О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 3 октября 2002 года N 469 "Об утверждении Правил администрирования международных договоров об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от уплаты налогов на доход и капитал (имущество), заключенных Республикой Казахстан"
Приказ Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 15 февраля 2006 года N 67. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 марта 2006 года N 4122. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 9 января 2009 года № 5
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 09.01.2009 № 5.
В целях совершенствования порядка администрирования международных договоров об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от уплаты налогов на доход и капитал (имущество), заключенных Республикой Казахстан,  ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Внести в  приказ  Министра финансов Республики Казахстан от 3 октября 2002 года N 469 "Об утверждении Правил администрирования международных договоров об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от уплаты налогов на доход и капитал (имущество), заключенных Республикой Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 11 октября 2002 года за N 2003, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов Республики Казахстан, 2003 год, N 8, ст. 804), с изменениями и дополнениями, внесенными  приказом  Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 9 июля 2004 года N 344а, зарегистрированными 13 августа 2004 года за N 3003) следующие изменения и дополнения:
в Правилах администрирования международных договоров об избежании двойного налогообложения и предотвращении уклонения от уплаты налогов на доход и капитал (имущество), заключенных Республикой Казахстан, утвержденных указанным приказом:
1) в пункте 4:
слова "от 3 декабря 2003 года N 493" заменить словами "от 12 декабря 2005 года N 554";
слова "22 декабря 2003 года за N 2628" заменить словами "28 декабря 2005 года за N 3997";
2) второе предложение пункта 48 дополнить словами ", при выполнении условий международного договора (в случае получения доходов нерезидентом от выполнения работ (услуг) в Республике Казахстан - по окончании выполнения работ (услуг).";
3) в пункте 80 абзац первый изложить в следующей редакции:
"80. Налоговый орган, рассматривающий заявление нерезидента, проводит тематическую налоговую проверку налогового агента, выплачивающего доход, за период срока исковой давности, установленного пунктом 1 статьи 38 Налогового кодекса, на предмет исполнения им налоговых обязательств по исчислению и удержанию подоходного налога у источника выплаты с дохода нерезидента, подавшего заявление. В ходе проведения указанной проверки налоговый орган проверяет документы на предмет выяснения следующих вопросов:";
4) пункт 81 изложить в следующей редакции:
"81. Информация, полученная в ходе проведения тематической налоговой проверки согласно пункту 80 настоящих Правил, подлежит сверке со сведениями, представленными государственными органами Республики Казахстан по запросам налоговых органов, требуемых при рассмотрении заявлений нерезидентов (например, сведения по пребыванию сотрудников нерезидента или нанятого им другого персонала для выполнения работ (услуг) на территории Республики Казахстан по заключенному контракту или контрактам в рамках одного или связанных проектов и другие сведения).";

"Қазақстан Республикасы жасасқан табыс пен капиталға (мүлiкке) салық төлеуден жалтарудың алдын алу және қосарланған салық салуды болдырмау жөнiндегi халықаралық шарттарды әкiмшiлiктендiру ережелерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2002 жылғы 3 қазандағы N 469 бұйрығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Салық комитеті төрағасының 2006 жылғы 15 ақпандағы N 67 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 16 наурызда тіркелді. Тіркеу N 4122. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 9 қаңтардағы N 5 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2009.01.09 N 5 бұйрығымен.
-------------------- Бұйрықтан үзінді -------------------
БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес кейбір нормативтік құқықтық актілердің күші жойылды деп танылсын.
2. ...
3. ...
4. Осы бұйрық 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енеді.
Министр                                        Б.Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрдің
2009 жылғы 9 қаңтардағы
№ 5 бұйрығына қосымша
Күші жойылған кейбір нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі
1. ....
20. "Қазақстан Республикасы жасасқан табыс пен капиталға (мүлікке) салық төлеуден жалтарудың алдын алу және қосарланған салық салуды болдырмау жөніндегі халықаралық шарттарды әкімшіліктендіру ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2002 жылғы 3 қазандағы № 469 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті төрағасының 2006 жылғы 15 ақпандағы № 67 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4122 болып тіркелді, "Заң газеті" газетінде 2006 жылғы 7 сәуірдегі № 61-62).
.........
Қазақстан Республикасы жасасқан табыс пен капиталға (мүлiкке) салық төлеуден жалтарудың алдын алу және қосарланған салық салуды болдырмау жөнiндегi халықаралық шарттарды әкiмшiлiктендiру тәртiбiн жетiлдiру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы жасасқан табыс пен капиталға (мүлiкке) салық төлеуден жалтарудың алдын алу және қосарланған салық салуды болдырмау жөнiндегi халықаралық шарттарды әкiмшiлiктендiру ережелерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2002 жылғы 3 қазандағы N 469 бұйрығына (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде 2002 жылғы 11 қазанда N 2003 болып тiркелген, Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлер бюллетенiнде жарияланған 2003 жыл, N 8, 804-бап), Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Салық комитетi төрағасының 2004 жылғы 9 шiлдедегi N 344а бұйрығымен енгiзiлген өзгерiстер мен толықтырулармен 2004 жылғы 13 тамыздағы N 3003 тiркелген) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
аталған бұйрықпен бекiтiлген Қазақстан Республикасы жасасқан табыс пен капиталға (мүлiкке) салық төлеуден жалтарудың алдын алу және қосарланған салық салуды болдырмау жөнiндегi халықаралық шарттарды әкiмшiлiктендiру Ережелерiнде:
1) 4-тармақта:
"2003 жылғы 3 желтоқсандағы N 493" деген сөздер "2005 жылғы 12 желтоқсандағы N 554" деген сөздермен ауыстырылсын;
"2003 жылғы 22 желтоқсандағы N 2628" деген сөздер "2005 жылғы 28 желтоқсандағы N 3997" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 48-тармақтың екiншi сөйлемi ", халықаралық шарт ережелерiн орындаған жағдайда (жұмыстар (қызмет көрсетулер) орындауды аяқтау бойынша - резидент еместiң Қазақстан Республикасында жұмыстар (қызмет көрсетулер) орындаудан табыс тапқан жағдайда)" деген сөздермен толықтырылсын;";
3) 80-тармақта бiрiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"80. Резидент еместiң өтiнiшiн қарайтын салық органы Салық кодексiнiң 38-бабы 1-тармағында белгiленген, қуыну мерзiмi өткен кезең үшiн кiрiс төлейтiн салық агентiне, өтiнiш берген резидент еместiң кiрiсiнен төлем көзiнен табыс салығын есептеу мен ұстау бойынша олардың салық мiндеттемелерiн орындау мәнiне тақырыптық салық тексеруiн жүргiзедi. Аталған тексерудi жүргiзу барысында салық органы мынадай мәселелердi анықтау мәнiне құжаттарды тексередi:";
4) 81-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"81. Осы Ереженiң 80-тармағына сәйкес тақырыптық салық тексеруiн жүргiзу барысында алған ақпарат, резидент еместердiң өтiнiштерiн қарағанда талап етiлетiн, салық органдарының сұрау салуы бойынша Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдарының берген мәлiметтерiмен салыстырып тексерiлуi тиiс (мысалы, резидент еместiң қызметкерлерiнің келуi жөнiнде немесе жасасқан келiсiм-шарт немесе бiр немесе байламалы жобалар шеңберiндегi келiсiм-шарттар бойынша оның Қазақстан Республикасының аумағында жұмыстарды (қызмет көрсетулердi) орындау үшiн басқа персоналды жалдағаны жөнiндегi мәлiметтер мен басқа да мәлiметтер.";

5) пункт 89 дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Документ, подтверждающий резидентство Республики Казахстан, по форме N 3 выдается уполномоченным государственным органом, определенным пунктом 32 настоящих Правил.";
6) дополнить пунктом 89-1 следующего содержания:
"89-1. Для получения документа, подтверждающего резидентство Республики Казахстан по форме N 3, резидент представляет в уполномоченный государственный орган заявление на получение подтверждения налогового резидентства по форме 102.02, утвержденной Приказом.
При этом для нижеуказанных налогоплательщиков предусмотрен следующий перечень документов, необходимых для представления с заявлением по форме 102.02:
1) для иностранного юридического лица, являющегося резидентом, место эффективного управления которого находится в Республике Казахстан, - документ, подтверждающий наличие в Республике Казахстан места эффективного управления юридического лица (протокол общего собрания учредителей (акционеров) с указанием места его проведения или иные документы, подтверждающие наличие места осуществления основного управления и принятия стратегических коммерческих решений, необходимых для проведения предпринимательской деятельности юридического лица);
2) для гражданина Республики Казахстан, являющегося резидентом:
удостоверение личности или паспорт Республики Казахстан;
3) для иностранного гражданина или лица без гражданства, являющегося резидентом:
удостоверение личности или паспорт;
документы, подтверждающие период пребывания в Республике Казахстан (сроки визы, сведения по учету рабочего времени и иные документы).";
7) приложение 6 к Правилам изложить в редакции согласно  приложению 1  к настоящему приказу;
8) приложение 10 к Правилам изложить в редакции согласно  приложению 2  к настоящему приказу.
2. Управлению международного налогообложения Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан (Утембаев А.Н.) направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие с момента его официального опубликования.
Председатель
Налогового комитета
Министерства финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Председатель
Национального Банка
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Председателя Налогового комитета
Министерства финансов Республики Казахстан
"О внесении изменений и дополнений в приказ
Министра финансов Республики Казахстан от
3 октября 2002 года N 469 "Об утверждении
Правил администрирования международных
договоров об избежании двойного
налогообложения и предотвращении
уклонения от уплаты налогов на доход и
капитал (имущество), заключенных
Республикой Казахстан"
от 15 февраля 2006 года N 67
Приложение 6
к Правилам администрирования международных
договоров об избежании двойного
налогообложения и предотвращении
уклонения от уплаты налогов на доход и
капитал (имущество), заключенных
Республикой Казахстан

5) 89-тармақ мынадай мазмұндағы екiншi абзацпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының резиденттiлiгiн растайтын, N 3 нысан бойынша құжатты осы Ереженiң 32-тармағында айқындалған уәкiлеттi мемлекеттiк орган бередi.";
6) мынадай мазмұндағы 89-1-тармақпен толықтырылсын:
"89-1. Қазақстан Республикасының резиденттiлiгiн растайтын, N 3 нысан бойынша құжатты алу үшiн резидент, Бұйрықпен бекiтiлген, 102.02 нысан бойынша салық резиденттiлiгiн растайтын құжатты алуға уәкiлеттi мемлекеттiк органға өтiнiш бередi.
Бұл ретте төменде көрсетiлген салық төлеушiлер үшiн 102.02 нысан бойынша өтiнiшпен тапсыру үшiн қажеттi құжаттардың мына тiзбесi көзделген:
1) тиiмдi басқару орны Қазақстан Республикасындағы резидент болып табылатын шет елдiк заңды тұлға үшiн, - заңды тұлғаның тиiмдi басқару орны Қазақстан Республикасында бар екендiгiн растайтын құжат (заңды тұлғаның кәсiпкерлiк қызметiн жүргiзу үшiн қажеттi негiзгi басқаруды жүзеге асыру және стратегиялық коммерциялық шешiмдер қабылдау орнын көрсетумен құрылтайшылардың (акционерлердiң) жалпы жиналысының хаттамасы);
2) резидент болып табылатын Қазақстан Республикасының азаматы үшін:
Қазақстан Республикасының жеке бас куәлiгi немесе төлқұжат;
3) резидент болып табылатын шет ел азаматы немесе азаматтығы жоқ тұлғалар үшiн:
жеке бас куәлiгi немесе төлқұжат;
Қазақстан Республикасында болуын растайтын құжаттарды (визаның мерзiмi, жұмыс уақытын есепке алу бойынша мәлiметтер және өзге де құжаттар).";
7) Ережеге 6-қосымша осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
8) Ережеге 10-қосымша осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Салық комитетiнiң Халықаралық салық салу басқармасы (Өтембаев А.Н.) осы бұйрықты мемлекеттiк тiркеу үшiн Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiне жiберсiн.
3. Осы бұйрық оны ресми жариялаған сәтiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлiгi
Салық комитетiнiң Төрағасы
"КЕЛIСIЛДI"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі
Төрағасы
2 наурыз 2006 жыл
"Қазақстан Республикасы жасасқан
табыс пен капиталға (мүлiкке)
салық төлеуден жалтарудың алдын
алу және қосарланған салық салуды
болдырмау жөнiндегі халықаралық
шарттарды әкiмшілiктендiру
ережелерiн бекiту туралы"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнiң
2002 жылғы 3 қазандағы
N 469 бұйрығына өзгерiстер мен
толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлiгi
Салық комитетi төрағасының
2006 жылғы 15 ақпандағы
N 67 бұйрығына 1-қосымша
Қазақстан Республикасы жасасқан
табыс пен капиталға (мүлiкке)
салық төлеуден жалтарудың алдын
алу және қосарланған салық салуды
болдырмау жөнiндегі халықаралық
шарттарды әкiмшiлiктендiру
ережелерiне 6-қосымша

Форма 198.03
Налоговый комитет по ______________________________
___________________________________________________
Ведомость учета сумм подоходного налога с нерезидентов
(юридических и физических лиц), размещенных на условных
банковских вкладах (выплаченных нерезидентам),
перечисленных в государственный бюджет
Республики Казахстан
N
п/п
реги-
стра-
цион-
ный номер
дого-
вора
Банк
Налоговый
агент
Нерезидент
наиме-
нование банка
РНН
наимено-
вание
(Ф.И.О.)
РНН
наимено-
вание
(Ф.И.О.)
номер нало-
говой регис-
трации
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
Условный банковский вклад
номер
услов-
ного
банко-
вского
вклада
дата
вне-
сения
вклада
(подо-
ход-
ного
на-
лога)
код ва-
лю-
ты
курс
валюты
на
дату
внесе-
ния
сумма вклада
(подоходного
налога) за
отчетный
период
сумма
вклада
(подо-
ходного
налога)
с на-
раста-
ющим
итогом
с мо-
мента
откры-
тия
счета
(в ва-
люте
разме-
щения)
сумма
банков-
ских
воз-
награж-
дений в
валюте
разме-
щения
в
валюте
разме-
щения
в
нацио-
нальной
валюте
9
10
11
12
13
14
15
16
продолжение таблицы
Выплата из условного банковского вклада
дата пере-
числе-
ния налога
дата пере-
числения
банков-
ского
вознаг-
раждения
курс
валюты
на дату
перечис-
ления
налога
в государст-
венный бюджет
Республики
Казахстан в
национальной
валюте
нерезидентам
сумма
налога
сумма банко-
вских
возна-
граж-
дений
сумма
налога
сумма
банко-
вских
возна-
граж-
дений
17
18
19
20
21
22
23
Начальник отдела ________________           Подпись _________
Приложение 2
к приказу Председателя Налогового комитета
Министерства финансов Республики Казахстан
"О внесении изменений и дополнений в приказ
Министра финансов Республики Казахстан от
3 октября 2002 года N 469 "Об утверждении
Правил администрирования международных
договоров об избежании двойного
налогообложения и предотвращении
уклонения от уплаты налогов на доход и
капитал (имущество), заключенных
Республикой Казахстан"
от 15 февраля 2006 года N 67
Приложение 10
к Правилам администрирования международных
договоров об избежании двойного
налогообложения и предотвращении
уклонения от уплаты налогов на доход и
капитал (имущество), заключенных
Республикой Казахстан
Форма N 3
Налоговый комитет
Министерства финансов Республики Казахстан
Сертификат резидентства
Компетентный орган Республики Казахстан подтверждает, что
_________________________________________ является резидентом
Республики Казахстан с "___"___________200__года с присвоением
регистрационного номера налогоплательщика (РНН) _______________.
Настоящий сертификат выдан для применения положений
международного договора об избежании двойного налогообложения и
предотвращении уклонения от уплаты налогов на доход и капитал,
заключенного Республикой Казахстан   с __________________________.
Данный сертификат выдан на ________ год.
Должность ___________________
Ф.И.О. ______________________
Подпись_______ ______________
М.П.
Дата выдачи
"___" __________200__года

№ 198.03-нысан
__________________________________
___________ бойынша Салық комитеті
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бюджетіне
есептелген, шартты банк салымында орналастырылған
(резидент еместерге төленген), резидент еместерден
(заңды және жеке тұлғалардан) табыс салығы сомасын
есепке алу тізімдемесі
р/с
N
Шарттың тіркеу нөмірі
Банкі
Салық агенті
Резидент емес
банкінің атауы
СТН-і
атауы (аты-
жөні)
СТН-і
атауы
(аты-
жөні)
салық тіркеуінің нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
шартты банк салымы
шартты банк салымының нөмірі
салымды енгізу күні (табыс салығын)
Валюта коды
енгізу күнгі валюта бағамы
есепті кезең үші
н салымның (табыс салығының) сомасы
шотты ашу сәтінен өспелі жиынтықпен салымының (табыс салығының) сомасы
орналастыру валютасында банкі сыйақыларының сомасы
орналастыру валютасында
ұлттық валютада
9
10
11
12
13
14
15
16
кестенің жалғасы
Шартты банк салымынан төлеу
Салықты есептеу күні
банкі сыйақыларын есептеу күні
Салықты есептеу күнгі валюта бағамы
Қазақстан Республикасының
Резидент еместерге
салық сомасы
банкі сыйақыларының сомасы
салық сомасы
банкі сыйақыларының сомасы
17
18
19
20
21
22
23
Бөлім бастығы _________        Қолы _________
"Қазақстан Республикасы жасасқан
табыс пен капиталға (мүлiкке)
салық төлеуден жалтарудың алдын
алу және қосарланған салық салуды
болдырмау жөнiндегі халықаралық
шарттарды әкiмшілiктендiру
ережелерiн бекiту туралы"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрiнiң
2002 жылғы 3 қазандағы
N 469 бұйрығына өзгерiстер мен
толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлiгi
Салық комитетi төрағасының
2006 жылғы 15 ақпандағы
N 67 бұйрығына 2-қосымша
Қазақстан Республикасы жасасқан
табыс пен капиталға (мүлiкке)
салық төлеуден жалтарудың алдын
алу және қосарланған салық салуды
болдырмау жөнiндегі халықаралық
шарттарды әкiмшiлiктендiру
ережелерiне 10-қосымша
N 3-нысан
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң
Салық комитетi
Резиденттiлiк сертификаты
Қазақстан Республикасының құзырлы органы ____________________
_______________________________________________ 200__________ жылғы
"___" _________ бастап ____________________ салық төлеушiнiң тiркеу
нөмiрiн (СТН) берумен Қазақстан Республикасының резидентi болып
табылатындығын растайды.
Осы сертификат Қазақстан Республикасы мен ________ арасындағы
табысқа салынатын салықтарға қатысты қосарланған салық салуды
болдырмау және салық салудан жалтаруға жол бермеу туралы
халықаралық келiсiмнiң ережелерiн қолдану үшiн берiлдi.
Осы сертификат ____________ жылға берiлдi.
Лауазымы _______________________
Аты-жөнi _______________________
М.О.                               Қолы ___________________________
Беру күнi 200_ жылғы "___"______