Об утверждении Инструкции об оформлении и учете документов по лицензированию видов деятельности по специальному водопользованию в Республике Казахстан
Совместный приказ и.о. Председателя Комитета по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 4 ноября 2004 года N 230-п и Председателя Комитета геологии и недропользования Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан от 3 декабря 2004 года N 162-п. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 13 декабря 2004 года N 3264. Утратил силу приказом и.о. Председателя Комитета геологии и недропользования Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан от 8 июля 2009 года № 54-п
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Председателя Комитета геологии и недропользования Министерства энергетики и минеральных ресурсов РК от 08.07.2009 № 54-п
В соответствии со  статьей 76  Водного кодекса Республики Казахстан  ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию об оформлении и учете документов по лицензированию видов деятельности по специальному водопользованию в Республике Казахстан.
2. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной
регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Исполняющий обязанности         Председатель Комитета
Председателя Комитета           геологии и недропользования
по водным ресурсам              Министерства энергетики и
Министерства сельского          минеральных ресурсов
хозяйства                       Республики Казахстан
Республики Казахстан
Утверждена
совместным приказом Председателя
Комитета по водным ресурсам Министерства
сельского хозяйства Республики Казахстан
от 4 ноября 2004 года N 230-п,
Председателя Комитета геологии и
недропользования Министерства
энергетики и минеральных ресурсов
Республики Казахстан
от 3 декабря 2004 года N 162-п
"Об утверждении Инструкции об
оформлении и учете документов по
лицензированию видов деятельности и
по специальному водопользованию
в Республике Казахстан"
ИНСТРУКЦИЯ
об оформлении и учете документов по лицензированию
видов деятельности по специальному водопользованию в
Республике Казахстан
1. Настоящая Инструкция разработана в соответствии с:
1)  Водным  кодексом Республики Казахстан (далее - Кодекс);
2)  Гражданским  Кодексом Республики Казахстан;
3)  Законом  Республики Казахстан "О лицензировании";
4)  Постановлением  Правительства Республики Казахстан от 26 января 2004 года N 84 "Об утверждении Правил лицензирования деятельности по специальному водопользованию" (далее - Правила);

Қазақстан Республикасында арнайы су пайдалану жөніндегі қызметтің түрлерін лицензиялау жөніндегі құжаттарды ресімдеу мен есепке алу туралы нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Су ресурстары жөніндегі комитеті Төрағасының 2004 жылғы 4 қарашадағы N 230-п, Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті Төрағасының 2004 жылғы 3 желтоқсандағы N 162-п бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2004 жылғы 13 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 3264. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті төрағасының м.а. 2009 жылдың 8 шілдедегі N 54-п бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті төрағасының  м.а. 2009.08.01 N 54-п бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының Су кодексінің 76 тармағына сәйкес бұйырамыз:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасында арнайы су пайдалану жөніндегі қызметтің түрлерін лицензиялау жөніндегі құжаттарды ресімдеу мен есепке алу туралы нұсқаулық бекітілсін.
2. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы              Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы                    Энергетика және минералдық
министрлігі Су ресурстары           ресурстар министрлігі
жөніндегі комитет                   Геология және жер
төрағасының міндетін                қойнауын пайдалану
атқарушы                            комитетінің төрағасы
"Қазақстан Республикасында арнайы
су пайдалану жөніндегі қызметтің
түрлерін лицензиялау жөніндегі
құжаттарды ресімдеу мен есепке алу
туралы нұсқаулықты бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігі Су
ресурстары жөніндегі комитеті
Төрағасының 2004 жылғы 4 қарашадағы
N 230-п Қазақстан Республикасы
Энергетика және минералдық ресурстар
министрлігі Геология және жер қойнауын
пайдалану комитеті Төрағасының
2004 жылғы 3 желтоқсандағы N 162-п
бірлескен бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасында арнайы су пайдалану
жөніндегі қызметтің түрлерін лицензиялау жөніндегі
құжаттарды ресімдеу мен есепке алу туралы
НҰСҚАУЛЫҚ 1 тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқаулық:
1) Қазақстан Республикасының Су кодексіне (әрі қарай - Кодекс);
2) Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексіне ;
3) Қазақстан Республикасының "Лицензиялау туралы" заңына ;
4) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 20 қаңтардағы N 84 "Арнайы су пайдалану жөніндегі қызметті лицензиялау ережесін бекіту туралы" қаулысына (әрі қарай - Ереже);

5)  Постановлением  Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 2004 года N 130 "Об утверждении Правил согласования размещения и ввода в эксплуатацию предприятий и других сооружений, влияющих на состояние вод, а также условий производства строительных и других работ на водных объектах, водоохранных зонах и полосах".
