О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 17 ноября 2004 года N 815 "Об утверждении Правил оказания гарантированного объема бесплатной медицинской помощи"
Приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 17 января 2006 года N 8. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 января 2006 года N 4063. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 29 апреля 2010 года № 311.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 29.04.2010 № 311.
В целях реализации постановления Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года N 1327 "Вопросы Комитета по контролю за качеством медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан",  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 17 ноября 2004 года N 815 "Об утверждении Правил оказания гарантированного объема бесплатной медицинской помощи" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3267; опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2005 года, N 1, ст. 11; с внесениями изменений и дополнений приказами от 5 января 2005 года N 1, зарегистрированный за N 3344, от 30 ноября 2005 года N 541, зарегистрированный за N 3984) следующие изменения и дополнения:
в Правилах оказания гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, утвержденных указанным приказом:
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Администратор осуществляет корректировку суммы договоров с Поставщиками согласно фактически оказанного объема медицинской помощи и заключений экспертизы качества и объема медицинской помощи, при проведении экспертизы (приложение 3 к настоящим Правилам).
Экспертиза качества и объема медицинской помощи осуществляется в соответствии с действующим законодательством Комитетом по контролю за качеством медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее - Комитет) по результатам контроля, за период, следующий за датой проведения последней экспертизы.";
дополнить пунктами 19, 20 следующего содержания:
"19. Сумма возврата объема финансирования определяется администратором бюджетных программ в соответствии с перечнем дефектов, утверждаемых уполномоченным органом согласно приложениям 4, 5, 6 к настоящим Правилам.
20. Ежеквартально, не позднее 10 числа следующего за отчетным кварталом месяца, администраторы бюджетных программ по результатам произведенного возврата объема финансирования представляют в Комитет уведомление о принятых мерах по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам.";

"Тегін медициналық көмектің кепілді көлемін көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2004 жылы 17 қарашадағы N 815 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің 2006 жылғы 17 қаңтардағы N 8 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 30 қаңтарда тіркелді. Тіркеу N 4063. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2010 жылғы 29 сәуірдегі N 311 бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2010.04.29 N 311 бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық қызметтің сапасын бақылау комитетінің мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылы 15 желтоқсандағы N 1327  қаулысын іске асыру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тегін медициналық көмектің кепілді көлемін көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2004 жылы 17 қарашадағы N 815  бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3267 болып тіркелген; Қазақстан Республикасы Орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілер бюллетенінде 2005 жылғы N 1, 11-бабында жарияланған;  N 3344 болып тіркелген 2005 жылғы 5 қаңтардағы N 1,  N 3984 болып тіркелген 2005 жылғы 30 қарашадағы N 541 бұйрықтармен өзгерістер мен толықтырулар енгізілген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілді көлемін көрсету ережесіндегі:
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Әкімші сараптама өткізілген кезде нақты көрсетілген медициналық көмек көлеміне және медициналық көмектің сапасы мен көлемі сараптау қорытындысына сәйкес Жеткізушілермен шарттардағы сомаларды түзетуді жүзеге асырады (осы Ережеге 3-қосымша).
Медициналық көмектің көлемі мен сапасын сараптауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық қызметтің сапасын бақылау комитеті (бұдан әрі - Комитет) соңы сараптама өткізілген күннен кейінгі кезеңді бақылау нәтижелері бойынша жүзеге асырады.";
мынадай мазмұндағы 19, 20-тармақтармен толықтырылсын:
"19. Қаржыландыру көлемінің қайтарым сомасын осы бұйрыққа 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес уәкілетті органдар бекіткен кемістік тізбелеріне сәйкес бюджеттік бағдарлама әкімшілері анықтайды.
20. Әр тоқсан сайын, келесі тоқсанның есеп беру айының 10-ы күнінен кешіктірмей, бюджеттік бағдарлама әкімшілері қаржыландыру көлемінің қайтарылымы жүргізілгеннен кейінгі нәтижелер бойынша осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес үлгі бойынша қолданылған шаралар туралы ескертпені комитетке ұсынады.";

дополнить приложениями 3, 4, 5, 6, 7 согласно  приложениям 1,   2,    3,    4,    5 к настоящему приказу;
в приложении "Типовой договор на оказание услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи":
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Возмещение затрат осуществляется ежемесячно, в соответствии с актом выполненных работ, с учетом результатов экспертизы качества и объема медицинской помощи, в случаях ее проведения Комитетом по контролю за качеством медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его территориальными подразделениями.";
в пункте 7 слова "анализа и оценки качества медицинской помощи" заменить словами "экспертизы качества и объема медицинской помощи, при ее проведении";
приложение 2  к Типовому договору на оказание услуг в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи изложить в редакции согласно приложению 6 к настоящему приказу.
