О некоторых вопросах отраслевой системы поощрения
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 января 2004 года N 39. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 февраля 2004 года N 2691. Утратил силу приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 10 ноября 2009 года N 689
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 10.11.2009 N 689 (порядок введения в действие см. п. 11).
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О системе здравоохранения", приказываю:
1. Утвердить следующие виды поощрения Министерства здравоохранения Республики Казахстан:
нагрудный знак "Казакстан Республикасы денсаулык сактау iciнiн уздiгi";
нагрудный знак "Курметтi донор";
Нагрудной знак "Денсаулық сақтау iciнe қосқан үлесі үшін";
Почетная грамота;
Благодарность.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказом Министра здравоохранения РК от 2 сентября 2007 г. N 531 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
2. Утвердить прилагаемые Правила о порядке поощрения работников системы здравоохранения.
Сноска. В пункт 2 внесены изменения приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 августа 2006 года N 357 (вводится в действие со дня официального опубликования).
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого вице-министра А. Белоног.
Министр
Утверждены
приказом Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 15 января 2004 года N 39
Правила
о порядке поощрения работников системы здравоохранения
Сноска. В наименование внесены изменения приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 августа 2006 года N 357 (вводится в действие со дня официального опубликования).
1. Общие положения
1. Правила о порядке поощрения работников системы здравоохранения (далее - Правила) разработаны на основании Закона Республики Казахстан "О системе здравоохранения". K090193
Сноска. В пункт 1 внесены изменения приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 августа 2006 года N 357 (вводится в действие со дня официального опубликования).
2. Поощрения являются формой стимулирования труда работников системы здравоохранения.
3. Организации здравоохранения вправе применять различные виды поощрения работников за успехи в труде. Виды и порядок поощрения определяются актами руководителя организации здравоохранения.
4. Поощрениями в системе здравоохранения являются:
1) награждение нагрудным знаком "Казакстан Республикасы денсаулык сактау ісінін уздігі", согласно приложению 1 к настоящим Правилам;

Марапаттаудың салалық жүйесiнiң кейбiр мәселелерi туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2004 жылғы 15 қаңтардағы N 39 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 3 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 2691. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2009 жылғы 10 қарашадағы N 689 Бұйрығымен.
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2009.11.10 N 689 бұйрығымен.
"Денсаулық сақтау жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес бұйырамын :
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң мынадай марапаттау түрлерi:
"Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау iсiнiң үздiгi" кеуде белгiсi;
"Құрметтi донор" кеуде белгiсi;
Денсаулық сақтау ісіне қосқан үлесі үшін" кеуде белгісі;
Құрмет грамотасы;
Алғыс бекiтiлсiн.
Ескерту: 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің 2007.09.02. N 531 Бұйрығымен.
2. Қоса берiлiп отырған Денсаулық сақтау жүйесi қызметкерлерiн марапаттау тәртiбi туралы ереже бекiтiлсiн.
Ескерту: 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің 2006 жылғы 18 тамыздағы N 357 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) бұйрығымен.
3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау бiрiншi вице-министр А.Белоногқа жүктелсiн.
Министр
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2004 жылғы 15 қаңтардағы
N 39 бұйрығымен
бекітілген
Денсаулық сақтау жүйесі қызметкерлерін
марапаттау тәртібі туралы ереже
Ескерту: Ереженің атауына өзгерту енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің 2006 жылғы 18 тамыздағы N 357 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) бұйрығымен .
1. Жалпы ережелер
1. Денсаулық сақтау жүйесі қызметкерлерін марапаттау тәртібі туралы ереже (бұдан әрі - Ереже) "Денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының негізінде әзірленген. K090193
Ескерту: 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің 2006 жылғы 18 тамыздағы N 357 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) бұйрығымен .
2. Марапаттау денсаулық сақтау жүйесі қызметкерлерінің еңбегін ынталандыру нысаны болып табылады.
3. Денсаулық сақтау ұйымының қызметкерлерді еңбектегі табыстары үшін марапаттаудың әрқилы түрлерін қолдануға құқығы бар. Марапаттаудың түрлері мен тәртібі денсаулық сақтау ұйымы басшысының актілерімен айқындалады.
4. Денсаулық сақтау жүйесінде марапаттаулар:
1) осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау ісінің үздігі" кеуде белгісімен наградтау;

2) (подпункт исключен - приказом Министра здравоохранения РК от 22 сентября 2005 года N 463 (вводится в действие со дня официального опубликования) ;
3) награждение Почетной грамотой Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
4) объявление Благодарности Министра здравоохранения Республики Казахстан.
