Об утверждении форм распоряжений
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 18 апреля 2005 года № 49 и Приказ Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 25 апреля 2005 года № 175. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 мая 2005 года № 3644. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 23 января 2009 года № 27 и постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 февраля 2009 года № 16
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 23.01.2009 N 27 и постановлением Правления НБ РК от 27.02.2009 N 16 (порядок введения в действие см. п. 4).
В соответствии со статьями 45 47 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), Таможенным кодексом Республики Казахстан, Законами Республики Казахстан " О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", " О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан", а также постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 марта 1999 года N 245 "Об утверждении Правил исчисления, удержания (начисления) и перечисления обязательных пенсионных взносов в накопительные пенсионные фонды" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ и Председатель Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЕТ:
1. Утвердить формы:
распоряжения налогового (таможенного) органа о приостановлении расходных операций по банковским счетам налогоплательщика (плательщика) согласно приложению 1 к настоящему постановлению и приказу;
распоряжения налогового органа о приостановлении расходных операций по банковским счетам агента согласно приложению 2 к настоящему постановлению и приказу.
распоряжения налогового органа о приостановлении расходных операций по банковским счетам налогоплательщика, согласно приложению 3 к настоящему постановлению и приказу.
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2007 года N 42 и приказом Председателя Налогового комитета Министерство финансов Республики Казахстан от 16 апреля 2007 года N 229.
2. Управлению налогового администрирования Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан (Кипшаков А.М.) направить настоящее постановление и приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящее постановление и приказ вводится в действие со дня государственной регистрации.
Председатель                  Председатель Налогового
Национального Банка            комитета Министерства финансов
Республики Казахстан              Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Вице-Министр финансов
Республики Казахстан  -
Председатель
Комитета таможенного контроля
Министерства финансов
Республики Казахстан

Өкiмдер нысандарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2005 жылғы 18 сәуірдегі N 49 Қаулысы, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитетінің 2005 жылғы 25 сәуірдегі N 175 Бұйрығы. Қазақстан Рсепубликасы Әділет министрлігінде 2005 жылғы 16 мамырда тіркелді. Тіркеу N 3644. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 23 қаңтардағы N 27 Бұйрығымен, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 27 ақпандағы N 16 Қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2009.01.23  N 27 Бұйрығы және ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2009.02.27 N 16 Қаулысымен.
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексiнiң (Салық кодексi) 45, 47-баптарына , Қазақстан Республикасының Кеден кодексiне, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметi туралы", "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына, сондай-ақ "Мiндеттi зейнетақы жарналарын есептеудiң, ұстап қалудың (қоса есептеудiң) және жинақтаушы зейнетақы қорларына аударудың ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 15 наурыздағы N 245 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДI және Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Салық комитетiнiң Төрағасы БҰЙЫРАДЫ:
1. Мынадай нысандар:
осы қаулыға және бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес салық төлеушiнiң (төлеушiнiң) банк шоттары бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы салық (кеден) органының өкiмi;
осы қаулыға және бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес агенттiң банк шоттары бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы салық органының өкiмi бекiтiлсiн.
салық органының осы қаулы мен бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес салық төлеушінің банк шоттары бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы өкімі.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2007 жылғы»30 сәуірдегі N 42, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2007 жылғы»16 сәуірдегі N 229 (алғашқы жарияланған күнінен бастап он күнтізбелiк күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) қаулысы және бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Салық комитетiнiң Салық әкiмшiлiктендiруi басқармасы (Қыпшақов А.М.) осы қаулы мен бұйрықты Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiне мемлекеттiк тiркеуге жiберсiн.
3. Осы қаулы мен бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің
Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Салық комитетінің
Төрағасы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы Вице-Министрі -
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Кедендік бақылау
комитетінің Төрағасы

21 апреля 2005 г.
