О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 19 марта 2003 года N 82-ОД "Об утверждении Правил утверждения тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 7 марта 2006 года N 66-ОД. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 марта 2006 года N 4136. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 19 июля 2013 года № 215-ОД
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по регулированию естественных монополий от 19.07.2013 № 215-ОД (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 5)  пункта 1 статьи 14-1  Закона Республики Казахстан "О естественных монополиях",  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ  Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 19 марта 2003 года N 82-ОД "Об утверждении Правил утверждения тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за N 2256, опубликованный 17 мая 2003 года в "Официальной газете", внесены изменения приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 9 октября 2003 года  N 253-ОД , приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 14 ноября 2003 года  N 269-ОД , приказом и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 19 июля 2004 года  N 322-ОД , приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 14 декабря 2004 года  N 493-ОД , приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 29 марта 2005 года  N 108-ОД ) следующие изменения и дополнения:
в Правилах утверждения тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий, утвержденных указанным приказом:
в пункте 2:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) компетентный орган - отраслевое министерство и (или) ведомство, а для субъектов естественных монополий, оказывающих регулируемые услуги водохозяйственной и (или) канализационной систем - местные исполнительные органы;";
подпункт 4) исключить;
в подпункте 6) слова "ежегодно и (или) на среднесрочный или долгосрочный период" исключить;
в пункте 4 после слов "(цен, ставок сборов)" дополнить словами ", а также при рассмотрении отчета об исполнении тарифной сметы,";
пункт 6 изложить в следующей редакции:

"Табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтер (бағалар, алымдар ставкаларын) және тарифтік сметалар бекіту жөніндегі ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының 2003 жылғы 19 наурыздағы N 82-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі Төрағасының 2006 жылғы 7 наурыздағы N 66-НҚ Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 28 наурызда тіркелді. Тіркеу N 4136. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттiгi төрағасының 2013 жылғы 19 шілдедегі № 215-НҚ бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттiгi төрағасының 19.07.2013 № 215-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының 14-1-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына сәйкес  БҰЙЫРАМЫН:
1. "Табиғи монополиялар субъектілерінің қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтер (бағалар, алымдар ставкаларын) және тарифтік сметалар бекіту жөніндегі ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының 2003 жылғы 19 наурыздағы N 82-НҚ  бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2256 нөмірмен тіркелген, "Ресми газетте" 2003 жылғы 17 мамырда жарияланған, Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының 2003 жылғы 9 қазандағы  N 253-НҚ бұйрығымен, Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының 2003 жылғы 14 қарашадағы  N 269-НҚ бұйрығымен, Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2004 жылғы 19 шілдедегі  N 322-НҚ бұйрығымен, Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2004 жылғы 14 желтоқсандағы  N 493-НҚ бұйрығымен, Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2005 жылғы 29 наурыздағы   N 108-НҚ бұйрығымен өзгерістер енгізілген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Табиғи монополиялар субъектілерінің қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтер (бағалар, алымдар ставкаларын) және тарифтік сметалар бекіту жөніндегі ережеде:
2-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) құзыретті орган - салалық министрлік және (немесе) ведомство, ал су шаруашылығы және (немесе) кәріз жүйелерінің реттеліп көрсетілетін қызметтерін көрсететін табиғи монополия субъектілері үшін - жергілікті атқарушы органдар;";
4) тармақша алынып тасталсын;
6) тармақшада»"жыл сайын және (немесе) орташа немесе ұзақ мерзімді кезеңге" деген сөздер алынып тасталсын;
4-тармақта»"қабылдағанда" деген сөзден кейін»", сондай-ақ тарифтік сметаның атқарылуы туралы есепті қарағанда" деген сөздермен толықтырылсын;
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"6. Изменение тарифов (цен, ставок сборов) на регулируемые услуги (товары, работы) субъекта естественной монополии может производиться не чаще одного раза в двенадцать месяцев, за исключением случаев, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.";
дополнить пунктом 6-1 следующего содержания:
"6-1. Уполномоченный орган инициирует изменение тарифа (цен, ставок сборов) на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий или их предельных уровней и тарифных смет субъектов естественных монополий на основании заключения по результатам проверок информации о тарифах и тарифных сметах.";
в пункте 7 слова "за шестьдесят" заменить словами "не позднее, чем за девяносто";
в пункте 8:
в подпункте 16):
абзац четвертый после слова "нормативные" дополнить словом "технические";
абзац восьмой изложить в следующей редакции:
"годовые технические и технологические нормы;";
подпункт 24) дополнить словами "по форме, указанной в приложениях 2-27 и 29 к настоящим Правилам;";
дополнить подпунктами 25) и 26) следующего содержания:
"25) информацию об использовании чистого дохода от регулируемых услуг (товаров, работ);
26) информацию об использовании амортизационных отчислений.";
подпункт 2) пункта 8-1 исключить;
пункт 9 исключить;
в пункте 11:
в подпункте 2) цифру "9" исключить;
подпункт 4) дополнить словами ", за исключением случаев обращения субъекта естественной монополии с заявкой на утверждение инвестиционного тарифа";
дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) предоставление документов, содержащих недостоверную информацию.";
дополнить пунктом 11-1 следующего содержания:
"11-1. При отказе в принятии заявки к рассмотрению по указанным причинам субъект естественной монополии может обратиться в уполномоченный орган с заявкой не ранее чем за тридцать дней с момента отказа.";
в пункте 13:
слово "услуги" заменить словами "регулируемые услуги";
цифры "45" заменить словами "пятидесяти пяти";
в пункте 15:
в абзаце первом слова "естественной монополии" заменить словами "естественных монополий";
в подпункте 1):
слова "финансовую, и при необходимости, техническую" исключить;
слова "естественной монополии" заменить словами "естественных монополий";

