратын жағдайда отбасы құрамының басқа иелерiн есепке ала отырып, бастапқы тiркелiнген өтiнiш берушi адамға тұрғын үй жәрдемақысы тағайындалады.

22. При расчете жилищной помощи:
При начислении оплаты за какой-либо вид коммунальных услуг (водоснабжение, газ, электрическая, тепловая энергия, мусороудаление, канализация, лифт) за неполный месяц, сумму по социальной норме стандарта не пересчитывать, считать как за полный месяц (квартал). <*>
Сноска: в пункт 18 внесено изменение - решением маслихата города Павлодара от 18 августа 2004 года N 72/8.
При расчете жилищной помощи суммы фактически начисленных коммунальных услуг по нормам потребления не пересчитывать.
23. Начисление жилищной помощи заявителю производится с учетом количественного состава семьи, проживающего в жилище в соответствии с производимыми в установленном порядке начислениями коммунальных услуг и расходов на содержание жилища. В случае несоответствия числа прописанных лиц, фактически проживающих в жилище, с числом лиц, на которых производится начисление коммунальных услуг, семья утрачивает право на жилищные субсидии.
25. Начисление жилищной помощи в отопительный сезон (с октября по март) для одиноко-проживающих граждан в 2-х, 3-х, 4-х и более комнатных квартирах производить на основании СНС, не фиксируя фактические начисление коммунальных услуг и оплату содержания жилища.
25-1. Лицам, проживающим на площади менее 18 квадратных метров с доходом семьи ниже прожиточного минимума, имеющим право на жилищные субсидии, назначение жилищной помощи производить в отопительный сезон в размере 50% месячного расчетного показателя в месяц независимо от фактических затрат и количества проживающих на данной площади. <*>
Сноска: дополнено пунктом 25-1 - решением маслихата города Павлодара от 18 августа 2004 года N 72/8.
25-2. В случае отсутствия совокупного дохода семье расчет жилищной помощи производить от 3 месячных расчетных показателей. <*>
Сноска: дополнено пунктом 25-1 - решением маслихата города Павлодара от 18 августа 2004 года N 72/8.
3. Размер и порядок выплаты жилищной помощи
26. Размер субсидии рассчитывается как разница между фактическим платежом собственника за содержание жилища и потребление коммунальных услуг в пределах норм площади жилища, обеспечиваемой компенсационными мерами, нормативов потребления коммунальных услуг и предельно допустимым уровнем расходов на эти цели.
27. Размер жилищной субсидии не может превышать сумму фактически начисленной платы за жилище и коммунальные услуги.

22. Тұрғын үй көмегі есептеген кезде:
Толық емес айға қандай -да бiр коммуналдық қызмет түрлерiн төлеуге ақша есептеген кезде (сумен қамтамасыз ету, газ, электр, жылу энергиялары, күл-қоқыс шығару, арна жүргiзу, лифт), стандарттың әлеуметтiк мөлшерi бойынша сомасын қайта есептемей, толық ай болып саналсын (тоқсан).
Тұрғын үй көмегі есептеген кезде нақты тұтыну мөлшерi бойынша есептелген коммуналдық қызмет қайта есептелмесiн.<*>
Ескерту. 22 тармаққа өзгеріс енгізілді - Павлодар қалалық мәслихатының 2004 жылғы 18 тамыздағы N 72/8 шешімінен.
23. Өтiнiш берушiге тұрғын үй жәрдемақысы белгiленген тәртiпте коммуналдық қызметтiң есептелген сомасы мен тұрғын үйдi ұстауға жұмсалатын шығындарға сәйкес тұрғын үйде тұратын отбасы құрамының санын есепке ала отырып жүргiзiледi. Коммуналдық қызметi есептелiнетiн тұрғын үйде нақты тұратын адамдар санымен осы үйде тiркелген адамдар саны сәйкес келмесе, отбасы тұрғын үй көмегі алу құқығынан айырылады.
24. 2, 3, 4 және одан да көп бөлмелi пәтерлерде жалғыз тұратын азаматтар үшiн жылу берiлетiн кезеңде (қазан айынан наурыз айына дейiн) нақты есептелген коммуналдық қызмет пен тұрғын үйдi ұстау төлемақысы тiркелiнбей, тұрғын үй жәрдемақысы әлеуметтiк қалып мөлшерi негiзiнде есептелсiн.
