О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан
Приказ Вице-Министра финансов - Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан от 5 сентября 2005 года № 339. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 30 сентября 2005 года № 3864. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 21 сентября 2010 года № 474
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 21.09.2010 № 474.
В соответствии с  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2004 года N 1133 "Вопросы Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан",  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ  и.о. Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 22 мая 2003 года N 227 "Об утверждении Правил применения информационных систем, информационных технологий и средств их обеспечения для таможенных целей" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2307, опубликованный в "Официальная газета" N 31(136) от 2 августа 2003 года, с внесенным изменением  приказом  Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 22 июля 2003 года N 357, зарегистрированным за N 2419), следующие изменения и дополнения:
по всему тексту слово "Агентства" заменить словом "Комитета", после слов "таможенного контроля" дополнить словами "Министерства финансов";
в пункте 4 слово "(Мулькин С.Д.)" заменить словами "Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан Мамбеталина А.Е.";
в Правилах применения информационных систем, информационных технологий и средств их обеспечения для таможенных целей, утвержденных указанным приказом:
по тексту слова "Агентство", "Агентства", "Агентством", "Агентстве" заменить соответственно словами "Комитет", "Комитета", "Комитетом", "Комитете";
в пункте 3 после слов "таможенного контроля" дополнить словами "Министерства финансов";
дополнить пунктами 11-1, 11-2, 11-3 следующего содержания:
"11-1. Отзыв письма о соответствии программного продукта установленным требованиям влечет за собой отказ в приеме электронных копий таможенных документов, сформированных посредством программного продукта Заявителя в местах таможенного оформления.
11-2. Направление уведомления Заявителю о восстановлении прав действия письма о соответствии программного продукта установленным требованиям осуществляется после устранения причин его отзыва и выдается Комитетом в месячный срок с момента представления Заявителем версии программного продукта с внесенными изменениями.

Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігі төрағасының кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті төрағасының 2005 жылғы 5 қыркүйектегі N 339 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 30 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 3864. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 21 қыркүйектегі № 474 Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2010.09.21 № 474 Бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 29 қазандағы N 1133  қаулысына сәйкес  БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ақпараттық жүйелерді, ақпараттық технологияларды және оларды қамтамасыз ету құралдарын кеден мақсаттары үшін қолдану ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігінің төрағасы міндетін атқарушының 2003 жылғы 22 мамырдағы N 227  бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу реестрінде N 2307 болып тіркелген, 2003 жылғы 2 тамыздағы N 31 (136) "Официальная газетада" жарияланған, Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 22 шілдедегі N 357  бұйрығымен енгізілген өзгеріспен N 2419 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
бүкіл мәтін бойынша "агенттіктің" деген сөз "комитеттің" деген сөзбен ауыстырылсын, "Кедендік бақылау" деген сөздердің алдында "Қаржы министрлігінің" деген сөздермен толықтырылсын;
4-тармақтағы "Төрағаның орынбасары С.Ж.Мүлкинге" деген сөз "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті төрағасының орынбасары Ә.Е.Мәмбеталинге" деген сөздермен ауыстырылсын.
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ақпараттық жүйелерді, ақпараттық технологияларды және оларды қамтамасыз ету құралдарын кеден мақсаттары үшін қолдану ережесінде (бұдан әрі - Ереже):
мәтін бойынша "Агенттік", "Агенттіктің", "Агенттігімен", "Агенттікте" деген сөздер тиісті "Комитет", "Комитеттің", "Комитетімен", "Комитетте" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақтағы "кедендік бақылау" деген сөздердің алдында "Қаржы министрлігінің" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 11-1, 11-2, 11-3 тармақтармен толықтырылсын:
11-1. Бағдарламалық өнімнің белгіленген талаптарға сәйкес келуі туралы хатты қайта шақырту кедендік ресімдеу орындарында Өтінім берушінің бағдарламалық өнімі арқылы қалыптастырылған кедендік құжаттардың электронды көшірмелерін қабылдап алудан бас тартуға әкеледі.
11-2. Өтінім берушіге бағдарламалық өнімнің белгіленген талаптарға сәйкес келуі туралы хат күшінің құқықтарын қайта жаңғырту туралы хабарламаны жіберу оны қайта шақырту себептері жойылғаннан кейін жүзеге асырылады және Комитет оны Өтінім беруші бағдарламалық өнімді енгізілген өзгерістермен ұсынған сәтінен бастап бір ай ішінде береді.