"6. Табиғи монополия субъектісінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) өзгерту Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларды қоспағанда, он екі айда бір реттен жиі емес жүргізілуі мүмкін";
мынадай мазмұндағы 6-1-тармақпен толықтырылсын:
"6-1. Уәкілетті орган табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) арналған тарифтің (бағаның, алымдар ставкаларының) немесе олардың шекті деңгейлерінің және табиғи монополиялар субъектілерінің тарифтік сметаларының өзгерісін тарифтер және тарифтік сметалар туралы ақпаратты тексерудің нәтижелері бойынша қорытындының негізінде бастамашылық етеді.";
7-тармақта "алпыс күн ішінде" деген сөздер»"тоқсан күннен кешіктірмей" деген сөздермен ауыстырылсын;
8-тармақтағы:
16) тармақшада:
"нормативтік" деген сөзден кейін»"техникалық" деген сөздермен толықтырылсын;
сегізінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"жылдық техникалық және технологиялық нормалары;";
24) тармақша»"Ерекше тәртіптің талаптарына сәйкес" деген сөздерден кейін»"осы Ереженің 2-27 және 29-қосымшаларында көрсетілген нысан бойынша" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 25) және 26) тармақшалармен толықтырылсын:
"25) реттеліп көрсетілетін қызметтерден (тауарлардан, жұмыстардан) түсетін таза табысты (пайданы) пайдалану туралы ақпарат;
26) амортизациялық аударымдарды пайдалану туралы ақпарат.";
8-1-тармақтың 2) тармақшасы алынып тасталсын;
9-тармақ алынып тасталсын;
11-тармақта:
2) тармақшадағы 9-цифр алынып тасталсын;
4) тармақша "заңда" деген сөздің алдынан»"инвестициялық тарифті бекітуге берілген өтініммен табиғи монополия субъектісінің өтініштерін беру жағдайларын қоспағанда," деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
"5) сенімді емес ақпаратты қамтитын құжаттарды ұсыну.";
мынадай мазмұндағы 11-1-тармақпен толықтырылсын:
"11-1. Көрсетілген себептер бойынша өтінімді қарауға қабылдаудан бас тартқан кезде табиғи монополия субъектісі бас тартылған сәттен бастап отыз күннен ерте емес өтініммен уәкілетті органға жүгіне алады.";
13-тармақта:
"қызметтерінің" деген сөздің алдынан»"реттеліп көрсетілетін" деген сөздермен толықтырылсын;
"45" деген цифр "елу бес" ден сөздермен ауыстырылсын;
15-тармақта:
бірінші абзацта»"Табиғи монополия" деген сөздер»"Табиғи монополиялар" деген сөздермен ауыстырылсын;
1) тармақшада:
"қаржылық және қажет болған жағдайда, техникалық" деген сөздер алынып тасталсын;
"табиғи монополия" деген сөздер»"табиғи монополиялар" деген сөздермен ауыстырылсын;