2. Комитету по контролю за качеством медицинских услуг Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Ахметов У.И.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту организационно-правовой работы (Акрачкова Д.В.) направить настоящий приказ после его государственной регистрации на официальное опубликование в средствах массовой информации.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Амангельдиева А.А.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра
Приложение 1
к приказу и.о. Министра
здравоохранения Республики Казахстан
от 17 января 2006 года N 8
"Приложение 3
к Правилам оказания
гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи»
Заключение экспертизы качества и
объема медицинской помощи N ______.
Наименование медицинской организации ________________________
_____________________________________________________________
Вид медицинской помощи ______________________________________
N истории болезни, карты
амбулаторного больного,
сопроводительного листа
Код дефекта
Количество
дефектов
Начальник территориального
Управления КККМУ МЗ РК        ________________    ________________
(ф.и.о.)            (подпись)
Дата "____" __________ 200_ г.
МП
Приложение 2
к приказу и.о. Министра
здравоохранения Республики Казахстан
от 17 января 2006 года N 8
Приложение 4
к Правилам оказания
гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи»
Перечень дефектов с мерами экономического воздействия
на медицинские организации оказывающие некачественную
медицинскую помощь на стационарном уровне
N п/п
Наименование
дефекта
Единица
измерения
В структуре
государст-
венного
учреждения,
в % от
годовой
суммы
финансиро-
вания,
выделенной
на стаци-
онарную
службу
Юридическое
или
физическое
лицо,
оказывающее
медицинскую
помощь в
рамках
государстве-
нного
заказа (в  %
от стоимости
пролеченного
случая)
1
2
3
4
5
1
Привлечение
медикаментов и
денежных средств
пациента при
оказании медицин-
ской помощи,
входящей в гаран-
тированный объем
бесплатной помощи
1 закон-
ченный
случай
На сумму
затрат,
подтверж-
денных
докумен-
тально
На сумму
затрат,
подтверж-
денных
докумен-
тально
2
Госпитализация
планового больного
без предваритель-
ного обследования
1 закон-
ченный
случай

осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5-қосымшаларға сәйкес  3,    4,    5,    6,     7-қосымшалармен толықтырылсын;
қосымшада "Тегін медициналық көмектің кепілді көлемі шеңберінде қызмет көрсетудің типтік шартында":
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Медициналық қызметтің сапасын бақылау комитеті және оның аумақтық бөлімшелері өткізген жағдайдағы медициналық көмектің көлемі мен сапасын сараптау нәтижелерінің есебі бойынша, орындалған жұмыс актілеріне сәйкес шығындардың өтеуі әр ай сайын жүзеге асырылады";
7-тармақта "медициналық көмектің сапасын талдау және бағалау" деген сөздер "өткізілген жағдайдағы медициналық көмектің көлемі мен сапасын сараптау" деген сөздермен ауыстырылсын;
тегін медициналық көмектің кепілді көлемі шеңберінде қызмет көрсетудің Типтік шартына 2-қосымша осы бұйрыққа  6-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық қызметтің сапасын бақылау комитеті (У.И.Ахметов) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Ұйымдастыру-құқықтық жұмыс департаменті (Д.В.Акрачкова) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден кейін оны бұқаралық ақпарат құралдарына ресми жариялауға жіберсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау вице-министрі А.А.Амангелдиевке жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің м.а.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің м.а.
2006 жылғы 17 қаңтардағы
N 8 бұйрығына 1-қосымша
Тегін медициналық көмектің
кепілді көлемін көрсету
ережесіне 3-қосымша
N_____медициналық көмектің көлемі мен сапасын
сараптау қорытындылары
Медициналық ұйымның атауы_______________________________
________________________________________________________
Медициналық көмектің түрі_______________________________
N ауру тарихы, аурудың
амбулаториялық картасы,
жолдама қағазы
Кемістік
коды
Кемістік
саны
ҚРДСМ МҚСБК
аумақтық басқармасының бастығы ______________     ____________
(аты-жөні)          (қолы)
Күні"____"________200_ж.