5. Нагрудные знаки носятся на правой стороне груди ниже государственных наград Республики Казахстан.
6. Награждение одним и тем же нагрудным знаком повторно не производится.
2. Условия награждения нагрудным знаком
"Казакстан Республикасы денсаулык сактау ісінін уздігі"
7. Нагрудным знаком награждаются работники системы здравоохранения, внесшие особый вклад в дело охраны здоровья населения:
1) за многолетний труд и личный вклад в развитие практического здравоохранения;
2) за разработку, внедрение уникальных методов диагностики и лечения;
3) за активное участие в совершенствовании и реформировании в области здравоохранения;
4) за развитие медицинской науки, образования и инновационной деятельности в области здравоохранения.
Сноска. В пункт 7 внесены изменения приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 августа 2006 года N 357 (вводится в действие со дня официального опубликования).
8. Нагрудным знаком награждаются работники системы здравоохранения, имеющие стаж работы в системе здравоохранения не менее 10 лет.
9. Нагрудный знак "Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау ісінің үздігі" состоит из подвески и планки.
Подвеска знака представляет собой неправильный круг диаметром описаной окружности 34 мм, подвеска и планка знака выполнены из металла желтого цвета (латунь).
Аверс: фон блестящий, буквы и изображения выступающие, матированные. Подвеска в центре на фоне круга, залитого голубой эмалью, помещено рельефное изображение шанырака. Внутри круга расположен круг меньшего размера, фон которого залит эмалью красного цвета и в центре помещено рельефное изображение эмблемы медицины - чаша со змеей. Вокруг изображения по краю знака на фоне залитом белой эмалью надпись на казахском языке "Денсаулық сақтау ісінің үздігі", надписи разделены точками. Снизу расположена надпись "Қазақстан" окаймленная лавровыми ветвями.
Реверс: фон матированный, буквы выступающие, блестящие. По середине надпись: "Денсаулық сақтау министрлігі".
Крепление: булавка с визорным замком.
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 13.11.2008 года N 594 (вводится в действие со дня официального опубликования).
10. Лицам, награжденным нагрудным знаком "Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау ісінің үздігі" выдается удостоверение установленного образца согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
Удостоверение состоит из двух листов с твердой обложкой голубого цвета. На корочке имеется Герб Республики Казахстан и надписи: "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі", "Министерство здравоохранения Республики Казахстан", "Куәлік", "Удостоверение".
На внутренней стороне левого листа имеется рисунок нагрудного знака, ниже надпись следующего содержания:
№ ___ куәлік, удостоверение № ___; На внутренней стороне правого листа имеются следующие надписи:
фамилия, имя, отчество награждаемого;
по центру листа надпись следующего содержания:
Қазақстан Республикасы халқының денсаулығын сақтау ісіне сіңірген айрықша еңбегі үшін омырауға тағатын "Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау ісінің үздігі" белгісімен марапатталғаны туралы осы куәлік берілді"
"Настоящее удостоверение выдано в том, что он (она) награжден (а) нагрудным знаком "Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау ісінің үздігі" за особые заслуги в деле охраны здоровья населения Республики Казахстан".
Министр ___________;
"день" месяц год награждения"
Сноска. Пункт 10 в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 13.11.2008 года N 594 (вводится в действие со дня официального опубликования).

2) алынып тасталды ;
3) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Құрмет грамотасымен наградтау;
4) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің Алғысын жариялау болып табылады.
Ескерту: 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 2005 жылғы 22 қыркүйектегі N 463 бұйрығымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін 6-тармақтан қараңыз ).
5. Кеуде белгілері кеуденің оң жағына Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградаларынан төмен тағылады.
6. Аталған екі кеуде белгісімен де наградтау қайталап жүргізілмейді.
2. "Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау ісінің
үздігі" кеуде белгісімен наградтаудың шарттары
7. Кеуде белгісімен халықтың денсаулығын сақтау ісіне ерекше үлес қосқан денсаулық сақтау жүйесінің қызметкерлері:
1) ұзақ жылғы еңбегі және практикалық денсаулық сақтау ісін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін;
2) диагностика мен емдеудің бірегей әдістерін әзірлегені, енгізгені үшін;
3) денсаулық сақтау саласын жетілдіруге және реформалауға белсенді қатысқаны үшін;
4) медицина ғылымын, білім беруді және денсаулық сақтау саласындағы инновациялық қызметті дамытқаны үшін наградталады.
Ескерту: 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің 2006 жылғы 18 тамыздағы N 357 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) бұйрығымен .
8. Кеуде белгісімен денсаулық сақтау жүйесінде кемінде 10 жыл жұмыс стажы бар денсаулық сақтау жүйесінің қызметкерлері марапатталады.
9. "Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау ісінің үздігі" кеуде белгісі алқа мен планкадан тұрады.
Белгі алқасы шеңбері сызылған 34 мм диаметрлі тең емес шеңбер түрінде жасалған, алқа мен планка сары түсті металдан (латунь) жасалған.
Аверс: жылтыр фонда әріптер мен суреттері шығып тұрған, күңгірттелген түрде болады. Алқаның ортасында - көгілдір эмальмен боялған шеңбер фонында шаңырақтың рельефтік бейнесі. Шеңбердің ішінде фоны қызыл түсті эмальмен боялған кіші көлемді шеңбер орналасқан және ортасында тосағанды ораған жылан түріндегі медицина эмблемасы бейнеленген. Белгі жиегінде бейне бойы ақ эмальмен боялған фонда "Денсаулық сақтау ісінің үздігі" деген қазақ тіліндегі жазу бар, жазулар нүктелермен бөлінген. Төменде лавр бұтақтарымен айналдыра жазылған "Қазақстан" деген жазу бар.
Реверс: күңгірттелген фонда әріптері шығып тұрған, жылтыр түрінде болады. Ортасында "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі" деген жазу бар.
Бекіткіші: визорлық түйреуіш
Ескерту: 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің 2008.11.13 N 594 бұйрығымен .
10. "Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау ісінің үздігі" кеуде белгісімен марапатталған тұлғаларға осы ережеге 3-қосымшаға сәйкес белгіленген үлгідегі куәлік беріледі;
Куәлік көгілдір түсті қатты мұқабалы екі беттен тұрады. Мұқабасында Қазақстан Республикасының Елтаңбасы және "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі", "Министерство здравоохранения Республики Казахстан", "Куәлік", "Удостоверение" деген жазулар бар.
Сол жақ бетінің ішкі жағында кеуде белгісінің суреті, астында мынадай мазмұндағы жазу болады:
N ______ куәлік, удостоверение N ________;
оң жақ бетінің ішкі жағында мынадай жазулар болады:
марапатталатын адамның тегі, аты, әкесінің аты көрсетіледі;
парақтың ортасында мынадай мазмұндағы жазулар болады:
Қазақстан Республикасы халқының денсаулық сақтау ісіне сіңірген айрықша еңбегі үшін "Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау ісінің үздігі" кеуде белгісімен марапатталғаны туралы осы куәлік беріледі.
Министр ____________________;
марапатталған "күні" айы жылы.
Ескерту: 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің 2008.11.13 N 594 бұйрығымен .

4. Условия награждения Почетной грамотой Министерства
здравоохранения Республики Казахстан
15. Почетной грамотой Министерства здравоохранения Республики Казахстан награждаются работники системы здравоохранения, а также иностранные граждане и лица без гражданства, находящиеся на территории Республики Казахстан, за:
1) безупречный добросовестный труд и личный вклад в дело охраны здоровья граждан;
2) значительный вклад в развитие медицинской науки, образования и инновационной деятельности в области здравоохранения;
3) активное участие в совершенствовании здравоохранения.
Сноска. В пункт 15 внесены изменения приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 августа 2006 года N 357 (вводится в действие со дня официального опубликования).
16. Почетной грамотой Министерства здравоохранения Республики Казахстан награждаются работники, имеющие стаж работы в системе здравоохранения не менее 3 лет.
5. Условия объявления Благодарности Министра
здравоохранения Республики Казахстан
17. Благодарность Министра здравоохранения Республики Казахстан объявляется работникам системы здравоохранения за:
1) надлежащее и добросовестное выполнение адресных поручений Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
2) образцовое выполнение должностных обязанностей и заданий особой важности и сложности.
6. Порядок представления и рассмотрения
наградных материалов
18. Для награждения работников системы здравоохранения в Министерство здравоохранения Республики Казахстан представляются следующие документы:
1) наградной лист, согласно приложению 5 к настоящим Правилам (для награждения нагрудным знаком "Казакстан Республикасы денсаулык сактау ісінін уздігі");
2) характеристика - представление (для награждения Почетной Грамотой Министерства здравоохранения Республики Казахстан и объявления Благодарности Министра здравоохранения Республики Казахстан), в которых должны быть отражены конкретные заслуги, достижения и успехи кандидата, раскрывающие степень заслуг. <*>
Сноска. В пункт 18 внесены изменения - приказом Министра здравоохранения РК от 22 сентября 2005 года N 463 (вводится в действие со дня официального опубликования).
19. Организации, находящиеся в ведении Министерства здравоохранения Республики Казахстан, а также министерства, ведомства, специальный представитель Президента Республики Казахстан на комплексе "Байконур" организации, создаваемые другими министерствами, государственными комитетами и иными центральными исполнительными органами представляют наградные материалы в Министерство здравоохранения Республики Казахстан.
Сноска. В пункт 19 внесены изменения приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 августа 2006 года N 357 (вводится в действие со дня официального опубликования).

4. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
министрлігінің Құрмет грамотасымен наградтаудың
шарттары
15. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Құрмет грамотасымен денсаулық сақтау жүйесінің қызметкерлері Қазақстан Республикасының аумағында жүрген шетел азаматтары және азаматтығы жоқ адамдар:
1) азаматтардың денсаулығын сақтау ісіндегі мінсіз адал еңбегі және азаматтардың денсаулығын сақтау ісіне қосқан жеке үлесі;
2) медицина ғылымын, білім беруді және денсаулық сақтау саласындағы инновациялық қызметті дамытуға қосқан елеулі үлесі;
3) денсаулық сақтау саласын жетілдіруге белсенді қатысқаны үшін наградталады.
Ескерту: 15-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің 2006 жылғы 18 тамыздағы N 357 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) бұйрығымен .
16. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Құрмет грамотасымен денсаулық сақтау жүйесінде кемінде 3 жыл жұмыс стажы бар қызметкерлер наградталады.
5. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
министрінің Алғысын жариялаудың шарттары
17. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің Алғысы денсаулық сақтау жүйесінің қызметкерлеріне:
1) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің атаулы тапсырмаларын тиісті деңгейде және адал орындағаны;
2) лауазымдық міндеттерін және аса маңызды әрі күрделі тапсырмаларды мүлтіксіз орындағаны үшін жарияланады.
6. Наградтау материалдарын берудің және
қараудың тәртібі
18. Денсаулық сақтау жүйесінің қызметкерлерін наградтау үшін Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігіне мынадай материалдар беріледі:
1) осы Ережеге 5-қосымшаға сәйкес наградтау парағы ("Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау ісінің үздігі" кеуде белгісімен наградтау үшін);
2) үміткердің нақты сіңірген еңбектері, сіңірген еңбегінің дәрежесін ашатын жетістіктері мен табыстары жазылуы тиіс мінездеме, ұсыныс (Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің, Құрмет Грамотасымен наградтау және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің Алғысын жариялау үшін).
Ескерту: 18-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 2005 жылғы 22 қыркүйектегі N 463 бұйрығымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін 6-тармақтан қараңыз ).
19. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің қарауына жататын ұйымдар, сондай-ақ министрліктің, ведомствоның, Қазақстан Республикасы Президентінің»"Байқоңыр" кешеніндегі арнаулы өкілінің, басқа министрліктердің, мемлекеттік комитеттер мен орталық атқарушы органдардың құрған ұйымдары наградтау материалдарын Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігіне береді.
Ескерту: 19-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің 2006 жылғы 18 тамыздағы N 357 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) бұйрығымен .

20. Организации здравоохранения, независимо от форм собственности, физические лица, занимающиеся частной медицинской и фармацевтической практикой представляют наградные материалы в местные органы государственного управления здравоохранением, которые направляют их в Министерство здравоохранения Республики Казахстан.
20-1. Иные организации представляют наградные материалы в Министерство здравоохранения Республики Казахстан.
Сноска. Правила дополнены пунктом 20-1 приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 августа 2006 года N 357 (вводится в действие со дня официального опубликования).
21. Наградные материалы рассматриваются на заседании Комиссии Министерства здравоохранения по наградам и оформляются приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан.
7. Заключительные положения
22. Вручение нагрудного знака "Казакстан Республикасы денсаулык сактау ісінін уздігі", Почетной грамоты Министерства здравоохранения Республики Казахстан и Благодарности Министра здравоохранения Республики Казахстан производится Министром здравоохранения Республики Казахстан. <*>
Сноска. В пункт 22 внесены изменения - приказом Министра здравоохранения РК от 22 сентября 2005 года N 463 (вводится в действие со дня официального опубликования).
23. Поощрение вручается лично поощряемому.
24. Кадровая служба организаций здравоохранения и иных организаций вносит соответствующую запись о поощрении в трудовую книжку и личное дело работника, с указанием даты и номера приказа.
Сноска. В пункт 24 внесены изменения приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 августа 2006 года N 357 (вводится в действие со дня официального опубликования).
25. Учет всех видов поощрений системы здравоохранения Республики Казахстан осуществляется кадровой службой уполномоченного органа в области здравоохранения.
26. В случаях утраты нагрудного знака "Казакстан Республикасы денсаулык сактау ісінін уздігі", Почетной грамоты Министерства здравоохранения Республики Казахстан и Благодарности Министра здравоохранения Республики Казахстан награжденным могут быть выданы дубликаты. <*>
Сноска. В пункт 26 внесены изменения - приказом Министра здравоохранения РК от 22 сентября 2005 года N 463 (вводится в действие со дня официального опубликования).
27. Работники, награжденные нагрудным знаком "Казакстан Республикасы денсаулык сактау ісінін уздігі", в случае совершения проступка порочащего их, могут быть лишены нагрудного знака приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам о порядке поощрения
работников системы здравоохранения
Республики Казахстан, утвержденным
приказом Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 15 января 2004 года N 39
Cм. бумажный вариант
Приложение 2
к Правилам о порядке поощрения
работников системы здравоохранения
Республики Казахстан, утвержденным
приказом Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 15 января 2004 года N 39
См. бумажный вариант
Приложение 3
к Правилам о порядке поощрения
работников системы здравоохранения
Республики Казахстан, утвержденным
приказом Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 15 января 2004 года N 39
См. бумажный вариант
Приложение 4
к Правилам о порядке поощрения
работников системы здравоохранения
Республики Казахстан, утвержденным
приказом Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 15 января 2004 года N 39
См. бумажный вариант
Приложение 5
к Правилам о порядке поощрения
работников системы здравоохранения
Республики Казахстан, утвержденным
приказом Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 15 января 2004 года N 39
Наградной лист к нагрудному знаку "Казакстан Республикасы
денсаулык сактау ісінін уздігі"
РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН
____________________
Место выдачи
НАГРАДНОЙ ЛИСТ

20. Меншік нысанына қарамастан, денсаулық сақтау ұйымдары, жеке медициналық және фармацевтикалық практикамен айналысатын жеке тұлғалар наградтау материалдарын денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарына береді, ал олар Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігіне береді.
20-1. Өзге ұйымдар наградтау материалдарын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне жібереді.
Ескерту: 20-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің 2006 жылғы 18 тамыздағы N 357 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) бұйрығымен .
21. Наградтау материалдары Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Наградтау жөніндегі комиссиясының отырысында қаралады және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығымен ресімделеді.
7. Қорытынды ереже
22. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің "Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау ісінің үздігі" кеуде белгісін Құрмет грамотасын және Денсаулық сақтау министрінің Алғысын табыс етуді Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрі жүргізеді.
Ескерту: 22-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 2005 жылғы 22 қыркүйектегі N 463 бұйрығымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін 6-тармақтан қараңыз ).
23. Марапаттау марапатталушыға жеке табыс етіледі.
24. Денсаулық сақтау және басқа да ұйымдардың кадр қызметі қызметкердің еңбек кітапшасына және жеке іс-қағазына марапаттау туралы бұйрықтың шыққан күні мен нөмірін көрсете отырып, тиісті жазба енгізеді.
Ескерту: 24-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау министрлігінің 2006 жылғы 18 тамыздағы N 357 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) бұйрығымен .
25. Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау жүйесінің барлық марапаттау түрлерін есепке алуды денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның кадр қызметі жүзеге асырады.
26. "Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау ісінің үздігі" кеуде белгісін, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Құрмет грамотасы мен Денсаулық сақтау министрінің Алғысын жоғалтқан жағдайда, наградталғандарға телнұсқалар берілуі мүмкін.
Ескерту: 22-тармаққа өзгертулер енгізілді - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 2005 жылғы 22 қыркүйектегі N 463 бұйрығымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін 6-тармақтан қараңыз ).
27. "Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау ісінің үздігі" кеуде белгісімен наградталған қызметкерлер жат әрекеттер жасаған жағдайда, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің бұйрығымен кеуде белгісінен айрылуы мүмкін.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2004 жылғы 15 қаңтардағы
N 39 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасының
денсаулық сақтау жүйесі
қызметкерлерін марапаттау
тәртібі туралы ережеге
1-қосымша
РҚАО-ның ескертуі: 1-қосымшаның үлгісін қағаз мәтіннен қараңыз.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2004 жылғы 15 қаңтардағы
N 39 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасының
денсаулық сақтау жүйесі
қызметкерлерін марапаттау
тәртібі туралы ережеге
2-қосымша
РҚАО-ның ескертуі: 2-қосымшаның үлгісін қағаз мәтіннен қараңыз.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2004 жылғы 15 қаңтардағы
N 39 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасының
денсаулық сақтау жүйесі
қызметкерлерін марапаттау
тәртібі туралы ережеге
3-қосымша
РҚАО-ның ескертуі: 3-қосымшаның үлгісін қағаз мәтіннен қараңыз.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2004 жылғы 15 қаңтардағы
N 39 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасының
денсаулық сақтау жүйесі
қызметкерлерін марапаттау
тәртібі туралы ережеге
4-қосымша
РҚАО-ның ескертуі: 4-қосымшаның үлгісін қағаз мәтіннен қараңыз.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2004 жылғы 15 қаңтардағы
N 39 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасының
денсаулық сақтау жүйесі
қызметкерлерін марапаттау
тәртібі туралы ережеге
5-қосымша
"Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау
ісінің үздігі" кеуде белгісіне наградтау
парағы
Қазақстан Республикасы
______________________
(берілген жері)
Наградтау парағы

1. Фамилия, имя, отчество _________________________________________
___________________________________________________________________
2. Должность, место работы, службы ________________________________
(указать точное наименование подразделения
___________________________________________________________________
предприятия, учреждения, организации, министерства,
государственного комитета)
3. Пол ________________ 4. Год и место рождения____________________
5. Образование _______________
6. Ученая степень, ученое звание___________________________________
7. Домашний адрес: ________________________________________________
8. Общий стаж работы ________ 9. Стаж работы в отрасли ____________
10. Стаж работы  в данном трудовом коллективе _____________________
11. Характеристика с указанием конкретных особых заслуг
награждаемого__________________________________________________
Кандидатура обсуждена и рекомендована ___________________________________________________________________
(наименование организации, дата обсуждения, N протокола)
Представляется к награждению нагрудным знаком "Казакстан Республикасы денсаулык сактау ісінін уздігі"
Руководитель организации
системы здравоохранения
_________________________
(подпись)
_________________________
(Фамилия, имя, отчество)
"___"______________года.
(дата заполнения)
место печати
Примечание: фамилия, имя, отчество награждаемого заполняются по удостоверению личности и обязательно указывается транскрипция на казахском и русском языках.

1. Тегі, аты, әкесінің аты _______________________________________
__________________________________________________________________
2. Лауазымы, жұмыс, қызмет орны (кәсіпорынның, мекеменің, ұйымның,
министрліктің, мемлекеттік комитеттің бөлімшелерінің дәл атауын
көрсету керек)
3. Жынысы ________________________________________________________
4. Туған жылы мен туған жері _____________________________________
5. Білімі _________________
6. Ғылыми атағы, ғылыми дәрежесі__________________________________
__________________________________________________________________
7. Үйінің мекен-жайы _____________________________________________
__________________________________________________________________
8. Жалпы жұмыс стажы _____________________________________________
9. Саладағы жұмыс стажы __________________________________________
10. Осы еңбек ұжымындағы жұмыс стажы _____________________________
11. Наградталушының айрықша сіңірген нақты еңбектері көрсетілген
мінездеме
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Кандидатура талқыланды және ұсынылды _____________________________
__________________________________________________________________
(ұйымның атауы, талқыланған күні, хаттаманың N)
"Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау ісінің үздігі" кеуде
белгісімен наградтауға ұсынылады
Денсаулық сақтау жүйесі
ұйымының басшысы
_________________________
(қолы)
_________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
___ жылғы "____" ________
(толтырылған күн)
мөрдің орны
Ескерту: наградталушының тегі, аты, әкесінің аты жеке куәлік
бойынша толтырылады және міндетті түрде қазақ және орыс тілдерінде
транскрипциясы көрсетіледі.