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 18 апреля 2005 года N 49 и
приказу Председателя Налогового
комитета Министерства финансов
Республики Казахстан
от 25 апреля 2005 года N 175
"САНКЦИОНИРУЮ"
Прокурор________________
(района, города)
________________________
(классный чин)
________________________
(подпись, фамилия, имя,
отчество)
"____"____________20___года
РАСПОРЯЖЕНИЕ
налогового (таможенного) органа
о приостановлении расходных операций
по банковским счетам налогоплательщика (плательщика)
"___" _______________20__ года                     N___
(дата выписки)
Предъявлено в ______________________________________________________
(наименование банка или организации, осуществляющей отдельные
____________________________________________________________________
виды банковских операций, регистрационный номер налогоплательщика,
местонахождение)
____________________________________________________________________
В соответствии со статьей 47 Кодекса Республики Казахстан "О налогах
и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) /
статьей 352 Таможенного кодекса Республики Казахстан и уведомлением
от "___" _____________________ года N____
(дата вручения уведомления)
____________________________________________________________________
(наименование, регистрационный номер налогоплательщика налогового
____________________________________________________________________
(таможенного) органа, содержание уведомления)
приостановить все расходные операции (кроме операций по погашению
налоговой задолженности (задолженности по таможенным платежам и
налогам)) __________________________________________________________
(полное наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество
____________________________________________________________________
индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, адвоката,
____________________________________________________________________
регистрационный номер налогоплательщика, местонахождение)
по банковским счетам (за исключением корреспондентских счетов)
____________________________________________________________________
(индивидуальный идентификационный код)
с "___"________________ _______ года
место печати           _____________________________________________
(Фамилия, имя, отчество руководителя налогового
(таможенного) органа)
Настоящее распоряжение вручено    "____" ______________ года _______
Примечание: санкция прокурора в соответствии со статьей 51 Закона
Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в
Республике Казахстан" требуется в случае приостановления расходных
операций юридических лиц.
____________________________________________________________________
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 18 апреля 2005 года N 49 и
приказу Председателя Налогового
комитета Министерства финансов
Республики Казахстан
от 25 апреля 2005 года N 175
"САНКЦИОНИРУЮ"
Прокурор________________
(района, города)
________________________
(классный чин)
________________________
(подпись, фамилия, имя,
отчество)
"____"____________20___года
РАСПОРЯЖЕНИЕ
налогового органа
о приостановлении расходных операций
по банковским счетам агента
"___" _______________20__ года                     N___
(дата выписки)
Предъявлено в ______________________________________________________
(наименование банка или организации, осуществляющей отдельные
____________________________________________________________________
виды банковских операций, регистрационный номер налогоплательщика,
местонахождение)
____________________________________________________________________
В соответствии со статьей 22-4 Закона Республики Казахстан "О
пенсионном обеспечении в Республике Казахстан", постановлением
Правительства Республики Казахстан от 15 марта 1999 года N 245 "Об
утверждении Правил исчисления, удержания (начисления) и перечисления
обязательных пенсионных взносов в накопительные пенсионные фонды",
а также уведомлением о сумме обязательных пенсионных взносов,
подлежащих перечислению в накопительные пенсионные фонды
от "___" _____________________ года N____
(дата вручения уведомления)
____________________________________________________________________
(наименование, регистрационный номер налогоплательщика налогового
____________________________________________________________________
органа, содержание уведомления)
приостановить все расходные операции (кроме операций по исполнению
указаний, касающихся перечисления обязательных пенсионных взносов и
по погашению налоговой задолженности) ____________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество
____________________________________________________________________
индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, адвоката,
____________________________________________________________________
регистрационный номер налогоплательщика, местонахождение)
по банковским счетам (за исключением корреспондентских счетов)
____________________________________________________________________
(индивидуальный идентификационный код)
с "___"________________ _______ года
место печати    ____________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество руководителя налогового органа)
Настоящее распоряжение вручено "____" ______________ года _______
Примечание: санкция прокурора в соответствии со статьей 51 Закона
Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в
Республике Казахстан" требуется в случае приостановления расходных
операций юридических лиц.
____________________________________________________________________
Приложение 3
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 18 апреля 2005 года N 49 и
приказу Председателя Налогового
комитета Министерства финансов
Республики Казахстан
от 25 апреля 2005 года N 175

2005 жылғы 21 сәуір
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкi Басқармасының
2005 жылғы 18 сәуiрдегi
N 49 қаулысына және
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлiгiнiң
Салық комитетi Төрағасының
2005 жылғы 25 сәуірдегі
N 175 бұйрығына
1-қосымша
"РҰҚСАТ ЕТЕМIН"
Прокурор______________
(аудан, қала)
______________________
(шенi)
______________________
(қолы, аты-жөнi)
20___ж. "___"_________
Салық төлеушiнiң (төлеушiнiң) банк шоттары бойынша
шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы
салық (кеден) органының
ӨКIМI
20___ж. "___"_______________                 N______
(жазба күнi)
____________________________________________________________________
(банктiң немесе банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге
асыратын ұйымның атауы, салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi, орналасқан
орны)