дополнить пунктом 17-1 следующего содержания:
"17-1. При принятии решения об утверждении новых тарифов (цен, ставок сборов) уполномоченным органом одновременно утверждается тарифная смета по форме, указанной в приложениях 2-27 и 29 к настоящим Правилам.";
в пункте 19 цифры "15" заменить словами "тридцати пяти";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. Введение в действие новых тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет, инвестиционных тарифов (цен, ставок сборов) осуществляется с первого числа второго месяца, следующего за месяцем утверждения тарифов (цен, ставок сборов).
Введение в действие тарифов (цен, ставок сборов), утвержденных по инициативе уполномоченного органа, осуществляется в порядке, указанном в части первой настоящего пункта.";
в пункте 21 цифры "10" заменить словом "тридцать";
дополнить пунктом 21-1 следующего содержания:
"21-1. Субъект естественной монополии в течение пяти рабочих дней представляет в уполномоченный орган информацию о факте уведомления потребителей.";
в пункте 22 слова "через два квартала" заменить словами "с первого числа третьего месяца, следующего за месяцем утверждения тарифов (цен, ставок сборов).";
название главы 5 изложить в следующей редакции:
"5. Утверждение тарифной сметы с учетом корректировок";
пункты 25-1, 25-2 и 26 исключить;
пункты 27, 28 и 29 изложить в следующей редакции:
"27. Субъект естественной монополии не позднее чем за 60 календарных дней до конца текущего года вправе обратиться в уполномоченный орган с предложением о корректировке тарифной сметы.
При обращении с предложением о корректировке тарифной сметы субъект естественной монополии представляет в уполномоченный орган проект тарифной сметы с учетом корректировок и материалы, обосновывающие внесение корректировок в утвержденную тарифную смету.
28. Прилагаемые к тарифной смете материалы должны подписываться первым руководителем субъекта естественной монополии, либо лицом исполняющим его обязанности, а финансовые документы - руководителем и главным бухгалтером.
29. Уполномоченный орган рассматривает документы по корректировке тарифной сметы в течение 30 дней с момента представления.";
в приложении 1 к указанным Правилам:
подпункт 26) пункта 4 исключить;
пункты 5 и 6 изложить в следующей редакции:
"5. Прибыль в том числе:
капитальный ремонт, приводящий к увеличению стоимости основных фондов
другие затраты, осуществляемые за счет прибыли
прибыль в составе тарифа
тарифный доход
совокупный доход (убыток) после налогообложения
выплата дивидендов

мынадай мазмұндағы 17-1-тармақпен толықтырылсын:
"17-1. Жаңа тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) бекіту туралы шешім қабылдаған кезде уәкілетті орган бір уақытта осы Ережеге берілген 2-27 және 29-қосымшаларындағы нысан бойынша тарифтік сметаны бекітеді.";
19-тармақта»"15" деген цифр»"отыз бес" деген сөздермен ауыстырылсын;
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Жаңа тарифтердің (бағалардың, алымдар ставкаларының) және тарифтік сметалардың, инвестициялық тарифтердің (бағалардың, алымдар ставкаларының) қолданысқа енгізілуі тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) бекіту айынан кейінгі екінші айдың бірінші күнінен бастап жүзеге асырылады.
Уәкілетті органның бастамашылығы бойынша бекітілген тарифтердің (бағалардың, алымдар ставкаларының) қолданысқа енгізілуі осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген тәртіппен жүзеге асырылады.";
21-тармақтағы»"10" деген цифр»"отыз" деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 21-1-тармақпен толықтырылсын:
"21-1. Табиғи монополия субъектісі бес жұмыс күн ішінде тұтынушыларды хабардар ету фактісі туралы ақпаратты уәкілетті органға ұсынады.";
22-тармақта "екі тоқсаннан кейін" деген сөздер»"тарифтерді (бағаларды, алымдар ставкаларын) бекіту айынан кейінгі үшінші айдың бірінші күнінен бастап" деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Түзетпелерді ескере отырып, тарифтiк сметаны бекiту";
25-1, 25-2, 26-тармақтар алынып тасталсын;
27, 28 және 29-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"27. Табиғи монополия субъектісі ағымдағы жылдың аяғына дейін 60 күнтізбелік күннен кешіктірмей тарифтік сметаны түзету туралы ұсыныспен уәкілетті органға жүгінуге құқылы.
Тарифтік сметаны түзету туралы ұсыныспен жүгінген кезде табиғи монополия субъектісі түзетпелерді ескере отырып, тарифтік сметаның жобасын және бекітілген тарифтік сметаға енгізілетін түзетулерді негіздейтін материалдарды уәкілетті органға ұсынады.
28. Тарифтік сметаға қоса беріліп отырған материалдарға табиғи монополия субъектісінің бірінші басшысы не оның міндетін атқарушы тұлға, ал қаржылық құжаттарға басшы және бас бухгалтер қол қоюға тиіс.
29. Уәкілетті орган ұсынған сәттен бастап 30 күн ішінде тарифтік сметаны түзету бойынша құжаттарды қарайды.";
көрсетілген Ережеге берілген 1-қосымшада:
4-тармақтың 26) тармақшасы алынып тасталсын;
5 және 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Пайда, оның ішінде:
негізгі қорлар құнының өсуіне алып келетін күрделі жөндеу
пайданың есебінен жүзеге асырылатын басқа шығындар
тариф құрамындағы пайда
тарифтік табыс
салық салынғаннан кейін жиынтықты табыс (залал)
дивидендтерді төлеу

