О декларировании отдельных категорий товаров в определенных таможенных органах Республики Казахстан
Приказ Вице-Министра финансов - Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан от 5 мая 2005 года N 167. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 мая 2005 года N 3647. Утратил силу - приказом Вице-Министра финансов-Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан от 13 января 2006 года N 8
Извлечение
из приказа Вице-Министра финансов-Председателя Комитета таможенного контроля
Министерства финансов Республики Казахстан от 13 января 2006 года N 8
В целях создания благоприятных условий для участников внешнеэкономической деятельности, способствующих ускорению товарооборота, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившим силу приказ Вице-Министра финансов-Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан от 5 мая 2005 года N 167 "О декларировании отдельных категорий товаров в определенных таможенных органах Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за N 3647 от 23 мая 2005 года, опубликованный в "Юридической газете" от 8 июня 2005 г. N 100 (834)...
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти дней с момента его первого официального опубликования.
Вице-Министр финансов-
Председатель
________________________________________________________________
В соответствии со  статьей 373  в целях совершенствования таможенного контроля за товарами отдельной категории,  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Определить местами таможенного оформления отдельной категории товаров согласно приложению 1 (далее - товары), ввозимых на таможенную территорию Республики Казахстан, таможенные органы согласно приложению 2 (далее - уполномоченные таможенные органы).
2. Таможенным органам Республики Казахстан, расположенным в пунктах пропуска через таможенную границу Республики Казахстан, направлять товары вне зависимости от их количества в уполномоченные таможенные органы.
3. Не применять настоящий Приказ в отношении товаров:
временно ввозимых на таможенную территорию Республики Казахстан для проведения выставочных мероприятий;
ввозимых в качестве гуманитарной и технической помощи;
ввозимых в адрес дипломатических, консульских и приравненных к ним представительств, аккредитованных в установленном порядке корреспондентских пунктов иностранных средств массовой информации;
ввозимых в международных почтовых отправлениях;
перемещаемых в соответствии с таможенным режимом транзита;
ввозимых физическими лицами и не предназначенных для производственной или иной коммерческой деятельности, а также ввозимых физическими лицами в упрощенном порядке.

Қазақстан Республикасының белгілі бір кеден органдарында тауарлардың жекелеген санатын декларациялау туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің 2005 жылғы 5 мамырдағы N 167 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2005 жылғы 23 мамырда тіркелді. Тіркеу N 3647. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті төрағасының 2006 жылғы 13 қаңтардағы N 8 Бұйрығымен.
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті төрағасының 2006 жылғы 13 қаңтардағы N 8 Бұйрығымен.
-------------Бұйрықтан үзінді-------------------
Тауар айналымын жеделдетуге ықпал ететін сыртқы экономикалық қызметке қатысушылар үшін қолайлы жағдайлар жасау мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министрі - Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті төрағасының "Қазақстан Республикасының белгілі бір кеден органдарында тауарлардың жекелеген санатын декларациялау туралы" 2005 жылғы 5 мамырдағы N 167 (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу реестрінде 2005 жылғы 23 мамырда N 3647 болып тіркелген, N 100 (834) "Заң газетінде" 2005 жылғы 8 маусымда жарияланған) бұйрығы күші жойылды деп танылсын...
4. Осы бұйрық бірінші ресми жарияланған сәтінен бастап он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қаржы вице-министр -
Төраға
--------------------------------
Қазақстан Республикасы Кеден  кодексінің  373-бабына сәйкес тауарлардың жекелеген санаттарына кедендік бақылауды жетілдіру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасының кедендік аумағына әкелінетін тауарлардың жекелеген санаттарын кедендік ресімдеу (бұдан әрі - тауарлар) 1-қосымшаға сәйкес, кеден органдары (бұдан әрі - уәкілетті кеден органдары) 2-қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2. Қазақстан Республикасының кедендік шекарасы арқылы өткізу пункттерінде орналасқан Қазақстан Республикасының кеден органдары тауарларды мөлшеріне қарамастан тауарларды уәкілетті кеден органдарына жіберсін.
3. Осы бұйрық мынадай тауарларға қатысты қолданылмасын:
Қазақстан Республикасының кедендік аумағына көрмелiк iс-шараларды өткізу үшін уақытша әкелінетін;
iзгiлiк және техникалық көмек ретiнде әкелінетін;
дипломатиялық, консулдық және оларға теңестірілген өкілдіктердің, белгіленген тәртіппен аккредиттелген шетел бұқаралық ақпарат құралдарының корреспонденттік пунктінің атына әкелінетін;
халықаралық почта жөнелтімдерімен әкелінетін;
транзит кедендік режиміне сәйкес өткізілетін;
жеке тұлғалар әкелетін және өндірістік немесе өзге де коммерциялық қызметке арналмаған, сондай-ақ жеке тұлғалар оңайлатылған тәртіппен әкелетін.

4. Признать утратившими силу:
1)  приказ  Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 26 июня 2003 года N 326 "Об утверждении Инструкции по декларированию отдельных категорий товаров в определенных таможенных органах Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за N 2401, с изменениями, внесенными приказом Председателя Агентства таможенного контроля РК от 20 октября 2003 года N 474);

4. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) "Қазақстан Республикасының белгілі бір кедендерінде тауарлардың жекелеген санатын декларациялау бойынша нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 26 маусымдағы N 326  бұйрығы  (ҚР Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 20 қазандағы N 474 бұйрығымен енгізілген Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін тіркеудің мемлекеттік тізілімінде N 2401 болып тіркелген);

2)  приказ  Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 20 октября 2003 года N 474 "О внесении дополнений в приказ   Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан   от 26 июня 2003 года N 326 "Об утверждении Инструкции по   декларированию отдельных категорий товаров в определенных   таможенных органах Республики Казахстан", зарегистрированный   в Министерстве юстиции Республики Казахстан за N 2401" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за N 2540, опубликован "Бюллетень нормативных правовых актов Республики Казахстан", 2004 г., N 33-36 ст.982)

2) Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде N 2401 болып тiркелген "Қазақстан Республикасының белгiлi бiр кеден органдарында тауарлардың жекелеген санаттарын декларациялау жөнiндегi нұсқаулықты бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Кедендiк бақылау агенттiгi төрағасының 2003 жылғы 26 маусымдағы
N 326 бұйрығына толықтырулар енгiзу туралы Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 20 қазандағы N 474  бұйрығы  (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін тіркеудің мемлекеттік тізілімінде N 2540 болып тіркелген, "Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің бюллетенінде" 2004 жыл, N 33-36, 982-құжат жарияланған)

5. Управлению организации таможенного контроля Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (Беспеков У.К.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
6. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан Абдишева Б.Т.
7. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти дней с момента его первого официального опубликования.
Вице-Министр финансов -
Председатель
Приложение 1
к приказу Вице-Министра
финансов - Председателя
Комитета таможенного контроля
Министерства финансов
Республики Казахстан
от 5 мая 2005 года N 167.
Перечень товаров отдельной категории
N п/п
Наименование товара в соответствии с ТН ВЭД ЕврАзЭС
Код товара по ТН ВЭД ЕврАзЭС
1
2
3
1
Устройства для приготовления и подогрева пищи: только на газовом или на газовом или других видах топлива

5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің Кедендік бақылауды ұйымдастыру басқармасы (Ө.К.Бейіспеков) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
6. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті төрағасының орынбасары Б.Т.Әбдішевке жүктелсін.
7. Осы бұйрық бірінші ресми жарияланған сәтінен бастап он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қаржы вице-министрі -
Төраға
Қазақстан Республикасы
Қаржы вице-министрі -
Қаржы министрлігінің
Кедендік бақылау комитеті
төрағасының 2005 жылғы
5 мамырдағы N 167 бұйрығына
1-қосымша
Жекелеген санат тауарларының тізбесі
Р/б
N
ЕурАзЭҚ СЭҚ ТН-ға сәйкес тауардың атауы
ЕурАзЭҚ
СЭҚ ТН
бойынша
тауар-
дың
коды
1
2
3
1
Тамақты дайындауға және жылытуға арналған
құрылғылар: газ немесе газ және басқа да отын
түрлерінде

8519 93
59
Аппаратура для воспроизведения звука прочая
8519 99
60
Магнитофоны прочие, включающие устройства воспроизведения звука: с цифровой записью звука
8520 32
61
Магнитофоны прочие, включающие устройства воспроизведения звука, кассетного типа прочие
8520 33
62
Аппаратура видеозаписывающая или видеовоспроизводящая, совмещенная или не совмещенная с видеотюнером, на магнитной ленте
8521 10
63
Аппаратура видеозаписывающая или видеовоспроизводящая, совмещенная или не совмещенная с видеотюнером, прочая
8521 90
64
Носители готовые, незаписанные, для записи звука или аналогичной записи других явлений, кроме изделий группы 37: ленты магнитные, шириной не более 4мм
8523 11
65
Носители готовые, незаписанные, для записи звука или аналогичной записи других явлений, кроме изделий группы 37: ленты магнитные, шириной более 6,5мм
8523 13
66
Носители готовые, незаписанные, для записи звука или аналогичной записи других явлений, кроме изделий группы 37: диски магнитные
8523 20
67
Прочие магнитные носители
8523 90
68
Аппаратура передающая, включающая в себя приемное устройство
8525 20
69
Видеокамеры покадрового изображения и записывающие видеокамеры прочие; цифровые камеры
8525 40
70
Карманные кассетные плейеры с радиоприемником
8527 12
71
Широковещательные радиоприемники, способные работать без внешнего источника питания, включая приемники, способные принимать также радиотелефонные или радиотелеграфные сигналы, прочие
8527 19
72
Широковещательные радиоприемники, способные работать только от внешнего источника питания, используемые в моторных транспортных средствах, включая приемники, способные также принимать радиотелефонные или радиотелеграфные сигналы, совмещенные с устройством для записи или воспроизведения звука
8527 21
73
Широковещательные радиоприемники, включая приемники, способные также принимать радиотелефонные или радиотелеграфные сигналы, прочие, совмещенные с устройством для записи или воспроизведения звука
8527 31
74
Широковещательные радиоприемники, включая приемники, способные также принимать радиотелефонные или радиотелеграфные сигналы, прочие, не совмещенные с устройством для записи или воспроизведения звука, но совмещенные с часами
8527 32
75
Аппаратура прочая
8527 90
76
аппаратура приемная для телевизионной связи, совмещенная или не совмещенная с радиовещательным приемником или аппаратурой, записывающей или воспроизводящей звук или изображение, цветного изображения
8528 12
77
Видеомониторы цветного изображения

8519 93
59
Дыбыс шығаруға арналған өзге де аппаратура
8519 99
60
Дыбыс шығару қондырғылары бар өзге де
магнитофондар: дыбысты сандық жазуымен
8520 32
61
Дыбыс шығару қондырғылары бар өзге де
магнитофондар, өзге де кассета түрлері
8520 33
62
Магнит таспасы бар, бейнетюнермен қосарланған
немесе қосарланбаған бейнежазу немесе
бейнешығару аппаратуралары
8521 10
63
Өзге де бейнетюнермен қосарланған немесе
қосарланбаған бейнежазу немесе бейнешығару
аппаратуралары
8521 90
64
37-топтың бұйымдарынан басқа, дыбыс жазбасын
жазуға немесе басқа да ұқсас құбылыстарды жазуға
арналған, жазылмаған дайын тасығыштар: ені 4
мм-ден аспайтын магнит таспалар
8523 11
65
37-топтың бұйымдарынан басқа, дыбыс жазбасын
жазуға немесе басқа да ұқсас құбылыстарды жазуға
арналған, жазылмаған дайын тасығыштар: ені 6,5
мм-ден аспайтын магнит таспалар
8523 13
66
37-топтың бұйымдарынан басқа, дыбыс жазбасын
жазуға немесе басқа да ұқсас құбылыстарды жазуға
арналған, жазылмаған дайын тасығыштар: магнитті
дисктер
8523 20
67
Өзге де магнит тасығыштар
8523 90
68
Өзінде қабылдау құрылғылары бар беру
аппаратуралары
8525 20
69
Кадр бойынша бейнелейтін бейнекамералар және
өзге де жазу бейнекамералары: цифрлы
бейнекамералар
8525 40
70
Радио қабылдағышы бар қалталы кассеталы
плейерлер
8527 12
71
Қабылдағыштарды қоса алғанда, сыртқы тоқ
көздерінсіз жұмыс істеуге қабілетті, сол сияқты
радиотелефондық немесе радиотелеграфтық
дабылдарды қабылдауға қабілетті кең ауқымды
хабар беру радио қабылдағыштары, өзгелері
8527 19
72
Қабылдағыштарды қоса алғанда, моторлы көлік
құралдарында пайдаланылатын тек сыртқы тоқ
көздерінен жұмыс істеуге қабілетті, сондай-ақ
радиотелефон немесе радиотелеграф дабылдарын
қабылдауға қабілетті кең ауқымды хабар беру
радио қабылдағыштары, жазуға немесе дыбыс
шығаруға арналған құрылғыларымен біріктірілген
8527 21
73
Қабылдағыштарды қоса алғанда, сондай-ақ
радиотелефон немесе радиотелеграф дабылдарын
қабылдауға қабілетті кең ауқымды хабар беру
радио қабылдағыштары, жазуға немесе дыбыс
шығаруға арналған құрылғыларымен біріктірілген
8527 31
74
Қабылдағыштарды қоса алғанда, сондай-ақ
радиотелефон немесе радиотелеграф дабылдарын
қабылдауға қабілетті кең ауқымды хабар беру
радио қабылдағыштары, жазуға немесе дыбыс
шығаруға арналған құрылғыларымен біріктірілме-
ген, бірақ бөлшектермен біріктірілген
8527 32
75
Өзге де аппаратура
8527 90
76
Радио хабарларын тарату қабылдағыштарымен немесе
дыбысты немесе бейнені жазатын немесе қайта
жаңғыртатын қабылдау аппаратурасымен
біріктірілген немесе біріктірілмеген теледидар
байланыстарына арналған түрлі-түсті бейнелеу
аппаратурасы
8528 12
77
Түрлі-түсті бейнелеу бейнемониторлар