____________________________________________________________________
___________________________________________________________ұсынылды.
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексiнiң (Салық кодексi) 47-бабына/Қазақстан Республикасы Кеден кодексiнiң 352-бабына және
____________________________________________________________________    (салық (кеден) органының атауы, салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi,
____________________________________________________________________
хабарламаның мазмұны)
__________жылғы "___"___________N_________ хабарламасына сәйкес
(хабарламаны табыс ету күнi)
_______ ж. "__"_____________________________ бастап
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке кәсiпкердiң, жеке
нотариустың, адвокаттың аты-жөнi, салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi,
орналасқан орны)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
банк шоттары (корреспонденттiк шоттарды қоспағанда) бойынша
____________________________________________________________________
(жеке бiрегейлендiру коды)
барлық шығыс операциялары (салық берешегiн (кеден төлемдерi мен салықтар бойынша берешегiн) өтеу бойынша операциялардан басқа) тоқтатыла тұрсын.
мөрдiң орны_________________________________________________________
(Салық (кеден) органы басшысының аты-жөнi)
Осы өкiм______________ж."___"_____________________табыс етiлдi.
Ескерту: "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметi туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабына сәйкес прокурордың рұқсаты заңды тұлғалардың шығыс операциялары тоқтатыла тұрған жағдайда талап етiледi.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкi Басқармасының
2005 жылғы 18 сәуiрдегi
N 49 қаулысына және
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлiгiнiң
Салық комитетi Төрағасының
2005 жылғы 25 сәуірдегі
N 175 бұйрығына
2-қосымша
"РҰҚСАТ ЕТЕМIН"
Прокурор______________
(аудан, қала)
______________________
(шенi)
______________________
(қолы, аты-жөнi)
20___ж. "___"_________
Агенттiң банк шоттары бойынша
шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы
салық органының
ӨКIМI
"__"_____________20__ж.                   N____
(жазба күнi)
____________________________________________________________________
(банктiң немесе банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге
асыратын ұйымның атауы, салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi, орналасқан
орны)
____________________________________________________________________
___________________________________________________________ұсынылды.
"Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 22-4-бабына , "Мiндеттi зейнетақы жарналарын есептеудiң, ұстап қалудың (қоса септеудiң) және жинақтаушы зейнетақы қорларына аударудың ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 15 наурыздағы N 245
қаулысына , сондай-ақ
____________________________________________________________________
(салық органының атауы, салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi, хабарламаның
мазмұны)
____________________________________________________________________
жинақтаушы зейнетақы қорларына аударуға жататын мiндеттi зейнетақы жарналарының сомасы туралы________ жылғы "___"__________N___________
хабарламасына сәйкес
(хабарламаны жiберу күнi)
________ж."___"____________________бастап___________________________
(заңды тұлғаның толық атауы
немесе жеке кәсiпкердiң, жеке нотариустың, адвокаттың аты-жөнi,
____________________________________________________________________
салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi, орналасқан орны)
банк шоттары (корреспонденттiк шоттарды қоспағанда) бойынша
____________________________________________________________________
(жеке бiрегейлендiру коды)
барлық шығыс операциялары (мiндеттi зейнетақы жарналарын аударуға
қатысты және салық берешегiн өтеу бойынша нұсқауларды орындау
бойынша операциялардан басқа) тоқтатыла тұрсын.
мөрдiң орны_________________________________________________________
(салық органы басшысының аты-жөнi)
Осы өкiм________жылғы "___"___________________________табыс етiлдi.
Ескерту: "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметi туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 51-б абына сәйкес прокурордың рұқсаты заңды тұлғалардың шығыс операциялары тоқтатыла тұрған жағдайда талап етiледi.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкi Басқармасының
2005 жылғы 18 сәуiрдегi
N 49 қаулысына және
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлiгiнiң
Салық комитетi Төрағасының
2005 жылғы 25 сәуірдегі
N 175 бұйрығына 3-қосымша

Сноска. Приложение 3 дополнено постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2007 года N 42 и приказом Председателя Налогового комитета Министерство финансов Республики Казахстан от 16 апреля 2007 года N 229.