3. Тұрғын үй көмегі мөлшерi және төлеу тәртiбi
25. Жәрдемақы мөлшерi меншiк иесiнiң өтемақы шараларымен және тұтыну нормативтерiмен қамтамасыз етiлетiн, тұрғын үй көлемi мөлшерi шегiнде тұрғын үйдi ұстау және коммуналдық қызметтi тұтыну төлемақысы үшiн нақты төлем және осы мақсатқа барынша мүмкiн шығын деңгейi арасындағы айырмашылық ретiнде есептеледi.
25-1. Отбасының табысы өмiр сүру минимумынан төмен 18 шаршы метрден кем ауданда тұратын, осы ауданда тұратын саны мен нақты шығындарына тәуелсiз жылу беру мерзiмiне айына 50% есептiк көрсеткiш мөлшерiмен тұрғын -үй жәрдемақысы тағайындалуы жүргiзiлетiн тұрғын -үй көмегі құқықтары бар тұлғалар.<*>
Ескерту. 25-1 тармағымен толықтырылды - Павлодар қалалық мәслихатының 2004 жылғы 18 тамыздағы N 72/8 шешімінен.
25-2. Отбасының жиынтық табысы жоқ болған жағдайда тұрғын-үй көмегі есебiн 3 айлық есептiк көрсеткiштен бастап жүргiзсiн.
Ескерту. 25-2 тармағымен толықтырылды - Павлодар қалалық мәслихатының 2004 жылғы 18 тамыздағы N 72/8 шешімінен.
26. Тұрғын үй көмегі мөлшерi тұрғын үйге және коммуналдық қызметке нақты есептелген төлемнен аспауы керек.
27. Айына ең төменгi жәрдемақы мөлшерi, егер жәрдемақының есептiк сомасы айлық есептiк көрсеткiштiң 20-дан 0,5 мөлшерiн құраған жағдайда, зейнетақы, жәрдемақы және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу үшiн заңнамада белгiленген айлық есептiк көрсеткiштiң 0,5 мөлшерiнен кем болмауы керек.

28. Минимальный размер субсидии в месяц не может быть менее 0,5 величины месячного расчетного показателя, установленного законодательством для исчисления пенсий, пособий и иных социальных выплат, в случае, если расчетная сумма субсидий составляет от 20 тенге до 0,5 величины месячного расчетного показателя.
29. Жилищные субсидии предоставляются в безналичной форме. Выплата осуществляется Управлением путем перечисления начисленных субсидий на счет услугодателя (услугодателей), указанного в письменном заявлении заявителя, из средств городского бюджета.
30. Совокупный доход семьи заявителя определяется в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан и требованиями настоящих Правил.
31. Определение расчетно-нормативных затрат на содержание жилища и потребления коммунальных услуг производится на основании данных уполномоченного органа по регулированию естественных монополий.
4. Учет и отчетность
32. Учет и отчетность расходования средств на оказание жилищной помощи осуществляет Управление.
33. Документы, на основании которых предоставляются жилищные субсидии, хранятся в Управлении в установленные действующим законодательством сроки.
Приложение 1
к "Правилам оказания
жилищной помощи
малообеспеченным гражданам
по оплате содержания жилища и
потребления коммунальных
услуг из бюджета
города Павлодара"
утвержденные решением
ХХХII сессии Павлодарского
городского маслихата II созыва
от 4 июля 2003 года N 62/32
Сведения о полученных доходах членов семьи заявителя
_____________________________________ _________________________
(Ф.И.О. заявителя собственника жилища) (домашний адрес, телефон)
N
п/
п
Ф.И.О
чле-
нов
се-
мьи
Место
рабо-
ты,
учебы
при-
ложе-
нием
под-
твер-
ждаю-
щих
доку-
мен-
тов)
Доходы,
подтверждае-
мые
документами
Другие заявленные доходы
О
тру-
довой
дея-
тель-
ности
Пен-
сии,
посо-
бия,
сти-
пен-
дии
Доходы
от
пред-
прини-
матель-
ской
деяте-
льности
Полу-
ченные
алимен-
ты
Доходы
от
личного
подсоб-
ного
хозяй-
ства
Имуще-
ствен-
ный
доход
Иные
доходы
Дата_____________ Подпись заявителя____________________
(Ф.И.О. заявителя полностью, подпись)
Приложение 2
к "Правилам оказания
жилищной помощи
малообеспеченным гражданам
по оплате содержания жилища и
потребления коммунальных
услуг из бюджета
города Павлодара"
утвержденные решением
ХХХII сессии Павлодарского
городского маслихата II созыва
от 4 июля 2003 года N 62/32
Сведения о составе семьи заявителя
______________________________________ _______________________
(Ф.И.О. заявителя собственника жилища) (домашний адрес, телефон)
№N п/п
Ф.И.О. заявителя и членов его семьи
Родственное отношение к заявителю
Год рождения
Подпись заявителя ____________________ Дата__________________
______________________________________ Подпись_______________
(Ф.И.О. должностного лица, органа
принявшего заявление) Дата__________________

28. Тұрғын үй жәрдемақысы ақшаның қолма-қолсыз нысанында берiледi. Басқарма төлемдi қалалық бюджет қаражатынан өтiнiш берушiнiң жазбаша өтiнiште көрсетiлген қызмет берушi мекеменiң (қызмет беретiн мекемелердiң) шотына осы соманы аудару арқылы жүргiзедi.