МО
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің м.а.
2006 жылғы 17 қаңтардағы
N 8 бұйрығына 2-қосымша
Тегін медициналық көмектің
кепілді көлемін көрсету
ережесіне 4-қосымша
Стационарлық деңгейде сапасыз медициналық көмек
көрсететін медициналық ұйымдардың экономикалық әсер
етуші іс-шараларының кемістік тізбесі
N
р/с
Кемістік атаулары
Бірлік
өлшем
Мемлекеттік
мекеме
құрылымында
стационарлық
қызметке
бөлінген
жылдық
қаржыландыру
сомасы
Медициналық
көмек көрсете-
тін заңды
және жеке
тұлғалардың
мемлекеттік шегіндегі
тапсырысы (емделген
жағдайдағы
құнының
пайызынан)
1
2
3
4
5
1
Тегін көмектің кепілді
көлеміне кіретін меди-
циналық көмек көрсету
кезінде емделушінің
ақша қаражатын және
дәрі-дәрмегін қатыстыру
1 емделу
жағдайы
Құжаттармен
расталған
шығын сомма-
сына
Құжаттармен
расталған шы-
ғын соммасына
2
Алдын-ала тексерусіз
жоспарлы науқасты
жатқызу
1 емделу
жағдайы

0,014
100 %
* - при отсутствий Протокола объем диагностических и
лечебных мероприятий определяется по медицинским показаниям в
соответствии с общепринятыми подходами.
Приложение 3
к приказу и.о. Министра
здравоохранения Республики Казахстан
от 17 января 2006 года N 8
Приложение 5
к Правилам оказания
гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи»
Перечень дефектов с мерами экономического воздействия
на медицинские организации, оказывающие некачественную
медицинскую помощь на амбулаторно-поликлиническом уровне
N
п/п
Наименование
дефекта
Единица
измерения
В структу-
ре го-
сударст-
венного
учреж-
дения
(в % от
годового
объема
финан-
сиро-
вания на
амбула-
торно-
поликли-
ническую
службу)
Юридическое и
физическое лицо,
оказывающее медицинскую
помощь в рамках
государственного заказа
Амбулаторно-
поликлиниче-
ская органи-
зация,
оказывающая
квалифициро-
ванную
медицинскую
помощь (в
базовых
тарифах за
услугу/
подушевых
нормативах
Амбула-
торно-
поликли-
ническая орга-
низация,
оказы-
вающая
специ-
ализи-
рованную
медицин-
скую
помощь (в ба-
зовых
тарифах
за
услугу)
1
2
3
4
5
6
1.
Привлечение меди-
каментов и денежных
средств пациента
при оказании
медицинской помощи,
входящей в гаранти-
рованный объем
бесплатной помощи
На сумму
затрат,
подтвер-
жденных
докумен-
тально
На сумму
затрат,
подтверж-
денных
доку-
ментально
На сумму
затрат,
подтверж-
денных
доку-
ментально
2.
Несоответствие
лечебно-диагности-
ческих мероприятий
периодическим
протоколам диагнос-
тики и лечения
заболеваний*
1 закон-
ченный
случай
2.1
По основным
диагностическим
мероприятиям
0,001
3,5 БТ/0,75
ПН
3,5 БТ
2.2
По основным ле-
чебным мероприятиям
0,0004
1,5 БТ/1,75
ПН
1,5 БТ
3.
Обоснованность
направления больных
на госпитализацию
1 закон-
ченный
случай
3.1
Направление
больного на
госпитализацию
без показаний

0,014
100%
* диагностикалық және емдік іс-шаралар көлемі хаттама
болмағанда жалпы қабылданған әдістемеге медициналық көрсетулермен
белгіленеді
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің м.а.