"САНКЦИОНИРУЮ"
Прокурор ________________________
(района, города)
_________________________________
(классный чин)
_________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество)
"____" ____________ 20 __ года
РАСПОРЯЖЕНИЕ
налогового органа о приостановлении расходных операций
по банковским счетам налогоплательщика
"___" _______________20__ года                             N _______
(дата выписки)
Предъявлено в ______________________________________________________
(наименование банка или организации, осуществляющей отдельные
____________________________________________________________________
виды банковских операций, регистрационный номер, местонахождение)
____________________________________________________________________
В соответствии со статьями 45, 47 Кодекса Республики Казахстан "О
налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)
____________________________________________________________________
(наименование, регистрационный номер налогового органа)
____________________________________________________________________
приостановить все расходные операции (кроме операций по погашению
налоговой задолженности)
____________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество
____________________________________________________________________
индивидуального предпринимателя,
____________________________________________________________________
регистрационный номер налогоплательщика, местонахождение)
по банковским счетам (за исключением корреспондентских счетов)
____________________________________________________________________
(индивидуальный идентификационный код)
с "_____" _______________________ года, как отсутствующего налого-
плательщика по месту фактического адреса (жительства):
акт об отсутствии по месту фактического адреса (жительства) налого-
плательщика от "___"___________20 __года и (дата составления акта)
ответ правоохранительного органа
____________________________________________________________________
(наименование соответствующего правоохранительного органа)
от "____"____________20____года N _______
(дата письма)
место печати _______________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество руководителя налогового органа)
Настоящее распоряжение вручено "____" ______________ года __________
Примечание: санкция прокурора в соответствии со статьей 51 Закона
Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике
Казахстан" требуется в случае приостановления расходных операций
юридических лиц.

Ескерту. 3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2007 жылғы»30 сәуірдегі N 42, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2007 жылғы»16 сәуірдегі N 229 (алғашқы жарияланған күнінен бастап он күнтізбелiк күн өткеннен кейін қолданысқа енгiзiледi) қаулысы және бұйрығымен.
"РҰҚСАТ ЕТЕМIН"
_______________________ ПРОКУРОРЫ
(ауданының, қаласының)
_______________________
(шені)
_______________________
(қолы, аты-жөні)
20 __ жылғы "____" __________
Салық органының салық төлеушінің банк шоттары
бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы
ӨКІМІ
20__ жылғы»"___" _______________                        N _______
(жазба күні) ____________________________________________________________________
(банктiң немесе банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге
____________________________________________________________________
асыратын ұйымның атауы, тiркеу нөмiрi, орналасқан жері)
___________________________________________________________ берілді.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы"
Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 45, 47-баптарына
сәйкес
____________________________________________________________________
(салық органының атауы, тіркеу нөмірі)
____________________________________________________________________
нақты мекен-жайы (тұрғылықты жері) бойынша болмаған салық төлеуші
ретінде 20 жылғы "___"__________________бастап
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы немесе жеке кәсiпкердiң аты-жөнi,
____________________________________________________________________
салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi, орналасқан жері)
банк шоттары (корреспонденттiк шоттарды қоспағанда) бойынша
____________________________________________________________________
(жеке бiрегейлендiру коды)
барлық шығыс операциялары (салық берешегiн өтеу бойынша
операциялардан басқа) тоқтатыла тұрсын:
салық төлеушінің нақты мекен-жайы (тұрғылықты жері) бойынша болмауы туралы 20__ жылғы "___"_____________
(акт жасалған күн)
акт және____________________________________________________________
(тиісті құқық қорғау органының атауы)
құқық қорғау органының 20__ жылғы "____"___________N _______ жауабы.
(хаттың күні)
мөрдің орны_________________________________________________________
(Салық органы басшысының аты-жөні)
Осы өкім 20__ жылғы "____" ___________ _______________ табыс етілді.
Ескерту: "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметi
туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабына сәйкес прокурордың
рұқсаты заңды тұлғалардың шығыс операциялары тоқтатыла тұрған
жағдайда талап етiледi.