11-3. В случае, если количество направляемых Комитетом отзывов письма о соответствии программного продукта установленным требованиям в адрес Заявителя превышает три раза, Комитет принимает решение о признании программного продукта непригодным к использованию для формирования электронных копий таможенных документов без права повторной регистрации в Комитете.";
в пункте 13:
слова "участник внешнеэкономической деятельности" заменить словами "юридические лица, их структурные подразделения, а также физические лица, осуществляющие или намеривающиеся осуществлять внешнеэкономическую деятельность";
подпункт 3) после слова "документов" дополнить словами "- лицами, использующими только программные продукты, которые прошли проверку в соответствии с требованиями настоящих Правил";
в пункте 18:
после слова "заявления" дополнить словами ", а для юридических лиц, претендующее на право осуществления деятельности в качестве таможенного брокера трехдневный срок";
пункт 22 дополнить подпунктами 4), 5), 6) следующего содержания:
"4) обнаружения недостоверных сведений в документах, указанных в пункте 13 Правил;
5) неисполнения условий по обновлению версии программного продукта, либо аннулирования договора с разработчиком программного продукта;
6) не проведения обновления версии программного продукта в недельный срок после прохождения проверки программного продукта разработчика на предмет соответствия требованиям, установленным пунктом 7 настоящих Правил.";
дополнить пунктами 22-1, 22-2, 22-3 следующего содержания:
"22-1. Отзыв письма с указанным присвоенным кодом, влечет за собой отказ приема электронных копий таможенных документов.
22-2. Направление уведомления в адрес Заявителя о восстановлении действия письма с указанным присвоенным кодом производится после устранения причин его отзыва и выдается Комитетом в двухнедельный срок с момента получения от Заявителя письма с указанием фактов устранения причин отзыва.
22-3. В случае если количество направляемых отзывов письма с указанным присвоенным кодом превышает три раза, Комитетом принимается решение об отзыве присвоенного кода.";
приложение 3 изложить в редакции согласно  приложению 1  к настоящему приказу.
2. Внести в  приказ  Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 15 сентября 2004 года N 385 "О внедрении в эксплуатацию комплекса электронного декларирования "Web-декларант" в Департаментах таможенного контроля и таможнях Агентства таможенного контроля Республики Казахстан", (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3071 от 18 сентября 2004 года, опубликованный в "Официальная газета" 23 октября 2004 года N 43(200)), следующие изменения и дополнения:
по всему тексту слова "Агентства таможенного контроля Республики Казахстан", "АТК РК" заменить соответственно словами "Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан", "КТК МФ РК";
в пункте 2 слова "Департамента информационных технологий (Пшеничников В.И.)" заменить словами "Управления информационных технологий (Омаров Н.С.)";
пункт 3 исключить;
в пункте 5 слова "Департаменту информационных технологий (Пшеничников В.И.)" заменить словами "Управлению информационных технологий (Омаров Н.С.)";
в пункте 7 слово "Абдишева Б.Т" заменить словом "Мамбеталина А.Е.";
Правила использования комплекса электронного декларирования "Web-декларант" для формирования электронных копий таможенных документов, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно  приложению 2  к настоящему приказу;

11-3. Комитет Өтінім берушіге бағдарламалық өнімнің белгіленген талаптарға сәйкес келуі туралы хатты қайта шақыртуды үш реттен жоғары жіберсе, Комитет бағдарламалық өнімнің Комитетте қайта тіркеу құқығынсыз бағдарламалық өнімнің кедендік құжаттардың электронды көшірмелерін қалыптастыру үшін пайдалануға жарамсыз деп тану туралы шешім қабылдайды.";
13-тармақта:
"сыртқы экономикалық қызметке қатысушы" деген сөздер "заңды тұлғалар, олардың құрылымдық бөлімшелері, сондай-ақ сыртқы экономикалық қызметті жүзеге асыратын немесе жүзеге асыруға ниет білдіретін жеке адамдар";
3) тармақшада "кеден" деген сөздің алдында "тек қана осы Ереженің талаптарына сәйкес тексеруден өткен бағдарламалық өнімдерді пайдаланатын адамдар" деген сөздермен толықтырылсын;
18-тармақта:
"жолданады" деген сөздің алдында ", ал кеден брокері ретіндегі қызметті жүзеге асыру құқығына үміткер заңды тұлғаға үш күндік мерзімде" деген сөздермен толықтырылсын;
22-тармақ мынадай мазмұндағы 4), 5), 6) тармақшалармен толықтырылсын:
"4) Ереженің 13-тармағында көрсетілген құжаттарда дұрыс емес мәліметтер анықталған;
5) бағдарламалық өнімді әзірлеушімен бағдарламалық өнімді жаңарту, не келісімді жаңарту бойынша шаралар орындалмаған;
6) әзірлеуші бағдарламалық өнімнің осы Ереженің 7-тармағында бекітілген талаптарға сәйкес келуін тексеруден өткен соң бір апталық мерзім ішінде бағдарламалық өнімді жаңартуды жүргізбеген жағдайларда қайтарып ала алады.";
мынадай мазмұндағы 22-1, 22-2, 22-3-тармақшалармен толықтырылсын:
"22-1. Көрсетілген берілген коды бар хатты қайта шақырту кеден құжаттарының электронды көшірмелерін қабылдаудан бас тартуға әкеп соқтырады.
22-2. Өтінім берушіге көрсетілген берілген коды бар хаттың күшін жаңғырту туралы хабарламаны жіберуді Комитет оны қайта шақырту себептері жойылғаннан кейін Өтінім беруші қайта шақырту себептерін жою фактілері көрсетілген хатты алған сәттен бастап екі апталық мерзімде жүргізіледі.
22-3. Көрсетілген берілген коды бар хатты шақыртуды жіберудің саны үш реттен жоғары болса, Комитет берілген кодты шақырту туралы шешім қабылдайды.";
3-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. "Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігінің Кедендік бақылау департаменттері мен кедендерінде "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалық кешенін пайдалануға енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2004 жылғы 15 қыркүйектегі N 385  бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу реестрінде 2004 жылғы 18 қыркүйекте N 3071 болып тіркелген, 2004 жылғы 23 қазандағы N 43 (200) "Официальная газетада" жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
мәтін бойынша "Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігінің", "ҚР КБА" деген сөздер тиісті "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің", "ҚР ҚМ КБК" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақтағы "Ақпараттық технологиялар департаментінің бастығы (В.И. Пшеничников)" деген сөздер "Ақпараттық технологиялар басқармасы (Омаров Н.С.)" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақ алынып тасталсын;
5-тармақтағы "Ақпараттық технологиялар департаменті (В.И.Пшеничников)" деген сөздер "Ақпараттық технологиялар басқармасы (Омаров Н.С.)" деген сөздермен ауыстырылсын;
7-тармақтағы "Б.Т.Әбдішевке" деген сөз "Ә.Е.Мәмбеталинге" деген сөзбен ауыстырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Кеден құжаттарының электронды көшірмелерін қалыптастыру үшін "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалық кешенін пайдалану ережесі осы ережеге 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

дополнить приложениями 1 и 2 согласно  приложениям 3  и  4 к  настоящему приказу.
3. Управлению информационных технологий Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (Омаров Н.С.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Управлению организационной работы и контроля Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (Махамбетов К.И.) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Заместителя Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан Мамбеталина А.Е.
6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти дней после официального опубликования.
Вице-Министр финансов -
Председатель
Приложение 1 к приказу
Вице-Министра - Председателя
Комитета таможенного контроля
Министерства финансов
Республики Казахстан
от 5 сентября 2005 года N 339
Приложение 3 к Правилам
применения информационных систем,
информационных технологий и
средств их обеспечения для
таможенных целей
ЗАЯВЛЕНИЕ
Полное наименование
юридического или физического лица ____________________________
Сокращенное наименование
юридического или физического лица ____________________________
ОКПО___________________________ РНН___________________________
Юридический адрес_____________________________________________
Фактический адрес_____________________________________________
Контактные телефоны__________________ E-mail__________________
Прошу предоставить подтверждение на формирование электронных
копий таможенных документов __________________________________
(указать вид таможенных документов,
______________________________________________________________
формирование электронных копий которых предполагается)
посредством __________________________________________________
(указать наименование программного продукта)
______________________________________________________________
(указать для собственных нужд или на получение лицензии
таможенного брокера)
Ф.И.О. руководителя
юридического лица _______________
Подпись                 Печать
Ф.И.О. физического лица ______________
Подпись
Приложение 2 к приказу
Вице-Министра - Председателя
Комитета таможенного контроля
Министерства финансов
Республики Казахстан
от 5 сентября 2005 года N 339
Утверждены
приказом Председателя
Агентства таможенного контроля
Республики Казахстан
от 15 сентября 2004 года N 385
Правила использования программного комплекса электронного декларирования "Web-декларант" для формирования электронных копий таможенных документов

осы ережеге 3 және 4-қосымшаларға сәйкес 1 және 2-қосымшалармен толықтырылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің Ақпараттық технологиялар басқармасы (Омаров Н.С.) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің Ұйымдастырушылық жұмыс және бақылау басқармасы (К.І.Махамбетов) осы бұйрықтың бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті төрағасының орынбасары Ә.Е.Мамбеталинге жүктелсін.
6. Осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қаржы вице-министрі -
Төраға
Қазақстан Республикасының
Қаржы вице-министрі -
Қаржы министрлігі Кедендік
бақылау комитеті төрағасының
2005 жылғы 5 қыркүйектегі
N 339 бұйрығына 1-қосымша
Ақпараттық жүйелерді,
ақпараттық технологияларды
және оларды қамтамасыз ету
құралдарын кеден мақсаттары
үшін қолдану ережесіне
3-қосымша
ӨТІНІШ
Толық заңды тұлға
немесе жеке адам атауы ____________________________________________
Қысқартылған заңды тұлға
немесе жеке адам атауы ____________________________________________
КҰЖЖ __________________________ СТТН ______________________________
Заңды мекен-жайы __________________________________________________
Іс жүзіндегі мекен-жайы ___________________________________________
Байланыс телефондары _______________ E-maіl________________________
Кедендік құжаттардың электронды көшірмелерін қалыптастыруға
арналған растау беруді сұраймын
___________________________________________________________________
(олардың электронды көшірмелерін қалыптастыру көзделген кедендік
құжаттардың түрі көрсетілсін)
____________________________________________________________ арқылы
(бағдарламалық өнімнің атауы көрсетілсін)
___________________________________________________________________
(кеден брокері лицензиясын алуға немесе өз пайдасы үшіндігі
көрсетілсін)
Заңды тұлға басшысының аты-жөні _____________________
Қолы                 Мөр
Жеке адам аты-жөні __________________________________
Қолы
Қазақстан Республикасының
Қаржы вице-министрі -
Қаржы министрлігі Кедендік
бақылау комитеті төрағасының
2005 жылғы 5 қыркүйектегі
N 339 бұйрығына 2-қосымша
Қазақстан Республикасы Кедендік
бақылау агенттігі төрағасының
2004 жылғы 15 қыркүйектегі
N 385 бұйрығымен бекітілген
Кеден құжаттарының электронды көшірмелерін қалыптастыру
үшін "Web-декларант" электронды декларациялаудың
бағдарламалық кешенін пайдалану ережесі

1. Общие положения
1. Настоящие Правила использования комплекса электронного декларирования "Web-декларант" для формирования электронных копий таможенных документов (далее - Правила) разработаны в соответствии со  статьями 424 ,  426  Таможенного Кодекса Республики Казахстан и определяют порядок и условия использования комплекса электронного декларирования "Web-декларант" для формирования электронных копий таможенных документов.
2. Программный комплекс электронного декларирования "Web-декларант" предназначен для формирования, контроля электронных копий таможенных документов и доставки сформированных электронных копий таможенных документов в таможенные органы для таможенного оформления.
3. Электронные копии таможенных документов представляются в таможенные органы посредством программного комплекса электронного декларирования "Web-декларант".
4. Использование программного комплекса электронного декларирования "Web-декларант" для формирования электронных копий таможенных документов является добровольным.
5. Декларантам необходимо получить подтверждение на формирование электронных копий таможенных документов в соответствии с  приказом  Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан N 227 от 22 мая 2003 года "Об утверждении Правил применения информационных систем, информационных технологий и средств их обеспечения для таможенных целей" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2307).
2. Особенности электронного способа предоставления электронных
копий таможенных документов с использованием программного
комплекса электронного декларирования "Web-декларант"
6. Электронный способ предоставления электронных копий таможенных документов лицами, декларирующими товары, обеспечивается путем взаимодействия программного комплекса электронного декларирования "Web-декларант" с таможенной автоматизированной информационной системой Республики Казахстан.
7. Программный комплекс электронного декларирования "Web-декларант" формирует электронные копии следующих таможенных документов:
1) грузовой таможенной декларации;
2) декларации таможенной стоимости 1;
3) декларации таможенной стоимости 2;
4) документа контроля доставки;
5) паспорта сделки.
8. Лицо, декларирующее товары, для формирования электронных копий таможенных документов может заполнить электронные формы таможенных документов в программном комплексе электронного декларирования "Web-декларант", либо передать в программный комплекс электронного декларирования "Web-декларант" уже сформированные электронные копии таможенных документов.

1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже кеден құжаттарының электронды көшірмелерін қалыптастыру үшін "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалық кешенін пайдалану тәртібін айқындайды (бұдан әрі - Ереже), Қазақстан Республикасы Кеден  кодексінің 424, 426-баптарына сәйкес әзірленген және кеден құжаттарының электронды көшірмелерін қалыптастыру үшін "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалық кешенін пайдалану тәртібі мен шарттарын айқындайды.