2006 жылғы 17 қаңтардағы
N 8 бұйрығына 3-қосымша
Тегін медициналық көмектің
кепілді көлемін көрсету
ережесіне 5-қосымша
Амбулаториялы-емханалық деңгейде сапасыз медициналық
көмек көрсететін медициналық ұйымдардың экономикалық
әсер етуші іс-шараларының кемістік тізбесі
N
р/с
Кемістік атаулары
Бірлік
өлшем
Мемлекет-
тік мекеме
құрылымында
(амбулато-
риялық-
емханалық)
қызметті
қаржылан-
дыру
көлемінің
жылдық
пайызы
Медициналық көмек көрсететін заңды
және жеке тұлғалардың мемлекеттік шегіндегі тапсырысы
Білікті медицина-
лық көмек
көрсететін
амбулато-
риялық
емханалық
ұйымдар
(қызметіне
базалық
тарифте/
жан басына
шаққандағы
норматив)
Мамандан-
дырылған
медицина-
лық көмек
көрсете-
тін амбу-
латория-
лық
емханалық
ұйымдар
(қызметі-
не базалық
тарифте)
1
2
3
4
5
1
Тегін көмектің кепілді көлеміне кіретін медицина-
лық көмек көрсету
кезінде емделуші-
нің ақша қаражатын
және дәрі-дәрмегі-
мен қатыстыру
1 ем-
делу
жағ-
дайы
Құжаттармен
расталған
шығын
сомасына
Құжаттар-
мен
расталған
шығын
самасы
Құжаттар-
мен
расталған
шығын
самасы
2
Кеселдерді емдеу мен мерзімді диаг-
ностикалық хатта-
малардың емдеу-
диагностикалық іс-
шаралармен сәйкес-
сіздігі
2.1
Негізгі диагности-
калық іс-шаралар
бойынша
0,001
3,5 БТ/
0,75 ЖН
3,5 БТ
2.2
Негізгі емдеу
іс-шаралар бойынша
0,0004
1,5 БТ/
1,75 ЖН
1,5 БТ
3.
Науқастарды жатқы-
зу жолдамасының
негізділігі
1 ем-
делу
жағ-
дайы
3.1
Науқасты жатқызуға
көрсетімсіз жібе-
рілуі

0,005
17,5 БТ/
3,75 ПН
9.4.2
мероприятия
проведены в
неполном объеме
0,0025
9 БТ/2 ПН
10
Использование
стационарозамещающей
медицинской помощи
без показаний
1 закон-
ченный
случай
0,007
25 БТ/12,5
ПН
25 БТ
* - при отсутствии Протокола объем диагностических и лечебных
мероприятий определяется по медицинским показаниям в соответствии
с общепринятыми подходами.
Приложение 4
к приказу и.о. Министра
здравоохранения Республики Казахстан
от 17 января 2006 года N 8
Приложение 6
к Правилам оказания
гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи»
Перечень дефектов с мерами экономического воздействия
на медицинские организации оказывающие некачественную
скорую и неотложную медицинскую помощь
N№ п/п
Наименование
дефекта
Единица измере-
ния
В структуре
государст-
венного
учреждения,
в % от
годовой
суммы финан-
сирования,
выделенной на
скорую и
неотложную
медицинскую
помощь
Юридическое и
физическое лицо,
оказывающее
медицинскую
помощь в
рамках государст-
венного заказа
(в % от стоимости
вызова)
1
2
3
4
5
1.
Привлечение медика-
ментов и денежных
средств пациента при
оказании медицинской
помощи, входящей в
гарантированный объем
бесплатной помощи
На сумму
затрат,
подтверж-
денных
докумен-
тально
На сумму затрат,
подтвержденных
документально
2.
Несоответствие
лечебно-диагности-
ческих мероприятий
периодическим
протоколам диагнос-
тики и лечения
заболеваний*
1
вызов
2.1
По основным
диагностическим
мероприятиям

0,005
17,5 БТ/
3,75 ЖН
9.
4.2
Іс-шаралар толық
көлемде өткізілме-
ген
0,0025
9 БТ/2 ЖН
10
Стационарды алмас-
тыратын медицина-
лық көмекті көрсе-
тімсіз пайдалану
1 ем-
делу
жағ-
дайы
0,007
25 БТ/
12,5 ЖН
25 БТ
* - диагностикалық және емдік іс-шаралар көлемі Хаттама
болмағанда жалпы қабылданған әдістемелерге сәйкес медициналық
көрсетілімдер бойынша белгіленеді.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің м.а.