2. Инструкцией рассмотрены особенности оформления и учета документов по лицензированию видов деятельности по специальному водопользованию.
3. В соответствии с пунктом 1  статьи 66  Кодекса к специальному водопользованию относится пользование поверхностными и подземными водными ресурсами непосредственно из водного объекта с изъятием или без изъятия их с применением сооружений или технических устройств для удовлетворения питьевых и бытовых нужд населения, потребностей в воде сельского хозяйства, промышленности, энергетики, рыбоводства и транспорта, а также для сброса промышленных, коммунально-бытовых, дренажных и других сточных вод в поверхностные водные объекты.
4. Специальное водопользование осуществляется физическими и юридическими лицами на основании лицензии, за исключением пунктов 4 и 5  статьи 66  Кодекса.
5. В соответствии с пунктом 1  статьи 76  Кодекса, лицензия на виды деятельности по специальному водопользованию (далее - Лицензия) выдается уполномоченным органом в области использования и охраны водного фонда и его территориальными органами (далее - Лицензиар) в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан о лицензировании.
6. Под лицензией понимается выдаваемое компетентным государственным органом разрешение гражданину или юридическому лицу заниматься определенным видом деятельности или совершать определенные действия. Лицензия на виды деятельности по специальному водопользованию определяет условия водопользования, время начала и окончания деятельности по водопользованию.
Так как поверхностные источники имеют различный гидрологический режим, и забор из них осуществляется на основании лимитов с соблюдением установленного режима, все лицензии на виды деятельности по специальному водопользованию выдаются как ограниченные определенной территорией и объемами забора вод.
7. Лицензия на забор и использование воды из поверхностных водных объектов выдается юридическим и физическим лицам соответствующим квалификационным требованиям, указанным в пункте 6 и 7 Правил.
На все виды деятельности по специальному водопользованию, оформляется одна лицензия. В отдельных случаях (расположение предприятия на нескольких удаленных друг от друга площадках, не связанных единой системой водоснабжения и водоотведения) одному предприятию, организации, хозяйству может быть выдано несколько лицензий.

5) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 3 ақпандағы N 130 қаулысымен бекітілген "Судың жай-күйіне әсер ететін кәсіпорындар мен басқа да құрылыстарды келісу, оларды орналастыру және пайдалануға беру, сондай-ақ су объектілерінде, су қорғау аймақтары мен белдеулерінде құрылыс және басқа да жұмыстар жүргізу шарттарының ережесін бекіту туралы" қаулысына;
2. Нұсқаулықпен арнайы су пайдалану қызметінің түрлерін лицензиялау жөніндегі құжаттарды ресімдеу мен есепке алудың ерекшеліктері қарастырылған.
3. Қазақстан Республикасының Су кодексінің 66-бабының 1-тармағына сәйкес, халықтың ауыз су және тұрмыстық қажеттерін, ауыл шаруашылығының, өнеркәсіптің, энергетиканың, балық шаруашылығының және көліктің суға деген қажеттерін қанағаттандыру үшін, сондай-ақ өнеркәсіптің, коммуналдық-тұрмыстық, сорғыту және басқа да ағынды суларды жер үсті су объектілеріне ағызу үшін құрылыстарды немесе техникалық құрылғыларды су объектісінен алып немесе алмай қолдана отырып су объектісінен жер үсті мен жер асты су ресурстарын тікелей пайдалану арнайы су пайдалануға жатады.