2. "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалық кешені кеден құжаттарының электронды көшірмелерін қалыптастыруға, бақылауға және қалыптастырылған КҚ ЭК кедендік ресімдеу үшін кеден органдарына жеткізуге арналады.
3. Кеден құжаттарының электронды көшірмелері кеден органдарына "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалық кешені арқылы беріледі.
4. Кеден құжаттарының электронды көшірмелерін қалыптастыру үшін "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалық кешенін пайдалануға қатысу ерікті болып табылады. "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалық кешенін пайдаланумен қатар ҚР КБА кеден құжаттарының электронды көшірмелерін қалыптастыру бойынша белгіленген талаптарға сәйкес келетін басқа да бағдарламалық өнімдердің пайдаланылуы мүмкін.
5. Декларанттар Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 22 мамырдағы N 227 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2003 жылғы 24 мамырда N 2307 болып тіркелген "Кеден мақсаттары үшін ақпараттық жүйелерді, ақпараттық технологияларды және олармен қамтамасыз ету құралдарын қолдану  ережесін бекіту туралы") кеден құжаттарының электронды көшірмелерін қалыптастыруға растама алу қажет.
2. "Web-декларант" электронды декларациялаудың
бағдарламалық кешенін қолдана отырып кеден құжаттарының
электронды көшірмелерін ұсынудың электронды тәсілінің
ерекшеліктері
6. Тауарды декларациялаушы тұлғалардың КҚ электронды көшірмелерін ұсынуының электронды тәсілі "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалық кешенін Қазақстан Республикасының Кедендік автоматтандырылған ақпараттық жүйесімен (бұдан әрі - ҚР КААЖ) өзара іс-қимылы арқылы қамтамасыз етіледі.
7. "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалық кешенін мынадай кеден құжаттарының электронды көшірмелерін қалыптастырады:
1) жүктің кедендік декларациясының;
2) кедендік құн декларациясының;
3) кедендік құн декларациясының;
4) жеткізуді бақылау құжатының;
5) мәміле паспортының.
8. Кеден құжаттардың электронды көшірмелерін қалыптастыру үшін тауарларды декларациялайтын тұлға "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалық кешеніне кеден құжаттарының электронды нысандарын толтыруы, не "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалық кешеніне қалыптастырылған КҚ ЭК беруі мүмкін.

9. Электронные копии таможенных документов после формирования подвергаются форматно-логическому контролю.
10. В случае отрицательного результата форматно-логического контроля выдается сообщение об имеющихся ошибках и несоответствиях. После устранения ошибок электронные копии таможенных документов повторно проходят форматно-логический контроль.
11. После завершения форматно-логического контроля электронной копии таможенного документа присваивается уникальный номер и происходит формирование файлов с электронной копией таможенных документов.
12. Сформированные электронные копии таможенных документов распечатываются для последующего представления в таможенные органы.
13. В программном комплексе электронного декларирования "Web-декларант" выбирается определенный таможенный орган для передачи сформированной электронной копии таможенных документов.
14. После доставки электронных копий таможенных документов в таможенный орган программный комплекс электронного декларирования "Web-декларант" предоставляет электронное подтверждение о доставке с указанием уникального номера электронной копии таможенных документов.
15. После получения электронного подтверждения о доставке, лицо, декларирующее товары, осуществляет дальнейшие действия в соответствии с требованиями нормативных правовых актов, определяющих порядок проведения таможенного оформления, при этом сообщает уникальный номер электронной копии таможенных документов, присвоенный в программном комплексе электронного декларирования "Web-декларант", либо представляет распечатанное подтверждение о доставке.
16. Сотрудник таможенного органа при приеме документов для таможенного оформления товаров, принимает электронные копии таможенных документов с соответствующим уникальным номером из программного комплекса электронного декларирования "Web-декларант" в прикладное программное обеспечение таможенной автоматизированной информационной системы Республики Казахстан.
17. Дальнейшее таможенное оформление товаров и транспортных средств производится в установленном законодательством порядке.
18. В целях получения доступа к использованию программного комплекса электронного декларирования "Web-декларант", лица, имеющие подтверждение на формирование электронных копий таможенных документов в таможенные органы представляют заявление, оформленное по установленной форме ( Приложение 1 ).
3. Условия и порядок применения электронных копий
таможенных документов посредством комплекса электронного
декларирования "Web-декларант"
19. При получении необходимых документов, указанных в пункте 18 Правил, таможенные органы осуществляют их учет в Журнале учета заявлений на формирование электронных копий таможенных документов посредством программного комплекса электронного декларирования "Web-декларант" (далее - Журнал), оформленный по установленной форме ( Приложение 2 ).

9. КҚ ЭК қалыптастырылғаннан кейін пішіндік-логикалық бақылауға ұшырайды.
10. Пішіндік-логикалық бақылаудың теріс нәтижесі жағдайында қателіктер мен сәйкессіздіктер туралы хабар беріледі. Қателер жойылғаннан кейін кеден құжаттарының электронды көшірмелерінің барлық қателіктері жойылғанға дейін пішіндік-логикалық бақылаудан қайтадан өтеді.
11. Кеден құжатының электронды көшірмесінен пішіндік-логикалық бақылаудан табысты жүргізілгеннен кейін бірегей нөмер беріледі және кеден құжаттарының электронды көшірмелерінің файлдарын жасау жүргізіледі.
12. Қалыптастырылған құжаттарының электронды көшірмелерін кейіннен кеден органдарына беру үшін басылып шығарылады.
13. Қалыптастырылған құжаттарының электронды көшірмелерін беру үшін "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалық кешеніне белгілі бір кеден органы таңдалады.
14. Кеден құжаттарының электронды көшірмелері кеден органына жеткізілгеннен кейін "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалық кешенін кеден құжаттарының электронды көшірмелерінің бірегей нөмерін көрсете отырып жеткізілгендігі туралы электронды растауды ұсынады.
15. Жеткізілгендігі туралы электронды растама алынғаннан кейін тауарларды декларациялаушы тұлға кедендік ресімдеуді жүргізу ережесін айқындайтын нормативтік құқықтық актілерге сәйкес одан әрі іс-әрекеттерді айқындайды, бұл ретте "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалық кешеніне берілген кеден құжаттарының электронды көшірмелерінің бірегей нөмерін хабарлайды, не жеткізілгендігі туралы қағазға басылған растаманы береді.
16. Тауарларды декларциялауға арналған құжаттарды қабылдау кезінде кеден органының қызметкері "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалық кешенінің электронды жәшігінен тиісті бірегей нөмерлі электронды декларациялаудың бағдарламалық кешенін Қазақстан Республикасының кедендік автоматтандырылған ақпараттық жүйесін қолданбалы бағдарламалық қамтамасыз етуге қабылдайды.
17. Тауарлар мен көлік құралдарын одан арғы кедендік ресімдеу жалпыға бірдей белгіленген тәртіппен жүргізіледі.
18. "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалық кешенін пайдалануға қол жеткізу мақсатында кедендік құжаттардың электронды көшірмелерін қалыптастыруға арналған растауы бар тұлғалар кеден органдарына белгіленген нысан бойынша ресімделген өтініш ұсынады (1-қосымша).
3. "Web-декларант" электронды декларациялаудың
кешені арқылы кедендік құжаттардың электронды
көшірмелерін пайдалану шарттары мен тәртібі
19. Ереженің 18-тармағында көрсетілген қажетті құжат алынған кезде кеден органдары олардың есебін белгіленген нысан бойынша ресімделген (2-қосымша) "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалық кешені арқылы кедендік құжаттардың электронды көшірмелерін қалыптастыруға арналған өтініштерді есептеу журналында (бұдан әрі - Журнал) жүргізеді.

20. Учет в Журнале требуется для идентификации получаемых электронных копий в таможенной автоматизированной информационной системе.
21. Системное имя и пароль выдаются Комитетом в таможенные органы для последующей передачи Пользователю программного комплекса электронного декларирования "Web-декларант" (далее - Пользователь).
22. Таможенные органы направляют Пользователю письмо, в котором указано системное имя Пользователя, а также пароль для входа в программный комплекс электронного декларирования "Web-декларант".
23. Системное имя и пароль выдаются на одно рабочее место для одного структурного подразделения юридического лица.
24. Вход в программный комплекс электронного декларирования "Web-декларант" с одним и тем же системным именем и паролем с разных рабочих мест невозможен.
25. Пользователь не должен предоставлять доступ третьим лицам к программному комплексу электронного декларирования "Web-декларант", в том числе путем продажи, проката, сдачи внаем или предоставления взаймы.
26. Комитет вправе приостановить действие и использование системного имени и пароля для входа в программный комплекс электронного декларирования "Web-декларант", если Пользователем нарушен пункт 25 настоящих Правил.
27. В случае, если Пользователю необходимо иметь одновременно несколько прав доступа к программному комплексу электронного декларирования "Web-декларант", в заявлении необходимо указать требуемое количество пользовательских мест.
28. Письмо направляется лицу, подавшему заявление в недельный срок со дня поступления заявления.
29. Право доступа к программному комплексу электронного декларирования "Web-декларант" может быть отозвано Комитетом у Пользователя в следующих случаях:
1) нарушения требований, установленных настоящими Правилами;
2) отзыва присвоенного кода на формирование электронных копий таможенных документов.
30. Отзыв права формирования электронных копий таможенных документов, влечет за собой отказ приема электронных копий таможенных документов и дезактивацию системного имени и пароля Пользователя до устранения причин отзыва.
31. Повторная выдача разрешения на использование присвоенного кода выдается заявителю после устранения причин его отзыва, но не менее месяца.
32. В случае, если количество направляемых отзывов превышает три раза, принимается решение о дезактивации системного имени и пароля Пользователя.
33. Таможенные органы предоставляют бесплатное пользование программным комплексом электронного декларирования "Web-декларант" на основе представленного документа, установленным пунктом 18 настоящих Правил.

20. Журналда есепті жүргізу кедендік автоматтандырылған ақпараттық жүйеде алынатын электронды көшірмелерді бірдейлендіру үшін талап етіледі.
21. Комитет жүйелік атау мен паролді "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалық кешенін пайдаланушыға (бұдан әрі - Пайдаланушы) одан әрі беру үшін кеден органдарына береді.
22. Кеден органдары Пайдаланушыға Пайдаланушының жүйелік атауы көрсетілген хатты, сондай-ақ "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалық кешеніне кіру үшін паролді жібереді.
23. Жүйелік атау мен пароль бір жұмыс орнына заңды тұлғаның бір құрылымдық бөлімшесі үшін беріледі.
24. Бір атаумен және парольмен әр-түрлі жұмыс орындарынан "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалық кешеніне кіруге мүмкіндік болмайды.
25. Пайдаланушы үшінші тұлғаларға "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалық кешенін пайдалануға, оның ішінде сату, жалға беру немесе қарызға беру жолымен қол жеткізуді ұсынбау қажет.
26. Комитет, егер пайдаланушы осы Ереженің 25-тармағын бұзса "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалық кешеніне кіру үшін жүйелік атау мен парольдің күшін және пайдалануын тоқтата тұруға құқылы.
27. Егер Пайдаланушыға "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалық кешеніне қол жеткізудің бір уақытта бірнеше қол жеткізу құқықтары керек қажеттілігі болса, өтінімде пайдаланушылық орындардың талап етілген санын көрсету қажет.
28. Хат өтініш түскен күнінен бастап өтінішті берген адамға бір апталық мерзімде жіберіледі.
29. Комитет "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалық кешеніне қол жеткізу құқығын Пайдаланушыдан мына жағдайларда шақырта алады:
1) осы Ережеде бекітілген талаптар бұзылған жағдайда;
2) кедендік құжаттардың электронды көшірмелерін қалыптастыруға арналған берілген код шақыртылған жағдайда.
30. Кеден құжаттарын қалыптастыру құқығын шақырту кеден құжаттарының электронды көшірмелерін қабылдаудан бас тартуға және шақырту себептері жойылғанға дейін Пайдаланушының жүйелік атауы мен паролін істен шығаруға әкеледі.
31. Берілген кодты пайдалануға арналған рұқсатты қайта беру оны шақырту себептері жойылғаннан кейін, бірақ өтініш берушіге шақырту жіберілген сәтінен бастап бір айдан кем емес уақытта беріледі.
32. Егер жіберілген шақыртулардың саны үш реттен асатын болса, жүйелік атау мен Пайдаланушының паролін істен шығару туралы шешім қабылданады.
33. Кеден органдары осы Ереженің 18-тармағында бекітілген құжаттың ұсыну негізінде "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалық кешенін ақысыз пайдалануды ұсынады.

34. Таможенные органы осуществляют информационное и техническое сопровождение программного комплекса электронного декларирования "Web-декларант".
35. Таможенные органы не несут ответственности за сбои в работе программного комплекса электронного декларирования "Web-декларант", произошедшие из-за неисправности компьютера, неполадок в операционной системе, повреждений компьютера Пользователя вирусами, технических проблем, связанных с использованием Интернета.
4. Заключительные положения
36. Информацию обо всех изменениях, касающихся программного комплекса электронного декларирования "Web-декларант", Комитет размещает на Web-сайте Комитета.
Приложение 3 к приказу
Вице-Министра - Председателя
Комитета таможенного контроля
Министерства финансов
Республики Казахстан
от 5 сентября 2005 года N 339
Приложение 1
к Правилам использования
комплекса электронного
декларирования "Web-декларант"
для формирования электронных
копий таможенных документов
ЗАЯВЛЕНИЕ
Полное наименование
юридического или физического лица _____________________________
Сокращенное наименование
юридического или физического лица _____________________________
ОКПО__________________________ РНН_____________________________
Юридический адрес______________________________________________
Фактический адрес______________________________________________
Контактные телефоны_______________ E-mail _____________________
требуемое количество пользовательских мест_____________________
С пунктами 19-35 Правил использования программного комплекса
электронного декларирования "Web-декларант" для формирования
электронных копий таможенных документов ознакомлен и согласен.
_______________________________________________________________
Прошу предоставить разрешение на использование программного
комплекса электронного декларирования "Web-декларант"
Подтверждение N________________, выданное письмом ______________
(с указанием кода защитной наклейки)                 (кем выдано)
от "__" ______________ г.
Ф.И.О. руководителя юридического лица _______________
Подпись        Печать
Ф.И.О. физического лица ____________________
Подпись
Приложение 4 к приказу
Вице-Министра - Председателя
Комитета таможенного контроля
Министерства финансов
Республики Казахстан
от 5 сентября 2005 года N 339
Приложение 2
к Правилам использования
комплекса электронного
декларирования "Web-декларант"
для формирования электронных
копий таможенных документов
Журнал учета заявлений на формирование электронных
копий таможенных документов посредством программного
комплекса электронного декларирования "Web-декларант"
N
п/п
Наиме-
нова-
ние
поль-
зова-
теля
РНН
ОКПО
Адрес
Код
защит-
ной
нак-
лейки
e-mail
теле-
фон
факти-
ческий
юриди-
ческий
1
2
3

34. Кеден органдары "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалық кешенін ақпараттық және техникалық алып жүруді жүзеге асырады.
35. Кеден органдары компьютердің дұрыс еместігі, операциялық жүйедегі кедергілер, Пайдаланушы компьютерінің вирустармен зақымдануы, Интернетті пайдалануға байланысты техникалық проблемалардың салдарынан пайда болған "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалық кешені жұмысындағы олқылықтарға жауапкершілікте болмайды.
4. Қорытынды ережелер
36. Комитет "Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалық кешеніне қатысты барлық өзгерістер туралы ақпаратты Комитеттің Web-сайтында орналастырады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы вице-министрі -
Қаржы министрлігі Кедендік
бақылау комитеті төрағасының
2005 жылғы 5 қыркүйектегі
N 339 бұйрығына 3-қосымша
Кеден құжаттарының электронды
көшірмелерін қалыптастыру үшін
"Web-декларант" электронды
декларациялаудың бағдарламалық
кешенін пайдалану ережесіне
1-қосымша
ӨТІНІШ
Толық заңды тұлға
немесе жеке адам атауы ____________________________________________
Қысқартылған заңды тұлға
немесе жеке адам атауы ____________________________________________
КҰЖЖ __________________________ СТТН ______________________________
Заңды мекен-жайы __________________________________________________
Іс жүзіндегі мекен-жайы ___________________________________________
Байланыс телефондары _______________ E-maіl________________________
пайдаланушылық орындардың талап етілетін саны _____________________
Кеден құжаттарының электронды көшірмелерін қалыптастыру үшін
"Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалық кешенін
пайдалану ережесінің 19-35 тармақтарымен таныстым және келісемін.
___________________________________________________________________
"Web-декларант" электронды декларациялаудың бағдарламалық кешенін пайдалануға рұқсат беруіңізді сұраймын
_________________ хатымен берілген ________________________________
(қорғаныс жапсырманың кодын көрсете отырып)
_____жылғы "____" ________________
(берілген күні)
Заңды тұлға басшысының аты-жөні _____________________
Қолы                 Мөр
Жеке адам аты-жөні __________________________________
Қолы
Қазақстан Республикасының
Қаржы вице-министрі -
Қаржы министрлігі Кедендік
бақылау комитеті төрағасының
2005 жылғы 5 қыркүйектегі
N 339 бұйрығына 4-қосымша
Кеден құжаттарының электронды
көшірмелерін қалыптастыру үшін
"Web-декларант" электронды
декларациялаудың бағдарламалық
кешенін пайдалану ережесіне
2-қосымша
"Web-декларант" электронды декларациялаудың
бағдарламалық кешені арқылы кедендік құжаттардың
электронды көшірмелерін қалыптастыруға арналған
өтініштерді есептеу журналы
Р/с
N
Пайдала-
нушының
атауы
СТТН
КҰЖЖ
Мекен-жайы
Қорғаныс
жапсыр-
маның
коды
е-maіl
Теле-
фон
Іс-жү-
зіндегі
Заңды
1
2
3