9009 99
90
Устройства для механотерапии; аппараты массажные; аппаратура для психологических тестов для определения способностей
9019 10
91
Инструменты клавишные, кроме аккордеонов
9207 10
92
Прочие части
9209 99
Приложение 2
к приказу Вице-Министра
финансов - Председателя
Комитета таможенного контроля
Министерства финансов
Республики Казахстан
от 5 мая 2005 года N 167  <*>
Сноска. В приложение 2 внесены изменения - приказ Вице-Министра финансов - Председателя Комитета таможенного контроля МФ РК от 30 июля 2005 года N  286 .
Перечень
таможенных органов, уполномоченных осуществлять
таможенное оформление товаров отдельной категории

9009 99
90
Механикалық терапияға арналған аппаратура;
массаждық аппараттар; кәсіптік жарамдылығын
психологиялық тексеруге арналған аппаратура
9019 10
91
Аккордеондардан басқа, клавишалық аспаптар
9207 10
92
Өзге де бөліктер
9209 99
Қазақстан Республикасы
Қаржы вице-министрі -
Қаржы министрлігінің
Кедендік бақылау комитеті
төрағасының 2005 жылғы
5 мамырдағы N 167
бұйрығына
2-қосымша
Жекелеген санат тауарларын кедендік ресімдеуді
жүзеге асыруға уәкілетті кеден органдарының тізбесі
Ескерту: Тізбеге өзгертулер енгізілді - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті төрағасының 2005 жылғы 30 шілдедегі N 286   бұйрығымен   (бұйрық бірінші ресми жарияланған күннен он күн өтуі бойынша қолданысқа енеді) .