2006 жылғы 17 қаңтардағы
N 8 бұйрығына 4-қосымша
Тегін медициналық көмектің
кепілді көлемін көрсету
ережесіне 6-қосымша
Сапасыз жедел және кезек күттірмейтін медициналық көмек
көрсететін медициналық ұйымдардың экономикалық әсер
етуші іс-шараларының кемістік тізбесі
код
Кемістік атаулары
Өлшем
бірлігі
Мемлекеттік
мекеме
құрылымында
тез және
жылдам
медициналық
көмекке
бөлінген
жылдық
қаржыландыру
сомасының
пайызында
Медициналық
көмек көрсете-
тін заңды
және жеке
тұлғалардың
мемлекеттік шегіндегі
тапсырысы (емделген шыққан
жағдайдағы
құнының
пайызынан)
1
2
3
4
5
1
Тегін көмектің кепілді
көлеміне кіретін меди-
циналық көмек көрсету
кезінде емделушінің
ақша қаражатын және
дәрі-дәрмегін қатыстыру
Құжаттармен
расталған
шығын
сомасына
Құжаттармен
расталған
шығын
сомасына
2
Мерзімді диагностикалық
хаттамалар мен кесел-
дерді* емдеудің емдеу
диагностикалық іс-шара-
лармен сәйкессіздігі
1 шақыру
2.1
Негізгі диагностикалық
іс-шаралар бойынша

0,003
3 %
2.2
По основным
лечебным мероприятиям
0,015
15 %
3.
Завышение объемов
оказанной медицинской
помощи путем приписки
1
вызов
0,1
100 %
* - при отсутствии Протокола объем диагностических и лечебных
мероприятий определяется по медицинским показаниям в соответствии
с общепринятыми подходами.
Приложение 5
к приказу и.о. Министра
здравоохранения Республики Казахстан
от 17 января 2006 года N 8
Приложение 7
к Правилам оказания
гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи»
Уведомление N _______
к заключению экспертизы качества
и объема медицинской помощи N _______
от "__" ________ 200_ г.
Наименование медицинской организации ________________________
_____________________________________________________________
N истории болезни,
карты амбулаторного
больного, сопрово-
дительного листа
Код
дефекта
Количество
дефектов
Сумма возврата
объема финанси-
рования,
необоснованно
предъявленного
к оплате,
тыс. тенге
Руководитель администратора    ______________    ________________
бюджетных программ                 (ф.и.о.)          (подпись)
Дата "___" __________ 200_ г.
МП                                                                "
Приложение 6
к приказу и.о. Министра
здравоохранения Республики Казахстан
от 17 января 2006 года N 8
«"Приложение 2
к Типовому договору на оказание
услуг в рамках гарантированного
объема бесплатной
медицинской помощи»
Целевые показатели работы организаций здравоохранения
Для организаций, оказывающих амбулаторно-поликлиническую помощь:
1. Уровень соответствия лечебно-диагностических мероприятий периодическим протоколам диагностики и лечения заболеваний.
2. Необоснованное направление больных на госпитализацию.
3. Охват диспансеризацией прикрепленного населения.
4. Выполнение плана вакцинации прикрепленного населения.
5. Выполнение плана медицинских профилактических осмотров декретированных групп населения.
6. Наблюдение за детьми первого года жизни.
7. Наблюдение за беременными.
8. Наблюдение детей подросткового возраста.
9. Эффективность и обоснованность использования стационарозамещающей медицинской помощи.
10. Обращаемость за скорой и неотложной медицинской помощью прикрепленного населения (количество вызовов на 1000 населения), в том числе в часы работы организаций ПМСП.
11. Уровень госпитализации в "Д" группе.
12. Наличие больных с впервые выявленными онкологическими заболеваниями III-IV стадии.
13. Наличие обоснованных жалоб пациентов на организацию и качество оказываемой медицинской помощи.
14. Расхождение диагнозов поликлинических и стационарных.
15. Случаи перинатальной, материнской и младенческой смертности прикрепленного населения.

0,003
3%
2.2
Негізгі емдеу іс-шара-
лар бойынша
0,015
15%
3
Көрсетілген медициналық
көмектің көлемін қосып
жазу арқылы көбейту
1 шақыру
0,1
100%
* - Диагностикалық және емдік іс-шаралар көлемі Хаттама
болмаған жағдайда жалпы қабылданған әдістемелерге сәйкес медициналық
көрсетілімдер бойынша белгіленеді
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің м.а.
2006 жылғы 17 қаңтардағы
N 8 бұйрығына 5-қосымша
Тегін медициналық көмектің
кепілді көлемін көрсету
ережесіне 7-қосымша
200___жылғы "_____"_____________
Медициналық көмектің көлемі мен сапасын
сараптау қорытындыларына N_____ескертпе
Медициналық ұйымның атауы_______________________________
________________________________________________________
N ауру тарихы, аурудың
амбулаториялық картасы,
жолдама қағазы
Кемістік
коды
Кемістік
саны
Негізсіз
ұсынылған
қаржылан-
дыру
көлемін
қайтару
соммасы,
мың теңге
Бюджеттік бағдарламалар
әкімшісінің басшысы     ______________     ____________
(А.Т.Ә.)          (қолы)
Күні"____"________200___ж.
МО
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің м.а.
2006 жылғы 17 қаңтардағы
N 8 бұйрығына 6-қосымша
"Тегін медициналық көмектің
кепілді көлемі шеңберінде
көрсетілетін қызметтің
типтік шартына 2-қосымша
Денсаулық сақтау ұйымдары жұмыстарының
мақсатты көрсеткіштері
Амбулаториялық-емханалық көмек көрсететін ұйымдар үшін:
1. Кеселдерді емдеу және мерзімді диагностикалық хаттамалардың емдеу-диагностикалық іс-шараларының сәйкестілік дәрежесі.
2. Науқасқа жатуға негізделмеген жолдама беру.
3. Бекітілген халықты диспансерлеумен қату.
4. Бекітілген халықты вакцина жоспарын орындау.
5. Халықтың декреттелген тобын медициналық алдын-алу тексерулердің жоспарын орындау.
6. Алғашқы өмір жылынан бастап балаларды бақылау.
7. Жүкті әйелдерді бақылау.
8. Жасөспірім жастағы балаларды бақылау.
9. Стационарды алмастыратын медициналық көмекті пайдаланудың тиімділігі мен негізділігі
10. БМСК жұмысы кезінде бекітілген халықтың жедел медициналық жәрдемге сұрау жайы (1000 адамға шаққандағы шақыру саны) соның ішінде БМСК ұйымының жұмыс сағатында.
11. "Д" тобында жатқызу деңгейі.
12. ІІІ-ІV сатыдағы онкологиялық ауруы алғаш рет анықталып отырған аурулардың болуы.
13. Көрсетілген медициналық көмектің сапасына және ұйымдарға емделушілердің негізделген шағымдарының болуы.
14. Емханалық және стационарлық диагноздардың бір-біріне сәйкес келмеуі.
15. Бекітілген халық бойынша перинаталдық, ана және баланың өлім оқиғалары.

16. Досуточная летальность прикрепленного населения в стационаре по случаям, управляемым на уровне первичной медико-санитарной помощи.
17. Завышение объема оказываемой медицинской помощи путем приписки количества прикрепленного населения и оказываемых медицинских услуг.
18. Привлечение медикаментов и денежных средств пациента при оказании гарантированного объема бесплатной медицинской помощи.
19. Обеспеченность прикрепленного населения лекарственными средствами, отпускаемыми по рецептам бесплатно или на льготных условиях по утвержденному перечню видов заболеваний отдельным категориям населения.
20. Первичный выход на инвалидность лиц трудоспособного возраста.
Для организаций, оказывающих стационарную медицинскую помощь:
1. Госпитализация планового больного без предварительного обследования.
2. Наличие необоснованной госпитализации.
3. Наличие непрофильной госпитализации.
4. Наличие госпитализации без направления специалиста ПМСП.
5. Уровень соответствия лечебно-диагностических мероприятий периодическим протоколам диагностики и лечения заболеваний.
6. Показатели эффективности использования коечного фонда (средняя длительность пребывания больного на койке, работа койки, простой койки, необоснованное нарушение сроков госпитализации).
7. Процент послеоперационных осложнений.
8. Длительность дооперационного пребывания в отделении хирургического профиля.
9. Летальность.
10. Случаи внутрибольничной инфекции.
11. Уровень повторной госпитализации по одному и тому же заболеванию в течении месяца.
12. Завышение объема оказанной медицинской помощи путем приписки.
13. Процент расхождения клинического и патологоанатомического диагноза.
14. Привлечение медикаментов и денежных средств пациента при оказании
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи.
15. Наличие обоснованных жалоб пациентов на организацию и качество оказываемой медицинской помощи.
Для организаций оказывающих скорую и неотложную медицинскую помощь:
1. Привлечение медикаментов и денежных средств пациента при оказании скорой и неотложной медицинской помощи.
2. Уровень соответствия лечебно-диагностических мероприятий периодическим протоколам диагностики и лечения заболеваний.
3. Случаи повторных вызовов по одному заболеванию в течение суток.
4. Необоснованная задержка выезда бригад при оказании скорой медицинской помощи.
5. Непрофильная и необоснованная госпитализация бригадами скорой медицинской помощи.
6. Завышение объема оказанной медицинской помощи путем приписки.
7. Наличие обоснованных жалоб пациентов на организацию и качество медицинской помощи."

16. БМСК деңгейінде басқарылатын аурулар бойынша бекітілген халықтың стационарды бір тәулікке дейінгі өлім оқиғалары.
17. Көрсетілетін медициналық қызмет және бекітілген халық санын қосып жазу арқылы көрсетілген медициналық көмектің көлемін көбейту.
18. Тегін медициналық көмектің кепілді көлемін көрсетуді емделушінің ақша қаражаты мен дәрі-дәрмегін қатыстыру.
19. Бекітілген халықты бөлек санаттағы бекітілген аурулар түрлерінің тізімі бойынша жеңілдік жағдайлармен немесе тегін рецепте шығарылатын дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету.
20. Еңбекке қабілетті жастағы тұлғалардың алғаш рет мүгедектікке шығуы.
Стационарлық медициналық көмек көрсететін ұйымдар үшін:
1. Жоспарлы науқасты алдын-ала тексерусіз жатқызу.
2. Негізделмеген жатқызудың болуы.
3. Бағдарсыз жатқызудың болуы.
4. БМСП маманының жолдама қағазынсыз жатқызудың болуы.
5. Ауруларды емдеу мен мерзімді диагностикалық хаттамалардың емдеу-диагностикалық іс-шаралармен сәйкестік деңгейі.
6. Төсек қорын тиімді пайдалану көрсеткіштері (аурудың төсекте жатуының орташа ұзақтығы, жұмысы, бос тұрып қалуы, жатқызу мерзімінің негізделмеген бұзылуы).
7. Операциядан кейінгі асқынулардың болуы.
8. Хирургиялық бағдар бөлімінде операцияға дейінгі болудың ұзақтығы.
9. Өлімге әкеліп соғуы.
10. Ауруханаішілік жұқпаның болуы.
11. Бір айдың ішінде бір ауруды қайталап жатқызу деңгейі.
12. Көрсетілген медициналық көмектің көлемін қосып жазу арқылы көбейту.
13. Патологоанатомиялық және клиникалық диагноздар пайызының бір-біріне сәйкес келмеуі.
14. Тегін медициналық көмектің кепілді көлемін көрсетуде емделушінің ақша қаражаты мен дәрі-дәрмегін қатыстыру.
15. Көрсетілген медициналық көмек сапасына және ұйымдарға емделушілердің негізделген шағымдарының болуы.
Жедел және кезек күттірмейтін медициналық жәрдем көрсететін ұйымдар үшін:
1. Жедел және кезек күттірмейтін медициналық жәрдем көрсетуде емделушінің ақша қаражаты мен дәрі-дәрмегін қатыстыру.
2. Ауруларды емдеу мен мерзімді диагностикалық хаттамалардың емдеу-диагностикалық іс-шаралармен сәйкестік деңгейі.
3. Бір тәулік ішінде бір аурудың қайта шақыру жағдайлары.
4. Жедел медициналық жәрдем көрсетуге бригадалардың аттануының негізделмеген кешігуі.
5. Жедел медициналық көмек бригадаларының бағдарсыз және негізделмеген жатқызулары.
6. Көрсетілген медициналық көмектің көлемін қосып жазу арқылы көбейту.
7. Көрсетілген медициналық көмек сапасына және ұйымдарға емделушілердің негізделген шағымдарының болуы.