29. Өтiнiш берушiнiң отбасының жиынтық табысы қолданылып жүрген қазақстан Республикасының заңнамаларына және осы қағида талаптарына сәйкес анықталады.
30. Тұрғын үйдi ұстау және коммуналдық қызметтi тұтынудың есептiк-нормативтiк шығынын анықтау табиғи монополияларды реттеу жөнiндегi уәкiлеттi органның деректерi негiзiнде жүргiзiледi.
4. Есеп жүргiзу және есеп беру
31. Тұрғын үй көмегі көрсетуге арналған қаражатты жұмсауға есеп жүргiзу және есеп берудi Басқарма жүзеге асырады.
32. Тұрғын үй көмегі беруге негiз болған құжаттар заңнамамен белгiленген мерзiмде Басқармада сақталады.
II сайланған Павлодар қалалық мәслихатының
2003 жылғы 4 шiлдедегi ХХХII сессиясының
"Павлодар қаласы бюджетiнен аз қамтамасыз
етiлген азаматтарға тұрғын үйдi ұстау және
коммуналдық қызметтi тұтыну төлемақысы
бойынша тұрғын үй көмегі көрсету
жөнiндегi қағиданы" бекiту туралы N 62/32
шешiмiне N 1 қосымша
Өтiнiш берушiнiң отбасы мүшелерiнiң
табысы туралы мәлiметтер
_____________________________            ____________________
(тұрғын үйдiң иесi өтiнiш                 (мекенжайы, телефон)
берушiнiң аты-жөнi, тегi)
р/с
Отбасы мүшелерiнiң аты-
жөнi,тегi
Жұмыс,оқу орны
(құжаттар
мен дәлелденген қосымшалары)
Құжаттармен дәлелденген  табысы
Басқа табыстар туралы мәлiметтер
еңбекқызметi
туралы
зейнетақы, жәрдемақы
стипендия
Кәсiпкер
лiк қызметiнен табысы
Алатын али
ментi туралы
Жеке қосалқы шаруашылығынан
табыс
Мүлiктiк табысы
Өзге де табыс түрлерi
Күнi _________            Өтiнiш берушiнiң қолы ____________________
(өтiнiш берушiнiң
толық аты-жөнi, тегi қолы)
II сайланған Павлодар қалалық мәслихатының
2003 жылғы 4 шiлдедегi ХХХII сессиясының
"Павлодар қаласы бюджетiнен аз қамтамасыз
етiлген азаматтарға тұрғын үйдi ұстау және
коммуналдық қызметтi тұтыну төлемақысы
бойынша тұрғын үй көмегі көрсету
жөнiндегi қағиданы" бекiту туралы N 62/32
шешiмiне N 2 қосымша
Өтiнiш берушiнiң отбасы құрамы туралы мәлiметтер
________________________________     _____________________________
(тұрғын үйдiң иесi өтiнiш            (мекенжайы, телефон)
берушiнiң аты-жөнi, тегi)
N№
Өтiнiш берушiнiң және оның отбасы мүшелерiнiң аты-жөнi, тегi
Өтiнiш берушiге
туыстық қатынастары
Туған жылы
Өтiнiш берушiнiң қолы _____________ Күнi ______________________
Қолы ______________________
___________________________________ Күнi ______________________
(Өтiнiштi қабылдаған адамның лауазымы,
А.Ж.Т.)