4. Кодекстің 66-бабының 4 және 5-тармақтарын қоспағанда, арнайы су пайдалануды жеке және заңды тұлғалар лицензияның негізінде жүзеге асырады.
5. Кодекстің 76-бабының 3-тармағына сәйкес, арнайы су пайдалану жөніндегі қызметтің түрлеріне лицензия (әрі қарай - Лицензия), су қорын пайдалану мен қорғау саласындағы уәкілетті органмен және оның аумақтық органдарымен (әрі қарай - лицензиар) Қазақстан Республикасының лицензиялау туралы заңнамасында белгіленген тәртіппен беріледі.
6. Азаматқа немесе заңды тұлғаға құзіретті мемлекеттік органмен қызметтің белгіленген түрімен немесе белгіленген әрекеттермен айналысуға берілетін рұқсат лицензия болып табылады. Арнайы су пайдалану жөніндегі қызметтің түрлеріне арналған лицензия, су пайдаланудың жағдайларын, арнайы су пайдалану жөніндегі қызметті бастау мен аяқтау уақыттарын анықтайды.
Жер үстілік су көздерінде әр түрлі гидрологиялық режим болғандықтан және олардан су алу бекітілген режимді сақтау бойынша лимиттер негізінде жүргізілетіндіктен, арнайы су пайдалану жөніндегі қызмет түрлеріне арналған барлық лицензиялар белгілі аумақпен суларды алу көлемімен шектелген түрде беріледі.
7. Заңды және жеке тұлғаларға жер беті су объектілерінен су алуға және пайдалануға лицензия Ереженің 6 және 7-тармақтарында көрсетілген біліктілік талаптарына сәйкес беріледі.

8. Лицензии выдаются на следующие виды деятельности по специальному водопользованию:
1) забор и использование воды в объеме свыше пятидесяти кубических метров в сутки из поверхностных водных объектов для нужд сельского хозяйства, промышленности, энергетики, рыбоводства и транспорта;
2) забор и подачу воды из поверхностных водных объектов вторичному водопользователю.
9. Лицензии выдаются физическим и юридическим лицам после согласования условий водопользования с государственными органами, указанными в пункте 5 Правил.
10. Для оформления лицензии заявитель представляет лицензиару заявление с указанием наименования водного объекта (приложение 1 и 2 к настоящей Инструкции), мест забора воды и географических координат (приложение 3 к настоящей Инструкции) с приложением документов, указанных в пунктах 8, 9, 10 и 11 Правил.
11. Для крупных межотраслевых водохозяйственных систем (каналов, приравненных к рекам), обеспечивающих межбассейновое перераспределение речного стока, лицензии на специальное водопользование выдаются как предприятиям, эксплуатирующим эти сооружения, так и водопользователям, осуществляющим забор воды из системы.
12. Предприятия, осуществляющие забор воды из поверхностных источников и ее подачу для нужд питьевого водоснабжения населения оформляют лицензию на вид деятельности по специальному водопользованию по забору и подаче воды из поверхностных водных объектов вторичному водопользователю.
13. Для вновь строящихся и реконструируемых предприятий, сооружений и объектов условия видов деятельности по специальному водопользованию регулируются  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 2004 года N 130 "Об утверждении Правил согласования размещения и ввода в эксплуатацию предприятий и других сооружений, влияющих на состояние вод, а также условий производства строительных и других работ на водных объектах, водоохранных зонах и полосах".
14. Лицензии на виды деятельности по специальному водопользованию из водных объектов, представленных в обособленное или совместное пользование, выдаются по согласованию с водопользователями, которым эти водные объекты представлены в обособленное или совместное пользование.