6. Тариф (цена, ставка сбора) без НДС";
в разделе "Справочно:"
в пункте 2 слово "Средняя" заменить словом "Среднемесячная";
дополнить пунктом 7 следующего содержания:
"7. Расходы, не учитываемые при формировании тарифа (цены, ставки сборов) в том числе:
расходы на социальную сферу***
потери от недостачи и порчи товарно-материальных запасов***";
в приложениях 2-27, 29 к указанным Правилам:
в наименованиях таблиц слова "на _____ год" исключить;
раздел "Справочно:" исключить;
в приложении 16 к указанным Правилам:
в графе "Наименование показателей" строки, порядковый номер 1.2., слово "Топливо" заменить словами "Прочие материальные затраты";
дополнить строкой, порядковый номер 8.7, следующего содержания:
"8.7. Прочие расходы";
строку, порядковый номер 11, исключить;
примечание "**" к приложению 24 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"** - предоставляется по регулируемым услугам, подлежащим государственному регулированию в соответствии с законодательством Республики Казахстан о естественных монополиях";
в приложениях 25 и 26 к указанным Правилам в графе 4 слова "для иностранных авиакомпаний" заменить словами "для иностранных авиакомпаний, осуществляющих международные воздушные перевозки, за исключением пролета через воздушное пространство Республики Казахстан без осуществления или с осуществлением посадки на территории Республики Казахстан в некоммерческих целях";
примечание "**" к приложению 27 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"** - предоставляется отдельно по каждому виду оказываемых услуг, подлежащим государственному регулированию в соответствии с законодательством о естественных монополиях.".
2. Департаменту по регулированию и контролю в сфере трубопроводных и водоканализационных систем Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Аскарова А.Г.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту административной работы и анализа Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Есиркепов Е.О.) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан:
1) обеспечить в установленном порядке его официальное опубликование в средствах массовой информации;
2) довести его до сведения структурных подразделений и территориальных органов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, местных исполнительных органов областей (города республиканского значения, столицы).

6. ҚҚС-сыз тариф (баға, алым ставкасы)";
"Анықтамалық:" деген бөлімде:
2-тармақта»"Орташа" деген сөз»"Орташа айлық" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 7-тармақпен толықтырылсын:
"7. Тарифті (бағаны, алым ставкасын) қалыптастырған кезде ескерілмейтін шығыстар, оның ішінде:
әлеуметтік салыққа арналған шығыстар***
тауар-материалдық қорлардың жетіспеушілігінен және бүлінуінен болатын ысыраптар***";
көрсетілген Ережеге берілген 2-27, 29-қосымшаларда:
кестелердің атауында "_____жылға арналған" деген сөздер алынып тасталсын;
"Анықтамалық:" деген бөлім алынып тасталсын;
көрсетілген Ережеге берілген 16-қосымшада:
"Көрсеткіштердің атауы" деген бағандағы реттік нөмірі 1.2-жолдағы»"Отын" деген сөз»"Өзге де материалдық шығындар" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 8.7-жолмен толықтырылсын:
"8.7. Өзге шығыстар";
реттік нөмірі 11-жол алынып тасталсын;
көрсетілген Ережеге берілген 24-қосымшада "**" ескертпе мынадай редакцияда жазылсын:
"** - Қазақстан Республикасының табиғи монополиялар туралы заңнамасына сәйкес мемлекеттік реттеуге жатқызылған реттеліп көрсетілетін қызметтер бойынша ұсынылады";
көрсетілген Ережеге берілген 25 және 26-қосымшалардың 4-бағанында»"шетел авиакомпаниялары үшін" деген сөздер»"Қазақстан Республикасының аумағына коммерциялық емес мақсатта қонуды жүзеге асырмастан немесе жүзеге асыра отырып, Қазақстан Республикасының әуе кеңістігі арқылы ұшып өтуді қоспағанда халықаралық әуе тасымалдарын жүзеге асыратын шетелдік авиакомпаниялар үшін" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген Ережеге берілген 27-қосымшада "**" ескертпе мынадай редакцияда жазылсын:
"** - табиғи монополиялар туралы заңнамаға сәйкес мемлекеттік реттеуге жатқызылған көрсетілетін қызметтердің әрбір түрі бойынша жеке ұсынылады.".
2. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Труба құбырлары және су кәріздері жүйелері саласындағы реттеу мен бақылау департаменті (А.Г.Асқарова) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Әкімшілік жұмысы және талдау департаменті (Е.О.Есіркепов) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін:
1) оны белгіленген тәртіппен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды қамтамасыз етсін;
2) оны Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің құрылымдық бөлімшелері мен аумақтық органдарының, облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органдарының назарына жеткізсін.

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий Нефедова А.П.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его официального опубликования.
Председатель

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының орынбасары А.П.Нефедовқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға