Об утверждении Правил организации любительской (спортивной) охоты с участием иностранцев на территории Республики Казахстан
Приказ Председателя Комитета лесного и охотничего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 7 декабря 2005 года № 272. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 декабря 2005 года № 3982. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 10 сентября 2010 года № 593
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 10.09.2010 № 593.
В соответствии с пунктом 10 Правил охоты на территории Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2004 года N 1458, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила организации любительской (спортивной) охоты с участием иностранцев на территории Республики Казахстан.
2. Настоящий приказ вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель
СОГЛАСОВАНО:
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
7 декабря 2005 года
Утверждены
приказом Председателя Комитета
лесного и охотничьего хозяйства
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 7 декабря 2005 года N 272
Правила
организации любительской (спортивной) охоты
с участием иностранцев на территории Республики Казахстан   1. Общая часть
1. Настоящие Правила организации любительской (спортивной) охоты с участием иностранцев на территории Республики Казахстан (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира", пунктом 10 Правил охоты на территории Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2004 года N 1458 (далее - Правила охоты) и определяют порядок организации любительской (спортивной) охоты с участием иностранцев   на территории Республики Казахстан.
2. Настоящие Правила устанавливают правовые отношения между иностранным охотником и охотохозяйственной организацией, возникающие при организации охоты.
2. Порядок заключения договора на организацию охоты
3. Охотохозяйственная организация заключает договор на организацию охоты с иностранным охотником при наличии:
1) закрепленных охотничьих угодий;
2) квоты на изъятие объектов животного мира.
4. Охотохозяйственная организация может заключать договор с туристской организацией на оказание услуг иностранному охотнику при организации охоты.
5. При производстве охоты иностранный охотник имеет при себе:

Қазақстан Республикасының аумағында шетелдіктердің қатысуымен әуесқойлық (спорттық) аң аулауды ұйымдастыру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті төрағасының 2005 жылғы 7 желтоқсандағы N 272 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 22 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 3982. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2010 жылғы 10 қыркүйектегі № 593 бұйрығымен
Күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2010.09.10 № 593 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 31 желтоқсандағы N 1458 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағында аң аулау ережесінің 10-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының аумағында шетелдіктердің қатысуымен әуесқойлық (спорттық) аң аулауды ұйымдастыру ережесі бекітілсін.
2. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға
КЕЛІСІЛДІ:
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
2005 жылғы 7 желтоқсан
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Орман және аңшылық шаруашылығы
комитеті төрағасының
2005 жылғы 7 желтоқсандағы
N 272 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасының аумағында шетелдіктердің
қатысуымен әуесқойлық (спорттық) аң аулауды
ұйымдастыру ережесі
1. Жалпы бөлім
1. Осы Қазақстан Республикасының аумағында шетелдіктердің қатысуымен әуесқойлық (спорттық) аң аулауды ұйымдастыру ережесі (бұдан әрі - Ереже) "Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 31 желтоқсандағы N 1458 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағында аң аулау ережесінің (бұдан әрі - Аң аулау ережесі) 10-тармағына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының аумағында шетелдіктердің қатысуымен әуесқойлық (спорттық) аң аулауды ұйымдастыру тәртібін айқындайды.
2. Осы Ереже аң аулауды ұйымдастыру кезінде туындайтын шетелдік аңшы мен аңшылық шаруашылығы ұйымының арасындағы құқықтық қатынастарды белгілейді.
2. Аң аулауды ұйымдастыру шартын жасасу тәртібі
3. Аңшылық шаруашылығы ұйымы:
1) бекітіп берілген аң аулау алқаптары;
2) жануарлар дүниесінің объектілерін алуға квоталары болған жағдайда шетелдік аңшымен аң аулауды ұйымдастыруға шарт жасасады.
4. Аңшылық шаруашылығы ұйымы аң аулауды ұйымдастыру кезінде шетелдік аңшыға қызметтер көрсетуге туристік ұйыммен шарт жасаса алады.
5. Аң аулау кезінде шетелдік аңшының қолында:

1) документ, удостоверяющий право на охоту, выданный в стране проживания иностранца или удостоверение охотника Республики Казахстан, выданное в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
2) разрешение на пользование животным миром;
3) разрешение на ввоз (вывоз) или хранение и ношение охотничьего огнестрельного и холодного оружия;
4) документы о регистрации ловчих птиц и/или собак (при охоте с ловчими птицами и/или собаками).
3. Порядок организации и проведения охоты
6. Охотохозяйственная организация:
1) заключает договор на производство охоты с иностранным охотником не позднее, чем за 30 календарных дней до начала охоты по форме, согласно приложению 1;
2) подает заявку в областное территориальное управление лесного и охотничьего хозяйства Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - облтеруправление) на выдачу разрешений на пользование животным миром (приложение 2) не позднее, чем за 15 календарных дней до начала охоты;
3) представляет в облтеруправление график заезда иностранных охотников;
4) получает от облтеруправления до начала охоты разрешения на пользование животным миром.
7. Для получения разрешения на ввоз (вывоз) охотничьего огнестрельного и холодного оружия охотохозяйственная организация направляет в Министерство внутренних дел Республики Казахстан соответствующее письменное ходатайство, с приложением следующих документов:
1) заявление на получение разрешения на ввоз (вывоз) охотничьего огнестрельного и холодного оружия и количество патронов (приложение 3);
2) копии договора с иностранным охотником на производство охоты;
3) нотариально заверенные копии свидетельства о государственной регистрации и статистической карточки охотохозяйственной организаций;
4) доверенности на получение разрешения на ввоз (вывоз) охотничьего огнестрельного и холодного оружия;
5) квитанции об оплате государственной пошлины за выдачу разрешения на ввоз (вывоз) охотничьего огнестрельного и холодного оружия.
8. Облтеруправление:
1) в течение 3 рабочих дней рассматривает и утверждает заявку на выдачу разрешений на пользование животным миром и график заезда иностранных охотников;
2) в пределах распределенной квоты на изъятие объектов животного мира, в установленном порядке, выдает охотохозяйственным организациям разрешения на пользование животным миром;
3) не позднее 30 календарных дней после окончания срока охоты, представляет в Комитет лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан отчет с пояснительной запиской о результатах охоты с приложением копии протоколов охоты  (приложение 4), трофейных листов (при наличии) (приложения 5-12).

1) шетелдік тұратын елде берілген аң аулау құқығын куәландыратын құжат немесе Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіппен берілген Қазақстан Республикасы аңшысының  куәлігі;
2) жануарлар дүниесін пайдалануға берілген рұқсат;
3) аңшылық атыс және суық қаруды әкелуге (әкетуге) немесе сақтауға және алып жүруге берілген рұқсат;
4) қыран құстарды және/немесе иттерді тіркеу (қыран құстармен және/немесе иттермен аң аулаған кезде) туралы құжаттар болады.
3. Аң аулауды ұйымдастыру және өткізу тәртібі
6. Аңшылық шаруашылығы ұйымы:
1) 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аң аулау басталмас бұрын күнтізбелік 30 күннен кешіктірмей шетелдік аңшымен аң аулауға шарт жасасады;
2) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық басқармасына (бұдан әрі - облаумақбасқарма) аң аулау басталмас бұрын күнтізбелік 15 күннен кешіктірмей жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсаттар алуға тапсырым береді (2-қосымша);
3) облаумақбасқармаға шетелдік аңшылардың келу кестесін ұсынады;
4) облаумақбасқармадан аң аулау басталмас бұрын жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат алады.
7. Аңшылық атыс және суық қаруды әкелуге (әкетуге) рұқсат алу үшін аңшылық шаруашылығы ұйымы Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігіне мына құжаттарды қоса тіркеп, тиісті жазбаша өтініш жолдайды:
1) аңшылық атыс және суық қару мен патрондар мөлшерін әкелуге (әкетуге) рұқсат алуға өтініш ( 3-қосымша );
2) аң аулау туралы шетелдік аңшымен жасалған шарттың көшірмесі;
3) аңшылық шаруашылығы ұйымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік пен оның статистикалық карточкасының нотариалды түрде куәландырылған көшірмелері;
4) аңшылық атыс және суық қаруды әкелуге (әкетуге) рұқсат алуға берілген сенімхат;
5) аңшылық атыс және суық қаруды әкелуге (әкетуге) рұқсат беру үшін мемлекеттік баждың төленгені туралы түбіртек.
8. Облаумақбасқарма:
1) 3 жұмыс күні ішінде жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсаттар алуға берілген тапсырым мен шетелдік аңшылардың келу кестесін қарайды және бекітеді;
2) жануарлар дүниесі объектілерін алуға бөлінген квота шегінде белгіленген тәртіппен аңшылық шаруашылығы ұйымдарына жануарлар дүниесін пайдалануға арнайы рұқсаттар береді;
3) аң аулау мерзімі аяқталғаннан кейін күнтізбелік 30 күннен кешіктірмей Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетіне аң аулау хаттамаларының (4-қосымша), олжалау парақтарының (болған жағдайда) (5-12-қосымшалар) көшірмелерін қоса тіркеп, аң аулау нәтижелері туралы түсіндірме жазбасы бар есеп тапсырады.

9. Перед производством охоты охотохозяйственная организация:
1) проверяет у иностранного охотника наличие необходимых документов для производства охоты и выдает охотнику разрешение на пользование животным миром;
2) назначает руководителя охоты и проводников из числа штатных работников охотохозяйственной организации, которые несут ответственность за соблюдение установленного порядка и Правил охоты.
10. Руководитель охоты:
1) перед началом охоты проводит инструктаж по соблюдению Правил охоты и техники безопасности с занесением данных в специальный регистрационный журнал;
2) вносит в протокол охоты данные об иностранном охотнике, месте и сроках охоты;
3) организует сопровождение, расстановку охотников во время охоты, добор подранков и другие необходимые мероприятия по проведению охоты;
4) после окончания охоты заносит в протокол охоты данные о видах и числе добытых животных, качестве трофеев, другие необходимые сведения.
11. В десятидневный срок (календарные дни) после окончания каждого тура охоты охотохозяйственная организация представляет в облтеруправление отчет о результатах охоты с приложением копий протоколов охоты (при наличии трофеев - трофейные листы).
4. Порядок вывоза добытых животных за пределы
Республики Казахстан
12. При вывозе за пределы Республики Казахстан добытых животных, их частей или дериватов представляются следующие документы:
1) разрешение на пользование животным миром;
2) протокол охоты;
3) ветеринарное свидетельство и/или ветеринарный сертификат на вывозимые животные, их частей или дериватов);
4) трофейные листы (в случае, если добытые животные, их части или дериваты имеют трофейную ценность, указанные в протоколе охоты).
13. При вывозе за пределы Республики Казахстан добытых животных, их частей или дериватов, включенных в приложения Конвенции  о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения, помимо документов, указанных в пункте 12 настоящих Правил, предоставляется разрешение Административного органа указанной Конвенции в Республике Казахстан, в соответствии с  приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 января 2004 года N 31 "Об утверждении Правил о порядке выдачи Административным органом разрешений на ввоз в Республики Казахстан и вывоз за ее пределы видов животных и растений, их частей или дериватов, находящихся под угрозой исчезновения", (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2717).
Приложение 1
к Правилам организации любительской
(спортивной) охоты с участием иностранцев
на территории Республики Казахстан
ТИПОВОЙ ДОГОВОР
об организации охоты с участием иностранцев
г. _______________                                " ___ "___________200__г.
Охотохозяйственная организация ______________________, именуемая в дальнейшем "Охотпользователь", в лице ______________________________, действующего на основании _________________________ с одной стороны и  иностранный гражданин ______________________________________________,
именуемый в дальнейшем "Охотник", с другой стороны, именуемые в дальнейшем "Сторонами", заключили настоящий Договор о нижеследующем:

9. Аң аулауға шығар алдында аңшылық шаруашылығы ұйымы:
1) шетелдік аңшыда аң аулау үшін қажет құжаттардың бар-жоғын тексереді және аңшыға жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат береді;
2) аңшылық шаруашылығы ұйымының штаттағы қызметкерлері қатарынан аң аулау басшысын және жолсеріктер тағайындайды, олар Аң аулаудың белгіленген тәртібі мен ережесінің сақталуына жауаптылықта болады.
10. Аң аулау басшысы:
1) аң аулау басталмас бұрын деректерді арнайы тіркеу журналына енгізіп, Аң аулау ережесі мен қауіпсіздік техникасын сақтау жөнінде нұсқаулық өткізеді;
2) аң аулау хаттамасына шетелдік аңшы, аң аулау орыны мен мерзімі туралы деректерді енгізеді;
3) аң аулау кезінде аңшыларды бастап жүруді, орналастыруды, жаралы аң-құстарды жинап алуды және аң аулауды өткізу жөнінде басқа да қажетті іс-шараларды ұйымдастырады;
4) аң аулау аяқталғаннан кейін аң аулау хаттамасына олжаланған жануарлардың түрлері мен саны, олжалардың сапасы туралы деректерді, басқа да қажетті мәліметтерді енгізеді.
11. Аң аулаудың әрбір туры аяқталғаннан кейін он күн мерзім ішінде (күнтізбелік күндер) аңшылық шаруашылығы ұйымы облаумақбасқармаға аң аулау хаттамаларының (олжалар болған жағдайда - олжалау парақтарының) көшірмелерін қоса тіркеп, аң аулау нәтижелері туралы есеп тапсырады.
4. Ауланған жануарларды Қазақстан Республикасынан
тысқары жерлерге алып кету тәртібі
12. Ауланған жануарларды, олардың бөліктерін немесе бөлшектерін Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерге алып кету кезінде мынадай құжаттар ұсынылады:
1) жануарлар дүниесін пайдалануға берілген рұқсат;
2) аң аулау хаттамасы;
3) сыртқа әкетілетін жануарлардың, олардың бөліктерінің немесе бөлшектерінің ветеринариялық куәлігі және/немесе ветеринариялық сертификаты;
4) олжалау парақтары (ауланған жануарлардың, олардың бөліктері немесе бөлшектерінің аң аулау хаттамасында көрсетілген олжалық құны болған жағдайда).
13. Жабайы фауна мен флора түрлерінің халықаралық саудасы туралы конвенцияның қосымшасына енгізілген, құрып кету қатері төнген ауланған жануарларды, олардың бөліктерін немесе бөлшектерін Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерге алып кету кезінде осы Ереженің 12-тармағында көрсетілген құжаттардан басқа "Құрып кету қатері төнген (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2717 нөмірмен тіркелген) жануарлар мен өсімдіктер түрлерін, олардың бөліктерін немесе бөлшектерін Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге Әкімшілік органның рұқсаттар беру тәртібі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Орынбасары - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2004 жылғы 27 қаңтардағы N 31 бұйрығына сәйкес Қазақстан Республикасындағы осы Конвенцияның Әкімшілік органының рұқсаты көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
аумағында шетелдіктердің
қатысуымен әуесқойлық
(спорттық) аң аулауды
ұйымдастыру ережесіне
1-қосымша
Шетелдіктердің қатысуымен аң аулауды
ұйымдастыру туралы
ҮЛГІ ШАРТ
___________ қаласы                     200 __ ж. "__"______________
Бұдан былай "Тараптар" деп аталатын ______________________ арқылы ________________ негізінде әрекет жасаушы бұдан былай "Аңшылық ісін пайдаланушы" деп аталатын ________________аңшылық шаруашылығы ұйымы, бір жағынан, және бұдан былай "Аңшы" деп аталатын шетелдік азамат _________________________, екінші жағынан, төмендегілер жайында осы Шартты жасасты:

1. Предмет договора
1. Предметом настоящего Договора является организация охоты Охотпользователем с участием Охотника на территории охотничьих угодий __________________________________,
наименование охотничьего хозяйства закрепленных за Охотпользователем.
2. Обязанности сторон
2. Охотпользователь обязуется:
1) представить Заявку в Облтеруправление на выдачу разрешений для производства охоты с участием иностранцев (далее - Заявка);
2) представить в Облтеруправление график заезда иностранцев для утверждения;
3) получить разрешение на пользование животным миром;
4) обеспечить Охотников разрешениями Министерства внутренних дел Республики Казахстан на ввоз и вывоз охотничьего оружия;
5) с прибытием Охотника в охотничье хозяйство проверить у Охотника наличие документов, дающих право на охоту на территории Республики Казахстан;
6) провести с Охотником инструктаж по соблюдению мер безопасности во время проведения охоты;
7) выдать Охотнику разрешение на пользование животным миром, после внесения им соответствующей платы;
8) назначить руководителя охоты и проводников из числа сотрудников охотпользователя, предпринимать все необходимые меры для проведения охоты с соблюдением действующих норм и правил проведения охоты на территории Республики Казахстан;
9) определить условия проведения охоты (место и время производства охоты);
10) обеспечить размещение Охотника в охотничьих домиках или полевых лагерях, организацию отдыха, питания, с соблюдением санитарно-гигиенических норм, при необходимости - оказание медицинской помощи;
11) отражать результаты каждого охотничьего тура в протоколе охоты, который подписывается руководителем охоты и Охотником, и в необходимых случаях составлять трофейный лист на каждый добытый трофей;
12) предоставить Охотнику при необходимости автомототранспорт, лошадей на договорных условиях;
13) обеспечить охотника ветеринарным свидетельством, заверенным районной ветеринарной службой;
14) произвести первичную обработку трофея;
15) обеспечить требования по хранению оружия.
3. Охотник обязуется:
1) иметь при себе документы, предусмотренные Правилами организации охоты с участием иностранцев на территории Республики Казахстан, утвержденных приказом Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 7 декабря 2005 года N 272 (далее - Правила охоты);
2) ознакомиться и соблюдать Правила охоты, меры безопасности и внутренний распорядок охотпользователя;
3) своевременно вносить плату за пользование животным миром и представляемые услуги;

1. Шарттың мәні
1. Осы Шарттың мәні Аңшылық ісін пайдаланушыға бекітіп
берілген __________________ аң аулайтын алқаптары аумағында Аңшының
аңшылық шаруашылығының атауы
қатысуымен Аңшылық ісін пайдаланушының аң аулауды ұйымдастыруы болып табылады.
2. Тараптардың міндеттері
2. Аңшылық ісін пайдаланушы:
1) Облаумақбасқармаға шетелдіктердің қатысуымен аң аулау үшін рұқсат алуға Тапсырым (бұдан былай - Тапсырым) беруге;
2) Облаумақбасқармаға бекіту үшін шетелдіктердің келу кестесін беруге;
3) жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат алуға;
4) Аңшыларды аңшылық қаруын әкелуге және әкетуге Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің рұқсаттарымен қамтамасыз етуге;
5) Аңшы аңшылық шаруашылығына келгенде Қазақстан Республикасының аумағында аң аулау құқығын беретін құжаттардың Аңшыда бар-жоғын тексеруге;
6) Аңшымен аң аулау кезінде қауіпсіздік шараларын сақтау бойынша нұсқамалық өткізуге;
7) Аңшыға ол тиісті ақысын төлегеннен кейін жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат беруге;
8) аңшылық ісін пайдаланушының қызметкерлерінен аң аулау басшысы мен жолсеріктер тағайындауға, аң аулаудың Қазақстан Республикасының аумағында аң аулаудың қолданыстағы нормалары мен ережелерін сақтай отырып жүргізілуі үшін барлық қажетті шараларды қолдануға;
9) аң аулауды өткізу ережелерін (аң аулауды өткізу орыны мен уақытын) айқындап алуға;
10) санитариялық-гигиеналық нормаларды сақтай отырып, қажет болған жағдайда - медициналық көмек көрсетіп, Аңшыны аңшылық үйлеріне немесе дала қостарына орналастыруды, олардың дем алуын, тамақтануын ұйымдастыруды қамтамасыз етуге;
11) әрбір аңшылық сапардың нәтижелерін аң аулаудың басшысы мен Аңшы қол қоятын аң аулау хаттамасында көрсетуге және қажет болған жағдайларда әрбір ауланған олжаға олжалау парағын толтыруға;
12) Аңшыға қажет болған жағдайда шарттық ережелермен автомотокөлік, салт аттар беруге;
13) Аңшыны аудандық ветеринариялық қызмет куәландырған ветеринариялық куәлікпен қамтамасыз етуге;
14) олжаны бастапқы өңдеуден өткізуге;
15) қаруды сақтау жөніндегі талаптарды қамтамасыз етуге міндеттенеді.
3. Аңшы:
1) "Қазақстан Республикасының аумағында шетелдіктердің қатысуымен аң аулауды ұйымдастыру ережесінде" көзделген құжаттарды өзімен бірге алып жүруге;
2) Аң аулау ережесімен, қауіпсіздік шараларымен және аңшылық ісін пайдаланушының ішкі тәртіп ережесімен танысуға және оларды сақтауға;
3) жануарлар дүниесін пайдалану және көрсетілетін қызметтер үшін ақыны дер кезінде төлеуге;

4) принимать добытый им трофей независимо от его качества (размеры и вес рогов, черепа, клыков, размер шкуры и прочие).
3. Финансовые отношения сторон
4. Оплата за предоставление Охотпользователем помещений, транспорта, лошадей, используемых Охотником, определяется отдельным соглашением сторон.
5. Охотпользователь на договорных условиях с Охотником за отдельную плату может представить дополнительные услуги, не оговоренные настоящим Договором.
6. Стоимость услуг и трофеев на каждый тур или сезон охоты указывается в виде Приложения, являющего неотъемлемой частью данного Договора.
7. Охотник допускается к охоте, и трофей становится собственностью Охотника после обеспечения оплаты за пользование животным миром согласно требований Налогового Кодекса Республики Казахстан по ставкам, определяемым Правительством Республики Казахстан для иностранцев.
4. Ответственность сторон
8. Стороны несут ответственность в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
9. Ответственность сторон наступает с момента подписания настоящего Договора.
10. В случае отказа Охотника от добытого им трофея стоимость охотничьего тура оплачивается Охотником полностью в соответствии с настоящим Договором.
5. Особые условия
11. Настоящий Договор вступает в силу с момента его подписания, действует до "___ "___________ 20__ года и может быть расторгнут до окончания срока действия по обоюдному согласию сторон.
12. Все приложения, дополнения и изменения к настоящему Договору оформляются в письменном виде и вступают в силу с момента подписания их обеими договаривающимися сторонами.
13. Все споры и разногласия между сторонами решаются путем переговоров, а в случае не достижения согласия - в установленном законодательством порядке.
6. Форс-мажор
14. При наступлении обстоятельств непреодолимой силы, повлекших невозможность полного или частичного исполнения любой из сторон обязательств по настоящему Договору, а именно - пожара, стихийных бедствий, эпидемий, эпизоотии, войны, военных операций любого характера, блокады, выходом нормативных правовых актов, срок исполнения сторонами их обязанностей по настоящему Договору продлевается на срок, в течение которого действуют такие обстоятельства, в пределах разрешенных сроков охоты.
При невозможности продления срока исполнения сторонами их обязанностей по настоящему Договору, то каждая из сторон имеет право отказаться от дальнейшего исполнения обязательств по Договору и в этом случае ни одна из сторон не имеет права требовать от другой стороны возмещения убытков, причиненных расторжением настоящего Договора. Сторона, для которой создалась невозможность исполнения обязательств, должна известить об этом письменно другую сторону не позднее 5 дней.

4) өзі аулаған олжаны оның сапасына қарамастан (мүйіздердің, бас сүйектерінің, азу тістерінің мөлшері мен салмағына, терісінің мөлшеріне және т.б.) қабылдауға міндеттенеді.
3. Тараптардың қаржылық қатынастары
4. Аңшылық ісін пайдаланушының Аңшы пайдаланатын үй-жайларды, көлікті, салт аттарды бергені үшін төленетін ақы Тараптардың жеке келісімімен айқындалады.
5. Аңшылық ісін пайдаланушы Аңшымен шарттық ережелер бойынша жеке ақыға осы Шартта айтылмаған қосымша қызметтерді көрсете алады.
6. Аң аулаудың әрбір сапарына немесе маусымына қызметтер мен олжалардың құны осы Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын Қосымша түрінде көрсетіледі.
7. Қазақстан Республикасының Үкіметі шетелдіктер үшін белгілейтін ставкалар бойынша Қазақстан Республикасы Салық  кодексінің талаптарына сәйкес жануарлар дүниесін пайдаланғаны үшін ақы төлеу қамтамасыз етілгеннен кейін Аңшы аң аулауға жіберіледі және олжа Аңшының меншігіне айналады.
4. Тараптардың жауапкершілігі
8. Тараптар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауаптылықта болады.
9. Тараптардың жауапкершілігі осы Шартқа қол қойылған сәттен бастап туындайды.
10. Аңшы өзі тапқан олжадан бас тартқан жағдайда аңшылық сапардың құнын Аңшы осы Шартқа сәйкес толық төлейді.
5. Ерекше ережелер
11. Осы Шарт оған қол қойылған сәттен бастап күшіне енеді, 20__жылғы "__"__________ дейін қолданылады және Тараптардың ортақ келісімі бойынша қолданылу мерзімі аяқталғанға дейін бұзылуы мүмкін.
12. Осы Шартқа барлық қосымшалар, толықтырулар мен өзгерістер жазбаша түрде ресімделеді және оларға екі уағдаласушы тарап қол қойған сәттен бастап күшіне енеді.
13. Тараптар арасындағы барлық даулар мен келіспеушіліктер келіссөз арқылы, ал келісімге қол жетпеген жағдайда - заңнамамен белгіленген тәртіппен шешіледі.
6. Форс-мажор
14. Осы Шарт бойынша міндеттемелерді Тараптардың кез-келгенінің толық немесе ішінара орындауын мүмкіндік туғызбаған қаһарлы күш жағдаяттары, атап айтқанда - өрттер, табиғи апаттар, жұқпалы аурулар, індеттер, соғыстар, кез келген сипаттағы әскери операциялар, қоршаулар орын алған кезде, нормативтік құқықтық актілер шыққанда, осы Шарт бойынша Тараптардың өз міндеттемелерін орындау мерзімі рұқсат етілген аң аулау мерзімдері шеңберінде осындай жағдаяттар орын алатын мерзімге ұзартылады.
Осы Шарт бойынша Тараптардың өз міндеттемелерін орындау мерзімін ұзартуы мүмкін болмаған жағдайда Тараптардың әрқайсысының Шарт бойынша міндеттемелерді одан әрі орындаудан бас тартуға құқығы бар және бұл жағдайда Тараптардың бірде бірінің басқа тараптан осы Шартты бұзу келтірген залалдарды өтеуін талап етуге құқығы жоқ. Міндеттемелерді орындауы мүмкін болмайтын жағдай орын алған тарап бұл жайында басқа тарапқа жазбаша түрде 5 күннен кешіктірмей хабарлауға тиіс.

7. Юридические адреса сторон
Охотпользователь                      Охотник
_______________________________ _________________________________
_______________________________ _________________________________
_______________________________ _________________________________
_______________________________ _________________________________
(полное наименование, юр. адрес (Ф.И.О., адрес в стране проживания,
и реквизиты)                        паспорт)
М.П.                            Подпись
Примечание:
В Договор могут быть включены и другие обязательства по обоюдному согласию сторон, не ущемляющие права каждой из сторон.
Без выполнения условий платежей охота не производится.
Договор с охотником составляется на двух (трех) языках с размещением "языковых" текстов параллельными колонками на одних и тех же страницах с синхронным расположением идентичных статей.
Приложение 2
к Правилам организации любительской
(спортивной) охоты с участием иностранцев
на территории Республики Казахстан
"Утверждаю"
Начальник ____________________________
Областного территориального управления
лесного и охотничьего хозяйства
Комитета лесного и охотничьего хозяйства
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
______________/____________________/
" ___ " ___________ 200__г.
З А Я В К А
на выдачу разрешений на пользование животным миром для
производства охоты с участием иностранцев
1. Наименование охотохозяйственной организации
________________________________________________________________
место расположения _____________________________________________
(административный район, область)
2. В соответствии с утвержденными лимитами и распределенной квотой просим утвердить настоящую заявку и выдать разрешения на пользование животным миром для производства охоты следующими иностранцами:
N
п/п
Фамилия и имя охот-
ника
Паспортные данные и данные доку-
мента, удос-
товеряющего право на охоту или номер удос-
товерения охотника РК
Наимено-
вание орудия добывания и его номер
Место охоты
(наи-
мено-
вание охот-
ничье-
го хозяй- ства)
Сроки
охоты
Виды, коли-
чество и поло- возраст-
ной состав заявлен-
ных к изъятию животных
При-
меча-ние
Руководитель охотохозяйственной организации ______/ ______________/
Подпись Фамилия, инициалы
М.П.                                        " ___ "__________ 200__г.
Приложение 3
к Правилам организации любительской
(спортивной) охоты с участием иностранцев
на территории Республики Казахстан
"Согласовано"
Начальник ______________________________
областного территориального управления
лесного и охотничьего хозяйства Комитета
лесного и охотничьего хозяйства
Министерства сельского хозяйства
______________/____________________/
" ___ " __________ 200__г.
М.П.
Заявление
на получение разрешения на ввоз/вывоз
охотничьего огнестрельного и холодного оружия
N п/п
Фами-
лия, имя охот-
ника
Стра-
на
Се-
рия и N пас-пор-
та
Мар-
ка вво-
зи-
мого ору-
жия
Ка-
либр
N
ору-жия
Кол-
во пат-ро-
нов
На какой срок  вво-
зится ору-
жие
Область РК, район, охот-
угодье, где будет про-
изво-
диться охота
Тамо-
жен-
ный пункт ввоза и вывоза ору-
жия
Вид
диких жи-
вот-
ных, на ко-
торых будет произ-
водить-
ся охота
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
М.П.
___________ /_______________________________________/
(Ф.И.О. руководителя охотохозяйственной
организации)
Приложение 4
к Правилам организации любительской
(спортивной) охоты с участием иностранцев
на территории Республики Казахстан
Протокол охоты
Hunting protocol
Фамилия и имя охотника
Hunter's Name __________________________________________________
Адрес
Address ________________________________________________________
С техникой безопасности и правилами охоты ознакомлен
With the hunting rules and safety precautions is acquainted " __ " ___ 20_г.
__________________________
(Подпись охотника /
Hunter's signature)
Место проведения охоты
Hunting area ___________________________________________________

7. Тараптардың заңды мекен-жайлары
Аңшылық ісін пайдаланушы
_______________________________
_______________________________
_______________________________
_______________________________
_______________________________
(толық атауы, заң. мекен-жайы,
деректемелері)
МӨР
Аңшы
_______________________________
_______________________________
_______________________________
_______________________________
_______________________________
(Толық атауы, заң. мекен-жайы,
деректемелері)
қолы
Ескерту:
Шартқа Тараптардың екі жақты ортақ келісімі бойынша Тараптардың әрқайсысының құқықтарын кемсітпейтін басқа да міндеттемелер енгізілуі мүмкін.
Төлем жасау шарттары орындалмайынша аң аулау жүргізілмейді.
Аңшымен арадағы шарт ұқсас баптарды бір біріне ілестіре орналастырып, "тіл" мәтіндерін сол бір бетке қатар бағаналар күйінде қою арқылы екі (үш) тілде жасалады.
Қазақстан Республикасының
аумағында шетелдіктердің
қатысуымен әуесқойлық
(спорттық) аң аулауды
ұйымдастыру ережесіне
2-қосымша
"Бекітемін"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Орман және аңшылық шаруашылығы
комитеті облыстық орман
және аңшылық шаруашылығы
аумақтық басқармасының
бастығы ______________________
_________________/____________
200 __ж. "_"__________________
Шетелдіктердің қатысуымен аң аулауы үшін
жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсаттар беруге
ТАПСЫРЫМ
1. Аңшылық шаруашылығының атауы
___________________________________________________________________
орналасқан жері ___________________________________________________
(әкімшілік аудан, облыс)
2. Бекітілген лимиттерге және бөлінген квотаға сәйкес осы
тапсырымды бекітіп, мына шетелдіктермен аң аулауды өткізу үшін
жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсаттар берілуін өтінеміз:
р/с
N
Аң-
шы-
ның
тегі
және
аты
Төлқұжат
деректері
және аң аулау
құқығын куә-
ландыратын
құжаттың де-
ректері не-
месе ҚР аңшы
куәлігінің
нөмірі
Аң
аулау
құра-
лының
атауы
және
оның
нөмірі
Аң
аулау
орыны
(аңшы-
лық
шаруа-
шылы-
ғының
атауы)
Аң
аулау
мер-
зімі
Олжалауға
тапсырым
берілген
жануар-
лардың
түрлері,
саны және
жыныстық-
жас
құрамы
Ес-
керту
Аңшылық шаруашылығы ұйымының басшысы _____________________________
________________/___________/
(Қолы, тегі, аты-жөні)
МӨР                                  20__ жылғы "__"______________
Қазақстан Республикасының
аумағында шетелдіктердің
қатысуымен әуесқойлық
(спорттық) аң аулауды
ұйымдастыру ережесіне
3-қосымша
"Келісілді"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Орман және аңшылық шаруашылығы
комитетінің облыстық орман және
аңшылық шаруашылығы аумақтық
басқармасының бастығы
______________/_______________/
"___" ________________ 200__ ж.
МӨР
Аңшылық атыс және суық қару әкелуге/әкетуге
рұқсат алуға тапсырым
р/с
N
Аң-
шы-
ның
те-
гі,
аты-
жөні
Елі
Төл-
құ-
жа-
ты-
ның
се-
рия-
сы
және
N
Әке-
лі-
не-
тін
қа-
ру-
дың
мар-
касы
Ка-
либр
Қа-
ру
N
Пат-
рон
саны
Қару
қан-
дай
мер-
зім-
ге
әке-
лі-
неді
Аң
аулау
жүр-
гізі-
летін
ҚР
облысы,
ауданы,
аң
аула-
натын
алқап
Қару
әкелі-
нетін
және
әкеті-
летін
кеден
бекеті
Аула-
натын
жа-
байы
жан-
уар-
лар-
дың
түрі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
МӨР __________________/_____________________________/
(Аңшылық шаруашылығы ұйымы басшысының Т.А.Ж.)
Қазақстан Республикасының
аумағында шетелдіктердің
қатысуымен әуесқойлық
(спорттық) аң аулауды
ұйымдастыру ережесіне
4-қосымша
Аң аулау хаттамасы
Hunting protokol __________________________________________________
Аңшының тегі мен аты
Hunter's Name _____________________________________________________
Мекен-жайы
Address ___________________________________________________________
Қауіпсіздік техникасымен және аң аулау ережесімен таныстым
With the hunting rules and safety precautions is acquainted
"___"__________20__ж.______________________
(Аңшының қолы/
Hunter's signature)
Аң аулау өткізілетін орын
Hunting area ______________________________________________________

Время проведения охоты: с " ___ " ___ 20__ г. до " ___ " ___ 20__ г. __ дней охоты
The hunting time: starting from          till                days of hunting
Результаты охоты
Results of hunting
Дата / Date
Вид добытого животного
/
Animal's species
Кол-во
/
Quantity
Качество трофея (размеры и вес рогов, черепа, клыков, размер шкуры и др.)
Quality of trophy (dimensions and weight of horns, skull, fangs, size of skin, etc.)
На русском
In English
С настоящим протоколом охоты согласен и претензий к
охотохозяйственной организации не имею (имею, они следующие):
I agree with this hunting protocol and have no claims to
the hunting enterprise (I have, they as follows):
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Охотник                           Руководитель охоты
Hunter ________/_______/          Hunting manager
____________/________/
Лицо, представляющее интересы     Руководитель охотохозяйственной
охотника                          организации
Hunter's representative body      Head of hunting enterprise
МП      _____/_____________/      МП
__________/______________/
Приложение 5
к Правилам организации любительской
(спортивной) охоты с участием иностранцев
на территории Республики Казахстан
ФОРМА ТРОФЕЙНОГО ЛИСТА НА РОГА
АСКАНИЙСКОГО ОЛЕНЯ
Охотник ________________________________________________________
________________________________________________________________
Добыл (вид) ____________________________________________________
Дата отстрела _____________ Место отстрела (хозяйство) _________
Возраст животного/вес __________________________________________
Оценка трофея
Показатели оценки
Результаты измерения
Сумма
Средняя величина
Коэффи-
циент
Балл
1. Длина рога, см
правого
левого
2. 1) Длина первых надглазничных отростков, см
правого
левого
2) Число вторых надглазничных отростков (по одному с каждой стороны, шт)
3. Длина подкоронных отростков, см
правого
левого
4. Окружность розетки:
правой
левой
5. Окружность рога выше надглазничных отростков:
правого
левого
6. Окружность рога ниже короны:
правого
левого
7. Развал рогов
8. Вес рогов, кг
9. Число отростков, шт:
на правом роге
на левом роге
10. Форма короны простая, 6 отрост- ков по 12-16 см
11. Цвет рогов светлый
12. Зернистость и бороздчатость:
борозды крупные,
зернистость средняя

Аң аулауды өткізу уақыты: 20__ж. "__"________ бастап 20___ж.
"__"________ дейін______ аң аулау күні
The hunting time: starting from             till              days
of hunting
Аң аулау нәтижелері
Results of hunting
Күні/
Date
Ауланған жануар түрі/
Animal's species
Саны/
Quan-
tity
Олжаның сапасы  (мүйіздерінің, бас сүйектерінің, азу тістерінің мөлшері мен салмағы, терісінің мөлшері және т.б.)
Quality of trophy (dimensions and weight of horns, skull, fangs, size of skin, etc.)
Орысша
In English
Осы аң аулау хаттамасымен келісемін және Аңшылық шаруашылығы
ұйымына шағымым жоқ (бар, олар мынадай):
I agree with this hunting protocol and have no claims to the
hunting enterprise (I have, they as follows):
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Аңшы                              Аң аулау басшысы
Hunter _______________________    Hunting manager _________________
Аңшының мүддесін білдіретін       Аңшылық шаруашылығы
тұлға                             ұйымының басшысы
Hunter's representative body      Head of hunting enterprise
МӨР _________/_______________/    МӨР
_________/_______________/
Қазақстан Республикасының
аумағында шетелдіктердің
қатысуымен әуесқойлық
(спорттық) аң аулауды
ұйымдастыру ережесіне
5-қосымша
Асканий бұғысының мүйізіне арналған
олжалау парағының нысаны
Аңшы ______________________________________________________________
___________________________________________________________________
_________________________________________________(түрі) атып алдым.
Атып алу күні __________ Атып алу орыны (шаруашылық)_______________
Жануардың жасы/салмағы ____________________________________________
Олжаны бағалау
Бағалау көрсеткіштері
Өлшеу
нәти-
желері
Сомасы
Орташа
мөлшері
Коэффи-
циент
Балл
1. Мүйіздің ұзындығы, см:
оң жақтағы
сол жақтағы
2. 1) Көз үстіндегі алғашқы қосымша бұтақшалардың ұзындығы, см:
оң жақтағы
сол жақтағы
2) Көз үстіндегі екінші қосымша бұтақшалардың саны (әр жағынан бір-бірден, дана)
3. Тәж астындағы қосымша бұтақшалардың ұзындығы, см:
оң жақтағы
сол жақтағы
4. Ашаның шеңбері:
оң жақтағы
сол жақтағы
5. Көз үстіндегі қосымша бұтақшалардан жоғары тұрған мүйіз шеңбері:
оң жақтағы
сол жақтағы
6. Тәжден төмен тұрған мүйіз шеңбері:
оң жақтағы
сол жақтағы
7. Мүйіздер алшақтығы
8. Мүйіздер салмағы, кг
9. Қосымша бұтақшалар саны, дана:
оң жақтағы мүйізде
сол жақтағы мүйізде
10. Тәж пішіні қарапайым, 12-16 см 6 қосымша бұтақша
11. Мүйіздердің түр-түсі ашық
12. Түйіршіктілігі мен ізділігі:
ізі ірі,
түйіршіктілігі орташа

13. Цвет концов отростков белый
Сумма баллов
Скидка за дефекты
Дефектов нет
Окончательная оценка
Руководитель охоты ________________________
М.П.          С оценкой согласен ________________________
Приложение 6
к Правилам организации любительской
(спортивной) охоты с участием иностранцев
на территории Республики Казахстан
ФОРМА ТРОФЕЙНОГО ЛИСТА НА ЧЕРЕП КАБАРГИ
Охотник ________________________________________________________
________________________________________________________________
Добыл __________________________________________________________
Дата отстрела _______ Место отстрела (хозяйство) _______________
Возраст животного /вес _________________________________________
Оценка трофея
Показатели оценки
Результаты измерений
Балл
1. Длина черепа, см
2. Ширина черепа, см
3. Длина клыка, см
правого
левого
Окончательная оценка
Руководитель охоты  ______________________________
М.П.       С оценкой согласен _______________________________
Приложение 7
к Правилам организации любительской
(спортивной) охоты с участием иностранцев
на территории Республики Казахстан
ФОРМА ТРОФЕЙНОГО ЛИСТА НА РОГА
МАРАЛА
Охотник ________________________________________________________ ________________________________________________________________
Добыл __________________________________________________________
Дата отстрела _________ Место отстрела (хозяйство) _____________
Возраст животного /вес _________________________________________
Оценка трофея
Показатели оценки
Внутренний развал рогов
Правый рог
Левый рог
Разность (скидка) баллов
1. Длина рогов, см
2.  Длина первого отростка, см
3. Длина второго отростка, см
4. Длина третьего отростка, см
5. Длина четвертого отростка, см
6. Длина пятого отростка, см
7. Окружность рога между первым и вторым отростками
8. Окружность рога между вторым и третьим отростками
9. Окружность рога между третьим и четвертым отростками
10. Окружность рога между чет- вертым  и пятым отростками
11. Внутренний развал рогов
Итого
Сумма баллов
Скидка
Окончательная оценка, баллов
Дополнительные показатели
Правый рог
Левый рог
Результаты измерения
12. Расстояние между концами рогов, см
13. Наибольший развал рогов, см
14. Количество отростков, см
15. Общая длина всех аномальных отростков, см
Руководитель охоты ______________________________
М.П.       С оценкой согласен ______________________________
Приложение 8
к Правилам организации любительской
(спортивной) охоты с участием иностранцев
на территории Республики Казахстан
ФОРМА ТРОФЕЙНОГО ЛИСТА НА КЛЫКИ КАБАНА
Охотник ________________________________________________________ ________________________________________________________________
Добыл __________________________________________________________
Дата отстрела _________ Место отстрела (хозяйство) _____________
Возраст животного /вес _________________________________________
Оценка трофея
Показатели оценки
Результаты измерения
Сумма
Средняя величина
Коэффи-
циент
Балл

13. Қосымша бұтақшалар шеттерінің түр-түсі ақ
Баллдар сомасы
Ақаулары үшін шегерім
Ақаулар жоқ
Түпкілікті баға
М.О.      Аң аулау басшысы  _________________/______________/
Бағамен келісемін _________________/______________/
Қазақстан Республикасының
аумағында шетелдіктердің
қатысуымен әуесқойлық
(спорттық) аң аулауды
ұйымдастыру ережесіне
6-қосымша
Құдыр бас сүйегіне арналған олжалау парағының нысаны
Аңшы ______________________________________________________________
___________________________________________________________________
_______________________________________________________ атып алдым.
Атып алу күні __________ Атып алу орыны (шаруашылық) ______________
Жануардың жасы/салмағы ____________________________________________
Олжаны бағалау
Бағалау көрсеткіштері
Өлшеу нәтижелері
Балл
1. Бас сүйектің ұзындығы, см
2. Бас сүйектің ені, см
3. Азу тістің ұзындығы, см
оң жақтағы
сол жақтағы
Түпкілікті баға
М.О.      Аң аулау басшысы  _________________/______________/
Бағамен келісемін _________________/______________/
Қазақстан Республикасының
аумағында шетелдіктердің
қатысуымен әуесқойлық
(спорттық) аң аулауды
ұйымдастыру ережесіне
7-қосымша
Марал мүйізіне арналған олжалау парағының нысаны
Аңшы ______________________________________________________________
___________________________________________________________________
_______________________________________________________ атып алдым.
Атып алу күні ___________ Атып алу орыны (шаруашылық) _____________
Жануардың жасы/салмағы ____________________________________________
Олжаны бағалау
Бағалау көрсеткіштері
Мүйіздердің ішкі алшақтығы
Оң жақтағы мүйіз
Сол жақтағы мүйіз
Баллдар айырмасы (шегерім)
1. Мүйіздер ұзындығы, см
2. Бірінші қосымша бұтақшаның ұзындығы, см
3. Екінші қосымша бұтақшаның ұзындығы, см
4. Үшінші қосымша бұтақшаның ұзындығы, см
5. Төртінші қосымша бұтақшаның ұзындығы, см
6. Бесінші қосымша бұтақшаның ұзындығы, см
7. Бірінші және екінші қосымша бұтақшалар арасындағы мүйіз шеңбері
8. Екінші және үшінші қосымша бұтақшалар арасындағы мүйіз шеңбері
9. Үшінші және төртінші қосымша бұтақшалар арасындағы мүйіз шеңбері
10. Төртінші және бесінші қосымша бұтақшалар арасындағы мүйіз шеңбері
11. Мүйіздердің ішкі алшақтығы
Жиыны
Баллдар сомасы
Шегерім
Түпкілікті баға, баллдар
Қосымша көрсеткіштер
Оң жақтағы мүйіз
Сол жақтағы мүйіз
Өлшеу нәтижелері
12. Мүйіздер шеттерінің арасындағы қашықтық, см
13. Мүйіздердің ең үлкен алшақтығы, см
14. Қосымша бұтақшалар саны, см
15. Кемістігі бар барлық қосымша бұтақшалардың жалпы ұзындығы, см
М.О.      Аң аулау басшысы  _________________/______________/
Бағамен келісемін _________________/______________/
Қазақстан Республикасының
аумағында шетелдіктердің
қатысуымен әуесқойлық
(спорттық) аң аулауды
ұйымдастыру ережесіне
8-қосымша
Қабанның азу тісіне арналған олжалау парағының нысаны
Аңшы ______________________________________________________________
___________________________________________________________________
_______________________________________________________ атып алдым.
Атып алу күні ___________ Атып алу орыны (шаруашылық) _____________
Жануардың жасы/салмағы ____________________________________________
Олжаны бағалау
Бағалау көрсеткіштері
Өлшеу нәтиже-
лері, см
Сомасы
Орташа мөлшері
Коэффи-
циент
Балл

1. Длина нижнего клыка, см:     правого      левого
2. Ширина нижнего клыка,мм:      правого       левого
3.Окружность верхнего клыка, см:
правого       левого
Сумма баллов
Скидка за дефекты
Надбавка
Руководитель охоты ______________________________
М.П.       С оценкой согласен ______________________________
Приложение 9
к Правилам организации любительской
(спортивной) охоты с участием иностранцев
на территории Республики Казахстан
ФОРМА ТРОФЕЙНОГО ЛИСТА НА РОГА СИБИРСКОЙ КОСУЛИ
Охотник ________________________________________________________ ________________________________________________________________
Добыл (вид) ____________________________________________________
Дата отстрела _________ Место отстрела (хозяйство) _____________
Возраст животного /вес _________________________________________
Оценка трофея
Показатели оценки
Результаты измерения
Сумма
Средняя величина
Коэффи-
циент
Балл
1. Длина рога:         правого
левого
2. Развал рогов
3. Вес сухих рогов с черепом,
Скидка на череп, г
4. Объем рогов, см 3
5. Цвет рогов
6.Бугорчатость
7. Розетки
8. Острия отростков
Показатели оценки
Сумма баллов
Надбавка за красоту рогов
Скидка за ассиметрич-
ность отростков
Окончательная оценка
Руководитель охоты ______________________________
М.П.       С оценкой согласен ______________________________
Приложение 10
к Правилам организации любительской
(спортивной) охоты с участием иностранцев
на территории Республики Казахстан
ФОРМА ТРОФЕЙНОГО ЛИСТА НА РОГА ЛОСЯ
Охотник ________________________________________________________ ________________________________________________________________
Добыл __________________________________________________________
Дата отстрела _________ Место отстрела (хозяйство) _____________
Возраст животного /вес _________________________________________
Оценка трофея
Показатели оценки
Результаты измерения
Сумма
Средняя величина
Коэффи-
циент
Балл
1. Окружность рога:
правого
левого
2. Развал рогов, см
3. Длина лопаты, см:
правой
левой
4. Ширина лопаты:
правой
левой
5. Общая длина всех отростков, см
6. Число отростков на обоих рогах
Сумма баллов
Надбавка за мощность и красоту рогов
Скидка за разность в длине отростков и за ассиметрию рогов
Окончательная оценка
Руководитель охоты ___________________________
М.П.          С оценкой согласен ___________________________
Приложение 11
к Правилам организации любительской
(спортивной) охоты с участием иностранцев
на территории Республики Казахстан
ФОРМА ТРОФЕЙНОГО ЛИСТА НА РОГА СИБИРСКОГО ГОРНОГО КОЗЛА
Охотник ________________________________________________________ ________________________________________________________________
Добыл __________________________________________________________
Дата отстрела _________ Место отстрела (хозяйство) _____________
Возраст животного /вес _________________________________________
Оценка трофея
Показатели оценки
Результаты измерения
Сумма
Средняя величина
Коэффи-
циент
Балл

1. Төменгі азу тістің ұзындығы см:
оң жақтағы
сол жақтағы
2.  Төменгі азу тістің ені, мм:
оң жақтағы
сол жақтағы
3. Жоғарғы азу тістің шеңбері, см:
оң жақтағы
сол жақтағы
Баллдар сомасы
Ақаулары үшін шегерім
Үстеме
М.О.      Аң аулау басшысы  _________________/______________/
Бағамен келісемін _________________/______________/
Қазақстан Республикасының
аумағында шетелдіктердің
қатысуымен әуесқойлық
(спорттық) аң аулауды
ұйымдастыру ережесіне
9-қосымша
Сібір елігінің мүйізіне арналған олжалау
парағының нысаны
Аңшы ______________________________________________________________
_______________________________________________________ атып алдым.
Атып алу күні ____________ Атып алу орыны (шаруашылық) ____________
Жануардың жасы/салмағы ____________________________________________
Олжаны бағалау
Бағалау көрсеткіштері
Өлшеу
нәти-
желері
Сомасы
Орташа мөлшері
Коэффи-
циент
Балл
1. Мүйіздің ұзындығы: см
оң жақтағы
сол жақтағы
2. Мүйіздердің алшақтығы
3. Бас сүйегімен құрғақ мүйіздердің салмағы
Бас сүйекке шегерім, гр.
4. Мүйіздер көлемі, см 3
5. Мүйіздердің түр-түсі
6. Төмпешіктігі
7. Ашалар
8. Қосымша бұтақшалардың үшкірлігі
Бағалау көрстекіштері
Баллдар сомасы
Мүйіздің әдемілігі үшін үстеме
Қосымша бұтақшалардың ассиметриялылығы үшін шегерім
Түпкілікті баға
М.О.      Аң аулау басшысы  _________________/______________/
Бағамен келісемін _________________/______________/
Қазақстан Республикасының
аумағында шетелдіктердің
қатысуымен әуесқойлық
(спорттық) аң аулауды
ұйымдастыру ережесіне
10-қосымша
БҰЛАН МҮЙІЗІНЕ АРНАЛҒАН ОЛЖАЛАУ
ПАРАҒЫНЫҢ НЫСАНЫ
Аңшы ______________________________________________________________
_______________________________________________________ атып алдым.
Атып алу күні _____________ Атып алу орыны (шаруашылық) ___________
Жануардың жасы/салмағы ____________________________________________
Олжаны бағалау
Бағалау көрсеткіштері
Өлшеу
нәти-
желері
Сомасы
Орташа көлем
Коэффи-
циент
Балл
1. Мүйіздің шеңбері, см
оң жақтағы
сол жақтағы
2. Мүйіздер алшақтығы, см
3. Күрекшенің ұзындығы, см
оң жақтағы
сол жақтағы
4. Күрекшенің ені
оң жақтағы
сол жақтағы
5. Барлық қосымша бұтақшалардың жалпы ұзындығы, см
6. Қос мүйіздегі қосымша бұтақшалар саны
Баллдар сомасы
Мүйіздердің жуандығы мен әдемілігі үшін үстеме
Қосымша бұтақшалардың ұзындығындағы айырма үшін және мүйіздердің ассиметриялылығы үшін шегерім
Түпкілікті баға
М.О.      Аң аулау басшысы  _________________/______________/
Бағамен келісемін _________________/______________/
Қазақстан Республикасының
аумағында шетелдіктердің
қатысуымен әуесқойлық
(спорттық) аң аулауды
ұйымдастыру ережесіне
11-қосымша
Сібір тау текесіне арналған олжалау
парағының нысаны
Аңшы ______________________________________________________________
___________________________________________________________________
_______________________________________________________ атып алдым.
Атып алу күні ______________ Атып алу орыны (шаруашылық) __________
Жануардың жасы/салмағы ____________________________________________
Олжаны бағалау
Бағалау көрсеткіштері
Өлшеу
нәти-
желері
Сомасы
Орташа мөлшері
Коэффи-
циент
Балл