15. Физическим и юридическим лицам водные объекты предоставляются на сроки согласно  статье 70  Кодекса. Сроки водопользования исчисляются со дня получения лицензии.
Продление срока действия лицензии производится органом, выдавшим лицензию, по согласованию с соответствующими государственными органами. При продлении срока, производится проверка выполнения условий водопользования, установленных в ранее выданной лицензии. Решение вопроса о продлении срока производится на основании материалов, представляемых для согласования и получения лицензии.

8. Лицензия арнайы су пайдалану жөніндегі қызметтің мынадай түрлеріне беріледі:
1) ауыл шаруашылығының, өнеркәсіптің, энергетиканың, балық шаруашылығының және көліктің қажеттіктері үшін жер беті су объектілерінен тәулігіне елу текше метрден асатын көлемде су алғанда және пайдаланғанда;
2) жер беті су объектілерінен екінші су пайдаланушыға су алғанда және бергенде.
9. Заңды және жеке тұлғаларға лицензия Ереженің 5-тармағында көрсетілген мемлекеттік органдармен су пайдалану шарттары келісілгеннен кейін беріледі.
10. Лицензияны ресімдеу үшін өтінішкер лицензиарға су объектісінің атауы, су алатын орындар және жағрапиялық координаттары көрсетілген (осы Нұсқаулыққа 1 және 2-қосымшалар), бекітілген нысандағы өтінімді, (осы Нұсқаулыққа 3-қосымша), Ереженің 8, 9, 10 және 11-тармақтарында келтірілген құжаттарды қоса ұсынады.
11. Өзен ағынын алабаралық үлестіретін ірі су шаруашылық жүйелері (өзендерге теңдестірілген каналдар) үшін арнайы су пайдалануға лицензия осы ғимараттарды пайдаланушы кәсіпорынға, сондай-ақ, жүйеден су алатын су пайдаланушыларға да беріледі.
12. Жер беті су көздерінен және тұрғылықты халықты ауыз-сумен қамту қажеттіктері үшін су алуды жүзеге асырушы кәсіпорындар, екінші су пайдаланушылар үшін жер үсті су объектілерінен су алу мен беруге арнайы су пайдалануға лицензияны рәсімдейді.
13. Жаңадан салынып жатқан және қайта құрылған кәсіпорындар, құрылымдар және объектілер үшін арнайы су пайдалану қызметтерінің түрлері үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 3 ақпандағы N 130 қаулысымен бекітілген "Судың жай-күйіне әсер ететін кәсіпорындар мен басқа да құрылыстарды келісу, оларды орналастыру және пайдалануға беру, сондай-ақ су объектілерінде, су қорғау аймақтары мен белдеулерінде құрылыс және басқа да жұмыстар жүргізу шарттарының ережесін бекіту туралы" қаулысына сәйкес жүргізіледі.
14. Бастапқы су пайдаланушыға жеке немесе бірлесіп пайдалануға берілген су объектілерінде арнайы су пайдалану осы су объектілері жеке және бірлесіп пайдалануға берілген су пайдаланушылардың келісімі бойынша рұқсат етіледі.
15. Жеке және заңды тұлғаларға су объектілері Кодекстің 70-бабына сәйкес мерзімдерге беріледі. Су пайдалану лицензия алған күннен бастап есептеледі.
Лицензияның қолдану мерзімін ұзартуды, мемлекеттік қадағалау органдарымен келісім бойынша, лицензияны берген орган жүргізеді. Мерзім ұзартылған кезде бұрын берілген лицензияда (рұқсатта) белгіленген су пайдалану шарттарының орындалуына тексеру жүргізіледі. Мерзімді ұзарту туралы мәселені шешу арнайы су пайдалануға келісу және лицензия алу үшін табыс етілген материалдар негізінде жүргізіледі.