1. Таможенный пост "Астана - Центр таможенного оформления" Департамента таможенного контроля по городу Астана.
2. Таможенный пост "Алматы - Центр таможенного оформления" Департамента таможенного контроля по городу Алматы.
3. Таможенный пост "Алатау - Центр таможенного оформления" Департамента таможенного контроля по городу Алматинской области.
4. Таможенный пост "Кокшетау - Центр таможенного оформления" Департамента таможенного контроля по Акмолинской области.
5. Таможенный пост "Актобе - Центр таможенного оформления" Департамента таможенного контроля по Актюбинской области.
6. Таможенный пост "Ак-Жайык - Центр таможенного оформления" Департамента таможенного контроля по Атырауской области.
7. Таможенный пост "Оскемен - Центр таможенного оформления" Департамента таможенного контроля по Восточно Казахстанской области.
8. Таможня "Семей" Департамента таможенного контроля по Восточно-Казахстанской области.
9. Таможенный пост "Тараз - Центр таможенного оформления" Департамента таможенного контроля по Жамбылской области.
10. Таможенный пост "Орал - Центр таможенного оформления" Департамента таможенного контроля по Западно-Казахстанской области.
11. Таможенный пост "Караганда - Центр таможенного оформления" Департамента таможенного контроля по Карагандинской области.
12. Таможня "Улытау" Департамента таможенного контроля по Карагандинской области.
13. Таможенный пост "Костанай - Центр таможенного оформления" Департамента таможенного контроля по Костанайской области.
14. Таможенный пост "Кызылорда - Центр таможенного оформления" Департамента таможенного контроля по Кызылординской области.
15. Таможня "Байконыр" Департамента таможенного контроля по Кызылординской области.
16. Таможенный пост "Актау - Центр таможенного оформления" Департамента таможенного контроля по Мангистауской области.
17. Таможенный пост "Павлодар - Центр таможенного оформления" Департамента таможенного контроля по Павлодарской области.
18. Таможенный пост "Петропавловск - Центр таможенного оформления" Департамента таможенного контроля по Северо-Казахстанской области.
19. Таможенный пост "Шымкент - Центр таможенного оформления" Департамента таможенного контроля по Южно-Казахстанской области.
20. Таможенный пост "Ауежай - Астана" Департамента таможенного контроля по городу Астана.
21. Таможенный пост "Жетысу" Департамента таможенного контроля по городу Алматы.
22. Таможенный пост "Аксу" Департамента таможенного контроля по Акмолинской области.
23. Таможенный пост "Уба" Департамента таможенного контроля по Восточно-Казахстанской области.

1. Астана қаласы бойынша Кедендік бақылау департаментінің "Астана - Кедендік ресімдеу орталығы" кеден бекеті.
2. Алматы қаласы бойынша Кедендік бақылау департаментінің "Алматы - Кедендік ресімдеу орталығы" кеден бекеті.
3. Алматы облысы бойынша Кедендік бақылау департаментінің "Алатау - Кедендік ресімдеу орталығы" кеден бекеті.
4. Ақмола облысы бойынша Кедендік бақылау департаментінің "Көкшетау - Кедендік ресімдеу орталығы" кеден бекеті.
5. Ақтөбе облысы бойынша Кедендік бақылау департаментінің "Ақтөбе - Кедендік ресімдеу орталығы" кеден бекеті.
6. Атырау облысы бойынша Кедендік бақылау департаментінің "Ақ-Жайық - Кедендік ресімдеу орталығы" кеден бекеті.
7. Шығыс Қазақстан облысы бойынша Кедендік бақылау департаментінің "Өскемен - Кедендік ресімдеу орталығы" кеден бекеті.
8. Шығыс Қазақстан облысы бойынша Кедендік бақылау департаментінің "Семей - Кедендік ресімдеу орталығы" кеден бекеті.
9. Жамбыл облысы бойынша Кедендік бақылау департаментінің  "Тараз - Кедендік ресімдеу орталығы" кеден бекеті.
10. Батыс Қазақстан облысы бойынша Кедендік бақылау департаментінің "Орал - Кедендік ресімдеу орталығы" кеден бекеті.
11. Қарағанды облысы бойынша Кедендік бақылау департаментінің  "Қарағанды - Кедендік ресімдеу орталығы" кеден бекеті.
12. Қарағанды облысы бойынша Кедендік бақылау департаментінің  Ұлытау кедені.
13. Қостанай облысы бойынша Кедендік бақылау департаментінің  "Қостанай - Кедендік ресімдеу орталығы" кеден бекеті.
14. Қызылорда облысы бойынша Кедендік бақылау департаментінің "Қызылорда - Кедендік ресімдеу орталығы" кеден бекеті.
15. Қызылорда облысы бойынша Кедендік бақылау департаментінің "Байқоңыр" кедені.
16. Маңғыстау облысы бойынша Кедендік бақылау департаментінің  "Ақтау - Кедендік ресімдеу орталығы" кеден бекеті.
17. Павлодар облысы бойынша Кедендік бақылау департаментінің "Павлодар - Кедендік ресімдеу орталығы" кеден бекеті.
18. Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Кедендік бақылау департаментінің "Петропавл - Кедендік ресімдеу орталығы" кеден бекеті.
19. Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Кедендік бақылау департаментінің "Шымкент - Кедендік ресімдеу орталығы" кеден бекеті.
20. Астана қаласы бойынша Кедендік бақылау департаментінің "Әуежай - Астана" кеден бекеті.
21. Алматы қаласы бойынша Кедендік бақылау департаментінің "Жетісу" кеден бекеті.
22. Ақмола облысы бойынша Кедендік бақылау департаментінің "Ақсу" кеден бекеті.
23. Шығыс Қазақстан облысы бойынша Кедендік бақылау департаментінің "Оба" кеден бекеті.

24. Таможенный пост "Эмба" Департамента таможенного контроля по Актюбинской области.
25. Таможенный пост "Мугалжар" Департамента таможенного контроля по Актюбинской области.
26. Таможенный пост "Шубар - Кудык" Департамента таможенного контроля по Актюбинской области.
27. Таможенный пост "Тенiз" Департамента таможенного контроля по Атырауской области.
28. Таможенный пост "Ауежай - Атырау" Департамента таможенного контроля по Атырауской области.
29. Таможенный пост "Аксай" Департамента таможенного контроля по Западно-Казахстанской области.
30. Таможенный пост "Темиртау" Департамента таможенного контроля по Карагандинской области.
31. Таможенный пост "Ауежай - Караганда" Департамента таможенного контроля по Карагандинской области.
32. Таможенный пост "Каратомар" Департамента таможенного контроля по Костанайской области.
33. Таможенный пост "Кара - Шекпен" Департамента таможенного контроля по Мангистауской области.
34. Таможенный пост "Ауежай - Актау" Департамента таможенного контроля по Мангистауской области.
35. Таможенный пост "Аксу" Департамента таможенного контроля по Павлодарской области.
36. Таможенный пост "Экибастуз" Департамента таможенного контроля по Павлодарской области.
37. Таможенный пост "Туркестан" Департамента таможенного контроля по Южно-Казахстанской области.
38. Таможенный пост "Ауежай - Шымкент" Департамента таможенного контроля по Южно-Казахстанской области.
39. Таможенный пост "Сарыагаш" Департамента таможенного контроля по Южно-Казахстанской области.
40. Таможня "Коргас".
41. Таможня "Кордай".
42. Таможня "Бахты".
43. Таможня "Майкапчагай".

24. Ақтөбе облысы бойынша Кедендік бақылау департаментінің "Ембі" кеден бекеті.
25. Ақтөбе облысы бойынша Кедендік бақылау департаментінің "Мұғалжар" кеден бекеті.
26. Ақтөбе облысы бойынша Кедендік бақылау департаментінің "Шұбар-Құдық" кеден бекеті.
27. Атырау облысы бойынша Кедендік бақылау департаментінің "Теңіз" кеден бекеті.
28. Атырау облысы бойынша Кедендік бақылау департаментінің "Әуежай - Атырау" кеден бекеті.
29. Батыс Қазақстан облысы бойынша Кедендік бақылау департаментінің "Ақсай" кеден бекеті.
30. Қарағанды облысы бойынша Кедендік бақылау департаментінің "Теміртау" кеден бекеті.
31. Қарағанды облысы бойынша Кедендік бақылау департаментінің "Әуежай - Қарағанды" кеден бекеті.
32. Қостанай облысы бойынша Кедендік бақылау департаментінің "Қаратомар" кеден бекеті.
33. Маңғыстау облысы бойынша Кедендік бақылау департаментінің "Қара-Шекпен" кеден бекеті.
34. Маңғыстау облысы бойынша Кедендік бақылау департаментінің "Әуежай - Ақтау" кеден бекеті.
35. Павлодар облысы бойынша Кедендік бақылау департаментінің "Ақсу" кеден бекеті.
36. Павлодар облысы бойынша Кедендік бақылау департаментінің "Екібастұз" кеден бекеті.
37. Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Кедендік бақылау департаментінің "Түркістан" кеден бекеті.
38. Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Кедендік бақылау департаментінің "Әуежай - Шымкент" кеден бекеті.
39. Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Кедендік бақылау департаментінің "Сарыағаш" кеден бекеті.
40. "Қорғас" кедені.
41. "Қордай" кедені.
42. "Бақты" кедені.
43. "Майқапшағай" кедені