16. Материалы, необходимые для оформления лицензии, представляются на бумажном и электронном носителях на государственном и/или русском языках, напечатанные шрифтом 14 размера (для текстов на государственном языке тип шрифта "KZ Times New Roman", для текстов на русском языке - "Times New Roman"). Ситуационная схема водного объекта представляется в форматах .bmp, .gif, .ipg, .tif, с разрешением 300 пикселей на дюйм и размером файла не более 500 Кб. При значительном удалении водозаборных сооружений ситуационные схемы по этим объектам представляются отдельно.
17. Оригинал лицензии выдается лицензиату, копия хранится в Комитете по водным ресурсам Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан или в его территориальных органах.
18. Лицензия выдается физическим и юридическим лицам не позднее месячного срока, а для субъектов малого предпринимательства - не позднее десятидневного срока со дня подачи заявления со всеми необходимыми документами. Формы Лицензий приведены в приложениях 4 и 5 к настоящей инструкции.
Условия водопользования указываются в приложении к Лицензии и являются ее неотъемлемой частью (приложение 6 к настоящей инструкции).
19. Лицензиар ведет учет водопользователей и регистрацию выданных лицензии.
Вся информация по специальному водопользованию вводится государственным органом в автоматизированный банк данных с целью учета и оперативного управления водопользованием.
Приложение 1
к Инструкции об оформлении и учете
документов по лицензированию
видов деятельности по специальному
водопользованию в Республике Казахстан
В__________________________________________________________________
(полное наименование органа лицензирования)
от_________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать лицензию на осуществление деятельности по специальному
водопользованию из _________________________________________________
(наименование источника, из которого будет
____________________________________________________________________
осуществлен водозабор и/или использование вод)
Место забора воды __________________________________________________
(указать расположение гидротехнического сооружения)
Ситуационная схема места забора поверхностной воды прилагается.
Сведения об организации:
1. Форма собственности______________________________________________
2. Год создания_____________________________________________________
3. Свидетельство о регистрации _____________________________________
(N, кем и когда выдано)
4. Адрес____________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, N дома, телефон, факс)

16. Лицензияны ресімдеуге қажетті материалдар қағаз және электрондық нұсқаларда мемлекеттік және/немесе орыс тілдерінде басылады, текстер 14 көлемдегі шрифтпен (мемлекеттік тілдегі текстер үшін "KZ Times New Roman" типті шрифтер, орыс тіліндегі текстер үшін - "Times New Roman" басылады, ал су объектісінің жағдайлық жобасы шешілуі бір дюймге 300 пиксельден келетін, файлдың көлемі 500 Кб аспайтын .bmp,.gif,.ipg,.tif, форматтарда) тапсырылады. Су алатын ғимараттар ұзақ жерде орналасқанда, бұл объектілер бойынша жағдайлық сұлба бөлек тапсырылады.
17. Лицензияның түпнұсқасы су пайдаланушыға беріледі, көшірмесі Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Су ресурстары жөніндегі комитетінде немесе оның аймақтық бөлімдерінде сақталады.
18. Жеке және заңды тұлғаларға лицензия бір айдан кем емес мерзімде, ал, шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін - барлық қажетті құжаттарымен өтінім берілген күннен бастап, он күннен кем емес мерзімде беріледі. Лицензияның нысандары осы нұсқаулықтың 4 және 5 қосымшаларында келтірілген. Су пайдалану жағдайлары Лицензияға қоса берілетін қосымшаларда келтіріледі және оның бөлінбейтін бөлігі болып табылады (осы нұсқаулыққа 6-қосымша).
19. Лицензиар су пайдаланушылардың есебін және берілген лицензияларға тіркеу жүргізеді.
Мемлекеттік орган су пайдалануды есептеу және жедел басқару мақсатында арнайы су пайдалану жөніндегі барлық ақпаратты автоматтандырылған деректер банкіне енгізеді.
Қазақстан Республикасында арнайы
су пайдалану жөніндегі қызметтің
түрлерін лицензиялау жөніндегі
құжаттарды ресімдеу мен есепке
алу туралы нұсқаулыққа 1-қосымша
___________________________________________________________________
(лицензиялау органының толық атауы)
___________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы)
ӨТІНІМ
___________________________________________________________________
(суы алынатын және/немесе пайдаланылатын су көзінің атауы)
____________________арнайы су пайдалануға жүзеге асыруға лицензия
беруіңізді өтінемін.
Су алынатын орын___________________________________________________
(гидротехникалық ғимараттың орналасқан жері көрсетілсін)
Жер үсті суын алатын орынның жағдайлық сұлбасы
Ұйым туралы мәліметтер:
1. Меншік нысаны __________________________________________________
2. Құрылған жылы___________________________________________________
3. Тіркеу туралы куәлік ___________________________________________
(N, кіммен және қашан берілді)
4. Мекен-жайы _____________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үйдің N, телефон, факс)
___________________________________________________________________

5. Расчетный счет___________________________________________________
(N счета, наименование и местонахождение банка, РНН)
6. Филиалы, представительства ______________________________________
(местонахождение и реквизиты)
7. Прилагаемые документы:
_____________________________________________________________
(в соответствии с пунктами 8, 9, 10, 11 Правил)
Руководитель     ______________      ______________________________
(подпись)          (фамилия, имя, отчество)
Место печати
"___" _________ 20__ г.
Заявление принято к рассмотрению "___"________20__г.
______________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество ответственного лица органа
лицензирования)
Приложение 2
к Инструкции об оформлении и учете
документов по лицензированию
видов деятельности по специальному
водопользованию в Республике Казахстан
В__________________________________________________________________
(полное наименование органа лицензирования)
ОТ ________________________________________________________________
(полностью фамилия, имя, отчество физического лица)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать лицензию на осуществление деятельности по специальному
водопользованию из__________________________________________________
(наименование источника, из которого будет
____________________________________________________________________
осуществлен водозабор и/или использование вод)
Место забора воды __________________________________________________
(указать расположение гидротехнического сооружения)
Ситуационная схема места забора поверхностной воды прилагается.
Сведения о физическом лице:
1. Год рождения ____________________________________________________
2. Паспортные данные _______________________________________________
(серия, N, кем и когда выдан)
3. Образование______________________________________________________
(при наличии специальности, N диплома (иного документа)
____________________________________________________________________
наименование учебного заведения, год окончания)
4. Свидетельство о регистрации хозяйствующего субъекта (в случае необходимости)______________________________________________________
(N, кем и когда выдано)
5. Домашний адрес __________________________________________________
6. Место работы_____________________________________________________
7. Расчетный счет (если имеется) ___________________________________
(N счета, наименование и местонахождение банка)
8. Прилагаемые документы:___________________________________________
____________________________________________________________________

5. Есеп-шоты ______________________________________________________
(шоттың N, банктің атауы мен тұрған жері, СТТН)
6. Филиалдары, өкілдіктері ________________________________________
(тұрған жері мен реквизиттері)
7. Тапсырылатын құжаттар:
___________________________________________________________________
(Ереженің 8, 9, 10 және 11 тармақтарына сәйкес)
___________________________________________________________________
Басшы __________________     ______________________________________
(қолы)               (тегі, есімі, әкесінің есімі)
Мөрдің орны
"___"______________20__ ж.
Мәлімдеме қарауға алынды "____"____________20__ж.
___________________________________________________________________
(лицензиялау органының жауапты тұлғасының қолы, тегі, есімі,
әкесінің есімі)
Қазақстан Республикасында арнайы
су пайдалану жөніндегі қызметтің
түрлерін лицензиялау жөніндегі
құжаттарды ресімдеу мен есепке
алу туралы нұсқаулыққа 2-қосымша
___________________________________________________________________
(лицензиялау органының толық атауы)
___________________________________________________________________
(жеке тұлғаның толық тегі, есімі, әкесінің есімі)
ӨТІНІМ
___________________________________________________________________
(суы алынатын және/немесе пайдаланылатын су көзінің атауы)
____________________арнайы су пайдалануға жүзеге асыруға лицензия
беруіңізді өтінемін.
Су алынатын орын  _________________________________________________
(гидротехникалық ғимараттың орналасқан жері көрсетілсін)
Жер үсті суын алатын орынның жағдайлық сұлбасы
Жеке тұлға туралы мәліметтер:
1. Туған жылы _____________________________________________________
2. Құжаттық деректері______________________________________________
(сериясы, N, кіммен және қашан берілді)
3. Білімі _________________________________________________________
(мамандығы болса, дипломның (өзге құжаттың) N, оқу орнының
атауы, бітірген жылы)
___________________________________________________________________
4. Шаруашылық субъекті тіркеу туралы куәлік (қажет болған
жағдайда)__________________________________________________________
___________________________________________________________________
(N, кіммен және қашан берілді)
5. Мекен-жайы _____________________________________________________
6. Жұмыс орны _____________________________________________________
7. Есеп-шоты (егер болса) _________________________________________
(шоттың N, банктің атауы мен тұрған жері)
8. Тапсырылған құжаттар: __________________________________________

(в соответствии с пунктами 8, 9, 10, 11 Правил)
____________________________________________________________________
(подпись)                (фамилия, имя, отчество)
Заявление принято к рассмотрению "____"________20__г.      ____________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество ответственного лица органа
лицензирования)
Приложение 3
к Инструкции об оформлении и учете
документов по лицензированию
видов деятельности по специальному
водопользованию в Республике Казахстан
СИТУАЦИОННАЯ СХЕМА
места забора поверхностной воды
Масштаб...
(прилагается)
и их географическими координатами (в случаях необходимости в
прямоугольных координатах)
_____________________________________________________
N N   |                 координаты
точек |______________________________________________
|     долгота         |    широта
______|_____________________|________________________
______|_____________________|________________________
Площадь земельного участка, обозначенная на ситуационной схеме угловыми точками__________________________гектаров (км  2 )
Приложение 4
к Инструкции об оформлении и учете
документов по лицензированию
видов деятельности по специальному
водопользованию в Республике Казахстан
ГОСУДАРСТВЕННАЯ ЛИЦЕНЗИЯ
Выдана _______________________________________________________
(полное наименование юридического лица)
на занятие____________________________________________________
(наименование вида деятельности)
Ограничения по объемам забора и/или использования вод и по
территории Республики Казахстан указаны в приложении.
Филиалы, представительства____________________________________
(местонахождение, реквизиты)
Орган, выдавший лицензию______________________________________
(полное наименование лицензиара)
Руководитель (уполномоченное лицо)____________________________
______________________________________________________________
(фамилия и инициалы руководителя (уполномоченного лица) органа,
выдавшего лицензию)
Дата выдачи лицензии "__"_________20_г.
Номер лицензии______N____________
Город________________
Приложение 5
к Инструкции об оформлении и учете
документов по лицензированию
видов деятельности по специальному
водопользованию в Республике Казахстан
ГОСУДАРСТВЕННАЯ ЛИЦЕНЗИЯ
(патент)
Выдана _______________________________________________________
(полностью фамилия, имя, отчество физического лица)
на занятие____________________________________________________
(наименование вида деятельности)
Ограничения по объемам забора и/или использования вод и по
территории Республики Казахстан указаны в приложении.
Орган, выдавший лицензию______________________________________
(полное наименование лицензиара)
Руководитель (уполномоченное лицо)_________ __________________
(фамилия и инициалы руководителя (уполномоченного лица) органа,
выдавшего лицензию)
Дата выдачи лицензии "__"_________20_г.
Номер лицензии ________N____________
Город________________
Приложение 6
к Инструкции об оформлении и учете
документов по лицензированию
видов деятельности по специальному
Приложение к лицензии  _____N ___ от "_" ______20_года
на вид деятельности по специальному водопользованию
Реквизиты водопользователя:

(Ереженің 8, 9, 10 және 11 тармақтарына сәйкес)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(қолы)                   (тегі, есімі, әкесінің есімі)
"___"______________20__ ж.
Мәлімдеме қарауға алынды "____"____________20__ж.
___________________________________________________________________
(лицензиялау органының жауапты тұлғасының қолы, тегі, есімі,
әкесінің есімі)
Қазақстан Республикасында арнайы
су пайдалану жөніндегі қызметтің
түрлерін лицензиялау жөніндегі
құжаттарды ресімдеу мен есепке
алу туралы нұсқаулыққа 3-қосымша
Жер беті суын алатын орынның
ЖАҒДАЙЛЫҚ СҰЛБАСЫ
МАСШТАБЫ 1: ...
(келтірілген)
және оның жағрафиялық координаттарымен (қажет болса тікбұрышты координаттарда)
__________________________________
нүктелердің  |  координаттар     |
NN         |___________________|
| бойлық  | ендік   |
_________________________________|
Жағдайлық сұлбада көрсетілген, бұрыштық нүктелері бар жерлік
бұрманың алаңы ___________________________гектарды (км 2 ) құрайды.
Қазақстан Республикасында арнайы
су пайдалану жөніндегі қызметтің
түрлерін лицензиялау жөніндегі
құжаттарды ресімдеу мен есепке
алу туралы нұсқаулыққа 4-қосымша
МЕМЛЕКЕТТІК ЛИЦЕНЗИЯ
___________________________________________________________ берілді
(заңды тұлғаның толық атауы)
_________________________________________________________айналысуға
(қызмет түрінің атауы)
Лицензия бір жолғы болып есептеледі, cуды алудың және/немесе
пайдаланудың көлемдері және Қазақстан Республикасы аумағы бойынша
шектеу қосымшада көрсетілген.
Филиалдары, өкілдіктері_____________________________________
(тұрған жері, реквизиттері)
Лицензияны берген орган_____________________________________
(лицензиялаушы органның толық атауы)
Басшы (уәкілетті тұлға) ____________________________________
__________________________________________________________________
(лицензияны берген орган басшысының (уәкілетті тұлғаның) тегі мен
инициалдары)
Лицензияның берілген уақыты "___"_____________20__ж.
Лицензияның реттік саны______________N__________________
_______________________ қаласы.
Қазақстан Республикасында арнайы
су пайдалану жөніндегі қызметтің
түрлерін лицензиялау жөніндегі
құжаттарды ресімдеу мен есепке
алу туралы нұсқаулыққа 5-қосымша
МЕМЛЕКЕТТІК ЛИЦЕНЗИЯ
(патент)
___________________________________________________________ берілді
(жеке тұлғаның тегі, есімі, әкесінің есімі)
_________________________________________________________айналысуға
(қызмет түрінің атауы)
Лицензия бір жолғы болып есептеледі, суды алудың және/немесе
пайдаланудың көлемдері және Қазақстан Республикасы аумағы бойынша
шектеу қосымшада көрсетілген.
Лицензияны берген орган_____________________________________
(лицензиялаушы органның толық атауы)
Басшы (уәкілетті тұлға) ____________________________________
__________________________________________________________________
(лицензияны берген орган басшысының (уәкілетті тұлғаның) тегі мен
инициалдары)
Лицензияның берілген уақыты "___"_____________20__ж.
Лицензияның реттік саны______________N_____________
_______________________қаласы.
Қазақстан Республикасында арнайы
су пайдалану жөніндегі қызметтің
түрлерін лицензиялау жөніндегі
құжаттарды ресімдеу мен есепке
алу туралы нұсқаулыққа 6-қосымша
Арнайы су пайдалану қызметі түріне берілген N_____
20__ жылғы "__" ___________ Лицензияға қосымша
Су пайдаланушының реквизиттері: